مهاجرت کاری به امارات

کشور امارات یکی از اصلی‌ترین مقاصد برای مهاجرت ایرانیان است. با توجه به رونق اقتصادی در دبی، تقاضا برای مهاجرت کاری به امارات نیز زیاد است. بسیاری از افراد تمایل دارند که با پیدا کردن شغل مناسب در این کشور عربی، اقامت دبی را کسب کنند. اقتصاد این کشور همواره در حال پیشرفت و ترقی است و یکی از ثروتمندترین کشورهای آسیایی محسوب می‌شود. به دلیل سرعت بالای پیشرفت اقتصادی در این کشور، طبیعتا نیاز به نیروی کار ماهر بیشتر می‌شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

استخدام در دبی ممکن است به روش‌های مختلفی انجام شود. بسیاری از افراد تمایل دارند که اطلاعاتی در مورد میزان درآمد مشاغل مختلف از جمله کارگر ساده، مهندسین و … کسب کنند. ما در موسسه اصطهباناتی از طریق وکلای مهاجرتی با تجربه خود، در این رابطه به شما مشاوره خواهیم داد. شما با دریافت مشاوره تخصصی، برای مهاجرت کاری به دبی، مشکلات کم‌تری را تجربه خواهیدکرد.

شرایط کلی کار در امارات چگونه است؟

برای اطلاع از شرایط کار در امارات، باید بیشتر با این کشور آشنا شوید. امارات متحده عربی در بخش جنوب غربی آسیا واقع شده‌است و در غرب این کشور، شبه‌جزیره عربستان قرار دارد. بخش شمال این کشور از طریق خلیج فارس، با ایران در ارتباط است. مساحت آن در حدود 84000 کیلومتر مربع است و جمعیتی بالغ بر 5 میلیون نفر دارد.

در این کشور زبان رسمی عربی می‌باشد و در سال‌های اخیر نیز، شاهد رواج زبان انگلیسی در امارات هستیم. واحد پول کشور امارات، درهم است و دین رسمی آن اسلام می‌باشد. با وجود شرایط دشواری که برای مهاجرت به امارات وجود دارد، بخشی از جمعیت این کشور را مهاجران تشکیل می‌دهند. مهاجرت از طریق کار به امارات یکی از روش‌های اخذ اقامت این کشور است.

اقتصاد پویای امارات در اثر فروش نفت و جذب توریسم آن را به ثروتمندترین کشورهای خاورمیانه تبدیل کرده است. نظام سیاسی در این کشور بر اساس پادشاهی است و نرخ بیکاری بر اساس آمارهای اخیر، 3 درصد ذکر شده ‌است. به همین علت افراد زیادی به ویژه ایرانیان، تمایل دارند که از طریق مهاجرت کاری، اقامت این کشور را دریافت کنند؛ اما همانطور که گفته‌شد شرایط عادلانه‌ای برای پذیرش مهاجر در این کشور، وجود ندارد.

شرایط کلی کار در امارات

شرایط کلی کار در امارات

مدارک مورد نیاز ویزای کار امارات

مهاجرت به امارات باید از طریق اخذ ویزا انجام شود. برای دریافت ویزای کاری این کشور، باید شرایط و مدارک خاصی ارائه شود.

به طور معمول این ویزا در حدود 3 سال معتبر است. مدارک لازم جهت اخذ ویزا کاری امارات عبارت است از:

  • ارائه فرم درخواست ویزا
  • چند قطعه عکس پاسپورتی جدید
  • ارائه پاسپورت به همراه کپی
  • ارائه تصویر جواز کسب شرکت
  • ارائه گواهی‌نامه تجاری از شرکت معتبر
  • پرداخت هزینه ویزا
  • ارائه گواهی سلامت
  • اخذ مجوز وزارت کار کشور امارات (اداره مهاجرت و وزارت کار دبی)
  • ارائه کارت کارگری

کارت کارگری متفاوت از کارت استخدام است و برای دریافت آن نیاز به ارائه مدارکی مانند عکس، ویزای اقامت، پاسپورت، گواهی سلامت و … است. به همین دلیل در صورتی که قصد مهاجرت کاری به دبی را دارید، باید تمامی مدارک را به صورت کامل ارائه دهید. شرایط مهاجرت به امارات برای کار ممکن است تا حدودی دشوارتر از سایر کشورها باشد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار امارات

مدارک مورد نیاز برای ویزای کار امارات

شرایط مهاجرت کاری به کشور امارات

با وجود قوانین سخت‌گیرانه‎‌ای که برای اخذ ویزای امارات وجود دارد، این کشور در حال تبدیل شدن به یک کشور خوب برای مهاجرت است و تعداد مهاجران روز به روز در حال افزایش است؛ زیرا نرخ بیکاری در امارات بسیار پایین می‌باشد و مردم از رفاه بالایی برخوردار هستند. از این رو متقاضیان بسیار زیادی از کشورهای همسایه برای مهاجرت کاری اقدام می‌کنند.

از دیگر مواردی که باید به آن توجه شود، ساعت کاری در این کشور است. در این کشور باید 9 ساعت کار مفید در ادارات و شرکت‌ها انجام شود. برای این میزان کار، حقوق بسیار خوبی با توجه به نوع شغل، پرداخت می‌شود.

انواع ویزای کاری امارات

به منظور کار در دبی باید در ابتدا ویزای کاری این کشور را دریافت کنید. به طور کلی ویزای کاری امارات دو نوع است : ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر که به منظور مهاجرت به این کشور باید اخذ شود. این کشور شرایط بسیار سخت‌گیرانه‌ای را برای مهاجرت کاری به امارات روبروی متقاضیان قرار داده است. این شرایط برای دریافت برخی از انواع ویزا برای ایرانیان، کار را دشوارتر می‌کند.

ما در موسسه اصطهباناتی از طریق ارائه مشاوره تخصصی، بهترین نوع ویزا را به شما معرفی خواهیم کرد. در نتیجه شما انتخاب مناسبی خواهید داشت و شرایط برای مهاجرت به این کشور برای شما فراهم می‌شود. در ادامه به ذکر انواع ویزای کاری امارات خواهیم پرداخت.

ویزای کاری جاب آفر یا پیشنهاد شغلی (Job Offer)

ویزای جاب آفر امارات یکی از انواع ویزای کاری است که برای دریافت آن باید شرایط خاصی داشته‌باشیم. شخصی که قصد مهاجرت کاری به دبی را دارد، باید یک کارفرما در این کشور پیدا کند. کارفرمای مورد نظر باید برای استخدام نیروی کار، اعلام نیاز کند. در این مرحله متقاضی کار باید به سایت کاریابی بین‌المللی یا موسسات کاریابی، مراجعه کند. با تشکیل پروفایل مخصوص در این موسسات، کارفرما شرایط متقاضی را بررسی کرده و در صورتی که شرایط وی مورد قبول باشد، برای متقاضی یک پیشنهاد شغلی ارسال خواهدکرد.

هنگامی که متقاضی، پیشنهاد کارفرما را دریافت کند می‌تواند برای دریافت ویزای کاری جاب آفر اقدام کند. بعد از اخذ این ویزا، امکان حضور در کشور امارات برای کار وجود خواهد داشت. در این حالت باید کارفرما به اداره کار امارات مراجعه کند و ثابت کند که برای پیش‌برد اهداف شغلی خود، نیاز به استخدام نیروی خارجی دارد. این روش شاید تنها شیوه‌ کاربردی برای مهاجرت کاری به امارات باشد.

ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار Job Seeker

به منظور دریافت ویزای جاب سیکر امارات متقاضی نباید ایرانی باشد! با اخذ ویزای جستجوی کار، شخص می‌تواند بعد از حضور در کشور امارات، به موسسات کاریابی مراجعه کند. همچنین باید در مدت زمان 6 ماه تا 1 سال شغل مرتبط با تخصص خود را پیدا کند. در این حالت امکان تبدیل ویزای جاب سیکر به ویزای کاری وجود دارد. شرایط مهاجرت کاری به این کشور، از این طریق مراحل ساده‌تری دارد.

متاسفانه این نوع ویزا در حال حاضر برای ایرانیان قابل استفاده نیست. در نتیجه باید از ویزای جاب آفر برای مهاجرت کاری به این کشور استفاده شود. با توجه به مدت زمان قرارداد هر کارفرما، مدت زمان ویزای کاری امارات نیز مشخص می‌شود.

ویزای طلایی امارات

بسیاری از متقاضیان که قصد مهاجرت کاری به این کشور را دارند، آشنایی چندانی با مراحل اخذ ویزا ندارند. یکی دیگر از ویزاهای کاری در امارات، ویزای طلایی است که به دلیل بلندمدت بودن، از محبوبیت زیادی برخوردار است؛ اما باید بدانید که این ویزا تنها به افرادی مانند سرمایه‌گذاران، افراد هنرمند یا متخصصان فنی تعلق می‌گیرد. این اشخاص می‌توانند با دریافت ویزای طلایی امارات، به مدت 2 الی 10 سال در این کشور اقامت امارات داشته‌باشند. به همین دلیل این ویزا نیز جزء یکی از روش‌های مهاجرت کاری و اخذ اقامت دائم امارات محسوب می‌شود.

بعد از اتمام مهلت ویزای طلایی، می‌توانید آن را تمدید کنید. اگر در زمینه سرمایه‌گذاری در ملک، کارآفرینی، پزشکی، رشته‌های هنری، ادبیات و … تخصص دارید، این ویزا انتخاب مناسبی برای شما است؛ اما باید بدانید که داشتن تخصص، تنها شرط دریافت ویزای طلایی نیست. به عنوان مثال برای سرمایه‌گذاری شما باید در حدود 10 میلیون درهم در امارات سرمایه‌گذاری کنید. این رقم بسیار زیاد است و به همین دلیل روش سرمایه‌گذاری برای افراد عادی گزینه مناسبی نخواهدبود.

بررسی شرایط کار در دبی و امارات

در ابتدای مقاله به برخی از شرایط کار در دبی و امارات اشاره شد. میزان درآمد و ساعت کاری این کشور را باید به طور دقیق مورد بررسی قرار دهیم. به منظور مهاجرت کاری به امارات باید اطلاعات جامع و کاملی از شرایط کاری در این کشور داشته‌باشید. به همین منظور هر کدام از موارد شرایط کار در این کشور را به طور جداگانه بررسی خواهیم کرد.

ساعت کاری دبی و امارات

یکی از نکاتی که در مورد شرایط کار در دبی و امارات باید بدانید، ساعت کاری است. همانطور که گفته‌شد، مدت زمان کار در این کشور در روز، 9 ساعت می‌باشد. یک روز کاری در امارات از ساعت 8:30 تا 17:30 است. میزان کار مفید در این مدت زمان برای کارفرما بسیار مهم است. در این مدت شما می‌توانید زمانی را به استراحت، صرف ناهار و خواندن نماز اختصاص دهید. بعد از اتمام این کارها باید بهره‌وری کاری شما در سایر ساعات بالا باشد. این روتین کاری برای شغل‌های اداری و دولتی است و شغل‌های آزاد مدت زمان اختصاصی ندارند. به همین دلیل در هنگام مهاجرت کاری به کشور عربی زبان دبی می‌توانید، شغل خود را آزاد انتخاب کنید.

میانگین حقوق در امارات چقدر است؟

به منظور اطلاع از درآمد در امارات باید به تخصص و میزان مهارت دقت شود. با توجه به وجود رشته‌های متنوع شغلی مانند پزشکی، معلمی، پرستاری، تکنسین و کارگری درآمد متنوعی نیز وجود دارد. درآمد مشاغل آزاد با مشاغل دولتی و اداری متفاوت است. یکی از پردرآمدترین مشاغل در این کشور، پزشکی است. به طور کلی کسانی که دارای مهارت در حوزه درمان هستند، درآمد و حقوق مناسبی دریافت می‌کنند. به همین دلیل پزشکان اغلب برای مهاجرت کاری، اقدام می‌کنند. به طور کلی میانگین درآمد در این کشور عربی ماهانه حدود 19600 درهم میباشد. همچنین در جدول زیر نیز می‌توانید میانگین درآمد هر شغل را مشاهده نمایید.

میانگین حقوق در امارات

میانگین حقوق در امارات

ناممیانگین درآمد (ماهانه)
مدیر پروژه15000 تا 30000 درهم
مهندس10000 تا 20000 درهم
پرستار1200 تا 2000 درهم
مدیر بازاریابی10000 تا 30000 درهم

چگونه در امارات کار پیدا کنیم؟

همانطور که ذکرشد برای پیدا کردن شغل در امارات، می‌توان به موسسات کاریابی این کشور مراجعه کرد. فرصت‌های شغلی مختلفی از طرف این موسسات به شما پیشنهاد می‌شود که می‌توانید با توجه به شرایط خود، آن‌ها را انتخاب کنید. این روش تنها از طریق ویزای جستجوی کار در امارات، امکان‌پذیر است. به همین دلیل اگر قصد مهاجرت کاری به دبی را دارید، باید در ابتدا ویزای کاری را دریافت کنید.

موسسات کاریابی به صورت آنلاین نیز امکان دریافت رزومه شغلی شما را دارند. به همین دلیل این رزومه را می‌توانید برای کارفرمایان مختلف ارسال کنید. در برخی مواقع شانس شما برای استخدام در یک شغل نیز تخمین زده‌می‌شود. برخی از سایت‌های کاریابی در امارات عبارت است از:

Akhtaboot

سایت کاریابی Akhtaboot بستر مناسبی برای ارتباط با کارفرمایان در امارات، فراهم کرده است. از طریق این سایت می‌توانید برای مهاجرت کاری به امارات اقدام کنید. با ثبت رزومه خود در آن، امکان تایید آن توسط کارفرمایان در دبی فراهم می‌شود. بهتر است قبل از ارسال رزومه برای هر سایت کاریابی، آن را به دقت بررسی کنید.

BAC خاورمیانه

یکی دیگر از موسسات کاریابی، BAC خاورمیانه است که می‌توانید رزومه خود را برای آن ارسال کنید. امکان مشاهده فهرست مشاغل مختلف در بازار کار خاورمیانه و امارات، از ویژگی‌های ثبت‌نام در این سایت است. در نتیجه با توجه به لیست مشاغل، می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید.

Dubizzle

یکی دیگر از سایت‌های کاریابی، Dubizzle نام دارد که بستر خوبی برای پیدا کردن شغل مناسب در امارات است. مانند سایر سایت‌های کاریابی، در صورت تایید رزومه با شما تماس گرفته‌ خواهدشد. برای مهاجرت به دبی، تنها شیوه اقدام از طریق موسسات کاریابی است.

بعلاوه سایت اصطهباناتی لیستی کامل از وب سایت های خارجی برای اخذ جاب آفر از خارج را نیز جمع آوی نموده که میتوانید از آن کمک بگیرید.

مشاغل مورد نیاز امارات کدامند؟

به منظور مهاجرت کاری به دبی باید به لیستی از مشاغل مورد نیاز در این کشور، دسترسی داشته‌باشیم. در کشور امارات نیز مانند سایر کشورها، مشاغل بسیار زیادی وجود دارند که در بسیاری از این مشاغل کمبود نیروی ماهر احساس می‌شود. همین امر موجب شده است که امکان استخدام نیروی خارجی فراهم شود. مشاغل مورد نیاز امارات عبارت است از:

پرستار

در صورتی که قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید، باید بدانید که پرستاری یکی از مشاغل مورد نیاز این کشور است. کسانی که در رشته پرستاری تحصیل کرده‌اند و مدرک معتبر دارند، می‌توانند از این طریق در دبی استخدام شوند؛ البته مراحل استخدام با توجه به موارد ذکرشده، چندان آسان نیست.

ماما

حرفه مامایی نیز یکی از مشاغل مورد نیاز در امارات است که بازار کار مناسبی دارد. به همین دلیل افراد زیادی در این رشته تحصیل می‌کنند، تا بتوانند در کشور امارات استخدام شود. به طور کلی رشته‌های مربوط به پزشکی در این کشور بازار کار خوبی دارند و با استقبال کارفرمایان روبرو می‌شوند. از رو در این رشته‌ها، مهاجران نیز پذیرفته می‌شوند.

آشپز

اگر آشپز ماهری هستید، در کشور امارات برای شما بازار کار مناسبی وجود دارد. با توجه به شرایط و مدارک مورد نیاز برای مهاجرت از طریق کار به دبی، می‌توانید از طریق مهارت آشپزی نیز در این کشور استخدام شوید. در صورتی که قصد دارید که از این طریق به امارات بروید، ابتدا باید در سایت کاریابی رزومه ثبت کنید.

معلم

مشاغلی مانند معلمی در هر جای دنیا با استقبال روبرو می‌شوند. به همین دلیل در دبی و امارات نیز این شغل، بازار کار خوبی دارد. از این رو اگر مدارک لازم را دارید، می‌توانید در سایت کاریابی ثبت‌نام کنید تا رزومه شما توسط کارفرمایان بررسی شود.

خدمات روان پزشکی

به طور کلی رشته‌های پزشکی بازار کار بسیار خوبی دارند و این موضوع در مورد دبی و امارات نیز صدق می‌کند. ارائه خدمات روان‌پزشکی در این کشور نیز در همین دسته‌بندی، قرار دارد. شما می‌توانید به منظور مهاجرت کاری به امارات، از طریق تحصیل در این رشته استخدام شوید.

پرستار اورژانس

به طور کلی پرستاری و زیرشاخه‌های مربوط به آن در کشور امارات دارای بازار کار خوبی هستند. از این رو اگر در رشته پرستاری اورژانس تحصیل کرده‌اید، شرایط مناسبی برای استخدام در دبی را دارید.

تکنسین اتاق عمل

مشاغلی مانند تکنسین اتاق عمل، جزء کارهای مورد نیاز در امارات هستند. امروزه افراد زیادی در این رشته تحصیل می‌کنند و از طریق مهاجرت به دبی می‌توانند در این کشور استخدام شوند. این رشته از بازار کار مناسبی برخوردار است و امکان استخدام شما بسیار بالا است. مهاجرت به امارات از طریق کار و شغل‌های این چنینی بسیار مرسوم است.

رادیولوژیست

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در امارات، رادیولوژیست است. این شغل درآمد و حقوق بالایی دارد و شما می‌توانید از این طریق در امارات استخدام شوید. مهاجرت کاری با توجه به رشته تحصیلی امکان پذیر است. به این معنی که برخی از رشته‌ها بازار کار بهتری دارند و استخدام از طریق آن‌ها، ساده‌تر است.

متخصص آی تی

مشاغلی مانند متخصص آی تی، در امارات با استقبال روبرو می‌شوند. افراد کمی در این حوزه تخصص کافی دارند و به همین دلیل ممکن است از این طریق بتوانید به کشور امارات مهاجرت کنید. رشته‌های این چنینی بازار کار بهتری نسبت به سایر مشاغل دارند.

مربی مهد کودک

اگر مربی مهد کودک هستید، شرایط لازم برای استخدام در امارات را دارید. مشاغل مورد نیاز امارات عبارت است. در این صورت شانس شما برای استخدام و امکان مهاجرت کاری به دبی، بیشتر می‌شود.

مهندس فنی و برق

مهندسی فنی و برق از شغل‌های پرطرفدار در دبی هستند. کارفرمایان تمایل دارند کسانی را استخدام کنند که مهارت و تجربه کافی در این رشته‌ها را دارند. به همین دلیل در صورتی که در این رشته‌ها تحصیل کرده‌اید و دارای سابقه کا هستید، می‌توانید رزومه خود را به سایت کاریابی ارسال کنید.

پرستار کودک و سالمندان

در بسیاری از کشورها مانند امارات، مشاغلی مانند پرستار کودک و سالمندان درآمد مناسبی دارند. به همین دلیل تقاضا برای استخدام در این مشاغل نیز بالا است. شما نیز می‌توانید از طریق کاریابی در سایت ثبت نام کنید و رزومه خود را در این رابطه ارسال کنید. اگر قصد مهاجرت کاری به امارات را دارید، این شیوه بسیار مناسب است و درآمد خوبی دارد.

مهندس ساختمان

مهندسی ساختمان نیز از رشته‌های مورد نیاز برای کار در امارات است. به همین دلیل کارفرمایان بسیار زیادی نسبت به استخدام افراد ماهر در این نوع رشته‌ها، اقدام می‌کنند.

برنامه نویس

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه اینترنت و برنامه‌نویسی، این رشته نیز برای مهاجرت کاری به دبی، انتخاب مناسبی است. همچنین کارفرمایان بسیار زیادی به دنبال افراد ماهر و باتجربه در این حوزه هستند. در نتیجه شرایط برای استخدام شما در این کشور فراهم خواهد شد.

مهندس مخابرات

یکی دیگر از مشاغل مورد نیاز در کشور امارات، مهندسی مخابرات است. شما با داشتن مهارت و تجربه در این شغل و ارائه مدرک معتبر، می‌توانید در امارات استخدام شوید.

شغل‌هایی مانند مهندس مخابرات، مهندس ساختمان و برنامه‌نویس از مشاغل پرطرفدار امارات می‌باشند.

مشاغل پرطرفدار امارات

مشاغل پرطرفدار امارات

بررسی هزینه ویزای کار امارات

به دلیل تنوع ویزای کاری امارات، هزینه هر یک از آنها نیز متفاوت است. به همین دلیل شما ابتدا باید نوع ویزای تان را مشخص کنید. برخی از افراد تمایل دارند به صورت دورکاری اقدام به دریافت ویزا کنند که در این صورت هزینه برای هر فرد 287 دلار می باشد. البته اگر نیاز به ثبت فوری خدمات ویزا را دارید، باید 100 درهم به سفارت پرداخت کنید.

خدمات موسسه اصطهباناتی در مهاجرت کاری به امارات

ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی شرایط ویژه‌ای را برای ارائه مشاوره در نظر گرفته‌ایم. با دریافت مشاوره از مشاوران ما، در مدت زمان کوتاهی می‌توانید نسبت به اخذ ویزای کاری اقدام کنید. بدیهی است که نکاتی که برای مهاجرت و اخذ اقامت دبی به شما گفته‌می‌شود که در سایر موسسه‌ها به شما گفته‌نخواهندشد. به همین دلیل در راستای مهاجرت کاری به دبی می‌توانید از طریق مشاوره با وکلای مهاجرتی مجموعه ما اقدام کنید. با توجه به شرایط مهاجرت به دبی از طریق کار، ما بهترین مسیر را به شما معرفی خواهیم کرد.

کلام آخر

امارات یک کشور توریستی و ثروتمند است که افراد زیادی تمایل دارند به آن مهاجرت کنند. هر ساله گردشگران بسیار زیادی به این کشور توریستی سفر می‌کنند؛ اما جالب است بدانید که این کشور مهاجرپذیر نیست! در واقع تمامی افراد مهاجری که در این کشور سکونت دارند، با شرایط دشواری اقامت دبی را کسب کرده‌اند. به همین دلیل مهاجرت به دبی از طریق کار، چندان ساده نیست.

شما می‌توانید در این کشور در مشاغلی مانند پرستاری، معلمی، پزشکی، پرستار کودک و مهندسی تحت شرایط خاص مشغول به کار شوید. با توجه به نکات ذکرشده می‌توانید بهترین روش برای مهاجرت کاری را انتخاب کنید.

سوالات متداول در مورد مهاجرت کاری به امارات با جدیدترین شرایط و هزینه

1- کارگر ساده در دبی چقدر حقوق میگیرد؟

میانگین درآمد و حقوق یک کارگر ساده در شهر دبی، 2100 درهم است.

2- آیا ویزای همراه به کار بستگی دارد؟

در صورت استفاده از ویزای همراه باید شخصی که در دبی است دارای شغل باشد تا بتواند مخارج شما در مدت اقامت را پرداخت کند.

3- ویزای جستجوی کار چه مدت اعتبار دارد؟

ویزای جستجوی کار امارات در حدود 6 ماه الی 1 سال معتبر است.

4- روش های اخذ ویزای کار امارات کدامند؟

شما از طریق دو ویزای جاب آفر و جستجوی کار می‌توانید ویزای کاری امارات دریافت کنید. برای دریافت ویزا باید از طریق کارفرما در دبی یا سایت کاریابی اقدام کنید.

4/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *