پزشکی و دندانپزشکی از رشته های محبوب در اکثر کشور های جهان می باشند که علاوه بر درآمد کافی، از جایگاه اجتماعی بالایی نیز برخوردار هستند. دریافت پذیرش این رشته ها در بیشتر کشور های جهان از جمله ایران، کار دشواری می باشد؛ اما کشور ترکیه شرایط مساعدی را جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی برای دانشجویان بین المللی فراهم نموده است. تحصیل پزشکی در ترکیه هزینه کم تری نسبت به سایر کشور های اروپایی و آمریکایی دارد و همین مسئله سبب محبوبیت این کشور برای دانشجوبان خارجی شده است. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نیز به اندازه رشته پزشکی شرایط ایده آلی دارد و مدرک ارائه شده توسط دانشگاه های برتر این کشور مورد تائید بیشتر کشور های اروپایی و امریکایی می باشد.

از این رو موسسه مهاجرتی اصطهباناتی سالانه به متقاضیان بسیاری کمک می کند تا به رویای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور جامه عمل بپوشانند. کارشناسان ما در این موسسه از ابتدای پروسه تقاضای تحصیل در ترکیه تا اقامت کامل در این کشور، در کنار متقاضیان خواهند بود.

در این مطلب میخوانید

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه از صفر تا صد

دانشگاه های ترکیه ظرفیت بالایی برای پذیرش رشته های پزشکی و دندانپزشکی دارند و دانشجویان می توانند بدون هیچ گونه نگرانی در این رشته ها پذیرش شوند. همان طور که به آن اشاره شد، تحصیل در دانشگاه های این کشور، هزینه کم تری نسبت به سایر کشور های اروپایی خواهد داشت.

تحصیل پزشکی در ترکیه به مدت 6 سال طول می کشد. در سال های اول و دوم، همچون سایر کشور ها، فقط علوم پایه تدریس می شوند و شیوه تدریس به صورت تئوری خواهد بود. در سال سوم دانشجویان به دو صورت تئوری و عملی با بیماری ها آشنا می شوند و در سال چهارم و پنجم، آموزش ها فقط به صورت عملی خواهد بود. در نهایت در سال ششم که سال آخر تحصیل پزشکی می باشد، دانشجویان در بیمارستان های دانشگاه به عنوان یک پزشک مشغول به کار و یادگیری خواهند شد.

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 5 سال به طول می انجامد و به دو مرحله تقسیم می شود. در مرحله اول که دو سال طول می کشد، دروس تئوری به دانشجویان ارائه می گردد و در مرحله دوم که سه ساله است، دانشجویان در بیمارستان مستقر شده و به صورت عملی آموزش می بینند. در طول این مدت 3 ساله، دانشجویان مهارت های لازم را جهت ایفای این شغل در جامعه کسب می کنند. در رشته دندانپزشکی سال تحصیلی به دوره های 3 ماهه تقسیم می شود و ممکن است تاریخ شروع سال تحصیلی در دانشگاه های مختلف متفاوت باشد. اما اکثر دانشگاه های ترکیه ترم اول خود را در ماه سپتامبر و ترم دوم را در ماه فوریه شروع می کنند.

شرایط پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

افراد برای ورود به رشته پزشکی باید مدرک دیپلم 12 ساله داشته باشند. یکی از شرایط مهم برای تحصیل پزشکی در ترکیه برخورداری از رزومه تحصیلی قوی می باشد. دانشگاه های ترکیه به دو دسته تقسیم می شوند که در هر کدام شرایط تحصیل پزشکی متفاوت خواهد بود. در دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل پایین است، اما متقاضیان باید به زبان ترکی در این دانشگاه تحصیل کنند.

آزمون ورودی برای پذیرش در این دانشگاه ها، YOS می باشد، که البته هر دانشگاه دولتی در این کشور آزمون خاص خود را دارد. در دانشگاه های خصوصی ترکیه، تحصیل به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است و برای ورود به این دانشگاه ها متقاضیان باید در آزمون SAT شرکت نمایند. دانشجویان پزشکی باید به یک دوره یک ساله را در کالج بگذرانند تا برای شرکت در امزون ورودی آماده شوند.

برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه نیز لازم است متقاضیان مدرک دیپلم 12 ساله ارائه دهند. همچنین افراد بایستی در یکی از رشته های ریاضی و فیزیک و یا علوم تجربی با توجه به پیش نیاز های درسی رشته دندانپزشکی، مدرک دیپلم خود را اخذ کرده باشند. در رشته دندانپزشکی نیز قبولی در ازمون ورودی از اصلی ترین شرایط تحصیل در این رشته می باشد.

آزمون پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

همان طور که در بخش قبلی به آن اشاره شد، دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه بایستی در ازمون ورودی شرکت کنند. تحصیل دندانپزشکی در ترکیه و همچنین رشته پزشکی بدون آزمون ممکن نیست. متقاضیان بسته به این که می خواهند در دانشگاه دولتی و یا خصوصی تحصیل کنند، باید در آزمون های YOS و یا SAT شرکت نموده و نمره قبولی کسب کنند. دانشجویان دندانپزشکی بایستی در این آزمون نمره بالای 70 درصد به دست آورند تا واجد شرایط تحصیل در دانشگاه شوند.

آزمون پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

آزمون پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

آزمون YOS ترکیه

این آزمون از سه بخش تشکیل شده است و بخش اصلی آن شامل سوالات مربوط به ریاضیات، مهندسی و هوش است. آزمون YOS توسط خود دانشگاه ها و به صورت جداگانه طراحی و برگزار می شود. این آزمون سالی یک بار برگزار می گردد.

آزمون SAT ترکیه

آزمون SAT نوعی ارزیابی برای دانشجویان 18سال به بالا می باشد و تعداد شرکت کنندگان در این آزمون در ترکیه رو به افزایش است. این آزمون در 1000 شعبه سراسر جهان برگزار می شود. قسمت اول ازمون SAT مربوط به سوالات هوش و زبان انگلیسی می باشد و قسمت دوم این آزمون به سنجش اطلاعات علوم پایه می پردازد. هر یک از دانشگاه ها این آزمون را در بازه زمانی خاصی برگزار می کنند، از این رو آزمون SAT زمان خاصی برای برگزاری ندارد.

مدارک لازم جهت پذیرش در رشته دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

متقاضیان برای پذیرش در رشته های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه بایستی مدارک مورد نیاز را تهیه کرده و ارائه دهند. در ادامه به این مدارک اشاره می کنیم:

 • فرم تکمیل شده درخواست پذیرش
 • گواهی پایان تحصیلات متوسطه
 • ارائه مدرک زبان بسته به نوع دانشگاه
 • ارائه تمکن مالی برای تامین هزینه های زندگی و تحصیل
 • هزینه درخواست تحصیل در دانشگاه پزشکی ترکیه معادل 35 تا 100 دلار
 • ارائه مدرک قبولی در آزمون ورودی

تهیه مدارک لازم برای دانشگاه های ترکیه، امری بسیاری حیاتی در فرایند اخذ پذیرش می باشد. به گونه ای که وجود نقص و کمبود در این مدارک، ممکن است فرایند پذیرش را به تعویق انداخته و یا سبب مردود شدن پرونده افراد شود. وکلای ما در موسسه اصطهباناتی با تسلط بر قوانین و مقررات تحصیل در ترکیه، می توانند در اخذ پذیرش از دانشگاه شما را یاری دهند و با ارائه لیست مدارک مورد نیاز جهت تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی، به شما کمک کنند.

مدرک زبان برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

متقاضیان تحصیل رشته دندانپزشکی در ترکیه و همچنین پزشکی، می توانند به دو زبان ترکی و انگلیسی در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند. از این رو دانشجویان باید بسته به دانشگاه مورد نظر و زبان تحصیل، مدرک زبان ارائه دهند. در صورتی که افراد بخواهند به زبان ترکی تحصیل کنند، بایستی در آزمون TOMER شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند و یا در ازمون زبان ترکی که دانشگاه برگزار می کند موفق شوند. همچنین اگر متقاضی قصد تحصیل به زبان انگلیسی را داشته باشد، باید در یکی از آزمون های تافل و یا آیلتس شرکت کرده و قبول شود و یا در آزمون زبان دانشگاه مورد نظر نمره قبولی کسب کند.

برای اطلاع از نمره لازم برای مدرک زبان، متقاضیان باید به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنند؛ اما به طور کلی نمره لازم برای مدرک آیلتس 6 تا 6.5 و برای مدرک تافل، 72 الی 80 خواهد بود. همچنین در صورت تمایل به تحصیل به زبان ترکی، متقاضیان باید مدرک زبان تومر در سطح C1 ارائه کنند.

شرط معدل جهت تحصیل دندانپزشکی و پزشکی در ترکیه

یکی از شرایط پزشکی در ترکیه و همچنین دندانپزشکی در این کشور، شرط معدل می باشد. بسته به نوع دانشگاه انتخابی، شرط معدل متفاوت خواهد بود. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه، متقاضیان باید حداقل معدل 18 داشته باشند. در واقع معدل متقاضی باید بالای 80 درصد از نمره دیپلم باشد. شرایط معدل در دانشگاه های خصوصی آسان تر است و متقاضیان می توانند با معدل پایین تر و تا 15 مجاز به تحصیل در دانشگاه های ترکیه شوند.

شرایط سنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

برای بسیاری از متقاضیان تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین دندانپزشکی، ممکن است این سوال پیش بیاید که شرایط سنی تحصیل در این دو رشته چیست؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برای تحصیل پزشکی و تحصیل در دندانپزشکی در ترکیه، هیچ گونه محدودیتی در نظر گرفته نشده است.

شرایط سنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

شرایط سنی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

در واقع افراد تنها باید در آزمون ورودی این رشته ها قبول شوند و سن متقاضیان اهمیتی ندارد. با این حال افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که در پذیرش دو متقاضی که شرایط کاملا یکسانی دارند، متقاضی با سن کم تر اولویت بیشتری برای پذیرش خواهد داشت. از این رو توجه به شرایط سنی نیز برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه از اهمیت بالایی برخوردار است.

به طور کلی متقاضیانی که کم تر از 25 سال سن دارند، شانس بیشتری برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه خواهند داشت.

تحصیل دندانپزشکی و پزشکی به زبان انگلیسی در ترکیه

با وجود این که زبان اصلی تحصیل رشته پزشکی در ترکیه و همچنین دندانپزشکی در این کشور، زبان ترکی می باشد؛ اما برخی موسسات و دانشگاه ها دوره های تحصیلی را به زبان انگلیسی نیز ارائه می دهند. نکته قابل توجه این جاست که افراد در هر حال به زبان ترکی نیاز خواهند داشت. متقاضیان می توانند در دانشگاه های خصوصی از طریق مدرک تافل و یا آیلتس، مهارت زبان خود را ثابت کنند. همچنین می توانند در ازمون های ورودی دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند.

اغلب دانشگاه هایی که دروس دندانپزشکی ترکیه و همچنین دروس پزشکی این کشور را به زبان انگلیسی ارائه می دهند، در ابتدای ورود دانشجو، از طریق یک آزمون، مهارت وی را در زبان انگلیسی مورد ارزیابی قرار می هند که خیلی دشوار نبوده و افراد می توانند نمره خوبی در ان کسب کنند. عموما نمره مدرک زبان آیلتس برای تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی حدود 5.5 خواهد بود.

معرفی دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه

همان طور که قبلا به آن اشاره شد، دانشگاه های ترکیه به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم می شوند و دانشجویان در هر کدام از آن ها برای تحصیل ثبت نام کنند. تفاوت اصلی این دو نوع دانشگاه، در شهریه آن ها می باشد؛ شهریه دانشگاه های خصوصی بلا تر است و پذیرش در آن ها نیز ساده تر می باشد. در ادامه به معرفی بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه می پردازیم:

لیست دانشگاه های پزشکی ترکیه

متقاضیان برای انتخاب بهترین دانشگاه پزشکی ترکیه باید از بهترین دانشگاه های این کشور آگاهی داشته باشند؛ چرا که کاریابی و موفقیت بعد از تحصیل، تا حد زیادی مرهون مدرک دانشگاهی اخذ شده از دانشگاه پزشکی در ترکیه خواهد بود. در جدول زیر به برترین دانشگاه های پزشکی در کشور ترکیه اشاره می کنیم:

دانشگاه پزشکی استانبولدانشگاه پزشکی اژه
دانشگاه حاجت تپهدانشگاه پزشکی باغچه شهر
دانشگاه پزشکی بیلکنتدانشگاه پزشکی بغازیچی
دانشگاه کوچدانشگاه پزشکی قاضی
دانشگاه پزشکی آتاتورکدانشگاه پزشکی فنی خاورمیانه
دانشگاه پزشکی آنکارادانشگاه پزشکی سابانچی

لیست دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه

در ترکیه دانشگاه های زیادی وجود دارد که رشته دندانپزشکی را ارائه می دهند. از جمله این دانشگاه ها می توان به دانشگاه های دولتی، خصوصی، غیر انتفاعی و … اشاره کرد. رتبه دانشگاه، شهریه پرداختی، مورد تائید بودن دانشگاه از نظر وزارت علوم ایران و … از عواملی هستنند که در تصمیم گیری دانشجویان برای انتخاب دانشگاه تاثیر گذار خواهند بود. در ادامه لیستی از دانشگاه های دندانپزشکی ترکیه را آورده ایم:

دانشگاه استانبولدانشگاه حاجت تپه
Ege Üniversitesiدانشگاه Gazi Üniversitesi
دانشگاه آنکارادانشگاه Marmara Üniversitesi
Sağlik Bilimleri ÜniversitesiEskişehir Osmangazi Üniversitesi
دانشگاه ییلدیریم بیازیت آنکارادانشگاه Kocaeli Üniversitesi
دانشگاه Akdeniz Üniversitesiİzmir Katip Çelebi Üniversitesi
دانشگاه Erciyes Üniversitesiدانشگاه عدنان مندرس
مرسین Üniversitesiدانشگاه سلیمان دمیرل
دانشگاه نجم الدین اربکاندانشگاه کارادنیز تکنیک
دانشگاه رجب طیب اردوغاندانشگاه İnönü Üniversitesi
دانشگاه آتاتورکدانشگاه Firat Üniversitesi

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه

در سال 2021، 15 دانشگاه ترکیه مورد تائید وزارت بهداشت ایران قرار گرفت که در جدول زیر آورده شده اند:

دانشگاه استانبولدانشگاه حاجت تپه
دانشگاه کوچ استانبولدانشگاه آنکارا
دانشگاه آتاتورکدانشگاه اگه ازمیر
دانشگاه قاضیدانشگاه کاتب چلبی ازمیر
دانشگاه آجی بادام استانبولدانشگاه باهچه شهیر استانبول
دانشگاه یدی تپه استانبولدانشگاه باشکنت آنکارا
دانشگاه مارمارا استانبولدانشگاه دوکوز ایلول ازمیر
دانشگاه اوندوکوز مایس سامسون

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه، مزایای زیادی برای دانشجویان دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

 • نزدیک بودن کشور ترکیه به ایران
 • نزدیک بودن فرهنگ ترکیه به ایران
 • اعتبار مدرک دانشگاه های ترکیه در سراسر جهان
 • مورد تائید بودن چندین دانشگاه ترکیه در وزارت علوم ایران
 • عدم نیاز به دریافت ویزا برای متقاضیان ایرانی
 • بالا بودن سطح علمی و کیفیت آموزشی دانشگاه های ترکیه
 • پایین بودن هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه
 • ارائه کارت طبابت بین المللی به فارغ التحصیلان پزشکی در ترکیه
 • امکان ادامه دوره تخصص در کشور های اروپایی
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی
 • برخورداری از لابراتوار های مجهز و امکانات آموزشی مناسب
 • امکان کار پس از تحصیل در ترکیه
 • امکان دریافت بورسیه در برخی از دانشگاه ها با داشتن نمرات بالا
 • پذیرش بدون آزمون در برخی از دانشگاه های ترکیه
مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

مزایای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

مدرک پزشکی و دندانپزشکی ترکیه در ایران

یکی از نکاتی که افراد باید برای تحصیل در خارج از کشور به آن توجه کنند این است که مدرک اخذ شده از دانشگاه مورد نظر، مورد تائید کشور ایران خواهد بود یا نه؟ ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. افراد باید قبل از اقدام برای تحصیل پزشکی در ترکیه، ابتدا تحقیق کنند که دانشگاه های پزشکی و و دندانپزشکی که قرار است در ان تحصیل کنند، مورد تائید وزارت بهداشت ایران باشد؛ چرا که دانشجویان پس از فارغ التحصیلی با مدرک خود وارد بازار کار می شوند و این که بتوانند مدرک خود را معادلسازی کنند و مشغول به کار شوند مسئله مهمی است. برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی ترکیه مدرکشان مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد که در قسمت های قبلی به آن ها اشاره کردیم.

وکلاي مجرب ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، راهنماي شما عزيزان جهت اخذ پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه مي باشند. جهت کسب اطلاعات بيشتر در زمينه شرايط اعزام دانشجو پزشکي به ترکیه مي توانيد با مشاورين ما در این موسسه تماس حاصل فرماييد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه چقدر هزینه دارد؟

یکی از اصلی ترین دغدغه های دانشجویان بین المللی، همواره هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه بوده است. همان طور که می دانید در تمام دانشگاه های دولتی جهان، هزینه تحصیل بسیار پایین و یا رایگان می باشد، که ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. یکی از راه های مناسب برای کاهش هزینه های تحصیل، استفاده از بورسیه های تحصیلی می باشد که افراد باید واجد شرایط دریافت بورسیه باشند.

برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه، متقاضیان باید در آزمون های ورودی دانشگاه پذیرفته شوند. هزینه پایین تحصیل در دانشگاه های دولتی، دانشجویان را ترغیب می کند که در این دانشگاه ها تحصیل کنند. هزینه لازم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های دولتی ترکیه حدود 240 تا 1.500 دلار می باشد، که تقریبا می توان گفت رایگان محسوب می شود.

به دلیل دشواری ازمون ورودی و رقابت شدیدی که برای پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه وجود دارد، برخی متقاضیان ترجیح می دهند در دانشگاه های خصوصی تحصیل کنند. هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه قاعدتا بالا تر از هزینه دانشگاه های دولتی این کشور می باشد، اما با این حال باز هم هزینه ی تحصیل پزشکی در ترکیه در دانشگاه های خصوصی، از هزینه دانشگاه های خصوصی در سایر کشور های دنیا پایین تر می باشد. شهریه های دانشگاه های مختلف در ترکیه متفاوت می باشد، اما در حالت کلی به طور میانگین هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه و دانشگاه های خصوصی، 10 تا 25 هزار دلار می باشد.

در مورد هزینه تحصیل دندانپزشکی در ترکیه 2021 نیز باید بگوییم که متقاضیان باید برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور 1500 تا 25.000 دلار پرداخت کنند. همچنین شهریه دانشگاه های دولتی دندانپزشکی ترکیه، حدود 1500 تا 4000 دلار خواهد بود.

لازم به ذکر است هزینه دندانپزشکی در ترکیه علاوه بر شهریه تحصیل در این رشته، شامل هزینه وسیله های دندانپزشکی نیز خواهد بود. این هزینه ها حدود 220 تا 330 دلار می باشد.

تحصیل یکی از مهم ترین انتخاب های هر فردی است و تصمیم در این باره بسیار مهم و حیاتی از همین رو بهتر است قبل از اینکه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه اقدام کنید بهتر است با یک وکیل مهاجرت به ترکیه مشورت بگیرید تا بتوانید بهترین دانشگاه و بهترین رشته را انتخاب کنید.

آیا امکان تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه وجود دارد؟

به طور کلی تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه ارزان است و دانشجو سالانه باید حداکثر 1500 دلار به دانشگاه پرداخت نماید. با این حال امکان تحصیل رایگان در این کشور، زمانی مقدور خواهد بود که دانشجویان بورسیه دریافت کنند. در صورتی که دانشجو بتواند یک تا دو سال اول تحصیل خود را با نمرات عالی پشت سر بگذارد، می تواند واجد شرایط دریافت بورسیه شود.
بورسیه ای که دولت ترکیه به دانشجویان تحصیل پزشکی در ترکیه و تحصیل دندانپزشکی در ترکیه ارائه می دهد، شامل هزینه های تحصیل رایگان در ترکیه، هزینه خوابگاه، بیمه و سایر خدمات رفاهی خواهد بود که دانشجو از پرداخت آن ها معاف است.

برای دریافت کمک هزینه های تحصیلی، دانشجویان باید مهارت زبان بوده و همچنین معدل دیپلم آن ها بالای 18 باشد.

تحصیل در سایر رشته های علوم پزشکی ترکیه

رشته پزشکی و دندانپزشکی یکی از محبوب ترین رشته های تحصیلی بین دانشجویان می باشند، اما در کنار این رشته ها سایر رشته های پیراپزشکی نیز جذابیت خود را دارند. رشته هایی همچون پرستاری و داروسازی جایگاه اجتماعی بالایی دارند و از بازار کار مناسبی نیز برخوردار هستند. چه بسا که دانشجویان با دریافت مدرک از رشته های پیراپزشکی وارد بازار کار قوی تری هم شوند. اکثر مدارک اخذ شده در رشته های پیراپزشکی مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشند و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی می توانند به کشور خود بازگشته و با معادل سازی مدرک خود مشغول به کار شوند.

تحصیل داروسازی در ترکیه

مدت زمان تحصیل داروسازی در ترکیه 5 سال یا 10 ترم می باشد، که دانشجویان در طول 4 سال اول دانشگاه دروسی همچون تاریخچه داروسازی، قوانین داروسازی، علوم پایه پزشکی و داروسازی، فناوری دارویی و … را می گذرانند. در سال آخر نیز دانشجویان یک سال دوره کارآموزی در داروخانه ها را سپری می کنند. برای ورود به دانشگاه و تحصیل داروسازی، متقاضیان بایستی یک سال در کالج شرکت کرده و سپس وارد دانشگاه شوند.

معمولا زبان تحصیل داروسازی در ترکیه، انگلیسی می باشد. دانشجویان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی نخواهند داشت تنها تسلط بر زبان انگلیسی کفایت می کند. دانشجویان برای ورود به رشته داروسازی بایستی در آزمون ورودی دانشگاه شرکت کرده و نمره قبولی کسب کنند. از دانشگاه های داروسازی مورد تائید وزارت بهداشت ایران می توان به دانشگاه های آتاتورک، اژهف کوچ، استانبول، قاضی و … اشاره کرد.

تحصیل پرستاری در ترکیه

یکی دیگر از رشته های پیراپزشکی که طرفداران زیادی در ترکیه دارد، تحصیل پرستاری در این کشور می باشد. برای تحصیل پرستاری، متقاضی باید در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی ترکیه پذیرش دریافت کند. مدرک ارائه شده از سوی دانشگاه های ترکیه مورد تائید بیشتر کشور های اروپایی و امریکایی می باشد؛ از این رو افراد می توانند پس از فارغ التحصیلی در بهترین کشور های دنیا مشغول به تحصیل شوند.

دانشجویان پرستاری باید به مدت 4 سال در دوره لیسانس تحصیل کنند. پس از آن می توانند به مدت 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد به تحصیل بپردازند و در صورت تمایل در مقطع دکتری ادامه تحصیل دهند. همچون رشته های پزشکی در رشته پرستاری نیز متقاضیان باید قبل از ورود به دانشگاه در کالج شرکت کنند و همچنین آزمون ورودی را پشت سر بگذرانند.

فارغ التحصیلان پرستاری در ترکیه، پس از پایان تحصیلات خود دو گزینه پیش رو دارند. آن ها می توانند وارد بازار کار شوند که در این حالت باید زبان ترکی خود را تقویت کنند؛ چرا که برای ارتباز با بیماران نیاز به زبان ترکی دارند. همچنین فارغ التحصیلان می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند و در ازمون اختصاصی ادامه تحصیل برای رشته پزشکی شرکت کنند و یا در آزمون پرستاری ثبت شده شرکت نموده و آماده ادامه تحصیل در آمریکا شوند. پرستاران در ترکیه بسته به مهارت، جنسیت و تجربه ای که دارند، می توانند از 3 تا 9 هزار لیر در ماه درآمد داشته باشند.

تحصیل تخصص پزشکی در کشور ترکیه

افراد پس از دریافت مدرک پزشک عمومی می توانند برای اخذ تخصص در رشته مورد نظرشان اقدام کنند. به طور کلی تحصیل پزشکی در ترکیه به مدت 6 سال طول می کشد و برای گرفتن تخصص نیز افراد باید بسته به گرایش مورد نظر بین 4 تا 7 سال تحصیل کنند.

دانشجویانی که قصد تحصیل تخصص پزشکی در ترکیه را دارند، باید به این نکته توجه کنند که داشتن مدرک پزشکی عمومی اجباری است. همچنین متقاضیان بایستی از سطح زبان انگلیسی خوبی برخوردار باشند و دانش بالایی در پزشکی عمومی داشته باشند. برای سنجش زبان انگلیسی، افراد باید در آزمون STS شرکت کنند و نمره حد نصاب را کسب نمایند. سپس نوبت به آزمون TUS می رسد. در صورت قبولی در این دو آزمون، متقاضی می تواند وارد دوره تخصص پزشکی شود.

آزمون TUS در شهر آنکارا و دو بار درسال برگزار می شود که افراد باید از مجموع 100 نمره، 60 نمره بگیرند. این آزمون مصاحبه ندارد و نتیجه آن 24 ساعت پس از آزمون مشخص خواهد شد.

شما مي توانيد براي دريافت مشاوره رايگان تلفني در زمينه شرايط اعزام دانشجو به ترکیه، با کارشناسان ما در مجموعه اصطهباناتي تماس بگيريد. موسسه ما در تمامي مراحل مهاجرت مي تواند در اخذ پذيرش از دانشگاه هاي برتر به شما کمک کند و تا پايان مسير همراه شما خواهد بود.

درآمد پزشکان و دندانپزشکان در ترکیه چقدر است؟

پزشکی و دندانپزشکی از رشته های پر درآمد در ترکیه می باشند. درآمد پزشکان بسته به تخصص، سابقه کاری و شهر محل خدمت متفاوت خواهد بود؛ اما به طور متوسط درآمد یک پزشک در ترکیه معمولا حدود 15.552 لیر در ماه می باشد و بیشترین درآمد پزشکان ماهانه 33.268 لیر است. کم ترین درآمد یک پزشک در ترکیه نیز معادل 6.760 لیر در ماه می باشد.

در مورد دندانپزشکان هم باید بگوییم، معمولا حقوق یک دندانپزشک در ترکیه حدود 18.100 لیر در ماه می باشد. کم ترین دستمزد دندانپزشکان در این کشور 9.430 لیر و بالا ترین دستمزد، حدود 27.700 لیر خواهد بود. به طور کلی میانگین درآمد سالانه دندانپزشکان در ترکیه حدود 218.000 لیر می باشد.

کار پس از فارغ التحصیلی در ترکیه

اولین مسئله ای که افراد برای تحصیل در یک کشور خارجی به ان فکر می کنند، شرایط کار پس ازفارغ التحصیلی در آن کشور می باشد. متقاضیانی که از دانشگاه های ترکیه فارغ التحصیل می شوند، می توانند برای کار به سایر کشور هایی که شرایط بهتری دارند مهاجرت کنند. همچنین در صورتی که دانشجویان در دانشگاه های مورد تائید وزارت بهداشت تحصیل کرده باشند، امکان کار در ایران را خواهند داشت.

افراد پس از فارغ التحصیلی در ترکیه باید نرخ بیکاری این کشور را بررسی کنند. نرخ بیکاری در ترکیه نزدیک به 14 درصد می باشد که عدد بالایی است. این به این معنی است که در این کشور بیشتر افراد بیکار هستند و فرصت های شغلی زیادی وجو ندارد. از این رو ترکیه کشور مناسبی برای کار نخواهد بود.

سخن پایانی

در ابن مقاله در مورد تحصیل پزشکی در ترکیه و همچنین تحصیل دندانپزشکی که جزو یکی از انتخاب‌های مهاجرت به ترکیه است توضیحات لازم ارائه شد. به دلیل پایین بودن هزینه های تحصیل و نزدیک بودن فرهنگ ترکیه به ایران، تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در این کشور مورد توجه دانشجویان ایرانی قرار گرفته است. در صورتی که دانشجویان قصد داشته باشند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های ترکیه، در ایران مشغول شوند، باید در دانشگاه هایی تحصیل کنند که مورد تائید وزارت بهداشت ایران می باشد.

در صورتی که قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را دارید، می توانید به کارشناسان ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید و مشاوره های لازم را دریافت کنید. وکلای ما با برخورداری از سال ها تجربه، می توانند شما را در خصوص اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور یاری دهند و تا پایان مراحل اسکان در ترکیه در کنار شما خواهند بود.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه

1- تحصیل پزشکی در ترکیه چند سال زمان می برد؟

تحصیل پزشکی در این کشور 6 سال طول می کشد و در سال ششم دانشجویان در بیمارستان ها مستقر می شوند.

2- از شرایط خواندن پزشکی در ترکیه، شرکت در چه آزمون هایی می باشد؟

شرکت در آزمون YOS و SAT برای پذیرش در رشته پزشکی و آزمون های TUS و STS برای اخذ تخصص پزشکی الزامی می باشد.

3- تحصیل دندانپزشکی در ترکیه چقدر طول می کشد؟

تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه 5 سال زمان می برد که شامل دو سال دروس نظری و سه سال اموزش عملی در بیمارستا ها خواهد بود.

4- خواندن دندانپزشکی در ترکیه به چه زبان هایی امکان پذیر است؟

تحصیل دندانپزشکی در ترکیه به دو زبان انگلیسی و ترکی در ترکیه امکان پذیر می باشد.

5- هزینه تحصیل پزشکی در ترکیه چقدر است؟

هزینه پزشکی ترکیه برای دانشگاه های دولتی 240 تا 1500 دلار و برای دانشگاه های خصوص 10 تا 25 هزار دلار خواهد بود.

4.2/5 - (5 امتیاز)

843 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه با شرایط پذیرش تحصیلی

 1. الهام گفت:

  سلام. وقت بخیر
  بنده دکترای فراوری دارم و 32 ساله هستم. آیا برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌های دولتی ترکیه برای رشته پزشکی، محدودیت سنی وجود دارد؟ آیا ممکن است به دلیل سن، احتمال قبولی کاهش یابد؟ و هزینه تحصیل در دانشگاه‌های دولتی تقریبا چقدر است؟
  تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه متفاوت است؛ بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 2. مژگان رحمانی گفت:

  آیا با معدل دیپلم بالای ۱۹ و نمره ی کافی آیلتس باز هم تحصیل رشته ی پزشکی در ترکیه نیاز به آزمون ورودی دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارید.

 3. آریانا گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما🌹
  هزینه تحصیل در رشته دندان پزشکی دانشگاه های خصوصی مثل دانشگاه کوچ، آنگارا، باشکنت وغیره حدودا چقدر هست؟
  و آیا این قضیه درست هست که احتمال قبولی در آزمون دانشگاه های دولتی برای دانشجو های غیر ترک بسیار کمتره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاه های دولتی ترکیه به دانشجویان بین المللی بسته به کشور مبدا ظرفیتی را اختصاص می دهند.

 4. علی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من بهیار ارتش هستم البته از ارتش اومدم بیرون و مشکل رفتن ندارم34سالمه معدل دیپلم بهیاریم17.70هست
  مدرک پیش دانشگاهی هم گرفتم معدل11.21
  متأهل هستم البته زبانم تعریفی نداره
  میشه راهنمایی بفرمایید ک چطور میتونم ترکیه درس بخونم
  متشکرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما کافی نمی باشد. شرایط تحصیل بستگی به رشته تحصیلی انتخابی شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 5. علی گفت:

  معدل کل دیپلم مهم یا کتبی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در ترکیه معدل کل مورد اهمیت است.

 6. سهیلا گفت:

  من که ۲۸ ساله هستم لیسانس مامایی در ترکیه میشه از ۱۲ دبیرستان مدرسه رو بخونم و بعدش ورود کنم به دانشگاه پزشکی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شما بدون گذراندن سال دوازده نیز می توانید برای پزشکی کشور ترکیه اقدام نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر به شما توصیه می کنیم با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 7. فاطمه گفت:

  سلام وقتتون بخیر.بورسیه پزشکی ترکیه،به چه کسایی تعلق میگیره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بورسیه پزشکی ترکیه برای افراد زیر 23 سال و معدل بالای 17 تعلق می گیرد.

 8. Amirali.Talebi گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم هزینه تحصیل پزشکی در دانشگاه های ترکیه چقدر هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه تحصیل در دانشگاه بستگی به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شما دارد. برای کسب اطلاعات دقیق تر می توانید با ما در ارتباط باشید.

 9. marzieh گفت:

  سلام وقت بخیر من الان ترکیه هستم و دیپلم انسانی دارم. علاقه مند به رشته دندان پزشکی هستم و زبان ترکی استانبولی و المانی هم بلدم. برای اینکه دانشگاه پزشکی برم میخام سه سال دبیرستان تجربی رو دوباره داخل ترکیه بخونم امکانش هست ایا؟ یا اگر روش دیگ ای وجود داره برای ورود به دانشگاه دولتی لطفا راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شما می توانید شماره خود را ذکر بفرمایید که با شما از طریق واتس اپ تماس گرفته شود.

 10. الهه گفت:

  سلام با آزمون sat میشه وارد دانشگاه های دولتی شد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، با قبولی و دریافت نمره خوب در آزمون sat می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام نمایید.

 11. ماریا گفت:

  برای ورود به دانشگاه داشتن مدرک زبان انگلیسی هم لازمه ؟ بورسیه به چه کسانی تعلق میگیره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در ترکیه به زبان ترکی و انگلیسی ارائه می گردد. در صورت تحصیل به هرکدام از زبان ها نیاز به ارائه مدرک زبان مربوطه را دارید.

 12. بهنام گفت:

  سلام برای تحصیل در رشته پزشکی ایا داشتن مدرک زبان لازمه یا فقط اون ازمون ورودیهyos کفایت میکنه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، برای شرکت در دانشگاه های پزشکی مدرک زبان بسیار کمک کننده است.

 13. یکتا گفت:

  سلام من کلاس هشتم هستم من علاقه مند به پزشکی هستم و جراح مغز. من میخوام اول تلاشم و بکنم و اگر در کنکور قبول نشدم میتونم سال اخر دبیرستان که میشه کلاس 12 ادامه تحصیل رو داخل ترکیه ادامه دهم؟ و از کجا شروع میشه از همون کلاس دوازدهم یا از دانشگاه؟ و چه شرایطی لازم هست در این سن؟ از اول ابتدایی تا امسال همه نمراتم 20 بوده جز امسال که شد 19.93 زبان ترکی هم نسبتا بلدم و مدرک ایلتس هم میخوام بگیرم میشه راهنماییم کنید لطفا و اینکه چند سال طول میکشه تا جراح مغز شد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، امکان تحصیل سال دوازدهم شما در ترکیه وجود دارد. پس از گذراندن سال آخر خود با ارائه دیپلم خود برای شرکت در دانشگاه های ترکیه اقدام میکنید.

 14. kiyarash گفت:

  با سلام
  برای ادامه تحصیل در مقطع دبیرستان آیا امتحان ورودی در ترکیه برگزار می شود یا که مجبوریم یک سال که در ایران گذراندیم را دوباره در آن کشور بخوانیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مدارس ترکیه آزمون ورودی ندارند.

 15. absariafsane@gmail.com گفت:

  سلام وقت بخیر من کارشناس ارشد حقوق ثبت هستم علاقه به رشته پزشکی دارم لطفاً در این زمینه راهنمایی بفرمایین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در ترکیه نسبت به سایر کشور ها بسیار مقرون به صرفه است. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 16. mina گفت:

  برای ادامه تحصیل دبیرستان در مقطع دوازدهم در ترکیه آیا باید مقطع یازدهم را دوباره گذراند یا می توان فقط همان دوازدهم را طی کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، از دوره تحصیلی دوازدهم دبیرستان شروع می کند.

 17. reza گفت:

  با سلام
  امتحان YOS را می توان یک سال قبل دیپلم داد یا حتما باید بعد گذراندن سال آخر امتحان داد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   جهت شرکت در آزمون یوس نیاز به ارائه مدرک دیپلم خود دارید.

 18. roys گفت:

  سلام
  آیا برای تحصیل در رشته پزشکی برای فرزند پسر یک سال قبل دیپلم رفتن به این کشور و سال آخر را در آنجا خواندن مزیتی حساب می شود؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، قبل از 18 سالگی جهت خروج از کشور نیازی به گذاشتن وثیقه نمی باشد.

 19. Reihane گفت:

  سلام من در رشته تجربی تحصیل میکنم و امسال دیپلم تجربی میگیرم بعد از اینکه دیپلم تجربی گرفتم حداقل نمره برای قبولی در دانشگاه دندانپزشکی ترکیه چنده؟
  و اینکه برای تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی به زبان ترکی باید آزمون ورودی بدیم یا بدون ازمون هم امکان پذیر هست
  بعد مقدار هزینه ماهیانه برای دندانپزشکی چند میلیونه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل در هر دانشگاه ترکیه متفاوت است. اکثر دانشگاه های دولتی این کشور آزمون ورودی دارند. شما می توانید با کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 20. سیما گفت:

  سلام
  کسی که معدل سال یازدهمش زیر هجده باشد ولی در آزمون yos نتیجه ی خوبی کسب کند و معدل سال دوازدهمش هم بالای هجده باشد ، آیا میتواند در دانشگاه های دولتی ترکیه پزشکی بخواند؟ با توجه به اینکه فرد تجربی خوانده است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، با توجه به شرایط بالا امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه وجود دارد.

 21. کیمیا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  میخواستم بدونم ک برای تحصیل پزشکی شرط
  معدل
  چقدر اهمیت داره؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط تحصیل در هر دانشگاه متفاوت است. بابت رقابت بسیاری که وجود دارد بهتر است رزومه علمی قوی داشته باشید.

 22. جواد گفت:

  سلام، من از نظر زبان انگلیسی مشکلی ندارم،حداکثر سن پذیرش برای رشته پزشکی چند ساله؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد.

 23. مهرداد گفت:

  سلام ببخشید میشه بعد از سه سال تحصیل در ترکیه در رشته تجربی مابقی تحصیل در ایران گذروند؟؟؟؟
  و فقط سه تا رشته داره پزشکی دندان پزشکی داروسازی
  فیزیوتراپی نداره؟
  هرچه نمره آزمون بهتر باشه هزینه دانشگاه کم تر میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه کشور ایران قانون انتقال دانشجویان را لغو کرده است. همچنین این دانشگاه ها رشته فیزیوتراپی را ارائه می دهد و نمره بهتر در آزمون ورودی شانس پذیرش شما را بیشتر می کند.

 24. ارین گفت:

  سلام من کارشناسی پروتز دندان شهید بهشتی خوندم میخوام دندون توی ترکیه بخونم (بورس ) شرایطشو بهم میگید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. می توانید با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید تا اطلاعات کامل را در اختیار شما قرار دهند.

 25. Zara گفت:

  دانشگاه دولتی ترکیه هزینه داره؟سالی۵۰۰میلیون؟خیلی خیلی زیاده!فقط یه آزمون یوس میدیم و تمام؟آزمون تخصصی دیگه ای که زیست و شیمی و فیزیک داشته باشه نداره؟اگه فقط ملاک پذیرش برای رشته پزشکی آزمون یوس هست،یعنی ریز نمرات تاثیر نداره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه های تحصیل دانشگاه های ترکیه متفاوت است. مفاد آزمون یوس ریاضی، هندسه، هوش و زبان ترکی است. پس از نمره آزمون شما شرایطی مانند سن، ریز نمرات و معدل نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

 26. Rezgar گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم ولی می‌خواهم در رشته پزشکی در ترکیه تحصیل کنم تقریبا مسلط به زبان انگلیسی نیز هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با دیپلم ریاضی نیز می توانید در دوره های پزشکی ترکیه شرکت نمایید.

 27. مریم گفت:

  آزمون ورودی شامل چه دروسی میشه؟ بعد از پایان تحصیل میشه به کشور دیگه ای شامل المان یا کانادا رفت برای ادامه تحصیل ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مدارک تحصیلی اکثر دانشگاه های ترکیه مورد تایید کشور های دیگر نیز می باشد. مفاد آزمون بسته به زبان تحصیل شما دارد. مفاد آزمون یوس ریاضی، هندسه، هوش و زبان ترکی است.

 28. برهان گفت:

  با سلام. بنده دکترای حقوق خصوصی، کارمند یک وزارتخانه، مدرس دانشگاه و شاعر بین المللی و نویسنده کتب شعر در کشورهای مختلف و دارای کتاب و مقالات حقوقی مختلف علمی. مترجم چند زبانه هستم و بسیاری از سمت های حقوقی داشتم. با توجه به اینکه مدرک دیپلم بنده علوم انسانی است چگونه می توانم پزشکی دانشگاه استانبول قبول شوم؟ لطفا سوال نشر نشود و پاسخ به صورت خصوصی به ایمیل ارسال گردد. متشکرم ?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه استانبول نیاز به شرکت در ازمون ورودی دارید.

 29. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . من 19 سالم و دیپلم تجربی با معدل 17و38 دارم. انگیزه نامه و دو توصیه نامه که توسط اساتیدم نوشته شده نیز دارم. مدرک بین المللی شرکت در کنگره بین المللی زیست پزشکی، مقاله در زمینه گیاهان دارویی، در مسابقات کشوری زیست شناسی ایران بیوکاپ مقام اوردم و تقدیرنامه از قطب کشوری زیست فناوری دارم، در مسابقات کشوری داستان نویسی طبی سنتی گیاهان دارویی جزو ده نفر برتر کشول بودم، در همایش کشرری زیست شناسی مقام اوردم، در جشنواره جوان خوارزنی در زمینه زیست پزشکی در استان مقام و به مرحله کشوری راه پیداکردم، در جشنواره خوارزمی در زمینه طرح سماور هوشمند نسوز در منطقه مقام اوردم، پژوهشگر برتر شهر هستم، دوبار در مسابقات کشوری رباتیک نادکاپ شریف حضور پیداکردم و گواهی حضور دارم ، در مسابقات رباتیک استانی حلیکاپ فینالیست شدم، شش سال در کلاس های رباتیک شرکت کردم و مدرک دارم و طرح و ایده هایی در زمینه تجهیزات پزشکی دارم و سطح زبانم متوسط و در حال حاضر دوره های ایلتس رو دارم میگذرونم با این مدارک میتونم بدون ازمون برای تحصیل پزشکی در ترکیه اقدام کنم و قبول بشم و همچنین بورسیه بهم میدن?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   رزومه علمی شما بسیار قوی است که می تواند در پروسه دریافت بورسیه تحصیلی به شما کمک کند؛ اما در نظر داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز به قبولی در ازمون ورودی دارید.

 30. هانیه گفت:

  سلام دانشگاه کوچ مورد تایید است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، دانشگاه کوچ تنها دانشگاه خصوصی مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه است.

 31. سحر طاهریان فرد گفت:

  با سلام
  معدل دیپلم من 16.5 است برای تحصیل پزشکی در ترکیه می توانم اقدام نمایم؟ مدرک زبان ندارم

 32. سحر طاهریان فرد گفت:

  سلام
  من 35 ساله هستم و دیپلم فنی حرفه ای دارم. آشنایی به زبان ترکی ندارم. می توانم رشته داروسازی را در ترکیه بخوانم؟

 33. امین امینی گفت:

  سلام خدمت شما
  من در حال حاضر دیپلم تجربی هستم،،میخاسم بدونم با این مصوبه جدید،برای مشمولین میشه برای تحصیل اقدام کرد یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه معافیت تحصیلی داشته باشید، می توانید برای تحصیل در ترکیه اقدام نمایید.

 34. احمد رحمانپور گفت:

  سلام،من مبخواستم الان برای ورود به دانشگاهای ترکیه در پاییز اقدام کنم،خواستم ببینم الان میشه؟زمان ثبت تام نگذشته؟میتونم الان اقدام کنم برای ورودی پاییز؟در ضمن بنده مدرک زبان انگلیسی رو ندارم آیا میتونم درترکیه دوره کالج برای آمادگی و یادگیری زبان رو بگذرونم؟اگه میتونم دوره کالج کی شروع میشه و الان میتونم برای دوره کالج اقدام کنم؟ممنون میشم جواب بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کالج های آمادگی کالج را می توانید بر اساس سطح تسلط خود مدت زمان دوره را انتخاب نمایید. در نظر داشته باشید که برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید که زمان آزمون هر دانشگاه متفاوت است.

 35. رویا گفت:

  سلامآزمون satآزمونیه که وقتی بخوای به زبان انگلیسی درس بخونی باید بدی؟؟در چه ماههایی از سال انجام میشه؟برای سال تحصیلی جدید باید کی این آزمونو بدیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   آزمون sat ترکیه در سال چندین بار برگزار می شود که می توانید تاریخ های آزمون را در سایت مشاهده نمایید.

  2. K گفت:

   سلام ببخشید اگر به زبان ترکی بخواهیم تحصیل کنیم هم باید ازمون satبدهیم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    تحصیل به زبان ترکی در ترکیه نیازی به شرکت در آزمون sat ندارید.

 36. رضا كاشي كار گفت:

  سلام براي تحصيل به زبان انگليسي بايد SAT را بدهيم يا YOS?

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی باید در ازمون sat شرکت نمایید.

 37. Abbas گفت:

  با سلام و احترام؛
  بنده دکتری فیزیولوزی ورزش دارم و از لحاظ رزومه علمی 14 تا مقاله از جمله ISI، علمی پژوهشی و ISC ، 4 ، کتاب و طرح پژوهشی نیز دارم و معدل دوره دکتری 19 است؛ آیا شرایط بدون کنکور پزشکی در یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه را می توانم کسب کنم؟ آیا بورسیه تحصیلی پزشکی نیز به من تعلق می گیرد که همه شرایط رایگان باشد؟ لطفا راهنمایی دقیق بفرمایید؟ و اسم دانشگاه مربوطه را اعلام نمایید؟

  با تشکر و سپاس فراوان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه نیاز به شرکت در آزمون ورودی دارد که با نمره آزمون نیز می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز اقدام نمایید.

 38. یلدا گفت:

  از بین دانشگاهای دولتی ترکیه ،دانشگاهی هست که ازمونش تو ایران برگزار بشه؟
  در مورد ازمون یوس میخواستم بدونم اگه به بخش دوم ک سوالات ترکی هست جواب ندیم،بازم امکانه قبولی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، دانشگاه های ترکیه آزمون ورودی را در ترکیه برگزار می کنند.

 39. سوگی گفت:

  ممنون بایت پاسخگویی یه سوال دیگه هم داشتم.
  از الان میشه برا ازمونای بعدی اماده شد؟و برای ازمون یوس ارائه مدرک زبان لازم نیس؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام مجدد
   بله، می توانید در دوره های آمادگی ازمون شرکت کنید و پس از پایان آزمون مدرک زبان نیز دریافت می نمایید. به شما توصیه می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 40. لعیا گفت:

  سلام زمان ثبت نام ازمون بعدی دقیقا کیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   زمان ثبت نام هر دانشگاه با دانشگاه دیگر در ترکیه متفاوت است. در ابتدا باید دانشگاه مد نظر خود را انتخاب کرده و در سایت دانشگاه تاریخ برگزاری آزمون را مشاهده نمایید.

 41. مریم گفت:

  سلام وقتتون بخیر من کنکور ۹۹ رو دادم و رتبه ۵۰ هزار منطقه ۳ رو اوردم….و دوران کنکور خیلی خیلی کم درس میخوندمو اواخر اصلا بعد عید کلا درس رو گذاشته بودم کنار…از لخاظ مالی مشکلی ندارم و دانش اموز زرنگی هم هستم …امسال ولی اصلا امادگی نداشتم برای کنکور….بنظرتون پشت کنکور بمونم یهتره یا برم ترکیه برای پزشکی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   انتخاب مهاجرت و یا تحصیل در ایران بسته به شرایط و اهداف شما دارد.

 42. لیلا عبدی گفت:

  سلام و عرض ادب ، بنده 47 سال دارم و دیپلم تجربی دارم ، میخواستم بدونم میتونم تو رشته های پزشکی بدون ازمون شرکت کنم ، یا نه؟ ممنون میشم کمک کنید و بهم مشاوره بدید .

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، دانشگاه های خصوصی ترکیه آزمون ورودی و محدودیت سنی ندارند.

 43. faeze گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من تا الان مطالعه ی زیادی روی کشور ترکیه و دانشگاه هاش داشتم و از 90 درصد شرایطش آگاه هستم ولی چیزی که ذهن منو درگیر کرده اینه که در سایت ها مختلف تعداد دانشگاههای مورد تایید رو متفاوت اعلام کردن مثلا سایت شما حدود 17 دانشگاه مورد تایید اعلام کرده ولی گاها بعضی سایتها تا 6 دانشگاه اعلام کردن. دقیقا کدوم دانشگاه ها مورد تایید هستن؟ و سوال دیگه ام اینه که در پاسخ به یکی از سوالات فرمودید که یوس 7 بار درسال در ترکیه برگذار میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لیست دانشگاه های مورد تایید ایران را در سایت وزارت بهداشت می توانید مشاهده نمایید.

 44. یاسمن اقبالپور گفت:

  سلام ببخشید من 17 سال دارم خواستم بدونم واسه کنکور تجربی باید ازمون yos رو بدم بجای کنور

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون های دانشگاه ترکیه شرکت نمایید.

 45. مهسا گفت:

  سلام ،میخواستم بپرسم سطح آزمونی که خود دانشگاه ترکیه میگیره مثل کنکوره؟ یا سخت تره؟ یا آسونتر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه به نسبت کنکور آسان تر است.

 46. سارا گفت:

  سلام منظورتون از معدل 18 تا 20 برای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، معدل کل هست یا معدل کتبی؟
  و اینکه مدرک لیسانس اگر پرستاری با معدل 16.33باشه به جای علوم طبیعت مورد قبول هست؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل معدل کل و ریزنمرات تخصصی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 47. زینب ح گفت:

  سلام. من کنکور دادم رتبه ام ۲ هزار شده. و همچنین معدل من در تمام سالهای تحصیل بالای ۱۸ بوده. آیا رتبه کنکور من تاثیری در قبولی من در پزشکی ترکیه ندارد؟ و اینکه من مدرک زبان ندارم باید چکار کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دانشگاه های ترکیه آزمون های ورودی خود را برگزار می کنند که باید در این آزمون های ورودی نمره مورد نظر را دریافت نمایید.

 48. مریم سجادی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 28 سالمه و ارشد بیولوژی سلولی و ملکولی دارم . قصد تحصیل در رشته ی پزشکی دارم میخواستم بدونم از بابت سن به مشکل می خورم یا نه؟ و اینکه ایا معدل ارشد من که حدودا 19.90 هست میتونه تاثیر مثبت داشته باشه؟؟؟
  و ایا در صورت گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک ایا برای ورود به دانشگاه پزشکی باز هم نیاز به ازمون ورودی هست؟؟؟؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد. بسته به دانشگاه انتخابی شرایط پذیرش نیر متفاوت است.

 49. پریسا رفتاری گفت:

  سلام پریسا هستم من در ایتالیا در دانشگاه تورورگاتو رم رشته داروسازی تحصیل میکنم تعدادواحدهای گذرانده شده ۷۴ واحد است که۵۳ واحد ان در ایران در رشته علوم ازمایشگاهی را قبول کرده اند و ۲۱ واحد در ایتالیا گذرانده ام در رشته داروسازی برای انتقالی من به یکی از دانشگاههای ترکیه ایا باید دوباره امتحان بدهم یا خیر.سوال دوم.هزینه داروسازی در سال چقدر میباشد علت انتقالی هزینه مخارج در ایتالیا خیلی زیاد میباشد.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه دانشگاه شما طرف قرارداد دانشگاهی در ترکیه باشد، امکان انتقالی برای شما وجود دارد.

 50. sadegh گفت:

  سلام
  من پزشک عمومی هستم با ۷ سال سابقه کار
  برای تخصص و مهاجرت دایم میخواستم اقدام کنم
  برای کانادا اقدام کردم اما امتحانات ورودی بسیار سختی داره
  چه کشوری شما پیشنهادمیکنید که حین تحصیل تخصص حقوق بدن و بشه بعد از تخصص اقامت دایم گرفت
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ادامه تحصیل تخصص در هر کشور بسیار سخت است. به شما توصیه می کنیم برای اخذ ویزای کاری گروه درمان کشوری مانند آلمان، سوئد و دانمارک اقدام کرده و کنار کار اجازه تحصیل نیز به شما داده می شود.

 51. آیلین آزادی گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دیپلم انسانی و کارشناسی حقوق قضایی دارم و سنمم ۲۷ هست با توجه به شرایط من امکانش هست ک دندان پزشکی بخونم و اینکه امکان قبول شدن در کدام ازمون ورودی بیشتر هست؟و ایا در ترکیه کلاس یا کالجی هست برای امادگی در ازمون ورودی؟؟و هزینه کالج یا کلاس ها چقدر هست؟و در صورت اکسپت شدن در دانشگاه میتوان به راحتی از خوابگاه دانشگاه استفاده کرد؟و هزینه خوابگاه چقدره؟در صورت قبول شدن وارد دانشگاه دولتی میشیم؟؟هزینه دندان پزشکی در سال چقدر خواهد بود؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   آزمون ورودی بسته به زبان تحصیل و تسلط شما به زبان دارد و می توانید در ابتدا در دوره های آمادگی حضور یابید و سپس برای آزمون شرکت نمایید. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر لطفا با ما در ارتباط باشید.

 52. علیرضا گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من 18 سالم هست و معدل دیپلمم 17.60 و در رشته تجربی تحصیل کردم
  و تصمیم دارم در رشته دندان پزشکی تحصیل کنم
  و اینکه به نظرتون چه کشوری برای مهاجرت تحصیلی در رشته دندان پزشکی با هزینه کم مناسب هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شرایط شما برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه که هزینه های تحصیل نیز بسیار مقرون به صرفه است، مناسب است.

   1. علیرضا گفت:

    خیلی ممنونم
    ببخشید تحصیل به چه زبانی هست ؟
    و حتما باید در ازمون شرکت کرد یا اینکه بدون کنکور هم امکان پذیر هست؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     برای تحصیل در دانشگاه های دولتی باید در آزمون ورودی شرکت نمایید. زبان تحصیل نیز بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

     1. علیرضا گفت:

      با سلام مجدد
      ببخشید کدام دانشگاه های دولتی در رشته دندان پزشکی به زبان انگلیسی تدریس میکنند؟
      و چه ازمونی رو برگذار میکنند؟و چه امتیازی برای قبولی نیاز هست؟
      خیلی ممنونم

      1. سحر طاهریان فرد گفت:

       با سلام
       دانشگاه های دولتی ترکیه آزمون ورودی دارند و بسته به زبان تحصیل yos و یا sat برگزار می شود و هردانشگاه امتیاز خود را برای قبولی پذیرش اعلام کرده است.

 53. احسان گفت:

  با سلام من سنم ۲۵ هست معدل دیپلمم ۱۶.۸۴ و نمره یوسم ۹۷.۵ امسال در سال ۲۰۲۰ برای دانشگاه ارزینجان انتخاب رشته پزشکی کردم آیا امیدی ب قبولی هست برای من؟؟؟
  خاهش میکنم جواب بدین ممنوووون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی ترکیه رقابتی است و بسته به نمرات کسب شده توسط سایر متقاضیان است.

 54. رویا گفت:

  سلام وقت بخیر دختر من امسال دیپلم تجربی بامعدل18/40گرفته شما کدام کشور باشرط معدل برای رشته پزشکی وتحصیل رایگان راپیشنهاد میدهید ممنوت

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در فرانسه، ایتالیا، آلمان و غیره رایگان است. لطفا برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 55. Ali گفت:

  سلام میتونم خودم مستقیما در کنکور yös در شهر وان برگزار میشه شرکت کنم یا باید در موسسه شما ثبت نام کنم تا بتونم آزمون بدم ؟ هزینه آزمون چنده ؟ چقدر باید هزینه کنم تا دکتر بشم ؟ مدرک تومر حتما لازمه ؟؟ چون من خودم ترکی بلدم لطفا راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکی زبان ترکیه باید مدرک زبان ارائه دهید و در آزمون های خود دانشگاه ها شرکت نمایید.

 56. فاطمه گفت:

  با سلام و وقت بخیر. من 25 سالمه در حال امادگی ازمون ایلتس هستم و تا اواخر سال ازمون میدم با نمره بالای 6 . از لحاظ مالی مقداری محدودیت دارم و قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی دارم. داشتن مدرک ایلتس به من کمک میکنه برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه؟ یا باید به هر حال ازمون ست و یوس شرکت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   امسال به دلیل شرایط پیش آمده با توجه به شرایط شما امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه بدون نیاز به شرکت در آزمون ورودی، وجود دارد. لطفا با کارشناسان ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در تماس باشید.

   1. اکبر گفت:

    با سلام بنده دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد جغرافیا و لیسانس حقوق هستم و ۱۲ سال در ناجا بودم که بازخرید شدم آیا تحصیل بنده در رشته پزشکی یا دندانپزشکی ترکیه امکانپذیر می باشد؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     بله، تحصیل پزشکی در ترکیه محدودیتی وجود ندارد.

     1. MARYAM گفت:

      سلام من رشته تحصیلیم تجربی نبوده ایا امکان داره بتونم برم ترکیه و دندان پزشکی بخونم؟

      1. سحر طاهریان فرد گفت:

       سلام وقتتون بخیر
       برای تحصیل در ترکیه می توانید از دیپلم هایی غیر تجربی نیز اقدام نمایید.

 57. Ali گفت:

  سلام من خودم ترکم ترکی استانبولی ۱۰۰درصد ولی مدرک تومر نگرفتم میتونم در کنکور پزشکی در شهر وان شرکت کنم یا باید از طریق موسسه اقدام کنم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 58. helmon گفت:

  سلام، برای تحصیل در دانشگاه بین المللی مورد تایید وزارت، هزینه تحصیل به طور کلی در رشته دندانپزشکی چقدر می شه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد.

 59. ساغر گفت:

  سلام وقت بخیر…
  برای شرکت در کنکور ترکیه یکسال باید کالج بریم؟؟
  شرایط کالج چجوریه ؟؟چجوری باید ثبت نام کنیم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه بهتر است در کالج های آمادگی که زبان و مفاد آزمون را ارائه می دهند، شرکت نمایید.

 60. ali گفت:

  سلام خسته نباشید .
  با داشتن مدرک آیلتس و تومر و یوس احتمال دریافت بورسیه دندانپزشکی چقدره ؟ و با داشتن بورسیه ، چقدر از هزینه هامون کم میشه و سالانه چقدر باید پول داشته باشیم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه در آزمون قبول شوید و نمره خوبی را دریافت نمایید، می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 61. مهسا گفت:

  سلام خسته نباشید بنده دانشجوی سال دوم رشته زیست سلولی از دانشگاه علم و فرهنگ تهران هستم معدل دیپلمم ۱۹.۵ و پیش هم همین حدود هست زبان هم در حد پیشرفته بلدم و اقدام به گرفتن ایلتس کردم ایا میتونم پزشکی یا دندان در ترکیه بخونم لطفا راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله محدودیتی وجود ندارد و میتوانید برای تحصیل در خواست کنید.

 62. amirhossein123 گفت:

  با سلام خواستم بدونم کل مقدار پول لازم برای تحصیل در ترکیه در رشته پزشکی در حالت متوسط با احتساب تحصیل در ایران و ازمون دادن در ترکیه چقدر است و ایا شما بصورت اقساط نیز با چک کارمندی کار میکنید یا نه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در کشور ترکیه حدودا بر پایه 100 میلیون تومان شما نیاز دارید که کل این هزینه ها را باید به دانشگاه مستقیما پرداخت کنید.
   ناگفته نماند این تنها یک عدد است و بسته به رشته و دانشگاه محل تحصیل، ممکن است کم و یا زیاد شود.

 63. میلاد گفت:

  سلام.من۱۸ سالمه سال آخر دبیرستانم .سربازی هم نرفتم .میخواستم بدونم شانس قبولی در آزمون یوس چقدره؟ و آزمون یوس کجا برگزار میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شانس قبولی شما برابر با میزان تلاش و دانسته های شما برای شرکت در این آزمون است.

 64. میترا گفت:

  با سلام و خسته نباشید…من یکم گیج شدم لطفا کمکم کنید….اینکه دانشگاه های خصوصی هم آزمون ست یا یوس برگزار میکنند؟؟؟ یاصرفا و فقط بر اساس معدله؟؟و این معدل برای نظام جدید ها همان معدل کتبی نهاییه یا کل سه سال دهم و یازدهم و دوازدهم؟؟؟واینکه اگر درآزمون شرکت نکنیم(برای دانشگاه خصوصی)و فقط معدل 18ونمره تافل80 بدون داشتن تسلط بر زبان ترکی چه قدر شانس برای پذیرش داریم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   برخی دانشگاه های خصوصی آزمون میگیرن و برخی هاشون طبق معدل و شرایط تحصیلی پذیرش میکنند، معدل کل مهمه و نه معدل کتبی.

 65. Pouri گفت:

  با سلام
  اقا من با معدل ۱۶ می خوام برای دانشگاه استانبول ترکیه اقدام کنم
  مالی okهستم
  می شه برام راهش رو بگید
  می خوام بدون معدل و ازمون وارد شم زبان هم تا نصبتی بلدم
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   دقت بفرمایید که دانشگاه های ترکیه اکثرا با آزمون ورودی دانشجویان بین المللی را پذیرش می کنند و تنها تعداد معدودی از دانشگاه های خصوصی امکان پذیرش بر اساس شرط معدل را دارند.

 66. محمد حسین صدفی گفت:

  با عرض سلام من سال دوازدهم هستم می خوام اگه یه وقت نتونستم تو رشته پزشکی قبول شم تو ترکیه ادامه بدم لطفا راهنمایی کنید که چطور و با چه امتحانی می تونم تو دانشگاه های ترکیه پزشکی بخونم خیلی ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید با شرکت در آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه، مانند یوس و یا اس ای تی، صلاحیت خود را برای حضور در مقاطع تحصیلی این کشور اثبات کنید.

 67. Maryam گفت:

  سلام ممنون از مقاله خوبتون
  میخوام بدونم که بعد از گرفتن مدرک پزشکی از دانشگاه های ترکیه امکان کار در ایران و بقیه کشور ها را دارم یعنی مدرک آن بین المللی ایست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نظر لطف شماست و ما در تلاشیم تا بهترین راهکار و اطلاعات را به مخاطبانمان ارائه کنیم.
   در صورتی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنید، بله

 68. زینب نجفی گفت:

  سلام. شرمنده شرایط شرکت در دانشگاه دولتی و خصوصی برای رشته دندان پزشکی چه تفاوتی دارند؟ من متولد 1368 هستم دیپلم 19.50 از مدرسه نمونه دولتی. فوق لیسانس شیمی حاصلخیزی دان تبریز. توان مالی ضعیف. ایا شانس پذیرش تو دانشگاه دولتی را دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از نظر شرایط پذیرش و یا آزمون ورودی، این دو دانشگاه باهم تفاوت دارند.
   در صورتی که توانمندی خود را در رشته تان نشان دهید ممکن است بتوانید در مقطع تخصص مجدد و یا دکتری، بورسیه تحصیلی بگیرید.

 69. محنا احمدپور گفت:

  برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه با تمام ریز خرج ها چقدر باید در حسابمان پول باشد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام در حدود 300 میلیون تومان بعنوان پیشنیاز مد نظر داشته باشید.

 70. اسرا گفت:

  سلام وقت بخیر برای تحصیل رشته دندانپزشکی در دانشگاه استانبول با ازمون یوس معدل تاثیر دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که با آزمون ورودی درخواست تحصیل بدهید، معمولا نمره معدل شما تاثیر چندانی ندارد اما با این وجود کاملا هم بدون تاثیر نیست.

 71. Mn گفت:

  سلام ..امکان انتقال دانشجو به دانشگاه ترکیه وجود داره؟ مثلا انتقال دانشجوی سال اول پزشکی یا دندون پزشکی ایران به ترکیه امکانش هست؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که دانشگاه شما را بر اساس رزومه تحصیلی و رتبه دانشگاهی در ایران بپذیرد، می توانید درخواست بدهید تا مورد بررسی قرار بگیرد.

 72. صبا گفت:

  سلام. من 35 ساله هستم. و مدرک ارشد برق و معدل دیپلم 19.5 ریاضی فیزیک دارم. مدرک آیلتس 6.5 هم دارم. آیا ممکنه برای پزشکی بتونم دانشگاه دولتی ترکیه پذیرفته بشم؟ آیا ملاک سن خیلی مهمه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله اگر در آزمون ورودی دانشگاه ها قبول شوید، میتونید پذیرش دانشگاه رو بگیرید.

 73. نازنین گفت:

  سلام ببخشید اگر یک سال دندونپزشکی رو در دانشگاه کشور خودمون خونده باشیم میتونیم برای ادامه این رشته در ترکیه ازمون بدیم و از ادامه اون بخونیم یا باید از اول دوباره شروع کرد و اون یک سال تحصیل در دانشگاه ایران هیچ و پوچ میشه؟؟ ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید ولی احتمال قبولی واحد‌های سال اول چندان زیاد نیست و در کل این کار چندان منطقی نیست.

 74. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید. میشه بگید لطفا اماده شدن برای ازمون تو کلاسای تهران بهتره یا ترکیه؟؟چون هزینه امادگی تو تهران خیلی کمتر از ترکیس و میگن ک اساتید ایران چون برای کنکور بچه هارو اماده میکنن قوی تر هستن.بازم موندم چیکار کنم.ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   قطعا ترکیه بهتره ولی اگر با هزینه مشکل دارید شاید اصلا نیاز نباشه در دوره های ایران هم شرکت کنید، مزیت حضور در ترکیه اینه که با جو ترکیه هم آشنا میشوید و برای شرکت در آزمون ها راحت تر هستید.

 75. Eli گفت:

  سلام خدا قوت من همه کامنتا رو خوندم همه ۳۳ صفحه رو ک مبادا سوال تکراری بپرسم ولی چندتا ابهام دارم یجا گفتین شرط سنی داره برای پزشکی ودندان تا ۲۵ سال ازیطرف دیگ گفتین شرط سنی نداره گیج شدم من ۲۴سال و۸ ماه دارم خیلی استرس دارم سنم داره میگذره مدرک زبانم ندارم ۲۵ سال تمام آیا تا ۲۶ سال وقته ؟یا ۲۴ سال تمام؟!!لدفا ج واضحی بدین و اینکه برای هر دانشگاه فقط یبار میشه ازمونشو داد ینی میشه آماده نباشیم امتحان بدیم دوباره باز بعدا شرکت کنیم یا میگن طرف بدرد دانشگاه ما نمیخوره قبلا قبول نشده؟؟!آزمون بعدی تو اردیبهشته ؟!کی ثبتنامشه کجا باس برای ثبت‌نام آزمون اقدام کرد؟!بنظرتون میشه آماده شد؟از زمانی ک قبول میشیم تا پذیرش مگ چمدت وقت می‌بره ک در ج یکامنت گفتین ک مدرک زبانو میشه گرفت؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   محدودیت خاصی برای تحصیل پزشکی نیست، ممکنه اونجایی که درباره سن مطلبی گفته شده مربوط به یه دانشگاه خاص بوده باشه.
   داشتن مدرک زبان در ابتدا چندان الزامی نیست، آزمون ورودی یوس هم بله فقط یک بار برگزار می شود.

 76. محمد رضا محمودی گفت:

  سلام،ایا شهروندان خود ترکیه ای هم برای پذیرش در رشته های پزشکی بایستی ازمون ورودی یوس ویا ست رابدهند.اگر شخصی پاسپورت ترکیه را داشته باشد در سهمیه شهر وندان قرار می گیردو پذیرش راحت تر است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خیر آزمون های یوس و ست برای دانشجویان خارجی هست، متقاضیان ترک شرایط دیگری و آزمون ورودی مجزایی دارند، از سهمیه و ظرفیت متقاضیان ترک اطلاع دقیقی ندارم.

 77. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  طبق لیست جدید دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در 2020-2021 دانشگاه های سلیمان دمیرل و دانشگاه کاتب چلبی ازمیر مورد تأیید واقع شده اند.

 78. مهدی گفت:

  می توان با شهریه حدود 30 میلیون بعد از قبول شدن در آزمون YOS و در رشته پزشکی در ترکیه تحصیل کرد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله شهریه بعضی دانشگاه ها اینقدر هم نمیشه.

 79. مهدی گفت:

  سلام
  من 19 ساله هستم وبه زبان ترکی 80% مسلط ام و همچنین زبان انگلیسی . ومعدلم بالای 19 است.می گویم این چنین می شود که آزمون YOS را نداد و با شهریه سالانه حدود25 میلیون در رشته های پزشکی ودندان پزشکی تحصیل کرد.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خیر تضمینی برای ورود بدون کنکور نیست. پذیرش پزشکی ترکیه بدون کنکور کاملا به نظر دانشگاه بستگی داره و ضابطه خاصی نداره.

 80. mohammadreza گفت:

  کمترین هزینه ممکن برای تحصیل در دندانپزشکی در ترکیه ماهانه برای ما چقدر است لطفا صادقانه جواب دهید تا بیهوده امیدوار نشویم با تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   با این وضعیت و قیمت دلار، حدودا ماهانه ۷۰۰۰ میلیون با هزینه زندگی در صورت قبولی در دانشگاه دولتی خرج دارید.

 81. mohammadreza گفت:

  سلام خواستم بدونم که می توانیم در دانشگاه علوم پزشکی که مورد قبول سازمان بهداشت ایران نیست ازمون sat داد و در ان تحصیل کرد و بعد از تحصیل اقامت ترکیه را دریافت کرد?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   احازه کار بعد از تحصیل در ترکیه به روش پذیرش و دانشگاه موردتایید ایران بستگی ندارد.

 82. یاسر آل طاها گفت:

  سلام .
  ایا دریافت بورسیه در رشته های پزشکی و غیر پزشکی شرط سنی دارد ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   معمولا برای بورسیه ها مجموع شرایط شما بررسی می شود، سن هم یکی از ملاک های بررسی هست.

 83. Nafiseh گفت:

  سلام وقتتون بخیر، اگر دانشجوی سال اول رشته پزشکی باشیم چطور میتونم برای ادامه تحصیل در این رشته برای دانشگاه استانبول اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید رزومه تحصیلی و مدارک پیشین خود را برای دانشگاه های مد نظر ارسال کنید و با یک وکیل تحصیلی خوب مشورت کنید.

 84. Prisa گفت:

  سلام خسته نباشید ….
  من ۱۸سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۷/۸۶
  آیا امکانش هست که من بورسیه ترکیه در مقطع لیسانس بشم دررشته دندانپزشکی؟؟؟ یا باید آزمون یوس بدم؟؟؟چون هزینه دانشگاه برای من زیاده …. من بایدچیکارکنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   معمولا ارائه بورسیه بیشتر در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می شود و اگر شما قصد داشته باشید تا مدارکتان برای اعطای بورسیه بررسی شود، پیشنهاد میکنم ابتدا این روند را با مشاورین متخصص ما شروع کنید چرا که آنها نسبت به قوانین دانشگاهی و تحصیلی کشور ترکیه اشراف کامل دارند و می توانند شما را در این راستا حمایت و راهنمایی کنند.

   1. باران گفت:

    با سلام وقت بخیر. من ۳۰ سالمه، ارشد معماری، و دانشجوی سال دوم دندان از مسکو، میتوانم بدون آزمون ورودی وارد کورس انگلیسی دانشگاه حاجت تپه بشم؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     خیر امکانپذیر نیست، اصلا ترکیه همچنین مدلی برای پذیرش ندارد.

 85. کیمیا گفت:

  سلام. من ۱۹سالمه و معدل دیپلم تجربی من ۱۹/۴۰ هستش. خواستم بدونم برای ورود به دانشگاه دندانپزشکی استانبول باید حتما ازمون داد؟؟ کلا بدون ازمون بخوایم وارد دانشگاه بشیم شرایطش چی هست؟ لطفا جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمایید که برای حضور در دانشگاه های کشور ترکیه حتما آزمون ورودی ملاک نیست و بایستی در برخی دانشگاه ها شما با آزمون ، نمرات و سوابق خوبی را ارائه دهید و یا اینکه تنها بر اساس سوابق تحصیلی در دوره های دانشگاهی شرکت کنید.

  2. Radman گفت:

   سلام
   برای رشته داروسازی هم نیاز به ازمون yos هست یا خیر؟

   1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

    سلام، وقت بخیر
    برای همه رشته ها لازم است.

 86. هلیا یگانه گفت:

  با سلام
  من ۲۸ سال دارم و کارشناسی ارشد شبکه های کامپیوتری
  الان میخواستم برای دندانپزشکی ترکیه اقدام کنم با توجه به اینکه من دیپلم ریاضی فیزیک با معدل ۱۸.۵۶ دارم میتونم برای این رشته اقدام کنم یا باید دیپلم تجربی باشه؟ و اینکه شرط سنی وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اصولا باید دیپلم مرتبط را داشته باشید اما بعضا برخی دانشگاه ها شرایطی را فراهم می کنند که به شما اجازه میدهد تا با حضور در دوره های پیش از دانشگاه، صلاحیت پذیرش رشته های پزشکی را کسب کنید.
   بابت شرط سنی نیز باید بگویم که 28 سال سن اندکی با ریسک مواجه است و باید شانس شما سنجیده شود.

 87. هدا گفت:

  سلام
  وقت بخير
  من دانشجوي دكتري ارتباطات دانشگاه علامه هستم
  اما دلم ميخواد محيط دانشگاهي و شرايط جديد رو تجربه كنم
  الان دو سوال دارم:
  1- آيا براي تحصيل در دندانپزشكي تركيه بايد سابقه تحصيلي مشابه در ايران داشت؟
  2- آيا تحصيل در تركيه محدوديت سني ندارد؟
  3- به نظر شما گرفتن بورسيه براي دكتراي رشته خودم راحت تره يا شروع از صفر براي دندان پزشكي؟
  ممنون از راهنماييتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   1- بله باید پیش زمینه تحصیل در رشته های پزشکی را داشته باشید.
   2- بله برای تحصیل در مقاطع کارشناسی تا نهایتا 24 سال و در برخی رشته ها 26 سال
   3- اخذ بورسیه با ارائه مدارک رشته مرتبط خودتان می توانید روند سریعتری را برای شما داشته باشد

 88. گیتی گفت:

  سلام و وقت بخیر استاد
  بنده در اینجا با یک موسسه اعزام دانشجو به ترکیه برای رشته پزشکی صحبت کردم هزینه رو برای پزشکی دانشگاه دولتی به من تا 10میلیون سالانه گفتن که بعدشم گفتن اکثرا زیر 5میلیونه
  به نظر شما صحت داره حرفشون؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   بله شهریه دانشگاه های دولتی این کشور در همین حدود است، ولی پذیرش از این دانشگاه ها چندان راحت نیست.

 89. امینی گفت:

  با سلام و خسته نباشید من ۳۱ سالمه معدل کتبی دیپلمم ۹ و معدل نهایی ۱۲ونیم ایا میتونم تو رشته دندانپزشکی یا پزشکی در ازمون sat یا yos یا حتی برای دانشگاه های غیر انتفاعییش شرکت کنم.از نظر مالی مشکلی ندارم اصلا

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه شما می توانید درخواست دهید اما ممکن است بازه انتخابی برای شما رشته های تحصیلی محدود شود.
   و یا تنها مجاز به شرکت در برخی دوره های تحصیل خواهید بود.

 90. بهاره گفت:

  تورو خدا میشه جواب منو بدین
  با مدرک دیپلم فنی حرفه ای و فوق دیپلم تکنسین دارویی میشه پزشکی یا دارو خوند تو ترکیه؟؟یا حتما باید دیپلم تجربی بگیرم؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   باید مدرک تجربی داشته باشید، البته برخی دانشگاهاشون هستند که با مدارک شما میشه پذیرش گرفت ولی چندان معتبر نیستند.

 91. زهره معزی گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من ۳۳ سال سن دارم و متاهل و دارای یک فرزند هستم
  دیپلم تجربی دارم و فوق لیسانس شیمی..برای اینک داروسازی بخونم چ شرایطی باید داشته باشم باید مجدد کالج بگذرونم؟ایا نیاز به مدرک زبان هست؟و هزینه در دانشگاهی ک مدرکش در ایران معتبر باشد ب تومان چقدر میشود؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که مدرک و واحد های گذرانده شده شما بر اساس چارچوب دانشگاه مورد قبول باشد می توانید ادامه تحصیلات را بگذرانید و مانعی نیست.پ
   اما داشتن مدرک زبان و صلاحیت شرکت در دوره ها، از اصول است.

 92. علیرضا گفت:

  سلام شما به بعضی از دوستان گفتید که شرط معدل به دلایلی برداشته شده ولی من با چند تا موسسه صحبت کردم گفتن که اگه نمرات چند نفر در ازمون مثل هم باشه اون موقع شرط معدل مطرحه درسته؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خوب این یک امر کاملا طبیعی است و مبنی بر این نیست که دانشجو صرفا با شرط معدل پذیرفته می شود.
   طبق صحبت شما، افرادی که در آزمون شرکت کرده اند و هم سطح هستند، در مرحله بعد بر اساس نمرات سنجیده می شوند.

 93. پرنيا فتحى گفت:

  سلام من هنرستان خوندم و بخاطر همين ما پيش دانشگاهى نداشتيم
  ميخواستم ببينم ميتونم ازمونهارو شركت كنم و امكان تحصيل دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلا
   میتوانید آزمون ها را شرکت کنید اما قبولی در دانشگاه و ورود، منوط به داشتن مدرک پیش دانشگاهی است که این نیز قابل حل خواهد بود.

 94. Fateme mehr mohammadi گفت:

  سلام خوبین من مادرم ۱۸/۵۰و اتاق عمل خوندم میخاستم بدونم قبولی در رشته پزشکی ترکیه چجوزه و میزان هزینه به تومان بگید ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   همه اینها بسته به سن شما و توانایی مالی مبنی بر پوشش برخی هزینه ها و انتخاب دانشگاه دارد.
   در صورتی که مدارک تحصیلی خوبی را از خود ارائه دهید و سن شما نیز مانع این مسئله نشود، می توانید پذیرش دانشگاه های ترکی را بگیرید.

 95. محمد گفت:

  سلام من ۱٨ سالمه و معدلم 18.64 هست امکان قبولی در دانشگاه ترکیه دارم ؟و از لحاظ مالی کدوم کشور بهتره برای تحصیل؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله کافی است تا مدارک و ریز نمرات خود را برای مشاورین و کارشناسان ما ارسال نمایید تا آنها احتمال دقیق اقدام را برای شما بیان کنند.

 96. موسويان گفت:

  با سلام و تشكر از شما
  ملاك پذيرش دندانپزشكي دانشگاه هاي دولتي تركيه آزمون هايي است كه خودشون برگزار ميكنن يا معدل ديپلم و پيش دانشگاهي هم تاثير گذاره؟؟؟
  شرط سني به چه صورته؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   هر دوی این گزینه ها قابل قبول هستند اما باید سنجیده شود که شرایط شما با کدام دانشگاه یکسان است و بر چه اساسی می توانید پذیرفته شوید.

 97. رضا پیری زاده گفت:

  با سلام و عرض احترام
  بنده مدرک کارشناسی ارشد بیوشیمی بالینی (ارشد یکی از رشته های علوم آزمایشگاهی) دارم. آیا امکان پذیرش در رشته پزشکی برای بنده میسر هست؟ در صورت اخذ پذیرش آیا امکان تطبیق برخی دروس مرتبط وجود داره؟
  در صورت وجود مقالات ISI آیا امکان اخذ بورسیه در رشته پزشکی یا دندان پزشکی وجود دارد؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که واحد های گذرانده شما در دانشگاه هدف مورد قبول باشد و بتوانید در آزمون ورودی و پیشنیاز های تحصیلی رشته پزشکی سربلند شوید، اجازه تحصیل نیز به شما داده خواهد شد.

 98. hr7 گفت:

  سلام ببخشید اگه اینجا علوم پایه پزشکی پاس کرده باشم برم ترکیه برام تطبیق میزنن؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، معمولا خیر، بابد با دانشگاه مورد نظر خودتون مکاتبه کنید.

 99. همایون صحرانورد گفت:

  سلام ، ببخشید من دانشجوی ترم هشت پزشکی ایران هستم،حالا میخام انصراف بدم امتحان بدم برا بورسیه ترکیه ، فقط بورسیه ، معدلمم بالا و سنمم 23 ، خواستم بورسم چه راه هایی وجود داره که بورس شم ؟؟ من زبانم در حد متوسطه تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، ترکیه معمولا بورس نمی کند، ولی کمک هزینه شامل می شود. البته با توجه به شرایط شما آلمان گزینه خوبی است. باید شرایط شما دقیقتر بررسی شود.

 100. Asma.n گفت:

  سلام خسته نباشید؛ من معدل پیش دانشگاهی ۱۲ کل دیپلم ۱۴ و کتبی دیپلم ۱۰ هست متاسفانه و ۲۴ سالمه؛ میخوام در آزمون سات شرکت کنم برای پزشکی حاجت تپه یا استانبول؛ توانایی کسب نمره ی بالا در آزمون رو دارم؛ اما میخواستم بدونم در صورت نمره ی بالای آزمون بخاطر معدلم پذیرش می شوم یا خیر؟ ممنونم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، اگر حدنصاب لازم را در آزمون کسب کنید، مشملی ندارد

 101. کیمیا گفت:

  سلام
  بنده معدل دیپلم ۱۹.۴۰دارم ولی پیش دانشگاهیم ۱۵ شده.در صورت قبولی در دانشگاه معدل پیش دانشگاهیم چقدر امکان گرفتن بورسیه رو پایین میاره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه به صورت حد اکثری در مقاطع ارشد و بالاتر امکان پذیر است.

 102. فاطیما گفت:

  سلام
  من معدل دیپلمم بالای ۱۹/۸۰هستش و نیم سال اول دوازدهم معدلم ۲۰ بوده به زبان انگلیسی هم مسلط هستم ولی برای ایلتس اقدام نکردم ، برای پذیرش دندانپزشکی توی دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران توی ترکیه ک دولتی هستن چیکار باید بکنم ؟ سطح ازمونا جوری هست ک بخونم بتونم قبول شم ؟ و هزینه هم اگه میشه بگید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام،
   باید در آزمون ورودی پذیرفته شوید، سطح آزمون بالا نیست ولی متقاضی زیاد است.

 103. محمد رضا عاقلی گفت:

  سلام
  زمان آزمون SAT کی هست و باید چطوری ثبت نام کنیم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، آزمون ست چهار بار در ترکیه در طول یکسال برگزار می گردد برای ثبت نام با دفاتر ما تماس بگیرید.

 104. کیانی گفت:

  سلام
  من میخوام در رشته ی داروسازی در ترکیه تحصیل کنم
  مدرک دیپلم کارودانش دارم و میخوام شرایط رو بدونم .
  اینجا بخوام دیپلم تجربی بگیرم فقط میتونم سال دوازدهم رو بگذرونم و سال دهم و یازدهمم هیچ نمره ای نداره اما قبول شده محسوب میشه ، میخوام بدونم وقتی ریز نمرات سال دوم و سوم دبیرستان رو میخوان من باید چکار کنم ؟
  ممنون از سایت خوبتون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   همان کارنامه و ریز نمرات قبلی را ارئه می دهید. مشکلی نیست.

  2. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   همان کارنامه و ریز نمرات قبلی را ارئه می دهید. مشکلی نیست.

 105. behnazassef گفت:

  سلام میخواسم بدونم چه رتبه ای رو قبول میکنه دانشگاه حاجت تپه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بفرمائید برای چه رشته و چه زمانی قصد ورود به این دانشگاه را دارید؟

 106. رضا گفت:

  هزینه کل شهریه دنداپزشکی و زندگی واسه پنج سال چقده؟؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام، هزینه های دانشگاه های ترکیه به نوع دانشگاه بستگی دارد.

 107. صغری پورمحمدی گفت:

  با سلام و خسته نباشید.خواستم بدونم میشود کسی ازمون yosشرکت کند ولی زبان ترکی نداند.مگر شما توضیح ندادید که در ازمون yos به دو صورت سوال میدهند تم ترکی هم انگلیسی و دو بخش هستش بخش اول رو میتوان به زبان انگلیسی امتحان داد و بخش دوم فقط برای دانشجویانی مهم هست که زبان تحصیل در رشته ی پزشکی را ترکی انتخاب میکنند؟ پس برای کسایی که زبان انگلیسی رو انتخاب میکنند بخش دوم ازمون yosمهم نخواهد بود.چون ازمون yosدر همه ی دانشگاهها معتبر هست و بین المللی هست پس ازمون بهتری خواهد بود حتی برای کسایی که هیچ به زبان ترکی تسلطی ندارند.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام، متوجه سوال شما نشدم، آزمون yos بین المللی نیست، و توسط دانشگاه برگزار می شود، ازمون satبین المللی است.

 108. ارسلان قاسمی گفت:

  سلام و به امید سلامتی
  من به تازگی از رشته ی پرستاری فارغ التحصیل شدم با معدل الف ولی به خاطر علاقه ی زیادی که به دندانپزشکی دارم و امکان قبولی در ایران ضعیف هست قصد دارم برای هدفم خارج از ایران و ترجیحا ترکیه تحصیل کنم
  امکان کار با مدرک پرستاری در ترکیه وجود داره؟
  واینکه آیا رشته من در تحصیلم تاثیر مثبتی داره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   برای جواب دادن به سوالتون لازم است، اطلاعات بیشتری لازم است، درباره اجازه کار در ترکیه، در صورتی اجازه کار دارید که اقامت دائم داشته باشید.

 109. مجتبی گفت:

  سلام بنده لیسانس عمران هستم با 37 سال سن قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه دولتی ترکیه رو دارم آیا با این شرایط سنی در صورت قبولی در آزمون yosپذیرش می شم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   قبولی در آزمون به پشتوانه شما از لحاظ تلاش برای تحصیل و همچنین توانایی زبانتان برمیگردد. همچنین دیگر فاکتور تعیین کننده؛ توانایی زبان ترکی شما برای این آزمون خواهد بود.

 110. mohammad گفت:

  سلام من 18 سالمه و سربازیو دانشگاه نرفتم میخواستم بدونم برای اینکه در ترکیه تحصیل کنم نیازمند پاین خدمت هستم یا میشه با سندی چیزی حلش کرد؟ در ضمن ایا پزیرش در ترکیه شرایط سنی داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مدرک پایان خدمت تنها برای خروج از کشور الزامی است و می توانید برای تحصیل، بدون این مدرک نیز در کشور های خارجی حضور داشته باشید. تنها مسئله مهم، همین خروج از کشور است.
   سن شما برای قبولی دانشگاه اهی ترکیه مناسب است.

 111. عرفان گفت:

  سلام
  شرایط پذیرش در دانشگاه های ترکیه در رشته پزشکی چیه؟
  ازمون داره؟
  نحوه و شرایط ثبت نام چیه؟
  هزینش چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه آزمون وجود دارد و به صورت کلی در دو حالت برگزار می شود و هر دانشگاه یکی از این دو را با نمره ای مشخص می پذیرد.
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 112. سیدسجاد برملا گفت:

  سلام من دیپلم فنی دارم ۲ترم دانشگاه امداد سوانح خوندم میتونم برای دندان پزشکی در ترکیه تحصیل کنم ؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس شرایط سنی و سوابق تحصیلی میتوانید برای برخی دانشگاه ها درخواست دهید اما منوط بر این که سوابق و مدارک لازم را داشته باشید و مورد تایید دانشگاه نیز باشد.

 113. صغری گفت:

  هزینه ی کل از نظر تحصیل و خوابگاه.اب و برق و رفت و امد و خوراک و کتاب و جزوه برای یک سال چند دلار خواهد بود؟در دانشگاهی که مورد پذیرش وزارت علوم برای برگشت به ایران باشد .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بررسی هزینه های هر دانشگاه بر اساس شرایط قبولی و دیگر امکانات و محیط تحصیل مشخص می شود که باید طبق توانایی های تحصیلی و امکانات دانشجویی برای شما مشخص شود.

 114. بهنام میلان گفت:

  سلام اونایی که در رشته پزشکی غیر تایید وزارت بهداشت در ترکیه تحصیل میکنن بعد اتمام ایران چطور قبول میکنن یعنی شرایطش چیه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در دانشگاه های غیر تائید پزشکی به شما اجازه کار در ایران نمیدهد مگر در مواردی استثناء که مدرک شما معادلسازی شود.

 115. فریبا اولیایی گفت:

  سلام ببخشید با معدل ۱۹۰۸۵ از دبیرستان تیزهوشان امکان تحصیل بدون آزمون در دانشگاه های دولتی و موردتایید وزارت بهداشت وجود داره؟₩

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در دانشگاه های بدون آزمون این کشور فقط در مورد دانشگاه های خصوصی صدق می کند و دیگر گزینه ای مبنی بر این انتخاب وجود نداردچرا که دانشگاه های دولتی آزمون ورودی را برای پذیرش دانشجو برگزار می کنند.

 116. ملیکا گفت:

  سلام
  آیاامکان تحصیل دررشته ی پزشکی به زبان انگلیسی دردانشگاه استانبول وجوددارد؟منظورم این است که آیادانشگاه استانبول پذیرش باآزمونsatهم داردویافقط پذیرش باآزمون یوس دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های متعددی هستند که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی را برای دانشجویان بین المللی ارائه میدهند، اما نکات مهمی که حائز اهمیت است، نوع پذیرش، نوع دانشگاه از لحاظ دولتی و خصوصی بودن و همچنین توان مالی دانشجو.
   دانشگاه های ترکیه هر دو آزمون را برای دانشجویان برگزار می کنند و هر دانشگاه ی آزمون و نمره مشخص را قبول دارد و به صورت ثابت و جامع نیست.

 117. فاطیما گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید برای تحصیل در خارج از کشور، دانشگاه های فارسی زبان وجود نداره؟؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های فارسی زبان در خارج از کشور هستند اما بهتر است شما از اهداف خود برای این نوع مهاجرت، توضیحات بیشتری بدهید.

 118. Hana گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید ازمون ورودی برا دانشگاه های دولتی چیست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 119. مونا شریفی گفت:

  ببخشید زیاد پیام میدم، امکانش هست شرط سنی برای پزشکی ترکیه رو هم بگین، ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام معمولا تا سن 25 سالگی می توانید در اکثر دانشگاه های این کشور برای تحصیل پزشکی درخواست دهید.

 120. مونا شریفی گفت:

  سلام
  آزمون یوس فقط برای کساییه که میخان زبان تحصیلشون ترکی باشه؟ یعنی کسی که بخاد به زبان انگلیسی امتحان بده و درس بخونه باید آزمون sat شرکت کنه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 121. فتاح گفت:

  با سلام
  من ۳۱ سالم است آیا امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی کشور ترکیه را دارم؟
  معدل مدرک دیپلم_ ۱۳

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سلام خیر شرط سنی برای شما مانع ایجاد می کند.

 122. نیلی سعیدی گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی و مدرک پیش دانشگاهی تجربی دارم
  معدلم بالای 17 هست . 21 سال سن دارم
  آیا امکان بورسیه در رشته های پزشکی رو دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اخذ بورسیه باید در زمینه مرتبط با رشته خودتان اقدام کنید و سوابق تحصیلی درخشانی را داشته باشید.
   اخذ بورسیه در مقطع تحصیلی شما اندک است و بیشتر در مقاطع ارشد و بالاتر ارائه می گردد.

 123. علی گفت:

  سلام وقت بخیر

  برای سه رشته پزشکی و دندان و فیزیوتراپی دانشگاهی در ترکیه هست که بدون آزمون پذیرش داشته باشه و شهریه اش ارزون باشه؟
  اگر تایید وزارت بهداشت بود که چه بهتر اگر نبود مشکلی نیست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه هایی در ترکیه هستند که بدون آزمون پذیرش می دهند اما مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیستند.
   اگر برای شما مهم است که پس از تحصیل به ایران برگردید و مشغول به کار شوید باید در دانشگاه های دولتی و مورد تایید پذیرش بگیرید که تماما بر اساس آزمون ورودی دانشجو می پذیرند.

 124. مونا شریفی گفت:

  سلام شرایط تحصیل دندانپزشکی در ترکیه در دانشگاه های مورد تایید ایران برای برگشتن به ایران،
  چی هست؟ شرط معدلش چیه؟
  میشه بدون آزمون رفت؟شهریه سالانه ش چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید پس از تحصیل در دانشگاه مورد نظر، به ایران برگشته و با معادلسازی که توسط وزارت بهداشت صورت می گیرد به کار بپردازید.
   دانشگاه های ترکیه هم اکنون به صورت با آزمون، ورودی میگیرند و دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت به صورت بدون آزمون دانشجو نمی گیرند.

 125. علی نظری گفت:

  با سلام
  در مورد تکنسین دندانی در مقطع فوق دیپلم سوال داشتم در ترکیه.کدوم دانشگاه ها و هزینه تقریبی چقدر میشه.
  تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های زیادی در ترکیه هستند که این رشته را ارائه می دهند اما شما باید بدانید که چارچوب مورد نظرتان چیست و دانشگاه چه خدماتی را به نسبت شرایط شما ارائه می دهد.

 126. سعيده دهقاني گفت:

  سلام
  شروع كلاسها هميشه از مهر است يا مي شود در آزمون ها شركت كرد از بهمن هم مشغول به تحصيل در رشته دندانپزشكي شد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های پذیرش دانشگاه ها معمولا در دو نوبت سپتامبر و می، انجام می شود که امکان قبولی در هردو ترم وجود دارد.

 127. پوریا سروری گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من امسال آزمون یوس شرکت کردم و نمره ام خوب بوده و در مرحله انتخاب رشته بین دو رشته دندان پزشکی و پزشکی تو دوراهی موندم.
  علاقه ام به رشته دندانپزشکی بیشتر هست ولی میگن‌ بعد از اتمام تحصیلات اجازه کار در کشور ترکیه داده نمیشه.
  به نظرتون واسه رشته دندانپزشکی در دانشگاه غیر تایید معقولانه هست ۵ سال درس بخونیم یا اجبارا پزشکی رو انتخاب کنم؟
  ممنون میشم راهنمایی بفرمائید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بایستی به بازار کار و خواسته درونی خود برای آینده فکر کنید. اگر درآمد بیشتری را می خواهید بسنجید که در کدام رشته مسیر روشن تری را دارید. اگر هم که برایتان مهم است کجا کار کنید، باید شرایط دانشگاه و مقبولیت آن را در سطح جهانی بسنجید.
   اگر هم که خواهان بازگشت به ایران بعد از اتمام تحصیلات و کار در بازار ایران هستید، پس تنها گزینه شما دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت می باشد.

 128. فاطمه ابراهیمی گفت:

  باسلام
  هزینه هر ساله در دانشگاه آتاتورک در رشته دندانپزشکی چه مقدار هستش؟
  و اینکه بنده میخواستم در آزمون ها شرکت کنم‌ لطفا راهنماییم کنید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزین های تحصیلی بستگی به چارچوب خاصی دارد که در این چارچوب عوامل متفاوتی دخیل هستند، اما به صورت کلی هزینه های تحصیل در ترکیه مابین 6000 دلار تا 10000دلار آمریکا در سال می باشد.
   شرکت در آزمون را باید از طریق کارشناسان ما در موسسه بپرسید تا اطلاعات مکان های مورد آزمون را به شما اطلاع بدهند.

 129. Reyhaneh گفت:

  ببخشید یعنی اگه دیپلم ریاضی داشته باشیم با اخذ مدرک کالج فقط می تونیم پزشکی بخونیم دندانپزشکی نمیشه خوند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورت کسب نمره مطلوب می توانید رشته مد نظرتان را مطالعه کنید.

 130. Reyhaneh گفت:

  سلام برای تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های ترکیه حتما باید دیپلم تجربی داشته باشیم دیپلم ریاضی داشته باشیم نمیشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله داشتن دیپلم مرتبط شرط است اما برای ورود به دوره پزشکی با مدرک دیپلم ریاضی، باید مدرک کالج را در ترکیه اخذ نمایید.

 131. محمدرضا گفت:

  سلام من میخواستم با کمک موسسه شما برای ازمون‌ثبت نام کنم میخواستم راهنمایی کنید منو

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شروع اقدامات ثبت نام بهتر ایت کلیه آخرین مدارک تحصیلی به همراه ریز نمراتتان را برای ما ارسال کنید و با ما در تماس باشید.

 132. محمد گفت:

  سلام.خسته نباشید.اگر معدل خوبی نداشته باشیم هم میشه برای ازمون sat شرکت کرد؟یا شرط معدل مهمه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرط معدل ملک پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه بود که به دلیل تخلفات گستره، از حوزه شروط برداشته شده و بر اساس آزمون پذیرش انجام می شود.

 133. سجاد ب گفت:

  سلام ازمون yos به زبان انگلیسی هست یا ترکی؟ و اینکه چطور میشه دانشگاه دولتی قبول شد؟اصلا امکانش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 134. حدیث خانی گفت:

  سلام ،معدل دیپلمم 18.58 هستش و پیش دانشگاهی هم 17.03امکان خوندن رشته پزشکی تو کشور ترکیه رو دارم.چجوری باید ثبت نام.لطفا کمک کنید ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به منظور ثبت نام، آخرین مدرک تحصیل به همراه ریزنمرات را باید برای دانشگاه هدف ارسال کنید و ضمیمه های الزامی را نیز اضافه کرده تا مورد پذیرش واقع شوید.

 135. javan گفت:

  با سلام و خسته نباشید من دانش اموز دوازدهم تجربی هستم معدل امسالمم بالای ۱۹/۸۰خواهد بود و اینکه نیمسال اولمم معدلم ۲۰ بوده ، به زیان انگلیسی مسلط هستم ولی برای ایلتس هنوز اقدام نکردم میخواستم بدونم ک من میتونم تو دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در ترکیه پذیرش تحصیلی بگیرم برای دندانپزشکی ؟. و اینکه ازمون های ورودی ترکیه در سطحی هست ک اگر بخونم بتونم قبول شم ؟ هزینه تحصیل سالانه در ترکیه در چه حدیه ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط شما، می توانید در دانشگاه مورد تایید بدون آزمون هم پذیرفته شوید، برای قبولی در آزمون ورودی باید تلاش کنید، چون تقاضا زیاد است.

 136. داریوش نظری گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم برای گرفتن فقط(یا حد اكثر گذراندن 36 واحد) پذیرش باید چكاری انجام داد و هزینش چقدر میشه. ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مقصود و هدف خود را واضح تر بفرمائید تا راهنمایی کاملی به شما ارائه کنیم.

 137. ابوالفضل خلفی گفت:

  سلام ببخشید من اهل زنجان هستم و ترکی را خوب بلدم همچنین انگلیسی نیز می توانم صحبت کنم به نظر شما تو کدوم آزمون شرکت کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باید در نظر داشته باشید که زبان بومی ترکیه با زبانی که شما در ایران مورد استفاده قرار می دهید حتما تفاوت هایی را خواهد داشت و لذا در اینباره باید بیشتر دقت نمایید.

 138. ملیکا گودرزی گفت:

  سلام خسته نباشید اگر بخوایم در رشته مزشکی دانشکاه استانبول قبول بشیم و شرایط معدل دبیرستانمون خوب نباشه چجوری باید شرکت کنیم و اینکه من الان سال دوم کنکور خودمه و تیرماه کنکور دارم اگر رتبه خوبی بگیرم کمک میکنه بهم یا نه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   در صورت انتخاب روش اول، شما می توانید با گذراندن دوره کالج در این کشور، معدل خود و پایه تحصیلی را برای قبولی در دانشگاه های ترکیه، تقویت کنید.
   داشتن رتبه برتر نیز کمک شایانی به شما در امر ارائه مدارک تحصیلی و اثبات صلاحیت خواهد کرد.

 139. ساناز لطفي گفت:

  سلام
  شهريه دندان پزشكي دانشگاه آتاتورك براي سال ٢٠١٩ چقدر هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل با توجه به تغییرات ایجاد شده در اوضاع اقتصادی کشور ترکیه، دستخوش تغییراتی شده است و بسته به رشته و نحوه پذیرش مشخص می شود.
   بفرمایید که کدام رشته و دانشکده می خواهید تحصیل کنید.

 140. سلام ببخشید من در دانشگاه اژه امتحان دادم و نمره98 و رتبه15 اوردم بنظرتون پزشکی قبول میشم؟ خواهشا جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   این شرایط را باید از طریق خود دانشگاه پیگیری کنید تا به نتیجه برسید.
   چرا که هر دانشگاه شروط خاصی را مد نظر قرار می دهد.

 141. پروانه گفت:

  سلام شرایطی که گفته شده در متن که کشور ترکیه نوع دیگری از پذیرش را مشخص است، طبق این مدل شخص می تواند تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه را بدون کنکور و آزمون ورودی داشته باشد ولی با توجه به شرایط خاص این نوع پذیرش در سال های اخیر معمولاً ایرانی ها کمتر موفق به اخذ پذیرش با معدل شده اند.

  این شرایط چیه میشه توضیح بدین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   شرایط پذیرش بدون کنکور و آزمون ورودی بر اساس برخی معیار های مهم دیگر سنجیده می شود که معمولا بومی بودن و داشتن مدرک و نمرات معتبر از کشور ترکیه از جمله آنهاست.

 142. Saeed گفت:

  سلام عزیز یه سوال داشتم … برای اینکه پزشکی یا دندون پزشکی بخونیم حتما باید دیپلم تجربی ایران رو داشته باشیم یا با ریاضی هم امکانش هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله حتما باید مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشید که در غیر اینصورت می توانید دوره های پیش پزشکی را در کشور مقصد گذرانده و در صورت قبولی، وارد دانشگاه شوید.

 143. امین فریدونی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید، من لیسانس حسابداری دارم و دیپلم تجربی، فعلا معدلم 14و نیم میباشد ولی 5کتاب باقی مونده دارم که امتحان بدم ، خواستم لطف بفرمایین شرایط با شرط معدل در دانشگاههای ترکیه و اگر جا و مکان و خوراک خودمون داشته باشیم، هزینه تحصیل سالانه را با توضیح کامل بفرمایین ممنون میشم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برخی دانشگاه ها با آزمون و برخی بدون آزمون ورودی دانشجویان را می پذیرند که طبیعتا اعتبار دوره های با آزمون بیش از دیگر آزمون هاست.
   هزینه های تحصیل در ترکیه نیز بسته به دانشگاه و شیوه زندگی متفاوت است و از 6000 تا 10000 دلار در سال متغییر.

 144. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  برای رشته ی دندون پزشکی درترکیه چه زمانی باید ثبت نام کنیم؟
  اگر بعدازکنکورسراسری یعنی تیر یا مرداد اقدام کنیم میتونیم ازمهربریم ترکیه؟ یا باید بمونه براسال بعدش؟
  و اینکه دانشگاهی که تحصیلش به زبان انگلیسی باشه باید آیلتس داشته باشیم؟
  و اینکه شرایط بازگشت به ایرانم داره یا نه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پذیرش دانشگاه ها در دو دوره سپتامبر و می انجام می پذیرد.
   بله می توانید پس از نتایج کنکور در آزمون ورودی دانشگاه های ترکیه نیز شرکت کرده و قبولی دانشگاه مد نظرتان را بگیرید.
   داشتن مدرک آیلتس برای تحصیل به زبان انگلیسی الزامی است.
   در صورتی که در دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت تحصیل کنید می توانید در ایران نیز کار و تحصیل کنید.

 145. نادیا گفت:

  سلام.. ممنون که با حوصله جواب سوالامون رو میدید.‌..
  محدودیت سنی برای تحصیل پزشکی در ترکیه به چه شکله؟
  من ۲۵_۲۶ سالمه.. در صورت قبولی در آزمون اجازه تحصیل بهم داده میشه؟ فارغ التحصیل رشته مامایی هستم..
  ممنون میشم جواب بدید?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام در صورتی که مدارک و مستنداتی دال بر سابقه کار و تحصیل بدون وقفه خود ارائه دهید، شاید بتوانید برای دوره کارشناسی ثبت نام کنید اما بهتر است که به تحصیل در مقطع ارشد نیز فکر کنید.

 146. zahra گفت:

  سلام من امسال کنکوردارم ولی مطمئن نیستم پزشکی قبول بشم نظام قدیم هستم وفقط پزشکی روهم میخوام بخونم معدلمم13هستش مدرک زبان روهم تابستون میگیرم،بااین شرایط برای پزشکی ترکیه اقدام کنم؟مرسی پاسخ بدین.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می تواند با مداکر دیپلم و پیش دانشگاهی خود برای شرکت در دوره های پزشکی دانشگاه های ترکیه اقدام کرده و پذیرش بگیرید.

 147. Majid گفت:

  سلام ببخشید داخل متن نوشته هزینه تحصیل پزشکی ۱۰۰۰تا۲۰۰۰ سالانه میباشد ولی شما در پاسخ ب کامنت دوست عزیزمون گفتین ۷۰۰۰ تا ۱۱۰۰۰ هزار این اعداد خیلی باهم تفاوت دارن ممنون میشم توضیح بدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمایید که هزینه های دانشگاه ها به صورت عدد ثابتی نیست و با توجه به ملاک های: زمان، شهر و خدمات تحصیل متغیر است.

 148. مريم وارسته گفت:

  سلام خسته نباشيد
  من دانشگاه رشته بيهوشي خوندم و تموم كردم براي تحصيل پزشكي در تركيه بايد باز هم ازمون يوس بدم يا امكان تطبيق و ادامه بدون شركت در ازمون هست ؟
  اگر بايد ازمون بدم باز هم تطبيق ميخوره و از ٦ سال كم ميشه يا نه ؟
  چه شرايطي داره اگر نياز به ازمون نيست ؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   با توجه به اینکه شرط پذیرش دانشگاه های ترکیه بر اساس آزمون ورودی است، بله شما باید آزمون بدهید.
   اما استثنائی برای شما وجود دارد که باعث می شود بتوانید با تطبیق واحد نیز به ادامه تحصیل بپردازید؛ البته این امر با توجه به چارچوب قوانین دانشگاه مقصد قابل انجام است.

 149. Zahra گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،با معدل دیپلم ۱۶/۸۳ولی معدل پیش دانشگاهی ۱۲/۲۲ امکان خواندن رشته پزشکی در روسیه یا ترکیه مورد قبول وزارت بهداشت ایران میباشد ؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در رشته پزشکی مانعی وجود ندارد و شما می توانیدآخرین مدارک تحصیلی + ریز نمرات را برای ما ارسال کنید تا ارزیابی های مورد نیاز پذیرش را برای شما انجام داده و به شما اطلاع رسانی کنیم.
   اما دقت داشته باشید که قبولی در آزمون ورودی، شرط اصلی می باشد.

 150. سارا مظفری گفت:

  با سلام
  برای ورود به دانشگاهی مثل اژه یا استانبول در رشته دندانپزشکی به زبان انگلیسی باید هر دو آزمون yos و SAT رو بدیم یا فقط آزمون YOS ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرکت در آزمون ها بنابر شرایط مورد قبول دانشگاه های هدف است
   هر دانشگاه یک آزمون و نمره مشخص را قبول دارد.

 151. عباس گفت:

  سلام خسته نباشید
  برای رشته دندانپزشکی در ترکیه در سال حدودا چه قدر باید هزینه کرد؟
  لطفا کمک کنید!!!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل رشته های پزشکی در ترکیه بستگی به مقطع و دانشگاه مد نظر دارد.
   نمی توان عدد ثابتی را در نظر گرفت اما حدود 7000 تا 11000 دلار در سال به صورت تقریبی

 152. Yalda j گفت:

  سلام‌. من می خواستم دانشگاهی رو انتخاب کنم که زبان اموزشیش انگلیسی باشه؟با ازمون یوس امکانش هست؟یا حتما برای اموزش به انگلیسی باید ازمون sat داد؟
  یعنی دانشگاهی هست که با ازمون یوس زبان تحصیلیم رو انگلیسی انتخاب کنم؟
  چون یه مشاور به من گفت که یوس فقط برای اموزش به ترکی هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 153. صبا ج گفت:

  من اگه بخوام زبان تحصیلیم انگلیسی باشه می تونم ازمون yos بدم؟کدوم دانشگاه ها زبان اموزشی انگلیسی دارن که ازمون یوس می گیرن؟
  یا برای اموزش به انگلیسی حتما باید ازمون sat داد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 154. na گفت:

  سلام میخواستم بدونم کدام یکی از دانشگاه های معتبر فقط با آزمون yos قابل پذیرش است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از جمله دانشگاه های معتبر ترکیه را می توانیم، حاجت تپه نام ببریم که بر اساس آزمون ورودی پذیرش دانشجو را دارد.
   اما سایر دانشگاه ها نیز شرایط پذیرش مشابهی را دارند که در صورت تمایل باید با مشاور تحصیل در خارج از کشور موسسه گفتگو کنید.

 155. هدا گفت:

  با سلام من رشته ام تجربیه و معدل دیپلمم 18 هست..خیلی دوس دارم رشته پزشکی در ترکیه بخونم ولی بدلیل عدم تمکن مالی خوبی میترسم از پس هزینه ها برنیام..میشه بدون ازمون یوس پول بدیم رشته پزشکی بشینیم؟ من خیلی لوح تقدیر دارم و معدلمم خوبه ولی فک نکنم بورسیه ام کنن..اگ میشه راهنماییم کنین..و این کل هزینه یک دانشجوی خارجی مثل خوراک پوشاک مسکن سالانه روی هم رفته چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ورود با شرط معدل مدتی است از شرایط پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه برداشته شده است و تنها کسانی می توانند پذیرش شوند که در آزمون های ورودی ملی و بین المللی این کشور شرکت کنند.
   اما در مورد هزینه، لازم به ذکر است که با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی شما در مقطع دکتری، متغیر است و مقدار ثابتی نیست.

 156. اکبر مهدیخانلو گفت:

  با سلام من کارشناسی پرستاری دارم قصد ادامه در رشته دندانپزشکی را دارم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد اما بایستی حتما موارد تحصیل شده شما تطبیق داده شود و این خود باعث می گردد که روند پذیرش طولانی و دشوار گردد.
   پیشنهاد می کنیم تا پس از اتمام تحصیلات خود در حال حاضر و تا مقطع مورد نیاز، سپس برای تخصص در رشته دندان درخواست پذیرش بدهید.

 157. مهران فیض پور گفت:

  سلام بزرگواران خسته نباشید. یه سوال داشتم ممنون میشم جواب بدین. کالج های خود ترکیه که برای آمادگی دانشگاه های پزشکی برگزار میشه میانگین چقدر هزینه داره و چطوری باید اقدام کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های کالج بستگی به امکانات و شرایط خوابگاه های آن دارد و نمیتوان عدد ثابتی را در نظر گرفت.
   بهتر است تقاضای خود را به کارشناسان ما ارائه کنید تا ضمن بررسی، بهترین گزینه با مناسب ترین هزینه را برای شما، پیشنهاد بدهند.

 158. Fj گفت:

  سلام ببخشید اول باید مدرک زبان یا ترکی داشته باشیم بعد ازمون بدیم یا بعد از قبولی تو دانشگاه میتونیم بگیریم مدرکو؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام خواهش میکنم
   آزمون های ورودی دانشگاه های ترکیه به صورت زیر است:
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 159. صدرا علیپور گفت:

  با سلام .من دانش اموز کلاس دهم در مدارس تیزهوشان هستم چطور میتونم برای پزشکی هاروارد اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ابتدا باید شرایط شما از نظر مالی و سوابق تحصیلی بررسی گردد تا امکان خروح از کشور شما مشخص گردد و سپس شروط پذیرش را ارزیابی کنیم.

 160. زهرا توکلی گفت:

  با سلام.
  من 33 سالمه و فوق لیسانس زبان انگلیسی دارم ولی قصد ادامه تحصیل در دندانپزشکی را دارم.
  1.برای پذیرش در دانشگاه های دولتی و مورد تایید وزارت بهداشت در ترکیه محدودیت سنی وجود دارد یا نه؟
  2.دیپلم و پیش دانشگاهی حتما باید ریاضی یا تجربی باشد؟
  3.چه منابعی را باید برای ازمون SAT یا YOS بخونیم؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای مقاطع مختلف محدودیت سنی وجود ندارد و بر اساس شرایط پذیرش است.
   در مورد دیپلم عرض کنم که بله باید مرتبط باشند و پیشنیاز های درسی رعایت شده باشد
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.

 161. Masoud hassaznzadeh گفت:

  با سلام میخواستم بپرسم من مه الان لیسانس رشته ی غیر پزشکی دارم و دیپلم بنده ریاضی میباشد چحوری میتونم رشته دندانپزشکی بخونم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل رشته های پزشکی در کشور ترکیه ملزوماتی دارد که یکی از آنها قبولی در آزمون ورودی دانشگاه هاست که تعیین کننده اصلی است.

 162. مهدی سلطانی گفت:

  سلام . من تو کشور اذربایجان سال اخر دبیرستان هستم .چطور می تونم تو ترکیه دندان پزشکی بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ترکیه دانشگاه های دولتی و خصوصی خوبی در سطح منطقه دارد. بستگی به نمرات و مدارکتان دارد که کدام دانشگاه می توانید تحصیل کنید.
   به طور کلی برای کشور ترکیه، می توانید از طریق آزمون و یا بدون آزمون در دانشگاه ها تحصیل کنید.

 163. نگین... گفت:

  سلام
  من معدل کل دیپلم بالای 18هست اما معدل پیش دانشگاهی ام خیلی پایین هست
  اگر من نمره قبولی در آزمون هایsatوyosرو بگیرم برای ورود ب دانشگاه های دولتی و خوب مثل حاجت تپه ممکن هست ب خاطر نمرات پیش دانشگاهی ام ب مشکل بر بخورم؟
  میشه لطفا کمکم کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ورود به دانشگاه حاجت تپه ارتباطی به شرط معدل ندارد.
   و در صورت قبولی در آزمون SAT شما مجاز به شروع تحصیل می باشید.
   شرط معدل برای برخی دانشگاه های ترکیه وجود دارد که در این مورد نیز معدل پیش دانشگاهی شما در نظر گرفته می شود.

 164. آیدا 9664 گفت:

  سلام آیا در ترکیه امکان تحصیل رایگان هم وجود دارد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله برخی دانشگاه های خصوصی و دولتی، شرط تحصیل رایگان را ، به زبان ترکی قرار داده اند.

 165. امیر گفت:

  سلام
  میشه امتحانی که گفتید رو امتحان رو نداد و در دانشگاه خصوصی درس خواند اگه میشه هزینه ش چقدر میباشید من از مدرسه سال اینده فارغ میشم در ضمن سند تافل هم دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ورود بدون آزمون در دانشگاه های ترکیه شاید مقبول وزارت بهداشت در ایران نباشد.
   چراکه دانشگاه های خصوصی دانشجو را بدون آزمون می پذیرند که در این میان مورد تایید وزارت بهداشت نیستند.

 166. عسل ساریانی گفت:

  سلام
  اگه در ازمون یوس رتبه قابل قبولی بگیری بورسیه میشی؟
  شرایط بورسیه چیه میشه توضیح بدین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   قبولی در آزمون YOS به معنای اخذ بورسیه نیست و تنها آزمون ورودی برخی از دانشگاه های کشور ترکیه می باشد.
   شرایط اخذ بورسیه در مقاطع مختلف، متفاوت است. برای مثال در مقطع دکتر بورسیه های زیادی به دانشجویان خارجی ارائه می شود.

 167. صادق نیکنام گفت:

  سلام _ ازمونا و کلاسا به زبان ترکی هس؟؟ راهی نداره که فارسی باشه؟؟؟ بعد برای یاد گیری این زبان چه کار میکنند ؟؟؟ یادگیریش اسونه یا سخت؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آموزش ها معمولا به زبان ترکی و یا انگلیسی می باشد و بنابراین باید خود را برای تحصیل به یکی از این زبان ها آماده کنید.
   کلاس های آموزش زبان مورد نظر نیز در ترکیه برگزار می شود و می توانید مدارکتان را نیز از آنجا بگیرید.

 168. داود گفت:

  با سلام . مثلا من اگه یوس دانشگاه استانبول شرکت کنم آیا میتونم با همین کارنامه در تکمیل ظرفیت دانشگاه های دیگه شرکت کنم؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هر دانشگاه یک آزمون را مورد قبول دارد و شما تنها می توانید در دانشگاه هایی که آزمون یوس با نمره مشابه شما را قبول دارند، اقدام به درخواست پذیرش تکمیل ظرفیت کنید.

 169. علی گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید ، امکانش هست در مورد داشتن همراه کمی بیش تر توضیح دهید و همچنین شرایط همراه .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بردن همراه در کشور های خارجی بدین صورت است که یکی از بستگان درجه یک بنابه تشخیص سفارت حق این را دارد که با شما بیاید و در کشور مقصد اجازه کار و فعالیت اجتمایی را ندارد و یا بسیار محدود.

 170. حکیم حسن پور گفت:

  با سلام
  ایا میتوان پس از گذراندن چند ترم پزشکی در دانشگاههای ترکیه بقیه ان را دانشگاههای اروپا ادامه داد؟
  کدام دانشگاهها مورد تایید اروپاست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.
   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت را بهتر است در سایت خود وزارت بهداشت مرور کنید(به دلیل تغییرات اخیر)

 171. نیلوفر گفت:

  سلام برای تحصیل پزشکی با 400 میلیون تومن سرمایه تو کدوم کشورا میشه درس خوند که تو ایرانم مدرکشون معتبر باشه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام از لحاظ اعتبار بین المللی و مورد تایید بودن وزارت بهداشت، کشور های زیادی در دست اقدام کارشناسان ما می باشد.
   بفرمایید که شرایط مطلوب تحصیلتان چیست؟

 172. نیلوفر گفت:

  سلام من میخوام خارج از کشور پزشکی یا دندانپزشکی بخونم ولی فقط 400 میلیون تومن بودجه دارم درضمن مدرک ایلتس هم دارم ایا با این میزان سرمایه میشه دانشگاهی درس خوند که مدرکش تو ایران معتبر باشه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلان
   بله در حال حاضر کشور چین دانشگاه های زیادی دارد که از دید وزارت بهداشت ایران مورد تایید است.

 173. سوزان .م گفت:

  سلام خسته نباشید
  شرایط تحصیل پزشکی یا دندان پزشکی و داروسازی بدون کنکور و آزمون ورودی در دانشگاه های ترکیه چیست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تنها برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه این امکان را فراهم کرده اند تا شما بتوانید بدون آزمون و با شرط معدل وارد دانشگاه شوید.
   اخیر شرط معدل از شروط پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه حذف شده است.(بدلیل تخلفات گسترده)

 174. شیما گفت:

  باسلام خسته نباشید میخواستم بدونم امتحان ورودیش یوس از کنکور ایران ایران سخت تره؟واینکه اگه اقدام کنیم چقد شانس قبولی داریم؟واینکه تو ترکیه هم مثل ایران رقابت شدیده؟لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 175. حمیدرضا گفت:

  سلام و خسته نباشید ببخشید من دیپلم و پیش ریاضی به ترتیب با معدل های 19.87 و 19.90 هستم میخوام تو یکی از دانشگاه های ترکیه دندان بخونم در ضمن خودم هم از اذری های ایرانم ایا میتونم بدون ازمون برم تو یکی از دانشگاه ها؟ خصوصی یا دولتی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تنها برخی از دانشگاه های خصوصی ترکیه این امکان را فراهم کرده اند تا شما بتوانید بدون آزمون و با شرط معدل وارد دانشگاه شوید.
   اخیر شرط معدل از شروط پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه حذف شده است.(بدلیل تخلفات گسترده)

 176. رامین زیوری زادگان گفت:

  باسلام .آزمونهای ورودی در چه زمانی برگزار میشه و اینکه میشه رفت انکارا امتحان داد؟یا فقط باید ایران امتحان بدیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آزمون های در دو دوره پاییز و بهار برگزار می شوند و اکثریت آنان در کشور ترکیه هستند و برخی آزمون های دانشگاه های کم اعتبار در ایران برگزار می شوند.

 177. زهرا ح گفت:

  باسلام. چندین منبع معتبر اعلام کردن که هزینه سالانه تحصیل دندانپزشکی 1500 لیر در دانشگاه ازمیر هستش . آیا صحت داره؟ خیلی واسم مهمه ممنون میشم پاسخ بدید ?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل به موارد متعددی بستگی دارد که دانشگاه و شهر و امکانات تحصیل از جمله آنهاست.
   بدین منظور رقم ذکر شده می تواند به عنوان گوشه ای از این هزینه ها درست باشد. اما هزینه های کلی بیشتر است.

 178. محمد نیکنیاز گفت:

  با سلام. آیا با مدرک دیپلم فنی و حرفه ای حسابداری میتوان در ترکیه پزشکی خوند. لیسانس حسابداری هم دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   خیر، اما در صورتی که پیشنیاز های تحصیل در این کشور را بگذرانید، می توانید مشروط، در آزمون پزشکی شرکت کنید.

 179. نگین گفت:

  سلام چجوری میشه برای ثبت نام آزمون یوس اقدام کرد؟ و چه منابعی رو باید برای آزمونش و چه کتاب هایی رو خوند برای تحصیل در رشته پزشکی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 180. رزيتا گفت:

  سلام ميخواستم بدونم ازمون يوس دانشگاه اژه در ايران هم برگزار ميشه واگه نميشه بايد حتما كلاسهاي امادگي يوس رو در تركيه بگذرونيم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله برخی مراکز آزمون را در ایران برگزار می کنند که البته بنابر برخی شرایط بهتر است این آزمون را در همان کشور ترکیه بدهید.

 181. nahal گفت:

  سلام. رشته تحصیلی من در دبیرستان فنی بود و الان هم مدرک کارشناسی دارم. آیا میتونم پزشکی یا دندان پزشکی یا یکی از رشته های پیراپزشکی رو در ترکیه بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که مدارک پیشنیاز دانشگاه مقصد را برآورده کنید، بله می توانید حتی برای شروع تحصیلات و رسیدن به سطح ایده آل، دوره های کالج را نیز بگذرانید.

 182. نوید گفت:

  سلام من اهل تبریزم میخوام برم ترکیه میخواستم ببینم کل ۴سالی که میخوام بخونم با تمامی هزینه هاش چقدر در میاد؟؟اگه امکان داره راهنمایی کنید!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمایید که هزینه های تحصیل بسته به رشته تحصیلی، دانشگاه، شهر و امکانات خوابگاه دارد.
   این فاکتور ها تعیین کننده هزینه تحصیل می باشند، در غیر اینصورت نمیتوان عدد دقیقی را بیان کرد.

 183. محمد گفت:

  سلام
  تفاوت هزينه تحصيل به زبان تركى و انگليسى چقدر است؟
  و اينكه اگر اثبات كنم كه ترك زبان هستم آيا تخفيفى قائل ميشود؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا هزینه های تحصیل به زبان غیر بومی کشور مقصد، بیشتر است و اثبات اینکه شما ترک زبان هستید تخفیفی را به دنبال ندارد و تنها شما را مشمول پرداخت هزینه های کمتری می کند.

 184. سوگند گفت:

  سلام من دیپلم ریاضی دارم
  مدرک پیش دانشگاهی ندارم
  ولی مدرک کاردانی کشاورزی دارم
  ایا میتونم تو این آزمون ها شرکت کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرکت در این آزمون ها مستلزم داشتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم می باشد اما کارشناسان تحصیلی ما راهکاری را در نظر گرفته اند تا شما بتوانید در این آزمون شرکت کنید.

 185. مریم صفری گفت:

  با سلام ببخشید خواستم بدونم معدل پیش دانشگاهی هم مهم هست در پذیرش یا فقط باید در یکی از این دو ازمون قبول شیم ؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله مهم است و باید نمرات و مدارک شما به دانشگاه ارائه شود.

 186. روناک زین العابدینی گفت:

  با سلام . شرایط ورود به دانشگاه کوچ ترکیه به چه صورت هست؟ . از لحاظ آزمون ورودی و هزینه تحصیل .واینکه آزمون SATشامل چه دروسی می‌باشد ؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با آزمون ورودی و بر اساس نمره قبولی.
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.

 187. سایه ص گفت:

  سلام ببخشید هزینه ی سالیانه تو ترکیه ماهی حدودا چقدره و از کار پاره وقت حدودا چقدر میشه درامد داشت؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت داشته باشید که هزینه های تحصیلی عدد ثابتی نیست و نمیتوان عدد ثابتی را نیز بیان کرد؛ چرا که به فاکتور های مختلفی بستگی دارد.
   کار پاره وقت نیز بر اساس نیاز کارفرما و ساعات کار کردن شما درآمد دارد.

 188. محمدرضا ازبکی گفت:

  سلام من دوازدهم تجربی هستم ایا میتونم در رشته پزشکی در یکی از دانشگاه های ترکیه تحصیل کنم مدرک زبان ندارم افغانی هستم ودرایران زندگی میکنم وهزینه ها به طور کلی با هزینه ویزا چقدر است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله هیچ محدودیتی برای تحصیل پزشکی در ترکیه وجود ندارد در این سن.
   بصورت تقریبی نمی توان عددی را بیان کرد چرا که هزینه های تحصیل به عوامل متعددی بستگی دارد و یکی از مهمترین آنها بحث هزینه زندگی در خوابگاه و یا هتل و همچنین شهریه های دانشگاه های دولتی و خصوصی است.

 189. رها گفت:

  سلام. من لیسانس مهندسی نرم‌افزار دارم و دبیرستان رشته تحصیلیم فنی کامپیوتر بوده. آیا میتونم در ترکیه دندانپزشکی بخونم؟
  و این که تو پست های بالا خوندم ترکیه واسه ترک های ایران تخفیف میده، میشه کامل توضیح بدید در چه شرایطی تخفیف شامل میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که در دوره های پیش پزشکی این کشور نمرات قبولی را بیاورید، می توانید به پشتوانه مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم خود وارد رشته پزشکی ترکیه شوید.
   در مورد تخفیفات نیز باید بررسی کنیم که کدام دانشگاه با شرایط شما جهت پذیرش یکی است و سپس نتیجه نهایی و قطعی را به شما اعلام کنیم.

 190. امیررضا گفت:

  سلام و خسته نباشید … ببخشید من کلاس دهم هستم … شرایط درس خوندن در دانشگاه های ترکیه چجوریه ؟ آیا نمرات دهم یازدهم و دوازدهم هم تاثیر داره ؟
  رتبه کنکور هم مهمه ؟ مدرک زبان هم احتیاج هست ؟ اگه سوالمو پاسخ بدید ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنون شما هم خسته نباشید.
   بله داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای قبولی در دوره های تحصیلی این کشور نیاز است.
   می توانید بدون قبولی در کنکور ایران هم برای شرکت در کالج هایو سپس دانشگاه های این کشور اقدام نمایید.
   داشتن مدرک زبان و یا دانستن زبان ترکی نیز از امتیازات پذیرش محسوب می شود.

 191. پرنیان گفت:

  سلام
  من ۲۵ ساله هستم و معدل پایینی دارم با توجه به معدل پایینم برای خواندن پزشکی در ترکیه چه کاری باید انجام بدم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که نمرات شما از حد معمول پایین تر است می توانید برای دانشگاه هایی از ترکیه که ملاک پذیرش را بر آزمون ورودی گذاشته اند درخواست دهید.

 192. محمود گفت:

  با سلام
  امکان تخصص برای فارغ التحصیلان دکترای دندانپزشکی ایران در دانشگاه حاجت تپه میسر است؟(ارتودنسی، عصب کشی، ..)
  با سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه حاجت تپه اکنون در میان بهترین های ترکیه حضور دارد و دانشجویان زیادی را از سراسر دنیا پذیرش می کند.

 193. ح گفت:

  سلام من معدلم دیپلمم ۱۷.۶۰شده و معدل پیشم ۱۵.۶۳شده ایا ممیتونم بدونم مشکل تحصیل کننم و بع از گرفتن مدرکم تو ایران طبابت کنم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل بدون مشکل به چه معناست؟
   روند تحصیل و پذیرش شما بر اساس آزمون ملی ترکیه است و در صورت قبولی، می توانید تحصیل کنید.
   در صورتی که دانشگاه انتخابی شما در لیست مورد تایید وزارت بهداشت باشد، می توانید پس از بازگشت به ایران مشغول به کار شوید.

 194. H.gh گفت:

  سلام میخواستم بدونم من با دیپلم ۱۷.۶۰ و معدل پیش ۱۵.۶۳ بدون مشکل میتونم تحصیل کنم؟؟و میتونم تو ایران طبابت کنم؟
  و اینک قبول شدن در ازمونای ورودی سخته؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بدون مشکل منظور شما از چیست؟
   بهر حال هر دانشگاهی با هر سطح علمی، پیشنیاز هایی دارد که بایستی رعایت کنید.
   اما دانشگاه هایی که از نظر وزارت بهداشت ایران رتبه برتری دارند و مورد تایید می باشند، مدرک مورد قبولی را در ایران خواهند داشت و اجازه اشتغال نیز ممکن است.

 195. maryam گفت:

  باسلام میخواستم بدونم تحصیل پزشکی در ترکیه از طریق آزمون یوس شرایط سنی داره من سی سالمه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا تحصیل در دانشگاه ها محدودیت های سنی دارد که سخت گیری هایی صورت می گیرد و شما تا سن 25 سال نهایتا مجاز به ثبت نام هستید.

 196. رضا گفت:

  باسلام
  شرایط اخذ بورسیه ی تحصیل در ترکیه چیه؟ و اینکه شرایط دریافت وام دانشجویی چی هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.
   وام های دانشجویی به برخی شرایط خاص اعطا می شوند که شرط بازپرداخت معینی نیز دارند.
   به دلیل تغییرات در زمینه این خدمات در دانشگاه های ترکیه، پیشنهاد می کنم از طریق تماس تلفنی رایگان با مشاورین ما، اطلاعات را کسب کنید.

 197. سارا گفت:

  سلام.شرایط بورسیه دندان پزشکی برای ترکیه ب چه صورت هست؟اگه میشه کامل شرایطش رو توضیح بدین و اینکه با بورسیه راحت تر میشه قبول شد یا بصورت معمول؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورس تحصیلی معمولا در سطوح ارشد و بالاتر انجام میشود و شانس بورسیه برای لیسانس پایین است.

 198. سعیده گفت:

  سلام.من دیپلم و پیش رشته ریاضی دارم و معدام هم بالای هفده است.ایا میتوانم برای دندان پزشکی ترکیه در دانشگاه های دولتی انجا اقدام کنم؟چه ازمون هایی را باید انجام بدم و زمان بندی ازمون ها کی هیت؟ممنون جواب بدبن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با گذراندن دوره پیش دانشگاهی در این کشور مجاز به تحصیل در رشته دندان با آزمون ورودی می باشد.
   آزمون های ورودی ترکیه در کل دو نوع هستند و هر دانشگاه بسته به چارچوب پذیرش، آزمونی را برگزار میکند و یا نمره آن را مد نظر قرار می دهد.

 199. یعیده گفت:

  سلام.من دیپلم و پیش رشته ریاضی دارم و معدام هم بالای هفده است.ایا میتوانم برای دندان پزشکی ترکیه در دانشگاه های دولتی انجا اقدام کنم؟چه ازمون هایی را باید انجام بدم و زمان بندی ازمون ها کی هیت؟ممنون جواب بدبن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل برای شما وجود دارد و آزمون هایی که در دانشگاه های دولتی ترکیه برگزار می شود عبارتند از :
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 200. Ma گفت:

  سلام خسته نباشید
  ببخشید برای قبولی تو رشته پزشکی دندانپزشکی داروسازی و یا حتی پیراپزشکی هایی مثل رادیولوژی و علوم آزمایشگاهی تو دانشگاه های دولتی ترکیه حتما شرط معدل لحاظ میشه ؟؟ آخه من شنیده بودم فقط قبولی تو آزمون یوس کافیه
  سوال بعدم اینه میشه شهریه تقریبی این رشته ها رو تو دانشگاه های دولتی و خصوصی ترکیه بگین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخیرا شرط معدل از شروط پذیرش حذف شده و جای خود را به آزمون های ملی و بین المللی داده است.
   شما نیز می توانید با قبولی در آزمون های SAT و YOS، وارد دانشگاه های دولتی و مورد تایید ترکیه شوید.
   برای هرسال شما حدود 6000 تا 10000 دلار احتیاج دارید که باتوجه به شیوه زندگی و دانشگاه شما، ممکن است کمتر نیز بشود.

 201. مبین محبوب گفت:

  سلام.من خدمت سربازی دارم.برای اینکه بتونم برای تحصیل تو پزشکی به ترکیه برم با این شرایط تکلیف من چطور میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است راجع به این مسئله به سازمان نظام وظیفه شهرستان نزدیک خود مراجعه کنید. چرا که محدودیت خدمت سربازی مربوط به خروج از ایران است و برای کشور های خارجی محدودیتی ندارد.

 202. الهه امیری گفت:

  سلام میخواستم بپرسم رشته فیزیوتراپی ترکیه چند سال طول میکشه؟و امکان ادامه تحصیل تو این رشته برای ایرانی ها تو خود ترکیه وجد داره یا نه؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   تعداد سال های تحصیل معمولا مانند دوره های کارشناسی ایران و 4 سال است.
   بله امکان ادامه تحصیل نیز برای شما در ترکیه و یا هر کشور اروپایی و ایران نیز هست.

 203. کیمیا زند گفت:

  سلام خسته نباشید شما مشاوره تلفنی هم دارید؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید ضمن استفاده از اطلاعات موجود در همین وبسایت، از مشاوره تلفنی رایگان نیز بهره ببرید.
   شماره های تماس در ابتدای همین صفحه موجود می باشد.

 204. رها امیری گفت:

  با سلام میشه لطف کنید هزینه مخارج ماهیانه در ترکیه رو بفرمایید؟ و اینکه ایا میتوان دوره امادگی رو تو خود ایران گذروند که فقط ازمون رو داد و نخوایم کالج رو در ترکیه بگذرونیم و فقط ازمون ورودی رو بدیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های زندگی ماهیانه در ترکیه بستگی به شیوه زندگی و هزینه های شما دارد.
   دوره های آمادگی دانشگاه های معتبر و پر متقاضی را باید در خود کشور ترکیه بگذرانید تا بتوانید همزمان در آزمون های پذیرش ملی و بین المللی نیز شرکت کنید.

 205. هیوامنافی گفت:

  سلام من دانشجوی رشته پزشکی هستم و اکنون در مرحله اینترنی رشته پزشکی به سر میبرم که مدت آن حدود یک ونیم سال استو بعد فارغ التحصیل میشوم وهمسرم هم دانشجوی تخصص چشم هستن که سال اول رو پشت سر گذاشتند و 3سال باقی مانده است…میخواستم بپرسم آیا امکان دارد ادامه تحصیل خود را در یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه بدهیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شرایط سنی و همچنین واحد های گذرانده شما مورد تایید دانشگاه و کشور ترکیه باشد، بله می توانید.

 206. آیریس گفت:

  سلام
  ببخشيد اگه کسي نمرات ديپلمش پايين باشه
  امکان پذيرش براش وجود داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   این یک صحبت قطعی نیست و شما می توانید حتی با نمرات پایین نیز از طریق آزمون ورودی دانشگاه ها، مورد پذیرش قرار بگیرید.

 207. Nika گفت:

  باسلام..یه سوالی داشتم..شما اطلاع دارید کلاس های دانشگاه اتاتورک ترکیه تو رشته پزشکی کی شروع میشه؟؟ از مهر شروع میشه یا از اواسط شهریور؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا کلیه دانشگاه ها در ماه های سپتامبر و ژانویه پذیرش را انجام می دهند که کلاس ها نیز متعاقبا برگزار خواهد شد.
   در واقع ترم سپتامبر از همان ماه مهر شمسی آغاز می گردد.

 208. حسام اسلام زاده گفت:

  سلام. خسته نباشین. شرایط واسه شروع تحصیل برای پزشکی یا دندون پزشکی نیاز نداره. مثلا شرط معدل دوره پیش دانشگاهی یا سوم دبیرستان یا شرط سن؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تمامی مواردی که ذکر کردید مورد نیاز است و باید برای اخذ پذیرش مهیا کنید.اما موردی که بسیار مهم است قوانین پذیرش دانشگاه هدف است که تعیین کننده نهایی است و در نهایت صدور ویزای تحصیلی

 209. مهسا قاسمی گفت:

  سلام میخواستم بدونم شرایط پذیرش تو دانشگا ه های دولتی ترکیه رشته ی دندان پزشکی چی هست و اینکه ابا ازمون ورودیش به سختی کنکور هست یا خیر هزینه ا ش چقدر سالانه هم دانشگاه های ازاد هم دولتی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل بیشتر بستگی به شیوه زندگی و دانشگاه مورد نظر دارد و عدد ثابتی نیست، اما می توان چیزی در حدود 6000-10000 دلار در سال را در نظر گرفت.
   متحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 210. مهدی عطایی گفت:

  با سلام. من ۳۴ سالمه و دیپلم ریاضی دارم. امکان قبولی من با توجه به شرایط سنم در رشته دندان پزشکی دانشگاه آنکارا چقدر می تونه باشه؟ تو مرحله بعد معدل دیپلم مهمه یا پیش دانشگاهی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما اندکی فرصت باقی مانده برای اخذ پذیرش از دانشگاه های ترکیه در اولین ترم پذیرش دارید.

 211. سروش گفت:

  با سلام و خسته نباشید. میخواستم بدونم که سطح ازمون ها به چه صورت هست و اینکه چه زمانی میشه برای رفتن برای رشته پزشکی اقدام کرد.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سطوح آزمون های برگزار شده در چند سال اخیر به نحوی بوده است که بایستی حتما مطالعه صورت پذیرد و در غیر اینصورت شانس قبولی بسیار ضعیف است.

 212. maria گفت:

  سلام و عرض ادب سوالی دارم ممنون میشم پاسخ بدهید. من معدل دیپلم و پیشم پایین هست و با توجه به این که ملاک قبولی در دانشگاه های ترکیه آزمون YOS و SAT هست به مشکل بر میخورم؟؟؟ برای بازگشت به ایران و کار کردن چطور؟؟؟ متشکرم از سایت خوبتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخیرا شرط معدل به دلیل تخلفات گسترده، از شرایط پذیرش حذف شده است و پذیرش دانشگاه های ترکیه بر اساس آزمون ورودی انجام می شود.

 213. روزبه نجات بخش گفت:

  سلام وقت به خیر
  لطفا در مورد شرایط همچنین وضعیت کار پزشکان در کشور های مختلف رو برام در صورت امکان راهنمایی کنید بهترین کشوری که مدرک ایرانو به رسمیت میشناسه برا کار کدوم کشور هاست؟ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   وضعیت کار پزشکی به صورت کلی چون به سلامت ارتباط دارد، روشن است. اما در مورد سوال دوم شما باید گفت که کشور های اروپایی معمولا برای پذیرش نیروی کار پزشک، آزمون معادلسازی را برگزار می کنند که در صورت قبولی باعث می شود شما بتوانید در آن کشور نیز مشغول کار طبابت شوید.

 214. حسام گفت:

  با سلام ، من معدل دیپلم و پیش دانشگاهیم خوب نیست و اگر حتی در این ازمون های مختص ورود به دانشگاه در ترکیه قبول بشم شرایتم چگونه خواهد بود ، و اگر به دلیل معدل پایین پذیرش نشم راه دیگه ای هم هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخیرا شرط معدل به دلیل تخلفات گسترده، از شرایط پذیرش حذف شده است و پذیرش دانشگاه های ترکیه بر اساس آزمون ورودی انجام می شود.

 215. Manc گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بدونم با معدل کل ۱۷به بالا میشه به ترکیه رفت و اونجا پزشکی خوند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله، ما پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 216. آرین راد گفت:

  با سلام
  من در دانشگاه University of Georgia در تفلیس مشغول به تحصیل در رشته دندان پزشکی هستم میخواستم بدونم آیا امکانش هست که با تطبیق واحد های درسی در کشور ترکیه در یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم و وزارت بهداشت مشغول به ادامه تحصیل بشم؟ ممنون میشم جواب و توضیح بدی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پذیرش تحصیلی آسانتر از ادامه تحصیل و تطبیق واحد ها است. چرا که تطبیق دادن واحد همیشه مثمر ثمر نیست و ممکن است مجبور به تحصیل از ابتدا شوید.
   ما پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 217. آروشا گفت:

  سلام.شرایط ورود به دانشگاه خصوصی ترکیه چیه؟؟؟
  و حداقل معدل دیپلم و پیش دانشگاهی برای پذیرش این دانشگاه چنده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برخی دانشگاه های خصوصی ترکیه شرط معدل را برای پذیرش قرار می دهند که نیاز به آزمون ورودی نیست. اما این معدل مورد نیاز در هر دانشگاه متفاوت است و باید رشته مد نظر شما را بررسی کنیم.

 218. کمند گفت:

  سلام خسته نباشید…من میخواستم حضوری بیام خدمتتون…هزینه ی هر مشاورتون چقدره؟ ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   مشاوره های تلفنی موسسه ما رایگان است و می توانید تماس بگیرید و از اطلاعات لازم و کافی برخوردار شوید.

 219. عقیل صحرانورد گفت:

  سلام من معدل دیپلمم 16.75 هستش ولی خب زبانم خوبه و رتبه خوبی در کنکور ریاضی داشتم ولی علاقه مند به پزشکی هستم می خواستم بدونم دقیقا چقدر سخته ورودی به دانشگاه و اینکه ایا معدل بد من مانع میشه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید در آزمون های ورودی دانشگاه های کشور مقصد نمرات خوبی را کسب کنید، موفق خواهید شد تا مشغول به تحصیل شوید.

 220. کمند گفت:

  با سلام خسته نباشید. ممنون از اطلاعاتتون.من از تهران هستم و میخواستم حضوری بیام خدمتتون و چندین بار هم تماس گرفتم ولی متاسفانه کسی پاسخگو نبود…چه روز هایی موسسه بازه؟ و از ساعت چند باز میشه؟ آیا روز های پنج شنبه هم هستید؟ ممنون میشم پاسخ بدین 🙂

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از روز های شنبه تا چهارشنبه ساعت 9 صبح الی 20
   پنج شنبه ها از ساعت 9 الی 19

 221. محمدجواد گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید میخواستم بدونم به دانشجویانی که برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به ترکیه میروند ارز دانشجویی یا4200تومانی تعلق میگیره یا خیر؟
  یعنی با وجود ارز 4200تومانی کل هزینه تحصیل یک سال در رشته پزشکی و دندانپزشکی در ترکیه بین 20تا30میلیون تومان هست؟و اینکه امکان بازگشت به ایران پس از پاس کردن70واحد وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقتتان بخیر
   در صورتی که قوانین مربوط به خروج از کشور تغییر نکرده باشد، بله اما بهتر است آخرین اخبار وزارت ها را بررسی کنید تا قوانین را اطلاع پیدا کنید.
   در صورتی که رشته ودانشگاه مورد نظر مورد تایید ارگان های داخلی باشد، می توانید بازگردید و تطبیق واحد بدهید.

 222. F.heidary گفت:

  سلام
  ببخشید میخواستم بپرسم هزینه تحصیل در دانشگاههای دندانپزشکی با توجه به نرخ الان دلار ایران چقدر میشه؟
  و دیگر اینکه ایا مدرک این دانشگاه ها مورد تایید وزارت بهداشت هست؟
  و دیگر اینکه بعد از یک سال تحصیل در ترکیه میشه برای ادامه تحصیل به ایران بازگشت ایا دانشگاههای ایران پذیریش می دهند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل بیشتر بستگی به شیوه زندگی و دانشگاه مورد نظر دارد و عدد ثابتی نیست، اما می توان چیزی در حدود 6000-10000 دلار در سال را در نظر گرفت.
   دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت نیز در ترکیه هستند و می توانید از بین آن ها انتخاب کرده و در صورت لزوم پس از تحصیل به ایران بازگردید و یا انتقالی بگیرید.

 223. بهروز خلفی گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم میشه مثل بقیه دانشگاه های معتبر جهانی بعد از پاس کردن ۷۲واحد برگشت و تو ایران ادامه تحصیل داد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید برای دانشگاه های بین الملل ایران اقدام کنید و پس از تطبیق واحدها، برای ادامه تحصیل وارد ایران شوید.

 224. مهمان گفت:

  سلام وقت بخير
  تو ايران كجا ميشه آزمون يوس را شركت كرد؟
  و براي آزمون حتماً بايد قبول شدن كلاساي قبل آزمون بريم؟ كجا كلاس ميشه رفت؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کالج های اندکی در ایران این آزمون را برگزار می کنند که از اعتبار چندان مطلوبی در کشور ترکیه برخوردار نیستند و ملاک نخواهند بود.
   برای داشتن نتیجه مطلوب و ورود به دانشگاه های معتبر، شما باید آزمون های در حال برگزاری را در کشور ترکیه پشت سر بگذارید.

 225. یاسمن گفت:

  سلام… ببخشید من قصد تحصیل در رشته دندان پزشکی دارم… چند سوال داشتم اول اینکه آیا امکان انتقالی بعد دو سال به ایران هست؟؟
  دوم در مورد هزینه تحصیله که حدودا سالی چقدر میشه؟؟؟
  و سوم اینکه لول سختی آزمون اونجا چقدره ‌‌؟؟؟؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله میتوانید انتقالی بگیرید اما تنها در صورتی که دانشگاه مبدا، مورد تایید وزارت بهداشت ایران باشد و اینکه تنها در دانشگاه های بین المللی ایران می توانید درخواست دهید.
   هزینه های تحصیل و همچنین هزینه های زندگی بر اساس شیوه پذیرش و زندگی دانشجویی شما بستگی دارد.