دانشگاه های کشور چین با برخورداری از رنک جهانی بسیار خوب در میان همه دانشگاه های جهان گزینه ای مناسب برای اشخاصی است که به دنبال تحصیل در کشوری مدرن وپیشرفته با هزینه ای مقرون به صرفه هستند. آیا از مزایای تحصیل در چین آگاهی دارید؟ چرا بسیاری از دانشجویان اروپایی و آمریکایی تحصیل در چین را به عنوان هدف خود انتخاب نموده اند؟ آیا شما نیز به دنبال یافتن راهی برای راه یابی به دانشگاه های چین و تحصیل در چین هستید؟ موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با برخورداری از کادری مجرب شما را برای اعزام دانشجو به چین و تحصیل در چین هدایت میکند. با ما تماس بگیرید تا شما را برای دستیابی به این هدف راهنمایی نماییم.

در حال حاضر بیش از 300.000 دانشجوی خارجی تحصیل در چین را به عنوان مقصد خود انتخاب نموده اند. این انتخاب دلایل متعددی دارد. یکی از مهمترین این دلایل اختصاص مبلغی بیش از 900 میلیون یوان به عنوان بورسیه به دانشجویان خارجی است. این مبلغ جدا از مبلغی است که از طرف دولت های محلی و استانی برای بورسیه دانشجویان خارجی اختصاص یافته است.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای چین

مهاجرت به چین

مهاجرت تحصیلی به چین

تابعیت و شهروندی چین

شرایط تحصیل و اعزام دانشجو پزشکی و غیر پزشکی به چین

از دیگر مزایای تحصیل و  اعزام دانشجو به چین امکان تحصیل در دانشگاه هایی با رنک جهانی بسیار بالا است .به طوری که این دانشگاه ها مقصد بسیاری از دانشجویان کشورهای دیگر از جمله دانشجویان امریکاییست. دیگر نکته مثبت تحصیل درچین آن است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تمام مقاطع این کشور و در اکثر رشته ها فراهم است و همین مسئله سبب شده عده ی زیادی با مراجعه به موسسات اعزام دانشجو این کشور را جهت ادامه ی تحصیل و یا دریافت اقامت تحصیلی چین انتخاب کنند . البته شایان ذکر است افرادی که قصد مهاجرت به چین از طریق تحصیل را دارند، امکان اخذ اقامت چین بعد از تحصیل با شرایط خاصی و کمی دشوار امکان پذیر است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چین و همچنین رشته هایی مثل داروسازی دارای شرایط بسیار مناسبی است، در این کشور تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی تدریس می شود و امکان شروع تحصیل بدون گذراندن دوره کالج مثل پادتفک در روسیه و همچنین آزمون ورودی وجود ندارد. و همین مسئله سبب شده، اخیراً تقاضا برای تحصیل رشته های علوم پزشکی در چین افزایش چشمگیری پیدا کند، هزینه زندگی و شهریه مقرون به صرفه و ارزان پزشکی در چین از دیگر مزایای تحصیل این رشته ها در چین می باشد، موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی دارای نمایندگی مستقیم از موسسه در چین امکان پذیرش و اخذ ویزا را برای متقاضیان تسهیل نموده است.

تحصیل در چین

مزایای تحصیل در چین

تحصیل در چین این مزیت را دارد که فرد می تواند با هزینه ای مناسب در کشوری پهناور و مدرن که لقب دومین قدرت اقتصادی جهان را در اختیار دارد به تحصیل و زندگی بپردازد. دانشگاه های چین در فهرست بهترین و ارزانترین دانشگاه های جهان به حساب می آیند. این کشور یکی از سریع ترین میزان رشدهای اقتصادی را به خود اختصاص داده است. برترین شرکت و کارخانه های جهان دارای دفتر و نمایندگی در کشور چین هستند و این امر موجب شده است بازار کار مناسبی برای فارغ التحصیلان دانشگاه های چین فراهم شود.

این دومین قطب صنعتی دنیا چند سالی هست که در صدد جذب دانشجویان خارجی می باشد لذا با ارائه رشته های متنوع به زبان انگلیسی و اعطای بورس های مختلف سعی در جذب دانشجویان مستعد آسیائی و حتی دیگر کشورها نموده است.

کشور چین با جمعیتی در حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر پرجمعیت ترین کشور جهان و در عین حال سومین کشور بزرگ جهان است. مساحت کشور چین در حدود نه میایون و ششصد هزار کیلومتر مربع است که دارای مرزهای دریایی و زمینی بسیار است. نژاد اکثریت مردم کشور چین زرد و بعد از آن مغولها , تبتی ها و ترک ها هستند. زبان مردم این کشور زبان ماندارین است. از میان ادیان رایج این کشور , مذهب کنفسیوس , بودایی , تائوئیسم و اسلام بیشترین پیروان را دارند.

نظام سیاسی این کشور سوسیالیستی است و به جز حزب کمونیست احزاب دموکرات نیز در این کشور فعالیت میکنند. تعداد استان های کشور چین 22 استان است و همچنین این کشور از چند منطقه خودمختار و دو ناجیه اداری ویژه تشکیل شده است.واحد پول کشور چین یوان است. پهناوری کشور چین موجب شده است شاهد آب و هواهای متنوعی از گرمسیری تا بارانی و معتدل و در مناطق شمالی آب و هوایی سرد و خشک باشیم.

تحصیل در چین مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

از شرایط اعزام دانشجو به چین مدت دوران تحصیل است، طول دوران تحصیل در مقطع کارشناسی درکشور چین اکثرا 4 ساله است. مقطع کارشناسی در اکثر رشته ها و دانشگاه های ممتاز چین به زبان انگلیسی ارائه می شود. شهریه دانشگاه های چین در این مقطع بین 3000 تا 40000 دلار در سال با توجه به رشته و دانشگاه متغیر است. در این مقطع دانشگاه ها دو بار در سال در ترم های ژانویه و سپتامبر پذیرش دانشجو دارند.

طول دوره کارشناسی ارشد در کشور چین 2 سال است که شهریه آن بسته به نوع دانشگاه و رشته فرد از 4000 تا 5000 دلار متغیر است. در این مقطع نیز اکثر قریب به اتفاق رشته ها به زبان انگلیسی ارائه میگردند.

برای تحصیل در چین و از جمله شرایط اعزام دانشجو به این کشور عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی است یعنی امکان اخذ پذیرش از دانشگاه های چین بدون مدرک زبان وجود دارد ولی با توجه به اینکه زبان تحصیل شما انگلیسی خواهد بود بهتر است زبان انگلیسی خود را تقویت کنید.

تحصیل در چین مقطع دکترا

زبان تحصیل مقطع دکتری در اکثر رشته ها و دانشگاه های کشور چین به زبان انگلیسی است. در برخی از دانشگاه ها دروس هم به زبان چینی و هم به زبان انگلیسی ارائه می شوند. دوره دکتری شامل دو دوره میباشد.در دوره اول فرد به گذراندن واحد های مربوط به رشته خود می پردازد و در دوره دوم پایان نامه خود را زیر نظر استاد راهنما به انجام میرساند. طول مدت تحصیل در چین در مقطع دکترا عموماً 3 ساله و شهریه دانشگاه ها در حدود 5000 دلار در سال است.

تحصیل در چین رشته پزشکی

برای تحصیل رشته پزشکی و از جمله شرایط اعزام دانشجو پزشکی به چین ؛ فرد باید دارای مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی در رشته تجربی یا ریاضی باشد تا بتواند جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های پزشکی چین اقدام کند. هزینه تحصیل رشته پزشکی در چین چیزی در حدود 4000 تا 7000 دلار در سال متغیر میباشد و طول دوره تحصیل 6 سال است. زبان تحصیل در اکثر دانشگاه ها در دو سال اول به زبان انگلیسی است و برخی دانشگاه 4 سال اول را به زبان انگلیسی تدریس میکنند. در سال آخر تحصیل به دلیل اینکه بیشتر دروس در زمینه کار با بیماران است دانشجو باید به زبان چینی به تحصیل بپردازد. رشته دندانپزشکی در کشور چین به زبان چینی تدریس میشود. فارغ التحصیلان رشته MBBS و DBS آمادگی کافی دارند تا در آزمون های بین المللی پزشکی شرکت کنند.

به طور کلی فرد می تواند تمامی در تمامی رشته ها زبان چینی را به عنوان زبان تحصیل خود انتخاب نماید در این صورت باید ابتدا به خواندن زبان چینی بپردازد و پس از قبولی در آزمون به دانشگاه وارد می شود. مزیت تحصیل به زبان چینی آن است که فرد شهریه کمتری پرداخت میکند در عین حال برای یافتن کار و کسب اقامت بسیار موثر است.

اخذ بورسیه تحصیلی در چین

کشور چین به دلایل متعدد علاقه مند به جذب دانشجویان خارجی است. در این راستا علاوه بر ارائه رشته های مختلف به زبان انگلیسی بورس های متنوعی را برای دانشجویان مستعد کشورهای مختلف در نظر گرفته است. موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شیراز با بهره گیری از کادر وکلای مجرب شما را در دریافت این بورسیه ها راهنمایی و هدایت مینماید تا امکان تحصیل در چین و در بهترین شرایط برای شما فراهم شود. جهت اطلاع از شرایط اخذ بورسیه ی تحصیلی چین و اخذ پذیرش از دانشگاه های چین همراه با بورسیه می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

با دریافت این بورس ها فرد تا حد زیادی از پرداخت شهریه معاف خواهد شد و اگر شخص متقاضی دارای نمره زبان آیلتس یا تافل,سابقه کار و رزومه پژوهشی قوی باشد این شانس را دارد که کلیه هزینه هایش مشمول بورسیه شود. سن مناسب برای دریافت بورسیه های کشور چین در مقطع ارشد 35 سال و در مقطع دکتری 40 سال است.

هزینه زندگی در کشور چین در شهرهای پکن و شانگهای گرانتر از دیگر شهرهاست. به طور متوسط میتوان گفت هزینه زندگی ماهیانه 500 دلار است که شامل هزینه خوابگاه,خورد و خوراک و دیگر هزینه های یک دانشجو است. ضمن آنکه دانشجو در کشور چین اجازه کار پاره وقت دارد.

شرایط سنی جهت اخذ پذیرش از دانشگاه های چین مختلف بسته به مقطع تحصیلی متفاوت است به طور کلی میتوان گفت برای متقاضیان مقطع کارشناسی تا سن 25 سال,برای متقاضیان کارشناسی ارشد تا سن 35 سال و برای متقاضیان مقطع دکتری تا سن 40 سال میتوان اقدام به پذیرش و اخذ ویزا نمود.

در حالت کلی تحصیل در چین جهت مطالعه رشته های خاص و همچنین تحصیل دکترا همراه با بورسیه بسیار پرطرفدار است، شایان ذکر است، تحصیل در چین می تواند برای افراد تجربه ی بسیار موفقی باشد.

ویزای دانشجویی و تحصیلی چین

ویزای تحصیلی چین به طور کلی برای دانشجویان خارجی به دو دسته تقسیم می شوند:

 • بلند مدت (بیشتر از 180 روز)
 • کوتاه مدت (کمتر از 180 روز)

مدت زمان اقامت ویزای بلند مدت معمولاً پس از ورود متقاضی به کشور چین مشخص می شود و مدت زمان اقامت ویزای کوتاه مدت نباید بیشتر از 180 روز طول بکشد.
متقاضیان خارج از کشور می توانند با مراجعه به مراکز اعزام دانشجو در کشور خود فرم های مربوطه را ارسال و برای پذیرش دانشگاه اقدام کنند.
مدارک مورد نیاز برای ویزا معمولا شامل گذر نامه با اعتبار حداقل شش ماهه و حد اقل یک صفحه سفید ، فرم درخواست ویزای تحصیلی ، عکس جدید شخص که قابل شناسایی کامل باشد ، نامه پذیرش از دانشگاه مربوطه و غیره می باشند که شخص می تواند با مراجعه به کنسولگری یا سفارت چین اقدام نماید. متقاضیان حداکثر تا سه ماه قبل از اعزام مثلا یک ماه قبل می توانند برای مکاتبات این ویزا اقدام کنند و اگر چه مدت زمان اخذ این ویزا معمولا کمتر از یک هفته طول می کشد ، البته خدماتی هم وجود دارند که می توان با پرداخت هزینه بیشتر زودتر به این ویزا رسید.
از لحاظ اجازه کار هم دانشجویان می توانند با ارائه نامه از دانشگاه کار پاره وقت را با این ویزای تحصیلی داشته باشند .

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل چین

چگونه میتوانم برای تحصیل در دانشگاه های چین پذیرش بگیرم؟

سه مرحله برای درخواست تحصیل در دانشگاه های چین وجود دارد:

 • مرحله 1. فرم درخواست را بارگیری و پر کنید. فرم درخواست را می توان در صفحه پذیرش دانشگاه مورد نظر برای تحصیل در سایت یافت. 
 • مرحله 2. اسناد مورد نیاز را در صفحه پذیرش دانشگاه مورد نظر خود بارگذاری کنید. 
 • مرحله 3. پرداخت هزینه دوره مورد نظر.

آیا برای یک شرکت در یک دوره تحصیلی در چین باید مدرک زبان انگلیسی ارائه دهم؟

اگر تحصیلات قبلی شما به زبان انگلیسی گذرانده شده است یا یک انگلیسی زبان بومی هستید، پس مجبور به ارائه مدرک زبان نیستید. در غیر این صورت، باید مدرک زبان را ارائه دهید(تافل یا آیلتس ترجیح داده شده).

آیا چین برای آموزش مکان مناسبی است؟

تا سال 1999، آموزش دبستان در 90٪ از چین تعمیم یافته بود. اکنون 85٪ از جمعیت کشور چین به طور موثر پوشش داده شده است. با این حال، والدین ارزش بسیار بالایی را برای آموزش و پرورش قائل می شوند و فداکاری های شخصی بزرگی می کنند تا فرزندان خود را به مدرسه و دانشگاه بفرستند.

آیا می توانم مستقیماً برای تحصیل در دانشگاه های چین اقدام کنم؟

بله، شما می توانید مستقیماً به دانشگاه مراجعه کنید؛ اما ما به شما توصیه می کنیم، مستقیماً به دانشگاه مراجعه نکنید. برای درخواست مستقیم در دانشگاه ها، باید همه چیز را خودتان انجام دهید، کار آسانی نیست. ما یک تیم حرفه ای داریم که به شما کمک می کند و همه چیز را به صورت حرفه ای برای شما انجام می دهند. 

چه تعداد دانشگاه در چین دانشجویان خارجی را جذب می کنند؟

نزدیک به 1000 دانشگاه در چین وجود دارد که می توانند دانشجویان بین المللی را جذب کنند؛ اما حدود 300 دانشگاه در سطح بین المللی شناخته شده اند. بنابراین، جستجوی درست موسسه و دوره تحصیلی مناسب برای شما دشوار خواهد بود.

ارزیابی درخواست شما برای تحصیل در چین چگونه است؟

 کمیته پذیرش دانشگاه هر ساله هزاران درخواست را پردازش می کند. بنابراین تلاش برای پاسخ به سوالات شما در مورد شرایط ورود، جزئیات برنامه و وضعیت برنامه شما می تواند مدتی طول بکشد. بسیاری از دانش آموزان شکایت دارند که هیچ کس ایمیل خود را پاسخ نمی دهد، هیچ کس به تماس های آنها پاسخ نمی دهد یا حتی برخی از معلمان نمی توانند با انگلیسی ارتباط برقرار کنند.

آیا در دانشگاه های چین امتحان ورودی برای برنامه های کارشناسی برگزار می کنند؟ 

هیچ آزمون ورودی برای اکثر دانشگاه ها وجود ندارد. در حال حاضر، 6 دانشگاه وجود دارد که آزمون ورودی را برای دوره های کارشناسی برگزار می کنند. این دانشگاه ها عبارتند از: دانشگاه های پکن، دانشگاه Tsinghua، دانشگاه Renmin چین، دانشگاه تجارت بین المللی و اقتصاد، دانشگاه فودان و دانشگاه شانگهای جیا تانگ هستند.

آیا دانشجویانی که دارای 0LEVEL یا GCSE هستند، می توانند برای برنامه های لیسانس در چین درخواست کنند؟

به طور معمول، شرط اصلی شرکت در دوره های تحصیلی کارشناسی چین، ارائه مدرک اتمام دبیرستان است؛ که برابر با انجام تحصیلات 12 ساله است. 0-LEVEL یا IGCSE این شرط را برآورده نمی کند، بنابراین دانش آموزانی که این دو مدرک را دارند برای برنامه های لیسانس چین واجد شرایط نیستند.

مهلت درخواست برای تحصیل در دانشگاه های چین چه زمانی است؟ 

متقاضیان باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ شروع دوره تحصیلی، برای ثبت نام در برنامه انتخابی خود اقدام کنند، این بدان معنی است که شما باید قبل از ماه ژوئیه درخواست دهید. مهم است که تاریخ ثبت نام دوره انتخابی خود را بررسی کنید. اگر می خواهید برای بورس تحصیلی اقدام کنید، باید از ژانویه تا آوریل اقدام کنید.

چه هزینه هایی را باید هنگام درخواست تحصیل در چین پرداخت کنم؟ 

باید هزینه درخواستی را که مستقیماً توسط دانشگاه مشخص می شود را پرداخت کنید. پس از دریافت نامه پذیرش، باید هزینه DHL را نیز بپردازید. 

آیا بعد از دریافت پذیرش می توانم هزینه درخواست را پرداخت کنم؟ 

دانشگاه ها از دانشجویان خواسته اند که هزینه درخواست را در حین درخواست پرداخت کنند. در غیر این صورت، درخواست شما پردازش نمی شود.

آیا تحصیل در این کشور رایگان است؟

متوسط ​​شهریه در دانشگاه های دولتی چین بین 2500 تا 10000 دلار در هر سال تحصیلی متغیر است. همچنین می توانید در چندین برنامه بدون هیچ شهریه‌ای شرکت داشته باشید. این برنامه‌های تحصیلی رایگان، معمولاً توسط دانشگاه‌هایی از کشورهای دیگر(به عنوان مثال: بریتانیا، آلمان، دانمارک) که دارای پردیس دانشگاهی در چین هستند، ارائه می‌شوند.

آیا کشور چین مقصد مناسبی برای تحصیل است؟

گزارش جدیدی که این هفته Student.com منتشر نمود، چین را به عنوان مقصدی در حال رشد برای آموزش بین‌المللی عنوان کرد. این گزارش خاطرنشان می کند که سال گذشته 398.000 نفر دانشجوی بین المللی برای تحصیل در چین درخواست داده‌اند و این امر کشور چین را به سومین مقصد محبوب جهان (پس از ایالات متحده و بریتانیا) تبدیل کرده است.

آیا می‌توان در چین بدون مدرک آیلتس تحصیل کرد؟

شما می توانید برنامه های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری خود را در چین بدون آیلتس دنبال کنید. چین یکی از بزرگترین کشورهای آسیایی است که بیش از 20.000 بورسیه تحصیلی با بودجه کامل را برای تحصیل دانشجویان ارائه می دهد. شما می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی دولت چین برای تحصیل در چین اقدام کنید، زیرا اکثر آنها بدون آیلتس هستند.

دانشگاه‌ها در چین به چه صورت هستند؟

زندگی دانشجویی در کشور چین پر جنب و جوش و هیجان‌انگیز است. شما فرصت‌های بسیاری را در زمینه‌های مختلف خواهید داشت و تجربیات حیر‌ت‌آوری را کسب خواهید کرد. تقریباً همه دانشگاه‌ها امکانات مختلف و کاملاً مجهزی را برای راحتی دانشجویان حین فعالیت‌های ورزشی و اوقات فراغت ارائه کرده‌اند.

موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز با بهره گیری از کادری مجرب راه تحصیل شما در کشور چین را هموار نموده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به تحصیلات در چین می توانید به این وب سایت نیز مراجعه نمایید، با ما تماس بگیرید تا از امکان تحصیل در کشور چین به همراه دریافت بورسیه تحصیلی برخوردار شوید.

2/5 - (1 امتیاز)

44 دیدگاه برای “تحصیل در چین از صفر تا صد 2023

 1. reza گفت:

  سلام و عرض ادب
  رشته هنر مثل موسیقی در چین چجوریه؟
  و اگه زبان چینی بلد باشیم شهریه چجوری هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل به زبان چینی نیاز به ارائه مدرک زبان چینی دارید. شهریه تحصیل در دانشگاه های چین به زبان چینی پایین تر است.

 2. نازنین گفت:

  سلام، من ۱۸ سالمه ، معدل ۱۸.۲۲تجربی ، میخواستم بدونم اگه زبان چینی رو تا سطح متوسطه یادبگیرم ، همه هزینه های من مشمول بورسیه میشه؟؟منظورم هزینه دانشگاه و خوابگاه برای رشته پزشکی هست!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   کشور چین بورسیه های بسیار مناسبی را برای دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. با تحصیل در دانشگاه های چین به زبان انگلیسی نیز می توانید این بورسیه های تحصیلی را دریافت نمایید.

 3. علیرضا گفت:

  سلام، چین اجازه همراهی همسر میده؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   چین ویزای همراه نمی دهد؛ اما می توانید از طریق ویزای توریستی اقدام نمایید.

   1. مطهره گفت:

    سلام هزینه پذیرش گرفتن پزشکی چین از طریق شما چقدر هستش ؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     هزینه ها بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد. برای دریافت اطلاعات در رابطه با هزینه ها می توانید با شعب ما تماس حاصل نمایید.

 4. حدیث گفت:

  سلام وقت بخیر. میخواستم بدونم من که الان دانش آموز سال اخر دوازدهم تجربی هستم و قصد دارم در دانشگاه جیانگسو چین رشته داروسازی بخونم .برای گرفتن و ثبت نام بورسیه چه شرایطی لازمه و چه اقداماتی انجام دهم؟و اینکه بعد از دریافت بورسیه تحصیلی هزینه ها به چه صورت هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در چین باید معدل و رزومه علمی خوبی داشته باشید. همچنین نیاز به تسلط به زبان انگلیسی نیز دارید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 5. فاطمه گفت:

  سلام ، من 18 سال دارم و معدل دیپلمم 16.40 هست . آیا امکانش هست بدون بورسیه در دانشگاه های رتبه ی برتر بتونم رشته ای مثل بیولوژی یا بیوتکنولوژی تحصیل کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل کارشناسی اقدام نمایید.

 6. محمد گفت:

  سلام من دیپلم برق ساختمان رشته فنی حرفه‌ای و کاردانش دارم میشه واسه تحصیل در چین اقدام کرد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به شرایط سنی و رزومه علمی شما دارد.

 7. سجادی گفت:

  برای مقطع دکتری ژنتیک چه محدودیت سنی وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل دکترا در چین مانند سایر کشور ها است. برای افزایش شانس پذیرش خود بهتر است سن خوبی داشته باشید.

 8. سجاد فخار گفت:

  سلام من با معدل ۱۹ رشته مکانیک خودرو با مدرک فوق دیپلم میتونم برای مهر امسال به چین برای تحصیل برم در ضمن مدرک زبان چینی هم ندارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در چین باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. همچنین شرایط تحصیل بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 9. سعید خلجی گفت:

  سلام خسته نباشید با مدرک فوق دیپلم مکانیک خودرو با معدل 14 و سن 31میتوانم ویزای تحصیل بگیرم با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان شانس دریافت پذیرش از دانشگاه های چین برای شما وجود دارد.

 10. Masoumeh.mhkh گفت:

  سلام من با دیپلم انسانی معدل ۱۹/۵۰ می تونم بورسیه شم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 11. آرزو نجفی گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم اگر کسی بتونه بورسیه تحصیل رایگان برای مقطع ارشد کشور چین رو داشته باشه بازم به تمکن مالی نیاز هست؟ سند هم باید ارائه بدی؟
  شرایط گرفتن این بورسیه ها که تقریبا همه ی هزینه هارو شامل میشه دقیقا چیه؟
  شرایط سختی برای ما ایرانیا به حساب میاد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط ارائه بورسیه تحصیلی بسته به دانشگاه انتخابی و رزومه علمی شما دارد.

 12. آناهیتا گفت:

  سلام. من پذیرش رشته پزشکی از دانشگاه شیان را گرفته ام اما دانشگاه مدرک زبان میخواهد و من باید مدرک خود را این ماه بفرستم. حالا که پذیرش گرفته ام نمره مدرک زبان مهمه؟ ممنون از پاسخگوییآ

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه پذیرش مشروط دریافت کرده باشید، ملزم به ارائه مدرک زبان هستید.

 13. بهرام گفت:

  سلام من لیسانس مهندسی صنایع هستم و معدلم زیر نمره 13 میباشد و میخواستم به چین برای مقطع ارشد سفر کنم و قدرت مالی کمی دارم برای سفر میخواستم یه شماره تماس بدین تا بتونم تماس بگیرم برای مشاوره

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 14. ملیکاسادات گفت:

  سلام.باتوجه ب اینکه دیپلم تجربی دارم میخوام بدونم برای کارشناسی تو چین امکان گرفتن پذیرش برای رشته هایی مثل حقوق یا مدیریت برام هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل رشته مدیریت می توانید اقدام نمایید.

 15. ملیکاسادات گفت:

  سلام.۲۶ سالمه با دیپلم تجربی..بااین سن امکان اخذ پذیرش تو چین برام وجودداره..یا محدودیت سنی مختص رشته های خاص هست..

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بستگی به رشته انتخابی شما دارد. به طور کلی برای تحصیل پزشکی محدودیت سنی حداکثر 25 سال وجود دارد.

 16. صبا گفت:

  سلام وقتتون بخیر.میخواستم بدونم با دیپلم ریاضی فیزیک با معدل 17.5 میشه بورسیه شد برای رشته زبان چینی یا نه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بسته به دانشگاه انتخابی و رزومه علمی شما دارد.

 17. Mah mhb گفت:

  سلام.وقت بخیر
  در رابطه با رشته پزشکی هزینه دانشگاه و خوابگاه و زندگی در چین سالیانه بیشتر از ۱۰۰میلیون میشه؟و اینکه اخیرا ب دانشجویان اجازه کار پاره وقت داده میشه و یا همیشه بوده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های زندگی و تحصیل در هر کشور؛ بسته به دانشگاه، شهر و شیوه زندگی دانشجویی شما خواهد داشت.
   شما اجازه کار پاره وقت دانشجویی را خواهید داشت.

 18. Ali amiri گفت:

  سلام،من لیسانس عمران ناپیوسته دارم از دانشگاه ازاد میتونم ارشد چین بخونم باید چکار کنم لطفا راهنمایی کنید،تو چین میشه کار هم واسه کمک خرج،ممنون میشم کمک کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شما امکان ادامه تحصیل وجود دارد اما بایستی حتما بر اساس رشته تحصیلی مقطع کارشناسی شما اقدام شود تا بهترین نتیجه را برای اخذ پذیرش در مقطع ارشد کسب کنید.
   شما ضمن تحصیل، اجازه کار به صورت پاره وقت نیز خواهید داشت که این سبب می شود بتوانید بخشی از هزینه های تحصیلی را جبران کنید

 19. سامان قاسمیان گفت:

  سلام وقت بخیر
  میشه بعد از اتمام مقطع master یا PhD در چین اقامت و یا شغل گرفت ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله با توجه به این که شما مدرک عالیه خود را از دانشگاه یا مراکز معتبر همان کشور اخذ نموده اید، بسیار بیشتر مورد استقبال قرار می گیرید و بهتر می توانید برای اخذ ویزای کاری اقدام کنید، فراموش نکنید که رزومه تحصیلی خیلی مهم است.

 20. مسعود گفت:

  سلام اگر کسی دارای مدرک فنی مهندسی می‌باشد از دانشگاه ازاد و الان قصد ادامه تحصیل در رشته ادبیات و زبان انگلیسی در دانشگاه چین را دارد امکان پذیر هست یا خیر .تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برخی دانشگاه های کشور چین این رشته را ارائه می دهند اما بر اساس ضوابط و شرایطی که یکی از آنها، سوابق تحصیلی شما است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 21. ماهی گفت:

  سلام
  من با دیپلم فنی معماری معدل 14 و پیش تجربی معدل 17 میتونم برای سال اینده چین اقدام کنم؟؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ورود به دانشگاه هایی از چین که آزمون ورودی را برگزار می کنند می توانید درخواست دهید که در این موضوع، مشاورین ما شما را راهنمایی خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *