مهاجرت به کرواسی

جمهوری کرواسی، واقع در اروپای جنوب شرقی از کشورهای مهم اروپا است که هر ساله میزبان خیل عظیمی از مهاجران و جهانگردان است. جاذبه های شگفت این کشور، تاریخ و فرهنگ غنی و آب و هوای مناسب موجب جذب مهاجران فراوان و قرار گرفتن این کشور در میان 20 کشور برتر در زمینه توریسم شده است. بیشترین درصد درآمد سرانه این کشور از طریق صنعت توریسم و جهانگردی بدست می آید. سرمایه گذاری در زمینه های کسب و کار خلاقانه، برخورداری از سیستم درمانی جهانی، جاذبه های گردشگری و سواحل زیبا، برخورداری از سیستم تامین اجتماعی قدرتمند و منظره های بکر طبیعی موجب شده است تا هر سال به تعداد افرادی که خواستار مهاجرت به این کشور شگفت هستند اضافه شود. بر اساس گزارش های معتبر، مهاجرت به کشور کرواسی در سال 2020 به 69 درصد بیشتر از سال های قبل خواهد رسید. این روند صعودی به دلایل فراوانی از جمله مناسب بودن فضای کسب و کار و تجارت، امنیت سیاسی و اجتماعی، فرهنگ و سطح سواد و تحصیلات مردم این کشور و البته غنی و ثروتمند بودن این کشور حاصل شده است. این کشور عضو اتحادیه اروپا، سازمان تجارت جهانی و شورای اروپایی است و شرایط بسیار مناسبی را برای کسب و کار و تجارت افرادی فراهم کرده است که قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کرواسی کشوری مناسب برای مهاجرت ایرانیان 2020

کشور کرواسی به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و مهاجرپذیر جهان محسوب می شود. این کشور در سال 2019 شرایط جدیدی را برای مهاجرت به این کشور اعلام کرد که روند مهاجرت و اخذ اقامت این کشوررا برای اتباع خارجی به ویژه ایرانی ها ساده تر و راحت تر نموده است. بر اساس آخرین شرایط مهاجرپذیری کشور کرواسی، در صورتی که متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور از بودجه خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور برخوردار نباشد یا دارای تحصیلات دانشگاهی برای ادامه تحصیل و اخذ اقامت این کشور نباشد و یا این که دارای سابقه کار مناسبی نباشد؛ می تواند با ارائه یک طرح کارآفرینی به دولت کرواسی مقدمات مهاجرت به این کشور را فراهم کند. دولت کرواسی طرح ارائه شده را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که از شرایط مناسب اقتصادی مطلوبی برخوردار باشد و در مدت زمان مشخص به سوددهی خوبی برسد با مهاجرت متقاضی موافقت می شود.

شرایط مهاجرت به کشور کرواسی

یکی از اولین شرایط مهاجرت به کشور کرواسی تسلط به زبان این کشور، زبان کروات است. مهاجرانی که قصد مهاجرت و زندگی در این کشور اروپایی را دارند باید به این زبان آشنایی و مهارت داشته باشند. از آن جا که کروات ها به زبان انگلیسی آشنا هستند، مهارت به این زبان نیز یکی از شرط های دیگر مهاجرت به کرواسی است. به روش های گوناگونی می توان به کشور کرواسی مهاجرت کرد؛ تحصیل، سرمایه گذاری، تجارت، اشتغال و ازدواج. اما انتخاب هریک از این روش ها به شرایط و روش زندگی هر فرد بستگی دارد. کرواسی کشوری است با امنیت اجتماعی بالا، به گونه ای که نرخ جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است. فعالیت های سیاسی و فرقه ای در این کشوروجود ندارد و به طور کلی فضای جامعه بسیار امن و امان است. در این کشور همه زنان باردار و کودکان تحت پوشش بیمه خدمات عمومی هستند و در کل کیفیت زندگی در این کشور در سطح بالایی است. همه این عوامل سبب می شود تا اتباع خارجی بدون تردید و با توجه به ویژگی های منحصر به فرد این کشور اقدام به مهاجرت به این کشور کنند. به منظور مهاجرت به این کشور ثروتمند و آرام چندین روش وجود دارد:

 • مهاجرت به کرواسی از طریق اخذ ویزای دانشجویی(تحصیلی)
 • مهاجرت به کرواسی از طریق کارآفرینی و استارت آپ
 • مهاجرت به کرواسی از طریق کار
 • مهاجرت به کرواسی از طریق سرمایه گذاری
 • مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج
 • مهاجرت به کرواسی از طریق تولد
 • مهاجرت به کرواسی از طریق پناهندگی
شرایط مهاجرت به کرواسی2020

شرایط مهاجرت به کرواسی2020

مهاجرت به کرواسی از طریق اخذ ویزای دانشجویی(تحصیلی)

از آن جا که مردم کشور کرواسی به سواد و تحصیلات اهمیت زیادی می دهند، تحصیلات دانشگاهی در این کشور مفید و سودمند است. کیفیت آموزشی دانشگاه های این کشوردر سطح بسیار خوبی است. پس از تمام شدن دوره تحصیلی دانشگاهی به دانشجو پیشنهادهای کاری ارائه می شود که همین امر می تواند مقدمات اخذ اقامت دائم و مهاجرت از طریق تحصیل در کرواسی به این کشور را تسهیل دهد. البته پذیرش دانشگاه های کرواسی کمی دشوار است اما اگر موفق به اخذ پذیرش یکی از دانشگاه های برتر کرواسی شوید، می توانید پس از تمام شدن دوره تحصیلی دانشگاهی، ویزای دانشجویی خود را به ویزای کاری تبدیل کنید و پس از دریافت پاسپورت کرواسی برای اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

کشور کرواسی دارای دانشگاه های خصوصی و دولتی است. به منظور تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز به پرداخت شهریه و هزینه های تحصیل ندارید، اما پرداخت هزینه های زندگی و هزینه محل اقامت الزامی است. برای اخذ پذیرش از دانشگاه های دولتی معدل دیپلم و یا مقطع تحصیلی پیشین حائز اهمیت فراوانی است. زبان تدریس در بیشتر دانشگاه های کشور کرواسی به ویژه در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا زبان انگلیسی است. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی کشور کرواسی 4 سال، کارشناسی ارشد 2 سال و مقطع دکترا بین 3 تا 4 سال است. هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی کشور کرواسی به نسبت دیگر کشورهای جهان مقرون به صرفه و ارزان تر است.

دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور کرواسی را دارند تا از این طریق زمینه لازم برای اقامت کرواسی و مهاجرت به این کشور را فراهم کنند، باید مجوز اقامت موقت برای تحصیل را اخذ کنند. بدین منظور می توانند از طریق سفارت کرواسی در کشور خود و یا از طریق ارائه درخواست به پلیس کرواسی در کشور کرواسی اقدام کنند. مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت موقت کرواسی عبارت است از:

 • نامه پذیرش از دانشگاه کرواسی به زبان کرواتی
 • گواهی عدم سوپیشینه متقاضی
 • پاسپورت معتبر
 • اوراق اجاره محل اقامت در دوران تحصیل
 • گواهی بیمه درمانی
 • یک قطعه عکس
 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت تحصیل در کرواسی

زبان تحصیل در دانشگاه های کشور کرواسی به زبان کرواسی و در برخی مقاطع تحصیلی مانند دوره کارشناسی ارشد و دکترا به زبان انگلیسی است. در صورتی که متقاضی مهارت لازم به زبان کرواتی را نداشته باشد، می تواند در دوره های زبانی شرکت کند که دانشگاه ها و موسسه های آموزشی در کشور کرواسی برگزار می کنند. مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی زمینه لازم برای ثبت نام متقاضیان در دوره های زبانی دانشگاه های اروپا و آسیا را فراهم می کنند. به منظور برخورداری از خدمات مشاوره ای مهاجرتی با کارشناسان موسسه ما تماس بگیرید. این موسسه برتر در کشور به شما کمک می کند تا با صرف هزینه ای مقرون به صرفه و در کمترین زمان ممکن مقدمات اخذ ویزای دانشجویی، اخذ اقامت دائم و اخذ پذیرش از دانشگاه های برتر اروپا و آسیا را برای شما فراهم کند.

مهاجرت به کرواسی از طریق کارآفرینی و استارت آپ

اتباع خارجی که در حوزه علمی دارای استعداد و ویژگی خاص هستند و یا دارای طرح های تجاری و ایده های استارت آپی می باشند، می توانند با ارائه این ایده ها به دولت کرواسی مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند. در صورتی که طرح های تجاری متقاضیان پس از یک سال راه اندازی با گردش مالی خوبی روبه رو باشد، روند مهاجرت متقاضی به کشور کرواسی تسهیل می شود. طرح های تجاری و ایده های استارت آپی ارائه شده باید برای اقتصاد کشور کرواسی مفید باشد و در واقع بتواند زمینه اشتغال را برای دیگر افراد فراهم کند. شرایط پذیرش طرح های کارآفرینی در کشور کرواسی عبارت است از:

 • طرح ارائه شده تکراری و تقلیدی نباشد.
 • طرح ارائه شده در کشور کرواسی قابل اجرا باشد.
 • طرح ارائه شده بتواند پس از یک سال فعالیت به سوددهی مناسبی برسد.

ذکر این نکته ضروری است که ارائه طرح های کارآفرینی یکی از بهترین روش های مهاجرت به کرواسی می باشد؛ اما بنا به اهمیت این موضوع طرح های ارائه شده به دقت مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرند. طرح های کارآفرینی به طور معمول به مدت یک سال اجرا می شود، در صورتی که این طرح در مدت یک سال به گردش مالی و سوددهی خوبی برسد؛ دولت کرواسی شرایط لازم برای اخذ اقامت و مهاجرت به این کشور را برای متقاضی فراهم می کند.

مهاجرت به کرواسی از طریق کار

در این روش فرد متقاضی باید سابقه کاری و رزومه خوبی داشته باشد. از دیگر شرایط این روش مهاجرتی می توان به داشتن سابقه بیمه تامین اجتماعی اشاره کرد. در صورتی که متقاضیان با توجه به مهارت کاری بتوانند به خوبی کار مورد نظر را انجام دهند، پس از دو سال کار در کرواسی ، می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. به منظور مهاجرت به کشور کرواسی از طریق اشتغال، متقاضی باید از طریق آگهی های شغلی در کرواسی به دنبال کار مورد نظر خود باشد. با توجه به دشواری روند اشتغال برای اتباع خارجی در کرواسی دولت این کشور زمینه مناسب را برای اشتغال افراد جوان و متخصص و ماهر و کسانی که از طریق مهاجرت کاری به کرواسی وارد میشوند را تسهیل کرده است. شرایط مهاجرت کاری به کرواسی عبارت است از برخی موارد که ما در ادامه به شما میگوییم:

 • مهارت به زبان انگلیسی،
 • ارائه رزومه و سابقه کاری مناسب و مطلوب،
 • ارائه مدارک دانشگاهی (در صورتی که متقاضی تحصیلات دانشگاهی داشته باشد یک امتیاز بزرگ محسوب می شود).
مهاجرت به کرواسی از طریق کار

مهاجرت به کرواسی از طریق کار

مهاجرت به کرواسی از طریق سرمایه گذاری

کشور کرواسی برای سرمایه گذاری خارجی در این کشور اهمیت زیادی قائل است. در واقع روش سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و سریع ترین روش مهاجرت و اخذ اقامت دائم در کشور کرواسی است. منظور از سرمایه گذاری در کرواسی خرید خانه و ملک نیست. در واقع کشور کرواسی خرید خانه در این کشور را جز سرمایه گذاری محسوب نمی کند، هرچند خرید خانه تا حدودی روال دشوار مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را تسهیل می دهد. به منظور سرمایه گذاری در کرواسی می توانید به ثبت یک شرکت در این کشور بپردازید. بدین منظور باید یک شرکت تجاری را در این کشور ثبت کرد و سپس پس از دوسال فعالیت اقتصادی این شرکت، در صورتی که زمینه اشتغال زایی را فراهم کرد و گردش مالی خوبی داشت؛ برای اخذ اقامت دائم از طریق همین روش یعنی مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کرواسی اقدام کرد. از موارد مهم در ثبت شرکت، پرداخت منظم و دقیق مالیات به دولت کرواسی است. اگر مالیات این شرکت تجاری به طور منظم و دقیق به دولت پرداخت نشود، مجوز اقامت دائم این کشور باطل می شود. به منظور ثبت شرکت می توانید یا همه سهام شرکت را خودتان سرمایه گذاری کنید و یا این که به صورت شراکتی این کار را انجام دهید. مدارک لازم به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری کشور کرواسی عبارت است از:

 • ارائه فرم درخواست تکمیل شده
 • ارائه بیمه درمانی معتبر
 • ارائه پاسپورت معتبر
 • ارائه مدارک اثبات کننده وجود سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری( در حدود 200.000 کونا)
 • ارائه رسید پرداخت هزینه های درخواست

مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج

یکی از روش های مهاجرت به کشور کرواسی ازدواج با یک تبعه کرواسی است. در این روش علاقه قلبی به ازدواج و این که این ازدواج فقط برای اخذ اقامت دائم کشور کرواسی نباشد حائز اهمیت است. در صورتی که برای این کار اطلاعات درست و موثقی ارائه شود، در کمترین زمان ممکن می توانید اقامت دائم این کشور را اخذ کرد. به منظور مهاجرت و اخذ اقامت کشور کرواسی به روش ازدواج رعایت شرایطی الزامی است:

 • در این روش بایستی ازدواج در شهرداری شهر کرواسی ثبت شود.
 • هر دو طرف ازدواج نباید کمتر از 18 سال داشته باشند.
 • مدارک لازم باید به زبان کروات ترجمه شده باشد.
 • هدف از ازدواج صرفا اخذ پاسپورت و اقامت دائم کرواسی نباشد.
 • فرد تبعه کرواسی باید ثابت کند توانایی تامین هزینه های زندگی دو نفر را در کرواسی دارد.

مهاجرت به کرواسی از طریق تولد

یکی از روش های مهاجرت به کرواسی تولد در این کشور است. دراین روش در صورتی که کودک از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت کرواسی باشند، این کودک نیز به طور خودکار این تابعیت را دریافت خواهد کرد. اما اگر کودک از پدر و مادری متولد شود که تابعیت این کشور را نداشته باشند، اگر این کودک در خاک کرواسی به دنیا آمده باشد؛ تابعیت خاک این کشور را دریافت خواهد کرد. البته اخذ این نوع تابعیت در صورتی امکان پذیر است که این کودک تا سن 8 سالگی در این کشور زندگی کند.

مهاجرت به کرواسی ازطریق پناهندگی

یکی دیگر از روش های مهاجرت به کرواسی، پناهندگی است. با این که موسسه ما به هیچ وجه این روش را در مورد مهاجرت به هیچ کشوری توصیه نمی کند اما برای اطلاع و آگاهی از همه روش های مهاجرت به این کشور اروپایی به بررسی آن می پردازیم. در این روش باید در کشور کرواسی حضور داشته باشید. بدون حضور در این کشور، متقاضی نمی تواند تقاضای پناهندگی بدهد. پس از درخواست پناهندگی، متقاضی در کمپ های مخصوص پناهندگان اسکان داده می شود تا زمانی که درخواست وی مورد بررسی قرار گیرد و در این مدت اجازه هیچ گونه فعالیتی را ندارد. در صورتی که با درخواست متقاضی موافقت شود، پس از 5 سال زندگی در این کشور می تواند مجوز اقامت دائم را دریافت کند.

هزینه های زندگی در کشور کرواسی

کرواسی با این که یک کشور اروپایی است اما هزینه های زندگی در آن نسبت به کشورهای اروپایی مقرون به صرفه و ارزان تر است. به چند مورد زیر توجه کنید:

 • هزینه مواد غذایی در کرواسی: در حدود 200 دلار
 • هزینه اجاره خانه در کرواسی: در حدود 550 دلار
 • هزینه حمل و نقل عمومی در کرواسی: در حدود 50 دلار
 • هزینه تفریح و سرگرمی: در حدود 75 دلار
 • مجموع هزینه های زندگی ماهانه در کشور کرواسی= 875 دلار

شرایط اخذ ویزای مهاجرت به کرواسی

شرایط اخذ ویزا در کرواسی به منظور ورود به این کشور و انجام مراحل قانونی مهاجرت به سه مورد بستگی دارد؛ دلیل بازدید و ورود به این کشور، دارا بودن تابعیت و حق شهروندی و مدت زمان اقامت در این کشور. بر همین اساس اداره مهاجرت کرواسی دو نوع ویزا را به اتباع خارجی ارائه می دهد:

ویزای کوتاه مدت کرواسی

اتباع خارجی که قصد اقامت در کشور کرواسی برای مدت زمان کمتر از 90 روز را دارند، نیامند ارائه مدارک خاصی به دفتر مهاجرت کرواسی نمی باشند. اما مدارک لازم برای اخذ ویزای کوتاه مدت کرواسی شامل موارد زیر است:

 • ارائه گذرنامه معتبر،
 • ارائه شناسنامه و اوراق هویتی معتبر،
 • ارائه سند مسافرتی معتبر.

در صورتی که متقاضیان دارای شرایط زیر باشند، نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت کرواسی ندارند:

 • در صورتی که مجوز اقامت کشورهایی چون قبرس، رومانی و بلغارستان را داشته باشند.
 • در صورتی که تابعیت کشوری را داشته باشند که برای 90 روز اقامت نیازی به اخذ ویزا ندارند.
 • در صورتی که دارای تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا اتحادیه تجارت اروپا باشند.
 • در صورتی که قبلا دارای ویزای شینگن و یا مجوز اقامت یکی از کشورهای عضو شینگن باشند.

ویزای بلند مدت کرواسی

اتباع خارجی که قصد اقامت در کشور کرواسی برای مدت بیش از 90 روز دارند، باید این درخواست را به سفارت کرواسی ارائه دهند؛ علاوه بر این باید برای مجوز اقامت موقت نیز درخواست دهند. دریافت مجوز اقامت موقت به معنای مجوز کار در کرواسی نیست.

چگونگی اخذ مجوز اقامت کرواسی

در صورتی که متقاضی مجوز ورود به کشور کرواسی و اقامت برای بیش از 90 روز را داشته باشد، بایستی برای اخذ مجوز اقامت و کار از داخل کشور کرواسی اقدام کند. بدین منظور باید به پلیس محلی کرواسی مراجعه کند. مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت عبارت است از:

 • رسید پرداخت هزینه های درخواست،
 • شناسنامه و اوراق هویتی به همراه ترجمه آن ها،
 • پاسپورت معتبر،
 • عکس در اندازه پاسپورت،
 • بیمه درمانی،
 • گواهی سوپیشینه،
 • اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کرواسی،
 • دلیل و هدف از اقامت در کرواسی (تحصیلی، کاری، آموزشی و تحقیقی).

چرا کشور کرواسی را برای مهاجرت انتخاب می کنیم؟

کشور کرواسی از لحاظ جاذبه های طبیعی بکر و بی نظیر در نوع خود بهشتی کوچک محسوب می شود. این کشور به دلیل شباهت بی نظیرش به کشور ایتالیا به “توسکانی مدرن” معروف شده است. در واقع با زندگی در کشور کرواسی می توانید به رویای زندگی در ایتالیا جامه عمل بپوشانید. برای افرادی که علاقمند به جشن های هنری و موسیقی و دریا و طبیعت هستند، انتخاب این کشور برای مهاجرت بهترین گزینه ممکن است. علاوه بر دلایل ذکر شده می توان دلیل های زیر را برای مهاجرت به این کشور اروپایی بیان کرد:

 • بالا بودن سطح درآمد سرانه،
 • بالا بودن رشد اقتصادی،
 • اهمیت جذب سرمایه گذاری خارجی،
 • رونق گردشگری و صنعت توریسم،
 • رشد کسب و کارهای تجاری،
 • برخورداری از سیستم آموزشی رایگان درمقاطع تحصیلی ابتدایی و متوسطه،
 • برخورداری از تامین اجتماعی قدرتمند،
 • برخورداری از سیستم درمانی جهانی،
 • بالابودن سطح آموزشی دانشگاه ها،
 • عضو اتحادیه اروپا و سازمان تجارت جهانی،
 • رفت و آمد در تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا،
 • برخورداری از مزایای زندگی در کشوری اروپایی،
 • بالا بودن امنیت سیاسی و اجتماعی کشور،
 • بالا بودن سطح سواد و فرهنگ مردم،
 • برخورداری از آب و هوای مناسب،

سوالات متداول در مورد مهاجرت به کرواسی

 • چرا کشور کرواسی کشوری مناسب برای مهاجرت ایرانی ها محسوب می شود؟
  این کشور در سال 2019 شرایط جدیدی را برای مهاجرت افراد به این کشور اعلام کرد که روند مهاجرت و اخذ اقامت این کشوررا برای اتباع خارجی به ویژه ایرانی ها ساده تر و راحت تر نموده است. بر اساس آخرین شرایط مهاجرپذیری کشور کرواسی، در صورتی که متقاضی مهاجرت و اخذ اقامت دائم این کشور از بودجه خوبی برای سرمایه گذاری در این کشور برخوردار نمی باشد یا دارای تحصیلات دانشگاهی برای ادامه تحصیل و اخذ اقامت این کشور نمی باشد و یا این که دارای سابقه کار مناسبی نیست؛ می تواند با ارائه یک طرح کارآفرینی به دولت کرواسی مقدمات مهاجرت به این کشور را فراهم کند. دولت کشور کرواسی طرح ارائه شده را به دقت مورد بررسی قرار می دهند و در صورتی که از شرایط مناسب اقتصادی مطلوبی برخوردار باشد و در مدت زمان مشخص به سوددهی خوبی برسد با مهاجرت متقاضی موافقت می شود.
 • روش های مهاجرت به کرواسی را نام ببرید؟
  از طریق اخذ ویزای دانشجویی، کارآفرینی و استارت آپ، از طریق کار، از طریق سرمایه گذاری، از طریق ازدواج، تولد و پناهندگی.
 • شرایط مهاجرت به کرواسی از طریق کارآفرینی و استارت آپ را نام ببرید؟

اتباع خارجی که در حوزه علمی دارای استعداد و ویژگی خاص هستند و یا دارای طرح های تجاری و ایده های استارت آپی می باشند، می توانند با ارائه این ایده ها به دولت کرواسی مجوز ورود به این کشور را دریافت کنند. در صورتی که طرح های تجاری شما پس از یک سال راه اندازی شده باشد و گردش مالی خوبی داشته باشد، روند مهاجرت شما به کشور کرواسی تسهیل می شود. طرح های تجاری و ایده های استارت آپی باید برای اقتصاد کشور کرواسی مفید باشد و در واقع بتواند زمینه اشتغال را برای دیگر افراد فراهم کند. شرایط پذیرش طرح های کارآفرینی در کشور کرواسی عبارت است از:

 • طرح ارائه شده تکراری و تقلیدی نباشد.
 • طرح ارائه شده در کشور کرواسی قابل اجرا باشد.
 • طرح ارائه شده بتواند پس از یک سال فعالیت به سوددهی مناسبی برسد.

 

 • راحت ترین و سریع ترین روش اخذ اقامت و مهاجرت به کشور کرواسی چه روشی است؟
  روش سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و سریع ترین روش مهاجرت و اخذ اقامت دائم در کشور کرواسی است. منظور از سرمایه گذاری در کرواسی خرید خانه و ملک نیست. در واقع کشور کرواسی خرید خانه در این کشور را جز سرمایه گذاری محسوب نمی کند، هرچند خرید خانه تا حدودی روال دشوار مهاجرت و اخذ اقامت این کشور را تسهیل می دهد. به منظور سرمایه گذاری در کرواسی می توانید به ثبت یک شرکت در این کشور بپردازید. بدین منظور باید یک شرکت تجاری را در این کشور ثبت کرد و سپس پس از دوسال فعالیت اقتصادی این شرکت، در صورتی که زمینه اشتغال زایی را فراهم کرد و گردش مالی خوبی داشت؛ برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد.
 • مدارک لازم به منظور اخذ ویزای سرمایه گذاری را نام ببرید؟
  ارائه فرم درخواست تکمیل شده، ارائه بیمه درمانی معتبر، ارائه پاسپورت معتبر، ارائه مدارک اثبات کننده وجود سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری( در حدود 200.000 کونا)، ارائه رسید پرداخت هزینه های درخواست.
 • به منظور اخذ اقامت دائم و مهاجرت به کرواسی از طریق ازدواج رعایت چه شرایطی لازم است؟
  در این روش بایستی ازدواج در شهرداری شهر کرواسی ثبت شود، هر دو طرف ازدواج نباید کمتر از 18 سال داشته باشند، مدارک لازم باید به زبان کروات ترجمه شده باشد، هدف از ازدواج صرفا اخذ پاسپورت و اقامت دائم کرواسی نباشد، فرد تبعه کرواسی باید ثابت کند توانایی تامین هزینه های زندگی دو نفر را در کرواسی دارد.
 • شرایط مهاجرت شغلی به کشور کرواسی چیست؟
  مهارت به زبان انگلیسی، ارائه رزومه و سابقه کاری مناسب و مطلوب، ارائه مدارک دانشگاهی (در صورتی که متقاضی تحصیلات دانشگاهی داشته باشد یک امتیاز بزرگ محسوب می شود).
 • چه افرادی نیاز به اخذ ویزای کوتاه مدت کرواسی ندارند؟
  افرادی که مجوز اقامت کشورهایی چون قبرس، رومانی و بلغارستان را داشته باشند. افرادی که تابعیت کشوری را داشته باشند که برای 90 روز اقامت نیازی به اخذ ویزا ندارند. افرادی که دارای تابعیت یکی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا یا اتحادیه تجارت اروپا باشند. افرادی که قبلا دارای ویزای شینگن و یا مجوز اقامت یکی از کشورهای عضو شینگن باشند.
 • مدارک لازم برای اخذ مجوز اقامت کرواسی را نام ببرید؟
  رسید پرداخت هزینه های درخواست، شناسنامه و اوراق هویتی به همراه ترجمه آن ها، پاسپورت معتبر، عکس در اندازه پاسپورت، بیمه درمانی، گواهی سوپیشینه، اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در کرواسی، دلیل و هدف از اقامت در کرواسی (تحصیلی، کاری، آموزشی و تحقیقی).
 • دلایل انتخاب کشور کرواسی برای مهاجرت چیست؟
  رشد کسب و کارهای تجاری، برخورداری از سیستم آموزشی رایگان درمقاطع تحصیلی ابتدایی ومتوسطه، برخورداری از تامین اجتماعی قدرتمند، برخورداری از سیستم درمانی جهانی، بالابودن سطح آموزشی دانشگاه ها، عضو اتحادیه اروپا و سازمان تجارت جهانی، رفت و آمد در تمام کشورهای اروپایی عضو اتحادیه اروپا، برخورداری از مزایای زندگی در کشوری اروپایی، بالا بودن امنیت سیاسی و اجتماعی کشو، بالا بودن سطح سواد و فرهنگ مردم، برخورداری از آب و هوای مناسب.
 • چرا کشور کرواسی را “توسکانی مدرن” می نامند؟
  کشور کرواسی از لحاظ جاذبه های طبیعی بکر و بی نظیر در نوع خود بهشتی کوچک محسوب می شود. این کشور به دلیل شباهت بی نظیرش به کشور ایتالیا به “توسکانی مدرن” معروف شده است.
3.7/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

8 دیدگاه برای “مهاجرت به کرواسی

 1. احمد گفت:

  سلام
  در صورتی که اجازه اقامت و کار در کرواسی برای یک نفر صادر شده باشد، شرایط گرفتن اقامت برای همسر اون نفر چگونه هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت اقامت داشتن در کرواسی، می توانید برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خودف ویزای پیوست دریافت نمایید.

 2. حمزه گفت:

  آیا کسی که اقامت کرواسی را دارد میتواند به المان مسافرت کند

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می تواند 90 روز در سال به کشور هایی مانند آلمان مسافرت کند.

 3. مبین هاله زاده گفت:

  سلام
  آیا تسلط داشتن به زبان انگلیسی امتیاز مهمی برای اقامت دائم در این کشور است یا خیر؟
  مرسی

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   سلام
   برای چه نوع اقامتی منظورتون هست؟

 4. احمدی گفت:

  سلام تو توضیحات تون چيز واضح پیدا نکردم، کلا سوالم اينه، آیا راهی واسه مهاجرت کاری و تخصصی به کرواسی وجود داره؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که تخصص کافی داشته باشید و یک پیشنهاد کار از سمت کارفرمای حاضر در کرواسی، دریافت کنید. مجاز به اخ ویزای کار می شوید و به راحتی مهاجرت می کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *