مهاجرت کرواسی

مهاجرت به کرواسی

مهاجرت به کرواسی

اقامت دائم کرواسی ممکن است زمانی اعطا شود که یک مهاجر خارجی در کرواسی با یک مجوز معتبر اقامت دائم یا موقت در مدت حداقل پنج سال متوالی در این کشور زندگی کرده باشد. همچنین جهت مهاجرت به کرواسی یک خارجی که دارای اجازه اقامت/ کار موقت معتبر است، می تواند در آن کشور ازدواج کند که باید حداقل یک سال از ازدواج با یک فرد کروبی گذشته باشد که اقامت به او داده شود.

شرایط مهاجرت به کرواسی

تمام اقوام خارجی که به جمهوری کرواسی می آیند، مدارک مالی را به اندازه کافی برای پوشش هزینه های خود برای مدت اقامت خود در جمهوری کرواسی ارائه می دهند و کافی است که به کشور مبدأ و یا سفر به کشور سوم بازگردند. این مبلغ در حال حاضر معادل 100 یورو تخمین زده شده است. کارت های اعتباری، کارت های بانکی، بیانیه های بانکی و چک های مسافرتی و یا سایر اسناد مالی می تواند به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه کرواسی دارای ابزار کافی است استفاده می شود.

اقامت در کرواسی

شهروندان خارجی که قصد اقامت در جمهوری کرواسی برای بیش از 90 روز دارند، باید اجازه اقامت موقت دریافت کنند. شرایط اقامت موقت به هیچ وجه پیچیده یا دشوار نیست. اثبات اجاره مسکن دراز مدت، اثبات مالکیت، اثبات سرمایه گذاری در یک شرکت کرواسی یا حتی مالکیت یک قایق بادبانی که در بلند مدت در آبهای کرواسی شناور است، واجد شرایط خواهد بود.

اقامت در کرواسی

مجوز اقامت موقت برای مدت یک سال صادر می شود و به راحتی تمدید می شود. شهروندان خارجی باید برای ویزا مستقیما در یک ماموریت دیپلماتیک یا کنسولی جمهوری کرواسی در خارج از کشور درخواست کنند. اسناد مورد نیاز برای ویزا عبارت است از:

 • درخواست کامل
 • گذرنامه
 • 2 عکس 30×35 میلی متر رنگی
 • سند نشان دادن هدف از بازدید
 • سند اثبات اقامت در کرواسی
 • مدارک مالی معادل 100 یورو / روز بازدید یا بیشتر
 • مدرک بلیط بازگشت یا سفر بعدی

ورود به جمهوری کرواسی

معافیت از شرایط ویزا به صاحبان اسناد مسافرتی معتبر صادر شده در منطقه اداری هنگ کنگ جمهوری خلق چین و در منطقه ویژه اداری ماکائو جمهوری خلق چین اعمال می شود. شهروندان کشورهای کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو پیمان شنگن، ایالت آندورا، حاکمیت لیختن اشتاین، حاکمیت موناکو، جمهوری سن مارینو، کنفدراسیون سوئیس، ایالت واتیکان، ممکن است به جمهوری کرواسی با یک کارت هویت ملی معتبر (به جای پاسپورت) وارد شوند که هویت خود را با یک عکس تأیید می کنند. دیگر اتباع خارجی نیاز به ویزا و گذرنامه برای ورود به جمهوری کرواسی را دارند.

ویزای مهاجرتی کرواسی

شهروندان کشورهای زیر نیازی به ویزا برای ورود به جمهوری کرواسی برای اقامت تا 90 روز را دارند: برونئی دارالسلام، جمهوری بلغارستان، جمهوری قبرس، جمهوری چک، جمهوری شیلی، پادشاهی دانمارک، جمهوری اکوادور، جمهوری استونی، جمهوری فنلاند، فرانسه، جمهوری گواتمالا، جمهوری خلق چین، جمهوری هندوراس، ایرلند، ایسلند، ژاپن، کانادا، جمهوری کره، جمهوری کستاریکا، سلطنت لیختن اشتاین، لیتوانی، دوسلدورف لوکزامبورگ، جمهوری مجارستان، جمهوری مقدونیه، مالزی، جمهوری مالت، ایالات متحده مکزیک، مسیحی، موناکو، جمهوری نیکاراگوئه، هلند، نروژ، نیوزیلند، جمهوری فدرال آلمان، جمهوری پاناما، جمهوری پاراگوئه.

اقامت موقت در کرواسی

اجازه تابعیت و اقامت کرواسی به صورت موقت برای خارجیانی که نیاز به ویزا دارند، باید در یک سفارت یا کنسولگری کرواسی در خارج از کشور درخواست شود. شهروندان کشورهای نیازمند ویزا می توانند در یک ایستگاه پلیس محلی در کرواسی درخواست دهند. مستندات مورد نیاز به شرح زیر می باشد:

 • 2 عکس
 • فتوکپی گذرنامه معتبر
 • گواهی تولد
 • مدارک مالی کافی 100 یورو در روز یا کارت های اعتباری، صورت گردش حساب و غیره
 • بررسی سابقه کیفری بیش از 6 ماه قبل از درخواست
 • مدرک بیمه درمانی

کشورهایی نظیر سلطنت آندورا، جمهوری آرژانتین، استرالیا، جمهوری اتریش، پادشاهی بلژیک، بولیوی، بوسنی و هرزگوین، جمهوری فدرری برزیل نیازی به ویزای مهاجرتی کرواسی ندارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) به گفت و گو بنشینید.

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “مهاجرت به کرواسی

 1. Avatar احمدی گفت:

  سلام تو توضیحات تون چيز واضح پیدا نکردم، کلا سوالم اينه، آیا راهی واسه مهاجرت کاری و تخصصی به کرواسی وجود داره؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که تخصص کافی داشته باشید و یک پیشنهاد کار از سمت کارفرمای حاضر در کرواسی، دریافت کنید. مجاز به اخ ویزای کار می شوید و به راحتی مهاجرت می کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *