بسیاری از دانشجویان بین المللی علاقه مند به کار در حین تحصیل هستند. البته کار به همراه تحصیل در اسپانیا رایج می باشد. لذا قبل از هر گونه اقدام می بایست مقداری اطلاع در این زمینه داشته باشید. برای اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای کار در اسپانیا مقاله زیر را مطالعه بفرمایید.

در آغاز دانشجویان بین المللی در یافتن کار با مشکل مواجه می شوند، چرا که کار فرمایان اسپانیایی ترجیح می دهند افراد اسپانیایی را برای کار استخدام نمایند . به این دلیل که بسیاری از افراد اسپانیایی آمورش دیده هستند و شرایط لازم برای استخدام را دارند، البته یافتن شخصی که بتواند جایگاه دیگری را پر کند کار بسیار دشواری نیست. بسیاری از دانشجویان کالج اسپانیا در صنایعی که نیاز به تجربه و تخصص خاصی ندارد مشغول به کار هستند.

اگر شما دانشجویی هستید که از اتحادیه اروپا برای تحصیل به کالج اسپانیا آمده اید به راحتی می توانید برای کار در اسپانیا اقدام کنید. لذا پس از اخذ ویزای کار در اسپانیا در ابتدا می بایست در اداره امنیت اجتماعی نام نویسی کنید. چرا که با ثبت نام در این مکان شانس یکسانی در خصوص کسب شغل با یک فرد اسپانیایی دارید.

اگر شما از کشور دیگری وارد اسپانیا شده اید می بایست از کنسولگری اسپانیا اجازه کار را دریافت نمایید که این امر با اقامت 90 روزه شما محقق می شود.

بنابراین شما به عنوان یک دانشجو، امکان کارآموزی در اسپانیا را دارید و در صورت علاقه می توانید با انجمن بین المللی دانشجویی در خصوص آگاهی از اقتصاد و بازرگانی اسپانیا تماس حاصل فرمایید. استخدام در اغلب شرکت های اسپانیایی مستلزم صحبت کردن و درک این زبان می باشد.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز می توانند به شما در اخذ ویزای کار در اسپانیا در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به اسپانیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند. تابعیت اسپانیا از طریق تولد فرزند در اسپانیا در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت، هزینه زندگی در اسپانیا و شرایط ویزای کار در اسپانیا ، حقوق کار در اسپانیا و شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص به اسپانیا میتوانید با موسسات مهاجرت به اسپانیا مراجعه کنید.

با مطالعه این مقاله اطلاعت مفیدی راجع به اداره کار اسپانیا ، قانون کار اسپانیا ، ویزای کار در اسپانیا ، اجازه کار اسپانیا ، کار دانشجویی در اسپانیا ، شرایط کار در اسپانیا آشنا خواهید شد.

پیدا کردن کار حقوقی در اسپانیا و دیگر کشور های اروپایی و آمریکایی بسیار مشکل می باشد، کار حسابداری در اسپانیا و کار رشته IT در اسپانیا جزو مشاغلی است که نسبت به دیگر مشاغل دارای فراوانی بیشتری می باشد. به طور کلی دانشجویان پس از اخذ پذیرش و اقامت تحصیلی می توانند اجازه کار تمام وقت یا اجازه کار نیمه وقت را در کنار تحصیل خود داشته باشند.

ویزای کار در اسپانیا

یافتن شغل در اسپانیا

اکثر شغل هایی که برای دانشجویان کالج اسپانیا وجود دارد شغل های فصلی هستند بدین معنا که شما تنها در ماه هایی خاص از سال می توانید مشغول به کار شوید لذا ساعات کاری شغل ها ی پاره وقت در اسپانیا 40 ساعت در هفته می باشد. فراموش نکنید که اکثر اوقات یافتن شغل پاره وقت در حین تحصیل دشوار است.

اگر شما علاقه مند به کار تمام وقت هستید و تمایل به تحصیل پاره وقت دارید در این مقاله راه حل هایی را به شما پیشنهاد می دهیم. بسیاری از تاجران شهرهای اسپانیا از خواب نیمروز که مابین ساعات 2 تا 5 می باشد لذت می برند ساعاتی در روز که کسب و کار را تعطیل می کنند و از ارامش در حین کار لذت می برند و اصطلاح “خواب نیمروز افسانه نیست “را به کار می برند.

در ذهن داشته باشید که ظاهر افراد در اسپانیا همه چیز محسوب می شود. شاید این موضوع در کشور شما نادرست باشد اما در اسپانیا معیار ظاهر برابر با سطح مهارت افراد می باشد. لذا برای مصاحبه نحوه لباس پوشیدن شما افراد را تحت تاثیر قرار می دهد.همچنین برای دانشجویان کالج شغل هایی در میخانه، باشگاه و مشروب فروشی وجود دارد ( که بستگی به موقعیت شما دارد ). لذا اگر شما علاقه مند به کار در شب یا کار نیمه وقت هستید اینان اماکن مناسبی برای شروع می باشند.

به طور متوسط دستمزد های اسپانیا کم تر از سایر نقاط جهان است و سومین کشور از نظر دستمزد کم در اروپا محسوب می شود. البته هزینه زندگی در این کشور کم است و برای کارگران تمام وقت 24 روز تعطیلات در سال باضافه محیط کاری مناسب در نظر گرفته می شود.

اگر شما مدرک تحصیلی خود را اخذ کرده اید و انتظار شغلی با درامد خوب را دارید در ابتدا میبایست تصمیم به اقامت در اسپانیا بگیرید. متوسط در امد سالانه برای دانشجوی مقطع کارشناسی 13800 یورو یا 18500 دلار می باشد. برخی کارفرمایان بیش از 73500 یورو در سال به افراد با مدرک کارشناسی می دهند.

کار فرمایان برتر در اسپانیا

برترین کار فرمایان در اسپانیا عبارت اند از :

تلفونیکا د اسپانا

این شخص مشهور ترین کار فرما در سراسر اسپانیا است که بیش از 95000 شخص را در شرکت مخابراتی خود استخدام کرده است.

گراپو سانتاندر

این فرد گروه بانکی بسیار بزرگی در سراسر کشور در سطح بین المللی دارید. سانتاندر به عنوان برترین بانکدار و مشهورترین کار فرما در نظر گرفته شده است.

ال کرت اینگلس

ال کرت اینگلس از بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای در اسپانیا می باشد که در سال 1940 توسط رامون ارسس تاسیس شد. او یکی از برترین کارفرمایان برای دانشجویان کالج محسوب می شود. مکان این فروشگاه ها در مادرید، گالیسیا و دیگر شهر ها است.

کیمبرلی کلارک

کیمبرلی کلارک یکی از حامیان محصولات خانگی برند هاگیز، کتکس و کوتنل محسوب می شود. مشاغلی مانند بازاریابی، حسابرسی و بسیاری از مشاغل دیگر در این مجموعه وجود دارند.

البته مکان های دیگری برای کار دانشجویی همانند سوپر مارکت، فروشگاه، میخانه، رستوران، بار مشروب فروشی و… وجود دارد.

کار در منزل

اگر شما به کارهای فصلی علاقه مند هستید یا جویای کاری با زحمت کمتر هستید، کار در منزل گزینه خوبی است. بسیاری از افراد کار در منزل را انتخاب می کنند و این کاریست که حتی  دانشجویان کالج قادر به انجام ان هستند. مزایای بسیاری در خصوص کار در منزل وجود دارد. لذا اجازه دهید نگاهی اجمالی به ان ها بیاندازیم.

حتی دانشجویان کالج هم می توانند پدیده کار در منزل  را در حیطه ی کار خود قرار دهند چرا که موقعیت های بسیاری برای افرادی که می خواهند مخارج دانشگاهیشان را پرداخت کنند وجود دارد.

کار در منزل دامنه ی بسیار گسترده ای دارد، نوشتن مقاله در اسپانیا بسیار رایج است و همانند کاریست که شما با اتصال به کامپیوتر و اینترنت انجام می دهید. از دیگر کارهای در منزل ترجمه است، لذا اگر شما مسلط به زبان اسپانیایی، خدمات مشتری، مراقبت از کودک و خدمات نگهداری هستید جهت کار در منزل اقدام نمایید.

مقدار پول دریافتی از کار در منزل با توجه به مهارت، شغل، ساعات کاری متفاوت است. لذا برای پیدا کردن شغلی که متناسب با احتیاجات شما باشد به وب سایت مراجعه نمایید.

قطعا کار در منزل امریست که ارزش توجه دارد.

شرایط و وضعیت کار در اسپانیا برای ایرانیان

اگر شما قصد دارید برای کار در اسپانیا به این کشور مهاجرت کنید، اطلاع از شرایط و وضعیت کار در اسپانیا برای شما الزامی است. به صورت کلی همه ایرانیان و افراد خارجی به ویژه خارج از اتحادیه اروپا قانونی یکسان و واحد برای اخذ ویزای کار اسپانیا دارند. به نظر شما مفهوم کار در اسپانیا چیست؟ اخذ ویزای کار اسپانیا به معنای دریافت یک پیشنهاد و دعوتنامه کاری از کارفرمایان اسپانیایی است. اخذ ویزای کار اسپانیا با این روش نسبت به سایر روش‌ها ارجحیت دارد.

در صورتی که موفق به اخذ ویزای کار اسپانیا به این روش نشوید بهترین راه دریافت ویزای جستجوی کار اتریش و ویزای جستجوی کار آلمان است. این دو کشور دارای شرایط بسیار مناسب‌تری نیز هستند. شما پس از دریافت پیشنهاد کاری از طرف شرکت‌های اسپانیایی باید نسبت به اخذ وقت سفارت و همچنین تحویل مدارک خود اقدام نمایید.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای کار اسپانیا چیست؟

افرادی که بر اساس شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار اسپانیا از طرف شرکت‌های این کشور به کار دعوت شده‌اند باید مدارک لازم برای اخذ ویزای کار اسپانیا را به سفارت ارائه دهند. همچنین شما باید زمانی را برای مصاحبه حضوری در سفارت کشور اسپانیا رزرو کنید. حضور در سفارت در تاریخ تعیین شده ضروری است. شما باید مدارکی را که در ادامه بیان می‌کنیم را به سفارت اسپانیا ارائه دهید:

 • فرم درخواست ویزا به صورت تکمیل شده: این فرم به دو صورت آنلاین و کتبی وجود دارد
 • ارائه نامه پیشنهاد شغل در اسپانیا: شما باید حتما شرایط لازم برای اشتغال در کشور اسپانیا را داشته باشید
 • مدارک شناسایی: این مدارک شامل شناسنامه فرد و پاسپورت دارای دو سال اعتبار وی می‌باشد
 • عکس مخصوص ویزا: شما باید برای اخذ ویزا 4 قطعه عکس سیاه و سفید دارای زمینه سفید ارائه دهید
 • عدم سوء پیشینه: شما باید برای اثبات عدم سوء سابقه، مدرکی مبنی بر این موضوع ارائه دهید
 • ارائه بیمه نامه: این بیمه نامه باید برای اثبات اقامت و اشتغال شما در کشور اسپانیا ارائه شود
 • اثبات تمکن مالی

افرادی که پس از اقامت به اسپانیا و اقامت در این کشور بتوانند کاری مناسب در کشور اسپانیا پیدا کنند می‌توانند برای همسر و فرزندان خود نیز درخواستی به این کشور ارائه دهند. افراد مذکور می‌توانند امکان تحصیل رایگان و همچنین دریافت مجوز کار تمام وقت را در این کشور دریافت کنند.

آیا کشور اسپانیا دارای نرخ بیکاری بالا است؟

افرادی که متقاضی اشتغال در کشور اسپانیا هستند باید مراحل زیر را طی کنند:

 • در نظر گرفتن شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا
 • دریافت پیشنهاد شغلی از کشور اسپانیا
 • شرایط کاری
 • موقعیت و فرصت‌های شغلی کشور اسپانیا

مورد بسیار مهم دیگری که شما باید قبل از پیدا کردن کار برای آن اقدام کنید از آن اطلاع کسب کنید نرخ بیکاری کشور اسپانیا است. این اطلاعات شرایط بحرانی و غیر بحرانی اشتغال را نشان می‌دهد. حقیقتی که درباره کشور اسپانیا وجود دارد این است که نرخ بیکاری در این کشور بسیار زیاد است. با وجود تلاش‌های بسیار زیاد کشور اسپانیا برای کاهش نرخ بیکاری؛ اما همچنان این نرخ بسیار زیاد است. بنابراین مهاجرت کاری به اسپانیا توصیه نمی‌شود.

در کشور اسپانیا چه مشاغلی مورد نیاز است؟

شما باید پس از اطلاع از شرایط اخذ ویزای کار اسپانیا و همچنین اخذ این ویزا، درباره مشاغل پرطرفدار و پردرآمد در این کشور اطلاعاتی کسب کنید. این مشاغل مورد نیاز کشور اسپانیا نیز هستند. آب و هوایی خوب و جاذبه‌های گردشگری در کشور اسپانیا موجب رونق کسب و کار در حوزه توریستی و گردشگری شده است.

از جمله آثار دیدنی و جذاب این کشور می‌توان به جاذبه‌های طبیعی، آثار تاریخی و همچنین بنادر و سواحل زیبای این کشور اشاره کرد. همچنین وجود بنادر بسیار زیاد در اسپانیا باعث رونق مشاغلی مانند کشتیرانی، مهندسی مکانیک، مهندسی برق، مهندسی نیروی دریایی و کشتی شده است. همچنین وجود املاک و ساخت و ساز بسیار زیاد در کشور اسپانیا نیز رشته عمران را در این کشور بسیار پر رونق کرده است. همچنین مشاغل مربوط به حوزه بهداشت و درمان نیز در این کشور بسیار پرطرفدار هستند.

نرخ حقوق در کشور اسپانیا چقدر است؟

میزان حقوق و درآمد در اسپانیا نیز موضوعی بسیار مهم برای مهاجران به این کشور است. شما باید تناسب میان حقوق و درآمد و همچنین هزینه را نیز بررسی کنید. مواردی که تعیین کننده اصلی حقوق و درآمد افراد در کشور اسپانیا هستند عبارتنداز:

 • نوع شغل
 • پست شغلی
 • شهر محل تحصیل

بر اساس آمار‌های رسمی و دقیق میانگین حقوق و درآمد در کشور اسپانیا 344/1 یورو است. البته میزان حقوق و درآمد در برخی از مشاغل این کشور بیشتر از این مبلغ است. در ادامه حقوق و درآمد کلیه مشاغل در کشور اسپانیا را بیان می‌کنیم.

 • مهندسی مکانیک: 830/2 یورو
 • مدیریت پروژه: 900/5 یورو
 • مهندسی برق: 200/5 یورو
 • تکنسین کامپیوتر: 020/4 یورو
 • مهندس معمار: 720/4 یورو
 • مدیر منابع انسانی: 030/7 یورو
 • پزشک: 900/11 یورو
 • مدیر هتل: 230/7 یورو
 • برنامه نویس: 580/4 یورو

در کشور اسپانیا بین درآمد و هزینه تناسبی بسیار خوب وجود دارد. در این کشور از حقوق افراد مبلغی بابت مخارج مختلف در اسپانیا کسر می‌شود. در جدول زیر درصد کسر از حقوق مخارج مختلف در کشور اسپانیا بیان شده است.

 • مواد غذایی: 28.9 درصد
 • ورزش و برنامه‌های تفریحاتی: 6 درصد
 • هزینه‌های حمل و نقل: 12.6 درصد
 • اجاره بهای منزل: 27.2 درصد
 • هزینه‌های مربوط به رستوران: 14.6 درصد
 • ارتباطات: 7.5 درصد
 • سایر هزینه‌ها: 3.2 درصد

روش‌های پیدا کردن شغل در اسپانیا

افرادی که اهل اتحادیه اروپا هستند می‌توانند به صورت حضوری و غیرحضوری نسبت به یافتن شغل در این کشور اقدام نمایند. در واقع شما می‌توانید به صورت حضوری به برخی از شرکت‌ها و کارفرما‌ها مراجعه نمایید. همچنین امکان کاریابی آنلاین نیز برای افراد اهل اتحادیه اروپا وجود دارد. افرادی که قصد دارند به صورت حضوری در این کشور مشغول به کار شوند باید به صورت حضوری به ملاقات کارفرما‌ها بروند و در مصاحبه حضوری شرکت کنند.

شرایط اخذ ویزای کار برای افراد خارج از اتحادیه اروپا متفاوت است. این شرایط به هدف فرد از اشتغال و مهاجرت به اسپانیا بستگی دارد. افراد مذکور می‌توانند با دو روش به پیدا کردن شغل در اسپانیا بپردازند. یکی از این راه‌ها داشتن مکاتبه آنلاین با برخی از کمپانی‌های اسپانیا و دریافت پیشنهاد شغلی است. روش دوم پیدا کردن شغل از طریق موسسات کاریابی در اسپانیا است.

پس از انتخاب و انجام این دو روش ضروری است که با کارفرما به صورت حضوری ملاقات داشته باشید. این قرارداد برای آشنایی با کار و عقد قرارداد است.

آیا امکان اخذ اقامت و تابعیت اسپانیا از طریق ویزای کاری وجود دارد؟

شما می‌توانید پس از طی کردن کلیه مراحل مربوط به شرایط اخذ ویزای کاری اسپانیا و دریافت پیشنهاد شغلی برای اخذ ویزای کاری اسپانیا درخواست بدهید. اعتبار اولیه این ویزا یک ساله است. ممکن است برخی از کارفرمایان قراردادی 5 ساله برای استخدام شما تنظیم کنند. در این صورت می‌توانید پس از پایان و گذشت آن پنج سال برای اخذ اقامت دائم اسپانیا به اداره مهاجرت این کشور درخواست بدهید. مهم‌ترین مزیت اخذ ویزای کاری اسپانیا، امکان دریافت اقامت و تابعیت کشور اسپانیا است.

شما می‌توانید پس از 10 سال اقامت و زندگی در اسپانیا تابعیت این کشور را کسب کنید. شرطی بسیار مهم برای اخذ تابعیت اسپانیا، تطابق رفتار فرد متقاضی با فرهنگ کشور اسپانیا است. البته در صورتی که شما فردی دو تابعیتی هستید، کشور اسپانیا تابعیت این کشور را به شما نخواهد داد. شما فقط در صورتی می‌توانید تابعیت این کشور را کسب کنید که تابعیت ایرانی خود را لغو نمایید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از معتبرترین موسسات حقوقی کشور در شیراز، آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزای کار در اسپانیا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

علاقه مندان به کار در اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار در اسپانیا و به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به اسپانیا، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در اسپانیا را دریافت کرده و به کار در اسپانیا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به اسپانیا و اخذ ویزای کار در اسپانیا می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط تحصیل در اسپانیا ، شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در اسپانیا، شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق کار یا تخصص، شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق خرید ملک، اخذ اقامت اسپانیا از طریق ازدواج، نحوه مهاجرت به  اسپانیا ،  مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج با موسسه حقوقی توسعه گران مهر مورد نظر تماس حاصل فرمایید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *