ویزای سرمایه گذاری ایرلند

مهاجرت به ایرلند

به عنوان یک عضو اتحادیه اروپا، شهروندان ایرلند برای ورود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا نیاز به داشتن ویزای ورود به آن کشور را ندارند. با این حال، مهاجران خارج از منطقه اقتصادی اروپا برای دیدار وابستگان، کار و یا تحصیل در ایرلند نیاز به ویزا ندارند.

ویزای کار ایرلند

مجوز مهارت های بسیار مهم (Critical skills permit) قبلا به عنوان کارت سبز شناخته می شد، افراد حرفه ای غیر اروپایی با مهارت های خاصی که مایل به نقل مکان به ایرلند هستند، می توانند این کار را با مجوز استخدام مهارت های حیاتی انجام دهند. شما برای این مجوز واجد شرایط هستید اگر حرفه شما در دسته بندی مشاغل غیر قابل قبول نباشد، دارای مدرک متناظر یا تجربه مربوطه باشید و حقوق و دستمزد 60،000 یورو یا بیشتر در سال به شما پیشنهاد می شود.

مهاجرت به استرالیا از طریق کار
رتبه و رنکینگ دانشگاه ملبورن استرالیا

تحصیل در ایرلند

تحصیلات عالی در ایرلند شامل دانشگاه ها، کالج های تخصصی (ارائه دوره ها در یک موضوع واحد) و موسسات فن آوری است. افراد جهت تحصیل در ایرلند نه تنها دوره های آموزشی در زمینه موضوعات فن آوری را کسب می کنند، بلکه طیف وسیعی از برنامه های حرفه ای را در موضوعاتی چون مهمان نوازی، بهداشت و درمان، داروخانه، رسانه، پارچه، بازاریابی و بسیاری موارد دیگر آموزش می بینند.

شرایط زندگی در ایرلند

کشور ایرلند به دلیل سطح بالای زندگی همواره مورد توجه افراد بسیاری در سراسر دنیا جهت مهاجرت بوده و هرساله افراد زیادی از راه های مختلف برای رفتن به این کشور تلاش می کنند.

شرایط تحصیل دندانپزشکی در ایرلند 2019
تابعیت و اقامت ایرلند

تابعیت و شهروندی ایرلند

مقررات تابعیت و شهروندی ایرلند مبتنی بر قوانین جمهوری ایرلند می باشد. در قانون ایرلند اصطلاح تابعیت و ملیت معانی مترادفی دارند. اشخاص ممکن است تابعیت و اقامت در ایرلند را از طریق تولد، خون، ازدواج و تقاضا کسب نمایند که ذیلاً به توضیح آن ها می پردازیم.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند

بنابراین چهار دانشگاه ایرلندی و مدارس پزشکی کالج ترینیتی دوبلین (TCD)، دانشگاه کورک (UCC)، دانشگاه کالج دوبلین (UCD)، و دانشگاه ملی ایرلند گالوی جزو موسسه های آموزشی پزشکی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در ایرلند می باشند.

شرایط پذیرش پرستار در استرالیا

هزینه زندگی در ایرلند

هزینه زندگی و هزینه تحصیل در ایرلند امری است که برای افراد متقاضی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. دلیل آن هم این است که اگر فرد با هزینه ها آشنا باشد بهتر می تواند برای هزینه خود تصمیم گیری کرده و با آگاهی بیشتر اقدام به مهاجرت کند.به همین دلیل موسسه حقوقی توسعه گران مهر با ارائه جدول هزینه زندگی در ایرلند متقاضیان عزیز را در این تصمیم گیری کمک می کند.

سوالات متداول در مورد تابعیت و شهروندی ایرلند

1- شرایط و راه های اخذ تابعیت و شهروندی ایرلند چیست؟

 • تحصیل تابعیت و شهروندی ایرلند
 • اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در ایرلند
 • تابعیت از طریق فرزند خواندگی ایرلند
 • تابعیت از طریق ازدواج در ایرلند
 • کسب تابعیت و شهروندی از طریق تقاضا در ایرلند

2- اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند درایرلند چگونه می باشد؟

هر شخصی که در ایرلند متولد شود تبعه ایرلندی محسوب می شود مشروط بر اینکه یکی از والدین وی در خاک ایرلند متولد شده و از مأموران دیپلماتیک نباشد(در زمان تولد طفل)

3- اعمال تابعیت ایرلند در مورد سیستم خاک برای چه اشخاصی محسوب می شود؟

 • تبعه ایرلند باشد
 • تبعه بریتانیا باشد
 • شخصی که مقیم ایرلند بوده و شرایط تحصیل ایرلند را دارا باشد
 • شخصی که به صورت قانونی ۳تا ۴ سال در ایرلند زندگی کرده باشد

4- ایا زمان تحصیل در تابعیت خاک ایرلند ارزیابی می شود؟

شخص باید به طور قانونی ۳تا ۴ سال در ایرلند زنگی کرده راشد و زمان تحصیل و پناهندگی شامل این مدت زمان محسوب نمی شود

5- تابعیت از طریق نسبت خون در ایرلند چگونه می باشد؟

طفلی که از والدین ایرلندی به دنیا اید بدون توجه به محل تولد،وی ایرلندی محسوب می گردد.فرزندانی که خارج از ایرلنداز والدینی خارج از ایرلند به دنیا امده اند در صورتی تابعیت و اقامت ایرلند را دارا خواهند شد که در دفتر ثبت تولد و وزارت خارجه یا سفارت ایرلند در ان کشور یا اینکه حوزه امور خارجه در دوبلین ثبت شده باشد.

6- تابعیت از طریق فرزند خواندگی در ایرلند چگونه می باشد؟

مقررات اعطای تابعیت از طریق فرزند خواندگی بستگی به پذیرش کامل بچه به فرزند خواندگی به شخصی که به فرزند خواندگی پذیرفته شده اعطاء می گردد.چنانچه طفلی از طرف اتباع ایرلندی به فرزند خواندگی پذیرفته شده خارجی باشد در صورت تابعیت و اقامت ایرلندی به وی داده خواهد شد .

7- اخذ تابعیت از طریق ازدواج چگونه می باشد؟

چنانچه زن خارجی با مرد ایرلندی ازدواج می نمود فورا بعد از ازدواج می توانست تابعیت و اقامت ایرلند را دریافت کند اما بعد از گذشت زمان در صورتی می تواند تابعیت و اقامت ایرلند را کسب کند که حداقل ۳سال از ازدواج انها گذشته باشد و این مقررات در مورد مردان خارجی با زن ایرلندی هم به این صورت اعمال می شود

8- چه افرادی از مدت زمان اقامت در ایرلند توسط وزیر دادگستری مستثنی می شوند؟

 • زن یا شوهر و بچه انها
 • پناهندگانی که به رسمیت شناخته شده اند
 • اطفال بدون تابعیت
 • کسانی که در خارج خدمت دولت ایرلند بوده اند
 • افرادی که از طریق نسبت تابعیت و اقامت در ایرلند به انها اعطاء گردیده است

9- لغو ابطال تابعیت در ایرلند به چند روش ممکن است؟

 • در صصورتی که گواهی تابعیت بر اساس حیله تقلب تحصیل شده باشد
 • در صورتیکه شخص به مدت بیش از ۷سال در ایرلند اقامت نداشته باشد و سالیانه قصد باقی ماندن به تابعیت و اقامت در ایرلندرا خود نشان نداده باشد
 • در صورتی که تبعه ایرلندی تابعیت کشور دیگری بجز از طریق ازدواج تحصیل کرده باشد.

10- از چند طریق تابعیت و اقامت ایرلندی از تبعه ایرلندی سلب می شود؟

 • سلب تابعیت از طریق تقاضای شخص برای ترک تابعیت و اقامت در ایرلند
 • لغو یا فسخ اجازه نامه تابعیت

11- شرایط برای شهروندان سابق ایرلندی برای تابعییت و اقامت به چه صورت می باشد؟

شهروندان سابق ایرلند که در ایرلند به دنیا امده باشند می توانند با تقاضایی از دولت بدون سپری شدن تشریفات مجددا به تابعیت و اقامت در ایرلند درآیند اما شهروندان سابق ایرلند که در ان کشور متولد نشده باشند حتما باید شرایط تحصیل تابعیت را داشته باشند.

شرایط اخذ ویزای کاری ایرلند جنوبی
آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *