تحصیل در روسیه یکی از راه‌های اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به این کشور است. هزینه تحصیل و زندگی در روسیه، نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی مناسب‌تر است و این موضوع دانشجویان را از سراسر جهان به تحصیل در روسیه مشتاق می‌کند. دانشگاه‌های کشور روسیه، جزو برترین موسسات آموزش عالی در سطح جهان قرار می‌گیرند و شما برای تحصیل در آن‌ها نیازی به شرکت در آزمون ورودی ندارید. شرایط آسان اخذ ویزا، هزینه مناسب برای تحصیل، دانشگاه‌های سطح بالا و سیستم آموزشی بسیار با کیفیت، از مواردی هستند که باعث پرطرفدار شدن تحصیل در روسیه شده‌اند. افراد برای تحصیل در روسیه، به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی نیاز خواهند داشت. در ادامه مقاله، به بررسی صفر تا صد تحصیل در روسیه می‌پردازیم. همچنین شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره‌های موجود در وبسایت اصطهباناتی تماس حاصل فرمائید.

در این مطلب میخوانید

تحصیل در روسیه در سال 2023

شرایط تحصیل در روسیه در سال 2022

کشور روسیه، با توجه به هزینه بسیار مناسبی که برای تحصیل و زندگی دارد، به یکی از مقاصد برتر مهاجرت تحصیلی دانشجویان سراسر جهان تبدیل شده است. افراد می‌توانند به تحصیل در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در کشور روسیه بپردازند.

همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی و بدون آزمون ورودی نیز وجود دارد. بورسیه‌های تحصیلی مختلفی نیز توسط دانشگاه‌های سراسر این کشور ارائه می‌شوند، که دانشجویان واجد شرایط می‌توانند جهت اخذ آن‌ها درخواست دهند و اقدام کنند. یکی از مزایای تحصیل در کشور روسیه، برگزاری دوره‌های پیش از دانشگاه پادفک است. دانشجویان جهت ورود به دانشگاه، می‌توانند در دوره‌های آمادگی پادفک شرکت کنند و تا حدودی به زبان رسمی این کشور مسلط شوند و همچنین دروس پایه رشته مورد نظر خود را فرا گیرند. در ادامه به بررسی دقیق‌تر شرایط تحصیل در هر مقطع می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

تحصیل در مقاطع مختلف کشور روسیه

همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد، تحصیل در روسیه در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا، امکان‌پذیر می‌باشد. افراد با توجه به شرایط سنی و مقطع تحصیلی قبلی، می‌توانند در یکی از این مقاطع ادامه تحصیل دهند. مدارک و شرایط لازم برای تحصیل در هر یک از این مقاطع، با یکدیگر متفاوت است و همچنین شرایط کار حین تحصیل و زبان یادگیری نیز ممکن است با یکدیگر، یکسان نباشند. در ادامه به بررسی جزئی‌تر هر یک از این مقاطع پرداخته‌ایم.

تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد

شما برای تحصیل در روسیه در مقطع کارشناسی به 4 سال زمان نیاز دارید در حالی که تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد این کشور، 2 ساله است. برای تحصیل کارشناسی، متقاضی باید مدرک دیپلم را داشته باشد و در پی همین موضوع، برای تحصیل کارشناسی ارشد باید مدرک کارشناسی خود را ارائه نماید. تمامی دروس در مقطع کارشناسی به زبان رسمی کشور روسیه، یعنی روسی تدریس می‌شوند. دانشجو می‌تواند در طول هفته، همزمان با تحصیل، مشغول به کار هم شود و از این طریق هزینه‌های زندگی دانشجویی خود را تامین کند. یکی از مزایای تحصیل مقطع کارشناسی ارشد در روسیه این است که، در صورتی که فرد این دوره را در دانشگاه‌های کشور روسیه سپری کند، می‌تواند نظر استاد خود را برای مقطع دکترا جلب کند و شانس خود را برای گرفتن بورسیه تحصیلی به 100% برساند.

نام دانشگاهرتبه جهانی در سال 2022شهریه سالانه کارشناسیشهریه سالانه کارشناسی ارشد
دانشگاه ایالتی تومسک272180,000 – 300,000 روبل180,000 – 330,000 روبل
دانشگاه نوسیبیرسک246 4500 دلار3600 – 6500
دانشگاه سن پترزبورگ242250,000 – 350,000 روبل290,000 – 530,000 روبل
دانشگاه لومونوسف مسکو78320,000 روبل320,000 روبل
موسسه فیزیک و تکنولوژی مسکو290290,000 – 320,000 روبل290,000 – 350,000 روبل

تحصیل در مقطع دکترا

برنامه تحصیلی دکترا در روسیه با توجه به نظام آموزشی این کشور، برنامه تحصیلات تکمیلی، “Aspirantra” نام گرفته است. این دوره تحصیلی، معادل یک P.h.D در سیستم آموزش عالی آمریکایی می‌باشد. همچنین به عنوان مقطع سوم، از آموزش عالی در نظر گرفته می‌شود. مدت برنامه دکترا در روسیه 4 ساله و به صورت تمام وقت است. پس از اتمام این دوره، دانشجو از پایان‌نامه خود (طرح تحقیقاتی) دفاع می‌کند و پس از آن، مدرک تحصیلی دکترا تحت عنوان “نامزد علمی”، به دانشجوی این مقطع اهدا می‌شود. مطالعات دکترا در روسیه، امروزه می‌تواند توسط فارغ‌التحصیلان بین‌المللی دارای مدرک دکترا یا معادل آن – PhD (دکترا فلسفه در اتحادیه اروپا) به دست آید.

سیستم آموزشی روسیه مبتنی بر قرارداد بولونیا است؛ اما هنوز تفاوت‌هایی در آن دیده می‌شود. یکی از تفاوت‌های مهم در زمینه سیستم مدرک‌های علمی و سطوح تحصیلی است. کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا، دارای سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا می‌باشند؛ اما روسیه دارای 4 مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا و دکترای علوم می‌باشد. هدف از برگزاری دوره دکترا(PhD)، انجام تحقیقات علمی با تطبیق آن، تهیه پایان‌نامه و در نهایت دفاع از طرح پایان‌نامه در حضور اساتید و هیئت علمی دانشگاه است.

شرایط دریافت مدرک دکترا

شرایط اخذ مدرک دکترا در روسیه، شامل موارد زیر است:

 • تحصیل مقطع دکترا یا معادل آن، در کشور دیگری که در فدراسیون روسیه شناخته شده است.
 • تحقیق و توسعه در حوزه مربوطه
 • داشتن تجربه علمی و / یا تدریس برای بیش از 5 سال
 • انجام حداقل یک سال خدمات در سازمان درخواست تحصیل در مطالعات دکترا
 • دفاع از پایان‌نامه در حضور هیئت مدیره عالی پرسنل
 • تأیید مدرک دکترا توسط هیئت بررسی عالی پرسنل با صدور یک دیپلم

برنامه‌های آموزشی دکترا در روسیه

لیست برنامه‌ها و رشته‌های P.h.D/Doctoral موجود در دانشگاه‌های کشور روسیه، عبارت‌اند از:

 • پزشکی عمومی، دندانپزشکی، دندانپزشکی عمومی، پرستاری و بهداشت عمومی
 • مهندسی هوا و فضا، مهندسی موشک آویونیک
 • مدیریت فرودگاه و کنترل پرواز
 • مدیریت
 • مهندسی رایانه
 • علوم کامپیوتر
 • سیستم‌های کامپیوتری و شبکه‌ها
 • فناوری اطلاعات
 • مهندسی فناوری اطلاعات
 • مهندسی سخت‌افزار کامپیوتر و نرم‌افزار
 • مخابرات
 • برق
 • الکترونیک
 • الکترومکانیکی
 • مکانیک
 • عمران
 • معماری
 • نفت و گاز
 •  نفت
 • بیوتکنولوژی
 • مهندسی پزشکی
 • مهندسی معدن
 • زمین شناسی
 • برنامه‌ریزی و مدیریت زمین
 • اقتصاد
 • اقتصاد بین‌المللی
 • مدیریت کسب و کار
 • مدیریت
 • حسابداری و حسابرسی
 • بانکداری و امور مالی
 • اقتصاد بین‌الملل

تحصیل پزشکی در روسیه

تحصیل پزشکی در روسیه

رشته پزشکی از رشته‌های پرطرفدار کشور روسیه است. این رشته در بیش از هفتاد دانشگاه این کشور تدریس می‌شود. بیشتر دانشگاه‌های این کشور آزمون ورود به کورس اصلی را برگزار می‌کنند؛ اما آزمون پزشکی دانشگاه‌ها با هم متفاوت است. در واقع هر دانشگاه دروس متفاوتی را مورد ارزیابی قرار می‌دهد. لازم به ذکر است که جهت تحصیل پزشکی در روسیه، شخص الزاما نیازی به ارائه مدرک زبان ندارد و می‌تواند دوره‌های زبان را پس از مهاجرت نیز طی کند. همچنین برخی از دانشگاه‌ها، ممکن است برای دانشجویان مصاحبه برگزار کنند. این مصاحبه‌ها به هیچ عنوان سخت و دشوار نیستند؛ اما نیاز به دقت و دانش کافی متقاضیان دارند. از نظر وزارت بهداشت ایران، دانشگاه پزشکی سن پترزبورگ پاولوف برای رشته پزشکی مناسب و تایید شده است. همچنین دانشگاه انستیتو دندانپزشکی مسکو سماشکو برای رشته دندان مورد تایید مشروط است.

تحصیل پزشکی در روسیه، در مقایسه با کشور ایران که دوره‌های پزشکی عمومی آن، 7 ساله می‌باشند، 6 ساله است و تحصیل دندانپزشکی نیز 5 ساله می‌باشد. دانشجویانی که از دانشگاه‌های مسکو فارغ‌التحصیل می‌شوند، می‌توانند علاوه بر روسیه در کشورهای اروپایی و پیشرفته دنیا نیز ادامه تحصیل دهند؛ همچنین آن‌ها می‌توانند در صورت تمایل، در این رشته مشغول به کار شوند. مدارک دانشگاه‌های مسکو مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیز هستند.

مراکز آموزش عالی روسیه علاوه بر رشته‌های پزشکی، در رشته‌های غیر پزشکی مانند: مهندسی، اقتصاد و علوم انسانی و غیره نیز دانشجو می‌پذیرند. تحصیل پزشکی در دانشگاه‌های مسکو، به سه زبان مختلف می‌باشد. علاوه بر زبان روسی که معمولا دانشجویان روسی آن را بر می‌گزینند، به زبان فرانسه و انگلیسی نیز تدریس داده می‌شود. دانشجویانی که تمایل دارند دوره‌های زبان فرانسه و انگلیسی را انتخاب کنند، برای این امر ابتدا باید یک مصاحبه انجام بدهند. این مصاحبه، توسط دانشگاه میزبان شما برگزار می‌شود و در صورت تایید و قبولی، شما می‌توانید تحصیل خود را آغاز کنید.

تحصیل فیزیوتراپی در روسیه

دومین رشته پرطرفدار روسیه که قصد ارائه مطلب در مورد آن‌ را داریم، رشته فیزیوتراپی می‌باشد. اگر علاقه‌مند هستید تا پس از پایان مقطع کارشناسی، به سرعت وارد بازار کار شوید، تحصیل در این رشته یک گزینه طلایی برای شما خواهد بود. آمارها نشان داده است که، بسیاری از فارغ‌التحصیلان در مقطع کارشناسی رشته فیزیوتراپی، توانسته‌اند به راحتی وارد بازار کار شوند. هزینه تحصیل در رشته فیزیوتراپی حدود 3000 یورو در سال می‌باشد، البته توجه داشته باشید این هزینه در دانشگاه‌های متفاوت، دست‌خوش تغییراتی خواهد بود.

تحصیل مامایی در کشور روسیه

برای کسب مدرک کارشناسی این رشته پیراپزشکی پرطرفدار، به حدود ۴ سال، زمان نیاز دارید. عدم برگزاری آزمون ورودی، سپری کردن واحدهای عملی در بهترین بیمارستان‌ها و مراکز مجهز حال حاضر جهان، بهره‌مندی از محضر اساتید به نام و برجسته تراز اول، از دلایل عمده متقاضیان برای تحصیل در این رشته می‌باشد.

زبان تحصیل در روسیه

در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد زبان تدریس دروس، انگلیسی و روسی می‌باشد. چنانچه متقاضیان مایل باشند تا در دوره‌های انگلیسی زبان شرکت کنند، باید آیلتس حداقل 6 تا 6.5 را اخذ کرده باشند. در این مقطع نیز دانشجویان می‌توانند 20 ساعت در هفته را کار کنند و از این طریق هزینه زندگی خود را پوشش دهند. لازم به ذکر است که، حین تحصیل در روسیه در مقطع دکترا، دانشگاه و اساتید توجه خاصی به دانشجویان دارند و این به آن معنا است که، دانشجویان باید دروس را جدی بگیرند و به هیچ وجه بی‌تفاوت از کنار آن نگذرند. شما در صورت تمایل به تحصیل به زبان انگلیسی، می‌توانید جهت تحصیل در نیوزلند اقدام نمائید. این کشور انگلیسی زبان است، بنابراین شما جهت تحصیل با مانعی مثل یادگیری زبان برنخواهید خورد.

دوره پادفک

در صورتی که زبان تحصیل مورد نظر دانشجویی زبان روسی باشد، این دانشجو ملزم به گذراندن دوره آمادگی پادفک خواهد بود. دوره آمادگی پادفک، یک دوره پیش نیاز است که طی آن دانشجویان درس‌های زیست‌شناسی، شیمی و همچنین زبان روسی را فرا می‌گیرند. این دوره‌های آمادگی زبانی و درسی، برای دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های روس زبان را دارند، الزامی و اجباری است. هزینه این دوره آمادگی از 2,000 دلار تا 3,000 دلار می‌باشد.

در صورتی که زبان تحصیل دانشگاه مورد نظر دانشجو، زبان انگلیسی باشد می‌تواند در آزمون زبان انگلیسی شرکت کند و پس از تعیین سطح مهارت زبان انگلیسی، در دانشگاه به تحصیل بپردازد. به منظور پذیرش در این دانشگاه‌ها، ارائه مدرک زبان تافل یا آیلتس همانند دانشگاه‌های کشورهای دیگر الزامی نمی‌باشد.

شرایط تحصیل به زبان انگلیسی در روسیه

بیش از نیمی از افراد کشور روسیه، دارای تحصیلات عالی و آکادمیک هستند. این امر به واسطه سیستم آموزشی غنی و دانشگاه‌های برتر روسیه حاصل شده است. همانطور که می‌دانید، فراگیری زبان روسی کمی دشوار است. به همین خاطر دانشجویان خارجی خواستار تحصیل در دانشگاه‌هایی با زبان تدریس انگلیسی می‌باشند.

اگر دانشجویان خارجی مهارت زبان انگلیسی را نداشته باشند، با شرکت در دوره‌های آمادگی می‌توانند این مهارت را کسب کنند و سپس به تحصیل در دانشگاه‌های روسیه بپردازند. در واقع دانشگاه‌های این کشور، روند پذیرش دانشجو را بدون داشتن مدرک مهارت زبان نیز انجام می‌دهند. با این شرط که، فرد در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی که در دانشگاه برگزار می‌شود، شرکت کند. با این وجود، بیشتر دوره‌هایی که به زبان انگلیسی در کشور روسیه برگزار می‌شوند، مربوط به مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد هستند.

مدارک مورد نیاز جهت تحصیل به زبان انگلیسی

مدارک مورد نیاز به منظور اخذ پذیرش در دانشگاه‌های انگلیسی زبان روسیه، شامل موارد زیر هستند:

 1. مدرک مهارت زبان( آیلتس و تافل جهت اخذ ویزا)
 2. رزومه تحصیلی
 3. مدرک دیپلم
 4. مصاحبه به زبان انگلیسی

دانشجویانی که سطح علمی بالایی دارند، می‌توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام کنند. تفاوتی ندارد که شما قصد تحصیل به زبان انگلیسی یا روسی را دارید، در هر دو صورت، اگر واجد اخذ بورسیه باشید می‌تواند آن را دریافت کنید. بورسیه تحصیلی، هزینه‌های تحصیل شما در دانشگاه‌ها را پوشش می‌دهد و شما می‌توانید تحصیلی نسبتا رایگان داشته باشید.

مزایای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی

موارد زیر، شامل مزایای تحصیل در روسیه به زبان انگلیسی هستند:

 • بالا بودن کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها
 • پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی
 • موجود بودن کتاب‌های مرجع به زبان انگلیسی
 • استفاده از بورسیه‌ها و کمک هزینه‌های دانشجویی
 • ورود دانشجویان به دانشگاه‌های برتر اروپا و آمریکا
 • آمادگی برای ورود به بازارهای کار کشورهای دیگر پس از فارغ‌التحصیلی
 • شرکت در کنفرانس‌ها و گردهمایی‌های علمی جهان

هزینه‌ها و شهریه تحصیل به زبان انگلیسی، به نسبت تحصیل به زبان روسی اندکی بیشتر می‌باشد. به طور مثال؛ شهریه تحصیل در رشته پزشکی به زبان انگلیسی از 5,000 دلار تا 10,000 دلار، رشته دندانپزشکی از 3,000 دلار تا 7,500 دلار و رشته داروسازی از 3,000 دلار تا 5,000 دلار می‌باشد.

دانشگاه‌های برتر انگلیسی زبان روسیه

در کشور روسیه دانشگاه‌های برتر بسیاری وجود دارد؛ اما تمامی آن‌ها، دروس را به زبان انگلیسی ارائه نمی‌دهند و تعداد دانشگاه‌هایی که واحدهای بین‌المللی به زبان انگلیسی را ارائه می‌کنند، کمی محدود است. در بخش زیر، اسامی برخی از این دسته دانشگاه‌ها، آورده شده است:

 • انستیتو روابط بین‌الملل مسکو
 • دانشگاه دولتی سن پترزبورگ
 • دانشگاه فنی دولتی باومن مسکو
 • دانشگاه دولتی کازان

دانشگاه‌های روسیه که دروس را به زبان انگلیسی تدریس می‌کنند، دارای رشته‌های تحصیلی زیر می‌باشند:

 • پزشکی: پزشکی، دندانپزشکی، پزشکی عمومی، داروسازی، پرستاری. 
 • مهندسی: مهندسی عمران، مهندسی کامپیوتر، مهندسی معماری، مهندسی نفت و مهندسی برق.
 • مدیریت، گردشگری و حسابداری.

تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان

دانشگاه‌های کشور روسیه بیشتر به زبان روسی تدریس می‌کنند؛ اما امکان تحصیل برای انگلیس زبان‌ها و افراد خارجی که به زبان روسی آشنایی ندارند نیز، فراهم شده است. بیشتر رشته‌های تحصیلی در روسیه، به دو زبان روسی و انگلیسی ارائه می‌شوند. یکی از عوامل مهم در جذب افراد از کشورهای دیگر به دانشگاه‌های روسیه، عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی جهت دریافت پذیرش است.

در صورتی که، دانشجویی قصد تحصیل در کشور روسیه بدون مدرک زبان را داشته باشد، باید ویزای تحصیلی را اخذ نماید. این ویزا برای یک سال معتبر می‌باشد و در صورت تمایل دانشجو می‌تواند آن را تمدید نماید. هزینه تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار کم‌تر است. این هزینه‌ها از 123,500 روبل تا 715,000 روبل روسیه، در نوسان هستند.

امکان تحصیل در بیشتر رشته‌های تحصیلی کشور روسیه، بدون نیاز به ارائه مدرک زبان وجود دارد. در صورتی که دانشجو مهارت کافی در زبان انگلیسی یا روسی نداشته باشد، قبل از ورود به دانشگاه باید در دوره‌های آمادگی زبان انگلیسی شرکت کند تا مهارت لازم را کسب نماید. تحصیل در همه رشته‌های تحصیلی و در همه مقاطع تحصیلی اعم از کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا بدون نیاز به مدرک زبان امکان‌پذیر است، هر چند داشتن مدرک زبان و یا مهارت و تسلط به زبان انگلیسی و روسی، یک امتیاز ویژه محسوب می‌شود. دانشجویان در روسیه، می‌توانند در رشته‌های زیر بدون نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی تحصیل کنند:

 • هنر ( کارشناسی ارشد)
 • مدیریت بازرگانی (MBA)
 • علوم (کارشناسی، کارشناسی ارشد)

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی روسیه

متقاضیان بین‌المللی که می‌خواهند در روسیه تحصیل کنند، نیاز به گذرنامه و ویزا دارند. ویزای دانشجویی از طریق سفارت روسیه (اداره کنسولگری) یا کنسولگری روسیه در کشور محل اقامت شما صادر می‌شود. در برخی از کشورها نیز، مراکزی وجود دارند که این خدمات را به شما ارائه می‌دهند. در ابتدا، یک ویزای دانشجویی به مدت سه ماه صادر می‌شود. بعد از این دوره، شما باید از طریق بخش محلی اداره مهاجرت عمومی، برای تمدید ویزای خود اقدام کنید.

مدارک لازم برای تحصیل در روسیه

یکی از گواهی‌های بسیار مهم که باید پیش از اقدام برای اخذ ویزای کشور روسیه دریافت شود، پذیرش تحصیلی دانشگاه است. شما برای اینکه بتوانید پذیرش یا دعوتنامه تحصیلی خود را از دانشگاه‌های این کشور کسب کنید، باید مدارک زیر را برای دانشگاه مورد نظر بفرستید:

 1. پاسپورت معتبر
 2. گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلا به بیماری ایدز و بیماری‌های مسری دیگر
 3. تکمیل فرم درخواست
 4. کپی ریز نمره‌های تحصیلی با ترجمه روسی آن‌ها
 5. 6 قطعه عکس
 6. مدرک دیپلم با ترجمه روسی آن
 7. نمره آزمون آیلتس (حداقل 6.5) یا تافل (حداقل 80) برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان را دارند.
 8. نمره قبولی در آزمون زبان روسی، برای افرادی که قصد تحصیل در دانشگاه‌های روسی زبان را دارند.
 9. گواهی آزمون زبان دانشگاه(برخی از دانشگاه‌ها، با برگزاری آزمون‌های زبان انگلیسی، سطح مهارت زبان انگلیسی دانشجویان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند.)

اسناد مورد نیاز برای ویزای دانشجویی

همانطور که گفته شد، ویزای تحصیلی، یکی از گواهی‌های بسیار مهم جهت تحصیل در کشورهای خارجی است. بنابراین شما برای تحصیل در روسیه نیز، به این گواهی نیاز خواهید داشت. جهت دریافت آن، مدارکی که در بخش زیر ذکر شده‌اند را برای سفارت کشور روسیه در ایران، ارسال نمائید:

 • اصل گذرنامه بین‌المللی و کپی از صفحه اول
 • دعوت‌نامه رسمی برای ورود به روسیه (اصلی)
 • فرم درخواست
 • عکس 3.5 * 4.5 سانتی‌متر (1.18 * 1.57 اینچ)
 • گواهی وضعیت HIV منفی
 • برای متقاضیان زیر 18 سال – رضایت پدر و مادر برای سفر گواهی شده توسط دفتر اسناد رسمی

دعوت‌نامه‌های تحصیلی روسیه، توسط وزارت امور خارجه روسیه و اداره کل امور مهاجرت روسیه صادر می‌شوند. متقاضیانی که جایگاه خود را در یک دانشگاه در روسیه، از طریق انتخاب رقابتی بدست می‌آورند و یا افرادی که حق تحصیلات دولتی را دارند(سهمیه)، دعوت‌نامه خود را بر اساس دستورالعمل وزارت امور خارجه دریافت می‌کنند.

 

مهلت درخواست و ثبت‌نام دانشگاه‌های روسیه

افراد به صورت کلی، می‌توانند در دو دوره پادفک(مقدمات) و دوره اصلی تحصیل آکادمیک کشور روسیه شرکت کنند. در صورتی که قصد تحصیل و شرکت در دوره آمادگی را دارید، باید حداکثر تا 15 نوامبر، درخواست خود را ارسال کنید؛ اما در صورتی که می‌خواهید در دوره اصلی دانشگاه شرکت نمائید، باید تا قبل از ماه مارس اقدامات لازم را انجام دهید. پذیرش دانشگاه‌ها نیز از ماه مارس آغاز می‌شود و تا آگوست و ژانویه نیز ادامه دارد.

شروع کلاس‌های دوره پادفک، در صورتی که تعداد به حد نصاب برسد از ماه سپتامبر خواهد بود. همچنین آغاز کلاس‌های اصلی دانشگاه نیز، از اوایل سپتامبر است. افرادی که قصد دریافت پذیرش از دانشگاه‌های کشور روسیه را دارند، می‌توانند از راه‌های مختلفی اقدام کنند و  یکی از روش‌های مطمئن و امن نیز، اقدام از طریق یک موسسه و وکیل مهاجرتی معتبر است.

دانشگاه‌های معتبر روسیه

دانشگاه‌های معتبر روسیه

دانشگاه سنت پترزبورگ روسیه

معمولا، افرادی که به دنبال تحصیل در کشور روسیه هستند قصد دارند تا در بهترین و معتبرترین دانشگاه‌های روسیه تحصیل کنند که علاوه بر سطح آموزشی بسیار بالا، هزینه مناسب و مقرون به صرفه‌ای برای تحصیل داشته باشند. در بخش زیر، ما اسامی برخی از دانشگاه‌هایی را که برای تحصیل دانشجویان بین‌المللی مناسب هستند و دارای رتبه‌های برتری نسبت به دیگر دانشگاه‌های جهان می‌باشند، معرفی نموده‌ایم:

 • دانشگاه دولتی مسکو لومونسوف
 • دانشگاه ایالتی سنت پترزبورگ
 • دانشگاه دولتی تومسک
 • دانشگاه ایالتی نووسیبیرسک
 • دانشگاه پاولوف

دانشگاه دولتی مسکو لومونسوف

این دانشگاه جذاب و پر مخاطب در سال ۱۷۵۵ میلادی تاسیس شده است. تاسیس این دانشگاه در پایتخت باعث شده تا توجه ویژه ای به رشد و ارتقاء سطح علمی و امکاناتی آن شود. خالی از لطف نیست بدانید که دانشگاه مسکو به عنوان برترین دانشگاه کشور روسیه و ۱۲۳ دانشگاه برتر جهان شناخته می‌شود. اگر قصد ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را دارید دانشگاه مسکو و یک فرصت طلایی به شمار می رود. کتابخانه، سالن ورزشی و سالن همایش، از امکانات موجود در این دانشگاه می‌باشد.

دانشگاه ایالتی سن پترزبورگ

سال تاسیس این دانشگاه به ۱۷۲۴ برمی‌گردد. سن پترزبورگ یکی از بزرگ‌ترین شهرهای کشور روسیه است که هم اکنون بیش از ۵ میلیون نفر را در خود جای داده است. کسب رتبه ۳ کشوری و ۳۰۴ جهانی، نشان از عملکرد موفقیت آمیز این دانشگاه در عرصه ملی و جهانی دارد.

دانشگاه دولتی تومسک

این دانشگاه در سال ۱۸۷۸ تأسیس شده است. هم اکنون رتبه کشوری این دانشگاه ۷ بوده و رتبه جهانی آن ۵۴۷ میباشد‌. لازم است بدانید تا برای ورود به این دانشگاه، شرکت در آزمون ورودی الزامی‌ می‌باشد. تبادل اطلاعاتی دانشگاه تومسک با سایر مراکز علمی جهان، باعث شده تا از سطح علمی و آموزشی خوبی برخوردار شود.

دانشگاه دولتی نووسیبریسک

جالب است بدانید که نام شهر نووسیبیرسک در شمار ۱۰۰ شهر برتر دانشجویی قرار دارد. موسسات علمی و آموزشی متعدد، رتبه های گوناگونی را برای این دانشگاه اعلام کرده‌اند اما به طور کلی می‌توان گفت دانشگاه نووسیبریسک را در شمار ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان به شمار‌می رود.‌ تحصیل در این دانشگاه علاوه بر این که بار علمی و عملی شما را ارتقا می‌دهد، فرصت زیستن در یک شهر جذاب و تماشایی را رقم خواهد زد.

دانشگاه پاولوف

دانشگاه پاولوف روسیه در سال ۱۹۰۸ تاسیس شده است.‌ اگر از متقاضیان تحصیل رویبه و در این دانشگاه هستید، باید خود را برای شرکت در آزمون ورودی آماده کنید. سیل عظیم درخواست متقاضیان برای تحصیل در این دانشگاه باعث شده است تا برای شرکت در دوره پادفک و تحصیل به زبان روسی‌ مسئله شرط معدل مطرح شود و برای ثبت نام در این دوره، اولویت با کسانی باشد که دارای معدل بالاتری هستند. جالب است بدانید که دریافت مدرک فارغ‌التحصیلی با زبان روسی از این دانشگاه و در رشته پزشکی و دندانپزشکی برای وزارت علوم پزشکی ایران محرز است، اما مدرک با زبان انگلیسی از اعتبار کمتری برخوردار می‌باشد.

دانشگاه‌های مهم پیراپزشکی در روسیه

در جدول زیر نام سه دانشگاه فعال و پر طرفدار کشور روسیه در خصوص تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی به شما عزیزان ارائه خواهد شد.

نام دانشگاهمعرفی دانشگاه
دانشگاه علوم پزشکی با کشیردانشگاه علوم پزشکی باکشیر در شهر اوفا، یکی از مناطق صنعتی منطقه اوران کشور روسیه تاسیس شده است. این دانشگاه یکی از مراکز پر مخاطب برای تحصیل در رشته‌های پیراپزشکی مثل پرستاری و مامایی می‌باشد.

 

دانشگاه علوم پزشکی ولگوگرادیکی از مواردی که این دانشگاه علوم پزشکی را از سایرین متمایز می‌کند، به کارگیری هیئت علمی و کادر آموزشی توانمند، متعهد و زبده می‌باشد. توجه و تمرکز بسیار زیاد به یادگیری مهارت های عملی، دغدغه فارغ‌التحصیلان این دانشگاه را در خصوص مسئله کاریابی پس از تحصیل، به میزان بسیار زیادی حل کرده است.

 

دانشگاه پزشکی سامرااین دانشگاه در ایالت سامرا تاسیس شده است و به عنوان یکی از پرمخاطب ترین مراکز آموزشی برای تحصیل در زیر شاخه های رشته پزشکی شناخته می‌شود.

 

آزمون ورودی دانشگاه‌های مهم روسیه

در زیر برخی از دانشگاه‌ها و آزمون های متفاوت آن‌ها ارائه شده است:

 • امتحان پزشکی دانشگاه دولتی مسکو (معتبرترین دانشگاه روسیه). این از درس شیمی و مهارت در زبان روسی گرفته می‌شود. رشته‌های این دانشگاه رشته پزشکی و داروسازی می‌باشد.
 • پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه دولتی سن پترزبورگ. آزمون از درس زیست شناسی و مهارت در زبان روسی گرفته می‌شود و رشته پزشکی و دندانپزشکی مشترک است.
 • امتحان پزشکی دانشگاه دولتی نووسیبیرسک. آزمون از دروس زیست شناسی و شیمی و مهارت در زبان روسی گرفته می‌شود. این دانشگاه فقط رشته پزشکی دارد.
 • پزشکی دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ. آزمون از دروس زیست شناسی و شیمی گرفته می‌شود. این آزمون به زبان روسی می‌باشد و این دانشگاه رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی دارد.

آزمون ورودی دانشگاه های مهم روسیه

آزمون ورودی دانشگاه‌های روسیه

تحصیل در روسیه از بسیاری جهات مورد توجه دانشجویان خارجی می‌باشد. از جمله این دلایل می توان به بالا بودن کیفیت آموزشی اشاره کرد. همچنین می‌توان به پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل در این کشور سردسیر را نیز نام برد. بسیاری از دانشگاه‌های روسیه در جهت افزایش جذب دانشجویان خارجی اقدام به تدریس دروس به زبان انگلیسی کرده اند؛ اما پذیرش در دانشگاه‌های برتر روسیه هم مانند دیگر دانشگاه‌های جهان دارای شرایطی می‌باشد. یکی از مراحل اصلی در جهت تحصیل در دانشگاه‌های این کشور، پذیرش در آزمون ورودی است. 

دانشجویان در پی تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندان پزشکی و یا دوره کارشناسی روسیه باید کارهایی را قبل از آن انجام بدهند. برای این امر باید قبل از شرکت در آزمون ورودی دانشگاه‌ها، در دوره پادفک (Padfak) شرکت کنند. دوره پادفک یک دوره پیش نیاز برای آمادگی برخی از دانشجویان است. این دوره نه تنها موجب تقویت بنیه علمی دانشجویان در درس های زیست شناسی و شیمی می‌شود؛ بلکه زمینه لازم در جهت آموزش زبان روسی را برای آ‌ن‌ها فراهم می‌کند.

دوره‌های آمادگی برای تحصیل در روسیه

این دوره آمادگی اجباری صرفا برای تحصیل به زبان روسی الزامی است. این دوره‌ها در دانشگاه‌های محل تحصیل دانشجویان و همچنین کالج ها برگزار می‌شود. در صورتی که رشته تحصیلی دانشجو به زبان انگلیسی تدریس شود، گذراندن این دوره ضرورتی ندارد. این دوره بین شش تا ده ماه طول می کشد. هزینه این دوره در حدود 2.000 دلار تا 3.000 دلار می‌باشد.

در دوره آمادگی پادفک، پس از آموزش زبان روسی به تدریس دروس اختصاصی شیمی و زیست شناسی می پردازند. پس از گذراندن این دوره آمادگی، دانشجویان مدرک زبان روسی دریافت می‌کنند. همچنین می‌توانند همراه دانشجویان روس زبان در دانشگاه به تحصیل خود ادامه دهد.

مشاوران مجرب موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با بهترین خدمات مشاوره ای زمینه لازم را ارائه می‌دهند. این خدمات به منظور ثبت نام شما در دوره‌های آمادگی پادفک و اخذ پذیرش دانشگاه‌های روسیه را فراهم می‌کنند.

هزینه تحصیل در روسیه 2023

تحصیل در بزرگ ترین کشور آسیایی به دو صورت رایگان و غیر رایگان می‌باشد. برای تحصیل در روسیه به صورت تحصیل رایگان دانشجو باید از دانشگاه بورسیه بگیرد و دانشگاه مبلغ تقریبا 2000 دلار را سالانه به دانشجو پرداخت می‌کند. در تحصیل غیر رایگان دانشجو باید هزینه‌های تحصیل را بر عهده گیرد.

هزینه تحصیل در روسیه در دانشگاه‌های مسکو در رشته‌های مهندسی مانند هوافضا، مکانیک، الکترونیک 6000 تا 7000 دلار می‌باشد. خوابگاه در مسکو 1000 تا 2000 دلار در سال می‌باشد. دانشجویان می‌توانند برای زندگی دانشجویی خود مبلغی بین 300 تا 500 دلار در ماه هزینه کنند.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه 3000 دلار در سال و دوره‌های دندان پزشکی مبلغی بین 3000 تا 4000 دلار در سال می‌باشد. در خوابگاه دانشجویان موظف هستد قوانین را رعایت کنند. همچنین طبق مقررات خوابگاه رفتار کنند. در غیر این صورت ممکن است دانشجو از خوابگاه یا حتی از دانشگاه اخراج شود.

بورسیه تحصیلی کشور روسیه چگونه است؟

با توجه به مدارج علمی تان، بورسیه تحصیلی به شما تعلق خواهد گرفت. توجه داشته باشید که بیشترین بورسیه تحصیلی در مقاطع بالاتر یعنی ارشد و دکترا به متقاضیان ارائه خواهد شد. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در روسیه به این ترتیب که در ارامه می گوییم می‌باشد. فرد مدارکی را به دانشگاه ارائه می‌دهد که این مدارک شامل این موارد زیر می‌شود:

 • مدارک کارشناسی و فوق کارشناسی از دانشگاه‌های معتبر
 • آیلتس 5 و 6
 • جلب نظر استاد مشاوری که تز دکترای دانشجو را به عهده دارد
 • مقاله های بین‌المللی نیز می‌تواند در این زمینه کمک بسیار بزرگی به فرد کند

دانشگاه‌های مسکو نیازی به مدرک زبان اعم از آیلتس، تافل، GMAT،T.C.F، C.A.E ندارد. این خود یک امر مهم برای افرادی است که می‌خواهند پذیرش بگیرند.

شرایط تحصیل رایگان در روسیه 

سیستم آموزشی روسیه، بزرگترین کشور جهان در راستای کیفیت آموزشی بالا و هزینه‌های تحصیل پایین می‌باشد. دانشگاه‌های این کشور در زمره برترین دانشگاه‌های جهان قرار دارد. خبر خوب این که بسیاری از دانشگاه‌های این کشور مورد تائید وزارت علوم ایران می‌باشد. یکی از مهم ترین شرایط برخورداری از تحصیلات رایگان در روسیه. بالا بودن بنیه علمی و نبوغ تحصیلی متقاضی در دوره‌های تحصیلی قبل است. همچنین داشتن پشتکار و علاقه به تحصیل و علم آموزی است.

به منظور برخورداری از این سهمیه تحصیل رایگان، در ابتدا باید فرم درخواست تحصیل رایگان را تکمیل کرده. پس از آن، آن را به همراه رزومه تحصیلی و دلیل انتخاب تحصیل رایگان ارائه دهید. بالا بودن سطح علمی دانشجو یکی از موارد مهم در برخورداری از تحصیل رایگان می‌باشد. در واقع متمایز بودن فرد از دیگر متقاضیان از لحاظ سطح علمی است. به عبارت دیگر نخبه بودن فرد باید با مدارک علمی و مستندات تحصیلی اثبات شود. این مهم ترین شرط پذیرش در این نوع تحصیل رایگان می‌باشد.

دومین مرحله تحصیل رایگان در روسیه

مرحله بعد، شرکت در آزمونی است که به صورت منطقه ای و محلی برگزار می‌شود. البته این آزمون چندان راحت نیست؛ اما در صورت کسب نمره لازم، می توانید درخواست تحصیل رایگان را برای 6 دانشگاه مشخص شده روسیه ارسال نمایید. اگر از طرف این شش دانشگاه پذیرفته نشدید. می توانید درخواست خود را برای دانشگاه‌های دیگری ارسال کنید که از طرف دولت روسیه برای تحصیل رایگان در نظر گرفته شده اند.

در صورتی که دانشجویی تمکن مالی برای تحصیل در رشته انتخابی در روسیه را نداشته باشد و از لحاظ مالی در وضعیت مناسبی نباشد راه حل هایی در پیش رو دارد. اگر با ارائه مدارک علمی معتبر اثبات نماید که واجد شرایط تحصیل در این کشور می‌باشد. سپس می‌تواند به خوبی از پس درس ها و آزمون های درسی برآید.

دانشگاه صحت ادعاهای وی مبنی بر سطح علمی بالا را با آزمون ها و مصاحبه‌های علمی مورد ارزیابی قرار می‌دهد. موفقیت در این آزمون ها به معنای پذیرش در تحصیلات رایگان دانشگاه‌های روسیه می‌باشد. 

مزایای تحصیل رایگان در روسیه

 • بدون نیاز به پرداخت هزینه
 • استفاده از کمک هزینه دانشجویی ( در صورتی که عملکرد تحصیلی دانشجو رضایت بخش باشد)
 • اشتغال در بازار کار روسیه بلافاصله پس از تمام شدن دوره تحصیلی
 • استفاده از وام های دانشجویی کم بهره
 • اخذ ویزای کار پس از تمام شدن دوره تحصیلی و ورود به بازار کار
 • دریافت حقوق ماهانه دانشجویی

در مقطع کارشناسی در روسیه امکان تحصیل رایگان وجود ندارد؛ اما این فرصت بی نظیر برای دانشجویان مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا وجود دارد. دانشجویان دوره تحصیلی کارشناسی می‌توانند با مجوز 10 ساعت کار پاره وقت در هفته، هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در روسیه را تامین نمایند. در مقطع کارشناسی ارشد در روسیه دانشجویان با استفاده از کمک هزینه و بورسیه‌های تحصیلی. و مجوز 20 ساعت کار پاره وقت می‌توانند هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین نمایند. ذکر این نکته ضروری است که به منظور برخورداری از بورسیه و کمک هزینه دانشجویی، دانشجو باید واجد شرایطی باشد که در سطر های بالا در مورد آن توضیح داده شد.

در مقطع تحصیلی دکترا امکان تحصیل رایگان با استفاده از بورسیه‌های تحصیلی و مجوز 30 ساعت کار پاره وقت دانشجویی فراهم شده است.  دانشجویی که بورسیه تحصیلی دریافت می‌کند، همه هزینه‌های زندگی و تحصیل این دانشجو رایگان می‌شود. البته دریافت بورسیه تحصیلی چندان راحت نیست و شامل شرایط زیر می‌باشد.

 1. مدرک مهارت زبان انگلیسی( مدرک آیلتس)
 2. توصیه نامه از اساتید دانشگاه
 3. مقاله های منتشر شده در ژورنال های علمی معتبر

بیمه دانشجویی در روسیه

بیمه دانشجویی پس از اخذ پذیرش در دانشگاه‌ها، یکی از موارد مهم برای تحصیل و زندگی در کشورهای مختلف جهان می‌باشد. دانشجویان خارجی نیز مانند دیگر افراد در معرض بیماری و مشکلات جسمانی قرار دارند. در این میان برخورداری از یک بیمه مطمئن می‌تواند خیال آن‌ها را از بابت روزهای سخت راحت کند.

اغلب دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در روسیه دارای بیمه مسافرتی هستند؛ اما این نوع بیمه برای درمان سرپایی و اورژانسی مناسب است و در مواردی که دانشجو ناچار به بستری در بیمارستان باشد، کاربردی ندارد و خود دانشجو باید هزینه‌های درمانی را پرداخت کند. بیمه های دانشجویی شامل پوشش هزینه درمان های فوری و سرپایی، هزینه‌های دندانپزشکی، هزینه مشاوره های پزشکی و در صورت نیاز بازگرداندن دانشجو به کشور محل زندگی وی می‌باشد.

شرایط بیمه دانشجویی در روسیه

در صورتی که دانشجو فاقد بیمه درمانی باشد، به منظور برخورداری دانشجویان از خدمات اورژانسی و درمان های سرپایی، ارائه ویزا و یا کارت دانشجویی کفایت می‌کند. طبق قوانین جدید کشور روسیه، همه افراد برای ورود به خاک این کشور باید تحت پوشش بیمه تکمیلی قرار گیرند. دانشجویان برای دریافت بیمه درمانی باید قبل از ورود به خاک روسیه اقدام نمایند. برای هر هدفی که به روسیه سفر می کنید، در همان بدو ورود باید این بیمه را تهیه نمایید.

هزینه صدور بیمه تکمیلی بر اساس شهر و محل زندگی دانشجو، نوع خدمات پوشش دهنده بیمه و مدت زمان اعتبار این بیمه بستگی دارد. این هزینه‌ها متفاوت و از 3.500 روبل تا 12.000 روبل ( در حدود 50 دلار تا 200 دلار) در نوسان است. انواع خدماتی که این بیمه آن‌ها را پوشش می‌دهد مانند درمان های سرپایی و فوری، درمان های دندانپزشکی، کمک اورژانسی و غیره می‌باشد. مدت اعتبار بیمه از سه ماه تا یک سال می‌باشد. بیمه باید دربرگیرنده کل سال های تحصیلی دانشجو باشد. در صورتی که دانشجو بیمه درمانی نداشته باشد و ناچار به بستری در بیمارستان باشد، همه هزینه‌های درمانی به عهده خود دانشجو می‌باشد.

بیمه VHI یکی از متداول ترین بیمه های کشور روسیه است که توسط شرکت های بیمه گر و یا دانشگاه‌ها به دانشجو ارائه می‌شوند. در صورتی که دانشجو این بیمه را از طریق دانشگاه تهیه نماید، مشمول تخفیف دانشجویی می‌شود. مدت اعتبار این بیمه از سه ماه تا یک سال می‌باشد. به منظور دریافت این بیمه دانشجو باید پاسپورت و کارت مهاجرت خود را ارائه دهد. مشاوران و کارشناسان مجرب موسسه حقوقی وکلای برجسته اصطهباناتی با آگاهی کامل از شرایط و قوانین بیمه در کشور روسیه، اطلاعات مفیدی را در این زمینه در اختیار شما قرار می‌دهند.

اگر دانشجو از بیمه های خصوصی استفاده کند، هزینه‌های پزشکی را به صورت نقدی پرداخت می‌کند و هنگامی که تحصیلات خود را در روسیه تمام کرد و به کشور خود بازگشت، هزینه‌های درمان خود را از شرکت بیمه دریافت می‌کند.

انواع خدمات بیمه دانشجویی

بیمه های دانشجویی خدمات درمانی مختلفی را تحت پوشش خود قرار می‌دهند. از جمله این خدمات می توان به هزینه‌های بستری در بیمارستان، هزینه‌های درمان های سرپایی و اورژانسی، هزینه حمل و نقل پزشکی و هزینه‌های بازگشت دانشجو به وطن خود اشاره کرد. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از موسسات معتبر اعزام دانشجو و مهاجرت تحصیلی به روسیه آمادگی ارائه خدمات مشاوره حقوقی در زمینه تحصیل در این کشور می‌باشد.

شرایط تحصیل در مدارس و دبیرستان های بین‌المللی روسیه

مدارس بین‌المللی روسیه بنا به دلایلی مشتاقان و طرفداران بسیاری دارد. از جمله این دلایل می توان از بالا بودن کیفیت آموزشی و داشتن امکانات آموزشی نام برد. دانش آموزان از خردسالی تا دبیرستان می‌توانند در این مدرسه ها مشغول به تحصیل شوند. سیستم آموزشی این مدارس به دو بخش ابتدایی و متوسطه تقسیم می‌شود.

دوره ابتدایی از پایه اول تا چهارم و دوره متوسطه از پایه پنجم تا دوازدهم می‌باشد. هر سال تحصیلی دارای چهار ترم می‌باشد. برای ورود به این مدارس باید شهریه پرداخت کرد. علاوه بر این، شرط قبولی در این مدارس بین‌المللی، پذیرفته شدن در آزمون ورودی و مصاحبه حضوری می‌باشد. میزان شهریه مدارس بین‌المللی بر اساس نوع مدارس متفاوت است اما از 5.000 دلار تا 10.000 دلار در نوسان است. 

تحصیل در مدرسه های کشور روسیه

این مدرسه های بین‌المللی روسیه به چند دسته تقسیم می‌شوند که مبنای این دسته بندی ها بر اساس انتخاب یک مدرسه برتر با گزینه های منحصر به فرد می‌باشد:

 •  آمریکایی
 •  کانادایی
 •  انگلیسی
 •  آلمانی
 •  بین‌المللی مسکو و سن پترزبورگ

از مدارس بین‌المللی روسیه می توان این مدارس را نام برد:

 •  بین‌المللی فرانسه ( ارائه دروس به زبان فرانسه، از 3 تا 18 ساله)
 • SAAS (ارائه دروس به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، روسی، آلمانی و اسپانیایی، از 6 تا 17 ساله)
 • بین‌المللی مسکو(ارائه دروس بر اساس برنامه تحصیلی انگلیسی، از 2 تا 18 ساله)
 • بین‌المللی بریتانیا( ارائه دروس بر اساس برنامه تحصیلی روسی و انگلیسی، از 3 تا 17 ساله)

امتیاز های مدارس بین‌المللی در روسیه

 1. داشتن خوابگاه های دانش آموزی
 2. بالا بودن امنیت اجتماعی و آرامش دانش آموزان
 3. فراگرفتن زبان انگلیسی در کنار یک زبان دیگر

به منظور آشنایی با سیستم آموزشی و نظام تحصیلی مدارس بین‌المللی به طور اجمالی به معرفی یکی از این مدارس می پردازیم.

برترین مدارس بین‌المللی روسیه

در ادامه به معرفی برترین مدارس این کشور می پرداژیم:

مدرسه بین‌المللی کمبریج

این مدرسه در سال 2009 در ابتدا با نام مدرسه بین‌المللی آتلانتیک تاسیس شد. در این مدرسه 600 دانش آموز از 20 کشور مختلف جهان در حال تحصیل می‌باشند. کودکان از سن پنج تا نوزده سالگی می‌توانند در این مدرسه تحصیل کنند. زبان تدریس در این مدرسه انگلیسی و روسی می‌باشد. این از مقاطع مختلفی تشکیل شده است.

این مقاطع شامل کودکستان، راهنمایی، دوره اول دبیرستان، دوره دوم دبیرستان و دوره پیشرفته می‌شود. ساختمان های مجزای این مدرسه در نقاط مختلف شهر مسکو قرار دارد. شهریه این مدرسه بین 900.000 روبل تا 1300.000 روبل در نوسان است. علاوه بر این، در حدود 5000 یورو تا 7500 یورو نیز باید پرداخت کرد. اگر در انتخاب یک مدرسه خوب از میان این مدارس برتر تردید دارید، با مشاوره با وکلا و کارشناسان آگاه به شرایط مدارس بین‌المللی روسیه در موسسه حقوقی وکلای اصطهباناتی می توانید بهترین مدرسه بین‌المللی را برای فرزندان خود انتخاب کنید.

در کشور روسیه 46 مدرسه دارای کلاس جهانی B می‌باشند و از این تعداد، 44 مدرسه به زبان انگلیسی و دو مدرسه دیگر به زبان‌های انگلیسی و روسی تدریس می‌کنند.

مدرسه بین‌المللی بریتانیا

این مدرسه در سال ۱۹۴۴ و در شهر مسکو یعنی پایتخت کشور روسیه احداث شده است. مطالب درسی ارائه شده در این مدرسه بین‌المللی با سه زبان روسی بریتانیایی شده انگلیسی به دانش آموزان ارائه می‌شود. مدرسه بریتانیا کودکان ۳ تا ۱۷ سال را پذیرش کرده و برای تحصیل هزینه ای حدود ۲۴ هزار یورو برای هر سال تحصیلی را از آن‌ها دریافت می‌کند.

مدرسه بین‌المللی فرانسه

همانطور که از نام این مدرسه پیداست زبان ارائه دروس به دانش آموزان، فرانسوی می‌باشد. مدرسه بین‌المللی فرانسه کودکان ۳ تا ۱۸ سال را در بر می‌گیرد.

کالج بالتیکا

این مدرسه بین‌المللی در سال ۱۹۹۱ و در شهر سن پترزبورگ احداث شده است. برنامه‌های ارائه شده در این مدرسه با دو زبان روسی و آلمانی به متقاضیان ارائه خواهد شد. کالج بالتیکا دانش‌آموزان را تا سن ۱۳ سالگی می‌پذیرد. یکی از برنامه‌های جالب این مدرسه پذیرش حداکثر ۱۱ دانش آموز در کلاس‌های آموزشی است. مدرسان این مدرسه معتقدند که تعداد دانش‌آموز کمتر در کلاس، به بهبود کیفیت آموزشی کمک می‌کند.

مدرسه بین‌المللی مسکو

از نام این مدرسه پیداست که تاسیس آن در شهر مسکو انجام شده است. هم اکنون بیش از هزار دانش آموز از سراسر کره زمین در این  در این مدرسه مشغول به تحصیل می‌باشند. متقاضیان از سن ۳ تا ۱۸ سالگی می‌توانند تحصیل خود را در این مدرسه پیگیری کنند. برنامه‌های درسی مدرسه بین‌المللی مسکو به دو زبان انگلیسی و روسی به دانش آموزان ارائه خواهد شد.

مدرسه بریتانیایی سن پترزبورگ

این مدرسه به عنوان یکی از مدارس تازه تاسیس بین‌المللی در کشور روسیه به شمار می آید و سال تأسیس آن به ۲۰۱۸ میلادی برمیگردد‌‌. یکی از اهداف و ارکان اصلی مدرسان این مدرسه، توجه به مهارت ها و پرورش استعدادهای دانش آموزان می‌باشد و همین هدف باعث شده تا متقاضیان زیادی برای تحصیل در این مدرسه اقدام کنند.

مدرسه بین‌المللی بروکس مسکو

یکی دیگر از مدارس بین‌المللی تاسیس شده در پایتخت کشور روسیه مدرسه بروکس می‌باشد. دانش‌آموزان از زمان آغاز تحصیل تا پایان ان یعنی ۱۸ سالگی، می‌توانند در این مدرسه تحصیل کنند. ارائه مطالب آموزشی در مدرسه بروکس مسکو به زبان انگلیسی انجام می‌شود. علاوه بر اهمیت به مسئله تحصیل و تدریس، امکانات ورزشی و آموزش مهارت های گوناگون مثل شطرنج، بسکتبال، شنا، تنیس و… به دانش آموزان این مدرسه ارائه می‌شود.

مدرسه بین‌المللی کمبریج

مدرسه کمبریج در فاصله نه چندان دور از شهر مسکو احداث شده است. این مدرسه پذیرای دانش آموزان از سن ۳ تا ۱۴ سالگی بوده و توجه خاصی برای استعداد و مهارت یابی در آن‌ها قائل است. موارد آموزشی در این مدرسه با دو زبان انگلیسی و روسی به متقاضیان ارائه خواهد شد. جالب است بدانید که این مدرسه با در اختیار قرار دادن کتابخانه، سالن همایش، اتاق هنر، تجهیزات ورزشی فراوان و… از همان ابتدا دانش آموزان را برای ورود به محیط دانشگاهی آماده می‌کند.

مدرسه SAAS

این مدرسه بین‌المللی متقاضیان ۶ تا ۱۷ ساله را پذیرش می‌کند. جالب است بدانید که تنوع زبانی در مدرسه SAAS بسیار زیاد بوده و با پنج زبان اسپانیایی، آلمانی، انگلیسی، روسی و فرانسوی مطالب درسی را در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌دهد. هزینه تحصیل در این مدرسه برای هر سال تحصیلی حدود ۶۰۰۰ یورو می‌باشد. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا در خصوص دو رشته پیراپزشکی مامایی و فیزیوتراپی در کشور روسیه، مطالبی را به شما عزیزان ارائه دهیم.

مزایا و معایب تحصیل در روسیه

مردم کشور روسیه از تحصیل کرده ترین و باسوادترین مردم جهان محسوب می‌شوند. درخشش این در علوم هوا فضا و نانوتکنولوژی و قرار گرفتن در میان پیشرفته ترین کشورهای جهان. اعطای بورسیه‌های و برخورداری دانشجویان از نسبتا رایگان و جایگاه علمی خیلی خوب در میان دیگر جهان، موجب جذب دانشجویان دیگر به این کشور ابرقدرت جهانی شده است.

این کشور علاوه بر داشتن دانشگاه‌های برتر که در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی قرار دارند، دارای دوره‌های تحصیلی مختلفی برای خیل علاقه‌مندان به تحصیل در آن سوی مرزها و آب ها می‌باشد؛ اما مانند هر کشور دیگری برای تحصیل و زندگی در این کشور سردسیری مزایا و معایبی وجود دارد. در این مقاله فهرست وار به آن‌ها می پردازیم.

مزایای تحصیل در کشور روسیه

دانشگاه‌های روسیه از رتبه بندی و رنکینگ جهانی بالایی برخوردار هستند. مدرک این دانشگاه‌ها دارای اعتبار جهانی می‌باشد. علاوه بر این موارد ویژگی های خوب دیگری نیز دارد. برای مثال می‌شود به پایین بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی اشاره کرد. این مورد از دیگر عوامل جذب دانشجویان خارجی به این کشور می‌باشد.

دانشگاه‌های این کشور به زبان‌های روسی و انگلیسی تدریس می‌کنند. ممکن است دانشجویی خواستار ادامه تحصیل در رشته‌هایی باشد که به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند. در این حالت اگر دانشجو فاقد این مهارت باشد، اصلا جای نگرانی نیست. این دانشجویان می‌توانند با شرکت در دوره آمادگی 9 ماهه که توسط دانشگاه برگزار می‌شود، به سطح زبان مورد نیاز دست یابند. آ‌ن‌ها در این دوره آماده تحصیل در رشته‌های انگلیسی زبان شود. مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با آگاهی از شرایط تحصیل در روسیه و کشورهای دیگر در جهت ثبت نام در دوره‌های آمادگی زبان و رشته‌های دانشگاهی همه خدمات مشاوره ای لازم را به شما ارائه می‌دهند.

 1. پایین بودن هزینه‌های تحصیل به نسبت کشورهای اروپایی
 2. مدرک بسیار معتبر پزشکی
 3. رعایت نظم و قانون در جامعه
 4. روند سهل و راحت اخذ ویزای تحصیلی
 5. روند سهل و راحت اخذ پذیرش دانشگاه‌ها
 6. رابطه علمی نزدیک دانشگاه‌های روسیه با دیگر دانشگاه‌های برتر جهان
 7. ارائه رشته‌های مختلف تحصیلی در دانشگاه‌ها
 8. بالا بودن کیفیت آموزشی
 9. مدارک دانشگاهی معتبر
 10. پیروی دانشگاه‌ها از نظام بولونیا
 11. اعطای دو مدرک دانشگاهی به دانشجویان (مدرک روسی از دانشگاه روسیه و مدرک اروپایی از دانشگاه اروپایی )
 12. دانشگاه‌های مجهز و مدرن
 13. امکان کار دانشجویی پاره وقت با ساعات محدود ( فقط برای دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکترا)
 14. عدم نیاز به مدرک مهارت زبان انگلیسی ( آیلتس و تافل)
 15. فاصله جغرافیایی کم با ایران
 16. تحصیل در با دیپلم ریاضی ( به منظور تحصیل در رشته پزشکی داشتن دیپلم تجربی ضروری نمی‌باشد)
 17. دانشگاه‌های مورد تائید وزارت علوم ایران
 18. ارائه دروس در برخی دانشگاه‌ها به زبان انگلیسی
 19. وجود خوابگاه های دانشجویی با هزینه کم
 20. اعطای بورسیه تحصیلی
 21. مدرک تحصیلی مورد تایید وزارت بهداشت ایران

معایب تحصیل در کشور روسیه

 •  ارائه خوابگاه های دانشجویی در طول دوره آمادگی پادفک
 •  پشتیبانی از دانشجویان در خارج از کلاس درس
 •  صدور مجوز کار تمام وقت و دائمی برای دانشجویان خارجی
 • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم مردم روس
 • وجود تعداد زیاد دانشجویان ایرانی
 • وجود سیستم نمره دهی بر مبنای امتحان پایان ترم
 • طبیعت سرد مردم روسیه و عدم صمیمیت آن‌ها
 • تمرکز کمتر بر فعالیت ها و تکالیف کلاسی دانشجو
 •  هزینه زیاد مواد غذایی
 • سختی یادگیری زبان روسی
 • سردی آب و هوا در بیشتر روزهای سال
 • عدم فشار از جانب دانشگاه بر دانشجویان برای حضور در کلاس ها
 • شرکت در دوره آمادگی زبان روسی برای تحصیل در دانشگاه‌های زبان روسی

به هنگام بررسی معایب و مزایای تحصیل در کشور روسیه، مطمئنا متوجه شدید که کفه مزایای آن سنگین تر از معایب آن بود. در واقع شرایط در روسیه به عنوان یکی از بهترین کشورها شناخته شده است. دانشگاه‌های این کشور تحصیلی مختلفی را به علاقمندان تحصیل و علم آموزی ارائه می‌دهند. از جمله این می توان از های مهندسی، پزشکی، علوم پایه، تجارت و بازرگانی، اقتصاد و غیره نام برد.

مزایای تحصیل در کشور روسیه

شرایط کار در روسیه

دانشجویان ملزم به انجام کارهای دانشجویی می‌باشند که در برگه مجوز آ‌ن‌ها ذکر شده است. این مجوز کار فقط برای یک سال اعتبار دارد و باید هر سال تمدید شود. این مجوز کار در صورتی معتبر است که دانشجو مشغول تحصیل در دانشگاه باشد. در پی آن به محض پایان دوره تحصیلی و یا انصراف دانشجو از تحصیل، این مجوز لغو می‌شود.

دانشجویان در مقطع تحصیلی کارشناسی مجاز به 10 ساعت کار دانشجویی در هفته هستند. مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکترا مجاز به 20 ساعت در هفته هستند. رشته پزشکی و دندانپزشکی مجاز به 10 ساعت کار دانشجویی می‌باشند.

مدارک لازم به منظور اخذ مجوز کار دانشجویی پاره وقت

 1.  پاسپورت معتبر
 2.  فرم تکمیل شده درخواست مجوز کار دانشجویی
 3.  گواهی دانشگاه مبنی بر ثبت نام دانشجو در دوره‌های تمام وقت
 4.  گواهی مبنی بر عدم اعتیاد دانشجو
 5.  کارت مهاجرت
 6.  گواهی مبنی بر عدم ابتلای دانشجو به ایدز و بیماری های مسری
 7. رسید پرداخت مجوز کار دانشجویی (3500 روبل)

در صورتی که دانشجویی بدون مجوز کار دانشجویی اقدام به انجام کار نماید، متحمل جریمه نقدی از 2000 روبل تا 5000 روبل خواهد شد. علاوه بر جریمه نقدی، دانشجو از کشور روسیه دیپورت خواهد شد. در صورت وقوع انجام کار دانشجویی بدون مجوز در شهرهای مسکو و سن پترزبورگ جریمه زیادتر و بالطبع عواقب شدیدتری در پی خواهد داشت. با مشورت با مشاوران مجرب و زبده موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی از قوانین و شرایط کار دانشجویی در کشور روسیه و دیگر کشورهای جهان آگاه شوید. این کارشناسان بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را در این زمینه در اختیار شما می گذارند.

کار پاره وقت در روسیه

کارهای که دانشجویان می‌توانند به طور پاره وقت انجام دهند شامل موارد زیر می‌باشد:

 • برنامه نویسی کامپیوتری
 • مدیریت پروژه
 • تدریس زبان انگلیسی
 • طراحی گرافیک
 • معماری و بازرگانی
 • هتلداری و راهنمای تور

کار دانشجویی موجب می‌شود تا دانشجو از لحاظ کسب درآمد احساس استقلال کند. علاوه بر این مورد مهم، دانشجو با تعامل با جامعه و محیط زندگی خود با فرهنگ و آداب و رسوم مردم روسیه آشنا می‌شود. همچنین در این حین با پر کردن اوقات فراغت خود بخشی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود را تامین می‌کند. تجربه حاصل شده از انجام کارهای دانشجویی می‌تواند تجربه عملی بسیار مهمی را برای آینده شغلی دانشجو فراهم کند.

مدارک زیر به منظور اخذ ویزای کار پس از تحصیل در روسیه لازم می‌باشد

 • پاسپورت یا کارت شناسایی معتبر
 • گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلا به بیماری
 • ارائه مدارکی مبنی بر صلاحیت کار در کشور روسیه
 • رسید پرداخت هزینه درخواست ویزای کار
 • یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت

پس از ارسال این مدارک و اخذ ویزای کار روسیه، دعوت‌نامه ای از طرف اداره مهاجرت روسیه دریافت می کنید. به منظور درخواست اقامت پس از تحصیل مدارک زیر را به همراه ویزای کار به سفارت روسیه در کشور خود ارائه دهید:

 1. گواهی سلامت مبنی بر عدم ابتلا به بیماری
 2. دعوت‌نامه اداره مهاجرت روسیه
 3. نامه کارفرما
 4. پاسپورت معتبر
 5. یک قطعه عکس در اندازه پاسپورت

شرایط کار دانشجویی در حین تحصیل در روسیه

تحصیل و در ضمن آن انجام کارهای دانشجویی یکی از بهترین فرصت ها برای دانشجویان است. مخصوصا کسانی که نگران تامین هزینه‌های تحصیل و زندگی در بزرگترین کشور جهان، روسیه می‌باشد؛ اما اخذ مجوز کار دانشجویی در این کشور چندان کار ساده ای نیست. حتی بعضا سخت گیری هایی در این مورد وجود دارد. 

به منظور اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی، در مرحله اول دانشجو باید به زبان روسی تسلط داشته باشد. بدین منظور باید در آزمون زبان روسی شرکت نماید. دومین مرحله درخواست کار دانشجویی از نهادهای مختلف و اداره مهاجرت می‌باشد. به عنوان سومین مرحله در روند اخذ این مجوز، کار در ساعات محدود هفته می‌باشد.

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در روسیه

شرایط کار و اقامت پس از تحصیل در روسیه

همانطور که می‌دانید روسیه از کشورهای مطرح جهان از لحاظ پیشرفت و توسعه می‌باشد. بیشتر دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود خواستار اقامت و کار در این کشور می‌باشند. بدین منظور دانشجویان فارغ تحصیل می‌توانند با رعایت شرایطی مجوز اقامت و کار را کسب نمایند. 

به منظور اخذ مجوز اقامت روسیه، متقاضی باید ویزای کار را دریافت کند. در جهت دریافت ویزای کار، متقاضی نیاز به یک پیشنهاد کار یا دعوت‌نامه از طرف کارفرمای روسی دارد. ممکن است که این پیشنهاد از طرف کارفرمای خصوصی روسی وجود نداشته باشد. در این صورت متقاضی باید از طریق یک فرد کارآفرین برای ویزای کار خود اقدام نماید. هرچند دریافت ویزای کار از طریق کارآفرین خصوصی بدون آشنایی فرد متقاضی به زبان روسی و آگاهی کامل وی از قوانین حقوقی روسیه کاری سخت و دشوار می‌باشد.

یکی دیگر از روش های اخذ مجوز کار و اقامت در روسیه، مشاوره با موسسه های کاریابی معتبر می‌باشد. در این روش، متقاضی مدارک تحصیلی خود را در اختیار این آژانس های کاریابی قرار می‌دهد. آن‌ها بر اساس رشته تحصیلی و تخصص بهترین گزینه ممکن را برای متقاضی انتخاب می‌کنند.

اشتغال پس از تحصیل رشته مامایی

عموماً بازار کار خوبی برای فارغ‌التحصیلان رشته مامایی در کشور روسیه وجود دارد و آن‌ها می‌توانند در مراکز خصوصی و بیمارستان‌های دولتی این کشور مشغول به فعالیت شود. توجه داشته باشید که وزارت علوم‌ پزشکی کشور ایران مدرک فارغ‌التحصیلان رشته مامائی را می پذیرند. بنابراین در صورتی که قصد بازگشت به کشور ایران را دارید نگران ادامه فرآیند کار خود نباشید‌.

اشتغال پس از تحصیل رشته مامایی

روش های دیگر اخذ اقامت روسیه چیست؟

سرمایه گذاری مالی در کشور روسیه و یا ثبت شرکت از دیگر روش های اخذ اقامت و کار در این کشور می‌باشد. دانشجویان می‌توانند طرح های تجاری خود را به اداره مهاجرت روسیه ارائه دهند. پس از آن، آ‌ن‌ها این طرح ها را از لحاظ اقتصادی و مالی مورد ارزیابی قرار دهند.  در صورتی که متقاضی اخذ اقامت روسیه با فردی ازدواج کند که تابعیت و شهروندی روسیه را داشته باشد، می‌تواند اقامت کوتاه مدت خود را تمدید کند.  و پس از آن به منظور اقامت دائم اقدام نماید.

اگر پس از تمام شدن یک دوره تحصیلی، دانشجو اقدام به ادامه تحصیل در دوره‌های بالاتر و تحصیلات تکمیلی نماید. می‌تواند برای اخذ اقامت پس از تحصیل اقدام نماید. مشاوران موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی با آگاهی کامل از قوانین حقوقی و مهاجرتی بهترین مشاوره ها و راهنمایی ها را در زمینه چگونگی اخذ اقامت دائم و ویزای کار در روسیه و دیگر کشورهای جهان به شما ارائه می‌دهند.

دانشجویانی که در رشته خود دارای نمره های برتر و ممتاز باشند، دانشجوی تمام وقت دانشگاه باشند. گواهی سلامت داشته باشند و بیشتر از 18 سال داشته باشند، می‌توانند به منظور دریافت مجوز کار پس از فارغ تحصیلی از دانشگاه اقدام نمایند. علاوه بر موارد ذکر شده دانشجو باید تسلط کامل به زبان روسی داشته باشد.

سوالات متداول درباره تحصیل در روسیه

در بخش زیر، پاسخ سوالات خود را در رابطه با تحصیل در روسیه بیابید.

آیا برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های روسیه گذراندن دوره پاتفک الزامی است؟

خیر، هیچ لزومی به گذراندن این دوره نیست، ولی در صورتی که تصمیم به گذراندن پاتفک نداشته باشید باید شرایط خاصی داشته باشید که دانشگاه‌های روسیه به شما پذیرش دهند.

امکان تحصیل در روسیه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله، اتفاقا روسیه از جمله کشورهایی است که بدون مدرک پذیرش و ویزا می‌دهد.

دانشگاه‌های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت و علوم هستند؟

بله تعدادی از دانشگاه‌های این کشور مورد تایید وزارت علوم و بهداشت هستند ولی ممکن است سالانه لیست دانشگاه‌های مورد تایید عوض شود.

بهترین دانشگاه پزشکی روسیه کدام است؟

دانشگاه لومونوسف مسکو از دانشگاه‌های بسیار معتبر پزشکی این کشور به شمار می آید.

هزینه تحصیل پزشکی در روسیه چقدر است؟

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه‌های مختلف متفاوت است، حدود 5000 دلار به صورت سالانه به بالا.

5/5 - (1 امتیاز)

467 دیدگاه برای “تحصیل در روسیه + شرایط و هزینه 2023

 1. ستاره گفت:

  سلام من معدل دیپلومم:17/46
  ولی معدل سال آخرم رو خراب کردم و 16/33 شدم امکان داره که بتونم توی رشته دندون پزشکی تحصیل کنم
  معدل دهم:17/98
  معدل یازدهم:18/14

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هر دانشگاه الزامات مربوط به خود را دارد. برای بررسی شرایط خود می توانید به کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 2. setayesh گفت:

  سلام من میخام فقط توی دانشگاه سماشکو درس بخونم ممکنه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، دانشگاه سماشکو یکی از دانشگاه های مورد تایید ایران است که از دانشجویان ایرانی نیز استقبال می کند.

 3. سام گفت:

  باسلام و وقت بخیر
  من در مرحله اول بورس دولتی روسیه اکسپت شدم. برای مرحله دوم قراره یه آزمون 3 ساعته بگیرن بصورت آنلاین. میشه راهنمایی کنین که این آزمون در چه موردی خواهد بود.
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بسته به رشته تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 4. الهه الهیان گفت:

  سلام من 33 ساله هستم فوق لیسانس پرستاری ایا میتونم در رشته پزشکی یا دندون پزشکی تحصیل کنم لطفا راهنمایی کنید مرسی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، می توانید شروع به تحصیل پزشکی در روسیه نمایید.

 5. ایمان رضایی گفت:

  با سلام.من دیپلم ریاضی دارم و لیسانس برق میخواستم بدونم میتونم در رشته دندانپزشکی در روسیه ادامه تحصیل بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید در رشته دندان پزشکی تحصیل کنید.

 6. حمید حمیدی گفت:

  باسلام
  ایا بامدرک کارشناسی علوم ازمایشگاهی میتوان ادامه تحصیل درهمین رشته داد جهت دکترا منظورم دکترای علوم ازمایشگاهی هست باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل دکترا سابقه علمی شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 7. نیما بهمن نیا گفت:

  با سلام؛ آیا میتوان دوره های زبان انگلیسی و روسی را باهم گذراند و در نهایت به زبان انگلیسی تحصیل کرد ؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   امکان ثبت نام در هر دوره وجود دارد. بسته به استعداد و توانایی شما می توانید هر دو دوره را با موفقیت بگذرانید.

 8. مینا فلاح گفت:

  سلام وقت بخیر.
  آیا اگر در روسیه پذیرش بگیریم به همسر و فرزندان دانشجو هم ویزا داده میشه بعنوان همراه؟ و آیا همراه اجازه کار داره یا خیر؟ ممنون از پاسخ‌گویی تون.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، کشور روسیه ویزای همراه اعطا نمی کند.

 9. گلی گفت:

  سلام من با معدل دیپلم18.68تجربی و معدل پیش دانشگاهی 15.51 میتونم برای دانشگاه مسکو پذیرش بشم؟؟لطفا جواب بدید ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با گراندن موفقیت آمیز دوره های پادفک می توانید اقدام نمایید.

 10. پریسا گفت:

  با سلام
  معدل دیپلم 12.50 و پیش15.70 و همچنین لیسانس الکترونیک دارم ایا امکان پذیرش در رشته پزشکی در روسیه را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با لیسانس الکترونیک نیز می توانید برای تحصیل پزشکی در روسیه اقدام کنید.

 11. صادق حسینی گفت:

  سلام
  دانشجوی کارشناسی مدیریت بازرگانی با معدل 19.5 هستم. با تسلط متوسط به زبان روسی. پیشنهاد میشود چه زمانی برای تحصیل در روسیه اقدام گردد و اینکه از لحاظ کاری میتوان با ایران در ارتباط بود؟ به صورت کلی برای تحصیل در روسیه چه فاکتورها یا چه حداقل هایی را باید در نظر داشت؟ باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در روسیه در ابتدا باید زبان تحصیل خود را مشخص کنید. مقطع کارشناسی اغلب در روسیه به زبان انگلیسی ارائه می شود.

 12. آیدا رحیمی گفت:

  سلام
  من دانش آموز سال دوازدهم هستم و میخوام برای یادگیری زبان روسی اقدام کنم و برای تحصیل به کشور روسیه مهاجرت کنم
  از جایی شنیدم که هزینه تحصیل به زبان روسی در کشور روسیه ۳۰۰دلار است
  آیا صحت دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل در روسیه بسته به دانشگاه و زبان تحصیل انتخابی شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با ما در ارتباط باشید.

 13. مهدی گفت:

  با عرض سلام.من پیش دانشگاهی رو تموم کردم.معدل دیپلمم 16 و پیش دانشگاهی 14 هست.کلاس زبان رفتم ولی مدرک زبان تافل ندارم.ببخشید من چطوری میتونم پزشکی یا دندانپزشکی در روسیه بخونم.مشکل هزینه کردن هم ندارم.میشه با هزینه کردن راحتتر قبول شد؟لطفا جواب بدین ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در روسیه به دو زبان روسی و انگلیسی صورت می گیرد. برای تحصیل به زبان روسی که در دانشگاه های معتبر روسیه برگزار می شود، می توانید در دوره های پادفک شرکت نمایید و پس از پایان دوره برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 14. مهسا گفت:

  سلام.برای کسی که مهندسی برق الکترونیک خونده و میخواد که تغییر رشته بده.رتبه تک رقمی آزمون ارشد مدیریت باشه.میتونه برای مقطع ارشد رشته مدیریت توی دانشگاه های روسیه پذیرش بگیره؟در صورت امکان بهتره که آیلتس داشته باشه یا به زبان روسی مسلط باشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، بسته به دانشگاه و زبان انتخابی نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

 15. نازنین گفت:

  با عرض سلام و حسته نباشید
  ببخشید برای تحصیل پزشکی در روسیه نیاز به قبولی پزشکی در کنکور تجربی ایران هستش؟ یا شرط های دیگه هم داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، نیازی به قبولی در کنکور سراسری ایران ندارید. برای تحصیل پزشکی در روسیه بست هبه زبان تحصیل باید مدرک زبان ارائه دهید. در صورت انتخاب زبان روسی می توانید در دوره های پادفک شرکت نمایید.

 16. خاطره گفت:

  سلام وقت بخير من تازه ارشد حسابداري مديريتم رو از دانشگاه غيرانتفاعي گرفتم و ٢٤ سالمه مدرك زبان هم ندارم خواستم ببينم براي دكتري كجا ميتونم رايگان تحصيل كنم اگه بشه خيلي زود ميخوام از ايران مهاجرت كنم ممنونم اگه كمكم كنيد.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در اکثر کشور ها برای تحصیل دکترا با داشتن سابقه علمی قوی، امکان اخذ بورسیه تحصیلی وجود دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 17. امیررضا شراهی گفت:

  سلام من ۱۶ سال سن دارم و نهایتا تا تا سال دیگ مدرک زبانمو میگیرم البته من تازه وارد مقطع دبیرستان شدم از معدل بالایی هم برخوردارم و برای رفتم به روسیه و تحصیل در دانشگاه های آن در رشته پزشکی چ شرایطی میخواهد و ی سوال دیگ من میتونم قبل تموم کردن دبیرستان برم یا حتما باید مدرک دیپلوم داشته باشم و ی سوال دیگ از لحاظ مهاجرت هم حساب کنید!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل پزشکی در روسیه باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید. شرایط تحصیل بستگی به زبان تحصیل شما دارد.

 18. اح گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل رشته ی بیوفیزیک از دانشگاه علوم وتحقیقات در مقطع ارشد ب معدل18 و کارشناسی ژنتیک با معدل 17 هستم
  مقاله isiو چندین مدرک شرکت در کنگره های بین المللی دارم
  میخواستم ببینم آیا شانسی برای پذیرش از دانشگاه های روسیه بصورت فول فاند هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ بورسیه تحصیلی برای مقطع دکترای کشور روسیه باید از طریق استاد راهنما اقدام نمایید. امکان اخذ فول فاند نیز برای شما وجود دارد.

 19. نیکان گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و در رشته تجربی با معدل ۱۹.۵۰ در پایه یازدهم هستم میخواستم بدونم بعد از تموم کردن سال دوادهم امکان تحصیل در رشته پزشکی در روسیه دارم؟؟؟
  و اینکه اگر من بخوام با زبان روسی تحصیل کنم چقدر باید قبل از شروع دانشگاه مشغول یادگیری زبان در کالج باشم و هزینه ان حداکثر چقدر ؟؟و کلا برای اخذ ویزای تحصیلی چقد وقت میبره ؟
  و امکان کار کردن در زمینه تحصیلی در حین تحصیل ایا وجود داره یا نه؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، دوره پادفک روسیه یک ساله است و حدود 4000 دلار هزینه دارد. با دریافت مجوز اجازه کار حین تحصیل را به شما می دهند.

 20. Yekta Torabi Mahram گفت:

  سلام.
  دانشچوی فوق لیسانس مهندسی مکانیک ساخت و تولید.
  برای مقطع دکترا شرایط را اعلام می فرمایید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا برای بررسی شرایط خود رزومه علمی خود را برای ما ارسال نمایید.

 21. امید ریسی پور گفت:

  سلام خسته نباشید برا اقدام تحصیل پزشکی یا دندان در روسیه خواستم ببینم هزینه ای که بالا فرمودید درسته اگه درسته از طریق موسستون اقدام کنم ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شما می توانید برای شروع کار از طریق آدرس های ذکر شده در سایت به دفاتر ما به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 22. مریم گفت:

  سلام. من 32 سال سن دارم. میتونم برای رشته معماری مقطع کارشناسی در روسیه اقدام کنم؟ آیا ا.نجا محدودیت سنی نداره؟
  با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   خیر، تحصیل در روسیه محدودیت سنی ندارد.

 23. دانیال گفت:

  با سلام و عرض ادب

  در خصوص اعزام دانشجو مزاحم میشم ایا متقاضیان دارای دیپلم 18سال کامل میتوانند برای سال 98یا 99 برای تحصیل در خارج از کشور احتمالا روسیه اقدام کنند با توجه به مساله سربازی ممنون میشم توضیحات کامل بفرمایید متشکرم درباره ارز دانشجویی هم اگر مقدور هست توضیح بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، با داشتن معافیت تحصیلی و گذاشتن وثیقه می توانید از کشور خارج شوید.

 24. زهرا اميري گفت:

  سلام وققتون بخير ببخشيد امكانش هست با ديپلم فني بتونم تو روسيه پزشكي يا دندانپزشكي بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل پزشکی در روسیه محدودیت نوع دیپلم ندارد.

 25. تیبا گفت:

  سلام . من 27 سالمه . دیپلم ریاضی با معدل 19/5 دارم . برای پزشکی روسیه میتونم اقدام کنم ؟تا کی فرصت دارم اقدام کنم ( الان میشه اقدام کرد؟)

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، برای تحصیل پزشکی در روسیه امکان اقدام وجود دارد؛ فقط در نظر داشته باشید که بسته به زبان تحصیل شرایط تحصیل متفاوت است. با ما در تماس باشید تا شما را از جزییات مسیر تحصیل پزشکی در روسیه مطلع سازیم.

 26. آرزو گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه خواستم ببینم با هزینه ی سالانه ۱۰هزاردلار میشه در روسیه پزشکی خوند یعنی همه ی هزینه هارو پوشش میده؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، تحصیل پزشکی در روسیه هزینه ای سالانه حدود 6000 دلار در سال دارد.

 27. Arshia گفت:

  سلام وقت بخیر
  من اگر موفق به دریافت بورسیه تحصیلی بشوم، بعد از فارغ التحصلی،آیا تعهد به خدمت در کشور روسیه دارم یا می توانم به ایران برگردم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   امکان بازگشت به کشور را دارید.

 28. نسرین چوبند گفت:

  سلام پسر من لیسانس حقوق هست برای فوق لیسانس میتونه بیاد فوق لیسانس حقوق بین الملل بخونه در روسیه ؟ لطفا پاسخ بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، برای ارشد امکان تحصیل در رشته حقوق بین الملل برای ایشان وجود دارد.

 29. sanosh گفت:

  سلام ببخشید ایا مدارک رشته پزشکی دانشگاه های روسیه مورد تایید است؟؟؟؟؟و اینکه احتمال داره حین تحصیل بشه در روسیه کار کرد ؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، بعضی از دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران قرار گرفته است. برای کار حین تحصیل باید مجوز دریافت نمایید.

 30. مهدیس گفت:

  باسلام
  من امسال دانشجوی کارشناسی زبان روسی دانشگاه علامه طباطبایی خواهم بود
  از اطرافیان شنیدم که میگن بعد از گذروندن ۴ترم روسیه بورسیه میکنه خودش
  درسته این؟
  کلا میتونم از این طریق وارد یکی از رشته‌های تاپ تجربی تو روسیه بشم؟
  خوندن زبان روسی تو دانشگاه امتیازی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل به زبان روسی پایین تر است. در صورت دریافت رزومه علمی خوب در دانشگاه می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 31. رضا مرادی گفت:

  سلام من کلاس دوازدهم هستم و برای تحصیل پزشکی میخواهم رزومه ام را بفرستم آیا میتوانم فقط با ارسال کارنامه دوسال قبل و کارنامه نوبت اول اقدام کنم چون سال آینده دیپلمم را میگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در روسیه باید دیپلم و یا گواهی موقت اتمام تحصیل را ارائه دهید.

 32. ستاره گفت:

  با سلام وخسته نباشید دانشجوی کارشناسی ارشد ژنتیک سلولی ومولکولی هستم آیا برا مقطع دکترا میتونم به دانشگاه های روسیه بیام واینکه از چه طریق هایی میتونم اقدام کنم وهزینه تقریبا چقدر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا بر اساس شرایط خود باید دانشگاه خود را انتخاب کرده و الزامات مورد نیاز را برآورده نمایید. برای اخذ پذیرش می توانید به صورت غیر حضوری نیز اقدام نمایید.

 33. ارمان گفت:

  سلام.
  هزینه تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر سالانه چند دلار است و چند سال طول میکشد؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل در روسیه بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی شما دارد. دوره های کارشناسی در روسیه 4 ساله است.

 34. ارمان کاظمی گفت:

  باسلام.گفته شده هزینه تحصیل در رشته های مهندسی حد اکثر ۷۰۰۰ دلار است.ای برای کل دوره مهندسی است یا هزینه یک سال ۷۰۰۰ دلار است؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل سالانه محاسبه شده است.

 35. محمد ابراهیمی گفت:

  با سلام
  من 17 ساله هستم و رشته کامپیوتر سال آینده دیپلم خود را میگیرم از آن جایی که روسیه کشوری پردرآمد و برای تحصیل بسیار عالی است چه راهی را باید طی کنم تا بتوانم در روسیه تحصیل و کسب درآمد کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در روسیه بسته به زبان تحصیل خود باید مدرک زبان ارائه دهید.

 36. محسن اسحاقی گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل رشته حقوق خصوصی از دانشگاه سراسری هستم. برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری توی کشور روسیه چطوری می تونم اقدام کنم؟ ممکنه راهنمایی کنید لطفا؟ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا باید رزومه تحصیلی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 37. pouya گفت:

  سلام معدل دیبلمم ۱۴.۵۰ و معدل پیش دانشگاهیم ۱۷ هستش،می خواستم بدونم شرایط معدل رو واسه تحصیل در روسیه رو دارم یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط تحصیل بسته به رشته و دانشگاه تحصیلی شما دارد.

 38. مهدی انوری گفت:

  سلام. فوق لیسانس مهندسی مکانیک دارم. 29 سالمه. خدمت سربازی رفتم. میخواستم ببینم میتونم برای پذیرش اقدام کنم یا نه.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلا
   بله، تحصیل در روسیه محدودیت سنی ندارد.

 39. فری گفت:

  سلام ببخشید برای تحصیل در روسیه معدل هر سه
  سال مورد نظر هست یا فقط دیپلم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   معدل دیپلم و ریزنمرات شما حائز اهمیت است.

 40. علی ملکی گفت:

  سلام بنده در حال حاضر معافیت یکساله سربازی دارم میتونم اقدام کنم برای تحصیل پزشکی در روسیه؟
  دومین سوالم اینه بنده نه انگلیسیم خوبه نه روسیه و فرانسوی بلدم ؟ چیکار باید بکنم؟

  هزینه اش هم مهم نیست برام ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   می توانید به زبان روسی در روسیه تحصیل کنید. در ابتدا در دوره های کالج شرکت کرده و سپس وارد کورس اصلی می شوید.

 41. سعيد گفت:

  سلام من ١٦ سالمه و با توجه به علاقه خودم در رشته انساني تحصيل ميكنم ميخواستم بدونم ايا دانشگاه هاي روسيه أفراد رشته انساني رو پذيرش ميكنن چون خيلي گشتم و به جوابي نرسيدم ضمنا علاقه دارم روانشناسي بخونم مقام هاي كشوري زيادي هم كسب كردم

  تشكر ازتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، امکان تحصیل کارشناسی روانشناسی در روسیه وجود دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 42. صبا آبشینه گفت:

  با سلام. من کارشناسی مامایی دارم. میتونم برای ارشد و حتی دکتری در روسیه اقدام کنم؟ برای رشته من روسیه کشور خوبیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، امکان اقدام وجود دارد.

 43. بهزاد عمرانی گفت:

  با سلام بنده دیپلم عمران دارم میخوام برای ادامه تحصیل برم خارج..تو همین رشته خودم عمران ادامه بدم..لطفا بگید کدوم کشور بهتره و شرایطش چجوریه..ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط تحصیل هر کشور بسته به شرایط و هدف شما دارد.

 44. محمد فهیم کریم زاده گفت:

  سلام من دانش آموز پایه دوازدهم هستم در رشته تجربی و میخام برا دانشگاه به روسیه بروم و مشکل مالی ندارم
  فقط یه سوال برام میمونه که من اتباع هستم و در تهران به دنیا امدم یعنی میتونم از ایران درخواست بدم و از طریق ایران بروم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید از ایران اقدام نمایید.

 45. احسان گفت:

  واینکه آیا دانشگاه های پزشکی روسیه مورد تائید وزارت بهداشت هستند؟من معدل دیپلمم 19 هستش میتونم بدون کنکور برای پذیرش پزشکی در روسیه اقدام کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، بعضی از دانشگاه های پزشکی روسیه مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

 46. محمد احمدی گفت:

  سلام میخواستم برا دکتری نفت اقدام کنم برا روسیه می خواستم بدونم روسیه فاند تحصیلی برا دکتری نفت داره . و شرایط پذیرش دکتری نفت روسیه چیه لطفا راهنمایی کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش دکترا در روسیه باید رزومه شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 47. احسان گفت:

  باسلام.ببخشید من معدل دیپلمم 19 هستش.ایا کشوری هست که مورد تائید وزارت بهداشت باشه وبدون مدرک زبان وکنکور دانشجو در رشته های پزشکی یا دارو سازی پذیرش کنه؟من مدرک زبان ندارم میخوام اونجا زبان یاد بگیرم.وایمکه آیا اگر دانشجوی خوبی باشی امکانش هست بورسیه بشی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط ذکر شده برای کشور هایی مانند چین، فرانسه و غیره اقدام نمایید.

 48. Hossein gh گفت:

  سبام من متولد ۶۹ هستم و کارشناسی تاریخ از دانشگاه ملی دارم و همینطور پایان خدمت
  میخواستم بدونم برای مهاجرت تحصیلی به روسیه برای ادامه در مقطع کارشناسی و یا حتی کارشناسی ارشد در این رشته چقدر هزینه نیازه
  اصلا امکانپذیر هست این قضیه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل در روسیه بستگی به مقطع تحصیلی، دانشگاه و زبان تحصیل شما دارد.

 49. Parsa گفت:

  سلام میخواستم بدونم در صورت شروع تحصیل پزشکی در روسیه بعد از یه مدت امکان گرفتن انتقالی به داخل کشور وجود داره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاه مبدا و مقصد شما دارد. باید طرف قرار داد یکدیگر باشند.

 50. علیرضا گفت:

  درود بر شما
  من دیپلم ریاضی با معدل ۱۸/۱۲ دارم و یک فوق لیسانس عمران با چند مقاله با معدل ۱۷/۳۰ هم دارم.الان با توجه به علاقه مندی شخصی میخوام پزشکی بخونم.آیا دانشگاه نووسیبیرسک با دیپلم ریاضی دانشجوی پزشکی قبول میکنه؟
  آیا برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری عمران فاند میدن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، دانشگاه نووسیبیرسک با دیپلم ریاضی دانشجوی پزشکی قبول میکند.

 51. Hadis گفت:

  هزینه رشته های مهندسی به زبان انگلیسی برای کارشناسی چقدر است؟و همنطور هزینه زندگی

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیلی بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد.

 52. محمد گفت:

  سلام.ایا مدرک پزشکی روسیه برای اروپا از جمله انگلیس و ایتالیا مورد قبول است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، مدارک اعطا شده توسط اکثر دانشگاه های روسیه مورد تایید کشور های دیگر است.

 53. milad گفت:

  سلام امیدوارم حالتون خوب باشه … بنده کلاس یازدهم رشته تجربی هستم و از بچگی خیلی علاقه داشتم که در کشور روسیه تحصیل کنم ..معدل پارسالم 20 شد و معدل نوبت اول امسالم 19.93 اگر سال بعد هم معدلم 20 باشه میتونم بورسیه بگیرم ؟ و لطفا بگید کلا هزینه اخذ بورسیه در کشور روسیه سر جمع چقدر میشه ؟ و کلا چقدر باید هزینه پرداخت کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   هزینه تحصیل در روسیه از موسسه به موسسه دیگر و همچنین بر اساس رشته تحصلی نیز متفاوت است. برای کسب اطلاعات دقیق تر لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 54. امیررضا گفت:

  سلام و عرض ادب بنده کلاس دوازدهم هستم نمره کل سال دهم و یازدهمم ۲۰ شد و اگر سال ۱۲ هم رو هم معدلم ۲۰ شود شرایط تحصیل رایگان در دانشگاه های روسیه را دارم یا خیر ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، شما می توانید برای تحصیل در روسیه اقدام نمایید.

 55. مهکامه گفت:

  سلام برای دانشگاه سن پترزبورگ رشته دندانپزشکی باید ازمون زیست شناسی وزبان روسی بدیم
  سطح ازمون زیست این دانشگاه چطور هست؟ باید چه کتاب هایی رو بخونیم تا بتونیم پاسخگو باشیم؟درضمن اگر در این ازمون نمره بالا کسب کنیم امکان بورسیه تحصیلی وجود دارد یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   سطح آزمون برای ایرانیان آسان است. در دوره های زبان با شما علاوه بر زبان دروس پایه نیز کار می کنند.

 56. یاسمن گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم که اگه تو یکی از دانشگاه های غیر معتبر ایران در روسیه تحصیل کرد مثلا برای دندون پزشکی ایا راهی وجود داره که بشه تو ایران مدرکمون رو معتبر کرد مثلا ازمون خاصی وجود داره یا مقطع بعدی رو تو ایران تحصیل کرد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مدارک تحصیلی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد، مورد ارزیابی قرار نمی گیرد.

 57. رضا گفت:

  سلام.با توجه روابط نسبتا سرد روسیه با کشور های پیشرفته اروپای غربی و دیگر کشور های پیشرفته مثل کانادا و آمریکا و….. آیا می شود به راحتی بعد از تحصیل در روسیه به این کشور ها مهاجرت کرد برای کار یا ادامه تحصیل در کل مدرک و ویزا و پاسپورت روسیه اعتبار کافی داره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس تجربه ما، شما میتوانید در حین تحصیل و یا پس از اتمام تحصیلات، در دانشگاه های این کشور درخواست انتقال بدهید و به دانشگاه های کشور های اتحادیه اروپا منتقل شوید.
   مدارک دانشگاهی این کشور نیز در اتحادیه اروپا مورد تایید خواهد بود.

   1. فرشته نوابی گفت:

    سلام وقتتون بخیر ، من ۳۳ سال سن دارم و کارشناسی ارشد دارم ، میخوام اقدام کنم برای رشته پزشکی در روسیه ، منتها هزینه های تحصیلی که شما قید فرمودید خیلی متفاوت هستند ممکنه بفرمائید کدوم دانشگاه هزینه تحصیلی پایین تری داره که من از عهده ش بربیام و اینکه مورد تایید خود کشور روسیه و ایران هستند ؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام
     هزینه تحصیل در روسیه از موسسه به موسسه دیگر متفاوت است.

 58. مبینا گودرزی گفت:

  سلام
  من دهم رشته تجربی هستم بامعدل۱۹/۴۲
  میشه راهنمایی کنین واسه گرفتن پذیرش دندانپزشکی دانشگاه های ترکیه چه کارهایی باید انجام بدم تا قبول بشم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   باید در آزمون ورودی شرکت کنید و پذیرفته شوید. می توانید برای شرکت در آزمون آماده شوید.

 59. آزاده اسدی گفت:

  درود کارشناس ارشد جامعه شناسی ورزش با معدل ۱۹/۱۹ هستم و دو مقاله هم دارم می خواستم بدونم میتونم برای کشور روسیه در مقطع دکترا ، فاند بگیرم؟ البته آیلس ندارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله شانس اقدام و اخذ بورسیه رو دارید، معمولا دانشگاه های روسیه برای پذیرش بورسیه و فاند شرایط راحت تری را دارند.

 60. ali گفت:

  سلام ببخشید برای تحصیل در دوره دوم یعنی دهم و یازدهم و… شرایط چطوره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما بخیر
   به منظور تحصیل در کشور روسیه و مقاطع دبیرستان، شما بایستی تمکن مالی و همچنین نمرات خوبی را ارائه دهید تا مورد قبول سفارت و سپس مدرسه هدف قرار بگیرد، ضمن اینکه هر مدرسه برای خود شرایط پذیرش خاصی دارد.

 61. پروانه اخوندزاده گفت:

  باسلام بنده بعد ازچندسال ترک تحصیل امسال مدرک پیش دانشگاهی گرفتم معدلم بالای ۱۷هست امکانش هست بورسیه تحصیلی بگیرم در روسیه?

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   در کل بورسیه گرفتن امکانپذیره ولی به شرایط تحصیلی شما در روسیه و ایران بستگی داره، امکان بورسیه از ایران برای مقاطع عالی معمولا شدنی هست.

 62. قلب یخی گفت:

  سلام من امسال دیپلم نظام جدیدمو گرفتم معدلم خوب نیس،میتونم پزشکی روسیه قبول شم؟و اینک چجوریه شرایطش،،بورسیه تو مقطع کارشناسی هست برای کسی،ک وضع مالی مناسبی نداره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با ارائه مدارک و ریز نمرات سال های گذشته خود، می توانید در آزمون پذیرش دانشگاه های این کشور پذیرفته شوید.

 63. کوروش نوشادی گفت:

  با سلام و درود فراوان من چند تا سوال دارم
  در هر سال 6000الی 10000 روبل برای دانشگاه پزشکی لازمه یا دلار ،اگه روبل باشه هزینه 6 سال میشه 4.5 ملیون تومان که خیلی کم میشه
  حال اگر اینم دلار باشه هزینه خوابگاه و خوراک و دانشگاه میشه 450 ملیون تومان یعنی ما فقط با صرف همین هزینه ها میتوانیم بریم روسیه و تحصیل کنیم
  در مورد سختی تحصیل در روسیه در مقابل ایران یکم توضیح میدهید منظورم اینه اینجا ما یه کنکوری داریم که یه غولیه برا خودش اونجا چجوره
  بعد ما به قبولی کنکور در ایران نیاز داریم یا میتوانیم بدون کنکور بریم (چه شرایطی داره اونوقت بدون کنکور)
  من الان در ایران یه دانش اموز با نمرات تقریبا 18 هستم بالاتر 18 البته
  شرط معدلم برای تحصیل در روسیه مهمه یا خیر؟
  بعد من شنیدم باید سال اول بریم کالج ایا این درست است یا خیر اگهه درسته برای چه اینکار باید بکنیم
  و در اخر
  شما خودتونم کار مهاجرت تحصیلی برای اشخاص انجام میدهید یا خیر اگر میدهید راه ارتباط چجوریاست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام، هزینه ها به دلار است و شهریه سالیانه مد نظر است، پذسجیرش روسیه خیلی ساده تر از کنکور ایران است، متقاضی با شرایط شما به راحتی پذیرش می گیرد.
   هدف از یکسال کالج گذراندن زبان روسی و بعضی از دروس پیش نیاز است.
   موسسه ما، در زمینه مشاوره و خدمات مهاجرت فعالیت می کند، آدرسها در بخش تماس با ما درج شده است.

 64. مهینی گفت:

  سلام اگر کسی معدل دپیلم پایینی داشته باشد شانس قبولی در رشته دندانپزشکی روسیه رو داره ؟یا معدل دیپلم‌مدنظر نیست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله در صورتی که شرایط پذیرش دانشگاه ایجاب کند می توانید اقدام به پذیرش کنید، اما این نیز شرایطی دارد که باید حتما بر اساس مدارک شما بررسی شود.

 65. غزال بیگدلو گفت:

  سلام
  من دانش آموز پایه یاز دهم هستم
  در چه زمانی بهتره برای بورسیه تحصیلی اقدام کنم و چه کار هایی باید انجام بدم
  چه مدارکی باید داشته باشم
  آیا فقط زبان روسی کافیه یا باید دنگلیسی هم یاد بگیرم ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، بعد از پایان دوازدهم اقدام کنید، مدرک زبان روسی کافی است.

   1. Negar گفت:

    سلام بنده کلاس یازدهم هستم ،،
    دیپلمم رو که گرفتم واسه رشته پزشکی میخوام برم مسکو در دانشگاه لومونوسف تحصیل کنم لطفا بهم بگید چقدر هزینه داره ? ( لطفا حداکثر رو در نظر بگیرید ) آیا باید دلار داشته باشم یا روبل؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     سلام روزتون بخیر
     تحصیل در دانشگاه های روسیه حدود 6000 دلار در سال هزینه خواهد داشت.

 66. محمد جواد گفت:

  سلام خسته نباشید من 19سالمه و معدل کل دیپلمم 18.20 رشته تجربی میخواستم بدونم میتونم در یکی از دانشگاه های روسیه تحصیل کنم و اگر در ایران زبان روسی یاد بگیرم و مدرکشو بگیرم بازم باید دوره پادفک و بگذرونم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، در صورتی که مدرک زبان روسی دارید، نیاز به گذراندن دوره پادفک نیست، البته گذراندن دوره پادفک در روسیه به پذیرش کمک می کند.

 67. کوروش گفت:

  ببخشید یعنی هزینه ها رو تو روسیه باید به دلار پرداخت کنیم یا این هزینه هایی که به دلار گفتین یه تخمین هزینه س؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، هزینه ها همه تقریبی است، به دانشگاه و شهر مقصد بستگی دارد.

 68. علیرضا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من معدل دیپلمم بین نوزده تا نوزده و بیست صدم هست چون هنوز کارنامه کامل نیومده تقریبی گفتم.اول از همه آیا دانشگاه لومونوسوف رشته دندانپزشکی داره و اگه داره من با این معدل ممکنه امکان تحصیل در این دانشگاه رو داشته باشم.و دینکه از لحاظ علمی دانشگاه سماشکو مسکو بهتره یا پاولوف سنت پترزبروگ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، معدل شما برای پذیرش در این دانشگاه ها مناسب است، برای اطلاع از شرایط هر دانشگاه و مقایسه انها با دفاتر ما تماس بگیرید.

 69. بهروز گفت:

  سلام و درود
  لیسانس مهندسی پزشکی دارم
  و فوق لیسانس فناوری اطلاعات با معدل بالای ۱۹ از دانشگاه ازاد
  فعلا بدون مقاله و مدرک زبان
  برای دکترا میخوام اقدام کنم
  امکان فاند هست ؟ و ایا حتما باید زبان روسی یاد بگیریم ؟
  سپاس از توجهتون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، برای پذیرش در مقطع دکتری به رزومه قوی نیاز دارید، مثل مقاله و …پیشنهاد می دهم یا برای مستر مجدد اقدام کنید یا رزومه تون رو قوی تر کنید.

 70. نوشین گفت:

  سلام میشه یه گروه تلگرامی از دانسجویان روسیه بذارید ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اگر نیاز به اطلاعات تکمیلی دارید، میتوانید از طریق مراجعه حضوری و یا تماس بامشاورین ما، مستندات و اقدامات پیشین را در مورد متقاضیان قبلی ببینید.

 71. سینا نعیمی گفت:

  سلام برای تحصیل در روسیه حتما باید دوره سربازی گذرونده باشیم؟ینی اگه سربازی نرفته باشیم نمیشه معافیت تحصیلی در خارج از کشور گرفت؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن پایان خدمت سربازی برای خروج از کشور ملاک است و بایستی مقدمات خروج را با در دست داشتن برگه خروج از کشور انجام دهید.
   در صورت امکان خروج از کشور، شما مانعی برای حضور در کشور های خارجی نخواهید داشت.

 72. زهرا قمی گفت:

  سلام خسته نباشید .
  میخواستم بدونم با دیپلم فنی و حرفه ایی و کاردانش هم میشه اقدام به مهاجرت تحصیلی کرد ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بستگی به هدف مهاجرت شما دارد که می خواهید کدام کشور را به چه منظوری انتخاب کنید.اما در کل بله، می توانید برای مقطع کارشناسی مرتبط، اقدام به پذیرش تحصیلی کنید.

 73. مهرداد گفت:

  سلام میخواستم بدونم با دویست میلون تومان و کار کردن در خود روسیه میشه هزینه تحصیل پزشکی در روسیه را پرداخت ؟ اصلا اجازه میدهند اونجا کار کنیم ؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به دانشگاه هزینه های تحصیل متفاوت خواهد بود اما در مواردی بین 6000 – 10000 روبل برای دانشگاه لومونسوف و 9000 روبل برای دانشگاه سچنوا هزینه لازم است.
   هزینه زندگی هم به صورت دقیق مشخص نیست اما در حدود 500 تا 600 دلار برای یک فرد دانشجو، کفایت می کند.
   دقت داشته باشید که حین تحصیل شما اجازه کار پاره وقت را دارید.

 74. المیرا ا گفت:

  سلام من امسال میخوام برم مسکو و یا سنت پتربورک پزشکی بخونم ولی معدا دیپلمم ۱۲/۱۲ است آیا میتونم تو یکی از دانشگاه های مسکو یا سنت پترزبورک پزشکی بخونم؟
  و اینکه شهریه ی این داشگاه سالانه چقدر است؟
  و آیا به این دانشگاه ها دولت ارز دانشجویی میده؟
  و اگه میشه هزینه زندگی رو هم بگین ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل در دانشگاه هایی مانند سچنوا مسکو، وجود دارد چرا که آنها به معدل اهمیت زیادی نمی دهند.
   در مورد شهریه هم بدانید که هر دانشگاه متفاوت است و در مورد دانشگاه سچنوا حدود 9000 دلار می باشد.
   ارز دانشجویی را باید از وزارت علوم و بانک مرکزی پیگیری کنید چرا که قوانین به صورت مدام در حال تغییر است.
   با مبلغی معادل 500-600 دلار در ماه می توانید هزینه زندگی خود در مسکو را بپردازید.

 75. نیما گفت:

  سلام. وقت بخیر. من میخوام برای اخذ پذیرش از یکی از دانشگاهای اقتصاد روسیه اقدام کنم. تقریبا تمام مراحل اداری و قانونی رو میدونم. فقط میخوام بدونم برای پذیرش باید واسطه باشه یا نه مستقیم از سایت ثبت نام کنم اوکیه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید در صورتی که روال اخذ پذیرش و پیش نیاز های قطعی را می دانید، مستقیما به دانشگاه درخواست دهید.
   اما استفاده از تجربه دیگران، بهتر از تجربه کردن و آزمون و خطاست.

 76. محمد حسین صدیقی گفت:

  سلام وقت بخیر قبل از پرسیدن سوالم خواهش میکنم جوابمو زود بدید ممنون
  درمورد تحصیل در روسیه سوالی داشتم ک نحوه ی پذیرش و تحصیل در رشته پزشکی به چه صورت و دقیقا هزینه سالانه چقدر میشه هزینه تحصیل برام مهمه ک بدونم شرایطش چجوریه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل پزشکی در کشور روسیه و دانشگاه های آن، با آزمون انجام میگیرد.
   چه در دوره پیش پزشکی و چه در دانشگاه، هزینه های تحصیل هم بسته به دانشگاهی که در آن تحصیل می کنید تعیین خواهد شد و از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است.

 77. Bkb گفت:

  سلام من در رشته ریاضیات در مقطع کارشناسی در حال تحصیلم ومی خواستم بدونم که باچه شرایطی میتونم از دانشگاه های روسیه بورس بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شرایط لازم، داشتن مدرک پیش دانشگاهی و دیپلم + ریز نمرات است که به شما اجازه ادامه تحصیل را می دهد.
   مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم.

 78. Hossein.Ranoodi گفت:

  سلام .من دارای دیپلم تجربی پیش دانشگاهی وکارت پایان خدمت هم دارم .ولی زبان انگلیس و روسیه بلد نیستم می تونم روسیه دندانپزشکی بخونم .چطوری ثبت نام کنم کجا ثبت نام کنم معدلم 15است شرایطش دارم برا ثبت نام

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های روسیه دانشجویان را بر اساس آزمون ورودی پذیرش می کنند و پیشنیاز این آزمون گذراندن دوره پادفک روسی است که شما را با زبان روسی و پیشنیاز های تحصیل در دانشگاه آشنا می سازد.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 79. فراز گفت:

  سلام
  من 16 سال دارم و دانش اموز پایه دهم(رشته ریاضی) مدرسه علامه طباطبایی هستم
  میخواستم بدونم برای سال دوازدهم (در مقطع دبیرستان )میتونم به روسیه برم؟ اگر میشه اولین قدم چیه ؟
  (از نظر مالی هم در شرایط خوبی نیستم )

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این امکان برای شما فراهم است که سال دوازدهم خود را در کشور روسیه سپری کنید و قطعا انجام این کار، مستلزم در نظر گرفتن هزینه های تحصیل و زندگی می باشد.

 80. زکیه گفت:

  سلام. آیا رشته ی پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه لومونوسوف، بورسیه تحصیلی ۱۰۰ رایگان هم داره؟ اگه داره شرایطش برای بورس چیه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بحث بورسیه عموما پس از یک یا دو ترم، با توجه به وضعیت تحصیلی شما، انجام می شود و هیچ وقت نمی توان بودجه تخصیص داده شده به بورسیه را قبل از آغاز تحصیل تضمین کرد.البته دانشگاه های روسیه بورسیه ندارند.
   حتی در کشور ایتالیا که تمام دانشجویان کشورهای جهان سوم را بورسیه می کنند، نمی توان بورسیه را تا قبل از آغاز تحصیل تضمین نمود.

 81. ستاره احمدی گفت:

  باسلام من مهندسی کامپیوتر نرم افزار دانشگاه شریعتی در مقطع لیسانس دارم و ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه علم و صنعت ایران را دارم میخواستم ببینم میتوانم در مقطع دکترا در همین رشته در دانشگاه مسکو ادامه تحصیل بدم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که نمره آیلتس بالا، رزومه علمی و مقالات چاپ شده در مجلات بین المللی را داشته باشید، دانشگاه پس از بررسی تقاضا های تحصیل،از سمت دانشجویان، نتیجه بررسی را با پذیرش یا عدم پذیرش شما عنوان می کند.

 82. سجاد گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم برای بورسیه شدن در دانشگاه برای لیسانس قبلش دانشگاه روسیه از ما آزمون ورودی میگیره؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بحث بورسیه بر اساس عملکرد شما در ترم های آغازین و رزومه شما صورت میگیرد، که پیشنهاد می شود در برنامه ریزی هایتان بورسیه را قطعی نبینید.

 83. پری گفت:

  سلام وقت بخیر
  من لیسانس مکانیک دارم معدلم ۱۳:۵هست میخواستم بدونم با این معدل شرایط پذیرش توی دانشگاه های روسیه رو دارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   عموما دانشگاه های روسیه سختگیری های زیاد را برای پذیرش اعمال نمی کنند و شرایط شما نیز قابل اقدام است.

 84. Mb گفت:

  با عرض سلام بنده دانشجوی سال دوم دکترای عمومی دامپزشکی دانشگاه آزاد هستم قصد ادامه تحصیل در رشته ی پزشکی در یکی از دانشگاه های روسیه را دارم اما این برای من سوال هستش که بنده مدرک زبان ندارم این یک دوم اینکه معافیت تحصیلی به مدت 8 سال دارم که از سال 95 دانشجو شدم تا 8 سال بعد معاف هستم که میشه سال 1403 سوم اینکه پاسپورت و گذرنامه و اینجور چیزا هم هنوز نگرفتم و از لحاظ مالی فعلا کمی مشکل دارم اما حل میشه ولی با این تفاسیر میخواستم ببینم آیا حین همین تحصیلم که حالا حالا طول میکشه بخوام اقدام کنم بهتره یا بزارم تحصیلم تمام بشه چون اگر فارغ التحصیل بشم اون وقت بایستی برای phd اقدام کنم که میدونم با این وضعیت آموزش در دانشگاه های ایران رزومه ی خوبی نخواهم داشت همینطور معدل نسبتا خوبی شاید داشته باشم اینم اضافه کنم من همین الان تازه دارم میرم توی 20 سال به نظرتون تحصیل در دانشگاه آزاد رو رها کنم و بیفتم دنبال مهاجرت تحصیلی ام یا نه چون همینطور داره سن ام حروم میشه و هیچی به هیچی نه احساس دانشجوی دکترا میکنم نه انگیزه ای برای ادامه ی تحصیلم توی ایران دارم اونم توی دانشگاه آزاد ؟
  اما درکل حین تحصیلم بهتره اقدام کنم یا بعد از آن ؟
  بعد اگر بخوام برم همینطور داره زمان معافیتم تمام میشه یا کم میشه این برای من مشکل ایجاد نخواهد کرد جهت ادامه تحصیل در روسیه ؟
  برای گرفتن پاسپورت ، گذرنامه و… شنیدم بایستی قبل از فارغ التحصیلی اقدام کنیم چرا ؟
  آیا بدون مدرک زبان هم میشه رفت ادامه تحصیل داد ؟ یعنی دوره ای رو برای ما فراهم میکنن که زبان یاد بگیریم یا نه ؟
  و اینکه اگر بعد از فارغ التحصیلی بخوام اقدام کنم اون موقع موقع سربازی ام هستش اون موقع چه باید کرد ؟
  حالا یا در اینجا یا به جیمیلم جواب سوالاتم را در حدی که میتونید کمک کنید پاسخ دهید
  با تشکر از پرسنل زحمتکش موسسه ی توسعه گران مهر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل پزشکی در روسیه نیاز به مدرک زبان نمی باشد.
   بحث گرفتن پاسپورت و ویزا و مجوز خروج از کشور نیز قابل حل است.مهمترین تصمیمات و شرایط را خود شما باید تعیین نمایید، که ما در آن راستا به شما خدمتی نماییم؛ بدین معنا که تصمیم خود را در مورد تحصیل در دیگر کشور ها بگیرید و هزینه هایی را که دانشگاه از شما اخذ خواهد کرد را بتوانید پرداخت کنید.
   گزینه ی کشور ترکیه با هزینه های دانشگاهی بین 1200 الی 1500 دلار در سال نیز قابل بررسی ست.
   همچنین برای شما می تواند کشور فرانسه با تحصیل رایگان، گزینه ی خوبی باشد و این مهم، قطعا حاصل خوبی خواهد بود.
   در صورتی که به زبان فرانسه که پیش نیاز است ، مسلط نیستید جای نگرانی نیست، چرا که می توانید با هزینه ای کمتر از یک سال تحصیلی از 7 سال تحصیل در روسیه، زبان را در کشور فرانسه یاد بگیرید و در دانشگاه های فرانسه به صورت رایگان تحصیل نمایید.
   همچنین فرانسه بعد از تحصیل، به شما یک سال فرجه یافتن کار و گرفتن اقامت می دهد.
   برای بهره مندی از مشاوره های عمومی رایگان تلفنی، می توانید با شماره تماس های مندرج در سایت، تماس حاصل نمایید.

 85. s.m گفت:

  سلام من دانشجویی رشته دامپزشکی دانشگاه ازاد هستم با معدل ۱۶ میخواستم ببینم امکانش هست بتونم در روسیه دکتری تخصصی بخونم؟مدرک دانشگاه ازاد مورد قبول هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک و رزومه ی شما مورد بررسی قرار میگیرد و با توجه به آن وضعیت پذیرش شما مشخص می شود.

 86. علیرضا حسنیان گفت:

  من 16 سال سن دارم و دارای مدرک تافل هستم و در مدرسه تجربی درس میخوانم در کلا یازدهم میخواستم بدونم برای تحصیل دندانپزشکی چه نمره ای را باید برسونم و اینکه از لحاظ مالی هر چقدر بشه تقدیمتون میکنم

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در روسیه، سخت گیری هایی مثل کشور آلمان اعمال نمی شود، که حتما معدل های دیپلم و پیش دانشگاهی باید بالای 16 باشد، ولی قطعا نمرات بالاتر پذیرش را در دانشگاه های مطلوب را به همراه خواهد داشت.
   برای افرادی در سن شما پیشنهاد میشود با مشاورین متخصص در بحث مهاجرت در ارتباط باشید.برای استفاده از مشاوره های رایگان تلفنی می توانید با شماره تماس های مندرج در پایان هر صفحه تماس حاصل نمایید.

 87. Mehrab گفت:

  با سلام بنده در حال حاضر پیش دانشگاهی رشته تجربی هستم
  ایا معدل کتبی دیپلم ک 18:30شدم برای تحصیل پزشکی در دانشگاه لومونوسو کافیه یا پیش دانشگاهی رو هم باید نمره بالا بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   پیشنهاد میشود برای داشتن شرایط بهتر از جهت تحصیل، تلاش نمایید که معدل بالا کسب شود.این باعث خواهد شد در صورتی که گزینه های مناسب دیگری به شما پیشنهاد شد، توان درخواست برای اخذ پذیرش را دارا باشید.
   دانشگاه لومونوسوف نیز از رنکینگ بالای جهانی برخورد می باشد، داشتن نمرات بالاتر درصد احتمال اخذ پذیرش شما را بالاتر خواهد برد.

 88. نوشین گفت:

  سلام…آیا تحصیل‌دندانپزشکی‌در‌دانشگاه‌سماشکو‌‌شرط‌‌معدل‌دارد؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مسئله ی شرط معدل را عنوان نکرده اند اما در تایید پذیرش موثر است.
   نا گفته نماند امتحان ورودی آسانی هم برگزار می شود

 89. امین دهقان گفت:

  سلام
  ببخشید من در رشته بسکتبال و هندبال و پرتاب وزنه مقام اول دارم میشه بورسیه ورزشی بشم یا نه فقط مدرک تحصیلی مهمه؟؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   در این حالت می بایست از طریق پیشنهاد کاری ویزا گرفت.
   با توجه به این که سن و تحصیلات و میزان تسلط به زبان های خارجی و دیگر پارامتر ها را مرقوم نفرمودید راه های دیگر قابل بررسی نمی باشد.

 90. فاطیما گفت:

  سلام. پیش دانشگاهی هنر هستم تصمیم دارم کارشناسی یکی از رشته های هنر رو توی روسیه بخونم. تا خدودی با زبان روسی آشنایی دارم. کی باید اقدام کنم برای ثبتنام؟ از چه طریق میتونم راحت تر پیگیر کارام باشم؟ و اینکه احتمالش هست بورسیه شم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   روی مسئله ی بورسیه برنامه ریزی نفرمایید.
   فرصت زیادی برای اقدام جهت ترم سپتامبر وجود ندارد.

 91. ادریس سالاری گفت:

  سلام من دو سال حقوق علوم سیاسی را در کابل افغانستان خواندم و فعلا تهران هستم مشتاق به ادامه تحصیل به یکی از دانشگاه های مسکو هستم اقتصاده آنچنان بالای هم ندارم زبان روسی هم بلد نیستم انگلیسی ۸ سال قبل فراگرفتم لطفا من را راهنمای کنید ممنون منتظر هستم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که استطاعت مالی کافی برای تحصیل در کشور روسیه را ندارید، پیشنهاد می شود، اقدام نفرمایید؛ چرا که نمی توان فقط طبق بحث بورسیه اقدام نمود.

 92. محمدرضامحموديان گفت:

  باسلام وخسته نباشيد ميخواستم ببينم با معدل ديپلم ١٣/١٠ميتونم رشته دندون پزشكي در روسيه درس بخونم،واينكه ايا به مدرك زبان مثل ايلس يا تافل نياز هست؟؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مدرک زبان نیاز نمی باشد و این امکان برای شما فراهم است.

 93. بهار گفت:

  سلام.وقت بخید
  ر.ایاهزینه دقیق تحصیل پزشکی درروسیه چقدر است لطف کنید بگید واینکه چطوری باید اپلای بدم به دانشگاه؟هنوز هم زمان برای ثبت نام وجود داره؟شرط معدل لازمه؟اگه بخوای بورسیه بشی چه کاری باید انجام بدیم؟قبل از اعزام به روسیه واسه تحصیل باید هزینه هارو پرداخت کنیم؟مدرک زبان لازمه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه های تحصیل و زندگی در روسیه به طور کلی در مقالات مرتبط به تفصیل آمده است که شامل هزینه های دانشگاه و اسکان و زندگی و این قبیل هزینه ها خواهد بود.
   در مورد شرط معدل عرض میشود ؛ بسیاری از دانشگاه های روسیه شرط معدل ندارند و قطعا معدل های بسیار پایین را تایید نخواهند کرد.برای دریافت بورسیه می توانید در آزمون بورسیه شرکت کنید.برای اقدام جهت تحصیل در ترم سپتامبر فرصت کمی باقیست.مدرک زبان برای تحصیل ، پیش نیاز نمی باشد.

 94. Azin گفت:

  سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم با این نمرات میتونم برای پزشکی پاولوف درخداست بدم و پذیرش بشم؟
  معدل دیپلم:۱۹.۰۲ معدل پیش:۱۷.۰۶
  زیست سوم: ۱۷.۷۵
  زیست پیش:۱۵.۲۵
  شیمی سوم:۱۷.۵
  شیمی پیش:۲۰

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله

 95. امیر گفت:

  با سلام می خواستم بدونم که کسایی که رشتشون ریاضی هم میتونن پزشکی بخونن و معدل دیپلمم ۱۳.۷۴ هست ومیانگین هم نزدیک ۱۷

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان اخذ پذیرش پزشکی روسیه با دیپلم تجربی و ریاضی وجود دارد.

 96. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  لیست جدید وزارت بهداشت برای سال ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بالاخره مشخص شد، در این لیست دانشگاه سچینوا مسکو، دانشگاه لومونوسف، انیستیتو دندانپزشکی مسکو سماشکو، دانشگاه پاولوف سن پترزبورگ و موسسه چشم پزشکی فیدوروف و دانشگاه نووسیبیرسک تایید شده اند.

 97. نادیا شعبانی گفت:

  سلام ۲۰ سالمه با دیپلم تجربی معدل ۱۹.۵ . امکانش هست در رشته دندان پزشکی مسکو ثبت نام کنم؟ آیا میتونید کمکم کنید؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید، امکان اعزام به روسیه برای این موسسه امکانپذیر است.

 98. حسن بهرامی نیا گفت:

  سلام بنده دانشجوی فیزیک مهندسی دانشگاه دولتی هستم ایا امکان ادامه همین رشته در دانشگاه روسیه هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله برای روسیه مشکلی ندارد.

 99. مهتاب گفت:

  سلام ببخشید دانشگاه رودن برای داروسازی و دندان پزشکی شرط معدل داره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله دانشگاه های رودن و لومونوسف شرط معدل دارند.

 100. رضام گفت:

  سلام
  ببخشید بهترین زمان برای ثبت نام رشته ی پزشکی روسیه به زبان انگلیسی چه موقعیه؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   از حدود اسفند، بهتر است اقدام فرمایید.

 101. مصطفی فیض زاده گفت:

  سلام من مشهد هستم چطورمیتونم مشاوره حضوری داشته باشم با مشاورین راجع به ادامه تحصیل پزشکی در روسیه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می توانید از طریق تماس تلفنی با کارشناسان ارشد موسسه ارتباط داشته باشید.

 102. گلى گفت:

  سلام
  ببخشيد من ديپلم رياضى دارم
  ميتونم مداركمو بفرستم ؟
  براى رشته فنى پذيرش ميگيرن ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکانش هست.

 103. سميرا گفت:

  سلام واسه دندانپزشكى مسكو از چه تاريخى مى تونيم اقدام كنيم و پذيرش از چه تاريخى هست؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شروع سال تحصیلی برای دوره های پاتفک دو‌ ترمه از سپتامبر و اکتبر و برای پاتفک سه ترمه دانشگاه های رودن و لومونوسف از بهمن ماه می باشد.

 104. امیر علی گفت:

  با سلام بنده کارشناسی حسابداری دارم میخواستم بدونم برای ارشد میتوان از دانشگاه معتبر روسیه در رشته حسابرسی پذیرش گرفت و شرایط ورود و تاریخ جذب دانشجو رو بفرمایید باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکانش هست، تاریخ شروع ترم اکثر دانشگاه های روسیه حدود سپتامبر هست.

 105. آروشا گفت:

  با سلام
  بهترین زمان برای اقدام به اخذ پذیرش پزشکی روسیه چه موقعی است؟؟؟
  بعد از عید یا تابستان؟؟؟
  لطفا پاسخ بدین ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هر چه سریع تر اقدام کنید بهتره، از حدود اردیبهشت کم کم ظرفیت پاتفک دانشگاه ها برای ورودی ۲۰۱۸-۲۰۱۹ تکمیل می شود.

 106. آرتان گفت:

  همه ی دانشگاههای روسیه شرط معدل دارن؟؟؟
  کدومشون نداره و پزشکیش مورد تأیید وزارت بهداشته؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر همه دانشگاه های روسیه شرط معدل نداره مثل دانشگاه های نووسیبیرسک، کازان و غیره.

 107. رضا امیران گفت:

  ببخشید یه سوال دیگه هزینه ی تحصیل پزشکی روسیه دقیقا چقدره به دلار؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه پزشکی روسیه بسته به دانشگاه بین ۴۵۰۰ تا ۸۰۰۰ دلار متغیر است.

 108. امید قائدی گفت:

  سلام من فوق لیسانس مشاوره تحصیلی هستم و رشته کارشناسی من مرتیط نیس اگر برای دکتری بخوام در همین رشته اقدام بکنم بدون مرتبط بودن رشته می تونم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، معمولا امکان این اقدام وجود ندارد.

 109. حسين كرمي گفت:

  با چه معدلي ميتوان در رشه ي پز شكي شركت كرد ورمعدل چي سالي مهم است. بعد از رشته ي رياضي ميتوان بزشكي خواند

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا شرط معدل فقط برای دانشگاه های رودن و‌لومونوسف مطرح است، منظور معدل دیپلم و پیش دانشگاهی است.
   امکان تحصیل پزشکی در روسیه با دیپلم ریاضی وجود دارد.

 110. حسبن شاکری گفت:

  درود
  آیا تحصیل در روسیه و در رشته داروسازی شزایط سنی دارد؟ بنده فوق ایسانس و مدرس با تجربه ای در زیان انگلیسی هستم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر شرایط سنی وجود ندارد، امکان تحصیل داروسازی برای شما وجود دارد.

 111. Taylor گفت:

  با سلام
  آیا در روسیه امکان تحصیل در رشته مترجمی زبان انگلیسی وجود داره؟ و اگر هست شهریه ش سالانه چقدره؟
  من قصد بازگشت به ایران رو ندارم اگر بتونم برم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله هست، البته اگر قصد بازگشت به ایران را ندارید، بهتر است برای کشورهای دیگر اقدام فرمایید.

 112. پریا گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 26 سالمه و ارشد هوش مصنوعی دارم.به داندان پزشکی علاقه دارم.دیپلمم هم فنی بوده.می خواستم بدونم شرایط تحصیل در رشته دندان پزشکی رو در روسیه و یکی از دانشگاه های معتبر اونجا دارم. ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان پذیرش تحصیل پزشکی با مدرک دیپلم فنی وجود دارد ولی اگر تصمیم به بازگشت به ایران را دارید، باید قبل از شروع تحصیل، حتما مدرک دیپلم های ریاضی یا تجربی را داشته باشید.

 113. ستاره شريفي گفت:

  با سلام
  براي تحصيل در دانشگاه هاي روسيه رشته ي پزشكي نيازمند مدرك زبان هست؟
  آيا تو خود روسيه آزمون زبان برگزار نميشه؟
  اگر ميشه نيازمند چه نمره اي هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر مدرک زبان لازم نیست و امکان طی دوره و گرفتن مدرک در روسیه وجود دارد.

 114. سعیده گفت:

  با سلام یک سوال دیگه هم داشتم ….. آیا رشته زبان روسی در مقطع ارشد در دانشگاه های آلمان هست ؟ من سرچ کردم و چیزی دستگیرم نشد..ایا این رشته در دانشگاه های آلمان تدریس میشه ؟

 115. حانیه ع گفت:

  سلام من معدل دیپلمم ۱۴/۴۵ و پیش دانشگاهیم ۱۳/۲۵ الان برای تحصیل در روسیه به مشکل برمیخورم؟اخه به من گفتن باید معدلم به ۱۶ برسه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله میتوانید اقدام فرمایید. معمولا دانشگاه های معدل بجز برای برخی دانشگاه ها مثل رودن و لومونوسف وجود ندارد.

 116. maryam گفت:

  سلام هزینه های ابتدایی برای رفتن به روسیه و پزشکی خوندن چقدر میشه به علاوه ی هزینه های بعدی

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه و شهری که تحصیل میکنید، بین ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان هزینه به صورت سالانه خواهید داشت.

 117. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  با سلام
  در صورتی که در مدت معافیت تحصیلی هستید، می توانید با قید وثیقه جهت تحصیل در خارج از کشور اقدام فرمایید، البته این مسئله معافیت و سربازی برای تحصیل در خارج از کشور جزییاتی دارد که می توانید از مشاورین موسسه سوال فرمایید.

 118. میلاد ترکی گفت:

  سلام زمان ثبت نام رشته دندان پزشکی دانشگاه های روسیه هم مثل ایرانه که شهریور ماه و بهمن ماه ثبت نام میشه؟یا زمانش فرق میکنه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   دانشگاه های پزشکی روسیه معمولا فقط یکبار و در حدود شهریور پذیرش دارند، البته ظرفیت دانشگاه های خوب معمولا تا خرداد تکمیل میشود و افراد بعد از آن می توانند برای پاتفک دیگر دانشگاه ها اقدام کنند.

 119. احمدرضا مرادی گفت:

  سلام
  معدل دیپلم من 18/09 و معدل پیش دانشگاهی من 16/75 هست
  امکان گرفتن بورسیه در رشته پزشکی وجود داره یا نه؟
  ضمنا آیا نمره آیلتس هم مورد نیازه هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبق اطلاعات ما هیچ شانسی جهت اخذ بورسیه تحصیلی پزشکی روسیه ندارید‌.
   آیلس برای برخی دانشگاه ها مثل کازان الزامی است.

 120. شریفی گفت:

  باسلام
  آیا دانشگاه های روسیه با حجاب خانمهای مسلمان مخالفتی دارند؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   خیر، هیچ گونه مشکلی نداره، دانشجویان بسیاری از ایران و سایر کشورهای مسلمان در روسیه مشغول به تحصیل هستند. ممنوعیت حجاب در روسیه برای دانشجویان وجود ندارد.

 121. قدیمی گفت:

  سلام؛من در رشته مدیریت بازرگانی دانشگاه آزاد درس میخونم؛آیا با معدل بالای ۱۷؛ تافل و مقاله isi امکان گرفتن بورسیه برای مقطع فوق لیسانس رو دارم؟؟؟یا حتما باید مدرک ام از دانشگاه سراسری باشه

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله شانس بورسیه تحصیلی روسیه را دارید، البته قطعی نیست و طبق شرایط مختلف و شرایط داوطلبان می باشد.

 122. الهام گفت:

  با سلام.من 24 سال سن دارم. دیپلم تجربی با معدل 18 دارم .و لیسانس مهندسی صنایع.آیا امکان خوندن رشته فیزیوتراپی در روسیه وجود داره؟؟ اگر آره چه شرایطی داره و هزینه های تحصیل چقدر میشه؟آیا این رشته ارزش خواندن خارج از کشور دارد؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل در کلیه رشته های پیراپزشکی در کشور روسیه فراهم است اما نکته حائز اهمیت، هدف شماست که مشخص می کند آیا واقعا ارزش دارد یا خیر؟!
   هزینه های تحصیل هم در کشور روسیه بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل دارد که مشخص کننده هزینه ها می باشد.

 123. پوریا برنجی گفت:

  با سلام
  رشته های پزشکی و دندان پزشکی ازمون ورودی دارن؟ معیار هاشومن چیه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله داره، ولی آزمون چندان سختی نیست و معمولاً منابع آزمون ورودی پزشکی روسیه شامل دروس شیمی زیست و زبان است.

 124. امیر گفت:

  با سلام مجدد
  آیا در روسیه دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشتی هست که رشته بینایی سنجی (اپتومتری) را به زبان انگلیسی ارائه دهد؟
  باتشکر

 125. امیر گفت:

  سلام بنده میانگین معدل کل دیپلم و پیش دانشگاهیم 15.73 هست و 27 صدم تا میانگین معدل 16 کم دارم، آیا امکان تایید وزارت بهداشت هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبق اعلام جدید وزارت بهداشت مبنی بر ارائه لیست جدید دانشگاه های پزشکی مورد تایید، مشروط و غیر مشروط بودن دانشگاه ها حذف شده و همه دانشگاه شرایط یکسانی را دارند. معدل شما مشکلی ندارد.

 126. سامان گفت:

  سلام من لیسانس بازرگانی دارم با معدل 13 و خورده ای و کار و علاقم عکاسیه ولی زبان انگلیسیم خوب نیست و میخوام فوق لیسانسمو روسیه بخونم ایا تو رشته مدیریت بهتره با میتونم عکاسیمم بخونم واینکه دوره 1ساله وقتی زبان انگلیسی بلد نیستم میتونم ادامش بدم؟چون بلخره به زبون دوم واسه کلاس رفتن و یاد گرفتن باید بلد باشی ممنون میشم راهنماییم کنید

 127. Siamand گفت:

  سلام من دیپلم تجربی رو با معدل 16 و پیش دانشگاهی با معدل 14.5 تمام کردم ایا با این شرایط میتوانم در رشته پزشکی دانشگاههای روسیه شرکت کنم.؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله مشکلی بابت اخذ پذیرش با شرایط مذکور وجود ندارد.

 128. رضا گفت:

  سلام

  من لیسانس مهندسی پزشکی دارم او واحدهای شیمی بیوشیمی و فیزیولوژی فیزیک پزشکی و… پاس کرده ام اگر بخوام متقاضی پزشکب باشم ایا واحدهایم ارزیابی می شود؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   به نظر دانشگاه بستگی دارد ولی معمولاً ارزشیابی نمی شود.

 129. hamed گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید…
  بنده تجربی دارم و لیسانس مهندسی پزشکی و چند ماه دیگه خدمت سربازیم تموم میشه.و24 سال سن دارم.معدل دیپلم 18 و پیش دانشگاهی حدود 12 هست. و معدل لیسانسم 16.5.میخواستم بپرسم آیا با این شرایط میتونم در رشته دندون پزشکی در روسیه تحصیل کنم؟البته سطح زبان انگلیسیم بالاست و 2تا هم در زمینه پزشکی ثبت اختراع در ایران دارم.تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل با شرایط شما در روسیه وجود دارد، شما می توانید در دانشگاه هایی مثل دوستی ملل یا رودین مسکو دانشگاه کازان و همچنین دانشگاه هایی در سنت پطرزبورگ به تحصیل دندانپزشکی بپردازید. دانشگاه های مذکور دانشگاه هایی هستند که اخیراً مورد تایید وزارت بهداشت قرار گرفته اند.

 130. علی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم دانشگاه های مهندسی و صنعتی سطح بالا توی رشته نرم افزار و IT کدوما هستن تو روسیه؟شرایط پذیرش گرفتن چه جوریه؟

  شرایطمم اینه که با معدل 15 توی یکی از دانشگاه های سراسری ایران لیسانس IT گرفتم..قصد ادامه تحصیل در رشته امنیت اطلاعات در مقطع ارشد رو دارم..ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دانشگاه های مسکو و سنت پیطرزبورگ از دانشگاه های مطرح و معتبر روسیه هستند. با توجه به شرایط امکان اخذ پذیرش وجود دارد.

 131. میلاد گفت:

  سلام . من دانشجوی ترم 6 پزشکی در ایران هستم آیا میتوانم ادامه ی پزشکی عمومیم رو در یکی از دانشگاه های روسیه داشته باشم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید تقاضای انتقالی دهید و توافق دانشگاه های مبدا و مقصد الزامی است، البته این کار توصیه نمی شود.

 132. حامد لطفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من پشت کنکورم
  و میانگین سوم و پیش هم زیر 14 هست
  می خواستم برم ترکیه ولی تعداد نفرات زیاد شده و شانس قبولی کم
  در مورد تایید مدرک هم وزارت بهداشت چیزی در مورد معدل سوم نگفته و گفته اگه تخصص رو در دانشگاه مورد تایید بگیرین مدرک تایید میشه
  حالا می خواستم بدونم که هیچ راهی یا شانسی
  برای پزشکی روسیه نیست؟
  منی که معدلم زیر 14 هست
  اصلا نمی تونم روسیه قبول شم!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید برای کشور روسیه و ترکیه اقدام کنید؛ دانشگاه هایی در ترکیه هستند که بدون شرط معدل و با آزمون شما را می پذیرند و همچنین در روسیه نیز دانشگاه هایی وجود دارد که شرط معدل پایینی دارند و برای شما ممانعتی ایجاد نمیکنند.

 133. حسین صفری گفت:

  سلام من دانشجو سال اخر رشته کارشناسی برق هستم اما اصلا این رشته رو دوس ندارم و بخاطر بیماری ک سال اخر پیش دانشگاهی گرفتم مجبور ب ادامه تحصیل شدم و معدل کمتراز ۱۵ کسب کردم.وعلاقمندم ک در رشته دندانپزشکی درس بخوانم آیا شرایط پذیرش رو دارم؟
  باید کالج بگذرانم؟و یا کلا مشروط از پذیرش خواهم شد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید اقدام فرمایید، گذراندن کالج لازم است ولی اخیراً این موسسه شرایطی ایجاد کرده که پزشکی و دندادنپزشکی را بدون گذراندن دوره پاتفک شروع کنید.

   1. مهران اسفندیاری گفت:

    سلام و خسته نباشید
    در قسمتی فرمودید که موسسه شرایطی رو مهیا کرده که بدون گذراندن دوره پاتفک بشه وارد دانشگاه شد.ممکنه در این مورد یکم توضیح بدید

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     با سلام
     امکان پذیرش برخی دانشگاه ها در روسیه بدون گذراندن پاتفک وجود دارد، مثلا امسال دانشگاه های کازان، نووسیبیرسک برای رشته های انگلیسی زبان بدون پاتفک پذیرش داشتند.

 134. m.h گفت:

  با عرض سلام.میخواستم‌ببینم‌ اگر شخصی در بلاروس دوره ی پادفگ رو بگذرونه وبعد بخواد آزمون ورودی دانشگاه مسکو رو بده با اون مثل کسی که در مسکو پادفک رو گذرانده واسه ورود به دانشگاه رفتار میشه ؟یا اولویت بااونایی هس که در مسکو پادفک رو خوندن؟؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل دوره پاتفک در بلاروس و گذراندن دانشگاه در روسیه وجود دارد ولی با توجه به مواردی این کار توصیه نمی شود.

 135. Ali گفت:

  سلام دانشجوي حسابداري هستم ميخواستم شرايط تحصيل در رشته هاي اقتصاد با زبان انگليسي رو بدونم
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شرایط تحصیل رشته های مرتبط با اقتصاد در روسیه وجود دارد.

 136. ملیکا گفت:

  میخواستم بدونم ایا پس از اتمام تحصیلات امکان اخذ پاسپورت روسیه هست؟ (صرفا پس از پایان تحصیلات و نه مشروط بر ازدواج یا اشتغال)

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر امکان پذیر نیست، اخذ تابعیت و شهروندی روسیه به این راحتی نیست.

 137. سیاوش آقایی گفت:

  با سلام میخواستم بدونم یعنی زمانی که ما دیپلممون روبگیریم آیا میتوانیم به دانشگاه های روسیه برای دادن امتحان ورودی مراجعه کنیم؟ضمنا آیا این ازمون سخت هستش؟
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   پس از اخذ دیپلم و پیش در ایران و گذراندن دوره پاتفک می توانید در آزمون ورودی شرکت کنید، که البته آزمونی راحت است.

 138. وحید بایبوردی گفت:

  باعرض سلام
  تخصص دنداپزشکی چی ایا به زبان انگلیسی هست یا روسی

 139. وحید بایبوردی گفت:

  با عرض سلام آیا امکان تحصیل تخصص دندانپزشکی به زبان انگلیسی در روسیه وجود دارد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل تخصص پزشکی با هزینه حدود 6.000 دلار در سال وجود دارد.

 140. الهه بهروزي گفت:

  با سلام و خسته نباشيد بنده يه سري اطلاعات راجع به دانشگاه rudn در مسكو كه تازگي براي ورودي ٢٠١٧-٢٠١٨ تاييد شده ميخواستم و هزينه دانشگاه رو براي رشته دندان پزشكي ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در دانشگاه رودین یا دوستی ملل در حدود 4.000 دلار در سال است. این دانشگاه در شهر مسکو واقع شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 141. مهدی لیثی گفت:

  با سلام
  من الان دوره کالج رشته دندانپزشکی را در دانشگاه مخیتارهراتسی ارمنستان به زبان انگلیسی میگزرانم چه گونه میتوانم پس از پایان دوره کالج ام ازآنجا برای دانشگاه های روسیه برای تحصیل دندان پزشکی به زبان انگلیسی پذیرش بگیرم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این موسسه می تواند برای شما پذیرش پزشکی روسیه بدون گذراندن کالج پاتفک را اخذ نماید.

 142. حسین مطیع گفت:

  سلام من امسال دیپلم ریاضی میگیرم و زبان روسی در حد خوندن و نوشتن بلدم میخواستم ببینم برای کارشناسی میتونم در روسیه ادامه تحصیل بدم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان پذیرش وجود دارد، البته گذراندن دوره پاتفک الزامی است.

 143. رامتین شجاعی گفت:

  سلام خسته نباشید..میخواستم بدونم برای ورود به دانشگاه پاولوف حتما باید تو کالج خود پادلوف دوره پادفکو گذروند یا اگه کالج تو مسکو باشه هم میشه بعد گرفتن پادفک پذیرش پاولوف رو گرفت

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان گذراندن کالج پاتفک در دانشگاه های دیگر وجود دارد.

 144. ستاره گفت:

  سلام.من کارشناسی ارشد حقوق بین‌الملل هستم.۲۵ سال و مدرس دانشگاه هم هستم.رشته ی من برای ادامه تحصیل در روسیه مقبول هست؟ و در کنار تحصیل امکان کار به چه شکل هست؟ و سوال دیگه اینکه متاهل بودن یا مجرد بودن تفاوتی داره و در صورت متاهل بودن برای همسر امکان کار هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ادامه تجصیل با رشته حقوق در روسیه را دارید، بنده تا کنون ندیدم به دانشجویان و همراهان آنان بابت کار کردن ایرادی گرفته شود.

 145. Mehdi گفت:

  با سلام
  میخوام برای زبان انگلیسی اقدام کنم و تا کی مهلت ثبت نام دارم؟؟؟
  و برای زبان روسی تا کی مهلت هست؟
  اینم اضافه کنم من مسلط به زبان انگلیسی هستم ولی روسی اصلا بلد نیستم و میترسم اگه این زبان رو انتخاب کنم باید همش وقتم رو صرف یادگیریه زبان روسی کنم وبه دروس پایه زیست و شیمی نرسم که به زبان روسی تدریس میشه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اقدام تحصیل چه رشته ای قصد اقدام دارید؟

 146. صلبی گفت:

  خسته نباشید یک سوال داشتم من مشاوره تلفنی داشتم و بهم گفتن که رشته دندانپزشکی با خوابگاه سالانه 3000الی 3500 هستش که برای دانشگاه سماشکو مسکو حدود150هزار روبل هست.من گیج شدم که الان بالاخره هزینه خوابگاه سالانه جدا هست یا خیر چون به من گفتن خوابگاه با دانشگاهه.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه خوابگاه از هزینه شهریه جداست، دانشگاه ها معمولاً خوابگاه به متقاضیان می دهند ولی هزینه خوابگاه جدا پرداخت می شود.

 147. Рояуд گفت:

  با سلام و خسته نباشید.طبق گفته های شما در چند پست مربوط هزینه دندان بین ۳ الی۴ هزار سالانه و زندگی حدود۳۰۰دلار ماهانه؟و ایا در سال اول که من روسی انتخاب میکنم برا کالج هزینه بیشتره؟لطفا هزینه سال اول با هزینه زندگی دانشجویی رو با عدد بگید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر در سال اول هم هزینه همین مقدار است، معمولاً سالانه هزینه ای حدود 9.000 تا 11.000 دلار با احتساب هزینه زندگی خواهید داشت.

   1. سید سعید موسوی گفت:

    با سلام ایا این هزینه مربوط به دانشگاههای ممتاز میباشد

 148. علي رضازاده گفت:

  سلام ميخواستم بدونم امكان تحصيل دوره سوم دبيرستان ممكن هست در يكي از مدارس ايراني يا هر مدرسه اي كه بشه سوم رو خوند. ايا ممكن هست؟

 149. ali sarsazi گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من قصد تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در دانشگاه سنت پیتزبورگ رو دارم
  معدل دیپلم من 19.75 ولی معدل پیش دانشگاهی 15.5 است . نمره ی شیمی پیش 19.5 و زیست پیش 15.5 .
  خواستم ببینم با توجه به معدل پیش دانشگاهی من مورد پذیرش قرار میگیرم یا نه؟
  ممنون میشم جواب را به ایمیل من بفرسید
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله از معدل تاثیر زیادی در پذیرش ندارد، اهمیت معدل بیشتر به دلیل مشروط بودن دانشگاه های روسیه از نظر وزارت بهداشت است.

 150. reza beglari گفت:

  سلام. من تا سه چهار ماه دیگه فوق دیپلم امور دام میشم . خدمت هم رفتم و کارت پایان خدمت دارم . مجردم . ایا میتونم برای ادامه تحصیل برم روسیه و اونجا ادامه تحصیل بدم ؟ در ضمن زبان انگلیسی من خیلی ضعیفه و فقط سلام و احوالپرسی رو به زبان انگلیسی بلدم . ولی بینهایت مشتاق ادامه تحصیل در روسیه هستم . نظر شما چیه ؟ ایا میتونم برم ؟ اگ میتونم چجوری ؟ و من و خونوادم اوضلع مالی متوسط داریم. ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان ادامه تحصیل با شرایط اعلامی وجود دارد، اطلاع از زبان لازم نیست، در دوره پاتفک به شما زبان آموزش داده می شود. با توجه به هزینه کم، انتخاب روسیه گزینه خوبی برای تحصیل در خارج از کشور می باشد.

 151. علی هاشمی گفت:

  با سلام می خواستم بدونم بعد از ورود به کالج چه امتحانی باید برای ورود به دانشگاه بدهیم و این امتحان شامل چه دروسی است (برای قبولی در دانشگاه دندانپزشکی)

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید در آزمون ورودی دانشگاه که پس از اتمام دوره پاتفک برگزار می شود شرکت کنید و شامل دروس زیست شیمی و زبان است.

 152. محمد گفت:

  سلام.
  ببخشید بعضی جاها میگن اعتبار دانشگاههای روسیه مشروطه؟؟آیا درسته یا شایعه هست؟؟
  بعضی جاها نوشته که انیستیتو دندانپزشکی و داروسازی مشروطه.
  لطفا راهنماییم کنید.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله دانشگاه های روسیه مورد تایید وزارت بهداشت هستند ولی نگران کننده نیست، معنای مشروط بودن دانشگاه های پزشکی روسیه این است که پس از اتمام تحصیل باید در ایران دوره بگذرانید و همچنین باید مجموع معدل دیپلم و پیش دانشگاهی شما بالای 32 یا میانگین 16 باشد.

 153. مرتضی گفت:

  سلام من دانشجوی دندانپزشکی سال 2در هندوستان هستم لطفا در مورد ادامه تحصیل در روسیه راهنمایی کنید که آیا امکان دارد یا نه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اقدام وجود دارد ولی با گذراندن پاتفک و همچنیم قبولی در آزمون ورودی دانشگاه ها.

 154. سارا گفت:

  سلام
  هزینه زندگی در سن پترزبورگ حدودا چقدر میشه ماهیانه؟
  وام دانشجویی به دانشجویان غیر روسی تعلق می گیرد برای رشته ی دندانپزشکی؟ویا بورسیه تحصیلی؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای یک زندگی دانشجویی حدود 400 تا 600 دلار به صورت ماهانه، البته این هزینه ممکن است برای افراد مختلف کم یا زیاد شود. وام دانشجویی در روسیه و همچنین بورسیه معمولاً در این مقطع اعطا نمی شود.

 155. sara گفت:

  سوال دیگه ای که داشتم این که وام دانشجویی به دانشجویان غیر روسی نمیدن؟
  یا بورسی تعلق نمیگیره برای رشته ی دندانپزشکی؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر معمولاً در این مقطع شانس دریافت بورسیه را ندارید.

 156. sara گفت:

  سلام
  من دیپلم ریاضی دارم با معدل ۱۹.۵.لیسانس IT هم دارم.می خواستم برای رشته ی دندانپزشکی در روسیه اقدام کنم.
  سوالی که دارم اینه که شیمی فیزیک زیست که پیش نیاز هست , برای کسایی هستش که دیپلم ریاضی دارن؟
  و اینکه به زبان انگلیسی راحت تره اونجا خوند یا روسی؟
  ممنون میشم کمکم کنین

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، گذراندن دوره پاتفک برای همه افرادی است که قصد تحصیل در روسیه را داشته باشند الزامی است. شیمی زیست و زبان از دروس اصلی این دوره می باشد. توصیه می شود از نظر اعتبار مدرک و همچنین قبول شدن در دانشگاه زبان روسی را برای تحصیل انتخاب کنید.

   1. فرهنگ گفت:

    خب ما الفباشم بلد نیستیم.چجوری روسی؟طول مدت اموزش پاتفک چقده؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     با سلام
     اکثریت دانشجویان شبیه شما هستند، یعنی اطلاعاتی از زبان روسی ندارند، طول مدت پاتفک 1 سال است ولی احتمالاً از سال آینده 1.5 ساله می شود.

 157. هومن گفت:

  با سلام ببخشید ینی اگ من به انگلیسی تو روسیه بخونم شانس قبولیم خیلی میاد پایین؟ بعد تا کی میتونم رشته و. زبانمو تغییر. بدم؟ ممنون. میشم بهم یکم توضیح بدین.

 158. على گفت:

  سلام امتحان ورودى دانشگاه سماچكو و دانشگاه پاولف راحت هس؟؟ميشه قبول شد؟

 159. هومن گفت:

  سلام جناب خسته نباشید. من الان واسه پزشکی روسیه اومدم مسکو بعد به ما گفتن بعد. قبولی میرین سن پترزبورگ. میخاستم بپرسم با این کار. درصد قبولی ما میاد پایین؟ بعد به انگلیسی بخونم بهتره یا روسی و پذیرشش راحت تره؟ ممنونم واقعا

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تنها شرط ورود به دانشگاه های پزشکی روسیه اقدام از طریق تحصیل کالج پاتفک می باشد. توصیه می شود زبان روسی را انتخاب نمایید.

 160. معین مژده بر گفت:

  با سلام و احترام خدمت شما
  بنده الان سوم دبیرستان تجربی هستم آیا امکانش هست که پس از تموم شدن امسال و گرفتن دیپلم سال آخر رو تو روسیه بگذرونم و بعدش هم در رشته پزشکی ادامه تحصیل بدم؟اگه ممکنه منو از شرایط و هزینه های این کار مطلع کنید
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله جهت تحصیل پزشکی در روسیه داشتن مدرک دیپلم (بدون پیش دانشگاهی) کفایت می کند. هزینه ها و شرایط در سوالات قبلی پاسخ داده شده است. اگر سوالی دیگری هست بنده در خدمت شما هستم.

 161. شایان نادی گفت:

  سلام من قصد داشتم در رشته دندانپزشکی در روسیه ادامه تحصیل بدم.و چندتا سوال داشتم.۱:شما بالا نوشته بودید که برای پذیرش دانشگاه دوره های مقدماتی و اصلی اینا چه فرقی دارن و کدومش شامل حال من میشه و اینکه زمان اش نگذشته است؟
  ۲:بعد برای ورود به دانشگاه نیازی به ازمونی ندارد یا نیازی نیست که کتاب هایی رو بخونیم؟
  ۳:الان اولین اقدامی که لازم هستش انجام بدهم چیست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   1- منظورتون از سوال متوجه نشدم
   2- خیر پس از ورود ب دانشگاه نیاز به آزمون نیست.
   3- مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات به آماده کنید.

 162. یوشیا کلانتری گفت:

  سلام من از طریق خریدن مغازه یا خانه میتوانم اقامت دائم رو بگیرم؟ از طریق تحصیل دیپلم فنی رشته گرافیک خوندم میتونم از تحصیل اقدام کنم؟ کدوم راحت تره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، امکان اخذ اقامت از طریق خرید ملک در روسیه وجود ندارد، شما می توانید پس از تحصیل در این کشور و پیدا کردن کار نسبت به اخذ اقامت این کشور اقدام فرمایید.

 163. yasamin p گفت:

  سلام…امکان تحصیل در مقطع پیش دانشگاهی هم وجود داره؟؟؟…من 17 سالمه امسال دیپلم ریاضی میگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دوره پاتفک معادل دوره پیش دانشگاهی می باشد، شما می توانید پس از اخذ مدرک دیپلم نسبت به ادامه تحصیل در روسیه اقدام فرمایید.

   1. فرهنگ گفت:

    با سلام و عرض خسته نباشید.من در حال تحصیل پیش دانشگاهی تجربی هستن.زبانمم در حدhigh inter mediate هستش.دو تا سوال داشتم
    1.حالا که پیش دانشگاهی رو خوندم دیگه پادفک لازم نیستش؟
    2.میتونم برای پزشکی بورس بگیرم از ابتدا.حالا اگر شرط کارکردن برای 5 سال در همونجا هم باشه مشکلی ندارم.

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     با سلام
     1- گذراندن دوره پاتفک در هر صورت الزامی است. 2- خیر شانسی بابت اخذ بورسیه ندارید.

 164. naghi گفت:

  با سلام و تشکر من 28سالمه تو کار دکوراسیون هستم و میخواستم ببینم با فق دیپلم هم می تونم اقامت روسیه را بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله اخذ اقامت روسیه از طرق مختلف امکانپذیر است. روش هایی مثل کار و ثبت شرکت سبب دریافت اقامت در این کشور می شوند.

 165. فرحزاد فرهمند گفت:

  سلام..میشه منو راهنمایی کنید برای مقطع ارشد در روسیه؟ ممنون میشم..من اطلاعات زیادی ندارم و مهم تر اینکه بدلیل مشکلاتی که در دوره لیسانس برام پیش اومد معدلم 13.64 شد میشه بفرمایید میتونم شانسی برای ادامه تحصیل با این معدل داشته باشم یا خیر..من رشته مدیریت دولتی خوندم از دانشگاه سراسری پیام نور..زبان روسی هم بلد نیستم کلآ امیدی ندارم..میشه منو راهنمایی کنید که چیکار کنم؟؟ ..یه دنیا ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله شانس اقدام برای پذیرش مقطع ارشد دانشگاه های روسیه را دارید، ارائه مدرک زبان روسی لازم نیست، شما باید یکسال دوره پاتفک را در روسیه بگذرانید و پس از آن وارد دانشگاه می شوید.

 166. ایمان ن گفت:

  با سلام (من چون پاسخ به سوالاتم رو ندیدم مجدد سوال میکنم… ممنون میشم لطف کنید پاسخ بدید) …. برای دکترا در رشته ی معماری میخواستم اقدام کنم… کلیه ی مدارکم کامل هست …. (ترجمه ی مدارک به زبان انگلیسی هست)…. معدل کارشناسی ارشد پیوسته 16/14 و در ضمن آیلتس 6 هم دارم….
  1- کدام دانشگاهها در روسیه دکترای معماری (به زبان انگلیسی) دارند که مورد تایید آموزش عالی ایران باشد
  2- با توجه به اینکه امروز 12 اکتبر 2016 هست و دد لاین دانشگاهها برای پذیرش دکترا در فصل پاییز گذشته(اگر روسیه نگذشته بفرمایید) آیا میشه برای ترم دوم اقدام کرد یعینی برای ترم دوم هم دانشجویی دکترا پذیرش میشود یا خیر، بالاجبار تا سال دیگر باید صبر کرد؟
  3- اگر برای ترم دوم پذیرش دکترا صورت میگیرد آیا میتوان برای ترم دوم بورس هم دریافت نمود؟ (اگر هنوز برای ترم پاییز امسال امکان اخذ پذیرش و دریافت بورس هست بفرمایید)
  4- اگر امسال برای شروع بصورت مقدماتی و برای یادگیری زبان روسی قبل از دکترا اقدام شود (اما بعد از طی دوره برای دکترا به زبان انگلیس میخواهم ادامه دهم) امکانش هست که زودتر به دانشگاه رفت (برای طی دوره ی زبان روسی) و بورسیه هم دریافت نمود؟

 167. ایمان ن گفت:

  با سلام …. برای دکترا در رشته ی معماری میخواستم اقدام کنم… کلیه ی مدارکم کامل هست …. (ترجمه ی مدارک به زبان انگلیسی هست)…. معدل کارشناسی ارشد پیوسته 16/14 و در ضمن آیلتس 6 هم دارم….
  1- کدام دانشگاهها در روسیه دکترای معماری (به زبان انگلیسی) دارند که مورد تایید آموزش عالی ایران باشد
  2- با توجه به اینکه امروز 12 اکتبر 2016 هست و دد لاین دانشگاهها برای پذیرش دکترا در فصل پاییز گذشته(اگر روسیه نگذشته بفرمایید) آیا میشه برای ترم دوم اقدام کرد یعینی برای ترم دوم هم دانشجویی دکترا پذیرش میشود یا خیر، بالاجبار تا سال دیگر باید صبر کرد؟
  3- اگر برای ترم دوم پذیرش دکترا صورت میگیرد آیا میتوان برای ترم دوم بورس هم دریافت نمود؟ (اگر هنوز برای ترم پاییز امسال امکان اخذ پذیرش و دریافت بورس هست بفرمایید)
  4- اگر امسال برای شروع بصورت مقدماتی و برای یادگیری زبان روسی قبل از دکترا اقدام شود (اما بعد از طی دوره برای دکترا به زبان انگلیس میخواهم ادامه دهم) امکانش هست که زودتر به دانشگاه رفت (برای طی دوره ی زبان روسی) و بورسیه هم دریافت نمود؟

 168. sinaamirpour گفت:

  سلام امار قبولی میگین از دانشگاه سماشکو امار قبولی در امتحان کالج نه در امتحان وردیش ؟

 169. سام گفت:

  در ادامه سوالم میخواستم بپرسم که تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه قابل قبول برای ایران هست یا نه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، تحصیل پزشکی به زبان انگلیسی در روسیه فراهم است.

 170. دانشجو گفت:

  سلام
  ميخواستم راجب هزينه دندون پزشكي كه گفتين بين ٣٠٠٠ تا ٤٠٠٠ دلاره اما كلا با زندگي ميشه ٤٠ ميليون ايا هزينه دانشگاه ساليانه بايد پرداخت شه يا ماه به ماه و سؤال ديگم من معدل كتبيم ١٢ و معدل كل ديپلمم ١٧ شده و سال اخر مامايي دانشگاه ازادم با معدل ١٥ ايا امكان قبول شدن هست براي تحصيل در رشته دندون پزشكي؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان پرداخت هزینه دانشگاه به صورت ترمی وجود دارد، و با شرایط شما شانس قبولی وجود دارد.

 171. اسماعیل لطفی گفت:

  با عرض سلام واحترام، می خواستم راجع تحصیل رشته پزشکی در روسیه خدمت شما چند تا سوال عرض کنم، آیا شرط سنی دارد، از چه تاریخی باید اقدام کرد

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شرایط و محدودیت سنی تحصیل پزشکی در روسیه را معمولاً تا سن 32 اعلام می کنند، معمولاً ترم در ماه های سپتامبر و اکتبر شروع می شود.

 172. ذاکری گفت:

  با سلام و احترام خدمت مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گرامی.
  بنده لیسانس مترجمی زبان هستم و اینکه 27 سال سن دارم.
  سوال بنده از شما با توجه به اینکه رشته دیپلمم تجربی با معدل 19/50 بوده ، آیا میتونم در رشته پزشکی در کشور روسیه تحصیل داشته باشم؟
  با تشکر از شما.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل پزشکی در روسیه با دیپلم های ریاضی و تجربی وجود دارد.

 173. پارسا گفت:

  باسلام.
  شرايط سني براي تحصيل در رشته پرشكي در روسيه به چه صورته؟بنده در حال حاضر ٢٧ سالمه.
  و اينكه زبان براي پزشكي انگليسي هست يا روسي؟
  سپاس

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   همانطور که ذکر شد، امکان اقدام تا سن 32 وجود دارد و تحصیل پزشکی به هر دو زبان انگلیسی و روسی ارائه می شود.

 174. دانشجو گفت:

  سلام جناب خسته نباشید من کالج دانشگاه مسکو رو به زبان انگلیسی انتخاب کردم . در دوره کالج زبان انگلیسی هم اموزش میدن یا نه؟ اگ اموزش ندن هنگام ورود به دانشگاه از زبان انگلیسی هم امتحان میگیرن یا نه؟
  ممنونم ازتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله آموزش داده می شود، یکی از دروس کالج پادفک روسیه، زبان است.

 175. میلاد شیر محمدی گفت:

  با سلام و تشکر
  تمایل به ادامه تحصیل دندانپزشکی دانشگاه ساماشکو مسکو دارم معدل کل دیپلم 16.5 و معدل پیش دانشگاهی 15.50 هست
  ایا میتوان ادامه تحصیل دهم و بعد از فارغ التحصیلی مدرکم از تریق وزارت خانه تایید مشود
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله تنها دانشگاهی که دندانپزشکی آن مورد تایید وزارت بهداشت باشد، همین دانشگاه سماشکو می باشد.

 176. مریم گفت:

  سلام
  بنده لیسلنس مامایی دارم شرایط ادامه تحصیل در ورسیه برای بنده چگونه است؟مدرک زبان های خارجی ندارم

 177. امید گفت:

  سلام ، خسته نباشید بسیار متشکرم از وقتی که در اختیار ما میگذارید جهت راهنمایی کامل و بی نفض ما،
  من فوق دیپلم کامپیوتر با معدل 13 از دانشگاه آزاد هستم و هیچگونه زبان روسی یا انگلیسی بلد نیستم امکان تحصیل در رشته هوافضا یا دندانپزشکی یا داروسازی یا خود کامپیوتر را دارم ؟
  امکان بورسیه را دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکان تحصیل در رشته های پزشکی و هوافضا در روسیه برای شما وجود دارد ولی شانس بورسیه معمولاً در مقطع لیسانس بسیار ضعیف است.

 178. دانشجو گفت:

  با سلام و عرض خسته نباید میخاستم بدونم جناب تحصیل در رشته های پزشکی در کشور قبرس بهتر است یا روسیه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   از دانشگاه های قبرس فقط داروسازی مورد تایید رشته داروسازی مورد تایید است، از لحاظ هزینه روسیه هزینه ای بسیار کمتر از قبرس را دارد، به صورت کلی بیشتر روسیه توصیه می شود تا قبرس.

 179. مهدی حسینی گفت:

  با سلام، بنده ترم آخر رشته ی پرستاری هستم، آیا میتونم بلافاصله پس از فارغ تحصیلی و قبل از اعزام ب خدمت ب روسیه برم؟و این ک آیا واحدهای کارشناسیم چیزی از تحصیلم توی رشته ی دندان کم میکنه یا خیر
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید، ولی امکان تطبیق واحد ها طبق اطلاعات ما وجود ندارد.

 180. Ahmad گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما ادمین محترم مرسی از پاسخ هاتون.ببخشید یه چندتا سوال داشتم در رابطه با معدل دیپلم.
  من دیپلم فنی حرفه ای دارم و معدل سه سال دبیرستانم نزدیک شانزده اس.اما شانزده نیست نزدیک شانزده اس
  من تصمیم دارم دیپلم مجدد بگیرم بعد می خوام واسه پاتفک برم مسکو دندون پزشکی بخونم.الان چندتا سوال ذهن منو مشغول کرده
  1-نحوه ارزشیابی ایران در رابطه با معدل چطور هستش؟اگه معدل دیپلمم کمتره شونزده باشه می تونم پاتفک اونجارو بالا بگیرم بعد میانگینش شونزده بشه؟
  2-فقط دانشگاه های مشروط هستن که پس از بازگشت باید اینجا امتحان بدیم و درس بخونیم یا کلا دانشگاهایی که مشروط نیستن مثل هند هم وقتی برگشتیم باید درس بخونیم؟
  ممنون میشم جواب بدین مطمعنن خیلی می تونید کمکم کنید?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   1- باید میانگین معدل کل پیش دانشگاهی و دیپلم شما 16 باشد و این مسئله مربوط به ایران است و معدل چندان برای پذیرش در روسیه اهمیتی ندارد.
   2- برای همه دانشگاه ها پس از ورود به ایران باید امتحان دهید ولی برای دانشگاه های مشروط گذراندن 18 ماه دوره نیز الزامی است.

 181. عرفان گفت:

  سلام. میخواستم بپرسم که مدرک دانشگاه های مسکو در رشته پزشکی مثل دانشگاه های بلاروس مشروطه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، مدرک پزشکی دانشگاه مسکو اصلاً مورد تایید وزارت بهداشت نیست، فقط مدارک پزشکی دانشگاه های پائولوف و سنت پیطرزبورگ مورد تایید مشروط وزارت بهداشت است.

 182. رامین گفت:

  باسلام، من لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم اگه بخوام برای فوق لیسانس برم روسیه چکار باید بکنم؟ اسم دانشگاه رو هم بگین لطفا

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان تحصیل رشته مترجمی در روسیه در دانشگاه های زیادی وجود دارد، شما می توانید نام دانشگاه یا شهر مدنظر به موسسه اعلام فرمایید و موسسه طبق آن برای پذیرش شما اقدام نماید.

 183. سارا اخلاقی گفت:

  سلام من دیپلم کامپیوتر دارم و20سال دارم و قصد دارم ک در کشور روسیه رشته ی مکانیک یا مامایی یا پرستاری تحصیل کنم و ن زبان انگلیسی و ن روسی بلدم ایا امکانش هست ک بتوانم در روسیه درس بخونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان پذیرش با دیپلم فنی حرفه ای در کالج های پزشکی روسیه (مربوط به مامایی و پرستاری) که مورد مورد تایید وزارت بهداشت باشند نیست، باید مجدد نسبت به اخذ دیپلم ریاضی یا تجربی اقدام فرمایید. البته می توانید برای رشته های فنی اقدام کنید. داشتن مدرک زبان روسی و انگلیسی الزامی نیست.

 184. ن گفت:

  سلام.ممنون از پاسخویی.میخواستم بپرسم کالج دندانپزشکی روسی شامل چه کتاب هایی میشه؟ فقط آموزش زبان روسی هست؟ویه سوال دیگه این زمان بورسیه شدن قبل از کالج است؟اگر هست چه شرطی دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دروس کالج پاتفک دندانپزشکی روسیه شامل زیست شیمی و زبان روسی است و آموزش فقط به زبان روسی ارائه می شود. امکان بورسیه وجود ندارد.

 185. امير حسين گفت:

  سلام خسته نباشيد.
  مطالب عالي بود. فقط دوتا سوال دارم من امسال پيش ميخونم.
  معدل نهايي ١٦/٦٤ و كل ديپلم ١٧/٠٧ ايا در دانشگاه مسكو براي دندان پزشكي پذيرش ميشم؟
  و اينكه دوره ي پادفكت شامل چه دروسي است؟ و سطح امتحان ان چگونه است؟
  با تشكر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله می توانید اقدام فرمایید، دروس دوره پاتفک شامل زیست شیمی و زبان است. سطح امتحان پاتفک بالا نیست.

 186. دلارام گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشيد
  من از دانشگاه سچينوا در رشته ي دندان پزشكي پذيرش گرفتم .
  ميخواستم بدونم كه ايا خوبيه ؟
  يه مقدار تو هزينه ها به مشكل بر خوردم ميخواستم بدونم شهريه دانشگاه سالي چند دلاره ؟
  با تشكر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه سچینوا مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست. فقط داروسازی این دانشگاه مورد تایید است. بابت شهریه هم مبلغ حدود 4.000 تا 5.000 دلار حساب کنید.

 187. صادق گفت:

  سلام
  ببخشید من میخواستم بدونم آیا در روسیه دانشگاه معتبر در مقطع فوق لیسانس رشته ایمنی(بازرسی فنی has) وجود دارد
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دانشگاه های این کشور دارای اعتبار خوبی هستند و در بسیاری از رشته ها پذیرش دانشجو دارند.

 188. آیناز کیا گفت:

  میتوان با مدرک دیپلم برای اخذ بورسه در رشته ی داروسازی اقدام کرد؟ویا با مدرک کارشناسی مهندسی شیمی برای رشته داروسازی اقدام کرد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اقدام وجود دارد ولی بورسیه خیر

 189. آیناز کیا گفت:

  چه گرایش هایی از مهندسی شیمی را روسیه در مقطع کارشناسی ارشد بورس میکند؟ حداقل معدل کارشناسی برای اخذ بورسیه دولتی روسیه چند است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   گرایش های مختلفی از شیمی در دانشگاه های روسیه ارائه می شود، شانس اخذ بورسیه در مقطع فوق لیسانس یا ارشد در روسیه زیاد نیست.

 190. رضا گفت:

  سلام خيته نباشيد ببخشيد براي اينكه پس از پايان درس در رشته پزشكي در روسيه به ايران برگرديم ميانگين معدل چهارم و ديپلم بايد ١٦ باشد درستِ؟
  منظورتون از معدل چهارم تنها معدل دروس نهايي است يا معدل دروس نهايي و غير نهايي يا معدل سالانه (نوبت اول و نوبت دوم)
  و ايا ميشه براي معدل چهارم از معدل دوره پادفك استفاده كنند

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   پس از بازگشت به ایران باید میانگین معدل دیپلم (یعنی معدل سال های اول تا سوم) و همچنین معدل پیش دانشگاهی باید بالای 16 باشد.
   منظور از معدل، معدل کل می باشد و نه معدل کتبی، بسیاری این دو را با هم اشتباه میگیرند.
   برای معدل پیش دانشگاهی نیز این مسئله یعنی جایگزینی بجای دوره پاتفک امکانپذیر است ولی نهایتاً بسته به موافقت وزارت بهداشت است.

 191. مهریار م گفت:

  سلام
  ممنون بابت سایت خوبتون بخاطر توضیحات کامل و ادمین گل که اینقد خوب جواب مارو میده. مرسی گل من
  ببخشید چنتا سوال داشتم خواهشن یکم دقیق منو راهنمایی کنین
  -ایا برای تحصیل پزشکی در دانشگاه مورد تایید وزارت علوم باید در ازمون ورودی دانشگاه شرکت کنیم؟
  -اگه ازمونی هست، دروس مربوط بهش چی هست؟
  -ایا دانشگاهی هست که بدون آزمون پذیرش پزشکی داشته باشه که اونم مورد تایید وزارت علوم ایران باشه؟
  -هزینه ی سالانه ی رشته پزشکی همون سه هزارتاست که نوشتین یا الان بیشتر شده؟ (منظورم اون دانشگاهایی هست که وزارت علوم تایید میکنه)
  -به طور کلی اگه بخوایم یه خوابگاه بگیریم و پزشکی بخونیم و عادی هزینه کنیم، هزینه ی سالانه ی این دانشجو با این شرایط در چه حدودی هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   ممنون بابت ابراز محبت!
   به ترتیب به سوالات پاسخ می دهم؛
   – بله، شرط ورود به دانشگاه ها پس از اتمام دوره پاتفک قبولی در آزمون ورودی است.
   – دروس آزمون شامل زیست شیمی و زبان می باشد.
   – خیر
   – هزینه حدود 3.000 تا 5.000 دلار در سال
   – هزینه سالانه با احتساب هزینه تحصیل و زندگی حدود 40 میلیون تومان می باشد.

 192. سارا گفت:

  با سلام. زبان تدریس دندانپزشکی سماشکو روسی است یا به انگلیسی هم تدریس میشود؟ ایا تحصیل دندانپزشکی در روسیه به زبان انگلیسی مورد تایید وزارت بهداشت است؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   دندانپزشکی که مورد تایید وزارت بهداشت باشد فقط به زبان روسی تدریس می شود.

 193. محمد روشن گفت:

  سلام جناب. من سال آخر رشته آموزش زبان انگلیسیم دانشگاه آزاد. همونطور که فرمودین آیلتس در مقطع دکترا زیاد کاربردی نیس گرچه میتونم در صورت نیاز نمره ۶ رو بیارم. مشکلم روی اکسپت کردن نوع دانشگام که آزاده و نبودن نمره بالا و یا مقاله معتبره… اگه ممکنه شرایط مالی در کل دوره دکترا در روسیه رو مفصل شرح بدین چه رایگان چه غیرش. ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر بابت دانشگاه آزاد مشکلی نیست و این موسسه می تواند پذیرش برای شما دریافت کند، امکان اخذ بورسیه و فاند در مقطع دکترا روسیه وجود دارد و این هزینه بسته به مبلغ می تواند هزینه های تحصیل و زندگی شما را پوشش دهد.

 194. علی مقرب گفت:

  سلام بنده لیسانس عمران رو دارم دیپلم فنی برای ادامه تحصیل در سماشکو دندان میشه مراجعه کرد ممنون میشم.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با مدرک دیپلم فنی جهت تحصیل پزشکی یا دندان می توانید اقدام فرمایید ولی دانشگاه سماشکو خیر، یعنی این دانشگاه مدرک فنی را قبول نمی کند.

 195. سودابه گفت:

  سلام براي رشته پزشكي نياز به پيش دانشگاهي هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در روسیه امکان اقدام بدون مدرک پیش دانشگاهی وجود دارد.

 196. مارال شهبازی گفت:

  سلام من دیپلم انسانی با معدل ۱۸.۵۰ هستم، میخواستم ببینم برای حقوق روسیه کشور خوبیه یا نه؟ یا اینکه بهتره برای لیسانس اقدام کنم یا فوق لیسانس؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   کشور روسیه گزینه مناسبی است، البته اقدام برای تحصیل حقوق در کشورهای دیگر اروپایی بهتر است. اقدام برای لیسانس یا فوق به نظر بنده، بسته به علاقه و شرایط شما دارد ولی در کل امکان تجصیل این رشته در ایران نیز فراهم است.

 197. آیدین افشار گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید
  بنده دیپلم معماری داشته و قصد دارم جهت ادامه تحصیل در رشته حقوق، مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاه های روسیه را دارم؛
  خواهشمندم بفرمایید میانگین هزینه های سالانه تحصیل و زندگی چقدر بوده و آیا نیازی به مدرک پیش دانشگاهی ایران دارد یا خیر؟
  و نهایتاً اینکه مدرک آیلتس زبان انگلیسی مناسب است برای تحصیل در آن کشور، و اگر نیاز به فراگیری زبان روسی است، آیا در همان کشور امکان فراگیری وجود دارد؟
  پیشاپیش از توجهتان صمیمانه سپاسگزارم
  موفق و سربلند باشید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   میانگین هزینه تحصیل و زندگی سالانه 10.000 دلار می باشد. ارائه مدرک پیش دانشگاهی و مدرک زبان لازم نیست، در همان کشور دوره زبان برگزار می شود.

 198. محمد گفت:

  سلام .ايا موقع انتقال به بين الملل اون ٧٠ واحد كه توروسيه پاس شده رو ايران قبول ميكنه يا ازصفر بايدشروع كرد؟ وچقد هزينه بعنوان كمك به دانشگاه ميگيرن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   باید از ابتدا شروع کنید و همچنین امکان اقدام قطعی نیست. مبلغ کمک هزینه مشخص نیست.

 199. بهرام گفت:

  سلام وقت بخیر.من کارشناسی عمران دارم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد در روسیه امکانش هست؟شرایطش چیست؟امکان فاند جی؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، می توانید اقدام فرمایید. امکان فاند در برخی شرایط وجود دارد که بستگی به شرایط دانشگاه و همچنین دانشجو دارد.

   1. بهرام گفت:

    باسلام وخسته نباشید ارشد عمران در کدومیک از دانشگاهاش هست…ممنون ازتون

 200. دانشجو گفت:

  سلام جناب ببخشید دوباره مزاحم شدم امتحان ورودی و کالج دانشگاه دندانپزشکی مسکو از بقیه کالج ها سختره یا که فرقی ندارن با هم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   طوری که خود دانشگاه اعلام می کنند، فرقی نمی گذارند ولی در عرف و بین دانشجویان رایج شده که بین کالج ها تفاوت وجود دارد.

 201. سحر گفت:

  سلام
  من كارشناسي مامايي از دانشگاه آزاد دارم
  ميتونم براي ارشد از روسيه پذيرش بگيرم؟

 202. شیما گفت:

  سلام اگر در حین تحصیل 6 ساله برای پزشکی مجبور به ادامه تحصیل در آمریکا یا کانادا بشم میتونم انتقالی بگیرم و ادامه رو در آمریکا یا کانادا بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   سیستم آموزشی این دو کشور با هم متفاوت است، شانس موافقت با انتقالی تقریباً صفر است ولی پس از اتمام تحصیلات می توانید اقدام فرمایید.

 203. شمیم امیری گفت:

  سلام من لیسانس گرافیک هستم و دیپلم پیش دانشگاهیمم انسانی است و معدل لیسانسم 18.98 است از دانشگاه علمی و کاربردی. برای دانشگاه سن پطرزبورگ پزشکی یا پرستاری میتونم پذیرش بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر با این مدارک اقدام برای پذیرش مستقیم امکان پذیر نیست، این موسسه می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

 204. دانشجو گفت:

  سلام جناب خسته نباشید دانشگاه ددانپزشکی مسکو که مورد تایید وزارت بهداشت هستش ایا میشه با کالج و امتحان ورودی وارد این دانشکده شد؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله، تنها راه ورود به این دانشگاه از طریق آزمون ورودی است.

 205. arash گفت:

  سلام ممنون که سوالات روجواب میدید
  من امسال دیپلم ریاضی را گرفتم اگر پیش دانشگاهی نرم وبخواهم سال دیگه (۹۶) اقامت تحصیلی بگیرم به مشکلی نمیخورم ؟ (از لحاظ نظام وظیفه و سربازی )۹۶.۵.۲هم ۱۸ سالم تموم میشه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   طبیعتاً اگر به سن 18 برسید، مشکل سربازی خواهید داشت ولی راه حل هایی وجود دارد که می توانید از مشاورین موسسه سوال فرمایید.

 206. فرید گفت:

  سلام. لیسانس برق دارم. دیپلم فنی و حرفه ای. ایا راهی برای ادامه تحصیل دندانپزکی در روسیه دارم؟هر راهی باشه.ممنون از وقتی که در اختیارم قرار میدید.از طریق خودتون باید اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای ورود به پزشکی و دندان روسیه داشتن مدارک ریاضی یا تجربی لازم است ولی این موسسه می تواند بابت اخذ پذیرش پزشکی روسیه را با مدرک فنی حرفه ای به شما کمک کند.

   1. فريد گفت:

    يك دنيا ممنون، با تلفن هاي مؤسسه تماس بگيرم؟

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     خواهش می کنم، می توانید جهت مشاوره با همکاران موسسه در تهران یا شیراز تماس حاصل فرمایید.

 207. ارشد گفت:

  سلامجناب ممنونم ازتون بخاطر اطلاعات بی نقضتون ایا.M.SECHENOV

  FIRST MOSCOW STATE MEDICAL UNIVERSITY

  PRIMUS INTER PARESاین دانشگاه مورد تایید ایران در رشته دندان پزشکی هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، فقط رشته داروسازی این دانشگاه مورد تایید مشروط است.

 208. دانشجو گفت:

  با سلام
  من دیپلم تجربی دارم و پیش دانشگاهی را هم گذرانده ام برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه نیازی به گذراندن کالج در آن کشور هست؟ و بعد از خواندن دو یا سه سال میشود به بین الملل ایران انتقالی گرفت؟ یا بعد از اتمام تحصیل در روسیه میتوان به ایران بازگشت؟ مدرکی که میگیریم مورد تایید وزارت بهداشت است؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای تحصیل پزشکی و دندان پزشکی در هر صورت نیاز به گذراندن دوره کالج یا همان پاتفک را دارید. امکان انتقالی وجود دارد ولی منوط به گذراندن 70 واحد درسی و همچنین موافقت وزارت بهداشت ایران که زیاد نمی شود به بازگشت به ایران خوشبین بود.
   در کشور روسیه دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت وجود دارد.

 209. ارشد گفت:

  سلام خسته نباید جناب ایارشته پزشکی هم در مسکو مورد تایید وزارت هستش؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، برای رشته های پزشکی فقط دانشگاه های پاوولوف و سنت پیطرزبورگ و در شهر سنت پیطرزبورگ مورد تایید هستند.

 210. نازیلا گفت:

  سلام.ایا واقعا دانشگاهای پزشکی روسیه فاقد اعتبار در ایرانه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   خیر، دانشگاه های پزشکی زیر مورد تایید مشروط وزارت بهداشت هستند.
   دانشگاه سماشکو برای رشته دندانپزشکی ، دانشگاه های سنت پیطرزبورگ و پاوولوف برای پزشکی و دانشگاه سچینوا برای داروسازی

 211. جامدات گفت:

  با سلام
  من ارشد مهندسی مکانیک دارم واسه دکتری مکانیک روسیه بدون فاند هزینه ها چجوریه؟؟امکان فاند گرفتن در چه حدیه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان فاند وجود دارد، هزینه تحصیل بدون فاند حدود 3.000 تا 4.000 دلار در سال است.

 212. محمد اهوازی گفت:

  با سلام
  من امسال انتخاب رشته دارم برای مقطع دبیرستان و رفتم هنرستان موسیقی . میخواستم بدونم با مدرک موسیقی میتونم در یکی از دانشگاه های مسکو که رشته ی موسیقی داشته باشه تحصیل کنم؟!
  هزینه دانشگاه چقدر در سال در میاد؟
  خیلی ممنون بابت مطلب مفیدتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   امکان اقدام وجود دارد، هزینه ها در حدود 3000 تا 4000 دلار در سال است.

 213. hadi davoodi گفت:

  سلام
  در مورد هزینه پزشکی میشه شفاف سازی کنید
  یه قسمت از سایتتون نوشتید 3000 دلار یه قسمت دیگه نوشتید بین 10 تا12 هزار دلار

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه ها بسته به نوع کالج متفاوت است، هزینه های کالج از حدود 3000 دلار می باشد ولی ممکن است حتی برخی کالج ها نرخ هایی در حدود 2500 دلار نیز داشته باشند.

 214. saeed گفت: