لیست جامع بورسیه تحصیلی روسیه

امروزه تعداد زیادی از دانشجویان در سراسر جهان علاقه‌مند به تحصیل در کشور روسیه هستند که به دلیل بالا بودن هزینه تحصیل، رقابت برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه رو به افزایش است. برای دریافت بورسیه باید شرایط ویژه‌ای داشته باشید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

ایرانیان نیز هر سال در رشته‌های مختلف مانند پزشکی و مهندسی در دانشگاه‌های روسیه پذیرفته می‌شوند. تنوع رشته‌های دانشگاه‌های این کشور بسیار زیاد است و شما می‌توانید در رشته مورد علاقه خود تحصیل کنید.

استفاده از بورسیه تنها محدود به دانشجویان بین‌المللی نیست و کسانی که اهل روسیه هستند نیز می‌توانند از این امتیاز استفاده کنند. در نتیجه تحصیل از این طریق در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا امکان‌پذیر است.

کشور روسیه به عنوان پهناورترین کشور جهان شناخته‌شده‌است. این کشور در بخش شمالی آسیا قرار دارد و 14 مرز زمینی مشترک با کشورهای مختلف را داراست. جمعیت آن 143 میلیون نفر است و جزء پرجمعیت‌ترین کشورها در جهان می‌باشد.

اقوام مختلف اوکراینی، ارمنی و باشقیری در این کشور زندگی می‌کنند. مردم در روسیه با زبان روسی صحبت می‌کنند؛ اما حدود 27 زبان رسمی نیز در مناطق مختلف این کشور مورد استفاده قرار می‌گیرند. واحد پول کشور روسیه، روبل است و این کشور به عنوان هشتمین اقتصاد برتر دنیا شناخته‌شده‌است.

به منظور استفاده از مزایای بی‌شمار تحصیل در این کشور بهتر است با انواع بورسیه، شرایط دریافت آن و رشته‌های مشمول بورسیه آشنا شوید. همچنین با دریافت مشاوره تخصصی می‌توانید مراحل ساده‌تری برای کسب بورسیه تحصیلی طی کنید. ما در موسسه اصطهباناتی با استفاده از وکلای مهاجرتی مجرب، موجب سهولت در این روند خواهیم‌شد؛ بنابراین می‌توانید همین حالا برای دریافت مشاوره، با موسسه ما تماس بگیرید.

همه چیز راجب بورسیه تحصیلی روسیه

همانطور که می‌دانید بورسیه تحصیلی به دانشجویانی تعلق می‌گیرد که توانمندی بیشتری داشته‌باشند. این امتیاز موجب می‌شود که تحصیل آن‌ها در رشته مورد نظر، کم‌هزینه یا رایگان باشد! این قانون در مورد بورسیه روسیه نیز صدق می‌کند.

سابقه تحصیلی در این مورد بسیار تاثیرگذار است و توسط کارشناسان مورد بررسی قرار می‌گیرد. در صورتی که شما برای دریافت بورسیه درخواست ارائه دهید، با توجه به مقطع انتخابی شما سوابق تحصیلی مورد بررسی قرار می‌گیرد. اگر برای مقطع کارشناسی اقدام کنید، باید ریز نمرات دبیرستان خود را ارائه دهید. برای دوره ارشد نیز همین شیوه اتخاذ می‌شود و دوره کارشناسی معیار سنجش توانایی درسی شما خواهد بود.

ما در این مقاله به بررسی جامع انواع بورسیه‌های تحصیلی مانند بورسیه تحصیلی دولتی، بورسیه دانشجویان بین‌المللی و فلوشیپ یونسکو در این کشور خواهیم پرداخت. به منظور دریافت بورسیه تحصیلی در این کشور نیازی نیست که به زبان روسی مسلط باشید؛ اما توصیه می‌شود که برای تحصیل و زندگی راحت‌تر در این کشور، آن را یاد بگیرید. روسیه به دلیل نزدیکی با ایران، مقصد مناسبی برای دانشجویانی است که قصد تحصیل، کار و اقامت در این کشور را دارند. در این کشور 160 دانشگاه وجود دارد که مورد تایید دانشگاه‌های ایران هستند. در نتیجه شرایط بسیار خوبی برای تحصیل در این کشور برای ایرانیان وجود دارد.

با دریافت بورسیه تحصیلی این کشور، هزینه تحصیل ممکن است تا حدودی کاهش یابد شود. به همین علت بسیاری از دانشجویان ایرانی اقدام به دریافت آن می‌کنند .

شرح دریافت بورسیه های تحصیلی روسیه چیست؟

روسیه یکی از کشورهایی است که در زمینه ارائه بورسیه تحصیلی، بسیار فعال است. شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه چندان دشوار نیست و امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی فراهم شده‌است. تنها در سال 2018 حدود 15 هزار سهمیه دولتی به دانشجویان این کشور، اعطا شد همچنین امکان تحصیل در شرایط مساوی برای شهروندان خارجی، در برخی دانشگاه‎‌های این کشور فراهم شده‌است. شرایط لازم برای اخذ بورسیه کشور روسیه به شرح زیر است:

 • داشتن سابقه تحصیلی با نمرات بالا
 • ارائه ریز نمرات تحصیلی مقطع قبلی
 • امکان تخصیص بورسیه به مدال‌آوران و برندگان در رقابت‌های علمی

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای افرادی که شرایط ذکر شده را دارند از طریق دانشگاه‌های روسیه فراهم می‌شود.

درخواست بورسیه تحصیلی قبل از هرچیز باید به دانشگاه یا سازمان مربوطه ارائه شود.

اگر شخصی موفق به دریافت کمک‌هزینه تحصیلی یا همان بورسیه نشود، با توجه به نوع دانشگاه و مقطع باید 4 تا 10 هزار دلار به صورت سالانه پرداخت کند!. هزینه تحصیل در این کشور در سال‌های اخیر افزایش یافته‌است؛ اما هنوز هم روسیه جزء کشورهایی است که برای تحصیل مبلغ کمی دریافت می‌کنند. با توجه به شرایط اخذ بورسیه، افرادی که دارای سوابق تحصیلی با نمرات بالا هستند، شانس بیشتری برای دریافت بورسیه خواهند داشت.

شرایط اخذ بورسیه در کشور روسیه

شرایط اخذ بورسیه در کشور روسیه

انواع بورسیه روسیه کدامند؟

همانطور که گفته‌شد انواع متنوعی از بورسیه تحصیلی به دانشجویان در روسیه اختصاص داده‌می‌شود که بستگی به شرایط فرد دارد. به عنوان مثال در این کشور دو نوع بورسیه تحصیلی دولتی و غیردولتی وجود دارد. مسلما بورسیه دولتی از جانب دولت به دانشجویان اختصاص داده‌می‌شود. روش ثبت نام بورسیه با توجه به نوع آن، متفاوت است. دانشجویانی که قصد دارند در این کشور تحصیل کنند باید با توجه به شرایط خود، یکی از انواع آن را انتخاب کنند. در ادامه به معرفی انواع بورسیه تحصیلی روسیه اشاره خواهیم کرد.

 • بورسیه دولتی روسیه
 • بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی روسیه RANEPA
 • بورسیه open doors برای دانشجویان روسی و بین المللی
 • فلوشیپ یونسکو و ISEDC برای موسسات آموزشی فدراسیون روسیه
 • بورسیه تحصیلی بین‌المللی اسکالتچ روسیه

هرکدام از انواع بورسیه تحصیلی در این کشور دارای شرایط مخصوص به خود هستند و از طرف سازمان یا ارگان خاصی ارائه می‌شوند. بهتر است در صورت امکان از بورسیه تحصیلی دولتی استفاده شود تا بیشتر هزینه‌های دانشگاه مانند شهریه، پرداخت شود.

بورسیه تحصیلی دولتی روسیه

یکی از انواع بورسیه تحصیلی در این کشور، بورسیه دولتی روسیه است. این بورسیه از طرف دولت روسیه به دانشجویان اعطا می‌شود. دانشجویان در تمامی مقاطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا امکان دریافت بورسیه دولتی روسیه را دارند و می توانند به صورت رایگان در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند.

سهمیه دولتی برای دانشجویان در حدود 15 هزار جایگاه است که هر ساله از طرف دولت به این افراد اختصاص داده‌می‌شود.

شما با اخذ بورسیه روسیه بی‌نیاز از پرداخت هزینه‌های تحصیل و شهریه دانشگاه خواهیدشد. با توجه به تحقیقات به عمل آمده، این نوع بورسیه دولتی برای تمامی رشته‌ها قابل دریافت است.

در مقاطع تحصیلی بالاتر مانند دکترا نیز این نوع بورسیه تحصیلی دولتی ارائه می‌شود. دانشجویان برای تحصیل در روسیه باید مبلغی در حدود 1700 الی 9000 دلار را به صورت سالانه پرداخت کنند که با دریافت بورسیه این مبالغ تا اندازه چشمگیری کاهش می یابد. البته جالب است بدانید برخی از هزینه هاش امل بورسیه نمی شود که عبارت است از:.

 • هزینه‌های مربوط به سفر دانشجو
 • پرداخت هزینه مسکن، در صورت نبود خوابگاه دانشجویی
 • هزینه بیمه درمانی
 • هزینه‌های شخصی هر فرد

با توجه به این موارد باید برای پرداخت برخی از هزینه‌ها، مبلغی را در نظر بگیرید.

شرح بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی روسیه RANEPA

بورسیه تحصیلی دانشجویان بین‌المللی روسیه از طریق دولت فدراسیون این کشور ارائه می‌شود. اگر قصد دارید در مقطع کارشناسی رشته‌های مرتبط با مدیریت کسب‌وکار تحصیل کنید، این نوع بورسیه روسیه برای شما انتخاب مناسبی است.

RANEPA به عنوان یک بورسیه سازمانی-دولتی در نظر گرفته ‌می‌شود که با دریافت آن نیازی به پرداخت برخی هزینه های تحصیلی ندارید. این موارد عبارتند از:

 • پرداخت شهریه دانشگاه به صورت کامل
 • پرداخت کمک‌هزینه به صورت ماهانه
 • امکان ارائه تخفیف برای اسکان در خوابگاه

گاهی اوقات امکان دریافت بورسیه تحصیلی دانشجویان بین المللی روسیه RANEPA به طور کامل وجود ندارد. در این صورت تنها بخشی از هزینه‌ها پوشش داده می‌شوند که عبارت است از:

 • امکان ارائه تخفیف در شهریه تا 40 درصد
 • امکان اسکان در خوابگاه دانشجویی

میزان تخفیف برای این نوع بورسیه ممکن است از 10 درصد شروع شود. در این صورت بخش زیادی از شهریه را باید دانشجو پرداخت کند؛ اما در صورتی که تخفیف 40 درصدی به دانشجو تعلق بگیرد، این نوع بورسیه انتخاب مناسبی است.

شرایط دریافت بورسیه تحصیلی RANEPA روسیه چه هستند؟

باید به این نکته توجه کنید که گاهی دریافت بورسیه تحصیلی، با شرایط خاص اعطا می‎شود. افرادی که متقاضی دریافت بورسیه دانشجویان بین‌المللی RANEPA هستند، باید دارای شرایط زیر باشند.

 • شرط سنی 18 تا 45 سال
 • ارائه مدرک تحصیلی معتبر به همراه ریز نمرات
 • داشتن مدارک هویتی مانند گذرنامه
 • گواهی سلامت پزشکی
 • ارائه مدرک آیلتس زبان انگلیسی

برای بسیاری از انواع بورسیه تحصیلی مانند RANEPA باید مدرک زبان معتبر ارائه شود. در این صورت باید تسلط کافی به زبان نیز داشته‌باشید تا بتوانید از تسهیلات این نوع بورسیه استفاده کنید. معمولا برای دریافت بورسیه، باید مدرک زبان آیلتس یا تافل ارائه شود. ما در موسسه اصطهباناتی تمامی شرایط مورد نیاز برای دریافت انواع بورسیه تحصیلی را برای شما شرح خواهیم داد.

بورسیه تحصیلی open doors برای دانشجویان روسی و بین المللی

یکی از انواع بورسیه تحصیلی روسیه، open doors نام دارد. سازمان‌هایی مانند انجمن دانشگاه جهانی، این نوع بورسیه تحصیلی را ارائه می‌کنند. به منظور تحصیل دانشجویان روسی و بین‌المللی مقطع کارشناسی و دکترا در دانشگاه برتر روسیه، این نوع بورسیه اعطا می‌شود. در این صورت شهریه به صورت کامل پوشش داده‌می‌شود و قبل از آن باید در دوره پادفک شرکت کنید. دوره پادفک یک دوره مقدماتی برای ورود به دانشگاه‌های روسی زبان می‌باشد.

رشته‌های مشمول بورسیه تحصیلی Open Doors روسیه کدامند؟

هنگام دریافت انواع بورسیه روسیه باید به رشته‌های مشمول دقت کنید. در Open Doors می توان از بورسیه پزشکی روسیه نیز استفاده کرد. بورسیه تحصیلی دانشجویان روسی و بین‌المللی تنها به برخی از رشته‌ها اعطا می‌شود که عبارتند از:

 • رشته زیست‌شناسی
 • رشته بیوتکنولوژی
 • رشته‌های مانند کامپیوتر و علوم داده
 • هوش مصنوعی و رشته ریاضیات
 • انواع رشته‌های علوم سیاسی و بین‌الملل
 • رشته‌هایی مانند روانشناسی
 • رشته زبان مدرن
 • انواع رشته مدیریت کسب‌وکار
 • رشته علوم مواد و شیمی
 • انواع رشته‌ها مانند اقتصاد
 • رشته‌های مهندسی و فناوری
 • رشته‌های پزشکی
 • رشته سلامت عمومی
 • انواع رشته‌های مرتبط با آموزش
 • رشته علوم زمین
رشته‌های مشمول بورسیه تحصیلی Open Doors روسیه

رشته‌های مشمول بورسیه تحصیلی Open Doors روسیه

بورسیه تحصیلی Open Doors انتخاب مناسبی برای کسانی است که در رشته‌های مختلف درس خوانده‌اند؛ زیرا برای دریافت و اخذ بورسیه تحصیلی، بیشتر رشته ‎های تحصیلی قابل قبول هستند. گاهی اوقات امکان استفاده از بورسیه دولتی نیست و باید به ناچار از سایر فلوشیپ‌های تحصیلی که از طرف سازمان‌های مختلف ارائه می‌شوند، استفاده کرد. در این صورت تنها بخشی از هزینه تحصیل و شهریه دانشگاه توسط سازمان مورد نظر پرداخت خواهد شد.

بورسیه فلوشیپ یونسکو و ISEDC برای موسسات آموزشی فدراسیون روسیه

یکی دیگر از بورسیه‌های سازمانی مشهور در روسیه، فلوشیپ یونسکو است. سازمان یونسکو و مرکز بین‌المللی توسعه انرژی‌های پایدار به نام ISEDC این نوع بورسیه تحصیلی را برای تحصیل دانشجویان، اعطا می‌کنند. فلوشیپ یا همان کمک ‌هزینه برای تحصیل، در موسسات مختلف در کشور روسیه از طریق این سازمان‌ها ارائه می‌شود. این نوع بورسیه انتخاب مناسبی برای کسانی است که تمایل دارند که تمامی هزینه‌های تحصیلشان از طریق یک سازمان مانند یونسکو پرداخت شود.

به دلیل شرایط خاص برای استفاده از این نوع بورسیه، افراد کمی می‌توانند از آن استفاده کنند.

تسهیلات ارائه شده توسط ISEDC

شاید برای شما جذاب باشد که بدانید چه نوع تسهیلاتی توسط مرکز بین‌المللی توسعه پایدار انرژی یا همان ISEDC، از طریق بورسیه به دانشجویان اختصاص می‌یابد. برخی از حمایت‌های ارائه‌شده توسط این سازمان شامل موارد زیر هستند.

 • پرداخت شهریه دانشگاه به طور کامل
 • ایجاد شرایط مناسب برای گذراندن دوره تحت نظر موسسه
 • پرداخت کمک‌هزینه ماهانه به مبلغ 450 دلار
 • فراهم کردن شرایط برای اسکان دانشجو

در بسیاری از انواع بورسیه تحصیلی در این کشور، مبلغی به عنوان کمک‌هزینه یا فلوشیپ به دانشجو داده‌خواهدشد. در نتیجه می‌توان از این مبلغ برای زندگی در کشور روسیه استفاده کرد. شرایط مناسبی در این صورت برای اسکان دانشجویان وجود دارد که امکان تحصیل رایگان در روسیه را فراهم می‌کند.

تسهیلات ارائه شده توسط فلوشیپ یونسکو

سازمان یونسکو نیز در زمینه بورسیه روسیه تسهیلات بسیار زیادی را ارائه می‌دهد؛ البته این سازمان برای پرداخت شهریه دانشگاه خدمات خاصی ندارد. در این بخش به صورت تیتروار تسهیلات ارائه‌شده توسط این سازمان برای تحصیل رایگان در روسیه را ذکر خواهیم کرد.

 • پرداخت هزینه مربوط به سفرهای خارجی
 • اعطای کمک‌هزینه برای بازگشت از کشور روسیه به مبلغ 100 دلار
 • پرداخت هزینه بیمه سلامت دانشجو

شرح شرایط مورد نیاز برای دریافت فلوشیپ یونسکو و ISEDC

برای دریافت هر نوع تسهیلات از طریق بورسیه تحصیلی، باید به شرایط نیز توجه کرد. گاهی شرایط خاصی برای پرداخت کمک‌هزینه وجود دارد که موجب می‌شود نتوانیم از بورسیه استفاده کنیم. مثلا باید به شرط سنی در هر بورسیه دقت کنید. به منظور استفاده از تسهیلات ارائه شده توسط دو سازمان یونسکو و ISEDC باید شرایط زیر را دارا باشید.

 • ارائه مدرک کارشناسی علوم اقتصاد
 • ارائه مدرک زبان در سطح تخصصی و عالی
 • شرط سنی تا 35 سال
 • ارائه 6 قطعه عکس جدید
 • ارائه تصویر از مدارک تحصیلی
 • تسلط کامل به زبان انگلیسی
 • ارائه فرم معاینه پزشکی (توسط پزشک یونسکو)

بورسیه بین المللی اسکالتچ روسیه

یکی از بورسیه‌های تحصیلی دانشگاهی مربوط به موسسه علوم و فناوری اسکولکووا (اسکالتچ) است. موسسه Skoltech scholarships for international student برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا، بورسیه تحصیلی ارائه می‌دهد. خوشبختانه تمامی رشته‌های تحصیلی می‌توانند در صورت داشتن شرایط لازم، این نوع بورسیه روسیه را دریافت کنند. این شرایط اغلب سخت‌گیرانه نیستند و قابل استفاده برای بیشتر افراد هستند. تسهیلاتی که از طریق این نوع بورسیه تحصیلی اعطا می‌شوند، شامل موارد زیر هستند.

 • پرداخت کمک‌هزینه 40 هزار روبلی به صورت ماهانه برای دوره کارشناسی ارشد
 • امکان استفاده از خدمات بیمه پزشکی به صورت رایگان
 • تحصیل رایگان در روسیه در مقاطع بالا مانند دکتری
بورسیه بین المللی اسکالتچ روسیه

بورسیه بین المللی اسکالتچ روسیه

شرایط مورد نیاز برای دریافت بورسیه اسکالتچ چه هستند؟

به منظور دریافت بورسیه اسکالتچ روسیه، باید شرایط لازم را داشته‌باشید. در صورت داشتن شرایط، امکان اعطای تسهیلات به دانشجو وجود دارد. شرایط دریافت بورسیه اسکالتج عبارت است از:

 • دارا بودن مدرک معتبر آکادمیک
 • ارائه مدرک زبان آیلتس یا تافل
 • داشتن رزومه عالی
 • ارائه انگیزه‌نامه و توصیه‌نامه از اساتید دانشگاه
 • مدرک آزمون GRE ( اختیاری)

مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه

همانطور که ذکر شده است انواع مختلف بورسیه روسیه وجود دارند که هر کدام شرایط خاص خود را دارند. به همین دلیل برای هرکدام باید مدرک خاصی ارائه شود. در برخی از انواع بورسیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست! اما در برخی دیگر باید حتما به زبان انگلیسی مسلط باشید و باید برای آن مدرک آیلتس و تافل ارائه دهید. مدارک لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه در شرایط مختلف یکسان نیست.

برای دریافت تمامی بورسیه‌های تحصیلی روسیه باید سوابق تحصیلی عالی داشته‌باشید. به همین منظور باید ریز نمرات خود را ارائه دهید. برخی از مدارک به صورت عمومی هستند و برای هر کدام از روش‌های اخذ بورسیه تحصیلی، باید ارائه شوند که عبارتند از:

 • ارائه اصل گذرنامه متقاضی
 • ارائه آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه (زبان روسی یا انگلیسی)
 • ریز نمرات به همراه ترجمه
 • مدرک زبان انگلیسی یا روسی

خدمات موسسه اصطهباناتی در اخذ بورسیه تحصیلی

به منظور اخذ بورسیه تحصیلی رایگان روسیه باید با توجه به شرایط خود و رشته تحصیلی، یکی از انواع بورسیه تحصیلی را انتخاب کنید. ما در موسسه اصطهباناتی با ارائه مشاوره تخصصی در زمینه اخذ بورسیه تحصیلی، مسیر را برای رسیدن به این هدف هموار خواهیم کرد. در صورت عدم دریافت مشاوره شما باید به مطالب پراکنده در منابع مختلف رجوع کنید. علاوه بر امکان اشتباه در زمینه انتخاب روش درست بورسیه تحصیلی در کشور روسیه، زمان را هم از دست خواهید داد.

به همین علت توصیه می‌شود برای استفاده از کمک‌ هزینه و تسهیلات تحصیل رایگان در روسیه به مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی اعتماد کنید. وکلای مجرب ما در این مجموعه، تمامی راه‌های مناسب برای اخذ بورسیه روسیه را به شما خواهند گفت. مواردی که از طریق مشاوران ما به شما گفته خواهندشد، در سایر موسسات توسط مشاوران بازگو نخواهد شد.

کلام آخر

کشور روسیه یکی از بهترین مقاصد برای پذیرش دانشجو از سراسر جهان است. به دلیل بالا بودن هزینه‌های تحصیل در کشورهای مختلف، اغلب افراد به دنبال روش‌های مختلفی برای دریافت تسهیلات و کمک‌هزینه هستند. از این رو برای دانشجویان بین‌المللی، اخذ بورسیه تحصیلی روسیه بهترین انتخاب است. با توجه به شرح انواع بورسیه تحصیلی، می‌توانید موردی را که با شرایط شما تطابق دارد، انتخاب کنید. ثبت نام بورسیه کشور روسیه معمولا از طریق سایت دانشگاه یا سازمان مربوطه امکان‌پذیر است.

بورسیه دولتی روسیه یکی از بهترین مواردی است که شامل انواع رشته‌ها و مقاطع می‌شود. برخی دیگر از انواع بورسیه ممکن است دارای شرایطی باشند که ایجاد محدودیت کنند. امروزه افراد زیادی با استفاده از بورسیه روسیه در این کشور به صورت رایگان در بهترین دانشگاه‌ها تحصیل می‌کنند. در اکثر مواقع شهریه دانشگاه به صورت کامل پرداخت می‌شود و تنها هزینه‌های شخصی شامل بورسیه نمی‌شود. بسیاری از دانشجویان ایرانی نیز از همین طریق در کشور روسیه به صورت رایگان تحصیل می‌کنند.

سوالات متداول در مورد لیست جامع بورسیه تحصیلی روسیه

1- آیا برای بورسیه تحصیلی باید هزینه کنیم؟

با توجه به نوع بورسیه تحصیلی روسیه، پرداخت هزینه هم متفاوت خواهد بود.

2- بورسیه تحصیلی روسیه دارای محدودیت سنی است؟

در برخی از انواع بورسیه، شرط سنی وجود دارد که با توجه به نوع آن متفاوت است.

3/5 - (2 امتیاز)

106 دیدگاه برای “بورسیه تحصیلی روسیه + تحصیل رایگان

 1. Shaghayegh گفت:

  سلام چطور میشه برای بورسیه پزشکی روسیه و بورسیه ارشد شیلات اقدام کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط بورسیه تحصیلی روسیه بسته به رزومه و سابقه علمی شما دارد.

 2. Sara گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  شرایط بورسیه رشته پزشکی در روسیه به چه صورته و چه شرایطی داره

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی روسیه نیاز به دریافت اطلاعات شما مانند معدل، ریزنمرات و سایر اطلاعات شما داریم. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 3. فاطی گفت:

  سلام
  من رشته علوم اقتصادی هستم و یک سال دیگه لیسانسم رو میگیرم ! رشته دبیرستانم ریاضی بوده
  تمایل دارم برای فوق لیسانس در روسیه درس بخوانم
  آیا میتوان بورسیه تحصیلی و فاند بگیرم ؟ راستش رو کدوم دانشگاه در روسیه مناسب هست و اینکه بگم رزومه خوبی ندارم و امسال تصمیم برای تحصیل اقدام کنم ! چجوری میشه رزومه ام رو تقویت کنم؟
  آیا نمره خوب در ایلتس تاثیری در گرفتن فاند داره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   دریافت بورسیه تحصیلی روسیه بسته به سابقه علمی شما دارد.

 4. tiam گفت:

  سلام من دانش آموز سال آخر ریاضی ام میخواستم بدونم دانشگاه های روسیه شراسط فول فاند یا بورسیه برای مقطع کارشناسی دارن؟بیشتر دانشگاهی که علوم هوانوردی تدریس میشه مد نظرمه تو سن پترزبورگ.ممنون میشم جواب بدید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای ارائه مشاوره دقیق تر در رابطه با دریافت بورسیه تحصیلی روسیه، نیاز به بررسی رزومه علمی شما داریم. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 5. رضا گفت:

  سلام من معدل دیپلمم 18/86هست و الانم دانشجوی بیوتکنولوژی هستم ولی میخوام بدونم میتونم با مدرک دیپلمم روسیه پزشکی بخونم؟
  ثبت نامش کی اغاز میشه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، امکان تحصیل پزشکی در روسیه را دارید.

 6. Mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید. من ۲۶ ساله و لیسانس رشته مهندسی علوم و صنایع غذایی با معدل ۱۶:۲۰ از دانشگاه آزاد را دارم. آیا متوانم برای گرفتن بورسیه از روسیه اقدام کنم؟چگونه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، کشور روسیه به دانشجویان خود بورسیه های متفاوتی را ارائه می دهند که می توانید برای اخذ آن اقدام نمایید.

 7. امیر حسین قره خانی گفت:

  سلام من ۱۶ سالمه می خوام رایگان رشته خلبانی در دانشگاه سنت پترزبورگ بخونم و اونجا کار کنم باید چکار کنم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در روسیه رایگان نمی باشد و باید هزینه تحصیل را پرداخت نمایید. برای بورسیه تحصیلی نیز باید رزومه شما بررسی شود.

 8. حسن حاج بابائی گفت:

  با سلام
  دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی هستم آزاد کرج . معدل رشد بالای 17 . معدل لیسانس 15 . لیسانسم دولتی بوده و می خواستم بدونم :
  1 – مدرک دانشگاه آزاد برای کشور روسیه قابل قبوله؟
  2 – آیا برای خوندن رشته پزشکی در روسیه امکان تطبیق دروس برای شروع تحصیل ( کمتر کردن زمان تحصیل علوم پایه ) امکان پذیره؟
  3- شرایط مالی مناسبی ندارم اگر فرض رو بر این بگذارم که زبان انگلسی در سطح قابل قبول باشه برای پذیرش گرفتن در رشته پزشکی حتما باید به زبان روسی مسلط بشم؟
  سپاسگذار از لطف و عنایت ما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، مدارک تحصیلی شما مورد تایید روسیه قرار میگیرد. لطفا در نظر داشته باشید که احتمال تطبیق واحد از ابتدا بسیار پایین است. همچنین تسلط شما به زبان نیز بسته به دانشگاه و زبان تحصیلی انتخابی شما دارد.

 9. Fatemeh ahmadzadeh گفت:

  من دانشجوی ترم ۴ پرستاری هستم میتونم بقیه ی ترم هامو یا سال آخر رو تطبیق واحد بدم با یکی از دانشگاه های روسیه ؟اگه میشه شرایطشو بگین و همچنین راجع به شرط معدل وآزمون ورودی برای فوق لیسانس در روسیه اگه داره راجع بهش اطلاع بدین ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   احتمال تطبیق واحد بسیار پایین است. به شما توصیه می کنیم دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانید و سپس اقدام نمایید.

 10. Erfan گفت:

  سلام وقتتون بخیر من سال اول رشته تجربی هستم میخوام بدونم ک بعد از اینکه دیبلمم رو گرفتم میتونم برم دانشگاه پزشکی روسیه بدون کنکور و تنها هزینه ای هم ک میتونم بکنم. حد اقل 200ملیون میتونم میشه آیا؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل در روسیه اقدام نمایید. هزینه تحصیل نیز بسته به دانشگاه انتخابی حدود 6000 دلار در سال است.

 11. مريم گفت:

  با سلام
  من ارشد مديريت إجرائي دارم. براي دكتري ميشه بورسيه روسيه گرفت. ؟من زبان روسي هم بلدم. چند درصد احتمال بورسيه هست؟ معدل ارشدم ١٧،٨٠

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه اطلاعات شما برای بررسی شرایط بورسیه تحصیلی کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 12. Sami rezaeian گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۱۸ سالمه مدرک آیلتس ۷.۵ رو دارم
  معدل پیش دانشگاهیم(سال دوازدهم) هم با معدل ۲۰ قبول شدم
  آیا میتونم برای بورسیه روسیه اقدام کنم؟
  آیا با این شرایط منو قبول میکنن؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط ارائه بورسیه تحصیلی برای هر دانشگاهی متفاوت است.

 13. علی گلی گفت:

  باسلام
  بنده دانشجوی رشته رادیولوژی دانشگاه علوم پزشکی کاشان هستم آیا میتونم بعد از فارغ التحصیل شدنم بورسیه برای رشته دندانپزشکی روسیه رو بگیرم یا نه ؟
  و آیا با این مدرک امکان کار بعد از مهاجرت تحصیلی وجود داره ؟
  ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل در روسیه اقدام نمایید و برای اهذ اجازه کار باید در روسیه اقدام نمایید.

 14. اسما گفت:

  سلام.خسته نباشید
  من فارغ التحصیل 1394 با معدل دیپلم علوم تجربی19.82فرزانگان هستم. مدرک زبان ندارم فعلا
  برای بورسیه پزشکی چقدر شانس دارم؟چطور شانسم رو بالا ببرم؟؟!!
  ممنونم از مشاورین خوب موسسه اصطهباناتی

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل پزشکی در روسیه در صورت نداشتن مدرک زبان باید در ابتدا در دوره پادفک شرکت کنید. شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بسته به رزومه علمی شما دارد.

 15. مهدی گفت:

  سلام۱۹سالمه رشتم انسانی میخوام مدیر یت مالی روسیه بخونم .بورسیه بهم میخوره یانه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی خوبی داشته باشید. لطفا مدارک تحصیلی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 16. محمد اکبری گفت:

  با سلام
  بنده فارغ التحصیل مهندسی برق با معدل 18 (الف)
  از دانشگاه روزانه هستم و همچنین مسلط به زبان انگلیسی هستم آیا امکانش هست که در یکی از دانشگاه های روسیه در مقطع ارشد بورسیه بشم؟در صورت بورسیه شدن هزینه چقدر کاهش پیدا میکنه؟آیا مسلط بودن به زبان روسی تاثیری در کاهش هزینه ها دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. با توجه به شرایط شما مقدار بورسیه تحصیلی نیز متفاوت است.

 17. miiss.f.k گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید بنده در رشته صنایع شیمیایی دیپلم دارم و علاقه مند ب رشته شیمی ام و بزرگترین ارزوم رفتن ب روسیه برای ادامه تحصیل ریز نمراتم کامل بالاس ممکنه بورس بشم ؟؟؟ ب چی باید ریز نمراتمو مدارک و رزومه امو ایمیل کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در روسیه باید هزینه تحصیل را پرداخت کنید. در شرایطی می توانید برای دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تر را در اختیار شما قرار دهیم.

 18. Sajjad گفت:

  سلام ، من کارشناسی ارشد عمران هستم و میخواستم بدونم بورسیه و فاند کامل در روسیه برای مقطع دکترا به چه صورت هست ؟ میزان هزینه ای که ماهیانه به دانشجو پرداخت میشود مثل سایر کشورهای اروپایی هست ؟ و امکان گذران زندگی خودم و همسرم را تامین میکند ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   مقدار بورسیه تحصیلی که دریافت می کنید بستگی به استاد راهنما و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 19. احمد جمشیدفر گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  بنده ۳۲سالمه و ارشد حسابداری با معدل۱۵دارم. شش ساله در بانک کار میکنم. مدرک آیلتس ندارم ولی الان دارم کلاس میرم. میخواستم ببینم شانسی واسه بورسیه دکترا در روسیه و یا کشور دیگه ای دارم؟ با تشکر فراوان

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی و پژوهشی قوی داشته باشید.

 20. mohawwad گفت:

  سلام. خسته نباشید .من تابستون 99 کنکور میدم.میخواستم بدونم که من چطور میتونم برا بورسیه دندانپزشکی روسیه ثبت نام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برایدریافت بورسیه تحصیلی دندانپزشکی در روسیه باید رزومه علمی قوی در دبیرستان و در دانشگاه دریافت نمایید.

 21. الناز گفت:

  سلام…من ۲۲ سالمه و آخرین مدرک تحصیلیم پیش دانشگاهیه در رشته تجربی من می خوام برای بورسیه در مقطع کارشناسی اقدام کنم می خواستم شرایطشو بدونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی قوی داشته باشید. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 22. Edris گفت:

  من میخوام تو روسیه پزشکی بخونم اما نمیتونم به زبان روسی حرف بزنم دیپلم تجربی هم دارم هزینه سالانه اش چقدره

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان ندارید. می توانید در دوره های پادفک شرکت نمایید و سپس برای کورس اصلی اقدام نمایید.

 23. Ali گفت:

  سلام
  ببخشید مدارکمون رو باید به چه آدرسی ارسال کنیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید از طریق شماره های واتس اپ ذکر شده در سایت مدارک خود را برای ما ارسال نمایید.

 24. مهتاب گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم بدونم امسال روسیه بورسیه ای برای رشته بیوشیمی بالینی مقطع فوق لیسانس درنظر گرفته؟ آیا من میتونم با مدرک لیسانس شیمی تو روسیه بورسیه رشته بیوشیمی رو بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   دریافت بورسیه تحصیلی کشور روسیه بستگی به رزومه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 25. مریم گفت:

  سلام من رشته تجربی هستم و امسال کنکور دارم.معدل ترم اولم شد 18/81 و زبان هم در اندازه کنکور بلدم مدرک خاصی براش ندارم.خیلی دوست دارم در دانشگاه های روسیه درس بخونم لطفا شرایطش رو بهم بگید که برای بورسیه باید چیکار کنم؟ ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در روسیه بستگی به دانشگاه انتخابی و زبان تحصیل دارد. در صورت زبان روسی را انتخاب نمایید باید در دوره های پادفک شرکت نمایید.

 26. ‌yasaman گفت:

  سلام وقت بخیر. میشه درباره‌ی گرفتن بورسیه تحصیلی برای ارشد حقوق بین الملل توی روسیه یه توضیحی بدید؟حتما باید مسلط به زبان روسی باشیم؟و اینکه توی رزومه‌ به جز معدل خوب بهتره چه آپشن های دیگه ای باشه تا راحت تر پذیرشمون کنند ؟ممنون از وقتی که می گذارید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   دریافت بورسیه تحصیلی روسیه بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 27. امیرحسین گفت:

  سلام من 27 سالمه. فوق لیسانس مکانیک از داانشگاه کاشان در گرایش ساخت و تولید را دارم. معدل ارشد من 16.17 میباشد و دارای یک مقاله isi هم هستم دارای ielts 6.5 میباشم. خواستم بپرسم در رشته من که نسبتا رشته فنی و ساختی است شانس پذیرش از یکی از دانشگاه های روسیه چقدر است؟ به همراه فاند؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط علمی و پژوهشی شما می توانید برای تحصیل در روسیه و دریافت بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 28. امیرعلی گفت:

  سلام. میخواهم برای دکتری هوافضا اپلای کنم به روسیه.ایا این کشور مانند کانادا و المان به دانشجویان فاند می دهد؟ یا باید از جیب خودمان خرج کنیم؟؟
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط دریافت بورسیه تحصیلی روسیه بستگی به رزومه علمی و شرایط شما دارد.

 29. محمدی گفت:

  سلام، وقتتون بخیر! من دانشجوی دکتری زبان انگلیسی هستم(روی پایان نامه م کار میکنم)، ارشد هم زبان بودم و کارشناسی صنایع!
  1.می تونین برای پست-داک یا آسپیرانتور اقدام کنین؟
  2. دوره آنلاین زبان دارن یا اینکه در تابستان میشه حضوری زبان رو تکمیل کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اقدام باید رزومه علمی و پژوهشی شما را به طور دقیق بررسی کرد. لطفا رزومه خود را از طریق شماره واتس اپ ذکر شده در سایت برای ما ارسال نمایید.

 30. بهروز گفت:

  سلام بنده ارشد مهندسی نرم افزار دارم فارغ التحصیل سال ۹۶
  از دانشگاه آزاد با معدل ۱۵
  آیا شانس بورسیه شدن دارم در سن پترزبورگ یا مسکو
  اینم بگم که از درس فاصله گرفتم و حضور ذهن ندارم آیا باید پایه خودم رو در ایران قوی کنم بعد اقدام کنم یا نیازی نیست

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه رزومه علمی و پژوهشی قوی داشته باشیدمی توانید اقدام نمایید.

 31. ملیکا گفت:

  سلام من پارسال از رشته تجربی با معدل دیپلم ۱۹ و خورده ای فارغ التحصیل شدم.میخواستم ببینم واسه سالا ۲۰۲۰ میتونم بورسیه تحصیلی تو رشته پزشکی بگیرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه شانس متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی برای سال اول پزشکی پایین است.

 32. حسین گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم برای رشته ی وکالت چیکار باید بکنیم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به مقطع تحصیلی و شرایط شما و کشور مقصد دارد. لطفا با کارشناسان ما در ارتباط باشید تا در این زمینه به شما کمک کنند.

 33. *شقایق* گفت:

  سلام..من علاقمند ب تحصیل در رشته حقوق در دانشگاه روشیه هستم…ولی الان سال اخرم فعلا باید اول مدرک کارشناسی رو در ایران بگیرم بعد برم روسیه ؟بعدش هزینه تحصیل و خوابگاه چطوره ؟بورسیه اگ بشیم اینارو خودشون پرداخت میکنن؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط و هزینه های تحصیل در روسیه بسته موسسه انتخابی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را در انتخاب دانشگاه راهنمایی نماییم.

 34. Adrine گفت:

  با درود فراوان به شما
  من دیپلم تجربی با معدل 19.44 دارم و خیلی دوس دارم در رشته پزشکی تو روسیه ادامه تحصیل بدم اما شرایط مالی ما جوری نیست که از مخارج اونجا بتونم بربیام… آیا میتونم بورسیه اونجا رو بگیرم؟ درضمن مدرک زبان اینگلیسی دارم و زبان روسی در حد مکالمه رو بلدم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه امسال شرایط برای اخذ بورسیه تحصیلی در سال اول کمی سخت شده است.

 35. Maede گفت:

  سلام خسته نباشید من میتونم با معدل کل دیپلم 18ونیم تو مقطع کارشناسی بورسیه در یکی از 3 رشته دندانپزشکی یا پزشکی یا داروسازی بورسیه بشم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید برای تحصیل در کشور های رایگان مانند فرانسه و ایتالیا اقدام نمایید.

 36. Farbod گفت:

  سلام وقت بخیر
  من دانشجوی ترم ۷ رشته ی پرستاری هستم
  با معدل حدود۱۶
  و معدل دیپلم ۱۹/۴۳
  میخواستم بدونم آیا می تونم در مقطع ارشد بورسیه بگیرم برای کشور روسیه یا هر کشور اروپایی دیگری؟
  و اینکه واقعا احتمالش چقدره؟
  و اینکه مدرک زبانم ندارم ولی دارم کلاس های ایلس شرکت میکنم که بعدا مدرکشو اخذ کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان اخذ بورسیه برای شما وجود دارد
   درصد احتمال موفقیت شما نیز بر اساس مدارک و توانمندی که ارائه می دهید، متفاوت است.

 37. Blue گفت:

  سلام وقتتون بخیر. اطلاع خیلی جامع بود.
  من الان دانشجوی کارشناسی ارشد برق هستم در دانشگاه تربیت مدرس. برای دوره‌ی دکترا خیلی علاقه مند شدم که به روسیه برم. بنظرتون احتمال پذیرفته شدن یه دانشجوی برق برای دکترا چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله شانس پذیرش و اتفاقا بورسیه هم دارید، روسیه برای سال ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بورسیه های زیادی اعلام کرده که برای مقاطع و رشته های مختلف هست.

   1. مسیحا گفت:

    با سلام
    من فارغ التحصیل رشته تجربی با معدل 19.55 هستم و زبان انگلیسی و روسی رو بلدم. خیلی دوس دارم در رشته پزشکی بورسیه روسیه بشم. بنظرتون امکان داره؟
    واقعا هزینه هایی ک داره برای من بالا هس مخصوصا هزینه های دانشگاه! میشه راهنمایی کنین؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     تحصیل در دانشگاه های روسیه حدود 6000 دلار در سال هزینه بر است.

   2. مریم گفت:

    سلام من 17سالمه و رشته تجربی هستم و کنکوری ام.معدلمم 18.81 میخواستم بدونم برای بورسیه واسه روسیه چه شرایطی باید داشته باشم؟مدرکی برای زبان هم ندارم فقط در حد کنکور زبان بلدم.خیلی دوست دارم اونجا درس بخونم لطفا کمکم کنین

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     با سلام و عرض ادب
     دریافت بورسیه بستگی به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 38. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بدونم رشته حسابداری هم در روسیه بورسیه میشه؟
  و با چه مدرکی بهتره وشرایطش چی هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، این رشته هم بورسیه می شود، هرچه مقطع بالاتر باشد شانس بورسیه بیشتر است. سابقه تحصیلی، مقالات و تالیفات معمولا برای بورسیه مورد نظر است. البته هر دانشگاه شرایط اختصاصی خود را دارد.

 39. زهره گفت:

  سلام
  من در حال تحصیل در دوره کارشناسی رشته علوم ومهندسی آب در دانشگاه شهید چمران هستم می خواستن شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از روسیه در این رشته رو بدونم و باید چه کاری انجام بدهم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   هر دانشگاه شرایط خاصی دارد، ولی در حالت کلی رزومه تحصیلی شامل معدل و نمرات تخصصی و رزومه تحقیقی شامل مقالات و تالیفات بررسی می شود، هرچه رزومه قوی تر باشد شانس پذیرش و بورسیه بیشتر است.

 40. آرین گفت:

  با سلام با کمترین هزینه ای که در یک سال میتوان تحصیل رشته ی پزشکی خواند چقدر است بدون بورسیه ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا هزینه های تحصیل و زندگی در کشور روسیه بر اساس دانشگاه و شهر محل تحصیل قابل پیش بینی خواهد بود
   برای کسب این اطلاعات می توانید شرایط خود را با دکر کلیات و انتظاراتتان به سمع مشاورین ما برسانید و منتظر نتایج بمانید.

   1. Saeideh گفت:

    سلام
    ببخشید با دیپلم ریاضی چجور میشه بورسیه کشور روسیه گرفت و چجور باید اقدام کرد و شرایطش،چیه؟

    1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

     سلام
     اخذ بورسیه تحصیل در روسیه برای مقطع کارشناسی معمولا دشوار است و بورسیه های تحصیلی در مقاطع ارشد و دکتری ارائه می شود.

 41. مهیار مشهدی گفت:

  سلام ،
  من میخواستم درباره این که برای بورسیه شدن چه اقدامی کنم ازتون سوال بپرسم.
  من دیپلم تجربی دارم(معدل:۱۸.۴۱) و سال دیگه هم دیپلم زبان انگلیسی رو میگیرم.
  اگه یه راهنمایی کنید که چطور اقدام کنم ممنون میشم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ارائه بورسیه بیشتر از مقطع ارشد به بالا امکان پذیر است و شما نیز باید برای اخذ این شرایط در مقطع کارشناسی، دارای شرایط خاصی باشید که آنها را مشاورین ما به شرح، شما توضیح خواهند داد.

 42. نسترن گفت:

  سلام من میخوام پزشکی بخونم تو مسکو ولی مشکل دارم با هزینه هاش یکی از اشناها ک تازه رفته مسکو میگه 100 میلیون برا دوره ی زبان و 150 تا 200 برای هر سال خوندن یکی از رشته ها میگیرن درسته؟چطور میشه بورسیه گرفت ؟راهی که بشه هزینه هارو کمتر کنیم هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه در مقطع کارشناسی، مرسوم نیست و بورسیه های تحصیلی در مقاطع ارشد و دکتری به صورت گسترده ارائه می شود.
   شما می توانید از طریق کار پاره وقت دانشجویی، تنها بخشی از هزینه های خود را جبران کنید.
   لازم به ذکر است که در برخی موارد استثناء بورسیه های تحصیلی نیز در مقطع کارشناسی اعطا می شود که به صورت قطعی نیست و باید شرایط شما بررسی گزدد.

 43. civil en. mohammad گفت:

  باسلام من دانشجوی ترم اخر کارشناسی عمران هستم معدل کلم تا الان 19.20 ایلتس هم 7.5 گرفتم با یه مقاله isi. ایا شرایطم برای بورس شدن و درس خوندن در دانشگاه های مطرح فراهمه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که ارائه بورس تحصیلی از مقطع ارشد معمولا امکان پذیر است و اینکه رزومه نسبتا خوبی را دارید، بهتر است تا سوابق و مدارک خود را برای ما ارسال نمایید تا مورد بررسی قرار دهیم و بهترین نتیجه را به شما اعلام کنیم.

 44. Fatemeh گفت:

  سلام برای ارشد برق با رزومه معمولی ،گرفتن بورس به چه صورت است؟ و بعد از فارغ التحصیلی شرایط کاری چگونه است؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نوع بورسیه ای که قرار است به شما اهدا شود بسته به سوابقتان مشخص می شود و ما نیاز داریم تا رزومه شما را بدانیم.
   بهتر است رزومه خود را برای ما ارسال کنید تا مورد ارزیابی پذیرش بورسیه قرار دهیم.
   کار پس از تحصیل نیز در صورتی که سابقه تحصیلی شما در همان کشور باشد و مدارج خوبی را کسب کرده باشید، احتمال بالایی دارد.

 45. دانیال گفت:

  سلام
  کسی که بورسیه دندانپزشکی روسیه شده ایا مشمول سربازی میشه(یعنی بره اونور درحال درس خوندن باشه مشمول سربازی میشه)؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منظورتون بورسیه از کدام نهاد است، دولتی یا خصوصی و داخلی یا خارجی؟
   اما به طور کلی قوانین نظام وظیفه عمومی، مانعی برای تحصیل در خارج از کشور ندارد.
   تنها مانع، خروج شما از کشور است.

 46. شادمان مریدی گفت:

  سلام
  من 19 سالمه میخوام در رشته ی پزشکی در روسیه به تحصیل بپردازم ( بدون مدرک زبان و شرط معدل )
  میشه بنظرتون؟!
  مدرک پیش دانشگاهیم رو اواخر خرداد 98 میگیرم
  بنظرتون کی برای ثبت نام در در یکی از دانشگاه های روسیه اقدام کنم؟!

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل برای شما وجود دارد.
   برای اقدام و فراهم کردن مدارک مورد نیاز بهتر است هرچه زودتر با متخصصین حوزه مهاجرت تحصیلی موسسه ما گفتگو کنید تا پیشنیاز های مهم را مهیا کنید و درصدر موفقیت خود را برای پذیرش افزایش دهید.

 47. نرگس گفت:

  سلام وقت بخیر من فارغ التحصیل رشته تجربی هستم ومیخوام در روسیه ادامه تحصیل بدم البته ب صورت بورسیه اما اطلاعات زیادی ندارم از شرایط ومراحلی که باید طی کنم تصمیم جدی هم گرفتم که برم الانم میخوام ودره سه ماه زبان رو بگذرونم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت شما نیز بخیر.
   برای ادامه تحصیل شما مانعی وجود ندارد و شما می توانید با ارسال مدارک خود به ایمیل موسسه و یا تماس تلفنی با کارشناسان ما و بیان شرح سابقه تان، وضعیت خود و دانشگاه ممکن را مورد ارزیابی قرار دهید.

 48. سارا دلاور گفت:

  سلام من ارزوم تحصیل تو این کشور بوده چطور بایداقدام کنم خواهش میکنم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه از طریق شرط معدل و یا آزمون ورودی امکان پذیر است و مانعی ندارد.
   بدین منظور می توانید مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم و ریز نمرات خود را برای کارشناسان ما ایمیل کنید، تا پس از بررسی، دانشگاه های موجود را با رشته های مطلوب برای شما لیست کنند.

 49. دریا گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس حسابداری درم و میخوام واس تحصیل کارشناسی ارشد به یکی از ۲ کشور روسیه یا ترکیه برم،میخوام بورسیه بگیرم میشه راهنمایی کنید که چه جوری میتونم این کارو انجام بدم؟چه زبانی حتما باید یاد بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   برای اخذ بورسیه در مقطع ارشد مراحل اندکی دشوار است اما معمولا امکان پذیر می باشد.
   رزومه تحصیل و مدارک مربوط را در اسرع وقت به برسانید تا متخصصین مهاجرت ما، بررسی های لازم را برایتان انجام دهند.
   در مورد زبان هم، تحصیل به زبان بومی و زبان بین المللی (انگلیسی) در هر یک از این دو کشور امکان پذیر است.

 50. سیام سبزه گفت:

  سلام دوست دارم در روسیه پزشکی بخوانم .به دوزبان روسی و انگلیسی مسلط هستم.کارشناسی زبان انگلیسی دارم .راهنمایی کنید .متشکرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   مشکلی بابت تحصیل این رشته ها به زبان های انگلیسی و روسی نیست، داشتن مدرک دیپلم تجربی یا ریاضی کفایت می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *