مهاجرت به کانادا در این سال ها در بالای فهرست مقاصد مهاجرتی متقاضیان ایرانی قرار دارد. بر این اساس متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله قصد ارائه همه جزئیات لازم در مورد مهاجرت به کانادا از طریق کار، تحصیل و سرمایه گذاری پرداخته اند. علاوه بر این مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل و یا با مدرک فنی و حرفه ای در این مقاله ارائه شده است.

دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کانادا چیست؟

کشور کانادا که از برترین و ایده آل ترین کشورهای جهان برای اقامت، اشتغال و تحصیل به شمار می آید، در سال های اخیر از گزینه های برتر مهاجرتی متقاضیان ایرانی می باشد. ثبات، امنیت اجتماعی و اقتصادی، بالا بودن سطح رفاه و آرامش، بالا بودن سطح درآمدها و جذابیت های طبعی بی نظیر را می توان از دلایل مهم متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به کانادا محسوب کرد.

 • قرار گرفتن کشور کانادا در بالاترین فهرست رتبه بندی جهانی سازمان توسعه و همکاری اقتصادی از لحاظ سطح درآمد، محیط زیست، امنیت و رفاه اجتماعی و متعادل بودن کار و زندگی یکی از دلایل مهم برای مهاجرت به این کشور می باشد.
 • بالا بودن شاخص امید به زندگی کانادایی ها در حدود 81 سال و وضعیت بهداشت و سلامتی و صاحب خانه بودن 9 نفر از هر 10 نفر کانادایی از دیگر دلایل مهم مهاجرت به کانادا می باشد.
 • وجود امنیت، ثبات اجتماعی و پایین بودن میزان جرم و جنایت که از میانگین شاخص سازمان توسعه و همکاری اقتصادی نیز پایین تر است را می توان یکی دیگر از دلایل مهم مهاجرت به کانادا نام برد.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می توانند ویزای تحصیل و اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان بنا به دلایل فراوانی مانند بالا بودن کیفیت آموزشی تحصیلی، اعتبار مدرک دانشگاهی و پذیرش آن در همه کشورهای جهان و همچنین امکان اشتغال پس از فارغ التحصیلی به این کشور مهاجرت تحصیلی می کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل

 • از مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل دارا بودن تمکن مالی کافی و اثبات آن از طریق گواهی و اسناد مالی بانکی است.
 • متقاضیان پس از اخذ پذیرش تحصیلی در رشته و دانشگاه مورد نظر در کانادا می تواند برای اخذ ویزای تحصیلی این کشور اقدام کند.
 • فارغ التحصیلان دانشگاه های کانادا می توانند با تمام شدن دوره تحصیلی خود در فرصت جستجوی کار در این کشور کار مرتبط با رشته تحصیلی خود را پیدا کنند.
 • فارغ التحصیلان با یافتن کار در کانادا می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و مشغول کار و فعالیت در این کشور شوند.
 • اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و اخذ ویزای همراه برای همسر و فرزندان از جمله مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل است.
 • متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی این کشور باید گواهی تمکن مالی کافی، آدرس محل اقامت در این کشور، سوابق و مدارک تحصیلی به همراه ریزنمره های تحصیلی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس را ارائه دهند.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق کار می توانند ویزای کار و اقامت این کشور را اخذ کنند. کمبود نیروی متخصص کاری و فراهم کردن شرایط لازم برای جذب متقاضیان متخصص و حرفه ای از جمله سیاست های دولت کانادا در سال های آتی می باشد. بر این اساس برنامه های مختلفی را برای جذب متقاضیان با تخصص کاری بالا در حرفه و شغل خود ارائه کرده است.

مهاجرت به کانادا از طریق کار

مهاجرت به کانادا از طریق کار

 • برنامه اکسپرس اینتری Express Entry یکی از برنامه های جذب متقاضیان واجد شرایط برای مهاجرت به کانادا از طریق کار می باشد. برنامه اعطای ویزای کار به متقاضیان بر اساس این برنامه بر طبق امتیازبندی می باشد. شاخص های مهم در این امتیازبندی شامل سن، سوابق و تجربه کاری و حرفه ای، تحصیلات و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس می باشد.
 • برنامه کارگران ماهر فدرال FSW مختص کارگران بامهارت و باتجربه کاری درخشان می باشد. متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق کار و طبق این برنامه باید از کارفرمای کانادایی دارای پیشنهاد کاری باشند. دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی یا فرانسه، مدرک تحصیلی دیپلم و یا مدرک فنی حرفه ای برای اخذ ویزای کار کانادا الزامی است.
 • برنامه کارمهارت فدرالFSTP کانادا مختص متقاضیانی است که دارای 2 سال سوابق کاری و حرفه ای می باشند و با زبان انگلیسی یا فرانسوی آشنا هستند. در این برنامه ارائه مدرک مهارت زبان الزامی نمی باشد. دارا بودن مدرک مهارت کاری حرفه ای از کشور متقاضی برای اخذ ویزای کار کانادا الزامی است.
 • برنامه تجربه و مهارت کاری CEO مختص متقاضیانی است که دارای تجربه و سوابق کاری در حوزه تخصصی کاری می باشند. دارا بودن مهارت در سطح A، B و O و همچنین دارا بودن حداقل یک سال سابقه کار حرفه ای الزامی است. متقاضی برای اخذ ویزای کار به این روش نیازمند ارائه مدرک زبان نمی باشد و آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی کفایت می کند.

مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل می توانند مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضی برای اینکار باید درخواست پناهندگی خود را به دولت کانادا ارائه دهد. متقاضی باید با دلایل موجه ثابت کند که در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب، اذیت، آزار، تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد.

 • متقاضی می تواند به محض ورود به کشور کانادا درخواست پناهندگی خود را مطرح کند. در واقع متقاضی در هر فرودگاه، مرز زمینی و یا آبی کشور کانادا می تواند تقاضای پناهندگی خود را ارائه دهد.
 • اگر افسر اداره خدمات مرزبانی کانادا CBSA صحت اظهارات متقاضی در مورد واجد شرایط بودن متقاضی برای پناهندگی را تأیید کند، درخواست متقاضی به IRB-RPD ارائه می شود.
 • متقاضی برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل می تواند تقاضای پناهندگی را از داخل خاک کانادا به اداره مهاجرت و پناهندگان IRCC ارائه دهد.
 • متقاضیان برای مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل باید اطلاعات لازم در مورد هدف از پناهندگی، خانواده و شرایط زندگی خود را ارائه دهند.
 • متقاضی برای ارائه تقاضای پناهندگی کانادا باید پاسپورت با اعتبار کافی، مدارک شناسایی و اوراق هویتی مانند شناسنامه و سند ازدواج را ارائه دهد.
 • اگر پس از بررسی های لازم دادگاه حکم تأیید اظهارات متقاضی را صادر کند، متقاضی به عنوان شهروند کانادا شناخته می شود و می تواند از همه حق و حقوق شهروندی کانادا برخوردار شود.
 • کم هزینه بودن مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل، حمایت دولت کانادا از پناهندگان و اولویت بررسی پناهندگان در مقایسه با دیگر مهاجران در کانادا از مزیت های اخذ ویزای اقامت کانادا از طریق سازمان ملل می باشد.

سرمایه گذاری در کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانند ویزای سرمایه گذاری این کشور را دریافت کنند. متقاضیان برای سرمایه گذاری در ایالت های مختلف کانادا باید به روش های گوناگون عمل کنند.

سرمایه گذاری در کانادا

سرمایه گذاری در کانادا

 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت بریتیش کلمبیا: متقاضی با سرمایه گذاری 200.000 دلاری و اثبات دارا بودن پشتوانه مالی 600.000 دلاری در این ایالت می تواند در ابتدا اقامت 2 ساله و سپس اقامت دائم این کشور را اخذ کند. برای سرمایه گذاری در شهرهای کوچک تر این مبالغ نصف می شود.
 • دارا بودن سوابق مدیریتی از مهم ترین شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا به این روش می باشد. پس از اجرای کسب و کار و سوددهی مطلوب این سرمایه گذاری متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا اقدام کند.
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت انتاریو: متقاضی برای سرمایه گذاری در ایالت انتاریو باید حداقل 25 میلیون دلار را برای راه اندازی طرح تجاری و کسب و کار در این ایالت هزینه کند. سوددهی مطلوب، تاثیر گذاشتن بر اقتصاد این ایالت و همچنین دارا بودن طرح تجاری فعال و با توجیه اقتصادی از مهم ترین موارد در سرمایه گذاری در انتاریو می باشد.
 • مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در ایالت کبک: متقاضی برای سرمایه گذاری در ایالت کبک باید از مبلغ کلی 2 میلیون دلار سرمایه گذاری در حدود یک 1.200.000 دلار را به دولت کانادا پرداخت کند. دولت کانادا پس از 5 سال همه این مبلغ سپرده را به متقاضی برمی گرداند، البته سود این سپرده به متقاضی تعلق نمی گیرد.
 • اگر متقاضی فاقد تمکن مالی بالا می باشد، می تواند در حدود 350.000 دلار کانادا را به یکی از موسسه های مالی کانادا ارائه دهد که مورد تایید کانادا می باشد و این موسسه مبلغ اصلی را به جای متقاضی به دولت کانادا پرداخت کند. در این روش مبلغ پرداخت شده به متقاضی برگردانده نمی شود اما مجوز اقامت دائم کانادا برای وی صادر می شود.

اخذ مدرک فنی و حرفه ای برای حضور در کانادا

متقاضی برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای باید دارای سوابق کاری و حرفه ای باشد. دارا بودن سوابق کاری تمام وقت از 2 تا 5 سال و به صورت 30 ساعت در هفته برای متقاضیان کار تمام وقت الزامی است. اگر متقاضیان دارای کار پاره وقت می باشند، دارا بودن سوابق کاری 2 تا 5 سال و حداقل تا 15 ساعت در هفته الزامی است.

 • از دیگر شرایط لازم برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای دارا بودن نمره لازم در بخش های مختلف آزمون زبان انگلیسی آیلتس می باشد. بر این اساس دارا بودن نمره 4 در بخش خواندن، نمره 3/5 در بخش نگارش و نمره 5 در بخش شنیداری الزامی است.
 • متقاضیان با مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای می توانند در مشاغل فنی مانند برق، ساخت و ساز، کنترل و تولید فناوری اطلاعات، منابع طبیعی و تعمیر و نگه داری مشغول کار شوند.
 • دارا بودن تجربه کاری در طبقه بندی مشاغل کانادا و دارا بودن پیشنهاد شغلی از کارفرمای کانادایی از دیگر شرایط لازم مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای است.
 • در این روش برای اخذ ویزای کار کانادا متقاضی نیاز به ارائه مدرک تحصیلی دانشگاهی ندارد.
 • متقاضیانی که در رشته های جوشکاری، لوله کشی، برق صنعتی و عمومی، مکانیک اتومبیل و برق و نقاشی اتومبیل دارای مدرک فنی و حرفه ای از ایران می باشند، می توانند با ارائه این مدارک و دارا بودن شرایط دیگر ویزای کار کانادا را دریافت کنند.

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

متقاضی با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج با تبعه و شهروند این کشور می تواند مجوز اقامت کانادا را دریافت کند. از شرایط مهم مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج این است که متقاضی و طرف دوم ازدواج باید حداقل 18 سال داشته باشند و طرف دوم ازدواج باید دارای تابعیت کانادا باشد. اثبات توانایی تأمین هزینه های زندگی مشترک در کانادا نیز از دیگر شرایط لازم است.

 • متقاضی باید با ارائه عکس های خانوادگی و نامه ها و پیام ها ثابت کند که این ازدواج واقعی است و برای اخذ اقامت کانادا انجام نشده است.
 • با ازدواج مجوز اقامت موقت کانادا برای متقاضی صادر می شود. پس از 3 سال از ازدواج متقاضی می تواند برای اخذ مجوز اقامت دائم کانادا اقدام کند، البته اگر ازدواج هنوز به قوت خود باقی باشد.
مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت به کانادا از طریق تولد

کشور کانادا برای اعطای تابعیت و شهروندی این کشور به کودکان متولد شده در این کشور بر اساس قانون خاک عمل می کند. بر اساس این قانون کودکان متولد شده در خاک کانادا صرف نظر از تابعیت پدر و مادرشان می توانند تابعیت کانادا را دریافت کنند. پدر و مادر کودکی که در کانادا متولد شده است اگر دارای تابعیت کانادا نباشند، می توانند پس از رسیدن فرزندشان به 18 سالگی مجوز اقامت این کشور را دریافت کنند.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای مهاجرت به کانادا با مدرک فنی و حرفه ای یا از طریق تحصیل، سرمایه گذاری و کار می توانند از مشاوره های مهاجرتی مشاوران موسسه های مهاجرتی بهره مند شوند. در واقع مشاوره ها و خدمات مهاجرتی این موسسه ها تضمینی بر اخذ نتیجه لازم برای مهاجرت به کشورهای اروپایی و کانادا می باشد. یکی از برترین این موسسه ها در سطح کشور موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی می باشد. از جمله خدمات این موسسه مطرح می توان به ترجمه مدارک متقاضیان، تهیه و تنظیم انگیزه نامه و بررسی صحت مدارک و ارسال آن ها می باشد.

مزایای مهاجرت به کانادا

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به کانادا از روش های گوناگون ذکر شده در این مقاله می توانند از مزیت های زندگی و اقامت در این کشور برتر برخوردار شوند. برخی از مزیت های مهاجرت به کانادا عبارت است از:

 • زندگی در کشوری با استاندارد و کیفیت بالای زندگی
 • وجود ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی
 • امکان اخذ اقامت دائم و تابعیت کانادا
 • وجود آزادی های مدنی و فردی و وجود فرصت های شغلی
 • برخورداری از خدمات درمانی رایگان

سخن آخر

در این مقاله مهاجرت به کانادا از طریق سازمان ملل، کار، تحصیل و سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت. اگر در این مورد هنوز سوال های فراوانی دارید، با متخصصان مهاجرت موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشاوره کنید. مشاوران ارشد این موسسه در شهرهای شیراز، تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و رشت در همه روزها و ساعت های کاری هفته در خدمت متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به کانادا

 1. آیا مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل امکان پذیر است؟

خیر، متقاضی پس از تمام شدن تحصیل خود باید ویزای کار این کشور را اخذ کند و پس از چند سال کار و اشتغال می تواند اقامت کانادا را اخذ کند.

 1. روش های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری چیست؟

برنامه اکسپرس اینتری، برنامه تجربه مهارت کاری CEC و برنامه کارگران ماهر فدرال

 1. مهم ترین شرایط مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل کدامند؟

دارا بودن تمکن مالی کافی، دارا بودن مدرک زبان انگلیسی آیلتس و دارا بودن سوابق تحصیلی

 1. مزیت های مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چیست؟

امکان کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی و امکان اخذ اقامت دائم کانادا

 1. مهم ترین شرط مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در بریتیش کلمبیا چیست؟

دارا بودن تمکن مالی 200 هزار دلاری، دارا بودن پشتوانه مالی 600 هزار دلاری و دارا بودن سوابق مدیریتی

 1. آیا سود سپرده سرمایه گذاری شده در ایالت کبک به متقاضی برگردانده می شود؟

بله، البته در صورتی که متقاضی در حدود 2 میلیون دلار سرمایه گذاری کند.

 1. شاخص های امتیازبندی برای اخذ ویزای کار کانادا کدامند؟

تحصیلات، سن، مهارت زبان انگلیسی یا فرانسوی، تجربه و سوابق کاری و شایستگی

 1. اولین مرحله برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چیست؟

ارسال مدارک لازم برای اخذ پذیرش تحصیلی در رشته و دانشگاه مورد نظر در کانادا

 1. مدت زمان لازم برای رسیدگی به پرونده برنامه اکسپرس اینتری چقدر است؟

  در حدود 6 ماه

 2. شرایط لازم برای برنامه تجربه و مهارت کاری CEC کانادا چیست؟

  دارا بودن حداقل یک سال کار حرفه ای، آشنایی با زبان انگلیسی یا فرانسوی و دارا بودن مهارت کاری در سطح صفر، A و یا بی

 3. مزیت های مهاجرت به کانادا چیست؟

امکان اخذ مجوز کار و اشتغال، امکان اخذ اقامت دائم کانادا و امکان برخورداری از حق و حقوق شهروندی کانادا

160 دیدگاه برای “مهاجرت به کانادا از ۷ راه اصلی مهاجرتی

 1. Nazanin rostam گفت:

  سلام ببخشید برادر من مدرک فنی جوشکاری داره ۲۸ سالشه
  مدرک ام بی ای از وزارت علوم و‌تحقیقاتی داره
  ممیتونه برای کار اقدام کنه

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   برای اخذ ویزای کار باید امتیازبندی لازم رو در سیستم ویزای اکسپرس اینتری داشته باشید.

 2. نگار گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  میخواستم بدونم با مدرک کارشناسی ارشد آموزش بهداشت و ارتقاء سلامت امکان ورود به کشور کانادا وجود داره یا نه؟ اگه میشه به چه صورتی؟ 23 سالمه

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   با توجه به رشته طبق اطلاعات ما بهتره از طریق تحصیل اقدام کنید.

   1. بهبودی گفت:

    سلام باتشکر از پاسخگوییتون،من برادرم ۹ساله که توی آلمان زندگی میکنه و اقامت دائم اونجارو داره ولی اونقدر کارش پر درامد نیست که بتونه خرج تحصیل منو بده به نظرتون چجوری میتونم برای بورسیه ی کشور آلمان و تحصیل در اونجا اقدام کنم و اینکه با این وضعیت، برادرم چجوری میتونه نقش داشته باشه توی تحصیل من و دعوت من به اونور چون میگم درآمدش فقط خودشو کفاف میده

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     در نظر داشته باید که تحصیل در آلمان رایگان است. شرایط دریافت بورسیه تحصیلی بسته به مقطع و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 3. نرگس بهبودی گفت:

  سلام ممنون از پاسخگوییتون یه سوال دیگه ای برام پیش اومد اینکه میگن فول فاند شرایط ویژه ای داره خب اون شرایط چیه و اینکه آیا برای رشته ی پزشکی هم میشه بورسیه شد یا همون فول فاند
  به نظر شما چ رشته هایی برای تحصیل در کانادا خوبه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   ظرفیت پزشکی در کانادا بیشتر برای دانشجویان بومی در نظر گرفته شده است. در نظر داشته باشید دریافت بورسیه تحصیلی پزشکی بسیار برای ایرانیان سخت است.

 4. سلام ما هم میخواهم از طریق ویزه کاری به کانادا برویم
  من ادبیات انگلیسی خاندم و شوهرم در بخش مسحابه از پوهتون اسناد دارم و چار اولاد دارم که زیر سن است
  آیا امکان دارد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای کار در کانادا باید در سیستم امتیازبندی کارگران ماهر قرار بگیرید.

 5. پیمان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  من ۲۵ سال سن دارم و قصد اپلای در رشته معماری برای مقطع ارشد در کانادا رو دارم و لیسانس معماری با معدل 17و ۴ سال سابقه کار در شرکت های راه سازی رو دارم و میتونم نمره ۷ و به بالارو هم در آیلتس کسب کنم.با اینکه میدونم فاند گرفتن در مقطع ارشد خیلی سخته میشه حداقل یک فاند 30-40درصدی گرفت؟یا اگه نشه میتونم هزینه یک سال تحصیلو فراهم کنم ولی دو سال نه سوالم اینه ک اونایی ک اونجا تحصیل میکنن کار گیرشون میاد یا نه و اگه بله چقدر از هزینه هاشونو پوشش میده.ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   میزان پوشش فاند بسته به دانشگاه و استاد راهنمای شما دارد.

   1. پیمان گفت:

    خب اگه اصلا بدون فاند رفت با کار کردن پاره وقت و کار در دانشگاه چقدر از هزینه هارو میشه پوشش داد؟کار پیدا میشه کلا یا نه؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     میزان درآمد شما بسته به پوزیشن و شغل دریافتی شما دارد.

 6. سعیده منصوری گفت:

  سلام وقت تون بخیر.
  من ۲۰سالمه و همسرم ۲۸سالشه در حرفه کیک بوکس‌ و بدنسازی تخصص داره خودمم دانشجو ادبیات عرب دوره کارشناسی هستم میخوایم بریم‌ کانادا پناهنده بشیم و یا اقامت دائم بگیریم چجوری باید اقدام کنیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلا
   متاسفانه موسسه ما اطلاعاتی در رابطه با قوانین پناهندگی ندارد.

 7. زینب گفت:

  سلام
  شما گفتین تحصیل توی المان رایگانه؟ خوب امتحان خاصی نیازه برای اینکه بشه ادامه تحصیل داد..من مدرک زبان انگلیسی دارم با نمره ی بالا…ولی کنجکاوم بدونم اگه بخوام مهندسی پزشکی رو برای ارشد تو المان ادامه بدم باید چیکار کنم شرایطش چیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، تحصیل در آلمان رایگان است. شرایط تحصیل در آلمان رزومه علمی خوب است. الزامات تحصیل بسته به مقطع تحصیلی شما دارد.

 8. صفر چهارمحالی گفت:

  سلام دخترم دانشجوی پزشکی مرحله اینترنی دانشگاه جندی شاپور اهواز سپری می کند ، میخوام بدانم که چگونه و در چه زمانی میتواند برای مهجرت به کانادا اقدام کند و اینکه آیا امکان پذیرش با مدرک پزشک عمومی وجود دارد یا خیر.

  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل تخصص در کانادا نیاز به تایید مدارک پزشکی عمومی خود که به صورت آزمون برگزار می شود، دارید. بسته به ایالت انتخابی، امکان قبولی در ازمون عملی نیز شایدداشته باشید.

 9. مینا گفت:

  سلام وقتتون بخیر . پسرم 5.5 سالش هست و میخوام از طریق تحصیل فرزندم (در مقطع دبستان) در کانادا اقدام کنم. چطور باید مدرسه موردنظر رو پیدا کنم و آیا من و پدرش هردو اجازه کار پاره وقت یا تمام وقت خواهیم داشت؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل فرزندتان نیاز به وجود یک قیم قانونی دارد. این قیم می تواند پدر و یا مادر باشد.

 10. فرناز گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من 17 سالمه واسه دانشگاه تو کانادا میتونم اپلای کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، در صورت داشتن مدرک دیپلم می توانید برای تحصیل در دانشگاه های کانادا اقدام نمایید.

 11. باران گفت:

  با سلام
  من 26 ساله هستم و مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت دارم. همسرم 33 ساله هستند و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه ازاد قزوین رو دارند. برای مهاجرت به کانادا از چه راهی اقدام کنیم بهتره؟ زبانمون فعلا خوب نیست و باید اقدام کنیم. برای بورس تحصیلی مقاله ای ندارم ولی در مقطع کارشناسی دانشجوی استعداد درخشان (ارشد مستقیم) بودم. یعنی معدلم بالای 17 بود. ممنون میشم راهنماییمون کنید. و اینکه کجا میتونیم دنبال کار توی کانادا بگردیم؟ سایت خاصی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی معتبر دارید. همچنین دفاتر کاریابی، سایت های کاریابی و ارتباط مستقیم با کارفرما می تواند در در زمینه کاریابی به شما کمک نماید.

 12. رامین جعفری گفت:

  سلام وقتتون بخیر.مدرک بنده کارشناسی طراحی صنعتی هست و همسرم کارشناسی هنر(نقاشی).بنظر شما امکان مهاجرت به کانادا برای ما ممکن هست؟ ضمنا یک بچه 1/5 ساله هم داریم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در کشور کانادا بسته به شرایط سنی، مدرک زبان و رزومه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد؛ لطفا با ما در ارتباط باشید.

 13. سحر گفت:

  سلام من 17 سال دارم. دیپلم تجربی با معدل 17. برای پذیرش دندان پزشکی میتونم درخواست بدم؟
  ایا تحصیل رایگان هست یا باید هزینه های زیادی پرداخت کنم؟ بعد از چند وقت میتونم برای خانواده «خواهر و مادر» و دعوت نامه بفرستم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در کانادا رایگان نمی باشد و نیاز به پرداخت هزینه تحصیل است. همچنین جهت تحصیل پزشکی در کانادا نیاز به گذراندن دوره کارشناسی علوک پایه و قبولی در آزمون ورودی است.

 14. Mima hosseini گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی هستم ۲۰ سال سن دارم میخاستم بدونم از چه طریق میتونم مهاجرت کنم؟هزینش چجوریه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهترین روش برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می باشد. برای تحصیل در کانادا نیاز به ارائه مدرک زبان انگلیسی بین المللی دارید.

 15. حمیده گفت:

  سلام من متولد 66 هستم و همسرم 67 لیسانس گرافیک دارم و همسرم لیسانس عمران خودم 5 سال سابقه دارم و همسرم 12 سال چجوری میتونم اقدام کنم برای مهاجرت به کانادا یا آلمان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اقدام از طریق اکسپرس اینتری و یا ویزای جست و جوی کار آلمان را به شما پیشنهاد می دهیم.

 16. Heli گفت:

  سلام
  من متولد سال ۱۳۸۱ هستم و قصد مهاجرت به کشور کانادا رو دارم به غیر تحصیل در کانادا از چه طریقی میتونم ویزا بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلان وقتتون بخیر
   با توجه به سن شما بهترین روش برای شما تحصیل می باشد.

 17. م-ح گفت:

  با سلام
  آیا مهارت و مدرک فنی و حرفه ای برنامه نویسی وب در کانادا به عنوان شغل تقاضا دارد؟ یعنی وضع برنامه نویسان وب به چه صورت است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، طراحان وب با تجربه و استعداد زمینه کاری خوبی را در کانادا خواهند داشت.

 18. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود یک سال هست که تدوین حرفه ای فیلم انجام میدم (یا همون ادیت) خواستم بدونم که با این شرایط میشه مهاجرت کرد یا نه 20 سالمم هست.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بهتر است برای مهاجرت به کانادا از روش اکسپری اینتری و یا تحصیلی اقدام نمایید. هر دو روش نیاز به ارائه مدرک زبان دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *