بسیاری از علاقمندان به تحصیل، ادامه ی تحصیل در کشورهائی چون آمریکا، کانادا و کشورهای اروپائی را انتخاب مناسبی جهت رسیدن به آتیه ای روشن می دانند. مهاجرت تحصیلی گزینه ی بسیار مناسبی برای شما دوست و هموطن عزیز جهت ساختن آینده ای طلائی و تضمینی برای موفقیت زندگی شما خواهد بود.

  فرم مشاوره فوری

  مطمئنا این موفقیت حاصل نخواهد شد مگر اینکه شما دوست عزیز گزینه ای مناسب را انتخاب نمائیدکه با شرایط، فرصت ها، مزایا و معایب آن کاملا آشنائی داشته باشید. آگاه باشید که هر کشوری جهت مهاجرت تحصیلی انتخاب مناسبی نخواهد بود و برای شما لزوما مفید نمیباشد. شما بایستی در انتخاب خود برای مهاجرت تحصیلی فاکتورهائی را در نظر داشته باشید.

  سن شخص، میزان پس انداز وی، رشته تحصیلی فرد، هدف از مهاجرت و وضعیت کنونی تحصیلی از جمله مواردی هستند که شخص متقاضی مهاجرت تحصیلی بایستی به آنها دقت کند. موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران، اصفهان، تبریز، مشهد و شیراز با دانستن اطلاعات شما مهمترین گزینه را پیش روی شما قرار داده، وکلای حقوقی و مشاورین آشنا به امر مهاجرت تحصیلی ما و آگاه به فرصت های تحصیلی مناسب در کشورهای گوناگون، شما را به سمت مسیری که مناسب خواهد بود سوق خواهند داد. چنانچه تمایل به تحصیل در خارج از کشور را داشته باشید و مهاجرت تحصیلی را روش مناسبی جهت رسیدن به اهداف خود میبینید، همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر به مدیریت آقای مهدی اصطهباناتی در تمامی مراحل از ابتدای مسیر، اخذ پذیرش تحصیلی، آماده سازی مدارک، ویزای تحصیلی و تا وقت سفارت همگام و همراه شما خواهند بود.

  اخذ ویزای تحصیلی روشی بسیار مناسب جهت مهاجرت است که سالیانه مورد استقبال کثیری از ایرانیان و حتی دیگر افراد در کشورهای گوناگون می باشد. برخی از کشورها با تحصیل رایگان خود زمینه را برای داشتن فرصتی مناسب جهت ادامه تحصیل مهیا نموده اند. گاها دانش آموزان بسیاری از سختی کنکورهای داخلی ایران جهت تحصیل در رشته پزشکی و دندانپزشکی صحبت میکنند که باز هم برخی از کشورها با مرتفع نمودن این مسائل به شما نوید تحصیل در رشته مورد علاقه تان را خواهند داد.

  در بعضی مواقع اشخاص نسبت به اخذ بورسیه تحصیلی اقدام می کنند و می توانند با داشتن بورسیه تحصیلی و حتی گرفتن فاند تحصیل را به صورت رایگان بگذرانند. اطلاع از دانشگاه های غیر پزشکی و پزشکی و همچنین رتبه بندی آنها، برای افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی دارند بسیار با اهمیت است. معمولاً پس از تحصیل افراد باید جهت اخذ اقامت و تابعیت کشور مربوطه کار پیدا کنند و از این طریق بتوانند اقامت خود را اخذ کنند. شایان ذکر است شرایط تحصیل بدون مدرک زبان نیز برای بسیاری از کشور ها نیز وجود دارد و نگرانی بابت زبان تحصیل در بسیاری از کشورها وجود ندارد.

  مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

  شرایط مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو

  در نوشتار حاضر سعی برآن است که شما دوست و متقاضی محترم اطلاعاتی را راجع به کشورهای مختلف از لحاظ رفاه و امنیت اجتماعی، هزینه تحصیلی، نحوه اقامت دائم پس از تحصیل، انجام کار در حین تحصیل کسب نمایید و آشنائی جزئی به دانشگاه ها، کالج ها و رنگینک یا رتبه بندی آنها در جهان و اروپا داشته باشید تا در تصمیم گیری جهت مهاجرت تحصیلی، در کشور های خارجی به شما کمک کننده باشد. متقاضیان محترم قبل از هر اقدامی در باب مهاجرت تحصیلی طی تماس تلفنی رایگان با مشاورین زبده و کاردان ما میتوانید از بهترین گزینه برای ادامه تحصیل در کشوری که برای شما مناسب تر است مطلع شوید. متذکر میشوم برخی از کشورها مدارک دانشگاهی ایران را نمی پذیرند و فارغ التحصیلی از دانشگاه های دولتی ایران گاها شانس ویزا شدن را افزایش میدهد. برای اخذ پذیرش از بسیاری از دانشگاه ها الزامیست که شما از ابتدای امر، مدرک زبان آیلتس، تافل یا … را جهت پذیرش ارائه دهید و در برخی موارد بدون مدرک زبان شما میتوانید پذیرش مشروط دانشگاه را اخذ کرده، سپس بعد از گذشت مدت زمان معینی مدرک زبان خود را به دانشگاه ارائه دهید و پذیرش خود را قطعی نمائید. بنابراین صحبت حضوری با حقوقدانان و مشاورین با تجربه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر که تحت آموزش و هدایت مدیران آگاه به امور حقوق بین الملل قرار دارند، به شما جهت تصمیم گیری قطعی کمک خواهد کرد.

  شایان ذکر است که در برخی موارد افراد شرایط لازم جهت مهاجرت از طریق ویزای کاری یا سرمایه گذاری را ندارند و بهترین پیشنهاد به این اشخاص اقدام از طریق ویزای تحصیلی و مهاجرت از طریق تحصیل میباشد. در اکثر کشورهای اروپائی این امکان برای شما میسر است که پس از تحصیل با ورود به بازار کار و منعقد کردن قرار داد کاری با شخص کارفرما در آن کشور بمانید و اقدام جهت دریافت اقامت دائم این کشور را نمائید. شما به واسطه ورود به کشورهای عضو شینگن و اتحادیه اروپا امکان سفر، زندگی آزادانه در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را خواهید داشت. این کشورهای عضو پیمان شینگن شامل بلژیک، بلغارستان، قبرس دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه ، یونان، ایتالیا، ایسلند، لتونی، لوکزامبورگ، لیتوانی، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی اسلوونی، اسپانیا، سوئد، چک، آلمان، مجارستان و  اتریش میباشد.

  در زیر به شرایط و ویژگی های تحصیل در برخی از کشورهای برتر جهان اشاره می گردد.

  مهاجرت تحصیلی به انگلستان

  تحصیل در کالج ها و دبیرستان های کشور انگلستان گزینه بسیار مناسبی میباشد که در سال های اخیر مورد استقبال کثیری از دانش آموزان ایرانی قرار گرفته است. انگلستان بخاطر داشتن کالج ها و دانشگاه های بسیار معتبر با رنکینگ بالا دارای مدارک بسیار معتبری در سراسر جهان میباشد. از مزایای تحصیل در سایر مقاطع تحصیلی در این کشور، کوتاه بودن مدت زمان تحصیل در مقایسه با سایر کشوها میباشد. بدان معنا که شما میتوانید مقطع Master  را در این کشور یکساله به اتمام برسانید. هزینه تحصیل در کشور انگلستان در رشته های پزشکی و سایر رشته ها کمی متغییر میباشد و بایستی هزینه تحصیل را حدودا سالی 12000 تا 15000 پوند در نظر گرفت. تحصیل در این کشور نیازمند داشتن در آمد های بالا میباشد. این کشور کلیه مدارک تحصیلی ایران را جهت پذیرش تحصیلی قبول داشته و شما با ارائه مدرک زبان آیلتس حداقل 5 در مقطع دیپلم و آیلتس حداقل 6 در مقاطع بالاتر میتوانید جهت پذیرش و ویزا اقدام نمایید. شما در حین تحصیل اجازه کار پارت تایم یا نیمه وقت را خواهید داشت.

  مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به اتریش

  اتریش کشوری از اروپای غربیست که تحصیل در این کشور بخاطر هزینه های تقریبا رایگان و دانشگاه های با رتبه عالی، مورد استقبال چشمگیری از علاقمندان به تحصیل قرار گرفته است، شما برای ورود به کشور اتریش در اکثر رشته ها نیازمند ارائه مدرک زبان نمی باشید و قبل از شروع تحصیل در این کشور فرصت یادگیری زبان به فرد داده خواهد شد. تحصیل در رشته هایی چون حسابداری، تربیت بدنی، هنر، اقتصاد، مدیریت آموزشی به علت داشتن آزمون و مصاحبه  در کشور اتریش به افراد پیشنهاد نمیشود. از مزایای تحصیل در اتریش فرصتی است که پس از تحصیل به افراد داده می شود تا جهت یافتن کار بمانند و سپس بعد از 3 سال کار و پرداخت مالیات اقدام جهت اخذ دائم این کشور را نمایند. اتریش در مرحله اول مدارک دانشگاه های دولتی و کمی با اعتبار کمتر مدارک سایر دانشگاه ها را جهت پذیرش میپذیرد. در ضمن برای ورود به مقطع کارشناسی دانشگاه های کشور اتریش شما بایستی فارغ التحصیل مقطع کارشناسی از دانشگاه های داخلی باشید. در مابقی مقاطع نیز شرایط به همین شکل می باشد.

  مهاجرت تحصیلی کانادا

  از مهمترین موارد لازم جهت تحصیل در کشور کانادا داشتن آیلتس 6 تا 7 و همچنین معدل بالا و فارغ التحصیلی از دانشگاه های معتبر داخلی میباشد. فرد در حین تحصیل اجازه کار پاره وقت را خواهد داشت، ولی دقت داشته باشید که شانس ویزا شدن شما در سفارت کانادا در مقایسه با سایر کشورها کمی سخت تر می باشد. هزینه های تحصیل در این کشور از سالی 14000تا 30000 دلار در سال متغییر است. هزینه های زندگی در ایالت های مختلف در کشور کانادا کاملا متفاوت می باشد. در مقطع دکترا کشور کانادا بورسیه های بسیار مناسبی را به افراد اعطا میکند و به همین دلیل این کشور علاقمندان خاصی راجهت ادامه تحصیل جذب کرده است. ناگفته نماند که کانادا از لحاظ اقامت و زندگی از رویایی ترین کشورهای جهان است. اقدام جهت ویزای تحصیلی کانادا به مراتب گزینه بهتری نسبت به ویزای کار این کشور می باشد.

  مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به ایتالیا

  ایتالیا کشوری در جنوب اروپای مرکزی که بهترین گزینه جهت تحصیل افراد میباشد. ایتالیا کشوری است که فارغ از معدل و مدرک تحصیلی و نوع دانشگاه متقاضی شما با بورسیه های دولتی بسیار مناسب رویای تحصیل در اروپا با هزینه های بسیار پایین را برای شما عملی میکند. این کشور از بابت اقتصاد سطح بالائی نداشته و نمیتوانید از حیث کار حساب ویژه ای روی آن داشته باشید. شما با دریافت آیلتس 6 میتوانید برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکترای این کشور اقدام نمایید و خبر خوش برای شما دوست عزیز متقاضی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا، اخذ پذیرش در رشته مدیریت در مقطع کارشناسی بدون ارائه مدرک زبان و تحصیل به زبان انگلیسی می باشد. متذکر می شوم که بواسطه ویزای تحصیلی ایتالیا خانواده نمیتوانند فرد را همراهی کنند. از نکات حائز اهمیت در اخذ پذیرش تحصیلی در کشور ایتالیا این است که اگر فرد متقاضی فارغ التحصیل نشده باشد و در حین تحصیل در ترم آخر باشد میتوان جهت پذیرش برای وی اقدام کرد، البته دانشجو تا زمان سفارت بایستی دانشنامه خویش را دریافت کرده باشند. دانشگاه پلی تکنیک میلان از برترین دانشگاه های این کشور برای رشته های معماری و مهندسی است.

  مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به آلمان

  آلمان قطب اقتصاد اروپا و دانشگاه های آن از نظر علمی، شهرت بسیار خوبی در جهان دارند. برای ورود به دانشگاه ها و کالج های این کشور نیازمند ارائه مدرک B-1 آلمانی یا آیلتس 6.5 میباشید. توجه به تحصیل رایگان در کشور آلمان از مواردیست که نظر بسیاری از دانشجویان را معطوف به خود کرده است. توجه داشته باشید که فارغ التحصیلان دانشگاه های آزاد، غیر انتفاعی و علمی کاربردی شانسی در پذیرش و ویزا شدن از سمت دانشگاه ها و سفارت آلمان نخواهند داشت. شما جهت پذیرش از دانشگاه های این کشور نیازمند قبولی در دانشگاه های دولتی داخلی میباشید. این کشور آینده بسیار روشنی را در جهت کار پیش روی شما قرار میدهد و فارغ التحصیلان دانشگاه های کشور آلمان از شانس بالائی در یافتن کار برخوردار خواهند بود . تحصیل در رشته پزشکی به شرط قبولی در رشته های علوم پایه مرتبط با پزشکی، گزینه مناسبی برای دانش آموزان علاقمند به تحصیل پزشکی با هزینه های مناسب میباشد. دقت داشته باشید مردم این کشور روی زبانشان تعصب خاصی دارند.

  مهاجرت تحصیلی و اعزام دانشجو به آلمان

  تحصیل در پرتغال

  پرتغال کشوری با آب و هوای بسیار مناسب و همجواری با سواحل بسیار زیبای اقیانوس آتلانتیک شرایط مناسبی را جهت زندگی در کشور خویش فراهم نموده است. دقت داشته باشید که مردم این کشور رفتار اجتماعی بسیار گرمی با ایرانیان دارند. پرتغال کشوریست که با هزینه های بسیار پایین بخصوص در مقاطع دکترا که حدودا 1000 یورو در سال میباشد گزینه مناسبی جهت ادامه تحصیل است. خبرخوش برای شما دوست عزیز آن است که بدون ارائه مدارک زبان میتوان اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا نمود. هزینه زندگی در کشور پرتغال ماهی حدودا 600 یورو میباشد. کشور پرتغال از جمله کشورهائیست که دارای رکود اقتصادی است و مساله اقامت گرفتن از این کشور کمی مشکل به نظر میرسد. ورود به دانشگاه های پزشکی این کشور بدلیل اینکه مورد تایید وزارت بهداشت ایران نیست به دانش آموزان توصیه نمیشود.

  مهاجرت تحصیلی به استرالیا

  استرالیا کشوری با وسعت زیاد و جمعیت نسبتا کم میباشد که از نظر هزینه های زندگی جز گرانترین کشورهای جهان است به حدی که این هزینه ها از کشورهائی چون آمریکا و کانادا نیز بالاتراست. جهت پذیرش تحصیلی این کشور حدودا شرایطی نزدیک به کشور انگلستان را دارد. میتوان جهت پذیرش تحصیلی از کالج ها و دانشگاه های این کشور برای افراد اقدامات لازم را از دانشگاه های با رتبه ممتاز علمی انجام داد. فرد متقاضی جهت تحصیل در دانشگاه های کشور استرالیا نیازمند داشتن آیلتس 6.5 میباشد و در ضمن مدارک تمامی دانشگاه های داخلی مورد تایید این کشور میباشد. اخذ اقامت از کشور استرالیا به راحتی امکان پذیر است و فرد پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های این کشور میتواند برای دریافت ویزای کار امتیازات لازم را کسب کرده و برای یافتن شغل مناسب اقدام نماید. متوسط هزینه های تحصیل در استرالیا را میتوان تا سالی 20000 دلار استرالیا در نظر گرفت.

  اعزام دانشجو به بلاروس

  بلاروس کشوری از اروپای شرقی که به روسیه سقید معروف است. این کشور دارای هزینه های بسیار مناسب تحصیلی که در تمام مقاطع میتوان در این کشور اقدام جهت پذیرش نمود. زبان تحصیل در این کشور روسی و هزینه های تحصیل سالی 2500 تا 4000 دلار میباشد. اساسا کشورهای روسی زبان به فرد اجازه کار در حین تحصیل را اعطا نمیکنند، همچنین بعد از تحصیل اقامتی به فرد تعلق نمیگیرد. کشور بلاروس از جمله کشورهائیست که بواسطه هزینه های بسیار مناسب مورد توجه علاقمندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی قرار گرفته است و دارای کمترین هزینه تحصیل پزشکی در جهان میباشد، مدارک پزشکی این کشور مورد تایید مشروط وزارت بهداشت ایران میباشد و بسیار گزینه مناسبی است. با مدرک دیپلم و بدون گذراندن پیش دانشگاهی و مدرک زبان میتوان پذیرش تحصیلی بلاروس را برای متقاضی اخذ نمود. هزینه ی دوره های تحصیل پزشکی و دندان پزشکی بلاروس سالی 4500 تا 5000 دلار متغییر است. شایان ذکر است که از مزایای تحصیل در رشته پزشکی و دندان پزشکی بلاروس تحصیل به زبان انگلیسی میباشد.

  در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی معتبر قرار دارد شما دوست عزیز و فهیم را در جهت مهاجرت تحصیلی و اخذ ویزای تحصیلی بیش از 30 کشور جهان مشاوره و راهنمائی مینماید و با گارانتی کامل جهت اخذ ویزای تحصیلی برای شما اقدام نموده و نوین ترین و ساده ترین راه های مهاجرت را پیش روی شما قرار میدهد. موسسه حقوقی توسعه گران مهر در جهت اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی کشورهایی چون آمریکا، انگلستان، استرالیا، کانادا، اتریش، المان، هلند، ایتالیا، لهستان، مجارستان، فرانسه، اسپانیا، پرتغال، بلاروس، روسیه، هند، سوئد، جمهوری چک، برزیل، آفریقای جنوبی و … برای شما هموطنان عزیز اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.