تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

در این مطلب میخوانید

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان جزو پرتقاضاترین موارد بین علاقه‌مندان مهاجرت تحصیلی به انگلستان در سراسر جهان هستند. انگلستان از جمله کشورهایی است که در زمینه آموزش پزشکی و دندانپزشکی شهرت زیادی دارد و این رشته‌ها در دانشگاه‌های برتر جهان که در انگلستان قرار دارند، ارائه می‌شوند. بنابراین جای تعجب ندارد که افراد زیادی از جمله ایرانیان مشتاق تحصیل پزشکی در انگلستان و تحصیل دندانپزشکی در انگلیس هستند. در این مقاله قصد داریم تا به بررسی شرایط پذیرش و سایر موارد لازم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان بپردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

همچنین شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مطرح کردن سوالات خود در زمینه پذیرش تحصیلی در رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی در انگلستان از کارشناسان مجرب ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشاوره دریافت کنید. برای این منظور می‌توانید وقت مشاوره خود را از طریق سایت رزرو کنید و یا از طریق شماره‌های تماس اعلام شده در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

بررسی شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان

تحصیل دندانپزشکی یکی از گزینه‌های محبوب و پرطرفدار در بین متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس به است. به این دلیل که شرایط کاری فارغ‌التحصیلان این رشته در انگلستان بسیار مطلوب است و دندانپزشکی یکی از پردرآمدترین مشاغل کشور انگلیس است و موقعیت اجتماعی بسیار خوبی دارد. اما پذیرش در رشته دندانپزشکی در دانشگاه‌های انگلستان کار راحتی نیست و نیاز به داشتن الزامات و شرایطی دارد.

یکی از مهمترین شرایط تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، سپری کردن دوره A-Level در انگلیس است. این دوره، یک دوره پیشرفته‌تر نسبت به تحصیلات دوره متوسطه است که توسط موسسات آموزشی انگلستان جهت تأیید صلاحیت دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه برگزار می‌شود. دوره A-Level معمولا 1 تا 2 ساله است و طی آن دروس پایه برای تسلط به رشته دندانپزشکی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود. دانش‌آموزان برای ورود به دانشگاه‌های برتر انگلستان و تحصیل دندانپزشکی در انگلیس باید در پایان دوره نمره A و یا طبق نیاز بعضی دانشگاه‌ها نمره B را کسب کنند.

همچنین متقاضیان می‌توانند در کالج‌هایی که در کشورهای دیگر مانند مجارستان و تحت نظر کشور انگلستان قرار دارند، دوره فاندیشن یا NCUK را سپری کنند و سپس وارد رشته پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان شوند. این دوره حدود 10 هزار یورو است و با سپری کردن آن دیگر نیازی به گذراندن دوره A-Level نخواهید داشت.

به طور کلی شرایط لازم برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان در جدول زیر ارائه شده است:

شرایط عمومی برای تحصیل دندانپزشکی در انگلستان
سپری کردن دوره A-level
سپری کردن دوره جایگزین فاندیشن یا NCUK در سایر کشورها
داشتن مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 7

بررسی شرایط تحصیل پزشکی در انگلستان

تحصیل پزشکی در انگلیس مانند رشته دندانپزشکی شرایط خاص خود را دارد و نیاز است تا شما در دوره‌هایی پیش از ورود به این رشته شرکت کنید. یکی از این دوره‌ها دوره فاندیشن است که در کالج‌های مختلفی در داخل انگلستان و یا در سایر کشورها تحت نظارت انگلستان ارائه می‌شود.

 همچنین دوره A-Level برای پذیرش پزشکی در انگلستان نیز اهمیت زیادی دارد. در این دوره دروسی مانند زیست شناسی و شیمی به دانش‌آموزان تدریس می‌شود که نیاز است معمولا نمره A تا B را کسب کنند تا بتوانند وارد رشته پزشکی شوند.

علاوه بر این، برای پذیرش در رشته پزشکی باید در زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشید و مدرک زبان آیلتس با نمره 7 تا 7.5 را ارائه کنید. رشته پزشکی در انگلستان آزمون ورودی هم دارد که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت.

بررسی کار پزشکان و دندانپزشکان در انگلستان، حقوق و درآمد

پس از پایان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان، دانشجویان مدرک تحصیلی BDS یا همان دوره عمومی را دریافت می‌کنند و می‌توانند به مدت 1 تا 2 سال در کشور انگلیس زندگی کنند و به دنبال کار باشند. همچنین دانشجویان می‌توانند به عنوان کارآموز پس از تحصیل مشغول به کار در انگلستان شوند. پس از پیدا کردن کار، اقامت آنها تمدید شده و ویزای کاری دریافت خواهند کرد. پزشکی و دندانپزشکی از جمله رشته‌های پردرآمد و آینده‌دار در انگلستان هستند و موقعیت اجتماعی مرفه و بسیار خوبی دارند. بنابراین دانشجویان از این بابت نگرانی نخواهند داشت. میزان درآمد پزشکان و دندانپزشکان در جدول زیر ارائه شده است:

درآمد رشته پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس در سال 2023
درآمد پزشک عمومیمتوسط سالانه 70 هزار یورو
درآمد دندانپزشک عمومیمتوسط سالانه 77 هزار یورو
شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

آشنایی با آزمون های ورودی پزشکی و دندانپزشکی انگلیس

همانطور که اشاره شد علاقه‌مندان تحصیل پزشکی در انگلستان باید در آزمون‌های ورودی شرکت کنند. این آزمون‌ها می‌تواند در دانشگاه‌های مختلف متفاوت باشد، اما به طور کلی شامل موارد زیر است:

آزمون UCAT: این آزمون یک آزمون استعدادیابی و هوش است که برای بررسی توانایی و میزان هوش داوطلبان برگزار می‌شود. آزمون UCAT به صورت تستی است و شامل چهار بخش استدلال و یک بخش تصمیم‌گیری موقعیتی است.

آزمون BMAT: آزمون BMAT یا زیست پزشکی یک آزمون 2 ساعته است که برای داوطلبان تحصیل دندانپزشکی در انگلیس و رشته‌های پزشکی، دامپزشکی و سایر رشته‌های علوم پزشکی برگزار می‌شود و شامل بخش استعداد و مهارت‌ها، دانش و کاربردهای علمی و رایتینگ است. این آزمون در دانشگاه‌های کمبریج، کالج امپریال لندن، دانشگاه كیل، دانشگاه لنکستر، دانشگاه لیدز، دانشگاه منچستر، دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کالج لندن برگزار می‌شود.

آزمون :GAMSAT این آزمون در بعضی دانشگاه‌ها برای افرادی که تمایل دارند در مقاطع تحصیلی بالاتر از کارشناسی تحصیل کنند، برگزار می‌شود.

بهترین دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

یکی از مهمترین دلایل تحصیل در انگلیس وجود بهترین دانشگاه‌های جهان در این کشور است که دانشجویان بسیاری را از سراسر دنیا به انگلستان می‌کشاند. 4 دانشگاه در انگلستان جزو 10 دانشگاه برتر دنیا هستند که شهرت جهانی دارند و یکی از معروف‌ترین آنها دانشگاه آکسفورد است که از بین تمامی دانشکده‌ها و رشته‌های آن، دانشکده پزشکی آکسفورد در دنیا حرف اول را می‌زند. از بهترین دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان می‌توان موارد زیر را نام برد:

نام فارسی دانشگاه
نام انگلیسی
رتبه در انگلیس
رتبه در جهان
دانشگاه آکسفورد
University of Oxford
1
1
دانشگاه کمبریج
University of Cambridge
2
2
کالج سلطنتی لندن
Imperial College London
3
4
دانشگاه UCL
London University College (UCL)
4
8
کالج کینگ لندن
King’s College London
5
10
دانشگاه ادینبورگ
University of Edinburgh
6
21
دانشگاه گلسگو
University of Glasgow
7
49
دانشگاه منچستر
University of Manchester
8
50
دانشگاه بریستول
University of Bristol
9
54
دانشگاه بیرمنگام
University of Birmingham
10
66

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی لندن

لندن به عنوان پایتخت انگلستان طرفداران بسیاری برای تحصیل و زندگی دارد. اگر چه شهرهای بسیار زیادی در انگلستان وجود دارند که برای ادامه تحصیل مناسب هستند، اما هیاهوی زندگی در لندن بسیاری از متقاضیان را مشتاق خود کرده است. از این گذشته دانشگاه‌های معروف بسیاری در این شهر قرار گرفته‌اند. دانشگاه‌ های پزشکی و دندانپزشکی لندن عبارتند از:

لیست دانشگاه‌های پزشکی و دندانپزشکی لندن
کالج سلطنتی لندن
دانشگاه UCL
کالج کینگ لندن
دانشگاه کوئین مری لندن
دانشگاه سنت جورج لندن

طول دوره پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

با وجود دشواری پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس، سالانه دانشجویان بین‌المللی بسیاری در این دو رشته وارد دانشگاه‌های انگلستان می‌شوند. دوره تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان  بین 5 تا 6 سال زمان می‌برد. برخی دانشگاه‌ها با پذیرش مدرک تحصیلی افرادی که قبلا در رشته‌های بهداشت یا سلامت تحصیل کرده‌اند، بعضی از واحدهای درسی را تطبیق می‌دهند و طول دوره تحصیل این دانشجویان 1 سال کمتر خواهد شد. دانشجویان در پایان دوره تحصیلی، مدرک دکتری عمومی یا BDS خود را دریافت خواهند کرد و می‌توانند به عنوان کارآموز در بخش خصوصی یا NHS مشغول به کار شوند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی انگلستان

بدون شک یکی از دغدغه‌های اصلی دانشجویان و والدین آنها هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلیس است. واقعیت این است که اگر قصد تحصیل در این دو رشته را در کشور انگلستان دارید، باید هزینه زیادی برای شهریه دانشگاه و سایر هزینه‌های جانبی مانند هزینه خرید کتاب، هزینه زندگی و هزینه‌های رفت و آمد بپردازید. اما این هزینه نوعی سرمایه‌گذاری برای آینده خواهد بود. چرا که رشته‌های دندانپزشکی و پزشکی درآمد بسیار بالایی دارند و مطمئناً چندین برابر هزینه‌ای که برای تحصیل در این رشته ها می‌کنید را در آینده به دست خواهید آورد.

شهریه تحصیل در رشته پزشکی و رشته دندانپزشکی انگلستان بر اساس دانشگاه متفاوت است، اما متوسط هزینه در جدول زیر اعلام شده است:

هزینه تحصیل پزشکی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی
سالانه 38 هزار پوند
هزینه تحصیل دندانپزشکی در انگلستان برای دانشجویان بین‌المللی
سالانه 27 هزار تا 45 هزار پوند

شما عزیزان در صورت تمایل می‌توانید برای اطلاع دقیق از هزینه و شهریه دانشگاه مورد نظرتان در انگلستان با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید. کارشناسان مجرب ما با بررسی شرایط و میزان بودجه شما، بهترین و مناسب‌ترین دانشگاه‌های انگلیس را برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به شما پیشنهاد خواهند داد.

طول دوره تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان

طول دوره تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در کشور انگلستان

هزینه های زندگی دانشجویی در انگلستان

هزینه‌های زندگی در کنار هزینه تحصیل، از جمله مسائل مهمی است که دانشجویان قبل از اقدام برای مهاجرت به انگلستان باید در نظر بگیرند. انگلیس کشور گرانی است و با توجه به اختلاف قیمت ارز ایران و انگلستان، محاسبه هزینه زندگی و برنامه‌ریزی برای آن اهمیت ویژه‌ای دارد. البته نکته مثبت این است که میزان درآمد در این کشور با میزان مخارج زندگی متناسب است. به خصوص دندانپزشکان و پزشکان که جزو پردرآمدترین قشر در کشور انگلستان محسوب می‌شوند، نگرانی از بابت هزینه‌ها در آینده نخواهند داشت.

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان برای هر فرد ماهانه 900 دلار یا 650 پوند بدون در نظر گرفتن هزینه اجاره خانه است. سایر جزئیات هزینه‌های زندگی طبق جدول زیر است:

هزینه‌های زندگی در انگلستان (پوند)
صرف غذا در رستوران معمولی15
1 لیوان کاپوچینو3
1 بطری آب1
1 لیتر شیر1
1 عدد نان1
12 عدد تخم مرغ2.2
1 کیلوگرم برنج1.4
 1 کیلوگرم فیله گوشت9
1 کیلوگرم فیله مرغ6
1 کیلوگرم سیب‌زمینی1
1 کیلوگرم گوجه‌فرنگی1.1
1 کیلوگرم سیب2
بلیط ماهانه وسایل نقلیه عمومی66
1 کیلومتر تاکسی1.2
1 لیتر بنزین1.5
هزینه ماهانه باشگاه ورزشی31
بلیط سینما10
هزینه قبض آب و برق و …204
هزینه اینترنت30
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر900
هزینه اجاره آپارتمان یک خوابه در اطراف شهر700

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی انگلستان

بیش از 37 دانشگاه در انگلستان رشته‌ دندانپزشکی و پزشکی را ارائه می‌دهند که همه جزو بهترین دانشگاه‌های دنیا هستند. برای پذیرش در این دانشگاه‌ها علاوه بر شرایط اعلام شده و سپری کردن دوره‌های لازم، باید مدارکی را نیز آماده و برای دانشگاه ارسال کنید. این مدارک عبارتند از:

 • مدرک زبان آیلتس
 • ریزنمرات آخرین مدرک تحصیلی
 • انگیزه‌نامه
 • رزومه تحصیلی
 • ترجمه آخرین مدرک تحصیلی

لازم به ذکر است که انگیزه‌نامه نقش بسیار مهمی در پذیرش شما دارد و باید به دقت نوشته شود. در انگیزه‌نامه باید از دلایل شخصی برای انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظرتان، ویژگی‌های شخصیتی و اهدافتان بعد از اتمام تحصیل بنویسید.

شرایط ویزای همراه برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

امکان دریافت ویزای همراه از نکاتی است که بسیاری از افراد در مورد آن سوال دارند. دانش‌آموزان زیر 17 سال می‌توانند یکی از والدین خود را به عنوان همراه، تحت ویزای گاردین شیپ به انگلستان ببرند. این ویزا امکان کار برای همراه را ایجاد نمی‌کند و فرد به مدت محدودی می‌تواند کنار فرزند خود زندگی کند و سپس باید انگلستان را ترک کند.

متقاضیان بزرگسال می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود درخواست ویزای همراه دهند. اما باید به این نکته توجه داشته باشید که معمولا برای دانشجویان مقطع کارشناسی امکان صدور ویزای همراه وجود ندارد و فقط دانشجویان ارشد و دکتری می‌توانند برای همسر و فرزندان خود درخواست ویزای همراه دهند.

مزایا و معایب تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

شکی نیست که انگلیس یکی از کشورهای تراز اول دنیا است و تحصیل دندانپزشکی در انگلستان و یا رشته پزشکی نکات مثبت زیادی برای متقاضیان به همراه دارد. اما در کنار این نکات مثبت، موارد و چالش‌هایی هم وجود دارد که دانشجویان باید در نظر داشته باشند تا تصمیم آگاهانه‌تری بگیرند.

به طور کلی از مهمترین مزایای تحصیل علوم پزشکی در انگلستان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برخورداری از امکانات بسیار زیاد و سیستم آموزشی با کیفیت
 • تحصیل به زبان انگلیسی
 • تحصیل در بهترین دانشگاه‌های جهان
 • دریافت مدرک تحصیلی معتبر
 • امکان دریافت مدرک طی 5 سال
 • آینده شغلی بسیار خوب
 • امکان دریافت بورسیه یا فاند تحصیلی از سال دوم تحصیل پزشکی در انگلیس
 • بهره‌مندی از خدمات بهداشت و درمان رایگان بعد از 6 ماه
 • امکان دریافت ویزای همراه به طور همزمان
 • امکان کار تمام وقت همسر و تحصیل ارزان فرزندان

اما علاوه بر این مزایا، نباید از معایب و چالش‌های تحصیل در انگلیس هم غافل شد:

 • هزینه‌های بالای تحصیل و زندگی به خصوص در شهر لندن
 • دوره کوتاه‌تر آموزشی و فشار بیشتر بر دانشجویان
 • تفاوت عمده سیستم آموزش پزشکی انگلستان با سایر کشورها
 • عدم امکان تغییر رشته در دانشگاه‌های انگلیس مانند کشور آمریکا
 • محدودیت سن برای پذیرش
امکان معرفی یکی از والدین به عنوان همراه

امکان معرفی یکی از والدین به عنوان همراه

شرایط تحصیل رایگان پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

همانطور که اشاره شد علیرغم تمام مزایایی که کشور انگلستان دارد، هزینه بالای زندگی یکی از بزرگترین مشکلات تحصیل در این کشور است. به همین علت دریافت بورسیه تحصیلی انگلستان می‌تواند یک فرصت بسیار خوب برای دانشجویان باشد تا با پرداخت کمترین هزینه و آرامش خاطر بیشتر به تحصیل پزشکی در انگلیس و یا دندانپزشکی بپردازند. باید دقت کنید که در انگلستان امکان تحصیل رایگان برای دانشجویان بین‌المللی وجود ندارد و فقط با دریافت بورسیه می‌توان هزینه‌ها را کاهش داد.

البته دریافت این بورسیه‌ها هم شرایط سختی دارد و تعداد آنها محدود است. اما بعضی از بورسیه‌های ارائه شده برای تمام دانشجویان آزاد هستند و توسط موسسات خیریه یا انجمن‌ها به دانشجویان اهدا می‌شوند. برخی از بورسیه‌های تحصیلی در انگلستان که می‌توانید شرایط دریافت آنها را بررسی کنید، عبارتند از:

بورسیه‌های تحصیلی انگلستان برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی
بورسیه تحصیلی پزشکی آکیندولبورسیه تحصیلی پزشکی ولز
بورسیه تحصیلی کالج پزشکی بین المللی هال یورکبورسیه تحصیلی جان ابرنتی
بورسیه تحصیلی دانشگاه کینگبورسیه تحصیلی دولت بریتانیا برای دانشجویان بین‌المللی

بررسی شرایط سنی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

یکی از پرتکرارترین سوالات متقاضیان در مورد شرایط سنی تحصیل دندانپزشکی در انگلستان و تحصیل پزشکی در انگلیس است. به طور کلی بیشتر دانشگاه‌ها دانشجویان با حداقل سن 18 سال را می‌پذیرند و تعداد محدودی از دانشگاه‌ها شرط سنی 16 سال را دارند. اگرچه محدویت سنی خاصی برای دوره پزشکی یا تحصیل دندانپزشکی در انگلیس عنوان نشده اما برای شرکت در دوره A-level باید بین 18 تا 21 سال سن داشته باشید و سن مورد پذیرش برای دوره فاندیشن حداکثر تا 24 سال است.

اجازه کار دانشجویی در کنار تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

بسیاری از دانشجویان دغدغه کار حین تحصیل را دارند تا از این طریق بتوانند بخشی از هزینه‌های خود را تأمین کنند. خوشبختانه انگلستان از جمله کشورهایی است که اجازه کار دانشجویی حین تحصیل را به دانشجویان داده است. دانشجویان بین‌المللی که مشتاق تحصیل دندانپزشکی در انگلستان یا تحصیل پزشکی در انگلستان هستند، می‌توانند 20 ساعت در طول هفته و 40 ساعت در تعطیلات و آخر هفته‌ها کار کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان بدون مدرک زبان

دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در انگلستان باید حتما مدرک زبان معتبر ارائه کنند و امکان تحصیل دندانپزشکی یا تحصیل پزشکی در انگلیس بدون مدرک زبان وجود ندارد. اغلب دانشگاه‌ها نمره 7.5 آیلتس را به عنوان نمره مورد قبول برای پذیرش اعلام کرده‌اند اما با نمره 7 آیلتس هم امکان پذیرش از بعضی دانشگاه‌ها وجود دارد. همچنین دانشجویان می‌توانند برای تقویت زبان خود در دوره‌های زبان پیش از تحصیل در کشور انگلستان شرکت کنند و سپس مدرک زبان خود را دریافت کنند.

شرایط اقامت پس از تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

اکثر متقاضیان، دریافت اقامت پس از تحصیل پزشکی در انگلستان برایشان اهمیت زیادی دارد. انگلستان از جمله کشورهایی است که شرایط اقامت در انگلیس پس از تحصیل را برای دانشجویان فراهم کرده است. فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی و دندانپزشکی می‌توانند پس از اتمام تحصیل به مدت 2 سال در انگلستان به دنبال کار باشند و پس از پیدا کردن کار، ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. با دریافت ویزای کاری امکان 2 سال کار در انگلستان برای متقاضیان ایجاد خواهد شد که این زمان قابل تمدید است. متقاضیان پس از 5 سال زندگی در انگلستان می‌توانند برای اخذ تابعیت انگلیس اقدام کنند.

بیمه دانشجویی انگلستان

یکی از امکانات تهیه شده برای دانشجویان در انگلستان، بیمه دانشجویی است. سیستم بهداشت و درمان انگلستان یکی از بهترین‌ها در جهان است و دانشجویان می‌توانند با استفاده از بیمه دانشجویی انگلستان، از تمامی مزایای درمانی این کشور مانند سایر شهروندان بهره‌مند شده و به طور رایگان معاینه و درمان شوند.

بیمه دانشجویی به دو صورت دولتی و خصوصی ارائه می‌شود که برای داشتن هرکدام باید 470 پوند در سال به عنوان حق بیمه بپردازید. همچنین لازم به ذکر است بیمه دانشجویی انگلستان یکی از مدارک ضروری برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان است و متقاضیان بدون بیمه، امکان دریافت ویزا نخواهند داشت.

ارائه مدرک زبان معتبر

ارائه مدرک زبان معتبر

اسکان دانشجویی در انگلستان

تهیه محل اقامت در انگلستان از دیگر چالش‌ها و دغدغه‌های دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل پزشکی در انگلیس است که ممکن است گیج‌کننده و دشوار به نظر برسد. اما جای نگرانی نیست، چرا که تقریبا در تمام دانشگاه‌ها خوابگاه‌هایی برای اقامت دانشجویان در نظر گرفته شده است. این خوابگاه‌ها می‌توانند داخل محوطه دانشگاه یا بیرون از محوطه باشند. هزینه خوابگاه‌های درون دانشگاه ماهانه 250 پوند و هزینه خوابگاه‌های بیرون از دانشگاه سالانه 4,500 پوند است که شامل هزینه اینترنت و سایر موارد هم می‌شود.

علاوه بر این خوابگاه‌های خصوصی هم وجود دارند که به صورت آپارتمان چند اتاقه هستند و در هر اتاق فقط یک دانشجو زندگی می‌کند و یا به صورت سوئیت و آپارتمان تک خوابه هستند. اجاره یک سوئیت در هفته 205 پوند و اجاره هفتگی یک اتاق 2 نفره 140 پوند است.

آشنایی با مشاغل پزشکی

پزشکی شامل گرایش و تخصص‌های بسیاری است که هرکدام میزان درآمد و بازار کار متفاوتی دارند. بنابراین اگر قصد تحصیل پزشکی در انگلستان و ادامه تحصیل در دوره تخصص پزشکی انگلستان را داشته باشید، باید با بهترین و پردرآمدترین مشاغل پزشکی انگلستان آشنا شوید. بیشترین درآمد و تقاضا در انگلستان مربوط به مشاغل پزشکی ارائه شده در جدول زیر است:

پردرآمدترین مشاغل پزشکی انگلستان
پزشک عمومیجراح
متخصص چشمپزشک متخصص بیهوشی
رادیولوژیستمتخصص پوست

سخن پایانی

اگر آرزوی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان را دارید، می‌توانید با استفاده از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی و بهره‌مندی از دانش و تخصص وکلا و کارشناسان مهاجرت تحصیلی ما، به این آرزو دست پیدا کنید. مشاورین ما با بررسی شرایط شما بهترین مسیر برای تحصیل پزشکی در انگلیس و یا تحصیل دندانپزشکی در انگلیس را برای شما انتخاب خواهند کرد و تا زمان دریافت ویزای تحصیلی و مستقر شدن در کشور انگلستان در کنار شما خواهند بود.

2.7/5 - (3 امتیاز)

مطالب مرتبط

6 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

 1. Moosa گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی زیست شناسی دانشگاه آزاد هستم. تا یک سال و نیم دیگ تموم میشم. از لحاظ معدل، دیپلمم معدل خوبی ندارم و بخش بیشتر دانشگاهم ک گذشته، دیر تصمیم ب درس خوندن گرفتم و گذشتم رو متاسفانه پوشش نمیده. میخواستم بدونم با داشتن آیلتس ۷.۵ یا ۸ میتونم پذیرش مستقیم بگیرم یا باید آزمون UKCAT شرکت کنم و از کالج شروع کنم؟ چون اگر بخوایم در نظر بگیریم، از نظر زمانی طولانی میشه. و میخواستم پذیرش مستقیما ب دانشگاه باشه و نیازی ب کالج نباشه. شدنیه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل مستقیم انگلستان نیاز به گذراندن کالج ها دارید.

 2. زهره قنبری گفت:

  سلام رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری میتوانند بورسیه تحصیلی کشور های اروپایی را دریافت کنند؟ کلا رتبه کنکور در گرفتن بورسیه تاثیر دارد یا فقط سوابق تحصیلی دوره دبیرستان؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، با قبول شدن در کنکور سراسری می توانید برای پذیرش مستقیم ادام نمایید.

 3. عباسی گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم برای تخصص میخواستم برم انگلیس . شرایط و هزینه ها چه طوریه و مثل کشور های دیگه حقوق دارن دانشجو های رزیدنتی؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در انگلیس باید در ابتدا در آزمون تایید مدرک پزشکی عمومی خود را تایید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *