تحصیل در انگلستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان 2023

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

پزشکی یکی از رقابتی ترین دوره های تحصیلی در انگلستان است و هر ساله هزاران دانشجوی بین المللی در دانشکده پزشکی در این کشور پذیرفته می شوند. برای پذیرش تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان باید شما سطح A را در دروس شیمی و یا زیست شناسی کسب نمایید، یا نمره IELTS 7.0 استاندارد دانشگاهی را برای پذیرش ارائه دهید.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

پزشکی اولین مدرک قوی و یک رکورد موفقیت حرفه ای برای فارغ التحصیلان مورد نیاز است. استانداردهای تحصیل در انگلستان برای ورود به هر مدرسه پزشکی سخت است. مصاحبه برای پذیرش می تواند سخت باشد و دانش آموزان باید از انگیزه، کار قبلی، منافع شخصی و همچنین توانایی تولید شواهد از تمام دستاوردهای قبلی، از جمله تجربه کار مربوطه، مورد ارزیابی قرار بگیرند. تعدادی از مدارس پزشکی انتظار تکمیل آزمون معدل بالینی UKCAT را دارند و باید شخص دانش پذیر باید مورد ارزیابی قرار گیرد.

پذیرش پزشکی در انگلستان

برای ادامه تحصیل در انگلستان اگر تصمیم بگیرید که در رشته پزشکی مطالعه کنید، باید به یک مدرسه پزشکی در انگلیس بپیوندید، که اغلب بخشی از یک دانشگاه است و از جهات مختلف وابسته به دانشگاه می باشد، اما ارتباط بسیار قوی با بیمارستان های محلی و روش های پزشکی دارد.

پذیرش پزشکی در انگلستان

برای اولین بار در سطح مقطع کارشناسی تحصیل پزشکی دانش آموزان نیازمند کلاسهای AAA خواهند بود، شیمی یا زیست شناسی مورد نیاز است. برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی انگلیس هستند، امتیاز نمره IELTS کمتر از 6.5 در تمام چهار دسته خواندن، نوشتن، صحبت کردن و گوش دادن با امتیاز 7.0 به طور کلی در اکثر دانشگاه ها مورد نیاز است و باید توسط دانشجو ارائه گردد.

آموزش پزشکی در انگلستان

پس از پایان تحصیل در مقطع کارشناسی دو ساله، دانشجویان تحصیل پزشکی در انگلستان پس از گذراندن دوره آموزش بنیاد، آموزش خود را دو سال دیگر ادامه خواهند داد. این دانش آموزان فارغ التحصیل مدرسه پزشکی، متخصصان دیگر و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی مختلف را به ارمغان می آورند. پس از تکمیل، شما به مسیر آموزش تخصصی خود ورود خواهید کرد. پس از اتمام چهار سال تحصيل کارشناسی، اکنون کار جدي آغاز مي شود.

فرآیند ورود برای کسانی که به دنبال گرفتن تخصص هستند، بسیار رقابتی است، بنابراین لازم است که کار سختی برای اطمینان از اینکه بتوانید یک مکان را در منطقه ای که مایل به تمرکز آن هستید،انتخاب نمائید. آموزش در انگلیس می تواند برای هر تخصصی تا ممکن است تا هفت سال به طول انجامد و پس از اتمام شما گواهی تکمیل آموزش تخصصی را دریافت خواهید نمود.

دوره های دندانپزشکی در انگلستان

دوره های تحصیل تخصص دندانپزشکی در انگلستان به طور کلی پنج سال ارائه میشودو در سطح آکادمیک و فنی مورد نیاز است. دانش آموزان دندانپزشکی علت، پیشگیری، مدیریت و درمان بیماری های دهان و دندان را مطالعه خواهند نمود. دندانپزشکی یکی از رقابتی ترین دوره ها در انگلستان است که برای درخواست متقاضیان موفق نیاز به رتبه های عالی تحصیلی، تعهد برای تکمیل دوره های طولانی و مهارت های عملی و ذهنی مورد نیاز برای تمرکز طولانی مدت دارد. فارغ التحصیلان دندانپزشکی دوره خود را با کارشناسی جراحی دندانپزشکی (BDS) به پایان خواهند رساند.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در انگلستان

دانشجویان دندانپزشکی در انگلستان اولین سال تحصیلی بر دانش پایه پزشکی و بالینی در زمینه های آناتومی، فیزیولوژی، زیست شناسی دهان و بیوشیمی تمرکز خواهد کرد. این مطالعات علمی در سطح تحصیل ادامه خواهد داشت، اما کار عملی تحت نظارت دانشگاه و کالج آغاز خواهد شدو تا پایان سال اول انجام می شود. برای انجام تمرین عملی، حالتهای شبیه سازی ارائه می شوند.

فارغ التحصیلان دندانپزشکی در ابتدا به عنوان کارآموز در NHS یا بخش خصوصی شروع به کار می کنند. با توجه به تخصص بسیار تخصصی که فارغ التحصیلان دندانپزشکی دارند، آنها می توانند قبل از انجام تغییرات بعدا در یک حرفه خاص در اوایل حرفه خود تخصص یابند.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

اولین نگرانی شما ممکن است این باشد که چقدر یک مدرک پزشکی در بریتانیا برای شما هزینه خواهد داشت؟ آموزش عالی بریتانیا یکی از گران ترین سیستم های آموزشی در جهان است و مطمئنا یکی از با ارزشمندترین هاست. به طور ویژه شما در دوره های پزشکی در انگلستان هزینه های بسیاری پرداخت خواهید کرد زیرا اکثر دوره های پزشکی بالاترین هزینه های تحصیل را در سیستم آموزش عالی انگلستان دارند. نمیتوان برآورد دقیقی از هزینه های تحصیل در رشته پزشکی در انگلستان داشت به خاطر اینکه دانشگاه های زیادی برنامه های پزشکی را ارائه میکنند و هر کدام دارای هزینه های خودشان هستند.

بسته به نوع دانشگاهی که انتخاب کرده اید، برنامه تحصیلی، سطح تحصیلات و غیره هزینه تحصیلات متفاوت است و اغلب سالانه تغییر میکند. اما بدون توجه به اینکه ممکن است هزینه دانشگاه از حد متوسط بالاتر برود خوشبختانه دانشگاه های پزشکی انگلیس وام های تحصیلی و بورسیه های تحصیلی مختلفی را در اختیار دانشجویان قرار میدهند. حال چند نمونه از هزینه های تحصیل در دانشگاه های پزشکی انگلستان را برای شما شرح میدهم.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی liecster برای دانشجویان بین الملل در رشته (MB CH B) 17270 پوند برای دو سال اول و 35.170 پوند برای سالهای سوم، چهارم و پنجم است.هزینه تحصیل در دانشگاه پزشکی OXFORD برای دانشجویان بین الملل 33.670 پوند در سال و برای یک دوره پنج ساله 163.350 پوند است. برای دوره کارشناسی ارشد برای سال اول 19800 پوند و برای سه سال دیگر حدود 39.600 پوند در سال برای دانشجویان بین الملل است.

هزینه های زندگی در انگلستان به میزان قابل توجهی بستگی به شیوه زندگی ، عادت های زندگی و بودجه دارد. میانگین اجاره مسکن در انگلستان 150 پوند در هفته است و دیگر هزینه های زندگی تقریبا 104 پوند در هفته میشود.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت

 1. King’s College London.1
 2. UCL(University College London)
 3. University of Birmingham
 4. The University of Manchester
 5. Newcastle University
 6. University of Bristol
 7. University of Oxford
 8. University of Cambridge
 9. Imperial College London
 10. University of Edinburgh
 11. London School of Hygiene and Tropical Medicine
 12. University of Nottingham
 13. University of Glasgow
 14. University of Liverpool
 15. University of Southampton
 16. Cardiffer University
 17. The University of Sheffield
 18. University of Dundee
 19. University of Leeds
 20. Queen’s University Belfast
 21. The University of Warwick
 22. University of Aberdeen
 23. University of Leicester
 24. St.George’s, University of London
 25. University of East Anglia(UEA)
 26. University of York
 27. Durham University
 28. The University of Exeter
 29. Keele University
 30. University of Bath
 31. University of Andrews
 32. University of Sussex
 33. Ulster University
 34. University of Surrey
 35. University of Strathclyde
 36. Robert Gordon University
 37. University of Bradford
 38. Queen Mary University of London
 39. Bangor University
 40. Plymouth University
 41. University of Hull
 42. University of Stirling
 43. Swansea University
 44. Aston University
 45. City. University of London
 46. Oxford Brookes University
 47. University of Hertfordshire
 48. Liverpool John Moores University
 49. Middlesex University
 50. University of Bedfordshire
 51. University of Brighton
 52. University Reading
 53. Lancaster University
 54. University Kent

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی انگلستان

به عنوان یکی از شرایط ورود به دوره های پزشکی، متقاضیان باید آزمون های پذیرش مخصوص را به منظور اثبات توانایی ها برای ورود به دانشگاه های انگلستان بگذرانند.سه نوع آزمون مختلف وجود دارد که متقاضیان باید آن را انجام دهند. مدارک پذیرش را دقیق چک کنید تا مطمئن شوید آزمون درست را برای ورود به دانشگاه انجام میدهید.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی انگلستان

آزمون پذیرش پزشکی(BMAT)

آزمون پذیرش BMAT توسط دانشگاه کمبریج ارزیابی میشود. این آزمون کتبی دو ساعت است که دانش و مهارت اولیه متقاضیان را ارزیابی می کند. آزمون به سه بخش مختلف تقسیم می شود:

 • استعداد ها و توانایی ها: این آزمون شامل سوالات چند گزینه ای، تست های مهارت جامع در حل مسئله، درک استدلال ها، تجزیه و تحلیل داده ها و نتیجه گیری است
 • دانش علمی و برنامه های کاربردی: سوالات چند گزینه ای که توانایی متقاضیان را در مورد دانش های علمی و ریاضی در مرحله پایه چهار بررسی میکند.
 • کار نوشتن: متقاضیان یک سوال را از بین سه سوال انتخاب میکنند . تمام سوالات آزمون در مورد توانایی های آنها در مورد انتخاب، پرورش و سازماندهی ایده ها و ایده های خلاقانه و ارتباط دقیق و مختصر با ایده هاست.

کاندیدا ها باید در طول سال تحصیلی در دانشگاهی که تحصیل میکنند آزمون دهند.  آزمون در سپتامبر یا اکتبر برگزار میشود بستگی به دانشگاهی که درخواست داده اند متفاوت است. هزینه تقریبی برای دانشجویان اتحادیه اروپا 80 پوند و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 115 پوند است.

آزمون استعداد بالینی انگلستان (UKCAT)

آزمونUKCAT برای کاندیدا های است که توانایی های ذهنی منحصر به فرد و نگرش و رفتار حرفه ای دارند و برای یک پزشک موفق بودن درخواست می دهند. این آزمون به دانشگاه ها کمک میکند که انتخاب های آگاهانه ای داشته باشند و تمایزی برای داوطلبان با توانایی های بالا قائل شوند. این آزمون به پنج قسمت تقسیم میشود:

 1. استدلال شفاهی: برای ارزشیابی توانایی های کاندیدا ها اطلاعات ارائه شده در فرم های کتبی را ارزیابی میکنند
 2. استدلال بر اساس صفات: شبیه آزمون بالاست اما اطلاعات فرم های نمره ای را ارزیابی میکنند
 3. استدلال مطلق: برای ارزیابی توانایی های کاندیدا ها در مورد افکار و استدلال هاست. دانشجویان را در خصوص اطلاعات ارائه شده بررسی میکنند.
 4. قضاوت موقعیت ها: ارزیابی توانایی کاندیدا ها برای درک موقعیت های زندگی واقعی و شناسایی رفتار مناسب در برخورد با موقعیت های پرسیده شده
 5. تجزیه و تحلیل تصمیم گیری : ارزیابی توانایی های کاندیدا ها در مورد تصمیم گیری های آگاهانه با استفاده از اطلاعات پیچیده

این آزمون دو ساعت است و داوطلبان باید تا اوایل ماه اکتبر سال تحصیلی درخواست دهند. هزینه تقریبی برای دانشجویان اتحادیه اروپا 65 پوند و برای دانشجویان غیر اتحادیه اروپا 115 پوند است.

آزمون پذیرش فارغ التحصیلی مدارس پزشکی GRADUTE MEDICAL SCHOOL GAMSAT

آزمون GAMSAT از استرالیا وارد شده است. این آزمون به دانشگاه ها در خصوص انتخاب شرکت کنندگان برای ورود به دوره های فارغ التحصیلی پزشکی کمک میکند. این آزمون با دقت طراحی شده است تا توانایی دانشجویان با استعداد های بالا که متقاضی دوره های فارغ التحصیلی دوره های پزشکی هستند را ارزیابی کند. این آزمون از سه بخش تشکیل شده است:

 1. استدلال علوم اجتماعی و انسانی: ارزیابی توانایی داوطلبان برای تفسیر و درک مفاهیم در زمینه های اجتماعی و فرهنگی است. بیشتر اطلاعات در قالب نوشتاری است.
 2. ارتباط نوشتاری: ارزیابی توانایی های داوطلبان برای ایجاد و گسترش ایده ها در نوشتن. این آزمون شامل دو بخش نوشتاری است که هر دو مربوط به یک موضوع هستند.
 3. استدلال علوم بیولوژیک و فیزیک: ارزیابی توانایی داوطلبان در سه بخش شیمی(% 40) زیست(%40)و فیزیک (%20)

این آزمون در ماه سپتامبر انجام می‌شود.

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان

آیا دانشگاه های پزشکی انگلستان مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشند؟

بله، تعداد بسیاری از دانشگاه های این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند.

آیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان باید در آزمون ورودی شرکت کرد؟

بله، سه نوع آزمون ورودی وجود دارد که باید با توجه به مدارک مورد نیاز جهت پذیرش، در یکی از این آزمون ها شرکت نمایید.

معتبرترین دانشگاه های انگلستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

King’s College London، University of Birmingham، The University of Manchester، Newcastle University، University of Bristol، University of Oxford، University of Glasgow

تحصیل دندانپزشکی در انگلستان چند سال به طول می انجامد؟

در انگلستان تحصیل دندانپزشکی یک دوره پنج ساله خواهد بود.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان کدامند؟

رزومه تحصیلی همراه با ترجمه انگلیسی، کارنامه قبولی در آزمون ورودی، توصیه نامه، انگیزه نامه، مدرک زبان انگلیسی، مدارک تحصیلی پیشین و ریز نمرات به همراه ترجمه، پرداخت هزینه بررسی مدارک

پس از پایان تحصیل دندانپزشکی در انگلستان، فارغ التحصیلان می توانند وارد چه شغل هایی شوند؟

شغل هایی نظیر دندانپزشک عمومی، متخصص پروتز، ارتودنتیست، متخصص سلامت دهان، متخصص سلامت دندان، جراح فک و صورت و غیره در انتظار فارغ التحصیلان دندانپزشکی خواهد بود.

مدت زمان تحصیل پزشکی در انگلستان چه مدت است؟

تحصیل پزشکی در انگلستان در یک دوره پنج ساله طراحی شده است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چه میزان است؟

تحصیل رشته های پزشکی در انگلستان بسیار زیاد است و تا حد قابل ملاحظه ای به دانشگاه مقصد نیز بستگی دارد. اما به طور میانگین مبلغی مابین 18،000 تا 20،000 پوند خواهد بود.

هزینه زندگی دانشجویی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان چه میزان است؟

هزینه زندگی دانشجویی در انگلستان به موارد بسیاری از جمله شهر محل سکونت و سبک زندگی افراد بستگی دارد و به طور میانگین 800 تا 1،000 پوند در ماه می باشد.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی در انگلستان جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

گواهی پذیرش از دانشگاه، گواهی تمکن مالی، گواهی عدم سوء پیشینه، پاسپورت معتبر، مدارک شناسایی به همراه ترجمه، عکس، مدارکی مبنی بر رزرو محل سکونت و غیره.

متقاضیان ایرانی می توانند جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان اقدام نمایند؟

بله، اتمام دوره تحصیلی 12 ساله و کسب نمره خوب در دوره A Level از شرایط اخذ پذیرش برای ایرانیان می باشد.

شما برای اطلاع از هزینه زندگی در انگلستان کافیست که با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

1.5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

6 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در انگلستان 2023

 1. Moosa گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من دانشجوی زیست شناسی دانشگاه آزاد هستم. تا یک سال و نیم دیگ تموم میشم. از لحاظ معدل، دیپلمم معدل خوبی ندارم و بخش بیشتر دانشگاهم ک گذشته، دیر تصمیم ب درس خوندن گرفتم و گذشتم رو متاسفانه پوشش نمیده. میخواستم بدونم با داشتن آیلتس ۷.۵ یا ۸ میتونم پذیرش مستقیم بگیرم یا باید آزمون UKCAT شرکت کنم و از کالج شروع کنم؟ چون اگر بخوایم در نظر بگیریم، از نظر زمانی طولانی میشه. و میخواستم پذیرش مستقیما ب دانشگاه باشه و نیازی ب کالج نباشه. شدنیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل مستقیم انگلستان نیاز به گذراندن کالج ها دارید.

 2. زهره قنبری گفت:

  سلام رتبه های زیر ۱۰۰ کنکور سراسری میتوانند بورسیه تحصیلی کشور های اروپایی را دریافت کنند؟ کلا رتبه کنکور در گرفتن بورسیه تاثیر دارد یا فقط سوابق تحصیلی دوره دبیرستان؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، با قبول شدن در کنکور سراسری می توانید برای پذیرش مستقیم ادام نمایید.

 3. عباسی گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی هستم برای تخصص میخواستم برم انگلیس . شرایط و هزینه ها چه طوریه و مثل کشور های دیگه حقوق دارن دانشجو های رزیدنتی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در انگلیس باید در ابتدا در آزمون تایید مدرک پزشکی عمومی خود را تایید کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *