دانشگاه کینگز کالج لندن

دانشگاه کینگز کالج لندن دانشگاه کینگز کالج لندن

King's College London

موقعیت:انگلستان - لندن
نوع:دولتی
تعداد دانشجویان:35520 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی:18562 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
40
رتبه در کشور
7
هزینه ویزا
490 پوند
نرخ پذیرش
13%
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/235 تا 300 پوند در هفته
زمان فرآیند ویزا
3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
18,100 پوند در سال
مقاطع تحصیلی
ارشد، کارشناسی، دکترا

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه کینگز کالج لندن (King’s College London(KCL)) بر اساس رتبه‌بندی QS در سال 2024 چهلمین دانشگاه برتر در جهان و یکی از قدیمی‌ترین دانشگاه های انگلیس است. این دانشگاه حدود 35 هزار دانشجو دارد که از این بین 18 هزار دانشجو بین‌المللی و از 180 کشور جهان برای تحصیل دانشگاه کینگز را انتخاب کرده‌اند. دانشگاه کینگز کالج لندن به دلیل ارائه سطح بالای آموزش برای سال‌های متوالی، دارای شهرت و اعتبار جهانی است. کینگز کالج لندن یکی از برترین دانشگاه های جهان از نظر تحقیقات است. این دانشگاه در سال 2014 در رتبه‌بندی Research Excellence Framework (REF)  رتبه ششم را در بین دانشگاه‌های انگلستان به دست آورد که نشان دهنده کیفیت و کمیت بسیار خوب تحقیقات در آن است. کینگز کالج لندن از طریق انجام تحقیقات سالانه حدود 600 میلیون دلار درآمد کسب می‌کند. این دانشگاه دستاوردهای تحقیقاتی بسیاری از جمله مشارکت در کشف ساختار DNA و تحقیقاتی که منجر به ایجاد رادیو، تلویزیون و گوشی تلفن همراه شد، دارد. همچنین این دانشگاه در تشخیص و ایجاد درمان برای بیماری های بسیاری نقش داشته است و یکی از بهترین دانشگاه‌ها برای تحصیل متقاضیان مهاجرت تحصیلی به انگلیس با رزومه قوی و درخشان است.

متقاضیانی که تمایل به تحصیل در کینگز کالج لندن دارند، باید تا 31 ژانویه (11 بهمن) مدارک خود را برای اخذ پذیرش و بررسی برای این دانشگاه ارسال کنند. با توجه به رقابتی بودن این دانشگاه مدارک باید کاملا دقیق و معتبر باشند و به درستی ترجمه شوند تا شانس شما برای پذیرش از دست نرود.

دانشکده ها

Faculties

کینگز کالج لندن دارای 9 دانشکده و تعداد زیادی گروه آموزشی است که در هر یک از این دانشکده‌ها سازماندهی شده‌اند. دانشکده‌های این دانشگاه عبارتند از:

  • دانشکده هنر و علوم انسانی
  • دانشکده حقوق
  • دانشکده پرستاری و مامایی
  • دانشکده تجارت
  • دانشکده علوم زیستی و پزشکی
  • دانشکده روانپزشکی، روانشناسی و علوم اعصاب
  • دانشکده دندانپزشکی، دهان، جمجمه و صورت
  • دانشکده علوم طبیعی، ریاضی و مهندسی
  • دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

دانشگاه KCL هر ساله طیف وسیعی از رشته‌های تحصیلی را در مقاطع مختلف کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می‌کند. این دانشگاه دارای 136 رشته در مقطع کارشناسی، 237 رشته در مقطع ارشد و دکتری، 81 رشته تحقیقاتی و 479 دوره آموزشی کوتاه مدت است. دانشگاه کینگز شهرت زیادی در رشته‌های علوم انسانی، حقوق، طیف وسیعی از رشته‌های علوم پزشکی مانند روانپزشکی، پزشکی، پرستاری و دندانپزشکی و علوم اجتماعی از جمله امور بین‌الملل دارد.

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 6 به بالا
TOEFEL 90 به بالا
PTE 69 به بالا
GPA 2 به بالا
GRE --
GMAT --

بورسیه تحصیلی

Scholarships

بسیاری از متقاضیان علاقه‌مند به دریافت بورسیه تحصیلی انگلیس هستند. دانشگاه کینگز کالج لندن به 10 نفر از دانشجویان برتر و بین‌المللی خود مبلغ 4000 پوند بورسیه اهدا می‌کند که در دو بخش 2000 پوندی به دانشجویان داده می‌شود. این بورسیه برای پوشش بخشی از هزینه‌های تحصیل در سال اول تحصیل است. برای دریافت بورسیه دانشجویان باید ویدئو یک دقیقه‌ای از خود ارسال کنند و در آن توضیح دهند که چرا دانشگاه کینگز کالج لندن را برای تحصیل انتخاب کرده‌اند.

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

کینگز کالج لندن تعداد زیادی خوابگاه متناسب با بودجه، سلیقه و مدت زمان تحصیل یا مدت زمان قرارداد اسکان در خوابگاه، به دانشجویان ارائه می‌کند. این خوابگاه‌ها در مرکز شهر لندن و در نزدیکی دانشگاه قرار دارند و دارای امکانات بسیار خوبی هستند. هزینه خوابگاه‌های این دانشگاه بین 235 تا 300 پوند است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location

مشاهیر

Celebrities
آلن دو باتون (Alain de Botton)
آلن دو باتون (Alain de Botton)
نویسنده مشهور
ساروجینی نایدو (Sarojini Naidu)
اولین فرماندار در هند
توماس هاردی (Thomas Hardy)
توماس هاردی (Thomas Hardy)
نویسنده
آرتور سی کلارک (Arthur C. Clarke)
آرتور سی کلارک (Arthur C. Clarke)
نویسنده داستان‌های تخیلی
جان دیکن (John Deacon)
گیتاریست و عضو گروه موسیقی راک کوئین

سوالات متداول

Location

این دانشگاه در سال 2024 بر اساس رتبه‌بندی QS رتبه 40 جهان را از آن خود کرده است.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دانشگاه های مشابه

Similar universities

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *