دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد انگلستان دانشگاه آکسفورد انگلستان

University of Oxford

موقعیت: انگلستان - آکسفورد
نوع: دولتی
تعداد دانشجویان: 22152 نفر
تعداد دانشجویان بین المللی: 9087 نفر
سایت دانشگاه
رنکینگ QS
3
رتبه در کشور
1
هزینه ویزا
490 پوند
نرخ پذیرش
17.5 %
بورسیه تحصیلی
دارد
خوابگاه/هزینه
دارد/1300تا 1900 پوند در ماه
زمان فرآیند ویزا
3 هفته
مجوز کار
دارد
شهریه
33 هزار تا 48 هزار پوند در سال
مقاطع تحصیلی
ارشد، دکترا، کارشناسی

درباره دانشگاه

Information

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford) قدیمی‌ترین دانشگاه در بین کشورهای انگلیسی زبان و یکی از بهترین دانشگاه های جهان است. قدمت این دانشگاه به حدی زیاد است که تاریخ دقیق تأسیس آن مشخص نیست اما کارشناسان اعتقاد دارند این دانشگاه در اوایل قرن 11 میلادی ایجاد شده است. این دانشگاه در اطراف و مرکز شهر تاریخی آکسفورد در کشور انگلستان قرار گرفته است و شامل 44 کالج و بزرگترین کتابخانه بریتانیا است. در مجموع 22000 دانشجو در دانشگاه آکسفورد مشغول به تحصیل هستند که حدود نیمی از آنها در مقطع کارشناسی و 40 درصد دانشجویان بین‌المللی هستند. یک چهارم ساکنان شهر آکسفورد دانشجو هستند و این شهر جوانترین جمعیت در بریتانیا را به خود اختصاص داده است. دانشگاه آکسفورد محوطه مشخصی ندارد و دانشکده و ساختمان‌های آن در اطراف و داخل شهر پراکنده شده‌اند. کالج‌های دانشگاه آکسفورد هرکدام دارای ویژگی متمایزی هستند و در پذیرش و انتخاب دانشجو به صورت مستقل عمل می‌کنند. دانشگاه آکسفورد دارای 4 دانشکده یا بخش اصلی است. دانشکده پزشکی این دانشگاه نقطه قوت آن است و رتبه اول جهان را در رشته پزشکی دارد. بیش از 120 مدال آور المپیک، 26 برنده جایزه نوبل، هفت شاعر برنده جایزه و بیش از 30 رهبر جهان (از جمله بیل کلینتون، آنگ سان سوچی، ایندیرا گاندی و 26 نخست وزیر بریتانیا) در دانشگاه آکسفورد تحصیل کرده‌اند. دانشگاه آکسفورد طبق رتبه‌بندی QS در سال 2024 رتبه 3 جهان را دارد و قطعا این دانشگاه آرزوی هر دانشجو برای تحصیل در انگلیس است.

دانشجویانی که تمایل دارند شانس خود را برای پذیرش در دانشگاه آکسفورد امتحان کنند باید مدارک خود را تا  16 اکتبر(24 مهر) برای این دانشگاه ارسال کنند. با توجه به اینکه دانشگاه آکسفورد جزو برترین دانشگاه های انگلیس و جهان است دانشجویان باید دارای رزومه بسیار خوبی باشند و دقت کنند ددلاین ارسال مدارک دانشگاه را از دست ندهند.

دانشکده ها

Faculties

دانشگاه آکسفورد حدود 100 دپارتمان یا گروه آموزشی دارد. این گروه‌های آموزشی در دانشکده‌های این دانشگاه سازماندهی شده‌اند. دانشکده‌ها عبارتند از: 

  • دانشکده علوم انسانی
  • دانشکده ریاضی، فیزیک و علوم زیستی
  • دانشکده پزشکی
  • دانشکده علوم اجتماعی

برخی رشته ها و دوره ها

programs

حدود 300 رشته تحصیلی در دانشگاه آکسفورد و در مقاطع مختلف تحصیلی ارائه می‌شود. بیشتر رشته‌های این دانشگاه جزو 10 رشته برتر جهان از نظر کیفیت آموزشی هستند. برخی از رشته‌های معروف و برتر دانشگاه آکسفورد عبارتند از پزشکی، اقتصاد و بازرگانی، هنر و علوم انسانی، حقوق و مهندسی. اطلاعات برخی از رشته‌های ارائه شده در این دانشگاه در جدول زیر ارائه شده است:

دوره ها شهریه مدت شرایط
کارشناسی اقتصاد و مدیریت 37.000 3 سال IELTS: 7.5 به بالا PTE: 76 به بالا
کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 25.000 تا 47.000 1 سال IELTS: 7 به بالا
کارشناسی ارشد تحقیق در علوم جراحی 25.000 تا 36.000 1 سال IELTS: 7 به بالا
کارشناسی ارشد تحقیق در علوم اسکلتی عضلانی 25.000 تا 36.000 1 سال IELTS: 7 به بالا
کارشناسی ارشد اقتصاد مالی 27.000 تا 54.000 9 ماه IELTS: 7.5 به بالا
کارشناسی ارشد تاریخ اقتصادی و اجتماعی 27.000 تا 54.000 11 ماه IELTS: 7.5 به بالا

حداقل نمرات آزمون های مختلف که برای این دانشگاه نیاز دارید

Grades
IELTS 7 به بالا
TOEFEL 100 به بالا
PTE 76 به بالا
GPA 3.3 به بالا
GRE 260 به بالا
GMAT 690 به بالا

بورسیه تحصیلی

Scholarships

بسیاری از متقاضیان به دنبال تحصیل رایگان در انگلیس هستند و تمایل دارند تا از دانشگاه آکسفورد بورسیه دریافت کنند. باید توجه داشته باشید که دریافت بورسیه از دانشگاه آکسفورد بسیار رقابتی و دشوار است. بنابراین دانشجویان باید رزومه و نمرات بسیار عالی داشته باشند. بورسیه‌های ارائه شده توسط این دانشگاه بر اساس نوع آن‌ها در مبلغ و هزینه‌های تحت پوشش متفاوت هستند. برخی از این بورسیه‌ها عبارتند از:

  • بورسیه Chevening برای دانشجویان MBA
  • بورسیه Felix برای دانشجویان کارشناسی رشته علوم کامپیوتر
  • بورسیه Reach Oxford Scholarship برای دانشجویان رشته روانشناسی

خوابگاه و تغذیه

Accommodation and food

دانشگاه آکسفورد برای تمام دانشجویان مقطع کارشناسی برای حداقل سال اول تحصیل، خوابگاه فراهم کرده است. همچنین بسیاری از کالج‌های این دانشگاه برای دانشجویان مقطع تحصیلات تکمیلی نیز خوابگاه ارائه می‌کنند. این خوابگاه‌ها در مرکز و اطراف شهر قرار گرفته‌اند. همچنین چنانچه شما تصمیم داشته باشید خارج از دانشگاه زندگی کنید می‌توانید در آپارتمان‌های خصوصی که دانشگاه آکسفورد برای دانشجویان فراهم کرده است اقامت داشته باشید. هزینه خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه آکسفورد 1300 تا 1900 پوند در ماه است.

لوکیشن و تصاویر دانشگاه

Location