چالش ها و مشکلات زندگی در انگلستان

کشور انگلستان یکی از کشورهای پرجمعیت در قاره اروپا است. 65 میلیون نفر در شهرها و جزایر این کشور زندگی می‌کنند. مهاجرانی که برای اقامت و زندگی به انگلستان سفر می‌کنند، باید شرایط زندگی در این کشور را به طور کامل بررسی کنند. در غیر این‌صورت، ممکن است با مشکلات جدیدی بر سر راه‌شان رو به رو شوند. اگر شما نیز از متقاضیان مهاجرت به این کشور هستید، این مقاله را با ما بخوانید تا از مهم ترین چالش ها و مشکلات زندگی در انگلستان مطلع شوید و خود را برای آن‌ها آماده کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چالش ها و مشکلات زندگی در انگلستان

راه‌های مهاجرت به انگلستان بسیارند، البته هر یک از این راه‌ها مشکلات به خصوص خود را دارند. در این بخش ما مشکلات عمده زندگی مهاجران را در کشور انگلستان بررسی می‌کنیم. برخی از چالش‌های زندگی افراد ممکن است از موارد زیر باشند:

  • بالا بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان
  • وجود اختلاف طبقاتی در بین مردم
  • نژادپرستی مردم کشور انگلستان
  • تجمل‌گرایی مردم در کشور انگلستان
  • افزایش نرخ بیکاری به دلیل هجوم مهاجران
  • افزایش نرخ جرم و جنایت اقلیت‌ها

این موارد خلاصه‌ای از بحران‌های موجود در کشور انگلستان است که می‌توانند باعث سختی زندگی مهاجران شوند.

بالا بودن هزینه‌های تحصیل و زندگی در انگلستان

چالش ها و مشکلات زندگی در انگلستان

از مهم‌ترین مشکلات و چالش‌هایی که مهاجران با آن مواجه می‌شوند، هزینه‌های هنگفت تحصیل و زندگی انگلستان است. دانشگاه‌های این کشور بالاترین شهریه‌ها را از دانشجویان دریافت می‌کنند. حداقل شهریه دریافتی دانشگاه‌ها 15000 پوند در سال است. علاوه بر مبلغی که باید بابت تحصیل پرداخته شود، مبلغی دیگر نیز بابت هزینه‌های زندگی صرف می‌شود.

البته هزینه و شرایط زندگی در انگلستان به شهری که در آن هستید، بسیار بستگی دارد. همچنین سبک زندگی شما نیز بر هزینه‌ها اثرگذار است. در صورتی که قصد مهاجرت تحصیلی به کشور انگلستان را دارید؛ اما پشتوانه مالی ندارید به شما پیشنهاد می‌کنیم که به دنبال کشور دیگری برای تحصیل باشید.

هزینه اجاره مسکن در مرکز شهرهای این کشور، از 1000 پوند شروع می‌شود. علاوه بر اجاره مسکن نیز هزینه خدمات شهری مثل گاز و برق باید پرداخته شود. این هزینه‌ها نیز حدود 15000 پوند در ماه هستند.

هزینه حمل و نقل در انگلستان

شما برای اینکه بتوانید در کشور انگلستان اتومبیل شخصی داشته باشید یا رانندگی کنید، نیاز به گواهی‌نامه بین‌المللی دارید. برخی از افراد نیز ترجیح می‌دهند راننده شخصی داشته باشند یا از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده نمایند. حمل و نقل در انگلستان می‌تواند گران باشد.

درصورتی که از اتومبیل خود استفاده می‌کنید، در ماه 126 پوند، باید برای هزینه بنزین بپردازید. اگر می‌خواهید از وسایل نقلیه استفاده کنید در بخش زیر برخی از هزینه‌ها آورده شده‌اند:

  • بلیط ماهیانه اتوبوس 132 پوند
  • بلیط تک سفره اتوبوس 250 پوند
  • تعرفه 8 کیلومتر تاکسی 19 پوند

هزینه بهداشت در انگلستان

کشور انگلستان در حوزه بریتانیا، یکی از بهترین سیستم‌های بهداشت را دارا است. هزینه پزشک خانواده در هر ویزیت، 68 پوند می‌باشد. هزینه داروی سرماخوردگی برای استفاده 6 روزه، 4 پوند می‌باشد.

هزینه خوراک در انگلستان

مواد غذایی و خوراک‌، در کشور انگلستان دارای قیمت‌های نسبتا بالایی می‌باشد. این امر به خصوص برای کسانی که قصد مهاجرت تحصیلی به انگلستان را دارند، از معضلات خواهد بود.

هزینه ماهیانه خوراک در انگلستان به 270 پوند می‌تواند برسد. ارزان‌ترین وعده غذایی در این کشور، 3 پوند است. این هزینه با توجه به نرخ پوند بسیار بالا است.

هزینه‌های زیاد خوراک، حمل و نقل و مسکن باعث شده است تا کشور انگلستان یکی از بی‌کیفیت‌ترین کشورها برای زندگی به جهانیان معرفی شود.

مشکلات فرهنگی مردم در انگلستان

انگلستان از تاریخی‌ترین کشورهای اروپا است. با این حال برخی مشکلات فرهنگی در این کشور وجود دارند که غیرقابل اجتناب هستند. در این کشور اختلاف طبقاتی شدیدی بین مردم وجود دارد. این امر باعث مشکلات دیگری نیز شده است. تجمل‌گرایی بی‌رویه و  افزایش جرم و جنایت در کشور از همین مشکل ریشه می‌گیرند.

یکی دیگر از دلایلی که باعث افزایش جرم در انگلستان شده است، هجوم فراوان مهاجران به این کشور است. استفاده بیش از حد الکل و افزایش روزانه استفاده مواد مخدر به خصوص در سنین پایین و نوجوانان، از دیگر مشکلات فرهنگی این کشور است.

با افزایش هر ساله تعداد مهاجران، خدمت‌رسانی دولت کشور انگلستان به مردم سخت‌تر و دشوارتر می‌شود. افرادی که به تازگی به کشور مهاجرت می‌کنند برای اینکه بتوانند در شغلی استخدام شوند و روزمره خود را بگذرانند، حاضر به کار با دستمزدهای پایین می‌شوند. این موضوع باعث افزایش نرخ بیکاری در انگلستان شده است.

کشور انگلستان نسبت به دیگر کشورهای اروپایی، در صادر کردن مجوز برای اقامت بسیار سخت‌گیر است. همچنین اگر شما دانشجوی کشور انگلستان می‌باشید و در فکر تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری هستید، باید به شما بگوییم که فرآیند پیچیده و سختی خواهد داشت.

به طور کلی کشور انگلستان در مهاجرت اولیه، زندگی و کار چالش‌های به خصوص خود را دارد که ممکن است کشورهای اروپایی دیگر آن‌ها را نداشته باشند. البته کشور انگلستان مزایای بسیاری نیز دارد که نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد. درصورتی که می‌خواهید با روش‌های صحیح مهاجرت و سبک زندگی در این کشور آشنا شوید، می‌توانید با مشاوران باتجربه موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *