شرایط زندگی در انگلستان

وقتی صحبت از مهاجرت به یک کشور پیشرفته تر از کشور خودمان می زنیم، معمولا مزیت های مهاجرت و زندگی در آن کشور مورد بحث و بررسی قرار می گیرد. مهاجرت به اروپا و یا کشوری مانند انگلستان امروزه متقاضیان بسیار زیادی برای مهاجرت دارد. در این مقاله همکاران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) درباره انگلستان اعم از شرایط زندگی در انگلستان را مورد بررسی قرار داده اند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

درباره انگلستان، شرایط موجود در کشور انگلستان

شما باید برای مهاجرت درباره انگلستان اطلاعاتی کسب کنید. بریتانیا در قرن بیست و یکم جمعیتی بسیار متنوع دارد. بریتانیا همیشه از مردم کشورهای دیگر، در ابتدا از کشورهای شوروی سابق، و اخیرا از اتحادیه اروپا استقبال کرده است. انگلستان جامعه ای بسیار مقاوم است و بسیاری از مردم با خوشحالی کنار یکدیگر زندگی می کنند. تبعیض علیه مردم انگلستان به دلیل نژاد، جنسیت، تمایلات جنسی و ناتوانی، غیر قانونی است. دانش آموزان اغلب در مورد لهجه های مختلف انگلیسی در بریتانیا سوال می کنند. این ها وجود دارند اما تفاوت تلفظ کوچک تر از آن چیزی است که بین انگلیسی ها، استرالیا و امریکایی یافت شود. معلمان و خانواده های میزبان همیشه برای دانش آموزان کاملا واضح صحبت می کنند و بعید به نظر می رسند که مشکلی با لهجه های محلی داشته باشند.

یکی از مزیت‌های موجود درباره انگلستان، برگزاری جشن های سنتی و رویدادهای فرهنگی در سراسر سال در بخش های مختلف انگلستان است. تقویم تعطیلات سالانه و جشنواره ها را ببینید. انگلستان از چهار کشور جداگانه تشکیل شده است: انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی. بیش از ۶۱ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. انگلستان بزرگتر از چهار کشور است و پرجمعیت ترین کشور به ویژه در جنوب شرقی، نزدیک لندن است.

آب و هوا با توجه به منطقه فرق می کند، اگرچه در کل بریتانیا آب و هوای ملایم و مرطوبی دارد. زمستان مرطوب است و نه بسیار سرد وبرف هم کم است. اسکاتلند و ایرلند شمالی سردترین زمستان و بیشتر برف را دارند. جنوب گرم ترین و خشک ترین قسمت کشور است. دانش آموزان باید به یاد داشته باشند که آب و هوای بریتانیا تغییرناپذیر است – یک روز بارانی می تواند یک گرم و آفتابی باشد. راهنمایی در مورد آماده سازی برای آب و هوا و آنچه که باید بپوشید را ببینید.

از جمله ویژگی‌های بسیار خوب درباره انگلستان، می‌توان به مسیر های حمل و نقل خوب است که دسترسی به همه نقاط انگلستان با هواپیما، واگن، اتوبوس و قطار ممکن است. همه شهرهای بزرگ دارای خدمات قطار هستند که اغلب سریع ترین راه برای سفر است. سفر با قطار می تواند بسیار گران باشد، پس دانش آموزان باید پیشاپیش رزرو کنند تا از بهترین نرخ ها استفاده کنند. خدمات اتوبوس اکثریت انگلستان را پوشش می دهد و اغلب ارزان ترین گزینه برای دانش آموزان است.

نکته دیگر درباره انگلستان، آداب بسیار خوب غذا خوردن در این کشور است، زیرا بریتانیا در حال حاضر دارای برخی از رستوران های برتر دنیا و طیف وسیعی از ارزان تر است. این امکان وجود دارد که غذاهایی را از سراسر جهان حتی در شهرهای کوچک تست کنید. به نکات Council’s بریتانیا در مورد تغذیه خوب و ارزان در بریتانیا مراجعه کنید. انگلستان منزلگاه برخی از موزه های برجسته و گالری های هنری، سالن های موسیقی و شرکت های تئاتر است. در خارج از شهر های بزرگ، حومه های زیبایی وجود دارد که به بسیاری از قلعه ها، خانه های تاریخی، پارک ها و باغ ها راه می یابند.

مراکز زبانی اغلب برنامه های اجتماعی دانشجویی را سازماندهی می کنند که شامل بازدید از مقاصد اصلی انگلستان می شود. سفرهای معمولی اغلب شامل استون هنج، آکسفورد، کمبریج، لندن، یورک و قلعه لیدز هستند. بسیاری نیز دانشجویان را به پاریس خواهند برد. اکثر مدارس نمونه ای از برنامه اجتماعی خود را براساس درخواست ارسال می کنند.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی درباره انگلستان

بریتانیا دارای یک اقتصاد بسیار قوی و همچنین بسیاری از جاذبه های منحصر به فرد است. فیلیپینیایی که در انگلستان کار می کنند و زندگی می کنند، مزیت نزدیک شدن به محبوب ترین مارک های دنیا را دارند و بخشی از محیط بسیار هنری و فرهنگی هستند که تا به امروز به تکامل خود ادامه می دهند. تاریخ بریتانیا بسیار غنی است، بنابراین بسیاری از توریست ها را ترغیب می کند که شهروندی قدیمی خود را در ازای ویزای کار بریتانیا از بین ببرند. برخی از مزایای زندگی در انگلستان:

زندگی و کار در انگلیس امنیت بسیاری از افراد را تأمین می کند، زیرا اقتصاد به طور کلی پایدار است. بعضی از مؤسسات مالی در کشور بیش از یک قرن به طول می انجامند، زیرا بازار همیشه پایدار بوده است (انتظار نمی رود که در چند دهه آینده به طور چشمگیری تغییر کند). اقتصاد قوی نیز می تواند به حکومت موثر برسد که بیشترین توجه و اهمیت را برای همه شهروندان به ارمغان می آورد. یک نکته مهم برای یادآوری درباره انگلستان این است که در حالی که قاره اروپا بحران بدهی را متحمل شده است، انگلستان نسبتا قوی است و فرصت های زیادی برای شهروندان و مهاجران برای ایجاد یک زندگی وجود دارد.

مزایا و معایب و مشکلات زندگی در انگلستان

خارجی هایی که در انگلستان کار می کنند هر ساله می توانند بر اساس نوع شغل خود هزاران یورو در هر سال به دست آورد. برخی از مشاغلی وجود دارد که به افراد اجازه می دهد تا دوبار شغل را به کار ببندند و درآمد را افزایش دهند. از آنجایی که مهاجران به طور کلی برای اضافه کاری کار می کنند و یا دو یا چند کار را در یک زمان انجام می دهند، فرصت های کسب درآمد را به میزان زیادی افزایش می دهند. بسیاری از شهرهای انگلستان، مراکز مد، تکنولوژی و تجارت هستند.

فیلیپینی ها که به دنبال آخرین ابزار، پوشاک، اتومبیل و اقلام دیگر هستند، این محصولات را پیدا خواهند کرد، به شرطی که بتوانند آن ها را خریداری کنند. بریتانیا یکی از پیشرفته ترین کشورهای جهان است و به همین دلیل است که مهاجران از شرکت در رویدادهای گوناگون و فعالیت هایی که نقاط عطف جدید و تحولات در صنایع مختلف را جشن می گیرند لذت می برند.

یکی از ویژگی‌های بسیار مثبت درباره انگلستان ارائه خدمات پزشکی و آموزش رایگان در موسسات بهداشتی و موسسات آموزشی کشور انگلستان است. مهاجران می توانند از برنامه های بهداشتی ویژه برای دریافت بهترین نوع اورژانس یا مراقبت های پزشکی بدون نیاز به پرداخت زیاد یا چیز دیگری استفاده کنند. خدمات، تجهیزات و ابزار برای تضمین فراهم آوردن هر نوع تهدید بهداشتی به صورت فوری در نظر گرفته می شود. همچنین تعدادی از مدارس و دانشگاه های مشهور جهان وجود دارد که مردم می توانند به طور رایگان آموزش ببینند.

برخی از معایب زندگی در انگلستان

به دلیل موقعیت بریتانیا بر روی زمین، مهاجران ممکن است چند روزی داشته باشند که تغییرات ناگهانی در آب و هوا را تجربه کنند. این می تواند برای چند ساعت آفتابی باشد و پس از آن چند ساعت دیگر بارانی شود و سپس در پایان روز بارانی شود. این به این معنی است که مهاجران باید برای آب و هوای شدید آماده شوند. نگرانی مهمی درباره انگلستان و اقامت در این کشور این است که با وجود فرصت های مالی موجود، بسیاری از مهاجران هنوز در مورد هزینه زندگی در انگلستان نگران هستند. در حقیقت، گاردین می گوید انگلیس “بدترین کیفیت زندگی” را در اروپا دارد.

پرداخت اجاره، خدمات آب و برق و حمل و نقل همه گران هستند در مقایسه با بسیاری از مکان های دیگر در جهان است. زندگی در انگلستان، مانند هر کشوری دیگر در جهان اول، دارای سهم منصفانه از جوانب مثبت و منفی است. اما با امکاناتی که در دسترس است، مهاجران با توجه به تحمل بالاتر برای استرس کاری، زمان بیشتری برای تطبیق با زندگی آشفته انگلستان خواهند داشت. علاوه بر آن، نرخ باسوادی در کشور نیز بالا است و باعث می شود که این میزان برای خانواده یک مکان عالی باشد.

وضعیت اقتصاد درباره انگلستان

کشور انگلیس یکی از اصلی ترین بخش های کل محدوده ی بریتانیا را تشکیل میدهد و قلب اقتصادی و تجاری این بخش از جهان محسوب میشود. اقتصاد کشور انگلیس، نه تنها در بریتانیا بلکه در کل دنیا یکی از بزرگ ترین اقتصاد ها قلمداد می شود. رویداد ها و مسائل تاریخی اروپا (مانند انقلاب صنعتی اروپا، و اصطلاحات اقتصادی بزرگی که در قرن 20م رخ داد) علاوه بر روند های مدرن موثر اقتصاد جهان (تسلط بخش های خدماتی، رشد بخش های ارتباطی و مادی، به کار گیری فناوری های جدید و نواوری ها ) در پیشبرد اقتصاد انگلیس نقش به سزایی ایفا کرده است.

از آنجایی که اقتصاد این کشور یک اقتصاد ترکیبی است، بین بخش های خصوصی و بخش های دولتی این کشور روابط و همکاری فعالانه ای وجود دارد. در هر صورت میان چنین چشم انداز سرمایه گرایانه ای، انگلستان تمرکز زیادی بر رفاه اجتماعی مردم دارد. این کشور بخش های زیرساختی، نظامی و هوا و فضا و صنعت نرم افزاری دنیا را هدایت و رهبری می کند. هرچند که صنعت در این کشور نقش بزرگی ایفا می کند اخیرا به بخش های خدماتی توجه زیادی شده است و به همین دلیل صنعت گردشگری به یک بخش مهم در این کشور تبدیل شده است و سالیانه میلیون ها نفر به این کشور به عنوان توریست سفر می کنند.

اقتصاد این کشور بر پایه ی صنایعی از قبیل ماشین آلات، صنایع شیمیایی، صنایع منسوجات، دارو، صنعت غذا، نفت و غیره شکل گرفته است. در دنیا، کشور انگلیس به صادرات کالاهای مورد نیاز صنایع معروف است. در کشور انگلیس، صنایع معدن تا حد زیادی به استخراج نفت و گاز از دریای شمالی خود بستگی دارد. استخراج ، پردازش و توزیع نیور در این کشور از طریق شرکت های چند ملیت معروف صورت می گیرد.

نرخ سالیانه ی تورم در کشور انگلستان در ماه دسامبر سال 2018 ،2.1 درصد گزارش شده است که این مقدار نسبت به آمار ماه گذشته آن، 0.2 درصد کاهش داشته است و رشد تورم کشور انگلستان طبق انتظارات بازار پیش میرود. این میزان، از ماه ژانويه سال 2017 تا کنون، به لطف کاهش قیمت بنزین، کم ترین نرخ به ثبت رسیده است. نرخ تورم در کشور انگلیس از سال 1989 تا 2018، به طور میانگین حدود 2.58 تخمین زده شده است. این میزان در ماه آوریل سال 1991 به بیشترین میزان خود یعنی 8.50 درصد رسید و کمترین نرخ تورم گزارش شده در طی این مدت مربوط به آوریل سال 2015 است که منفی 0.10 درصد اعلام شده است.

آمار بیکاری کشور انگلستان

درباره انگلستان و مزایای آن بسیار می‌توان صحبت کرد، یکی از آن‌ها نرخ بیکاری است. میزان بیکاری در انگلستان با استفاده از نظر سنجی نیروی کار(LFS) و با استفاده از تعریف سازمان بین المللی کار، مشخص می شود. نرخ بیکاری در انگلستان در سه ماه سال 2018 تا ماه اکتبر، 4.1 درصد بوده است و از سال 1970 به پایین ترین سطح خود رسیده است. تعداد بیکاران از ماه مه تا ژوئیه 20.000 نفر افزایش داشته است. میانگین درامد هفتگی(به همراه پاداش) در سال 2018، 3.3 درصد افزایش داشته است. نرخ بیکاری از سالهای 1970 تا 2018 ، 7.2 درصد بوده است. نرخ بیکاری در ماه فوریه سال 1984 نرخ بیکاری به بالاترین سطح خود 12 درصد رسید و در نوامبر 1973 به پایین ترین سطح خود 3.4 درصد رسید.

آمار نشان می دهد که نرخ بیکاری در انگلستان از سال 2000 تا 2017 ، 5.4 درصد بوده است. در حال حاضر حدود 1.36 میلیون نفر در انگلستان بیکار هستند که نسبت به سال گذشته حدود 95 هزار نفر کاهش داشته است. 32.4 میلیون نفر در انگلستان کار دارند که نسبت به امار ماه فوریه تا اوریل 2018 تغییر نکرده است و حدود 261 هزار نفر بیشتر از سال قبل است. میزان اشتغال برای افراد 16 تا 64 سال، 5.7 درصد است.

هزینه زندگی در انگلستان

هزینه زندگی در بریتانیا بسته به سبک زندگی و محل زندگی متفاوت است، طبق آمار هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مثل لندن بیشتر از مناطق روستایی است. قیمت خانه در انگلستان، حمل و نقل و سرگرمی نسبتا زیاد است. بخش زیادی از درآمد افراد صرف هزینه اقامت می شود. هزینه اجاره در انگلستان ارزان نیست. لندن دارای گران ترین اجاره هاست. اجاره در شهرهای بزرگ دیگر مثل منچستر و گلاسکو کمی پایین تر است اما هنوز هم زیاد است. هزینه اجاره در یک محیط متوسط 1.248 یورو در ماه است.

هزینه زندگی در انگلستان

مهاجرانی که اقامت موقت دارند واجد شرایط فرستادن فرزندان خود به مدارس دولتی هستند که هیچ هزینه ای ندارد. والدین باید برای لباس، لوازم تحصیل و اردوهای مدرسه هزینه پرداخت کنند. مدارس خصوصی بریتانیا یا مدارس مستقل هزینه های بالایی دارند. برخی از مهاجران فرزندان خود را به مدارس بین المللی میفرستند که هزینه انها بسیار بالاست.

خطوط هوایی ارزان قیمت برای رفتن به کشورهای اروپایی و همچنین بین شهرها وجود دارد. هزینه قطار در انگلستان نسبتا گران است. حمل و نقل با اتوبوس ارزان تر است . مسئله‌ای که شما باید درباره انگلستان و زندگی در این کشور به آن توجه کنید، هزینه‌های مربوط به حمل و نقل است. در شهرهای انگلستان هزینه حمل و نقل به میزان قابل توجهی متفاوت است. لندن دارای سیستم حمل و نقل کاملی است اما کرایه ها نسبتا گران است. خرید و نگهداری ماشین در انگلستان ارزان است. اگر چه قیمت بنزین متغیر است اما در مقایسه با دیگر مناطق اروپا کمتر است. هزینه حمل و نقل حدود 68.40 یورو در ماه است.

یکی از بزرگترین سرمایه انگلستان خدمات درمانی ملی(NHS) است. مراقبت های درمانی عمومی به همه شهروندان و ساکنان دائمی ارائه میشود . مهاجران غیر EEA که به عنوان مثال برای مدت بیش از 6 ماه در انگلستان هستند اما هنوز ساکن دائمی نیستند برای دسترسی به NHS باید یک هزینه اضافی در سال پرداخت کنند. هزینه درمان برای یک بیماری ساده حدود 3.40 یورو است.

شهریه دانشگاه‌های انگلستان

یکی از موارد مهم درباره انگلستان و شرایط زندگی در این کشور، هزینه‌های دانشگاه در این کشور است. شهریه دانشجویان انگلستانی و اهل قاره اروپا با دانشجویان بین المللی متفاوت است. شهریه‌های دانشجویان در دانشگاه‌های انگلستان به صورت زیر است:

  • شهریه دانشجویان انگلستان و اتحادیه اروپا: 9250 پوند معادل 13050 دلار آمریکا
  • هزینه دانشگاه دانشجویان بین المللی: 10000 پوند(معادل 1403 دلار) الی 38000 پوند(معادل 53700 دلار)

شهریه‌های مذکور بیشتر مربوط به رشته‌های مهندسی و همچنین پزشکی است. شهریه‌های مربوط به رشته‌های علوم انسانی و علوم اجتماعی بسیار کمتر است. البته شما هزینه‌های مربوط به زندگی در انگلستان را نیز در نظر بگیرید.

بنابراین شهریه دانشگاه به علاوه هزینه‌های زندگی در انگلستان، به صورت تقریبی مبلغ 12.200 پوند(16.950 پوند) سالیانه است. در نتیجه یکی از نگرانی‌ها و دغدغه‌ها درباره انگلستان و زندگی در این کشور، شهریه‌های بسیار زیاد است.

دولت انگلستان به منظور کاهش این نگرانی‌ها، طول دوره تحصیلات دانشگاهی را در همه مقاطع کاهش داده است. مقطع کارشناسی در کشور انگلستان سه سال به طول می‌انجامد؛ اما مقطع کارشناسی ارشد در این کشور یک سال زمان می‌برد.

هزینه محل اقامت در انگلستان

مورد دیگری که درباره انگلستان و زندگی در این کشور بسیار اهمیت دارد، هزینه محل اقامت است که بر اساس جدول زیر می‌باشد:

محل سکونتمبلغ اجاره
یک اتاق در آپارتمان مشترک300 پوند به بالا
یک سوئیت570 الی 1330 پوند
آپارتمان یک خوابه700 الی 1750 پوند
یک آپارتمان دو خوابه880 الی 2600 پوند
آپارتمان سه خوابه1000 الی 4200 پوند

برخورد و رفتار مردم انگلستان با مهاجرین و خارجی ها

رای گیری جدید توسط Ipsos MORI نشان داده است که از هر پنج نفر، دو نفر (37%) عقیده دارند که مساله و شرایط مهاجرت به انگلستان در چند سال اخیر بسیار مورد بحث قرار گرفته است – و درصد مشابهی (38%) گفته اند که به این مساله کم پرداخته شده است. تنها 23% بر این عقیده هستند که بحث در این مورد بسیار بجا است

اما این رای گیری تغییر قابل توجهی را در دیدگاه های عمومی نشان داده است: در آپریل 2015، تنها 11% مردم عقیده داشتند که درباره مهاجرت بسیار صحبت شده است، و در مارچ 2016 این آمار تنها 26% بود – که در رای گیری آخر به 37% رسیده است. در طول این زمان، این جنبش از باور درباره کم بودن بحث درباره این مساله دور شده است – درصدی که عقیده دارند به اندازه کافی درباره مساله مهاجرت صحبت شده است، تغییر چندانی نداشته است (از 20% در 2017 تا 23% در زمان حاضر).

حامیان Labour و LibDem در این مورد دارای عقاید مشابهی هستند: 46% از حامیان Labour و 45% از حامیان LibDem عقیده دارند که درباره مهاجرت بسیار صحبت می شود. تنها یک چهارم حزب محافظه کار (27%) عقیده دارند که درباره مهاجرت بسیار صحبت می شود، و تنها 13% حامیان UKIP دارای عقیده ای مشابه هستند. 40% حزب محافظه کار و 74% حامیان UKIP بر این عقیده هستند که به مساله مهاجرت بسیار کم پرداخته شده است.

در این تحقیق همچنین از مردم پرسیده شد که آیا عقیده دارند تعداد مهاجران در انگلستان بسیار است یا خیر . اکثریت 53% عقیده دارند که مهاجران بسیاری وجود دارند، در حالی که 32% مخالف این امر هستند. در میان تمام تحقیقات تلفنی مشابهی که انجام شده است، این میزان توافق درباره تعداد بسیار مهاجران کمترین مورد ارزیابی شده است. برای مثال، در سال 2017 , 64% معتقد بودند که تعداد مهاجرین بالا بوده است.

به طور چشمگیری، مردم انگلستان حامیان اصلی افراد با سطح بالای مهارت و تحصیلات هستند، افرادی که به دنبال شغل هایی با درآمد بالا هستند و به انگلستان مهاجرت می کنند. بیشتر از 70% مردم از افزایش سطح مهاجران ماهر خوشحال بودند. در حالی که تنها 17% عقیده داشتند که مهاجرت نیروی کار ماهر باید کمتر شود یا نباشد. در عوض، 57% مردم دارای دیدگاه منفی نسبت به کم کردن مهاجرت نیروی کار ماهر بودند، و می خواستند این مورد کم شود یا از آن جلوگیری شود. اگر سوالات بیشتری در خصوص اینکه زندگی در انگلستان چگونه است را در دسر دارید بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر)همراه باشید.

بررسی 6 چالش و مشکل درباره انگلستان

شما با مهاجرت به کشور انگلستان قصد دارید همه و یا بخشی از ادامه زندگی خود را در این کشور سپری کنید. بنابراین نکته مهم دیگر درباره انگلستان، آشنایی با چالش‌ها و مشکلات زندگی در انگلستان است. برخی از این چالش‌ها شامل موارد زیر هستند:

  • هزینه بسیار بالای تحصیل و زندگی در انگلستان
  • وجود جرم و جنایت‌های زیاد به ویژه در زمینه نژاد پرستی
  • نژاد پرستی زیاد در این کشور
  • اختلاف طبقاتی بسیار زیاد
  • نرخ بیکاری زیاد ناشی از حجم زیاد مهاجران
  • وجود تجمل گرایی زیاد در انگلستان

سوالات متداول در رابطه با شرایط زندگی در انگلستان

1- انگلستان از چه کشورهایی تشکیل شده است؟

انگلستان از چهار کشور جداگانه تشکیل شده است: انگلستان، ولز، اسکاتلند و ایرلند شمالی. بیش از ۶۱ میلیون نفر در آن زندگی می کنند. انگلستان بزرگتر از چهار کشور است و پرجمعیت ترین کشور به ویژه در جنوب شرقی، نزدیک لندن است.

2- انگلستان دارای چه نوع آب و هوایی است؟

آب و هوا با توجه به منطقه فرق می¬کند، اگرچه در کل بریتانیا آب و هوای ملایم و مرطوبی دارد. زمستان مرطوب است و نه بسیار سرد وبرف هم کم است. اسکاتلند و ایرلند شمالی سردترین زمستان و بیشتر برف را دارند. جنوب گرم ترین و خشک ترین قسمت کشور است. به یاد داشته باشید که آب و هوای بریتانیا تغییرناپذیر است، یک روز بارانی می¬تواند یک روز گرم و آفتابی هم باشد.

3- هزینه استفاده از وسایل حمل و نقل در انگلستان به چه صورت است؟

مسیر های حمل و نقل خوب هستند و ممکن است با هواپیما، واگن، اتوبوس و قطار به اغلب جاها راه پیدا کند. همه شهرهای بزرگ دارای خدمات قطار هستند که اغلب سریع ترین راه برای سفر است. سفر با قطار می تواند بسیار گران باشد، پس دانش آموزان باید پیشاپیش رزرو کنند تا از بهترین نرخ ها استفاده کنند. خدمات اتوبوس اکثریت انگلستان را پوشش می¬دهد و اغلب ارزان ترین گزینه برای دانش آموزان است.

4-  آیا در انگلستان مراکز گردشگری و تاریخی نیز وجود دارد؟

انگلستان منزلگاه برخی از موزه های برجسته و گالری های هنری، سالن های موسیقی و شرکت های تئاتر است. در خارج از شهر های بزرگ، حومه های زیبایی وجود دارد که به بسیاری از قلعه ها، خانه های تاریخی، پارک ها و باغ ها راه می یابند. تاریخ بریتانیا بسیار غنی است، بنابراین بسیاری از توریست ها را ترغیب می کند که شهروندی قدیمی خود را در ازای ویزای کار بریتانیا از بین ببرند.

5-  زندگی در انگلستان چه مزایایی دارد؟

زندگی و کار در انگلیس امنیت بسیاری از افراد را تأمین می¬کند، زیرا اقتصاد به طور کلی پایدار است. بعضی از مؤسسات مالی در کشور بیش از یک قرن به طول می انجامند، زیرا بازار همیشه پایدار بوده است. خارجی هایی که در انگلستان کار می کنند هر ساله می توانند بر اساس نوع شغل خود هزاران یورو در هر سال به دست آورد. برخی از مشاغلی وجود دارد که به افراد اجازه می دهد تا دوبار شغل را به کار ببندند و درآمد را افزایش دهند. از آنجایی که مهاجران به طور کلی برای اضافه کاری کار می¬کنند و یا دو یا چند کار را در یک زمان انجام می¬دهند، فرصت های کسب درآمد را به میزان زیادی افزایش می دهند. موسسات بهداشتی و موسسات آموزشی وجود دارد که خدمات پزشکی و آموزش رایگان را ارائه می دهند. مهاجران می توانند از برنامه های بهداشتی ویژه برای دریافت بهترین نوع اورژانس یا مراقبت های پزشکی بدون نیاز به پرداخت زیاد یا چیز دیگری استفاده کنند.

6- زندگی در انگلستان چه معایبی دارد؟

به دلیل موقعیت بریتانیا بر روی زمین، مهاجران ممکن است چند روزی داشته باشند که تغییرات ناگهانی در آب و هوا را تجربه کنند. این می تواند برای چند ساعت آفتابی باشد و پس از آن چند ساعت دیگر بارانی شود و سپس در پایان روز بارانی شود. این به این معنی است که مهاجران باید برای آب و هوای شدید آماده شوند.

7- انگلیس از چه وضعیت اقتصادی برخوردار است؟

کشور انگلیس یکی از اصلی ترین بخش های کل محدوده ی بریتانیا را تشکیل میدهد و قلب اقتصادی و تجاری این بخش از جهان محسوب میشود. اقتصاد کشور انگلیس، نه تنها در بریتانیا بلکه در کل دنیا یکی از بزرگ ترین اقتصاد ها قلمداد می¬شود. رویداد ها و مسائل تاریخی اروپا (مانند انقلاب صنعتی اروپا، و اصطلاحات اقتصادی بزرگی که در قرن 20ام رخ داد) علاوه بر روندهای مدرن موثر اقتصاد جهان (تسلط بخش های خدماتی، رشد بخش های ارتباطی و مادی، به کار گیری فناوری های جدید و نواوری ها ) در پیشبرد اقتصاد انگلیس نقش به سزایی ایفا کرده است.

8- آیا اقتصاد کشور انگلیس توسط بخش¬دولتی اداره می¬شود؟

اقتصاد این کشور یک اقتصاد ترکیبی است، بین بخش های خصوصی و بخش های دولتی این کشور روابط و همکاری فعالانه ای وجود دارد. در هر صورت میان چنین چشم انداز سرمایه گرایانه ای، انگلستان تمرکز زیادی بر رفاه اجتماعی مردم دارد.

9-  اقتصاد انگلیس بر پایه چه صنایعی اداره می¬شود؟

اقتصاد این کشور بر پایه ی صنایعی از قبیل ماشین آلات، صنایع شیمیایی، صنایع منسوجات، دارو، صنعت غذا، نفت و غیره شکل گرفته است. در دنیا، کشور انگلیس به صادرات کالاهای مورد نیاز صنایع معروف است. در کشور انگلیس، صنایع معدن تا حد زیادی به استخراج نفت و گاز از دریای شمالی خود بستگی دارد. استخراج ، پردازش و توزیع نیور در این کشور از طریق شرکت های چند ملیت معروف صورت می گیرد.

10- نرخ تورم در انگلیس چند درصد است؟

نرخ سالیانه ی تورم در کشور انگلستان در ماه دسامبر سال 2018 ،2.1 درصد گزارش شده است که این مقدار نسبت به آمار ماه گذشته آن، 0.2 درصد کاهش داشته است و رشد تورم کشور انگلستان طبق انتظارات بازار پیش میرود. این میزان، از ماه ژانويه سال 2017 تا کنون، به لطف کاهش قیمت بنزین، کم ترین نرخ به ثبت رسیده است. نرخ تورم در کشور انگلیس از سال 1989 تا 2018، به طور میانگین حدود 2.58 تخمین زده شده است. این میزان در ماه آوریل سال 1991 به بیشترین میزان خود یعنی 8.50 درصد رسید و کمترین نرخ تورم گزارش شده در طی این مدت مربوط به آوریل سال 2015 است که منفی 0.10 درصد اعلام شده است.

11-  آمار بیکاری در انگلستان چند درصد است؟

میزان بیکاری در انگلستان با استفاده از نظر سنجی نیروی کار(LFS) و با استفاده از تعریف سازمان بین المللی کار، مشخص می شود. نرخ بیکاری در انگلستان در سه ماه سال 2018 تا ماه اکتبر، 4.1 درصد بوده است و از سال 1970 به پایین ترین سطح خود رسیده است. تعداد بیکاران از ماه مه تا ژوئیه 20.000 نفر افزایش داشته است. میانگین درامد هفتگی(به همراه پاداش) در سال 2018، 3.3 درصد افزایش داشته است. نرخ بیکاری از سالهای 1970 تا 2018 ، 7.2 درصد بوده است. 32.4 میلیون نفر در انگلستان کار دارند که نسبت به امار ماه فوریه تا اوریل 2018 تغییر نکرده است و حدود 261 هزار نفر بیشتر از سال قبل است. میزان اشتغال برای افراد 16 تا 64 سال، 5.7 درصد است.

12- در انگلستان خدمات درمانی چگونه به مردم ارائه می¬شود؟

یکی از بزرگترین سرمایه انگلستان خدمات درمانی ملی (NHS) است. مراقبت های درمانی عمومی به همه شهروندان و ساکنان دائمی ارائه می¬شود. مهاجران غیر EEA که به عنوان مثال برای مدت بیش از 6 ماه در انگلستان هستند اما هنوز ساکن دائمی نیستند برای دسترسی به NHS باید یک هزینه اضافی در سال پرداخت کنند. هزینه درمان برای یک بیماری ساده حدود 3.40 یورو است.

13-  هزینه های زندگی در انگلیس به چه صورت است؟

هزینه زندگی در بریتانیا بسته به سبک زندگی و محل زندگی متفاوت است، هزینه زندگی در شهرهای بزرگ مثل لندن بیشتر از مناطق روستایی است. قیمت خانه در انگلستان، حمل و نقل و سرگرمی نسبتا زیاد است. لندن دارای گران ترین اجاره هاست. اجاره در شهرهای بزرگ دیگر مثل منچستر و گلاسکو کمی پایین تر است اما هنوز هم زیاد است. هزینه اجاره در یک محیط متوسط 1.248 یورو در ماه است. مهاجرانی که اقامت موقت دارند می¬توانند فرزندان خود به مدارس دولتی بفرستند که هیچ هزینه ای ندارد. مدارس خصوصی بریتانیا یا مدارس مستقل هزینه های بالایی دارند. لندن دارای سیستم حمل و نقل کاملی است اما کرایه ها نسبتا گران است. خرید و نگهداری ماشین در انگلستان ارزان است. اگر چه قیمت بنزین متغیر است اما در مقایسه با دیگر مناطق اروپا کمتر است. هزینه حمل و نقل حدود 68.40 یورو در ماه است.

14- برخورد و رفتار مردم انگلستان با مهاجرین و خارجی ها چگونه است؟

به طور چشمگیری، مردم انگلستان حامیان اصلی افراد با سطح بالای مهارت و تحصیلات هستند، افرادی که به دنبال شغل هایی با درآمد بالا هستند و به انگلستان مهاجرت می کنند. بیشتر از 70% مردم از افزایش سطح مهاجران ماهر خوشحال بودند. در حالی که تنها 17% عقیده داشتند که مهاجرت نیروی کار ماهر باید کمتر شود یا نباشد. در عوض، 57% مردم دارای دیدگاه منفی نسبت به کم کردن مهاجرت نیروی کار ماهر بودند، و می خواستند این مورد کم شود یا از آن جلوگیری شود.

2.2/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *