مهاجرت به انگلستان

مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان در حال حاضر از محبوب‌ترین مقاصد مهاجرت در اروپا و کل جهان محسوب می‌شود. از دلایل سیل مهاجران به این کشور اروپایی می‌توان شرایط اقتصادی، تحصیلی، اجتماعی و سیاسی ایده آل انگلستان را نام برد. بر این اساس این مقاله به شرح و بررسی چگونگی مهاجرت به انگلستان می‌پردازد. در این مقاله به بررسی صفر تا صد راه‌های مهاجرت به انگلستان، مزایای مهاجرت به انگلستان، مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل، مهاجرت کاری به انگلستان، مهاجرت سرمایه‌گذاری به انگلستان، هزینه‌ها و شرایط مهاجرت، اقامت، تابعیت و همچنین اخذ ویزای انگلستان خواهیم پرداخت. در صورتی که متقاضی مهاجرت به انگلستان هستید، تا انتها با ما همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در این زمینه بیابید.

چرا مهاجرت به انگلستان؟

مهاجرت به انگلستان

کشور انگلستان که به عنوان یکی از اعضا پادشاهی بریتانیای کبیر به شمار می آید، از قدرتمندترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی و سیاسی و اجتماعی می باشد. این کشور در رتبه بندی اقتصادی جهان در رتبه ششم و در بین کشورهای اروپایی در رتبه سوم قرار دارد.متقاضیانی که قصد تحصیل و کار و اشتغال در کشوری را دارند که دارای دانشگاه های برتر و معتبر در سطح جهان باشد، دارای سرمایه گذاری های پرسود و منفعت و اشتغال با حقوق مکفی و مناسب باشد و علاوه بر این ها زندگی در آرامش و صلح در یک کشور پیشرفته را نیز داشته باشند، مطمئنا انتخابی به جز کشور انگلستان نخواهند داشت.

در واقع استانداردها و کیفیت زندگی در شهرهای انگلستان به گونه ای است که با هر نوع سلیقه و سبک زندگی مطابقت دارد. اگر طرفدار مد و زیبایی هستید یا مشتاق تحصیل در رشته مورد نظر در یک دانشگاه برتر جهانی و یا مشتاق خوردن غذا در رستوران ها و هتل های بین المللی و یا به دنبال یک جای دنج برای آرامش و استراحت هستید، همه را می‌توانید در انگستان پیدا کنید.بر اساس گزارش های معتبر در سال ۲۰۲۰ دلایل مهاجرت اتباع خارجی به انگلستان اشتغال و کار می باشد. از میان افراد فراوان مهاجرت کرده به این کشور اروپایی در حدود ۵۰ درصد برای اشتغال و کسب درآمد و ۲۷ درصد برای تحصیل به این کشور مهاجرت کرده اند.

اتباع خارجی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به قصد کار و اشتغال به این کشور مهاجرت می کنند و اتباع خارجی غیر از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور تحصیل راهی این کشور می شوند.علی رغم بالا بودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور اروپایی، بنا به دلایل قوی همچون قدرتمند بودن اقتصاد این کشور، تکلم مردم به زبان انگلیسی، بالا بودن کیفیت و استانداردهای زندگی، اعتبار مدرک دانشگاهی دانشگاه های این کشور و ثبات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی این کشور در بالاترین فهرست مقاصد مهاجرت جای دارد.

بر همین اساس مشاوران و وکلای برجسته و مجرب موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی نیز به منظور بررسی شرایط اخذ اقامت و مهاجرت به کشور انگلستان به تهیه این مقاله پرداختند تا سوالات بی شمار در مورد این موضوع را پاسخ دهند و ابهامات موجود را رفع کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلستان می‌توانند از طریق تحصیل در این کشور مقدمات اخذ تابعیت آن را فراهم کنند. گرچه متقاضی صرفا با تحصیل در کشور انگلستان نمی‌تواند اقامت و تابعیت این کشور را اخذ کند، اما با تحصیل در انگلستان می‌تواند زمینه لازم را از طریق دیگر اخذ تابعیت فراهم کند. به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی ( Point Based System) محاسبه می‌شود. به منظور اخذ ویزای تحصیلی متقاضی باید بالاترین امتیاز را کسب کند. معمولا امتیازها بر اساس موارد زیر می باشد:

 • گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در انگلستان: ۱۰ امتیاز: به طور کلی گواهی تمکن مالی برای کودکان زیر ۱۷ سال به نام قیم این کودک و برای افراد بالای ۱۷ سال به نام خود متقاضی باید ارائه شود. قیم کودک و یا خود متقاضی باید به طور متوسط گواهی را ارائه دهد که در حدود ۱۲۸۰ پوند را به طور ماهانه برای ۹ ماه در حساب متقاضی نشان دهد. در صورتی که به همراه کودک یک همراه نیز به کشور انگلستان سفر می کند، باید علاوه بر این مبلغ ماهانه در حدود ۱۰۰۰ پوند نیز برای همراه در حساب بانکی موجود باشد.
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس: ۱۰ امتیاز: در صورتی که متقاضی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس باشد، ۱۰ امتیاز مدرک زبان را کسب می کند. کودکان زیر ۱۷ سال نیازی به ارائه این مدرک زبان ندارند.
 • نامه پذیرش از دانشگاه: ۲۰ امتیاز: نامه پذیرش از دانشگاه (Case Letter) بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی به دانشگاه تعیین می‌شود. این مدارک شامل مدارک تحصیلی و دانشگاهی متقاضی و ریزنمره های آن ها، انگیزه نامه تحصیلی متقاضی و توصیه نامه های اساتید دانشگاه متقاضی می باشد.
مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل

به طور کلی ویزای تحصیلی انگلستان یا Tier 4 به دو گروه تقسیم می‌شود:

ویزای تحصیلی Tier 4 کودکان

این ویزای تحصیلی برای کودکانی صادر می‌شود که کمتر از ۱۷ سال سن داشته باشند. کودکان متقاضی تحصیل در انگلستان باید یا از طریق قیم قانونی خود اقدام کنند و یا این که در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل کنند. بدین منظور کودکان نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی ندارند، اما آشنایی آن ها به زبان انگلیسی به عنوان یک امتیاز مثبت در برقرای ارتباط با دیگران و درک و فهم درس ها محسوب می‌شود. از آن جا که این ویزا از طریق امتیازبندی اعطا می‌شود، برای اخذ ویزای کودکان متقاضی باید مجموعا ۳۰ امتیاز را کسب کند.

هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان سالانه در حدود ۲۵۰۰۰ پوند می باشد که این هزینه کل هزینه های خورد و خوراک، زندگی، محل اقامت و تحصیل را دربرمی گیرد. به منظور دریافت این نوع ویزا مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • ریزنمره های تحصیلی به همراه ترجمه آن ها
 • پاسپورت معتبر با ۶ ماه اعتبار
 • آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجمه آن
 • رسید پرداخت شهریه مدرسه و یا کالج آموزشی
 • تائیدیه تحصیلی
 • گواهی تمکن مالی والدین مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل فرزند خود در مدت زندگی و تحصیل در انگلستان

ویزای تحصیلی Tier 4 عمومی

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که بیشتر از ۱۷ سال سن داشته باشند و قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان را داشته باشند. ویزا بر اساس امتیازبندی به متقاضیان اعطا می‌شود، بنابراین متقاضی باید در مجموع ۴۰ امتیاز را کسب کند تا بتواند این ویزا را اخذ نماید. ویزای تحصیلی از این نوع برای متقاضیان تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انگلستان صادر می‌شود.

تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان

متقاضی اخذ اقامت انگلستان می‌تواند در این کشور به تحصیل بپردازد و پس از تمام شدن دوره تحصیلی خود اقدام به اخذ ویزای کار کند. متقاضی می‌تواند با کار دانشجویی تا ۱۰ ساعت در هفته بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کند.

هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و کارشناسی انگلستان سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ پوند تا ۱۵.۰۰۰ پوند می باشد. متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی و یا لیسانس کشور انگلستان باید دارای مدارک زیر باشد:

 • باید دارای مدرک ۱۲ سال تحصیلی در کشور خود و یا مدرک ۱۳ سال تحصیلی در کشور انگلستان باشد.
 • دارای مدرک فوق دیپلم انگلستان در سطح یک و دو A و اسکاتلند و یا گواهی دیپلم ملی BTEC باشد.
 • متقاضی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ تا ۶ باشد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد انگلستان

متقاضی تحصیل در مقطع فوق لیسانس انگلستان باید دارای مدرک کارشناسی باشد. هزینه تحصیل در انگلستان در مقطع کارشناسی ، سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ پوند تا ۱۵.۰۰۰ پوند می باشد. فرد می‌تواند با اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی تا ۲۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازد و بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود در این کشور را تامین کند.

متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد و فوق لیسانس کشور انگلستان باید دارای مدارک زیر باشد:

 • دارای مدرک کارشناسی از کشور خود و یا کشور انگلستان باشد.
 • باید دارای مدرک تحصیلی انگلستان در سطح دو یا سه A و اسکاتلند و یا گواهی دیپلم ملی بالاتر از BTEC باشد.
 • مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶ تا ۶.۵ داشته باشد.
 • متقاضی باید دارای توصیه نامه از اساتید باشد.

تحصیل در مقطع دکترا انگلستان

متقاضی تحصیل در مقطع دکترا انگلستان باید دارای مدرک کارشناسی ارشد در کشور خود و یا انگلستان باشد. دانشجو می‌تواند با کار پاره وقت دانشجویی تا ۳۰ ساعت در هفته به کار و اشتغال بپردازد و علاوه بر تامین بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور زمینه لازم در جهت کسب تجربه کاری لازم برای شغل آینده خود را نیز فراهم کند.

هزینه تحصیل در مقطع دکترا انگلستان سالانه از ۱۵۰۰۰ پوند تا ۲۵۰۰۰ پوند می باشد. مدارک مورد نیاز برای اخذ پذیرش در دوره دکترا انگلستان عبارت است از:

 • باید دارای مدرک کارشناسی ارشد باشد.
 • دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۷ باشد.
 • متقاضی باید دارای توصیه نامه از اساتید باشد.
 • نباید گپ تحصیلی( وقفه بین مقاطع تحصیلی مختلف) داشته باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

مهاجرت به انگلستان از طریق کار

متقاضیان مهاجرت به کشور انگلستان از طریق کار باید از طرف یک کارفرما در کشور انگلستان دعوت نامه داشته باشند. کارفرما برای متقاضی کار در این کشور پیشنهاد کار( Job Offer) ارسال می کند. متقاضی باید دارای تخصص و مهارت ویژه در کار پیشنهادی از طرف کارفرما باشد. ویزای کار انگلستان برای ۵ سال و دو هفته اعتبار دارد و در صورت ادامه کار متقاضی می‌تواند آن را برای ۵ سال دیگر تمدید کند.دولت انگلستان دو نوع ویزای کار به متقاضیان اشتغال و کار در این کشور ارائه می دهد:

ویزای کار Tier 2

بر اساس این نوع ویزا کارفرما و یا شرکتی که با متقاضی خارجی قرارداد امضا می کند باید حداقل ۱۰ درصد سهام شرکت خود را برای استخدام متقاضی کار بلوکه کند. کارفرما باید بتواند در حدود ۳.۰۰۰ پوند ماهانه به متقاضی حقوق بدهد.متقاضی بر اساس این نوع ویزا می‌تواند تا ۵ سال و ۲ هفته در انگلستان کار کند. البته در صورت تمایل می‌تواند این ویزا را برای ۵ سال دیگر تمدید کند. متقاضی می‌تواند پس از ۱۰ سال کار و زندگی در انگلستان اقدام به اخذ اقامت دائم این کشور کند.

ویزای کار Tier 5

متقاضیان اخذ اقامت دائم انگلستان از طریق دریافت ویزای کار می‌توانند با این ویزا به جست و جوی کار در این کشور بپردازند. این ویزا که به عنوان ویزای جست و جوی کار نیز شناخته می‌شود به متقاضی مهلتی را برای جست و جوی کار در این کشور ارائه می دهد.بر طبق این نوع ویزا متقاضی می‌تواند به مدت ۶ ماه وارد کشور انگلستان شود و با ارتباط با کارفرماها و شرکت های گوناگون کار مورد نظر را پیدا کند. این ویزا در حال حاضر برای متقاضیان برخی کشورها صادر می‌شود و متاسفانه متقاضیان ایرانی نمی‌توانند از این طریق اقدام کنند و باید روش های دیگر اخذ اقامت انگلستان را امتحان کنند.

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری

کشور انگلستان به دلیل ثبات اقتصادی و امنیت شغلی از دیرباز مورد توجه سرمایه گذاران خارجی بوده است. به طور کلی سرمایه گذاران خارجی برای سرمایه گذاری در کشورهای دیگر شاخص های مهمی را در نظر می گیرند. از مهم ترین این شاخص ها می‌توان امنیت شغلی، ثبات سیاسی و اقتصادی و رونق تولید را نام برد.شاخص رشد و رونق اقتصادی هر کشور نشان دهنده میزان تولید ناخالص داخلی آن کشور می باشد. کشور انگلستان از لحاظ این شاخص در سال ۲۰۱۹ با رونق و رشد قابل توجهی همراه بوده است.نرخ تورم هر کشور نیز نشان دهنده شرایط اقتصادی مناسب آن کشور است. نرخ تورم ۲ درصدی انگلستان حاکی از وضعیت اقتصادی مناسب این کشور می باشد. متقاضیان سرمایه گذاری در انگلستان به روش های زیر می‌توانند به این کشور اروپایی مهاجرت کنند:

مهاجرت به انگلستان از طریق ارائه طرح تجاری خلاقانه(Innovator)

متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور انگلستان می‌توانند از طریق ارائه طرح خلاقانه و سرمایه گذاری در این طرح به این کشور مهاجرت کنند. طرح ارائه شده باید توجیه اقتصادی داشته باشد و مورد تائید دولت انگلستان قرار گیرد. متقاضی برای اجرای این طرح خلاقانه تجاری باید در حدود ۵۰.۰۰۰ پوند در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی پس از تائید و اجرای این طرح تجاری و سرمایه گذاری ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دریافت می کند.این ویزا برای مدت ۳ سال اعتبار دارد و در صورت تمایل متقاضی می‌تواند آن را چندین بار تمدید کند. متقاضی می‌تواند پس از ۳ سال زندگی در کشور انگلستان به روش سرمایه گذاری طرح تجاری خلاقانه مجوز اقامت دائم این کشور را اخذ کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ارائه طرح تجاری استارت آپ(Start Up)

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری طرح استارت آپ می‌تواند طرح تجاری کارآفرینی و اشتغال زایی خود را ارائه دهند. طرح تجاری استارت آپ باید مورد تائید موسسه های آموزشی و دانشگاه هایی قرار گیرد که مورد تائید و پذیرش دولت انگلستان می باشند.متقاضی اخذ اقامت انگلستان از طریق ارائه طرح استارت آپ باید واجد شرایطی باشد. از جمله این شرایط می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • متقاضی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی در سطح B2 باشد.
 • طرح تجاری استارت آپ متقاضی مورد تائید و پذیرش موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های انگلستان قرار گیرد.
 • متقاضی دارای تمکن مالی به مبلغ ۹۵۰ پوند در حساب بانکی ۳ ماه گذشته خود باشد.

در صورتی که متقاضی دارای شرایط ذکر شده باشد و طرح تجاری استارت آپ وی قابل اجرا و اقتصادی باشد، می‌تواند ویزای سرمایه گذاری استارت آپ را دریافت کند. مدت اعتبار این ویزا برای ۲ سال می باشد اما متقاضی نمی‌تواند این ویزا را تمدید کند. متقاضی می‌تواند این ویزا را تغییر داده و سپس آن را تمدید کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق خرید اوراق قراضه دولتی

متقاضیان مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان از طریق سرمایه گذاری می‌توانند با خرید اوراق قراضه دولتی انگلستان اقامت این کشور را اخذ کنند. بدین منظور متقاضی می‌تواند با خرید ۲.۰۰۰.۰۰۰ پوند اوراق قراضه دولتی در این کشور سرمایه گذاری کند. با خرید اوراق قراضه دولتی و این نوع سرمایه گذاری، متقاضی مجوز اقامت انگلستان را اخذ می کند.مدت اعتبار این مجوز اقامت ۳ سال است. در صورت تمایل متقاضی می‌تواند این مجوز را برای ۲ سال دیگر تمدید کند. متقاضی می‌تواند پس از ۵ سال اقامت و کار در انگلستان اقدام به دریافت اقامت دائم این کشور کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای افراد موفق

متقاضیانی که قصد مهاجرت به  انگلستان و اخذ اقامت این کشور را دارند، می‌توانند از طریق اخذ ویزای افراد موفق اقامت این کشور را اخذ کنند. بر این اساس اگر متقاضی دارای استعداد بی نظیر و یا توانایی خارق العاده در زمینه خاص ورزشی و هنری باشد و از لحاظ این توانایی دارای مدال های جهانی باشد، می‌تواند برای اخذ این ویزا اقدام کند.افراد ورزشکار موفق که حوزه ورزشی آن ها در فهرست ویزای Tier 2 قرار دارد، می‌توانند این ویزا را دریافت کنند.

این افراد باید به طریقی ثابت کنند که برای پیشرفت و رشد ورزش مورد نظر در کشور انگلستان همه تلاش خود را به کار می بندد. مدت اعتبار این نوع ویزا ۳ سال می باشد که متقاضی می‌تواند آن را برای ۳ سال دیگر تمدید کند. هنرمندان و موسیقی دانان و خوانندگان و در کل افراد موفق و خلاق در حوزه های هنری می‌توانند با اخذ ویزای Tier 5 به کشور انگلستان مهاجرت کنند. مهم ترین شرط اخذ این نوع ویزا این است که فرد هنرمند دارای افتخارات جهانی باشد و در جهان هنر شناخته شده باشد. این ویزا به طور موقت صادر می‌شود و تا ۲ سال قابل تمدید است.

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

مهاجرت به انگلستان از طریق تولد

همه کشورهای جهان به منظور اعطای حق تابعیت و اقامت دائم به متقاضیان بر اساس دو قانون عمل می کنند: قانون خاک و قانون خون. بر اساس قانون خاک هر کودکی که در یک خاک یک کشور مشخص متولد می‌شود صرف نظر از تابعیت والدین، تابعیت و شهروندی آن کشور را دریافت می کند. بر اساس قانون خون هر کودکی که در یک کشور مشخص متولد می‌شود، تابعیت وی بر اساس تابعیت و شهروندی والدین کودک مشخص می‌شود.کشور انگلستان تا سال ۱۹۸۳ بر اساس قانون خاک تابعیت و شهروندی را اعطا می کرد. بر این اساس هر کودکی که در خاک این کشور متولد می شد، صرف نظر از تابعیت و شهروندی پدر و مادرش تابعیت انگلستان را دریافت می کرد. اما از آن تاریخ تا کنون کشور انگلستان علاوه بر قانون خاک از قانون خون نیز تبعیت می کند.

 • اگر یکی از والدین کودک متولد شده در خاک انگلستان دارای تابعیت و شهروندی کشور انگلستان باشد، کودک متولد شده نیز تابعیت این کشور را اخذ می کند.
 • در صورتی که کودکی از پدر و مادر دارای تابعیت و شهروندی انگلستان در کشور دیگری متولد شود، این کودک تابعیت و شهروندی انگلستان را اخذ می کند.
 • کودک متولد شده در انگلستان اگر به مدت ۱۰ سال پس از تولد در این کشور زندگی کرده باشد، تابعیت و شهروندی انگلستان را اخذ می کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق ازدواج

متقاضیان اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور انگلستان می‌توانند از طریق ازدواج با تبعه این کشور تابعیت انگلستان را اخذ کنند. به طور کلی ویزای ازدواج انگلستان به دو صورت صادر می‌شود:

ویزای ازدواج انگستان

ویزای ازدواج انگلستان پس از ازدواج متقاضی برای مدت ۳۳ ماه صادر می‌شود. اگر متقاضی قصد اخذ اقامت و تابعیت انگلستان را داشته باشد، می‌تواند پس از این مدت این ویزا را برای ۳۳ ماه دیگر تمدید کند. پس از گذشت ۵ سال از اخذ این ویزا متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کند. متقاضی به منظور اخذ این نوع ویزای ازدواج انگلستان باید مواردی را رعایت کند. مهم ترین این موارد عبارت است از:

 • داوطلب مهاجرت از طریق ازدواج باید به طریقی اثبات کند که این ازدواج واقعی بوده و صرفا به منظور اخذ اقامت و تابعیت انگلستان نمی باشد.
 • باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶ باشد.
 • مدارک و اسناد محل اقامت و زندگی را ارائه دهد.
 • باید از طریق قانونی به کشور انگلستان مهاجرت کرده باشد.
 • با ارائه گواهی تمکن مالی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در مدت زندگی در انگلستان را دارا می باشد. به طور کلی متقاضی باید ثابت کند سالانه در حدود ۱۸۵.۰۰۰ پوند درآمد قانونی دارد.

متقاضی با رعایت شرایط ذکر شده و ازدواج می‌تواند ویزای ازدواج را اخذ کند. مدت اعتبار این ویزا در حدود ۲ تا ۳ سال است. اگر متقاضی ثابت کند که به مدت ۲ تا ۳ سال با همسر خود در شرایط مناسب زندگی کرده است، می‌تواند این ویزا را تمدید کند و پس از گذشت ۵ سال برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کند.

ویزای نامزدی انگلستان

متقاضی ازدواج در کشور انگلستان با اخذ این ویزا می‌تواند به مدت ۶ ماه با تبعه انگلستان ارتباط داشته باشند و در صورت رضایت طرفین با هم ازدواج کنند. متقاضی با اخذ ویزای نامزدی انگلستان تا ۳ سال می‌تواند در این کشور اقامت داشته باشد. در صورتی که در طی این مدت طرفین از یکدیگر جدا شوند، متقاضی باید به کشور خود بازگردد.متقاضی ازدواج با یک تبعه و شهروند انگلستان باید واجد شرایطی باشد. از مهم ترین این شرایط موارد زیر را می‌توان ذکر کرد:

 • متقاضی تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در کشور انگلستان را داشته باشد.
 • تبعه و شهروند انگلستان باید دارای مجوز اقامت دائم این کشور باشد.
 • هر دو طرف ازدواج باید بیشتر از ۱۸ سال سن داشته باشند.
 • متقاضی ازدواج در کشور انگلستان مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد.
 • با قوانین و مقررات کشور انگلستان به خوبی آشنا باشد و از این قوانین تبعیت کند.
 • مسلط به زبان انگلیسی باشد و توانایی صحبت در اجتماع انگلیسی زبان ها را داشته باشد.
 • با شرایط زندگی در انگلستان سازگاری پیدا کرده باشد.
 • دارای شخصیت سالم و مستقل باشد.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

یکی از روش های اخذ اقامت دائم و تابعیت کشور انگلستان پناهندگی است. موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان این روش را به مهاجران و متقاضیان توصیه نمی کند و ذکر این روش در این مقاله صرفا به منظور آگاهی متقاضیان از همه روش های اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلستان می باشد.به طور کلی افرادی در زمره پناهنده محسوب می شوند که در صورت بازگشت به کشور خود مورد آزار و اذیت و تهدید و خطر و مرگ قرار گیرند.

علت این تهدیدها و آزارها می‌تواند درگیری های قومی و مذهبی، عضویت در گروه های سیاسی و اجتماعی و یا جنگ باشد.متقاضی اخذ اقامت و تابعیت انگلستان از طریق پناهندگی باید در این کشور حضور داشته باشد و درخواست پناهندگی خود را ارائه دهد. در صورتی که با درخواست وی موافقت شود روال اداری آن طی می‌شود و اگر درخواست پناهنده مورد پذیرش قرار نگیرد، باید خاک این کشور را ترک کند.

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مهاجرت به انگلستان از طریق پناهندگی

مشاوران موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی به همه متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت کشور انگلستان پیشنهاد می کنند که روش های قانونی و کم خطر دیگر را امتحان کنند.

اهمیت پاسپورت کشور انگلستان

کشور انگلستان از جمله کشورهایی است که دارای یکی از قدرتمندترین و معتبرترین پاسپورت های جهان می باشد. افرادی که موفق به اخذ پاسپورت این کشور شوند، می‌توانند با در دست داشتن این پاسپورت به ۱۲۰ کشور جهان بدون نیاز به ویزا رفت و آمد کنند. در صورتی که کشور انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شود نیز تاثیری بر اعتبار و ارزش پاسپورت این کشور نخواهد داشت.

شرایط اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان

متقاضیان مهاجرت و اخذ تابعیت کشور انگلستان می‌توانند از طریق روش های ذکر شده این تابعیت را اخذ نمایند. می‌توان گفت در میان روش های ذکر شده، بهترین و راحت ترین روش تحصیل در این کشور است. گرچه خود تحصیل موجب اخذ اقامت این کشور نمی‌شود اما می‌تواند زمینه لازم برای اخذ این تابعیت در آینده را فراهم کند.دانشجویان پس از فارغ تحصیلی از ۶ ماه تا یک سال فرصت جستجوی کار در این کشور را دارند. این افراد در این مدت می‌توانند با جست و جو و یافتن کار مرتبط با رشته تحصیلی خود ویزای کار این کشور را اخذ کنند. پس از ۵ سال کار در این کشور متقاضیان می‌توانند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کنند.متقاضی اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان باید واجد شرایط باشد و مواردی را رعایت کند. از جمله مهم ترین این شرایط موارد زیر را می‌توان ذکر کرد:

 • در مدت ۱۰ سال زندگی در کشور انگلستان مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد و وجود وی در این کشور تهدیدی برای این کشور محسوب نشود.
 • باید قبل از ارائه درخواست تابعیت انگلستان به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد.
 • بیشتر از ۱۸ سال داشته باشد.
 • متقاضی نباید در یک سال گذشته بیشتر از ۳ ماه در خارج از کشور انگلستان زندگی کرده باشد.
شرایط اخذ تابعیت انگلستان

شرایط اخذ تابعیت انگلستان

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

به طور کلی هزینه های زندگی افراد در کشورهای دیگر بر اساس الگوی مصرف و سبک زندگی هر فرد متفاوت است. هزینه  زندگی در انگلستان در میان دیگر کشورهای اروپایی بالاتر است. هزینه های تحصیل در این کشور نیز در سطح بالایی است.بدین منظور دانشجویان می‌توانند با دریافت بورسیه های دانشجویی، کمک هزینه های تحصیلی و وام های دانشجویی تا حدودی، هزینه های تحصیل خود را تامین کنند. به طور متوسط هزینه های زندگی در کشور انگلستان ماهانه در حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ پوند است.

هزینه‌های زندگی در انگلستان برای یک نفر

هزینه‌های زیر به صورت میانگین هستند و برای هر فرد مجرد در کشور انگلستان تخمین زده شده‌اند. میانگین هزینه‌ها با توجه به جمعیت کشور انگلستان در نظر گرفته می‌شوند:

کل هزینه‌ها با اجاره 1975 $
کل هزینه‌ها بدون اجاره 808 $
اجاره خانه و خدمات شهری 1167 $
خوراک 456 $
حمل و نقل 186 $

هزینه‌های زندگی در انگلستان برای یک خانواده

میانگین هزینه‌های زیر برای یک خانواده 4 نفره در کشور انگلستان در نظر گرفته شده است:

کل هزینه‌ها با اجاره 4681 $
کل هزینه‌ها بدون اجاره 2748 $
اجاره خانه و خدمات شهری 1933 $
خوراک 1178 $
حمل و نقل 487 $
هزینه های زندگی در کشور انگلستان

هزینه های زندگی در کشور انگلستان

مزایای مهاجرت به کشور انگلستان

افرادی که با روش های ذکر شده موفق به اخذ اقامت دائم کشور انگلستان شوند، از مزایای شگفتی بهره مند می شوند. یکی از مهم ترین این مزیت ها زندگی در یکی از برترین کشورهای جهان و اروپا می باشد. به طور کلی برخی از مهم ترین مزایای مهاجرت و اخذ اقامت انگلستان عبارت است از:

 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهان با رتبه بندی و رنکینگ های بالا
 • بالا بودن استانداردهای زندگی در انگلستان
 • معتبر بودن مدارک دانشگاهی دانشگاه های انگلستان
 • نزدیک بودن از لحاظ جغرافیایی با کشور ایران
 • تنوع فرهنگی موجود در انگلستان و آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف
 • زندگی در هر شهر و محل این کشور با اخذ اقامت دائم این کشور
 • تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال متقاضی
 • برخورداری از بیمه و خدمات پزشکی رایگان
 • بالا بودن کیفیت آموزشی
 • بالا بودن سطح امکانات رفاهی
 • قدرتمند بودن اقتصاد و رونق و ثبات اقتصادی
 • زندگی در یک کشور ایده آل و پیشرفته
 • امنیت اجتماعی و سیاسی
 • حمایت دولت انگلستان از مهاجران
 • فرصت های شغلی مختلف برای مهاجران
 • جاذبه های تاریخی و تلفیق سنت و مدرنیته در انگلستان
 • فستیوال ها و مراسم و جشن های هنری گوناگون در انگلستان
 • زندگی در یک کشور پیشگام در زمینه علمی و صنعتی
 • ثبات مالی و اقتصادی انگلستان علی رغم بحران های مالی در کشورهای اروپایی
 • رشد و توسعه سرمایه گذاری خارجی
 • وجود ۵ دانشگاه انگلستان در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهان
 • پایین بودن نرخ بیکاری ( کمتر از ۹.۳ در سال ۲۰۱۹) و وجود فرصت های شغلی مناسب
مزایای مهاجرت به کشور انگلستان

مزایای مهاجرت به کشور انگلستان

مهاجرت به انگلستان در دوران کرونا

از زمانی که ویروس کرونا یا کووید-19 بر جهان حاکم شده است، کشورهای مختلف برای ورود مسافران و مهاجران هر روزه قوانین جدیدی را وضع می‌کنند. در پی این قوانین، افرادی که کارت واکسن صادر شده از کشور ایران دارند باید پس از مهاجرت به انگلستان، مدت 10 روز را در قرنطینه سپری کنند و پس از این دوره نیز دو نوبت تست کرونا بدهند.

پس از شیوع سویه “امیکرون”، کشور انگلستان بعد از روسیه، دارای رتبه دوم از لحاظ مرگ و میر افراد بر اثر ابتلا به این ویروس بوده است. با توجه به این امر، از آذر ماه 1400 محدودیت‌های بیشتری را در راستای ورود افراد به کشور وضع نموده است.

محدودیت‌های ورود به انگلستان

بر اساس بخشنامه‌ای که به دست تمامی دفاتر هواپیمایی و مسافرتی کشور ایران نیز رسیده است، تمامی مسافران بالای 12 سال که قصد ورود به انگلستان را دارند، باید 48 ساعت پیش از سفر خود تست PCR انجام دهند. همچنین آن‌ها باید نتیجه منفی این آزمایشات را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و همراه داشته باشند.

علاوه بر این موضوع، مسافران و مهاجران مقصد کشور انگلستان باید تا 72 ساعت قبل از ورود به هواپیما، آزمایش کرونا انجام دهند. همانطور که در بالاتر گفته شد، پس از ورود به کشور انگلستان، باید به مدت 10 روز، در قرنطینه خانگی سپری کنند.

توجه داشته باشید که همه مسافران به مقصد کشور انگلستان، باید در وبسایت اصلی دولت این کشور به آدرس https://www.gov.uk، و در صفحه مربوط به فرم خود اظهاری پیش از سفر، ثبت‌نام کرده و کد QR دریافت کنند. مهاجران عزیزی که کارت واکسن خود را از کشور ایران دریافت نموده‌اند، باید تست روز دوم و هشتم را از طریق این وبسایت خریداری نمایند.

افراد معاف از قرنطینه خانگی

افرادی که کارت واکسیناسیون آن‌ها جزو 19 کشور ذکر شده در وبسایت دولت انگلستان باشد و همچنین از آخرین دوز واکسن آن‌ها 14 روز گذشته باشد و مسافران 11 تا 18 سال ساکن این کشورها، از قرنطینه خانگی پس از ورود به انگلستان و تست روز هشتم معاف خواهند بود. توجه داشته باشید که واکسن مورد قبول کشور انگلستان تنها شامل موارد زیر می‌باشد:

 • فایزر
 • مدرنا
 • آسترازانکا
 • جانسون

ورود به انگلستان بدون تست کرونا

بر اساس آخرین اخباری که در تاریخ 1 فوریه 2022 در وبسایت دولت انگلستان انتشار یافته است، افراد نیازی به دادن تست قبل یا بعد از ورود به انگلستان نخواهند داشت. البته این موضوع تنها در صورتی امکان‌پذیر است که شما تمامی دوزهای واکسن خود را به صورت کامل دریافت کرده باشید.

در صورتی که به صورت کامل سه دوز واکسن خود را دریافت نکرده‌اید، باید پیش از سفر به این کشور تست کرونا دهید. همچنین شما باید پس از ورود به انگلستان تا دو روز تست PCR  دهید. قرنطینه خانگی تنها در صورتی لازم است که تست شما مثبت شود و در غیر این صورت نیازی نخواهد بود. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بروز درباره مهاجرت و سفر به انگلستان در دوران کرونا، به آدرس https://www.gov.uk/coronavirus مراجعه نمائید.

جمع بندی مهاجرت به انگلستان

در این مقاله شرایط و چگونگی مهاجرت به کشور انگلستان از رویکردهای مختلف مورد بررسی قرار گرفت. به طور کلی می‌توان از این مقاله این طور نتیجه گرفت که ساده ترین روش اخذ اقامت انگلستان روش ازدواج با یک تبعه انگلستان است. کم هزینه ترین روش اخذ اقامت انگلستان که به طور قطع سخت ترین روند کاری را دارد، روش اخذ ویزای کار این کشور است. بهترین و سریع ترین روش اخذ اقامت این کشور اخذ ویزای تحصیلی است.

اگر دارای تمکن مالی کافی برای سرمایه گذاری در کشور انگلستان هستید، مطمئن ترین و پرسودترین روش اخذ اقامت این کشور سرمایه گذاری به روش های مختلف در این کشور است. از مجموع بررسی ها و روش های ذکر شده برای اخذ اقامت انگلستان این طور نتیجه می گیریم که علی رغم بالابودن هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور، بنا به دلایل فراوانی این کشور در زمره برترین مقاصد مهاجرتی جهان و اروپا محسوب می شوند. برخی از مهم ترین دلایل این جذابیت را می‌توان بالابودن استانداردهای زندگی، امکانات رفاهی و امنیت و ثبات اقتصادی و وجود برترین دانشگاه های جهان در این کشور برشمرد.

اگر با مطالعه این مقاله هنوز برخی سوالات و ابهامات ذهن شما را به خود مشغول کرده است و برای تصمیم گیری تردید دارید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشاوره کنید. این مشاوران در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرتی از ابتدای تشکیل پرونده مهاجرتی تا رسیدن به مقصد در کنار شما خواهند بود تا رویای شما را محقق سازند.

سوالات متداول در مورد مهاجرت به انگلستان

1- سیستم امتیازبندی ( Point Based System) به منظور اخذ ویزای تحصیلی بر چه اساسی است؟

ارائه گواهی تمکن مالی مبنی بر توانایی تامین هزینه های زندگی و تحصیل در مدت اقامت در انگلستان: ۱۰ امتیاز. به طور کلی گواهی تمکن مالی برای کودکان زیر ۱۷ سال به نام قیم این کودک و برای افراد بالای ۱۷ سال به نام خود متقاضی باید ارائه شود. قیم کودک و یا خود متقاضی باید به طور متوسط گواهی را ارائه دهد که در حدود ۱۲۸۰ پوند را به طور ماهانه برای ۹ ماه در حساب متقاضی نشان دهد. در صورتی که به همراه کودک یک همراه نیز به کشور انگلستان سفر می کند، باید علاوه بر این مبلغ ماهانه در حدود ۱۰۰۰ پوند نیز برای همراه در حساب بانکی موجود باشد.

ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس: ۱۰ امتیاز. در صورتی که متقاضی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس باشد، ۱۰ امتیاز مدرک زبان را کسب می کند. کودکان زیر ۱۷ سال نیازی به ارائه این مدرک زبان ندارند.ارائه نامه پذیرش از دانشگاه: ۲۰ امتیاز. نامه پذیرش از دانشگاه (Case Letter) بر اساس مدارک ارائه شده توسط متقاضی به دانشگاه تعیین می‌شود. این مدارک شامل مدارک تحصیلی و دانشگاهی متقاضی و ریزنمره های آن ها، انگیزه نامه تحصیلی متقاضی و توصیه نامه های اساتید دانشگاه متقاضی می باشد.

2- شرایط اخذ ویزای تحصیلی انگلستان یا ویزای Tier 4 کودکان چیست؟

این ویزای تحصیلی برای کودکانی صادر می‌شود که کمتر از ۱۷ سال سن داشته باشند. کودکان متقاضی تحصیل در انگلستان باید یا از طریق قیم قانونی خود اقدام کنند و یا این که در مدارس شبانه روزی انگلستان تحصیل کنند. بدین منظور کودکان نیاز به ارائه مدرک مهارت زبان انگلیسی ندارند، اما آشنایی آن ها به زبان انگلیسی به عنوان یک امتیاز مثبت در برقرای ارتباط با دیگران و درک و فهم درس ها محسوب می‌شود. از آن جا که این ویزا از طریق امتیازبندی اعطا می‌شود، برای اخذ ویزای کودکان متقاضی باید مجموعا ۳۰ امتیاز را کسب کند. هزینه تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان سالانه در حدود ۲۵۰۰۰ پوند می باشد که این هزینه کل هزینه های خورد و خوراک، زندگی، محل اقامت و تحصیل را دربرمی گیرد.

3- شرایط اخذ ویزای تحصیلی Tier 4 عمومی چیست؟

این نوع ویزا برای افرادی صادر می‌شود که بیشتر از ۱۷ سال سن داشته باشند و قصد تحصیل در کالج ها و دانشگاه های کشور انگلستان را داشته باشند. ویزای تحصیلی از این نوع بر اساس امتیازبندی به متقاضیان اعطا می‌شود، بنابراین متقاضی باید در مجموع ۴۰ امتیاز را کسب کند تا بتواند این ویزا را اخذ نماید. برای متقاضیان تحصیل در مقطع های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا انگلستان این نوع از ویزا صادر می‌شود.

4- شرایط و مدارک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع کارشناسی انگلستان چیست؟

متقاضی می‌تواند با اخذ مجوز کار دانشجویی تا ۱۰ ساعت در هفته بخشی از هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کند. هزینه تحصیل در مقطع لیسانس و کارشناسی انگلستان سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ پوند تا ۱۵.۰۰۰ پوند می باشد. متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی و یا لیسانس کشور انگلستان باید دارای مدارک زیر باشد: متقاضی باید دارای مدرک ۱۳ سال تحصیلی در کشور خود و یا کشور انگلستان باشد. فرد باید دارای مدرک فوق دیپلم انگلستان در سطح یک و دو A و اسکاتلند و یا گواهی دیپلم ملی BTEC باشد. داوطلب باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ تا ۶ باشد.

5- شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری: ارائه طرح تجاری خلاقانه(Innovator) چیست؟

متقاضیان اخذ اقامت دائم کشور انگلستان می‌توانند از طریق ارائه طرح خلاقانه و سرمایه گذاری در این طرح به این کشور مهاجرت کنند. طرح ارائه شده باید توجیه اقتصادی داشته باشد و مورد تائید دولت انگلستان قرار گیرد. متقاضی برای اجرای این طرح خلاقانه تجاری باید در حدود ۵۰.۰۰۰ پوند در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی می‌تواند با تائید و اجرای این طرح تجاری و سرمایه گذاری ویزای سرمایه گذاری انگلستان را دریافت کند. این ویزا برای مدت ۳ سال اعتبار دارد و در صورت تمایل متقاضی می‌تواند آن را چندین بار تمدید کند. متقاضی می‌تواند پس از ۳ سال زندگی در کشور انگلستان به روش سرمایه گذاری طرح تجاری خلاقانه مجوز اقامت دائم این کشور را اخذ کند.

6- شرایط و مدارک لازم برای مهاجرت به انگلستان از طریق سرمایه گذاری: ارائه طرح تجاری استارت آپ(Start Up) چیست؟

متقاضی اخذ اقامت دائم کشور انگلستان از طریق سرمایه گذاری طرح استارت آپ می‌توانند طرح تجاری کارآفرینی و اشتغال زایی خود را ارائه دهند. طرح تجاری استارت آپ باید مورد تائید موسسه های آموزشی و دانشگاه هایی قرار گیرد که مورد تائید و پذیرش دولت انگلستان می باشند. متقاضی اخذ اقامت انگلستان از طریق ارائه طرح استارت آپ باید واجد شرایطی باشد. از جمله این شرایط می‌توان به این موارد اشاره کرد: متقاضی دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی در سطح B2 باشد طرح تجاری استارت آپ متقاضی مورد تائید و پذیرش موسسه های آموزش عالی و دانشگاه های انگلستان قرار گیرد متقاضی دارای تمکن مالی به مبلغ ۹۵۰ پوند در حساب بانکی ۳ ماه گذشته خود باشد.

7- شرایط مهاجرت به انگلستان از طریق ویزای افراد موفق چیست؟

بر این اساس اگر متقاضی دارای استعداد بی نظیر و یا توانایی خارق العاده در زمینه خاص ورزشی و هنری باشد و از لحاظ این توانایی دارای مدال های جهانی باشد، می‌تواند برای اخذ این ویزا اقدام کند. افراد ورزشکار موفق که حوزه ورزشی آن ها در فهرست ویزای Tier 2 قرار دارد، می‌توانند این ویزا را دریافت کنند. این افراد باید باید به طریقی ثابت کنند که برای پیشرفت و رشد ورزش مورد نظر در کشور انگلستان همه تلاش خود را به کار می بندد. مدت اعتبار این نوع ویزا ۳ سال می باشد که متقاضی می‌تواند آن را برای ۳ سال دیگر تمدید کند.

8- مهم ترین موارد در اخذ ویزای ازدواج انگلستان چیست؟

متقاضی ازدواج باید به طریقی اثبات کند که این ازدواج واقعی بوده و صرفا به منظور اخذ اقامت و تابعیت انگلستان نمی باشد متقاضی باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس ۶ باشد متقاضی باید مدارک و اسناد محل اقامت و زندگی را ارائه دهد متقاضی باید از طریق قانونی به کشور انگلستان مهاجرت کرده باشد متقاضی باید با ارائه گواهی تمکن مالی ثابت کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در مدت زندگی در انگلستان را دارا می باشد.

به طور کلی متقاضی باید ثابت کند سالانه در حدود ۱۸۵.۰۰۰ پوند درآمد قانونی دارد متقاضی با رعایت شرایط ذکر شده و ازدواج می‌تواند ویزای ازدواج را اخذ کند. مدت اعتبار این ویزا در حدود ۲ تا ۳ سال است. اگر متقاضی ثابت کند که به مدت ۲ تا ۳ سال با همسر خود در شرایط مناسب زندگی کرده است، می‌تواند برای این ویزا را تمدید کند و پس از گذشت ۵ سال متقاضی می‌تواند برای اخذ اقامت دائم انگلستان اقدام کند.

9- شرایط متقاضی اخذ تابعیت و شهروندی انگلستان چیست؟

متقاضی در مدت ۱۰ سال زندگی در کشور انگلستان مرتکب جرم و جنایتی نشده باشد و وجود وی در این کشور تهدیدی برای این کشور محسوب نشود متقاضی باید قبل از ارائه درخواست تابعیت انگلستان به مدت ۵ سال در این کشور زندگی کرده باشد متقاضی باید بیشتر از ۱۸ سال داشته باشد متقاضی نباید در یک سال گذشته بیشتر از ۳ ماه در خارج از کشور انگلستان زندگی کرده باشد.

10- مزایای مهاجرت به کشور انگلستان چیست؟

 • تحصیل در دانشگاه های برتر جهانی با رتبه بندی و رنکینگ های بالا
 • بالا بودن استانداردهای زندگی در انگلستان
 • معتبر بودن مدارک دانشگاهی
 • تنوع فرهنگی موجود در انگلستان و آشنایی با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف
 • با اخذ اقامت و تابعیت انگلستان امکان زندگی در هر شهر و محل این کشور وجود دارد.
 • امکان تحصیل رایگان فرزندان زیر ۱۸ سال
 • متقاضی امکان برخورداری از بیمه و خدمات پزشکی رایگان
 • بالا بودن کیفیت آموزشی
 • بالا بودن سطح امکانات رفاهی
 • قدرتمند بودن اقتصاد و رونق و ثبات اقتصادی
 • زندگی در یک کشور ایده آل و پیشرفته
 • امنیت اجتماعی و سیاسی
 • حمایت دولت انگلستان از مهاجران
 • فرصت های شغلی مختلف برای مهاجران
 • جاذبه های تاریخی و تلفیق سنت و مدرنیته در انگلستان
 • فستیوال ها و مراسم و جشن های هنری گوناگون در انگلستان
 • زندگی در یک کشور پیشگام در زمینه علمی و صنعتی
 • ثبات مالی و اقتصادی انگلستان علی رغم بحران های مالی در کشورهای اروپایی
 • رشد و توسعه سرمایه گذاری خارجی
 • وجود ۵ دانشگاه انگلستان در میان ۲۰ دانشگاه برتر جهان
 • پایین بودن نرخ بیکاری ( کمتر از ۹.۳ در سال ۲۰۱۹)
 • وجود فرصت های شغلی مناسب

11- آیا هنرمندان می‌توانند با اخذ ویزا به انگلستان مهاجرت کنند؟

هنرمندان و موسیقی دانان و خوانندگان و در کل افراد موفق و خلاق در حوزه های هنری می‌توانند با اخذ ویزای Tier 5 به کشور انگلستان مهاجرت کنند. مهم ترین شرط اخذ این نوع ویزا این است که فرد هنرمند دارای افتخارات جهانی باشد و در جهان هنر شناخته شده باشد. این ویزا به طور موقت صادر می‌شود و تا ۲ سال قابل تمدید است.

5/5 - (1 امتیاز)

400 دیدگاه برای “مهاجرت به انگلستان 2022

 1. Mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید،میخواستم در مورد اقامت در انگلستان رو بدونم،من میدونم که برای اقامت باید دلیل محکمی داشته باشم یا باید مدرک مهمی داشته باشم،من مدرک موسیقی دارم و مورد تایید وزارت ارشاده،میتونم در انگلستان اقامت بگیرم،ممنون میشم اگه راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در انگلستان باید شرایط شما از جمله سن، رزومه علمی، مدرک زبان و غیره مورد بررسی قرار بگیرد.

 2. زهره گفت:

  سلام وقت بخیر
  شرایط اخذ اقامت از طریق کار در انگلستان به چه صورت است؟ یعنی ۵ سال پشت سرهم باید مشغول به کار بود و در صورت وقفه در کار امکان اخذ اقامت وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   زمان دریافت اقامت دائم به پرونده مالیاتی و شهروندی شما در پنجسال گذشته نگاه می کنند.

 3. ابراهیم گفت:

  با سلام و خسته نباشید.من میخاستم از طریق کار مهاجرت کنم به انگلستان و در حال تحصیل ارشد رشته حسابداری هسم و سابقه ۵ سال کاری تو بانک دولتی دارم.متاهل هسم و ۲۹ سال سنمه.ایا امکان پذیر هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   جهت دریافت ویزای کاری انگلستان نیاز به ارائه قرارداد کاری به سفارت این کشور در ایران دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.