در این مطلب میخوانید

مالیات های سرمایه گذاری در آلمان
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور آلمان

 • مساحت: 357،022 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن)
 • جمعیت: 81 میلیون – دوم کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه
 • هم مرز با: فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش
 • پایتخت و بزرگترین شهر: برلین
 • زبان رسمی: آلمانی
 • پول رایج: یورو
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

ویزای کار آلمان

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط ، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

مشاغل مورد نیاز آلمان 2020
دانشگاه های دارای رشته دندان پزشکی در آلمان 2020

تحصیل در آلمان

جهت تحصیل در دبیرستان های آلمان پذیرش در هر سنی ممکن است ولی اغلب مدارس آلمان به زبان آلمانی هستند و اخذ پذیرش از مدرسه به منزله اخذ ویزای تحصیلی آلمان صد در صد نیست. البته کیفیت مدارس در آلمان بسیار بالاست و شرایط عالی دارد.

شرایط زندگی در آلمان

شهرهای آلمان در  بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

مهاجرت به آلمان 2020
دانشگاه پادربورن آلمان

اخذ اقامت آلمان

هیچ مجوز کار جداگانه ای در آلمان وجود ندارد و حق کار – و تا چه اندازه شما می توانید کار کنید – در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است. برای درک مجوزهای مورد نیاز برای کار در این کشور، راهنمای ما را برای ویزای کار آلمان و مجوزهای مربوطه را مشاهده کنید و درباره آلمان اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آلمان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مهاجرت پزشکان به آلمان

همان طور که می دانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

هزینه زندگی در آلمان

شهر های بزرگ در آلمان عبارتست از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر در آمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان
مدیریت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تأسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تأسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است.

درباره کشور آلمان

کشور آلمان یا به طور رسمی جمهوری فدرال آلمان (German Deutschland  یا Bundesrepublik Deutschland) در شمال مرکزی اروپا، هم مرز با دریای بالتیک و دریای شمال، بین هلند، لهستان و جنوب دانمارک واقع شده است. آلمان به عنوان بزرگترین اقتصاد اروپا و دومین کشور پرجمعیت پس از روسیه، یکی از اعضای اصلی سازمان های اقتصادی، سیاسی و دفاعی قاره اروپا است. آلمان با مساحت 357.022 کیلومتر مربع و با 84,316,622 میلیون جمعیت هجدهمین کشور در جهان از لحاظ تراکم جمعیت است.

نظام دولت آلمان یک جمهوری فدرال است و مسئول کشور رئیس جمهور و رئیس دولت صدراعظم می باشد که قوانین مهم آلمان توسط آنها تنظیم می شود. پایتخت کشور آلمان برلین ( که بهترین شهر آلمان نیز محسوب می شود ) و واحد پول این کشور یورو است. 86.3% از جمعیت این کشور، آلمانی، 1.8%  ترکیه ای، 1% لهستانی، 1% سوریه ای، 1% رومانیایی و حدود 8.9% بدون ملیت مشخص هستند. آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالص داخلی ، و پنجمین کشور جهان در تولید ناخالص داخلی (PPP) است.

ایالت های آلمان

کشور آلمان به 16 ایالت تقسیم می شود که رسماً به عنوان ایالت های فدرال شناخته می شوند. طبق نقشه کشور آلمان، سه ایالت به عنوان دولت های شهری شناخته می شوند و بقیه اغلب دولت منطقه ای نامیده می شوند. بزرگترین ایالت آلمان بایرن و کوچکترین ایالت این کشور برمن است. ایالت های فدرال توسط رئیس جمهور اداره می شوند و سپس به واحدهای اداری کوچکتر معروف به ناحیه تقسیم می شوند. در ادامه با تمام ایالت های آلمان آشنا خواهید شد:

ایالت نوردراین-وستفالن ( North Rhine-Westphalia)

ایالت نوردراین-وستفالن بعد از ادغام ایالت نوردراین و ایالت وستفالن در سال 1946 شکل گرفته است. نوردراین-وستفالن با جمعیت 17.865 میلیون نفر، پرجمعیت ترین ایالت آلمان و همچنین یکی از پرتراکم ترین ایالت ها با جمعیت 1400 نفر در هر مایل مربع است. این ایالت با مساحت 13.159.96 مایل مربع چهارمین ایالت بزرگ آلمان است. دوسلدورف به عنوان مرکز استان و شهر کلن و راین-روهر به عنوان پرجمعیت ترین شهرهای این ایالت، مهم ترین شهرهای نوردراین- وستفالن هستند. این ایالت با تولید ناخالص داخلی 717 میلیارد دلار، بزرگترین اقتصاد ایالتی در آلمان است که بیش از یک چهارم تولید ناخالص داخلی ملی آلمان را به خود اختصاص داده است.

ایالت بایرن (Bavaria)

بایرن یکی دیگر از ایالت های آلمان است که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. این ایالت با مساحت 27.200 مایل مربع بزرگترین ایالت آلمان است که حدود یک پنجم از کل مساحت این کشور را تشکیل می دهد. بایرن با 12.9 میلیون جمعیت دومین ایالت پرجمعیت آلمان محسوب می شود. تراکم جمعیت در این ایالت 470 نفر در هر مایل مربع و بزرگترین شهر این ایالت مونیخ است. ایالت مونیخ به خاطر جشنواره اکتبرفست(بزرگترین جشنواره نوشیدنی) در جهان مشهور است.

ایالت بایرن بزرگترین ایالت آلمان

ایالت بایرن بزرگترین ایالت آلمان

ایالت بادن- وورتمبرگ (Baden-Wurttemberg)

ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب شرقی آلمان قرار دارد و به عنوان سومین ایالت بزرگ آلمان با مساحت 13.804 مایل مربع و همچنین سومین ایالت پرجمعیت این کشور با جمعیت 10.8 میلیون جمعیت شناخته می شود. این ایالت بعد از جنگ جهانی دوم با ادغام ایالت های وورتمبرگ و بادن شکل گرفته است. بزرگترین شهر بادن-وورتمبرگ اشتوتگارت (پایتخت ایالت) است. این ایالت به دلیل وجود قدیمی ترین دانشگاه آلمان، دانشگاه هایدالبرگ با 631 ساله قدمت در جهان معروف است.

ایالت هسن (Hesse)

هسن یکی دیگر از  ایالت آلمانی است که در مرکز این کشور واقع شده است. همانند بسیاری از ایالت های آلمان، هسن نیز پس از جنگ جهانی دوم با یکی شدن ایالت های هسن و منطقه Rhenish هسن تشکیل شده است. هسن حدود شش میلیون جمعیت دارد. پایتخت این ایالت ویسبادن و بزرگترین شهر آن فرانکفورت است. ایالت هسن با تولید ناخالص داخلی حدود 293 میلیارد دلار در بین ثروتمندترین ایالت های آلمان قرار دارد که به عنوان سرمایه مالی اروپا نیز شناخته می شود. بزرگترین فرودگاه آلمان، فرودگاه فرانکفورت در ایالت هسن است که سالانه بیش از 57 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

ایالت نیدرزاکسن (Lower Saxony)

ایالت نیدرزاکسن با مساحت 18.338 مایل مربع دومین ایالت بزرگ آلمان است که در شمال غربی این کشور قرار دارد. نیدرزاکسن با ۸ میلیون جمعیت چهارمین ایالت پر جمعیت آلمان محسوب می شود که اکثر جمعیت آن در بخش های جنوبی و مرکزی زندگی می کنند. هانوفر بزرگترین شهر این ایالت و همچنین پایتخت نیدرزاکسن است.

ایالت نیدرزاکسن دومین ایالت بزرگ آلمان

ایالت نیدرزاکسن دومین ایالت بزرگ آلمان

ایالت راینلاند-فالتس (Rhineland-Palatinate)

ایالت راینلاند-فالتس در غرب آلمان با 7663 مایل مربع مساحت حدود چهار میلیون جمعیت دارد. تراکم جمعیت در این ایالت 530 نفر در هر مایل مربع است. شهر ماینتس بزرگترین شهر این ایالت است که به عنوان پایتخت نیز شناخته می شود. ایالت راینلاند-فالتس بزرگترین تولیدکننده نوشیدنی در آلمان و همچنین بزرگترین تولید کننده نوشیدنی گازدار در جهان است.

ایالت برلین(Berlin)

برلین یکی از دو دولت شهری-ایالتی آلمان و پایتخت این کشور است. برلین با 3.7 میلیون جمعیت، بزرگترین شهر آلمان و هفتمین منطقه شهری پرجمعیت اتحادیه اروپا است. برلین با تولید ناخالص داخلی 137 میلیارد دلار ثروتمندترین ایالت آلمان است که بخش خدمات بزرگترین بخش اقتصادی در این ایالت است. 84%  از کل شرکت های برلین در صنعت خدمات هستند. محل اقامت رئیس جمهور، صدر اعظم آلمان، اکثر وزارتخانه های فدرال و همچنین 158 سفارتخانه خارجی در برلین قرار دارد.

ایالت زاکسن (Saxony)

ایالت زاکسن یک دولت فدرال است که در شرق آلمان قرار گرفته است. این ایالت با مساحت 7109 مایل مربع، دهمین ایالت بزرگ آلمان است. زاکسن با جمعیت ۴ میلیون به عنوان ششمین ایالت پرجمعیت آلمان شناخته می شود و دارای تراکم جمعیت 570 نفر در هر مایل مربع است. این ایالت به ۱۰ منطقه تقسیم و توسط یک وزیر-رئیس جمهور اداره می شود. پایتخت ایالت زاکسن شهر درسدن و بزرگترین شهر این ایالت (با جمعیت 560.472 نفر) لایپزیک است.

ایالت هامبورگ (Hamburg)

هامبورگ یکی دیگر از دولت های شهری- ایالتی آلمان است که در شمال این کشور قرار دارد. این ایالت با مساحت 292 مایل مربع، بعد از برمن کوچکترین ایالت آلمان محسوب می شود. با این وجود هامبورگ با جمعیت 1.7 میلیون نفر و تراکم جمعیت بالای 6010 نفر در هر مایل مربع به عنوان دومین شهر بزرگ آلمان شناخته می شود. هامبورگ با تولید ناخالص داخلی 121 میلیارد دلار دارای اقتصاد بسیار متنوعی است. بخش های اصلی اقتصاد هامبورگ را کشتیرانی (بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا پس از روتردام)، بانکداری ( بانک برنبرگ قدیمی ترین بانک آلمان)، و صنعت تشکیل می دهد.

بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا

بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا

ایالت شلسویگ- هولشتاین (Schleswig-Holstein)

ایالت شلسویگ- هولشتاین در شمال آلمان قرار دارد. این ایالت بعد از ادغام دوک نشین شلسویگ و دوک نشین هولشتاین تشکیل شده است. این ایالت با مساحت 6.086.20 مایل مربع 2.85 میلیون جمعیت دارد. ایالت شلسویگ-هولشتاین به 11 منطقه و 4 ناحیه تقسیم می شود. پایتخت و بزرگترین شهر این ایالت کیل هست. اقتصاد ایالت شلسویگ-هولشتاین بر پایه انرژی های تجدیدپذیر است.

ایالت براندنبورگ (Brandenburg)

ایالت براندنبورگ در شمال شرقی آلمان واقع شده است و ایالت برلین را احاطه کرده است. براندنبورگ دارای 2.48 میلیون جمعیت و 11.381.76  مایل مربع مساحت (تراکم جمعیت ۲۲۰ نفر در هر مایل مربع ) است. مرکز و بزرگترین شهر ایالت براندنبورگ پوتسدام است. این ایالت دارای 14 منطقه است که توسط وزیر-رئیس جمهور اداره می شود. هر ساله گردشگران زیادی برای دیدن مناظر زیبای طبیعی از جمله مناطق حفاظت شده و پارک های ملی براندنبورگ به این ایالت سفر می کنند.

ایالت تورینگن (Thuringia)

این ایالت با نام رسمی ایالت آزاد تورینگن در مرکز آلمان قرار دارد. تورینگن با 6244  مایل مربع مساحت حدود 2.29 میلیون جمعیت دارد. نام ایالت تورینگن از یک قبیله آلمانی به نام Thuringii  الهام گرفته شده است که در قرن ششم در این منطقه زندگی می کردند. بزرگترین شهر و پایتخت این ایالت ارفورت است. تولید ناخالص داخلی این ایالت حدود 63 میلیارد دلار تخمین زده شده است.

ایالت زاکسن- آنهالت ( Saxony-Anhalt)

ایالت زاکسن-آنهالت یک دولت فدرال است که در مرکز آلمان قرار دارد. این ایالت با مساحت 7.894.9مایل مربع هشتمین ایالت بزرگ آلمان شناخته می شود. این ایالت با بیش از 2.34 میلیون جمعیت، دهمین ایالت پرجمعیت این کشور محسوب می شود. ایالت زاکسن-آنهالت بعد از جنگ جهانی دوم با ادغام استان پروس ساکسونی و ایالت آزاد آنهالت تشکیل شده است. بزرگترین شهر این ایالت هاله-Halle (که با زاله- Saale نیز شناخته می شود) و پایتخت این ایالت ماگدبورگ است . این ایالت به خاطر داشتن میراث فرهنگی ثبت شده در یونسکو مشهور است.

ایالت مکنبورگ- فورپومرن (Mecklenburg-Vorpommern)

ایالت مکلنبورگ-فورپومرن در شمال آلمان قرار گرفته است. این ایالت پس از جنگ جهانی دوم با ادغام منطقه مکلنبورگ و فورپومرن غربی تشکیل شده است. ایالت مکلنبورگ-فورپومرن با مساحت 8.948 مایل مربع، 1.6 میلیون جمعیت دارد. این ایالت با تراکم جمعیت 7 نفر در هر مایل مربع کمترین تراکم جمعیت در آلمان را دارد. این ایالت دارای چندین شهر مهم است که شورین پایتخت و بزرگترین شهر ایالت محسوب می شود.

ایالت زارلاند (Saarland)

ایالت کوچک زارلاند با مساحت 990 مایل مربع در جنوب غربی آلمان واقع شده است. زارلاند کوچکترین ایالت آلمان از نظر جمعیت و مساحت (به جز سه ایالت- شهری هامبورگ، برلین، و برمن) است. این ایالت 1.012 میلیون جمعیت (تراکم جمعیتی ۱۰ نفر در هر مایل مربع) دارد. پایتخت این ایالت شهر زاربروکن است که دفتر وزیر رئیس جمهور در این شهر مستقر است.

ایالت زارلاند کوچکترین ایالت آلمان

ایالت زارلاند کوچکترین ایالت آلمان

ایالت برمن (Bremen)

ایالت برمن یک دولت شهری- ایالتی است که در در نقشه کشور آلمان شمال غربی این کشور واقع شده است. این ایالت با نام رسمی شهر آزاد هانسیاتیک برمن، کوچکترین ایالت کشور آلمان محسوب می شود. برمن با مساحت 126 مایل مربع حدود 557.464 نفر جمعیت دارد. با وجود مساحت کوچک، این شهر یکی از مراکز اصلی در شمال آلمان و دومین شهر بزرگ این منطقه است.

مهم ترین شهرهای آلمان

آلمان دومین کشور محبوب برای مهاجرت در جهان شناخته می شود. ساکنان این کشور از سیستم بهداشت و درمان با کیفیت, آموزش و پرورش رایگان و استاندارد بالایی زندگی لذت می برند. اگر چه میتوان گفت تمام شهرهای آلمان از شرایط مطلوبی برای زندگی و کار برخوردار هستند، اما شهرهای زیر را می توان به عنوان مهم ترین شهرهای آلمان معرفی کرد:

برلین

برلین پایتخت آلمان به دلیل احاطه شدن توسط ایالت برانبورگ به عنوان بهترین شهر آلمان و منطقه شهری-ایالتی شناخته می شود. برلین پر جمعیت ترین شهر آلمان است که تقریبا 30 درصد از آن را جنگل ها، پارک ها، رودخانه ها، و دریاچه ها تشکیل داده اند. این شهر  از قرن 15 میلادی نقش بسیار مهمی در جامعه آلمان ایفا می کند. صنعت خدمات تقریباً ۸۴٪ از کل بازار کار برلین را در بر گرفته است. در سال 2015، برلین میزبان بیشترین تعداد استارت آپ ها در کل اروپا بود.

هامبورگ

هامبورگ یکی از شهرهای شمالی آلمان و دومین شهر بزرگ این کشور است که حدود 1.7 میلیون جمعیت دارد. اگر چه هامبورگ به عنوان یک شهر صنعتی مهم شناخته می شود، اما امروزه به عنوان یک جاذبه توریستی مهم منطقه در نظر گرفته می شود. نکته جالب در مورد هامبورگ این است که حتی بیشتر از شهر ونیز ایتالیا پل دارد.

مونیخ

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان و بزرگترین شهر ایالت بایرن است. مونیخ به دلیل برگزاری جشنواره فرهنگ آلمان (  Oktoberfest ) در ماه اکتبر در جهان شناخته شده است. مناطق اطراف مونیخ دارای بیشترین تراکم جمعیت در آلمان هستند.

برلین پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آلمان

برلین پایتخت و پرجمعیت ترین شهر آلمان

کلن

در نقشه کشور آلمان کلن در نزدیکی مرز بلژیک و هلند قرار گرفته است. این شهر به خاطر کلیسای جامع کلن که از یکی پربازدیدترین (20.000 نفر در روز) مناطق توریستی آلمان است مشهور است. ساخت کلیسای جامع کلن تقریبا 632 سال طول کشیده است. کلن یک شهر مهم در منطقه راینلاند آلمان است که تقریباً در وسط این کشور قرار دارد.

فرانکفورت

فرانکفورت قبلا یکی از مهم ترین شهرهای امپراتوری روم بود. امروزه این شهر نه تنها برای آلمان بلکه برای تمام اتحادیه اروپا به عنوان یک مرکز مالی مهم شناخته می شود. فرانکفورت همچنین به دلیل وجود فرودگاه این شهر که شلوغ ترین و پرترافیک ترین فرودگاه کشور آلمان است مشهور شده است.

اشتوتگارت

اشتوتگارت در ایالت بادن-وورتمبرگ واقع شده است و حدود 623.738 نفر جمعیت دارد. با توجه به رشد اقتصاد در این شهر، جمعیت این منطقه به سرعت در حال افزایش است. کمپانی های بزرگ ماشین سازی مثل مرسدس بنز و پورشه دارای دفاتر مرکزی در این شهر هستند.

دوسلدورف

دوسلدورف پایتخت ایالت نوردراین-وستفالن است که به دلیل وجود مراکز فعالیت های عمومی که اکثر مشاغل را شامل می شود، شناخته شده است. با توجه به قدمت شهر دوسلدورف ( پیش از قرن 17 میلادی) این شهر مملو از تاریخ و سنت هایی همچون موسیقی کلاسیک، اپرا، و تئاتر است. دوسلدورف به دلیل وجود خیابان Königsallee که تمام برندهای معروف در آن شعبه دارند، مشهور است.

دورتموند

دورتموند همانند دوسلدورف در ایالت نوردراین-وستفالن قرار دارد. این شهر با تاریخ 882 ساله و با توجه به قرار داشتن در منطقه رور در نقشه آلمان، به عنوان یک شهر بسیار صنعتی و توسعه یافته در آلمان شناخته شده است.

دورتموند شهری با قدمت 882 سال

دورتموند شهری با قدمت 882 سال

اسن

اسن با 582.624 نفر جمعیت نهمین شهر پر جمعیت آلمان است. این شهر در منطقه صنعتی رور قرار دارد که بسیاری از شرکت های آلمانی، از جمله بزرگترین شرکت های انرژی ( E.ON و RWE) در این منطقه واقع شده اند. اسن یکی از سبزترین شهرهای کشور آلمان است که به دلیل پوشش جنگلی فراوان و فضای پارک شناخته شده است.

لایپزیک

لایپزیگ با 560.472 نفر جمعیت دهمین شهر بزرگ آلمان است. این شهر محل زندگی ۵۶۰٬۴۷۲ نفر است. لایپزیک به خاطر ساختمان های با سبک معماری رنسانس و اپرای معروفش( اوپر لایپزیگ) شناخته شده است. لایپزیگ در حدود 140 کیلومتری جنوب غربی برلین واقع شده و ایستگاه قطار لایپزیگ که Hauptbahnhof نام دارد، بزرگترین ایستگاه قطار در اروپا است.

آب و هوای کشور آلمان

با توجه به اینکه کشور آلمان در مرکز اروپا و بین مدار 47 تا 55 درجه عرض شمالی واقع شده ، آب و هوای این کشور به طور متوسط آب و هوای قاره ای است. زمستان های آلمان معمولا میانگین دمای روزانه 0 درجه سانتی گراد یا کمی بالاتر است و در تابستان حداکثر دما به حدود 23 تا 26 درجه سانتی گراد در ماه های ژوئیه و اوت می رسد

سرما در مناطق شمالی آلمان همچون شهرهای برمن، هامبورگ، لوبک، روستوک، کیل کمتر است، اما به دلیل وجود اقیانوس اطلس بارانی تر و بادخیزتر است. فرانکفورت در جنوب غربی آلمان گرم ترین شهر بزرگ این کشور شناخته می شود. این شهر دارای آب و هوای قاره ای است که به ندرت یخبندان در آن اتفاق می افتد.

دین و فرهنگ مردم کشور آلمان

بزرگترین دین در آلمان مسیحیت است و اکثر مردم این کشور مسیحی هستند. حدود 28.6% مردم آلمان کاتولیک، 26.6% مسیحیت انجیل، 4.9% مسلمان، 2.0% مسیحی ارتودکس، 1% بقیه ادیان و حدود 34.4% بدون مذهب هستند.

کشور آلمان دارای فرهنگ بسیار غنی است. زبان، آداب و رسوم و سنتهای آلمان این کشور را منحصر به فرد کرده است. علاوه بر این، آلمان نقش بسیار مهمی در تاریخ اروپا داشته و به خاطر وجود شعرا و روشنفکران مطرح بسیار شناخته شده است. نکاتی وجود دارد که شما باید در مورد مردم و فرهنگ آلمان بدانید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد:

 • آلمانی ها بسیار پیرو سنت ها و رسوم هستند.
 • آلمانی ها در تمام جنبه های زندگی قانون مند هستند.
 • وقت شناسی در آلمان به معنی حداقل ۱۰ دقیقه زودتر رسیدن در قرار ملاقات است.
 • آلمانی ها مشکلات زبان مهاجران را درک می کنند و آنها را اصلاح می کنند.
 • اعتماد زیادی بین مردم و جامعه در آلمان وجود دارد.
 • مردم آلمان علاقه زیادی به گوشت خوک دارند.
 • آلمانی های برای پذیرش موارد جدید بسیار محتاط هستند.
 • در آلمان مردم به محیط زیست بسیار اهمیت می دهند.
 • در هنگام حرف زدن با یک آلمانی هرگز حرف او را قطع نکنید.
 • در آلمان بروکراسی و مراحل اداری بسیار زیادی اجرا می شود.
 • در روز یکشنبه اکثر مغازه ها در آلمان بسته است اما موزه ها باز هستند.
 • آلمانی ها کمتر از ایمیل برای انتقال پیام استفاده می کنند و بیشتر به صورت تلفنی با یکدیگر تماس می گیرند.
 • آلمانی ها به خودروهایشان اهمیت زیادی می دهند.
 • هیچ وقت در خارج از ساعت کار با همکار آلمانی خود تماس نگیرید.

اقتصاد آلمان

آلمان با نفوذترین کشور اتحادیه اروپا از نظر سیاسی و اقتصادی است. اقتصاد آلمان که چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا است، بر پایه صادرات کالاهای تولیدی با کیفیت بالا قرار دارد. بیش از 46 درصد اقتصاد آلمان به صادرات متکی است.  در حال حاضر، آلمان به دلیل ساخت دومین خط لوله گاز طبیعی با روسیه، و روابط اقتصادی با چین، مورد اتهام دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا قرار گرفته است. بخش هایی مانند خودرو سازی، مهندسی مکانیک و تولید، صنایع مواد شیمیایی و تکنولوژی پزشکی و صادرات بیش از نیمی از کل فروش صادرات در آلمان را تشکیل می دهند.

طبق پیش بینی های انجام شده انتظار می رود سرعت رشد اقتصادی در آلمان در سال جاری به دلیل جنگ اوکراین متعادل باشد. علاوه بر این، با توجه به افزایش قیمت کالاها، قدرت خرید مصرف کنندگان کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به همکاری دولت آلمان با چین، این کشور ممکن است با تنگناهای سیاسی برای صادرات محصولات مواجه شود. کارشناسان رشد اقتصاد 2.0% در سال 2022 و رشد 2.5 درصدی برای سال 2023 برای کشور آلمان را پیش بینی می کنند.

اقتصاد آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا

اقتصاد آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا

شهرهای اقتصادی آلمان

آلمان چهارمین کشور برتر دنیا در تولید ناخالص ملی است که آن را به یکی از قدرتمندترین اقتصادها تبدیل کرده است. قوانین مهم آلمان تاکید ویژه ای بر روی بخش اقتصادی این کشور دارند. به طور کلی، نرخ بیکاری در آلمان کمتر از 5% است و بسیاری از شهرهای آلمان با توجه به صنعتی شدن و وجود تعداد بالای شرکت های با تکنولوژی بالا، از بازار کار پویایی برخوردار هستند. با این وجود بر اساس برخی از معیارها همانند بازار کار، میزان حقوق، هزینه های زندگی و چشم انداز شغلی، برخی از شهرهای آلمان دارای شرایط بهتری هستند. در ادامه به معرفی شهرهای اقتصادی آلمان خواهیم پرداخت:

 برلین

برلین به عنوان پایتخت آلمان قلب بسیاری از شرکت های بزرگ و مشهور جهانی است. فرصت های شغلی نامحدود در برلین باعث شده که افراد زیادی از جمله مهاجران خواستار زندگی در این شهر باشند. هر چند که هزینه زندگی در برلین نسبت به دیگر شهرها بالاتر است، اما میزان حقوق بالا آینده روشنی را برای کارکنان تضمین می کند. ICT، مدیا و تکنولوژی های خلاقانه قوی ترین بخش های اشتغال در برلین هستند. علاوه بر این، بخش انرژی و تکنولوژی محیط زیست و همچنین گردشگری به صنایع بسیار پر رونقی در این تبدیل شده اند.

فرانکفورت

فرانکفورت پنجمین شهر بزرگ آلمان با حدود 717.624 نفر جمعیت است. این شهر یک مرکز مالی پیشرو در کل اروپا است. بانک مرکزی اروپا، دویچه بانک، بانک فدرال آلمان و سایر مراکز بزرگ مالی در این شهر قرار دارند. علاوه بر این یکی از بزرگترین فرودگاه های جهان در این شهر واقع شده که یکی از بزرگترین کارفرمایان شهر نیز هست. یکی دیگر از نکات جالب در مورد فرانکفورت، نرخ بسیار پایین بیکاری در این شهر است.

مونیخ

مونیخ به عنوان بزرگترین شهر ایالت بایرن، میعادگاه افراد آینده نگر است. این شهر از یک نمایه بین المللی قوی در بخش صنعت به ویژه در صنایع مهندسی، تکنولوژی ابتکاری و صنایع بهداشتی برخوردار است. بر اساس آمار رسمی دولت آلمان، بیشتر کارکنان در شهر مونیخ در بخش های تجارت، ارتباطات، علوم، حمل و نقل و بخش های دولتی مشغول به کار هستند. علاوه بر این بخش اعظمی از نیروهای کار در بخش تولید کار می کنند. هر چند که هزینه زندگی در شهر مونیخ در مقایسه با دیگر شهرهای آلمان بیشتر است، اما میانگین درآمد در این شهر بیشتر از میانگین درآمد ملی در آلمان است.

اشتوتگارت

اشتوتگارت در میان ده شهر بزرگ آلمان از نظر جمعیتی قرار دارد. این شهر همچنین یکی از قوی ترین کلان شهرهای تجاری آلمان محسوب می شود که خود را به سمت صنایع با تکنولوژی بالا سوق داده است. متقاضیان کار در این شهر نه تنها می توانند مطمئن باشند که کار خوبی پیدا خواهند کرد، بلکه شانس بالایی برای تحقق اهداف زندگی خود خواهند داشت.

اشتوتگارت یکی از قوی ترین کلان شهرهای تجاری آلمان

اشتوتگارت یکی از قوی ترین کلان شهرهای تجاری آلمان

هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که به عنوان مرکز ملی بازرگانی در این کشور شناخته می شود. بخش خدمات از جمله تجارت، توریست، آموزش، و بهداشت قوی ترین بخش های اقتصاد در هامبورگ هستند. بخش کشاورزی در هامبورگ از جمله بخش هایی است که درآمد کمتری تولید می کند. متوسط درآمد در هامبورگ بالاتر از میانگین درآمد ملی است.

کلن

بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری آلمان در شهر کلن قرار دارند. این شهر دارای اقتصاد بسیار توسعه یافته ای است که باعث شده این منطقه به عنوان یکی از بهترین شهرهای آلمان شناخته شود. صنعت خودروسازی قلب تپنده اقتصاد شهر است که دارای بالاترین نرخ اشتغال و استخدام در کلن است. علاوه بر این بخش های مدیا و بیمه در سال های اخیر بسیار توسعه پیدا کرده اند.

دوسلدورف

دوسلدورف یک مرکز ملی و جهانی بیزینس و تجارت در آلمان است. طبق آمارها حدود 85.000 شرکت در این شهر مستقر هستند که نشانه نرخ بالای اشتغال در دوسلدورف است. صنایع اصلی در دوسلدورف شامل صنعت بهداشت، صنایع ابتکاری و تکنولوژی های صنعتی می شود. علاوه بر این، وجود فرصت های شغلی نامحدود، حقوق و کیفیت بالای زندگی در شهر دوسلدورف بالاتر از استانداردهای ملی است.

جاذبه های گردشگری آلمان

شاید نتوان تاریخ، فرهنگ و جاذبه های طبیعی آلمان را به بهترین نحو توصیف کرد اما قطعا بسیاری از مکان های منحصر به فرد اروپا در کشور آلمان قرار گرفته اند. کسانی که به هنر و تماشای مناظر علاقه دارند بهتر است به شهرهای بزرگی مثل مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ سفر کنند و گردشگرانی که به دنبال تفریح و سرگرمی هستند مکان هایی همچون آلپ، جنگل سیاه یا دره راین را در نظر بگیرند. در ادامه با جاذبه های گردشگری برتر آلمان آشنا خواهید شد:

دروازه براندنبورگ برلین (Berlin’s Brandenburg Gate)

دروازه براندنبورگ برلین در سال 1791 به دستور فردریک ویلیام دوم و به عنوان نماد صلح ساخته شده است. این دروازه از مجموعه تاریخی آکروپولیس در آتن الهام گرفته و دارای شش ستون عظیم در هر طرفه سازه است که پنچ گذرگاه را تشکیل می دهند.

کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral)

کلیسای جامع کلن یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آلمان و نماد شهر کلن است. کلیسای جامع کلن، کلیسای جامع سنت پیتر و سنت مری، در امتداد رودخانه راین بی شک چشمگیرترین مناطق دیدنی کلن هستند. این شاهکار معماری گوتیک یکی از بزرگترین کلیساها در اروپا است. ساخت این کلیسا در سال 1284 آغاز شده و تکمیل آن بیش از 600 سال طول کشیده است.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

جنگل سیاه- بادن وورتمبرگ ( The Black Forest, Baden-Württemberg)

جنگل سیاه با تپه های تیره و چوبی متراکم یکی از جاذبه های گردشگری آلمان است. این جنگل در ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان  واقع شده است که از جنوب و غرب به دره راین منتهی می شود. قله فلدبرگ با ارتفاع 1.493 متری، بلندترین قله این منطقه است.

سرزمین عجایب مینیاتوری و بخش هامبورگ قدیم (Miniatur Wunderland and the Historic Port of Hamburg)

در قلب بندر تاریخی هامبورگ، بزرگترین مدل راه آهن جهان، جاذبه ای است که مورد توجه همگان قرار گرفته است. مینیاتور واندرلند یک نمونه مینیاتوری بزرگ از سامانه راه آهن است که طول ریلی آن حدود 12 کیلومتر است.

دره راین (The Rhine Valley)

رودخانه راین نه تنها مهم ترین گذرگاه آبی اروپا، بلکه زیباترین راه آبی اروپا نیز محسوب می شود. این رودخانه با طول 1320 کیلومتر از سوئیس تا آلمان و هلند امتداد پیدا می کند. دره میانی راین، که 65 کیلومتر از رودخانه را تشکیل می دهد دارای بیش از 40 قلعه و 60 شهر زیبا قرون وسطی است که توسط یونسکو به ثبت رسیده اند.

جزیره موزه برلین (Berlin’s Museum Island)

موزه های مشهور جهانی برلین یا جزیره موزه بین رودخانه شپری و کوپفرگرابن، به طول 400 متر از رودخانه واقع شده اند. این جزیره مجموعه ای از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های برلین را در بر می گیرد. در قلب این جزیره موزه قدیمی برلین  قرار دارد که در سال 1830 با هدف نگهداری گنجینه های سلطنتی طراحی شده است.

جزیره موزه برلین

جزیره موزه برلین

مارین پلاتز مونیخ (Munich’s Marienplatz)

مونیخ به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان دارای جاذبه های گردشگری زیادی برای بازدیدکنندگان است. میدان مارین پلاتز مونیخ در قلب این شهر جای گرفته است و بسیاری از بناها و ساختمان های مشهور قدیمی شهر از این میدان قابل تماشا هستند.

زندگی در کشور آلمان

در دهه های اخیر، کشور آلمان مورد توجه بسیاری از مهاجران برای داشتن زندگی بهتر و تحقق اهداف و رویاهایشان قرار گرفته است. زندگی در کشور آلمان با وجود استانداردهای بالای زندگی، موقعیت های شغلی نامحدود، زیرساختهای توسعه یافته، اقتصاد قوی، سیستم آموزشی و درمانی با کیفیت بسیار لذت بخش است. زندگی در آلمان ( حتی در شهرهای بزرگ این کشور) در مقایسه با کشورهای مهم اروپایی و کانادا، بسیار کم هزینه است.

تعادل بین کار و زندگی همواره شعار دولت آلمان بوده است و داشتن ساعت های کاری منعطف و اولویت قرار دادن خانواده به کار از اهمیت ویژه ای در آلمان برخوردار است. زندگی در آلمان امکان سفر به کشورهای اروپایی را فراهم می کنند. ساکنان این کشور به راحتی می توانند بلیط اتوبوس یا قطار خریداری کرده و یا حتی ماشین کرایه کنند و برای چندین ساعت یک مسافرت شگفت انگیز را تجربه کنند.

زندگی در آلمان

زندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان پنجمین کشور مناسب برای مهاجرت در سراسر جهان شناخته می شود. به دلیل وجود کیفیت بالای زندگی، بازار کار گسترده، موقعیت های سرمایه گذاری سود آور و وجود دانشگاه های برتر، افراد زیادی خواستار مهاجرت به آلمان و تحقق رویاهایشان هستند؛ اما چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور هستند؟

طبق قوانین مهم آلمان، تمام اشخاص برای مهاجرت به این کشور به یک دلیل قانونی و معتبر نیاز دارند. راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که برای هر کدام دلیل قانونی و معتبری وجود دارد. مسیرهای مهاجرت به آلمان شامل مهاجرت به آلمان برای کار، مهاجرت به آلمان برای تحصیل، مهاجرت به آلمان برای سرمایه گذاری و مهاجرت به آلمان برای ملحق شدن به خانواده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

سوالات متداول در رابطه با آلمان

پایتخت آلمان کجاست و زبان رسمی در این کشور چیست؟

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان برلین است و زبان رسمی آنها آلمانی می باشد.

کشور انگلیس چند نفر جمعیت دارد؟ 

مساحت کشور آلمان 022/357 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن) می باشد و جمعیت آن 81 میلیون می باشد که دومین کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه است.

کشور آلمان با کدام کشورهای اروپایی هم مرز است؟

آلمان هم مرز با کشورهای فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش است.

نظام سیاسی حاکم بر آلمان چیست؟

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

آیا امکان مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

بله، آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند.

آیا امکان اخذ ویزای کار برای آلمان فراهم است؟

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

آیا آلمان کشور مناسبی برای زندگی می باشد؟

شهرهای آلمان در بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

آیا مجوز کار برای انواع مختلف شغل ها در آلمان یکسان است؟

در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است و هیچ مجوز کار جداگانه و حق کار و اینکه تا چه اندازه شما می توانید کار کنید وجود ندارد.

چه شرایطی برای تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد؟

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند. 

آیا امکان مهاجرت پزشکان به آلمان وجود دارد؟

همانطور که میدانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

وضعیت اقتصادی در آلمان به چه صورت است؟

شهر های بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر درآمد سرانه، آلمان یکی از بزرگترین اقتصاد های ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

آیا ثبت و تاسیس شرکت توسط ایرانی ها در آلمان امکان پذیر است؟

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تاسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تاسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است. 

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

26 دیدگاه برای “کشور آلمان

 1. محمد گفت:

  با سلام ببخشید میخواستم بدونم شما از راه آوسبیلدونگ هم اگر بخواهیم مهاجرت کنیم کمک می کنید؟
  چون در روش های بالا در مورد آوسبیلدونگ صحبت نشده است.
  ممنون میشم توضیح بدید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، موسسه ما در زمینه دوره های اوسبیلدونگ نیز فعالیت انجام می دهد.

 2. امیر حسین پورافصحی گفت:

  سلام برای اجاره منزل در آلمان چقدر سرمایه به تومان لازم است

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مبلغ مورد نیاز برای اجاره بسته به شهر انتخابی، مساحت، مکان، سال ساخت و غیره دارد.

 3. amin.t گفت:

  با سلام ایا با مدرک کارشناسی از دانشگاه ازاد امکان تحصیل در کشور المان هست؟ایا امکان اینکه از معماری به هنر هم میشه ادامه تحصیل داد؟داشتن اشنا در این کشور ایا هیچ تاثیری برای شخص دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تایید مدارک تحصیلی شما بسته به دانشگاه آزاد شما دارد. برای تحصیل در المان باید رشته های تحصیلی رایگان را انتخاب نمایید.

 4. میعاد گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی دولتی در ایران هستم و سن 19 دارم ایا میتونم در دانشگاه های دولتی المان ادامه تحصیل بدم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای پذیرش مستقیم دانشگاه های دولتی آلمان اقدام نمایید.

 5. مهسا گفت:

  سلام…من ۲۵ سالمه..کارشناسی ارشد الکترونیک دارم..ولی‌سابقه کار ندارم…درحال‌یادگیری زبان المانی‌ هستم…میخواستم بدونم میتونم ویزای کار بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان ارائه دهید، احتمال دریافت ویزای جست و جوی کاری آلمان وجود دارد.

 6. bahar گفت:

  سلام من کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم 25 سالمه و 4سال سابقه کار دولتی مرتبط دارم زبان المانی مدرک ندارم ولی فشرده میخونم امکان پذیرش مستر رو دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه مدرک تحصیلی شما مورد تایید کشور آلمان باشد، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 7. Mahdi Heydari گفت:

  سلام من 23 سالمه مدرک کارشناسی(مهندسی کامپیوتر) از دانشگاه دولتی دارم
  زبان های برنامه نویسی نظیر جاوا c++ و pyton رو بلدم
  از طرفی قصد مهاجرت دارم
  شما کدوم یک از راههای زیر رو پیشنهاد میکنید
  مهاجرت تحصیلی به المان یا اتریش
  مهاجرت کاری به المان یا اتریش
  و در کل با شرایط بنده المان بهتره یا اتریش
  از طرفی میخام بدونم مدرک A2 یا B1 المانی بگیرم بهتره یا ایلتس؟؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   شما شرایط اقدام برای ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان را دارید. برای ویزای کاری بهتر است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و برای ویزای تحصیلی برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به هر دو زبان امکان تحصیل وجود دارد.

 8. hojat گفت:

  با سلام27 سالمه لیسانس رشته برق صنعتی سابقه و بیمه هم دارم و دارم زبان المانی هم یادمیگیرم و سرمایه هم نزدیک به 100 میلیون دارم به نظر شما میتونم ویزا کار المان یا جستجوی کار المان را بگیرم شانس گرفتن ویزا چقدر است ممنون میشم پاسخ بدید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   شما می توانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت نمایید.

 9. عباس خرمی گفت:

  باسلام وقت بخیرقصدمهاجرت ب آلمان دارم,لطفاراهنمایی بفرمایید,

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   روش های مهاجرت به آلمان متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 10. Mahdi Heydari گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 23 سالمه و مدرک کارشناسی (مهندسی کامپیوتر) دارم
  با زبان های برنامه نویسی و طراحی سایت و فتوشاپ هم تا حد قابل قبولی بلدم
  از طرفی مینا کاری هم بعنوان صنایع دستی بلدم
  مدرک ایلتس 6.5 هم دارم
  با توجه به حرفه ام و چیزهایی که بلدم بهترین و ارزونترین راه پیشنهادی شما برای مهاجرت به المان چیه؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به توضیحات شما و مدرک تحصیلی ویزای جاب سیکر آلمان گزینه مناسبی است.

 11. میثم گفت:

  با سلام
  بنده فارق التحصیل مقطع فوق لیسانس کشاورزی رشته خاک شناسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم . به نظرشما چه کشورهای رو اقدام کنم چه برای کار چه ادامه تحصیل دکترا سریعتر جواب میگیرم؟
  ممنون از پاسخگویتان

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   به رزومه و پروپوزال تون بستگی داره، اینطوری نمیشه پاسخ داد. هر دانشگاه و کشوری شرایطی داره.

 12. محمد قنبریان گفت:

  باسلام و احترام
  دارای مدرک تحصیلی در رشته گرافیک طراحی چاپ در مقطع لیسانس میباشم و با نرم افزارهای فتوشاپ – کرل – ایندیزاین و الیستریتور و کمی سری دی مکس و نرم افزارهای دیگر از قبیل ورود – اکسل – پاورپوینت و … کار کرده ام و بیش از 29 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و در یک شرکت عمرانی بزرگ با کارهای سد سازی و تونل سازی و راه سازی کار میکنم و همچنین تجربه کار در اتاق فرمان شبکه های تلویزیونی را دارم و در خواستار مهاجرت و کار به کشور آلمان میباشم لطفا بنده را راهنمائی فرمایید. با تشکر فراوان از کارشناسان محترم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار ویزای جستجوی کار گزینه مناسبی است، ولی سن خودتون را بیان نکردید. پیشنهاد می کنم با دفاتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید، تا همکارانم راهنماییتون کنند.

 13. محمود حیاتی گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من 35 ساله متاهل دارای یک دختر 4 ساله و مدرک کارشناسی عمران با 7 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلی بهمراه بیمه هستم چطور میتونم اقامت آلمان ،اتریش یا هلند رو بگیرم ممنون.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به توضیحات ویزای جستجوی کار گرینه مناسبی است. برای اطلع از جزییات و روند کار با دفتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *