مالیات های سرمایه گذاری در آلمان

اطلاعات کلی کشور آلمان

 • مساحت: 357،022 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن)
 • جمعیت: 81 میلیون – دوم کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه
 • هم مرز با: فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش
 • پایتخت و بزرگترین شهر: برلین
 • زبان رسمی: آلمانی
 • پول رایج: یورو
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

ویزای کار آلمان

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط ، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

مشاغل مورد نیاز آلمان 2020
دانشگاه های دارای رشته دندان پزشکی در آلمان 2020

تحصیل در آلمان

جهت تحصیل در دبیرستان های آلمان پذیرش در هر سنی ممکن است ولی اغلب مدارس آلمان به زبان آلمانی هستند و اخذ پذیرش از مدرسه به منزله اخذ ویزای تحصیلی آلمان صد در صد نیست. البته کیفیت مدارس در آلمان بسیار بالاست و شرایط عالی دارد.

شرایط زندگی در آلمان

شهرهای آلمان در  بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

مهاجرت به آلمان 2020
دانشگاه پادربورن آلمان

اخذ اقامت آلمان

هیچ مجوز کار جداگانه ای در آلمان وجود ندارد و حق کار – و تا چه اندازه شما می توانید کار کنید – در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است. برای درک مجوزهای مورد نیاز برای کار در این کشور، راهنمای ما را برای ویزای کار آلمان و مجوزهای مربوطه را مشاهده کنید و درباره آلمان اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آلمان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مهاجرت پزشکان به آلمان

همان طور که می دانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

هزینه زندگی در آلمان

شهر های بزرگ در آلمان عبارتست از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر در آمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان
مدیریت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تأسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تأسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است.

سوالات متداول در رابطه با آلمان

پایتخت آلمان کجاست و زبان رسمی در این کشور چیست؟

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان برلین است و زبان رسمی آنها آلمانی می باشد.

کشور انگلیس چند نفر جمعیت دارد؟ 

مساحت کشور آلمان 022/357 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن) می باشد و جمعیت آن 81 میلیون می باشد که دومین کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه است.

کشور آلمان با کدام کشورهای اروپایی هم مرز است؟

آلمان هم مرز با کشورهای فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش است.

نظام سیاسی حاکم بر آلمان چیست؟

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

آیا امکان مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

بله، آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند.

آیا امکان اخذ ویزای کار برای آلمان فراهم است؟

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

آیا آلمان کشور مناسبی برای زندگی می باشد؟

شهرهای آلمان در بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

آیا مجوز کار برای انواع مختلف شغل ها در آلمان یکسان است؟

در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است و هیچ مجوز کار جداگانه و حق کار و اینکه تا چه اندازه شما می توانید کار کنید وجود ندارد.

چه شرایطی برای تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد؟

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند. 

آیا امکان مهاجرت پزشکان به آلمان وجود دارد؟

همانطور که میدانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

وضعیت اقتصادی در آلمان به چه صورت است؟

شهر های بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر درآمد سرانه، آلمان یکی از بزرگترین اقتصاد های ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

آیا ثبت و تاسیس شرکت توسط ایرانی ها در آلمان امکان پذیر است؟

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تاسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تاسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است. 

  فرم مشاوره فوری

  آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

  26 دیدگاه برای “آلمان

  1. محمود حیاتی گفت:

   با سلام وقت بخیر
   من 35 ساله متاهل دارای یک دختر 4 ساله و مدرک کارشناسی عمران با 7 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلی بهمراه بیمه هستم چطور میتونم اقامت آلمان ،اتریش یا هلند رو بگیرم ممنون.

   1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

    با سلام و وقت بخیر
    با توجه به توضیحات ویزای جستجوی کار گرینه مناسبی است. برای اطلع از جزییات و روند کار با دفتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

  2. محمد قنبریان گفت:

   باسلام و احترام
   دارای مدرک تحصیلی در رشته گرافیک طراحی چاپ در مقطع لیسانس میباشم و با نرم افزارهای فتوشاپ – کرل – ایندیزاین و الیستریتور و کمی سری دی مکس و نرم افزارهای دیگر از قبیل ورود – اکسل – پاورپوینت و … کار کرده ام و بیش از 29 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و در یک شرکت عمرانی بزرگ با کارهای سد سازی و تونل سازی و راه سازی کار میکنم و همچنین تجربه کار در اتاق فرمان شبکه های تلویزیونی را دارم و در خواستار مهاجرت و کار به کشور آلمان میباشم لطفا بنده را راهنمائی فرمایید. با تشکر فراوان از کارشناسان محترم

   1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

    با سلام و وقت بخیر
    با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار ویزای جستجوی کار گزینه مناسبی است، ولی سن خودتون را بیان نکردید. پیشنهاد می کنم با دفاتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید، تا همکارانم راهنماییتون کنند.

  3. میثم گفت:

   با سلام
   بنده فارق التحصیل مقطع فوق لیسانس کشاورزی رشته خاک شناسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم . به نظرشما چه کشورهای رو اقدام کنم چه برای کار چه ادامه تحصیل دکترا سریعتر جواب میگیرم؟
   ممنون از پاسخگویتان

   1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

    سلام
    به رزومه و پروپوزال تون بستگی داره، اینطوری نمیشه پاسخ داد. هر دانشگاه و کشوری شرایطی داره.

  4. Mahdi Heydari گفت:

   سلام وقت بخیر
   من 23 سالمه و مدرک کارشناسی (مهندسی کامپیوتر) دارم
   با زبان های برنامه نویسی و طراحی سایت و فتوشاپ هم تا حد قابل قبولی بلدم
   از طرفی مینا کاری هم بعنوان صنایع دستی بلدم
   مدرک ایلتس 6.5 هم دارم
   با توجه به حرفه ام و چیزهایی که بلدم بهترین و ارزونترین راه پیشنهادی شما برای مهاجرت به المان چیه؟

   1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

    سلام، وقت بخیر
    با توجه به توضیحات شما و مدرک تحصیلی ویزای جاب سیکر آلمان گزینه مناسبی است.

  5. عباس خرمی گفت:

   باسلام وقت بخیرقصدمهاجرت ب آلمان دارم,لطفاراهنمایی بفرمایید,

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    روش های مهاجرت به آلمان متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

  6. hojat گفت:

   با سلام27 سالمه لیسانس رشته برق صنعتی سابقه و بیمه هم دارم و دارم زبان المانی هم یادمیگیرم و سرمایه هم نزدیک به 100 میلیون دارم به نظر شما میتونم ویزا کار المان یا جستجوی کار المان را بگیرم شانس گرفتن ویزا چقدر است ممنون میشم پاسخ بدید

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    شما می توانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت نمایید.

  7. Mahdi Heydari گفت:

   سلام من 23 سالمه مدرک کارشناسی(مهندسی کامپیوتر) از دانشگاه دولتی دارم
   زبان های برنامه نویسی نظیر جاوا c++ و pyton رو بلدم
   از طرفی قصد مهاجرت دارم
   شما کدوم یک از راههای زیر رو پیشنهاد میکنید
   مهاجرت تحصیلی به المان یا اتریش
   مهاجرت کاری به المان یا اتریش
   و در کل با شرایط بنده المان بهتره یا اتریش
   از طرفی میخام بدونم مدرک A2 یا B1 المانی بگیرم بهتره یا ایلتس؟؟؟
   لطفا راهنمایی بفرمایید
   با تشکر

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    شما شرایط اقدام برای ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان را دارید. برای ویزای کاری بهتر است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و برای ویزای تحصیلی برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به هر دو زبان امکان تحصیل وجود دارد.

  8. bahar گفت:

   سلام من کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم 25 سالمه و 4سال سابقه کار دولتی مرتبط دارم زبان المانی مدرک ندارم ولی فشرده میخونم امکان پذیرش مستر رو دارم ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    در صورتیکه مدرک تحصیلی شما مورد تایید کشور آلمان باشد، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

  9. مهسا گفت:

   سلام…من ۲۵ سالمه..کارشناسی ارشد الکترونیک دارم..ولی‌سابقه کار ندارم…درحال‌یادگیری زبان المانی‌ هستم…میخواستم بدونم میتونم ویزای کار بگیرم؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام
    در صورتیکه بتوانید مدرک زبان ارائه دهید، احتمال دریافت ویزای جست و جوی کاری آلمان وجود دارد.

  10. میعاد گفت:

   سلام من دانشجوی پزشکی دولتی در ایران هستم و سن 19 دارم ایا میتونم در دانشگاه های دولتی المان ادامه تحصیل بدم ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و عرض ادب
    بله، می توانید برای پذیرش مستقیم دانشگاه های دولتی آلمان اقدام نمایید.

  11. amin.t گفت:

   با سلام ایا با مدرک کارشناسی از دانشگاه ازاد امکان تحصیل در کشور المان هست؟ایا امکان اینکه از معماری به هنر هم میشه ادامه تحصیل داد؟داشتن اشنا در این کشور ایا هیچ تاثیری برای شخص دارد؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    تایید مدارک تحصیلی شما بسته به دانشگاه آزاد شما دارد. برای تحصیل در المان باید رشته های تحصیلی رایگان را انتخاب نمایید.

  12. امیر حسین پورافصحی گفت:

   سلام برای اجاره منزل در آلمان چقدر سرمایه به تومان لازم است

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    مبلغ مورد نیاز برای اجاره بسته به شهر انتخابی، مساحت، مکان، سال ساخت و غیره دارد.

  13. محمد گفت:

   با سلام ببخشید میخواستم بدونم شما از راه آوسبیلدونگ هم اگر بخواهیم مهاجرت کنیم کمک می کنید؟
   چون در روش های بالا در مورد آوسبیلدونگ صحبت نشده است.
   ممنون میشم توضیح بدید.

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    با سلام و احترام
    بله، موسسه ما در زمینه دوره های اوسبیلدونگ نیز فعالیت انجام می دهد.

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.