مقایسه زبان تحصیل در اتریش و آلمان
مالیات های سرمایه گذاری در آلمان
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور آلمان

 • مساحت: 357،022 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن)
 • جمعیت: 81 میلیون – دوم کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه
 • هم مرز با: فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش
 • پایتخت و بزرگترین شهر: برلین
 • زبان رسمی: آلمانی
 • پول رایج: یورو
بهترین سرمایه گذاری در آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند. آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

ویزای کار آلمان

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط ، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

مشاغل مورد نیاز آلمان 2020
دانشگاه های دارای رشته دندان پزشکی در آلمان 2020

تحصیل در آلمان

جهت تحصیل در دبیرستان های آلمان پذیرش در هر سنی ممکن است ولی اغلب مدارس آلمان به زبان آلمانی هستند و اخذ پذیرش از مدرسه به منزله اخذ ویزای تحصیلی آلمان صد در صد نیست. البته کیفیت مدارس در آلمان بسیار بالاست و شرایط عالی دارد.

شرایط زندگی در آلمان

شهرهای آلمان در  بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

مهاجرت به آلمان 2020
دانشگاه پادربورن آلمان

اخذ اقامت آلمان

هیچ مجوز کار جداگانه ای در آلمان وجود ندارد و حق کار – و تا چه اندازه شما می توانید کار کنید – در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است. برای درک مجوزهای مورد نیاز برای کار در این کشور، راهنمای ما را برای ویزای کار آلمان و مجوزهای مربوطه را مشاهده کنید و درباره آلمان اطلاعات بیشتری بدست بیاورید.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند.

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی آلمان
تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

مهاجرت پزشکان به آلمان

همان طور که می دانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

هزینه زندگی در آلمان

شهر های بزرگ در آلمان عبارتست از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر در آمد سرانه، آلمان یکی از بزرگ ترین اقتصادهای ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

شرایط سرمایه گذاری در خرید ملک در آلمان
مدیریت در آلمان

سرمایه گذاری در آلمان

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تأسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تأسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است.

آلمان کشوری در منطقه غربی اروپای مرکزی است که حدود 84 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از اعضای موسس اتحادیه اروپا است. این کشور دارای تاریخ، فرهنگ و جغرافیای غنی و متنوعی است و به دلیل دستاوردهای خود در علم، فناوری، مهندسی و هنر شناخته شده است. Germany یک جمهوری پارلمانی فدرال با سیستم چند حزبی، دارای اقتصاد بازار اجتماعی با استاندارد زندگی بالا و سیستم رفاهی قوی است.

کشور آلمان

Germany، واقع در قلب اروپا، کشوری است که با تاریخ غنی، فرهنگ متنوع و روحیه نوآور، به دلیل دقت، کارایی و اقتصاد قوی به عنوان قلب تپنده اتحادیه اروپا شناخته می­شود. این ملت نه تنها از بعد سیاسی و اقتصادی، بلکه در زمینه­هایی مانند هنر، معماری، ادبیات و ورزش نیز تأثیرگذار است. این کشور از 16 ایالت تشکیل شده است که هر کدام تاریخ، فرهنگ و هویت خاص خود را دارند. در صورتی که قصد زندگی، تحصیل یا مهاجرت کاری به آلمان را دارید پیشنهاد می­کنیم این مطلب را کامل مطالعه نمایید تا با ویژگی­های این کشور آشنا شوید.

 

پایتختبرلین
مساحت357,600 کیلومتر مربع
جمعیت84,482,267
3 شهر بزرگبرلین، هامبورگ، مونیخ
نوع حکومتجمهوری پارلمانی فدرال
زبان رسمیآلمانی
مذهببدون مذهب رسمی
واحد پولیورو
پیش شماره تلفن49
رتبه پاسپورت3
رتبه شاخص رفاه اجتماعی9

اطلاعات کلی کشور آلماننظام دولت آلمان یک جمهوری فدرال است و مسئول کشور رئیس جمهور و رئیس دولت صدراعظم می باشد که قوانین مهم آلمان توسط آنها تنظیم می شود. پایتخت کشور آلمان برلین ( که بهترین شهر آلمان نیز محسوب می شود ) و واحد پول این کشور یورو است. 86.3% از جمعیت این کشور، آلمانی، 1.8%  ترکیه ای، 1% لهستانی، 1% سوریه ای، 1% رومانیایی و حدود 8.9% بدون ملیت مشخص هستند. آلمان پنجمین اقتصاد بزرگ جهان، چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا در تولید ناخالص داخلی ، و پنجمین کشور جهان در تولید ناخالص داخلی (PPP) است.

تاریخچه آلمان

تاریخ ژرمن­ها داستان امپراتوری­ها، جنگ­ها، انقلاب­ها و اتحاد مجدد است. سرزمینی که اکنون به اسم آلمان می­شناسیم، زمانی مجموعه­ای از قبایل و ایالت­های جداگانه بود که تحت امپراتوری مقدس روم در قرون وسطی متحد شده بودند. تغییر از امپراتوری روم مقدس به آلمان مدرن با رویدادهای مهمی مانند اصلاحات پروتستان، جنگ­های ناپلئونی و اتحاد این کشور تحت حاکمیت پروس در سال 1871 مشخص شد.

قرن بیستم دو جنگ جهانی را به همراه داشت که این کشور را به شدت زخمی کرد. پس از جنگ جهانی دوم، این کشور به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم شد که نماد تقسیم اروپا در جنگ سرد بود. سقوط دیوار برلین در سال 1989 و اتحاد مجدد ژرمن­ها در سال 1990 نقاط عطف مهمی را در تاریخ مدرن این کشور رقم زد و راه را برای وضعیت فعلی آلمان به عنوان یک قدرت پیشرو جهانی هموار کرد. پس از اتحاد، این کشور به عضویت اتحادیه اروپا و ناتو درآمد و یورو را به عنوان واحد پول خود پذیرفت. این کشور اکنون یک جمهوری دموکراتیک، فدرال و پارلمانی با اقتصاد قوی و نقش پیشرو در امور بین المللی است.

جمعیت آلمان

طبق آخرین آمار در 4 ماهه دوم سال 2023، این کشور با 84,482,267 نفر پرجمعیت ترین کشور اتحادیه اروپا و نوزدهمین کشور پرجمعیت جهان می­باشد. جمعیت این کشور در سال­های اخیر به دلیل مهاجرت اندکی افزایش یافته است، اما این کشور با نرخ زاد و ولد پایین و جمعیت سالخورده نیز مواجه است. آلمان کشوری متنوع و چندفرهنگی است و حدود 26 درصد از آن­ها خارجی­هایی هستند که تابعیت آلمان را گرفته­اند. میانگین سنی در این کشور 44.9 سال است که یکی از مسن­ترین­ها در جهان می­باشد و سن امید به زندگی 78.6 سال برای مردان و 83.4 سال برای زنان است.

 

اقتصاد آلمان

آلمان به دلیل قدرت صنعتی و نوآوری­های تکنولوژی خود مشهور است. تخصص این کشور که محل حضور غول‌های جهانی مانند زیمنس، بی‌ام‌و، مرسدس بنز و SAP است، شامل صنایع مختلفی از جمله خودروسازی، مهندسی، نرم‌افزار و انرژی‌های تجدیدپذیر می‌باشد.

این کشور همچنین در زمینه انرژی­های تجدیدپذیر و حفاظت از محیط زیست پیشرو است و سرمایه گذاری در آلمان در این بخش می­تواند آینده دار باشد. با این حال، اقتصاد این کشور نیز با چالش­هایی مانند پیری جمعیت، کمبود مهارت، بار مالیاتی بالا و وابستگی به تجارت خارجی و انرژی مواجه است. انتظار می­رود اقتصاد این کشور در سال­های آینده به تدریج بهبود یابد، اما همچنین باید با شرایط جدید سازگار شود و منابع جدیدی برای رشد و تاب­آوری پیدا کند.

آب و هوای آلمان

آلمان دارای آب و هوای فصلی معتدل است که بسیار مشابه آب و هوای کشور ایران می­باشد. تابستان‌ها عموماً معتدل و دلپذیر و میانگین دمای آن بین 20 تا 30 درجه سانتی‌گراد است. زمستان­ها به خصوص در بخش­های شمالی و شرقی این کشور سرد می­باشد و میانگین دما از 1- تا 5 درجه سانتی­گراد متغیر است. دمای فصول بهار و پاییز نیز معتدل و ملایم می­باشد. آلمان در طول سال بارندگی متوسطی دارد و مرطوب‌ترین ماه‌ها معمولاً ژوئن و آگوست است و مناطق غربی معمولاً بیشتر از قسمت­های شرقی بارندگی دارند.

آب و هوای آلمان بسیار مشابه کشور ایران می­باشددین و فرهنگ آلمان

کشور آلمان فرهنگی غنی و متنوع دارد که تحت تأثیر جریانات فکری مختلف در اروپا اعم از مذهبی و سکولار است. این کشور را Das Land der Dichter und Denker (کشور شاعران و متفکران) می­نامند، زیرا بسیاری از نویسندگان، فیلسوفان، موسیقی­دانان، هنرمندان و دانشمندان مشهور را به جهان ارائه کرده است. ژرمن­ها دارای سنت طولانی و غنی از هنر و ادبیات هستند که قدمت آن به قرون وسطی و رنسانس باز می­گردد.

زبان رسمی این کشور آلمانی است که توسط 95% از مردم صحبت می­شود و دارای گویش­های منطقه­ای زیادی مانند باواریایی و سوابی است. این کشور همچنین چهار زبان اقلیت را به رسمیت می­شناسد: سوربیای علیا و سفلی، رومی، دانمارکی و فریزی شمالی و ساترلند.

آلمان یک کشور سکولار است و هیچ مذهب رسمی دولتی ندارد اما اکثریت جمعیت به مسیحیت تعلق دارند که حدود 28% کاتولیک رومی، 25% پروتستان و 2% ارتدکس هستند. حدود 5 درصد از جمعیت این کشور مسلمان و حدود 36 درصد از مردم به هیچ دینی وابسته نیستند و درصد کمی نیز به ادیان دیگر مانند یهودیت، بودیسم، هندوئیسم و سیکیسم تعلق دارند.

ایالت های آلمان

کشور آلمان به 16 ایالت تقسیم می شود که رسماً به عنوان ایالت های فدرال شناخته می شوند. طبق نقشه کشور آلمان، سه ایالت به عنوان دولت های شهری شناخته می شوند و بقیه اغلب دولت منطقه ای نامیده می شوند. بزرگترین ایالت آلمان بایرن و کوچکترین ایالت این کشور برمن است. ایالت های فدرال توسط رئیس جمهور اداره می شوند و سپس به واحدهای اداری کوچکتر معروف به ناحیه تقسیم می شوند. در ادامه با تمام ایالت های آلمان آشنا خواهید شد:

ایالت نوردراین-وستفالن ( North Rhine-Westphalia)

ایالت نوردراین-وستفالن بعد از ادغام ایالت نوردراین و ایالت وستفالن در سال 1946 شکل گرفته است. نوردراین-وستفالن با جمعیت 17.865 میلیون نفر، پرجمعیت ترین ایالت آلمان و همچنین یکی از پرتراکم ترین ایالت ها با جمعیت 1400 نفر در هر مایل مربع است. این ایالت با مساحت 13.159.96 مایل مربع چهارمین ایالت بزرگ آلمان است. دوسلدورف به عنوان مرکز استان و شهر کلن و راین-روهر به عنوان پرجمعیت ترین شهرهای این ایالت، مهم ترین شهرهای نوردراین- وستفالن هستند. این ایالت با تولید ناخالص داخلی 717 میلیارد دلار، بزرگترین اقتصاد ایالتی در آلمان است که بیش از یک چهارم تولید ناخالص داخلی ملی آلمان را به خود اختصاص داده است.

ایالت بایرن (Bavaria)

بایرن یکی دیگر از ایالت های آلمان است که در جنوب شرقی این کشور واقع شده است. این ایالت با مساحت 27.200 مایل مربع بزرگترین ایالت آلمان است که حدود یک پنجم از کل مساحت این کشور را تشکیل می دهد. بایرن با 12.9 میلیون جمعیت دومین ایالت پرجمعیت آلمان محسوب می شود. تراکم جمعیت در این ایالت 470 نفر در هر مایل مربع و بزرگترین شهر این ایالت مونیخ است. ایالت مونیخ به خاطر جشنواره اکتبرفست(بزرگترین جشنواره نوشیدنی) در جهان مشهور است.

ایالت بایرن بزرگترین ایالت آلمان

ایالت بایرن بزرگترین ایالت آلمان

ایالت بادن- وورتمبرگ (Baden-Wurttemberg)

ایالت بادن-وورتمبرگ در جنوب شرقی آلمان قرار دارد و به عنوان سومین ایالت بزرگ آلمان با مساحت 13.804 مایل مربع و همچنین سومین ایالت پرجمعیت این کشور با جمعیت 10.8 میلیون جمعیت شناخته می شود. این ایالت بعد از جنگ جهانی دوم با ادغام ایالت های وورتمبرگ و بادن شکل گرفته است. بزرگترین شهر بادن-وورتمبرگ اشتوتگارت (پایتخت ایالت) است. این ایالت به دلیل وجود قدیمی ترین دانشگاه آلمان، دانشگاه هایدالبرگ با 631 ساله قدمت در جهان معروف است.

ایالت هسن (Hesse)

هسن یکی دیگر از  ایالت آلمانی است که در مرکز این کشور واقع شده است. همانند بسیاری از ایالت های آلمان، هسن نیز پس از جنگ جهانی دوم با یکی شدن ایالت های هسن و منطقه Rhenish هسن تشکیل شده است. هسن حدود شش میلیون جمعیت دارد. پایتخت این ایالت ویسبادن و بزرگترین شهر آن فرانکفورت است. ایالت هسن با تولید ناخالص داخلی حدود 293 میلیارد دلار در بین ثروتمندترین ایالت های آلمان قرار دارد که به عنوان سرمایه مالی اروپا نیز شناخته می شود. بزرگترین فرودگاه آلمان، فرودگاه فرانکفورت در ایالت هسن است که سالانه بیش از 57 میلیون مسافر را جا به جا می کند.

ایالت نیدرزاکسن (Lower Saxony)

ایالت نیدرزاکسن با مساحت 18.338 مایل مربع دومین ایالت بزرگ آلمان است که در شمال غربی این کشور قرار دارد. نیدرزاکسن با ۸ میلیون جمعیت چهارمین ایالت پر جمعیت آلمان محسوب می شود که اکثر جمعیت آن در بخش های جنوبی و مرکزی زندگی می کنند. هانوفر بزرگترین شهر این ایالت و همچنین پایتخت نیدرزاکسن است.

ایالت نیدرزاکسن دومین ایالت بزرگ آلمان

ایالت نیدرزاکسن دومین ایالت بزرگ آلمان

ایالت راینلاند-فالتس (Rhineland-Palatinate)

ایالت راینلاند-فالتس در غرب آلمان با 7663 مایل مربع مساحت حدود چهار میلیون جمعیت دارد. تراکم جمعیت در این ایالت 530 نفر در هر مایل مربع است. شهر ماینتس بزرگترین شهر این ایالت است که به عنوان پایتخت نیز شناخته می شود. ایالت راینلاند-فالتس بزرگترین تولیدکننده نوشیدنی در آلمان و همچنین بزرگترین تولید کننده نوشیدنی گازدار در جهان است.

ایالت برلین(Berlin)

برلین یکی از دو دولت شهری-ایالتی آلمان و پایتخت این کشور است. برلین با 3.7 میلیون جمعیت، بزرگترین شهر آلمان و هفتمین منطقه شهری پرجمعیت اتحادیه اروپا است. برلین با تولید ناخالص داخلی 137 میلیارد دلار ثروتمندترین ایالت آلمان است که بخش خدمات بزرگترین بخش اقتصادی در این ایالت است. 84%  از کل شرکت های برلین در صنعت خدمات هستند. محل اقامت رئیس جمهور، صدر اعظم آلمان، اکثر وزارتخانه های فدرال و همچنین 158 سفارتخانه خارجی در برلین قرار دارد.

ایالت زاکسن (Saxony)

ایالت زاکسن یک دولت فدرال است که در شرق آلمان قرار گرفته است. این ایالت با مساحت 7109 مایل مربع، دهمین ایالت بزرگ آلمان است. زاکسن با جمعیت ۴ میلیون به عنوان ششمین ایالت پرجمعیت آلمان شناخته می شود و دارای تراکم جمعیت 570 نفر در هر مایل مربع است. این ایالت به ۱۰ منطقه تقسیم و توسط یک وزیر-رئیس جمهور اداره می شود. پایتخت ایالت زاکسن شهر درسدن و بزرگترین شهر این ایالت (با جمعیت 560.472 نفر) لایپزیک است.

ایالت هامبورگ (Hamburg)

هامبورگ یکی دیگر از دولت های شهری- ایالتی آلمان است که در شمال این کشور قرار دارد. این ایالت با مساحت 292 مایل مربع، بعد از برمن کوچکترین ایالت آلمان محسوب می شود. با این وجود هامبورگ با جمعیت 1.7 میلیون نفر و تراکم جمعیت بالای 6010 نفر در هر مایل مربع به عنوان دومین شهر بزرگ آلمان شناخته می شود. هامبورگ با تولید ناخالص داخلی 121 میلیارد دلار دارای اقتصاد بسیار متنوعی است. بخش های اصلی اقتصاد هامبورگ را کشتیرانی (بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا پس از روتردام)، بانکداری ( بانک برنبرگ قدیمی ترین بانک آلمان)، و صنعت تشکیل می دهد.

بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا

بندر هامبورگ دومین بندر شلوغ اروپا

شهرهای مهم آلمان

شهرهای مهم زیادی در در این کشور وجود دارد که هر کدام ویژگی­ها و جاذبه­های خاص خود را دارند. در اینجا برخی از معروف­ترین آن­ها آورده شده است:

برلین:

 • پایتخت و بزرگترین شهر آلمان با حدود 3.7 میلیون نفر جمعیت.
 • دارای منابع و مجموعه­ای از کاخ­ها و سایر بناهای تاریخی، موزه­ها و آثار معماری مشهور جهان.
 • زندگی شبانه پر جنب و جوش، کافه­ها، کلوپ­ها.
 • جاذبه­های توریستی محبوب مثل یادبود یهودیان کشته شده اروپا، Cecilienhof و کلیسای یادبود قیصر ویلهلم.

هامبورگ:

 • دومین شهر بزرگ و بزرگترین بندر آلمان با حدود 1.9 میلیون جمعیت.
 • شهرت برای محله‌های متنوع و پرجنب و جوشش، از ریپربان (Reeperbahn) تا اسپایچرشتات (Speicherstadt).
 • دارای تئاترها، سالن­های اپرا، کنسرت و جشنواره­های مختلف.
 • میزبان سرزمین عجایب مینیاتور، بزرگترین موزه علم و فناوری در جهان.
 • جاذبه­های گردشگری محبوب شامل Elbphilharmonie، کلیسای سنت مایکل و بازار ماهی هامبورگ.

مونیخ:

 • سومین شهر بزرگ و پایتخت بایرن با 1.5 میلیون جمعیت.
 • قلب فرهنگی، سیاسی و اقتصادی باواریا و یکی از زیباترین شهرهای آلمان.
 • برگزاری جشنواره اکتبر، بزرگترین جشنواره آبجو در جهان با میلیون­ها بازدیدکننده.
 • شهرت برای هنر و معماری، موزه‌ها و گالری‌ها و کاخ‌های سلطنتی و باغ‌های بزرگ و زیبا.
 • دارای جاذبه­های توریستی محبوب مثل باغ انگلیسی، Alte Pinakothek و Marienplatz.

برای اینکه مناسب­ترین شهر را برای سکونت خود انتخاب کنید، باید شرایط خود را با ویژگی­های هر شهر تطبیق دهید تا یک زندگی راحتی داشته باشید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با بهره­گیری از تعداد بالایی وکیل مهاجرت به آلمان با سابقه و مجرب با بررسی شرایط و هدف شما از مهاجرت به آلمان، بهترین شهر را برای اقامت شما انتخاب خواهد کرد. بنابراین می­توانید با متخصصان ما در موسسه اصطهباناتی در ارتباط باشید.

بهترین شهرهای آلمانزندگی در کشور آلمان

زندگی در کشور آلمان موضوعی است که بسیاری از افراد با اهداف تحصیل، کار و یا فقط بازدید از این کشور، به آن علاقه دارند. آلمان کشوری با فرهنگ، تاریخ، جغرافیا و اقتصاد غنی و متنوع است و فرصت‌ها و چالش‌های زیادی را برای مهاجران و افراد محلی فراهم می‌کند. در اینجا برخی از مزایا و معایب زندگی در این کشور آورده شده است:

مزایای زندگی در آلمان:

 • کیفیت زندگی و رفاه اجتماعی بالا
 • فرصت­های شغلی متنوع و متعدد
 • سیستم بهداشت و درمان با کیفیت
 • دانشگاه­های معتبر و مقرون به صرفه برای تحصیل در آلمان
 • نرخ پایین جرم و جنایت
 • حمل و نقل عمومی کارآمد
 • فضاهای سبز فراوان در شهرها
 • اهمیت کشور به تعادل بین کار و زندگی

 

معایب زندگی در آلمان:

 • هزینه­های زندگی نسبتا بالا.
 • نیاز به تسلط بر زبان آلمانی برای زندگی در اجتماع و همچنین یافتن شغل.
 • خدمات بانکی پیچیده و رایج بودن پول نقد.
 • خدمات فرودگاهی ناکارآمد در برخی شهرها و دسترسی دشوار به آن­ها.
 • رایج نبودن نوشیدنی چای سیاه در کافه­ها برای علاقه­مندان به چای!
 • تعطیل شدن نسبتا زودهنگام فروشگاه­ها.
 • قطارهای گران، شلوغ و دارای تاخیر.

میانگین هزینه زندگی در آلـ.ـمان برای هر نفر 850 الی 1000 یورو در ماه است

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی به عوامل مختلفی مانند موقعیت مکانی، سبک زندگی، درآمد و هزینه­های شما بستگی دارد و از شهری به شهر دیگر و منطقه­ای به منطقه دیگر به طور قابل توجهی متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه زندگی در کشور آلمان نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مقرون به صرفه­تر است.

متوسط هزینه ماهانه زندگی در این کشور برای یک خانواده چهار نفره 3321.3 یورو و برای یک فرد مجرد 967.9 یورو بدون احتساب هزینه اجاره خانه است. برخی از دسته بندی­های اصلی که بر هزینه زندگی در آلمان تأثیر می­گذارد عبارتند از:

1 – مسکن: هزینه اجاره و خرید خانه در چند شهر مهم آلمان در جدول زیر آمده است:

شهرمیانگین خرید هر متر آپارتمان در مرکز شهر (یورو)میانگین اجاره ماهانه اپارتمان 1 خوابه در مرکز شهر (یورو)
برلین81101295
مونیخ122801351
هامبورگ8180996
دوسلدورف6810981
فرانکفورت89601117
اشتوتگارت77801023
برمن4000657
لایپزیگ5500635
کلن5710928
دورتموند3400624

 

2 – قبوض: برای یک آپارتمان 85 متری هزینه قبوض آب و برق و گاز در شهرهای مختلف به شرح زیر است:

شهرمیانگین ماهانه (یورو)
برلین302
کلن280
دوسلدورف242
فرانکفورت325
هامبورگ260
مونیخ302

 

سایر هزینه­ها در این کشور به شرح جدول زیر است:

 

نوع هزینهحدود مبلغ (یورو)
مواد غذاییتخم مرغ 12 تایی: 3.04

قرص نان نیم کیلویی: 1.9

شیر 1 لیتری: 1.08

1 کیلو برنج: 2.45

1 کیلو پنیر محلی: 12.21

1 کیلو فیله مرغ: 12.46

1 کیلو گوشت قرمز: 14.94

هر کیلو سیب: 2.36

هر کیلو موز: 1.48

هر کیلو پرتقال: 2.07

هر کیلو پیاز: 1.49

هر کیلو سیب زمینی: 1.51

هر کیلو گوجه فرنگی: 1.69

آب معدنی 1.5 لیتری: 0.61

حمل و نقلبلیط تک سفره اتوبوس و قطار: 3

کارت بلیط یک ماهه: 60

تعرفه ثابت تاکسی: 3.6

تعرفه تاکسی برای هر متر: 2

اوقات فراغتباشگاه بدنسازی: ماهانه 33.89

اجاره 1 ساعت زمین تنیس: 20.74

بلیط سینما: 12

یک وعده غذایی در رستوران معمولی: 13

کاپوچینو: 3.7

مک دونالد: 10

پوشاکشلوار جین: 78.1

لباس تابستانی: 36.87

کفش راحتی و روزمره نایک: 84.05

کفش چرمی رسمی: 108.18

 

مشاغل مورد نیاز آلمان

آلمان یکی از اقتصادهای قوی و پویای جهان است و برای تأمین نیروی کار خود در بسیاری از حوزه‌ها نیاز به کارمندان ماهر دارد. در زیر برخی از مشاغل مورد نیاز این کشور آورده شده است:

 • مهندسی: آلمان به عنوان یکی از رهبران صنعتی نیاز زیادی به مهندسان متخصص در حوزه‌های مختلف مانند مهندسی برق، مکانیک، صنایع، نفت و گاز، خودروسازی و فناوری اطلاعات دارد.
 • فناوری اطلاعات: با رشد سریع صنعت فناوری اطلاعات، کشور آلمان نیاز به توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، متخصصان امنیت سایبری، مدیران شبکه و تحلیلگران داده دارد.
 • بهداشت و درمان: صنعت بهداشت و پزشکی در این کشور بسیار پیشرفته است و نیاز به پزشکان، پرستاران، متخصصان رادیولوژی و پزشکان عمومی وجود دارد.
 • ساخت و ساز: با رشد صنعت ساخت و ساز، نیاز به معماران، مهندسان عمران، کارشناسان مالی، کارگران ساختمانی و تکنسین‌های ساخت و ساز افزایش یافته است.
 • خدمات مشتریان: صنعت خدمات مشتریان در آلمان نیاز به کارمندان در حوزه‌های خدمات فروش، خدمات مشتریان تلفنی، گردشگری و هتلداری دارد.
 • خدمات مالی و حسابداری: با وجود شرکت‌های بزرگ مالی و بانکی در این کشور، نیاز به حسابداران، مدیران مالی، مشاوران مالی و کارشناسان مالی بالا رفته است.
 • خودروسازی: آلمان به عنوان یکی از قدرتمندترین کشورهای تولید خودرو در جهان به متخصصان در صنعت خودروسازی، طراحی خودرو، تولید و مهندسی نیاز بالایی دارد.
 • گردشگری: با جاذبه‌های گردشگری غنی، نیاز به کارمندان در بخش هتلداری، راهنمای گردشگری، تورمن، رستوران‌ها و خدمات گردشگری وجود دارد.
 • انرژی و محیط زیست: با توجه به تمرکز بر انرژی پاک و پایدار، به کارشناسان در حوزه‌های انرژی خورشیدی، بادی، بیوگاز و مدیریت پسماند نیاز است.

این تنها چند نمونه از مشاغل مورد نیاز در کشور آلمان هستند. بسته به توانایی‌ها، تحصیلات و تجربه شما در حوزه‌های دیگر نیز فرصت‌های شغلی پیدا می­شود. مهم است که بازار کار آلمان را قبل از اقدام به مهاجرت به این کشور، تحقیق کرده و نیازهای آن را بررسی نمایید.

حداقل دستمزد آلـ.ـمان 12 یورو در ساعت استمیزان درآمد در آلمان

بر اساس آخرین آمار موجود، متوسط درآمد در این کشور در فوریه 2023 بالغ بر 53118 یورو ناخالص در سال بود. بر اساس این آمار گروه­هایی مانند پزشکان (93800 یورو)، مهندسان (52600 یورو) و متخصصان فناوری اطلاعات (52000 یورو) دارای بالاترین حقوق و مشاغل هتلداری (35700 یورو)، کشاورزی و جنگلداری، ماهیگیری (36100 یورو) و کارمندان شرکت­های کوچک (کمتر از 50 نفر) پایین­ترین دستمزد را دارند.

همچنین تفاوت حقوق بین آلمانی­های شرقی و غربی وجود دارد. بدون احتساب برلین، متوسط حقوق برای ایالت­های شرقی 38670 یورو در سال است، در حالی که در ایالت­های غربی به 45461 یورو می­رسد. این شکاف نزدیک به 15 درصد است.

حداقل دستمزد این کشور 12 یورو در ساعت است، بنابراین اگر 40 ساعت در هفته کار کنید، حقوق ناخالص ماهیانه 1987 یورو دریافت خواهید کرد. این امر باعث می­شود که آلمان پس از کشور لوکزامبورگ دومین کشور با حداقل دستمزد بالا در اتحادیه اروپا باشد.

 

عنوان شغلیمیانگین درامد سالانه (یورو)
پزشک عمومی56856
دندانپزشک65400
جراح88400
مهندس52600
معلم51100
متخصص IT56992
مشاور تخصصی56379
برنامه نویس44100
راننده44150
اپراتور ماشین­های صنعتی40100
کارگر40900

 

میانگین دستمزد ماهانه به تفکیک صنعت:

صنعتحقوق ماهانه (یورو)صنعتحقوق ماهانه (یورو)
مهندسی برق5294توسعه وب3931
ساخت و ساز4478طراحی گرافیک3041
بانکداری5128آموزش5190
روانشناسی5084خدمات مشتری3662
مدیریت سیستم3527بازاریابی3729
مهندسی4940بیمه4199
توسعه نرم افزار5015فناوری اطلاعات5070
حسابداری3383تدارکات3874

دین و فرهنگ مردم کشور آلمان

بزرگترین دین در آلمان مسیحیت است و اکثر مردم این کشور مسیحی هستند. حدود 28.6% مردم آلمان کاتولیک، 26.6% مسیحیت انجیل، 4.9% مسلمان، 2.0% مسیحی ارتودکس، 1% بقیه ادیان و حدود 34.4% بدون مذهب هستند.

کشور آلمان دارای فرهنگ بسیار غنی است. زبان، آداب و رسوم و سنتهای آلمان این کشور را منحصر به فرد کرده است. علاوه بر این، آلمان نقش بسیار مهمی در تاریخ اروپا داشته و به خاطر وجود شعرا و روشنفکران مطرح بسیار شناخته شده است. نکاتی وجود دارد که شما باید در مورد مردم و فرهنگ آلمان بدانید. در ادامه به این نکات اشاره خواهیم کرد:

 • آلمانی ها بسیار پیرو سنت ها و رسوم هستند.
 • آلمانی ها در تمام جنبه های زندگی قانون مند هستند.
 • وقت شناسی در آلمان به معنی حداقل ۱۰ دقیقه زودتر رسیدن در قرار ملاقات است.
 • آلمانی ها مشکلات زبان مهاجران را درک می کنند و آنها را اصلاح می کنند.
 • اعتماد زیادی بین مردم و جامعه در آلمان وجود دارد.
 • مردم آلمان علاقه زیادی به گوشت خوک دارند.
 • آلمانی های برای پذیرش موارد جدید بسیار محتاط هستند.
 • در آلمان مردم به محیط زیست بسیار اهمیت می دهند.
 • در هنگام حرف زدن با یک آلمانی هرگز حرف او را قطع نکنید.
 • در آلمان بروکراسی و مراحل اداری بسیار زیادی اجرا می شود.
 • در روز یکشنبه اکثر مغازه ها در آلمان بسته است اما موزه ها باز هستند.
 • آلمانی ها کمتر از ایمیل برای انتقال پیام استفاده می کنند و بیشتر به صورت تلفنی با یکدیگر تماس می گیرند.
 • آلمانی ها به خودروهایشان اهمیت زیادی می دهند.
 • هیچ وقت در خارج از ساعت کار با همکار آلمانی خود تماس نگیرید.

اقتصاد آلمان

آلمان با نفوذترین کشور اتحادیه اروپا از نظر سیاسی و اقتصادی است. اقتصاد آلمان که چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا است، بر پایه صادرات کالاهای تولیدی با کیفیت بالا قرار دارد. بیش از 46 درصد اقتصاد آلمان به صادرات متکی است.  در حال حاضر، آلمان به دلیل ساخت دومین خط لوله گاز طبیعی با روسیه، و روابط اقتصادی با چین، مورد اتهام دیگر کشورهای اروپایی و آمریکا قرار گرفته است. بخش هایی مانند خودرو سازی، مهندسی مکانیک و تولید، صنایع مواد شیمیایی و تکنولوژی پزشکی و صادرات بیش از نیمی از کل فروش صادرات در آلمان را تشکیل می دهند.

طبق پیش بینی های انجام شده انتظار می رود سرعت رشد اقتصادی در آلمان در سال جاری به دلیل جنگ اوکراین متعادل باشد. علاوه بر این، با توجه به افزایش قیمت کالاها، قدرت خرید مصرف کنندگان کاهش پیدا خواهد کرد. با توجه به همکاری دولت آلمان با چین، این کشور ممکن است با تنگناهای سیاسی برای صادرات محصولات مواجه شود. کارشناسان رشد اقتصاد 2.0% در سال 2022 و رشد 2.5 درصدی برای سال 2023 برای کشور آلمان را پیش بینی می کنند.

اقتصاد آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا

اقتصاد آلمان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان و بزرگترین اقتصاد اروپا

جاذبه های گردشگری آلمان

شاید نتوان تاریخ، فرهنگ و جاذبه های طبیعی آلمان را به بهترین نحو توصیف کرد اما قطعا بسیاری از مکان های منحصر به فرد اروپا در کشور آلمان قرار گرفته اند. کسانی که به هنر و تماشای مناظر علاقه دارند بهتر است به شهرهای بزرگی مثل مونیخ، فرانکفورت یا هامبورگ سفر کنند و گردشگرانی که به دنبال تفریح و سرگرمی هستند مکان هایی همچون آلپ، جنگل سیاه یا دره راین را در نظر بگیرند. در ادامه با جاذبه های گردشگری برتر آلمان آشنا خواهید شد:

دروازه براندنبورگ برلین (Berlin’s Brandenburg Gate)

دروازه براندنبورگ برلین در سال 1791 به دستور فردریک ویلیام دوم و به عنوان نماد صلح ساخته شده است. این دروازه از مجموعه تاریخی آکروپولیس در آتن الهام گرفته و دارای شش ستون عظیم در هر طرفه سازه است که پنچ گذرگاه را تشکیل می دهند.

کلیسای جامع کلن (Cologne Cathedral)

کلیسای جامع کلن یکی دیگر از جاذبه های گردشگری آلمان و نماد شهر کلن است. کلیسای جامع کلن، کلیسای جامع سنت پیتر و سنت مری، در امتداد رودخانه راین بی شک چشمگیرترین مناطق دیدنی کلن هستند. این شاهکار معماری گوتیک یکی از بزرگترین کلیساها در اروپا است. ساخت این کلیسا در سال 1284 آغاز شده و تکمیل آن بیش از 600 سال طول کشیده است.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

جنگل سیاه- بادن وورتمبرگ ( The Black Forest, Baden-Württemberg)

جنگل سیاه با تپه های تیره و چوبی متراکم یکی از جاذبه های گردشگری آلمان است. این جنگل در ایالت بادن وورتمبرگ در جنوب غربی آلمان  واقع شده است که از جنوب و غرب به دره راین منتهی می شود. قله فلدبرگ با ارتفاع 1.493 متری، بلندترین قله این منطقه است.

سرزمین عجایب مینیاتوری و بخش هامبورگ قدیم (Miniatur Wunderland and the Historic Port of Hamburg)

در قلب بندر تاریخی هامبورگ، بزرگترین مدل راه آهن جهان، جاذبه ای است که مورد توجه همگان قرار گرفته است. مینیاتور واندرلند یک نمونه مینیاتوری بزرگ از سامانه راه آهن است که طول ریلی آن حدود 12 کیلومتر است.

دره راین (The Rhine Valley)

رودخانه راین نه تنها مهم ترین گذرگاه آبی اروپا، بلکه زیباترین راه آبی اروپا نیز محسوب می شود. این رودخانه با طول 1320 کیلومتر از سوئیس تا آلمان و هلند امتداد پیدا می کند. دره میانی راین، که 65 کیلومتر از رودخانه را تشکیل می دهد دارای بیش از 40 قلعه و 60 شهر زیبا قرون وسطی است که توسط یونسکو به ثبت رسیده اند.

جزیره موزه برلین (Berlin’s Museum Island)

موزه های مشهور جهانی برلین یا جزیره موزه بین رودخانه شپری و کوپفرگرابن، به طول 400 متر از رودخانه واقع شده اند. این جزیره مجموعه ای از قدیمی ترین و مهم ترین موزه های برلین را در بر می گیرد. در قلب این جزیره موزه قدیمی برلین  قرار دارد که در سال 1830 با هدف نگهداری گنجینه های سلطنتی طراحی شده است.

جزیره موزه برلین

جزیره موزه برلین

مارین پلاتز مونیخ (Munich’s Marienplatz)

مونیخ به عنوان سومین شهر بزرگ آلمان دارای جاذبه های گردشگری زیادی برای بازدیدکنندگان است. میدان مارین پلاتز مونیخ در قلب این شهر جای گرفته است و بسیاری از بناها و ساختمان های مشهور قدیمی شهر از این میدان قابل تماشا هستند.

زندگی در کشور آلمان

در دهه های اخیر، کشور آلمان مورد توجه بسیاری از مهاجران برای داشتن زندگی بهتر و تحقق اهداف و رویاهایشان قرار گرفته است. زندگی در کشور آلمان با وجود استانداردهای بالای زندگی، موقعیت های شغلی نامحدود، زیرساختهای توسعه یافته، اقتصاد قوی، سیستم آموزشی و درمانی با کیفیت بسیار لذت بخش است. زندگی در آلمان ( حتی در شهرهای بزرگ این کشور) در مقایسه با کشورهای مهم اروپایی و کانادا، بسیار کم هزینه است.

تعادل بین کار و زندگی همواره شعار دولت آلمان بوده است و داشتن ساعت های کاری منعطف و اولویت قرار دادن خانواده به کار از اهمیت ویژه ای در آلمان برخوردار است. زندگی در آلمان امکان سفر به کشورهای اروپایی را فراهم می کنند. ساکنان این کشور به راحتی می توانند بلیط اتوبوس یا قطار خریداری کرده و یا حتی ماشین کرایه کنند و برای چندین ساعت یک مسافرت شگفت انگیز را تجربه کنند.

زندگی در آلمان

زندگی در آلمان

مهاجرت به آلمان

آلمان به عنوان پنجمین کشور مناسب برای مهاجرت در سراسر جهان شناخته می شود. به دلیل وجود کیفیت بالای زندگی، بازار کار گسترده، موقعیت های سرمایه گذاری سود آور و وجود دانشگاه های برتر، افراد زیادی خواستار مهاجرت به آلمان و تحقق رویاهایشان هستند؛ اما چه کسانی واجد شرایط مهاجرت به آلمان و دریافت اقامت این کشور هستند؟

طبق قوانین مهم آلمان، تمام اشخاص برای مهاجرت به این کشور به یک دلیل قانونی و معتبر نیاز دارند. راه های مختلفی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که برای هر کدام دلیل قانونی و معتبری وجود دارد. مسیرهای مهاجرت به آلمان شامل مهاجرت به آلمان برای کار، مهاجرت به آلمان برای تحصیل، مهاجرت به آلمان برای سرمایه گذاری و مهاجرت به آلمان برای ملحق شدن به خانواده می شود.

خدمات موسسه مهاجرتی

در چند سال اخیر مهاجرت به آلمان به دلایل متنوعی که در متن به آن­ها اشاره شد به موضوع جذابی برای ایرانیان تبدیل شده است. هر ساله افراد زیادی برای مهاجرت کاری، تحصیلی و توریستی برای این کشور اقدام می­کنند اما بسیاری به دلیل تسلط کم به قوانین و شرایط مهاجرت و نقص پرونده، موفق به دریافت ویزا نمی­شوند. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با در اختیار داشتن وکلا و کارشناسان مجرب و چندین سال سابقه در حوزه مهاجرت، از بهترین موسسات در این حوزه می­باشد. اگر شما قصد سرمایه گذاری، تحصیل یا کار در آلمان را دارید حتما یک وکیل مهاجرتی در کنار خود داشته باشید تا ریسک ویزا و اقامت شما صفر شود. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی برای رسیدنتان به هدف خود در کنار شما هستیم.

 

سوالات متداول در رابطه با آلمان

پایتخت آلمان کجاست و زبان رسمی در این کشور چیست؟

پایتخت و بزرگترین شهر آلمان برلین است و زبان رسمی آنها آلمانی می باشد.

کشور انگلیس چند نفر جمعیت دارد؟ 

مساحت کشور آلمان 022/357 کیلومتر مربع (کمی کوچکتر از ژاپن) می باشد و جمعیت آن 81 میلیون می باشد که دومین کشور پرجمعیت در اروپا پس از روسیه است.

کشور آلمان با کدام کشورهای اروپایی هم مرز است؟

آلمان هم مرز با کشورهای فرانسه، لهستان، جمهوری چک، دانمارک، هلند، لوکزامبورگ، بلژیک و اتریش است.

نظام سیاسی حاکم بر آلمان چیست؟

آلمان دارای نظام سیاسی جمهوری فدرال دموکراتیک پارلمانی می باشد که به ایالت های مختلفی تقسیم بندی شده است که هر ایالت قوانین تحصیلی و شغلی ها خاص خود را دارد.

آیا امکان مهاجرت به آلمان وجود دارد؟

بله، آلمان یکی از صنعتی ترین کشورهای واقع در اتحادیه اروپا و دنیا می باشد که ایرانی های بسیاری را به عنوان مهاجر در خود جای دادند.

آیا امکان اخذ ویزای کار برای آلمان فراهم است؟

کشور آلمان نیازمند منابع انسانی برای کار است اما مهاجرت کاری به آلمان اندکی سخت می باشد (به شرط این که در حال تحصیل در آلمان باشید). با در نظر گرفتن این موضوع که این کشور جزو اتحادیه اروپا می باشد جذب نیروی کاری از خارج اتحادیه اروپا بر اساس شرایط، با موانع زیادی همراه است، و این عمل هنگامی انجام پذیر می شود که کارفرما نسبت به جذب نیروی کاری اقدام نماید.

آیا آلمان کشور مناسبی برای زندگی می باشد؟

شهرهای آلمان در بررسی سطح زندگی در سال 2012 جزو بهترین شهر ها از لحاظ کیفیت بودند، در یک بررسی سالانه که 221 کشور را در سراسر جهان پوشش میداد، هفت شهر آلمان در کل جهان بالاترین کیفیت برای زندگی را به لحاظ زیرساخت، کیفیت حمل و نقل عمومی، تراکم ترافیک و فرودگاه را داشتند.

آیا مجوز کار برای انواع مختلف شغل ها در آلمان یکسان است؟

در مورد مجوز اقامت آلمان خود که شما درخواست می کنید قبل از ورود به کشور جزئیات دقیق است و هیچ مجوز کار جداگانه و حق کار و اینکه تا چه اندازه شما می توانید کار کنید وجود ندارد.

چه شرایطی برای تحصیل پزشکی در آلمان وجود دارد؟

جهت اخذ پذیرش پزشکی از دانشگاه های آلمان معمولاً دو راه وجود دارد، روش اول اینکه شخص از دانشگاه های ایران قبولی کنکور را داشته باشد، در این روش شخص باید در کنکور سراسری ایران قبول شده باشد و مدرک آن از سازمان سنجش و مراکز مربوطه اخذ کند. 

آیا امکان مهاجرت پزشکان به آلمان وجود دارد؟

همانطور که میدانید پزشکانی که برای تخصص به آلمان مهاجرت می نمایند، اغلب در آن کشور حقوق می گیرند که درس بخوانند ولی بایستی قبل از هر اقدامی یک استاد راهنما پیدا کنند تا این استاد ایشان را به کمیته دانشگاه معرفی نماید. یافتن استاد راهنما کاری خیلی سخت نیست و پزشکان که در این خصوص وقت صرف کنند می توانند موفق گردیده و استاد با زمینه مورد علاقه خود را پیدا کنند.

وضعیت اقتصادی در آلمان به چه صورت است؟

شهر های بزرگ در آلمان عبارتند از: برلین، هامبورگ، مونیخ، کلن و فرانکفورت. از نقطه نظر درآمد سرانه، آلمان یکی از بزرگترین اقتصاد های ملی جهان می باشد. آلمان دارای یک بازار اقتصادی اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه بزرگ، سطح پایین فساد، و سطحی بالا از نوآوری می باشد.

آیا ثبت و تاسیس شرکت توسط ایرانی ها در آلمان امکان پذیر است؟

شرکت های ایرانی می توانند نسبت به تاسیس یک شرکت مستقل در آلمان اقدام نمایند. در این صورت چنین شرکتی از شرکت ایرانی یعنی شعبه مادر و اصلی مجزا بوده و قانون آلمان بر آن حاکم می شود. اگر چه مجزا بودن این دو شرکت از دیدگاه حقوقی صحیح می باشد، اما از دورنمای اقتصادی می توان گفت که شرکت تاسیس شده در آلمان وابسته به شرکت مادر و اصلی خود است. 

5/5 - (1 امتیاز)

26 دیدگاه برای “آلمان

 1. محمد گفت:

  با سلام ببخشید میخواستم بدونم شما از راه آوسبیلدونگ هم اگر بخواهیم مهاجرت کنیم کمک می کنید؟
  چون در روش های بالا در مورد آوسبیلدونگ صحبت نشده است.
  ممنون میشم توضیح بدید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، موسسه ما در زمینه دوره های اوسبیلدونگ نیز فعالیت انجام می دهد.

 2. امیر حسین پورافصحی گفت:

  سلام برای اجاره منزل در آلمان چقدر سرمایه به تومان لازم است

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   مبلغ مورد نیاز برای اجاره بسته به شهر انتخابی، مساحت، مکان، سال ساخت و غیره دارد.

 3. amin.t گفت:

  با سلام ایا با مدرک کارشناسی از دانشگاه ازاد امکان تحصیل در کشور المان هست؟ایا امکان اینکه از معماری به هنر هم میشه ادامه تحصیل داد؟داشتن اشنا در این کشور ایا هیچ تاثیری برای شخص دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تایید مدارک تحصیلی شما بسته به دانشگاه آزاد شما دارد. برای تحصیل در المان باید رشته های تحصیلی رایگان را انتخاب نمایید.

 4. میعاد گفت:

  سلام من دانشجوی پزشکی دولتی در ایران هستم و سن 19 دارم ایا میتونم در دانشگاه های دولتی المان ادامه تحصیل بدم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای پذیرش مستقیم دانشگاه های دولتی آلمان اقدام نمایید.

 5. مهسا گفت:

  سلام…من ۲۵ سالمه..کارشناسی ارشد الکترونیک دارم..ولی‌سابقه کار ندارم…درحال‌یادگیری زبان المانی‌ هستم…میخواستم بدونم میتونم ویزای کار بگیرم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان ارائه دهید، احتمال دریافت ویزای جست و جوی کاری آلمان وجود دارد.

 6. bahar گفت:

  سلام من کارشناس علوم ازمایشگاهی هستم 25 سالمه و 4سال سابقه کار دولتی مرتبط دارم زبان المانی مدرک ندارم ولی فشرده میخونم امکان پذیرش مستر رو دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه مدرک تحصیلی شما مورد تایید کشور آلمان باشد، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 7. Mahdi Heydari گفت:

  سلام من 23 سالمه مدرک کارشناسی(مهندسی کامپیوتر) از دانشگاه دولتی دارم
  زبان های برنامه نویسی نظیر جاوا c++ و pyton رو بلدم
  از طرفی قصد مهاجرت دارم
  شما کدوم یک از راههای زیر رو پیشنهاد میکنید
  مهاجرت تحصیلی به المان یا اتریش
  مهاجرت کاری به المان یا اتریش
  و در کل با شرایط بنده المان بهتره یا اتریش
  از طرفی میخام بدونم مدرک A2 یا B1 المانی بگیرم بهتره یا ایلتس؟؟؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   شما شرایط اقدام برای ویزای تحصیلی و کاری کشور آلمان را دارید. برای ویزای کاری بهتر است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و برای ویزای تحصیلی برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد به هر دو زبان امکان تحصیل وجود دارد.

 8. hojat گفت:

  با سلام27 سالمه لیسانس رشته برق صنعتی سابقه و بیمه هم دارم و دارم زبان المانی هم یادمیگیرم و سرمایه هم نزدیک به 100 میلیون دارم به نظر شما میتونم ویزا کار المان یا جستجوی کار المان را بگیرم شانس گرفتن ویزا چقدر است ممنون میشم پاسخ بدید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   شما می توانید ویزای جاب سیکر آلمان را دریافت نمایید.

 9. عباس خرمی گفت:

  باسلام وقت بخیرقصدمهاجرت ب آلمان دارم,لطفاراهنمایی بفرمایید,

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   روش های مهاجرت به آلمان متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا شما را به طور کامل راهنمایی نماییم.

 10. Mahdi Heydari گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 23 سالمه و مدرک کارشناسی (مهندسی کامپیوتر) دارم
  با زبان های برنامه نویسی و طراحی سایت و فتوشاپ هم تا حد قابل قبولی بلدم
  از طرفی مینا کاری هم بعنوان صنایع دستی بلدم
  مدرک ایلتس 6.5 هم دارم
  با توجه به حرفه ام و چیزهایی که بلدم بهترین و ارزونترین راه پیشنهادی شما برای مهاجرت به المان چیه؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به توضیحات شما و مدرک تحصیلی ویزای جاب سیکر آلمان گزینه مناسبی است.

 11. میثم گفت:

  با سلام
  بنده فارق التحصیل مقطع فوق لیسانس کشاورزی رشته خاک شناسی از دانشگاه تربیت مدرس هستم . به نظرشما چه کشورهای رو اقدام کنم چه برای کار چه ادامه تحصیل دکترا سریعتر جواب میگیرم؟
  ممنون از پاسخگویتان

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   به رزومه و پروپوزال تون بستگی داره، اینطوری نمیشه پاسخ داد. هر دانشگاه و کشوری شرایطی داره.

 12. محمد قنبریان گفت:

  باسلام و احترام
  دارای مدرک تحصیلی در رشته گرافیک طراحی چاپ در مقطع لیسانس میباشم و با نرم افزارهای فتوشاپ – کرل – ایندیزاین و الیستریتور و کمی سری دی مکس و نرم افزارهای دیگر از قبیل ورود – اکسل – پاورپوینت و … کار کرده ام و بیش از 29 سال سابقه بیمه تامین اجتماعی دارم و در یک شرکت عمرانی بزرگ با کارهای سد سازی و تونل سازی و راه سازی کار میکنم و همچنین تجربه کار در اتاق فرمان شبکه های تلویزیونی را دارم و در خواستار مهاجرت و کار به کشور آلمان میباشم لطفا بنده را راهنمائی فرمایید. با تشکر فراوان از کارشناسان محترم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار ویزای جستجوی کار گزینه مناسبی است، ولی سن خودتون را بیان نکردید. پیشنهاد می کنم با دفاتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید، تا همکارانم راهنماییتون کنند.

 13. محمود حیاتی گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من 35 ساله متاهل دارای یک دختر 4 ساله و مدرک کارشناسی عمران با 7 سال سابقه کار مرتبط به رشته تحصیلی بهمراه بیمه هستم چطور میتونم اقامت آلمان ،اتریش یا هلند رو بگیرم ممنون.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   با توجه به توضیحات ویزای جستجوی کار گرینه مناسبی است. برای اطلع از جزییات و روند کار با دفتر موسسه توسعه گران مهر تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *