کار در آلمان

در این مطلب میخوانید

آلمان کشوری با اقتصاد بسیار قدرتمند است که همواره نیز در حال رشد می‌باشد. با توجه به اینکه آلمان در زمینه‌ها و رشته‌های بسیاری با کمبود نیروی کار رو به رو است، از مهاجرت کاری افراد استقبال می‌کند. کار در آلمان راه‌های بسیاری دارد که متقاضیان می‌توانند از طریق آن‌ها اقدام کنند. شما می‌توانید با بررسی لیست مشاغل مورد نیاز و مراجعه به مراکز و وبسایت‌های کاریابی آلمان، شغل مورد نظر خود را بیابید. موفقیت جهت کار در آلمان نیازمند شرایطی است که باید آن‌ها را دارا باشید. هر فرد که دارای تخصص، سابقه کار لازم و دانش زبان آلمانی باشد می‌تواند در مدت زمان کم ویزای کار آلمان را دریافت کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط کار در آلمان چیست؟

جمهوری فدرال آلمان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. به قطع این کشور با 9 کشور اروپایی هم مرز می‌باشد.

زبان اصلی مردم این کشور آلمانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد. آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است. آلمان بعد از کشور ژاپن و امریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب میشود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور پنج در صد می‌باشد. قوانین اقامتی در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دایم را برای شما مصوب میکند که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

نکته حایز اهمیت آن است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور، پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می‌توانید به اقامت دایم این کشور دست یابید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی کشور قرار دارد هدفی جز ارائه خدماتی با تضمین، در جهت اخذ ویزای کار در کشورهایی چون آلمان، اتریش، دانمارک و غیره ندارد. این موسسه دارای مجوز از وزارت علوم و بهره مندی از مشاورین آگاه به امور حقوق بین الملل شما هموطن عزیز را در جهت ویزای کار کشورهای سطح بالا، از جمله آلمان و مشاوره جهت کاریابی در آلمان تا ویزا شدن در سفارت آلمان و سفر به این کشور همراهی می کند.

مهاجرت به آلمان از روش بلوکارت یا کارت آبی یکی از روش های مهاجرت به این کشور مثل روش تحصیل در آلمان یا سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در آلمان است. شخص باید ضمن اخذ ویزا، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند. ما در مطلب به بررسی جامع ویزای کار آلمان می‌پردازیم.

با مشاغل محبوب رشته پزشکی آلمان آشنا شوید

پرستاری، ارتوپدی، توانبخشی و شنوایی سنجی به عنوان چهار رشته پیراپزشکی پرطرفدار در کشور آلمان شناخته می شوند. این رشته‌ها بازار کار بسیار مناسبی را برای فارغ التحصیلان فراهم کرده‌اند. فعالیت در رشته پرستاری‌ کشور آلمان امکانات و مزایای بسیار
زیادی را در اختیار فرد قرار می‌دهد. حیطه کاری پرستاری در کشور آلمان خانه های سالمندان، بیمارستان های خصوصی، بیمارستان‌های دولتی، پرستار شخصی، بخش های مراقبت بهداشتی و غیره را نیز شامل می‌شود.

مشاغل پر طرفدار مهندسی

مهندسی و توسعه نرم‌افزار، مهندسی خودرو و فلزات، مهندسی ساخت و ساز و مدل، مهندسی فلزات و جوش کاری، مهندسی مکانیک و خودرو، مهندسی آی تی، مهندسی ساختمان، مهندسی وب سایت و برنامه نویسی، مهندسی برق و مهندسی فناوری اطلاعات به عنوان مشاغلی شناخته می‌شوند که در کشور آلمان از بازار کار مناسبی برخوردار هستند‌.

چه مواردی امکان اشتغال ما در آلمان را افزایش می‌دهد؟

نوشتن انگیزه نامه قوی، داشتن سابقه شغلی مرتبط، دارا بودن مدرک تحصیلی در راستای فعالیت شغلی، توانایی و استعداد ذاتی فرد، داشتن ایده‌های خلاقانه و جالب توجه از مهم‌ترین عواملی است که امکان اشتغال شما در این کشور را افزایش می‌دهد. 

چگونه با شرکت‌های کاریابی در آلمان ارتباط برقرار کنیم؟

چنانچه قصد مهاجرت شغلی به کشور آلمان را دارید باید مرتّباً سایت‌ها و شرکت‌های کاریابی این کشور را پیگیری کنید تا در صورت اعلام نیاز برای جذب نیرو مراحل لازم جهت استخدام را انجام دهید. توجه داشته باشید که اشخاص و سازمان های مرتبط با استخدام، مدارک متقاضیان را با دقت و توجه بسیار خاصی بررسی می کنند، بنابراین توصیه می‌شود تا از ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی خودداری کنید.

اطلاعات مفید در خصوص ویزای جاب سیکر

در این قسمت از مقاله پنج نکته مهم در خصوص ویزای جاب سیکر به شما عزیزان ارائه می‌شود:

 • چنانچه بتوانید به دولت کشور آلمان ثابت کنید دارای شرایط خاص، ایده‌های خلاقانه و یا تخصص ویژه ای هستید ویزای جاب سیکر توسط سفارت آلمان با مدت زمان تقریبی ۶ ماه به شما تعلق می‌گیرد.
 • شما با در دست داشتن این ویزا می‌توانید برای ثبت قرارداد کاری و جستجوی شغل مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهید.‌
 • از شرایط دریافت ویزای جاب سیکر اثبات تمکن مالی و داشتن مدرک زبان b1 می‌باشد.
 • حداقل داشتن مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا یک مدرک معادل برای دریافت این ویزا لازم و ضروری می‌باشد.
 • فرد در مرحله ابتدایی دریافت ویزای جاب سیکر به تنهایی می تواند وارد خاک کشور آلمان شود؛ اما چنانچه در مدت زمان ۶ ماهه بتواند قرارداد کاری خود را به ثبت برساند مجوز ورود خانواده و فرزندان خود را نیز به دست می‌آورد.

شرایط کار در آلمان و ویزای کار در آلمان

شرایط کار در آلمان و ویزای کار در آلمان

کشور آلمان با داشتن نرخ بیکاری ۳.۲ درصدی به عنوان مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان جویای کار انتخاب می‌شود. این کشور علاوه بر نرخ بیکاری پایین، شاخص های مطلوب زندگی مثل امنیت، کیفیت زندگی، نرخ کنترل شده تورم و ثبات اقتصادی را به شهروندان و مهاجران هدیه می‌دهد. عموما میانگین ساعت کاری در طول هفته برای شاغلین کشور آلمان حدود ۴۰ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت می‌باشد. شاغلین این کشور می‌توانید حدود ۲۸ روز در سال از مراکز شغلی خود مرخصی دریافت کنند. جالب است بدانید که تعطیلات رسمی این کشور سالانه حدود ۲۶ روز بوده و عمدتا این تعطیلات رسمی با دریافت حقوق محاسبه می‌شود. حال سوال مطرح شده آن است که چه افرادی می توانند جهت ویزای کاری آلمان اقدام کنند؟ فرد با داشتن ویزای کار در آلمان، بایستی حایز چه شرایطی باشد تا موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور برای خود بیابد؟

کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می‌باشند تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می باشید، در همین راستا بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی می رسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می آید. راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در آلمان نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

مزایای کار در آلمان

مزایای کار در آلمان

در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبان‌گیر رکود اقتصادی می‌باشند. در این حین، کشور آلمان استثنایی است که با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته‌هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، داروسازان و پرستاران و غیره می‌باشد.

این افراد از شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر 40 سال، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه‌ای، داشتن مدرک زبان آلمانی، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار در آلمان بسیار موثر است. بسیاری از کمپانی‌ها، کارخانجات و شرکت‌های معتبر در کشور آلمان، نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می‌باشند. حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت کرده است، در بعضی از رشته‌های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت. البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر، اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه‌ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور آلمان می‌شوید. موارد زیر، از مزایای کار در کشور آلمان هستند که افراد می‌توانند از آن‌ها بهره‌مند شوند:

 • درآمد سالانه حداقل 35000 یورو
 • امکان اخذ اقامت دائم بعد از 3 سال کار
 • استخدام شدن با مدرک تحصیلی کارشناسی
 • رفت و آمد بدون محدودیت به کشورهای حوزه شنگن
 • دریافت بلوکارت آلمان
 • امکان دریافت ویزای کار بدون دعوت‌نامه کاری

قوانین اصلاح کار 2023 در آلمان

قبل از تعدیل و اصلاح قوانین کار در کشور آلمان کارفرمایان موظف بودند تا ابتدا به مدت سه ماه در آلمان و پس از آن سه ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی استخدام پخش کنند و پس از آن چنانچه موفق به یافتن نیروی کار مورد نظر خود نشدند اجازه داشتند تا در کشورهای خارجی نیز برای پیدا کردن نیرو ثبت‌ اگهی کنند.
اکنون قوانین اصلاح کار این شرایط را تغییر داد و کارفرمایان آلمانی می توانند بدون هیچ محدودیتی از همان ابتدا پیشنهاد کار خود را در سراسر کشور های جهان مطرح کنند. به طور کلی کشور آلمان در پی آن است تا قوانین سختگیرانه را از میان برداشته و افراد متخصص و توانمند را در کشور خود به کار گیرد تا در رشد و توسعه اقتصادی گام های بلندتری را بردارد.

رابطه محدودیت سنی و اشتغال در آلمان

همانند بسیاری از کشورهای جهان مسئله محدودیت سنی برای اشتغال در کشور آلمان مطرح است و افراد با سن پایین تر شانس اشتغال بیشتری در این کشور را خواهند داشت. چنانچه فرد متقاضی بیش از ۴۵ سال داشته باشد باید اثبات کند تا حقوق دریافتی او بیش از ۳ هزار و ۳۸۵ یورو در ماه خواهد بود و از تخصص و توانایی لازم برخوردار می‌باشد.

پر درآمد ترین شغل های کشور آلمان

در این قسمت از مقاله میانگین حقوق دریافتی پنج شغل برتر در کشور آلمان به شما عزیزان ارائه خواهد شد.‌ همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید حقوق و دستمزد پزشکان و رشته‌های پیراپزشکی در شمار پردرآمدترین ها قرار دارد.

نام شغلمیانگین درآمد
جراح و متخصص۱۹۶۰۰۰ یورو
پزشک عمومی۱۲۱۰۰۰ یورو
مدیریت فروش۹۴۰۰۰ یورو
مدیر بازرگانی۹۰۰۰۰ یورو
مدير فناوری اطلاعات۸۸۰۰۰ یورو

میزان حقوق و درآمد در آلمان

متوسط حقوق سالانه در آلمان بر اساس هزینه مسکن، بیمه، مالیات، حمل و نقل و سایر هزینه ها محاسبه می شود. میزان درآمد در آلمان بسته به میزان تحصیلات، موقعیت شغلی، تجربه کاری و استانی که در آن کار می کنید، متفاوت است. حداقل درآمد در آلمان 900 یورو و حداکثر درآمد 15000 یورو در ماه است. در جدول زیر میزان حقوق و درآمد در آلمان را ارائه شده است:

 

مشاغلمیزان درآمد سالانهمشاغل میزان درآمد سالانه
پزشک70.000 دلارمدیر فروش41.000 دلار
متخصص IT65.000 دلارمدیر مارکتینگ41.000 دلار
وکیل55.000 دلارمهندس مکانیک40.000 دلار
آنالیزور کسب و کار53.000 دلارمدیر منابع انسانی39.000 دلار
آنالیزور مالی52.000 دلارتوسعه گر وب39.000 دلار
مهندس تضمین کیفیت51.000 دلارمحقق فوق دکترا38.000 دلار
مدیر فروش51.000 دلارمهندس شیمی37.000 دلار
مهندس نرم افزار49.000 دلارمهندس برق37.000 دلار
متخصص علوم داده49.000 دلارطراح وب37.000 دلار
مدیر پروژه42.000 دلاردندانپزشک41.000 دلار
توسعه گر بیزینس42.000 دلاردستیار اجرایی24.000 دلار
طراح داخلی23.000 دلارآشپز21.000 دلار
مسئول پذیرش21.000 دلارگارسون18.000 دلار
مهندس عمران36.000 دلارحسابدار28.000 دلار
معلم31.000 دلاردستیار مدیر27.000 دلار
طراح گرافیک31.000 دلارمهندس سخت افزار26.000 دلار
معمار30.000 دلارپرستار26.000 دلار
طراح مد30.000 دلاربازاریاب26.000 دلار
مدیر دفتر30.000 دلارطراح صنعتی25.000 دلار
داروساز48.000 دلارمدیر اجرایی45.000 دلار
مدیر مالی47.000 دلارمدیر مالی43.000 دلار
آنالیزور داده46.000 دلارفیزیکدان42.000 دلار

فیلم کوتاهی درباره شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

در این ویدئو به ارائه توضیحاتی درباره شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می‌پردازیم، می‌توانید این فیلم کوتاه را مشاهده و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت یا “blue card” آلمان

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می‌باشد:

 • شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.
 • شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید. قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمی‌توانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید.
 • بایستی حقوق دریافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شده در آلمان حداقل سالی 45000 یورو باشد. حال اگر شما فارغ التحصیل رشته‌های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک _ بجز دندان پزشکان_ باشید کفایت می کند که حقوق شما سالی 35000 یورو باشد. متذکر می‌شوم رشته‌های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور آلمان می‌باشد.

مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می‌باشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می‌باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی 35000 یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی 80000 یورو قابل زیاد شدن می‌باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

ویزای پیشنهاد کار در آلمان

از بزرگترین مشکلات کار در آلمان، یافتن کارفرما در این کشور است. برای دریافت این ویزا شخص متقاضی ملزم به پیدا کردن کارفرما است. پیش از سال 2022، کارفرما باید شغل مورد نظر را 3 ماه در خود آلمان و سپس 3 ماه دیگر در اتحادیه اروپا آگهی کند. در صورتی کارفرما اقدام به دعوت شخص خارج از اتحادیه می‌کرد که فردی برای تصاحب این موقعیت شغلی در اتحادیه اروپا وجود نداشت.

از قوانین ویزای کار در سال 2022 به حذف این قانون می‌توان اشاره کرد. همچنین دیگر نیروی کار اروپایی نسبت به افراد خارجی اولویت ندارد. در نتیجه فردی با داشتن تخصص کافی و پیشنهاد کار می‌تواند شانس خود را برای اخذ ویزا امتحان کند.

شرایط کار در آلمان

ممکن است کاریابی برای ایرانیای در آلمان، آسان نباشد. یکی از مشکلات کار در آلمان، فراگرفتن زبان آلمانی است. برای بسیاری از ایرانیان، یادگیری زبان آلمانی بسیار دشوار است. باید بدانید که تنها زبان انگلیسی به شما هیچ کمکی نمی‌کند و برای کار در آلمان حداقل نمره B1 را باید فرد متقاضی، داشته باشد.

از دیگر معایب کار در آلمان شرایط سنی است. در صورتی که فرد متقاضی بیش از 45 سال سن داشته باشد، باید شغل اکتسابی فرد در هر ماه، بالای 3.685 یورو باشد.

کار در آلمان با مدرک دیپلم

کشور آلمان مسیرهای مختلف و زیادی را برای متقاضیان کار قرار داده است. با تحلیل این مسیرها می توان به یک نتیجه قطعی رسید که کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان پذیر نمی باشد.

ناگفته نماند که افرادی با مدرک فنی و حرفه‌ای، صادره از کشور آلمان و یا موسسات مختلف غیر آلمانی، می‌توانند درخواست کار بدون مدرک دانشگاهی بدهند. افراد با ارائه این مدارک که مورد تایید کشور آلمان هستند، در بسیاری از مشاغل می‌توانند مشغول به کار شوند. همچنین برای مشاغلی با اهمیت بیشتر نظیر رشته‌های مهندسی و تکنولوژی، مدرک فوق دیپلم قابل قبول است.

فرد متقاضی، برای اخذ ویزای جست و جوی کار باید مدرک تحصیلات دانشگاهی و یا فنی حرفه ای ارائه دهد تا بتواند در آلمان به جست و جوی کار بپردازد. پس اخذ این ویزا و در نهایت کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی نیز امکان پذیر نمی باشد.

نرخ بیکاری آلمان

زمانی که کشوری را برای مهاجرت کاری انتخاب می کنید، توجه به نرخ بیکاری در آن از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد. نرخ بیکاری در آلمان در سال 2019 به میزان 3.2 درصد بوده است که بیان گر این است که تعداد افراد بیکار در این کشور بسیار پایین است و فرصت های شغلی فراوانی برای افراد وجود دارد. پیش بینی شده است که نرخ بیکاری در آلمان در سال های آینده نیز روندی رو به کاهش داشته باشد و در سال 2024 به میزان 3.1 درصد برسد.

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان

هر ساله دولت آلمان لیستی از مشاغل مورد نیاز کشور را تحت عنوان Whitelist منتشر می کند. این لیست مجموعه ای از مشاغلی است که با کمبود نیرو مواجه هستند. در جدول زیر لیست شغل های مورد نیاز آلمان را مشاهده می کنید:

لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
متخصص IT مشاور و آنالیزور IT
آنالیزور و متخصص اطلاعاتتوسعه گر نرم افزار
پزشکمهندس
مهندس خودرو و مکانیکمهندس الکترونیک
مهندس عمرانریاضیدان
پرستار و کارکنان بخش درمانتکنسین برق
مکاترونیکمهندس کشاورزی
حسابدارمدیریت بازرگانی
مدیریت صنعتیطراح صنعتی
مهندس شیمیمهندس صنایع
مترجم و مدرس زبانمهندس هوافضا
فیزیوتراپمتخصص علوم بهداشت
طراح داخلیروانشناس
روانشناس بالینیراننده حمل و نقل ریلی
مدیر اجراییآرایشگر
رانندهلوله کش
نجارمعمار
بازاریابمدیر فروش
مهندس اتوماسیونمشاوران ساخت و ساز

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان 

 • Blue card آلمان که از سال 2012 به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
 • Blue card آلمان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور آلمان را نیز میسر می کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می‌دهد. با داشتن کارت آبی آلمان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند، آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می‌باشند.
 • بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می‌شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظرفته می‌شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان آلمانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.
 • شما با داشتنBlue card آلمان و مدرک زبانB-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از 3 سال موفق به دریافت اقامت دایم کشور آلمان می شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دایم خود می‌توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. ( عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دایم کشور آلمان اگر بیشتر از شش ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دایم شما باطل می گردد و این نکته ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مدنظر داشته باشند.)

دوره آوسبیلدونگ آلمان

دوره آوسبیلدونگ آلمان

این دوره مهارت آموزی به منظور آموزش مهارت‌های تخصصی لازم و افزایش کارکرد عملی کارآموزان برگزار می‌شود. طول دوره اوسبیلدونگ عموماً 2 تا 3 سال است و فرد شرکت کننده در طی آن، نیمی از زمان خود را صرف آموزش مهارت‌های تئوری و نیم دیگر را برای آموزش مهارت‌های عملی و در محل کار آزمایشی صرف می‌کند. یکی از نکات مهم و اساسی در خصوص کارآموزان دوره اوسبیلدونگ این است که آنان حقوق ماهیانه 600 تا 1200 یورو در ماه را از موسسات مربوطه دریافت می‌کنند. اگر قصد دارید تا در این دوره کار آموزی شرکت کنید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید؛ چرا که موسسات فنی حرفه‌ای کشور آلمان درس‌های تئوری این دوره را با زبان آلمانی به متقاضیان ارائه می‌دهند.

شرایط اقدام برای آوسبیلدونگ

برخی از شرایط شرکت در آوسبیلدونگ آلمان، شرایط مناسب سنی، مدرک تحصیلی، مدرک زبان و همچنین سن افراد است. در ادامه هر یک را به جزئیات بررسی نموده‌ایم. مدرک تحصیلی افراد متقاضی باید حداقل دیپلم باشد. همچنین مدرک دوره‌های فنی و حرفه‌ای که با رشته مورد نظر شما در ارتباط هستند، می‌توانند تاثیر مثبتی بر روند مهاجرت بگذارند. البته توجه داشته باشید که این مدارک باید توسط مرجع مربوطه در آلمان تایید شوند. شایان ذکر است که، مدرک تحصیلی مقطع دبیرستان و هنرستان ایران، جهت ثبت‌نام در دوره‌های آوسبیلدونگ مورد قبول هستند. مدرک زبان مورد تایید برای شرکت در دوره، A2 آلمانی است. البته برای موفقیت بیشتر، سهولت شرکت در امتحانات و آموزش‌ها بهتر است که مدرک زبان آلمانی پیشرفته‌تری به طور مثال در حد B2 داشته باشید. البته توجه کنید که سطح زبان مورد نیاز، به رشته مورد نظر شما نیز بستگی دارد.

یکی دیگر از شرایط مهم و تاثیرگذار جهت شرکت در آوسبیلدونگ، شرایط سنی افراد است. معمولا کارآموزان بین سنین 18 تا 25 سال شانس پذیرفته شدن بیشتری دارند. این مورد نیز به رشته و حرفه شما بستگی دارد و گاها نیز افراد با سن بیش از 25 سال نیز می‌توانند در برخی از حرفه‌ها شرکت کنند. در نهایت، بهتر است اگر هنوز برای آموزش زبان آلمانی اقدامی نکرده‌اید، 2 سال قبل از رسیدن به سن مورد قبول یعنی 25 سال، در این راستا اقدام کنید.

معرفی چند سایت کاریابی در آلمان

در زیر به چند سایت برای جستجوی کار در آلمان اشاره خواهیم کرد:

 • www.monster.de
 • www.stepstone.de
 • www.jobware.de
 • www.academicjobseu.com
 • www.xing.ed
 • www.ingenieurkarriere.de

یکی از نکات حایز اهمیت در دریافت ویزای کار آلمان توجه به این مطلب است که، این کشور نیازمند ارایه سابقه کار طولانی از فرد نمی‌باشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، می‌توانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید. پروسه دریافت ویزای کار آلمان توسط موسسه حقوقی توسعه گران مهر با گارانتی کامل در کمتر از شش ماه امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

 • تکمیل نمودن فرم تقاضای کار
 • ارایه اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات آن
 • ارایه دو قطعه عکس
 • پرینت ساپورت مالی جهت ارایه به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • رزومه کامل شخص متقاضی
 • سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه آن
 • بیمه نامه
 • مدارک رزرو کردن هتل یا مکان اسکان و داشتن بلیط هواپیما

دریافت ویزای کار در آلمان

مطمینا یکی از دغدغه های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار در آلمان یافتن شغل مناسب است. دوست عزیز در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک لیسانس می‌باشد و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند، در ضمن ما در مورد کشوری چون آلمان سخن میگوییم که هیچگاه مستعمره انگلستان نبوده است، پس اینقدر که دانستن زبان آلمانی به شما کمک می کند داشتن آیلتس یا تافل مهم نمی‌باشد. مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت‌هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

 

 

قابل ذکر است که هزینه زندگی در آلمان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا 700 تا 800 یورو متغیر است که شامل هزینه های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می‌شود. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی در هر کشوری امر مسلم هست که متغیر می‌باشد.

شایان ذکر است که در ویزای کاری فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از 3 تا 6 ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می‌باشد. شما می‌توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A- 1 آلمانی برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

واضح است که اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور آلمان باشید شرایط بهتری جهت دریافت کار پیش روی شما قرار دارد. حال با شرایط مطرح شده، پیشنهاد ویژه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای شما دوست محترم که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان را از کشور ایران ندارید، ورود به واسطه ی ویزای تحصیلی کشورهایی چون آلمان یا اتریش است. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان و اتریش، شما و خانواده تان از شرایط مناسبی بهره مند خواهید شد.

فرد در حین تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه کار پارت تایم حدودا 10 تا 20 ساعت در هفته را دارد . همچنین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان فرصت سه تا شش ماهه ای به شخص داده می‌شود تا جهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام کرده و در صورت دریافت کار مناسب اقدام جهت اخذ ویزای کار در آلمان نماید. سطح دانشگاه ها و هزینه ها در کشور اتریش و آلمان تفاوتی با هم ندارد، تنها موردی که ورود به این دو کشور را از هم متمایز می کند داشتن مدرک زبان است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور آلمان نیازمند داشتن مدرک B-2 آلمانی می باشید، این در حالیست که جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش می توان بدون ارایه مدرک زبان اقدام جهت پذیرش و ویزا برای شما متقاضی محترم نمود.

مهاجرت کاری به آلمان

آلمان در رتبه پنجم بهترین کشورهای جهان برای مهاجرت قرار دارد. عملکرد اقتصادی عالی، فرصت های شغلی نامحدود و کیفیت بالای زندگی، آلمان را در این جایگاه قرار داده است. از همین رو، مهاجرت کاری به آلمان یک انتخاب عالی برای افرادی است که به دنبال موقعیت های نامحدود هستند. بسیاری از اشخاص بر این باورند که شرایط ویزای کار آلمان و اخذ اقامت کاری آلمان بسیار پیچیده است؛ اما باید گفت که مهاجرت به آلمان از طریق کار دارای مراحل و پروسه های مشخصی است که هر فردی می تواند برای ویزای کار المان درخواست دهد.

در صورتی که معیارهای واجد شرایط بودن ویزای کار آلمان را داشته باشید، می توانید در آلمان زندگی و کار کنید. نکته مثبت در خصوص مهاجرت کاری به آلمان این است که برخلاف برخی از کشورها، شما نیاز نیست جدای از ویزای کار آلمان برای مجوز اقامت درخواست دهید. شما می توانید هر دو را از طریق یک درخواست به اداره مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde    ) ارسال کنید. برای اخذ اقامت کاری آلمان، مجوزهای کاری مختلفی بر اساس شرایط و نوع شغل وجود دارد. در ادامه لیست انواع مجوزهای کاری آلمان را مشاهده می کنید:

 • مجوز کار عمومی آلمان ( General Work Permit)

افرادی که بتوانند شغلی در آلمان پیدا کنند که هیچ یک از اتباع و شهروندان اتحادیه اروپا مناسب آن شغل نباشند، می توانند برای مجوز کار عمومی آلمان درخواست دهند. افراد تا زمانی که واجد شرایط شغل مورد نظر باشند، نیازی به مهارت های فوق العاده ای ندارند.

 • مجوز کار افراد ماهر (Highly Skilled Worker Permit)

افرادی که دارای مهارت و تجربه کاری بالایی هستند، واجد شرایط درخواست برای مجوز کار اسکیلد وورکر آلمان خواهند بود.

 • مجوز کارت آبی اتحادیه اروپا برای آلمان ( The EU Blue Card for Germany)

اگر بتوانید در آلمان کاری پیدا کنید که در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان قرار دارد و متوسط درآمد آن 57.000 یورو یا 44.000 یورو در سال است، می توانید برای کارت آبی اتحادیه اروپا درخواست دهید.

 • مجوز کار مستقل (Work Permit for Freelancers)

مجوز کار فریلنسر آلمان در اختیار اشخاصی قرار می گیرد که می خواهند به صورت مستقل و خود اشتغال در آلمان کار کنند و یا به صورت آزاد استخدام شوند.

نحوه مهاجرت به آلمان از طریق کار

شهروندان کشورهای غیر اروپایی به منظور اخذ اقامت کاری آلمان باید شرایط و الزامات زیر را برآورده کنند:

 • پیدا کردن کار در آلمان
 • درخواست برای ویزای ورود به آلمان از طریق سفارت برای مقاصد کاری
 • سفر به آلمان و درخواست برای ویزای کار و اقامت از طریق اداره مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde)

شما همچنین می توانید برای دریافت ویزای کار آلمان از طریق زیر اقدام کنید:

 • درخواست برای ویزای جاب- سیکر آلمان
 • پیدا کردن کارفرما
 • ارسال درخواست مجوز کار برای ادراه مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde )

به این نکته توجه داشته باشید که شما با ویزای شینگن یا از طریق توافق نامه کاری بدون ویزا نمی توانید وارد آلمان شوید و برای ویزای کار آلمان درخواست دهید. در این صورت درخواست شما به صورت کامل رد خواهد شد. افرادی که قصد مهاجرت کاری به آلمان را دارند باید به اداره مهاجرت آلمان ثابت کنند که قصد کار در آلمان را دارند نه گردشگری.

انواع ویزای کاری آلمان

انواع ویزای کاری آلمان

مراحل اخذ اقامت آلمان از طریق کار

آلمان به عنوان چهارمین اقتصاد بزرگ جهان، این فرصت را در اختیار بسیاری از افراد قرار می دهد که در آلمان کار پیدا کرده و به این کشور مهاجرت کنند. ویزای کار آلمان به اشخاص این امکان را می دهد که در ابتدا برای دو سال در آلمان اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند و در صورت واجد شرایط بودن، مجددا ویزای خود را تمدید و برای کارت آبی اتحادیه اروپا و سایر ویزاهای اقامتی آلمان درخواست دهند. مراحل گام به گام  اخذ اقامت آلمان از طریق کار به صورت زیر است:

مرحله اول – دریافت پیشنهاد کاری در آلمان

به عنوان یک شهروند غیر اروپایی، دانستن اینکه از کجا باید جستجوی کار در آلمان را شروع کرد، به شما در تسریع مهاجرت کاری به آلمان بسیار کمک می کند. شما می توانید از طریق سایت های کاریابی یا سایت خود شرکت ها و موسسات در آلمان برای مشاغل مورد نیاز آلمان درخواست دهید. افرادی که دارای سطح تحصیلات بالا، تجربه کاری مرتبط و مهارت زبان آلمانی هستند، شانس بیشتری برای پیدا کردن شغل در آلمان دارند.

شما می توانید برای درخواست کار، مدارک و رزومه خود را از طریق ایمیل برای کارفرمای آلمانی ارسال کنید. معمولا کارفرمایان آلمانی از شما می خواهند مدارک زیر را ارسال کنید:

 • رزومه (CV)
 • نامه پشتیبانی
 • نمونه کار
 • مدارک تحصیلی

شما باید مدارک خود را در قالب یک فایل PDF آماده کنید. دقت داشته باشید که در تمام نامه ها مشخصات شخصی شما شامل نام و نام خانوادگی ذکر شده باشد. کارفرما قرار است ده ها رزومه را بررسی کند، بنابراین رزومه خود را طوری بنویسید که از بقیه متمایز باشد. بسیاری از شرکت ها و موسسات ترجیح می دهند به صورت آنلاین با متقاضیان صحبت کنند. در این صورت یک مصاحبه کاری از طریق اسکایپ را ترتیب می دهند.

مرحله دوم – درخواست برای ویزای کار آلمان از طریق سفارت

پس از دریافت پیشنهاد کاری( Job-Offer) می توانید برای ویزای کار آلمان درخواست دهید. در صورتی که موفق به دریافت پیشنهاد کاری از طرف کارفرمای آلمانی نشدید می توانید برای ویزای جاب سیکر (Job-Seeker ) آلمان درخواست دهید و پس از ورود به آلمان به دنبال شغل بگردید. مدت اعتبار ویزای جاب سیکر آلمان شش ماه است و در این مدت شما فرصت دارید کار پیدا کنید. در صورت پیدا کردن شغل، می توانید برای ویزای کار آلمان و اقامت درخواست دهید.

ویزای کار آلمان و ویزای جاب سیکر به عنوان ویزای بلند مدت در آلمان ( Long-Term Visa) شناخته می شوند. شما به یکی از این دو ویزا برای کار در آلمان نیاز دارید. توجه داشته باشید قبل از اتمام اعتبار ویزا، باید برای مجوز اقامت درخواست دهید. تمامی افراد برای کار در آلمان، باید از طریق سفارت یا کنسولگری آلمان در کشور درخواست دهند.

مرحله سوم- ثبت آدرس محل زندگی در ادراه ثبت شهروندان محلی (Bürgeramt)

زمانی که محل اقامتی در آلمان پیدا کردید، پس از مهاجرت به آلمان باید آدرس محل زندگی خود را اداره ثبت شهروندان محلی ثبت کنید. پروسه ثبت محل سکونت به صورت زیر است:

 • تماس با اداره Bürgeramt و تعیین قرار ملاقات ( در صورتی که آدرس اداره ثبت را ندارید به راحتی با وارد کردن نام محل سکونتتان می توانید آدرس را پیدا کنید.)
 • تکمیل فرم ثبت نام ( شما می توانید به صورت کتبی یا آنلاین فرم را پر کنید)
 • ارائه مدارک ( مدارک قرار داد اجاره خانه، تاییدیه صاحبخانه و پاسپورت )
 • ارسال مدارک به اداره ثبت در روز قرار ملاقات
 • دریافت مدارک ثبت اقامت ( زمانی که برای ویزای کار آلمان و اقامت از اداره مهاجرت آلمان درخواست می دهید به این مدارک نیاز دارید)

مرحله چهارم- دریافت بیمه درمانی

بعد از اخذ مجوز اقامت برای کار در آلمان، می توانید برای دریافت بیمه درمانی ثبت نام کنید. البته باید گفت که زمان ارسال درخواست برای ویزای کار المان نیز به ارائه بیمه نامه نیاز دارید. در صورتی که مجوز اقامت مناسب را دریافت نکرده باشید، بیمه گران عمومی شما را تحت پوشش بیمه قرار نمی دهند. در این حالت بهترین گزینه استفاده از بیمه های خصوصی است.

مرحله پنجم- قرار ملاقات با ادره مهاجرت آلمان (Ausländerbehörde)

بعد از ثبت آدرس محل سکونت و دریافت بیمه نامه، باید قرار ملاقاتی را با اداره مهاجرت آلمان در نظر بگیرید. دفاتر Ausländerbehörde در مناطق مختلف قرار دارد. بنابراین الزامات دفتری که باید برای قرار ملاقات به آن رجوع کنید را بررسی کنید. زمانی که وقتی را رزرو کردید، ایمیلی شامل تاریخ، ساعت و مکان مصاحبه دریافت خواهید کرد.

البته ممکن است بتوانید مستقیما به اداره مهاجرت رجوع کنید و زمان مصاحبه را مشخص کنید؛ اما پس از همه گیری کرونا اکثر دفاتر امکان مراجعه حضوری را لغو کردند و به صورت آنلاین وقت تعیین می کنند.

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق کار

مراحل مهاجرت به آلمان از طریق کار

مرحله ششم- جمع آوری مدارک مورد نیاز برای اقامت در آلمان از طریق کار

مدارکی که برای اخذ اقامت کاری آلمان نیاز دارید شامل موارد زیر می شود:

 • پاسپورت
 • دو قطعه عکس پاسپورتی ( باید الزامات عکس ICAO را داشته باشد)
 • تکمیل فرم درخواست مجوز اقامت (به زبان آلمانی : Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels)
 • تکمیل اظهارنامه روابط کاری توسط کارفرمای آلمانی (Erklärung zum Beschäftigungsverhältnis)
 • قرارداد یا پیشنهاد کاری ( قرارداد باید شامل موقعیت شغلی، مدت زمان استخدام و میزان حقوق باشد)
 • گواهی ثبت (Meldebescheinigung)
 • قرارداد اجاره محل سکونت و نامه تایید اقامت از صاحبخانه
 • اصل مدرک تحصیلی
 • اثبات بیمه نامه ( در صورت داشتن بیمه قانونی باید کارت الکترونیک سلامت و و تاییدیه بیمه سلامت را ارائه کنید. اگر دارای بیمه خصوصی هستید باید گواهی از ارائه کننده بیمه در اختیار داشته باشید تا ثابت کنید بیمه را پرداخت کرده اید)
 • رزومه شغلی
 • صورت حساب بانکی
 • نامه پشتیبانی ( در نامه پشتیبانی یا کاور لتر باید خود را معرفی کنید و دلایل خود برای درخواست کاری که می خواهید انجام دهید را بیان کنید)

( ممکن است به مدارک دیگری برای اداره مهاجرت آلمان نیاز باشد)

مرحله هفتم- ارسال درخواست به اداره مهاجرت آلمان برای اقامت و کار در آلمان

زمانی که تمام مدارک مورد نیاز را جمع آوری کردید، می توانید درخواست خود را برای ویزای کار المان ارسال کنید. در قرار مصاحبه خود با اداره مهاجرت آلمان بهتر است موارد زیر را رعایت کنید:

 • لباس رسمی بپوشید.
 • مدارک خود را به صورت مرتب در پوشه یا کلاسور قرار دهید.
 • ممکن است نیاز باشد هزینه درخواست را پرداخت کنید، بنابراین کارت اعتباری به همراه خود داشته باشید.

از زمانی که درخواست خود را ارسال می کنید، چند هفته طول می کشد تا جواب اخذ ویزای کاری آلمان را دریافت کنید.

ارسال درخواست ویزای کار آلمان

ارسال درخواست ویزای کار آلمان

 بهترین شهرهای آلمان برای کار

با توجه به اینکه نرخ بیکاری در آلمان کمتر از 5 درصد است، می توان نتیجه گرفت که اکثر شهرهای آلمان دارای شرایط خوبی برای پذیرش نیروی کار هستند. اما برخی از شهرهای آلمان هستند که فرصت های شغلی متنوع با حقوق بالاتر و مزایای اضافی برای اتباع خارجی فراهم می کنند. بر اساس معیارهایی همچون موقعیت های شغلی، میزان حقوق، هزینه سالانه زندگی و چشم انداز شغلی می توان ده شهر زیر را به عنوان بهترین شهرهای آلمان برای کار معرفی کرد:

برلین

برلین به عنوان پایتخت آلمان میزبان بسیاری از شرکت ها و موسسات بزرگ و مشهور بین المللی است. با وجود موقعیت های شغلی نامحدود در برلین، افراد زیادی خواستار مهاجرت کاری به آلمان و زندگی در این شهر هستند. اگر چه هزینه زندگی در برلین بالا است، اما میزان حقوق و در آمد مناسب در این شهر، آینده امن و روشنی را برای شما فراهم می کند.

بخش های ICT، رسانه و فناوری اطلاعات قوی ترین بخش های اشتغال در برلین هستند. برلین در زمینه انرژی و فناوری زیست محیطی در آلمان پیشرو است. بخش تولید با ترکیبی از صنایع مدرن و سنتی باعث جذب افراد زیادی برای مهاجرت به آلمان از طریق کار شده است.

فرانکفورت

فرانکفورت به عنوان پنجمین شهر بزرگ آلمان با جمعیت حدود 717624 نفری و به عنوان بزرگترین شهر ایالت هِسِن آلمان یک مرکز مالی پیشرو در جهان است. بانک مرکزی اروپا، بانک فدرال آلمان و دیگر مجموعه های بزرگ مالی در این شهر قرار دارند. افرادی که به کار در آلمان فکر می کنند و امور مالی و بانکداری مهارت دارند، فرانکفورت برای آنها بهترین گزینه است.

مونیخ

مونیخ بزرگترین شهر ایالت باواریای آلمان دارای چشم انداز شغلی شگفت انگیز برای افرادی است که به دنبال کار در آلمان هستند. مونیخ در بخش صنعتی به خصوص در حوزه مهندسی، تکنولوژی و صنایع بهداشتی از قدرت بین المللی برخوردار است. هر چند که هزینه زندگی در مونیخ بیشتر از سایر شهرهای آلمان است، اما باید گفت که میزان درآمد در این شهر بسیار بالاتر از متوسط حقوق در آلمان است.

 

مونیخ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار

مونیخ یکی از بهترین شهرهای آلمان برای کار

اشتوتگارت

اشتوتگارت با جمعیت حدود 312441 نفری، به عنوان یکی از قوی ترین مناطق تجاری در آلمان شناخته می شود. صنایع مهندسی و تکنولوژی در سراسر این شهر گسترده شده اند و شرکت های بزرگی همچون بوش و پورش در اشتوتگارت مستقر هستند. بنابراین می توان گفت شما نه تنها می توانید شهر اشتوتگارت را برای کار در المان در نظر بگیرید، بلکه می توانید شانس بالایی برای دستیابی به اهداف زندگی خود داشته باشید.

هامبورگ

هامبورگ دومین شهر بزرگ آلمان است که دارای بنادر تجاری با ارزشی است. بخش خدمات از جمله بخش تجارت، گردشگری، آموزش و سلامت قوی ترین بخش های اقتصادی در هامبورگ هستند.

کلن

کلن با بیش از یک میلیون جمعیت و داشتن بسیاری از صنایع تولیدی و تجاری به یکی از بهترین شهرها برای کاریابی در آلمان تبدیل شده است. صنعت خودرو بخش اصلی اقتصاد کلن را تشکیل می دهد. علاوه بر این، بخش های دیگری همچون بیمه و رسانه نرخ اشتغال بالایی را به خود اختصاص داده اند. مناظر طبیعی بی نظیر و محیطی ترکیب از زندگی مدرن و سنتی شما را اقامت کاری در آلمان ترغیب می کند.

دوسلدورف

دوسلدورف با بیش از 85000 شرکت به مرکز کسب و کار و علوم ملی و جهانی تبدیل شده است. اصلی ترین صنایع توسعه یافته در این شهر، بخش های خدمات سلامت و تکنولوژی هستند. فرصت های شغلی نامحدود، درآمد بالا و کیفیت بالای زندگی باعث شده بسیاری از افراد دوسلدورف را برای مهاجرت کاری به آلمان انتخاب کنند.

بُن

شهر بن از لحاظ معیارهایی همچون حقوق و تنوع شغلی، در میان بهترین شهرهای آلمان برای کار قرار دارد. تعداد زیادی مشاغل و کسب و کارهای کوچک و متوسط در بن وجود دارد که شانس شما را برای کاریابی آلمان افزایش می دهد. بن یکی از بهترین شهرهای آلمان برای افراد با تحصیلات بالا است زیرا این شهر دارای محیط های تحقیقاتی مدرن و پیشرفته ای است. محیط چند ملیتی و فرهنگی این شهر را به یک انتخاب خوب برای کار در آلمان تبدیل کرده است.

لایپزیک

لایپزیک یک شهر صنعتی است که دارای بازار کار خوبی برای مهاجران است.  با وجود شرکت های BMW  و PORSCHE بزگترین صنعت این شهر، خودروسازی محسوب می شود. علاوه بر این، صنعت تکنولوژی زیست محیطی نیز در سالهای اخیر در این شهر رشد یافته است. نرخ پایین بیکاری و میزان درآمد بالا، لایپزیک را به یک شهر ایده آل برای مهاجرت به آلمان از طریق کار تبدیل کرده است.

دارمشتات

دارمشتات یکی از شهرهای ایالت هِسِن است که حدود 160000 نفر جمعیت دارد. در کنار صنایع بیوتکنولوژی، مهندسی، رسانه و ارتباطات ، صنعت شیمی و داروسازی قوی ترین صنایع در شهر دارمشتات هستند. بسیاری از افراد این شهر را به دلیل حقوق بالا و هزینه های زندگی پایین برای مهاجرت کاری به آلمان در نظر می گیرند.

 

هزینه پایین زندگی در دارمشتات

هزینه پایین زندگی در دارمشتات

کار سیاه در آلمان چیست؟

ممکن است با واژه کار سیاه در برخی از مقالات برخورد کرده باشید اما شناخت درستی ازین مشاغل در کشورهایی همچون آلمان نداشته باشید. کار سیاه به مشاغل غیر قانونی گفته می شود که افراد هیچ گونه مالیاتی برای آن پرداخت نمی کنند. کار سیاه در آلمان یک جرم محسوب می شود و و دارای مجازات های قانونی است. در آلمان کارفرمایانی که به صورت غیر قانونی نیروی کار استخدام می کنند، ممکن است تا 500 هزار یورو جریمه شوند و حتی به زندان بفتند.

برخی از پناهندگان بدون اطلاع از غیر قانونی بودن کار سیاه در آلمان، به انجام اینکارها مشغول می شوند و رنج بی مزدی را متحمل می شوند. اگر پناهندگان و پناهجویانی که به صورت غیر قانونی کار می کنند دستگیر شوند، مبالغ زیادی برای مجازات آنها در نظر گرفته می شود. بنابراین برای کار در آلمان بهتر است راه های قانونی را در نظر بگیرید.

نحوه دریافت جاب آفر یا پیشنهاد شغلی از کارفرمای آلمانی

آیا تا به حال به این فکر کردید که شانس خود را برای دریافت جاب آفر آلمان امتحان کنید. شانس شما برای اخذ ویزای جاب آفر آلمان چقدر است؟ با ما همراه باشید تا شما را با گام به گام دریافت ویزای کار آلمان از طریق پیشنهاد شغلی آشنا کنیم:

1- شانس خود را امتحان کنید

از طریق برخی از وب سایت ها ( مثل Make it in Germany) می توانید مشخص کنید که چقدر شانس پیدا کردن کار در آلمان را دارید. برخی از مشاغل همچون پزشکی، پرستاری، مهندسی و فناوری اطلاعات مشاغل مورد نیاز در آلمان هستند . بنابراین می توان گفت این افراد شانس بالایی برای دریافت جاب آفر آلمان را دارند.

2- الزامات شغلی خود را بررسی کنید

تمامی مشاغل در آلمان دارای الزامات و شرایط مشخصی هستند. اکثر مشاغل در این کشور به مدرک دانشگاهی نیاز دارند. قبل از اینکه برای جاب آفر آلمان اقدام کنید، باید مدارک شغلی و تحصیلی را بررسی کنید و مطمئن شوید که کشور آلمان مدارک شما را به رسمیت می شناسد.

3- به دنبال شغل بگردید

لیست مشاغل آلمان را می توانید از وب سایت های کاریابی این کشور پیدا کنید. اگر به استخدام در شرکت خاصی علاقه مند هستید می توانید مستقیما در وب سایت شرکت ها به دنبال موقعیت های شغلی باشید. موسسه حقوق اصطهباناتی با ارائه مشاوره های تخصصی در خصوص مهاجرت کاری به آلمان و اخذ ویزای کار المان شما را تا رسیدن به اهدافتان همراهی می کند.

4- درخواست خود را بنویسید

زمانی که مشاغل مورد نظرتان را پیدا کردید، باید درخواست خود را ارسال کنید. معمولا شرکتها و موسسات آلمانی از شما می خواهند که رزومه به همراه عکس، نامه پشتیبانی و مدارک تحصیلی خود را ارسال کنید.

5- برای ویزا اقدام کنید

در صورتی که کارفرمای آلمانی شما را برای موقعیت شغلی انتخاب کرد قرارداد کاری را برای شما ارسال می کند. پس از دریافت قرارداد کاری معتبر شما باید برای اخذ ویزای کار به سفارت یا کنسولگری آلمان مراجعه کنید و مراحل مهاجرت کاری به آلمان را تکمیل کنید. ممکن است مدت زمان دریافت ویزا کمی طولانی شود پس حتما کارفرمای خود را در جریان بگذارید.

دریافت ویزای جاب آفر آلمان

دریافت ویزای جاب آفر آلمان

دعوت نامه کاری آلمان

افرادی که موفق به دریافت جاب آفر آلمان می شوند، باید با انواع قراردادهایی که در آلمان در زمان استخدام نوشته می شود، آشنا باشند. شما تنها در صورت داشتن قرارداد معتبر می توانید برای دریافت اقامت کاری آلمان اقدام کنید. به عنوان یک اصل مهم درآلمان، کارفرمایان و کارمندان آزداند در مورد قراردادهای کاری با یکدیگر مذاکره کنند. دعوت نامه کاری آلمان باید شامل موارد زیر باشد:

 • شرح وظایف شغل پیشنهادی
 • مدت زمان قرارداد کاری
 • دوره آموزشی یا کارآموزی
 • ساعت کاری توافق شده
 • میزان حقوق
 • مزایای اضافی
 • مرخصی روزهای تعطیل
 • شرایط فسخ قرارداد
 • محل کار

آیا کار در آلمان بدون مدرک تحصیلی امکان پذیر است؟

افرادی که بدون مدرک تحصیلی قصد مهاجرت به آلمان را دارند، برای کاریابی آلمان با چالش هایی مواجه هستند. به طور معمول ، پیدا کردن شغل در آلمان برای شهروندان کشورهای غیر اروپایی بدون مدرک تحصیلی آسان نیست. در صورتی که به یکی از گروه های زیر تعلق داشته باشید امکان مهاجرت کاری به آلمان بدون مدرک تحصیلی را دارید:

 • داشتن حداقل پنج سال تجربه کار حرفه ای در شغل مربوطه
 • دریافت پیشنهاد کاری از لیست مشاغل مورد نیاز آلمان
 • درخواست برای دوره کارآموزی آوسبیلدونگ آلمان
 • تحصیل و دریافت مدرک تحصیلی در آلمان

برای پذیرش نیروی کار در آلمان، کارفرمایان باید ثابت کنند که هیچ شهروند آلمانی یا اروپایی مناسب شغل پیشنهادی نیست. از همین رو شرایط برای افرادی که مدرک تحصیلی ندارند، دشوار می شود. بهترین راه این است که برای مشاغلی اقدام کنید که با کمبود نیرو در آلمان مواجه هستند. بسیاری از شرکت ها در آلمان ترجیح می دهند افراد با تجربه را استخدام کنند و تنها به داشتن مدرک تحصیلی اکتفا نمی کنند.

نحوه استخدام در شرکت های آلمانی

برای استخدام در شرکت های آلمانی باید تمامی الزامات و شرایط شغل پیشنهادی را داشته باشید.  معمولا شرکت های آلمانی به دنبال استخدام افرادی هستند که در چندین زمینه مهارت دارند. در بازار کار آلمان حدود 1.2 میلیون جایگاه شغلی خالی وجود دارد. این فرصت فوق العاده برای افرادی است که دارای تخصص و تجربه در زمینه های مختلف شغلی هستند.

معمولا شرکت های آلمانی،  مشاغل مورد نیاز خود را در سایت شرکت قرار می دهند. در مرحله اول استخدام در شرکت های آلمانی باید مشاغل بلاتصدی را در سایت شرکت ها پیدا کنید. سپس می توانید با ارسال مدارک مورد نیاز که شرکت مشخص کرده است، درخواست خود رسمی کنید. در صورتی که شما مناسب شغل پیشنهادی باشید، ایمیلی از طرف شرکت دریافت خواهید کرد. معمولا پس از پذیرش اولیه شرکت آلمانی یک مصاحبه کاری را با شما ترتیب می دهد. در صورت قبولی در مصاحبه، قرارداد کاری برای شما ارسال می شود و شما می توانید برای مهاجرت کاری به آلمان اقدام کنید.

کار در آلمان برای پناهندگان

در مورد کار در آلمان برای پناهندگان چقدر اطلاع دارید؟ آیا امکان کار در آلمان برای پناهندگان وجود دارد؟  در اواسط سال 2021 آلمان اعلام کرد که حدود 1.24 میلیون پناهنده در این کشور زندگی می کنند. بر اساس این گزارشات، آلمان به بزگترین کشور پناهجو در اروپا تبدیل شده است. اکثر پناهجویان در آلمان از کشور سوریه هستند. علاوه بر این آلمان میزبان بیش از 27000 افراد بدون تابعیت است. آمارها نشان می دهد که حدود 49 درصد از پناه جویانی که از سال 2013 وارد آلمان شده اند، توانسته اند بعد از پنج سال ورود به آلمان، شغل ثابتی پیدا کنند.

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به علت خطرات موجود در این روش هیچ گونه خدماتی را در زمینه پناهندگی ارائه نمی دهد و این بخش تنها برای آگاهی شما عزیزان می باشد.

استخدام کارگر ساده در آلمان

در جواب این سوال که آیا امکان استخدام کارگر ساده در آلمان وجود دارد یا خیر؟ باید گفت در لیست مشاغل مورد نیاز آلمان، مشاغلی هستند که به مدرک دانشگاهی نیاز ندارند. البته باید به این نکته توجه کنید که به دلیل تقاضای زیادی که برای این مشاغل وجود دارد ظرفیت پذیرش به سرعت تکمیل می شود. به منظور درخواست برای مشاغل ساده در آلمان داشتن شرایط زیر الزامی است:

 • داشتن جاب آفر آلمانی
 • داشتن حداقل 18 و حداکثر 40 سال سن
 • مدرک زبان آلمانی( سطح b2)
 • داشتن حداقل سه سال تجربه کار معتبر
استخدام کارگر ساده در آلمان

استخدام کارگر ساده در آلمان

کاریابی در آلمان برای ایرانیان

برخی از هموطنان به منظور دریافت اقامت کاری آلمان، تصمیم میگیرند ابتدا به آلمان سفر کنند و سپس جستجوی کار را شروع می کنند. ویزای جستجوی کار آلمان ( Job-Seeker) به شما این امکان را می دهد که شش ماه در آلمان اقامت کنید و به دنبال کار بگردید. اگر در پایان این شش ماه، موفق به پیدا کردن کار شدید، می توانید ویزای کار آلمان را دریافت کنید و در این کشور زندگی و کار کنید. به این نکته توجه داشته باشید که با ویزای جاب سیکر آلمان بلافاصله پس از ورود به آلمان اجازه کار ندارید و شما تنها می توانید در مدت اقامت خود به دنبال کار بگردید. به منظور دریافت ویزای جاب سیکر آلمان باید الزامات زیر را داشته باشید:

 • پاسپورت معتبر ( در 10 سال گذشته صادر شده باشد و حداقل 12 ماه بعد از بازگشت اعتبار داشته باشد)
 • کپی صفحات پاسپورت
 • سه قطعه عکس پاسپورتی
 • نامه پشتیبانی( شما باید هدف خود از سفر به آلمان، برنامه ریزی خود برای پیدا کردن شغل و برنامه های شغل جایگزین در صورتی که نتوانستید کار پیدا کنید را توضیح دهید)
 • رزومه کاری
 • اثبات داشتن محل اقامت در آلمان ( مکانی که در طول سفر اقامت خواهید داشت)
 • داشتن مدرک کارشناسی/کارشناسی ارشد معتبر
 • داشتن حداقل پنج سال کار مرتبط با رشته تحصیلی
 • اثبات داشتن تمکن مالی برای پوشش هزینه های دوره اقامت در آلمان
 • ارائه بیمه درمان یا بیمه سفر برای طول دوره اقامت

 کار دانشجویی در آلمان

امکان کار در طول تحصیل، آلمان را به یکی از جذابترین گزینه های مهاجرت برای بسیاری از  دانشجویان تبدیل کرده است. دانشجویانی که تصمیم دارند برای تکمیل هزینه های خود در آلمان کار کنند، در کنار تحصیل می توانند به مدت 120 روز کامل در سال کار کنند. این موضوع را در نظر بگیرید که مشاغلی همچون استادیار یا دستیار پژوهشی جزو مشاغل دانشجویی حساب نمی شود.

اگر در طول تعطیلات ترم بخواهید دوره های کارآموزی را بگذرانید، این دوره ها جزو یک کار عادی محسوب می شوند و از 120 ساعت کار مجاز دانشجویی کم می شوند. البته دوره های کارآموزی اجباری شامل کار دانشجویی در آلمان نمی شود. دانشجویان در آلمان حدود 450 یورو در ماه بدون پرداخت مالیات حقوق دریافت می کنند. صندوقدار، پیک، پرستار بچه، تدریس خصوصی و ژورنالیسم از مشاغل پرطرفدار دانشجویی در آلمان هستند.

ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای

با توجه به نیاز کشور آلمان به مشاغل فنی باید گفت که امکان دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی و حرفه ای وجود دارد. افراد دارای مدرک فنی برای مهاجرت کاری به آلمان باید الزامات سنی، تجربه کاری مرتبط، مدرک زبان آلمانی و گواهی تمکن مالی را ارائه دهند. علاوه بر این، مدارک مربوطه باید توسط سازمان های ارزیابی آلمان اعتبار سنجی شوند.

افرادی که موفق به دریافت ویزای کار آلمان با مدرک فنی حرفه ای می شوند، در اکثر موارد پس از ورود به آلمان باید دوره های کارآموزی و تکمیلی را بگذرانند. معمولا این دوره ها توسط کارفرما ارائه می شود. علاوه بر تکمیل دوره های تخصصی، ممکن است به شرکت در آزمون های تشخیص مهارت در آلمان نیاز باشد.

مصاحبه کاری در آلمان

افرادی که موفق به دریافت جاب آفر آلمان می شوند، معمولا از طریق اسکایپ یا به صورت حضوری باید در یک مصاحبه شغلی با کارفرما شرکت کنند. برای برخی از افراد مصاحبه کاری چالش برانگیزترین قسمت مهاجرت است. در صورتی که کارفرما از شما بخواهد که به صورت حضوری در مصاحبه شرکت کنید، باید برای سفر به آلمان در موعد مقرر آماده شوید. برخی از کارفرمایان هزینه مصاحبه را پرداخت می کنند. حتما از کارفرما در این خصوص سوال کنید. در غیر این صورت کارفرمایان آلمانی از طریق ایمیل تاریخ و ساعت مصاحبه را به شما اعلام می کنند و از شما می خواهند که در مصاحبه آنلاین حاضر شوید.

در طول مصاحبه کاری شما باید بتوانید تاثیر خوبی بر کارفرما بگذارید و ثابت کنید که بهترین گزینه برای شغل پیشنهادی هستید. به دقت به سوالات گوش دهید و ذهن خود را برای پاسخگویی آماده کنید. شما باید وقت شناس باشید، لباس مرتب بپوشید، کپی رزومه و نامه پشتیبانی خود را ارائه دهید و از توانایی ها و قابلیت های خود صحبت کنید.

هزینه ویزای کار آلمان

هزینه درخواست ویزای کار آلمان 75 یورو یا به عبارتی 90 دلار است. به منظور دریافت ویزای کار المان شما باید فرم درخواست(Antrag auf Erlaubnis einer Beschäftigung) را تکمیل کنید و مجوز اقامت (Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels) خود را دریافت کنید. با این وجود، افرادی که برای مقاصد فرهنگی، سیاسی و بشر دوستانه متقاضی مهاجرت به آلمان هستند، از پرداخت این هزینه ها معاف خواهند بود. در صورتی که بخواهید درخواست خود لغو کنید و یا درخواست شما به هر دلیلی رد شود، بازپرداختی دریافت نخواهید کرد.

علاوه بر هزینه درخواست ویزا، شما باید هزینه های دیگری از جمله هزینه ترجمه مدارک ( 230 یورو)، هزینه تایید مدارک تحصیلی و مدارک شناسایی( حدود 400 یورو)، هزینه مصاحبه سفارت ( 75 یورو) و هزینه پرواز و اقامت ( حدود 1400 یورو) را پرداخت کنید. به این نکته توجه داشته باشید که مبلغ 5000 یورو در حساب بانکی خود برای اثبات تمکن مالی داشته باشید.

اداره کار آلمان

اداره کار آلمان با نام رسمی ( Bundesagentur für Arbeit یا BA ) وظیفه اشتغال اتباع خارجی، رسیدگی به مراکز کاریابی و ارائه آمار نرخ بیکاری و نیروی کار در آلمان را بر عهده دارد. اداره BA با بررسی مدارک تشخیص می دهد که آیا شما واجد شرایط مهاجرت کاری به آلمان هستید یا خیر. در صورت تایید مدارک، اداره کار آلمان تاییدیه اولیه (vorabzustimmung) برای درخواست ویزا صادر می کند. پس از دریافت تاییدیه، شما می توانید برای اقامت کاری آلمان اقدام کنید.

دریافت تاییدیه اداره کار آلمان برای دریافت اقامت آلمان

دریافت تاییدیه اداره کار آلمان برای دریافت اقامت آلمان

راه اندازی کسب و کار در آلمان

آلمان میزبان بسیاری از شرکت ها و کسب و کارهای کوچک و متوسط از سراسر جهان است. اقتصاد پویای آلمان کارآفرینان زیادی را جذب خود کرده است. دولت آلمان از ایجاد هر نوع کسب و کاری صرفنظر از آلمانی یا غیر آلمانی بودن، استقبال می کند.  هر ساله بیش از دو میلیون کسب و کار در آلمان ثبت می شود که طیف وسیعی از تخصص ها را در بر میگیرد.

آیا واقعا راه اندازی کسب و کار در آلمان سخت است؟ باید گفت خیر. راه اندازی کسب و کار در آلمان از ایجاد حساب بانکی در آلمان، دریافت ویزای مناسب و اخذ مجوز اقامت شروع می شود. کارآفرینان باید به اداره مالیات آلمان (Finanzamt ) مراجعه کنند و نام خود را به عنوان فریلنسر (Freiberufler ) یا یک تاجر (Gewerbetreibender) ثبت کنند. البته به این مسئله توجه کنید که مراحل ایجاد کسب و کار در آلمان بسته به نوع کسب و کاری که می خواهید شروع کنید متفاوت است.  اکثر افراد برای ثبت نام تجاری در اداره مالیات آلمان به مجوز کسب و کار (Gewerbeschein ) نیاز دارند. کارآفرینان پس از تایید بیمه سلامت ، می توانند کار خود را در آلمان شروع کنند.

هزینه راه اندازی کسب و کار در آلمان بسته به شغلی که انتخاب می کنید متفاوت است. به طور کلی هزینه راه اندازی کسب و کار در آلمان 400 یورو است. افرادی که قصد ثبت شرکت در آلمان را دارند به حداقل 25000 یورو سرمایه نیاز دارند.

 

میزان حقوق و درآمد در آلمان

متوسط حقوق سالانه در آلمان بر اساس هزینه مسکن، بیمه، مالیات، حمل و نقل و سایر هزینه ها محاسبه می شود. میزان درآمد در آلمان بسته به میزان تحصیلات، موقعیت شغلی، تجربه کاری و استانی که در آن کار می کنید، متفاوت است. حداقل درآمد در آلمان 900 یورو و حداکثر درآمد 15000 یورو در ماه است. در جدول زیر میزان حقوق و درآمد در آلمان را ارائه شده است:

 

متوسط درآمد در آلمان

متوسط درآمد در آلمان

حقوق کارگری در آلمان

در سال جاری، حداقل دستمزد در آلمان 1000 یورو در ماه یا به عبارتی 19.000 یورو در سال تعیین شده است. بر این اساس، حداقل حقوق کارگری در آلمان نسبت به سال گذشته 2.23 درصد افزایش داشته است. در ادامه لیست مشاغلی که پایین ترین درآمدها در آلمان را دارند مشاهده می کنید:

مشاغلمیزان درآمد سالانه
آرایشگر17.000 دلار
آرایشگر مو17.000 دلار
پیشخدمت18.000 دلار
باربر19.000 دلار
دستیار دندانپزشک20.000 دلار
کارمند کال سنتر21.000 دلار
مسئول پذیرش21.000 دلار
آشپز21.000 دلار
مشاور املاک22.000 دلار

 

بازنشستگی در آلمان

سن بازنشستگی در آلمان65 سال و ده ماه تعیین شده است؛ اما ممکن است در سالهای آینده این سن به67 سال برسد. افرادی که می خواهند برای ویزای بازنشستگی آلمان اقدام کنند، می توانند این فرایند را از سفارت آلمان در کشور شروع کنند. برای اقامت بازنشستگی آلمان برای اتباع کشورهای غیر اروپایی، معمولا مجوز اقامت موقت (  Aufenthaltserlaubnis) صادر می شود. اعتبار ویزای بازنشستگی آلمان یک ساله است که قابل تمدید است. افراد پس از پنج سال اقامت در آلمان می توانند مجوز اقامت دائم (Niederlassungserlaubnis) دریافت کنند. البته ممکن است بسته به شرایط، قبل از درخواست تابعیت، نیاز باشد به مدت هشت سال در آلمان زندگی کنند.

سخن پایانی

چنانچه تمایل دارید اطلاعات جامع و کامل تری جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان و اتریش، کار در آلمان و اتریش، نحوه انجام پروسه ویزای کار در آلمان یا اتریش بدانید متخصصین و مشاورین کاردان و مجرب ما با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان، آماده پاسخگویی تلفنی و مشاوره حضوری شما دوست عزیز می‌باشند. از اینکه صبورانه مطالب این سایت را مطالعه می نمایید بسیار سپاسگزار هستیم و بدانید که همیشه برای ورود به کشورهای اروپایی نیازمند پرداخت هزینه های گزاف نیستید. امر مشاوره به شما هموطن فهیم کمک خواهد کرد که بهترین تصمیم را اخذ کرده، موسسات حقوقی و معتبر را شناسایی نموده و جهت مهاجرت قانونی و صحیح اقدام نمایید.

سوالات متداول در زمینه کار در آلمان

شما می‌توانید پاسخ سوالات خود را در زمینه کار در آلمان و مهاجرت کاری به آلمان در بخش زیر بیابید.

در صورتی که پس از شش ماه، موفق به کاریابی نشدیم، امکان تمدید ویزا هست؟

خیر، پس از پایان شش ماه، امکان تمدید ویزا و یا تعویض به ویزاهای دیگر وجود ندارد.

امکان بردن همراه مثل همسر، همزمان با نفر اصلی هست؟

خیر، در ویزای جاب سیکر آلمان، امکان داشتن همراه مثل فرزندان و همسر نیست، البته پس از پیدا کردن کار می‌توانید نسبت به اخذ اقامت خانواده اقدام فرمایید.

برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، مدرک زبان لازم است؟

بهتر است، مدرک زبان برای اخذ ویزا و کاریابی داشته باشید.

وقت سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر، چقدر است؟

الان وقت های سفارت زمانبر و در حدود یکسال است. البته امکان اقدام از طریق کشورهای دیگر و با اخذ اقامت آنها وجود دارد.

امکان پیدا کردن کار در آلمان برای رشته‌هایی مثل حقوق، مدیریت و رشته‌هایی در این خصوص هست؟

برای این رشته‌ها شانس خوبی برای پیدا کردن در آلمان ندارید. رشته‌های فنی مهندسی الان وضعیت خوبی برای پیدا کردن کار دارند.

3.7/5 - (3 امتیاز)

1,430 دیدگاه برای “کار در آلمان

 1. عادل گفت:

  سلام سن آوسبیلدینگ آرایشگری چند ساله ؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهترین سن برای دوره های اوسبیلدونگ زیر 25 سال است.

 2. شوان رحمانی گفت:

  سلام ببخشید من 39 ساله هستم با داشتن مدرک لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه آزاد تهران و کلی مدرک کارگاهی و همینطور 5 سال سابقه کار توی بهزیستی آیا امکان دریافت ویزای کاری به طور مثال در زمینه تدریس کودکان یا مددکاری دارم ؟ ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بهترین روش برای شما ورود با ویزای جست و جوی کار است. با این نوع ویزا می توانید وارد خاک آلمان شوید و شغل مربوطه را دریافت نمایید.

 3. مهران گفت:

  سلام
  کارشناسی برق دارم
  ۲۷سالمه
  زبان المانیم دارم میخونم
  ترم ۳هستم
  برق ساختمان
  برق صنعتی در حد متوسط
  دوربین مداربسته
  سیم پیچی موتور های تکفاز و سه فاز
  کارای فنی
  جوشکاری
  و اینا بلدم
  اگر جاب سیکربگیرم چقد توان گیر اوردن کار دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور آلمان نرخ بیکاری بسیاری پایینی را دارد و بازار کار برای افراد با تجربه و استعداد بستر کاریابی فراهم شده است.

 4. آرمان گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ۵ سال سابقه کار در رشته کابینت سازی دارم ولی امسال مدرک فنی ام را گرفتم ، آیا اون ۵ سال جزو سابقه کاری بنده حساب میشه یا سابقه کاری از زمانی که مدرک می‌گیرم به بعد حساب میشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   بله، جزء سابقه کاری شما محسوب می شود.

 5. محمد گفت:

  سلام من دیپلم آی تی دارم وسابقه کار و بیمه ندارم
  زبان انگلیسی هم فولم
  آیا میتونم ویزای کار آلمان رو بگیرم
  ویزای کار در ایران داده می شود؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   یکی از روش های دریافت ویزای کاری آلمان اقدام از طریق ویزای جست و جوی کار است. از این روش می توانید با کارفرما به صورت مستقیم ارتباط برقرار نمایید.

 6. نوید گفت:

  سلام من ۳۱ ساله هستم و در شرکت نفت کار میکنم و لیسانس نفت دارم با ۶ سال سابقه ، اقا هستم ، با مدرک زبان b1 میتونم مهاجرت کنم به المان؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با توجه به شرایط ذکر شده امکان مهاجرت به آلمان برای شما وجود دارد.

 7. محمد گفت:

  سلام،من۳۳ سال دارم،تقریبا دو سال در یک شرکت نفت چینی تحت نام ایرانی کار کردم،وفعلا هم ۶ ماه که در شرکت نیشکر شاغلم مدرکم لیسانس مکانیک ساخت و تولید،دیپلم زبان زبانکده ،مدرک فنی کولر، و باریستایی هم دارم ایا شانسی دارم،البته لیسانس رو سال ۹۹ گرفتم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   ویزای جست و جوی کار آلمان یکی از گزینه های مناسبی مهاجرت به آلمان برای شما می باشد.

 8. عاطفه گفت:

  سلام. من لیسانس کامپیوتر هستم و فوق لیسانس مدیریت صنعتی و 14 سال سابقه کار حسابداری دارم و مدرک زبان B1 رو هم گرفتم. آیا میتونم برای ویزای کار در آلمان اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط ذکر شده در صورتیکه از شرایط سنی خوبی برخوردار باشید، امکان اخذ ویزای آلمان برای شما میسر است.

 9. مصطفی گفت:

  سلام وقت بخیر،
  من حدود ۱۳سال در حوزه بورس سابقه کار‌ بیمه‌ای دارم … سنم ۳۵ساله،
  میتونم برای کار اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و مدرک زبان می توانید ویزای جست و جوی کار آلمان را دریافت نمایید.

 10. محمد گفت:

  ببخشید. سابقه کار برای رشته های فنی حرفه ای میخواد ؟ هزینه شش ماه اقامت در آلمان چقدر میشه تقریبا ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   سابقه کار بسیار کمک کننده می تواند باشد. هزینه زندگی که کشور آلمان برای متقاضیان در نظر گرفته است، ماهیانه حدود 800 یورو است.

 11. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر. با مدرک های فنی حرفه ای مثل مدرک آرایشگری یا آی تی هم میشه ویزا گرفت ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه علاوه بر این مدارک حداقل مدرک دیپلم را نیز داشته باشید، امکان اخذ ویزای آلمان برای شما وجود دارد.

 12. جواد میرزازاده گفت:

  سلام ببخشید برای رشته حسابداری امکان مهاجرت هست؟ بنده 35 سال دارم 10 سال سابقه کار با بیمه دارم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، ویزای جست و جوی کاری آلمان مناسب جهت شرایط شما می باشد.

 13. ملیکا گفت:

  سلام برای مهاجرت کاری با شرایط سنی 29 سال رشته صنایع گرایش ایمنی صنعتی با سابقه کار 5 سال در حوزه کنترل پروژه و مدرک از مجتمع فنی تهران برای گذراندن دوره جامع کنترل پروژه و زبان آلمانی خوب شانسی دارم ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   جهت افزایش شانس ویزای خود جهت مهاجرت به آلمان، الزامی است مدرک زبان ارائه دهید.

 14. عظیم گفت:

  سلام 39ساله هستم مهندس عمران 13سال سایقه کار دارم همسرم فوق لیسانس نانو الکترونیک داره چطور می تونیم مهاجرت کنیم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   جهت مهاجرت تحصیلی به آلمان دانشگاه تحصیلی و تسلط زبانی شما حائز اهمیت است.

 15. حمیدرضا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده دیپلمه هستم و سابقه ده سال بیمه دارم خواستم بدونم میتونم برم المان جهت کار؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   مهاجرت کاری به آلمان بسته به تسلط زبانی و سن شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت مشاوره کافی نمی باشد.

 16. امیر گفت:

  سلام وقت بخیر من لیسانس هوشبری 30 سال سن حدود 7 سال سابقه بالینی و همسرمم لیسانس پرستاری 5 سال سابقه بالینی زبان انگلیسی مسلط هستیم ولی المانی نه متاسفانه میخاستم ببینیم شرایط مهاجرت به المان دانمارک یا اتریش داریم امکان مفقیت چه قدر هستش!؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   جهت مهاجرت کاری به آلمان نیاز به ارائه مدرک زبان آلمانی دارید.

 17. علی گفت:

  سلام
  من کارشناسی برق قدرت از موسسه اموزش عالی دارم
  مدارک مرتبط با رشتن از فنی و خرفه ای که شامل برقکارصنعتی،برق ساختمان،icdl درجه 1میشه رو دارم
  دوسه سالی هم سابقه کار اجرایی دارم ولی متاسفانه بیمه ندارم ک سابقه ام اثبات کنه..چند ماه دیگ ام ازمون ایلتس دارم…ولی شرایط یادگیری زبان المانی رو ندارم..شرایط من برای مهاجرت خوبه؟کدوم کشور مناسبه؟هزینه های کلی مهاجرت چقدره؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت ارائه مدرک زبان و رزومه قوی می توانید برای کشور هایی مانند فرانسه، مجارستان، ایتالیا و غیره اقدام نمایید.

 18. پانیز گفت:

  با سلام من از طریق ازدواج دارم به کشور آلمان میرم دخترم ۲۱ ساله هست فوق دیپلم حسابداری داره در حال کار و تحصیل در مقطع لیسانس در ایران هست ایا بعد از گرفتن اقامت من در المان میتونه ویزای تحصیلی دریافت کنه و اقامت مادرش در آلمان براش امتیاز محسوب میشه یا خیر؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، حضور شما در آلمان می تواند کمک کننده در مواردی مانند پشتیبانی باشد.

 19. ثمین احمدی گفت:

  سلام من در آلمان هستم با ویزای کار برای یک شرکت. 4 ماه دیگه ویزای من تموم می شه. اگر در این فاصله شغل دیگه ای پیدا کنم یا ازدواج کنم آیا می تونم ویزای خودم رو همین جا تغییر بدم و دیگه ایران نرم؟ در ضمن توانایی زبان آلمانی من در حد B1 است. ممنون از راهنمایی شما.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، ویزای آلمان قابل تغییر است.

 20. علی ملالو گفت:

  سلام بنده لیسانس دانشگاه ازاد در رشته صنایع . در همان دانشگاه رتبه دوم بین ااملی رباتیک . طراح . وقالب سازی. بسیار عالی وحرفه ای حتی طراحی خودرو هم میکنم . بعد لیسانس دردانشگاه امیر کبیر قبول شدم سه ترم خواندم به خاطر کار نتوانستم ادامه بدهم . میخواستم برای کار در آلمان اقدام کنم اما نمیدانم از چه طریقی وهزینه هم ندارم که به شرکت ها بدهم . مرا راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط شما برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان مناسب است. برای اخذ این ویزا نیاز به دریافت مدرک زبان آلمانی دارید. به شما توصیه می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت تماس حاصل نمایید تا اطلاعات را به صورت کامل در اختیار شما قرار دهند.

 21. زهرا گفت:

  سلام با مدرک ارشد علوم تربیتی و مدرک مربی مهد کودک فنی و حرفه ای یا جهاد دانشگاهی آیا امکان مهاجرت به آلمان برای شغل مربی مهد کودک هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   برای مهاجرت به آلمان نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سن، تسلط زبانی و رزومه علمی شما داریم. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 22. فرزانه خوش آهنگ گفت:

  سلام وقت به خیر من لیسانس پرستاری هستم دوسال و نیم کار کردم و قصد مهاجرت به آلمان رو دارم ولی میخوام پسرم هم همراه خودم به آلمان ببرم از طریق ویزای کاری که نمیشه پسرم رو ببرم باید چکار کنم هزینه من و پسرم چقدر هست میشه راهنمایی کنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور آلمان به همسر و فرزندان زیر 18 سال افرادی که برای کار به این کشور می آیند، ویزای همراه اعطا می کند.

 23. مهسا گفت:

  سلام
  من خدمات ناخن انجام ميدم كوپ كار هستم مدرك فني حرفه اي دارم كلا ارايشگري بلدم مدرك فني حرفه اي قاليبافي دارم
  همسرم زبان انگليسي فول بيزينس انجام دادن كاراي فني وارد هستن
  چه جوري ميشه اقدام كرد براي رفتن قانوني

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای مهاجرت به آلمان شرایط سنی، مدارک تحصیلی و سایر شرایط شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

   1. ریتمی گفت:

    سلام بنده ۳۱ ساله لیسانس مکانیک گرایس ساخت تولید معدل ۱۴.۹۸مجرد. ولی در حوضه برق خودرو ۵ سالی هست ازاد کار میکنم بیمه هم ندادم ایا شرایط تحصیلی یا کار میشه اقدام کنم
    و ایا با زبان انگلیسی‌ اقدام کنم

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     کشور آلمان ویزای جست و جوی کار آلمان را ارائه می دهد که می توانید تحت این نوع ویزا به کشور آلمان بروید و پس از پیدا کردن کار ویزای خود را تغییر دهید.

  2. میلاد گفت:

   سلام.من ۳۰ سالمه مجرد مدرک کاردانی برق صنعتی دارم.هیچ گونه بیمه ای ندارم.گواهینامه رانندگی پایه ۲ و۳ دارم.وهیچ گونه حرفه خاصی بلد نیستم.مدرک هفت گانه کامپیوتر( مدرک icdl) از فنی و حرفه ای دارم.دارم مدرک مقدماتی آلمانی را میگیرم.آیا شانسی برای گرفتن ویزای کار دارم؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    با سلام و احترام
    برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان شما بابت گپ تحصیلیتان، سابقه کار با بیمه می تواند بسیار کمک کننده باشد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

    1. هلیا گفت:

     سلام.من دانشجوی ترم آخر داروسازی هستم.۲۵ سالمه و ۳ سال سابقه کار در داروخانه دارم اما رسمی نیست و بیمه رد نشده.میخواستم ببینم میتونم برای مهاجرت کاری به آلمان قدام کنم ؟

     1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

      سلام روزتون بخیر
      بله، با ارائه مدرک زبان امکان ارائه ویزای جست و جوی کاری آلمان می باشد.

 24. علی یاری گفت:

  با عرض سلام
  در حالتی که در آلمان کاری پیدا کردیم که در آمد آن کمتر از مقدار مشخص شده برای بلوکارت (۴۰ تا ۵۰ هزار یورو در سال) باشد آیا واجد شرایط دریافت بلوکارت نمی باشیم و باید آلمان رو ترک کنیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بلوکارت نیاز به ارائه کاری دارید که حداقل حقوق مورد نیاز را داشته باشد. برای کمبود می توانید فردی به عنوان پشتیبان معرفی نمایید.

 25. Hossein گفت:

  با سلام وقت بخیر . بنده 42 ساله هستم که در رشته تاسیسات برودتی و حرارتی و تاسیسات ساختمانی تکنسین درجه یک فنی در ایران در سه شرکت معتبر حدود 20 سال با سابقه بیمه مشغول به کار هستم . قصد مهاجرت به المان را دارم بعلت شرایط بد اقتصادی شرکت ها قادر به پرداخت حقوق نمی باشند ایا امکان برای بنده وجود دارد شرکت شما مرا در این تصمیم یاری کند

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط سنی شما، توصیه می کنیم برای کشور های دیگری مانند مجارستان اقدام نمایید.

 26. فرید گفت:

  سلام 26سال دارم با مدرک کارشناسی حسابداری و زبان آلمانی و انگلیسی رو تو سطح پیشرفته هستم. میخوام واسه تدریس زبان انگلیسی به آلمان برم آیا با این شرایط میتونم؟؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهتر است در ابتدا برای اخذ ویزای جست و جوی کار اقدام نمایید و سپس در المان به دنبال شغل و پوزیشن مورد نظر خود باشید.

 27. مهلا گفت:

  با ویزای کاری میشه ادامه تحصیل داد؟
  یا اینکه بعد از گرفتن اقامت دائم میشه ادامه تحصیل داد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، از طریق ویزای کاری می توانید کنار کار نیز تحصیل کنید.

 28. abolfath najafi گفت:

  سلام
  من 37سالمه ، دوتا فرزند و همسر، دوست دارم به یک کشور انگلیسی زبان مهاجرت کنم .13سال سابقه کار با بیمه دارم و 9سال سابقه تدریس.با مدرک کارشناسی برق، در زمینه سیم پیچی موتورهای الکتریکی، طراحی و ساخت تابلوهای برق ، جوشکاری در ارتفاع، آرماتور بندی و ساختمان سازی و خیلی مشاغل دیگه تخصص دارم. منو راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای کار در کشور انگلستان باید یک قرارداد کاری ارائه دهید. همچنین برای کار در کشور هایی مانند کانادا و استرالیا باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید.

 29. رضا گفت:

  سلام، من ۴۱ ساله، فوق تخصص قلب، با ده سال سابقه کار، فارغ التحصیل دانشگاه تهران، در حال یادگیری زبان المانی، متقاضی ویزای کاری یا تحصیلی المان هستم، لطفا راهنمایی فرمایید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به شرایط سنی خود و زمان بر بودن وقت سفارت آلمان، به شما پیشنهاد می کنیم برای اخذ ویزای کار یگروه درمان کشوری مانند سوئد و دانمارک اقدام نمایید.

 30. ع.ح گفت:

  سلام
  می خواستم در مورد وضعیت کاری پزشکان عمومی در آلمان بدونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بازار کار و حقوق دریافتی پزشکان در آلمان خوب است. این کشور از سراسر جهان پزشکان مجرب و خبره را استخدام میکنند.

 31. سید مقداد میرزاده گفت:

  با سلام
  بنده 31 ساله هستم و کارشناسی ارشد مخابرات دارم و 4 سال سابقه کار تو حوزه مخابرات دارم و همچنین خانمم فوق لیسانس نرم افزار دارد و هر دو تقریبا مسلط به زبان انگلیسی هستیم،به نظر شما شرایط گرفتن ویزای کار راداریم؟و چقدر گرفتن ویزا زمان و هزینه دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، لطفا در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای کاری آلمان باید به زبان آلمانی مسلط باشید. وقت سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر حداقل 14 ماه طول می کشد.

 32. پویا گفت:

  با سلام
  بنده از یک شرکت آلمانی پیشنهاد کار دارم. آیا همسر بنده هم از همان ابتدا میتواند همراه من بیاید؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   خیر، بهتر است همزمان اقدام نکنید.

 33. امیر احمد جنگجوی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده مدرک فوق لیسانس برق قدرت دارم .کارمند راه اهن هستم در ضمن پنجسال جوشکار ارگون و جوشکار کد دار بودم و مدرک بازرس جوش لول دو و جوشکار زیر اب هم هستم.میخواستم از شما با توجه به این مدارک و پیشینه کار کدوم کشور و چطور میتونم در یکی از کشورهای اروپایی اقامت بگیرم ممنون میشم راهنمایی کنید .با تشکر امیر جنگجوی

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان و شرایط سنی مناسب، می توانید برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان اقدام نمایید.

 34. امیر فتحی گفت:

  با سلام میخواستم بدونم من با 36 سال سن و 8 سال سابقه در رشته تاسیسات و مدرک فنی و حرفه ای با سرمایه 200 میلیون ایا قادر به مهاجرت به یک کشور اروپایی میباشم اگر بله به چه صورت وکجا با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شرایط سنی و سابقه کار شما برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مناسب است.

 35. فاطمه آرمان گفت:

  سلام ۳۱ ساله هستم ۶ سال سابقه حق التدریس در دانشگاه آزاد و ارشد حسابداری دارم ۲ سال کار با بیمه و یک فرزند ۳ ساله بدون همسر قصد مهاجرت به آلمان دارم ویزای کار رو میتونم دریافت کنم یا بهتره ابتدای ویزای تحصیلی بگیرم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط شما برای ویزای تحصیلی و کاری هر دو مناسب است.

 36. فریبرز شعبانی گفت:

  سلام.بنده لیسانس برق قدرت گرایش مخابرات هستم.و ۴سال سابقه کار و مدارک فنی حرفه ای.متاهل و همسرمم ارشد اقلیم شناسی دارد.
  سطح زبان هردو متوسط.
  ویزای کار به ما تعلق میگیرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، رزومه تحصیلی شما برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان مناسب است.

 37. آصف گفت:

  سلام اگر کسی برای ویزای کار اقدام کند چقدر زمان میبرد که به المان برود در صورتی ک همه ی شرایط را داشته باشد

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   وقت سفارت آلمان حداقل 14 ماه طول می کشد.

 38. حسین اسلامی گفت:

  سلام . آیا بعد از اشتغال بکار و سکونت در آلمان جهت گرفتن ویزا برای همسر و فرزندان زیر 7 سال تسلط همسر به زبان المانی اجباری است و در صورت عدم اشنایی همسر با زبان المانی چه باید کرد .

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهتر است جهت مصاحبه با آفیسر، آشنایی به زبان آلمانی داشته باشید.

  2. مهسا گفت:

   سلام وقت بخیر بنده ۳۳ساله پرستار و ۹ سال سابقه کار در بیمارستان دارم برای اقامت در آلمان شرایطش رو دارم؟ مدرک زبان ندارم

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    سلام روزتون بخیر
    بله، با داشتن مدرک زبان آلمانی ویزای کاری گروه درمان آلمان به شما تعلق می گیرد.

 39. رامتین ناظم گفت:

  با سلام من ویزای 2 ساله مالتیپل شنگن دارم با سابقه سفر امکان دریافت از یک شرکت المانی را دارم که در حال حاضر شرکت ما نماینده این شرکت در ایران است بعنوان بازاریاب بازار ایران میتوانم دعوتنامه کاری بگیرم ایا توسط ان میتوانم ویزای کاری و اقامت موقت بگیرم و بعد از تمدید تبدیل به دائم شود مسلط به زبان انگلیسی و فوق لیسانس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با داشتن آفر کاری معتبر می توانید از ابتدا ویزای کاری را دریافت نمایید؛ که پس از 5 سال می توانید برای دریافت اقامت دائم اقدام نمایید.

 40. علی گفت:

  با سلام و خسته نبشید.
  من 31 سال و همسرم هم 31 ساله هستند.
  تازه ازدواج کردیم.
  من کارشناسی ارشد نرم افزار از دانشگاه ازاد با معدل 17 و همسرم کارشناسی جغرافیای طبیعی هست.
  خواهر و دامادمون 3 سال است در المان پزشک هستند.
  من 4-5 سالیست که برنامه نویسی و طراحی وب کار میکنم.
  زبان انگلیسیم بد نیست.
  7 ماه بخونم میتونم مدرک بگیرم.
  برای اقامت در آلمان چه کاری باید بکنم؟

  چه زبانی بخونم و در چه حدی؟انگلیسی یا المانی؟

  آیا کشور دیگری با شرایط بهتری هم میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار در آلمان بهتر است به مدرک زبان آلمانی مسلط باشید. کشور آلمان بازار کار خوبی برای رشته های مهندسی دارد.

 41. رضا رستمی گفت:

  سلام.من سی سال سن دارم.مدرک لیسانس هوشبری از دانشگاه سراسری دارم.متاهل هستم بایک فرزند.دوسال و نیم سابقه بیمه دارم سربازی هم رفتم.لطفا راهنمایی بفرمائید ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری گروه درمان آلمان باید مدرک زبان ارائه دهید. پروسه دریافت این ویزا نیز حدود یک سال و نیم طول می کشد.

 42. امین گفت:

  سلام – من لیسانس مهندسی نرم افزار دارم 27 سالمه و برنامه نویس هستم و به طور کلی توی ایران هم شغلم همینه …

  با توجه به اینکه در کشورهای اروپایی و امریکایی تکنولوژی بسیار مورد توجه هست، بنده در چه کشوری میتونم مشغول به کار بشم که درامد خوبیم داشته باشه؟ و در کل از نظر فرهنگی و غیره بشه اونجاهم زندگی کرد بدون مشکل؟ ایا المان مورد مناسبیه یا خیر؟

  در ضمن اگر لازم باشه برای کار برم ابتدا باید ویزای کاری داشته باشم یا اقامت باید بگیرم و بعد ویزا؟ مرسی که راهنمایی میکنید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   به شما توصیه می کنیم برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان اقدام کنید. پس از یافتن کار در آلمان می توانید ویزای خود را به کاری و پس از گذراندن 5 سال اقامت دائم این کشور را دریافت نمایید.

  2. سعید گفت:

   با سلام آیا برای شما امکان گرفتن جاب افر در رشته الکترونیک یا بلوکارت و پس از آن سفر همزمان همسر و فرزند به همراه خودم هست اگر هست اعلام فرمائید. ممنون

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    با سلام و عرض ادب
    متاسفانه برای آلمان شانس ویزای همراه به صورت همزمان بسیار پایین است.

 43. محمد ت گفت:

  سلام
  من ۳۰ ساله
  دندانپزشک با ۴ سال سابقه کار در بهداشت و بیمارستان هستم.
  همسرم پزشک عمومی با ۲ سال سابقه کار هست.
  میخوام اطلاعاتی مربوط به ویزای کار ویا ویزای تحصیلی داشته باشم.
  ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری گروه درمان آلمان باید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید. بعد از گذراندن دوره آمادگی می توانید وارد بازار کار شوید.

 44. حمید ابوالحسنی گفت:

  با سلام
  بنده 36 سال سن دارم و متاهل بوده و دارای مدرک کارشناسی کامپیوتر نرم افزار و متخصص برنامه نویسی در سیستمهای مالی و حسابداری هستم،بطوریکه نمونه نرم افزارهای حسابداری طراحی شده توسط بنده در حال استفاده میباشد و دارای 5 سال سابقه بیمه غیرمرتبط و تسلط متوسط به زبان آلمانی در حد a2 میباشم لازم به ذکر میباشد از بستگان درجه یک بنده ساکن و مقیم آلمان هستن اگر نظر شما نسبت به اخذ ویزای جاب سیکر مساعد میباشد لطفا راهنمایی کنید که زحمت انجامش رو شرکت شما عهده دار شود
  مچکرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، شانس اخذ این نوع ویزا برای شما وجود دارد.

 45. مرادی گفت:

  با سلام.بنده دانشجوي ترم آخرمهندسي شيمي ازدانشگاه پيام نور و همسرم فوق ديپلم سيمان ازدانشگاه دولتي و ليسانس حقوق ثبتي علمي كاربردي دارن،ايشون١١سال سابقه كارشركت سيمان و داري ٢فرزندهستيم،بهترين راه براي مهاجرت و كدام كشورپيشنهادشماست باتوجه به شرايط

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت تاییدیه مدرک دانشگاهی شما توسط کشور آلمان می توانید برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان اقدام نمایید.

 46. علی مرعشی گفت:

  با سلام.
  در صورت گرفتن ویزای جستجوی کار در آلمان آیا میتوان همسر و فرزند را با ویزای دیگری مثلاً توریستس همراه خود به آلمان آورد یا خیر. ممنون از راهنماییتون.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بهتر است برای افزایش شانس ویزای خود به صورت همزمان اقدام نمایید.

 47. سعید مهدیزا ه گفت:

  سلام من لیسانس مکانیک دارم ۲۳ سالمه
  سابقه کاری ندارم میخاستم ببینم چطوری میتونم اونجا کار پیدا کنم یا این که تحصیل کنم بعد کار بهم بدن؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن مدرک زبان و سابقه کار مرتبط می توانید برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام نمایید.

 48. محمدرضا زارع گفت:

  با سلام من فارغ التحصیل کارشناسی رشته کامپیتور گرایش نرم افزاز با معدل.13.02 هستم و سابقه کار به عنوان معلم نهضت به مدت 2 سال که همچنان معلم نهضت هستم و بیمه من نیز رد میشود و در سرشماری هم سابقه کار دارم و حدود 7 سال در مغازه تعمیرات کامپیوتر کار کردم ولی در مغازه بیمه نبودم من برای کار در المان یا تحصیل نیاز به چه مدرک زبانی دارم و ایا با این رزومه ایا من رو قبول میکنن؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، امکان اقدام برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان وجود دارد.

 49. مسعود کرمی گفت:

  سلام وعرض ادب . بنده ۳۷ سال سن دارم کارشناسی حسابداری از دانشگاه ازاد ورودی ۱۳۸۱ و ۱۰ سال سابقه کاری و داری یک فرزند ۴ ساله هستم و همسرم کارشناسی کامپیوتر و ارشد آموزش ریاضی دارد . لطفا راهنمایی بفرمایید جهت مهاجرت به المان واجد شرایط هستیم یا خیر ؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای ویزای شش ماهه جاب سیکر اقدام نمایید.

 50. نریمان سرایی گفت:

  سلام پسری ۲۶ساله هستم لیسانس عمران سه سال کارمتناسب بارشته ام داشتم که ۱سال آن بابیمه میباشدزبان اینگیلیسی ام درحد ایلس ۵/۵میباشدمیخواستم راجب ویزای کارالمان سوال کنم که چطوره وهزینه اش چقدره وچقدروقت سفارت طول میکشه وبعدچندسال اقامت دایم تعلق میگیره .ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   وقت سفارت ویزای جست و جوی کاری آلمان حدود یک سال و نیم زمان می برد. بهتر است برای اخذ ویزای جاب سیکر به زبان آلمانی مسلط باشید.

 51. Sara Mohamadi گفت:

  با سلام
  من سی و سه سلم هست لیسانس معماری دارم چهار ساله پروانه اشتغال نظام مهندسی دارم به همین مدت دفتری که جواز دفتر به اسم خودم هست ومسئول دفتر هستم ولی سابقه بیمه ندارم، آیا میتونم ویزای کاری برای آلمان دریافت کنم؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 52. وحید گفت:

  با سلام .من ۲۷سالمه .دارای مدرک کارشناسی برق قدرت هستم .تسلط نسبی به زبان انگلیسی دارم وچهار سال سابقه کاری دارم و در شرکت های کار کردم که از محصولات زیمنس استفاده میشده ودارای لایسنس های زیمنس بودن آشنایی با محصولات زیمنس رو دارم.ودانش فنی در مورد تابلو‌ های برق رو دارم.و توانی انجام امور تابلو سازی برق را به صورت کامل دارم.مدرک فنی که به زبان انگلیسی هست هم دارم اگه لازم باشه زبان آلمانی هم یاد می‌گیرم .ایا امکان مهاجرت از طریق ویزای کار به المان برام ممکنه؟؟؟؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان اقدام نمایید.

 53. امیررضا حانفدا گفت:

  با سلام و سپاس از راهنماییهای ارزنده تان
  من 44 سالمه و فوق لیسانس مدیریت فناوری اطلاعات دارم. 15 سال سابقه کار بیمه دار هم در همین زمینه دارم. 5 تا کارت مربیگری.د رشته های مختلف کامپیوتر و یک عدد گواهینامه 250 ساعته برنامه نویسی پایگاه داده از سازمان اموزش فنی و حرفه ای دارم ایلتس 6/5 دارم و میتونم المانی رو هم یاد بگیرم.میخواستم بدونم چقدر شانس گرفتن ویزا کار در المان رو دارم با سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به شما توصیه می کنیم با توجه به شرایط سنی شما برای کشور دیگری اقدام نمایید.

 54. مهدی اکبری گفت:

  با سلام به حضور شما،بنده دارای مدرک کارشناسی مهندسی بهداشت حرفه ای از علوم پزشکی تهران دوره روزانه میباشم،با 40 سال سن و 12 سال سابقه ی کار،متاهل و دارای یک فرزند،در مورد شانس اخذ ویزای کار و یا تحصیلی در آلمان با شرایط مذکور لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در آلمان محدودیت سنی دارد و بهتر است برای کشور دیگری اقدام نمایید.

 55. محمد جونکی گفت:

  با عرض ادب،بنده با مدرک مهندسی تاسیسات حرارتی و برودتی دارای ۸ سال سابقه مرتبط هستم ،سنمم ۳۴ هست میخوام برای جاب آفر آلمان اقدام کنم لطفا راهنمایی کنید ،با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ جاب آفر باید از دفاتر کاریابی و یا از شرکت و سایت های کاریابی آلمان اقدام نمایید.

 56. سینا مقدم گفت:

  باسلام من 28 ساله دارای مدرک لیسانس حسابداری و b1 آلمانی با سابقه کار وبیمه و درحال حاضر هم دوره های acc رو میگذرونم چقدر احتمال دریافت ویزای کار آلمان برای من وجود دارد؟ ممنون میشم یه سری تو ضیحات تکمیلی ارایه بدین آیا شانسی وجود دارد ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه مدرک تحصیلی شما مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار بگیرد، شانس اخذ ویزای جست و جوی کار آلمان را دارید.

 57. علی محمدپور گفت:

  سلام خسته نباشید بنده 20 سال سن دارم ومی خواستم برم المان یا فرانسه بنده هیچ نومدرکی ندارم من فقط نما کار هستم وجوشکاری هم می کنم می خواستم بدونم می شه رفت یانه چون این سوال خیلی ها هست که اون هایی مدرک ندارن ولی شغل بلدهستن هم می تونند بروند یا نه خسته هم نباشید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری بهتر است حداقل کارشناسی ارائه دهید. به شما توصیه می کنیم از طریق ویزای تحصیلی فرانسه که نیازی به ارائه مدرک زبان ندارند، اقدام نمایید.

 58. فرید شایسته گفت:

  با سلام من 44 سالمه و کارشناسی ارشد برق کنترل دارم و 20 سال سابقه کار مرتبط با رشته. من می توانم ویزای جستجوی کار در آلمان بگیرم؟ محدودیت سنی وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اخذ ویزای کاری کشور آلمان محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 59. محمود گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه دولتی. مکانیک خودرو هستم.24 سالمه.مدرک زبان المانی ندارم ولی زبان انگلیسیم نسبتا خوبه. با این شرایط می تونم ویزای کاری بگیرم یا نه؟ گرفتن ویزا چقدر زمان میبره و هزینه هاش به چه صورته؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید از طریق ویزای جاب سیکر وارد آلمان شوید و سپس کار مورد نظر خود را پیدا کرده و ویزای خود را تغییر دهید.

 60. پیروز میرزایی گفت:

  با سلام
  40 سال سن دارم و در داخل کشور 21 ساله در رشته مهندسی عمران مشغولم چطوری میتوانم درخواست ویزای کار کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اخذ ویزای کاری آلمان محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب کنید.

 61. محسن چوپانی گفت:

  باسلام و احترام
  من دارای فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد هستم و فعلا در یکی از دانشگاههای مادر بعنوان کارمند حسابداری مشغول بکار هستم.سنم ۳۵ و سابقه کاری مرتبط ۸ سال ، بدون مدرک زبان، آیا برای من فرصت شغلی مناسب در آلمان است؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای کار در آلمان بهتر است به زبان آلمانی مسلط باشید.

 62. میثم گفت:

  سلام.من ارشد الکترونیک از دانشگاه ازاد دارم و ده سال سابقه در حوزه مخابراتی -چندین مقاله علمی هم دارم – 36 سال سن دارم .ایا میتونم برای کار در المان اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن مدرک زبان آلمانی، امکان اخذ ویزای جاب سیکر آلمان برای شما وجود دارد.

 63. محمد ف گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  من 29 ساله و کارشناسی ارشد مهندسی عمران هستم. سابقه کاری 5 سال دارم. متاهل ،همسرم کارشناسی مهندسی صنایع و دارای یک فرزند 6 ماهه هستم. مایل به مهاجرت از طریق اخذ ویزای کاری هستم، ممنون میشم راهنمایی کنید. شانسم چند درصده ؟ اگه برای ویزای تحصیلی اقدام کنم شانسم بیشتر و محتمل تره؟
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورتیکه بتوانید مدرک زبان آلمانی ارائه دهید، شانس اخذ این نوع ویزا را دارید.

 64. نسرین حسنلو گفت:

  سلام من دانشجوی پرستاری هستم و در دانشگاه دولتی تحصیل میکنم.یک ترم باقیمونده که فارغ التحصیل بشم.25سال سن دارم و متاهلم.بنظر شما کم هزینه ترین و ساده ترین راه برای اقدام ویزای کار برای کشورهای اروپایی چه راهی میتونه باشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور هایی مانند سوئد، دانمارک و آلمان برای رشته های گروه درمان ویزای کاری ارائه می دهد که می توانید برای اخذ این نوع ویزا اقدام نمایید.

 65. امین نبی گفت:

  سلام
  من و همسرم هر دو مهندس معماری با مدرک کارشناسی و سابقه کار و مسلط به نرم افزارهای معماری و نقشه کشی و طراحی میباشیم. شانس ما برای دریافت کار در آلمان چقدر است؟ ممنون

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری شرایط سنی، سابقه کاری شما حائز اهمیت است. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 66. رضا.ش گفت:

  سلام خدمت مدیر محترم سایت و همکاران گرامی
  با شرایط زیر چگونه میتوانم دعوت نامه کاری از آلمان بگیرم؟
  جنسیت: مرد – فوق لیسانس مکانیک گرایش تبدیل انرژی از دانشگاه دولتی – سن: 37 سال – 8 سال سابقه کار در پتروشیمی و پالایشگاه – انگلیسی در حد خوب – در حال گذرندان زبان آلمانی

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط شما برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مناسب است. در ابتدا ویزای جست و جوی کار دریافت می کنید و بعد از پیدا کردن کار ویزای کاری دریافت می نمایید.

 67. حضوری گفت:

  سلام من متولد۱۳۷۰ هستم لیسانس حسابداری دارم الانم تویه شرکت صنایع غذایی بعنوان کارگر ساده مشغولم زبان انگلیسیم در حد متوسطه. میخواستم بدونم آیا میشه بااین شرایط رفت آلمان.
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. برای ارائه مشاوره بهتر در رابطه با مهاجرت تحصیلی به آلمان باید رزومه علمی و غیره شما را بداینم.

 68. صادق نیازی گفت:

  سلام همسرم 27ساله هست لیسانس پرستاری
  داره وبه مدت سه سال دربیمارستان مشغول به
  کاربوده ایامیتونه اقامت کاری المان رابگیره باتشکر

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، در صورتیکه مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهند، می توانند برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایند.

 69. ساحل سعیدی گفت:

  سلام،نامزد من ۳۲ ساله،فارغ التحصیل ارشد مکانیک دانشگاه دولتیه. و از طریق دوستانش توی یه شرکت گیربکس سازی تو اسل آلمان تحت قرارداد موقت ،مشغول به کار میشه نهایتا ۶ ماهه. توی قرارداد ذکر شده که کارآموز میشه،ولی امکانات خونه و یک وعده غذا و حقوق دو هزار پونصد یورو داره.خود من هم ۳۰ ساله ،لیسانس آیتی و لیسانس حسابداری و سابقه کار ۴ ساله حسابداری و مدرک a1دارم. آیا میتونه منو به عنوان همسر پیوست کنه تو ویزاش؟ شرایطش چطوره اصلا؟، خیلی ممنون میشن کمکم‌ کنید??

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه سند ازدواج و مدارک شما آماده باشد، می تواند برای ویزای الحاق اقدام نماید.

 70. سید علی میرافضل گفت:

  با سلام – من 37 سال سن دارم با سابقه حدود 10 سال در صنعت خودرو که 8 سال آن مدیر واحد کیفیت بوده ام. همچنین دارای ویزای شینگن مولتی با اعتبار 2020/02 هستم. رشته تحصیلی من نساجی هست که متاسفانه مرتبط با زمینه شغلی من نیست. همچنین همسرم با 36 سال سن دارای فوق لیسانس با رتبه عالی از داشنگاه تهران در رشته منابع طبیعی هست و اون هم سابقه کار در شرکت بازرگانی خارجی را داره. به نظر شما بدون داشتن مدرک زبان آلمانی شانسی برای مهاجرت کاری برای ما وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   حیر، برای اخذ ویزای کاری آلمان باید مدرک زبان آلمانی داشته باشید.

  2. مهر گفت:

   با سلام و وقتتون بخیر
   من ۲۸ سالمه، ماما هستم ، مجرد، دانشگاه دولتی خوندم، ۳.۵ سال سابقه کار دارم، زبان انگلیسی اینترمدیت و آلمانیA1
   چقدر شانس برای ویزای کاری دارم؟
   از کجا باید اقدام کنم؟
   ممنونم از کمکتون

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    در صورتیکه مدرک زبان آلمانی بالاتری را دریافت کنید، شانس اخذ ویزای کاری را دارید.

 71. مهر گفت:

  سلام.همسر بنده فوق دیپلم الکترونیک و لیسانس ICT هستن.و 12 سال سابقه کار در این زمینه دارن.مدرک فنی و حرفه ای تعمیرات اسپیلیت و پکیج رو هم دارن.نظر شما در مورد ویزای کاری به آلمان یا اتریش چیست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بساه به شرایط سنی همسر شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 72. Kia sh گفت:

  سلام؛ من کیا ۳۶ سالمه مهندس عمران نقشه برداری؛ با ۷ سال سابقه کاری (بیمه) و چند سال هم بدون بیمه.. میخواستم برای تحصیل همراه کار برنامه ریزی کنم هرچند سخته اما دندون پزشکی رو خواستم ببینم میشه یا نه که با شرایطی که از پذیرش دانشگاه های آلمان تو سایت (مثل شرایط سنی که سفارت چک میکنه و پیش زمینه تحصیل تجربی ) خب شرایط سخت میشه ؛ میتونین یه مشاوره بدین که چه رشته کاری و تحصیلی به شرایط من میخووره و مناسبه کار تو کشور هایی مثل آلمان هست که بشه روش کار کرد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط شما برای اخذ ویزای جست و جوی کاری آلمان مناسب است و می توانید از این طریق اقدام نمایید.

 73. داریوش خوش فطرت گفت:

  سلام
  من ۴۲ سال دارم
  ۲۰سال سابقه کارگاهی و رزومه مکتوب در زمینه کارهای آبی و سازه ای دارم
  فوق لیسانس مهندسی عمران سازه از دانشگاه خوارزمی تهران و لیسانس مهندسی آبیاری از دانشگاه آزاد کرمان دارم
  تخصص اجرایی در زمینه های کارهای بتنی خاکی سدسازی شبکه‌های آبیاری و زهکشی
  آب و فاضلاب خطوط انتقال آب سازهای فولادی و بتنی دارم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه اخذ ویزای کاری آلمان محدودیت سنی دارد و به شما توصیه می کنیم روش دیگری را انتخاب نمایید. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید، تا اطلاعات کامل تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 74. محمد. ا گفت:

  درود مجدد، اگر امکان داره پاسخ سوال من رو هم بدید ممنون میشم، سوالم این بودکه شرط سنی شرط مهمی است وسوال من اینه که آیا تخصص بالا میتونه بعنوان یک امتیاز اون رو پوشش بده وآیا من شانسی برای دریافت کارخواهم داشت، من 50سال دارم ودارای مدرک مهندسی موادگرایش ریخته گری از دانشگاه آزاد کرج هستم، بیش از 12 سال سابقه بیمه درشرکتهای مرتبط با رشته خودم دارم وتسلط کامل در حوضه عملیات حرارتی وریخته گری ونیز متالورژی پودردارم وهمچنین مسلط به زبان انگلیسی هستم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار و یا تحصیل در آلمان شرایط سنی بسیار حائز اهمیت است.

 75. اناهیتا گفت:

  سلام.
  من از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان مدرک کارشناسی پرستاری دارم. 39 ساله و 1 دختر کوچولوی 8 ساله دارم. حدود 17 سال سابقه کار بخش دولتی با سابقه بیمه دارم. چندسال پست مدیریتی دارم. کارمند رسمی. و الان سوپروایزر بالینی هستم.
  اگر ممکن هست در مورد امکان مهاجرت کاری به آلمان راهنمایی بفرمایید. من متوجه شدم که اجازه ی همراه بردن فرزندم رو در صورت مهاجرت ندارم. لطفا در این مورد اختصاصا راهنمایی بفرمایید ممنونم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اگر مایل به بردن همراه به صورت همزمان با خود باشید، به شما توصیه می کنیم ویزای کاری گروه درمان کشور دانمارک و یا سوئد را انتخاب نمایید.

 76. امیر گفت:

  با سلام
  وقت بخیر
  من ۳۷ سال سن دارم و کارشناسی عمران _ عمران دارم از دانشگاه آزاد و نه سال سابقه کار عمرانی مرتبط در شرکت مشاور وابسته به شهرداری تهران منطقه ۱ و ۹ و انجام پروژه های مختلف در شهرداری منطقه یک و نه تهران و بیمه مهندسی مرتبط و همچنین پروانه نظام مهندسی پایه دو
  همچنین حدود ۴ سال پیش مدرک آیلتس ۵.۵ گرفته ام و درحال حاضر تازه شروع به خواندن زبان آلمانی کرده ام.
  باتوجه به دانشگاهی که تحصیل کردم
  +H بود و رشته تحصیلی ام که در سایت ارزیابی مدرک anabin بود
  آیا شرایط اخذ ویزا کاری آلمان دارم؟
  از چه زمان برای وقت سفارش باید اقدام کنم ؟
  باید حتما مدرک B2 آلمانی را بگیرم بعد اقدام کنم؟
  آیا همسر و فرزندانم (زیر ۵ سال هستند) همزمان با من می توانند به آلمان بیایند؟

  ممنون از پاسخگویی شما

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با توجه به شرایط شما امکان اخذ ویزای جاب سیکر آلمان وجود دارد. با ویزای جاب سیکر شانس بردن همراه ندارید؛ بعد از پیدا کردن کار و تغییر ویزای خود میتوانید با خود ویزا ببرید.

 77. وحید رییسی گفت:

  سلام.بنده38سال سن دارم و مدرک مهندسی صنایع دارم و حدود17سال سابقه کار در شرکت فولاد مبارکه اصفهان دارم و مدارک فنی و حرفه ای برق ساختمان و صنعتی دارد.و مدرک فنی و حرفه ای جرثقیل سقفی و حدودهشت سال در این زمینه (جرثقیل)سابقه کار دارم ومدرک زبان b1المانی ندا رم.دارای دو فرزند هستم و خانومم مدرک فنی و حرفه ای خیاطی و ارایش وپیراش دارای شش سال سابق کاری هستند و مدرک فوق دیپلم ایمنی در اصناف را دارند ایا میتونم اقدام کنم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، با توجه به شرایط شما امکان اخذ ویزای جاب سیکر آلمان وجود دارد.

 78. حسین گفت:

  سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون
  شرکت شما کاریابی در المان هم انجام میده؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام و عرض ادب
   خیر، موسسه ما در زمینه کاریابی فعالیتی انجام نمی دهد.

 79. مسعود گفت:

  سلام.من دانشجوی پرستاری ام.20سالمه از همین الان میخام برای مهاجرت شغلی به المان اماده بشم.ایا با معدل کل 13.90میشه واسه مهاجرت شغلی پرستاری به المان اقدام کرد!

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید از طریق ویزای کاری گروه درمان اقدام نمایید که نیاز است به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و مدرک زبان ارائه دهید. همچنین مدرک تحصیلی شما نیز مورد تایید کشور آلمان باشد.

 80. ساسان گفت:

  سلام. من 31 سالمه مدرک فنی حرفه ای تعمیرات دستگاهی سرمایشی و جوشکاری آرگون . (همچنین کار در ارتفاع و غواصی) و 5 سال سابقه تعمیر و نگهداری وسایل برقی و سرمایشی صنعتی دارم.
  با مدرک تحصیلی دیپلم. در حال آموزش زبان آلمانی هستم. برای ویزای کار یا جاب سیکر شانسی دارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای جست و جوی کار بهتر است حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید.

 81. محسن گفت:

  سلام بنده مدرک لیسانس حسابداری دارم
  ولی مدرک 18 ماهه مکانیک ماهر طرح مشترک ایران و آلمان رو دارم
  حدود 5 سال هم مکانیک خودرو هستم
  نظرتون چیه با توجه ب مدرک تحصیلیم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شما می توانید برای ویزای جاب سیکر اقدام نمایید و بعد از پیدا کردن کار ویزای خود را تغییر دهید.

 82. Mona گفت:

  سلام وقت بخیر .همسر من دیپلم دارن اما از فنی حرفه ای هم مدرک نصاب سیستمهای حفاظتی دارن ..۱۰ سال هم سابقه کار مرتبط دارن با بیمه….با گرفتن مدرک زبان عایا شانسی برا کار در المان دارن و همچنین ویزای جستجوی کار؟؟من هم مدرک فنی حرفه ای عکاسی دارم ..امکانش هست باهم برای جستجوی کار بریم؟؟؟من هم مدرک زبان b1 داشته باشم ..دوتا کودک زیر ۸ سال هم داریم .

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   امکان دریافت ویزای جست و جوی کاری برای شما وجود دارد.

   1. رضا گفت:

    سلام خدمت شما . من کارشناسی مهندسی مکانیک دارم ولی حوزه تخصصی و شغل من عکاسی و فیلم برداری و تدوین به صورت حرفه ای هستش و ۶ سال سابقه کار دارم . میخواستم بپرسم از طریق ویزای جست و جوی کار میتونم برای آلمان برای شغلی مثل کار در اتلیه ها و یا شغلای آزاد اقدام کنم مخصوصا اینکه اگر یه آتلیه در آلمان من رو بخواد چطور؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام روزتون بخیر
     برای دریافت ویزای جاب سیکر آلمان معیارهایی مانند سن، مدرک تحصیلی و مدرک زبان شما مورد ارزیابی قرار می گیرد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 83. ملینا ربیعی گفت:

  سلام
  من لیسانس هوشبری دارم و 25 سالمه میتونم برای این رشته ویزا آلمان بگیرم؟؟
  به جز ویزا کاری دیگه چطوری میشه اقدام کرد؟ ینی چطوری میتونم به بیمارستانها درخواست کار بدم که اگر اونها قبول کنن شرایط بهتر میشه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای شما بهتر است از طریق ویزای کاری اقدام نمایید.

 84. امیر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده مهندس عمران با 41 سال سن.
  قصد مهاجرت کاری به آلمان رادارم.مدرک زبان ندارم.
  آیا اگر کارفرمایی با همین شرایط حال حاضر پیدا شود ، امکان مهاجرت در کمترین زمان رادارم؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت ویزای جست و جوی بهتر است به زبان آلمانی آشنایی داشته باشید.

 85. علی گفت:

  سلام اگر استخدام غیر رسمی یعنی به صورت قراردادی با شرکتی که تحریم شده بشیم
  برای مهاجرت مشکلی پیش نمیاد؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   برای دریافت ویزای کاری باید قرارداد کاری و یا آفر کاری را ارائه دهید.

 86. مرتضی گفت:

  سلام وقت بخیر میخواستم بدونم برای ورزشکاری ۳۶ ساله که مقام قهرمانی استانی در رشته بوکس داره امکان مهاجرت به آلمان برای مربیگری( در صورت اخذ مدرک مربیگری درجه سوم) وجود داره یا خیر و اگه پیشنهاد بهتری دارید ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در ابتدا باید برای ویزای جاب سیکر اقدام نمایید و در صورتیکه بتوانید آفر کاری ارائه دهید، ویزای خود را تغییر می دهید و در آلمان می مانید.

 87. سارا گفت:

  با سلام من امسال در رشته دامپزشکی دانشگاه آزاد فارغ التحصیل میشم . برای رشته من امکان گرفتن ویزای کار وجود داره ؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کار و یا ادامه تحصیل دامپزشکی باید مدرک تحصیلی خود را تایید کنید و تاییدیه مدرک هر کشور الزامات مربوط به خود را دارد.

 88. عیسی علیزاده گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  بنده فوق دیپلم عمران دارم و مدرک فنی حرفه ای مکانیکی و تقریبن 1 سال میشه که در مغازه مکانیکی مشغول به کار هستم در ضمن 24 سال سن دارم آیا بنده هم میتونم ویزای کاری برای شغل مکانیکی بگیرم ؟ سریع ترین راه ممکن چی هست ؟ممنون میشم راهنماییم کنید………. با سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری و یا جاب سیکر آلمان بهتر است حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید.

 89. komeil گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من حدود 5 ساله هست در حوزه ی هوش مصنوعی و علم داده و طراحی وبسایت و . . .کار میکنم
  همچینین در حوزه iot
  در تمامی این حوزه ها هم کار کردم و سابقه کار دارم
  سن 19 سال دارم با شرکت های آلمانی هم کار کردم و در حال حاضر هم کار میکنم
  سوالم این بود اگر بخوام به آلمان برای کار سفر کنم امکامش هست با سن کم ؟
  من با سطح b2 هستم آلمانی رو بلدم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورتیکه مدرک زبان و مدرک تحصیلی متناسبی داشته باشید، می توانید برای ویزای جاب سیکر آلمان اقدام نمایید.

 90. فربد گفت:

  وقت بخیر
  بنده تکنسین دسترسی با طناب صنعتی
  industrial rope access
  هستم و مدرک بین المللی IRATA از کشور انگلستان دارم
  آیا شرایط مهاجرت کاری برای من صدق میکنه؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای جاب سیکر آلمان مدرک تحصیلی، شرایط سنی و مدرک زبان شما حائز اهمیت است.

 91. مهر گفت:

  سلام.شرایط کاری برای دندانپزشکان در آلمان چطور است؟ من 24 ساله و دندانپزشک هستم.به آلمانی هم مسلط هستم.

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای اخذ ویزای کاری آلمان اقدام نمایید و در ابتدا در دوره آمادگی شرکت کرده و سپس وارد بازار کار شوید.

   1. مهر گفت:

    ممنون.درمورد بازار کار این رشته چطور؟ چون هرمطلبی که نوشتید برای پزشکان و دارو سازان بود.برای ما مناسب نیست؟

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     با سلام
     بازار کار مهندسین نیز در کشور آلمان که کشوری پیشرفته و توسعه یافته است، نسبت به بسیاری از کشور ها خوب است.

 92. علی پارسا گفت:

  موسسه شما خیلی خوب در امر پاسخ دادن به سوالات و راهنمای کردن متقاضیان فعالیت می کند .خدا براتون بسازه

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام
   متشکریم از دیدگاه و نظر لطف شما

 93. مصلحی گفت:

  سلام
  من به تازگی ویزای جستجوی کار دریافت کرده ام اما به دلیل کرونا محدودیت ورود به آلمان وجود دارد به جز برای کسانی که قرارداد کاری داشته باشند. ایا موسسه شما خدماتی از قبیل جستجوی کار نیز ارائه میده؟ یا فقط برای ویزای جستجوی کار هست؟

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   متاسفانه موسسه ما در رابطه با کاریابی اقدامی انجام نمی دهد.

 94. مرتضی گفت:

  سلام. مرتضی هستم 34 ساله. مدرک لیسانس مترجمی زبان دارم و بیش از ده سال سابقه کار در زمینه یتبلیغات. تابلوسازی، چاپ فلکس وبنر و برش لیزری. بیشتر کارم تبلیغات هست. آیا شانسی برای کار در المان برای من هست یا نه؟ چطوری میتونم بررسی کنم که آیا شغل مربوط به کار من در آلمان هست یا نه؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   امکان اخذ ویزای جاب سیکر برای شما وجود دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 95. AMG گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من 32 سالمه
  کارشناسی ارشد حسابداری از دانشگاه تهران دارم
  6 سال سابقه ی کاری با بیمه (4 سال حسابدار، 2 سال سرپرست مالی حسابداری)
  مدرک آیلتس 7 هم دارم ولی آلمانی بلد نیستم
  در ضمن در حال اتمام ACCA هم هستم که بعد از اتمام دوره یک لیسانس حسابداری از دانشگاه oxford brookes رو دریافت میکنم.(حدودا 5 ماه دیگه)
  به نظر شما آیا شانسی برای گرفتن شغل دارم ؟ شانسم چقدر هست؟
  در ضمن تشکر میکنم بابت سایت عالیتون و اطلاعات بسیار خوب و کاربردی که در اختیار ما گذاشتین.
  سپاس

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت ویزای کاری آلمان باید اشنایی به زبان آلمانی داشته باشید.

 96. داود اکبری گفت:

  سلام من دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه پلی تکنیک تهران رشته عمران زلزله میباشم دارای 17 سال سابقه کار مرتبط با بیمه و 44 سال سن میباشم
  خواستار کار در آلمان میباشم لطفا راهنمایی فرمایید . ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به سن شانس دریافت ویزا کار خیلی کمه.
   پیشنهاد می کنم از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید.

 97. مجيد ملكي گفت:

  سلام
  ملكي هستم با مدرك كشاورزي و سابقه كار بيمه اي مرتبط بالاي ١٥ سال و ٤١ سالمه امكان مهاجرت كاري براي من وجود داره ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله شانس اخذ ویزای کار دارید ولی با توجه به رشته تون یه خورده پیدا کردن کار براتون ممکنه سخت باشه.

   1. ساسان برزگر گفت:

    سلام عذر میخوام لیسانس معماری هستم .خواستم بدونم جاب سیکر چقد شانس دارم ممنون

    1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

     سلام وقتتون بخیر
     اخذ ویزای جاب سیکر بسته به مدرک تحصیلی، سابقه کار و مدرک زبان شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 98. محمدمهدی گفت:

  سلام من رشته مهندسی خودرو ،متاهل دارای یک فرزند میباشم،ودر حدود ۱۵سال در صنعت خودرو سازی مرتبط به رشته ام
  میباشم،سنم ۳۷سال هستش،میتونم برای آلمان درخواست اقامت کاری بکنم،راهنمایی بفرمایید که کم هزینه ومحتمل راه کدوم میباشد،ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار گزینه مناسبی است، هزینه زیادی هم ندارد.

 99. آرمیتا گفت:

  با سلام
  بنده دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از یکی از دانشگاههای معتبر دولتی ترکیه هستم ولی برنامه نویسی من در حد اعلا نیست و ترجیح میدم فعلا در بخش IT کار کنم. ایلتس هم در حد 7 میتونم راحت بگیرم، زبان آلمانی هم در حد A2 و زبان ترکی استانبولی هم در حد عالی بلدم.
  آیا آلمان و ویزای جستجوی کار برای من مقصد مناسبی هست؟ در ضمن تجربه سالها کار در شرکتهای کامپیوتری به عنوان متخصص آی تی رو دارم.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، با توجه به توضیحات ویزای جستجوی کار آلمان بسیار مناسب است، بازار کار رشته شما هم خوب است.

 100. هانی گفت:

  سلام.لیسانس تاسیسات دارم.حدود 4 سال سابقه کار دام تو قسمت تاسیسات دیگ بخار ولی دوره زبان ندارم میتونم واسه کار تو آلمان امید داشته باشم.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، بهتره زبان آلمانی رو تقویت کنید.

 101. رضا سمیعی گفت:

  با عرض سلام و ادب
  من رضا سمیعی 36 ساله با مدرک کارشناسی عمران از دانشگاه خاوران مشهد که دارای مدرک mspکنترل پروژه و متره و براورد از فنی حرفه ای هستم،که میحواهم برای ویزای کار المان اقدام کنم و در حال ازدواج میباشم.از سال 89 سابقه بیمه دارم ولی تنها 4 سال تا الان بیمه دارم وبقیه سابقه کار فقط زرومه ای است.زبات انگلیسی ذز حد ایلتس 6 می باشد.ایا شرایط برای جستجوی کار دارم؟لطف کمید راهنماییم کنید تا در ابتدای تشکیل زندگی تصمیم درستی بگیرم.
  واینکه برای رشته عمران چه دوره هاب فنی حرفه ای به درد میخورد؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، یه خورده پیدا کردن کار برای رشته مهندسی عمران ممکنه سخت باشه. همچنین نمیتونید همسرتون رو از ابتدا با خودتون ببرید.

 102. مهدی گفت:

  سلام
  من دارای مدرک مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد و 8 سال سابقه کار فنی هستم و دارای مدارک فنی حرفه ای می باشم. ایا میتوانم برای گرفتن ویزای کار المان اقدام کنم؟ 35 ساله و متاهل و دارای یک فرزند می باشم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید، فقط همانطور که در متن مقاله هم نوشتیم، امکان بردن خانواده از ابتدا نیست.

 103. Navid Ra گفت:

  سلام وقت بخیر
  نوید هستم ۳۱ ساله ، متاهل ودارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد مشهد.همراه با رزومه کار اجرایی.
  شرایطی برای اقامت در آلمان و ( ویزای کار)هست برای بنده ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، از طریق ویزای جاب سیکر یا جستجوی کار اقدام کنید، با توجه به مدرک تحصیلی و سابقه کار شانس خوبی دارید.

 104. نوید گفت:

  سلام وقت بخیر
  نوید هستم ۳۱ ساله ، متاهل ودارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آزاد مشهد.همراه با رزومه کار اجرایی.
  شرایطی برای اقامت در آلمان ( ویزای کار)هست برای بنده ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به مدرک و رشته تحصیلی می توانید برای ویزای جستجوی کار درخواست بدهید.

 105. صالح گفت:

  سلام مرسی از پاسخگویی تون
  مدرک من دانشگاه آزاد بافق هست ولی اونطوری که خوندم توی ZAB واحد مدرک دانشگاهی زیاد مهم نیست دانشگاه آزاد کلا H+ حساب میشه
  اگر اشتباه میکنم میشه بگید ؟
  یه سوال دیگه هزینه اقدام برای دریافت ویزای جاب سیکر از طریق شما چقدر هست؟
  هزینه گرفتن ویزای بلو کارت رو هم بفرمایید؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   اگر به مدرک تون شک دارید می تونید بفرستین زب که تاییده بگیرید ازشون. هزینه موسسه ما الان حدود 1500 یورو هست.

 106. وحید گفت:

  باسلام
  بنده داری لیسانس مدیریت بازرگانی هستم،31 سال سن، متاهل، داری یه فرزند3.5 ساله، دارای 10 سال سابقه کار در شرکت نفت(فنی)،زبان آلمانی هم بلدم، شرایط گرفتم ویزای کاری آلمان رو دارم؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   خیر با توجه به رشته تحصیلی که فرمودین، شانس موفقیت زیادی برای مهاجرت به آلمان از طریق ویزای جاب سیکر ندارید.

 107. امیر گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  من مهندس عمران 35 ساله دارای 11 سال سابقه کار زبان آلمانی در حد b1
  آیا سفارت سوء پیشینه میخواد؟ جهت ویزا کار المان

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   بله میتونید اقدام کنید.

 108. ابوذر گفت:

  با سلام و احترام ممنون بابت مطالب مفیدتان. من ۳۰ ساله کارشناسی ارشد زبان انگلیسی با ۵ سال سابقه در هتل چهار ستاره هستم آیا اخذ ویزای کار آلمان برای بنده مقدور است؟ با تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   خیر رشته خوبی برای اخذ ویزای کار ندارید.

 109. ساسان گفت:

  سلام من 31 سالمه متاهلم دیپلم کامپیوتر و دو مدرک فنی حرفه ای 1_تعمیرکار دستگاهای خنک کننده سرمایشی تجاری و خانگی 2_ جوشکاری کار محافظ آرگون رو دارند. در کنار این مدرک غواصی تخصصی و کار در ارتفاع… 5 سال سابقه بیمه تکنسین برق و تعمیر وسایل برقی دارم.در حال حاضر کلاس زبان آلمانی میرم. میتونم ویزای مهاجرت کاری بگیرم یا جاب سیکر ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   خیر امکان اقدام را ندارید، حداقل مدرک لیسانس برای اقدام لازم است.

 110. حامد گفت:

  یاسلام خدمت شما و تشکر از سایت خوبتون
  بنده لیسانس مهندسی برق قدرت دولتی دارم 24سالمه و استارت یک کار مرتبط با رشته ام رو زدم ولی من کارت معافیت پزشکی (رماتیسم)دارم ولی تو کارهای روزمره ام خلل ایجاد نمیکنه اما دارو مصرف میکنم وسوالم از خدمتتون اینه که به ویزای کار میتونم فکر کنم؟
  که سابقه کارمو بالا ببرم یااینکه به راه های دیگه باید فکر کنم؟
  لطفا راهنمایی کنید تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بستگی به روشی که انتخاب می کنید بستگی دارد، مثلا ویزای جستجوی کار تقریبا دوسال زمانبر است، می توانید اقدام کنید و در این مدت هم رزوومه خودتون را قوی کنید.

 111. علیرضا گفت:

  سلام من ارشناسی ارشد حقوق جزا از دانشگاه ازاد هستم وکیل هستم با حدود 7سال سابقه کار سنم هم 33سال هست خارج از رشته تحصیلی به لحاظ اینکه قبل از کار وکالت شغلم آزاد بود تو امور کشاورزی وساخت وساز هم توانایی های زیادی دارم زبان انگلیسیم هم بد نیست البته دنبال مدرک نبودم میتونم بگیرم شرایط مالیمم متوسطه قصد مهاجرت به آلمان رو دارم یه شغل معمولی که لزوما وترجیحا به رشتم ربط نداشته باشه برام گیر میاد ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای ویزای کاری باید با توجه به مدرک تحصیلی اقدام کنید، البته بعد از مهاجرت الزمی نیست که کار مرتبط با رشته خودتون را داشته باشید. برای راهنمایی و توضیحات بیشتر با دفتر تماس بگیرید.

 112. بهرام گفت:

  باسلام
  بهرام هستم
  دارای مدرک کارشناسی مکانیزاسیون کشاورزی و کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی گرایش مدیریت استراتژیک از دانشگاه آزاد
  ۴۵ ساله و دارای ۱۷ سال سوابق کاری در زمینه های امور گمرکی، کشاورزی و مدیریت
  آیا امکان استفاده از بلوکات در آلمان برای بنده هست یاخیر؟
  لطفا راهنمایی فرمائید. باتشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   با توجه به سن شرایط مناسبی ندارید، بهتر است از طرف دیگر اقدام فرمایید.

 113. صالح گفت:

  سلام وقت بخیر
  مدرک بنده مهندسی معدن لیسانس (4ساله) هست 12سال سابقه بیمه دارم بنظرتون من میتونم برای ویزای جاب سیکر اقدام کنم و اپرو بگیرم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله می توانید اقدام کنید، البته دانشگاهی که مدرک گرفتید هم مهم است، مدرک تحصیلی باید تایید شود.

 114. بهاره گفت:

  سلام
  منو همسرم هر دو فوق لیسانس مدیریت کسب و کار از دانشگاه دولتی داریم و حدود سنمون 46 سال است آیا شانسی برای اخذ ویزای جستجو کار آلمان داریم؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   با توجه به سن شانس ویزای جستجوی کار خیلی کم است. پیشنهاد می کنم به سایر روشها فکر کنید.

 115. حسین گفت:

  داشتن رشته دانشگاهی مرتبط با سابقه کاری مهم هست؟
  من لیسانس عمران دارم اما سابقه کاری در خصوص system administrator دارم و در ارتباط با سابقه هم دو مدرک بین المللی از کانادا دارم که دارای تاییدیه هست
  برای جستجوی کار یا اجازه کار وضعیت چطور هست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   امکان اخذ ویزا با توجه به کارشناسی عمران هست، ولی با توجه به شرایط ممکن است کاریابی مقداری برای شما مشکل باشه.

 116. بهرام گفت:

  سلام
  سابقه ی کار با تولیدات شرکت های آلمانی مثل siemens و edress huaser و تخصص در زمینه سیستم های کنترل صنعتی زیمنس مزیت محسوب میشه؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   داشتن سابقه کاری در کل اهمیت داره حالا اگه با این شرکت ها باشه می‌تونه امتیاز بیشتری براتون داشته باشه.

 117. دلارا آسمان گفت:

  سلام بیست و چهار ساله هستم لیسانسم رباتیک از دانشگاه دولتی ه ولی خیلی دانشگاه رده بالایی نیست، سابقه کارم یکساله.. آیلتس 7 رو راحت میتونم بگیرم و هر مدرک جانبی که احتیاج باشه( نرم افزاری و برنامه نویسی) میخوام بدونم شرایط کار یا تحصیل برام تو آلمان هست یا نه و اگه شدنیه چقدر زمان میبره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که شرایط ویژه داشته باشید،(از نظر علمی و تحصیلی) می توانید برای درخواست تحصیل و سپس کار در کشور آلمان درخواست داده و منتظر نتیجه مراکز مربوطه باشید.
   ضمن اینکه برای کار و زندگی در کشور آلمان شما نیازمند به دانش زبان آلمان خواهید داشت و داشتن مدرک آیلتس ملاک نیست.

 118. سید محمد آذرشب گفت:

  سلام من ۳۶ سالمه فوق دیپلم الکتروتکنیک دارم و حدود ده سال سابقه بیمه دارم ودر در ضمینه برق صنعتی وبرق رسانی شبکه توزیع نیرو سابق کار دارم ضمنا جوشکاری هم بلدم به چه شکل میتونم ویزای کار بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   باتوجه به سابقه کاری خوبی که دارید، تحت عنوان نیروی کار متخصص می توانید شرایطی را برای مهاجرت کاری به آلمان فراهم آورید.

  2. احمدی گفت:

   سلام وقت بخیر
   بنده فارغ التحصیل رشته پرستاری هستم سابق کار ندارم
   ولی قصد مهاجرت به آلمان دارم مدرک زبان آلمانی A1 دارم امکانش هست باطرح جاب سیکر بتونم اقدام کنم

   1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

    سلام، وقت بخیر
    در حال حاضر آلمان به دلیل نیاز به کادر درمان، ویزای کار برای این دسته از متقاضیان در نظر گرفته، که شامل پرستاران نیز می شود. البته مدرک زبان b2 لازم است.

  3. حامد گفت:

   با سلام
   بنده حامد هیات علمی فیزیک در یکی از دانشگاه های ایران هستم. در آستانه 40 سالگی و هم اکنون در کشور آلمان دوره فرصت مطالعاتی رو میگذرانم. ویزای بنده اقامتی نوع d میباشد . خواستم ببینم شانسی برا دریافت ویزای کار دارم؟

   1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

    با سلام و احترام
    در صورتیکه بتوانید یک پیشنهاد شغلی بیابید، می توانید ویزای خود را تغییر دهید.

 119. محسن کرمانی مقام گفت:

  سلام

  با توجه به وضعیت حال حاضر ایران که هیچ کارفرمایی نمی خواد حقوق کارکنانش رو پرداخت کنه

  امکان کار کردن در آلمان برای مشاغل ساده که نیاز به تخصص و زبان نداشته باشند وجود دارد ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانستن زبان در حد معمول و داشتن تخصص برای کار کردن و درآمد متعادل از الزامات است که باید حتما مد نظر داشته باشید.

 120. محمد گفت:

  سلام من ۳۳ سالمه و دارای مدرک فوق لیسانس تجارت الکترونیک ,ده سال سابقه کار همراه با بیمه در شرکت نفت دارم که البته نامرتبط با رشته تحصیلی هست (سمت: اپراتور دستگاه ) و همسرم هم ۲۷ سالشه و دارای مدرک فوق لیسانس تجارت الکترونیک هست ایا شرایط دریافت ویزای کاری رو داریم.!محل دریافت مدرک تحصیلی هم دانشگاه آزاد واحد سپیدان هست!

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، بله شرایط ویزای جستجوی کار را دارید، می توانید اقدام کنید.

 121. مهدی گفت:

  سلام ۳۲ سالمه لیسانس بازرسی جوش مدرک جوشکاری و بازرسی جوش حدود ۱۲۰۰ ساعت فنی حرفه ای مرتبط با جوشکاری و ۲۲۰۰ ساعت رایانه کار کلا کار م ساختمانه سازه های ال اس اف انواع سقف های فولادی شیروانی نمای داخلی از کناف پلیمر چوب زبان بلد نیستم مدرکی ندارم .چه کاری کنم برای کار در المان ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به موقعیت سنی خوبی که دارید، میتوانید رزومه کاری تان را برای کارفرماهای آلمانی ارسال نمایید تا در صورتی که به تخصص شما احتیاج داشته باشند، برای شما دعوتنامه کاری ارسال کنند.
   داشتن دعوتنامه کاری، به منزله اخذ ویزا با کمترین دغدغه است.

 122. حمزه زند گفت:

  باسلام بنده۳۴سال سن دارم بامدرک دیپلم مدت۱۲سال تو کارکابینت فلز وMDFو کمد دیواری و مصنوعات چوبی هستم دارای پروانه کسب ومدرک فنی حرفه ای وچن سال نیزبیمه دارم متاهل ودارای یک پسر۳ساله نیزمیباشم ایا شرایط کاردرکشور المان و دارم واز چه طریق بایداقدام کنم ممنون میشم راهنماییم کنین.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   برای درخواست ویزای جستجوی کار باید حداقل مدرک کارشناسی داشته باشید. با توجه به شرایط شما این نوع ویزا مناسب شرایط شما نیست.

  2. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما می توانید در راستای کسب و کار خود به دنبال شغلی در کشور آلمان باشید و در صورت اشتغال، درخواست ویزای خانوادگی را به سفارت ارائه کنید.
   در اینصورت است که شما میتوانید به روش کاری به این کشور مهاجرت نمایید.

 123. حسین لطفی گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من کارشناس رشته علوم آزمایشگاهی تشخیص طبی با 16سال سابقه کار و 38ساله هستم. البته مدرک زبان انگلیسی یا آلمانی ندارم. سوابق دانشگاهی و ریز نمراتم خوب هست.
  میخواستم بدونم ایا امکان پیدا کردن کار تو آلمان برام وجود داره یا نه؟
  و اگر این امکان هست چطوری و از کجا باید اقدام کنم؟
  البته همسرم هم رشته علوم آزمایشگاهی با پنج سال سابقه کار هستن آیا برا ایشان هم امکان کار یا ادامه تحصیل وجود داره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام و وقت بخیر
   با توجه به مدرک و سابقه کار شما، شرایط هر دوی شما برای ویزای کار کادر درمان مناسب است، البته نیاز به مدرک زبان آلمانی دارید.

 124. رضا گفت:

  با سلام اینجانب اخرین مدرک تحصیلیم ارشد هست.ولی دانشگاه محل تحصیل مقطع ارشدم در سایت آنابین نیست.در صورتی که مدرک مقطع کارشناسیم هست و مورد تایید می باشد.ایا مدرک مقطع کارشناسیم نیاز به معادل سازی داره؟اگه نیاز باشه چه مدت معادل سازی صورت میگره؟معادل سازی در آلمان هست؟.۳۰ ساله و مجرد هستم.در حال حاضر دارای ۴ سال سابقه کار و کارمند رسمی یکی از شرکت های وزارت نیرو می باشم.(بیمه تامین اجتماعی).رشته تحصیلی مقطع کارشناسیم مهندسی بهداشت محیط در دانشگاه علوم پزشکی بوده (حوزه محیط زیست).در ضمن سابقه کاری من هم در حکم کارگزینی ام با مدرک کارشناسی هست.و زمینه کاری من هم آزمایشگاه اب و فاضلاب و فرایند تصفیه اب و فاضلاب می باشد.میخام تدریجی برای ویزای کار آلمان اقدام بکنم و تصمیم گرفتم که حداقل مدرک مورد نیاز زبان المانی رو هم بگیریم و حداکثر تا ۲ سال اینده ویزا بگیریم.تمکن مالی هم بصورت کامل دارم.شانس بنده با این اوصاف چگونه هست؟ایا با ۶ ماه اقامت امکان دستیابی به کار هست؟چون باید از شغل حال حاضرم در ایران استعفا بدهم. میتوان با مقطع کارشناسی اقدام کرد نه ارشد؟پاسخ به سوالاتم دهید ممنون میشوم.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام،
   در این صورت با مدرک کارشناسی اقدام کنید، به نظر می رسد مناسب تر باشد، برای ویزای جستجوی کار نیاز به ارئه مدرک زبان نیست، ولی تسلط به زبان آلمانی کمک زیادی به شما خواهد کرد، نکته بعد اینکه بهتر است سریعتر وقت سفارت را بگیرید.

 125. مهرداد بهبهانی گفت:

  با سلام و خسته نباشید…
  من 32 ساله و دارای مدرک کارشناسی فناوری اطلاعات از دانشگاه پیام نورم… الان بیشتر دارم رو طراحی سایت و برنامه نویسی موبایل کار میکنم…و اخیرا در حال تکمیل دوره زبانم هستم (با توجه ب تو صف موندن 12 ماهه مشکلی برا گرفتن مدرک زبان ندارم)… شما تو سایت ب سابقه کار و بیمه اشاره کردین ، در حالی ک من بیشتر ب صورت فری لنسری مشغول ب کار بودم و در واقع از طرف کارفرما بیمه نشده ام… و حالا چند سوال :
  در صورت دریافت مدرک زبان و با این شرایط تا چ اندازه احتمال دریافت ویزا (جست و جوی کار) برای من میسره؟؟؟
  در صورت نیاز ب مدرک بیمه ، ایا شما به من پیشنهاد ثبت یک شرکت (برنامه نویسی ) و بیمه شدن تحت نام اون رو می کنید؟؟؟
  اگر پیشنهادی داشتید ممنون میشم راهنمایی کنید…

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و احترام
   اتفاقا مدرک و رشته تحصیلی شما برای کار در آلمان بسیار مناسب است، برای گرفتن ویزای جستجوی کار نیاز به مدرک زبان و سابقه کار با بیمه ندارید، هرچند تسلط به زبان آلمانی برای پیدا کردن کار کمک زیادی به شما خواهد کرد. شما نمونه کارهای خودتان را به عنوان سابقه کار ارئه خواهید داد.

 126. محمد مهدی لطفی گفت:

  سلام من ۳۳ سال دارم و متاهلم دیپلمه ۶ سال سابقه بیمه و کار در شرکت ابرسانی اب و فاضلاب تهران به عنوان تکنسین یااپراتور . همسرم لیسانس معماری دارد کار فنی هم از قبیل جوشکاری رانندگی نقاشی لوله کشی اهنگری لوازم برقی و … را هم بلدم چگونه میتوانم برای کار در المان اقدام کنم ؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   برای ویزای جستجوی کار به حداقل مدرک کارشناسی نیاز است، با توجه به شرایطی که عنوان کردید همسرتان شرایط بهتری برای درخواست این ویزا دارند.

 127. جواد حسینی گفت:

  سلام. من 24 سالمه و مدرک دیپلم علوم انسانی دارم. سه سال هست که آرایشگرم و مدرکش رو هم دارم. میخواستم بدونم میتونم تو آلمان کار پیدا کنم؟ اگه امکانش باشه یادگیری زبان آلمانی رو شروع میکنم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که توانایی زبان آلمانی خوبی را از خود نشان بدهید، گزینه خوبی برای کار خواهید بود اما دقت داشته باشید که این امر نیازمند داشتن تخصص و تجربه می باشد.

 128. بهراد بخشی گفت:

  سلام من ۴۸ سال دارم و بازنشسته صنایع دفاع هستم در زمینه کارهای صنعتی در زمینه تراشکاری و برنامه نویسی با دستگاه های تراش و فرز cnc متخصص هستم و با نرم افزار های catia و autocad در سطح مقدماتی آشنا هستم درحال حاضر هم یک کارگاه صنعتی دارم میخواستم بدونم چجوری باید اقدام به مهاجرت به آلمان کنم؟؟ از تخصص کافی در شغلم برخوردام ولی از کجا باید متوجه بشم که اونور به من نیاز دارند؟ به زبان آلمانی آشنایی دارم، اگه بدونم مهاجرتم امکان پذیره برای مدرک زبان اقدام میکنم.

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام و احترام
   با توجه به سن شما احتمال دریافت ویزای جستجوی کار تقریبا صفر است، به نظر می رسد اگر از طریق سرمایه گذاری اقدام کنید موفق خواهید شد.

 129. شاهین گفت:

  سلام وقت بخیر.من ۲۹ سال دارم مهندسی برق قدرت.ه سال سابقه کار دارم ولی سابقه بیمه ندارم میتونم از کارفرما تاییدیه بگیرم.مدارک فنی حرفه ای هم دارم.ایلتس ۶ هم دارم.راهی هست برای اینکه بتونم برم؟؟ممنون از راهنماییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین راه برای شما،تهیه رزومه کاری و ارائه به یک کافرمای آلمانی برای اخذ ویزای کار است.

 130. محمد جعفر سیاح گفت:

  سلام
  بامدرک دیپلم برنامه نویسی کامپیوتر و گواهینامه آرایشگری مردانه و گریم سینما و دارای 45 سال سن آیا امکان دریافت ویزای کا یا اقامت در آلمان یا یکس دیگر از کشورهای اروپائی میتوان گرفت ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به تخصص شما در صورتی که روزمه کاری قوی را ارائه دهید ممکن است بتوانید جایگاه خوبی را در سینمای این کشور داشته باشید، اما اگر بخواهید در درگیر تخصص های خود بمانید و اقدام نمایید نیز شانسی برای پذیرش وجود خواهد داشت.

 131. امیر قهرمانزاده گفت:

  سلام،شغلم درب وپنجرهupvcوشیشه دوجداره با ۱۰ سال سابقه کار با۲سال بیمه تامین اجتمایی با مدرک تحصیلی فوق دیپلم با سرمایه ۳۰۰ میلیون تقاضای کمک ویزای کار در المان را دارم لطفا راهنماییم بفرمایید

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مهاجرت از روش ویزای جستجوی کار به حداقل مدرک کارشناسی نیاز دارید. ممکن است از روشهای دیگر بتوانید اقدام کنید.

 132. رسول گفت:

  سلام من ۳۸ سال سن دارم حدود ۱۰ سال سابقه انجام کار در زمینه لوله کشی ، تعمیر ونگهداری موتورخانه ، سیستمهای سرمایشی و اسپیلت ، برق و تاسیسات ساختمان در شرکتهای متفاوت به عنوان تکنسین تاسیسات به کار مشغول بوده ام ، قبلا مدرک کاردانی الکترونیک داشتم که یکسال پیش مدرک کارشناسی مکانیک مرتبط با شغلم را از دانشگاه علمی کاربردی گرفتم ، خواستم ببینم شانسی واسه کار در آلمان دارم یا نه، درضمن مدرک اسپیلت نیز از فنی و حرفه ای دارم

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   در صورتی که مدرک کارشناسی شما تایید شود، می توانید برای ویزای جستجوی کار اقدام کنید.

 133. علیرضا سیاهکوهان گفت:

  سلام من لیسانس نقشه کشی صنعتی از دانشگاه علمی کاربردی هستم 32 ساله در زمینه کار با نرم افزار های مدل سازی 5 سال سابقه بیمه دارم که یک سال و نیمش مربوط میشه به کار تو نیرو هوایی ارتش و مدل سازی جنگنده. حدود 15000 یورو حداکثر مبلغی که واسم قابل دسترسه. تازه دارم کلاس زبان المانی برم. واسه منم شانسی هست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، روز بخیر
   بله با توجه به مدرک و سابقه کار می توانید اقدام کنید، البته باید مدرک تحصیلی شما تایید شود.

 134. حامد گفت:

  سلام. من 25 سالمه. دیپلم دارم. تقریبا 8سال به صورت آزاد کار دکوراسیون داخلی انجام دادم ولی هیچ مدرک تخصصی و دانشگاهی ندارم. امکان موفقیت وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان موفقیت تنها در صورتی برای شما وجود دارد که بتوانید کسب و کار خود را در این کشور ادامه دهید و یا اینکه مرکزی را پیدا کنید تا باتوجه به تخصصتان به شما شغل دهد.

 135. معین فیروزه گفت:

  درود وقت بخیر
  بنده کارشناسی الکترونیک و کارشناسی ارشد برق قدرت دارم . 12 تا مدرک فنی حرفه ای مرتبط(مثل plc ، الکترونیک صنعتی و…) با رشته اخذ کردم و یک ثبت اختراع ملی در زمینه برق خودرو هم دارم . داور و مشاور پارک علم و فناوری هم هستم . 34 سال دارم و متاهل . خواستم راهنمایی بگیرم برای اقامت به شکل تحصیلی یا کاری در آلمان چه مسیری رو باید طی کنم و اینکه کدام نوع اقامت مناسب شرایط بنده هست . با تشکر .

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین مسیر برای اقدامات مربوط به مهاجرت شما، اقدام از طریق رزومه کاری و تحصیلی شماست.
   این را می توانید برای اهداف مختلف کاری و تحصیلی به کار ببندید.
   اقامت نیز با توجه به وضعیت مهاجرت شما به شما اعطا می شود.

 136. شهره گفت:

  سلام من ۵۳ سالمه ولیسانس پرستاری دارم در حرفه خود تخصص کافی وخوبی دارم وتوانایی کار کردن دارم وزبان المانی هم دارم میخونم می خواستم ببینم چقدر احتمال گرفتن ویزای کار راخواهم داشت باتوجه به اینکه یکی از فرزندانم ویزای تحصیلی در المان داره ودانشجو است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با توجه به این که رزومه شما چقدر معتبر و تخصصی است و همچنین توانایی زبان شما نیز در چه سطحی است، خواهید توانست تا در شرایط کلی برای اخذ ویزای کار اقدام نمایید اما دقت داشته باشید در سنین بالای 40 سال، اندکی اخذ ویزا دشوار خواهد بود.
   ویزای تحصیل یفرزند شما نمی تواند کمکی را برای اخذ ویزای کار شما ارائه دهد.

 137. الناز شیرازی گفت:

  سلام
  من 28 سالمه و لیسانس آی تی دارم 5سال سابقه کار با رشتمو دارم
  برنامه نویسی تحت وب انجام میدم همسرم هم 31 ساله هستش با مدرک مهندسی شیمی گرایش پتروشیمی حدود دو سال
  سابقه کار توی پتروشیمی رو داره
  چطور میتونیم برای مهاجرت اقدام کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   شما می توانید براساس توانایی و تجارب خود، در خواست کار را به کارفرماهای آلمانی ارسال نمایید و منتظر تاییدیه و جواب آنها بمانید.

 138. فرشاد عزیزی گفت:

  با سلام
  من دانش آموخته دانشگاه صنعتی امیرکبیر هستم در رشته مکانیک سنگ ( از گرایش های ارشد مهندسی معدن). در زمینه ابزاربندی و مانیتورینگ (geotechnical instrumentation) هم مشغول فعالیت هستم (تا الان حدودا دو سال). خیلی علاقه مند به کار در کشورهای اروپایی بخصوص المان که پیشرو در زمینه در این زمینه کاری من هست، می باشم. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین روش برای شما این است که مدارک و سوابق کاری خود را به مشاورین و متخصصین ما در موسسه تحول دهید تا چارچوب امکانات موجود را مطابق بر توانایی های شما بسنجند و گزینه های پیش رو را به شما پیشنهاد دهند.

 139. محسن احمدی گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه سه سال سابقه ی کار در زمینه ماشین کاری سی ان سی دارم.و مدارک فنی حرفه ای سی ان سی و پاورمیل هم دارم.بعلاوه آیلتس سطح ۷.میخواستم بدونم که شرایط مهاجرت کاری برای من چگونه است.آیا میتوانم اقدام کنم.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای شما ممکن است تا از جهت سابقه کاری و توانایی و تخصص خود، جهت مهاجرت به کشور آلمان اقدام نمایید.

 140. علی انجیل لی گفت:

  سلام من 41 سال دارم جوشکار اهن و تراشکاری مدرک فنی حرفه ای دارم متونم با این مدرک روی کارت بلوکارت حساب کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت قطعی نمی توان چیزی را پیش بینی کرد اما هستند افرادی که با شرایط مشابه توانسته اند به بلوکارت کشور آلمان دست پیدا کنند.
   بهتر است برای تضمین اقدامات خود با مشاورین باتجربه ما گفتگو کنید تا روش دقیق اقدام را به شما پیشنهاد بدهند.

 141. Deniz گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳۰ سال دارم و مجرد هستم
  مدرک کارشناسی + کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی و همینطورکارشناسی مدیریت بازرگانی دارم
  سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی ندارم اما مدرک فنی حرفی در دوره های skincare دارم و مرکز زیبای دارم ک مشغول ب کار هستم
  مدرک بابت زبان ندارم
  امیدی هست بتونم در ارتباط با رشته تحصیلیم و یا کارم ویزا کار در المان بگیرم؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، برای این ویزا شما باید مدرک حداقل لیسانس داشته باشید. باید مدرک دانشگاهی را برای تایید چک کنید، پیشنهاد می کنم به دفتر مراجعه کنید.

 142. آیسان گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس میکروبیولوژی دارم
  میتونم برا ویزا کار در المان اقدام کنم؟ ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای اما باید حتما مدرک شما در این کشور مورد تایید و معادلسازی قرار بگیرد و حتی در صورت نیاز تکمیل واحد شود.

 143. محمداحمدی گفت:

  سلام روز بخیر من مدرک کارشناسی مهندسی مکانیک از دانشگاه بوعلی سینا همدان دارم ۲۴ سالمه و رزومه ی قوی ای ندارم ولی نرم افزار طراحی سالیدورکس رو در حد حرفه ای بلدم خاستم ببینم میتونم روی بلوکارت حساب کنم و تایم بزورم برای زبان آلمانی؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، با این شرایط می توانید برای ویزای جستجوی کار آلمان اقدام کنید، بعد از پیدا کردن کار مراحل گرفتن بلوکارت را طی می کنید.

 144. مصطفی صادقی گفت:

  با سلام
  من پرستار۲۸سالمه با ۴سال سابقه کاری
  اینکه اول باید مدرک تایید بشه بعد زبان رو شروع کنم یا فرقی نمیکنه در نهایت مدرکم تایید میشه؟
  و اون ۶ماهی که المان هستی برای جستجوی کار باید چجوری پیدا کنی
  اگه نتونستی باز فرصتی هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به مرجع صادر کنند مدرک شما، مورد تایید قرار خواهد گرفت اما دانستن زبان آلمانی نیز شرط محسوب می شود.

 145. کامران گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۸ سالمه لیسانس عمران دارم از دانشگاه آزاد بویین زهرا
  برای جاب ورکر میخوام اقدام کنم ، مدرک دانشگاه ازاد بویین زهرا قابل قبوله؟ B2 آلمانی هم دارم ، و اینکه سابقه کار بیمه ای میخواد یا اصلا سابقه کار نمیخواد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   در صورتی که شما دارای سابقه کار باشید، مدرک شما نیز مورد تایید کارفرما خواهد بود اما می توانید برای اقدام از طریق مدرک تحصیلی نیز به سایت های کاریابی کشور آلمان درخواست دهید و منتظر پیشنهاد کاری بمانید.

 146. مصطفی ده بوید گفت:

  سلام 43سال دارم تخصص فنی وتجربی ومدرک فنی حرفه ای دارم برای ویزای کاری میشه اقدام کرد (المان)

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله اما بهتر است بیشتر توضیح دهید که تجربه شما در چه حوزه ای است و برای چه هدفی میخواهید اقدام کنید.

 147. مهدی صادقی گفت:

  سلام و و قت بخیر.من 35 سالمه و مدرک کارشناسی سخت افزار دارم.7 سال سابقه شغلی غیر مرتبط با رشتم دارم.زمینه کاریم فروش و بازاریابی بوده بطور کلی.b1 رو هم دارم .با توجه به شرایط من در زمینه فروش امیدی هست بتونم ویزای کاری بگیرم و المان کار پیدا کنم
  سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید خود و توانایی کاری خود را به کارفرمای کشور آلمان اثبات کنید، می توانید ویزای کاری را اخذ کرده و اقامت کاری موقت را بگیرید.

 148. حسین گفت:

  سلام وقتتون بخیر ببخشید من 31 سال دارم مدرک کارشناسی مطالعات خانواده دارم و حدود 9 سال سابقه کار در محیط دانشگاه به عنوان کارمند دارم و به همین مدت نیز بیمه پرداخت شده .آیا در آلمان میتونم مرتبط با رشته تحصیلیم کار پیدا کنم . و اگه امکان پذیر باشه چه اقدامات و ملزوماتی نیاز هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ممکن است مرتبط با رشته تحصیلی تان کاری را پیدا نکنید و یا اینکه قبل از شروع به کار نیاز به معادلسازی مدرک داشته باشید.
   اما کار در آلمان برای افرادی که تجربه و سابقه کاری را همراه با تخصص دارند، امکان پذیر خواهد بود.

 149. ali گفت:

  سلام من ۲۷ سالمه .مدرک دسترسی با طناب سطح ۲(ایراتا) رو دارم .مدرک زبان المانی سطح A2 رو هم دارم و مدرک فنی و حرفه ای جوشکاری با قابلیت ترجمه و ۲ سال سابقه کار دارم ایا تو المان میتونم کار پیدا کنم.
  مدرک تحصیلی دیپلم دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله بهترین اقدام برای شما ارسال رزومه کاریتان به کارفرمای آلمانی و درخواست کار بدین صورت است.

 150. الهام گفت:

  سلام وقت شما بخیر.
  پرستارم با ۲۸ سال سن و ۴ سال سابقه کاری .
  آیا میتونم ویزای کار ب روش دوم استفاده کنم؟
  زبان آلمانی بلد نیستم.
  در ضمن هزینه دریافت ویزای کار چقده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   منظور شما از ویزای کار به روش دوم، چیست و چه مدارکی را می توانید ارائه دهید مبنی بر این موضوع.
   هزینه های دریافت ویزا بنابر سیاست های مقطعی و مکانی سفارت تعیین می شود.

 151. کمال مرادی گفت:

  سلام. من کارشناسی ارشد ریاضی محض دارم از ایران. حدود سه سال هم سابقه بیمه تامین اجتماعی . در شرکت راه اهن ایران مشغول ب کارم. مدرک زبان ندارم. ولی انگلیسیم در حد متوسطه. ایا شانسی برا گرفتن ویزای کار دارم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام با این اوصاف ممکن است بتوانید بر اساس شرایط و سابقه کاری تان، در شرکت های سوئدی مشغول به کار شوید که بدین منظور احتیاج است حتما رزومه کاری و تحصیلی خود را برای کارفرما های سوئدی ارسال کنید.

 152. مازیار گفت:

  سلام خسته نباشید ..من 20 سالمه و ۶ تا مدرک در مورد جوشکاری از فنی و حرفه ای دارم تقریبا معادل ۲۲۰۰ ساعت اموزش میشه .مدرک تحصیلیم دیپلم بازرسی جوش هست ..زبان المانی بلد نیستم و میتونم خیلی زود شروع کنم و یاد بگیرم ..به نظر شما امیدی هست واسه اینکه اقدام کنم .؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است ابتدا مدرک B1 آلمانی را شروع کنید و تا زمان دریافت مدرک نهایی، اقدامات خود را برای اخذ دعوتنامه کاری و ویزا انجام دهید.

 153. اسماعیل گفت:

  سلام
  من مدرک لیسانس طراحی و نقشه کشی صنعتی دارم با سابقه کار مرتبط به مدت 11 سال. چون در این مدت تو شرکت شیشه سازی مشغول بکار بودم( واحدطراحی قالبسازی) .آیا میتونم تو شرکت های شیشه (بطری سازی) آلمان مشغول بکار بشم؟
  اگه جواب مثبته چه کاری باید انجام بدم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله نیاز است تا رزومه تان را به این شرکت ها ارسال کنید تا بر اساس صلاحیت ها شما را مورد پذیرش قرار بدهند.

 154. سارا لطفی گفت:

  سلام من ۳۲سال سن دارم مدرک کارشناسی معماری و ۷سال سابقه کار اداری همسرم ۳۳ساله مدرک کارشناسی صنایع و رئیس منابع انسانی یک شرکت معتبر برای اقامت چه کنیم یک دختر یک ساله هم دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که سرمایه لازم را داشته باشید می توانید در کشور آلمان ثبت شرکت کنید وبرای اخذ اقامت خانوادگی اقدام کنید.
   اما در صورتی که توان مالی لازم را برای ثبت شرکت ندارید، می توانید از طریق کار و دعوتنامه کاری نیز اقدامات لازم را انجام دهید با این تفاوت که باید به نوبت درخواست اخذ ویزا کنید.

 155. میلاد دهقانی گفت:

  سلام میخواستم واسه مهاجرت کاری اقدام کنم ایتلس جنرال ۷ و هفت سال سابقه کار مرتبط،کارشناسی ارشد برق و سن ۲۹ مجرد
  کدام کشور مناسب تر است واسم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در حال حاضر با شرایط مطلوبی که دارید(مخصوصا نمره آیلتس) می توانید کشور هایی را انتخاب کنید که اجازه جستجوی کار را به شما می دهند.
   این کشور های از جمله: آفریقای جنوبی، نیوزلند، کانادا، آلمان و استرالیا هستند.

 156. محمد ابراهیمی گفت:

  سلام،عذر میخوام میخواستم بدونم اگر من برای ویزای کاری اقدام کنم و پس از ۳ ماه کار پیدا کنم و براشون بفرستم ویزای پیوست همسرم کی میاد،اونم باید چند ماه معطل بمونه؟
  در واقع میخواستم بدونم با فرض اینکه همه چیز خوب پیش بره چقدر باید از همسرم دور باشم ؟؟
  مرسی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تا زمانی که ویزای کاری شما تایید نشده باشد و شما آن را اخذ نکنید، نخواهید توانست که برای دعوتنامه همسرتان اقدام کنید.
   معمولا از زمان حضور در کشور و داشتن ویزای کاری، می توانید بلافاصله برای حضور همسرتان درخواست دهید و حدود 6 ماه کل پروسه طول میکشد.

 157. مرتضی صلواتی گفت:

  با سلام
  میخواستم میدونم که چه مبلغی و برای چه مدتی لازم هست در بانک بگذاریم که از نظر اونها ساپورت مالی تایید بشه و اگر از نظر اونها یورو مد نظرشونه، یورو به مبلغ دولتی مد نظرشونه یا یورو به نرخ بازار؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه تمکن مالی برای اهداف مختلف بر اساس قوانین پذیرش مهاجر، متفاوت است و باید مشخص کنید که چه نوع از اقدام را مد نظر دارید.

 158. اشکان صالحی گفت:

  سلام.
  من ۳۳ سالمه فوق لیسانس عمران از دانشگاه آلمان دارم و دارای مدرک آلمانی c1 و انگلیسی تافل هستم. متاسفانه بعد از درسم مجبور شدم سه سال پیش برگردم. با توجه به شرایط من گرفتن ویزای کار برای من ممکن هست یا خیر. ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که مدرک تحصیلی خود را از کشور آلمان گرفته اید، می توانید برای درخواست کار به دلیل مدرک بومی، اقدام کنید.

 159. سعیدقاسمی گفت:

  سلام خسته نباشید.من مدرک زبان b1دارم ومدرک جوشکاری صنعتی..درالمانم اشنادارم درشرکت خودروسازی هست گفت به محض اومدن میبرمت سرکار.ایامیتونم ویزا جابسیکر بگیرم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دو حالت وجود دارد؛ در صورتی که ایشان شرکت ثبت شده و دولتی دارند می توانند دعوتنامه کاری برای شما ارسال نموده و برای اخذ ویزا امور شما تسهیل می شود.
   در غیر این صورت می توانید برای کشور آلمان ویزای جستجوی کار گرفته و بعد از استخدام، نوع ویزای خود را تغییر دهید.

 160. نیما.ق گفت:

  سلام من جوشکارمولی درالمان فامیل دارم کارخانه خودروسازی و گفت بیای اینجاکاربرات پیدامیکنم حتما ومدرک زبان b1المانم دارم بنظرتون میتونم ویزا جابسیکر بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید از کشور آلمان توسط یک فرد که کسب و کاری را در آنجا دارد، درخواست کار بگیرید؛ بسیار موقعیت خوبی است تا ویزای کاری آلمان را دریافت کنید اما در غیر این صورت می توانید با ویزای جاب سیکر نیز اقدام به کاریابی و یا حتی تکمیل مدارک استخدام را انجام دهید.

 161. سعید گفت:

  سلام من 29 سال سن دارم و متاهل با یک فرزند یک ساله حدود 10 سال سابقه کار دارم و لیسانس متالورژی دارم ( کار مرتبط با رشته ) و همسرم فوق لیسانس تربیت بدنی بهترین راه اقدام واسه اقامت در کشور المان چیست ؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سنجش بهترین راه، بر اساس سوابق و مدارک شما و پس از بررسی قابل بیان است و آنهم بسته به قبولی شما در موانع متعدد خروج از کشور و ورود به کشور دوم دارد.

 162. فاطمه گفت:

  سلام من 30سال سن با شش سال سابقه کار دارم لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم در سایت ها کاریابی شون رشته علوم ازمایشگاهی نیست مثلا میکروب و بیوشیمی هست من چطور باید کار مورد نظر مو پیدا کنم راهی هست ببینم برای ازمایشگاه هاشون نیاز دارند یا ن ممنون میشوم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین گزینه همان دفاتر و سایت های کاریابی می باشد اما در صورتی که گزینه مناسب را نیافتید، می توانید با ویزای جستجوی کار وارد این کشور شوید و از مراکز مختلف وضعیت استخدام نیرو را پیگیری کنید.

 163. کیان اورک گفت:

  سلام
  من مهندس کامپیوتر با سابقه کار 10 ساله و در بحث شبکه های کامپیوتری نصب شبکه به صورت سخت افزاری همینطور برق کشی ساختمانها و نقشه کشی وارد بوده. آیا این سایت ها می توانند برای من راهنمایی خوب جهت پیدا کردن کار در آلمان و دریافت ویزای کاری بشوند

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به قطع، دریافت راهنمایی از فرد دارای تجربه در زمینه خاص بهترین گزینه حتی نسبت به مطالعه مقالات می باشد. شما می توانید برای دریافت اطلاعات اولیه، مطالب موجود را مطالعه کنید و سپس با مشاورین ما که در این زمینه دارای تجربه و تخصص می باشند، گفتگو نمایید.

 164. مینا عسگری گفت:

  سلام من 32 سال دارم مدرک آلمانی b1 دارم.لیسانس حسابداری هستم. 3 سال سابقه کار دارم.میتونم برای کار در آلمان اقدام کنم؟؟؟یا برای یه دوره Ausbildung اقدام کنم؟ من یه بارم تردد به آلمان داشتم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید برای کار در آلمان به صورت دولتی و یا خصوصی و شخصی اقدام کنید.

 165. محمد رضا صادقی گفت:

  سلام
  بنده ۳۳ ساله هستم مدرک ارشد ریاضی دارم با ۱۰ سال سابقه کار ولی سابقه ام تو اداره ورزش هست الانم آزمون ارشد دادم برای علوم ورزشی.مدرک مربیگری فوتسال هم دارم.ی دختر ۷ ساله و یک پسر ۴ ساله.همسرم هم لیساتس فیزیک داره.
  مخواستم ببینم شرایط ویزای کار دارم؟
  شرایط تحصیل بچه ها بعد از مهاجرت به چه صورت میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   درصورتی که رزومه کاری شما گویای توانایی و تخصص تان باشد، بله می توانید ویزای کار را اخذ کنید.
   در صورتی که شما ویزای کار را بگیرید، میتوانید با ویزای خودتان خانواده تان را نیز دعوت کنید و تحصیل فرزندانتان نیز فراهم می شود.

 166. مهدی عبدی گفت:

  سلام چطور میتونم از ایران با کارفرماهای آلمانی صحبت کنم برای کار؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین راه، یافتن سایت های کاریابی در این کشور هستند که مشخصات کار مورد درخواست و کارفرمای مربوطه را بر اساس شرایط به شما ارائه می دهند.

 167. کیوان مرادی گفت:

  سلام
  من34سال سن دارم مدت14سال در پتروشیمی{عسلویه}مشغول بکارهستم وجدای از این جوشکاری هم بلد هستم مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست آیا کاری متناسب به شرایط من پیدا میشه یا نه.باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با این اوصافی که شما می فرماییدباید به دنبال کارفرمای مرتبط به تخصصتان باشید تا برای شما در صورت تایید، دعوتنامه کاری ارسال کند.

 168. کیوان مرادی گفت:

  سلام
  من34سال سن دارم مدت14سال در پتروشیمی{عسلویه}مشغول بکارهستم وجدای از این جوشکاری هم بلد هستم مدرک تحصیلیم هم دیپلم هست آیا کاری متناسب به شرایط من پیدا میشه یا نه.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صنایع مختلف کشور آلمان قطعا برای شغل شما جایگاهی خواهد بود که می توانید با ارائه رزومه کاری به کارفرمای آلمانی، استخدام شوید.

 169. محمد جعفر سیاح گفت:

  سلام من دارای 45 سن و 2 فرزند هستم ودارای مدرک آرایشگری مردانه هستم آیا جهت اخذ ویزای کار و یا اقامت کشور آلمان و یا یکی از کشورهای اروپایی میتوانم اقدام کنم یاخیر ممنون از راهنمائیتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   محدودیت سنی از نظر سفارت کشور آلمان تا 40 سال است آن هم برای مهاجرت کاری، شما در صورتی که بتوانید طرح توجیهی خوبی را برای کسب و کار در این کشور ارائه دهید، موفق به اخذ ویزای خانوادگی نیز خواهید شد.

 170. مرتضی محمدی گفت:

  با سلام و تشکر
  من مهندس کامپیوتر هستم با ۱۰ سال سابقه و تصمیم به مهاجرت به المان دارم . زبان انگلیسی من خوبه ولی مدرک زبان المانی یا انگلیسی ندارم . ایا بدون مدرک زبان میشه درخواست کار داد ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن دانش زبان آلمانی حتی به اندازه مبتدی می تواند به شما در این زمینه کمک بسیاری کند تا در امر کاریابی بسیار موفق شوید.

 171. عبدالله شکری گفت:

  سلام مدرک من مهندسی برق دانشگاه آزاد نجف آباده .این مدرک برای جاب سیکر قابل قبوله؟ متولد ۵۹ ام چقدر طول میکشه ویزا بگیرم؟ البته اول ژانویه امسال درخواست ویزای تجاری برای نمایشگاه برق تو اشتوتگارد داشتم که با عنوان “هدف از سفر مشخص نیست “رجیکت شدم. راهنمایی بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به طور کلی روند اخذ ویزای آلمان به دلیل تغییرات قوانین موجود در سفارتخانه، به یک بازه بلندمدت تبدیل شده است اما مدرک شما برای کاریابی در این کشور قابل قبول است و میتوانید تحت برخی شرایط، اقدام نمایید.

 172. علی مقدم گفت:

  سلام من اشپز هستم سنم 44سال ایا برای منم میشه درالمان کاری کردیا خیر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سن شما ممکن است برای اخذ ویزا دچار منع ورود شوید که اگر برخی مدارک و توانایی های خود را به سازمان مربوطه ارائه کنید، شاید مجاز به دریافت ویزا شوید

 173. a.jouya گفت:

  سلام من تعمیرات ecuخودرو و تنظیم مموتور و برق خودرو انجام میدم حدود ۸دسال هم این کار رو انجام میدم مدرک تحصیلی مناسبی ندارم (دیپلم) مدرک فنی حرفه ای دارم بنظرتون میشه برای مهاجرت اقدام کرد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله اما این امر دارای شرایطی است که داشتن مدرک معتبر از جمله آن است.
   می توانید به کارگاه های فنی درخواست کار بدهید تا در صورت تایید وضعیت، شما را استخدام کنند.

 174. مهدی ولیزاده گفت:

  سلام
  من ۳۲ سالم هست دیپلمه هستم به مدت ۴ سال در یک شرکت معتبر فروشنده بودم و الان هم به مدت ۲ سال به عنوان تکنسین فنی برای مترو تهران زیر نظر شهرداری کار می کنم البته مدرک آتشنشانی و تکنسین دارویی هم دارم می خواستم ببینم امکان کار برای من در کشور آلمان وجود دارد ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما در صورتی می توانید کاری را در آلمان پیدا کرده و ویزا بگیرید که شرایط احراز شما بر اساس توانایی انجام کارتان باشد و نه مدرک تحصیلی و سن پایین.
   می تاونید بدین منظور با چندین کارفرمای آلمانی مشورت کرده و بخواهید که شما را استخدام کنند.

 175. علی رضیئی گفت:

  سلام
  من 35 سال دارم و با مدرک کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک دارای 3 سال سابقه کار در زمینه بازرسی جوش هستم با مدرک بین المللی بازرسی جوش. زبان آلمانی هم در سطح A2 خوندم ولی آزمون ندادم. میخواستم ببینم میتونم به عنوان بازرس جوش به آلمان مهاجرت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در ردیف شغلی مدنظرتان می توانید درخواست کار بدهید و در صورت تایید کارفرمای آلمانی، وارد این کشور شوید.

 176. محمد گفت:

  سلام مهندس عمران هستم ۳۱ساله ۱۰سال هم سابقه مرتبط با رشتم دارم با همسر و یک فرزند۶ماهه
  از لحاظ مالی هم امکان تا۵۰ تا ۶۰هزار دلار دارم
  زبان انگلیسی هم در حد معمولی بلدم پیشنهاد شما چیه؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین روش، اقدام از طریق سرمایه گذاری است که شاید با میزان سرمایه شما اندکی دشوار باشد. اما راه دیگر اخذ اقامت از طریق کار است که با توجه به آنچه در سوابق کاری خود بیان می کنید، امکان پذیر است.

 177. ناصر ناصری گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من 35 سال سن دارم و 6 سال سابقه کار مهندسی شیمی خوندم و سابقه کارمم هم بازرس فنی و فنی مهندسی بوده .کارمون هم صنعت کامپوزیت هست . با یادگیری زبان المانی و انگلیسی میشه اقدام کرد برا کار در المان و نهایتا اقامت یا خیر ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   تنها داشتن مدرک زبان آلمانی کفایت نمی کند و باید تجربه کاری خوبی را نیز ارائه دهید که مورد پذیرش کارفرمای آلمانی باشد.

 178. حمیدرضا تورنه گفت:

  از سابقه بیمه و تعهد محضری کارفرما هم میشه به عنوان مدرک استفاده کرد.
  و اینکه از نظر هزینه چقدر لازم هستش

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به کارفرمایی مقصد که شما را می پذیرد، می تواند قوانین جزئی، متغیر باشد.
   اگر شما از سوی یک کارفرما پذیرش شوید، تقریبا تنها هزینه های سفر و سفارت را می پردازید و در کشور هدف، امکانات برای شما فراهم خواهد بود.

 179. حمیدرضا تورنه گفت:

  سلام خسته نباشیدمن به طور تجربی ساخت پروتز دندانی رو یاد گرفتم و الان در ساختم پروتز دندان به طور کامل وارد هستم ایا با این شرایط میتونم برایه اقامت کاری المان اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام در صورت داشتن رزومه کاری موفق و همچنین مدرک به عنوان امتیاز مثبت، می توانید در بازار مربوط به شغلتان در آلمان به جستجوی کار بپردازید.

 180. سامان گفت:

  سلام خسته نباشین
  بنده ۲۴ سال سن دارم و لیسانس برق از دانشگاه شهید باهنر کرمان .دارای مدرک plc از سازمان فنی حرفه ای و سابقه ۱ ساله در برق کشی ساختمان و در حال گذراندن دوره امادگی برای ازمون ایلتس هستم …بنظر شما بنده چ موقع میتونم برای ویزا کار درخواست بدم و ایا شانسی دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هر زمان که بخواهید می توانید با ارائه مدارک و رزومه کاری تخصصیتان وارد بازار کار کشور آلمان شوید و برای حرفه مورد نظر اقدام کنید.

 181. محمد شیری گفت:

  با سلام و احترام
  بنده متولد ۱۳۶۲ هستم(۳۵ سالمه)، فوق لیسانس مهندسی مکانیک گرایش تبدیل انرژی دارم کارمندم و ۸ سال سابقه کار در سازمان دولتی دارم. دکترا هم در همین گرایش قبول شدم ثبت نام هم کردم، اما به علت مشکل مالی نتونستم ادامه بدم.میتونم ویزای کاری بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله می توانید به پشتوانه رزومه کاری و یا مدرک تحصیلی تان درخواست کار خود را به کارفرمای بومی بفرستید تا در صورت موافقت، شما را استخدام کنند.

 182. حسین توکلی گفت:

  سلام
  من ۳۵ سالمه و ۱۵سال سابقه تعمیرات جلوبندی و تعلیق ماشین دارم به همراه مدرک فنی حرفه ای
  شما خودتون میتونید پیشنهاد کاری بگیرید یا اینکه خودمون باید اقدام کنیم؟در ضمن برای درخواست ویزای کار کجا باید اقدام کنم…ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما در امر مشاوره و راهنمایی شما تا رسیدن به اهدافتان در کنار شما خواهیم بود و نکات لازم را به شما منتقل می کنیم اما امور مربوط به کاریابی را خودتان باید انجام دهید.
   برای درخواست ویزای کار میتوانید مدارک لازم برای اقدام را از مشاورین ما بپرسید و برای اقدام و اخذ نوبت سفارت، آماده شوید.

 183. رشید حسین زاده گفت:

  سلام
  من مهندس برق ۲۸ ساله و پیمانکار اداره برق هستم و ۵ سال سابقه بیمه دارم و خانم بنده معلم رسمی اداره آموزش پرورش در رشته تربیت بدنی و ۲۳ ساله هستند.خواستم ببینم میتونم ویزای کاری و اقامت دائمی برای ۲تامون جور کنم؟
  ممنون از راهنماییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید مرکزی را برای استخدام خود و خانمتان به صورت هماهنگ و یا جداگانه پیدا کنید، خواهید توانست تا ویزای کاری را مبنی بر دعوتنامه ای که کارفرما به شما می دهد، اخذ کنید.

 184. پوریا گفت:

  سلام من 39 سال دارم لیسانس بهداشت عمومی و 12 سال سابقه کار رسمی در وزارت بهداشت و سابقه یک مسافرت به آلمان، هلند، و سوئیس می‌باشم آیا امکان پیدا کردن کارمناسب را در آلمان را دارم؟ سپاسگذارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان پیداکردن کار و مهاجرت به آلمان برای شما فراهم است و می توانید در راستای مقصد مطلوبتان به این کشور سفر کنید
   اما نیاز است ابتدا رزومه کاری خود را برای ارائه در هنگام مصاحبه و یا حتی کاریابی، ترجمه کرده و با خود داشته باشید.

 185. مکس گفت:

  سلام
  برای ویزای jobseeker حتما باید کارت پایان خدمت داشته باشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاکی به چنین صورت وجود ندارد اما شما نیاز دارید تا برای خروج از کشور به صورت قانونی ، این گواهی را ارائه داده و سپس خارج شوید.

 186. علی گفت:

  سلام وقت بخیر و ممنون از سایت خوب و کاملتون بنده کارشناس فوریتهای پزشکی. Emt paramedic هستم و قصد مهاجرت دارم به المان با سابقه ۵ سال و سن ۲۸سال میخاستم ببینم این کارممکنه چطور باید اقدام کنم.؟؟؟مرسی

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنون از حسن انتخاب شما
   بله امکان پذیر است و اتفاقا مشاغلی همچون تخصص شما در این کشور بسیار پذیرفته است.
   اما پیش از اقدام نیاز است تا حتما برای شرکت در دوره های الزامی این رشته در کشور آلمان اقدام کنید و مدارک خود را معتبر سازید و بعد از این مراحل می توانید به سفارت این کشور درخواست دهید.

 187. داریوش گفت:

  سلام
  38 ساله هستم و دارای مدرک کارشناسی ارشد در رشته مهندسی شبکه های کامپیوتری و 17 سال سابقه کار در وزارت بهداشت. مدرک آلمانی فعلا ندارم
  برای ویزای کار آلمان می توانم اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک زبان آلمانی می تواند روند کارابی شما را تسهیل کند که خود برای اخذ ویزای کاری نیز مورد نیاز است.

 188. محمدجواد گفت:

  با سلام بنده دارای ۸ سال سابقه کار در زمینه تعمیرات فنی هواپیما دارای مدرک لیسانس الکترونیک و همچنین مدارک فنی و لایسنس تعمیرات در زمینه اویونیک هواپیما هستم و۳۵ سال سن دارم میخواستم بدونم ایا برای ویزای کار المان میتونم اقدام بکنم و چگونه..با تشکر…

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله رزوم کاری و تحصیلی خود را برای ارائه به یک یا چند کارفرمای آلمانی تهیه کنید تا درصورت مورد تایید واقع شدن، برای شما دعوت نامه کاری ارسال شود و بر اساس همین دعوتنامه بتوانید برای اخذ ویزای اقدام نمایید.

 189. یوسفی گفت:

  باسلام و احترام
  اینجانب 43 سال سن و دارای مدرک مهندسی شبکه های کامپیوتری با 12 سال سابقه کار دارم.در ضمن چند دوره از دوره ای Microsift را نیز گذرانده ام و همسرم کارشناس اتاق عمل 39 ساله با بیش از 10 سال سابقه کاری، آیا من و یا همسرم امکان گرفتن اقامت کاری در آلمان را داریم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سن شخص شما، به دلیل قوانین مربوط به سفارت کشور آلمان ممکن است با مانع خروج و یا اعطای ویزا روبرو شود که معمولا برای اخذ ویزای کار قابل حل نخواهد بود.

 190. رضا اسدی گفت:

  با درود
  اینجانب تقریبا 22 سال سابقه کاری در صنعت سیمان داشته با رشته مهندسی صنایع و همچنین فوق دیپلم برق .و در حال حاضر 49 ساله هستم. لطفا راهنمایی بفرمایید آیا امکان مهاجرت برای بنده وجود دارد یا خیر و چگونه میتوانم اقدام کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بر اساس سن شما، امکان مهاجرت کاری بسیار پایین است و آن هم به دلیل ریسک ویزای بالا در سنین بالای 40 سال.
   بهترن گزینه برای شما سرمایه گذاری اندک برای اخذ اقامت طولانی مدت است.

 191. آرمان صفایی گفت:

  سلام..وقت بخیر…
  من 28 سالمه و حقوق خوندم…5 سال سابقه کاری یا همان سابقه بیمه دارم و همچنین مدرک فنی حرفه ای لوله کشی ساختمان هم دارم ..آیا می توانم برای اقامت کاری در آلمان اقدام کنم؟
  احتمالا تا یک سال دیگه مدرک آیلتس هم بگیرم..

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله سن شما مطلوب برای اقدام در این راستا می باشد که اگر تمایل به اقدام دارید، باید بتوانید تخصص و حرفه تان را با مدرک به اثبات برسانید.

 192. اسماعیل سوادکوهی گفت:

  سلام من یک اپراتور کارخانه هستم ۹ سال سابقه کار دارم ۳۲سن و مدرک فنی مرتبط با کارم لوله و اتصالات دارم مدرک دیپلم ایا میتونم اقدام کنم ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله از طریق ویزای افراد دارای مهارت یا تخصص می توانید برای اخذ اقامت کاری این کشور اقدام کنید.

 193. zeinab گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من مهندس IT هستم ، 28 سالمه میتونم بنظرتون اقامت کاری آۀمان رو بگیرم؟
  اگر ممکن هست وب سایت های کاریابی آلمانی مرتبط با تخصص بنده رو معرفی می کنید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از نظر ما و طبق تجربه بله، اما بخش بزرگ کار به اهداف و سوابق شما بستگی دارد.
   وبسایت های متعددی وجود دارد که ما مرجع خاصی را مد نظر نداریم، می توانید با جستجو آنها را پیدا کنید.

 194. مهدی گفت:

  سلام خانم بنده ماماهستند ۳۸ساله می تونم اقامت کاری آلمان روبگیرم خانواده 4نفره هستیم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورت داشتن رزومه قوی و خوب می تواند از موقعیت کاری خوب در این کشور بهره مند شوید.
   ضمن این بهره مندی شما خواهید توانست همراهان خود را نیز به کشور مقصد ببرید

 195. morovati گفت:

  سایت معتبر برای کاریابی بین الملل برالی آلمان لطفا معرفی می کنید ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سایت های متفاوتی از لحاظ دسته بندی شغلی وجود دارند که هر کدام بنابر پارامترهایی مزیت و معایبی دارند.
   شما بفرمائید دسته شغلی مد نظرتان چیست؟

 196. یوسف شکیب گفت:

  سلام خسته نباشید ۴۲ سال سنم دارم ۱۲ سال سابقه دارم کارشناس برق برای جاب افر می تونم اقدام کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به سن شما، اخذ ویزای کاری میزان پایینی شانس را برای شما دارد.
   در نتیجه نمی توان به طور حتم گفت که میشود اقدام کرد و یا در صورت اقدام، جواب خواهید گرفت.

 197. محمدرضا کاظمی گفت:

  سلام.من 35 سال هستم.9 سال سایقه کار در هتل 5 ستاره به عنوان پذیرشگر دارم.لیسانس زبان انگلیسی هم دارم.امکان کار و گرفتن اقامت آلمان را دارم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید به پشتوانه رزومه ای که دارید برای کار در کشور مقصد درخواست دهید تا در صورت تایید مهارت شما ، کارفرمای تایید کننده، دعوتنامه کاری را برایتان ارسال کند.

 198. مسعود گفت:

  سلام . من 26 سالمه . میخواستم بپرسم من مدرک تراش و فرز کار cnc درجه 1 فنی و حرفه ای دارم . و زبان b1 بگیرم . بدونه داشتن لیسانس شانسی برای ویزای کاریابی آلمان دارم ?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله در صورتی که سوابق کاری درخشانی را از خود نشان دهید، می توانید رضایت یک کارفرمای بومی را جلب کرده و درخواست ویزای کار خود را مبنی بر دعوتنامه کارفرما ارسال کنید.

 199. آروین مرادی گفت:

  با سلام
  من تونستم جاب آفر از آلمان بگیرم، اما مشکل اینجاست که کارت پایان خدمت ندارم.امکانش هست با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت بفرمائید که مشکل نظام وظیفه تنها تا مرحله خروج از مرز برای شما مشکل ساز خواهد بود و الا در بیرون از کشور هیچ ممانعتی برای تحصیل و یا کار شما (در صورت داشتن پاسپورت و ویزا) وجود ندارد.

 200. پیروز میرزایی گفت:

  با سلام
  40 سال سن دارم و در داخل کشور 21 ساله مشغولم چطوری میتوانم درخواست ویزای کار کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید رزومه ای قوی را برای خود ارائه دهید می توانید موقعیت متناسبی را کسب کنید.

 201. حمیدرضاقدمی گفت:

  سلام.من
  متولد۱۳۵۷هستم.مهندس مکانیکم.باده سال سابقه کار درتاسیسات ساختمان.زبان انگلیسی متوسط.متاهل.نظرتان چیست؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سابقه خوبی را دارید اما ممکن است از نظر سفارت شما واجد شرایط دریافت ویزای کار تلقی نشوید و این خود موجب ایجاد وقفه زیاد در روند کار پیگیری شما میشود.
   گزینه بهتری که برای شما مد نظر داریم، مهاجرت سرمایه گذاری است که مزایای خیلی خوبی را نیز به شما ارائه میدهد.

 202. حمیدرضاقدمی گفت:

  سلام.من
  متولد۱۳۵۷هستم.مهندس مکانیکم.باده سال سابقه کار درتاسیسات ساختمان.زبان انگلیسی متوسط.متاهل.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین گزینه ممکنه که جوابگوی نیاز شما باشد با توجه به سنتان، گزینه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی است.

 203. محسن محمدی گفت:

  سلام
  آیا در ویزای تحصیلی برا اتریش همسر و فرزند می توانند همراه من باشند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   طبق قوانین خیر، اجازه بردن همراه حتی اگر داده شود، تنها به یک نفر تعلق میگیرد.
   گذشته از مقاطع تحصیلی بالا که اجازه بردن همراه را نیز به فرد می دهند.

 204. نوروزی گفت:

  سلام
  من 23 سالم هست.
  کارشناسی ارشد تربیت بدنی گرایش آسیب شناسی ورزشی حرکات اصلاحی هستم.
  میخواستم بدونم آیا شرایطم خوبه برای اقدام کردن ویزای کار؟ آیا کار برای رشته ی من هم هست اونجا؟ و حدود هزینه چقدر لازمه.
  ممنون از مشاورتون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در کشور آلمان موقعیت های خوب شغلی برای شما یافت می شود که باید بنابر تجربه و تخصص خود جهت استخدام اقدام نمایید.
   این روند نیازمند داشتن رزومه ای قوی از جانب شما برای ارائه به کارفرماست.

 205. احمدي گفت:

  سلام من ٣٣سال دارم مجرد و خانم فوق ليسانس حسابداري با ده سال سابقه كار بانكداري ايا مي تونم براي مهاجرت اقدام كنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   سن شما مانعی برای مهاجرت کاری ایجاد نمی کند اما باید بفرمائید که تخصص های مربوطه به شما چیست و چگونه می توانید برای اخذ پذیرش رزومه ای قوی را آماده کنید.

 206. فریبا گرشاسبی گفت:

  سلام من خیاطی انجام میدم ومدارک فنی حرفه ای لازم دارم ودر دانشگاه طراحی لباس میخونم ,کسی رو دارم المان که گارگاه خیاطی داره اون میتونه برام درخواست بده و اونجاکار کنم ودر ضمن سنم پنجاه ,وچکار باید بکنم برای درخواست وزبان هم باید چقدر بلد باشم,ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با وجود اینکه می توانید دعوتنامه کاری را از کشور مقصد دریافت کنید، ممکن است به دلیل سن شما، سفارت موانعی را بر سر راهتان قرار دهد که منجر به عدم ویزا شدن شما شود.
   اما می توانید با راهکاری که ما دراختیار شما قرار می دهیم، از این فرصت فوق العاده کمال استفاده را ببرید.

 207. امید گفت:

  سلام من 32 سال سن دارم
  شغلم میکانیک وتعمیرات ترمز خودرو هست
  10سابقه کاری دارم
  آیا میتونم برای کار به آلمان برم
  ممنونم میشم منو راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید برای کاریابی از دو طریق زیر به آلمان مهاجرت کنید.
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید.
   مورد دوم، ویزای جستجوی کار را اخذ کنید و برای استخدام به نهاد های استخدام کننده مراجعه کنید.

 208. حبیب الله خدامیان گفت:

  من ۴۹سال سن کارشناس پرستاری دانشگاه تهران برای کار میتوانم به تنهایی به آلمان یاهرکشور اروپایی برم؟ ممنون راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا برای مهاجرت کاری محدودیت سنی اعمال می شود و باید شرایط شما دقیقا بررسی گردد.

 209. حسین گفت:

  با سلام در زمینه طراحی و ساخت درب وپنجره دوجداره و نمای الو مینیوم مشغول بکار میباشم دارای مدرک فنی و حر فه ای و سابقه بیمه ایا امکان اشتغال در این شغل وجود دارد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله به دو صورت می توانید کار پیدا کرده استخدام شوید. اول اینکه یک درخواست کاری از کارفرمای آلمانی دریافت کنید و مورد دوم که کاربردی تر است، اخذ ویزای کشور هدف و سپس ورود و کاریابی است.

 210. حسین گفت:

  با عرض سلام در زمینه ساخت ونصب درب وپنجره ونما ی الومینیوم با سابقه بیمه و دارا ی مدرک فنی و حرفه ای می باشم امکان اشتغال بکار در المان یا کشور دیگری وجود دارد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به دو روش امکان پذیر می باشد یکی کار تحت نظر کارفرمای آلمان و مورد دوم ویزای جستجوی کار و کاریابی در کشور مقصد.

 211. مسعود رضایی گفت:

  سلام..
  37سال سن دارم.. شغلم مکانیک خودرو هست, چطور میتونم با توجه به شغلم اقامت المان برای خودمو خانوادم داشته باشم.. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید برای اقدامات مربوط به ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار خود مهیا شوید، این بهترین انتخاب است.
   اما از طریق اخذ ویزای کار نیز می توانید به این هدف دست پیدا کنید اما با اندکی محدودیت به نسبت روش اول.

 212. گیلوری گفت:

  سلام من وکیل در ایران ۱۳ سال سابقه کار دارم فوق لیسانس حقوق جزا هستم سن ۵۳ ایا میتوانم اقامت آلمان از طریق کاری بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ اقامت از طریق کار ممکن است از دید سفارت مقبول نباشد و شما محدود شوید.
   اما برای اینکه شانس ویزای خود را افزایش دهید بهتر است تا رزومه کاری خود را بدین منظور تدوین کنید.

 213. مریم بیات گفت:

  سلام من 20 سال سن دارم و کارهای هنری انجام میدم به نظر شما چطوری میتونم برای تحصیل در المان اقدام کنم یا برای کار یادگیری چه هنری برم برای مدرک که بتونم برم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که اکنون مشغول به تحصیل هستید، می توانید برای ادامه تحصیل در کشور آلمان و در رشته دلخواهتان اقامت موقت را اخذ کنید و در صورت کاریابی، اقامت خود را به بلند مدت تبدیل نمایید.

 214. سجاد رضایی گفت:

  با سلام
  24 سال سن دارم دارای مدرک تحصیلی مهندسی برق گرایش شبکه های انتقال و توزیع(ناپیوسته) هستم خواستم بدونم با توجه به نداشتن سابقه کاری اما تخصص لازم جهت کار رو دارم شرایط داشتن ویزای کاری رو میتونم داشته باشم لطفا راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله مانعی وجود ندارد بهتر است ابتدا رزومه کاری خود را تدوین نمایید تا با کمک قوانین موجود مهاجرت کاری به کشور آلمان یعنی ویزای افراد ماهر و یا جستجوی کار، به کاریابی بپردازید.

 215. بخشی گفت:

  سلام
  امیر هستم 37 ساله؛ مجرد؛ تحصیلات کارشناسی مدیریت صنعتی؛ سوابق کاریم کارمند دولت از 1392 تا کنون به عنوان حفاظت فیزیکی؛ حسابرس و مسئول قطعه سازي در كارخانجات نداجا به مدت 15 ماه تمام در زمان خدمت؛ زبان انگلیسی مطالعه شخصی دارم؛ زبان آلمانی هیچ شناختی ندارم.
  لطفا در مورد شرایطم لطف کنید راهنمائیم کنید
  ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است رزومه کاری خود را به همراه سوابق، برای مشاورین کار در خارج از کشور موسسه ارسال نمایید تا با مراکز ارائه دهنده خدمات شغلی مربوط به شما، مکاتبات صورت پذیرد.

 216. کیوان فرهادی گفت:

  سلام من ۲۵ ساله ام مدرک کارشناسی الکترونیک دارم از دانشگاه دولتی بنظرتون میتونم چون سابقه کار ندارم وایزای کار المان و دریافت کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام شما از دو روش زیر می توانید ویزای کار آلمان را اخذ نمایید:
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
   مورد دوم، ویزای جستجوی کار را اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.

 217. yaser balouch salah گفت:

  سلام بنده وارد به حرفه آرایشگری هستم و گواهینامه درجه دو پیرایش مردانه دارم و تا حدودی به مشاغل بنایی آشنا هستم کار ساده هم انجا مدهم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید از یک مرکز، درخواست کار یا همان دعوتنامه کاری را دریافت کنید، می توانید در آلمان با ویزای افراد ماهر مشغول به کار شوید.

 218. سجاد گفت:

  با سلام
  اینجانب ارشد شیمی با سن 34 سال و با سابقه کاری 6 سال مرتبط در زمینه شیمی امکان پیدا کردن کار بدون مدرک زبان برای اینجانب وجود دارد؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید به مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به شغلتان درخواست دهید تا دعوت نامه کاری را در صورت قبولی برایتان ارسال کنند
   در روش دیگری نیز می توانید با اخذ ویزای کار مشغول به جست و جوی کار در کشور آلمان شوید و ویزای کاری بگیرید.

 219. علی غزنوی فرد گفت:

  سلام من دارای مدرک آ. آشپزی از فنی حرفای هستم با مدرک دیپلم
  آیا در این ضمینه میشه که اقامت در آلمان گرفت؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دو راه برای انجام اقدامات کاری شما وجود دارد که می توانید:
   1- ویزای جستجوی کار را اخذ نمایید و به کشور آلمان سفر کرده و به دنبال کار بگردید
   2- درخواست کار را از یک کارفرمای آلمانی اخذ کنید و بر همین اساس به کشور آلمان مهاجرت نمایید.

 220. مهدی کردی گفت:

  22سال سن دارم داری مدرک کارشناسی عمران همراه 3سال سابقه بیمه غیر مرتبط با رشته ایا با این شرایط می توانم برای کاریابی در خارج از کشور اقدام کنم یا نیاز به ویژگی های دیگری است

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دو راه برای اخذ ویزای کاری شما وجود دارد:
   مورد اول، درخواست کاری را از سوی یک کارفرمای کشور مقصد داشته باشید تا به پشتوانه آن بتوانید ویزای کاری را بدون ممانعت اخذ کنید.
   مورد دوم، ویزای جستجوی کار را (که در برخی کشور ها مانند آلمان، کانادا، نیوزلند، استرالیا و آفریقای جنوبی صدور می شود،) اخذ کنید و به کاریابی در آن کشور بپردازید.

 221. حجت مهدوی گفت:

  سلام من 23سال سن دارم مدرک فنی مکانیکی و 5سال سابقه کار دارم میتونم درخواست ویزا برای کار در آلمان بدم ؟کجا وچقدر هزینه اش میشه؟ممنون.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما به دو صورت می توانید ویزای کار آلمان را دریافت کنید، یکی از طریق دعوتنامه کاری از سوی یک کارفرمای آلمانی که در اینصورت ویزای شما تضمینی است.
   مورد دوم اینکه شما خودتان ویزای جستجوی کار این کشور را اخذ نمایید و به کاریابی بپردازید.

 222. Papoo گفت:

  با سلام
  بنده ۳۵ سال سن دارم و مدرک فوق دیپلم مربی کودک لیسانس مترجمی زبان انگلیسی و فوق لیسانس مددکاری اجتماعی دارم و دو سال سابقه ی کار . میخواستم بدونم با این شرایط امکان ویزای کار برای بنده وجود دارد ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که سابقه کار شما با مدرکتان مرتبط است روند درخواست آسان تری را خواهید داشت.
   چرا که رزومه کاری بخش مهمی از درخواست نامه شما را شامل می شود.

 223. محمد سیاوشی گفت:

  سلام محمدهستم 40 سال سن دارم دارای مدرک دیپلم ومتاهل ودوفرزند، تخصص کاریم در رشته رانندگی روی اکثر دستگاههای سنگین وراهسازی و مدرک ویژه چند دستگاه مثل لودر گریدر، بیل مکانیکی و سابفه کار بالای 14 سال بصورت حرفه ای با بیمه دارم .
  ایا میتونم تقاضای ویزای کار درالمان را داشته باشم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   از لحاظ امکان سنجی، بله می توانید، اما اینکه شغل مرتبط را پیدا کنید یا نه؛ نیاز است تا توسط کارشناسان ما مدارک شما مورد بررسی واقع شود و اعتبار بندی گردد.

 224. طنازامانی گفت:

  باسلام
  من دارای مدرک مهندسی کامپیوتر وهمسرم مدرک فوق دیپلم مکانیک هردوبا۱۵سال سابقه کاروبیمه و هردودرمرز۴۰سالگی می باشیم ازکدام طریق می تونیم راحت تربرای اقامت آلمان اقدام کنیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ویزای جستجوی کار آلمان به شما کمک خواهد کرد تا بتوانید برای اشتغال و اخذ اقامت موقت اقدام کنید.

 225. محسن رضایی گفت:

  باسلام
  بنده 34 سال سن دارم ،لیسانس نرم افزار با 8 سال سابقه کار مرتبط با سابقه بیمه میباشم . برنامه نویس و کارشناس فناوری اطلاعات در یک سازمان دولتی میباشم. در ضمن مجرد هم هستم.شرایط ویزای کار برای اینجانب وجود دارد؟ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت: