امروزه یکی از اهداف نهایی و اصلی افراد متقاضی مهاجرت اخذ ویزای کار آمریکا ، استرالیا ، کانادا یا کشورهای اروپایی می باشد. افراد بسیاری دریافت ویزای کار را روش مناسبی برای امر مهاجرت در نظر دارند. با توجه به آنکه دریافت ویزای کار کشورهایی چون استرالیا و کانادا بیشتر از 2 تا 4 سال زمان می برد، لذا به دلیل آنکه کشور المان قطب اقتصاد اروپا است، روزانه پرسش های بسیاری در مورد کار در آلمان، اخذ ویزای کار آلمان و چگونگی مهاجرت به آلمان از ما سوال می شود. موسسه حقوقی توسعه گران مهر در شیراز با مدیریت جناب آقای مهدی اصطهباناتی تمام تلاش خود را بکار گرفته است تا شما دوست و هموطن عزیز، متقاضی مهاجرت کار به کشور المان را راهنمایی و مشاوره نماید و نوین ترین راه های مهاجرت کاری به المان، شرایط دریافت ویزای کاری المان و جستجوی کار در کشور آلمان را در اختیار شما قرار دهد.

درباره کار در آلمان

جمهوری فدرال المان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. به قطع این کشور با 9 کشور اروپایی هم مرز می باشد.

زبان اصلی مردم این کشور المانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد. المان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است. المان بعد از کشور ژاپن و امریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب میشود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور پنج در صد می باشد. قوانین اقامتی در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دایم را برای شما مصوب میکند که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

نکته همه در مورد ویزای کار آلمان

نکته حایز اهمیت آن است که شما با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور، پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می توانید به اقامت دایم این کشور دست یابید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی کشور قرار دارد هدفی جز ارائه خدماتی با تضمین، در جهت اخذ ویزای کار در کشورهایی چون المان، اتریش ، دانمارک و غیره ندارد. این موسسه دارای مجوز از وزارت علوم و بهره مندی از مشاورین آگاه به امور حقوق بین الملل شما هموطن عزیز را در جهت ویزای کار کشورهای سطح بالا، از جمله المان و مشاوره جهت کاریابی در المان تا ویزا شدن در سفارت آلمان و سفر به این کشور همراهی می کند.

مهاجرت به آلمان از روش بلوکارت یا کارت آبی یکی از روش های مهاجرت به این کشور مثل روش تحصیل در آلمان یا سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در آلمان است. شخص باید ضمن اخذ ویزا، نسبت به اخذ اقامت آلمان و گرفتن تابعیت این کشور اقدام کند. ما در مطلب به بررسی جامع ویزای کار آلمان می پردازیم.

با مشاغل محبوب رشته پزشکی آلمان آشنا شوید

پرستاری، ارتوپدی، توانبخشی و شنوایی سنجی به عنوان چهار رشته پیراپزشکی پرطرفدار در کشور آلمان شناخته می شوند. این رشته ها بازار کار بسیار مناسبی را برای فارغ التحصیلان فراهم کرده‌اند. فعالیت در رشته پرستاری‌ کشور آلمان امکانات و مزایای بسیار
زیادی را در اختیار فرد قرار می دهد. حیطه کاری پرستاری در کشور آلمان خانه های سالمندان، بیمارستان های خصوصی، بیمارستان‌های دولتی، پرستار شخصی، بخش های مراقبت بهداشتی و غیره را نیز شامل می شود.

مشاغل پر طرفدار مهندسی

مهندسی و توسعه نرم‌افزار، مهندسی خودرو و فلزات، مهندسی ساخت و ساز و مدل، مهندسی فلزات و جوش کاری، مهندسی مکانیک و خودرو، مهندسی آی تی، مهندسی ساختمان، مهندسی وب سایت و برنامه نویسی، مهندسی برق و مهندسی فناوری اطلاعات به عنوان مشاغلی شناخته می‌شوند که در کشور آلمان از بازار کار مناسبی برخوردار هستند‌.

ویزای کار آلمان – کار در آلمان

چه مواردی امکان اشتغال ما در آلمان را افزایش می دهد؟

نوشتن انگیزه نامه قوی، داشتن سابقه شغلی مرتبط، دارا بودن مدرک تحصیلی در راستای فعالیت شغلی، توانایی و استعداد ذاتی فرد، داشتن ایده های خلاقانه و جالب توجه از مهم‌ترین عواملی است که امکان اشتغال شما در این کشور را افزایش می‌دهد. 

چگونه با شرکت های کاریابی در آلمان ارتباط برقرار کنیم؟

چنانچه قصد مهاجرت شغلی به کشور آلمان را دارید باید مرتّباً سایت‌ها و شرکت‌های کاریابی این کشور را پیگیری کنید تا در صورت اعلام نیاز برای جذب نیرو مراحل لازم جهت استخدام را انجام دهید. توجه داشته باشید که اشخاص و سازمان های مرتبط با استخدام، مدارک متقاضیان را با دقت و توجه بسیار خاصی بررسی می کنند، بنابراین توصیه می‌شود تا از ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی خودداری کنید.

اطلاعات مفید در خصوص ویزای جاب سیکر

در این قسمت از مقاله پنج نکته مهم در خصوص ویزای جاب سیکر به شما عزیزان ارائه می شود.
۱) چنانچه بتوانید به دولت کشور آلمان ثابت کنید دارای شرایط خاص، ایده های خلاقانه و یا تخصص ویژه ای هستید ویزای جاب سیکر توسط سفارت آلمان با مدت زمان تقریبی ۶ ماه به شما تعلق می‌گیرد.
۲) شما با در دست داشتن این ویزا می توانید برای ثبت قرارداد کاری و جستجوی شغل مورد نظر خود اقدامات لازم را انجام دهید.‌
۳) از شرایط دریافت ویزای جاب سیکر اثبات تمکن مالی و داشتن مدرک زبان
b1 می باشد.
۴) حداقل داشتن مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا یک مدرک معادل برای دریافت این ویزا لازم و ضروری می باشد.
۵) فرد در مرحله ابتدایی دریافت ویزای جاب سیکر به تنهایی می تواند وارد خاک کشور آلمان شود اما چنانچه در مدت زمان ۶ ماهه بتواند قرارداد کاری خود را به ثبت برساند مجوز ورود خانواده و فرزندان خود را نیز به دست می آورد.

شرایط کار در آلمان و ویزای کار در آلمان

کشور آلمان با داشتن نرخ بیکاری ۳.۲ درصدی به عنوان مقصد نهایی بسیاری از متقاضیان جویای کار انتخاب می شود. این کشور علاوه بر نرخ بیکاری پایین، شاخص های مطلوب زندگی مثل امنیت، کیفیت زندگی، نرخ کنترل شده تورم و ثبات اقتصادی را به شهروندان و مهاجران هدیه می دهد.

عموما میانگین ساعت کاری در طول هفته برای شاغلین کشور آلمان حدود ۴۰ ساعت و حداکثر ۴۸ ساعت می باشد.
شاغلین این کشور می‌توانید حدود ۲۸ روز در سال از مراکز شغلی خود مرخصی دریافت کنند. جالب است بدانید که تعطیلات رسمی این کشور سالانه حدود ۲۶ روز بوده و عمدتا این تعطیلات رسمی با دریافت حقوق محاسبه می شود.
حال سوال مطرح شده آن است که چه افرادی می توانند جهت ویزای کاری المان اقدام کنند؟ فرد با داشتن ویزای کار در آلمان، بایستی حایز چه شرایطی باشد تا موقعیت شغلی مناسبی را در این کشور برای خود بیابد؟

ویزای کار آلمان و کار در آلمان
کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می باشند تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می باشید، در همین راستا بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی می رسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می آید. راه دیگری که شما را سریعتر به اخذ ویزای کار در المان نزدیک می کند، روشی است که فرصت شش ماهه ای را به شما اعطا می کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

مزایای کار در آلمان

در سال های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی می باشند. در این حین کشور آلمان استثنایی است که با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و غیره می باشد.

این افراد از شانس بیشتری در اخذ ویزای کار در آلمان برخوردار هستند. سن زیر 40 سال ، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه ای، داشتن مدرک زبان آلمانی ، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار در آلمان بسیار موثر است. بسیاری از کمپانی ها، کارخانجات و شرکت های معتبر در کشور المان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می باشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور المان را دریافت کرده است در بعضی از رشته های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار در المان را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کار در آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card کشور المان می شوید.

قوانین اصلاح کار ۲۰۲۱ در آلمان

قبل از تعدیل و اصلاح قوانین کار در کشور آلمان کارفرمایان موظف بودند تا ابتدا به مدت سه ماه در آلمان و پس از آن سه ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا آگهی استخدام پخش کنند و پس از آن چنانچه موفق به یافتن نیروی کار مورد نظر خود نشدند اجازه داشتند تا در کشورهای خارجی نیز برای پیدا کردن نیرو ثبت‌ اگهی کنند.
اکنون قوانین اصلاح کار این شرایط را تغییر داد و کارفرمایان آلمانی می توانند بدون هیچ محدودیتی از همان ابتدا پیشنهاد کار خود را در سراسر کشور های جهان مطرح کنند. به طور کلی کشور آلمان در پی آن است تا قوانین سختگیرانه را از میان برداشته و افراد متخصص و توانمند را در کشور خود به کار گیرد تا در رشد و توسعه اقتصادی گام های بلندتری را بردارد.

رابطه محدودیت سنی و اشتغال در آلمان

همانند بسیاری از کشورهای جهان مسئله محدودیت سنی برای اشتغال در کشور آلمان مطرح است و افراد با سن پایین تر شانس اشتغال بیشتری در این کشور را خواهند داشت. چنانچه فرد متقاضی بیش از ۴۵ سال داشته باشد باید اثبات کند تا حقوق دریافتی او بیش از ۳ هزار و ۳۸۵ یورو در ماه خواهد بود و از تخصص و توانایی لازم برخوردار می باشد.

پر درآمد ترین شغل های کشور آلمان

در این قسمت از مقاله میانگین حقوق دریافتی پنج شغل برتر در کشور آلمان به شما عزیزان ارائه خواهد شد.‌ همانطور که در جدول زیر مشاهده می کنید حقوق و دستمزد پزشکان و رشته های پیراپزشکی در شمار پردرآمدترین ها قرار دارد.

نام شغلمیانگین درآمد
جراح و متخصص۱۹۶۰۰۰ یورو
پزشک عمومی۱۲۱۰۰۰ یورو
مدیریت فروش۹۴۰۰۰ یورو
مدیر بازرگانی۹۰۰۰۰ یورو
مدير فناوری اطلاعات۸۸۰۰۰ یورو

فیلم کوتاهی درباره شرایط ویزای جستجوی کار آلمان

در این ویدئو به ارائه توضیحاتی درباره شرایط اخذ ویزای جستجوی کار آلمان می پردازیم، می توانید این فیلم کوتاه را مشاهده و سپس به مطالعه ادامه مقاله بپردازید.

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت یا blue card آلمان

شرایط برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می باشد:

 • شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.
 • شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت یا کمپانی آلمانی در دست داشته باشید. قابل ذکر است که شما بدون پیشنهاد کاری نمی توانید اقدام جهت دریافت کارت آبی آلمان نمایید.
 • بایستی حقوق دریافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شده در المان حداقل سالی 45000 یورو باشد حال اگر شما فارغ التحصیل رشته های علوم پایه و ریاضیات، رشته آی تی و گروه مهندسین، اقشار پزشک _ بجز دندان پزشکان_ باشید کفایت می کند که حقوق شما سالی 35000 یورو باشد. متذکر می شوم رشته های ذکر شده جز مشاغل خاص و مورد نیاز در کشور المان می باشد.

کارت آبی آلمان
مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان

مدت اعتبار کارت آبی المان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد 4 ساله باشد که کارت شما اعتباری 4 ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت PR یا همان اقامت دائم المان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین تعداد ساعات کار در آلمان 41 ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور المان حداقل از سالی 35000 یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی 80000 یورو قابل زیاد شدن می باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

نگاهی به مزایای اخذ کارت آبی یا Blue card آلمان 

 • Blue card المان که از سال 2012 به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
 • Blue card المان یک ویزای کاریست که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دایم کشور المان را نیز میسر می کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می دهد. با داشتن کارت آبی المان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند ، آنها حق اقامت و کار در آلمان را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می باشند.
 • بواسطه داشتن Blue card آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی هایی که در مراتب استخدامی در نظرفته می شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان المانی برای استفاده در پست های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.
 • شما با داشتنBlue card آلمان و مدرک زبانB-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از 3 سال موفق به دریافت اقامت دایم کشور آلمان می شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دایم خود می توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. ( عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دایم کشور آلمان اگر بیشتر از شش ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دایم شما باطل می گردد و این نکته ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مدنظر داشته باشند.)

دوره اوسبیلدونگ آلمان

این دوره مهارت آموزی به منظور آموزش مهارت‌های های تخصصی لازم و افزایش کارکرد عملی کارآموزان برگزار می شود. طول دوره اوسبیلدونگ عموماً دو تا سه سال است و فرد شرکت کننده در طی آن نیمی از زمان خود را صرف آموزش مهارت‌های تئوری و نیم دیگر را برای آموزش مهارت های عملی و در محل کار آزمایشی صرف می کند. یکی از نکات مهم و اساسی در خصوص کارآموزان دوره اوسبیلدونگ این است که آنان حقوق ماهیانه ۶۰۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه را از موسسات دریافت مربوطه‌ می کنند. اگر قصد دارید تا در این دوره کار آموزی شرکت کنید باید به زبان آلمانی تسلط کافی داشته باشید؛ چرا که موسسات فنی حرفه ای کشور آلمان درس های تئوری این دوره را با زبان آلمانی به متقاضیان ارائه می دهند.

مهاجرت به آلمان از طریق ویزای کار
معرفی چند سایت کاریابی در آلمان

در زیر به چند سایت برای جستجوی کار در آلمان اشاره خواهیم کرد:

یکی از نکات حایز اهمیت در دریافت ویزای کار المان توجه به این مطلب است که، این کشور نیازمند ارایه سابقه کار طولانی از فرد نمی باشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، می توانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید. پروسه دریافت ویزای کار آلمان توسط موسسه حقوقی توسعه گران مهر با گارانتی کامل در کمتر از شش ماه امکان پذیر است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان

 • تکمیل نمودن فرم تقاضای کار
 • ارایه اصل شناسنامه و پاسپورت و کپی از صفحات آن
 • ارایه دو قطعه عکس
 • پرینت ساپورت مالی جهت ارایه به سفارت
 • ترجمه کلیه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی
 • گواهی عدم سو پیشینه
 • رزومه کامل شخص متقاضی
 • سوابق کاری شخص متقاضی و ترجمه آن
 • بیمه نامه
 • مدارک رزرو کردن هتل یا مکان اسکان و داشتن بلیط هواپیما

دریافت ویزای کار در آلمان

مطمینا یکی از دغدغه های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار در آلمان یافتن شغل مناسب است. دوست عزیز در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک لیسانس می باشد و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند، در ضمن ما در مورد کشوری چون آلمان سخن میگوییم که هیچگاه مستعمره انگلستان نبوده است، پس اینقدر که دانستن زبان آلمانی به شما کمک می کند داشتن آیلتس یا تافل مهم نمی باشد. مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

قابل ذکر است که هزینه زندگی در المان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا 700 تا 800 یورو متغیر است که شامل هزینه های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می شود. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی در هر کشوری امر مسلم هست که متغیر می باشد.

شایان ذکر است که در ویزای کار در آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از 3 تا 6 ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می باشد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A- 1 المانی برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

کار در آلمان
واضح است که اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور المان باشید شرایط بهتری جهت دریافت کار پیش روی شما قرار دارد. حال با شرایط مطرح شده، پیشنهاد ویژه ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای شما دوست محترم که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار در آلمان را از کشور ایران ندارید، ورود به واسطه ی ویزای تحصیلی کشورهایی چون المان یا اتریش است. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور المان و اتریش ، شما و خانواده تان از شرایط مناسبی بهره مند خواهید شد.

فرد در حین تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه کار پارت تایم حدودا 10 تا 20 ساعت در هفته را دارد . همچنین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان فرصت سه تا شش ماهه ای به شخص داده می شود تا جهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام کرده و در صورت دریافت کار مناسب اقدام جهت اخذ ویزای کار در آلمان نماید. سطح دانشگاه ها و هزینه ها در کشور اتریش و المان تفاوتی با هم ندارد، تنها موردی که ورود به این دو کشور را از هم متمایز می کند داشتن مدرک زبان است. شما برای اخذ ویزای تحصیلی کشور المان نیازمند داشتن مدرک B-2 المانی می باشید، این در حالیست که جهت دریافت ویزای تحصیلی کشور اتریش می توان بدون ارایه مدرک زبان اقدام جهت پذیرش و ویزا برای شما متقاضی محترم نمود.

سوالات متداول در زمینه ویزای جاب سیکر آلمان

 1. در صورتی که پس از شش ماه، موفق به کاریابی نشدیم، امکان تمدید ویزا هست؟
  خیر، پس از پایان شش ماه، امکان تمدید ویزا و یا تعویض به ویزاهای دیگر وجود ندارد.
 2. امکان بردن همراه مثل همسر، همزمان با نفر اصلی هست؟
  خیر، در ویزای جاب سیکر آلمان، امکان داشتن همراه مثل فرزندان و همسر نیست، البته پس از پیدا کردن کار می توانید نسبت به اخذ اقامت خانواده اقدام فرمایید.
 3. برای مهاجرت کاری به آلمان از طریق ویزای جستجوی کار، مدرک زبان لازم است؟
  بهتر است، مدرک زبان برای اخذ ویزا و کاریابی داشته باشید.
 4. وقت سفارت آلمان برای ویزای جاب سیکر، چقدر است؟
  الان وقت های سفارت زمانبر و در حدود یکسال است. البته امکان اقدام از طریق کشورهای دیگر و با اخذ اقامت آنها وجود دارد.
 5. امکان پیدا کردن کار در آلمان برای رشته هایی مثل حقوق، مدیریت و رشته هایی در این خصوص هست؟
  برای این رشته ها شانس خوبی برای پیدا کردن در آلمان ندارید. رشته های فنی مهندسی الان وضعیت خوبی برای پیدا کردن کار دارند.

جمع بندی

چنانچه تمایل دارید اطلاعات جامع و کامل تری جهت اخذ ویزای تحصیلی المان و اتریش، کار در آلمان و اتریش، نحوه انجام پروسه ویزای کار در المان یا اتریش بدانید متخصصین و مشاورین کاردان و مجرب ما با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان ، آماده پاسخگویی تلفنی و مشاوره حضوری شما دوست عزیز می باشند. از اینکه صبورانه مطالب این سایت را مطالعه می نمایید بسیار سپاسگزار هستیم و بدانید که همیشه برای ورود به کشورهای اروپایی نیازمند پرداخت هزینه های گزاف نیستید. امر مشاوره به شما هموطن فهیم کمک خواهد کرد که بهترین تصمیم را اخذ کرده ، موسسات حقوقی و معتبر را شناسایی نموده و جهت مهاجرت قانونی و صحیح اقدام نمایید.

1,430 دیدگاه برای “ویزای کار آلمان – کار در آلمان

 1. مهران گفت:

  سلام
  کارشناسی برق دارم
  ۲۷سالمه
  زبان المانیم دارم میخونم
  ترم ۳هستم
  برق ساختمان
  برق صنعتی در حد متوسط
  دوربین مداربسته
  سیم پیچی موتور های تکفاز و سه فاز
  کارای فنی
  جوشکاری
  و اینا بلدم
  اگر جاب سیکربگیرم چقد توان گیر اوردن کار دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   کشور آلمان نرخ بیکاری بسیاری پایینی را دارد و بازار کار برای افراد با تجربه و استعداد بستر کاریابی فراهم شده است.

 2. شوان رحمانی گفت:

  سلام ببخشید من 39 ساله هستم با داشتن مدرک لیسانس علوم تربیتی از دانشگاه آزاد تهران و کلی مدرک کارگاهی و همینطور 5 سال سابقه کار توی بهزیستی آیا امکان دریافت ویزای کاری به طور مثال در زمینه تدریس کودکان یا مددکاری دارم ؟ ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بهترین روش برای شما ورود با ویزای جست و جوی کار است. با این نوع ویزا می توانید وارد خاک آلمان شوید و شغل مربوطه را دریافت نمایید.

 3. عادل گفت:

  سلام سن آوسبیلدینگ آرایشگری چند ساله ؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بهترین سن برای دوره های اوسبیلدونگ زیر 25 سال است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *