آب و هوای گرم و سبک زندگی آرام اسپانیا را تبدیل به یک مقصد جذاب برای مهاجران کرده است. با وجود اقتصاد کشور و در نظر گرفتن رکود شدید در نتیجه بحران مالی جهانی سال 2008، در سال های اخیر اشتغال و رشد اقتصادی به طور پیوسته افزایش یافته است. که به معنی تقاضای بیشتر برای کارگران خارجی از کارفرمایان اسپانیایی است.این مقاله به بررسی شرایط مهاجرت به اسپانیا می پردازد و به سوالاتی نظیر موارد رو به رو پاسخ می دهد.

قانون تابعیت و اقامت اسپانیا و راه های اخذ اقامت یا اخذ شهروندی اسپانیا چگونه است ؟ ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

درباره اسپانیا

کشور اسپانیا یکی از کشور‌های قاره اروپا و با جمعیت بالغ بر 46 میلیون نفر است. شما می‌توانید برای مهاجرت به اسپانیا روش‌های مختلفی را انتخاب کنید. از جمله این روش‌ها می‌توان به تحصیل، کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تولد اشاره کرد. البته پناهندگی نیز یکی از راه‌های مهاجرت به این کشور است که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل یکی از پرطرفدار‌ترین راه‌های مهاجرت به این کشور است زیرا تحصیل در دانشگاه‌های اسپانیا رایگان است. به همین علت تعداد زیادی از دانشجویان از سراسر دنیا به تحصیل در دانشگاه‌‌های اسپانیا تمایل دارند.

همچنین کشور اسپانیا مقصد بسیار خوبی برای سرمایه گذاری است. بنابراین مهاجرت به اسپانیا از طریق سرمایه گذاری نیز روشی محبوب برای مهاجرت به این کشور است. البته شما باید بهترین روش مهاجرتی به این کشور رابر اساس شرایط خود و از طریق مشورت با یک وکیل مهاجرت به کشور‌های خارجی انتخاب کنید. شما می‌توانید از طریق یک تماس با مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی در جریان کامل روش‌های مهاجرت به این کشور قرار بگیرید.

بررسی شرایط کلی کشور اسپانیا

روش‌های مهاجرت به اسپانیا نیز مانند روش‌های معمول مهاجرت به خیلی از کشور‌ها است. این روش‌ها شامل تحصیل در اسپانیا، اشتغال در این کشور، ازدواج، پناهندگی، سرمایه گذاری در اسپانیا مانند خرید ملک، خودحمایتی و… است. دلیل اینکه بسیاری از افراد به مهاجرت به اسپانیا تمایل دارند هزینه زندگی بسیار کم و مقرون به صرفه است. در واقع می‌توان گفت کشور اسپانیا جزو کشور‌های قاره اروپا است که مورد استقبال مردم زیادی در سراسر جهان قرار گرفته‌ است.

روشی بسیار رایج برای مهاجرت به اسپانیا سرمایه گذاری از طریق خرید ملک است. در صورتی که قصد دارید از این طریق در کشور اسپانیا سرمایه گذاری کنید باید ملکی که دولت اسپانیا تعیین کرده است خریداری کنید. در این صورت می‌توانید با موفقیت برای خود و خانواده اقامت کشور اسپانیا را اخذ کنید. در این مقاله سایر روش‌های مهاجرت به اسپانیا را بررسی می‌کنیم.

 

ویزای اسپانیایی جدید و برنامه اجازه اقامت

قانون اجازه اقامت این کشور در 27 سپتامبر 2013 به تصویب رسید. قانون اسپانیایی 14/2103 اجازه می دهد تا اتباع کشورهای ثالث الزامات و شرایط سرمایه گذاری خاص و آزادانه را داشته باشند و یا حتی در اسپانیا زندگی کنند. همچنین اجازه سفر آزادانه به سایر کشورهای اروپایی از منطقه شنگن برای یک دوره حداکثر 90 روز هر شش ماه را می دهد، که از بار اداری موجود و مدت انتظار مورد نظر اجتناب می کند.
اگر شما هم خواهان مهاجرت به اسپانیا هستید وکلای و مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از معتبرترین موسسات مهاجرت کشور در دفاتر تهران وشیراز میتوانند شما را یاری دهند. امید است که این مطلب بتواند اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

قوانین انواع روش ها و راه های مهاجرت اسپانیا

در این قسمت به بررسی راه های اخذ تابعیت و اقامت و مهاجرت به اسپانیا می پردازیم:

در قانون جدید به زمانی که در این کشور صرف می شود نیاز ندارد، بنابراین سرمایه گذاران می توانند مقیم مالیاتی در خارج از اسپانیا باقی بمانند، در حالی که با بهره گیری از اقامت این کشور و آزادی سفر و گردش در اتحادیه اروپا بپردازند.
مقررات مهاجرت به اسپانیا باید برای تعیین روش های خاص مورد نیاز برای به دست آوردن ویزای ورود و اجازه اقامت برای افراد واجد شرایط اقتباس شده باشد.
اتباع کشورهای ثالث ممکن است ویزا اسپانیایی برای مدت یک سال که ممکن است به یک اجازه اقامت در این کشور منجر شود را برای مدت دو سال دیگر به صورت معتبر به دست آورند. برای شرایط پس از آن از دو سال تجدید پذیر است. ویزا و اجازه اقامت می تواند به طور همزمان (یا پس از آن) برای همسر و فرزندان درخواست شود.

شرایط مهاجرت به اسپانیا

موارد مورد نیاز عمومی برای اخذ ویزای اسپانیا

 • •    ویزای هدفمند به دسته خاصی از افراد نظیر سرمایه گذاران، کارآفرینان، افراد حرفه ای بسیار ماهر، محققان و برای تسهیل انتقال کارکنان از شرکت داده می شود.
 • در حال حاضر در فرد نباید در اسپانیا بدون ویزا یا اجازه اقامت زندگی کند.
 • هیچ پرونده ممنوعیت ورود در این کشور یا کشورهای دیگر که با این کشور قرارداد دارند تا به حال منعقد نشده است.
 • شهروند اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و یا شهروند سوئیس بودن.
 • هیچ سابقه ارتکاب جرمی در اسپانیا یا کشورهای دیگر در طول پنج سال اقامت خود در گذشته نداشته باشد.
 • منابع اقتصادی کافی برای حمایت خود در طول دوره اقامت خود داشته باشد.
 • تحت پوشش بیمه پزشکی و یا خصوصی تحت پوشش یک شرکت بیمه مجاز در این کشور باشد.

چگونگی به دست آوردن تابعیت  و شهروندی اسپانیایی

شما می توانید ملیت اسپانیایی Spanish nationality خود را پس از 10 سال اقامت در اسپانیا کسب کنید. شما همچنین می توانید ملیت اسپانیایی خود را از طریق ازدواج یا تولد به دست آورید، حتی اگر شما از پدر و مادر اسپانیایی خود در خارج از این کشور متولد شده باشید.
همچنین شما باید برای اثبات اینکه شما یک شهروند خوب هستند و از نظر مالی هیچ سابقه کیفری پایدار ندارید توسط مقامات یک مدرک کافی از ادغام جامعه اسپانیایی داشته باشید، برای مثال،مدرکی که نشان دهد شما قادر به صحبت به زبان اسپانیایی و شرکت در فعالیت های اجتماعی که بخشی از زندگی اسپانیایی است را دارا هستید.
شما باید در رجیستری مدنی Civil Registry ثبت نام کنید که نشان دهد شما در این کشور زندگی می کنید. شما نیاز به گرفتن مدارک حمایت مورد نیاز برای درخواست خود به عنوان یک شهروندی اسپانیایی باشید به علاوه فرم درخواست شهروندی اسپانیایی را تکمیل کرده باشیدCivil Registry .

تابعیت اسپانیایی می تواند برای شما اعمال می شود اگر شما 18 سال یا مسن تر باشید، افراد 14 سال یا بیشتر با کمک های حقوقی، و یا سرپرست قانونی افراد زیر 14 نیز می توانند شهروندی این کشور را اخذ کنند.

مهاجرت به اسپانیا و اخذ تابعیت از طریق تولد  فرزند

افراد با منشاء اسپانیایی می توانند برای تابعیت اسپانیایی خود توسط (مدت اقامت مورد نیاز) برای شما اعمال می شود:

 • تولد از یک مادر یا پدر اسپانیایی
 • تولد در اسپانیا از یک پدر و مادر خارجی ، اگر حداقل یکی از والدین نیز در این کشور به دنیا آمده باشد به جز فرزندان دیپلمات ها و کنسول های معتبر در اسپانیا
 • توسط دولت این کشور تصویب شده افراد زیر 18 سال، و یا بیش از 18 که در طی دو سال گذشته در این کشور حضور داشته اند.
 • در این کشور از پدر و مادر خارجی با هویت ناشناخته یا کشور مبدا نامشخص متولد شود (وضعیت بدون تابعیت یا پناهنده) به دنیا آمده، و یا اگر ملیت پدر و مادر از نظر قانونی بر روی شما منتقل نشود.

همچنین شرایط دیگری نیز برای واجد شرایط بودن شهروندان اسپانیایی وجود دارد، که در آن اقامت برای یک سال مورد نیاز است. کسانی که در خارج این کشور از پدر و مادر متولد اسپانیایی متولد می شوند (همچنین افرادی که در خارج از این کشور به دنیا آمدند) افرادی که پدربزرگ و مادربزرگ آنها همه در اصل اسپانیایی بودند، کسانی که با یک نگهبان اسپانیایی یا پدر و مادر رضاعی زندگی میکنند، و یا کسانی که بموقع حق خود برای به دست آوردن ملیت اسپانیایی توسط گزینه مناسب ارسال کنند.

تابعیت و مهاجرت به اسپانیا از طریق ازدواج

شما می توانید شهروندی سریع خود را اگر شما با یک شهروند اسپانیایی ازدواج کنید به دست آورید، که در آن شما می توانید پس از یک دوره اقامت یک ساله در این کشور و ازدواج به یک شهروند اسپانیایی تبدیل شوید. درخواست و شرایط شهروندی استاندارد برای شما اعمال می گردد، با این تفاوت که شما لازم نیست به مدت 10 سال صبر کنید تا ویزای شهروندی برای شما اعمال شود. شما باید برای تسلیم شهروندی موجود خود برای تبدیل شدن به یک شهروند اسپانیایی اقدام کنید.
شما همچنین می توانید تابعیت اسپانیایی خود را به عنوان بیوه یا بیوه از یک اسپانیایی ادعا کنید، اگر در زمان مرگ همسر خود را از هم جدا نشده باشید این حق به شما تعلق میگیرد.

مهاجرت به اسپانیا از طریق کار و مهاجرت کاری

در این روش نیاز به کاغذ فراوان اسناد است، بسته به هدف فرد در این کشور به منظور زندگی و کار، فرد بایستی در خارج جواز کار و مهاجرت به اسپانیا را به دست آورد. خوشبختانه، کار و اقامت در سیستم مجوز اسپانیایی موجود و قابل کسب است.

اتباع اتحادیه اروپا (EU) فقط نیاز به اخذ مجوز خاص و یا اجازه کار برای زندگی و کار در این کشور هستند، اگر چه آنها نیز به عنوان ساکنان نیاز است یک بار در کشور ثبت نام کنند.

اتباع غیر اتحادیه اروپا ، از سوی دیگر، یک فرایند طولانی و خسته کننده پیش و روی خود دارند، در اکثر موارد، لازم است که یک قرارداد استخدام درخواست اجازه کار دریافت کنند. قانونی که می تواند در یک وضعیت گرفتن نتیجه دهد، به عنوان بسیاری از کارفرمایان ارائه کار بدون اجازه کار ممکن نیست، اما لازم است یک قرارداد کار برای شخص اعمال شود.
باید به یاد داشته باشید که حق ویزا برای ورود به کشور، و اجازه اقامت آنها را قادر به ماندن می کند.

درخواست برای کار و ویزای اقامت اسپانیا

پس از آنکه اخذ اجازه کار توسط وزارت کار به تصویب رسید، کارفرما بایستی به مهاجرین اطلاع رسانی کند، و اجازه بایستی توسط یک مهر رسمی ارسال شود.
در مرحله بعدی متقاضی نیاز به جمع آوری و ارائه تمام مدارک مورد نیاز برای یک کار و ویزای اقامت در نزدیک ترین سفارت اسپانیا دارد.
باید در نظر داشته باشید که بسیاری از این اسناد باید به زبان اسپانیایی ترجمه و تایید شده باشد.
علاوه بر این، متقاضی تنها یک ماه بعد از صدور ویزا می تواند مجوز خود را به طور رسمی تایید کند. از این رو بهترین راه برای شروع جمع آوری اسناد و مدارک لازم مورد نیاز از قبل است.

اخذ اقامت و مهاجرت به اسپانیا از طریق تحصیل  و مهاجرت تحصیلی

یکی از کشورهای محبوب برای دانش آموزان با یک برنامه مبادله اراسموس این کشور می باشد، همچنین برای کسانی که درجه کامل دنبال، در اسپانیا برتری علمی برای تحصیلات طولانی مدت وجود دارد. در طول این سالها، اسپانیا توسط دانشجویان بین المللی به عنوان یک مقصد مطالعه بزرگ شناخته می شود، بنابراین شما قطعا اگر این کشور را برای تحصیل انتخاب کردید پشیمان نخواهید شد.
این که آیا شما در حال برنامه ریزی یک اقامت کوتاه در این کشور و یا در کشور دیگری برای یک دوره طولانی مطالعه هستید، ضروری است که شما در مورد ویزاهای مختلف و الزامات مورد نیاز برای دسترسی قانونی به کشور را داشته باشید. این اطلاعات برای کمک به شما در درک روند اخذ ویزا، مورد نیاز است، و اطلاعات بیشتر برای خروج خود از این کشور نیز جزو اطلاعات مهمی است که باید داشته باشید.
اگر شما در حال آمدن به این کشور از کشور دیگری در اروپا هستید، گذرنامه یا ویزا برای ورود به این کشور مورد نیاز نیست. اما اگر شما از یک کشور غیر اروپایی می آیید و برای یک دوره سه ماه یا بیشتر برنامه ریزی کرده اید نیاز به یک گذرنامه و ویزا دارید برای اینکه بتوانید در این کشور باقی بمانید. پاسپورت باید به مدت 90 روز پس از طول اقامت برنامه ریزی شده در اسپانیا معتبر باشد. دانشجویانی که ایالات متحده آمریکا به یک ویزا برای اقامت کمتر از 90 روز نیاز ندارد.

مدارک مورد نیاز برای ویزای دانشجویی اسپانیا

مدارک مورد نیاز برای روادید دانشجویی عبارتند از:

 • 2 فرم درخواست شنگن Dully  را پر و امضا کنید.
 • پاسپورت برای دوره مورد نظر بایستی گرفته شود، برای اقامت خود را در این کشور بایستی حداقل یک صفحه خالی را به ویزای معتبر خود اضافه کنید.
 • مدارک دانش آموزی
 • دو عکس جدید با اندازه گذرنامه با یک پس زمینه سفید، منگنه یک عکس در هر یک از  اشکال درخواست مورد نیاز.
 • نامه پذیرش به عنوان یک دانشجوی تمام وقت از برنامه دانشگاه / مدرسه آمریکا یا اسپانیا که نام، آدرس و شماره ثبت از مدرسه و وزارت آموزش و پرورش در این کشور را نشان دهد؛ پرداخت کامل تمام هزینه های کمک درسی، طول مدت این برنامه، موضوع مطالعه و ساعت مطالعه در هفته، باید کمتر از 20 ساعت باشد.
 • بیمه بهداشت و درمان (فقط به شکل اصلی پذیرفته می شود): پوشش بیمه بین المللی بهداشت و درمان/ تصادف با حداقل پوشش 30،000 EUR در طول دوره برنامه ریزی اقامت در اسپانیا (یا معادل آن به دلار) بایستی موجود باشد. در این جا EHC است.
 • اثبات توان مالی در طول اقامت خود
 • اثبات کمک های مالی و یا کمک هزینه زندگی و تحصیلی با حداقل 1000 $ در ماه
 • نامه محضری از پدر و مادر خود یا قیم قانونی و به عهده گرفتن مسئولیت کامل مالی برای حداقل 1000 $ در ماه
 • اظهارات حساب بانکی شخصی که نشان دهد حداقل 1000 $ در هر ماه جهت اقامت خود دارید

مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای سرمایه گذاری

ویزای سرمایه گذاری در اسپانیا برنامه ای است که اجازه می دهد تا یک فرد برای به دست آوردن حقوق شهروندی کامل از طریق سرمایه گذاری پولی در یک پروژه اقدام کند، که از لحاظ اقتصادی برای دولت مفید باشد. اصلاح قانون اسپانیایی 14/2013 برای کارآفرینان پشتیبانی بین المللی و یک چارچوب جدید برای مهاجرت به اسپانیا برای افراد واجد شرایط را فراهم می کند، ترویج تحرک بین المللی از متخصصان و مدیران و جذب سرمایه گذاری خارجی از اهداف این روش است.

مزایای کلیدی به دست آوردن ویزای سرمایه گذاری طلایی جهت اقامت در اسپانیا

 • آزادی حرکت نامحدود در کشورهای عضو منطقه شنگن و اتحادیه اروپا
 • حق کار در اسپانیا و ایجاد یک کسب و کار
 • موقعیت جغرافیایی کسب و کار فرصت های بیشتر فراهم می کند
 • نظام مالیاتی سودمند برای برنامه ریزی مالیاتی بین المللی
 • دارنده مجوز اقامت اسپانیایی امتیازات اجتماعی، مانند درمان های پزشکی، زنان و زایمان، بیکاری، و غیره را دریافت می کند.
 • الزاما با سرمایه گذاری نیاز به اقامت در این کشور نیست.
 • این روش نسبت به روش های دیگر بسیار سریعتر است حتی تا 1 ماه
 • فرآیند تجدید آسان.
 • پیوستن اعضای خانواده را نیز می توان در درخواست گنجاند.
 • سرمایه گذاران می توانند 5 ساله اقامت ویزا دریافت کنند، که پس از آن هر 5 سال این مورد تجدید پذیر است.

مهاجرت سرمایه گذاری به اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا به وسیله تمکن مالی

اثبات تمکن مالی نیز به عنوان یک روش مهاجرت به اسپانیا است. روش تمکن مالی اقامت خود حمایتی نیز نام دارد. شما برای مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری باید حداقل حسابی حداقل به مبلغ 30 هزار یورو داشته باشید. در صورتی که فرد تمایل داشته باشد از این طریق برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود نیز اقامت اسپانیا را اخذ کند، باید برای هر یک از آن‌ها نیز حسابی بانکی به ارزش حداقل 6500 یورو افتتاح کند.

این روش مهاجرت مستلزم رعایت شرایط زیر نیز می‌باشد:

 • داشتن حسابی بانکی با سرمایه زیاد در کشور ایران
 • برخورداری از درآمد ماهیانه در کشور ایران
 • داشتن ملک باارزش در ایران
 • توانگری مالی بسیار خوب
 • حضور مداوم 6 ماهه در اسپانیا

در صورتی که فرد شرایط مذکور را رعایت کند، به خود فرد و خانواده وی اقامت یک ساله ارائه می‌شود. اقامت موقت افراد در اسپانیا به مدت 5 سال و در دوره زمانی 2 و 3 ساله تمدید می‌شود. سپس اقامت افراد به اقامت دائمی تبدیل می‌شوند. همچنین افراد می‌توانند پس از گذشت ده سال، تابعیت کشور اسپانیا را اخذ کنند. شرایط اخذ اقامت دائم و تابعیت در کشور‌هایی نظیر اتریش، فرانسه، یونان، پرتغال و سوئیس نیز مانند کشور اسپانیا است.

مهاجرت به اسپانیا با پرداخت 25000 یورو

اقتصاد در سال 2008 در کشورهای اروپایی دستخوش تغییرات عمده ای شد، نسبت به 12 در بیکاری درصد، و 40 درصد صنعت ساخت و ساز در برخی از مناطق کاهش یافت، مهاجران سخت ترین شرایط بیکاری را در این کشور تجربه کردند. مهاجرت به هر کشوری هزاران مزایای و معایب دارد. دولت مادرید برای تشویق طرح مهاجرتی جدیدی را برنامه ریزی کرد. این برنامه اجازه می دهد مهاجران با پرداخت مبلغی برای کمک به اقتصاد و از بین رفتن بیکاری در این اسپانیا، اجازه اقامت خود و داشتن همه خدمات شهروندی را به مدت سه سال داشته باشند. این مبلغ برای واجد شرایط بودن در این طرح 25،000 € می باشد. تعداد بسیار کمی از مهاجران جدید، تا کنون، علاقه ای برای استفاده از این طرح از خود نشان داده اند.

هزینه زندگی در اسپانیا

اطلاع از هزینه‌های زندگی در کشور مقصد یکی از دغدغه‌های افرادی است که قصد مهاجرت به اسپانیا و سایر کشور‌ها را دارند. این کشور جزو کشور‌های مقرون به صرفه و ارزان برای زندگی در قاره اروپا است. در کشور اسپانیا مخارج ماهیانه برای زندگی و اجاره خانه تقریبا مناسب است. در صورتی که در قالب خانواده‌ای 4 نفره به کشور اسپانیا مهاجرت کنید هزینه ماهیانه زندگی شما 2.150.19 یورو است. این هزینه برای یک فرد مجرد به 609.06 یورو کاهش می‌یابد. طبق بررسی و آمار‌ها، هزینه زندگی در این کشور 22.3 کمتر از کانادا است. در مقایسه اجاره بها، هزینه و پرداختی افراد 36.11 کمتر از کشور کانادا است.

اقلامقیمت‌ها
آب معدنی 0.33 لیتری1.17 یورو
شیر یک کیلوگرم0.78 یورو
500 گرم نان1 یورو
یک کیلوگرم برنج سفید0.99 یورو
دوازده عدد تخم مرغ1.73 یورو
یک کیلوگرم پنیر9.69 یورو
فیله مرغ یک کیلوگرم6.06 یورو
گوشت قرمز اعم از گوشت گاو10.65 یورو
یک کیلوگرم سیب1.71 یورو
موز یک کیلوگرم1.59 یورو
یک کیلوگرم پرتقال1.37 یورو
گوجه فرنگی یک کیلوگرم1.60 یورو
سیب زمینی یک کیلوگرم1.07 یورو
یک کیلوگرم پیاز1.16کاهو یورو
کاهو یک سر0.95 یورو
آب معدنی یک و نیم لیتری0.62 یورو
یک لیتر بنزین1.31 یورو
انرژی‌های شهروندی مصرفی118.95 یورو
هزینه اینترنت(60 مگابایت بر ثانیه) 40.89 یورو
هزینه ماهیانه پیش دبستانی و مهدکودک خصوصی برای یک کودک378.87 یورو
هزینه سالیانه مدرسه بین المللی برای یک کودک7.410.80 یورو
اجاره بهای آپارتمان تک خوابه در مرکز شهر680.43 یورو
هزینه ماهیانه اقامت در یک آپارتمان تک خوابه خارج از شهر525.11 یورو
اجاره منزل سه خوابه در  مرکز شهر1.075.44 یورو
هزینه اقامت ماهیانه در منزلی سه خوابه در خارج از شهر789.07 یورو
هزینه خرید هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر3.115.24 یورو
قیمت هر متر مربع آپارتمان خارج برای خرید خارج از شهر2.075.50 یورو

 

مادرید و تورنتو جزو شهر‌های مهم و البته گران قیمت در کشور اسپانیا هستند. در صورتی که تمایل به اقامت در این شهر‌ها دارید باید از تمکن مالی کافی برخوردار باشید. هزینه زندگی و اجاره در شهر مادرید به ترتیب 20.09 و 38.43 درصد کمتر از شهر تورنتو است.

شهر والنسیا در کشور اسپانیا از جمله قدیمی‌ترین شهر‌های اسپانیا و جهان است. نام این شهر در لیست ارزان‌ترین شهر‌های کشور اسپانیا قرار دارد. هزینه زندگی و اجاره بها در والنسیا بسیار کمتر از شههر تورنتو است.

دو ملیتی یا تابعیت مضاعف در اسپانیا

اگر شما موفق شدید ویزای خود را دریافت کنید، شما باید سوگند وفاداری خود را به پادشاه و وعده اطاعت از قانون اساسی اسپانیایی و قوانین را به انجام رسانید.
مگر در مواردی که شما از یک این اسپانیایی و آمریکایی باشید، مانند آندورا، فیلیپین، گینه استوایی یا پرتغال، که خود نفی ملیت قبلی خود را داشته باشید. یهودیان سفاردی و بازماندگان همچنین می توانند شهروندی اصلی ملیت دوگانه خود را حفظ کنند.
شما تابعیت اسپانیایی خود را از دست خواهید داد اگر شما در خارج از کشور به دنبال ملیت دیگری بروید (و یا از ملیت های قدیمی خود برای بیش از سه سال استفاده کنید) ، مگر اینکه در یک دوره سه ساله شما رجیستری مدنی خود را اعلام کنید  ملیت اسپانیایی خود را حفظ کنید.
جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت به اسپانیا و شرایط اخذ اقامت اسپانیا از طریق تمکن مالی می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت اسپانیا مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه در دفاتر تهران و شیراز تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت به اسپانیا با این مسائل آشنا شوید.

مهاجرت به کشور اسپانیا چه مزایایی دارد؟

کشور اسپانیا دارای مزایای زیر است:

 • هزینه‌های ارزان قیمت تحصیل، کار و زندگی در این کشور
 • درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی مجهز و مورد تایید وزارت بهداشت جهان
 • رفاه اجتماعی بسیار زیاد
 • امنیت زیاد کشور اسپانیا و پایین بودن نرخ جرم و جنایت در این کشور
 • آب و هوایی مناسب و مشابه کشور ایران

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به اسپانیا

شرایط عمومی مهاجرت به اسپانیا چیست؟

جهت مهاجرت به اسپانیا، افراد متقاضی می بایست با توجه به شرایط شخصی خود، یکی از راه های مهاجرت به این کشور کشور، مانند کار، تحصیل و غیره را انتخاب کرده و سپس نسبت به اخذ ویزای خود اقدام نمایند.

پس از مهاجرت به اسپانیا، پس از چند سال می توان درخواست اقامت دائم نمود؟

افراد پس از گذشت پنج سال و در صورت داشتن سایر شرایط لازم، این امکان را خواهند داشت تا نسبت به اخذ اقامت دائم کشور اسپانیا اقدام نمایند.

انواع راه های مهاجرت به اسپانیا چیست؟

از مهم ترین راه های مهاجرت به کشور اسپانیا می توان به مهاجرت از راه تحصیل، کار و تخصص، ازدواج، سرمایه گذاری و پناهندگی اشاره کرد.

بهترین زمینه های شغلی جهت مهاجرت کاری به اسپانیا کدامند؟

شاید بتوان بهترین زمینه های شغلی در اسپانیا را حوزه آی تی، مدیریت و مارکتینگ عنوان کرد.

آیا جهت مهاجرت کاری به اسپانیا به پیشنهاد شغلی احتیاج است؟

بله، متقاضی کار در اسپانیا می بایست از سوی یک کارفرمای اسپانیایی، یک پیشنهاد شغلی دریافت کرده و پس از آن نسبت به اخذ ویزای کاری این کشور اقدام نماید.

مزایای مهاجرت تحصیلی به اسپانیا چیست؟

از مزایای تحصیل در اسپانیا می توان به کیفیت سیستم آموزش در این کشور، هزینه های مقرون به صرفه، اخذ اقامت کاری پس از تحصیل، آب و هوای معتدل و غیره اشاره کرد.

جهت مهاجرت تحصیلی به اسپانیا به مدرک زبان نیاز است؟

بله، با توجه به اینکه در دانشگاه های اسپانیا امکان تحصیل به زبان های اسپانیایی و انگلیسی وجود دارد، می بایست به یکی از این دو زبان تسلط داشته باشید.

چه میزان هزینه جهت مهاجرت تحصیلی به اسپانیا نیاز است؟

اگر قصد تحصیل در اسپانیا را دارید، باید بدانید علاوه بر هزینه های مربوط به اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی، جهت تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی به طور میانگین و بسته به مقطع و رشته تحصیلی به 8000 تا 10000 یورو در سال نیاز خواهید داشت.

هزینه های زندگی پس از مهاجرت به اسپانیا چه میزان است؟

به طور میانگین هزینه یک زندگی متوسط در اسپانیا، 900 یورو در ماه می باشد.

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا پس از مهاجرت تحصیلی چه میزان است؟

هزینه های زندگی دانشجویی در اسپانیا با توجه به شهر محل سکونت و نوع زندگی فرد بسیار متفاوت است و به طور میانگین در حدود 700 یورو در ماه می باشد.

مبلغ تمکن مالی لازم جهت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به اسپانیا چه میزان است؟

مبلغ تمکن مالی لازم جهت فرد متقاضی 2،130 یورو می باشد که در صورت همراه داشتن خانواده، مبلغ 500 یورو جهت هر فرد، به آن اضافه خواهد شد.

انواع ویزاهای بلند مدت جهت مهاجرت به اسپانیا کدامند؟

ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای طلایی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای خود اشتغالی و غیره.

در نهایت موسسه برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

2/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *