دانشگاه های هنر اسپانیا
مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی کشور اسپانیا

  • پایتخت و بزرگترین شهر: مادرید
  • زبان رسمی: اسپانیایی
  • جمعیت: حدود 50 میلیون
  • واحد پول: یورو
  • دامنه اینترنتی: .es
  • پیش شماره: +34
تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

قانون اجازه اقامت این کشور در 27 سپتامبر 2013 به تصویب رسید. قانون اسپانیایی 14/2103 اجازه می دهد تا اتباع کشورهای ثالثالزامات و شرایط سرمایه گذاری خاص و آزادانه را داشته باشند و یا حتی در اسپانیا زندگی کنند.

ویزای کار اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند.

شرایط و وضعیت کار در اسپانیا
شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد.

شرایط زندگی در اسپانیا

آب و هوای گرم و سبک زندگی آرام اسپانیا را تبدیل به یک مقصد جذاب برای مهاجران کرده است. با وجود اقتصاد کشور و در نظر گرفتن رکود شدید در نتیجه بحران مالی جهانی سال 2008، در سال های اخیر اشتغال و رشد اقتصادی به طور پیوسته افزایش یافته است. که به معنی تقاضای بیشتر برای کارگران خارجی از کارفرمایان اسپانیایی است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اسپانیا
دانشگاه ابیدو اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا

اگر شهروند اتحادیه ی اروپا نیستید و ملکی را در اسپانیا خریداری کردید می توانید ویزای اقامت در اسپانیا را نیز دریافت کنید، معروف به ویزای طلایی اسپانیا است. سرمایه گذاران املاک که تمامی معیارها و ضوابط را داشته باشند، صلاحیت دریافت اقامت اسپانیا را می گیرند. مجوز ویزای اقامت اسپانیا از سال 2013 تا به حال قابل استفاده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

شرایط پذیرش داروسازی در اسپانیا
زندگی در اسپانیا

تابعیت و شهروندی اسپانیا

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند از مسائل بسیار مهم می باشد لذا تولد در قلمرو حاکمیت (سرزمین) اسپانیا باعث تحصیل تابعیت اسپانیا نمی شود، مگر برای اطفالی که از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شده باشند.

هزینه زندگی در اسپانیا

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا نیز به حساب می آید. زبان رسمی مردم دراسپانیا، زبان اسپانیایی است. از لحاظ اقتصادی اسپانیا  به صنعت توریسم اهمیت ویژه ای می دهد؛ و سالانه افراد زیادی برای تفریح به جزایر قناری و بالئار و همچنین سواحل مدیترانه سفر می کنند. واحد پول در اسپانیا یورو است.

سرمایه گذاران خارجی در اسپانیا
تور مادرید اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا یک گزینه جذاب برای بسیاری از سرمایه گذاران است که به دنبال سرمایه گذاری در اروپا هستند. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در اسپانیا، تمام شرایط را بررسی کنید. اندلس در واقع بزرگتر از برخی از شهر های اسپانیا است. بسیاری از مردم فکر می کنند که استان کاستا دل سول همان اندلس می باشد.

 

یکی از کشورهایی که محبوبیت بسیار زیادی در بین توریست‌ها و حتی مهاجرین دارد، کشور اسپانیا است. این کشور به واسطه تاریخ و فرهنگ غنی خود، شرایط مناسب اقتصادی، وجود صنایع مختلف و… توانسته جایگاه ویژه‌ای در سطح جهانی پیدا کند. اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم که اسپانیا در کدام قاره است باید گفت که این کشور در اروپا قرار دارد. در صورتی که اسپانیا را برای مسافرت یا مهاجرت انتخاب کرده اید، نیاز است تا اطلاعات خود را درباره کشور اسپانیا افزایش دهید. در همین راستا در این مطلب قصد داریم تا درباره اسپانیا صحبت کرده و به معرفی کشور اسپانیا بپردازیم. پس با ما در مجموعه اصطهباناتی همراه شوید.

درباره اسپانیا

همان‌طوری که در پاسخ به سؤال اسپانیا در کدام قاره قرار دارد بیان کردیم، این کشور در جنوب غربی اروپا و شبه‌جزیره ایبری قرار دارد. این کشور مساحتی در حدود ۵۰۰٬۰۰۰ کیلومترمربع داشته و جمعیت این کشور بیش از ۴۶ میلیون نفر است. کشورهای همسایه آن نیز شامل پرتغال، فرانسه، آندورا و جبل الطارق می‌شود.

اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین کشورهای اتحادیه اروپا به حساب می‌آید. یکی از مهم‌ترین اطلاعات در مورد کشور اسپانیا که باید بدانید این است که پایتخت این کشور، شهر مادرید است و مادرید به‌عنوان بزرگ‌ترین شهر نیز به حساب می‌آید.

اسپانیا یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری جهان به حساب می‌آید و به واسطه میراث فرهنگی غنی، آب‌وهوای گرمسیری و سواحل زیبا، توریست‌های بسیار زیادی جذب این منطقه می‌شوند. در جدول زیر اطلاعات مهمی که در مورد کشور اسپانیا باید به آن توجه داشته باشید را به شما ارائه خواهیم کرد:

پایتختمادرید
مذهبمسیحی کاتولیک
زبان رسمیاسپانیایی
واحد پولیورو
مساحت۵۰۵٬۹۹۰ کیلومترمربع
جمعیت۴۶٬۷۵۲٬۰۰۰ نفر
نوع حکومتپادشاهی مشروطه

شما می‌توانید در تصویر زیر، نقشه اسپانیا را بر اساس استان‌ها و ایالت‌های این کشور مشاهده کنید:

استان‌ها و ایالت‌های کشور اسپانیا

کشور اسپانیا دارای بخش‌های مختلفی هستند. برخی از استان‌ها و ایالت‌های این کشور به‌صورت خودمختار اداره می‌شوند. به جز مناطق خودمختار، این کشور به پنجاه استان تقسیم شده است. با این حال اگر بخواهیم شما را با استان‌ها و ایالت‌های کشور اسپانیا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

آلاباسِگُبیالوگوکاستِلیُن
آلباستهسبیامادریدسیوداد رئال
آلیکانتهسُریامالاگاکُردُبا
آلمریاتاراگُنامورسیالاکُرونیا
آستوریاستروئلنابارالریدا
آبیلاتُلدواورنسهگرانادا
باداخُسبالنسیاپالنسیاگوادالاخارا
بارسلونابالادولیدلاسپالماسگیپوسکوا
بیسکایسامُراپُنتِبدراجزایر بالئارس
بورگُسساراگوساسالامانکاکوئنکا
کاسرسخائنسانتا کروسخِرُنا
کادیسلاریُخاهوئلباکانتابریا
لئنهوئسکا

مهم‌ترین شهرهای اسپانیا

یکی از مواردی که در مورد کشور اسپانیا باید به آن توجه داشته باشید، شهرهای مهم در این کشور است. اگر بخواهیم شما را با برخی از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

مادرید

یکی از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا، مادرید است. مادرید به‌عنوان پایتخت این کشور شناخته می‌شود و شهری با تاریخ و فرهنگ غنی است. در این شهر بناهای تاریخی، موزه‌ها، پارک‌ها، بازارهایی شلوغ و… وجود دارند. به دلیل ویژگی‌هایی که مادرید دارد، از آن به‌عنوان یکی از بهترین شهرهای اسپانیا برای زندگی یاد می‌شود.

شهر زیبای مادرید

شهر زیبای مادرید

بارسلون

یکی دیگر از مهم‌ترین شهرهای اسپانیا، بارسلون است. از بارسلون به‌عنوان دومین شهر بزرگ در این منطقه یاد می‌شود. در این شهر شاهد معماری‌های جذاب، فرهنگ غنی و سواحل زیبا هستیم. همچنین در این شهر نمایشگاه‌های هنری، موزه‌ها، معابد و… نیز وجود دارد.

والنسیا

از دیگر شهرهای زیبا اسپانیا می‌توان به والنسیا اشاره کرد. والنسیا شهری با معماری متنوع، فرهنگ غنی و آداب و رسوم جالب است. در این شهر شما می‌توانید به سراغ بازارهای زیبا، سواحل فوق‌العاده، رستوران‌های محلی و… رفته و لحظات فوق‌العاده‌ای را در این کشور داشته باشید.

سویل

یکی از شهرهای تاریخی اسپانیا که در آن می‌توانید فرهنگ محلی و آداب و رسوم جذابی را مشاهده کنید، شهر سویل است. این شهر دارای قصرهای تاریخی، کلیساها و بازارهایی مختلفی را مشاهده کنید.

بیلبائو

اگر دوست ندارید به سراغ شهرهای تاریخی بیایید، یکی از شهرهای مدرن و جذابی که در کشور اسپانیا وجود دارد، بیلبائو است. در این شهر می‌توانید مکان‌های مدرن و خاص را مشاهده کرده و همچنین از هنرهای نمایشی که در این شهر وجود دارد بازدید کنید.

مالاگا

از دیگر شهرهای ساحلی کشور اسپانیا، می‌توان به مالاگا اشاره کرد. شما می‌توانید در این شهر از ساحل‌های زیبا و موزه‌های فوق‌العاده آن بازدید کنید.

تاریخچه کشور اسپانیا

پس از بررسی موارد کلی در مورد اسپانیا و پاسخ به سؤالاتی چون اسپانیا در کدام قاره است و مهم‌ترین شهرهای این کشور کدام‌اند، حال نیاز است تا در راستای بررسی همه چیز در مورد اسپانیا، در مورد تاریخچه این کشور نیز توضیحاتی را به شما ارائه دهیم. اسپانیا یکی از قدیمی‌ترین کشورهای اروپا است که تاریخچه‌ای پرفراز و نشیب را طی کرده است. اسپانیا قرن‌ها تحت حکومت‌های مختلفی بوده و فنیقی‌ها، رومی‌ها، ویسیگوت ها، عثمانی‌ها و… تنها برخی از حکومت‌هایی بودند که بر این منطقه حکمرانی کرده‌اند. در سده ۱۵ میلادی، این کشور تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین امپراتوری‌های جهان شد و در طی دوران سلطنتی خاندان هابسبورگ، این کشور توانست قدرت فوق‌العاده‌ای را پیدا کند. در قرن‌های بعدی نیز اسپانیا با افزایش امپراتوری خود توانست ثروت و قدرت فوق‌العاده‌ای را کسب کند.  البته در سده ۱۹ میلادی، این کشور به واسطه انقلاب‌های مختلف، دچار مشکلات سیاسی و اجتماعی مختلفی شد و در نهایت در سال ۱۹۳۹ میلادی، پس از جنگ داخلی در اسپانیا، دیکتاتوری فرانکو در این کشور برقرار شد. این دیکتاتوری تا سال ۱۹۷۵ میلادی ادامه داشت و پس از دوران فرانکو، دوباره دموکراسی به این منطقه برگشت و در همین زمان بود که این کشور عضو اتحادیه اروپا شد.

آب‌وهوای کشور اسپانیا

به دلیل موقعیت جغرافیایی کشور اسپانیا، شاهد تنوع زیادی در آب‌وهوای کشور اسپانیا هستیم. در شمال اسپانیا، شاهد آب‌وهوای اقیانوسی با بارندگی زیاد و درجه حرارت پایین هستیم. این در حالی است که اگر بخواهیم درباره اسپانیا و شرایط آب‌وهوایی جنوب آن صحبت کنیم باید گفت که در این بخش آب‌وهوای مدیترانه‌ای گرم و خشک حاکم است که تابستان‌ها معمولاً بسیار گرمی نیز دارد. در مناطق کوهستانی شاهد هوا خنک و مرطوب و بارش برف در زمستان‌ها هستیم.

فرهنگ مردم اسپانیا

یکی از مواردی که به منظور بررسی همه چیز درباره اسپانیا باید به آن توجه کنید، فرهنگ مردم این کشور است. اسپانیایی‌ها به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین مردمان قاره اروپا، دارای تاریخ، فرهنگ و سنت‌های غنی هستند. یکی از ویژگی‌های فرهنگی مردم اسپانیا مهمان‌نوازی آن‌ها است.

یکی از موارد برجسته در فرهنگ اسپانیایی، موسیقی و رقص است. فلامنکو، رقصی سنتی است که با ریتم خاصی اجرا می‌شود. همچنین، سالاریا نوع دیگری از رقص‌های اسپانیایی است که در روزهای جشن و شادی اجرا می‌شود. موسیقی کلاسیک و اپرا در اسپانیا جایگاه ویژه‌ای دارد.

جایگاه ویژه رقص و آواز در فرهنگ اسپانیا

جایگاه ویژه رقص و آواز در فرهنگ اسپانیا

یکی از مواردی که به منظور بررسی فرهنگ مردم اسپانیا باید بدانید، فرهنگ غذایی این کشور است. مردم در این منطقه غذاهای متنوعی دارند؛ اما به‌صورت کلی پلو، غذایی محبوب و معروف در این کشور است که معمولاً با مرغ، ماهی یا گوشت تهیه می‌شود. جامون اسپانیایی نیز یکی از غذاهای محبوب در این کشور است که از گوشت گوسفند، گاو یا خوک به وجود می‌آید. همچنین، شراب‌های اسپانیایی نیز شهرت بسیار زیادی دارند.

زبان و مذهب مردم اسپانیا

زبان رسمی در این منطقه، اسپانیایی یا همان کاستیلیایی است. این زبان امروزه یکی از پرسخنورترین زبان‌های جهان است و تقریباً ۴۵۰ میلیون نفر در سراسر دنیا به‌عنوان زبان اول یا دوم به اسپانیایی صحبت می‌کنند. لازم به ذکر است که در کنار زبان اسپانیایی، در برخی از شهرها به زبان‌های چون کاتالان، باسکی، گالیسیایی و والنسیایی نیز صحبت می‌شود.

در راستای بررسی وضعیت مذهب در این کشور باید گفت که مذهب اکثریت مردم اسپانیا، مسیحی کاتولیک است. بیش از ۷۰ درصد جمعیت این کشور مسیحی کاتولیک بوده و علاوه بر این مذهب، در اسپانیا اقلیت‌هایی چون مسلمانان، یهودی‌ها و بودایی‌ها نیز به شکل قابل‌توجهی حضور دارند.

اقتصاد کشور اسپانیا

یکی از مواردی که برای زندگی در کشور اسپانیا باید به آن توجه داشته باشید، اقتصاد این کشور است. اسپانیا یکی از بزرگ‌ترین اقتصادهای جهان به حساب می‌آید. این کشور از نظر برخی شاخص‌های اقتصادی چون تولید ناخالص داخلی (GDP)، تولیدات صنعتی و کشاورزی، تجارت جهانی و گردشگری و… در بین کشورهای اتحادیه اروپا و جهان رتبه بالایی دارد.

با وجود صنایع مختلف در این کشور، متأسفانه اسپانیا در سال ۲۰۲۰، درگیر اثرات منفی اقتصادی ناشی از شیوع کرونا شد و رشد اقتصادی آن در این سال با افتی حاد مواجه شد. با این حال، دولت اسپانیا تلاش کرده تا از این دوره عبور کرده و دوباره جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد دنیا کسب کند. اگر بخواهیم شما را با برخی از برترین صنایع کشور اسپانیا آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

صنعت خودروسازی

اسپانیا در بین کشورهای اروپا از جمله تولیدکنندگان خودرو محسوب می‌شود. کمپانی‌هایی نظیر SEAT در کشور اسپانیا در حوزه تولید خودرو فعالیت دارند.

تولید مواد غذایی

اسپانیا در حوزه تولید مواد غذایی نیز بسیار پیشرو است و از آن به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان زیتون، خرما، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی و… یاد می‌شود. پرورش دام شناخته می‌شود.

صنعت گردشگری

به دلیل جاذبه‌های طبیعی، فرهنگی و تاریخی مختلفی که در اسپانیا وجود دارد، صنعت گردشگری نیز در این کشور جایگاه ویژه‌ای دارد. شهرهای مانند بارسلون، مادرید، گرنادا و سویل به‌عنوان مقصدهای بسیاری از گردشگران خارجی به حساب می‌آیند. سواحل زیبا و آب‌وهوای معتدل اسپانیا باعث شده تا گردشگران بسیار زیادی برای تفریح و استراحت این کشور را انتخاب کنند.

صنعت پوشاک

کشور اسپانیا در صنعت پوشاک نیز بسیار قدرتمند بوده و شاهد فعالیت برندها و شرکت‌هایی چون Mango و Massimo Dutti در حوزه پوشاک در این کشور هستیم.

صنعت پوشاک در اسپانیا

صنعت پوشاک در اسپانیا

تکنولوژی

در سال‌های اخیر، اسپانیا در حوزه تکنولوژی نیز به رشد قابل‌توجهی دست‌یافته است و شرکت‌هایی مانند Telefónica و Indra در این حوزه در حال فعالیت در این کشور هستند.

شرایط زندگی در اسپانیا

افرادی که مهاجرت به کشور اسپانیا را دارند، یکی از مهم‌ترین ابهاماتی که دارند این است که شرایط و هزینه زندگی در اسپانیا چگونه است؟ اگر بخواهیم به این سؤال پاسخ دهیم، نیاز است تا وضعیت این کشور را از چند منظر مختلف مورد بررسی و ارزیابی قرار دهیم:

شرایط آب‌وهوا

اسپانیا با آب‌وهوای گرم و خشک خود، برای بسیاری از مهاجران جذاب است. در بیشتر مناطق اسپانیا، تابستان‌های داغ و زمستان‌ها ملایم و بارانی را شاهد هستیم. در برخی مناطق این کشور، مانند سواحل جنوبی، هوا گرم و مرطوب بوده و این موضوع باعث شده تا بسیاری از گردشگران جذب این کشور شوند. همچنین، در برخی مناطق اسپانیا به واسطه عدم بارش باران و برف کافی، با مشکل کمبود آب روبه‌رو هستیم.

مسکن

وضعیت مسکن در اسپانیا با توجه به شهری که قصد زندگی در آن را دارید، متفاوت است. در شهرهای بزرگی چون مادرید و بارسلونا، هزینه خرید یا اجاره مسکن بیشتر است. با این حال، در شهرهای کوچک‌تر و مناطق روستایی، می‌توانید با هزینه‌های بسیار کمی صاحب مسکن شوید.

سیستم آموزش و پرورش

سیستم آموزش در اسپانیا شرایط مناسبی داشته و دانشگاه‌های این کشور در رتبه‌های بالایی در سطح جهانی قرار دارند. در صورتی که قصد دارید تا به‌عنوان دانشجویان بین المللی در دانشگاه‌های این کشور تحصیل کنید نیز، نیازی نیست تا هزینه بالایی را پرداخت کنید.

سیستم بهداشت

سیستم بهداشت در این کشور نیز شرایط خوبی دارد و این کشور انواع بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و داروخانه‌های عمومی را دارد. افرادی که مقیم آن هستند، در صورت ابتلا به بیماری‌های خاص، تحت پوشش بیمه بهداشتی این کشور قرار می‌گیرند.

زندگی اجتماعی

همان‌طوری که بیان کردیم، اسپانیایی‌ها مردم مهربان و مهمان نوای هستند. زندگی اجتماعی در این کشور بسیار جذاب است. در این کشور شاهد برگزاری رویدادها و جشن‌های مختلف مانند جشن‌های مذهبی، فرهنگی و ورزشی هستیم.

زبان

به منظور زندگی در یک کشور نیاز است تا تسلط قابل‌توجهی به زبان آن منطقه داشته باشید. همان‌طوری که بیان کردیم، زبان رسمی این کشور اسپانیایی است. یادگیری زبان اسپانیایی چالش‌برانگیز نیست و می‌توانید بسیار ساده‌تر از زبان‌هایی چون آلمانی و ایتالیایی به این زبان مسلط شوید. در صورتی که به انگلیسی مسلط هستید، می‌توانید در بسیاری از شهرها و مناطق این کشور با اکثر افراد به انگلیسی صحبت کنید.

مهاجرت به اسپانیا با مؤسسه اصطهباناتی

به واسطه جذابیت‌هایی که کشور اسپانیا دارد، بسیاری از افراد به منظور مهاجرت، این منطقه را به‌عنوان مقصد خود انتخاب می‌کنند. در صورتی که قصد مهاجرت به این کشور را دارید، نیاز است تا با کمک یک مؤسسه مهاجرتی معتبر، به این هدف دست پیدا کنید.

یکی از برترین مجموعه‌های فعال در این حوزه، مؤسسه اصطهباناتی است. ما در مجموعه اصطهباناتی از ابتدا تا انتها روند مهاجرت در کنار شما هستیم. ما به شما کمک می‌کنیم تا بتوانید در مسیر مهاجرت با انتخاب‌های مناسب، روند مهاجرت خود را آسان کرده و به بهترین شکل ممکن به این کشور سفر کنید. همچنین در صورتی که در طی روند مهاجرت با چالش و ابهام خاصی مواجه شدید، می‌توانید از خدمات مشاوره ما استفاده کنید. کارشناسان مهاجرتی خبره ما در کنار شما هستیم تا بتوانید این روند را با کمترین مشکل طی کنید و به هدف خود برسید.

بهترین مکان‌های گردشگری اسپانیا

یکی از سؤالات مهمی که افراد به منظور سفر به اسپانیا مطرح می‌کنند این است که بهترین مکان‌های گردشگری اسپانیا کدام‌اند؟ اگر بخواهیم شما را با برخی از بهترین جاذبه‌های توریستی این کشور آشنا کنیم، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پارک گوئل (Park Guell)
ایبیزا (Ibiza)
گرانادا ۱۰ (Granada 10)
کاستا براوا (Costa Brava)
جزایر قناری (The Canary Islands)
ساحل کاستا دل سول (Costa Del Sol Beach)
کلیسای جامع سانتیاگو ده کامپوستلا (Santiago De Compostela Cathedral)
مسجد بزرگ کوردوبا (The Great Mosque Of Cordoba)
موزه گوگنهایم (Guggenheim Museum)
پلازا مایور (Plaza Mayor)
شهرهای سفید اندلس (The White Towns Of Andalucía)
لا رامبلا (La Rambla)
السید (El Teide)
مرکز تجاری دیاگونال مار (Diagonal Mar Centre Commercial)
مرکز خرید مودا (Centro Comercial Moda Shopping Centre)
لاساگاردا فامیلیا (La Sagrada Familia)
الحمراء (Alhambra)
تاکستان لاریوخا (La Rioja Vineyards)
پارک ال رتیرو (El Retiro Park)
ساحل لاکنچا (La Concha Beach)
مسجد بزرگ کوردوبا (Great Mosque of Cordoba)

جمع بندی

در این مطلب از سایت مؤسسه مهاجرتی اصطهباناتی نگاهی به کشور اسپانیا انداخته و در مورد هر آن چه باید از اسپانیا بدانید صحبت کردیم. بررسی موارد گفته شده در این مطلب باعث می‌شود تا بتوانید دید بسیار خوبی نسبت به شرایط این کشور داشته باشید. سپس می‌توانید در صورت تمایل با کمک وکلای ما در مجموعه اصطهباناتی برای مهاجرت به این کشور اقدام کنید.

 

سوالات متداول در رابطه با اسپانیا

1- پایتخت کشور اسپانیا کدام شهراست و به چه زبانی در اسپانیا صحبت می¬کنند؟

پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است و زبان رسمی آنها اسپانیایی می¬باشد.

2- کشور اسپانیا چند نفر جمعیت دارد و واحد پول در اسپانیا چیست؟

اسپانیا حدود 50 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول در این کشور یورو است.

3- آیا مهاجرت به اسپانیا برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

قانون اجازه اقامت این کشور در 27 سپتامبر 2013 به تصویب رسید. قانون اسپانیایی 14/2103 اجازه می دهد تا اتباع کشورهای ثالث الزامات و شرایط سرمایه گذاری خاص و آزادانه را داشته باشند و یا حتی در اسپانیا زندگی کنند.

4- آیا امکان مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار امکان پذیر است؟

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می¬باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند.

5- امکان تحصیل در اسپانیا برای افراد غیر اسپانیایی وجود دارد؟

از مزایای تحصیل در اسپانیا می¬توان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می¬توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد.

6- چه شرایطی برای زندگی در اسپانیا وجود دارد؟

آب و هوای گرم و سبک زندگی آرام اسپانیا را تبدیل به یک مقصد جذاب برای مهاجران کرده است. با وجود اقتصاد کشور و در نظر گرفتن رکود شدید در نتیجه بحران مالی جهانی سال 2008، در سال های اخیر اشتغال و رشد اقتصادی به طور پیوسته افزایش یافته است. که به معنی تقاضای بیشتر برای کارگران خارجی از کار فرمایان اسپانیایی است.

7- چگونه می توان اقامت اسپانیا را اخذ کرد؟

اگر شهروند اتحادیه¬ی اروپا نیستید و ملکی را در اسپانیا خریداری کردید می¬توانید ویزای اقامت در اسپانیا را نیز دریافت کنید، معروف به ویزای طلایی اسپانیا است. سرمایه گذاران املاک که تمامی معیارها و ضوابط را داشته باشند، صلاحیت دریافت اقامت اسپانیا را می¬گیرند. مجوز ویزای اقامت اسپانیا از سال 2013 تا به حال قابل استفاده است.

8- تحصیل پزشکی در اسپانیا به چه زبانی تدریس می شود؟

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی¬شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می¬توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

9- آیا با تولد فرزند در اسپانیا به ایشان حق شهروندی اسپانیا داده می شود؟

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند از مسائل بسیار مهم می باشد لذا تولد در قلمرو حاکمیت (سرزمین) اسپانیا باعث تحصیل تابعیت اسپانیا نمی شود، مگر برای اطفالی که از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شده باشند.

10- وضعیت اقتصادی اسپانیا به چه صورت است؟

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا نیز به حساب می آید. زبان رسمی مردم دراسپانیا، زبان اسپانیایی است. از لحاظ اقتصادی اسپانیا به صنعت توریسم اهمیت ویژه ای می دهد؛ و سالانه افراد زیادی برای تفریح به جزایر قناری و بالئار و همچنین سواحل مدیترانه سفر می کنند. واحد پول در اسپانیا یورو است.

11- آیا امکان سرمایه گذاری در اسپانیا برای افراد خارجی فراهم است؟

سرمایه گذاری در اسپانیا یک گزینه جذاب برای بسیاری از سرمایه گذاران است که به دنبال سرمایه گذاری در اروپا هستند. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در اسپانیا، تمام شرایط را بررسی کنید. اندلس در واقع بزرگتر از برخی از شهرهای اسپانیا است. بسیاری از مردم فکر می¬کنند که استان کاستا دل سول همان اندلس می¬باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *