تحصیل در اسپانیا

مهاجرت به اسپانیا

قانون اجازه اقامت این کشور در 27 سپتامبر 2013 به تصویب رسید. قانون اسپانیایی 14/2103 اجازه می دهد تا اتباع کشورهای ثالثالزامات و شرایط سرمایه گذاری خاص و آزادانه را داشته باشند و یا حتی در اسپانیا زندگی کنند.

ویزای کار اسپانیا

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند.

شرایط و وضعیت کار در اسپانیا
شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در اسپانیا

تحصیل در اسپانیا

از مزایای تحصیل در اسپانیا میتوان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد.

شرایط زندگی در اسپانیا

آب و هوای گرم و سبک زندگی آرام اسپانیا را تبدیل به یک مقصد جذاب برای مهاجران کرده است. با وجود اقتصاد کشور و در نظر گرفتن رکود شدید در نتیجه بحران مالی جهانی سال 2008، در سال های اخیر اشتغال و رشد اقتصادی به طور پیوسته افزایش یافته است. که به معنی تقاضای بیشتر برای کارگران خارجی از کارفرمایان اسپانیایی است.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در اسپانیا
دانشگاه ابیدو اسپانیا

اخذ اقامت اسپانیا

اگر شهروند اتحادیه ی اروپا نیستید و ملکی را در اسپانیا خریداری کردید می توانید ویزای اقامت در اسپانیا را نیز دریافت کنید، معروف به ویزای طلایی اسپانیا است. سرمایه گذاران املاک که تمامی معیارها و ضوابط را داشته باشند، صلاحیت دریافت اقامت اسپانیا را می گیرند. مجوز ویزای اقامت اسپانیا از سال 2013 تا به حال قابل استفاده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

شرایط پذیرش داروسازی در اسپانیا
زندگی در اسپانیا

تابعیت و شهروندی اسپانیا

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند از مسائل بسیار مهم می باشد لذا تولد در قلمرو حاکمیت (سرزمین) اسپانیا باعث تحصیل تابعیت اسپانیا نمی شود، مگر برای اطفالی که از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شده باشند.

هزینه زندگی در اسپانیا

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا نیز به حساب می آید. زبان رسمی مردم دراسپانیا، زبان اسپانیایی است. از لحاظ اقتصادی اسپانیا  به صنعت توریسم اهمیت ویژه ای می دهد؛ و سالانه افراد زیادی برای تفریح به جزایر قناری و بالئار و همچنین سواحل مدیترانه سفر می کنند. واحد پول در اسپانیا یورو است.

سرمایه گذاران خارجی در اسپانیا
تور مادرید اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا

سرمایه گذاری در اسپانیا یک گزینه جذاب برای بسیاری از سرمایه گذاران است که به دنبال سرمایه گذاری در اروپا هستند. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در اسپانیا، تمام شرایط را بررسی کنید. اندلس در واقع بزرگتر از برخی از شهر های اسپانیا است. بسیاری از مردم فکر می کنند که استان کاستا دل سول همان اندلس می باشد.

سوالات متداول در رابطه با اسپانیا

1- پایتخت کشور اسپانیا کدام شهراست و به چه زبانی در اسپانیا صحبت می¬کنند؟

پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا مادرید است و زبان رسمی آنها اسپانیایی می¬باشد.

2- کشور اسپانیا چند نفر جمعیت دارد و واحد پول در اسپانیا چیست؟

اسپانیا حدود 50 میلیون نفر جمعیت دارد و واحد پول در این کشور یورو است.

3- آیا مهاجرت به اسپانیا برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

قانون اجازه اقامت این کشور در 27 سپتامبر 2013 به تصویب رسید. قانون اسپانیایی 14/2103 اجازه می دهد تا اتباع کشورهای ثالث الزامات و شرایط سرمایه گذاری خاص و آزادانه را داشته باشند و یا حتی در اسپانیا زندگی کنند.

4- آیا امکان مهاجرت به اسپانیا از طریق ویزای کار امکان پذیر است؟

یکی از راه های مهاجرت به اسپانیا از طریق کار در اسپانیا می¬باشد، که پس از اخذ اقامت اسپانیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی اسپانیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به اسپانیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در اسپانیا و سرمایه گذاری در اسپانیا نیز وجود دارند.

5- امکان تحصیل در اسپانیا برای افراد غیر اسپانیایی وجود دارد؟

از مزایای تحصیل در اسپانیا می¬توان به هزینه کم ، امکان کار در اسپانیا پس از پایان تحصیلات و اخذ بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقاطع فوق لیسانس و دکترا اشاره کرد. از معروف ترین شهرها برای ادامه تحصیل در اسپانیا می¬توان به شهرهای والنسیا، مادرید و بارسلون اشاره کرد.

6- چه شرایطی برای زندگی در اسپانیا وجود دارد؟

آب و هوای گرم و سبک زندگی آرام اسپانیا را تبدیل به یک مقصد جذاب برای مهاجران کرده است. با وجود اقتصاد کشور و در نظر گرفتن رکود شدید در نتیجه بحران مالی جهانی سال 2008، در سال های اخیر اشتغال و رشد اقتصادی به طور پیوسته افزایش یافته است. که به معنی تقاضای بیشتر برای کارگران خارجی از کار فرمایان اسپانیایی است.

7- چگونه می توان اقامت اسپانیا را اخذ کرد؟

اگر شهروند اتحادیه¬ی اروپا نیستید و ملکی را در اسپانیا خریداری کردید می¬توانید ویزای اقامت در اسپانیا را نیز دریافت کنید، معروف به ویزای طلایی اسپانیا است. سرمایه گذاران املاک که تمامی معیارها و ضوابط را داشته باشند، صلاحیت دریافت اقامت اسپانیا را می¬گیرند. مجوز ویزای اقامت اسپانیا از سال 2013 تا به حال قابل استفاده است.

8- تحصیل پزشکی در اسپانیا به چه زبانی تدریس می شود؟

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی¬شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می¬توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

9- آیا با تولد فرزند در اسپانیا به ایشان حق شهروندی اسپانیا داده می شود؟

شرایط مهاجرت به اسپانیا از طریق تولد فرزند از مسائل بسیار مهم می باشد لذا تولد در قلمرو حاکمیت (سرزمین) اسپانیا باعث تحصیل تابعیت اسپانیا نمی شود، مگر برای اطفالی که از والدین نامعلوم و یا بدون تابعیت متولد شده باشند.

10- وضعیت اقتصادی اسپانیا به چه صورت است؟

مادرید بزرگترین شهر اسپانیا نیز به حساب می آید. زبان رسمی مردم دراسپانیا، زبان اسپانیایی است. از لحاظ اقتصادی اسپانیا به صنعت توریسم اهمیت ویژه ای می دهد؛ و سالانه افراد زیادی برای تفریح به جزایر قناری و بالئار و همچنین سواحل مدیترانه سفر می کنند. واحد پول در اسپانیا یورو است.

11- آیا امکان سرمایه گذاری در اسپانیا برای افراد خارجی فراهم است؟

سرمایه گذاری در اسپانیا یک گزینه جذاب برای بسیاری از سرمایه گذاران است که به دنبال سرمایه گذاری در اروپا هستند. با این حال، قبل از سرمایه گذاری در اسپانیا، تمام شرایط را بررسی کنید. اندلس در واقع بزرگتر از برخی از شهرهای اسپانیا است. بسیاری از مردم فکر می¬کنند که استان کاستا دل سول همان اندلس می¬باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *