شرایط زندگی در اسپانیا

از اختراع منگنه و پاک کن تا ورزش گاوبازی و همچنین نور خورشید و سواحل این کشور همه مربوط است. شما با خواندن این مقاله میتوانید دانش خود را از حقایق آموزنده و جالب در مورد اسپانیا بیازمایید. زندگی در اسپانیا مانند دیگر کشور ها دارای مزایای زندگی و معایب و مشکلات زندگی می باشد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

قبل از شروع زندگی در یک کشور شما بایستی با شرایط اجاره و خرید ملک و خانه، قیمت اجاره و خرید خانه در این کشور ، هزینه زندگی در اسپانیا، وضعیت کار و تحصیل در آن کشور اطلاعات کسب کنید.

مخارج و هزینه زندگی در اسپانیا بسیار موضوع مهمی برای زندگی در اسپانیا است. مخارج زندگی است که سطح و کیفیت زندگی را مشخص میکند. شرایط و وضعیت بهداشت و درمان در این کشور در این کشور مناسب می باشد.

معمولا از دلایل مهاجرت به این کشور کار و تحصیل می باشد. قبل از مهاجرت برای کار به این کشور شما باید از وضعیت در آمد ، دستمزد و حقوق در این کشور آگاهی کسب کنید. برای کسب آگاهی از شرایط مردم این کشور و همچنین شرایط زندگی در پایتخت این کشور بایستی با افرادی که تجربه زندگی در اسپانیا را دارند مشورت کنید.

واحد پول پزوتا می باشد. زبان رایج مردم این کشور اسپانیایی می باشد.

ما در این مقاله به بررسی 30 واقعیت اسپانیا پرداخته ایم. هنگامی که به این کشور فکر می کنید، تصاویری از مبارزه با گاو (گاوبازی)، رقص فلامنکو و فیستاس بدون شک به ذهن شما خطور میکند. اما چه چیزهای دیگری در اسپانیا وجود دارد؟ این حقایق جالب راجع به این کشور شما را شگفت زده خواهد کرد و ممکن است باعث شود شما برای حرکت به این کشور انگیزه پیدا کنید، و یا اگر شما در حال حاضر در این کشور حضور دارد، خودتان را بیازمایید تا ببینید که چه چیزهایی راجع به اسپانیا می دانید!

شرایط زندگی در اسپانیا

30 واقعیت در رابطه با شرایط زندگی در اسپانیا

 1. پادشاهی اسپانیا، به رسمیت شناخته شده است و دومین کشور بزرگ در اتحادیه اروپا است. این کشور با مساحت 505،955 کیلومتر مربع، حدود 85 درصد از شبه جزیره ایبری، پرتغال را پوشش می دهد.
 2. در قرن 15 پس از ازدواج دو پادشاهان کاتولیک فردیناند آراگون و ایزابلا کاستیا متحد شدند. اسپانیا تبدیل به یک پادشاه با زبان های مختلف شد. این پادشاهی پایه و اساس اسپانیای مدرن شد. امروز، 17 منطقه خودمختار در (15 سرزمین اصلی و بالئارس و جزایر قناری) و دوبرونبومها خودمختار سئوتا و ملیلیه در شمال آفریقا وجود دارد.
 3. اسپانیایی دومین زبان سخن گفتن گسترده در جهان با بیش از 406 میلیون نفر در سراسر جهان با زبان اسپانیایی، پس از زبان چینی است. در حالی که زبان رسمی این کشور ، اسپانیایی کاستیل است، در کاتالونیا، زبان باسک و گالیسیا مرسوم است، زبان های منطقه ای از کاتالان، باسک و گالیسی همه جایگاه رسمی دارند.
 4. برهنگی در اسپانیا قانونی است. برخی می گویند این قانون برای بهتر لذت بردن از آب و هوای این کشور است. به طور عمده آب و هوای این کشور مدیترانه ای معتدل است که در این کشور تابستانهای گرم و خشک و زمستانها معتدل و بارانی است، بیش از 3000 ساعت در سال در تابستانها این کشور از نور خورشید بهره می برد. این کشور در اروپا دارای جوانترین سن ازدواج قبل از  رسیدن به سن قانونی 14 تا 16 سال است که در سال 2015 تغییر کرده است.
 5. بیش از سه چهارم مردم در مناطق شهری زندگی میکنند. جمعیت این کشور کمتر از 47 میلیون است و ششمین کشور پرجمعیت در اروپا است. حدود شش میلیون نفر در مادرید و پنج میلیون نفر در بارسلون زندگی می کنند. هر دوی این شهرها دارای ساکنانی بیش از کل جمعیت ایرلند و یا نیوزیلند هستند.
 6. اسپانیا چهارم و بالاترین امید به زندگی و عمر را نسبت به همه کشورهای OECD دارد. با متوسط 82 سال، پس از آن سوئیس، ایتالیا و ژاپن هستند، که در رتبه 15 ام در جهان است. زنان اسپانیایی نسبت به مردان بیشتر زندگی می کنند با نسبت 85 سال در مقایسه با 79 سال.
 7. در آمارهای سازمان ملل متحد اسپانیا پیرترین کشور جهان در سال 2050 خواهد بود. 40 درصد از جمعیت در سن بیش از 60 سال هستند.
 8. تنها 13.6 درصد از جمعیت این کشور در روزهای یکشنبه به کلیسا می رود. در عین حال با توجه به مطالعه ای که در سال 2012 توسط مرکز مطالعات جامعه شناختی در اسپانیا صورت گرفت 70 درصد از جمعیت رومی کاتولیک هستند.
 9. اسپانیا درای سلطنت مشروطه است. پادشاه سابق خوان کارلوس پس از دیکتاتوری ژنرال فرانکو در سال 1975 به تاج و تخت نشست. هنگامی که یکی از محبوبترین پادشاهان در اروپا در سال 2014 درگذشت، خوان کارلوس به نفع پسرش شاه فیلیپ VI در سال های اخیر استعفا داد.
 10. یک بازرس مالیاتی برای هر 1928 نفر از مالیات دهندگان وجود دارد. در مقایسه با یک نفر برای هر 729 نفر در فرانسه می باشد. بنابراین در حالی که اقتصاد اسپانیا از قرن 13 ام با تولید ناخالص داخلی 1356 میلیارد دلار (989 میلیارد یورو) در مقام اول جهان قرار گرفت، در مرکز تحقیقات اقتصادی (Cebr) لیگ جهانی اقتصادی جدول 2013، درآمد داخلی اسپانیا یک چهارم تولید ناخالص داخلی اقتصاد “سیاه” است.
 11. در سال 2015، اسپانیا دومین و بالاترین نرخ بیکاری را در اروپا داشت. در میان کشورهای OECD مقام سوم و در حدود 24.2 درصد بود، فقط با فاصله کمی فاصله بعد از این کشور یونان و آفریقای جنوبی با میانگین از 7.3 درصد OECD در سال (2014) قرار دارند. جوانان بیکاری حتی روز به روز بدتر می شود: حدود نیمی از جوانان 15 تا 24 ساله که قادر به کار هستند بیکاراند.
 12. کارآفرینان زن راه انداز 40 درصد از همه کسب و کارهای جدید در اسپانیا هستند. آغاز رکود اقتصادی در سال 2008 تا سال 2013 در این کشور وجود داشت، بالغ بر 800000 کسب و کار در همین سال ها در این کشور راه اندازی شد.
 13. با توجه به یافته ها در گزارش های توسط کردیت سوئیس و موسسه خیریه کاتولیک کاریتاس اسپانیا بزرگترین شکاف ثروت در اروپا است. در سال 2012، در حالی که بیش از 6 درصد از جمعیت EUR 307 ماه یا کمتر (دو برابر از 2008) زندگی می کردند، تعداد میلیونرها به 402000 دلار افزایش یافت، یک افزایش 13 درصدی نیز در سال گذشته وجود داشت.
 14. در خارج از ساعات مدرسه مراقبت حدود یک چهارم از کودکان از پدربزرگ و مادربزرگ خود به صورت روزانه نگهداری میکنند.
 15. فقط نیمی از بزرگسالان 15-64 ساله دارند معادل یک مدرک دبیرستانی را دارند. میانگین OECD تقریبا سه چهارم است. افراد جوان تر نسبت به چند نسل قبل نیاز به ماندن طولانی تر در مدرسه دارند، 65 درصد از افراد 25-34 ساله نیاز به، به دست آوردن مدرک تحصیلی دارند.
 16. اسپانیایی عشق به خنک کردن دارند. بر اساس گزارش OECD 2013، آنها به طور متوسط از هر 24 ساعت 16 ساعت به اوقات فراغت، غذا خوردن، نوشیدن و خوابیدن می پردازند.
 17. اولین رمان به یک اسپانیایی نسبت داده شده است. اسپانیا سروانتس، دون کیشوت، در سال 1605 نوشته شده است، اولین رمان مدرن در نظر گرفته می شود.
 18. اسپانیا دارای 44 میراث جهانی یونسکو است. پیش از هنرهای تاریخی سنگی، شهرهای تاریخی و ساختمان ها، پل ها، پارک های ملی و مناظر هستند. تنها ایتالیا با 49 سایت و چین با 45 دارای مناطق بیشتری هستند.
 19. دفعه بعد که شما با استفاده از مواد اولیه پنبه ای استفاده کردید، باید بخاطر آن از اسپانیایی تشکر کنید. پنبه ریسی در اوایل در قرن 18 در کشور باسک برای پادشاه فرانسه لویی پانزدهم ساخته شده بود. و روی هر جزء اصلی آن تنها آرم سلطنتی حک شده بود. اسپانیا نیز در جهان با توجه به اختراع پاک کن و سطل (1956)، پیشرو در ابداع سیگار مدرن (قرن 17) و لباس فضایی فضانورد (1935) بود.
 20. اسپانیا دارای تولید بیش از نیمی از روغن زیتون در جهان بیش از 1.5 میلیون تن می باشد، تقریبا همه آن از منطقه جنوب اندلس می آید. این کشور سومین تولید کننده شراب بعد از فرانسه و ایتالیا می باشد، و سالانه 3.3 میلیون تن (تن) در سال 2013 شراب تولید میکند.
 21. اسپانیا اولین کشور در جهان است که در آن از قدرت باد منبع برق تهیه شد. رد الکتریکی (REE)، اپراتورهای سیستم برق اسپانیا، نشان داد که در توربین های بادی 2013 بیش از 54،000 ساعت گیگاوات برق یعنی یک پنجم از مصرف برق کشور ررا تامین می کند.
 22. Valázquez در قرن 17 ام، در قرن 18 و 19 پیکاسو، میرو و دالی در قرن 20 – 22 در اسپانیا برخی از بزرگترین هنرمندان بزرگ جهان بوده اند.
 23. هیچ پری دندانی در اسپانیا وجود ندارد. افسانه ای وجود دارد که زمانی که کودکان اسپانیایی دندان خود را از دست می دهند، آنها را زیر بالش خود قرار داده و یک موش کوچک به نام Ratoncito می آید و آنها جمع آوری می کند و یک هدیه کوچک و یا پول در جای آن قرار می دهد.
 24. تا سال 2013، سن قانونی به داشتن رابطه جنسی و یا ازدواج در اسپانیا 13 سال برای رابطه جنسی و 14 برای ازدواج بود. اسپانیایی ها در حال حاضر بایستی برای انجام هر دو تا 16 سالگی صبر کنند، مانند دیگر کشورهای اروپایی مانند انگلستان، هلند، نروژ و بلژیک.
 25. اسپانیا یک جامعه با تحمل بالا است. پیمایش اجتماعی در اروپا در سال 2010 نشان داد که 80 درصد از پاسخ دهندگان با این مسئله موافق هستند که، در مقایسه با مردمان کرواسی، لیتوانیایی و روس ها کمتر از 40 درصد از مردان و زنان همجنسگرا آزادند زندگی خود را داشته باشند. ازدواج همجنسگرایان در اسپانیا از سال 2005 قانونی بوده است.
 26. شما می توانید یک وعده غذایی در قدیمی ترین رستوران جهان را در پایتخت اسپانیا ، مادرید صرف کنید و لذت ببرید هر چند رستوران های دیگری ممکن است وجود داشته باشند که را که قدیمی تر هستند، رکوردهای جهانی گینس برای رستوران Botín برای (کباب خوک شیرخوار) از سال 1725 ثبت شده است.
 27. اسپانیا سومین کشور محبوب برای مقاصد توریستی جهان پس از فرانسه و ایالات متحده آمریکا، در سال 2013 است. با جذب 60.6 میلیون بازدید کننده دارای رکورد است.
 28. اسپانیا ، با صدها جشنواره fiestas در حال وقوع در سال است. قدیمی ترین فستیوال، Romería Nuesra Señora ، که برای بیش از 800 سال برگزار شده است و حتی فیستا دلس پاسیو در سال 2013 وضعیت میراث جهانی یونسکو اهدا شد. گاوبازی در طول جشنواره سان فرمین انجام میگیرد، پرتاب گوجه فرنگی در طول تماشای توماتینا به (مجسمه) بزرگ در طول جشنواره لاس فالاس سوخته یک سنت قدیمی است.
 29. قرعه کشی کریسمس در اسپانیا بزرگترین پرداخت در جهان است. قرعه کشی ملی اسپانیا، ال گوردو (چرب) ، درست قبل از کریسمس برگزار می شود و پرداخت آن بیش از 2.24 میلیارد یورو است.
 30. تیم ملی فوتبال اسپانیا در رتبه بندی جهانی فیفا برای پنج سال متوالی از سال 2008 تا سال 2013 در صدر جدول قرار دارد. La Roja (قرمز)، La Furia Roja  (خشم قرمز)، La Furia Española  (خشم اسپانیایی)، و یا or La Furia  (خشم) به عنوان تیم ملی این کشور شناخته شده اند، همچنین دارای رکورد جهانی (28) برد در مسابقات رقابتی به صورت متوالی است.

برای اطلاعات بیشتر در رابطه با شرایط ویزا و مهاجرت به این کشور و همچنین وضعیت و شرایط اقامت شما می توانید به موسسه مهاجرت به این کشور یا موسسات مهاجرتی اسپانیا مراجعه کنید و با سپردن کار خود به دست یک وکیل مهاجرت با تضمین کامل به این کشور مراجعه کنید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

 سوالات متداول در مورد شرایط زندگی در اسپانیا

1- افراد با چه هدف و انگیزه ای کشور اسپانیا را برای زندگی انتخاب می کنند؟

معمولا از دلایل مهاجرت به این کشور کار و تحصیل می باشد .

2- پرجمعیت ترین شهر های کشور اسپانیا کدامند ؟

مادرید با جمعیت حدود 6 میلیون نفر و بارسلون با جمعیت حدود 5 میلیون نفر

3- جمعیت کشور اسپانیا در مقایسه با سایر کشور های اروپایی چگونه است ؟

جمعیت این کشور کمتر از 47 میلیون است و ششمین کشور پرجمعیت در اروپا است حدود 6 میلیون نفر در مادرید و 5 میلیون نفر در بارسلون زندگی می کنند هر دو این شهر ها دارای جمعیتی بیش از کل جمعیت ایرلند و یا نیوزیلند هستند .

4- پراکندگی جمعیت در کشور اسپانیا چگونه است ؟

بیش از سه چهارم مردم در مناطق شهری زندگی می کنند

5- وضعیت اشتغال به کار در کشور اسپانیا چگونه است ؟

در سال 2015 اسپانیا دومین و بالاترین نرخ بیکاری را در اروپا داشت در میان کشور های OECD مقام سوم و در حدود 24.2 درصد بود ، فقط با فاصله کمی بعد از این کشور یونان و آفریقای جنوبی با میانگین از 7.3 درصد OECD در سال (2014) قرار دارند حدود نیمی از جوانان 15 تا 24 ساله که قادر به کار هستند بیکارند .

6- معروف ترین رستوران های کشور اسپانیا در کدام شهر آن قرار دارد؟

شما می توانید یک وعده غذایی در قدیمی ترین رستوران جهان را در پایتخت اسپانیا ، مادرید صرف کنید و لذت ببرید هر چند رستوران های دیگری ممکن است وجود داشته باشند که را که قدیمی تر هستند، رکوردهای جهانی گینس برای رستوران Botín برای (کباب خوک شیرخوار) از سال 1725 ثبت شده است.اولین رمان به یک اسپانیایی نسبت داده شده است . اسپانیا سروانتس ، دون کیشوت ، در سال 1605 نوشته شده است ، اولین رمان مدرن در نظر گرفته می شود

7- آیا کشور اسپانیا دارای جاذبه های گردشگری چشمگیر است ؟

اسپانیا سومین کشور محبوب برای مقاصد توریستی جهان پس از فرانسه و ایالات متحده آمریکا ، در سال 2013 است . با جذب 60.6 میلیون بازدید کننده دارای رکورد است . اسپانیا دارای 44 میراث جهانی یونسکو است . پیش از هنر های تاریخی سنگی ، شهر های تاریخی و ساختمان ها ، پارک ها ی ملی ، پل ها و مناظر هستند .

8- قوانین و شرایط مربوط به سن ازدواج در کشور اسپانیا چگونه است ؟

تا سال 2013، سن قانونی به داشتن رابطه جنسی و یا ازدواج در اسپانیا 14 برای ازدواج بود. اسپانیایی ها در حال حاضر بایستی برای انجام آن تا 16 سالگی صبر کنند، مانند دیگر کشورهای اروپایی مانند انگلستان، هلند، نروژ و بلژیک.

9- واحد پول کشور اسپانیا چیست ؟

واحد پول پزوتا می باشد

10- زبان رایج مردم کشور اسپانیا و زبان رسمی کشور اسپانیا چیست ؟

زبان رایج مردم این کشور اسپانیایی می باشد . زبان رسمی این کشور اسپانیایی کاستیل است ، زبان باسک و گالیسیا مرسوم است ، زبان های منطقه ای از کاتالان ، باسک و گالیسی همه جایگاه رسمی دارند .

11- قوانین مربوط به پوشش در کشور اسپانیا چگونه است ؟

برهنگی در اسپانیا قانونی است . برخی می گویند این قانون برای بهتر لذت بردن از آب و هوای این کشور است .

12- کشور اسپانیا از چگونه آب و هوایی برخوردار است ؟

به طور عمده آب و هوا این کشور مدیترانه ای معتدل است که در این کشور تابستان های گرم و خشک و زمستان ها معتدل و بارانی است ، بیش از 3000 ساعت در سال در تابستانها این کشور از نور خورشید بهره می برد .

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

2 دیدگاه برای “شرایط زندگی در اسپانیا

 1. گلی گفت:

  بهترین وبسایتی که تاحالا
  دیدم.ازتون متشکرم

  1. کارشناس مهاجرتی اصطهباناتی گفت:

   با سلام و عرض ادب
   ممنو از دیدگاه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *