مهاجرت به هلند

 مهاجرت به هلند و تحصیل و زندگی در این کشور زیبا و پیشرفته همواره یکی از گزینه های مهاجرتی متقاضیان ایرانی بوده است. در این مقاله که با تلاش مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی تهیه شده است اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به هلند از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه گذاری ارائه شده است. اگر از شرایط مهاجرت به هلند آگاهی ندارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

دلایل مهاجرت متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به هلند چیست؟

متقاضیان ایرانی بنا به دلایل فراوانی به کشور توسعه یافته و جذاب هلند مهاجرت می کنند. از مهم ترین این دلایل می توان بالا بودن سطح استانداردهای زندگی، بالا بودن امنیت اجتماعی و اقتصادی و وجود امکانات رفاهی بی نظیر را نام برد. کشور هلند در شاخص های جهانی زندگی مانند آزادی های مدنی، آزادی بیان، آزادی مطبوعات، پیشرفت انسانی و خوشبختی دارای جایگاه های جهانی است.

 • پایین بودن نرخ بیکاری یکی از مهم ترین دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به هلند محسوب می شود.
 • دارا بودن شرایط لازم برای سرمایه گذاری، پایین بودن نرخ بیکاری و بالا بودن درآمدها از دیگر دلایل مهاجرت به هلند می باشد.
 • زندگی در هجدمین اقتصاد بزرگ جهان و وجود شرکت های بزرگ جهانی در این کشور و وجود فرصت های شغلی از مزیت های مهاجرت به هلند می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق کار

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند می توانند ویزای کار و اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضیان با دارا بودن پیشنهاد کار Job Offer از طرف کارفرمای هلندی می توانند ویزای کار هلند را اخذ کنند. از مهم ترین شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار دارا بودن تمکن مالی کافی برای اثبات تأمین هزینه های زندگی در مدت کار و اشتغال در هلند می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار

 • از مدارک لازم برای مهاجرت به هلند از طریق کار می توان آدرس محل اقامت در هلند، دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای هلندی، فرم درخواست ویزای کار و بیمه معتبر را نام برد.
 • یکی از موارد مهم در اخذ ویزای کار هلند این است که اگر متقاضی در یک شرکت چندملیتی در ایران مشغول کار باشد که شعبه ای از این شرکت در هلند باشد، متقاضی می تواند با رعایت شرایطی به شعبه هلند منتقل شود.

انواع ویزاهای کاری هلند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار می توانند با اخذ ویزاهای کاری مختلف کشور هلند مجوز اقامت این کشور را اخذ کنند. متقاضیان برای مهاجرت به هلند از طریق کار می توانند از روش های ویزای کار کوتاه مدت، ویزای کار GVVA، ویزای MVV و ویزای بلوکارت اقدام کنند.

 • ویزای بلوکارت Blue Card هلند: این نوع ویزا که از بهترین ویزاهای کاری و اقامتی اروپا می باشد، برای متقاضیانی صادر می شود که دارای دعوتنامه کاری از طرف کارفرمای هلندی باشند. مهم ترین شرایط لازم برای اخذ این نوع ویزا دارا بودن مدرک تحصیلی دانشگاهی و دعوتنامه کاری و پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمای هلندی می باشد. حداقل حقوق پرداختی با اخذ این نوع ویزا در حدود 5 هزار یورو می باشد.
 • ویزای کار کوتاه مدت هلند: این نوع ویزا مختص متقاضیانی است که برای کار فصلی در هلند قصد اخذ مجوز کار این کشور را دارند. مدت اعتبار این ویزا 3 ماه است که تا 6 ماه قابل تمدید می باشد. متقاضی با اخذ ویزای کار کوتاه مدت می تواند در هلند و دیگر کشورهای حوزه شینگن به کار و اشتغال بپردازد. دارا بودن دعوتنامه و پیشنهاد کار از طرف کارفرمای هلندی برای اخذ این ویزا الزامی است.
 • ویزای کار GVVA هلند: متقاضیانی که دارای دعوتنامه و پیشنهاد کار از کارفرمای هلندی می باشند، می توانند این ویزا را دریافت کنند. مدت اعتبار این ویزا تا 3 ماه می باشد که تا 3 سال قابل تمدید است. شهروندان اتحادیه اروپا نیاز به اخذ این ویزا برای کار در هلند ندارند.
 • ویزای کار MVV هلند: متقاضیانی که با دریافت ویزای همراه وارد کشور هلند می شوند، می توانند با اخذ این نوع ویزای کار در این کشور مشغول کار شوند. متقاضیان پس از ورود به هلند می توانند در مهلت جستجوی کار در این کشور کار مورد نظر را پیدا کنند. شهروندان اتحادیه اروپا برای ورود به این کشور و اشتغال نیازمند اخذ این نوع ویزا نمی باشند.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می توانند ویزای تحصیل و اقامت این کشور را اخذ کنند. ویزای تحصیلی هلند را می توان از پرتقاضاترین ویزاهای این کشور محسوب کرد. اعتبار و ارزش جهانی دانشگاه های هلند، جایگاه این دانشگاه ها در رنکینگ ها و رتبه بندی های جهانی و پایین بودن هزینه های تحصیل از مهم ترین دلایل متقاضیان برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل می باشد.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 • از برترین دانشگاه های هلند که همواره در بالاترین فهرست بهترین دانشگاه های جهان قرار دارند، می توان دانشگاه دلفت، دانشگاه آمستردام و دانشگاه آیندهون را نام برد.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی هلند در حدود 4 سال و هزینه های تحصیل در این مقطع سالانه در حدود 8 هزار یورو تا 10 هزاریورو می باشد.
 • دارا بودن مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6 برای تحصیل در مقطع کارشناسی هلند الزامی است.
 • مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند در حدود یک تا 2 سال و هزینه های تحصیل در این مقطع سالانه در حدود 12 هزار یورو تا 13 هزار یورو می باشد.
 • دارا بودن مدرک کارشناسی معتبر و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 6.5 برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هلند الزامی است.
 • متقاضیان برای برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل در مقطع دکتری باید دارای مدرک کارشناسی ارشد از دانشگاه معتبر، توصیه نامه، انگیزه نامه قوی و تأییدیه از طرف استاد راهنما در دانشگاه هلند باشند.
 • از جمله مدارک لازم برای مهاجرت به هلند از طریق تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی گواهی تمکن مالی کافی، نامه پذیرش از دانشگاه و رشته مورد نظر، سوابق تحصیلی و رزومه علمی تحصیلی، گواهی سوپیشینه و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس را می توان نام برد.

مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری

کشور هلند با دارا بودن ثبات و امنیت اقتصادی و همچنین تسهیلات فراوان یکی از برترین کشورهای اروپایی برای سرمایه گذاری خارجی محسوب می شود. متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری می توانند ویزای سرمایه گذاری و اقامت این کشور را از روش های مختلف اخذ کنند. متقاضیان می توانند از روش های خرید ملک، ثبت شرکت و راه اندازی کسب و کار در هلند سرمایه گذاری کنند.

خرید ملک در هلند

یکی از روش های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری، خریداری خانه و ملک در این کشور است. البته متقاضی با خرید خانه و ملک در هلند نمی تواند مجوز اقامت این کشور را دریافت کند، اما می تواند از خرید خانه سود فراوانی کسب کند.

 • در واقع متقاضی با خرید خانه و ملک در یک کشور اروپایی برتر می تواند از طریق اجاره بهای آن ماهانه درآمد کسب کند.
 • علاوه بر این خرید خانه و ملک در کشورهای اروپایی برتر مانند هلند خود نوعی سرمایه گذاری بدون ریسک و با سوددهی فراوان می باشد.

ثبت شرکت در هلند

متقاضی با ثبت شرکت در هلند می تواند مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. مهم ترین شرط مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت دارا بودن تمکن مالی کافی به میزان یک میلیون و 250 هزار یورو می باشد. متقاضی برای صبت شرکت در هلند باید دارای طرح و ایده تجاری باشد. این طرح علاوه بر دارا بودن توجیه اقتصادی باید در مدت مشخص به سوددهی برسد.

 • متقاضی برای ثبت شرکت در هلند باید دارای امتیازهای لازم باشد.
 • امتیازهای ثبت شرکت در هلند بر اساس سن، تحصیلات، میزان سرمایه گذاری و سوابق کاری و حرفه ای می باشد.

استارت آپ در هلند

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند و دارا بودن طرح و ایده تجاری خلاقانه و جدید می توانند ویزای اقامت این کشور را دریافت کنند. متقاضی با ارائه این ایده های خلاقانه استارت آپی به دولت هلند و تایید و راه اندازی این طرح ها می تواند مجوز اقامت این کشور را اخذ کند. یکی از مزیت های مهم مهاجرت به هلند از طریق طرح های استارت آپی عدم نیاز به سرمایه هنگفت می باشد.

 • در واقع اگر طرح های استارت آپی مورد تأیید دولت هلند قرار گیرد، سرمایه لازم برای راه اندازی این طرح و ایده های خلاقانه در اختیار متقاضی قرار می گیرد.
 • پس از راه اندازی موفق این طرح استارت آپی و گردش مالی مطلوب این برنامه متقاضی می تواند برای اخذ اقامت هلند اقدام کند.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

متقاضیان با دارا بودن شرایط مهاجرت به هلند از طریق ازدواج با شهروند و تبعه این کشور می توانند مجوز اقامت هلند را دریافت کنند. از مهم ترین موارد در مهاجرت به هلند از طریق ازدواج واقعی بودن این ازدواج می باشد. در واقع متقاضی باید اثبات کند که این ازدواج بر اساس تعهد و علاقه متقابل می باشد و ربطی به اخذ اقامت هلند ندارد.

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

مهاجرت به هلند از طریق ازدواج

 • اثبات تمکن مالی کافی برای تامین هزینه های زندگی مشترک در هلند و همچنین ثبت ازدواج در دفاتر رسمی و قانونی این کشور از موارد مهم در مهاجرت به هلند از طریق ازدواج می باشد.
 • پس از گذشت 3 سال از ازدواج اگر متقاضی ثابت کند که این ازدواج واقعی است، می تواند برای اخذ مجوز اقامت هلند اقدام کند.
 • از جمله مدارک لازم برای مهاجرت به هلند از طریق ازدواج و اخذ اقامت می توان گواهی تمکن مالی، گواهی ازدواج، آدرس محل اقامت در هلند، گواهی طلاق و یا فوت از ازدواج قبلی و اوراق هویتی هر دو طرف ازدواج را نام برد.
 • در کشور هلند ازدواج همجنسگرایان آزاد و قانونی است.

مهاجرت به هلند از طریق تولد

هلند تابعیت و شهروندی این کشور را به کودکان متولد شده در خاک این کشور بر اساس قانون خون اعطا می کند. بر اساس قانون خون کودکان متولد شده در این کشور که دارای پدر و مادر اهل هلند می باشند، می تواند تابعیت هلند را اخذ کنند.

حتی اگر یکی از والدین کودک متولد شده در هلند دارای تابعیت و شهروندی این کشور باشد نیز این کودک تابعیت هلند را دریافت خواهد کرد. کودکانی که از پدر و مادر نامعلوم در هلند متولد می شوند نیز می توانند تابعیت هلند را اخذ کنند.

مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی

یکی از روش های مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی به این کشور می باشد. بر اساس کنوانسیون ژنو متقاضیانی که بر اساس عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی ممکن است در بازگشت به کشور خود مورد آزاد و شکنجه و حتی مرگ قرار گیرند، در زمره پناهندگان محسوب می شوند.

 • بسیاری از متقاضیان ایرانی در سال های اخیر به منظور مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی راهی کشور هلند شده اند.
 • روند رسیدگی به پرونده های پناهجویان و تایید ادعاهای آن ها بسیار طولانی و دشوار می باشد.
 • مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی به هیچ وجه مهاجرت به هلند از طریق پناهندگی را توصیه نمی کنند و معتقدند متقاضیان بهتر است راه های قانونی مهاجرت به این کشور را امتحان کنند.

اخذ تابعیت در هلند

متقاضیانی که دارای شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار، سرمایه گذاری، ازدواج و تحصیل می باشند، پس از 5 سال با حفظ شرایط اولیه می توانند برای اخذ مجوز اقامت دائم هلند اقدام کنند. پس از چند سال از گذشت مجوز اقامت دائم متقاضیان واجد شرایط می توانند تابعیت این کشور را دریافت کنند.

از جمله شرایط لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی هلند می توان به تسلط کامل به زبان هلندی، سازگاری و تطابق با جامعه هلندی ها، عدم ارتکاب جرم و جنایت در این کشور و آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم این کشور اشاره کرد.

مزیت های مهاجرت به هلند

متقاضیانی که موفق به اخذ ویزای اقامت تحصیلی، کاری و سرمایه گذاری هلند شده اند، می توانند از مزیت های اقامت، زندگی، تحصیل و کار در این کشور بهره مند شوند.

مزیت های مهاجرت به هلند

مزیت های مهاجرت به هلند

از مهم ترین مزایای مهاجرت به هلند موارد زیر را می توان برشمرد:

 • زندگی و اقامت در برترین کشور اروپایی از لحاظ کیفیت و استانداردهای زندگی
 • تحصیل کم هزینه و رایگان و به زبان انگلیسی در دانشگاه ها
 • اخذ ویزای همراه برای همراهی همسر و فرزندان در هلند
 • اعتبار و ارزش جهانی دانشگاه های هلند و اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاهی
 • زندگی در کشوری اروپایی با جذابیت های طبیعی بی نظیر
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی و اخذ مجوز کار دانشجویی
 • کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها
 • اخذ اقامت دائم و تایعیت هلند با کار و اشتغال

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

متقاضیان برای آگاهی از شرایط مهاجرت به هلند و اخذ ویزای تحصیلی و کاری باید با مشاوران موسسه های مهاجرتی مشاوره کنند. مشاوران ارشد موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی با اطلاع از آخرین قوانین مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند. کارشناسان برجسته این موسسه برتر با بررسی مدارک تحصیلی و شغلی متقاضیان و ارسال آن ها کمک می کنند تا مسیر دشوار مهاجرت به هلند سهل و راحت شود.

سخن آخر

در این مقاله اطلاعات لازم در مورد مهاجرت به هلند ارائه شد. علاوه بر این روش های مهاجرت به هلند از طریق ازدواج، تحصیل، سرمایه گذاری و کار مورد بررسی قرار گرفت. اگر در مورد شرایط مهاجرت به هلند نیازمند کسب اطلاعات بیشتر می باشید، با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی مشاوره کنید.

مشاوران ارشد این موسسه در شعبه های تهران، اصفهان، شیراز، تبریز، رشت و مشهد در همه روزهای کاری هفته آماده ارائه خدمات مهاجرتی به متقاضیان گرامی می باشند.

سوال های متداول در مورد مهاجرت به هلند

 1. ویزاهای کار هلند کدامند؟

ویزای کار بلوکارت، ویزای GVVA، ویزای MVV و ویزای کار کوتاه مدت

 1. پرتقاضاترین و راحت ترین روش مهاجرت به هلند کدام است؟

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

 1. دلایل متقاضیان ایرانی برای مهاجرت به هلند چیست؟

وجود آزادی های مدنی و اجتماعی، زندگی در کشوری اروپایی با ثبات و امنیت اجتماعی و اقتصادی و پایین بودن هزینه های تحصیل

 1. آیا امکان اخذ اقامت هلند با خرید ملک وجود دارد؟

خیر، امکان خرید ملک در هلند وجود دارد اما نمی توان مجوز اقامت را اخذ کرد.

 1. هزینه های تحصیل در دانشگاه های هلند چقدر است؟

در مقطع کارشناسی در حدود 8 هزار تا 10 هزار یورو و کارشناسی ارشد از 12 هزار یورو تا 13 هزار یورو

 1. روش اعطای تابعیت هلند از طریق تولد چیست؟

قانون خون

 1. روش های مهاجرت به هلند از طریق سرمایه گذاری کدامند؟

خرید خانه و ملک، ثبت شرکت و اجرای طرح استارت آپی

 1. مهم ترین مزیت های مهاجرت به هلند چیست؟

امکان اشتغال و کار با فارغ التحصیلی از دانشگاه و امکان اخذ تابعیت و شهروندی هلند

 1. شرایط اخذ تابعیت هلند کدامند؟

  تسلط به زبان هلندی، آشنایی با قوانین و مقررات کشور هلند و سازگاری و تطابق در جامعه هلندی ها

 2. پس از چند سال از ازدواج امکان اخذ اقامت هلند وجود دارد؟

  پس از گذشت سه سال از ازدواج

 3. پس از چند سال از سرمایه گذاری در هلند می توان مجوز اقامت را اخذ کرد؟

پس از سه سال با حفظ شرایط اولیه سرمایه گذاری

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

116 دیدگاه برای “مهاجرت به هلند از راه های مختلف و شرایط آن ها

 1. آتنا گفت:

  سلام من خودم ۲۷سال لیسانس معماری هستم و درحال خوندن برای آیلتس هستم.
  همسرم هم لیسانس کامپیوتر با ۳۲سال سن هستن. ۷سال است همسرم به صورت پیمانکاری در پالایشگاه نفت کار میکنن.
  یه پسر سه ساله هم دارم.
  میخواستم بدونم برای ما شرایط مهاجرت به کدام کشور راحتتر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای مهاجرت به اکثر کشور ها نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. در صورت داشتن مدرک زبان کشور هایی مانند آلمان، مجارستان، کانادا و غیره را می تواند انتخاب نمایید.

 2. الی گفت:

  سلام
  من کارشناس پرستاری هستم و همسر ارشد پرستاری باتوجه به رشته تحصیلی میتونیم برای رفتن به هلند اقدام کنیم؟ شرایطش چطوریه؟ بایستی با بیمارستان هلند مکاتبه بشه و بعد اقدام کنیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای کار در بیمارستان های هلند نیاز به تایید مدارک تحصیلی خود از کشور هلند دارید. پس از تایید مدارک، دوره های زبان را در کشور هلند گذرانده و در دوره های کارآموزی شرکت نمایید و با توجه به امتیازی که دریافت می کنید، وارد بازار کار می شوید.

 3. دریا نجارزاده گفت:

  با سلام
  من یه سوالی داشتم ممنون میشم پاسخ بدین
  من نامزدم تو هلند زندگی میکنه و شهروند اونجاست من چطوری میتونم سریع از طریق ویزای نامزدی برم اونجا
  پیشنهاد شما چه راهیه برای سریع و راحت رفتن به هلند؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شانس بسیار پایین ویزای نامزدی، به شما توصیه می کنیم برای ویزای ازدواج اقدام نمایید.

 4. زهرا جاسم زاده رنجبر گفت:

  با سلام
  من خانم، متاهل و دارای یک فرزند هستم. میخوام پس از تحصیل تو هلند اقامت اونجارو بگیرم . سوالم اینجاست که حین تحصیل من همسر و فرزندم هم میتونن با من بیان و اگر جواب مثبته به همسرم اجازه کار میدن ؟ سنم 23 ساله و برای ارشد اپتیک لیزر میخوام اقدام کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   پس از فارغ التحصیلی در صورت پیدا کردن کار می توانید اقامت خود را تمدید نمایید. همسر شما تحت عنوان ویزای همراه هلند اجازه کاری ندارد.

 5. مهدي گفت:

  سلام وقت بخير

  من با مدرك كارشناسي ارشد مهندسي شيمي و ١٢ سال سابقه كار مرتبط در يك پتروشيمي معتبر و سن ٣٢ از چه طريقي ميتونم اقدام به مهاجرت و اخذ اقامت كنم ؟!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در هلند یکی از روش های دریافت اقامت موقت هلند است. در صورت نداشتن سطح تسلط زبانی خوب، می توانید در دوره های زبان این کشور شرکت نمایید.

 6. مهران سخايي گفت:

  با سلام
  بنده مدرك كارشناسي راديولوژي از دانشگاه علوم پزشكي شيراز دارم.
  ميخواستم بدونم از طريق كار ميتونم اقدام كنم براي هلند يا اتريش؟
  اگر نه،چه راهي را شما پيشنهاد ميكنيد؟
  ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   می توانید برای اخذ ویزای گروه کادر درمان هلند اقدام نمایید. برای دریافت جزییات بیشتر می توانید به دفاتر ما به صورت حضوری مراجعه نمایید.

 7. افسانه گفت:

  با سلام …من در رشته مدیریت جهانگردی در مقطع کارشناسی فارغ التحصیل شدم…میخواستم بدونم امکان ادامه تحصیل من در مقطع ارشد در کشور هلند وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در هلند علاوه بر ارائه مدرک زبان، سابقه علمی قوی نیز الزامی است.

 8. فرید گفت:

  من حدود یک ماه پیش با یک خانم مهاجر که پاسپورت قرمز هلند رو داشت اشنا شدم و یک ماه با هم در ارتباط بودیم تصمیم به ازدواج گرفتیم ایشون درخواست دادن سه ماه من برم هلند تا بیشتر با هم آشنا بشیم بعد برگردن و ایران ازدواج کنیم و ایشون درخواست ویزای ازدواجی بدن .الان برای من دعوت نامه فرستادن .من هم سند و هم تمکن مالی وهم مدارک کاری لازم رو دارم .امکان دریافت یک ویزای سه ماه رو جهت آشنایی بیشتر دارم .اگر دارم میتونم کل کار رو به یک وکیل بسپارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   لطفا در نظر داشته باشید که شانس ویزای نامزدی بسیار پایین تر از ویزای ازدواج می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.