بسیاری از افراد به مساله مهاجرت بسیار می اندیشند و همیشه به دنبال راهی آسان و مطمئن برای تحقق بخشیدن به هدف خویش هستند. یکی از کشورهای مورد تقاضا که در اولویت مهاجرت بسیاری از هموطنان ما قرار دارد مهاجرت به هلند است و مجدانه به دنبال راه های مهاجرت به هلند می باشند.

هلند یکی از زیباترین کشورهای جهان که شما می توانید از روش های مختلفی چون اخذ ویزای تحصیلی ، سرمایه گذاری کار در این کشور و ازدواج با تبعه هلندی به این کشور مهاجرت نمایید و در ادامه موفق به دریافت اقامت دائم این کشور شوید. موسسه حقوقی توسعه گران مهر با تجربه ای طولانی در امر مهاجرت و با داشتن وکلای آگاه به امور حقوق بین الملل و آشنایی در امر مهاجرت به هلند آماده پاسخگویی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز می باشد و در صورت اقدام شما دوست عزیز تا وقت سفارت هلند و تکمیل مدارک لازم همراهیتان خواهد کرد.

قانون تابعیت و اقامت و راه های مهاجرت به هلندو اخذ اقامت یا اخذ شهروندی این کشور چگونه است ؟ ایا کودک با تولد نوزاد در این کشور از اتباع کشور محسوب می شود و میتواند تابعیت و اقامت کسب کند ؟ چه مدت ماندن در کشور موجب اخذ تابعیت و اقامت هلند می شود؟ آیا با ازدواج هم می توان تابعیت و اقامت را به دست آورد؟

در این مقاله شما با مباحثی نظیر راه های مهاجرت نظیر شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند یا ازدواج، مهاجرت از طریق تخصص یا خرید ملک آشنا خواهید شد.

شرایط و راه های مهاجرت به هلند

در این قسمت به بررسی راه های مهاجرت به هلند می پردازیم:

شرایط مهاجرت به هلند

درباره هلند :

هلند از کشور های اروپای غربی که از شرق با کشور آلمان، از جنوب با کشور بلژیک و از غرب بواسط دریا با کشور بریتانیا همسایگی دارد. هلند از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. از شهرهای مهم آن می توان به آمستردام، لاهه، روتردام، اوترخت، تیلبورخ و … اشاره کرد. پایتخت کشور هلند شهر آمستردام است ولی بیشتر سفارتخانه ها و وزارتخانه ها جهت تمرکز زدایی بیشتر در شهر لاهه قرار گرفته اند. زبان رسمی مردم هلند، هلندیست که شاخه ای از زبان ژرمنی محسوب شده و شباهتی به زبان آلمانی دارد.

مردم این کشور علاقه بسیاری به یادگیری زبان های خارجی از خود نشان می دهند، بطوریکه 90 درصد هلندی ها توانایی محاوره به زبان انگلیسی را دارند. هلند یکی از پر تراکم ترین کشورهای جهان با جمعیتی حدود شانزده و نیم میلیون نفر است. شهرت کشور هلند بیشتر به لاله هایش، آسیاب های بادی و هنرمندانش می باشد. آب و هوای این کشور معتدل و بیشتر شبیه کشور انگلستان است، بارش فراوان در طول سال هلند را به یکی از پر بارش ترین کشورهای جهان مبدل کرده است.

سرمایه گزاری و کار آفرینی در کشور هلند:

شما با دارایی معادل 1.250.000 یورو می توانید جهت سرمایه گذاری در کشور هلند اقدام کرده و در صورت پایدار ماندن این سرمایه گزاری و سود آوری  بعد از 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور هلند خواهید شد. این نوع سرمایه گزاری بیشتر مختص افراد ثروتمند می باشد. متقاضیان علاقمند به کار آفرینی در هلند بایستی امتیازات لازم از مواردی چون رزومه تحصیلی، تجربیات کاری گذشته، سوابق کار آفرینی، مشخص نمودن منافع کاری شخص برای دولت هلند، نشان دادن طرح تجاری، میزان سرمایه گزاری و … را کسب نمایند تا بتوانند از این طریق اقدام جهت دریافت ویزای کار آفرینی کشور هلند را نمایند.

بطور کلی سرمایه گزاری در هلند گزینه مناسبی جهت امر مهاجرت، برای طیف وسیعی از هموطنان نخواهد بود. پیشنهاد می گردد طی مشاوره تلفنی با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر از شرایط سرمایه گزاری در دیگر کشورها چون انگلستان، کانادا، استرالیا، نیوزلند، لهستان، لیتوانی و … اطلاعات کسب نمایید.

مهاجرت به هلند از طریق کار

اگر شما فردی خارج از خاک کشور هلند و جویای کار در این کشور می باشید با توجه به این مطلب که قوانین کار در کشورهای اتحادیه اروپا بصورت یکپارچه و یکسان می باشد بایستی دعوت نامه ای از کارفرمایی در کشور هلند دریافت کنید، می توانید طی مدت کوتاهی اقدام جهت دریافت ویزای کار هلند نمایید. حال با توجه به اینکه ساکن کشوری خارج از اروپا هستید دریافت این دعوتنامه امری سخت به نظر میرسد چون بایستی سه ماه در کشور هلند آگهی جذب نیروی کار درج گردد و در صورتیکه شخصی متقاضی این شغل نباشد مجددا این آگهی در اتحادیه اروپا به مدت سه ماه دیگر تکرار شود.

افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپا هستند از شانس بیشتری برای دریافت کار برخوردار می باشند، پس می توان ورود بواسطه تحصیلی هلند را مد نظر قرار داد و نهایتا پس از تحصیل اقدام جهت پیدا نمودن کار نمود. حال کشورهایی چون آلمان و اتریش ویزای دیگری تحت عنوان ویزای کاریابی صادر می کنند که این فرصت را به شما می دهند که شش ماه متوالی در این کشورها جستجوی کار داشته باشید. این ویزای کار شانس بسیار ارزشمندی برای مهندسین و افراد پر تجربه خواهد بود. جهت کسب اطلاع از شرایط این ویزای کار آلمان با مشاورین موسسه حقوقی توسعه گران مهر تماس حاصل فرمایید.

مهاجرت به هلند از طریق تحصیل

با توجه به اینکه سطح علمی دانشگاه های هلند بسیار عالی است، سالیانه افراد بسیاری به قصد تحصیل و اخذ اقامت هلند وارد این کشور می شوند. تحصیل در دانشگاه های کشور هلند به دو زبان انگلیسی و آلمانی برای دانشجویان میسر است. شما برای تحصیل در دانشگاه های هلند نیازمند داشتن مدرک دیپلم می باشید، در غیر اینصورت افرادی که شرایط لازم برای ورود به دانشگاه های این کشور را ندارند می توانند با حداقل سن 21 سال در آزمون های ورودی دانشگاه های این کشور شرکت کرده و در صورت قبولی به تحصیل خویش ادامه دهند.

تحصیل مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در کشور هلند:

یکی از شرایط بسیار مهم جهت اقدام برای اخذ ویزای تحصیلی هلند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس 6 می باشد. البته اگر نمره زبان شما در سطح پایین تر و به عنوان مثال 5 یا 5.5 است، می توان اقدامات لازم را برایتان انجام داد و این امکان  فراهم است که در کلاس های آمادگی زبان در کشور هلند شرکت کرده و آیلتس خود را به حد نصاب برساند. قابل ذکر است که دوره تحصیل در مقطع کارشناسی 4 سال و در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال به طول می انجامد. اگر شما تحصیل در مقطع لیسانس به زبان آلمانی را انتخاب کنید ناگزیر به ارائه مدرک زبان آلمانی B-1 یا B-2 می باشید. هزینه های تحصیل در مقطع کارشناسی سالی 8000 تا 11000 یورو و تحصیل مقطع کارشناس ارشد تا 15000یورو نیز پیش بینی می گردد. دانشجویان اجازه کار پارت تایم 10 ساعت در هفته در مقطع کارشناسی و 20 ساعت را برای مقطع کارشناسی ارشد خواهند داشت. شما می توانید پذیرش و و ویزا را به ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر بسپارید، مشاورین و وکلای مهاجرتی ما در کشور هلند از ابتدای امر تا مراحل انجام سفارت با شما همراهند.

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند:

تحصیل در مقطع دکترا در کشور هلند معمولا 4 سال به طول می انجامد. تحصیل در اکثر رشته ها در این مقطع به زبان انگلیسی می باشد. کشور هلند در مقطع دکترا توجه ویژه ای به دانشجویان نشان می دهد و شرایطی را در جهت تسهیل طول دوره تحصیل دکترای هلند برای دانشجویان فراهم نموده است. شما به شرط داشتن شرایطی چون مدرک زبان آیلتس حداقل6.5 ، مدرک تافل یا تحصیل در کشوری انگلیسی زبان و … همچنین رزومه های تحصیلی خوب، ارائه مقاله، شرکت در کنفرانس یا سمینارها و … میتوانید بواسطه اقدامات موسسه با جلب نظر یک سوپروایزر و ارائه یک پروپوزال، امیدوار به تحصیل رایگان یا تحصیل با بورسیه در هلند باشید. دانشجویان مقطع دکترا در کشور هلند اجازه کار بصورت نامحدود را در حین تحصیل خواهند داشت. نکته حائز اهمیت آن است که شما یکسال بعد از پایان تحصیلات دکترا یعنی پس از 5 سال می توانید درخواست خود مبنی بر اخذ اقامت دائم کشور هلند را ارائه دهید.

اگر شما هم خواهان مهاجرت به هلند هستید وکلای مجرب ما در موسسه توسعه گران مهر واقع در شیراز که از معتبرترین موسسه مهاجرت کشور می باشد میتوانند شما را یاری دهند و یا به سایت سفارت هلند مراجعه کنید. امید است که این مطلب توانسته باشد اطلاعات مفیدی در اختیار شما خواننده گرامی قرار دهد.

مطلب فوق با کوشش همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز جمع آوری شده است، جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید. امید است که مطلب فوق توانسته باشد، هر چند مختصر کمکی به اطلاعاتی شما در زمینه مهاجرت به هلند کرده باشد.

هزینه های زندگی در هلند:

هزینه های زندگی در کشور هلند برای شخص دانشجو معمولا پایین تر از زمانیست که شخص بطور مستقل زندگی می کند. هزینه های زندگی دانشجوئی در کشور هلند ماهی 600 تا 900 یورو متغیر است، که از این مبلغ معمولا 250 تا 500 یورو هزینه خوابگاه دانشجویی می باشد. مابقی را می توان برای خوراک، رفت و آمد و … در نظر گرفت. معمولا هزینه کرایه اتوبوس ها در سطح شهر 1.5 یورو است. البته یکی از راه های اقتصادی بهتر آن است که شخص دانشجو خودش اقدام جهت درست کردن غذا نماید.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که در صدر موسسات حقوقی ایران قرار دارد، مفتخر است که شما عزیزان را در جهت مهاجرت به هلند راهنمایی نموده و جدیدترین و به روز ترین اطلاعات لازم جهت اقدام برای ویزای تحصیلی هلند و دیگر کشورهای اروپایی و … را در اختیار شما قرار دهد. تصمیم جهت امر مهاجرت امری کوچک نخواهد بود و تیم پر تلاش ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر در یاری رساندن به شما کوتاهی نخواهند کرد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر قوانین جدید مهاجرت به هلند می توانید به وب سایت اخذ تابعیت و اقامت هلند مراجعه نمایید و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط اخذ تابعیت و نحوه مهاجرت از روش های دیگر مثل ثبت شرکت و سرمایه گذاری، مهاجرت تحصیلی و اقامت بعد از تحصیل می توانید با مشاورین موسسه مهاجرت تماس حاصل فرمایید و توسط مشاوره کارشناسان حقوق بین الملل و وکیل مهاجرت با این مسائل آشنا شوید.

[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
[rd_line color=”#79b900″ line_pos=”center”]
Rating: 3

48 دیدگاه برای “شرایط مهاجرت به هلند

 1. Avatar رضا سجادی گفت:

  با سلام اگه مدرک دبپلم داشته باشی حالا در هر سنی میتونی برای ادامه تحصیل بری اروپا،؟و کدوم کشور ها تحصیلش رایگان یا حداقل چقد پول نیاز داره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در اروپا با مدرک دیپلم شاید در برخی رشته ها امکان پذیر باشد ولی در کل باید مدرک کالج مربوط به رشته تان را اخذ نموده و ادامه تحصیل را در مقطع دانشگاهی بدهید.

 2. Avatar سحر غیاثی گفت:

  سلام روز بخیر
  من معلم هستم و درحال تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد رشته روانشناسی تربیتی در دانشگاه آزاد هستم ، 23 سال دارم و مجرد ، امکان اقامت از طریق سرمایه گذاری ندارم ، امکان گرفتن اقامت یا ویزای تحصیلی در هلند وجود دارد؟ آیا مدارک تحصیلی ارشد دانشگاه آزاد مورد پذیرش هست یا خیر ؟ با سپاس از پاسخ شما

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید از طریق تحصیل وارد کشور هلند شوید، حال یا بصورت ادامه تحصیل و یا تغییر رشته و تحصیل مجدد از مقطع کارشناسی.
   بدیهی است ک اخذ مدرک همان کشور نیز به شما در امر کاریابی کمک شایانی خواهد کرد.

 3. Avatar YUSEF گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  بنده 34 سال سن دارم و مدرک لیسانس حسابداری از دانشگاه آزاد قائمشهردر سال 83. سابقه کار مرتبط و بیمه بمدت 12سال دارم و هم اکنون مدیر مالی یکی از شرکتهای معتبر میباشم و خانمم 30 ساله و دارای مدرک مترجمی زبان انگلیسی با سه سال سابقه کار.
  تمکن مالی تقریبا دارم مثلا یه واحدآپارتمان 100متری در جای خوب تهران بهمراه ویلا 200متری در محمود آباد که هر دو سند بنام خودم میباشد و با نقدینگی حدود 700میلیون تومان .
  قصدم مهاجرت از طریق تحصیل خودم یا خانمم به هلند است یه بچه 2 ساله هم داریم . دوره زبان انگلیسی هم داریم میگزرونیم تا آیلتس 6 بگیریم .
  خواستم ببینم شرایطمون برا تحصیل و نهایتا اقامت هلند اوکی هست یا نه ؟
  با تشکر

 4. Avatar Hani gabjali گفت:

  وقت بخیر مهماندار هواپیماهستم وهمسرم مهندس hseهست,میخواستم بدونم چطورمیتونیم اقامت یکی ازکشورهای هلند سوییس ویا کاناداروبگیریم,

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به بازار برخی کشور های هدف، می توانید از طریق ویزای اسکیل ورکر و یا پیشنهاد کاری، اقامت موقت کشور را اخذ کنید.
   کشور های کانادا و استرالیا و آفریقای جنوبی را می توانید با روشی که مشاورین مهاجرت ما در اختیار شما قرار می دهند، در اولویت خود قرار دهید.

 5. Avatar افسون خسروی گفت:

  سلام من ارشد روانشناسی دارم الانم میخوام دوره های ارایشگری ببینم ازچه طریقی میتونم مهاجرت کنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بهترین روش اقدام برای شما این است که دوره های هنری آرایشگری در این کشور را بیابید(البته ما این مورد را به شما راهنمایی خواهیم کرد) و سپس برای درخواست پذیرش در این دوره ها و اخذ ویزا، اقدام کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *