اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در کشورهای مختلف به دلیل آنکه یک موضوع مهم به حساب می آید، از حساسیت زیادی برخوردار است و هر اقدامی در این زمینه باید همراه با مشورت با افراد متخصص همراه باشد. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می تواند بهترین مشاور شما در کلیه امور سرمایه گذاری بوده و آسانترین شرایط را برای شما در جهت رسیدن به هدف هایتان فراهم نماید. افراد خارجی بدون هیچ محدودیتی در بلژیک می توانند ملک خریداری کنند، در همین راستا در این مقاله به اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری می پردازیم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

برنامه اقامتی ویزای سرمایه گذاری بلژیک برای سرمایه گذاران خارجی غیر اتحادیه اروپا، راهی برای وضعیت اقامتی و در نهایت کسب شهروندی بلژیک و پاسپورت اتحادیه اروپا بعد از 5 سال اقامت ارائه می کند. اجازه اقامت بلژیک به دارنده آن اجازه دسترسی به کشورهای عضو شهروندی اتحادیه اروپا و منطقه شینگن می دهد. برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری در بلژیک به طور خاص برای سرمایه گذاران خارجی با پیشینه ای در کسب و کار یا با هدف و جاه طلبی تبدیل شدن به افراد کسب و کار طراحی شده است. شرایط مورد نیاز برنامه عبارتند از:

 • یک متقاضی باید 350 تا 500 هزار یورو را در یک کسب و کار جدید در بلژیک سرمایه گذاری کند.
 • کسب و کار جدید و یا موجود باید نیروی کار بلژیکی را استخدام کند.
 • متقاضی باید اثبات کند که از شخصیت درستی برخوردار است، با ارائه مدارک عدم سو پیشینه، معرف های حسن رفتار، رزومه کاری و اثبات مبدأ مالی که برای سرمایه گذاری آنها استفاده می شود.
 • به خصوص اگر قصد آنها برای درخواست شهروندی کامل  بلژیکی باشد، از متقاضی درخواست خواهد شد که زبان فرانسه را یاد بگیرد.
 • درخواست برای شهروندی بلژیک

سرمایه گذاران خارجی بیشتری بلژیک را به عنوان مقصد اصلی نقل مکان و سرمایه گذاری خود در نظر می گیرند. شهروندی کشور از طریق سرمایه گذاری یکی از راحت ترین و سریع ترن راه ها برای دریافت شهروندی دوم در سراسر اروپا است. نحوه گرفتن شهروندی بلژیک، در ابتدا، همانند اکثر کشورها، برای تبدیل شدن به یک شهروند بلژیکی، یک سرمایه گذار خارجی ابتدا باید اقامت دائم بلژیک را دریافت کند. برای انجام این کار، سرمایه گذار باید روابط قوی با ملت برقرار کند. یک روش آسان برای ایجاد این روابط برای سرمایه گذار، ایجاد یک شرکت تجاری در بلژیک است.

برای شروع یک کسب و کار، ابتدا سرمایه گذار باید حداقل 20 درصد سرمایه اولیه خود را در یک موسسه اعتباری بلژیک سپرده گذاری کند. با باز کردن حساب، سرمایه گذار قادر خواهد بود تا گواهینامه دولتی را دریافت کند که تأیید می کند این مبلغ در یک حساب کسب و کار سرمایه نگهداری می شود و این گواهینامه در جذب سایر سرمایه گذاران به کسب و کار مفید خواهد بود.

سرمایه باید به طور کامل و بدون قید و شرط در کسب و کار به اشتراک گذاشته شود، اما اگر سرمایه گذار دلیلی مالیاتی برای تأخیر در پرداخت داشته باشد، نیازی به پرداخت فوری نیست. با این حال، بر اساس قانون بلژیک حداقل یک پنجم کل سرمایه (حداقل 6،200 یورو) باید پرداخت شود.

اگر سرمایه گذار بخواهد برای خودش کار کند، باید یک شرکت خصوصی با مسئولیت محدود با نام خود به عنوان تنها سهامدار تشکیل دهد. در این مورد، حداقل مبلغ سرمایه که حداقل 12،400 یورو است، باید پرداخت شود. (استثناهایی برای این شرط وجود دارد، و اگر سرمایه گذار به این استثناها علاقه مند باشد، توصیه می شود با یک وکیل متخصص در شکل گیری کسب و کار در بلژیک صحبت کند).

پس از آن، سرمایه گذار باید طرح کسب و کار پیشنهاد شده شرکت را به دفتر اسناد رسمی ارائه کند و آیین نامه شرکت را به تصویب برساند و امضاء کند. صرف نظر از کشور مبدأ سرمایه گذار، باید یک نسخه امضا شده و تأیید شده از اساسنامه به زبان های فرانسوی، آلمانی یا هلندی نوشته شود. طرح کسب و کار باید جزئیات عملیات آینده شرکت و کالاهای مورد فروش یا خدمات ارائه شده را مشخص کند و همچنین باید توضیح دهد که چرا میزان سرمایه اولیه لازم و مناسب برای کسب و کار است. این طرح همچنین باید نشان دهد که چگونه سرمایه اولیه برای عملیات تجاری حداقل برای دو سال فراهم می شود.

گام نهایی در شروع یک کسب و کار بلژیکی این است که شرکت را در ثبت رسمی سازمان های قانونی (RLE) و مقامات بیمه تامین اجتماعی به ثبت برساند و برای شماره شناسایی شرکت درخواست کند. هنگامی که سرمایه گذار آیین نامه شرکت را بفرستد، دفتر تجاری به طور خودکار این شرکت را در RLE ثبت می کند و شماره شناسایی به کسب و کار داده می شود. علاوه بر این، قبل از اینکه شرکت عملیات خود را آغاز کند، سرمایه گذار باید آن را در صندوق بیمه اجتماعی بلژیک ثبت کند. علاوه بر این، اگر سرمایه گذار کارمندان بلژیکی را استخدام کند، باید در اداره تامین اجتماعی بلژیک برای دستمزد کارگران ثبت نام کند.

پس از ثبت شرکت، سرمایه گذار باید اطمینان حاصل کند که حقوق و دستمزد وی از شرکت حداقل 35،000 یورو در سال خواهد بود. هنگامی که همه این مستندات انجام شود، سرمایه گذار می تواند برای اجازه اقامت دائم با سفارت بلژیک درخواست کند. هنگامی که سفارت درخواست را تایید می کند، سرمایه گذار و خانواده مجوز خود را دریافت خواهند کرد.

نحوه گرفتن شهروندی بلژیک مرحله دو، شرط درخواست شهروندی از طریق فرایند قانونی قبول تابعیت برای بسیاری از کشورها این است که مهاجران ورودی قبل از درخواست برای چندین سال از 5 تا 12 سال دارای وضعیت اقامت دائم باشند. با این حال، بلژیک به سرمایه گذاران دائمی اجازه می دهد که پس از پنج سال، برای شهروندی درخواست دهند.

مدارک مورد نیاز برای درخواست اعلام تابعیت عبارتند از: مدارک روابط واقعی با بلژیک (در قالب ثبت شرکت) و اعلامیه قصد تبدیل شدن به یک شهروند بلژیکی و تعهد به حمایت از قانون اساسی کشور. هنگامی که درخواست تایید شد، سرمایه گذار می تواند برای گذرنامه بلژیک درخواست کند و بلافاصله از مزایای متعدد ملیت بلژیک استفاده کند، که شامل مالیات بر ارزش خالص، سود سرمایه یا دارایی و توانایی نگهداری دو شهروندی و در نتیجه داشتن دو پاسپورت می شود.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری بلژیک

ویزای طلایی بلژیک (Belgium Golden Visa) برای سرمایه گذاران، بلژیک به کارآفرینان ثروتمند، شرکت های بزرگ چند ملیتی و سرمایه گذاران که قصد راه اندازی تجارتی در بلژیک دارند، ویزای طلایی  “golden visa” را عرضه می کند. کشور بلژیک برای زندگی، کار، تحصیل و انجام تجارت بسیار مناسب است زیرا دارای بالاترین استانداردهای زندگی در غرب اروپاست.

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری بلژیک

ویزای بلژیک فقط برای انجام کارهای تجاری صادر می شود و نمی توان فقط با خرید ملک واجد شرایط دریافت این ویزا شد. برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای طلایی بلژیک، کارآفرینان باید یک شرکت متوسط و یا بزرگ در زمینه هایی از جمله ساخت، تولید، خدمات مالی، مشاوره  IT، تحقیق و توسعه، خودرو، حمل و نقل و تدارکات، داروسازی، هوافضا، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و غیره به ثبت برسانند.

حداقل میزان گردش کار سالیانه شرکت بلژیکی برای واجد شرایط بودن دریافت ویزای طلایی  باید 400000 یورو باشد. علاوه بر این باید مشاغل جدیدی در بلژیک ایجاد شود. در نهایت در صورت واجد شرایط بودن ، سرمایه گذار مجوز اقامت موقت (ویزای D) را دریافت می کند که سالیانه قابل تمدید می باشد. خانواده و فرزندان سرمایه گذار می توانند همراه او تحت عنوان “پیوست خانواده” برای اقامت بلژیک درخواست دهند. با ویزای طلایی بلژیک می توان بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن و اتحادیه اروپا برای انجام تجارت سفر کرد.

پروسه زمانی صدور ویزا حدود 2 – 3 ماه می باشد. پس از 5 سال زندگی در بلژیک مجوز اقامت موقت به اقامت دائم تبدیل می شود. اگر قصد درخواست پاسپورت بلژیکی را داشته باشید، باید مهارت زبان فرانسوی شما اثبات شود. با دریافت پاسپورت بلژیک می توان در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا و سوئیس زندگی، کار و تحصیل کرد. پاسپورت بلژیک جز 5 پاسپورت برتر جهان می باشد. نیازی به زندگی در بلژیک برای انجام فعالیت تجاری نیست. تاجرین فقط باید در سال یک بار برای چند روز در بلژیک اقامت داشته باشند.

شرایط اخذ پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

چگونه یک پاسپورت بلژیکی دریافت کنید؟ اگر شما یک مقیم خارجی هستید و در بلژیک زندگی می کنید، اگر صلاحیت تابعیت بلژیک را داشته باشید، واجد شرایط دریافت پاسپورت بلژیک هستید. در مورد الزامات پاسپورت بلژیک و فرایند تجدید آن، توسط این مقاله اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بلژیک یکی از کشورهای اتحادیه اروپا است که امکان تابعیت دوگانه را فراهم می کند، به این معنی که نیازی نیست ملیت اصلی خود را ترک کنید مگر اینکه کشورتان شما را وادار کند. پاسپورت بلژیک این امکان را به شما می دهد که در سراسر اتحادیه اروپا آزادانه سفر کنید و می توانید به عنوان یک شهروند اروپایی در سراسر جهان سفر کنید. این راهنمای گذرنامه بلژیکی شامل اطلاعات  زیر می شود:

 • مزایای گذرنامه بلژیک
 • شرایط واجد شرایط بودن پاسپورت بلژیک
 • چگونگی درخواست برای پاسپورت بلژیک
 • هزینه های پاسپورت بلژیک
 • پاسپورت بلژیک

پاسپورت بلژیک یک پاسپورت بیومتریک با یک تراشه الکتریکی حاوی اطلاعات شخصی صاحب پاسپورت است. بلژیک جز اولین کشورهای صادر کننده پاسپورت الکتریکی در سال 2004 بود. پاسپورت جدید بیومتریک که شامل اثر انگشت است در سال 2014 صادر شد. پاسپورت استاندارد بلژیکی یک دفترچه قهوه ای رنگ شبیه خیلی از پاسپورت های اروپایی است که در قالب های 35 صفحه ای یا 60 صفحه ای صادر می شود. صفحه اصلی شامل عکس صاحب پاسپورت، اطلاعات کلیدی شخصی ،امضا و شناسه پاسپورت است. پاسپورت بلژیک توسط اداره امور خارجی دولت فدرال بلژیک صادر می شود. انواع پاسپورت های بلژیکی:

 • پاسپورت بیومتریک استاندارد بلژیکی که برای تمام شهروندان صادر می شود.
 • پاسپورت دیپلماتیک که برای مقامات دولتی و اعضای خانواده سلطنتی بلژیک صادر می شود.
 • پاسپورت دولتی برای کارمندان دولت که در خارج از بلژیک مسئولیت های رسمی دارند، صادر می شود.
 • پاسپورت موقت که در شرایط اضطراری صادر می شود. این پاسپورت بلژیک برای 6 ماه اعتبار دارد.

مزایای پاسپورت بلژیک، پس از کسب تابعیت بلژیک، دریافت پاسپورت بلژیک اختیاری است. برای تمام شهروندان بلژیکی و افرادی که اقامت دائم دارند، یک کارت شناسایی الکترونیکی صادر می شود که امکان سفر به حدود 50 کشور جهان از جمله تمام کشورهای اتحادیه اروپا را امکان پذیر می کند. پاسپورت بلژیک قابلیت های زیر را در اختیار شما قرار می دهد:

 • ورود و خروج به بلژیک برای دفعات متمادی و بدون محدودیت، مادامی که پاسپورت معتبر است.
 • سفر به سراسر جهان به عنوان یک شهروند بلژیکی و شهروند اتحادیه اروپا
 • داشتن تابعیت دوگانه و دو پاسپورت معتبر، بلژیک کشوری است که به شما اجازه میدهد تابعیت دوگانه داشته باشید
 • سفر به 117 کشور مختلف جهان بدون ویزا . پاسپورت بلژیک در رتبه 16 پاسپورت های جهان قرار دارد.
 • افراد واجد شرایط برای دریافت پاسپورت بلژیک

از الزامات دریافت پاسپورت بلژیک داشتن تابعیت بلژیک است. شما باید 5 تا 10 سال در بلژیک زندگی کرده باشید تا بتوانید تابعیت بلژیک را کسب کنید. از دیگر الزامات دریافت پاسپورت بلژیک شناخت یکی از سه زبان اصلی بلژیک و اثبات پیوستن به اقتصاد و اجتماع بلژیک است. اگر می خواهید برای پاسپورت بلژیک درخواست دهید، می توانید از روشهای زیر این کار را انجام دهید:

 • اگر ساکن بلژیک هستید از طریق شهرداری منطقه می توانید درخواست دهید.
 • اگر در خارج از بلژیک زندگی می کنید،  از طریق سفارت یا کنسولگری بلژیک در  کشورخود، می توانید درخواست دهید.

اگر درخواست تجدید پاسپورت بلژیک را دارید، باید پاسپورت قبلی به همراه مدارک شناسایی (مثل کارت شناسایی بلژیک)را ارائه دهید. هم چنین باید امضای خود به همراه اطلاعات بیومتریک( عکس دیجیتال و اثر انگشت) ارائه دهید. پاسپورت افراد زیر 18 سال باید توسط فرد(از سن شش سالگی) و همچنین یکی از والدین یا سرپرست قانونی امضا شود.

پاسپورت بلژیک معمولا پنج روز بعد از ارائه مدارک و اطلاعات مربوطه صادر می شود. متقاضیانی که در بلژیک هستند، می توانند پاسپورت خود را از شهرداری دریافت کنند. در غیر این صورت یک شخص مجاز را برای دریافت پاسپورت بفرستند. اخیرا یک سیستم جدید راه اندازی شده که پاسپورت بلژیک را در 24 ساعت با پرداخت هزینه های اضافی صادر می کند. هزینه پاسپورت فعلی بلژیک به شرح زیر است:

 • پاسپورت استاندارد 32 صفحه ای برای افراد بزرگسال 65 یورو و برای کودکان 35 یورو است.
 • پاسپورت استاندارد 64 صفحه ای برای افراد بزرگسال 240 یورو و برای کودکان 210 یورو است.
 • پاسپورت هایی که سریع صادر می شوند برای افراد بزرگسال 240 یورو و برای کودکان 210 یورو است.
 • پاسپورت بلژیکی که در خارج از کشور توسط سفارت یا کنسولگری صادر می شود، برای افراد بزرگسال 249 یورو و برای کودکان 210 یورو است.
 • پاسپورت بلژیکی که در سفارت یا کنسولگری بلژیک در خارج از کشور برای خارجیان صادر می شود بر اساس نرخ ارز فعلی محاسبه می شود.

شرایط اخذ اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

اگرچه خرید ملک در بلژیک مستلزم کاغذ بازی های بسیاری است اما بیشتر افراد مقیم بلژیک به جای اینکه مستاجر باشند، خودشان صاحب خانه اند و این به دلیل قیمت پایین املاک نسبت به کشور های همسایه است. از آنجایی که بلژیکی ها دارای استاندارد بالای زندگی هستند و قیمت ها پایین است، خریدن ملک در بلژیک تبدیل به یک گزینه ی خوب برای مهاجران در رابطه با نیاز آنها به یک خانه برای تعطیلاتشان و همچنین برای اقامت دائم در این کشور شده است، به خصوص از وقتی که هیچ محدودیتی برای خرید ملک توسط خارجی ها در بلژیک وجود ندارد. سرمایه گذاران خارجی علاوه بر مدارک مورد نیاز برای خرید خانه باید خود را برای کاغذ بازی های مرسوم نیز آماده کنند که این یک بخش مهم به حساب می آید. سه مرحله برای پر کردن مدارک  در رابطه با خرید ملک در بلژیک وجود دارد :

 • در مرحله ی اول خریدار باید قرار داد خرید را امضا کند، از این رو او از نظر رسمی به فروش متصل شده است. اگرچه فروشنده می تواند بدون دادن جریمه از معامله عقب نشینی کند.
 • مرحله ی دوم،  توافقنامه ی فروش است که همه ی جزییات قرارداد لیست می شود. این همان مرحله ای است که در آن پول رد و بدل می شود.
 • در مرحله ی سوم  که آخرین مرحله می باشد، قرارداد امضا شده، مالکیت ملک را انتقال میدهد. این قرارداد در کمتر از چهار ماه پس از تنظیم قرار داد فروش باید امضا شود.

قرار داد خرید امضا شده در بلژیک، به زبان هلندی و فرانسوی نوشته می شوند، اما فهمیدن کامل جزییات قرارداد برای امضا کنندگان اجباری است. بنابراین به منظور توضیح قرارداد ممکن است خدمات ترجمه مورد نیاز باشد. به دلیل اینکه زبان انگلیسی و آلمانی زبان های بین المللی می باشند، بهترین حالت این است که مسئول دفتر اسناد رسمی و یا کارگزار دفتر مشاور املاک و مستغلات، با این زبان ها آشنا باشد. برای دیگر زبان ها نیز یک مترجم می تواند استخدام شود که هزینه ی آن با خریدار است.

شرایط اخذ پاسپورت بلژیک از طریق سرمایه گذاری

اگر چه که این اقدام مهمی نیست، بازهم اغلب توسط کارگزار املاک و مستغلات از خریدار درخواست می شود که او را به ملک مربوطه متصل کند. در برخی موارد، مبلغی بیعانه برای این کار درخواست می شود. اگر خریدار مربوطه تصمیم بگیرد که از معامله خارج شود این مبلغ بیعانه دیگر به وی برنخواهد گشت. اگرچه دادن بیعانه اجباری نیست. شرط فسخ نیز در بسیاری از موارد وجود دارد. آنها قید می کنند درصورتی که خریدار قادر به تامین هزینه ی ملک نباشد و یا اگر ملک دارای خرابی های قابل توجهی باشد، قراراداد می تواند بدون حق فسخ لغو شود.

هر معامله ای باید در دفتر اسناد رسمی و و در حضور محضر دار انجام گیرد و قیمت های محضر توسط دولت به عنوان درصدی از قیمت فروش اموال ثابت شده است . قیمت های ثبت، ظرف 4 ماه از تکمیل فرایند خرید و فروش و نیز پس از اینکه ملک در دفتر ثبت اموال ثبت شد، از خریدار درخواست می شود. پول باید به حساب سپرده ریخته شود و یا می تواند توسط دفتر اسناد رسمی نگه داشته شود. هزینه، پولی معادل تقریبا 10 درصد از قیمت خرید را پرداخت می کند.

برای وام مسکن، ارائه دهنده ی مربوطه ، ملک را از نظر حرفه ای ارزیابی می کند. در این کار، ارزش ملک تخمین زده می شود. از نظر نرخ، می تواند به صورت ثابت یا متغیر باشد. وام ها معمولا به صورت 10 ساله یا بیشتر داده  می شود. مبلغ وام ماهیانه نباید بیشتر از یک سوم مقدار درامد ماهیانه باشد. در صورتی که در بسیاری از موارد، هزینه ی اجاره می تواند بیشتر از نرخ وام باشد. هزینه های خرید و فروش ملک در بلژیک برای خریدار بیشتر است تا برای فروشنده حتی اگر آنها هزینه ها را تقسیم بر دو کنند.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در بلژیک جهت اخذ اقامت

سرمایه گذارانی که قصد سرمایه گذاری و دریافت اقامت بلژیک از طریق سرمایه گذاری را دارند، می بایست حداقل مبلغ 300000 یورو در حساب خود داشته باشند تا واجد شرایط به حساب آیند. هزینه ی درخواست در موارد مختلف می تواند متفاوت باشد. هزینه ی درخواست اقامت از طریق سرمایه گذاری به شکل زیر است (این هزینه مالیات بر ارزش افزوده را در بر نمی گیرد اما با توجه به شرایط متقاضی می تواند آن را نیز شامل شود و در موارد مختلف متفاوت است). برای متقاضی اصلی:

 • 95000 یورو بابت دریافت مجوز اقامت در سال اول
 • 25000 یورو برای تمدید مجوز اقامت در سال دوم و سالهای پس از آن
 • 35000 یورو برای درخواست شهروندی کشور بلژیک، که سه سال پس از اقامت در این کشور، سرمایه گذار می تواند برای دریافت ان اقدام کند.

برای اعضای خانواده ( همسر و فرزندان زیر 18 سال ):

 • 20000 یورو در سال اول به ازای هر یک نفر که قصد دریافت مجوز اقامت را داشته باشد.
 • 10000 یورو بابت تمدید مجوز اقامت در سال دوم و سالهای بعد از آن
 • 20000 یورو بابت درخواست شهروندی این کشور

هزینه های تشکیل و ثبت شرکت:

 • تقریبا بین 10000 تا 20000 یورو در سال اول برای تاسیس شرکت و پرداخت هزینه های مدیریت و حداکثر 5000یورو به صورت سالیانه پس از سال اول
 • تقریبا 6000 یورو در سال بابت اجاره ی دفتر
 • تقریبا 1000 دلار در ماه بابت تامین مخارج حساب داری، مالیات و مخارج شرکت علاوه بر تامین مخارج محل سکونت شخصی

مزایا و معایب سرمایه گذاری در بلژیک

نقاط قوت سرمایه گذاری در کشور بلژیک عبارتند از:

 • نیروی کار تحصیل کرده،فعال، چند زبانه  و انعطاف پذیر
 • زیرساخت های کیفی  تجاری در کسب و کار، تدارکات و ارتباطات از راه دور (با دومین بندر بزرگ اروپا بندر انور)
 • برخورداری از موقعیت جغرافیایی استراتژیک در تقاطع برخی از بازارهای اصلی اروپایی
 • داشتن رسمی مبنا بر باز بودن تجارت بین الملل
 • برخورداری از شرکت های تخصصی در زمینه تامین کالاهای نیمه آماده و نیمه خام
 • برخورداری از قدرت خرید بسیار بالا
 • کیفیت خوب زندگی و رفاه قابل ملاحظه
 • نقاط ضعف سرمایه گذاری در بلژیک

نقاط ضعف سرمایه گذاری در کشور بلژیک عبارتند از:

 • هزینه بالای حقوق
 • سطح بالای مالیات شرکت ها
 • مراحل پیچیده و دشوار اخراج
 • وابستگی به وضعیت اقتصادی منطقه یورو
 • مصرف کنندگان چند زبانه که نیاز به تمرکز بیشتر بر برچسب گذاری و استراتژی بازاریابی را خلق می کنند.
 • سطح بالای بدهی عمومی
 • تنش بین فلاندر و والونیا

اگر قصد دارید ویزای کار در بلژیک را دریافت کنید، مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) می توانند شما عزیزان را به صورت کامل در این راستا راهنمایی کنند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *