اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری

کشور لتونی Latvia اعطای شهروندی به متقاضیان بین المللی را در ازای سرمایه گذاری اقتصادی در این کشور فراهم کرده است. این کشور کوچک اما بسیار فعال از لحاظ اقتصادی در منطقه بالتیک برنامه های سرمایه گذاری جدیدی را به متقاضیان بین المللی ارائه می دهد. کشور لتونی یا لاتویا با دارا بودن عضویت سازمان های مهم جهانی مانند اتحادیه اروپا، پیمان شینگن، سازمان ملل متحد و ناتو و به عنوان دروازه شرق اروپا امتیازهای بی شماری را برای سرمایه گذاری در این کشور به متقاضیان بین المللی اعطا می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بر این اساس ما کارشناسان موسسه مهاجرتی اصطهباناتی سعی کرده ایم در این مقاله روش های اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری را به شما متقاضیان عزیز ارائه دهیم. اگر دارای تمکن مالی و سرمایه مورد نیاز برای سرمایه گذاری در یک کشور اروپایی با پتانسیل های اقتصادی بسیار بالا می باشید، ما کشور لتونی را به شما پیشنهاد می کنیم. با صرف کمتر از 10 دقیقه وقت و مطالعه این مقاله به دلایل این پیشنهاد ما پی می برید. با ما همراه باشید.

صفر تا صد اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری

بر اساس قوانین مهاجرت به لتونی از طریق سرمایه گذاری متقاضیان می توانند از روش های مختلف برای سرمایه گذاری در این کشور استفاده کنند. بر طبق این قوانین، متقاضی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی لتونی باید 10 سال اقامت قانونی در این کشور داشته باشد.

روش ساده اخذ اقامت قانونی از طریق سرمایه گذاری مالی انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری تایید شده در این کشور است. از این طریق متقاضی می تواند مجوز اقامت 5 ساله لتونی را دریافت کند و پس از گذشت 5 سال دیگر برای اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری اقدام کند.

دلایل انتخاب لتونی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی

کشور لتونی به عنوان یکی از زیباترین و سرسبزترین کشورهای جهان شناخته می شود. این کشور مکانی عالی برای زندگی و کار و تحصیل است. رواج گسترده زبان انگلیسی و امکان اخذ تابعیت این کشور اروپایی از دلایل انتخاب لتونی برای سرمایه گذاری است. برخی دیگر از مهم ترین دلایل انتخاب لتونی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی عبارت است از:

ارزان ترین گزینه برای اخذ اقامت اروپا

گزینه سرمایه گذاری تجاری تنها مجوز اقامت کشورهای اتحادیه اروپا است که هزینه آن کمتر از یک پنجم سایر گزینه های سرمایه گذاری اروپا است.

کار و تحصیل و زندگی در لتونی

با دریافت مجوز اقامت لتونی از طریق سرمایه گذاری، متقاضی می تواند در یک کشور بسیار توسعه یافته اروپایی کار و زندگی کند. فرزندان متقاضی می توانند در دانشگاه های معتبر و با کیفیت اروپایی این کشور تحصیل کنند و حتی در آینده یک تجارت اروپایی را راه اندازی کنند.

امکان سفر به کشورهای اروپایی بدون اخذ ویزا

کشور لتونی بخشی از منطقه شینگن اروپا است و با دریافت مجوز اقامت و تابعیت متقاضیان می توانند بدون نیاز به اخذ ویزا و آزادانه در سراسر اروپا سفر کنند.

اخذ مجوز اقامت برای خانواده و بستگان

متقاضی با دریافت تابعیت لتونی از روش های سرمایه گذاری می تواند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود مجوز اقامت این کشور را دریافت کند. علاوه بر این متقاضی می تواند بستگان درجه دو خود را نیز به این کشور دعوت کند و برای آن ها ویزای اقامت اخذ کند.

اخذ مجوز اقامت طولانی مدت اتحادیه اروپا

متقاضی پس از 5 سال زندگی در لتونی می تواند برای اخذ مجوز اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا درخواست دهد. از این طریق متقاضی می تواند به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا مانند آلمان و هلند نقل مکان و در آن جا زندگی و کار و تحصیل کند.

پس از گذشت 10 سال از اقامت متقاضی می تواند برای دریافت تابعیت و شهروندی کشور لتونی اقدام کند.

انتخاب لتونی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی

انتخاب لتونی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی

گزینه های سرمایه گذاری تایید شده در لتونی

متقاضی با انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری تایید شده در لتونی و با دارا بودن شرایط لازم و ارسال مدارک مورد نیاز می تواند تابعیت و شهروندی این کشور را دریافت کند. متقاضی با انتخاب هر یک از گزینه های زیر می تواند پس از 5 سال اقامت اولیه و 5 سال اقامت دائم برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی لتونی اقدام کند:

 • سپرده گذاری حداقل 280.000 یورو در یک بانک لتونی و پرداخت حدود 25.000 یورو به حساب بودجه دولتی، یا
 • سرمایه گذاری حداقل 50.000 یورو برای ثبت یک شرکت لتونی و پرداخت حدود 10.000 یورو به حساب بودجه دولتی، یا
 • سرمایه گذاری حداقل 250.000 یورو برای خرید سهام بدون بهره و پرداخت حدود 38.000 یورو به حساب بودجه دولتی، یا
 • سرمایه گذاری حداقل 250.000 یورو برای خرید املاک و مستغلات در لتونی

روش های سرمایه گذاری در لتونی

اولین مرحله برای اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری برای متقاضیان بین المللی واجد شرایط بودن اخذ مجوز اقامت موقت و سپس مجوز اقامت دائم می باشد. بر اساس قوانین لتونی متقاضی سرمایه گذار باید همه هزینه های دولتی را پرداخت کند و در یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر سرمایه گذاری مالی انجام دهد:

سرمایه مورد نیاز برای ثبت شرکت جدید یا توسعه شرکت های موجود در لتونیسرمایه مورد نیاز برای سپرده گذاری در یک موسسه اعتباری در لتونیسرمایه مورد نیاز برای خرید اوراق قرضه ویژه بدون ربا در لتونیسرمایه مورد نیاز برای خرید املاک و مستغلات در لتونی
-سرمایه گذاری از حدود 50.000 تا 100.000 یورو

-تعداد کارمندان شرکت بیش از 50 نفر

-گردش مالی سالانه شرکت بالاتر از 10.000.000 یورو

 

سرمایه گذاری از حدود 280.000 یوروسرمایه گذاری از  حدود 250.000 یوروسرمایه گذاری از  حدود 250.000 یورو
هزینه های دولتی از 10.000 یوروهزینه های دولتی از 25.000 یوروهزینه های دولتی از 38.000 یوروهزینه های دولتی از حدود 5% ارزش املاک و مستغلات
مجوز اقامت 3 ماه بعد صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت 3 ماه بعد صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت 3 ماه بعد صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت 3 ماه بعد صادر می شود و تا 5 سال اعتبار دارد
مجوز اقامت دائم PR پس از 5 سال اقامت در لتونی صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت دائم PR پس از 5 سال اقامت در لتونی صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت دائم PR پس از 5 سال اقامت در لتونی صادر می شود و تا 5 سال اعتبار داردمجوز اقامت دائم PR پس از 5 سال اقامت در لتونی صادر می شود و تا 5 سال اعتبار دارد
شهروندی 5 سال پس از دریافت مجوز اقامت دائم PR اعطا می شودشهروندی 5 سال پس از دریافت مجوز اقامت دائم PR اعطا می شودشهروندی 5 سال پس از دریافت مجوز اقامت دائم PR اعطا می شودشهروندی 5 سال پس از دریافت مجوز اقامت دائم PR اعطا می شود

مقایسه اقامت کشورهای اروپایی از طریق سرمایه گذاری

با مقایسه جدول میزان سرمایه گذاری برای اخذ اقامت کشورهای اروپایی متوجه می شوید که کشور لتونی از ارزان ترین کشورهای اروپایی برای اخذ اقامت دائم و در نهایت تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری است. در واقع این کشور در مقابل سرمایه گذاری حدود 50.000 یورو در مدت زمان کوتاه 3 تا 6 ماه مجوز تابعیت و شهروندی را به همراه امتیازهای شگفت انگیز دیگری به متقاضیان ارائه می دهد.

کشورهای اروپاییمیزان سرمایه لازم برای اخذ تابعیت و شهروندی
لتونیحداقل 50.000 یورو
یونانحداقل 125.000 یورو
مالتاحداقل 250.000 یورو
پرتغالحداقل 280.000 یورو
قبرسحداقل 300.000 یورو
اسپانیاحداقل 500.000 یورو
بلغارستانحداقل 512.000 یورو
ایرلندحداقل 1.000.000 یورو
مجوز تابعیت و شهروندی لتونی

مجوز تابعیت و شهروندی لتونی

وکیل و مشاور اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

مشاوران و وکلای موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با دارا بودن سال ها تجربه و سابقه کاری مفید و درخشان در حوزه مهاجرت به کشورهای اروپایی، آسیایی و استرالیا و کانادا بهترین خدمات مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهد.

وکیل مهاجرت به کشور لتونی به همراه مشاوران برجسته موسسه ما با آگاهی از شرایط اقتصادی و تحصیلی و فردی متقاضیان و همچنین اهداف و برنامه های آن ها بهترین روش سرمایه گذاری در لتونی را به متقاضیان ارائه می دهند. اخذ ویزای اقامت لتونی، ارسال مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری لتونی، تهیه انگیزه نامه برای متقاضیان و انتخاب بهترین روش سرمایه گذاری و اخذ تابعیت لتونی برای متقاضیان از خدمات مهاجرتی موسسه مهاجرتی ما است.

اخذ اقامت دائم لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان با اقامت 5 ساله در کشور لتونی می توانند برای دریافت مجوز اقامت دائم این کشور درخواست دهند. البته برای دریافت مجوز اقامت دائم لتونی متقاضی باید حداقل 4 سال از 5 سال گذشته را در این کشور زندگی کرده باشد. مدت زمان اعتبار مجوز اقامت دائم لتونی 5 سال است و متقاضی پس از تمام شدن این مدت می تواند برای دریافت شهروندی این کشور اقدام کند.

مدارک کلی جهت اخذ شهروندی کشور لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان جهت اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری باید مدارک خاص آن روش را ارائه دهند. اما به طور کلی برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی لتونی مدارک زیر مورد نیاز می باشد:

 • دارا بودن حداقل 18 سال به بالا
 • ارائه فرم تکمیل شده درخواست اخذ شهروندی کشور لتونی
 • ارائه گواهی محل اقامت دائم متقاضی در لتونی برای 5 سال گذشته، سند و گواهی اثبات فعالیت اقتصادی متقاضی و یا فعالیت های مالی در این کشور در یک دوره زمانی خاص
 • ارائه گواهی و سند رسمی اثبات کننده منبع سرمایه و درآمد مالی متقاضی
 • ارائه گواهی پزشکی مبنی بر سلامتی جسمی متقاضی
 • مدارک و گواهی مبنی بر دارا بودن شهروندی کشورهای غیر اتحادیه اروپا
 • زندگی و اقامت متقاضی به مدت 5 سال متوالی با دارا بودن مجوز اقامت دائم در کشور لتونی
 • اثبات توانایی تامین هزینه های زندگی در مدت اقامت در لتونی با ارائه گواهی تمکن مالی
 • ترک تابعیت و شهروندی اولیه متقاضی
 • مدارک معتبر سفر به لتونی
 • عکس و رسید پرداخت هزینه های ایالتی و گواهی پلیس، هزینه های دولتی در حدود 28.46 یورو و دیگر مدارک لازم به OCMA
  ارسال رسید تایید پرداخت هزینه های دولتی به سازمان OCMA
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه و ترخیص پلیس از کشور متقاضی
 • ارائه مدارک شناسایی و گواهی تولد برای همراهان و فرزندان متقاضی

شرایط کلی اخذ شهروندی کشور لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان برای اخذ تابعیت لتونی از طریق سرمایه گذاری نه تنها باید مدارک لازم را ارائه دهند، بلکه باید دارای شرایط و الزامات لازم نیز باشند. شرایط کلی سرمایه گذاری و اخذ تابعیت لتونی عبارت است از:

 • اقامت حضوری 4 سال پس از دریافت مجوز اقامت دائم 5 ساله لتونی
 • کسب امتیاز لازم از آزمون زبان رسمی لتونی و یا تسلط به زبان لتونیایی
 • آشنایی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور لتونی و سازگاری با شرایط زندگی در جامعه لتونی
 • آشنایی با مبانی تاریخ و فرهنگ لتونی
 • کسب امتیاز لازم از آزمون شهروندی کشور لتونی
 • معافیت از آزمون شهروندی لتونی برای فارغ التحصیلان مدارس ابتدایی و متوسطه و مسلط به زبان لتونی و یا متقاضیان بالای 56 سال

مراحل اخذ تابعیت لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضی برای دریافت شهروندی و تابعیت کشور لتونی از روش های مختلف سرمایه گذاری باید مراحل آن را طی کند. مراحل اخذ تابعیت و شهروندی این کشور از طریق سرمایه گذاری عبارت است از:

انتخاب یکی از گزینه های سرمایه گذاری

متقاضی در اولین مرحله باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری در لتونی را بر اساس شرایط اقتصادی خود انتخاب کند. مشاوران موسسه های مهاجرتی می توانند در انتخاب گزینه سرمایه گذاری کمک فراوانی به متقاضیان کنند.

تهیه و ارائه مدارک لازم

فرآیند اخذ تابعیت لتونی شامل ارسال مدارک لازم و اخذ تاییدیه های فراوانی از دولت این کشور می باشد. بر این اساس متقاضی در این مرحله باید فرم های مورد نیاز را در کوتاه ترین زمان ممکن تکمیل کند و مدارک لازم را به کنسولگری یا سفارت لتونی تحویل دهد.

سرمایه گذاری مالی

پس از اخذ تاییدیه های لازم از دولت لتونی متقاضی باید هزینه های تعیین شده را پرداخت کند و بر اساس گزینه سرمایه گذاری سرمایه لازم را ارائه دهد.

اخذ مجوز اقامت 5 ساله لتونی

پس از پرداخت هزینه های تعیین شده و سرمایه لازم، مجوز اقامت در اداره امور شهروندی و مهاجرت لتونی صادر می شود.

مدت زمان صدور مجوز اقامت 5 ساله لتونی از طریق سرمایه گذاری از حدود یک تا 3 ماه می باشد. در پایان دوره 5 ساله اقامت در این کشور متقاضی می تواند مجوز اقامت دائم 5 ساله لتونی را دریافت کند. مهم ترین شرط دریافت مجوز اقامت دائم لتونی اقامت حداقل 4 سال در 5 سال گذشته در این کشور می باشد.

اخذ تابعیت و شهروندی لتونی

اگر متقاضی واجد همه شرایط باشد، می تواند برای اخذ تابعیت و شهروندی لتونی درخواست دهد. پس از تایید دولت، گواهی شهروندی برای متقاضی صادر می شود و بر اساس آن متقاضی می تواند مدارک شهروندی لتونی را دریافت کند.

هزینه های اخذ شهروندی کشور لتونی از طریق سرمایه گذاری

هزینه های مهاجرت به کشور لتونی بر اساس روش های سرمایه گذاری بسیار متفاوت است. متقاضیان علاوه بر دارا بودن شرایط مالی برای اخذ اقامت لتونی باید دارای تمکن مالی کافی نیز باشند و این تمکن مالی کافی را با ارائه اسناد مالی اثبات کنند. در ادامه هزینه های اخذ شهروندی و تابعیت کشور لتونی بر اساس نوع و روش مهاجرت ارائه شده است:

روش مهاجرت به لتونی هزینه های مهاجرت نتایج اقامتی لتونی
سرمایه گذاری و سپرده گذاری در بانک 280.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت
خرید سهام دولتی بدون بهره 250.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت
سرمایه گذاری برای ثبت شرکت تجاری 50.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت
سرمایه گذاری برای راه اندازی طرح استارت آپ 30.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت
سرمایه گذاری در خرید املاک و مستغلات 250.000 یورواخذ شهروندی و تابعیت

آیا امکان اخذ ویزای همراه با دریافت اقامت لتونی وجود دارد؟

متقاضیان از طریق اخذ ویزای اقامت دائم لتونی می توانند برای همسر و فرزندان خود ویزای همراه و اقامت لتونی را دریافت کنند. مدت زمان اعتبار ویزای همراه همسر و فرزندان متقاضی تا زمان مجوز اقامت دائم متقاضی در لتونی است. با تمدید اعتبار مجوز اقامت متقاضی همسر و فرزندان متقاضی نیز می توانند مجوز اقامت خود را تمدید کنند.

با اخذ ویزای همراه لتونی، فرزندان زیر 18 سال متقاضی می توانند در مدارس دولتی لتونی به رایگان تحصیل کنند. مدارس لتونی از سیستم آموزشی اروپایی برخوردارند و دانشگاه های این کشور نیز از دانشگاه های مطرح و معتبر اروپا است. همسر متقاضی نیز با اخذ ویزای همراه و مجوز کار می تواند به کار و اشتغال در لتونی بپردازد.

اخذ ویزای همراه با دریافت اقامت لتونی

اخذ ویزای همراه با دریافت اقامت لتونی

مزایای اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری

متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در کشور لتونی می توانند شهروندی این کشور را دریافت و از مزایای شگفت انگیز زندگی و اقامت و کار در یک کشور اروپایی برخوردار شوند. از مهم ترین مزایای اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری موارد مهم زیر را می توان نام برد:

 • رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا به 180 کشور جهان از جمله کشورهای ژاپن، بریتانیای کبیر، کانادا، آمریکا، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا
 • اخذ تابعیت دوم برای همسر و فرزندان زیر 18 سال متقاضی و حمایت مالی از فرزندان
 • برخورداری از مزایای سیستم مالیاتی مناسب در لتونی، مالیات پایین بر املاک و مستغلات و معافیت های مالیاتی بر سود بهره در این کشور
 • تحصیل فرزندان متقاضی در مدارس و دانشگاه های لتونی با دارا بودن کیفیت بالای آموزش عالی و امکان تحصیل در موسسه های آموزش عالی اتحادیه اروپا
 • آزادی انتخاب کشور محل اقامت و آزادی اقامت دائم و کار و تحصیل در قلمرو کشورهای اتحادیه اروپا
 • درمان پزشکی با کیفیت بالا و برخورداری از مراقبت های پزشکی و بهداشتی رایگان در قلمرو لتونی
 • اخذ شهروندی کشورهای اتحادیه اروپا همزمان با اخذ شهروندی لاتویا از طریق سرمایه گذاری و برخورداری از حق و حقوق شهروندی اروپا

سخن آخر

در این مقاله شرایط اخذ تابعیت و شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری مورد بررسی دقیق قرار گرفت. مهم ترین نکات در این مقاله چگونگی اخذ تابعیت لتونی از طریق سرمایه گذاری، شرایط و مدارک لازم اخذ ویزای اقامت لتونی و معیارها و ملاک های لازم برای سرمایه گذاری و اخذ تابعیت لتونی می باشد. متقاضیان برای اخذ تابعیت کشور لتونی باید از قبل مدارک لازم را تهیه کنند.

اگر متقاضی واجد شرایط اخذ تابعیت و شهروندی این کشور اروپایی باشد، می تواند از همه حق و حقوق شهروندی کشورهای اروپایی برخوردار شود. متقاضی با کمک از وکلای مهاجرتی و مشاوران موسسه مهاجرتی اصطهباناتی می تواند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه به نتیجه مطلوب برای اخذ ویزای اقامت لتونی و در نهایت اخذ تابعیت برسد.

سوالات متداول در مورد اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری

1- آیا امکان اقامت در آلمان و هلند با اخذ اقامت دائم لتونی وجود دارد؟

بله. متقاضی پس از 5 سال زندگی در لتونی می تواند برای اخذ مجوز اقامت طولانی مدت در اتحادیه اروپا درخواست دهد و به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا مانند آلمان و هلند نقل مکان و در آن جا زندگی و کار و تحصیل کند.

2- شرایط اخذ تابعیت لتونی از طریق سرمایه گذاری در ثبت شرکت چیست؟

سرمایه گذاری از حدود 50.000 تا 100.000 یورو، استخدام بیش از 50 کارمند در شرکت و دارا بودن گردش مالی سالانه بالاتر از 10.000.000 یورو شرکت تجاری می باشد.

3- برای اخذ تابعیت متقاضی باید چند سال در این کشور اقامت کند؟

بر طبق این قوانین، متقاضی برای اخذ تابعیت لتونی از طریق سرمایه گذاری باید 10 سال اقامت قانونی در این کشور داشته باشد.

4- چگونه متقاضی می تواند تابعیت لتونی را دریافت کند؟

متقاضی از طریق سرمایه گذاری می تواند مجوز اقامت 5 ساله لتونی را دریافت کند و پس از گذشت 5 سال دیگر برای اخذ شهروندی لتونی از طریق سرمایه گذاری اقدام کند.

5- مزیت مهم اخذ تابعیت کشور لتونی از طریق سرمایه گذاری کدام است؟

رفت و آمد آزادانه و بدون اخذ ویزا به 180 کشور جهان از جمله کشورهای ژاپن، بریتانیای کبیر، کانادا، آمریکا، استرالیا و کشورهای اتحادیه اروپا می باشد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *