شرایط زندگی در لتونی

اطلاعات کلی کشور لاتویا

 • پایتخت: ریگا
 • جمعیت: حدود 2.2 میلیون نفر
 • واحد پول: لت
 • دامنه اینترنتی: .lv
 • پیش شماره: +371
 • دارای رشد جمعیت منفی
 • نرخ بیکاری: 5.9%
 • عضو اتحادیه اروپا و پیمان ناتو
شرایط زندگی در لتونی

مهاجرت به لتونی

از آن جا که مهاجرت به هر کشوری شیوه های متفاوت دارد و یکی از روش های مهاجرتی سرمایه گذاری است، می توان گفت بررسی اقتصاد کشور مقصد کمک زیادی به فرد خوااد کرد. گرچه زندگی بر پایه اقتصاد پویا می چرخد. لتونی در سال دو ازار و هشت میلادی دچار یک بحران مالی شد اما توانست با تلاش بسیار از این بحران شدید عبور کند. در گذشته واحد پول این کشور لاتس بود اما در سال ۲۰۱۴ این کشور به منطقه یورو ورود کرد و واحد پول آن نیز به یورو تبدیل شد.‌

ویزای کار لتونی

لتونی یکی از جوان ترین دموکراسی های اروپا است و استقلال خود را در دهه نود پس از سقوط اتحاد جماهیر شوروی بدست آورد. در بیست و پنج سال گذشته، لتونی با اصلاحات زیادی که انجام داد توانست اقتصاد خود را از آشفتگی جدا کند. در حال حاضر کشور لتونی یا لاتویا از سال دو هزار و چهار عضو کامل اتحادیه اروپا شده است و اخیرا نیز جزو کشور های یورو محسوب می شود.

مهاجرت کاری به لتونی
شرایط زندگی در لتونی

تحصیل در لتونی

دانشگاه های متعددی در کشور لتونی وجود دارد که براساس اعتبار آن ها در زیر به معرفی برخی از این موسسات می پردازیم.

University of Latvia

دانشگاه لتونی یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های کشورهای بالتیک است که در ریگا واقع شده است. حدود 15000 دانشجو دارد. این دانشگاه در سال 1919 تأسیس شده است و در سیستم رتبه بندی QS Stars چهار از پنج ستاره را متعلق به خود کرده و در رده های “بین المللی سازی”، “تدریس”، “امکانات” و “نوآوری” به رتبه های پنج ستاره رسیده است. این دانشگاه تعدادی برنامه بین المللی را که کاملاً به زبان انگلیسی تدریس می شود، از جمله پزشکی و دندانپزشکی ارائه می دهد. این دانشگاه دارای رنکینگ 700 – 600 در سیستم QS است. این دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران است.

شرایط زندگی در لتونی

اقامت لتونی

اخذ اقامت لتونی

مدارک مربوط به درخواست اجازه اقامت می تواند به زبان های لتونی انگلیسی، فرانسوی، روسی و آلمانی ارسال شود. اسناد صادر شده در خارج از کشور باید به تایید دادگستری و امور خارجه برسند.جهت درخواست اجازه اقامت برای نخستین بار، یک فرد خارجی از خارج از منطقه شنگن و اتحادیه اروپا باید اسناد را شخصاً به دفتر نمایندگی دیپلماتیک یا کنسولی لتونی در خارج از کشور ارائه دهد.اگر دلیل اقامت شما در لتونی تغییر کند، به اجازه اقامت جدید احتیاج دارید. تحت این شرایط شما باید کشور لتونی و منطقه شینگن را ترک کنید و اسناد لازم را مجدد به نمایندگی لتونی در خارج از کشورهای منطقه شینگن ارسال کنید

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در لتونی

دانشگاه علوم بهداشت لتونی در سال 1922 در شهر کاوناس تاسیس شد، به عنوان بخشی از دانشگاه محلی این شهر شناخته می شود. در سال 1998 دانشکده پزشکی وضعیت تحصیلی مستقلی را دریافت کرد، که از دانشگاه کاوناس جدا شد و به “دانشگاه علوم بهداشت لتونی” تبدیل شد و امروزه یکی از دانشکده های پزشکی برتر در لتونی است.

تحصیل دندانپزشکی در لتونی

تابعیت و شهروندی لتونی

هزینه زندگی در لتونی

 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر: 385 یورو برای یک ماه
 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در مرکز شهر: 698 یورو برای یک ماه
 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان یک خوابه در حومه شهر: 277 یورو برای یک ماه
 • هزینه اجاره یک واحد آپارتمان سه خوابه در حومه شهر: 488 یورو برای یک ماه
شرایط زندگی در لتونی
هزینه زندگی در لتونی

سرمایه گذاری در لتونی

اولین قدم برای به رسمیت شناخته شدن تابعیت در لتونی، کسب مجوز اقامت موقت است. سرمایه گذاران خارجی می توانند این مجوز اقامت را با سرمایه گذاری در موسسات اعتباری لتونی یا سرمایه گذاری در یک شرکت سرمایه گذاری لتونی بدست آورند. برای سرمایه گذاری در یک موسسه اعتباری، فرد خارجی باید حداقل 286000 یورو را سرمایه گذاری در نظر داشته باشد و طول مدت معامله باید حداقل 5 سال و بدون احتساب خاتمه زود هنگام نیز باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *