نیوزیلند دارای هشت دانشگاه است، که همه این دانشگاه ها در Rankings® دانشگاه های جهان QS 2016-2017 دارای رتبه های خوب می باشند. به خصوص اینکه جمعیت این کشور تنها حدود 4.5 میلیون نفر است. علاوه بر این، نظام آموزش عالی نیوزیلند شامل 18 موسسه فن آوری و دانشکده های صنعتی می باشد، که دوره های حرفه ای مختلف را در سطوح گوناگون، با تمرکز بر مهارت های و تجربه عملی ارائه می کند. این مقاله در رابطه با پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند می باشد. یکی از راه ­های مهاجرت به نیوزلند اقدام از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل است.

شرایط اعزام دانشجو تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

چارچوب مدارک نیوزیلند NZQF می باشد، این چهارچوب استانداردهای کیفیت را تضمین می کند. تعداد افراد در یک کلاس معمولا اندک است، که به این معنی است که شما می توانید تعامل خوبی با معلم و استاد داشته باشید. نظام آموزش عالی این کشور جزو 16 کشور قوی در جهان و دارای رتبه QS عالی در رتبه بندی 2016 می باشد.

موسسه مهاجرتی و اعزام دانشجو به نیوزلند برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در نیوزلند کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به نیوزلند به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند مورد تایید وزارت بهداشت ایران

لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت در نیوزلند به شرح زیر است؛

دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت در نیوزلند

شرایط تحصیل پزشکی در نیوزلند

نیوزیلند دارای دو دانشکده های پزشکی اصلی است: دانشگاه اوکلند و دانشگاه اوتاگو. هر دو دانشگاه به خوبی برای برنامه های پزشکی خود شناخته شده اند، این دو دانشگاه برای امکانات پژوهشی درخشان خود و فرصت هم هجانبه برای دانشجویان شناخته شده است.

مدرک پزشکی در نیوزیلند بعد شش سال تحصیل به دست می آید، و بسیار مشکل و چالش برانگیز است، با این حال، هنگامی که تحصیل شما به پایان رسید، شما می توانید به عنوان یک پزشک موفق به کار بپردازید.

برنامه 6 ساله تحصیل پزشکی در نیوزیلند

در این رشته دانشجو به تحصیل علوم درمانی و بهداشتی میپردازد و دروازه ای برای ورود به حرفه مراقبت های بهداشتی و یا پژوهش های پزشکی و زیست پزشکی است. این رشته تحصیلی فرصت برای اشتغال در مشاغلی نظیر کلینیک ها، بیمارستان ها، دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی و خدمات اورژانس را فراهم میکند.

آموزش در سال اول شامل؛ شیمی، زیست شناسی، فیزیک، بیوشیمی، سلامت جامعه و مطالعات رفتاری می باشد.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های نیوزلند بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی نیوزلند معمولا بالا می باشد.

و با موارد زیر آشنا می گردند:

 • مطالعه ارتباط متقابل بین زمینه های مختلف دانش در علوم بهداشت.
 • درک اصول و مفاهیم گسترده زیر بنای علوم پزشکی و زندگی.
 • درک، تعهد، هیجان، و شور و شوق و تقویت علم و روش های علمی.
 •  آگاهی از دانش مربوط به مطالعه بیماری.

در طول تحصیل دانشجو ممکن است برای ورود به هر یک از پنج برنامه حرفه ای برای تبدیل شدن به یک دانشمند، دکتر، دندانپزشک، داروساز، فیزیوتراپیست یا آزمایشگاهی پزشکی اقدام کند.

2 سال از برنامه پزشکی 6 ساله به یادگیری علوم پزشکی پایه و عملکرد طبیعی و غیر طبیعی سیستم های بدن می گذرد. توسعه دانش فردی، تأثیرات اجتماعی بر سلامت و بیماری و نقش دکتر نیز در این دوره ها آموزش داده می شود، گروه های آموزشی کوچک سخنرانی و کلاس های آزمایشگاهی نیز در این دو سال برگزار می گردند.

3 سال مطالعات بالینی: دانشجویان طیف وسیعی از زمینه های پزشکی بالینی را تجربه می کنند. و این دوره همچنان تا سال پنجم، با تمرکز بیشتر بر روی زمینه های تخصصی پزشکی و جراحی ادامه می یابد. امتحانات در پایان هر ترم برگزار می شود که مهمترین آنها امتحان پایانی سال 6 برای اخذ مدرک پزشکی عمومی می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

شرایط تحصیل دندانپزشکی در نیوزلند یا زلاندنو

دندانپزشکی، بخش مهمی از خدمات بهداشتی و سلامتی است. دندانپزشکی یک شغل با ارزش است که توجه و علاقه همه مردم را برانگیخته است و یکی از نیازهای اساسی مردم می باشد. به عنوان یک حرفه دندانپزشکی فرصتی غیر معمول برای کمک به رفاه و سلامت عمومی جامعه می باشد. یکی از جاذبه های بزرگ آن تاکید بر مراقبت از مردم و تشویق آنها برای مراقبت از افراد است.

بیشتر فارغ التحصیلان دندانپزشکی نیوزلند وارد بازارهای کار نیوزلد یا دیگر کشورها میگردند. برخی برنامه های تحصیلات تکمیلی و آموزشی و دوره های تحقیقاتی پزشک را برای موقعیت های شغلی آینده آماده می کند. به دست آوردن تجربه بیشتر و مدارک بالینی و تخصص در رشته دندانپزشکی در کشور نیوزلند مقدور می باشد.

شورای دندانپزشکی نیوزیلند بر تحصیل دانشجویان این رشته در این کشور نظارت کامل دارد. حداقل مدرک تحصیلی درجه لیسانس (BDS) از دانشگاه اوتاگو است. تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه اوتاگو، که تنها مدرسه دندانپزشکی نیوزیلند است، از شهرت بسیار خوبی در سطح بین المللی برخوردار است. فارغ التحصیلان این رشته در نیوزلند پس از اتمام و اخذ مدرک خود می توانند برای تحصیلات بیشتر در کشورهای خارج از کشور نیوزلند برای مقاطع بالاتر اقدام کنند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های نیوزلند با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در نیوزلند بدون مدرک زبان ممکن نیست ، شرایط تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند نیز ممکن است و برخی از دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

شهریه در نیوزیلند بسته به دانشگاهی است که دانشجو در آن ثبت نام می کند. دانشگاه نیوزیلند فایل های PDF برای برآورد هزینه هر یک از هشت دانشگاه اصلی در هر سال فراهم می کند.

به عنوان مثال، شهریه سالانه دانشگاه اوکلند برای دانشجویان مقطع کارشناسی بین المللی در حدود 27،592  NZ $ (دلار آمریکا 19،460 $) برای کارشناسی هنر هزینه دوره (BA) ، تا 72،896 NZ $ (دلار آمریکا 51،420 $) برای درجه پزشکی قیمت ها فراتر از قیمت ذکر شده می باشد. برای درجه کارشناسی ارشد در دانشگاه اوکلند، شهریه دانشجویان بین المللی در حدود NZ 32،392 $ (دلار آمریکا 22،850 $) و تا حدود NZ $ 46،787 (دلار آمریکا 33،010 $) در سال است.

بسته به دانشگاه انتخابی شما، ممکن است نیاز به پرداخت هزینه برای خدمات دانشجویی اضافی باشد. دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه زندگی در نیوزلند برای دانشجویی را به دست آورید.

بورس های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

تحصیل به کمک بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند، به شما کمک می کند تنها بر روی تحصیل خود تمرکز کنید و نگران هزینه های خود نباشید. بیش از 15$  میلیون دلار ارزش بورس های تحصیلی برای دانشجویانی که مایل به تحصیل در دانشگاه های نیوزلند هستند وجود دارد. برای دانش آموزان اوتاگو که مایل به تحصیل در موسسات دیگر در سراسر جهان هستند بورس های مختلفی وجود دارد. انواع بورسیه های تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند عبارتند از:

 • بورس های تحصیلی دکترا
 • بورس های تحصیلی کارشناسی ارشد
 • بورس های تحصیلی در مقطع کارشناسی
 • بورس های تحصیلی برای دانشجویان داخلی
 • کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان خارجی
 • بورسیه کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های نیوزلند  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان درنیوزلند برای شما امکان پذیر میگردد. معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در نیوزلند در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در نیوزلند در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند. سطح علمی دانشگاه های نیوزلند با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

کار دانشجویی حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

کار در حین تحصیل تا 20 ساعت در هفته با ویزای دانشجویی امکان پذیر است. مشاغل بسیاری چه در خارج و چه در محوطه دانشگاه برای متقاضیان وجود دارد، و شما ممکن است مردم جالب بسیاری را در حال که کار ملاقات کنید. سعی کنید یک شغل مربوط به تحصیلات خود پیدا کنید، شما می توانید تجربه ارزشمندی را در حین کار به دست آورید که با هیچ روش دیگری ممکن نیست.

ویزای تحصیلی پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند

اگر شما در حال برنامه ریزی برای تحصیل در نیوزیلند برای بیش از سه ماه هستید، شما نیاز به اخذ روادید تحصیلی دارید (برای کمتر از سه ماه، اخذ یک ویزا توریستی کافی است). موارد مورد نیاز برای اخذ ویزای دانشجویی نیوزیلند عبارتند از:

 • نامه اثبات کننده یک پیشنهاد جهت تحصیل در یک موسسه مورد تایید
 • مدارک و شواهد منابع مالی کافی برای پوشش هزینه های زندگی و هزینه بلیط پرواز برگشت به کشور خود
 • ارائه گذرنامه و دو قطعه عکس پاسپورتی که جدیدا گرفته شده است.
 • بیمه سلامت
 • برای کسانی که زیر 18 هستند، نامه یا سندی که محل زندگی آنها را تضمین کند.
 • برای کسانی که بیش از 17 دارند، گواهی عدم سوء پیشینه
 • برای دوره بیش از 12 ماه، گواهی پزشکی،

علاقه مندان به تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در نیوزلند برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو کشور به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در نیوزلند را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در نیوزلند بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *