تحصیل در رومانی

کشور رومانی یکی از کشورهای پیشرفته دنیا جهت ادامه تحصیل است که هرساله دانشجویان زیادی متقاضی ورود به دانشگاه های این کشور هستند. کارشناسان و مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با قرار دادن اطلاعات کافی در زمینه تحصیل در رومانی می توانند به خوبی شما را یاری نمایند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

تحصیل دکتری در رومانی

دکترا یک مقطع تحصیلی دانشگاهی است. تحصیل در رومانی به علت هزینه کم تحصیل و هزینه زندگی در اروپا شناخته شده است. در بخارست با 2 میلیون نفر دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در رومانی هستند، می توانند به وزارت آموزش و تحقیقات یا دانشگاه رومانیایی مراجعه کرده تا نامه ای را برای پذیرش دریافت کنند. Ph.D یک برنامه مستقل و خودآموزی است که توسط گروهی از ناظران پشتیبانی می شود که مستقیما به دانش های نوشته شده در یک رساله انتشاراتی کمک می کند.

Ph.D. همچنین از توسعه مهارت های تحقیقاتی و عمومی به منظور تجهیز شما برای موفقیت به عنوان یک محقق حرفه ای در هر محیط پشتیبانی می کند.هدف اساسی یک دکترا ایجاد دانش جدید است. به عنوان یک محقق به معنی ایجاد ایده های جدید و بهبود درک از طریق ایجاد دانش جدید است.هر دانش آموز Ph.D. باید یک پایان نامه را تکمیل کند. دانش آموزان باید از پایان نامه خود در آزمون (گفتاری) دفاع کنند. معاینه Viva voce یک تجربه چالش برانگیز است، اما کارگاه های آموزشی و امتحانات را برای کمک به دانشجویان فراهم می کنیم و تقریبا تمام دانش آموزان تحقیقاتی که به این مرحله می رسند، به موفقیت کامل می رسند.

تحصیل در مقطع لیسانس در رومانی

تحصیل در مقطع لیسانس در رومانی

تحصیل در مقطع لیسانس در رومانی

سیستم آموزشی در رومانی در سراسر جهان شناخته شده است، زیرا برخی از بزرگترین شرکت های دنیا دائما به دنبال دانش آموزانی هستند که در آنجا تحصیل می کنند. از علوم پزشکی و مطالعات اجتماعی تا فنی و مهندسی، دانشگاه های رومانیایی طیف گسترده ای از دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد را ارائه می دهند. با توجه به هزینه های کم زندگی و هزینه های مسکن مناسب، رومانی یکی از بزرگترین مقصد دانشجویان بین المللی است.

دانش آموزان می توانند در تحقیق در یکی از زمینه های مدیریت بازاریابی، اطلاعات و فناوری، مدیریت کسب و کار، حسابداری و امور مالی، طرح، کلی برنامه، واحدهای هسته ای شرکت کنند. درخواست به دانشگاه های رومانیایی:اگر شما یک دانشجوی بین المللی هستید که برای یک دانشگاه رومانیایی درخواست می کنید، ابتدا باید دانش خود را در سطح زبان افزایش دهید. آموزش رومانیایی معمولا در رومانیایی، انگلیسی، فرانسوی یا آلمانی می باشد.

هزینه تحصیل در رومانی

هزینه زندگی دانشجویان در رومانی نسبت به سایر کشورهای اروپایی ارزان است. اقامت دانشجویی شامل: خوابگاه دانشجویی اجاره حدود 50 یورو در هر ماه شامل همه امکانات اولیه است، آپارتمان مشترک در حدود 100 تا 150 یورو در هر ماه، شامل برق، آب و غیره می باشد که البته بین دو الی سه نفر تقسیم می شود. آپارتمان های خصوصی مجهز به تمام امکانات لازم از قبیل تلویزیون، یخچال و فریزر، اجاق گاز، تخت هزینه آپارتمان معمولا بین 100 تا 300 یورو در هر ماه می باشد. هزینه تحصیل برای تخصص پزشکی در رومانی بین 3800 تا 7000 یورو بسته به دانشگاه ها و تخصص ها برای دانشجویان غیر شهروندی اتحادیه اروپا متفاوت است. دانشجویان بین المللی برای تحصیل در رومانی حق دریافت بیمه درمانی دارند. برای دریافت خدمات پزشکی از دانشگاه، باید یک کارت دانشجویی معتبر برای سال جاری داشته باشید. دانشجویان بین المللی در رومانی مجاز به کار نیمه وقت هستند.

تحصیل در رومانی در مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در رومانی می تواند یک تجربه منحصر به فرد برای دانش آموزانی که تمایل به تحصیل در رشته تحصیلات تکمیلی دارند، باشد.حدود 23،000 دانشجوی بین المللی در حال حاضر در رومانی تحصیل می کنند. مدارک لازم جهت تحصیلات تکمیلی شامل هزینه ها، بودجه و شرایط ویزا می باشد .فرصت های تحصیلات تکمیلی در رومانی: یک کشور بسیار متنوع از نظر جمعیت شناسی و فرهنگ می باشد.به عنوان یک دانشجوی کارشناسی ارشد در رومانی، شما می توانید کاملا برای استفاده از وضعیت دینامیک کشور استفاده کنید.

چند دلیل برای اینکه تحصیل در رشته تحصیلات تکمیلی در رومانی را به شما پیشنهاد می کنیم:هزینه های کم تحصیلی – در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر، هزینه های بیشتر برنامه های کارشناسی ارشد در رومانی مقرون به صرفه است، و این با هزینه پایین زندگی در کشور همسان است. بسیاری از دوره های کارشناسی ارشد را می توان در چندین زبان مختلف مانند انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، رومانیایی و مجارستانی مورد مطالعه قرار گرفت. مدارک بین المللی شناخته شده – دانشگاه های رومانیایی در فرایند بولونیا شرکت می کنند، که به این معنی است که مدارک تحصیلی اعطا شده توسط آنها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

تحصیل در رومانی بدون مدرک زبان

بیشتر دانشجویان بین المللی می توانند در برنامه هایی که به زبان رومانی توسط آموزش عالی کشور ارائه می شود ادامه تحصیل بدهند. در این صورت دانشجویان باید تحت یک دوره آمادگی یک ساله آموزش ببینند و بعد از آن برای تحصیل وارد دانشگاه شوند، یعنی مدرک زبان یکی از الزامات پذیرش نیست ‌و به راحتی می توان بدون مدرک زبان در این کشور شروع به تحصیل کرد. برای انتخاب رشته کردن به زبان رومانی دست دانشجویان باز است زیرا رشته های ارائه شده به زبان رومانی تقریبا نامحدود است. مدارک مورد نیاز برای درخواست و پذیرش جهت تحصیل در دانشگاه های رومانی:
  • کپی تاییدیه دیپلم یا معادل آن برای تحصیلات تکمیلی
  • کپی گواهی فارغ التحصیلی برای دانشجویان متقاضی در مقطع دکترا
  • نسخه تایید شده از رشته تحصیلی به زبان رومانیایی

گواهی پزشکی که نشان بدهد متقاضی هیچ گونه بیماری واگیرداری ندارد و نشان دهد که متقاضی مبتلا به هیچ گونه بیماری که با حرفه پزشکی ناسازگار باشد نیست ، در کل ارائه ی گواهی که نشان دهنده سلامت جسمانی و روانی متقاضی باشد. گواهی نامه زبان، به جز متقاضیانی که خواستار تحصیل به زبان رسمی کشور رومانی هستند که در آن کشور آموزش های لازم را می بینند و پس از گذراندن دوره با موفقیت قبل از ثبت نام در دانشگاه یک گواهی دریافت می کنند. برای درخواست مطالبات رومانیایی، داشتن گذرنامه معتبر اجباری است. کپی آن نیز باید همراه با فرم درخواست و سایر مدارک مورد نیاز ارسال شود.

دانشگاه های معتبر رومانی

بهترین دانشگاه های رومانی که می توانید جهت تحصیل در این کشور انتخاب کنید به قرار زیر می باشد:

  • دانشگاه ترانسیلویای براسو
  • دانشگاه بوخارست
  • دانشگاه پلی تکنیک بخارست
  • دانشگاه بیب بولیای
  • دانشگاه کلوج ناپوکا

شرایط مهاجرت تحصیلی به رومانی را می توانید از مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید، مشاورین ما اطلاعات به روزی را در اختیار شما قرار خواهند داد.

3/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *