دوره زبان کانادا

بهترین روش برای یادگیری زبان‌های فرانسه یا انگلیسی، زندگی در یک موقعیت واقعی است. با پذیرش از کالج‌های زبان کانادا می‌توانید مهارت و میزان تسلط خود به این دو زبان را افزایش دهید. تنوع برنامه‌ها و دوره‌های زبان باعث ‌شده است که افراد با مهارت، شرایط و سن مختلف در کالج‌ها ثبت نام کنند. مهم‌تر از همه، شرکت در دوره‌های زبان یک راه‌های مطمئن برای مهاجرت و دریافت مجوز اقامت در Canada محسوب می‌شود.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مهاجرت به کانادا از طریق دوره زبان

اگر شرکت در این برنامه مهاجرتی را در اولویت قرار داده‌اید باید درباره دوره‌های مختلف و نحوه تعیین سطح متقاضیان اطلاعات کافی داشته باشید. سطح بسیار بالای دوره‌های برگزارشده در کالج‌های این کشور، تقاضا برای پذیرش از آن‌ها را افزایش داده است.

در گام اول باید بدانید شرایط برای شرکت در دوره‌های بلند یا کوتاه‌مدت با هم فرق دارد. اگر، طول دوره آموزشی کمتر از ۶ ماه باشد، دوره کوتاه مدت درنظر گرفته می‌شود. برای شرکت در این دوره‌های دریافت ویزای دانشجویی یا تحصیلی ضروری نیست.

اما شرکت در دوره‌های طولانی مدت و بالای ۶ ماه تنها از طریق دریافت ویزای دانشجویی امکان‌پذیر خواهد بود. برنامه و دوره‌های هر یک از کالج‌های زبان متفاوت است. این دوره‌ها به آمادگی برای آزمون آیلتس، انگلیسی عمومی، انگلیسی تجاری و سایر موارد تقسیم می‌شود. علاوه‌بر این، در کالج‌ها و دانشگاه های کانادا شرایط برای شرکت در دوره‌های زبان فرانسه نیز فراهم است.

کالج‌های زبان انگلیسی

زبان انگلیسی یکی از زبان‌های رسمی این سرزمین سردسیری است و اغلب برنامه‌های تحصیلی در مقاطع کارشناسی، ارشد و دکترا به این زبان تدریس می‌شود. برای ورود به بازار کار یا ادامه تحصیل در دانشگاه تسلط به این زبان از طریق کسب نمره حدنصاب در آزمون آیلتس نیاز دارید.

این ضرورت باعث ‌شده است در کانادا بیش از ۲۵۰ کالج یا مؤسسه آموزشی برای ارائه دوره زبان وجود داشته باشد.

دانشجویان مشغول به تحصیل در کالج از امکانات رفاهی و آموزشی مشابه سایر دانشگاه‌های ین کشور برخوردار هستند.

کالج‌های زبان فرانسه

در استان کبک اغلب مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. به افرادی مسلط به زبان انگلیسی و علاقه‌مند به یادگیری یک زبان جدید، تحصیل در کالج‌های زبان فرانسه را توصیه می‌کنیم. با شرکت در دوره‌های زبان فرانسوی علاوه‌ بر تقویت رزومه، شانس بیشتری برای پذیرش از برترین دانشگاه‌های جهان و کانادا دارید. اگر به کار در استان کبک علاقه دارید شرکت در این دوره‌ها اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد.

مزایای دوره زبان در کانادا

 • رویکرد متمرکز در کنار آموزش باکیفیت
 • دستیابی به مهارت زبانی و تسهیل مسیر ورود به بازار کار یا پذیرش از دانشگاه
 • برقراری ارتباط با مردمان محلی
 • یادگیری سریع زبان به دلیل زندگی در محیط واقعی
 • عدم نیاز به ثبت نام مجزا در آزمون IELTS
 • تنوع دوره‌ها

هزینه دوره زبان در کانادا

شهریه کالج یا هزینه شرکت در دوره زبان یکی از مسائل مهمی است که باید بررسی شود. البته، این مبلغ به نوع، طول دوره، کالج و شهر محل تحصیل شما وابسته است. هزینه دوره‌های کوتاه مدت در مقایسه با دوره‌های فشرده یا بلندمدت کمتر است.

برای شرکت در دره‌های تابستانه نیز به بودجه کمتری نیاز دارید. عامل مهمی دیگری که نمی‌توان از آن غافل شد تفاوت هزینه دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسه است. هزینه شرکت در دوره‌های زبان تنها به این موارد محدود نمی‌شود. بلکه عواملی مانند هزینه ویزای تحصیلی کانادا، اجاره خانه، هزینه خوابگاه، رفت‌وآمد و خوراک نیز در این مرحله اهمیت دارند.

اسکان در خوابگاه‌های دانشجویی یکی از بهترین راه‌های برای کاهش هزینه‌های زندگی محسوب می‌شود. در یک دسته‌بندی کلی می‌توان هزینه کالج‌ها در شهر‌های مختلف کانادا را به‌صورت زیر برآورد کرد:

 • تورنتو: ۳۵۲۰ دلار برای دوره‌های ۱۲ هفته‌ای انگلیسی
 • کلگری: ۳۴۵۰ دلار برای دوره ۱۲ هفته‌ای زبان فرانسه
 • ونکوور: ۴۰۸۵ برای دوره ۱۲ هفته‌ای زبان انگلیسی
 • مونترال: ۳۵۸۰ برای دوره ۱۲ هفته‌ای زبان فرانسه

هزینه تحصیل در دوره‌های زبان کانادا به نوع دوره، طول دوره و کالج محل تحصیل وابسته استسایر عوامل مؤثر در محاسبه هزینه شرکت در دوره‌های زبان

در جدول زیر اطلاعات مفیدی برای محاسبه سرمایه موردنیاز برای شرکت در این دوره آورده شده است:

برنامه کالجتعداد ساعت‌های کلاس در هفته مهم‌ترین عامل در محاسبه هزینه برنامه هستند. برای مثال، بودجه لازم برای انتخاب برنامه ESL حدود 15400 دلار کانادا برآورد می‌شود.
خرید کتابدر این مرحله نیز به ملغی بین 60 تا 500 دلار کانادا برای یک دوره دو ماهه نیاز دارید.
بیمههزینه خدمات بیمه به موسسه ارائه‌دهنده آن وابسته است. اغلب موسسات آموزشی مبلغی به‌عنوان بیمه اورژانس پزشکی دانشجویان دریافت می‌کنند.
ویزامبلغ 150 دلار برای ویزای بالای 6 ماه و 100 دلار برای ویزای توریستی یا کمتر از 6 ماه تعیین شده است.
حمل‌ونقلباید ماهانه مبلغی حدود 130 دلار برای تردد خود با وسایل عمومی اختصاص دهید.
اجاره مسکناین مرحله به شهر و نوع خانه وابسته است. اما بین 400 تا 1500 دلار در ماه متغیر خواهد بود.

شرایط دوره زبان در کانادا

اولین مرحله برای شرکت در دوره‌های زبان کالج های کانادا دریافت ویزا است. بدون ویزا امکان ورود به خاک این کشور را ندارید.

اما همان‌طور که قبلا اشاره کردیم با ویزای توریستی محدودیتی برای شرکت در دوره‌های تابستانه یا کوتاه مدت وجود ندارد.

در سایر موارد، ثبت نام تنها از طریق ویزای دانشجویی یا تحصیلی امکان دارد. پس، برای شناخت شرایط شرکت در دوره‌های زبان ابتدا نوع دوره را انتخاب کنید. در مرحله بعد به سراغ بررسی شرایط دریافت ویزا بروید. البته شرایط عمومی برای ثبت نام در کالج‌های زبان عبارت است از:

سن

شاید متعجب شوید اما حقیقت دارد. افراد زیر ۱۸ سال شانس بالاتری برای پذیرش از کالج‌های Canada و ورود به این کشور دارند. البته، شرکت در این دوره تنها به این محدوده سنی محدود نمی‌شود. فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی با سن ۲۲ سال نیز می‌توانند برای ثبت نام در این دوره‌ها شرکت کنند. اما متقاضیان بالای ۲۵ سال تنها در صورت برخورداری از برخی شرایط خاص قادر به پذیرش و ثبت نام در کالج هستند.

اثبات تمکن مالی

برای شرکت در دوره زبان باید از طریق ارائه مدارک معتبر ثابت کنید که سرمایه کافی برای پرداخت شهریه و تامین هزینه زندگی دارید. شهریه کالج‌ها و هزینه زندگی در شهر‌های مختلف با هم فرق دارد. پس، تمکن مالی موردنیاز برای ورود به هر شهر متفاوت خواهد بود. باید بدانید که این سرمایه می‌تواند در حساب متقاضی اصلی یا اسپانسر او باشد.

ویزا

در این مرحله دو نوع ویزا برای متقاضیان صادر می‌شود که عبارتند از: ویزای با اعتبار کمتر از ۶ ماه و ویزای با اعتبار بالای ۶ ماه.

برای دوره‌های کمتر از ۶ ماه افراد مقیم کشور‌های معاف از پاسپورت تنها به مجوز الکترونیکی سفر نیاز دارد. در سایر موارد ورود به خاک این سرزمین سرد شمالی تنها از طریق ویزای اقامت موقت یا TRV امکان‌پذیر است.

دریافت ویزا با اعتبار بالای ۶ ماه نیازمند ارائه مجوز تحصیل در کانادا است. بعد از دریافت نامه پذیرش از کالج می‌توانید به‌صورت حضوری یا آنلاین درخواست خود را ارائه دهید. فرایند صدور ویزا در این مرحله نیز حدود سه ماه طول می‌کشد. پس، کمی قبل از آغاز دوره برای دریافت ویزا اقدام کنید.

لیست کالج‌ های زبان کانادا

با اطمینان می‌گوییم که Canada دارای مجموعه‌ای از بهترین کالج‌ها یا مراکز آموزشی در جهان است. این مراکز آموزشی معمولا برنامه آموزشی بین‌المللی و باکیفیت ارائه می‌دهند. برای انتخاب کالج باید به نوع دوره و شهریه آن‌ها توجه داشته باشید.

در یک دسته‌بندی کلی می‌توان کالج‌ها را به دو نوع دولتی و خصوصی تقسیم کرد. به‌دلیل تامین بودجه موسسات دولتی از سوی دولت فدرال، هزینه شرکت در دوره‌های آن به مراتب کمتر است. کالج‌های دولتی و خصوصی از جنبه‌های دیگر نیز با هم متفاوت هستند.

شهریه و طول دوره تحصیل کالج‌های خصوصی بیش از موسسات دولتی است. دانشجویان کالج‌های دولتی برای اشتغال در حین تحصیل نیازمند دریافت مجوز PGWP خواهند بود. این مجوز تنها برای تعداد محدودی از دانشجویان کالج‌های خصوصی صادر می‌شود

کالج‌های زبان در Canada به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می‌شونددر جدول زیر اطلاعات کاملی از بهترین مؤسسات و دوره‌های زبان بیان شده است:

نام کالجدوره، هزینه و شرایط
کالج ILACدوره استاندارد، فشرده، آکادمیک و تجاری، حداقل سن پذیرش 17 سال، شهریه نیز حدود 370 تا 420 دلار کانادا برای هر هفته
کالج SSLCدوره آکادمیک و آمادگی برای آزمون های آیلتس یا تافل
کالج

Home Language International

حداقل سن پذیرش 12 سال و شهریه هفتگی بین 470 تا 640 دلار
کالج ILSCارائه دوره‌های انگلیسی  فرانسه، بیش از 100 برنامه آموزشی متنوع، هزینه دوره‌ها نیز بین 360 تا 540 دلار در هر هفته

مدارک لازم برای پذیرش در دوره زبان

مدارک موردنیاز برای پذیرش دوره زبان از یک کالج یا موسسه آموزشی در Canada کاملا مشابه با سایر رشته‌های دانشگاهی است. ممکن است برخی کالج‌ها شرایط خاصی برای پذیرش دانشجو تعیین کرده باشند. بررسی سایت کالج و مشاوره با کارشناسان مهاجرتی مجرب دو روش مطمئن برای کسب اطلاع در این زمینه است. البته مدارک مشترک بین همه دانشگاه‌ها شامل موارد زیر است:

 • ترجمه مدرک تحصیلی و ریزنمرات
 • معدل بالاتر از ۱۲ یا ۱۳
 • انگیزه‌نامه
 • توصیه‌نامه
 • پرداخت هزینه ادمیشن فی
 • ارائه مدارک هویتی

ویزای دوره زبان کانادا

در یک دسته مجزا چیزی با نام ویزا برای مهاجرت از طریق دوره زبان وجود ندارد. البته این امر به معنی عدم نیاز به ویزا برای شرکت در چنین دوره‌هایی نیست. با دریافت ویزای توریستی مجوز اقامت مولتی ۵ ساله در این کشور را به‌دست می‌آورید.

در هر بار ورود نیز تنها ۶ ماه فرصت اقامت در آنجا دارید. با این ویزا شرکت در دوره‌های کوتاه مدت بسیار آسان است. پس، این مجوز در حقیقت همان ویزای زبان برای دوره‌های کوتاه‌مدت به‌حساب می‌آید. دریافت ویزای تحصیلی منطقی‌ترین روش برای ثبت نام در دوره‌های بلندمدت زبان محسوب می‌شود.

در این روش باید از کالج یا دانشگاه پذیرش مشروط بگیرید. اگر طول دوره بیش از ۶ ماه و مدرک آن معتبر باشد، ویزای تحصیلی شما حدود دو سال اعتبار خواهد داشت.

خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی

شرکت در دوره‌های زبان یکی از راه‌های اصلی برای تحصیل یا کار در خارج کشور است. این برنامه زیره‌کاری‌های خاصی دارد.

بدون دریافت مشاوره نمی‌توانید عملکرد خوبی داشته باشید. موسسه مهاجرتی اصطهباناتی خدماتی جامع برای تسهیل فرایند پذیرش از کالج، دریافت ویزا، تبدیل ویزای تحصیلی به کاری و در نهایت مجوز اقامت دائم ارائه می‌دهد. کادر دلسوز این مجموعه در تمام مسیر مهاجرت به کانادا کنار شما خواهند بود.

جمع‌بندی

اگر به‌دنبال یک راه آسان برای تحصیل یا زندگی خارج از کشور هستید شرکت در دوره‌های زبان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

کانادا به‌دلیل مهاجرپذیر بودن، اعتبار بالای مراکز آموزشی، ارائه دوره‌های زبان انگلیسی و فرانسه بهترین مقصد به‌حساب می‌آید. اغلب کالج‌های این کشور محدوده سن خاصی برای متقاضیان تعریف کرده‌اند. سن زیر ۲۵ سال بهترین زمان برای ارائه درخواست است. البته، متقاضیان زیر ۱۸ سال شانس بالاتری برای پذیرش دارند.

سوالات متداول

1- شرایط لازم برای پذیرش از کالج‌های زبان Canada چیست؟

سن کمتر از ۲۵ سال، اثبات تمکن مالی، عدم سابقه کیفری و ارائه مدارک تحصیلی شرط‌های اصلی پذیرش از کالج‌های زبان هستند.

2- آیا برای شرکت در دوره‌های زبان به ویزای تحصیلی نیاز داریم؟

دریافت ویزا رابطه مستقیمی با نوع و طول دوره دارد. ویزای توریستی برای شرکت در دوره‌های کمتر از ۶ ماه کافی است. اما برای دوره‌های طولانی مدت باید ویزای تحصیلی دریافت کنید.

3- هزینه شرکت در دوره‌های زبان چقدر است؟

برای محاسبه هزینه باید به نوع دوره توجه کنید. هزینه شرکت در دوره‌های فرانسوی کمتر است. در یک دسته‌بندی کلی، هزینه دوره انگلیسی بین ۴۰۰۰ تا ۴۵۰۰ دلار کانادا و دوره زبان فرانسه بین ۳۴۰۰ تا ۳۷۵۰ دلار برای ۱۲ ماه متغیر خواهد بود.

4- در حین تحصیل در دوره زبان می‌توانم کار کنم؟

تا پایان دوره مقدماتی، دانشجویان مجوز کار دریافت نمی‌کنند. اما به‌محض ورود به دوره اصلی محدودیتی برای کار نخواهید داشت.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *