با توجه به اینکه کارهای مختلف موجود در یک کشور، امکان دارد نیاز افراد جویای کار آن کشور را به طور کامل برآورده نکند، بعضی ترجیح می دهند که جهت اشتغال در کار مورد علاقه ی شان به کشورهای دیگر مهاجرت کنند. مهاجرت به نروژ از طریق ویزای کار نیز یکی از روش های مهاجرت به این کشور در کنار راه های مثل تحصیل در نروژ و سرمایه گذاری در نروژ می باشد. موسسه توسعه گران مهر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت به نروژ راه ورود شما را به نروژ هموار کرده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شرایط ویزای کار در نروژ و شرایط اعزام دانشجو به نروژ می توانید با کارشناسان موسسه تماس حاصل فرمایید.

همانطور که مستحضر هستید کشور نروژ از لحاظ موقعیت جغرافیایی در شرایطی قرار دارد که دارای منابع بسیار زیاد نفت و انرژی می باشد و در عین حال با بهره گیری از افراد متخصص و کارآمد در این زمینه، به عنوان یکی از کشورهای برتر از لحاظ اقتصاد و رفاه اجتماعی می باشد. نروژ جزء کشورهای منطقه ی اسکاندیناوی است و در حال حاضر به عنوان یکی از کشورهای مطرح در حوزه ی منابع نفت و گاز می باشد؛ همچنین علاوه بر این در زمینه ی کشاورزی نیز نروژ کشوری فعال و وضعیت کار در نروژ در این زمینه ها بسیار مناسب است. علی رغم موقعیت جغرافیایی نروژ و آب و هوای نسبتا سرد آن، سالانه شاهد مهاجرت های زیادی جهت تفریح، تحصیل و کار در نروژ می باشیم. ما در مطلب به بررسی قانون کار در نروژ و بررسی وضعیت کار در این کشور می پردازیم.

شرایط اخذ ویزای کار در نروژ

ویزای کار در نروژ به صورت یک ویزای job offer یا همان پیشنهاد شغلی مربوط به رشته ی تحصیلی است؛ به گونه ای که همچون اکثر کشورهای اتحادیه ی اروپا ، شخص فرصت دارد قبل از درخواست ویزای کار در نروژ از سفارت نروژ اقدامات لازم را در زمینه ی پیداکردن کار مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود و همچنین پیدا کردن کارفرمایی که وی را تایید کند، انجام دهد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن کار شود و همچنین کارفرمایی که مربوط به رشته ی فرد به او پیشنهاد کار دهد، ویزای وی تا یکسال تمدید می شود و سپس سال به سال ویزا تمدید شده، پس از 5 سال شخص به اقامت دائم نروژ خواهد رسید. ناگفته نماند که در طول سال های اخیر، کشور نروژ در زمینه ی صنعت بیشتر از نیروهای خارجی متخصص بهره برده است. کشور نروژ نسبت به سایر کشورهای اتحادیه ی اروپا در خصوص اقامت دائم سریع تر عمل کرده و امکان دارد پس از سه سال از مدت اقامت کار در نروژ به صورت موقت، اقامت دائم نروژ صادر کند.

کار در نروژ

با توجه به اینکه طبق قوانین اتحادیه ی اروپا در خصوص تکمیل نیروی کار متخصص، کارفرما وظیفه دارد در ابتدا اطلاعیه ی مربوط به جذب نیرو را به مدت سه ماه در خود کشور آگهی کند، و سپس این اطلاعیه را ظرف همین مدت در اتحادیه ی اروپا آگهی کند و در نهایت نسبت به جذب نیروی خارجی اقدام کند؛ بنابراین یافتن کار در نروژ مرتبط با رشته برای افرادی که در خارج از نروژ هستند دشوار می باشد. البته نروژ شرایط دیگری را در نظر گرفته است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت. البته این موارد برای اخذ ویزای کار در نروژ می باشد و برای کار دانشجویی در نروژ قضیه کاملاً متفاوت است.

شرایط ویزای کاریابی در نروژ

نوع دیگر ویزای کار در نروژ، ویزای کاریابی در نروژ می باشد؛ به گونه ای که همچون سایر کشورهای اروپایی، یک ویزای شش ماهه ی موقت برای فرد صادر می شود که در این مدت، فرد فرصت دارد تا مرتبط با رشته ی تحصیلی خود کاری مناسب پیدا کرده یا کارفرمایی بیابد که به وی پیشنهاد کار بدهد، پس از این مدت ویزای شش ماهه ی فرد تا یکسال تمدید می گردد و آنگاه هر سال ویزا تمدید شده و پس از 5 سال فرد به اقامت دائم خواهد رسید. البته ناگفته نماند که فرد باید یک نیروی کار ماهر باشد و بنابراین، شخص باید دارای شرایط ویزای کار در نروژ باشد.

شرایط شخص برای اخذ ویزای کار یابی نروژ

 • در ابتدا شخص باید مدارکی دال بر داشتن نوعی مهارت خاص در زمینه ی رشته ی مورد تخصص خود یا سایر مهارت ها ارائه دهد؛ ناگفته نماند که این مدارک باید مورد تایید اداره مهاجرت به نروژ قرار بگیرند.
 • داشتن سابقه ی کار اهمیت بسزایی دارد؛ لازم است که فرد مرتبط با رشته ی تحصیلی خود حداقل دو سال سابقه ی کار داشته باشد.
 • مدرک تحصیلی از دیگر شرایطی است که برای اخذ ویزای کار در نروژ موثر است؛ حداقل مدرک تحصیلی فرد برای درخواست ویزای کار، مدرک لیسانس می باشد.
 • تمکن مالی؛ نشان دادن توانایی تامین هزینه زندگی در نروژ و به اصطلاح ساپورت مالی در طول مدت زمانی که در نروژ به صورت موقت اقامت خواهید داشت؛ این هزینه برای مدت 6 ماه زندگی در نروژ چیزی در حدود 100,000کرون می باشد که به صورت موجودی در یک حساب کوتاه مدت به نام خود فرد در یک مدت معلوم قرار داده می شود.

ویزای کار در نروژ

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ

 • پاسپورت
 • شناسنامه
 • آخرین مدرک و سوابق تحصیلی و کاری
 • مدرک مربوط به داشتن مهارت خاص و دوره ی آموزشی
 • عکس
 • بیمه

نکته ی که باید در همین جا ذکر شود این است که از سال 2013 ویزای کاریابی در نروژ لغو شده و مهاجرت به نروژ از طریق کار و گرفتن ویزای کار نروژ صرفاً از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ است. بهترین روش جایگزین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است. البته شایان ذکر است در کشورهایی ویزای کاریابی وجود دارد هم اکنون ویزای کار در آلمان و ویزای کار در اتریش از مواردی هستند که افرادی که به دنبال ویزای کاریابی هستند می توانند از آنها جهت مهاجرت به اروپا بهره مند شوند.

شما می توانید از طریق تماس با مشاورین تلفنی این موسسه ی حقوقی و یا از طریق مشاوره ی حضوری با مشاورین ارشد، از کلیه ی امکانات این موسسه در جهت اخذ ویزای کار در نروژ بهره ی کافی برده و تمام مراحل لازم جهت اخذ ویزای کار در نروژ را از طریق یک وکیل پایه یک به صورت کاملا حقوقی و قانونی به انجام برسانید. موسسه ی حقوقی توسعه گران مهر در این راستا، تمام خدمات لازم را به شما متقاضی محترم ارائه می دهد. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مهاجرت نروژ مراجعه کنید.

31 دیدگاه برای “ویزای کار نروژ

 1. Avatar سلیمانی گفت:

  سلام وقت بخیر من مهندس مکانیک سیالات هستم ودر زمینه تاسیسات فعالیت دارم و مدارک جوشکاری برق ارگون و قواصی زیر آب را دارم خانوم بنده مهندسی شهرسازی دارد با توجه به مشخصات ما کدام کشور را برای کار ویا تحصیل پیشنهاد می کنید؟؟

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به رشته می توانید برای ویزای کار آلمان و اتریش اقدام فرمایید، ویزای کار کشور نروژ از نوع پیشنهاد شغلی است. یعنی جهت اقدام باید یک جاب آفر رسمی از نروژ داشته باشید.

 2. Avatar امیر گفت:

  سلام
  من مهندس مکانیک شاغل در پالایشگاه گاز پارس جنوبی هستم ، 7 سال سابقه کار دارم
  امکان کاریابی در صنعت گاز در نروژ برای من امکان پذیر می باشد ؟
  آیا از طریق موسسه ی شما این امکان برای من فراهم میشود ؟
  حدودا 20 مدرک دوره های آموزشی فنی ، کاربردی ،کامپیوتر و زبان دارم و آشنایی نسبی با زبان فرانسه در حد مکالمات روزمره

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   نروژ از جمله کشورهایی است که برای اقدام اخذ ویزای کار داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ الزامی است، در صورتی که این پیشنهاد را داشته باشید این موسسه می تواند به شما کمک کند.

 3. Avatar محمد رضا پيشوايي گفت:

  سلام. امکان بازنشسنگي در سال 1397 برايم فراهم است و 14 سال هيئت علمي در دانشگاه شيراز و کلا 24 سال حدمت دولت دارم. 50 ساله هستم. اما علاقه مند به دريافت ويزاي کار از يکي از کشورها که آسانتر است دارم. رشته ام دکترا در هواشناسي و اقليم شناسي است و به جغرافيا نيز علاقه فراواني دارم. لطفا راهنمايي کميد؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   با توجه به این موضوع که هدف دولت ها از ارائه ی ویزای کار، جذب نیروهای مناسب و جوان برای کار است، سنین بیش از 40 سال در برخی کشور ها با ریسک ویزا داده می شود و در برخی کشور ها ریجکت می شوند.
   در نتیجه پیشنهاد می شود از طریقی غیر از ویزای کار اقدام نمایید.
   روش های متعددی برای مهاجرت وجود دارد، مثل: تحصیل، خرید ملک، سرمایه گذاری، ثبت شرکت، بازنشستگی یا به گونه ای اثبات تمکن مالی، که هر یک دارای شرایطی هستند.

 4. Avatar omidvar گفت:

  با سلام
  من‌ ۲۸ سالمه و کارشناسی ارشد فیزیک‌دارم‌، همسرمم ۳۱ سالشه و دکترای هواشناسی، به‌نظر شما کدام کشور برای مهاجرت اقدام کنیم، راحت تر نتیجه میگیریم؟
  ممنون

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   می بایست اطلاعات بیشتری را از خودتان مثل: مدرک زبان، سابقه ی کار با بیمه و استطاعت مالی تان در اختیار ما بگذارید که مشاوره ی دقیق تری ارائه دهیم.

 5. Avatar علی سلمانی گفت:

  سلام بر مدیر محترم بنده حسابدار دانشگاه و مراکز علمی می باشم به سابقه بیست سال در کدام کشور کار برای من زیاد است که بتوانم زن بچه راببرم

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با عرض سلام
   در بیشتر کشور های اروپایی، کانادا، استرالیا و نیوزیلند و برخی کشور های آسیایی برای شما فضای کاری مناسبی مهیاست، اما هر کشور شرایط خاص خودش برای اخذ نیروی کار دارد.

 6. Avatar مجتبی براتی گفت:

  با سلام و عرض احترام
  من ارشد مدیریت بازرگانی دارم و 8 سال سابقه کار دولتی و بیمه دارم و البته نمره 6 ایلتس آکادمیک
  آیا شرایط کاری برای من با این مدرکی که دارم مهیا هست یا نه؟
  لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که سن شما بالا نباشد و متناسب با میزان تحصیلات تان باشد، موفق به کسب نمره ی آیلتس بالاتر و در شرایط ایده آل بالا تر از 8 جنرال شوید،شانس بیشتری خواهید داشت.
   لازم به ذکر است: اخیرا اخذ ویزای کاری از کشورهای اسکاندیناوی تقریبا به کمترین حد ممکن رسیده و ریسک ویزا بسیار بالاست، لذا پیشنهاد می شود از طریق تحصیلی اقدام نمایید و یا کشور مقصد خود را تغییر دهید.

 7. Avatar آرش گفت:

  سلام و وقت بخیر
  بنده 25 سالمه و 5 سال سابقهکار در حین تحصیل دارم با بیمه
  و مدرکم لیسانسه
  ولی پایان خدمت ندارم و تا یک سال معافیت دارم
  تو این یک سال برای چه کشورایی میتونم اقدام کنم ؟
  ممنون

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما می توانید از طریق مهاجرت تحصیلی برای بسیاری از کشور ها اقدام نمایید.
   همچنین می توانید شرایط خود را برای کار در برخی کشور ها مثل آلمان را فراهم آورید؛ البته در این حالت، هر زمان که به داخل کشور بیایید و مشمول باشید، مجوز خروج از کشور برای شما صادر نخواهد شد.

 8. Avatar ع ن گفت:

  باسلام
  بنده مهندس نفت با سابقه ۱۲سال در حفاری دریا ofshoreتخصص دارم امکان کار در نروژ برای ویزای تخصص فراهم است.

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که پیشنهاد کاری مطلوبی برای ویزا شدن از طرف پیمانکاران نروژی داشته باشید، می توانید اقدام نمایید.
   سفارت های کشور های اسکاندیناوی، عموما تمام درخواست های ویزای کاری بدون پشتیبانی و درخواست کارفرما را ریجکت می کنند.

 9. Avatar الهام گفت:

  با سلام همسر من فوق لیسانس مهندسی شیمی و با 25 سال سابقه کار در پتروشیمی بندر امام است و خود من هم فوق لیسانس شیمی و با 27 سال سابقه کار در پتروشیمی هستم ولی با سن 50 سال چه راهی و چه کشوری برای ما راحت تر است دو دختر 22 سال و 14 ساله دارم از راهنمایی شما سپاسگزارم

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   با توجه به شرایط سنی شما، اقدام از طریق مهاجرت کاری، ممکن نیست.
   بهترین پیشنهاد می تواند برای شما، اقدام از طریق سرمایه گذاری، ثبت شرکت و یا خرید ملک در کشور دیگر است.
   همچنین در نظر داشته باشید در صورتی که شما اقامت را اخذ نمایید، همسر و فرزند زیر 18 سالتان می توانند به استناد اقامت شما، اقامت بگیرند.
   در برخی کشور ها، به فرزند زیر 21 و در برخی کشورهای عربی، به پسران زیر 18 و دختران مجرد در هر سن، اقامت می دهند.
   در مجموع، در کمترین استطاعت مالی، کشور ترکیه می تواند گزینه خوبی باشد.

 10. Avatar امیر بهمنی گفت:

  سلام.
  من دامپزشک هستم و شش سال سابقه ی کار خصوصی و دولتی در ایران دارم در چه کشورهایی میتونم اقامت و ویزایکار بگیرم. خانوادم را هم میخوام ببرم

  1. Avatar مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   برای مهاجرت و انتخاب کشور هدف و روش اقدام، تمکن مالی، مدرک زبان و تسلط به زبان مورد نیاز کشور مقصد، اهمیت بسزایی دارد.
   در صورت تسلط به زبان آلمانی، شما می توانید در مورد کشورهایی مثل آلمان، اتریش تصمیم گیری کنید.
   همچنین برای کشورهایی مثل نیوزیلند، استرالیا، کانادا، سوئد و لهستان نیز می توانید از طریق تحصیل، ثبت شرکت، سرمایه گذاری و خرید ملک اقدام نمایید.

 11. Avatar حمید گفت:

  با سلام.
  من دارای مدرک مهندسی تکنولوژی صنایع شیمیایی هستم و ۱۴ سال سابقه کار در شرکت نفت دارم. میخواستم بدونم میتوانم ویزای کار در نروژ یا کشور دیگربگیرم.
  خانواده هم برای اقامت میخواهم ببرم ۲فرزند دارم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید به مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به شغلتان درخواست دهید تا دعوت نامه کاری را در صورت قبولی برایتان ارسال کنند
   در صورتی که ویزای کار به شما داده شود، اجازه بردن همراه نیز مجاز می شود.

 12. Avatar سید فرهاد موسوی کنتی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید، من سر آشپز کشتی هستم و چندین سال سابقه کار بر روی شناور های کشتیرانی و شرکت نفت رو دارم، ولی متاسفانه مدرک تحصیلی من دیپلم هستش آیا میتونم واسه کار در نروژ اقدام کنم یا نه، ممنون از لطف و محبت شما دوستان

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با ارائه رزومه کاری خود می توانید در مراکزی مرتبط با شغلتان است درخواست کار دهید و دعوتنامه کری دریافت کنید.

 13. Avatar رضا امامی گفت:

  با سلام
  بنده ۳۶ ساله و فارغ التحصیل کارشناسی ارشد فیزیک هستم مدت ۱۰ سال سابقه کار و بیمه در یک شرکت خصوصی در زمینه تضمین کیفیت و استاندارد های کیفی رو دارم میخواستم در صورت امکان راهنمایی بفرمایید امکان مهاجرت کاری برای من وجود داره ؟ ممنون از راهنماییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکانش وجود دارد و به 2 طریق، اخذ ویزای اسکیل ورکر و یا پیشنهاد کاری از سمت کارفرمای خارج از کشور.
   که هر کدام از این دو مورد بسته به شرایط و رزومه کاری شما می باشد.

 14. Avatar S گفت:

  با سلام. بنده ۳۲ ساله دکتری در رشته امار با ۲ سال سابقه کار دولتی و همسرم کارشناس برق قدرت با ۷ سال سابقه هستند. تمایل به مهاجرت به یکی از کشورهای اروپایی یا کانادا و استرالیا رو داریم. چه راهی میتونه مفید باشه و از چه طریق اقدام کنیم. تمکن مالی برای ویزای سرمایه گذاری در اختیار نداریم.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام بر شما
   شما از طريق هاي مختلفي ميتوانيد در خصوص اقامت اقدام نماييد، منتها جهت بررسي بيشتر و نتيجه گيري مطلوب بهتر است با مشاورين ما تماس حاصل نماييد.

 15. Avatar moon گفت:

  با سلام.بنده دانشجوی کارشناسی ارشد میکروب شناسی پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تهران هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری برای دانشگاه لیدن هلند اقدام کنم ،اگر بتونم ویزای تحصیلی بگیرم امکان اینکه بعد چند سال اقامت دائم بگیرم چقدر هست؟در صورت اخذ اقامت دائم امکانش هست خانوادم هم بواسطه من مهاجرت کنند؟

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   در صورتی که بعد از فارغ التحصیلی وارد بازار کار شوید، می توانید برای اقامت اقدام کنید.
   کسانی که می توانند به عنوان همراه شما مهاجرت کنند همسر و فرزندان هستند.

 16. Avatar پریسا گفت:

  با سلام کن کارشناس بهداشت عمومی از دانشگااه علوم پزشکی تهران هستم و 12 ساله که مرتبط با رشته ام در زمینه های ایدزو بیماریها و آموزش و … در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی کار کرده ام و تمایل دارم در زمینه کاری خودم به کشوری مهاجرت کنم بسشتر هلند و استرالیا و انگلیس مد نظرم هست منتها بازم سردر گم هستم لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام، وقت بخیر
   توضیحات در رابطه با رزومه تحصیلی و تحقیقی کامل نیست، برای راهنمایی دقیق باید اطلاعات بیشتری داشته باشیم. پیشنهاد می کنم با یکی از شعب موسسه تماس داشته باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *