اقامت فیلیپین

مانند بسیاری از مکان های خارج از امریکا، اقامت فیلیپین هم در حال شکوفایی است و با موقعیت های بی نظیری که در این کشور به واسطه دانستن زبان انگلیسی و شباهت های فرهنگی با غرب. اما مانند همیشه، دانستن کم و کاستی ها از اهمیت زیادی برخوردار است. اطلاعات تکمیلی را از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای زندگی و داشتن اقامت فیلیپین

فیلیپین نظر مهاجران از سراسر جهان را به خود جلب می کند – براستی پیشنهادهای بسیار زیادی برای افراد مختلف دارد. یک مهاجر در مانیل، پایتخت فیلیپین، گفته است که: “به نظر می رسد این کشور با فرهنگ ترین کشور در آسیای جنوب شرقی است که من با آن روبرو شده ام. مردم اینجا بیش از حد مهربان هستند. مردم فیلیپینی در مواجه با سختی ها، شاداب، مهربان و همدل هستند، آن ها بسیار بسیار مثبت هستند.”

یک مهاجر در فیلیپین این مطلب را به اشتراک گذاشته است: “ما لیستی از کارگران ماهر را ایجاد کرده ایم، ما می توانیم تضمین کنیم که کار خوبی انجام می دهیم و این کار را صادقانه برای چیزهایی مانند لوله کشی، برق کشی، نجاری، بنایی، یا شغل های بزرگتری که ما خودمان قادر به انجام آن ها نیستیم، انجام می دهیم. ما با آن ها طوری رفتار می کنیم که می خواهیم با خودمان رفتار شود و وقتی که این رفتار با ما شد، احترام می گذاریم. اکثر مردم در جامعه ما یا در نزدیکی جامعه ما زندگی می کنند و در صورت نیاز، آن ها در کنار ما هستند.”

یک مهاجر از هزینه زندگی در فیلیپین چنین گفته است: “هزینه ساخت یا خرید یک خانه، اینجا در فیلیپین، که به دریای جنوبی چین مشرف باشد، کسر کوچکی از هزینه ای است که ما در زمان زندگی در ناحیه سن دیگو پرداخت می کردیم. این زمین نیم هکتار است و ما 1800 دلار آمریکا پرداخت کردیم. همین اندازه زمین در سن دیگوی کالیفرنیا، بیش از یک میلیون دلار آمریکا هزینه خواهد داشت.”

اگر مراقب باشید و تحقیقات خود را انجام دهید، مراقبت های پزشکی در فیلیپین می تواند خوب باشد، می توانید خود را در نزدیکی مراقبت های پزشکی خوب در فیلیپین قرار دهید. یک مهاجر می گوید: “بیمارستان آسیا یکی از بهترین متخصصان قلب را در کشور دارد، این متخصصان به واشنگتن دی سی رفت و آمد دارند و در آنجا جراحی قلب انجام می دهند. مرکز قلب فیلیپین ما در شهر شمالی کِزون سیتی است و اکثر اوقات، مردم حتی از سراسر فیلیپین آنجا را انتخاب می کنند زیرا متخصصان بیشتری دارد.

Alabang، شهری در منطقه Muntinlupa است که در آن بیمارستان آسیا در مقایسه با مکان هایی که اگر شما عازم شمال ماکاتی باشید، زیاد شلوغ نیست. مناطق جنوبی، مانند Laguna و Cavite درست خارج از شهر Muntinlupa و در یک جای خالی هستند، این شهرها ایمن هستند و هر دو مدارس بین المللی دارند. اگر آب و هوای سردتری را ترجیح می دهید، کمی بیشتر به سمت Tagaytay بروید، بیمارستان Tagaytay حدود دو ساعت دورتر از Alabang است.

بعد از کلانشهر مانیل، استان سیبو (Cebu) است، که در آن بیمارستان های بزرگی مانند بیمارستان پزشکان سیبو قرار دارد و فرودگاه بین المللی دارد و این جزیره به آن بزرگی نیست. شما می توانید با 30 دقیقه دور شدن از شهر یا حداقل یک ساعت، در یک جای خالی باشید.”

اقامت فیلیپین از طریق تحصیل

هر موسسه آموزش عالی جهت تحصیل در فیلیپین (HEI) که برنامه ها / دوره های آن توسط کمیسیون آموزش عالی (CHED) به رسمیت شناخته شده مجاز به پذیرش دانشجویان خارجی است. دانشجوی خارجی در زمان ثبت نام باید حداقل 18 سال داشته باشد؛ تا روحیه و توانایی تحصیل در کشوری دیگر و آمادگی ورود به فیلیپین را به طور موقت برای اخذ دوره / برنامه آموزش عالی داشته باشد.

اقامت فیلیپین از طریق تحصیل

همسر و فرزندان وابسته‌ی زیر 21 سال دانشجوی خارجی که ساکنین موقت خارجی در فیلیپین هستند دارندگان مجوز قانونی کار طبق بخش 9(d)، 9(g) و 47 (a ) (2)  قانون مهاجرت فیلیپین در سال 1940، طبق اصلاحیه‌ی این ماده، پرسنل دیپلمات های خارجی و ماموریت های کنسولی ساکن فیلیپین، پرسنل سازمان های بین المللی معتبر که در فیلیپین اقامت دارند، دارندگان ویزای اقامت دائم سرمایه گذاران ؛ (SIRV) و ویزای اقامت دائم ویژه (SRRV) و دانشجویان خارجی که برای تحصیل  با ویزای 47 (a) (2) صادر شده با توجه به قوانین موجود به فیلیپین آمده‌اند، به عنوان مثال P.D. 2021 از اخذ ویزای دانشجویی و مجوز اداره مهاجرت ویژه تحصیلی معاف هستند.

گواهی الحاقی پذیرش توسط اداره خدمات دانشجویی OSS فقط در دوره هایی موردنیاز است که محدودیت ها یا سهمیه بندی در ثبت نام به دلیل کمبود امکانات مثلا در رشته‌ی پزشکی و دندانپزشکی وجود داشته باشد. دانشجوی خارجی که در زمان ثبت نام حداقل 18 سال دارد، به طور مستقیم می تواند با انتخاب هر یک از دانشگاه های فیلیپین که مجاز به پذیرش دانشجویان خارجی هستند و با ارایه‌ی پیش نیازهای اصلی دانشکده، از جمله ارائه اسناد زیر، با دانشگاه تماس بگیرد:

 • فرم تکمیل شده‌ی درخواست ویزا (فرم شماره 2FA )
 • نسخه واقعی تایید شده‌‌ی شرح حال دانشجو
 • کپی واقعی اعلامیه‌ی پذیرش (NOA) و CEA در صورت لزوم (به صورت رسمی توسط کنسولگری)
 • گواهی پزشکی (فرم شماره 11 FA)، به همراه نتیجه‌ی آزمایش ادرار، مدفوع (تخمک / انگل و خون) و خون (آزمایش عادی)
 • عکس تصویر برداری از قفسه سینه و نتایج آن
 • گواهی عدم سوء پیشینه پلیس با امضای افسر صادرکننده‌ی گواهی با مهر و موم سازمان اجرای قانون
 • پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار)
 • هزینه 250.00 دلار به صورت نقدی یا چک تضمینی (چک های شخصی پذیرفته نمی شوند)
 • شش قطعه عکس 2 × 2 (حداکثر از 6 ماه گذشته باشد).

اقامت کاری فیلیپین از طریق تخصص

ملیت های خارجی که قصد کار در کشور فیلیپین را دارد، نیازمند ویزای کار مطمئن، که می توان از طریق سازمان مهاجرت فیلیپین آن را دریافت نمود، مانند اجازه کار اَلین که توسط پارلمان استخدام اهدا می گردد، می باشند. اجازه استخدام اَلین کار کردن افراد خارجی را در فیلیپین قانونی اعلام می دارد. اگر چه این مجوز نوعی مجوز کار به حساب نمی آید، اما مدرک بسیار مهم قانونی است که جهت اطمینان یابی از ویزای کار در این کشور مورد نیاز است.

لازم به ذکر است که ملیت های خارجی که در کشور فیلیپین به واسطه کارفرمایانی که در کشور حضور ندارند، مشغول به کار هستند و یا کسانی که کار فرما ندارند، شامل AEP نخواهند بود. این مجوز به مدت یکسال دارای اعتبار می باشد و یا جهت تکمیل دوره قرارداد استخدامی بیشتر از 3 سال معتبر نخواهد بود. اما، این مجوز تنها برای شرکت ها و کارکنان آنها صادر می گردد. چنانچه کارکنان این شرکت ها ترفیع رتبه در همان شرکت بگیرند و یا کار خود را در شرکتی دیگر آغاز نمایند، ملزم به اخذ AEP جدید می باشند.

ویزای 9G به واسطه حمایت کارفرمایان دریافت می گرد. بنابراین، ایمن سازی یک شغل در کشور فیلیپین بسیار واجب است. به علاوه، متقاضیان ملزم به اخذ AEP پیش از دریافت 9G می باشند. این مساله بسیار حائز اهمیت است که متقاضیان دریابند ویزای G9 تنها برای شرکتی که دریافت آن را پشتیبانی می نماید کاربرد دارد. در موارد تغییر کارفرما، شرایط G9 به ویزای توریستی تنزل پیدا می کند و کارکنان خارجی ملزم به ارسال تقاضانامه ویزای کار جدید می باشند.

ویزای G9 تنها برای مدت 1 الی 3 سال دارای اعتبار می باشد و می توان بیش از 3 سال نیز به آن اعتبار بخشید که البته این مساله به زمان قرارداد کاری نیز بستگی دارد. به هر سو، نمی توان مدت اعتبار را بیش از آنچه AEP توسط DOLE دریافت نموده است تبدیل کرد. این ویزا به دفعات قابل تمدید می باشد. جهت دریافت ویزای 9D می بایست مسائل زیر توسط ملیت های خارجی اثبات گردند:

 • آنها و یا کارفرمایان آنها می بایست در تجارت و سرمایه گذاری ( حداقل 120000 دلار آمریکا ) مابین کشور فیلیپین و دیگر کشور ها مشغول باشند.
 • انگیزه آنان جهت ترک کشور به منظور رسیدگی به قرارداد های کاری می بایست بررسی گردد.
 • ملیت کارمند و کارفرما و یا معاون اصلی شرکت می بایست یکسان باشد.
 • دارا بودن موقعیت قابل قبول در شرکت
 • ویزای تجارتی برای بیش از 2 سال معتبر می باشد.

اقامت فیلیپین از طریق سرمایه گذاری

ویزای اقامت سرمایه گذاران ویژه (SIRV) دارنده آن را مستحق اقامت در فیلیپین برای مدت نامحدود می کند، تا زمانی که شرایط و سرمایه گذاری های مورد نیاز حفظ شوند. چه کسی می تواند برای یک ویزا درخواست دهد؟ هر فرد خارجی، به استثنای ملیت های محصور، حداقل بیست و یک (21) ساله، که شرایط را داشته باشد و از قوانین مندرج در قوانین اجرایی در صدور SIRV پیروی کند. برای همسر متقاضی و بچه های مجرد زیر سن بیست و یک (21) سال، نیز همان ویزا می تواند صادر شود.

متقاضی نباید به جرمی شامل فساد اخلاقی محکوم شده باشد، به هیچ بیماری ناخوشایند، خطرناک یا مُسری مبتلا نباشد؛ سابقه بستری برای اختلال یا ناتوانی روانی نداشته باشد؛ و مایل و قادر به سرمایه گذاری در فیلیپین، حداقل به مقدار 75 هزار دلار آمریکا باشد. مزایای استفاده از SIRV چیست؟ دارنده آن می تواند تا زمانی که سرمایه گذاری اش ادامه دارد، در فیلیپین اقامت داشته باشد و می تواند کالاهای خانگی مستعمل و شخصی وارد کند و مالیات و حقوق گمرکی به عنوان یک فرد خارجی برای اولین بار مستقر شدن در فیلیپین، پرداخت نمی کند.

اقامت فیلیپین از طریق سرمایه گذاری

تاییدیه ی آژانس هماهنگی جاسوسی ملی (NICA) به همراه تاییدیه از اداره دولت مرکزی کشور متقاضی یا محل اقامت وی، صلاحیت ارائه اطلاعاتی در مورد هر نوع سابقه کیفری ثبت شده برای متقاضی را دارند، این مدارک توسط سفارت فیلیپین یا بخش اینترپل اداره ملی تحقیقات (NBI) تایید می شوند و نشان می دهد که متقاضی با قضاوت نهایی به اتهام فساد اخلاقی محکوم نشده است.

NICA باید ظرف سه (3) روز کاری از زمان دریافت تاییدیه BOI، تاییدیه اولیه را صادر کند، و تفتیش و بررسی دقیق تری برای دریافت اطلاعات از نیروهای مسلح فیلیپین و پلیس ملی فیلیپین را باید ظرف سه (3) روز کاری پس از اعطای ویزای آزمایشی انجام دهد. هر اطلاعات ثبت شده سوئی، می تواند مبنای لغو ویزای دارنده SIRV شود. تاریخ انقضای تاییدیه های گفته شده نباید زودتر از شش (6) ماه از تاریخ ثبت درخواست باشد.

گواهی پزشکی صادر شده توسط وزارت بهداشت (DOH)، هر بیمارستان دولتی یا مراکز بهداشتی، یا هر بیمارستان مجاز و معتبر، مرکز پزشکی، یا آزمایشگاه یا معادل آن در کشور متقاضی، گواه آن است که متقاضی از لحاظ فیزیکی و روانی در صحت و سلامت است. انقضا این گواهی نباید زودتر از شش (6) ماه از تاریخ درخواست باشد.

صدور گواهینامه سوگند از طرف افسران مجاز از هر بانک سپرده معتبر در فیلیپین به عنوان مقدار ارز خارجی که به طور داخلی توسط متقاضی پرداخت می شود، و تبدیل آن به پزو از طریق بانک مذکور، به شکل توصیف شده، الزامی است. در صورتی که انتقال پول داخلی از طریق بانک های مربوطه غیر معتبر ارسال شود، کل مبلغ پول انتقالی باید بلافاصله به بانک های معتبر منتقل شود. در تمام موارد، پول انتقالی داخلی نباید زودتر از یک (1) سال قبل از ارائه درخواست باشد.

کپی مدارک معتبر گواهینامه زمان سپرده گذاری پزو با دوره سررسید حداقل سی (30) روزه. نسخه اصلی گواهینامه زمان سپرده گذاری باید در بانک سپرده گذار برای نگهداری ایمن باقی بماند. گواهی تولد / رجیستری خانواده / رجیستری خانه که به طور قانونی توسط کنسولگری / سفارت فیلیپین در کشور متقاضی یا سفارت متقاضی در فیلیپین تایید شده است.

اگر درخواست شامل همسر و فرزندان وابسته باشد، سند ازدواج که به طور قانونی توسط کنسولگری / سفارت فیلیپین در کشور متقاضی یا توسط سفارت متقاضی در فیلیپین تایید شده است. پاسپورت اصلی متقاضی و پرداخت (3600 NOK) معادل 414.53 دلار آمریکا.

اقامت فیلیپین از طریق ازدواج

اداره‌ی مسئول مهاجرت به فیلیپین به همسر غیر فیلیپینی یک شهروند فیلیپینی که واجد شرایط باشد ویزای اقامت دائم می‌دهد (به خصوص ویزای مهاجرت غیرسهمیه‌ای 13A (non-quota immigration visa. شرایط لازم:

 • ظاهر شخصی متقاضی
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده
 • پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار بعد از تاریخ خروج از فیلیپین
 • دو عدد فتوکپی از صفحه‌ی اطلاعات پاسپورت متقاضی
 • دو عدد فتوکپی از صفحه‌ی اطلاعات پاسپورت همسر فیلیپینی منقاضی
 • اصل و فتوکپی شناسنامه‌ی متقاضی همراه با ترجمه‌ی انگلیسی آن و قانونی شده توسط وزیر امور خارج در خارج از کشور
 • اصل و فتوکپی شناسنامه‌ی همسر فیلیپینی متقاضی، صادر شده از اداره‌ی آمار فیلیپین
 • اصل و فتوکپی سند گواهی ازدواج
 • عکس جدید، اندازه‌ی 4 سانت در 4 سانت، رنگی با پشت زمینه‌ی سفید
 • فتوکپی کارت شناسایی ایرانی
 • گواهی الکترونیکی پیش زمینه‌ی کیفری همراه با ترجمه‌ی انگلیسی آن و قانونی شده توسط وزیر امور خارجه در خارج از کشور
 • مدرک مبنی بر توانایی مالی کافی برای زندگی در فیلیپین مانند صورت حساب حساب‌های بانکی، اسناد املاک و گواهی سهام، اما به این موارد محدود نشود
 • مصاحبه توسط کارمند مسئول ویزا
 • اگر متقاضی و همسر فیلیپینی‌اش در فیلیپین ازدواج کرده باشند، گواهی سند ازدواج فیلیپینی باید توسط سازمان امور خارجه‌ی فیلیپین تایید و قانونی شده باشد.
 • اگر متقاضی و همسر فیلیپینی‌اش در ایران ازدواج کرده باشند، این ازدواج باید توسط سفارت فیلیپین در ایران به ثبت رسیده باشد.
 • اگر متقاضی و همسر فیلیپینی‌اش در کشور دیگری ازدواج کرده باشند، این ازدواج باید توسط سفارتخانه یا کنسول‌گری فیلیپین در کشوری که ازدواج در آنجا انجام شده است، به ثبت رسیده باشد.
 • اگر همسر فیلیپینی قبل از ازدواج با متقاضی ازدواج دیگری داشته است، مدارک باطل سازی ازدواج قبلی باید وجود داشته باشد.

پس از تکمیل شرایط بالا به متقاضی توصیه می‌شود، معاینه‌ی پزشکی که توسط پزشک در ایران انجام می‌شود (با استفاده از فرم پزشکی که توسط سفارت فیلیپین صادر شده است) را انجام دهید. برای اطلاع از شرایط دریافت اقامت دائم فیلیپین بهتر است که با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) در تماس باشید.

سوالات متداول در مورد اقامت فیلیپین

1- متداول ترین روش مهاجرت به فیلیپین کدام است؟

یکی از راحت ترین و سریع ترین روش های مهاجرت به فیلیپین سرمایه گذاری می باشد. کشور فیلیپین از سرمایه گذاران سراسر جهان استقبال می کند. حداقل سرمایه ای که برای ثبت شرکت در فیلیپین نیاز است، 75000 دلار است.

2- روش های مهاجرت به فیلیپین چیست؟

روش های مختلفی برای مهاجرت به فیلیپین وجود دارد که عبارتند از: ازدواج، سرمایه گذاری، کار و تحصیل است.

3- دریافت اقامت فیلیپین از طریق ازدواج به چه صورت است؟

دریافت اقامت فیلیپین از طریق ازدواج برای متقاضیان امکان پذیر است و یکی از روش هایی است که با رعایت شرایط و قوانین اعلام شده، ختم به دریافت اقامت دائم فیلیپین می شود. برای مجوز اقامت فیلیپین از طریق ازدواج هر دو طرف باید بالای 18 سال سن داشته و شهروند فیلیپینی باید بتواند از لحاظ مالی فرد دیگر را پشتیبانی کند. پس از 7 سال ازدواج با شهروند فیلیپینی می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید.

4- دریافت اقامت فیلپین از طریق تولد فرزند به چه شکل است؟

تولد فرزند در فیلیپین بیشتر از قانون خون تبعیت می کند. قانون خون به این صورت است که نوزاد متولد شده در صورتیکه هر دو یا یکی از والدینش شهروند فیلپین باشد، می توانند اقامت این کشور را دریافت نماید. در صورتی نوزاد متولد شده در فیلیپین می تواند اقامت این کشور را دریافت نماید که والدینش مشخص نباشد.

5- دریافت اقامت فیلیپین از طریق تحصیل چگونه است؟

در صورتیکه بتوانید از یکی از دانشگاه های فیلیپین پذیرش دریافت نمایید، می توانید برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید. بعد از اتمام دوران تحصیل خود می توانید کار پیدا کرده و در این کشور بمانید.

6- اخذ اقامت کاری فیلیپین به چه صورت است؟

دریافت ویزای کاری فیلیپین یکی از دشوار ترین روش ها می باشد. برای دریافت ویزای کاری این کشور باید بتوانید از یک کارفرما شغلی دریافت نمایید. برای دریافت شغل شما باید رزومه علمی قوی داشته و بتوانید شرایط لازمه را فراهم نمایید.

7- مهاجرت به فیلیپین از طریق همراه به چه صورت است؟

در صورتیکه فرد از طریق سرمایه گذاری و کار وارد فیلپین شده باشد، می تواند برای ویزای الحاق یا همراه اقدام نماید.

8- شهر های مهاجر پذیر فیلپین کدامند؟

شهر های مهاجر پذیر فیلپین عبارتند از: داراگا و ویگان

9- دریافت پاسپورت فیلپین به شما امکان سفر به چند کشور را می دهد؟

با داشتن پاسپورت فیلپین شما می توانید به 71 کشور در جهان بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنید.

10- چه شرایطی برای دریافت اقامت دائم فیلپین نیاز است؟

پس از 7-10 سال اقامت موقت فیلپین از طریق کار، تحصیل، سرمایه گذاری می توانید برای اقامت دائم این کشور اقدام نمایید. توجه داشته باشید که دریافت پاسپورت فیلپین می تواند شروع خوبی برای شما باشد.

11- دلایل انتخاب فیلیپین برای زندگی چیست؟

کشور فیلیپین دارای مناظر طبیعی دیدنی و یک کشور توریستی است. همچنین هزینه های زندگی در فیلیپین نسبت به سایر کشور های اروپایی و آسیایی پایین تر است. مردم کشور فیلیپین بسیار خون گرم و مهمان نواز می باشند. دین اکثر مردم این کشور مسیحی است؛ اما سایر ادیان نیز در این کشور دیده می شود که در کنار یکدیگر به خوبی زندگی می کنند. علاوه بر آن این کشور از امنیت بالا و کیفیت زندگی خوبی برخوردار است.

5/5 - (1 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اقامت فیلیپین

 1. Miladdarvishi گفت:

  سلام خسته نباشین لطفا میشه جواب سوال منو بدین.الان من بخوام به کشور فلبپین مهاجرت کنم اقامت کنم بهترین راه چیه بعد من اونجا دوست فلیپینی دارم راهی بگی که اوکی باشه، بعد چند موقع پاسپورت بهم میدن

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   معمولا برای اخذ اقامت یک کشور , یکی از راحت ترین راه هایی که ممکن است برای شخص پیش بیاید, ازدواج با تبعه ی آن کشور است.
   برای اخذ اقامت فیلیپین می توانید از روش سرمایه گذاری اقدام نمایید , که نیاز به مبلغ 75000 دلار برای سرمایه ی شرکت ثبتی شما در این کشور است.
   برای گرفتن پاسپورت هر کشور نیاز به داشتن تابعیت آن کشور است که اخذ تابعیت یک کشور قطعا سیکل طولانی تری نسبت به اخذ اقامت دائم خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *