استرالیا یکی از کشورهای مهاجرپذیر است که در زمینه تامین نیروی متخصص برای بازار کار خود دچار کمبود می‌باشد. به همین دلیل بخشی از این کمبود نیروی کار را از طریق پذیرش مهاجر به صورت قانونی برطرف می‌کند. با اخذ ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه‌گذاری و … می‌توانید به این کشور پیشرفته مهاجرت کنید. همانطور که می‌دانید در بیشتر کشورهای مهاجرپذیر بعد از پیدا کردن شغل و اشتغال در آن در مدت زمان مشخص، امکان اخذ اقامت دائم وجود دارد.

مطمئنأ روش‌های مختلفی برای رفتن به استرالیا وجود دارد؛ ولی بهتر است از طریق روش‌های قانونی به این کشور مهاجرت کنید. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا با انواع روش‌های مهاجرت به این کشور آشنا شوید.

موسسه اصطهباناتی شرایط بسیار ویژه‌ای را برای کسانی که قصد مهاجرت به این کشور را دارند ارائه می‌دهد. نکاتی که در مشاوره با وکلای ما در مورد مهاجرت خواهید شنید، در سایر موسسات به شما گفته نخواهدشد. این امر موجب سریع‌تر شدن روند دریافت ویزای کشور استرالیا خواهدشد.

شرح مهاجرت به استرالیا از صفر تا صد

مهاجرت به استرالیا با روش‌های مختلفی انجام می‌شود. کشور استرالیا دارای شرایط آب و هوایی بسیار خوبی است و مردم آن به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. مهاجرت به کشورهای انگلیسی ‌زبان مانند استرالیا کار را برای مهاجرین راحت می‌کند و افراد دیگر نیازی نیست که یک زبان سخت و ناآشنا را یاد بگیرند؛ زیرا امروزه زبان انگلیسی از کودکی در مدارس آموزش داده‌می‌شود. در این کشور 26 میلیون نفر ساکن هستند و شرایط بسیار خوبی برای این میزان جمعیت از همه‌نظر وجود دارد.

کیفیت سیستم آموزشی این کشور به اندازه‌ای بالا است که دانشگاه‌های آن جزء مشهورترین دانشگاه‌های جهان هستند.

به دلیل کم بودن نرخ بیکاری در کشور استرالیا موقعیت‌های شغلی فراوان برای مهاجران وجود دارد. همین موضوع موجب می‌شود که شرایط برای دریافت اقامت استرالیا ساده‌تر شود. افراد تازه‌وارد به راحتی در اجتماع پذیرفته می‌شوند و از این نظر مشکلی برای شخص مهاجر وجود ندارد. با توجه به تنوع روش‌های مختلف برای مهاجرت به این کشور، اشخاص می‌توانند با طی کردن یک پروسه، به اقامت استرالیا دست‌پیدا کنند. با توجه به شرایط هر فرد، روش خاصی برای مهاجرت به وی، پیشنهاد می‌شود.

برای مهاجرت به این کشور رویایی باید اول از همه روش مهاجرت و علت مهاجرت خود را پیدا کنید. به عنوان مثال اگر در شغل شما جزء شغل‌های مورد نیاز استرالیا است بهتر از روش مهاجرت کاری اقدام کنید. به هر حال پس از انتخاب روش مهاجرت باید شهر و یا دانشگاه مورد نظر خود را پیدا کنید. داشتن مدرک زبان یکی از الزامات مهم برای مهاجرت به این کشور است. شما باید مدارک خود را جهت بررسی به سفارت تحویل دهید و در نهایت اگر مشکلی نبود خود را برای مهاجرت آماده کنید.

 داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به کشور استرالیا

داشتن مدرک زبان برای مهاجرت به کشور استرالیا

روش های مهاجرت به استرالیا کدامند؟

به دلیل کاهش نرخ جمعیت کشور استرالیا و نیاز به نیروی متخصص در بازار کار، مهاجرت به استرالیا از طریق قانونی بسیار با استقبال روبرو می‌شود. این کشور از نیروی کار متخصص یا افرادی که برای تحصیل یا سرمایه‌گذاری به این کشور می‌آیند حمایت می‌کند و شرایط را برای دریافت اقامت دائم آن‌ها فراهم می‌کند. همانطور که می‌دانید برای مهاجرت به یک کشور پیشرفته، روش‌های مختلفی وجود دارد در این ‌بخش به تمامی روش‌ها در این زمینه اشاره خواهیم کرد.

 • مهاجرت به استرالیا و اخذ ویزای کاری استرالیا
 • مهاجرت تحصیلی به استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا
 • مهاجرت به استرالیا از طریق سرمایه‎‌گذاری و خرید ملک
 • مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ازدواج
 • اخذ ویزای الحاق به خانواده برای مهاجرت به استرالیا
 • پناهندگی برای مهاجرت به استرالیا
 • درخواست ویزای توریستی استرالیا
 • درخواست ویزای تلنت برای مهاجرت به کشور استرالیا

روش‌های قانونی برای مهاجرت به کشوری مانند استرالیا که دارای قوانین سخت‌گیرانه‌ای است، شامل موارد ذکرشده هستند.

اگر بتوانید از این طریق به کشور استرالیا وارد شوید، شرایط بسیار خوبی برای شما فراهم خواهدشد. در ادامه هر یک از این روش‌ها را به صورت مفصل شرح خواهیم‌داد.

اخذ ویزای کاری استرالیا

با توجه به کاهش نرخ جمعیت و نیروی کار در کشور استرالیا، بهترین روش برای دریافت اقامت و مهاجرت دریافت و اخذ ویزای کاری استرالیا است. در واقع این کشور بخش عمده‌ای از نیاز خود به نیروی متخصص را از این طریق تامین خواهدکرد. پرداخت حقوق و دستمزد در این کشور مطابق با کار انجام‌شده است و به مراتب نسبت به سایر کشورها بالاتر است. بر اساس آخرین تحقیقات در حوزه میانگین میزان دستمزد در این کشور، رقم 34 دلار برای یک ساعت کار در نظر گرفته‌ شده است.

نرخ بیکاری در این کشور کم است و شما در صورتی که تخصص کافی را داشته‌باشید در کوتاه‌ترین زمان می‌توانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید. براساس آخرین مطالعات و بر اساس آمار ABS، نرخ بیکاری در این کشور در حدود 5.6 درصد است. به همین دلیل در این کشور مشاغل مختلف و حوزه‌های کاری متنوعی وجود دارد.

شاید بتوان گفت که درآمد بالا از ویژگی‌های کار در این کشور است و همین عامل موجب تمایل بیشتر مهاجران برای ورود به استرالیا شده‌است. مهاجرت پزشکان به استرالیا نیز در این راستا بیشتر از سایر مشاغل است و از آن استقبال می‌شود.

مهاجرت کاری استرالیا گزینه بسیار مناسبی است که در آخر منجر به اخذ اقامت دائم این کشور خواهدشد. باید بدانید که در زمینه کاری، کشور استرالیا در حدود 24 ویزا را ارائه می‌کند که در دسته ویزاهای کاری و مهارتی دسته‌بندی می‌شوند. در این بخش به برخی از ویزاهای کاری و مهارتی در این کشور اشاره خواهیم کرد.

 • دریافت ویزای 186 کشور استرالیا برای کار مهارتی دارای اسپانسر شغلی
 • دریافت ویزای 187 کشور استرالیا به منظور اقامت دائم به همراه حمایت کارفرما در منطقه‌های دارای جمعیت کم
 • دریافت ویزای 188 کشور استرالیا به عنوان ویزای کارآفرینی و سرمایه‌گذاری
 • اخذ ویزای 189 کشور استرالیا به عنوان ویزای مهارتی مستقل
 • دریافت ویزای 190 استرالیا به عنوان ویزای مهارتی دارای اسپانسر
 • اخذ ویزای 476 کشور استرالیا برای دریافت اقامت موقت برای افراد فارغ‌التحصیل از دانشگاه ویژه و خاص
 • اخذ ویزای 485 کشور استرالیا برای کسانی که فارغ التحصیل دانشگاه‌های استرالیا هستند برای دریافت اقامت موقت ویژه
 • اخذ ویزای 491 کشور استرالیا به عنوان ویزای مهارتی برای منطقه‌های دارای جمعیت کم

علاوه بر ویزاهای کاری ذکرشده، ویزای بازنشستگی را هم باید به این لیست اضافه کنید که دارای شرایط و قوانین مخصوص به خود است. برخی از انواع ویزای کاری استرالیا را می‌توان در لیست ویزای اسکیل ورکر استرالیا مشاهده کرد. ما در این بخش تنها به ذکر نام انواع ویزای کار استرالیا پرداختیم.

اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

یکی از بهترین سیستم‌های آموزشی در جهان در کشور استرالیا اجرا می‌شود. 42 دانشگاه در این کشور هر ساله تعداد زیادی دانشجو می‌پذیرند. 7 دانشگاه از این تعداد دارای رتبه زیر 100 رنکینگ‌های جهانی مانند QS هستند؛ بنابراین انتخاب دانشگاه‌های این کشور برای افراد مهاجر، بسیار اولویت دارد. بسیاری از کسانی که در ایران سکونت دارند، استرالیا را برای مهاجرت انتخاب می‌کنند. با توجه به آمار ارائه‌شده توسط DESE ، تنها در 2021 حدود 480000 دانشجوی خارجی در استرالیا مشغول به تحصیل بوده‌اند. شاید تعجب کنید که از این تعداد دانشجو، حدود 1600 نفر ملیت ایرانی داشتند. به جرأت می‌توان گفت که تحصیل ساده‌ترین روش برای مهاجرت به استرالیا است و به همین دلیل افراد زیادی از این طریق برای مهاجرت اقدام می‌کنند.

مزایای بسیار زیادی برای دانشجویان از طرف دانشگاه‌های مختلف وجود دارد که شانس پیدا کردن کار را بیشتر می‌کند. امکانات بالای این مراکز آموزشی موجب تربیت نیروی کار متخصص می‌شود و همین امر می‌تواند در بحث اشتغال مفید باشد. شما می‌توانید در این دوران از انواع وام دانشجویی و تسهیلات دیگر برخوردار شوید. برخی از افراد از طریق بورسیه تحصیلی استرالیا به این کشور مهاجرت می‌کنند و از تحصیل رایگان برخوردار خواهندشد. به منظور مهاجرت تحصیلی به استرالیا باید از 3 نوع ویزا استفاده کنید.

 • اخذ ویزای مخصوص دانشجویان و دانش‌آموزان (Student visa) با نام ویزای 500 استرالیا
 • دریافت ویزای گاردین ساب‌کلاس 590 (student guardian visa)
 • اخذ ویزای ساب کلاس 407 آموزش شغلی و مهارتی (traninig visa)

معمولا ویزای دانشجویی دارای مهلت خاصی در حدود 5 سال است. بعد از اتمام مدت‌زمان، امکان تمدید نیز وجود دارد. به منظور استفاده از این ویزا باید در یکی از دانشگاه‌های معتبر استرالیا ثبت‌نام کنید. تحصیل در استرالیا یک روش مناسب برای مهاجرت به این کشور و دریافت اقامت است.

در راستای اخذ ویزای تحصیلی، موسسه اصطهباناتی به شما مشاوره‌های بسیار موثری را خواهدداد. با توجه به اینکه این روش بهترین راه برای مهاجرت به استرالیا است، می‌توانید در این راستا نکات بسیار مهمی را از طریق مشاوره با موسسه ما دریافت کنید.

سرمایه‎‌گذاری برای مهاجرت به استرالیا

به دلیل رونق اقتصادی کشور استرالیا، یکی از روش‌های مهاجرت به استرالیا، سرمایه‌گذاری در آن است. این کشور روابط بسیار گسترده‌ای با کشورهای مختلف دارد و از اقتصاد قوی برخوردار است. در نتیجه مقصد خوبی برای کسانی است که قصد سرمایه‌گذاری را دارند. خرید ملک، ثبت شرکت و کارآفرینی از روش‌های مهم برای سرمایه‌گذاری در این کشور هستند. برخی از روش‌های ذکرشده نیز گاهی منجر می‌شوند که شما بتوانید اقامت دائم این کشور را دریافت کنید. انواع ویزای سرمایه‌گذاری را در این بخش ذکر خواهیم‌کرد.

 • اخذ ویزای موقت برای سرمایه‌گذاری تجاری و نوآوری با ساب کلاس 188
 • دریافت ویزای دائم سرمایه‌گذاری و نوآوری ساب‌کلاس 888

در ویزای سرمایه‌گذاری موقت استرالیا، حداقل باید 800 هزار دلار داشته‌باشید. این نوع ویزا کوتاه‌مدت است برای سرمایه‌گذارانی است که سابقه‌ای در این زمینه ندارند؛ اما در ویزای دائم سرمایه‌گذاری استرالیا که به صورت بلندمدت است از ساب کلاس 888 استفاده می‌شود. به اشخاصی که این نوع سرمایه‌گذاری را انجام دهند، اقامت دائم فوری داده‌ خواهد شد.

مهاجرت به کشور استرالیا از طریق ازدواج

کسانی که قصد مهاجرت به استرالیا را از طریق ازدواج و خانواده دارند نیز شانس دریافت اقامت دائم را دارند. بر اساس تغییرات جدید که در بحث partner visa انجام شده‌است، تعداد ویزاهای صادرشده، دو برابر ویزاهای سال‌های گذشته است. این موضوع می‌تواند یک خبر خوب برای افرادی باشد که می‌خواهند از طریق ازدواج به استرالیا مهاجرت کنند. البته این نوع ویزا با family visa متفاوت است و با نام ویزای خانواده استرالیا شناخته می‌شود. در حوزه خانواده و ازدواج نیز ویزاهای مختلفی وجود دارند که در این‌جا به برخی از آن‌ها اشاره خواهیم‌کرد.

 • ویزای ازدواج استرالیا شامل پارتنر موقت و دائم با ساب‌کلاس 820 و 801 و ویزای ازدواج با ساب‌کلاس 300
 • ویزای خانواده استرالیا شامل 103، 115، 143، و 173

ویزای 103 استرالیا به منظور اقامت دائم والدین افرادی است که دارای اقامت استرالیا هستند. در این صورت می‌توانند والدین خود را نیز برای زندگی به این کشور دعوت کنند. در ادامه این نوع ویزا را به صورت کامل‌تری شرح خواهیم داد.

اخذ ویزای خانواده برای مهاجرت به استرالیا

همانطور که گفته‌شد به منظور مهاجرت والدین کسانی که اقامت استرالیا را دارند، می‌توان از ویزای خانواده استفاده کرد. انواع ویزای parent visa 103، contributory parent visa 143 و contributory parent 173 بدین منظور قابل استفاده هستند. هر کدام از ویزاهای ذکرشده شرایط مختلفی را برای مهاجرت به استرالیا برای والدین فراهم می‌کنند. به عنوان مثال ویزای 103 استرالیا برای اقامت دائم مورد استفاده قرار می‌گیرد و این ویزا دارای موارد استفاده متنوعی است. ویزای 143 استرالیا نیز یکی از دیگر از ویزاهای خانواده است که به منظور اقامت دائم ارائه می‌شود. ویزای 173 استرالیا نیز برای اقامت موقت در این کشور در کنار فرزندان ارائه می‌شود.

هر کدام از انواع ویزای خانواده دارای شرایط، مدت و هزینه متفاوتی هستند. به همین دلیل ابتدا باید شرایط شخص مقیم در استرالیا در نظر گرفته‌شود و متناسب با آن از انواع ویزا برای مهاجرت به استرالیا استفاده کرد. ویزاهای ذکرشده برای والدینی که فرزندشان در این کشور اقامت موقت یا دائم دارد، انتخاب مناسبی هستند و می‌توان از آن‌ها استفاده کرد.

پناهندگی برای مهاجرت به استرالیا

یکی از گزینه‌های دیگر برای مهاجرت به کشور استرالیا، پناهندگی است. این روش برای مهاجرت به استرالیا به هیچ‌عنوان پیشنهاد نمی‌شود؛ زیرا دارای خطرات بسیار زیادی است. در واقع یکی از سخت‌ترین روش‌های برای رفتن به کشورهای پیشرفته، درخواست پناهندگی است. ممکن است با وجود درخواست پناهندگی به استرالیا، با آن موافقت نشود و شما در این صورت به کشور ریپورت خواهیدشد.

سالانه چندین هزار نفر از این طریق اقدام می‌کنند که تنها با بخشی از درخواست‌ها موافقت می‌شود؛ بنابراین این شیوه چندان توصیه نمی‌شود و بهتر است از روش‌های دیگر برای دریافت اقامت استرالیا، اقدام کنید. یکی از دلایل وجود مشکلات در راستای پناهندگی به استرالیا، وجود قوانین سخت‌گیرانه این کشور برای مهاجرانی است که از این طریق اقدام می‌کنند. همانطور که ذکرشد، برای کسانی که از طرق دیگر مانند اخذ ویزای تحصیلی یا کاری، شرایط بسیار مطلوبی در استرالیا فراهم‌شده‌است.

باید گفت که خطرناک‌ترین روش مهاجرت به استرالیا، اقدام از طریق پناهندگی است؛ اما برای اقدام از این طریق باید بدانید که 8 نوع ویزای پناهندگی از طرف دولت استرالیا قابل اخذ است که در این‌ بخش به آن‌ها خواهیم‌پرداخت.

 • اخذ ویزای ساب‌کلاس 200، 201، 203 و 204 با نام ویزای پناهندگی استرالیا یا Refugee category visas
 • دریافت ویزای Global Special Humanitarian visa یا ویزای 202 استرالیا
 • اخذ ویزای Temporary Protection visa یا ویزای 785 استرالیا
 • دریافت ویزای Safe Haven Enterprise visa یا ویزای 790 استرالیا
 • اخذ ویزای Protection visa یا ویزای 866 استرالیا

با توجه انواع ویزای پناهندگی استرالیا، می‌توان نسبت به ثبت درخواست پناهندگی به این کشور اقدام کرد. باید گفت که این روش در 70 درصد مواقع ممکن است از طرف استرالیا به پناهندگان داده‌نشود.

درخواست ویزای توریستی استرالیا

بسیاری از افراد که شرایط مالی مناسبی دارند می‌توانند به کشور استرالیا سفر کنند. برای این کار شما نیاز به دریافت و اخذ ویزای توریستی استرالیا را دارید. اغلب برای اقامت کوتاه‌مدت در این کشور می‌توان از ویزای توریستی استفاده کرد. استرالیا به عنوان یکی از کشورهای توریستی در دنیا شناخته‌شده‌است. هر ساله تعداد زیادی گردشگر به این کشور سفر می‌کنند. در سال 2019 بر اساس یک آمار معتبر، در حدود 9 میلیون گردشگر به این کشور وارد شده‌اند و همین امر نشان می‌دهد که تقاضا برای ویزای توریستی استرالیا بسیار بالا است.

مدت زمان اقامت در استرالیا با ویزای توریستی در حدود 6 ماه است. ممکن است برخی از اعضای خانواده و دوستان شما مقیم استرالیا باشند. در این صورت می‌توانید با اخذ ویزای توریستی به این کشور بروید و مدت محدودی را در کنار آن‌ها باشید. مانند سایر ویزاها، ویزای توریستی استرالیا نیز دارای انواع مختلف است که در اینجا به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

 • اخذ ویزای توریستی601 استرالیا با نام Electronic Travel Authority
 • دریافت ویزای توریستی 651 استرالیا با نام eVisitor
 • اخذ ویزای توریستی 771 استرالیا با نام Transit visa
 • دریافت ویزای توریستی 600 استرالیا با نام Visitor
 • اخذ ویزای توریستی 462 و 717 استرالیا با نام Work and Holiday visa

هر کدام از این ویزاهای توریستی برای مهاجرت به استرالیا دارای شرایط خاص هستند و به همین دلیل از نظر هزینه و مدت‌زمان اقامت متنوع هستند. شما می‌توانید با توجه به شرایط خود، از بین لیست ذکرشده، ویزای مورد نظر را انتخاب کنید. برخی از افراد از این طریق به کشور استرالیا سفر می‌کنند و بعد از ورود به خاک آن، درخواست پناهندگی می‌کنند. این نوع درخواست در واقع بسیار خطرناک است و اصلا توصیه نمی‌شود.

درخواست ویزای تلنت برای مهاجرت به کشور استرالیا

ویزای تلنت استرالیا برای مهاجرت به استرالیا یکی دیگر از روش‌های سفر به این کشور است. کسانی که در رشته‌های مختلف هنری، علمی و ورزشی نخبه هستند می‌توانند از ویزای تلنت استرالیا استفاده کنند. تلنت به معنی استعداد است و این امکان وجود دارد که فرد به همراه خانواده به این کشور مهاجرت کند و اقامت استرالیا را دریافت کند. یک نوع ویزای تلنت وجود دارد که با نام ویزای تلنت 858 استرالیا شناخته‌می‌شود.

ویزای نخبگان یا همان ویزای تلنت (Global Talent) یک روش بسیار راحت برای دریافت اقامت دائم استرالیا است. با این روش بسیار راحت می‌توانید به این کشور وارد شوید و در اقامت آن را دریافت کنید. ویزای گلوبال تلنت استرالیا اغلب توسط هنرمندان، نخبگان علمی و ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد. به منظور انجام این روش می‌توان از ویزای گلوبال تلنت مستقبل یا ویزای استعدادهای برجسته استفاده کرد. استرالیا هر ساله ظرفیت خود را برای پذیرش این افراد بالا می‌برد و خارجیان نیز از این موقعیت استفاده می‌کنند. این روش برای افراد عادی کاربردی ندارد و تنها باید شخص مورد نظر شرایط خاصی را داشته‌باشد.

ویزای تلنت برای مهاجرت به کشور استرالیا

ویزای تلنت برای مهاجرت به کشور استرالیا

شرح کامل شرایط مهاجرت به استرالیا

با توجه به روش‌های ذکرشده برای دریافت ویزا، حال باید با شرایط مهاجرت به استرالیا نیز به صورت کامل آشنا شویم. معمولا کشورهای مهاجرپذیر برای مهاجرت خارجیان به این کشور دو دسته شرایط عمومی و اختصاصی را ذکر کرده‌اند.

شرایط عمومی مهاجرت به استرالیا

همانطور که گفته‌شد دو دسته شرایط برای مهاجرت به استرالیا وجود دارد که دسته اول، عمومی هستند. این شرایط باید توسط کسانی که قصد مهاجرت دارند به دقت مطالعه شوند تا مدارک هنگام دریافت ویزا تکمیل باشند.

 • انجام آزمایش و تست مدیکال استرالیا برای بررسی وضعیت سلامت جسمی
 • عدم داشتن سوء پیشینه توسط مهاجران
 • ارائه مدرک زبان برای دریافت ویزا
 • ارائه مدارک خواسته‌شده به صورت کامل
 • پرداخت هزینه صدور ویزا

هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

مهاجرت به هر کشوری دارای هزینه‌های مختلفی است؛ اما هزینه مهاجرت به استرالیا با توجه به نوع ویزا، متفاوت است؛ زیرا برای دریافت هر کدام از ویزاها، باید مراحل مختلفی طی شود. به عنوان مثال مراحل اداری برای اخذ ویزا شامل انگشت‌نگاری، هزینه ترجمه مدارک، تمکین مالی و … است که در انواع مختلف ویزا متفاوت می‌باشد. خوشبختانه امکان محاسبه هزینه مهاجرت با توجه به نوع ویزا با ورود به سایت اداره مهاجرت استرالیا وجود دارد. با ورود به این سایت امکان استفاده از ماشین‌حساب آنلاین وجود دارد. دلار استرالیا AUD نام دارد و تمامی هزینه‌ها بر همین اساس اخذ می‌شوند.

امتیاز مهاجرت به استرالیا چگونه محاسبه می شود؟

بر اساس سیستم امتیازبندی ویزا در استرالیا، شرایط خاصی برای متقاضیان وجود دارد. هر کدام از انواع ویزای مهاجرت به استرالیا با عدد و ساب کلاس خاصی مشخص شده‌اند. بر همین اساس باید از طریق سیستم امتیازبندی برای دریافت امتیاز اقدام کنید. معیارهای مختلفی برای دادن نمره به متقاضی وجود دارد. به عنوان مثال میزان سن و تحصیلات یکی از اولین موارد برای کسب امتیاز است. تسلط به زبان در حد کافی، داشتن سرمایه مناسب و ارائه دعوت‌نامه نیز می‌تواند برای کسب امتیاز به کار روند. حداقل امتیاز برای صدور ویزا در حدود 65 است که بر اساس سیستم امتیازبندی استرالیا به فرد داده‌می‌شود.

حداقل مدرک زبان برای مهاجرت به استرالیا

همانطور که می‌دانید کشور استرالیا یک کشور انگلیسی‌زبان است و به همین دلیل داشتن مدرک زبان یکی از شروط اولیه برای دریافت برخی از انواع ویزای استرالیا است. این ویزاها شامل تحصیلی، کاری و اقامتی هستند و برای آن‌ها باید از مدارک معتبر و مورد تایید استرالیا استفاده کرد. مدرک آزمون آیلتس، تافل، پی تی ای، کمبریج و او ای تی از مدارک معتبر زبان در این زمینه هستند که توسط کشور استرالیا مورد تایید است. میزان مهارت در زبان انگلیسی بر همین اساس رتبه‌بندی می‌شود و از سطح کاربردی تا عالی را شامل می‌شود. همچنین حداقل نمره آیلتسی که مورد قبول کشور استرالیا است حدود 4.5 الی 5 می‌باشد که باز هم بستگی به نوع مهاجرت شما خواهد داشت.

دریافت و اخذ پاسپورت استرالیا

یکی از معتبرترین پاسپورت‌ها در جهان پاسپورت استرالیا است که در رده ششم دنیا قرار دارد. دریافت و اخذ پاسپورت استرالیا بر اساس شرایط خاص انجام می‌شود و شما با داشتن آن می‌توانید به 130 کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. به طور معمول اگر در این کشور 5 سال زندگی و کار کنید، امکان دریافت اقامت و بعد از آن پاسپورت را دارید.

مهم‌ترین مدارک برای مهاجرت به کشور استرالیا

به منظور مهاجرت به استرالیا باید مدارک مختلفی ارائه شود. شیوه مهاجرت، کشور مبدا و شرایط مهاجرت به این کشور ممکن است روی ارائه این مدارک تاثیرگذار باشد. به همین دلیل نمی‌توان به صورت دقیق مدارک لازم را برشمرد. در این بخش به مدارک عمومی مورد نیاز برای مهاجرت به این کشور را ذکر خواهیم کرد.

 • ارائه گذرنامه یا پاسپورت مدت‌دار تا 6 ماه
 • ارائه مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • فیش حساب بانکی و گواهی تمکن مالی
 • ارائه مدارک مبنی بر سوابق شغلی
 • رسید به منظور پرداخت هزینه‌ها دولتی
 • پرکردن فرم ویزای مربوطه
 • وکیل مهاجرت به استرالیا

برخی از مدارک ذکرشده باید به زبان انگلیسی ترجمه شوند و به همراه اصل مدرک ارائه شود. این مدارک اغلب باید دارای مهر ناتی NAATI باشند.

کلام آخر

به دلیل وجود امکانات و شرایط متنوعی در کشور استرالیا، بسیاری از افراد تمایل دارند برای ادامه تحصیل، پیدا کردن شغل مناسب یا سرمایه‌گذاری به این کشور بروند. برای هر کاری نیاز به ویزای مخصوص به آن وجود دارد. به عنوان مثال ویزای توریستی یکی از روش‌های مهاجرت موقت به استرالیا است. به منظور دریافت اقامت دائم این کشور باید از روش‌های دیگر دریافت ویزا، اقدام کرد. ویزای کار استرالیا روش مناسبی برای دریافت اقامت این کشور است.

در صورتی که در مورد مهاجرت به استرالیا سوالاتی دارید که در متن نبود، می‌توانید از طریق دریافت مشاوره با موسسه اصطهباناتی به پاسخ سوالات خود دست یابید. وکیل مهاجرت استرالیا در این موسسه، شرایط بسیار ویژه‌ای را برای دریافت ویزای استرالیا پیش روی شما قرار می‌دهد. با دریافت یک مشاوره مناسب، شما در کوتاه‌ترین زمان ممکن می‌توانید به استرالیا مهاجرت کنید و نسبت به دریافت اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

در ادامه سوالات پرتکرار بررسی خواهند شد:

سوالات متداول در مورد مهاجرت به استرالیا

1- انواع روش‌های مهاجرت به استرالیا چیست؟

برای مهاجرت به کشور زیبا و پیشرفته استرالیا می‌تواند از طریق تحصیل، کار، ازدواج و سرمایه‌گذاری اقدام نمایید.

2- بهترین نوع ویزا برای مهاجرت به استرالیا کدام است؟

بهترین ویزا برای مهاجرت به استرالیا با توجه به شرایط فرد از بین ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه‌گذاری انتخاب می‌شود.

3- هزینه مهاجرت به استرالیا چقدر است؟

با توجه به نوع ویزا هزینه‌ها متفاوت است و با دلار استرالیا محاسبه می‌شود.

4- آیا برای استفاده از ویزای تحصیلی استرالیا نیاز به ترجمه مدرک تحصیلی است؟

بله برای استفاده از ویزای تحصیلی این کشور باید قبل از ارائه مدارک، آن‌ها را ترجمه کرد.

5- برای مهاجرت به استرالیا داشتن چه مدرک زبانی الزامی است؟

مدرک آیلتس IELTS، تافل TOEFL iBT، او ای تی OET، پی تی ای PTE و کمبریج CAE مورد قبول این کشور است. با توجه به نوع ویزا نمره قبولی متفاوت است.

5/5 - (1 امتیاز)

26 دیدگاه برای “مهاجرت به استرالیا | بررسی همه راه های مهاجرتی استرالیا 2023

 1. مجله مهاجرت گفت:

  سلام.وقت بخیر .
  در مورد شرایط مهاجرت به استرالیا 2020 میشه راهنمایی بفرمایید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   روش های مهاجرت به استرالیا شامل تحصیلی، کاری، ازدواج و … می شود. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 2. احسان گفت:

  سلام وقتتون بخیر. ممنون از راهنمایی و مطالب خوبتون
  من 34 سالمه و دارای مدرک فوق لیسانس مدیریت دولتی گرایش تحول سازمانی هستم و همسرم نیز دارای مدرک لیسانس مامایی است. مدت 10سال سابقه کار و بیمه دارم و مدت 3ساله که در پست های مدیریتی و امور کارگزینی در دانشگاه علوم پزشکی مشغول بکار هستم و همسرم نیز بعنوان ماما 5سال سابقه بیمه دارد. یک فرزند یکساله هم داریم. در کنار مشاغلی که گفته شد مدت 22سال سابقه ورزشی در رشته های رزمی و دارای مدارک داوری و مربیگری بین المللی نیز میباسم و از قهرمانان ملی و بین المللی نیز هستم و همسرم نیز در کنار شغل مامایی دارای چندین مدرک آرایشگری است و در حرفه آرایشگری نیز مشغول بکار میباشد و بدنبال اخذ مدارک حرفه ای و بین المللی آرایشگری و گریم بانوان نیز هست. چندین سال هست که قصد مهاجرت به کشورهای اروپایی یا آمریکایی رو داریم و اکنون تصمیممون جدی تر شده.میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم که با توجه به شرایطی که گفتم در کدامیک از کشورها میتونیم ویزا بگیریم و سریعتر این مهم عملی بشه و از چه طریقی برای مهاجرت اقدام کنیم.ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   با تجه به رشته تحصیلی همسرتان می توانید جهت اخذ ویزای کاری کشور هایی مانند سوئد، آلمان، دانمارک و غیره اقدام نمایید. به شما توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 3. سارا گفت:

  سلام من در حال حضر دانشجوی کارشناسی رادیولوری هستم. قصد رفتن به خارج کشور دارم. از چه ویزایی میتونم استفاده کنم؟باید از طریق فاند تحصیلی اقدام کنم؟ چیکار کنم؟میشه راهنمایی کنین لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل در ابتدا نیاز به تایید مدارک تحصیلی خود دارید. سپس با توجه به سابقه علمی خود می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 4. مصطفی گفت:

  سلام وقت بخیر .من و همسرم قصد مهاجرت به استرالیا را داریم. شرایط همسرم:34 ساله . فوق لیسانس مهندسی معدن گرایش استخراج. 10 سال سابقه کار مرتبط .سرپرست معدن در شرکت معتبر .دارای مقاله ی ISI .پروانه اشتغال پایه دوم طراحی و نظارت نظام مهندسی معدن و کارشناس رسمی دادگستری در امور معادن.در حال امادگی برای ازمون ایلتس.
  شرایط اینجانب:29 ساله.فوق لیسانس روانشناسی .7سال سابقه ی کار (اموزگار ابتدایی). در حال امادگی برای ازمون ایلتس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت داشتن مدرک زبان از طریق ویزای اسکیل وورکر و یا تحصیلی شانس اقدام برای شما وجود دارد.

 5. سپیده بابایی گفت:

  با سلام. بنده 30سال سن دارم متاهل هستم ومدرک کارشناسی زیست شناسی سلولی مولکولی را دارا هستم و 6.5سال سابقه کار مرتبط در مراکز تحقیقاتی را دارم. در کنار این مدرک دیپلم عکاسی از دانشگاه هنر دانشگاه تهران را نیز گرفته ام.سطح زبانم هم خوب است. میخواستم ببینم شرایط اخذ ویزای کار در استرالیا یا کشور دیگری را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری و یا اسکیل وورکر استرالیا باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید. برای این سیستم می بایست مدرک زبان ارائه دهید.

 6. رسول نیک گفت:

  با سلام
  حدود 9 سال سابقه کار با بیمه دارم ولی سمت درج شده در لیست بیمه با حرفه ای که قصد اقدام برای ویزای کار در استرالیا را دارم تطابق ندارد.آیا در صورت داشتن مابقی ملاک ها امکان قبولی این ویزا را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای قرار گیری در سیستم امتیاز بندی استرالیا سابقه کار با بیمه مورد اهمیت قرار می گیرد.

 7. مهدی فتحی گفت:

  سلام
  من 2 سالمه فارغ التحصیل کارشناسی ارشد رشته عمران گرایش مدیریت منابع هستم و قادر هستم نمره بالا در ایلتس بگیرم…..
  به چه نحوی می توانم ویزای کار در استرالیا بگیرم؟؟؟؟
  از چه طریفی می توانم برای شرکت های مرتبط با رشته تخصیلی در خواست کار داشته باشم؟؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری استرالیا باید در سیستم امتیاز بندی استرالیا قرار بگیرید و امتیازات شما به حد نصاب برسد.

 8. سارا.جباری گفت:

  باسلام. من 34 سال سن دارم. مدرک کاردانی حسابداری و لیسانس مدیریت دارم. متاهلم و یک فرزند دارم. با 15 سال سابقه کار با سابقه بیمه. آیا من شرایط اقدام برای ویزای استرالیا را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه شرایط سنی شما برای ویزای تحصیلی استرالیا مناسب نمی باشد. برای قرار گیری در سیستم امتیاز بندی اسکیل وورکر نیز باید مدرک زبان ارائه دهید.

 9. عباس کشمیری گفت:

  باسلام
  من فوق لیسانس مهندسی معماری دارم کارمند هستم با 20سال سابقه بیمه همسر م نیز لیسانس مامایی داره و دارای دو فرزند پسر هستیم یکی 12 سال یکی 2 سال جهت مهاجرت وکار در استرالیا میخواستیم اقدام کنیم ممنون میشوم راهنمایی کنید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   لطف بفرمایدد سابقه کاری خود را برای ارسال کنید تا شرایط موجود برای کاریابی و مهاجرت کاری را به اطلاع شما برسانیم.
   در صورتی که بتوانید، مهاجرت سرمایه گذاری به نفع شما و خانواده تان برای اخذ اقامت بی چون و چرا می باشد.

 10. محسن گفت:

  سلام من ۳۲ ساله هستم متاهل و دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی متالورژی گرایش جوشکاری هستم و تقریبا ۸ سال سابقه کار دارم و مدرک بازرسی جوش بین المللی هم دارم میخواستم ببینم شرایط من براه مهاجرت چطوریه؟چه نوع مهاجرتی با این شرایط مناسب تره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   با سلام
   شما ميتوانيد جهت دريافت دوره هاي فني و كارآموزي با حقوق كانادا اقدام نماييد، جهت اطلاع بيشتر با ما تماس بگيريد.

 11. مصطفی عباسی گفت:

  با عرض سلام.من ۳۰ سالمه.مدرک کاردانی متالورژی و ۸ سال سابقه کار مرتبط بعنوان تکنسین و نمره آیلتس ۷ در تمام اسکیل ها را دارا هستم.لطفا شرایط اینجانب را بررسی کنید.با تشکر

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   در صورتی که بیش از 8 سال سابقه کار با بیمه داشته باشید و مدرک زبان آیلتس تان جنرال باشد، احتمال قبول شدن درخواست تان بالاست.

 12. سهند گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشی،من ۳۵سال سن دارم و دارای مدرک کارشناسی مهندسی برق قدرت که۶سال سابقه کار در وزارت نیرو در زمینه پست های فشارقوی برق ونیروگاه دارم ،به موازات این ۶سال۴سال هم هست که پروانه نظام مهندسی و گرفتم وکار کردم،الان هم در حال خوندن زبان برای آیلتس هستم،میخواستم بدونم با توجه به شرایط سنی که دارم امکان مهاجرت وگرفتن ویزای کار در استرالیا یا اروپا رو دارم؟ممنون از راهنماییهای که میکنید

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شرایط سنی مهاجرت کاری به استرالیا طبق سیستم امتیازبندی است و در اروپا معمولاً تا 40 سال. از نظر کلی طبق رشته امکان اقدام ویزای کاری و مهاجرت از این طریق را دارید ولی بهتر شرایط شما بهتر و دقیق تر بررسی شود.

 13. آتنا گفت:

  سلام من لیسانس ادبیات انگلیسی از دانشگاه فردوسی دارم بیزینس دارم زبانم خوبه فرانسه و ترکی هم تا حدودی بلدم همسرم دانشجوی ارشد معماری داخلیه و کار فنی خوب بلده و مدارک فنی حرفه ای هم داره یک دختر ۱۲ ساله و یک پسر ۹ ساله داریم سن من ۳۸ و سن شوهرم۴۳ اینجا حدود یک میلیارد دارایی و درامد ۱۰ میلیون داریم بسیار مشتاق مهاجرت به استرالیا و اگه مقدور نشد اسپانیا هستم راهنماییم بفرمایید لطفا

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با وجود اینچنین شرایط شما، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور هدف، بهترین راه است اما لازم است که حتما چارچوب کار سنجیده شود و مشکلات و معایب احتمالی بررسی گردد.
   پیشنهاد می کنیم که ابتدا یک تماس تلفنی با متخصص سرمایه گذاری در خارج از کشور ما در موسسه تماس بگیرید و راهنمایی های لازم را برای شروع، به رایگان کسب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *