بایومتریک استرالیا

انجام تست بایومتریک استرالیا برای دریافت ویزای این کشور امری ضروری است. هر کشوری قوانین خاص مهاجرتی خود را دارد و کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که انجام بایومتریک را برای متقاضیان ورود به این کشور الزام کرده است. البته شهروندان برخی کشورها نیاز به انجام بایومتریک برای اخذ ویزای استرالیا ندارند اما شهروندان ایران باید این تست را انجام دهند و مشمول این قانون مهاجرتی کشور استرالیا می‌شوند. در ادامه این مقاله بررسی خواهیم کرد که تست بیومتریک استرالیا چیست و هزینه آن چقدر است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص ثبت نام بیومتریک استرالیا و پرداخت هزینه آن از موسسه مهاجرتی اصطهباناتی کمک بگیرید. کارشناسان و وکلای مجرب موسسه با سالها سابقه در زمینه اخذ ویزای استرالیا همراه شما در این مسیر خواند بود.

بایومتریک استرالیا چیست؟

منظور از بایومتریک دریافت و ثبت اطلاعات مهم هویتی مانند چهره و اسکن اثر انگشت برای مهاجرت به استرالیا است.

عکس‌برداری از چهره با استفاده از دوربین‌های دیجیتال پیشرفته انجام می‌شود و اسکن اثر انگشت نیز توسط اسکنر ثبت خواهد شد. تمامی این مراحل به صورت حضوری در سفارت یا کنسولگری استرالیا و سایر مراکز تعیین شده درخواست ویزا انجام می‌شود و متقاضیان باید در اسرع وقت و با تعیین وقت قبلی در این مراکز حضور یابند تا از تأخیر در پروسه دریافت ویزای خود جلوگیری کنند.

چنانچه از طریق سایت سفارت استرالیا و به صورت آنلاین درخواست ویزا دهید، تأییدیه انجام بیومتریک با توجه به نوع ویزا برای شما ایمیل شده و شما از طرف سفارت دعوت به انجام تست می‌شوید. انجام تست به منظور بررسی و مقایسه اطلاعات هویتی فرد، قبل و بعد از ورود به استرالیا و اطمینان از عدم ورود شخص دیگری به جای متقاضی اصلی است که به منظور جلوگیری از جعل هویت و مراقبت از مهاجران و تأمین امنیت مرزها و شهروندان استرالیا توسط دولت این کشور انجام می‌شود.

چه نوع ویزاهایی نیاز به تست بایومتریک دارند؟

باید توجه داشته باشید که تمام انواع ویزای ورود به کشور استرالیا نیاز به تست بایومتریک ندارند و به عنوان مثال چنانچه شما متقاضی دریافت ویزای کارآفرینی یا خود اشتغالی باشید، انجام بایومتریک برای اخذ ویزا الزامی نیست. اما برخی ویزاهای رایج مانند ویزای تحصیلی استرالیا نیاز به انجام این تست دارند. به طور کلی 5 نوع ویزا و انواع ساب‌کلاس یا زیرمجموعه‌های آن نیاز به بایومتریک دارند که در جدول زیر ارائه شده‌اند:

نوع ویزاساب کلاس‌ها
ویزای کاریویزای 491 استرالیا

ویزای 494 استرالیا

ویزای 482 استرالیا

ویزای تحصیلیویزای 500 استرالیا

ویزای گاردین یا 590 استرالیا

ویزای توریستیویزای 600 استرالیا

ویزای 771 ترانزیت

ویزای خانوادگیویزای نامزدی 300 استرالیا

ویزای پارتنر ساب کلاس 309 و 100 استرالیا

ویزای فرزند 101

هزینه بایومتریک استرالیا

هزینه بیومتریک استرالیا و هزینه اسکن اثر انگشت متقاضیان بر اساس اطلاعات سایت VFS، کارگزاری سفارت استرالیا در تهران، برابر با 42 دلار استرالیا است. این هزینه بر هر فرد به صورت جداگانه دریافت می‌شود و مالیات نیز در این مبلغ محاسبه شده است. متقاضیان باید هزینه لازم را در روز مراجعه به سفارت برای انجام بایومتریک به صورت نقدی پرداخت کنند. همچنین باید دقت داشته باشید که این هزینه قابل برگشت نیست و چنانچه درخواست ویزای شما رد شود، مبلغ پرداختی عودت داده نخواهد شد.

منظور از بایومتریک دریافت و ثبت اطلاعات مهم هویتی مانند چهره و اثر انگشت برای اخذ ویزای استرالیا استثبت نام تست بایومتریک استرالیا

یکی از مهمترین مراحل در انجام تست بایومتریک نحوه ثبت نام به صورت درست و دقیق است تا از هرگونه خطا و تأخیر در مسیر اخذ ویزا جلوگیری شود. بنابراین چنانچه دچار نگرانی و چالش در این خصوص هستید، پیشنهاد می‌کنیم از یک وکیل مهاجرت برای تکمیل مراحل ثبت نام خود کمک دریافت کنید. برای انجام ثبت نام باید طبق مراحل زیر پیش بروید:

1. ابتدا وارد سایت VFS Global شده و در این سایت یک اکانت یا حساب کاربری بسازید.

2. پس از تکمیل ثبت نام ایمیل تأیید ساخت اکانت برای شما ارسال خواهد شد که حاوی نام کاربری و رمز عبور است.

3. وارد اکانت خود شوید و جهت انجام بایومتریک وقت مناسب خود را رزرو کنید.

4. پس از تعیین نوبت، ایمیل تأیید وقت سفارت به همراه روز، ساعت و تاریخ مراجعه شما برایتان ارسال خواهد شد.

5. دقت کنید که هر قرار ملاقات برای انجام تست بایومتریک مختص یک متقاضی است و چنانچه تمایل دارید برای افراد دیگر، حتی کودکان نیز نوبت رزرو کنید باید روی گزینه add applicant کلیک کنید.

6. حتما اطلاعات دعوتنامه حضور برای انجام تست بیومتریک را چک کنید که با مدارک درخواست ویزا مغایرت نداشته باشد. چرا که در صورت مغایرت دچار مشکل خواهید شد.

7. در روز تعیین شده در محل کارگزاری سفارت استرالیا vfs به آدرس تهران، میدان هروی، خیابان موسوی، مرکز هروی سنتر، طبقه پنجم مراجعه کنید.

دقت کنید چنانچه به هر دلیلی نتوانستید در روز تعیین شده در سفارت حضور پیدا کنید تنها می‌توانید 24 ساعت بعد برای دریافت وقت مجدد درخواست دهید و راه دیگری برای جبران وقت از دست رفته وجود ندارد. همچنین تنها 2 بار می‌توانید برای تغییر وقت خود اقدام کنید.

توجه داشته باشید که تمامی مدارک لازم برای انجام تست بایومتریک در روز مراجعه همراه شما باشد و بدون تعیین وقت قبلی به هیچ وجه به محل vfs مراجعه نکنید.

شما عزیزان می‌توانید برای ثبت نام تست بایومتریک کشور استرالیا از خدمات موسسه مهاجرتی اصطهباناتی استفاده نمایید تا کارشناسان ما به صورت دقیق در اسرع وقت ثبت نام را برای شما انجام داده و اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار دهند.

مدارک لازم برای انجام تست بایومتریک استرالیا

همانطور که اشاره شد در روز مراجعه به کارگزاری سفارت استرالیا جهت انجام تست بایومتریک باید مدارکی را آماده و همراه خود داشته باشید. دقت کنید که مدارک هویتی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده و کاملا معتبر باشند. چرا که چنانچه مدارک جعلی ارائه شود ویزای شما رد شده و ممکن است شانس اخذ ویزای استرالیا را برای همیشه از دست بدهید. مدارک لازم و مورد نیاز برای انجام تست بیومتریک عبارتند از:

 • پاسپورت معتبر با اعتبار حداقل 6 ماه
 • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
 • نامه تأییدیه بایومتریک
 • نسخه پرینت شده نامه سفارت برای دعوت به انجام بایومتریک

نحوه انجام بایومتریک استرالیا

بسیاری از متقاضیان به دلیل عدم اطلاع از فرآیند انجام تست بایومتریک دچار نگرانی و استرس می‌شوند. لازم است بدانید که تست بایومتریک به هیچ عنوان سخت و پیچیده نیست و هیچ مصاحبه‌ای با شما انجام نخواهد شد. انجام این تست بسیار ساده است. در ابتدا یک عکس دیجیتال از چهره شما گرفته خواهد شد و سپس انگشتان دست چپ و راست خود را به ترتیب روی یک صفحه شیشه‌‌‌ای قرار خواهید داد تا اسکن اثر انگشت شما ثبت شود. این تست نهایتاً 5 دقیقه طول خواهد کشید بنابراین هیچ نگرانی نداشته باشید و سعی کنید حداقل 15 دقیقه زودتر در محل سفارت حضور پیدا کنید.

متقاضیان کمتر از 16 سال باید با پدر یا مادر خود در محل کارگزاری VFS برای انجام تست بایومتریک حضور پیدا کنند.لازم به ذکر است که متقاضیان کمتر از 16 سال باید با پدر یا مادر خود در محل کارگزاری VFS برای انجام تست بایومتریک حضور پیدا کنند. کودکانی که دارای سن زیر 5 و 10 سال هستند نیازی به انجام انگشت‌نگاری ندارند اما عکاسی از چهره برای آنها انجام خواهد شد. همچنین بانوان چنانچه تمایل داشته باشند به دلایل مذهبی با حجاب عکس بگیرند مشکلی وجود نخواهد داشت. اما چنانچه انگشتان یا صورت شما دارای زخم یا آسیب موقتی است بهتر است تا زمان بهبودی برای انجام تست صبر کنید.

افراد معاف از تست بایومتریک استرالیا

طبق اطلاعات درج شده در سایت سفارت استرالیا، برخی متقاضیان تحت شرایط خاص از انجام تست بایومتریک معاف هستند و الزامی برای انجام این تست ندارند. این افراد عبارتند از:

 • شهروندان استرالیا، نیوزیلند و افرادی که دارای کارت اقامت استرالیا هستند.
 • افرادی که متقاضی اخذ شهروندی استرالیا هستند.
 • دارندگان کارت تجاری APEC
 • کودکان کمتر از 10 و 5 سال.
 • افرادی که دارای تابعیت دوگانه ایرانی و استرالیایی هستند.
 • متقاضیان زیر 18 سال که امکان ارائه رضایت‌نامه از والدین ندارند.
 • متقاضیانی که به دلیل معلولیت جسمانی نمی‌توانند اثر انگشت ارائه کنند.
 • متقاضیانی که به دلیل بیماری‌های جسمی امکان انجام عکس‌برداری دیجیتال را ندارند.

سخن پایانی

در این مقاله تست بایومتریک استرالیا را به طور کامل مورد بررسی قرار دادیم که امیدواریم برای شما عزیزان مفید واقع شده باشد. تست بایومتریک یکی از مراحل ضروری و مهم در فرآیند اخذ برخی از انواع ویزای استرالیا است. این تست برای تمام انواع ویزای ورود به استرالیا الزامی نیست اما ویزاهای رایج و پرطرفدار مانند ویزای تحصیلی و کاری نیاز به بایومتریک دارند. تست بایومتریک بسیار ساده و سریع انجام می‌شود بنابراین جای نگرانی نخواهد بود. شما عزیزان می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام و سایر مراحل اخذ ویزای استرالیا با کارشناسان و وکلای مجرب موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید و راهنمایی لازم را دریافت کنید.

سوالات متداول در مورد بایومتریک استرالیا

1- تست بایومتریک شامل چه مواردی است؟

این تست شامل ثبت تصویر چهره با دوربین دیجیتال و ثبت اثر انگشتان هر دو دست با اسکنر است.

2- هزینه انجام تست بایومتریک کشور استرالیا چقدر است؟

انجام تست بایومتریک و انگشت‌نگاری در کارگزاری VFS در تهران حدود 41 دلار اعلام شده است.

3- کدام ویزای استرالیا نیاز به انجام تست بایومتریک دارد؟

به طور کلی ویزای تحصیلی، ویزای کاری، ویزای خانوادگی، ویزای ازدواج و ویزای توریستی و ساب کلاس‌های آنها نیاز به انجام بایومتریک دارد.

4- آیا شهروندان تمام کشورها نیاز به انجام تست بایومتریک استرالیا دارند؟

خیر تنها 53 کشور ملزم به انجام این تست هستند که ایران نیز جزو این کشورها قرار دارد.

5- آیا تمام متقاضیان ملزم به انجام تست بایومتریک هستند؟

خیر برخی افراد معاف از انجام این تست هستند از جمله کودکان زیر 10 سال، شهروندان استرالیا، افرادی که اقامت استرالیا را دارند، متقاضیان دارای معلولیت جسمی و …

3/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *