آیا شما هم جزو افرادی هستید که علاقه مند به تحصیل در استرالیا هستند؟ آیا شما هم گرفتار این ایده شده اید که تحصیل خود را در یک دانشگاه معتبر استرالیا بگذرانید و همراه تحصیل دوره دانشجویی خود را در کشور استرالیا به گشت و گذار بپردازید؟ در حال حاضر شما می توانید شانس خود را برای دریافت، یک بورسیه تحصیلی استرالیا امتحان کنید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

بورسیه تحصیلی استرالیا برای دانشگاه های خاص توسط دولت برای دانشجویان بین المللی در کارشناسی، مقطع دکترا کارشناسی ارشد تامین می شود.

در برخی مناطق این کشور امکان استفاده از بورسیه مدارس شبانه روزی استرالیا برای دانش آموزان پیشرو در علم و دارای افتخارات تحصیلی که برای تحصیل خود نیازمند بورسیه می باشند وجود دارد.

دولت استرالیا و دانشگاههای استرالیا تعداد زیادی کمک هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی که مایل به تحصیل در استرالیا هستند را ارائه می کنند. ما در این مقاله سعی داریم لیست بورسیه های برتر استرالیا برای تحصیل در دانشگاه های استرالیا برای دانشجویان بین المللی را با توضیح مختصری بیاوریم.

مهاجرت تحصیلی به استرالیا ممکن است به علت هزینه های بالای شهریه برایبرخی از افراد مشکل باشد. لذا مهاجرت از طریق بورسیه تحصیلی استرالیا امکان تحصیل رایگان یا نسبتا رایگان را برای شخص فراهم می کند.

بورسیه تحصیلی استرالیا (دولتی) برای دانشجویان بین المللی

بورسیه علمی(AAS)  استرالیا – بورس های تحصیلی برای تحصیل در استرالیا برای دانشجویان در همه سطوح تحصیلی (کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکترا) ارائه می گردد. این بورسیه به تمام دانشجویان منتخب از کشورهای  آسیا و اقیانوس آرام، آفریقا و شرق میانه تعلق میگیرد. متقاضیان از کشور اندونزی نیز می توانند برای این بورسیه اقدام کنند.

بورسیه تحصیل رایگان استرالیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد، معمولا بورسیه تحصیلی مقطع دکترا یا Phd و اخذ بورسیه مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد استرالیا بیشتر از بورسیه های تحصیلی دوران کارشناسی در دسترس هستند.

بورس های تحصیلی استرالیا، که قبلا به عنوان بورسیه توسعه استرالیا (ADS) شناخته شده بود، بورسیه توسعه بلند مدت توسط وزارت امور خارجه و تجارت استرالیا تعیین شده است. آنها فرصت هایی مختلفی را توسط این بورسیه ها برای مردم کشورهای در حال توسعه، به ویژه آن دسته از کشورهای واقع در منطقه هند و اقیانوس آرام فراهم میکنند، این بورسیه ها برای دوره های کارشناسی تمام وقت و یا تحصیلات تکمیلی در دانشگاه های استرالیا شرکت ها و موسسات فنی تعلق میگیرد. مزایای بورس تحصیلی  (TAFE)به طور کلی عبارتند از: پرداخت شهریه کامل، هزینه سفر هوایی بازگشت به کشور اصلی، کمک هزینه زندگی، کمک هزینه های زندگی  (CLE)، پوشش هزینه های بهداشتی  (OSHC) و غیره می باشد.

بورسیه اندور برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد – طیف وسیعی از بورس های تحصیلی بین المللی مبتنی بر شایستگی فردی برای تحصیل در استرالیا وجود دارند و به افراد اعطا می شوند. بودجه تعیین شده توسط دولت استرالیا برای دانشجویان کارشناسی ارشد از مناطق آسیا و اقیانوس آرام، شرق میانه، اروپا و آمریکا می باشد.

بورسیه اندور در مقطع کارشناسی ارشد به طور کامل از لحاظ مالی دانشجویان بین المللی را پشتیبانی می کند. تا بتوانند بدون نگرانی از مسائل مالی مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا یا کارهای تحقیقاتی خود را در هر زمینه در استرالیا به انجام رسانند. بورس های تحصیلی شامل شهریه، کمک هزینه سفر، کمک هزینه استقرار (خوابگاه)، دستمزد ماهانه و همچنین بیمه بهداشتی و درمانی و هزینه سفر می باشد.

بورسیه بین المللی استرالیا برای دوره تحقیقات علمی کارشناسی ارشد (IPRS) – بورسیه برای دانشجویان بین المللی استرالیا در سطح کارشناسی ارشد از تمام مناطق (به جز استرالیا و نیوزیلند) برای پژوهش در دانشگاه های استرالیایی اعطا میگردد.

برنامه IPRS دانشجویان بین المللی را قادر می سازد تا بدون نگرانی تحقیقات کارشناسی ارشد در استرالیا را انجام دهند و تجربه کار با پژوهشگران پیشرو استرالیا را کسب کنند. بورسیه تحصیلی استرالیا برای یک دوره دو ساله برای مقطع کارشناسی ارشد یا تحقیقات یا دوره سه ساله دکترا در دسترس هستند. بورس تحصیلی شهریه و هزینه های بهداشتی را پوشش می دهد.

افراد با رزومه تحصیلی عالی و علاقه مند به تحصیل در رشته پزشکی می توانند بورسیه تحصیلی پزشکی استرالیا را دریافت کنند. برای اطلاعات بیشتر بایستی به سایت دانشگاه مربوطه مراجعه کنید زیرا شرایط اخذ بورسیه پذیرش از دانشکاه های استرالیا متفاوت می باشد.

بورس های تحصیلی دانشگاه خاص در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

دانشگاه ملی استرالیا – کمک هزینه تحصیلی مختلف برای دانشجویان بین المللی در تمام سطوح تحصیلی در دسترس هستند.

بورس های بین المللی آدلاید (ASI) – این بورسیه شهریه دوره کارشناسی ارشد یا دکترای در دانشگاه آدلاید را پرداخت میکند.

دانشگاه آدلاید برنامه بورس های بین المللی آدلاید (ASI)  را ارائه می دهد و هدف این دانشگاه از قرار دادن این بورسیه ها جلب دانشجویان کارشناسی ارشد بین المللی با کیفیت بالا به حوزه قدرت پژوهش در دانشگاه آدلاید و حمایت از تلاش های تحقیقاتی آنها است. بورس های تحصیلی شامل هزینه های تحصیلی، کمک هزینه زندگی سالانه و بیمه درمانی می باشد.

بورسیه پژوهشی دانشگاه بین المللی کورتین – بورس های تحصیلی بین المللی برای دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد یا دکترا در دانشگاه کرتین در پرت می باشد.

بورسیه بین المللی کارشناسی ارشد تحقیقات علمی فلیندرز – (FIPRS) این کمک هزینه تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه فلیندرز در آدلاید استرالیا می باشد. این بورسیه به دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترای این دانشگاه، بر اساس شایستگی آنها اهدا می شود.

برای تحصیل در دوره های تحقیقاتی کارشناسی ارشد تا دو سال و تا سه سال برای تحقیقات در دوره دکترای- بورسیه تحقیقاتی کارشناسی ارشد بین المللی دانشگاه  فلیندرز (FIPRS)  به متقاضیان واجد شرایط که به دنبال تحصیل تمام وقت پژوهش دریافت مدرک از دانشگاه فلیندرز می باشند تعلق می گیرد. بورس تحصیلی شهریه دانشجویان بین المللی، کمک هزینه زندگی، کمک هزینه استقرار (خوابگاه)، هزینه جابجایی و بلیط را پوشش می دهد.

بورسیه علمی لاتروب(AES)  – این بورس های تحصیلی برای دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه لاتروب در ملبورن می باشد. مجددا این بورسیه تنها برای دانشجویان خارج از استرالیا یا نیوزیلند می باشد که در هر مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد ثبت نام کردند. بورس تحصیلی حداکثر برای دو ترم می باشد.

بورسیه علمی لاتروب (AES)  برای دستیابی دانشجویان بین المللی از تمام کشورها به برنامه های کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشگاه لا تروب می باشد. بورس تحصیلی به ارزش بین $ 10،000 و 20،000 $ است و نسبت به شهریه تغییر می کند.

بورس های بین المللی مکواری – بورسیه شهریه برای دانشجویان ‘برجسته’ بین المللی برای تحصیل در استرالیا در دانشگاه مک کواری در سیدنی اعطا میگردد. به شهروندان استرالیا یا نیوزلند این بورسیه تعلق نمیگیرد.

بورس تحصیلی بین المللی مکواری یک بورس تحصیلی جزئی برای شهریه برای دانشجویان برجسته بین المللی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه مکواری شمالی می باشد. مقدار کمک هزینه تحصیلی متنوع است و تا سقف AUD $ 10،000 می باشد.

بورسیه تحقیقات علمی  ملبورن(MRS) –  بورس های تحصیلی برای دستیابی دانشجویان داخلی و بین المللی برای انجام برنامه های تحقیقاتی در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه ملبورن می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن(MRS)  برای تحقیقات توسط دانشگاه ملبورن و برای دستیابی دانشجویان داخلی و بین المللی به منابع مالی کافی برای انجام پژوهش تعلق می گیرد. مزایای بورس ملبورن بسته به شرایط تحقیقات شما ممکن است شامل یک یا بیشتر از موارد زیر باشد: کمک هزینه زندگی هر دو هفته یکبار، کمک هزینه جابجایی، بیمه بهداشتی، مرخصی زایمان پدر و مادر، هزینه بهبودی کامل (فقط برای دانشجویان بین المللی) و پوشش بهداشت دانشجو در خارج از کشور (تنها برای دانشجویان بین المللی).

بورس های بین المللی دانشگاه موناش – کمک هزینه تحصیلی بر اساس لیاقت دانشجو برای تحصیل در مقطع کارشناسی به دانشجویان بین المللی برای تحصیل در دانشگاه موناش در ملبورن در استرالیا می باشد.

دانشگاه موناش تعدادی برنامه بورس تحصیلی برای تحصیل در دانشگاه موناش بر اساس شایستگی دانشجوی بین المللی برجسته که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی و یا کارشناسی ارشد در دانشگاه موناش هستند را اعطا میکند. بورس تحصیلی در حدود 10،000 $ در هر سال برای یک بار تحصیل تمام وقت، پرداخت می شود.

فرصت های مطالعاتی صلح روتاری – کمک هزینه تحصیلی در استرالیا که به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل در یکی از مراکز صلح روتاری (مانند در دانشگاه کوئینزلند، استرالیا) اهدا می شود.

بورس های بین المللی دانشگاه سیدنی – کمک هزینه تحصیلی استرالیا که به دانشجویان مقطع کارشناسی بین المللی برای تحصیل در دانشگاه سیدنی اعطا میگردد. این بورسیه تحصیلی تنها برای دانشجویان کارشناسی ارشد وجود دارد.

دانشگاه سیدنی از متقاضیان واجد شرایط برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری به صورت برنامه پژوهش در این دانشگاه دعوت به عمل می آورد و به افراد واجد شرایط بورسیه تحصیلی تحقیقاتی بین المللی سیدنی را اهدا می کند. این بورسیه شهریه و کمک هزینه زندگی تا سه سال با امکان تمدید برای یک ترم را برای دانشجویان دکترا پوشش میدهد.

بورسیه پژوهشی دانشگاه نیوکاسل برای دوره کارشناسی ارشد (UNIPRS) –   کمک هزینه تحصیلی در استرالیا برای دانشجویان کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه نیوکاسل در استرالیا می باشد.

بورس تحصیلی بین المللی دانشگاه سیدنی(USydIS)  – بورس های تحصیلی که به دانشجویان بین المللی جهت انجام برنامه های تحقیقاتی (کارشناسی ارشد یا دکتری) در دانشگاه سیدنی تعلق میگیرد.

بورسیه پژوهشی بین المللی دانشگاه استرالیای غربی برای مقطع کارشناسی ارشد – بورس های تحصیلی پژوهشی برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دانشجویان دکترا برای تحصیل در استرالیا در دانشگاه غرب استرالیا می باشد. این بورسیه هزینه های شهریه، هزینه های زندگی و بیمه بهداشت و درمان را پوشش می دهد.

بورس تحصیلی دیگر در استرالیا برای دانشجویان بین المللی

بورس تحصیلی ملبورن – بورسیه تحصیلی دانشگاه ملبورن، برای رشته های طراحی، فن آوری و کشاورزی؛ این بورسیه به ارزش 500 $ برای هزینه های دانشگاه می باشد.

هزینه تحصیلی برای دانشجویان بین المللی در مرکز بین المللی آب – کمک هزینه تحصیلی در استرالیا برای دانشجویان بین المللی برای گذراندن دوره کارشناسی ارشد در برنامه مدیریت یکپارچه منابع آب در دانشگاه کوئینزلند در بریزبن می باشد.

شرایط و صلاحیت اخذ بورسیه تحصیلی استرالیا

هر دانشگاهی یا هر نوع بورسیه تحصیلی تا مبلغ خاصی دانشجو را یاری می رساند، بنابراین مهم است بدانید مبلغ بورسیه و فاند تحصیلی استرالیا بسته به دانشگاه انتخابی شما متفاوت می باشد. با دریافت بورسیه شهریه دانشجویان بورسیه استرالیا به طور کامل و یا تا حدودی چشم پوشی میگردد.

تمام بورس های تحصیلی ذکر شده در این مقاله برای دانشجویان بین المللی هستند. بسیاری از دانشجویان از تمام ملیت ها می توانند این بورسیه ها را دریافت کنند، با این حال تمام بورس های تحصیلی توسط موسسه یا سازمان ارائه بورس تحصیلی تعیین شده اند و به طور مستقیم بورسیه تحصیلی استرالیا به دانشجو اعطا میگردد. اگر شما واجد شرایط دریافت کمک هزینه تحصیلی هستید شما باید با سازمان ارائه بورس تحصیلی تماس بگیرید.

زبان تحصیل در استرالیا در این کشور  به زبان انگلیسی می باشد. در این کشور اخذ بورسیه تحصیلی بدون مدرک زبان استرالیا ممکن نیست.

بورسیه تحصیلی بر اساس موارد زیر به فرد تعلق میگیرد.

  • منطقه محل تولد و زندگی شما
  • بیشینه تحصیلی فرد
  • سلیقه فردی

علاقه مندان به تحصیل در استرالیا برای کسب اطلاعات در رابطه شرایط اعزام دانشجو بورسیه تحصیلی استرالیا و اخذ ویزای بورسیه تحصیلی استرالیا به صورت تضمینی در این کشور می توانند با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات اعزام دانشجو به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیل در این کشور را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در این کشور بپردازند. شرایط بورسیه تحصیلی شدن استرالیا یکی از کارهای دشوار است و شخصی که برای اخذ بورسیه و فاند تحصیلی اقدام میکند علاوه بر دارا بودن رزومه تحصیلی و کاری عالی بایستی دارای صبر زیادی باشد.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *