مهاجرت به سنگاپور

در این مطلب میخوانید

سنگاپور از جمله کشورهایی است که بخش بزرگی از جمعیت مهاجران را پوشش می دهد. براساس آخرین آمار تقریبا 2.623 میلیون نفر که امروز در سنگاپور زندگی می کنند، اصالتاً از کشور دیگری آمده اند. این رقم چیزی بیش از 44٪ از کل جمعیت سنگاپور که 5.863 میلیون نفر است را در بر می گیرد. جالب است بدانید به طور متوسط روزانه 147 نفر به این کشور مهاجرت می کنند. بنابراین دریافت اقامت دائم (PR) در سنگاپور در جهت اخذ تابعیت می سنگاپور باشد امری کاملا معقول است. از این گذشته دریافت اقامت دائم این کشور با بهره مندی از مزایای صندوق مرکز سرمایه و طیف وسیعی از یارانه ها، معافیت ها مالیاتی همراه است. در این مقاله که به کوشش تیم مجرب موسسه وکلای برگزیده اصطهباناتی گردآوری شده است قصد داریم شما را با شیوه های مختلف مهاجرت به این کشور و در نهایت دریافت تابعیت و شهروندی سنگاپور آشنا کنیم.آنچه در این مقاله می خوانیم :

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

اطلاعات کلی درباره کشور سنگاپور

برای آنکه بتوانید تصمیم درستی در رابطه با مهاجرت خود به کشوری خارجی بگیرید باید با برخی از ویژگی ها و حقایق کلی کشور مورد نظر خود آشنا شوید، در ادامه شرح مختصری از ویژگی های کشور سنگاپور ارائه شده است.

 • ارز: دلار سنگاپور (SGD).
 • زبانهای گفتاری: تقریباً همه به زبان انگلیسی صحبت می کنند و انگلیسی زبان اصلی کار و تجارت است. از آنجایی که سنگاپور سرمایه گذاری بیشتری را در منطقه انجام می دهد، چینی اهمیت فزاینده ای پیدا می کند. بسیاری از سنگاپوری ها به زبان مالایی و تامیل نیز صحبت می کنند. سنگاپوریها همچنین با یک گویش انگلیسی محلی نیز دارند (“Singlish”).
 • ادیان عمده: بودایی (33٪)، مسیحی (18٪)، هندو (5٪)، مسلمان (15٪)، تائوئیست (11٪)، 17٪ دیگر (یا غیرمجاز).
 • نژاد های اصلی: 74٪ چینی، 13٪ مالایی، 9٪ هندی، 10٪ دیگر نژاد ها.
 • شهر مستقل سنگاپور دارای 5.6 میلیون جمعیت و میانگین سن زندگی 82 سال است.
 • دارای آزادترین اقتصاد جهان با تولید ناخالص داخلی 318.9 میلیارد دلار است.
 • دارای سابقه ادغام قومی و جمعیت بسیار متنوعی است که از این جمعیت ، 42٪ خارجی هستند.
 • سنگاپور قطب تجارت و سرمایه گذاری در آسیا به شمار می آید، جایی که بسیاری از نخبگان قاره پول خود را ذخیره می کنند. این امر یک بخش اقتصادی پر رونق را به وجود آورده است، اگرچه دولت به دلیل نگهداری ثروت های دیکتاتورها، تحت انتقاد قرار گرفته است.
 • سنگاپور یک شهر دولتی در یک مجمع الجزایر کوچک است. بیشتر شهر در پولائو او جونگ قرار دارد و از طریق جاده به کشور مالزی و سایر جزایر متصل می شود.

مزایای مهاجرت به سنگاپور

 • تنوع قومی یکی از بهترین سرمایه های سنگاپور است: این کشور یک محیط چند فرهنگی است، جایی که می توانید عناصری از هر فرهنگ آسیایی و بسیاری از فرهنگ های غربی را نیز تجربه کنید.
 • فرهنگ غذایی پر رونق: از مراکز ارزان قیمت هاوکر، گرفته تا ناهارخوری های لذیذ ، سنگاپور برای هر بودجه امکان لذت بردن از تمام طعم ها را فراهم کرده است.
 • فرصت های خرید عالی: افراد برتر آسیا برای خرید لباس و لوازم الکترونیکی به این کشور می روند. مانند غذا، خرید به طیف گسترده ای از مصرف کنندگان مربوط می شود و گزینه های کم مصرف و پرمصرف را نیز ارائه می دهد.
 • جو عالی سرمایه گذاری: اگر به دنبال ایجاد استارتاپ در آسیا هستید، سنگاپور دارای سریعترین رشد اکوسیستم استارتاپی است که بخشی از آن به دلیل افزایش علاقه دولت به بخش استارتاپ می باشد. سرمایه گذاران نیز شبکه های گسترده ای به سایر کشورهای منطقه دارند. در آسیا، روابط بسیار مهم است.
 • شفافیت اقتصادی: سنگاپور با وجود قرار گرفتن در منطقه ای که فساد در آن عادی است، پنجمین کشور با کمترین میزان فساد به حساب می آید. فساد پایین بخشی از یک استراتژی برای جذب سرمایه گذاری و تشویق افراد خارجی به تاسیس شرکت است. مالکیت و مالیات شرکت ها بسیار شفاف است و این امر باعث شده است که سنگاپور به یکی از بهترین مکان ها برای شروع یک تجارت در آسیا تبدیل شود.
 • سلامتی و ایمنی: سنگاپور بسیار ایمن است و دارای نرخ جرم و جنایت پایین و مراقبت های درمانی با کیفیت با قیمتی مناسب است.
 • موقعیت مکانی عالی: سنگاپور در مرکز جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و به همین دلیل به راحتی می توانید با اتوبوس یا هواپیما به کشورهای دیگر دسترسی پیدا کنید.
مزایای مهاجرت به سنگاپور

مزایای مهاجرت به سنگاپور

معایب مهاجرت به سنگاپور

آنچه در اینجا عنوان شده است صرفا شکایات متقاضیان مهاجرت است و ممکن است برای شما صدق نکند.

 • عدم تعامل قومیتی: علی رغم تنوع نژادی در کشور سنگاپوری، اقوام مختلف تمایل به تعامل محدود دارند، از این رو از هر دو نفر سنگاپوری تنها یک نفر دوستی از نژاد دیگر دارد.
 • تبعیض نژادی: شهروندان سنگاپور از نسل چینی ها تمایل دارند از برتری خود نسبت به همتایان مالایی و هندی خود لذت ببرند. نمونه هایی از تبعیض آشکار شامل آگهی های شغلی است که مشخص می کند متقاضی باید اصالت چینی داشته باشد تا بتواند درخواست دهد.
 • عدم آزادی بیان: دولت سنگاپور مطالب حساس جنسی، سیاسی، مذهبی و نژادی را سانسور می کند. دادخواست ها معمولاً برای ساکت کردن مخالفان مورد استفاده قرار می گیرند. روزنامه نگاران برای محدود کردن مسئولیت قانونی خود غالباً خود سانسوری می کنند. که این امر موجب محدودیت در توسعه و گسترش هنر غیر تجاری می شود.
 • فعالیتهای محدود در فضای باز: سنگاپور به عنوان شهری کوچک، سواحل شلوغ و فضای طبیعی محدود دارد.
 • هزینه بالای مسکن: از آنجایی که سنگاپور دارای مساحتی کم با جمعیت متراکم است، قیمت مسکن در آنجا با قیمت های هنگ کنگ یا شهر نیویورک برابر است و اگر بودجه محدودی داشته باشید ممکن است مجبور شوید در فضایی مشترک اتاق پیدا کنید.
 • کمبود فعالیت در فضای باز: سنگاپور به عنوان یک شهر-ایالت کاملاً حالت شهری دارد.
 • مجازاتهای سخت برای نقض قانون: مجازات ها معمولاً شامل شلاق و حبس طولانی مدت است.

دریافت اجازه اقامت سنگاپور

افرادی که قصد مهاجرت به سنگاپور را دارند باید قبل از ورود به این کشور ویزای معتبر مرتبط با هدف خود دریافت کنند. متداول ترین ویزاهای ورود به این کشور عبارتند از :

 • ویزای کاری که تحت عنوان Work Pass شناخته می شود.
 • ویزای دانشجویی
 • ویزای سرمایه گذاری
دریافت اجازه اقامت سنگاپور

دریافت اجازه اقامت سنگاپور

انواع اجازه کار برای متخصصان و کارآفرینان خارجی

برای کار قانونی در سنگاپور، همه شهروندان خارجی ابتدا باید ویزای کار دریافت کنند. بنابراین پس از ثبت نام در یک شرکت سنگاپوری، کارفرمایان باید برای ویزای کاری مربوط به کارمند خارجی خود درخواست دهند. این درخواست می تواند تحت هر یک از سه گزینه ویزای کار زیر باشند که عمدتا توسط مجموعه مهارتها، تجربه و حقوق پیشنهادی کارکنان تعیین می شود.

 • اجازه کار (WP) – که عمدتا به کارگران و نیروهای کار خانگی اعطا می شود
 • پاس S – که به نیروهای کاری ماهر سطح متوسط اعطا می شود
 • پاس استخدامی (EP) – که به متخصصان با تجربه، مدیران یا شخصیتهای اجرایی، با اعتبار خوب اعطا می شود.

دسته دیگر ویزای کار در سنگاپور ، پاس اشتغال شخصی سنگاپور است که به کارمند اعطا می شود و به هیچ یک از کارفرمایان گره نمی خورد (بیشتر در این مورد در زیر). سپس گزینه های دیگری مانند پاس ورودی ، ویزا چندبار ورود تجاری گذرنامه کاری متفرقه وجود دارد. در ادامه راجع به هر یک از این اجازه های کاری بیشتر توضیح خواهیم د.

اجازه کار سنگاپور (WP)

در سنگاپور دارندگان مجوزهای کار، کارگران دارای مهارت های پایه، عمدتاً کارگران و کارگران خانگی، از سوی کشوری از پیش تصویب شده، می باشند. حداقل سن متقاضی این اجازه کار 18 سال برای کلیه کارگران خارجی غیر خانگی و حداکثر سن قابل قبول 58 سال برای مالزیایی ها و 50 سال برای غیر مالزیایی می باشد. در هنگام ارائه درخواست برای مجوز کار، کارفرما باید بخشی را که متقاضی قصد دارد در آن کار کند را در نظر داشته باشد. همچنین در مورد تقاضاهای WP دولت سنگاپور برای تنظیم نیروی انسانی خارجی در سطح شهر، دو مورد دیگر را مطرح کرده است:

 • کارفرمایان باید به ازای هریک از کارمندان دارای مجوز کار خود، مالیات کارگر خارجی (FWL) دهد که مبلغ آن توسط بخشی که کارگر در آن مشغول به کار خواهد بود و همچنین مدارک تحصیلی و مهارتهای مربوط به آن، تعیین می شود.
 • کارفرما باید به سقف میزان وابستگی (DRC) که به عنوان نسبت کارگران خارجی در یک شرکت سنگاپور به کل نیروی کار تعریف می شود، پایبند باشد.

پاس S ( S Pass ) سنگاپور

در سنگاپور پاس S برای کارگران ماهر خارجی در سطح متوسط صادر می شود. علاوه بر این ، مانند WP ، هر دو مورد FWL و DRC (همانطور که در بالا توضیح داده شد) برای کلیه دارندگان پاس S در یک شرکت سنگاپور نیز کاربرد دارد. در حالیکه FWL بین 315 دلار و 550 دلار به ازای هر کارگر متغیر است، وزارت نیروی انسانی سنگاپور (MOM) سقف وابستگی فرعی (sub-DC) برای استخدام دارندگان پاس S در یک شرکت بخش خدمات، 15٪ تعیین کرده است. این نسبت برای شرکتهایی که در بخش های دیگر فعالیت می کنند 20٪ است. در هنگام ارزیابی تقاضا نامه های پاس S ، MOM، مدارک تحصیلی، تجربه كار و حقوق ماهانه حداقل 2200 دلار برای متقاضیان جوان بی تجربه و بیشتر برای متقاضیان با تجربه را در نظر می گیرد.

پاس استخدامی سنگاپور (EP)

به طور معمول MOM این پاس را با اعتبار سه سال صادر می نماید و متقاضیان EP را بر اساس ماهیت نقش PME متقاضی، مدارک تحصیلی قابل قبولی و حقوق ماهیانه حداقل 3300 دلار برای متقاضیان جوان بی تجربه و بیشتر برای متقاضیان با تجربه، ارزیابی می کند.اگرچه MOM ملاحظات FWL و DRC را برای متقاضیان EP اعمال نمی کند، اما به متقاضیانی از مناطق درجه 1 اولویت می دهد. همچنین متقاضی باید مهارت های بیشتری نسبت به نیروی کار داخلی داشته باشد و متناسب با مهارت های خود، حقوق دریافت کند. شرکت (کارفرما) ارائه دهنده درخواست EP برای کارمند بالقوه باید ابتدا از طریق آگهی در jobsbank.gov.sg، قصد خود را مبنی بر استخدام نیروی داخلی، نشان دهد.

دریافت پاسپورت سنگاپور برای اعضای خانواده

دارندگان EP با حقوق 6000 دلار یا بیشتر در ماه، می توانند خانواده خود را به سنگاپور بیاورند. برای اینکار دو گزینه وجود دارد:

 • پاس افراد وابسته (DP)
 • ویزا پاس بلند مدت بازدید (LTVP)

مدت اعتبار این دو گزینه به اعتبار ویزای دارنده EP بستگی دارد. از همه مهمتر، دارندگان DP و LTVP می توانند با ارائه درخواست نامه موافقت در سنگاپور مشغول به کار شوند. علاوه بر این، دارندگان EP و دارندگان DP و LTVP می توانند پس از اقامت مداوم به مدت شش ماه در شهر-ایالت سنگاپور،برای اقامت سنگاپور از نوع دائم اقدام کنند.

تأیید الزامات واکسیناسیون (VR) برای کودکان 12 ساله و کمتر

در سالهای اخیر، سنگاپور شاهد موارد بسیاری بوده است که طی آن کودکان خارجی بر علیه دیفتری و سرخک در کشورهای خود واکسینه نشده اند، یا وضعیت واکسنن آنها توسط مقامات سنگاپور به طور مستقل قابل تشخیص نبوده است. برای مقابله با این امر، از اول فوریه 2019 ، کلیه تقاضانامه های پاس مهاجرت طولانی مدت برای کودکان متولد شده در خارجی، مستلزم ارائه مستندات واکسیناسیون دیفتری و سرخک است. اگر کودک به دلایل پزشکی واکسینه نشده باشد، ارائه گواهی پزشک مبنی بر بیان دلایل آن الزامی است.در مرحله اول این گواهی واکسیناسیون باید به هیئت ارتقاء سلامت سنگاپور (HPB) ارسال شود که سپس آن را مطابق با برنامه ملی ایمن سازی کودک سنگاپور تایید می کنند و نتیجه از طریق ایمیل اطلاع داده می شود. مدت اعتبار این سند تاییدیه (VR ) با توجه به سن کودک متفاوت است.مهمتر اینکه، کودکانی که از شهروندان سنگاپور یا والدین مقیم دائم در سنگاپور متولد می شوند، مشمول این VR نیستند.

پاس اشتغال شخصی سنگاپور (PEP):

این دسته ویژه موسوم به ” پاس اشتغال شخصی ” (PEP)، برای متخصصان رده برتر صادر می شود و به هیچ یک از کارفرمایان گره نخورده است. در صورت اعطای مجوز، دارندگان PEP مجاز هستند هر شغلی را دنبال کنند و هنگام تغییر شغل موظف نیستند مجددا به MOM اطلاع دهند. اما وزارت آستانه حقوق افراد را برای درخواست PEP تعیین می کند:

 • حقوق ماهانه ثابت متقاضی در شش ماه گذشته در خارج از کشور حداقل باید 18000 دلار باشد
 • دارندگان EP سنگاپور با حقوق ماهیانه 12000 دلار یا بالاتر نیز می توانند برای PEP درخواست کنند.

اینتر پاس (EntrePass ) سنگاپور

اینتر پاس ویزای تجاری سنگاپور است که به کارآفرین خارجی که مایل به مشارکت و اداره یک شرکت مسئولیت محدود خصوصی در سنگاپور است، اعطا می شود. MOM به همراه SPRING سنگاپور به طور مشترک مسئولیت این پاس را بر عهده دارند و به طور معمول این ویزا به کارآفرینانی که به دنبال ایجاد فناوری و برنامه های نوآورانه و یا سرمایه گذاری در شرکت های تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های زیستی یا فناوری پاک هستند، تعلق می گیرد. برای موفقیت در تقاضای اینتر پاس باید شرایط زیر فراهم شود:

 • دریافت بودجه از سوی یک آژانس دولتی معتبر سنگاپور یا یک شرکت VC کشور ثالث شناخته شده به مبلغ حداقل 100000 دلار سنگاپور
 • داشتن IP ثبت شده در یک مؤسسه IP ملی تأیید شده (هر سهامدار شرکت می تواند این کار را انجام دهد)
 • همکاری تحقیقاتی مستمر و مداوم با یکی از موسسات آموزش عالی سنگاپور
 • شرکت باید در انکوباتور پشتیبانی دولت سنگاپور مستقر شود
 • متقاضی اینتر پاس باید حداقل 30٪ از شرکت را در اختیار داشته باشد
 • سرمایه پرداخت شده شرکت باید حداقل 50000 دلار باشد (ارائه بیانیه بانکی سنگاپور الزامی است)

متقاضی اینتر پاس همچنین باید پیش نویس برنامه کاری 10 صفحه ای را ارائه کند ، که شامل موارد زیر است:

 • چگونه شرکت در 12 ماه اول حداقل 100000 دلار در داخل کشور هزینه خواهد کرد
 • چگونه شرکت در دوازده ماه اول حداقل دو نفر از ساکنین سنگاپور را استخدام می کند

توجه داشته باشید که تمدید یک اینتر پاس به این بستگی دارد كه شركت دو هدف فوق را تحقق بخشد و همانطور كه در برنامه كاری به آن اشاره شد، آن را در برنامه کاری خود قرار دهد.همچنین دارندگان اینتر پاس می توانند خانواده های خود را بر اساس اجازه های DP و LTVP به سنگاپور بیاورند و می توانند برای اقامت دائم اقدام کنند. اما آنها این کار را فقط در صورت تمدید اینتر پاس خود می توانند انجام دهند و در اولین صدور این اجازه امکان به همراه آوردن خانواده وجود ندارد.

ویزای تجاری چندبار ورود سنگاپور

اعتبار این ویزا در برخی موارد می تواند یک، دو یا حتی پنج سال باشد. و دارندگان آن می توانند در طی این مدت چندین بار حداکثر به مدت 30 روز به سنگاپور مراجعه کنند. این ویزا برای ساده سازی، تشویق و هموار سازی تجربه سفر مدیران تجاری به سنگاپور طراحی شده است.

پاس کار متفرقه سنگاپور

افراد غیر مقیم که می خواهند در مشاغل کوتاه مدت که نهایتا تا 60 روز به طول می انجامد، در سنگاپور مشغول به کار شوند، باید برای پاس کار متفرقه (MWP) درخواست دهند. این پاس جایگزین گذرنامه قبلی حرفه ای شده است و تا دو ماه معتبر است. افراد نیازمند این پاس عبارتند از:

 • نماینده مذهبی یا شخصی که درگیر فعالیت هایی مانند سمینار، کارگاه آموزشی، گردهمایی، کنفرانس یا مذاکره مربوط به دین، نژاد ، اجتماع یا سیاست
 • یک روزنامه نگار خارجی یا یک عضو خدمه که توسط هیچ یک از آژانس های دولتی سنگاپور حمایت نمی شود.

پاس آموزش کارمندان:

برای خارجی هایی که برنامه های آموزشی ویژه ای را برای سمت های اجرایی یا تخصصی دارند.

اجازه کار برای اجرای هنرمندان:

این مجوز متعلق برای نوازندگان جهت اجرا در میادین سرگرمی عمومی دارای مجوز، می باشد و تا شش ماه اعتبار دارد.

اقامت دائم سنگاپور

چندین روش متداول وجود دارد که یک شهروند خارجی می تواند توسط آن اقامت دائم سنگاپور را دریافت کند:

 • طرح پرسنل حرفه ای، فنی و نیروهای کار ماهر (طرح PTS)
 • طرح استعدادهای هنری خارجی (ForArts)
 • طرح سرمایه گذاری جهانی (طرح GIP)
 • دیگر راه های مهاجرت به کشور سنگاپور عبارتند از:
 • مهاجرت تحصیلی
 • مهاجرت از طریق ازدواج
اقامت دائم سنگاپور

اقامت دائم سنگاپور

طرح پرسنل حرفه ای، فنی و نیروهای کار ماهر (طرح PTS)

طرح PTS متداول ترین راه برای به دست آوردن وضعیت اقامت دائم در سنگاپور است و متخصصان خارجی که در سنگاپور تحت پاس استخدامی یا پاس S کار می کنند را قادر می سازد تا برای اقامت دائم اقدام کنند.در هنگام اعطای اقامت دائم عوامل زیر در نظر گرفته می شود:

 • سابقه حرفه ای فعلی و سابقه اشتغال متقاضی
 • کارفرمای فعلی و اعتبار آن
 • سوابق تحصیلی و مدارک تحصیلی
 • حقوق و پیشینه مالی
 • مشارکت در انجمن ها یا خیریه (علایق و اقدامات شخصی)
 • تاریخ پرداخت مالیات بر درآمد

معیارهای واجد شرایط PTS بودن

 • داشتن EP یا S Pass
 • زندگی در سنگاپور به مدت حداقل 6 ماه

طرح استعدادهای هنری خارجی (ForArts)

طرح استعدادهای درخشان هنری خارجی (ForArts) در سال 1991 معرفی شد و به طور مشترک توسط اداره مهاجرت و بازرسی سنگاپور (ICA) و شورای ملی هنر (NAC) اداره می شود. این طرح مربوط به متخصصان برجسته هنرهای بین المللی که اهمیت فرهنگی و سهم آنها در هنر به رسمیت شناخته شده است، می باشد.برای داشتن صلاحیت طرح ForArts سنگاپور متقاضی باید تمام معیارهای زیر را رعایت داشته باشند:

 • داشتن تحصیلات یا کسب آموزشات مربوطه و تجربه حرفه ای در زمینه عملی خود
 • کسب دستاوردهای برجسته در زمینه هنرهای نمایشی، هنرهای تجسمی، هنرهای ادبی، طراحی و یا رسانه
 • داشتن سهم قابل توجهی در صحنه های هنری و فرهنگی سنگاپور
 • داشتن سوابق قدرتمندی از تعامل های داخلی در سطح رهبری
 • داشتن برنامه های آینده مشخصی برای حضور در بخش هنری و فرهنگی سنگاپور

توجه داشته باشید که مانند هر برنامه PR دیگر ، ICA حتی در درخواست های PR ارائه شده از طریق برنامه ForArts ، اختیار نهایی را دارد. میزان موفقیت در این طرح نیز چندان آسان نیست.

طرح سرمایه گذاری جهانی (طرح GIP)

در صورت تمایل به سرمایه گذاری در این کشور و حمایت از بودجه خود توسط مهارت های اثبات شده کارآفرینی می توانید برای PR (اقامت دائم) درخواست دهید. این طرح خاص اغلب به عنوان طرح سرمایه گذاری شناخته می شود.سرمایه گذاری شما در اقتصاد سنگاپور با ارزش است زیرا باعث ایجاد چرخش اقتصادی و ایجاد اشتغال خواهد شد. سیاست های تجارت دوستانه سنگاپور، مالیات نسبتاً کم، زیرساخت های مدرن، ایمنی و محیط زیست پاک همواره مورد توجه سرمایه گذاران خارجی که به دنبال مهاجرت به این کشور بوده اند، قرار گرفته است.با استفاده از بودجه سرمایه گذاری خود، می توانید یک شرکت جدید راه اندازی کنید یا یک شرکت موجود در سنگاپور را بهبود بخشید. با این حال، شما باید به مقامات ثابت کنید که آنچه برای موفقیت در یک کسب و کار لازم است را، چه از نظر تجربه و چه نحوه برنامه ریزی در مورد آن، را دارید. دولت سنگاپور اغلب به عنوان پیوندی در یافتن مشارکت های مناسب، بین سرمایه گذاران خارجی و شبکه های تجاری داخلی عمل می کند.

طرح سرمایه گذاری جهانی (طرح GIP)

طرح سرمایه گذاری جهانی (طرح GIP)

گزینه های سرمایه گذاری تحت طرح GIP

در حال حاضرتحت برنامه سرمایه گذار گزینه های سرمایه گذاری زیر وجود دارد:

گزینه الف:

سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور برای راه اندازی مشاغل جدید یا گسترش یک فعالیت تجاری موجود.شما باید یک برنامه کاری و سرمایه گذاری سه ساله با اشتغال و پیش بینی های مالی سالانه ارائه دهید. توجه داشته باشید که باید در پایان یک دوره سه ساله ، نقاط عطف اشتغال و مالی را که در برنامه کاری یا سرمایه گذاری خود تعیین کرده اید ، برآورده کنید.

گزینه ب:

سرمایه گذاری حداقل 2.5 میلیون دلار سنگاپور در یک صندوق مالی GIP تایید شده که در شرکتهای مستقر در سنگاپور می کند سرمایه گذاری می کند.

معیارهای واجد شرایط طرح GIP بودن

برای واجد شرایط بودن در طرح GIP باید:

 • حداقل 2.5 میلیون دلار برای انجام سرمایه گذاری در یکی از گزینه های سرمایه گذاری، داشته باشید (معیارهای مربوط به هر گزینه در زیر بیشتر توضیح داده شده است)
 • حداقل سه سال سابقه کار یا کارآفرینی داشته باشید

اطمینان حاصل کنید که تجارت فعلی شما مطابق با شرایط گردش مالی زیر است:

 • برای شرکت های سایر بخشهای تجاری: گردش مالی حداقل 50 میلیون دلار سنگاپور در سال اخیر و حداقل 50 میلیون دلار در سال به طور متوسط برای سه سال گذشته
 • در صورت خصوصی بودن شرت حداقل 30 درصد از سهم شرکت متعلق به شما باشد.
 • صورتهای مالی حسابرسی شده سه سال گذشته شرکت خود را ارسال کنید

اگر صاحب بیش از یک تجارت هستید، باید صورت های مالی شرکتی که بیشترین گردش مالی را دارد، ارائه دهید. شما می توانید برای رعایت حداقل معیارهای گردش مالی سالانه، مشاغل خود را ادغام کنید. مسئولان همچنین عواملی مانند نقش و جایگاه شما در شرکت و سودآوری شرکت شما را در نظر می گیرند.

بخش های تجاری تایید شده برای طرح GIP

شما می توانید طبق برنامه GIP سرمایه گذاری در هر یک از بخش های تجاری زیر را انتخاب کنید. لطفاً توجه داشته باشید که این لیست ممکن است هر از گاهی توسط مقامات به روز شود.

 • مهندسی هوا فضا
 • انرژی جایگزین
 • اتومبیل
 • مواد شیمیایی
 • مشاغل مصرف کننده
 • تحصیلات
 • الکترونیک
 • انرژی
 • محیط زیست و فناوری آب
 • خدمات مهندسی
 • مراقبت های بهداشتی
 • محصولات و خدمات Infocomm
 • مدیریت زنجیره لجستیک و تامین
 • مهندسی دریا و ساحل
 • رسانه و سرگرمی
 • فناوری پزشکی
 • فناوری نانو
 • منابع طبیعی
 • امنیت ایمنی
 • فضا
 • داروسازی و بیوتکنولوژی
 • مهندسی دقیق
 • خدمات حرفه ای

محصولات و خدمات سبک زندگی،از جمله:

 • (الف) هنرهای تجسمی، به عنوان مثال گالری های هنری، موزه ها، خانه های حراجی، تدارکات هنری، امکانات ذخیره سازی هنر،
 • (ب) هنرهای نمایشی، به عنوان مثال تئاترهای هنری، خانه های تولیدی، (
 • ج) ورزش ، به عنوان مثال آکادمی های ورزشی دفتر مرکزی شرکتهای ورزشی و غیره

اقامت دائم برای خانواده از طریق طرح GIP

طبق برنامه GIP و بر اساس دستورالعمل های زیر می توانید برای اقامت دائم اعضای خانواده خود اقدام کنید:

همسر و فرزندان شما 21 سال و پایین تر واجد شرایط هستند که به همراه درخواست اقامت دائم شما برای درخواست اقامت دائم خود اقدام کنند.

فرزندان شما که بیش از 21 سال دارند و والدین شما مجاز به درخواست مجوز اجتماعی بلند مدت بازدید پنج ساله (LTSVP) هستند، که قابل تمدید است و به اعتبار مجوز ورود مجدد شما پیوند خورده است.

روند درخواست اقامت دائم از طریق طرح GIP

اسناد زیر برای درخواست اقامت دائم تحت برنامه GIP مورد نیاز است:

 • فرم A: درخواست اقامت دائم برای سرمایه گذاران
 • فرم B: برنامه سرمایه گذاری پیشنهادی
 • تعهد در مورد شرایط و ضوابط برنامه
 • فرم 4: درخواست مجوز ورود به سنگاپور
 • سایر اسناد پشتیبان ، هر جا که قابل استفاده باشد

توجه داشته باشید به همراه هرگونه اسناد غیر انگلیسی، نسخه های ترجمه شده رسمی با تاییدات باید ارائه شود.

6-8 ماه طول خواهد کشید تا درخواست شما را بررسی کنند. ضمن پردازش برنامه، مرجع مربوطه شما را برای مصاحبه دعوت می کند. اگر درخواست شما تأیید شود برای شما یک تاییدیه معیار های PR صادر می شود که به مدت 6 ماه اعتبار دارد و در این مدت شما باید سرمایه گذاری خود را انجام دهید. مستندات مربوط به سرمایه گذاری شما مانند گواهی سهم و عنوان های سند حقوقی باید به مدت پنج سال توسط مسئولان حفظ شود. پس از دریافت این اسناد توسط مقامات، به شما وضعیت PR نهایی اعطا می شود.پس از آنکه همه موانع و تشریفات را پشت سر گذاشتید و شناسنامه آبی را که به همه ساکنان دائم سنگاپور می دهند، دریافت کردید، می توانید شروع به همکاری در اقتصاد این کشور کنید. شما همچنین می توانید از مزایای اقامت بدون ویزا در این کشور، کمک های مالیاتی و کمک هزینه تحصیلی برای فرزندان خود از میان بسیاری دیگر از حقوق و امتیازاتی که به شهروندان سنگاپور داده می شود ، بهره مند شوید.

طرح اقامت دائم دانشجویان خارجی

دانشجویان خارجی که مشغول به تحصیل در سنگاپور هستند می توانند برای برای اقامت دائم این کشور درخواست دهند و تا زمانی که شرایط عمومی PR را برآورده سازند واجد شرایط بودن آنها مطابق با شایستگی آنها می باشد:

معیار های درخواست اقامت دائم از طریق دانشجویی

 • دانشجویان خارجی که در سنگاپور مشغول به تحصیل هستند می توانند درخواست اقامت دائم (PR) خود را به اداره مهاجرت و بررسی مرزی (ICA) ارائه دهند.
 • تحصیل در سنگاپور با مجوز قانونی
 • زندگی بیش از 2 سال در سنگاپور
 • پشت سر گذاشتن حداقل یک از امتحانات دولتی سنگاپور، از جمله آزمون پایان ابتدایی (PSLE) ، گواهینامه عمومی کمبریج مربوط به آزمون تحصیلات سطح معمولی (GCE) “N” / “O” / “A و شرکت در در برنامه های ادغام شده (IP)
 • سابقه کیفری نداشته باشند.
 • زندگی دانشجو در سنگاپور الزامی است

ارائه درخواست اقامت دائم از طریق دانشجویی

ارسال درخواست اقامت دائم از طریق سامانه اقامت دائم الکترونیکی (e-PR) انجام می شود.

اسناد و اطلاعات ناقص و ناکافی ممکن است منجر به عدم پذیرش تقاضانامه شود.

اسناد غیر ازانگلیسی هستند زبان باید ترجمه شوند. ICA اسناد زیر را می پذیرد:

 • ترجمه هایی که توسط سفارت کشور صادر کننده سند ارائه شده است.
 • ترجمه هایی که توسط یک دفتر اسناد رسمی در سنگاپور یا کشور صادر کننده سند تهیه شده است
 • ترجمه های خصوصی که توسط سفارت کشور صادرکننده سند یا توسط دفتر اسناد رسمی در سنگاپور، تایید شده است

کلیه اطلاعات ارائه شده در فرم باید کامل ، دقیق و قابل اثبات باشد. ممکن است در صورت لزوم ملزم به ارائه اطلاعات و اسناد اضافه باشید .

شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور

افراد خارجی واجد شرایط تقاضای اقامت دائم سنگاپور:

 • دارندگان پاس استخدامی، پاس S ، پاس اشتغال شخصی
 • همسر و فرزندان مجرد (زیر 21 سال) یک شهروند سنگاپور یا مقیم دائم سنگاپور
 • والدین مسن یک شهروند سنگاپور
 • دانشجویان خارجی که در یک موسسه داخلی معتبر در حال تحصیل هستند
 • سرمایه گذاران
شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور

شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور

مدت زمان بررسی و صدور اجازه اقامت دائم در سنگاپور

براساس ICA زمان متداول پردازش درخواست اجازه اقامت دائم، چهار تا شش ماه است در حالی که برخی از درخواست ها ممکن است زمان طولانی تری برای پردازش لازم داشته باشند.

مدارک و شرایط مورد نیاز برای ارائه درخواست اقامت دائم در سنگاپور

روند درخواست بسیار ساده است. تنها کاری که باید برای اقامت دائم در سنگاپور انجام دهید اینست که دو مجموعه فرم تکمیل شده 4A (یکی اصلی و دیگری فتوکپی) را به همراه تعدادی اسناد پشتیبان ارسال کنید که بعضی از این مدارک پشتیبان شامل موارد زیر است:

 • عکس جدید در اندازه پاسپورت
 • سند سفر معتبر
 • کارت شناسایی (در صورت وجود)
 • پاس کاری
 • گواهینامه های آموزشی و حرفه ای به همراه دو نسخه از مدرک تحصیلی شما
 • شناسنامه
 • توصیفات از سوی کارفرمای قبلی خود در مورد ماهیت، مدت زمان و دستمزد کار ( در صورت اقامت کاری)
 • لیست دریافت های شش ماه گذشته
 • اطلاعیه مالیات بر درآمد ارزیابی شده در سه سال گذشته

اگر بخواهید همسر و فرزندان خود را در برنامه خود بگنجانید چند مدرک دیگر نیز مورد نیاز است.اصلی و کپی کلیه مدارک فوق باید ارائه شود. چنانچه مدرکی به زبان انگلیسی نباشد، لازم است قبل از ورود آنها را به طور رسمی ترجمه کنید. کلیه اسناد اصلی شما پس از مشاهده به شما بازگردانده می شوند. اگر قادر به تهیه مدارک مورد نیاز نیستید، لازم است توضیحی کتبی در مورد دلیل عدم ارائه آنها تحویل دهید.لطفا در نظر داشته باشید که الزامات مربوط به ارائه درخواست تحت برنامه GIP با برنامه های PTS بسیار متفاوت است.

ارائه درخواست اجازه اقامت دائم سنگاپور

توجه داشته باشید که درخواست خود را فقط بصورت حضوری می توانید ارائه دهید و ارسال ها از طریق پست توسط اداره مهاجرت پذیرفته نمی شود. برای تعیین وقت ملاقات جهت ارائه حضوری درخواست خود می توانید از خدمات آنلاین ارائه شده در وب سایت ICA استفاده کنید.حتماً در زمان ارائه درخواست اجازه اقامت کشور سنگاپور، کلیه اسناد مورد نیاز را تهیه کنید، زیرا در غیر این صورت ممکن است درخواست شما در پیشخوان رد شود.

خدمات ملی برای اقامت دائم کودکان

اگر تصمیم دارید برای همسر یا فرزندان زیر 21 سال خود نیز درخواست اقامت دائم سنگاپور دهید، بخاطر بسپارید که احتمالاً فرزند (پسر) شما موظف به ثبت نام و شرکت در خدمات ملی (NS) خواهد بود. این ثبت نام در سن 16 سالگی الزامی است و زمان شروع خدمت در زودترین تاریخ ممکن پس از 18 سالگی تعیین می شود.اگر فرزند شما به طور تمام وقت تحصیل می کند، ممکن است بتواند ابتدا تحت شرایط خاصی تحصیلات خود را به اتمام برساند.

ارائه درخواست اقامت دائم سنگاپور به صورت غیر حضوری

اگر به این نتیجه رسیده اید که اقامت دائم سنگاپور مناسب ترین گزینه برای مهاجرتتان به این کشور است، می توانیددرخواست خود را به نمایندگی سنگاپور در کشور مبدا خود تحویل دهید. الزامات هر دو نوع تقاضانامه یکسان است. به عنوان مثال شما هنوز به پاس کاری مناسب- حتی اگر واقعاً از آن استفاده نکنید- نیاز خواهید داشت.

هزینه های درخواست اقامت دائم سنگاپور

هر یک از متقاضیان موظفند در زمان درخواست اجازه اقامت موقت 100 دلار بابت این فرایند پرداخت کنند که این هزینه غیر قابل برگشت می باشد.اگر درخواست شما موفقیت آمیز باشد، باید هزینه های زیر را به ازای هر متقاضی پرداخت کنید:

 • 20 دلار برای مجوز ورود (برای درخواست های PR ارسال شده از 18 دسامبر 2017 به بعد)
 • 50 دلار بابت صدور مجوز ورود مجدد 5 ساله
 • 50 دلار بابت کارت شناسایی
 • 30 دلار بابت هر ویزا ورودی (خارجیانی که نیاز به ویزا دارند).
هزینه های درخواست اقامت دائم سنگاپور

هزینه های درخواست اقامت دائم سنگاپور

هزینه های فوق از طریق NETS یا CashCard قابل پرداخت است.

دریافت تابعیت سنگاپور

افراد بالا 21 سال می توانند شهروندی سنگاپور را از طریق قبول تابعیت، به دست آورند. که در این صورت باید شرایط زیر را داشته باشند:

 • حداقل 10 سال پیش از درخواست تابعیت، در سنگاپور اقامت داشته است و قصد دارد این کار را برای همیشه انجام دهد؛
 • از شخصیت خوبی برخوردار باشد؛
 • تسلط کافی به زبان ملی سنگاپور (یعنی زبان مالایی) داشته باشد؛
 • شهروندی سنگاپور را از طریق ثبت نام نیز می توان به دست آورد.
دریافت تابعیت سنگاپور

دریافت تابعیت سنگاپور

ثبت نام تابعیت سنگاپور

تحت شرایط زیر واجد ثبت نام شهروندی سنگاپور هستید:

 • حداقل 2 سال اجازه اقامت دائم سنگاپور را داشته اید و بالای 21 سال سن دارید.
 • شما می توانید به همراه همسر خود و فرزند مجرد زیر 21 سال خود درخواست ثبت نام دهید.
 • اجازه اقامت دائم سنگاپور را دارید و حداقل 2 سال است که با یک شهروند سنگاپور ازدواج کرده اید
 • همسر شما باید از درخواستتان حمایت نماید.
 • تحت اجازه اقامت دائم در سنگاپور مشغول به تحصیل باشید و بیش از 3 سال است که در سنگاپور زندگی می کنید. حداقل 1 سال از این سه سال را باید تحت اجازه اقامت دائم سنگاپور سپری کرده باشید و حداقل 1 آزمون ملی را پشت سر گذاشته اید (مانند PSLE ، GCE N / O / A سطح) یا در یک برنامه یکپارچه (IP) شرکت کرده اید.
 • اگر زیر 15 سال سن داشته باشید، هر شهروند سنگاپوری می تواند از تقاضای شما حمایت مالی کند

اداره مهاجرت و بازرسی مرزی (ICA) ثبت شهروندی سنگاپور را اداره می کند. کلیه برنامه ها و اسناد باید از طریق سرویس الکترونیکی MyICA با استفاده از یک حساب SingPass ارسال شوند.اگر تحت حمایت یک شهروند سنگاپوری هستید، حامی مالی شما باید از طریق حساب SingPass خود وارد شود.

ارسال مدارک مورد نیاز

شما و حامیتان (در صورت وجود) موظف هستید مدارك ذیل را ارسال كنید، كه بسته به نوع متقاضی (به عنوان مثال بزرگسال ، كودك یا والدین سالخورده) متفاوت است:

 • عکس متقاضی
 • کارت شناسایی و گذرنامه خارجی
 • گواهی ازدواج / شناسنامه (برای ازدواج ها و زایمان هایی که در سنگاپور ثبت نشده اند)
 • گواهینامه های تحصیلی
 • اسناد استخدام متقاضی و حامی

مدت زمان فرایند بررسی درخواست ثبت نام شهروندی

میانگین زمان بررسی این تقاضانامه ها معمولاً بین 6 تا 12 ماه است.

عواملی که هنگام ارزیابی درخواست ثبت نام شهروندی در نظر گرفته می شوند

برخی از عواملی که هنگام ارزیابی درخواست شما در نظر گرفته می شوند عبارتند از:

 • این که آیا شما می توانید به میزان قابل توجهی در اقتصاد و جامعه سنگاپور مشارکت کنید یا خیر
 • این که آیا شما قصد اقامت دائم در کشور را دارید یا خیر
 • سطح تحصیلات و مدارک فنی شما
 • میزان تلاش شما برای شرکت در انجمن های اجتماعی
 • این که آیا شما رفتار خوبی نشان داده اید یا خیر – که از طریق سوابق کاری یا ارائه سوابق کیفری تعیین می شود
 • هرگونه تقدیر و جوایز ویژه دیگری که در سطح شخصی یا حرفه ای دریافت کرده اید
 • استعدادهای شما مانند ورزش و یا برتری هنری
 • خانواده و فامیل موجود در سنگاپور که دارای اجازه اقامت دائم یا شهروندی سنگاپور، می باشد.

مراحل پس از تایید درخواست ثبت نام شهروندی به شرح زیر است:

 انجام مصاحبه با ICA:

به محض ارسال اسناد مورد نیاز، شما و حامی مالیتان ملزم به شرکت در مصاحبه با یک افسر ICA خواهید بود که اسناد ارائه شده همراه با فرم درخواستتان را تایید می کند. از شما خواسته می شود اعلام كنید كه تمام اطلاعات مندرج در برنامه شما صحت دارد.

 شرکت در برنامه های SCJ:

پس از تایید درخواست ثبت نام شهروندی نامه تاییدیه ای دریافت خواهید و طی دو ماه از تاریخ دریافت این نامه موظف هستید سفر شهروندی سنگاپور (SCJ) را تکمیل کنید.

برنامه SCJ در حقیقت آشناسازی شهروندان جدید با تاریخ، ارزش ها و فرهنگ سنگاپور می باشد، تا شهروندان جدید درک و قدردانی عمیق تری از کشور داشته باشند. SCJ دارای سه جزء است:

 • سفر آنلاین الکترونیکی :شامل 4 ماژول در مورد سیاست های کلیدی ملی و اطلاعات مربوط به تاریخ و توسعه سنگاپور است.
 • تور تجربی سنگاپور:یک تور نیم روزه که شهروندان جدید را با محل های مهم تاریخی و نهادهای ملی آشنا می کند تا در مورد تاریخ سنگاپور و چالش های ملی آگاهی یابند
 • جلسه اشتراک گذاری اجتماعی:با ساکنان دیگر و راهنمایان گروههای مردمی از حوزه انتخابیه شهروند جدید ، برای یادگیری نحوه شرکت فعالانه در جامعه.

 لغو تابعیت خارجی پیشین:

پس از اتمام SCJ ، قدم بعدی این است که از شهروندی قبلی خود صرف نظر کنید. این امر فقط برای متقاضیان شهروندی که 21 سال و بالاتر دارند صدق می کند.برای لغو شهروندی فعلی خود باید به همراه گذرنامه به سفارت یا کمیسیون عالی کشور تابعیت فعلی خود مراجعه کنید. برای شما نامه ای مبنی بر انصراف از تابعیت خود صادر می شود و سپس باید پاسپورت خود را تسلیم کنید.مدت زمان این کار به سفارتخانه شما بستگی دارد ، اما ممکن است به طور متوسط حدود 1-2 ماه طول بکشد.

 ثبت نام شهروندی سنگاپور:

پس از آنکه تابعیت خارجی خود را لغو کردید، نامه ای از سوی ICA به شما ارسال می شود که طی آن از شما خواسته شده است تابعیت سنگاپوری خود را ثبت کنید. برای تکمیل ثبت نام خود، در تاریخ و زمان اعلام شده در آن نامه به ICA گزارش دهید و برای NRIC و گذرنامه سنگاپور درخواست دهید.شما باید اصل و کپی نامه انصراف از تابعیت خارجی و نامه ای مبنی بر تسلیم گذرنامه خارجی خود، از مراجع ذیربط تهیه کنید. همچنین از شما خواسته می شود که سوگند انصراف، بیعت و وفاداری () را قبل از یک کمیسر سوگند یاد کنید.

 شرکت در مراسم شهروندی:

سرانجام، شما باید در مراسم شهروندی شرکت کنید. این مراسم معمولاً از 3 تا 6 ماه پس از انصراف و ثبت تابعیت سنگاپور برگزار می شود.طی این مراسم، گواهی تابعیت سنگاپور و کارت ملی NRIC که کارت شناسایی شما در سنگاپور است را دریافت خواهید کرد.

جوانب مثبت و منفی شهروندی سنگاپور

مزایای شهروندی سنگاپور به شرح زیر است:

سهولت در سفر

دارندگان گذرنامه سنگاپور به دلیل امکان دسترسی بدون ویزا به بسیاری از کشورهای سراسر جهان برای شهروندان سنگاپور اعطا می شود از آزادی زیادی در سفر برخوردار هستند. سنگاپور در رتبه ششم جهانی از نظر سفر بدون ویزا قرار دارد. این امر گذرنامه سنگاپور را به گزینه ای بسیار جذاب تبدیل می کند.

 مسکن

فقط شهروندان سنگاپور (بیش از 21 سال) واجد شرایط خرید آپارتمان از شورای مسکن و توسعه (HDB) هستند و واجد شرایط دریافت وام مسکن HDB با نرخ بهره پایین و یا وام مسکن CPF هستند. فقط شهروندان سنگاپور واجد شرایط اجاره آپارتمان HDB به همراه کمک مالی هستند.

یک شهروند سنگاپور می تواند زمین خریداری کند در حالی که فرد مقیم سنگاپور( SPR ) ابتدا به تأیید دولت احتیاج دارد و خارجی ها واجد شرایط خرید زمین نیستند.

 صندوق مالی مرکزی (CPF )

CPF یک برنامه جامع پس انداز تأمین اجتماعی است که به بسیاری از شهروندان شاغل در سنگاپور حس امنیت و اعتماد به نفس در دوران پیری خود می دهد. مشارکت در CPF برای همه شهروندان شاغل در سنگاپور و SPR ها اجباری است. دامنه و مزایای کلی CPF شامل موارد زیر است:

 • بازنشستگیحداقل مبلغ CPF نیازهای اساسی در دوران بازنشستگی را تأمین می کند.
 • بهداشت و درمان می توان برای تامین هزینه های بستری اعضا و وابستگان و همچنین ممکن برای درمان های سرپایی خاص مانند شیمی درمانی و رادیوتراپی از پس انداز پزشکی ( Medsave ) استفاده کرد.
 • مالکیت خانه پس انداز معمولی در حساب بانکی می تواند برای خرید خانه تحت برنامه های مسکن CPF استفاده شود. یک آپارتمان HDB را می توان در قالب طرح مسکن عمومی یا یک ملک خصوصی تحت برنامه املاک مسکونی خریداری شود.
 • حمایت از خانواده – برنامه حمایت از وابستگان به خانواده ها کمک می کند تا در صورت ناتوانی یا مرگ یک عضو بیمه شده، در چند سال اول هزینه های خود را تامین کنند.
 • تقویت دارایی اعضای CPF می توانند مانده حساب معمولی خود را در برنامه سرمایه گذاری CPF – حساب معمولی (CPFIS-OA) و مانده حساب ویژه خود را در برنامه سرمایه گذاری CPF – حساب ویژه (CPFIS-SA) سرمایه گذاری کنند.

استخدام

کارفرمایان به طور معمول ترجیح می دهند شهروندان سنگاپور را استخدام کنند تا نیازی به ارائه درخواست EP یا پاس S برای خارجی ها نداشته باشند. پس از اخذ تابعیت، شما حق دارید در سنگاپور مشغول به کار شوید بدون اینکه نگران این باشید که آیا گذرنامه مربوطه تمدید می شود یا خیر و اشتغال شما به چنین مواردی بستگی ندارد.

 تحصیلات

 • شهریه -شهروندان سنگاپور نسبت به SPR و خارجی ها، در مدارس دولتی یا مدارس تحت حمایت دولتی یا مستقل، شهریه بسیار پایین تری پرداخت می کنند.
 • طرح EduSave ( پس انداز تحصیلی) – این طرح یک ابتکار دولتی برای به حداکثر رساندن فرصت ها برای همه کودکانی است که شهروند سنگاپور هستند.

این طرح شامل موارد زیر است:

 • صندوق دانش آموزان Edusave -دانش آموزانی که به صورت تمام وقت در مقطع ابتدایی یا متوسطه در یک مدرسه دولتی یا تحت حمایت دولت ، یک مدرسه یا موسسه مستقل، یک مدرسه تخصصی یا یک مدرسه ویژه آموزش و پرورش تحت حمایت دولت تحصیل می کنند، به طور خودکار یک حساب کاربری Edusave به آن ها داده می شود و سالانه 200 تا 240 دلار مشارکت Edusave دریافت می کنند.
 • بورسیه های تحصیلی Edusave – دانشجویانی که در فعالیت های دانشگاهی و غیر دانشگاهی سرآمد هستند با بورسیه ها و جوایز مختلف پاداش می گیرند.
 • تحصیلات عالی – شهروندان سنگاپور معمولاً فقط در صورت دریافت بورس تحصیلی یا پذیرش در دانشکده های پزشکی یا دندانپزشکی موظف به انجام خدمات عمومی هستند، در حالی که SPR ها و دانشجویان خارجی در صورت دریافت کمک هزینه تحصیلی جهت کار در یک شرکت ثبت شده در سنگاپور پس از اتمام دوران تحصیلی موظف به انجام خدمات عمومی به مدت سه سال هستند .

 مراقبت های بهداشتی

 • Medifund ( صندوق پزشکی) – ین صندوق موقوفاتی برای کمک به شهروندان سنگاپور که قادر به پرداخت هزینه های پزشکی خود نیستند، می باشد. SPR ها و خارجی ها واجد شرایط دریافت کمک نیستند.
 • Medisave ( پس انداز پزشکی) – پس انداز حساب Medisave (که بخشی از کمک های CPF شما را تشکیل می دهد) می تواند برای پرداخت قبض های بیمارستانی دارنده حساب و اعضای خانواده درجه اول، که شامل بستری در بیمارستان، جراحی روزانه و برخی از هزینه های سرپایی است، استفاده شود.
 • طرح کمک های درمانی اجتماعی – (CHAS) هدف CHAS ارائه خدمات مراقبت های اولیه و مقرون به صرفه برای بیشتر شهروندان سنگاپور است و شرایط حاد، ده بیماری مزمن و معالجات انتخاب شده دندانپزشکی را در بر می گیرد. بیمارانی که واجد شرایط CHAS هستند، هنگام مراجعه به کلینیک معتبر CHAS برای نیازهای درمانی خود، یارانه دریافت می کنند.
  هزینه های پزشکی – شهروندان از یارانه قابل توجهی در پلی کلینیک های درمانی سنگاپور و بیمارستان های دولتی برخوردار می شوند.

مرخصی با حقوق

 • مرخصی زایمان مادر- مادر یک کودک تبعه سنگاپور حق دارد 16 هفته مرخصی زایمان بگذارد.
 • مرخصی تولد برای پدر – پدر یک فرزند شهروند سنگاپور حق دارد یک هفته مرخصی پدر بگیرد. پدران همچنین حق دارند 1 هفته از مرخصی زایمان 16 هفته ای را که به عنوان مرخصی مشترک والدین است، به اشتراک بگذارند.
 • مرخصی مراقبت از کودک – والدین یک کودک تبعه سنگاپور زیر 7 سال حق دارند سالانه 6 روز مرخصی مراقبت از کودک بگیرند (با توجه به معیارهای خاصی).
 • تمدید مرخصی از مراقبت از کودک – والدین یک کودک بین 7 تا 12 سال تبعه سنگاپور مجاز به 2 روز مرخصی مراقبت از کودک در سال هستند (با توجه به معیارهای خاصی).
 • مرخصی مراقبت از شیرخوارگان – والدین یک کودک تبعه سنگاپور حق دارند سالانه 6 روز مرخصی مراقبت از نوزادان بدون حقوق دریافت کنند (با توجه به معیارهای خاصی).

مشوق های والدین

 • هدیه نقدی تولد کودک – والدین نوزادان تازه متولد شده به ازای هر فرزند 6000 دلار در دو تولد اول و 8000 دلار برای تولد تولد سوم، چهارم یا بیشتر دریافت می کنند.
 • MediSave – برای حمایت بیشتر والدین کودک تازه متولد شده جهت برنامه ریزی مراقبت ها بهداشتی یک حساب کاربری Medisave CPF با پرداخت 3،000 دلار به ازای هر کودک، ایجاد می شود.
 • حساب توسعه کودک (CDA) – این یک حساب پس انداز ویژه برای کودکان واجد شرایط سنگاپور تا سن 12 سالگی است که دولت تا 6000 دلار برای فرزند اول و دوم و 12،000 دلار برای فرزند سوم و چهارم و 18000 دلار برای فرزند پنجم و پس از آن، پس انداز می کند.
 • تخفیف مالیات والدین ( PTR ) – این تخفیف مالیاتی به شهروندان متاهل سنگاپور داده می شود تا آنها را ترغیب به داشتن فرزندان بیشتر کند. PTR می تواند برای جبران مالیات بر درآمد قابل پرداخت، استفاده شود.

PTR زیر را می توان برای هر کودک واجد شرایط ادعا کرد:

 • کودک اول – 5000 دلار
 • کودک دوم – 10000 دلار
 • کودک سوم و بالاتر – 20000 دلار برای هر کودک.

تسکین مادران شاغل –

مادران شاغل که متاهل، طلاق گرفته یا بیوه که فرزند شهروند سنگاپور دارند، واجد شرایط هستند. برای هر کودک واجد شرایط می توان تخفیف مالیاتی زیر را درخواست کنند:

 • کودک اول- 15٪ از درآمد مادران
 • کودک دوم – 20٪ از درآمد مادران
 • کودک سوم و بالاتر: 25٪ از درآمد مادران به ازای هر فرزند

معایب شهروندی سنگاپور

 • شهروندی دوگانه ندارد.سنگاپور اجازه تابعیت دوگانه را نمی دهد و به همین ترتیب، پس از تأیید تابعیت سنگاپور ، قبل از رسمی شدن شهروند سنگاپور، باید تابعیت خارجی خود را لغو کنید.
 • خدمات ملی پس از رسیدن به سن 16 سالگی، همه شهروندان مرد سنگاپور مجبور به ثبت نام در NS می شوند و پس از سن 18 سال گی آنها به مدت 2 سال به عنوان سربازان تمام وقت ملی خدمت می کنند. پس از اتمام خدمت تمام وقت ، آنها به صفوف سربازان آماده به خدمت ملی عملیاتی سنگاپور (NSmen) می پیوندند.
 • محدودیت برداشت CPF مبلغی از پس انداز CPF را در صورتی که شهروندی سنگاپور خود را لغو کنید، می توانید دریافت نمایید.همین مورد در مورد SPR نیز صدق می کند.ساکنان دائم سنگاپور می توانند 2 سال پس از تایید SPR خود برای تابعیت سنگاپور درخواست کنند.

هزینه های زندگی در سنگاپور

خلاصه هزینه زندگی در سنگاپور به شرح زیر است:

 • هزینه های ماهیانه خانواده چهار نفره: 3270.83 دلار بدون اجاره
 • هزینه ماهانه یک فرد مجرد: 899.32 دلار بدون اجاره.
 • شاخص هزینه زندگی در سنگاپور نسبت به تهران 85.93 درصد بیشتر است.
 • اجاره سنگاپور به طور متوسط 166.39 درصد بالاتر از تهران است.
 • رتبه و رنکینگ هزینه زندگی سنگاپور در میان 459 شهر جهان 38 می باشد.
هزینه های زندگی در سنگاپور

هزینه های زندگی در سنگاپور

خورد و خوراک

هزینه خورد و خوراک در سنگاپور به شرح زیر است:

 • یک وعده غذایی در رستوران ارزان قیمت: 10.55 دلار
 • سه وعده غذا برای 2 نفر در رستوران میان رده: 49.23 دلار
 • مک میل در مک دونالد (یا غذای معادل کمبو): 5.98 دلار
 • کاپوچینو (معمولی): 3.94 دلار
 • پپسی (بطری 0.33 لیتر): 1.32 دلار
 • آب (بطری 0.33 لیتر): 0.99 دلار
 • شیر (معمولی) یک لیتری: 2.25 دلار
 • یک قرص نان تازه سفید (500 گرم): 1.68 دلار
 • یک کیلوگرم برنج سفید: 2.11 دلار
 • 12 عدد تخم مرغ (معمولی ): 2.16 دلار
 • یک کیلوگرم پنیر محلی: 13.97 دلار
 • یک کیلوگرم فیله مرغ: 6.59 دلار
 • یک کیلوگرم سیب: 3.24 دلار
 • یک کیلوگرم موز: 2.65 دلار
 • یک کیلوگرم پرتقال:2.98 دلار
 • یک کیلوگرم گوجه فرنگی:2.13 دلار
 • یک کیلو گرم پیاز: 2.01 دلار
 • یک عدد کاهو: 1.66 دلار
 • بطری 1.5 لیتری آب: 1.38 دلار
 • سیگار 20 نخ (مارلبرو): 10.20 دلار

حمل و نقل عمومی

هزینه حمل و نقل عمومی در سنگاپور به شرح زیر است:

 • بلیط یک طرفه (حمل و نقل محلی): 1.27 دلار
 • گذر ماهانه (قیمت معمولی): 84.40 دلار
 • شروع تاکسی (تعرفه عادی): 2.60 دلار
 • یک کیلومتر تاکسی (تعرفه عادی): 0.42 دلار
 • یک ساعت انتظار تاکسی (تعرفه عادی): 12.66 دلار
 • یک لیتر بنزین: 1.59 دلار

امکانات رفاهی (ماهانه)

قیمت امکانات رفاهی در سنگاپور به شرح زیر است:

 • امکانات اساسی (برق ، گرمایش ، خنک کننده ، آب ، زباله) برای یک آپارتمان 85 متری: 2 105.76 دلار
 • یک دقیقه تماس داخلی با تعرفه موبایل پیش پرداخت (بدون تخفیف یا بسته): 0.16 دلار
 • اینترنت (60 مگابیت بر ثانیه یا بیشتر ، داده های نامحدود ، کابل / ADSL) : 31.03 دلار

ورزش و اوقات فراغت

هزینه ورزش و اوقات فراغت در سنگاپور به شرح زیر است:

 • هزینه ماهانه باشگاه بدنسازی برای یک فرد بزرگسال: 98.53 دلار
 • اجاره زمین تنیس (1 ساعت آخر هفته): 9.77 دلار

مراقبت از کودک

 • پیش دبستانی (یا مهد کودک)، تمام روز، خصوصی، ماهانه برای یک کودک: 871.43 دلار
 • هزینه سالانه دبستان بین المللی به ازای یک کودک: 20،579.28 دلار

پوشاک و کفش

هزینه خرید پوشاک و کفش در سنگاپور به شرح زیر است:

 • خرید شلوار جین (لوئیس 501 یا مشابه آن): 67.15 دلار
 • خرید لباس تابستانی از فروشگاه زنجیره ای ( Zara ، H&M ): 35.67 دلار
 • خرید یک جفت کفش دو نایک (متوسط): 87.10 دلار
 • خرید یک جفت کفش چرمی مردانه: 101.62 دلار

اجاره ماهانه آپارتمان

هزینه اجاره ماهانه آپارتمان در سنگاپور به شرح زیر است:

 • آپارتمان یک اتاق خوابه در مرکز شهر: 1994.97 دلار
 • آپارتمان یک اتاق خوابه خارج از مرکز: 1،300.31 دلار
 • آپارتمان سه اتاق خوابه در مرکز شهر: 3،778.39 دلار
 • آپارتمان سه اتاق خوابه خارج از مرکز: 2،247.33 دلار

قیمت خرید آپارتمان

قیمت خرید آپارتمان در سنگاپور به شرح زیر است:

 • هر متر مربع آپارتمان در خارج از مرکز: 9،699.75 دلار
 • قیمت هر متر مربع آپارتمان در مرکز شهر 18،828.71 دلار

حقوق و کمک هزینه های مالی

میزان حقوق و نرخ سود وام در سنگاپور به شرح زیر است:

 • متوسط حقوق خالص ماهانه (پس از مالیات): 3،297.91 دلار
 • درصد نرخ بهره سالانه وام با 20 سال نرخ ثابت: 2.54 درصد

سوالات متداول در مورد مهاجرت به سنگاپور

1-اقامت دائم سنگاپور چیست؟

اقامت دائم بدان معنی است که شما و خانواده تان می توانید در این کشور زندگی، کار و خرید ملک نمایید. با شما به عنوان بخشی از جامعه محلی ، واجد شرایط دریافت مزایای مختلفی مانند مسافرت به داخل و خارج از کشور بدون محدودیت ، برخورد خواهد شد.

2- چه افرادی واجد شرایط دریافت اقامت دائم سنگاپور هستند؟

دارندگان اجازه کار، همسر یک شهروند سنگاپوری یا مقیم دائم سنگاپور و دارندگان گذرنامه دانشجویی.

3- آیا دارنده اجازه اقامت دائم می تواند برای تعهد کاری از سنگاپور خارج شود؟

بله ، اما باید مجوز ورود مجدد را درخواست دهد. این اجازه برای مدت پنج سال معتبر خواهد بود.

4- چرا باید برای تابعیت سنگاپور اقدام کنم؟

جهت بهره مندی هرچه بیشتر از مزایای کشور سنگاپور و دریافت یارانه یا حقوق مختلف شهروندی

5- آیا من و همسرم باید جداگانه درخواست شهروندی در سنگاپور دهیم؟

حتی اگر همسر شما دارای مدارک معتبر کاری باشد، توصیه می شود با یکدیگر تقاضا دهید و تعهد به زندگی مشترک در این کشور را نشان دهید.

6- چگونه می توانم یک پاس S دریافت کنم؟

شرکت شما باید از طرف شما درخواست این اجازه را ارائه دهد و دریافت آن بستگی به سهمیه شرکت و حقوق شما دارد

7- آیا همسر یک فرد مقیم دائم سنگاپور می تواند برای شهروندی درخواست دهند؟

در صورت داشتن حداقل دو سال اقامت دائم سنگاپور و ازدواج حداقل دو سال قبل از تاریخ درخواست می تواند برای تابعیت سنگاپور درخواست دهد.

8- روند تقاضانامه درخواست اقامت دائم سنگاپور چقدر زمان می برد؟

زمان پردازش حداقل شش ماه از ارسال کامل کلیه اسناد اساسی، زمان می برد.

9- چگونه می توانم مقیم دائم سنگاپور شوم؟

برای تبدیل شدن به یک PR در سنگاپور باید به اداره مهاجرت و بازرسی مرزی (ICA) درخواست مجوز ورود دهید.

10- پس از چه مدت اقامت در سنگاپور میتوانم شهروند این کشور شوم؟

شخصی که بالای 21 سال سن دارد، پس از گذراندن دو سال تحت اقامت دائم در سنگاپور، واجد شرایط درخواست دریافت تابعیت سنگاپور می شود.

11- از چه طریق هایی می توانم شهروندی کشور سنگاپور را به دست آورم؟

شما می توانید از طریق پاس S ، پاس استخدامی، تحصیل، ازدواج با شهروند سنگاپوری و سرمایه گذاری در این کشور برای شهروندی سنگاپور درخواست دهید.

3/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

2 دیدگاه برای “مهاجرت به سنگاپور

 1. ارغوان شمس گفت:

  سلام.شرایط گرفتن ویزای تحصیلی و بعد از اون اقامت در این کشور چطوره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور نیاز است از دانشگاه مقصد خود پذیرش بگیرید و اخذ پذیرش هر مقطع، رشته و دانشگاه، شرایط خاص خود را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *