جمهوری سنگاپورکه از مدرن ترین و مرفه ترین کشورهای جهان است، یکی از مقصدهای جالب مهاجران می باشد. این کشور به عنوان یکی از مقاصد محبوب مهاجرتی در جهان شناخته می شود. بر این اساس در این مقاله به برسی روش های اخذ اقامت این کشور می پردازیم. در این مقاله می خوانید:

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

چرا اقامت در سنگاپور؟

کشور سنگاپور که چهارمین مرکز اقتصادی جهان محسوب می شود، یکی از گران ترین کشورهای دنیا می باشد. زندگی در این کشور به دلیل بالا بودن امنیت اجتماعی، سادگی و سهولت زندگی و امکانات رفاهی بی نظیر بسیار مورد توجه مهاجران می باشد. وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر به همراه امکانات رفاهی و تفریحی شگفت موجب شده است تا کشور سنگاپور یکی از پربازدید کشورهای جهان محسوب شود.این کشور یکی از مرفه ترین و ثروتمندترین کشورهای جهان در زمینه صنعت است که دارای نرخ بیکاری بسیار پایین ۳ درصد می باشد. اما جدا از این مورد امکانات تحصیلی و سرمایه گذاری در این کشور برای مهاجران مناسب می باشد. این کشور در جدیدترین اعلان دولتی اعلام کرده است که اگر سرمایه گذار خارجی بتواند با سرمایه گذاری و انتقال سرمایه خود به این کشور در سال اول سود ۱۱ درصدی برای دولت سنگاپور ایجاد کند، این سرمایه گذار در سال دوم می تواند اقامت دائم این کشور را اخذ کند.در سال های اخیر شاهد افزایش روند مهاجرت متقاضیان ایرانی و مهاجرت تحصیلی به سنگاپور و سرمایه گذاری به این کشور می باشیم. بر این اساس مشاوران و کارشناسان موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در این مقاله به بررسی دقیق روش های اخذ اقامت این کشور پرداخته اند. اگر قصد اخذ اقامت این کشور را دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید و با ما همراه باشید.

اقامت سنگاپور از طریق کار

متقاضیان دریافت اقامت دائم سنگاپور از طریق اخذ ویزای کار سنگاپور می توانند با پیشنهاد کاری Job Offer اقامت این کشور را اخذکنند. متقاضی کار در صورت دریافت دعوتنامه کاری و امضا قرارداد با کارفرمای سنگاپوری می تواند پس از چند سال کار واشتغال اقامت این کشور را دریافت کند. در کشور سنگاپور چند نوع ویزای کاری وجود دارد که در این جا به طور خلاصه به ذکر چند نوع آن می پردازیم:

ویزای کار E یا EP

این ویزا برای متقاضیان حرفه ای با تخصص کاری و متقاضیانی است که دارای مشاغل تخصصی می باشند و قصد کار در کشور سنگاپور را دارند. متقاضی برای اخذ ویزای کاری EP باید دارای مدرک تحصیلی از دانشگاه معتبر باشد و علاوه بر این دارای حقوق ماهانه بیش از ۳۰۰۰ دلار باشد. مدت زمان اعتبار این ویزا در حدود یک تا ۲ سال می باشد و متقاضی می تواند آن را تمدید کند. متقاضیانی که موفق به اخذ این ویزای کاری شوند، می توانند در صورت واجد شرایط بودن برای اخذ اقامت دائم سنگاپور اقدام کنند.

ویزای کار برای کارآفرینان

این نوع ویزا مختص کارآفرینان خلاق و با توانایی ویژه می باشد که قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را در کشور سنگاپور دارند. درآمد کارآفرینان باید حداقل در حدود ۳۰۰۰ دلار باشد تا بتوانند این نوع ویزا را دریافت کنند.

ویزای کار برای کارگران ماهر

این نوع ویزا مختص کارگران ماهر و کارگرانی با مهارت متوسط می باشد. حداقل درآمد این کارگران باید در حدود ۲۲۰۰ دلار باشد و این ویزای کاری بر اساس مهارت حرفه ای، تجربه کاری و سوابق شغلی و همچنین تحصیلات برای آن ها صادر می شود.

ویزای کار آزاد

این نوع ویزا برای افرادی است که بدون نیاز به کارفرما به کسب و کار و فعالیت حرفه ای می پردازند و از شایستگی های فراوانی برخوردار می باشد. حداقل درآمد این افراد باید در حدود ۸۰۰۰ دلار باشد. این ویزا ۵ ساله می باشد و این افراد نمی توانند آن را تمدید کنند.

ویزای کار برای کارآموزان

این نوع ویزا مختص کارآموزان و دانشجویان دوره کارشناسی می باشد که قصد فراگیری و آموزش عملی در مورد شغل های اجرایی در سنگاپور را دارند. حداقل درآمد این افراد باید در حدود ۳۰۰۰ دلار باشد.

اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

ویزای تحصیلی از پرطرفدارترین روش های اخذ اقامت این کشور است. متقاضی با اخذ ویزای تحصیلی بر اساس مدت زمان تحصیل می تواند در این کشور اقامت داشته باشد. متقاضی برای تحصیل درسنگاپور نیازمند مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یا GRE می باشد.متقاضیان تحصیل در این کشور می توانند با اخذ کمک هزینه های دانشجویی و همچنین اخذ مجوز کار دانشجویی و اشتغال پاره وقت بخشی از هزینه های تحصیل در این کشور را تامین کنند. دانشگاه های سنگاپور دارای رتبه های بالایی در رنکینگ ها و رتبه بندی های جهانی می باشند. دانشگاه ملی سنگاپور NUS و دانشگاه فنی نانیانگ NTS دارای رتبه های برتر در رتبه بندی های جهانی می باشند.

برخی از دانشگاه های سنگاپور با دانشگاه های برجسته جهانی مانند دانشگاه ماساچوست MIT همکاری های علمی و پژوهشی و آموزشی دارند.هزینه شهریه دانشگاه NUS در حدود ۱۵.۰۰۰دلار سنگاپور تا ۵۰.۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد. به طور میانگین شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور در حدود ۱۴.۰۰۰ دلار می باشد. هزینه های زندگی در این کشور سالانه در حدود ۱۰.۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی می توانند در عرض چندین ماه در جست و جوی کار مناسب باشند و با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند و پس از ۳ تا ۵ سال کار در این کشور اقامت سنگاپور را دریافت کنند.

اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

اقامت سنگاپور از طریق تحصیل

اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

دولت سنگاپور با ارائه تسهیلات مناسب زمینه لازم در جهت جذب سرمایه گذاری خارجی را در این کشور فراهم کرده است. این کشور با اتخاذ سیاست های تجاری و اقتصادی، کاهش مالیات ها و ایجاد اشتغال، فضای رو به رشد و پررونقی را برای سرمایه گذاری خارجی مهیا کرده است. متقاضی سرمایه گذاری در این کشور می تواند از طریق ثبت شرکت در سنگاپور ، شرکت تجاری و یا خریداری شرکت های فعال در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی سرمایه گذاری در سنگاپور باید ویزای سرمایه گذاری یا طرح PR را اخذ کند.طرح تجاری متقاضی برای ثبت شرکت در این کشور باید دارای توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوب باشد. طرح تجاری متقاضی باید دارای برنامه کاری باشد و پس از اجرا از گردش مالی مطلوبی برخوردار باشد. متقاضی باید در حدود ۲.۵ میلیون دلار سنگاپور برای طرح تجاری خود در این کشور سرمایه گذاری کند. متقاضی با اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور می تواند برای اخذ اقامت همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود اقدام کند.اگر متقاضی مبلغ ۳۰۰ هزار دلار را برای والدین خود سرمایه گذاری کند، می تواند پدر و مادر خود را در این کشور همراه داشته باشد. سرمایه گذاران خارجی با اخذ ویزای سرمایه گذاری در این کشور می توانند پس از ۲ سال اقامت دائم و تابعیت سنگاپور را دریافت کنند.

اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

اقامت سنگاپور از طریق سرمایه گذاری

اقامت سنگاپور از طریق ثبت شرکت

متقاضیان سرمایه گذاری به روش ثبت شرکت باید با یک برنامه و طرح تجاری جدید اقدام به راه اندازی یک شرکت در این کشور کند. متقاضی باید در حدود ۲.۵ میلیون دلار برای این کار سرمایه گذاری کند. متقاضی باید با راه اندازی و فعالیت اقتصادی شرکت تجاری در مدت ۳ سال این شرکت را به سوددهی مطلوب برساند به گونه ای که از گردش مالی خوبی برخوردار باشد.

اقامت سنگاپور از طریق ویزای افرد موفق و هنرمند

دولت سنگاپور به متقاضیانی که در زمینه های هنری، ورزشی و فرهنگی و علمی دارای شهرت جهانی می باشند، اقامت و تابعیت سنگاپور را اعطا می کند. بر این اساس افراد هنرمند و موفق باید در کشور خود شناخته شده باشند. برخورداری از شهرت جهانی و بین المللی به عنوان یک امتیاز بزرگ در نظر گرفته می شود. متقاضی باید در مورد ارائه و تولید محتوای هنری در کشور سنگاپور بسیار فعال و قدرتمند باشد. متقاضی باید اجرای هنر و ورزش و زمینه خاص و توانایی ویژه در سطح بین المللی را به صورت تصویری و یا نمایش و یا اجرا در سطح بین المللی و جهانی دارا باشد.

اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

ساده ترین و راحت ترین روش اقامت سنگاپور ازدواج با شهروند و تبعه این کشور می باشد. ازدواج متقاضی با شهروند سنگاپور باید به صورت رسمی و قانونی در دفتر رسمی ثبت شود. متقاضی باید اثبات کند که این ازدواج صرفا به منظور اخذ اقامت این کشور انجام نشده است و این ازدواج بر پایه علاقه متقابل و تعهد صورت گرفته است. ویزای ازدواج پس از ۲ ماه صادر می شود و پس از گذشت ۳ سال از ازدواج در صورتی که واقعی بودن ازدواج ثابت شود، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کند.متقاضی ازدواج باید با ارائه گواهی و اسناد مالی اثبات کند که توانایی تامین هزینه های زندگی خود و همسر خود در طی زندگی مشترک در کشور سنگاپور را دارا می باشد. ارائه مدارک زیر برای ازدواج الزامی است:

 • مدارک شناسایی و پاسپورت معتبر
 • گواهی تجرد هر دو طرف ازدواج
 • گواهی ازدواج و ارائه آدرس محل زندگی مشترک در سنگاپور
 • اوراق هویتی و شناسایی هر دو طرف ازدواج
اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اقامت سنگاپور از طریق ازدواج

اقامت سنگاپور از طریق تولد

به طور کلی کشورهای جهان به منظور اعطای تابعیت بر اساس دو قانون خون و خاک عمل می کنند. بر اساس قانون خون اگر کودکی در یک کشور مشخص از پدر و مادری متولد شود که دارای تابعیت آن کشور باشند، آن کودک نیز تابعیت آن کشور را اخذ می کند. بر اساس قانون خاک اگر کودکی در خاک یک کشور مشخص متولد شود، صرف نظر از تابعیت پدر و مادر، این کودک تابعیت آن کشور را بر اساس تولد در خاک آن کشور اخذ می کند. کشور سنگاپور از این لحاظ بر اساس قانون خون عمل می کند.

 • اگر کودکی که دارای پدر و مادر با تابعیت سنگاپور است در این کشور متولد شود، این کودک تابعیت سنگاپور را دریافت خواهد کرد.
 • بر اساس قانون خون کودکی که در خاک سنگاپور متولد شود بر اساس تابعیت پدر و مادرش می تواند تابعیت این کشور را دریافت کند.
 • کودکانی که از پدر و مادر نامعلوم در این کشور متولد شوند، تابعیت این کشور را دریافت خواهند کرد.
 • والدین کودک متولد شده به منظور اخذ تابعیت برای کودک خود باید ۴ سال قبل از تولد کودک در این کشور اقامت داشته باشند.

اقامت سنگاپور از طریق پناهندگی

متقاضی اخذ اقامت دائم سنگاپور از طریق پناهندگی می تواند اقامت این کشور را اخذ کند. البته موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی به هیچ عنوان گزینه پناهندگی را به متقاضیان مهاجرت به کشورهای جهان پیشنهاد نمی دهند و ذکر این مطلب در این مقاله صرفا در جهت آگاهی و اطلاع متقاضیان از روش های اخذ اقامت دائم این کشور می باشد و هدف دیگری ندارد. بر اساس کنوانسیون ژنو پناهندی فردی است که بنا به داشتن عقاید مذهبی، اجتماعی، سیاسی و قومی متفاوت در کشور خود امنیت جانی ندارد و در صورت برگشت به کشور خود مورد آسیب و تهدید و حتی مرگ قرار می گیرد.

علی رغم تبعیت مقامات سنگاپور از قوانین کنوانسیون ژنو در حمایت و حفاظت از پناهندگان، این کشور در شرایط مساعد و مطلوبی برای پناهندگی نمی باشد و رفتار مناسبی با پناهندگان ندارد و در مورد پذیرش درخواست پناهندگی پناهندگان سیاست های سختگیرانه ای را در پیش گرفته است. کشور سنگاپور به دلیل کم بودن مساحت در زمره کشورهای کوچک جهان شناخته می شود و دولت این کشور کم بودن فضای زندگی در این کشور را به عنوان دلیل عدم پذیرش پناهندگان در این کشور مطرح می کند. کمیساریای عالی پناهندگان در تلاش است تا متقاضیان پناهندگی به این کشور را به کشور خودشان بازگرداند.

مزایای اقامت در سنگاپور

متقاضیان اخذ اقامت سنگاپور با اقامت و زندگی در این کشور از مزیت های فراوانی برخوردار می شوند. از مهم ترین این مزیت ها موارد زیر را می توان ذکر کرد.

 • زندگی در کشوری آسیایی با بالاترین استانداردهای زندگی
 • وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر
 • برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیلی
 • امکان همراهی همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال متقاضی در این کشور با اخذ اقامت متقاضی
 • وجود امنیت و رفاه اجتماعی
 • ثبات اقتصادی و اجتماعی
مزایای اقامت در سنگاپور

مزایای اقامت در سنگاپور

سخن آخر

در این مقاله روش های اخذ اقامت سنگاپور مورد بررسی قرار گرفت. از مجموع موارد شرح داده شده می توان نتیجه گیری کرد که مهاجرت تحصیلی و سرمایه گذاری بهترین روش های اخذ اقامت کشور سنگاپور می باشد. این کشور با تسهیل روندسرمایه گذاری و حمایت از سرمایه گذاران در سال های اخیر سرمایه های خارجی فراوانی را جذب کرده است.

در صورت نیاز به خدمات مهاجرتی و مشاوره ای، مشاوران موسسه حقوقی و مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، شیراز، اصفهان، تبریز و مشهد با سابقه صدها پرونده مهاجرت تحصیلی و شغلی و آگاهی از جدیدترین قوانین مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرتی را بر اساس شرایط زندگی، سن، تحصیلات و بودجه به شما ارائه می دهند.

سوال های متداول در مورد اخذ اقامت سنگاپور

1- شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های سنگاپور چیست؟

تمکن مالی و مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس و یاGRE

2- اعطای اقامت سنگاپور بر اساس قانون خاک است یا خون؟

قانون خون

3- روش اخذ ویزای کار برای اقامت در سنگاپور چیست؟

پیشنهاد کاری Job Offer از کارفرمای سنگاپوری و اخذ ویزاهای کاری مختلف

4- شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری برای اقامت سنگاپور چیست؟

متقاضی باید دارای طرح تجاری دارای توجیه اقتصادی و سوددهی مطلوب باشد. طرح تجاری باید پس از اجرا از گردش مالی مطلوبی برخوردار باشد.

5- تمکن مالی برای ثبت شرکت در سنگاپور و اخذ اقامت چقدر است؟

سرمایه گذار باید حداقل در حدود ۲.۵ میلیون دلار سنگاپور برای تاسیس آن سرمایه گذاری کند.

6- هزینه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور چقدر است؟

شهریه دانشگاه NUS در حدود ۱۵.۰۰۰ تا ۵۰.۰۰۰ دلار سنگاپور می باشد. به طور میانگین شهریه سالانه تحصیل در دانشگاه های سنگاپور در حدود ۱۴.۰۰۰ دلار می باشد.

7- شرایط اخذ ویزای همراه والدین چیست؟

اگر متقاضی مبلغ ۳۰۰ هزار دلار را برای والدین خود سرمایه گذاری کند، می تواند پدر و مادر خود را در این کشور همراه داشته باشد.

8- پس از چند سال از ازدواج متقاضی می تواند اقامت سنگاپور را اخذ کند؟

۳سال زندگی مشترک

9- شرایط اخذ ویزای کار برای کارآفرینان چیست؟

این نوع ویزا مختص کارآفرینان خلاق می باشد که قصد راه اندازی کسب و کار جدیدی را در کشور سنگاپور دارند و باید دارای درآمد حداقل در حدود ۳۰۰۰ دلار باشند.

10- آیا فقط با تحصیل می توان اقامت سنگاپور را اخذ کرد؟

خیر. دانشجویان پس از تمام شدن دوره تحصیلی با یافتن کار ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل می کنند و پس از ۳ تا ۵ سال کار در این کشور اقامت سنگاپور را دریافت می کنند.

11- مزایای اقامت در سنگاپور چیست؟

زندگی در کشوری آسیایی با بالاترین استانداردهای زندگی وجود جاذبه های گردشگری بی نظیر،برخورداری دانشجویان از بورسیه های تحصیل ،وجود امنیت و رفاه اجتماعی ،ثبات اقتصادی و اجتماعی

5/5 - (2 امتیاز)

2 دیدگاه برای “اقامت سنگاپور 2023

 1. حمید رضا کارساز گفت:

  سلام
  هزینه ی تحصیل برای گرفتن کارشناسی ارشد درفرانسه با یک نفرهمراه حداقل چقدر حدس زده می شود؟ همراه جای خواب وخوارک حداقلی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام هزینه زندگی و تحصیل بسته به شیوه زندگی شما دارد و می توانید آن را مدیریت کنید اما به طور تقریبی ماهیانه حدود 700-800 یورو برای یک شخص دانشجو، هزینه لازم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *