مهاجرت تحصیلی به سنگاپور 2023

مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

کشور سنگاپور علی رغم مساحت کمی که دارد می تواند یک مکان خوب برای زندگی و ادامه تحصیل باشد. این کشور سرمایه گذاری های زیادی را در بخش آموزش و تحصیلات انجام داده است و به همین دلیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سطح بالایی قرار دارند. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با اطلاع از تمامی روش های مهاجرتی می تواند شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور را برای شما عزیزان فراهم کند. دانشگاه های سنگاپور برای پذیرش، استانداردهای بالایی دارند، افرادی که مهارت زبان انگلیسی خوبی نداشته باشند، پذیرفته نخواهند شد.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

کشور سنگاپور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی است. با تحصیل در سنگاپور آینده شغلی شما تضمین خواهد شد. در حال حاضر سنگاپور با تمرکز بر آموزش نوآورانه، ستاره ای درخشان در آموزش عالی بین المللی است. تحصیل در این کشور فرصتی برای اخذ مدرک معتبر در سراسر دنیا با هزینه های مقرون به صرفه فراهم می شود. همچنین به دلیل وجود امکانات و محیط آموزشی مناسب، دانشگاه ها و کالج های سنگاپور جز بهترین های دنیا هستند.

سنگاپور مرکز آموزش عالی با دانشگاه ها و کالج های با کیفیت در سطح جهانی است که در سیستم های اصلی رنکینگ دانشگاه ها به خوبی نمایان شده اند. نه تنها رتبه دانشگاه ها بسیار بالاست بلکه خود کشور سنگاپور نیز شهرت جهانی دارد. بهترین دانشگاه کشور، دانشگاه تکنولوژی نانیانگ (Nan yang Technological University) نه تنها دارای بهترین رتبه در کشور و آسیاست بلکه طبق رنکینگ جهانی Q.S 2018 این دانشگاه رتبه 11 ام را به خود اختصاص داده است. دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) نیز رتبه 15 ام را به خود اختصاص داده است.

سیستم آموزش عالی سنگاپور برنامه های متنوع و گسترده ای در مقاطع مختلف ارائه می دهد. انواع مختلف دانشگاه از جمله دانشگاه عمومی، دانشگاه خصوصی، موسسات پلی تکنیک، موسسات آموزش فنی، دانشگاه خارجی و دانشکده هنر در سنگاپور وجود دارد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارند، باید بدانند که با وجود 4 زبان رسمی، زبان آموزش در این کشور انگلیسی می باشد.

دانشگاه های سنگاپور برای پذیرش، استانداردهای بالایی به خصوص در زمینه زبان انگلیسی دارند. افرادی که مهارت زبان انگلیسی خوبی نداشته باشند، پذیرفته نخواهند شد. هر دانشگاه برای دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان، نمرات آزمون IELTS / TOEFL مشخصی را در نظر گرفته اند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سنگاپور باید به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهند. بنابراین اولین گام ، اطلاع از تاریخ های درخواست، روند درخواست و سایر جزئیات دیگر است. برای آگاهی از این قبیل اطلاعات می توانید به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه و یا با دفتر بین المللی به طور مستقیم در تماس باشید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور

ممکن است محدودیت هایی بر تعداد دوره هایی که می توانید درخواست دهید وجود داشته باشد، بنابراین لازم است از تمام این اطلاعات آگاهی پیدا کنید. پیش از درخواست از دوره های مقدماتی، آزمون ورودی دانشگاه، شهریه و سایر هزینه ها، مصاحبه و تاریخ آزمون ها اطلاعات کسب کنید. مدارک مورد نیاز برای درخواست به دانشگاه های سنگاپور :

 • کپی مدرک دبیرستان
 • کپی رونوشت های آزمون ها . به عنوان مثال رونوشت 11 ساله دبیرستان / SPM/ IGCSE
 • کپی نمرات سایر آزمون ها مانند IELTS/ TOEFL/ C1 Advanced/SAT ,SAT Subjects/ AP/ ACT
 • کپی پاسپورت ، گواهی تولد، کارت شناسایی
 • کپی گواهی های استعدادهای خاص و یا دست یافته های منحصر به فرد در فعالیت های درسی و رقابت ها (در صورت وجود) مانند مدال المپیاد علوم بین المللی،جوایز برتر ملی، رتبه عالی در آزمون ورودی دانشگاه های برتر
 • کپی گواهی پزشکی، در صورت وجود بیماری سخت و یا معلولیت (در صورت وجود)
 • کپی سوابق کیفری (در صورت وجود)

شرایط اخذ ویزای دانشجویی سنگاپور جهت مهاجرت تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل در سنگاپور به پاس تحصیلی نیاز دارند. برخی از دانشجویان برای ورود به کشور علاوه بر پاس به ویزای تحصیلی نیز احتیاج دارند. زمانی که در دانشگاه درخواستی، پذیرفته شدید، دانشگاه برای ویزای تحصیلی سنگاپور شما درخواست خواهد داد. با این حال شما باید برای پاس تحصیلی به اداره مهاجرت و ایست بازرسی (ICA) از طریق سیستم ثبت نام و درخواست آنلاین پاس تحصیلی (SOLAR) دو ماه پیش از شروع دوره دانشگاه درخواست دهید. پس از پذیرش در دانشگاه می توانید به سیستم SOLAR دسترسی پیدا کنید و مدارک زیر را ارسال نمایید :

 • ای فرم 16
 • اطلاعات پاسپورت
 • آدرس دانشگاه
 • آدرس ایمیل
 • یک قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت

پس از ورود به سنگاپور ، باید برای دریافت پاس تحصیلی به ICA مراجعه و مبلغ60 دلار را پرداخت کنید. پروسه درخواست پاس تحصیلی برای دانشجویانی است که به ویزا نیاز دارند با دانشجویانی که به ویزا نیاز ندارند، مشابه است. با این تفاوت که شما به ویزا نیاز دارید و باید فرم درخواست پاس تحصیلی را در کشور خود تکمیل کنید. دانشجویانی که برای ورود به سنگاپور به ویزا نیاز ندارند می توانند پس از ورود به سنگاپور برای پاس تحصیلی درخواست دهند. توجه داشته باشید که دانشجویان از برخی کشور ها برای ورود به سنگاپور به ویزا نیاز دارند.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در سنگاپور

گزینه های کاری زیادی برای افرادی که به تازگی مدرک تحصیلی خود را در سنگاپور اتخاذ کرده اند، وجود دارد. گرچه پیدا کردن شغل در سنگاپور ساده نیست، اما این کشور به دنبال خارجیانی با استعدادهای درخشان در زمینه های مختلف می باشد. دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار هستند ،باید برای دریافت پاس معتبر( مجوز کار) اقدام کنند تا بتوانند در کار مورد نظر استخدام شوند. دو دسته اصلی شغلی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد :

 • کارکنان حرفه ای
 • کارکنان ماهر و نیمه ماهر

مشاغل/ کارکنان حرفه ای : این دسته به سه زیر گروه تقسیم می شود:

 • پاس استخدام(employment pass)
 • پاس ورود (enter pass)
 • پاس شخصی استخدام (personalized employment pass)

پاس استخدام(employment pass): یکی از محبوب ترین روش های کار پس از تحصیل در سنگاپور می باشد. این پاس برای تمام دانشجویان از ملیت های مختلف موجود می باشد و تنها مخصوص داوطلبان واجد شرایط می باشد. شرایط : افراد برای واجد شرایط بودن پاس استخدام باید :

 • پیشنهاد شغلی از طرف یک موسسه در سنگاپور داشته باشند .
 • در رشته های تخصصی، مدیریت و یا اجرایی کار کرده باشند.
 • حداقل حقوق پیشنهادی 3300 دلار باشد. ( از 1 ژانویه این مبلغ افزایش یافته و به 3600 دلار رسیده است.) در حقیقت افراد با صلاحیت تر ، حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد.
 • دست یافته های آموزشی و تحصیلی خوبی داشته باشند.

درخواست برای پاس استخدام بر اساس شایستگی هر فرد و با توجه به رنکینگ های کشوری و جهانی و استانداردهای ثبت نام سنجیده می شود. در نتیجه دانشجویان از دانشگاه های برتر سنگاپور نسبت به دانشجویان از دانشگاه های معمولی در اولویت قرار دارند. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که افراد با مدرک تحصیلی قابل قبول، واجد شرایط این پاس باشند، بر عکس این قضیه نیز امکان پذیر است. ممکن است داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی قابل قبولی نباشند، درخواست کار پس از تحصیل آنها تایید شود.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در سنگاپور

نحوه درخواست پاس استخدام، متقاضیان نمی توانند شخصا برای این پاس درخواست دهند، بلکه کارفرما یا آژانس کاریابی می تواند از جانب متقاضیان درخواست دهد. پاس ورود (enter pass):اگر کسی تمایل به کار کردن برای شخص ثالث نداشته باشد و بخواهد بیزنس خود را در سنگاپور راه اندازی کند ، باید برای پاس ورود درخواست دهد. شرایط:

 • متقاضی باید بیزنس خود را در اداره accounting and corporate regulatory ثبت کند.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز 50000 دلار است.
 • متقاضی باید صاحب حداقل 30 % از سهام شرکت باشد.

پاس شخصی استخدام (personalized employment pass): این نوع پیشرفته پاس استخدام است. این پاس مشاغل بیشتری را در بر می گیرد. به علاوه معیارهای لازم برای این پاس برای دانشجویان بین المللی این است که ابتدا برای پاس استخدام درخواست دهند ، سپس می توانند با پاس شخصی استخدام کار کنند. برای واجد شرایط بودن کار پس از تحصیل با این پاس، متقاضی باید دارای پاس استخدام با حداقل حقوق ثابت ماهانه 12000 دلار باشد.

علاوه بر مجوزهای کار ذکر شده ، مجوزهای دیگری نیز وجود دارد که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های سنگاپور با آن مجوز ها می توانند کار کنند. برای واجد شرایط بودن این گونه مجوزها، درآمد ماهانه متقاضی باید حداقل 2200 دلار باشد. این مجوز برای کارهای در سطح متوسط مانند تکنیسین مناسب می باشد. این نوع مجوزها برای ملیت های مختلف موجود می باشد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

یکی از نگرانی های اصلی ای که دانشجویان هنگام تصمیم در مورد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور در ذهن دارند مخارج و شهریه هایی است که باید هزینه ی آن را متحمل شوند. در پایین جدولی از شهریه های تخمینی برای هر دوره آورده شده است تا به برنامه ریزی بودجه ی شما پیش از تصمیم به ادامه ی تحصیل در سنگاپور کمک نماید. مقطع تحصیلی شهریه ی سالانه بر مبنای دلار آمریکا:

 • پایه/پیش دانشگاهی 8500 – 12800
 • دیپلم 4000 – 13000
 • لیسانس 22000 – 43000
 • کارشناسی ارشد 3000 – 50000 (دوره های غیر پزشکی)
 • 50000 – 90000 (دوره های پزشکی)
 • 22000 – 35500 (دوره های غیر پزشکی)
 • 35500 – 65000 (دوره های پزشکی)

سنگاپور از دلار سنگاپور (SGD) به عنوان ارز رایج خود استفاده می کند. برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های بسیاری نیز وجود دارد. برخی از این کمک هزینه ها توسط وزارت تحصیلات سنگاپور تامین می شوند و برخی دیگر هم توسط موسسات خصوصی. موسسات دولتی عموما نسبت به موسسات خصوصی شهریه ی کمتری را طلب می کنند. دانشجویان بین المللی همچنین باید هزینه های زندگی شان را هم مد نظر داشته باشند.

یک دانشجوی بین المللی در سنگاپور به طور متوسط ماهانه بین 750 تا 2000 دلار را صرف هزینه های زندگی اش می نماید. البته این ارقام بسته به سبک زندگی و دوره ی تحصیلی افراد متغیر است. شما می توانید در طول ترم تحصیلی حداکثر به میزان 16 ساعت در هفته کار کنید و در تعطیلات هم به صورت تمام وقت می توانید مشغول به کار باشید. اگر قصد داشته باشید که جایی مشغول به کار شوید ابتدا باید تاییدیه ی موسسه ی خود را دریافت کرده باشید. هزینه های ماهانه بر حسب دلار:

 • اسکان: 200 تا 700 دلار، هزینه ها بسته به منطقه ی جغرافیایی، نوع محل اقامت، امکانات ارائه شده و تعداد افراد سهیم در پرداخت اجاره، متغیر است.
 • قبوض (شامل آب و برق) 40 تا 100 دلار، در صورت اقامت در هاستل این موارد حذف می شود.
 • غذا: با احتساب 10 تا 15 دلار در هر روز برای سه وعده ی غذایی، 300 تا 450 دلار در ماه
 • حمل و نقل: 50 دلار در ماه که به مسافت و نوع وسیله ی مورد استفاده وابسته است.

نکته: دانشجویان تمام وقت می توانند از امتیاز سفر رایگان با MRT و اتوبوس های شهری استفاده نمایند. هزینه ی ارتباطات: 50 دلار که با شکل استفاده و بسته های تشویقی موجود برای خدمات تلفن، خدمات موبایل و خدمات دسترسی به اینترنت، متغیر خواهد بود. اطلاعات تکمیلی را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *