مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه

اقدام به مهاجرت از اقداماتی است که نیاز به بررسی های فراوان دارد و می بایست تمام جوانب آن در نظر گرفته شود. ترکیه از جمله کشورهایی است که به دلیل داشتن مزایای بسیار به مکان بسیار مناسبی جهت مهاجرت تبدیل شده است. کارشناسان موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی، در مقاله پیش رو مطالب بسیار مفیدی را درباره مهاجرت به ترکیه و شرایط زندگی در ترکیه در اختیار شما قرار داده اند.

مزایای کشور ترکیه برای مهاجرت

بدون شک درست است که دریافت شهروندی از سایر کشورها در سراسر جهان از مزایای بسیاری برخوردار است. وترکیه کشوری ست که در این زمینه مورد توجه بسیاری از خارجیان قرار گرفته است. پیشینه تاریخی ترکیه. ثروت فرهنگی. موقعیت استراتژیک ، رشد اقتصادی، موقعیت جغرافیایی، آب و هوا و طبیعت آن باعث شده است که ترکیه از سایر کشورهای جهان متمایز شود.

سرمایه گذاران و کارآفرینان داخلی و خارجی هنگام دریافت پاسپورت ترکیه از امتیازاتی برخوردار می شوند. تحقیقات نشان می دهد که فروش املاک رو به افزایش میباشد، به این معنی که افرادی که به ترکیه سفر می کنند به دلایل مختلف تصمیم به تسویه حساب گرفته اند. یکی از دلایلی که باعث جذابیت ترکیه شده است این است که شاهد تمدن های زیادی بود و دارای 12000 سال سابقه است.

ما در شهرهای محبوب ترکیه، بهترین امکانات را ارائه می دهیم مثلا اگر زندگی در سواحل را دوست دارید و میخواهید زندگی شما به گونه ای باشد که احساس کنید در تعطیلات به سر می برید، آنتالیا و منطقه مدیترانه ای اگر مکان های ارام و همراه با آرامش را دوست دارید، مکان هایی مثل ترابزن و منطقه دریای سیاه_ اگر شما می خواهید در قلب ترکیه زندگی کنید ، استانبول شهر مناسبی برای شماست.

موقعیت جغرافیایی یکی دیگر از عوامل مهم است. ترکیه مانند پلی بین اروپا و آسیاست و نقش موثری را در مسیر تجارت ایفا می کند. موقعیت ژئواستراتژیک ترکیه هم از نظر سیاسی و هم از امتیازات شهروندی بالایی برخوردار است. در آینده ای نزدیک ترکیه می تواند مرکزیت بین اروپا و اروپای غربی باشد. به نظر نمی رسد که یک مرکز گذار از خاور دور به خاور نزدیک یک رویا باشد.

آب و هوا و طبیعت ترکیه آن را به بهشتی روی زمین تبدیل کرده است. ترکیه کشوری بی نظیر با زیبایی های طبیعی ست. مناطق سرسبز، علفزارهای ساحلی، طلای خالص، مراتع و دشت های مسطح. به لطف این ویژگی ها، بخش گردشگری از جایگاه مهمی در انتخاب گذرنامه ترکیه ای برخوردار است.

رشد اقتصادی ترکیه، جایگاه این کشور را در جهان مشخص می کند. مطابق با دیدگاه جدید ترکیه مبنی براینکه ترکیه از سرمایه گذاران و کارآفرینان داخلی و خارجی حمایت می کند. استراتژی رشد ترکیه مبتنی بر حمایت از اقتصاد است.حمایت از منابع جدید و منابع پایدار بر اساس تحولات در دراز مدت.

ترکیه از نزدیک پیشرفت فناوری را حمایت می کند. دولت ترکیه می داند که حمایت از پیشرفت فناوری گامی اساسی ست زیرا که عصر پیشرفت فناوری ست. دولت ترکیه از هر دو سرمایه گذار داخلی و خارجی حمایت می کند. همچنین نشان می دهد که تابعیت ترکیه مملو از فرصت های عالی برای سرمایه گذاران و بازرگانان است.

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

شرایط مهاجرت به ترکیه از طریق تحصیل

جالب و خیره کننده و کاملاً متفاوت فقط معدود کلماتی است که می تواند تحصیل دانشگاهی در کشور ترکیه را توصیف کند.کشور ترکیه در تقاطع شرق و غرب همچنان یک مقصد نمادین برای تحصیل یا تعطیلات است.  این واقعیت که ترکیه هم به اروپا و هم به آسیا نزدیک هستند، باعث می شود بسیاری از دانشجویان بین المللی قصد تحصیل در دانشگاه های ترکیه را داشته باشند.

این کشور دارای 206 مؤسسه آموزش عالی است که پذیرای حدود هشت میلیون دانشجو است و تقریباً 120 عدد از آن ها دانشگاه دولتی هستند در حالی که بقیه به صورت بنیادهای خصوصی غیر انتفاعی تاسیس شده اند.

در کل ده موسسه ترکی در رده بندی دانشگاه های جهانی QS 2019 قرار دارند همچنین دانشگاه Koç با رتبه 448 و دانشگاه بیل کن با رتبه 456 در رتبه بندی 500 دانشگاه برتر حضور دارد. سیستم آموزش عالی ترکیه به عنوان یکی از جوان ترین های جهان، جایگاه چشمگیری دارد در سال 1970 فقط هشت موسسه در ترکیه وجود داشته است.

 با توجه به اینکه کشور ترکیه از سوی بورس مالی فایننشال تایمز به عنوان یک اقتصاد پیشرفته در حال ظهور طبقه بندی شده است، رتبه بندی تحصیلات در دانشگاه های اقتصاد نوظهور هایر تایمز در سال 2019 به خوبی نحوه عملکرد این کشور در شرایط فعلی را نشان می دهد. در کل 23 دانشگاه ترکیه در رتبه بندی ها شرکت دارند و 6 دانشگاه در 100 دانشگاه برتر حضور دارند، در حالی که دانشگاه سابانجی با رتبه بیستو دانشگاه کوچ با رتبه 26 در بین 50 دانشگاه برتر قرار دارند.

دوره های تحصیلی مدرک محور در ترکیه

 بیشتر دوره های لیسانس ترکیه به طور متوسط چهار سال طول می کشد تا تمام وقت (بیش از هشت ترم) تمام شود. این مقطع را می توان از طیف وسیعی از رشته ها، از مدیریت مشاغل، اقتصاد و ریاضیات گرفته تا طراحی مد، گردشگری و مهمان داری پشت سر گذاشت.

 استثناء این مقطع شامل دوره های معماری، دندانپزشکی و دامپزشکی و داروسازی است که شامل پنج سال تحصیل و پزشکی که شامل شش سال می شود

مقطع کارشناسی ارشد

کارشناسی ارشد در ترکیه (و دیپلم معادل مهندسی عالی) برای تکمیل به صورت تمام وقت دو سال زمان می برد. دانشگاه های ترکیه دوره های کارشناسی ارشد را با تکمیل پایان نامه و یا بدون آن ارائه می دهند. در صورت انتخاب دوره های حاوی پایان نامه، طیفی از ماژول ها و همچنین نوشتن و ارائه پایان نامه در ترم دوم سال دوم خود را مطالعه خواهید کرد. اگر در یک دوره غیر پایان نامه ای ثبت نام کنید، ماژول های بیشتر به همراه گزینه دروس خارج از رشته دروس خود را پشت سر میگذارید.

موضوعات محبوب کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است:

 • مدیریت کسب و کار
 • مهندسی صنایع
 • فناوری اطلاعات (IT)
 • روابط بین المللی زیست شناسی مولکولی و ژنتیک.

دکترا

 دوره های دکتری به طور معمول بسته به ماهیت دوره، سه تا چهار سال زمان می برد و تمایل به دنبال یک فرآیند دارای ساختار را دارد. دکترا در ترکیه بر خلاف معادل انگلیسی اش، تحت نظارت کمیته به جای یک فرد قرار می گیرد.

 تبادل دانشجو

دانشجویانی که در دانشگاه انگلستان ثبت نام کرده اند میتوانند در برنامه اراسموس اتحادیه اروپا برنامه ای که تحصیل، آموزش، جوانان و ورزش پشتیبانی می کند، شرکت کنند.

که اینگونه این امکان برای دانشجویان فراهم می شود که بخشی از دوره تحصیلی خود را در خارج از کشور بگذرانند. فرصت های مطالعاتی بین سه تا 12 ماه به طول می انجامد و برای هر دانشجویی که در یکی از هزاران موسسه وابسته به این طرح ثبت نام کرده اند آزاد است.

مهاجرت کاری به ترکیه از طریق تخصص

مهاجرت کاری به ترکیه از طریق تخصص

مهاجرت کاری به ترکیه از طریق تخصص

بیشتر خارجی ها باید همزمان با ویزای کاری خود درخواست مجوز کار دهند. این بدان معناست که شما درخواست ویزای کار خود را به همراه مدارک لازم به سفارتخانه یا کنسولگری ترکیه در کشور خود ارسال خواهید کرد، در حالی که کارفرمای شما اسناد لازم را به MLSS ارسال می کند.

با این وجود، امکان درخواست مجوز کار از داخل ترکیه نیز وجود دارد. در صورتی که قبلاً اجازه کار برای فرد خارجی صادر شده باشد و حداقل 6 ماه از اعتبار این مجوز باقی مانده باشد، مجاز به انجام این کار می باشد. خارجیانی که به عنوان گردشگر وارد ترکیه شده اند، مجوز کار ندارند.

مراحل درخواست اجازه کار

صرف نظر از این که آیا از داخل یا خارج از ترکیه برای اجازه کار درخواست می دهید، نیاز به یک قرارداد کاری یا پیشنهاد شغلی دارید. هنگامی که شما و کارفرمایان درخواست خود را ارسال کردید، MLSS ظرف 90 روز این درخواست را بررسی می کند.

در صورت تأیید درخواست شما، باید شخصاً به سفارتخانه بروید تا مهر ویزای کاری و اجازه کار در گذرنامه شما زده شود. اگر از داخل ترکیه درخواست می دهید می توانید ویزا و اجازه خود را از دفاتر MLSS در آنکارا دریافت کنید.

در آخر، شما باید ظرف 30 روز پس از ورود به ترکیه برای اجازه اقامت اقدام نمایید و در شعبه خارجی پلیس محلی نزدیک به کارفرمای خود درخواست دهید. تا زمانی که مجوز کار، ویزای کار و اجازه اقامت خود را دریافت نکردید، اجازه شروع کار را ندارید. به عنوان یک نیروی کار خارجی، به دلیل محدودیت های دولت در زمینه استخدام، در بعضی از زمینه های کاری به سختی می توانید مشغول به فعالیت شوید از جمله حقوق، پزشکی و استخراج معادن.

 اگر امیدوار هستید که انگلیسی را به عنوان یک زبان خارجی تدریس کنید یا وارد صنعت گردشگری شوید، شانس آوردید – نیروهای خارجی انگلیسی زبان بسیار محبوب هستند به ویژه در این بخش ها. اگرچه نیازی به تسلط به زبان ترکی ندارید، برای موفقیت در کار خود، حداقل به درک کافی از این زبان نیاز دارید.

 الزامات زبان

 براساس اجوکیشن فرست (EF)، ترکیه از امتیاز مهارت انگلیسی بسیار پایینی برخوردار است در حالی که نیمی از جمعیت قادر به صحبت کردن به آن زبان هستند. با اینکه انگلیسی یک نوع ارتباط منطقی و متداول در تجارت در شهرهای بزرگ مانند آنکارا و استانبول محسوب می شود، شما بدون حداقل درک کمی از زبان ترکی با مشکل مواجه خواهید شد.

ممکن است قبل از ورود به کشور آزمون زبان استانداردی وجود نداشته باشد اما داشتن درک زبان ترکی باعث افزایش چشم انداز شغلی شما و اطمینان از کار شما در سطح استاندارد می شود.

مهاجرت به ترکیه از سرمایه گذاری

آیین نامه مربوط به استفاده از کد شهروندی ترکیه اخیراً اصلاح شد. مطابق آیین نامه جدید، خارجی هایی که حداقل یکی از گزینه های سرمایه گذاری ذکر شده در زیر را برآورده کنند، می توانند تابعیت ترکیه (TC) را در سال 2019 برای خود و همچنین خانواده های خود به دست آورند:

 • گزینه (الف) تصریح می کند که حداقل شرط سرمایه گذاری در املاک (املاک و مستغلات) به مبلغ 250 هزار دلار آمریکا به شرط عدم فروش ملک سرمایه گذاری شده طی 3 سال آینده انجام می شود. این مبلغ اخیراً از 1 میلیون دلار آمریکا به 250 هزار دلار آمریکا (یا ارزش برابر با لیر ترکیه) کاهش یافته است.
 • گزینه (ب) برای سپرده حداقل 3 سال در یکی از بانکهای ترکیه نیاز به 500 میلیارد دلار پول نقد (یا ارزش برابر با لیر ترکیه) دارد. 
 • گزینه (پ) ایجاب می کند که سرمایه گذاری ثابت سرمایه حداقل 500 دلار دلار (یا معادل برابر با لیر ترکیه) انجام شود. این سرمایه گذاری باید توسط وزارت صنعت و فناوری تأیید شود.
 • گزینه (ج) نشان می دهد که TC به شرطی قابل دستیابی است که اوراق قرضه و صورت حسابهای دولتی به شرط نگهداری آنها برای حداقل 3 سال خریداری شود. و این سرمایه گذاری باید توسط وزارت خزانه داری و دارایی تأیید شود.
 • گزینه (دو) پیش بینی می کند که در صورت سرمایه گذاری در تراست سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ترکیه، می توانید TC را بدست آورید، یا سهام صندوق سرمایه گذاری را با حداقل مبلغ 500 دلار آمریکا خریداری کنید.

این بدان معنی است که شما می توانید TC را برای خود و همچنین برای اعضای خانواده خود بدست آورید: همسر و فرزندانتان زیر 18 سال (شامل 18 سال نیز می شود) با انجام یکی از گزینه های سرمایه گذاری فوق با توجه به انتخاب شما، و با رعایت درست شرایط لازم کسب کنید.

اخذ تابعیت ترکیه برای همه اعضای خانواده چقدر طول می کشد؟

برای به دست آوردن تابعیت ترکیه و گذرنامه های ترکیه برای متقاضی اصلی (سرمایه گذار) و سایر اعضای خانواده معمولاً حدود 3-6 ماه زمان می برد به شرط آنکه تمام اسناد و مدارک آماده و بر اساس مقررات گردآوری شده باشند، و کارهای قبل و بعد از سرمایه گذاری به درستی انجام شود و این موارد با جدیت پیگیری شود. با بندهای اضافی اخیر در قانون، کل دوره برای به دست آوردن شهروندی کامل ترکیه برای کلیه اعضای خانواده فقط در سال 2019 به 60 روز کاهش یافته است.

پناهندگی در ترکیه

ترکیه همچنان میزبان بیشترین تعداد پناهنده در سراسر جهان است، زیرا تعداد افرادی که به دلیل درگیری، خشونت و آزار و اذیت به اجبار در سراسر جهان آواره شده اند به سطح بالایی رسیده است. در حال حاضر ترکیه میزبان بیش از 3.6 میلیون پناهنده سوری ثبت شده به همراه بیش از 365،000 نفر از سایر ملیت ها است.

جمهوری ترکیه یکی از طرفین کنوانسیون پناهندگان 1951 و پروتکل 1967 است و محدودیت جغرافیایی کنوانسیون 1951 را حفظ می کند، بنابراین اسکان مجدد به یک کشور غیر اتحادیه اروپا را به عنوان مطلوب ترین راه حل برای پناهندگان که به دلیل حوادثی که در خارج از اروپا رخ داده است، حفظ کرده است. ترکیه برای ایجاد یک سیستم موثر پناهندگی ملی مطابق با استانداردهای بین المللی اصلاحات قانونی و نهادی را انجام داده است.

پناهندگی در ترکیه

پناهندگی در ترکیه

در آوریل 2013، اولین قانون پناهندگی همیشگی در ترکیه، قانون خارجی ها و حمایت های بین المللی، توسط پارلمان تصویب شد و در 11 آوریل 2014 لازم الاجرا شد. این قانون ستون های اصلی سیستم پناهندگی ملی ترکیه را پایه ریزی می کند و مدیریت مهاجرت (DGMM) به عنوان نهاد اصلی مسئول سیاست گذاری و دادرسی برای همه خارجی ها در ترکیه است. ترکیه همچنین مقررات حمایت موقت را در 22 اکتبر 2014 تصویب کرد، که حقوق و تعهدات را به همراه مراحل مربوط به افرادی که در ترکیه حمایت موقت می شوند، تعیین می کند.

درخواست های مربوط به حمایت های بین المللی به “استانداری ها” به صورت حضوری انجام می شود و این نشان می دهد كه از متقاضیان انتظار می رود كه به طور شخصی به PDMM مراجعه کنند و شخصاً درخواست خود را ارائه دهند. درخواست نامه ها برای پناهندگی بین المللی توسط یک وکیل یا نماینده قانونی قابل انجام نیست. اما، شخص همچنین می تواند به نمایندگی از اعضای خانواده همراه، تعریف شده برای پوشش همسر، فرزندان خردسال و فرزندان بزرگسال وابسته، مطابق ماده 3 (1) (آ) FLIP درخواست کند، در صورتی که شخصی بخواهد برای اعضای خانواده بزرگسال درخواست نامه پر کند، تأیید کتبی فرد باید همراه باشد.

 مطابق قانون، برای متقاضیانی که از لحاظ جسمی قادر به مراجعه به محل های PDMM به منظور درخواست حمایت بین المللی نیستند، ممکن است مقامات PDMM به محل متقاضی هدایت شوند تا درخواست را پردازش کنند. در همین ارتباط، مصاحبه های ثبت با افراد زیر سن قانونی بدون همراه و سایر افرادی که قادر به گزارش در محل های ثبت شده در استان نیستند، ممکن است در مکان هایی که در آن قرار دارند انجام شود.

ماده 65 FLIP محدودیت زمانی را برای اشخاصی كه درخواست چنین درخواستی را دارند، چه در سرزمین، چه در بازداشت و چه در مرز، تعیین نمی کند. با این حال، به نظر می رسد که ماده 65 (4) مسئولیت مراجعه به مقامات ذیصلاح را “در یک زمان معقول” به متقاضیان تحمیل می کند، به عنوان پیش شرطی که از مجازات ورود یا اقامت غیرقانونی نجات یابد. ارزیابی اینکه آیا یک درخواست نامه “در مدت زمان معقول” ارائه شده است، باید به صورت فردی انجام شود.

بررسی اولویت بندی و پردازش سریع 

افراد با نیازهای خاص باید با توجه به به حکم درخواست نامه های پناهندگی بین المللی “با توجه به تمام حقوق و صورتجلسات” در اولویت قرار بگیرند. در عمل، علیرغم موانع شدید برای ثبت، افراد با نیازهای خاص مانند زنی در ماه های پایانی بارداری، افراد با نیازهای شدید مراقبت های بهداشتی، یا کودکان بدون همراه از اولویت بندی در ثبت درخواست نامه های پناهندگی بین المللی در PDMM برخوردار می شوند. 

مهاجرت و اخذ اقامت ترکیه از طریق ازدواج

یک خارجی ، کسی که همسر یک شهروند ترکی ست می تواند حق شهروندی ترکیه را داشته باشد. اگر شرایط خاصی را برآورده کند. به عبارت دیگر، ازدواج با یک شهروند ترکیه به طور خودکار تابعیت ترکیه را به یک خارجی نمی دهد. شخصی که با یک شهروند ترکی به مدت حداقل 3 سال ازدواج می کند و ازدواجشان ادامه دارد، می تواند برای اقامت ترکیه درخواست دهد. متقاضیان موظفند:

 • به عنوان خانواده با یکدیگر زندگی کنند
 • از هرگونه فعالیتی که ناسازگار با خانواده است، امتناع ورزند.
 • در موقعیتی نباشند که مانع امنیت ملی و نظام عمومی ست.
 • اگر زوجی که حق شهروندی ترکیه را دارد در طول مدت زمان درخواست بمیرد، شرط زندگی مشترک لازم نیست.

 ازدواج باید طبق قانون اقامت دائم احزاب و یا قوانین ترکیه معتبر باشد. متقاضی باید مدارکی را ارائه دهد که نشان دهنده اعتبار ازدواج فعلی ست. که این شامل مستنداتی ست که نشان دهنده اعتبار طلاق قبلی ست. (یعنی اگر یکی از همسران قبلا با شخص دیگری ازدواج کرده باشد، یا از نظر روحی بیمار بوده و قابل به درک ازدواج نمی باشد، طبق قوانین ترکیه این ازدواج باطل تلقی می شود).

بی اعتبار بودن ازدواج موجب از دست رفتن تابعیت ترکیه نمی شود، به شرط آنکه زوج خارجی زمان ازدواج حسن نیت داشته باشد. که در غیر اینصورت وی در زمان تاریخ اعتبار، تابعیت خود را از دست می دهد.

شخصی که شرایط فوق را برآورده کند، بطور خودکار تابعیت ترکیه را بدست نمی آورد. کمیسیون هایی برگزار می شود و بررسی میکنند که آیا متقاضی واجد شرایط اخذ تابعیت هست یا خیر که شامل بررسی اعتبار ازدواج و همچنین مصاحبه با همسران است که آیا این ازدواج صحت دارد یا خیر.

و پوشه کسانی که شرایط لازم را محقق نموده اند به وزارت امور خارجه ارسال می شود که پس از معاینه توسط وزارت تصمیم برای اعطای تابعیت گرفته می شود.

سوالات متداول درباره شرایط مهاجرت به ترکیه

مزایای مهاجرت به ترکیه چیست؟

اصلی ترین مزیت مهاجرت به ترکیه برای ایرانیان نزدیکی آن است و افراد می توانند به راحتی به کشور رفت وآمد داشته باشند. همچنین موقعیت جغرافیایی، موقعیت استراتژیک و آب و هوای آن از دیگر مزیت های این کشور می باشد.

آیا می توان از طریق تحصیلی به ترکیه مهاجرت کرد؟

بله، ترکیه با داشتن بیش از 206 موسسه آموزش عالی، طی سال های اخیر با جذب دانشجویان بین المللی بی شمار به یکی از مقاصد محبوب تحصیلی جهت رشته ها و مقاطع مختلف تبدیل شده است.

جهت مهاجرت کاری به ترکیه، دانش زبان ترکی لازم است؟

بله، با توجه به اینکه مردم ترکیه به زبان ترکی استانبولی صحبت می کنند، یکی از شرایط لازم که کارفرمایان ترک به آن دقت می کنند، دانش زبان ترکی است.

با مهاجرت سرمایه گذاری به ترکیه و ثبت شرکت، امکان اخذ اقامت دائم این کشور وجود دارد؟

بله، با استخدام پنج نیروی ترک و پرداخت بیمه و مالیات آن ها و پس از گذشت 5 سال، شخص می تواند جهت اقامت دائم درخواست دهد.

آیا با مهاجرت از طریق ازدواج می توان اقامت دائم ترکیه را اخذ کرد؟

بله، ازدواج با یک تبعه ترک در ابتدا به اقامت سه تا پنج ساله متقاضی منجر می شود و پس از آن در صورت تداوم ازدواج، اقامت دائم را نیز به دنبال خواهد داشت.

کشور ترکیه در بحث تولد فرزند، تابع سیستم خاک است یا سیستم خون؟

ترکیه تابع سیستم خون است. بدین معنی که تنها در صورتی که پدر و مادر دارای تابعیت ترکیه باشند، فرزند آن ها نیز تبعه ترکیه می شود و تنها متولد شدن در خاک ترکیه(سیستم خاک) کافی نیست.

آیا مهاجرت به ترکیه از راه پناهندگی امکان پذیر است؟

ترکیه پناهجویان را به طور موقت حمایت می کند و پس ازمدتی کوتاه آن ها به سایر کشورها هدایت می کند که راهی بسیار پر خطر است. بنابراین مهاجرت به ترکیه از این راه به هیج عنوان توصیه نمی شود.

فرهنگ مردم ترکیه جهت زندگی و مهاجرت به این کشور چگونه است؟

مردم ترکیه عموما مردمی خونگرم و مهربان هستند و با مردم کشور ما اشتراکات فرهنگی بسیاری دارند.

هزینه زندگی در ترکیه پس از مهاجرت چه میزان است؟

هزینه زندگی در ترکیه ارتباط مستقیم با نوع زندگی فرد دارد. اما به طور میانگین هزینه زندگی هر فرد به صورت ماهیانه 500 تا 500 یورو خواهد بود.

بهترین شهرهای ترکیه جهت زندگی کدامند؟

استانبول بهترین شهر جهت زندگی مهاجران است و پس از آن آنتالیا و ازمیر در رده های بعد قرار دارند.

بهترین شغل ها در ترکیه برای مهاجران کدامند؟

از بهترین شغل ها برای مهاجران در ترکیه می توان به سرمایه گذاری، آرایشگری، هتل داری، مهمان داری و تدرس زبان اشاره کرد.

در انتها باید ذکر کرد که مهاجرت ایرانیان به ترکیه مزایای بسیاری دارد که می توان از آنها به فاصله کم تا ایران، تجارت آزاد، تشابه فرهنگی، سهولت اخذ اقامت و داشتن یک زندگی آرام اشاره کرد. با شعب رسمی موسسه حقوقی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شهرهای شیراز، تهران، مشهد و اصفهان در ارتباط باشید و از جزییات مهاجرت به ترکیه و هزینه زندگی در ترکیه باخبر شوید.

5/5 - (1 امتیاز)

مطالب مرتبط

1 دیدگاه برای “مهاجرت به ترکیه

 1. وحید گفت:

  سلام مطالبتون مفیده
  البته این عکس عوض میشد بهتر بود
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   ممنون، کدوم عکس رو میفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.