مهاجرت به ترکیه

مهاجرت به ترکیه + راه های مهاجرت و اقامت همراه با هزینه و شرایط 2023

مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه در سال های اخیر به دلیل پیشرفت های اقتصادی مناسبی که داشته، به یکی از کشور های سطح بالا در دنیا تبدیل شده است. از این رو مهاجران زیادی سالانه این کشور را برای مهاجرت انتخاب می کنند. مهاجرت به ترکیه به دلیل شباهت سبک زندگی این کشور به ایرانیان، مورد توجه بسیاری از افراد قرار گرفته است. افراد برای مهاجرت به این کشور می توانند از روش های مختلفی اقدام کنند و ویزا بگیرند. متقاضیان از کشور های ایران، ارمنستان، گرجستان و آذربایجان بیشترین میزان مهاجران را در این کشور تشکیل می دهند.

همکاران ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی این مطلب را در مورد شرایط مهاجرت به ترکیه، تهیه کرده اند، تا شما عزیزان بتوانید به پاسخ سوالات خود در این زمینه دست یابید.

نگاهی کلی به مهاجرت به کشور ترکیه

ترکیه یکی از کشور های توریستی می باشد که از لحاظ تنوع فرهنگی، امکانات تحصیلی و اجتماعی در سطح کشور های اروپایی قرار گرفته است. با این حال هزینه زندگی در این کشور نسبت به کشور های اروپایی مقرون به صرفه تر می باشد. در سال های اخیر تبلیغات مهاجرت به کشور ترکیه آن قدر زیاد شده است که هر کسی را جهت اخذ اقامت در این کشور وسوسه می کند. با این حال برای مهاجرت به این کشور نیاز به تحقیقات بیشتری می باشد تا نتیجه گرفت که آیا این کشور مقصد مناسبی برای مهاجرت می باشد یا خیر.

افراد زیادی ترکیه را برای اهداف مختلفی انتخاب می کنند که از این جمله این اهداف می توان به کار، تحصیل، سرمایه گذاری و یا ازدواج در این کشور اشاره کرد. ترکیه یکی از بهترین کشور ها برای مهاجرت ایرانیان می باشد، چرا که در این کشور دین اسلام رواج دارد و فرهنگ و سبک زندگی افراد شباهت زیادی به ایران دارد.

ترکیه به متقاضیان اجازه می دهد تا مسیر مهاجرت را به روشی ساده تر از مهاجرت به کشور های اروپایی تجربه کرده و امکان زندگی در شهر های پیشرفته را برای افراد مهیا می کند. بر اساس گزارشات به دست آمده در سال های اخیر مهاجرت ترکیه رشد چشم گیری داشته است. زیرا این کشور از نظر وضعیت اقتصادی، تحصیلی، سرمایه گذاری و … در وضعیت ایده آلی قرار گرفته است.

شرایط کلی مهاجرت به کشور ترکیه

شرایط مهاجرت به ترکیه بسته به این که افراد کدام روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کنند، متفاوت خواهد بود. با این حال برخی شرایط کلی برای مهاجرت به کشور ترکیه یکسان می باشد. از مهم ترین این شرایط می توان به داشتن تمکن مالی اشاره کرد. در واقع افراد پس از مهاجرت باید توانایی تامین مخارج زندگی را در این کشور داشته باشند. لازم به ذکر است در صورتی که متقاضی یک موقعیت شغلی با درآمد مناسب پیدا کند، نیازی به ارائه گواهی برای تمکن مالی نخواهد بود.

از دیگر شرایط مهاجرت به ترکیه، باید به ارائه مدرک زبان ترکی اشاره کرد، چرا که افراد برای برقراری ارتباط با مردم در این کشور باید به زبان آن ها مسلط باشند. نداشتن سوء پیشینه، برخورداری از بیمه، ارائه پاسپورت و … همگی از شرایط مهم مهاجرت به کشور ترکیه به شمار می روند.

در ويزاي تحصيلي تركيه پس از 4 سال تحصیل و یک سال کار در این کشور، می توان اقدام به دریافت اقامت دائم نمود. برای مهاجرت به ترکیه از طریق کار، متقاضیان نیاز به جاب آفر دارند و پس از 5 سال کار در این کشور، امکان دریافت اقامت دائم وجود خواهد داشت. در روش سرمایه گذاری نیز می توان از طرق مخنلفی همچون خرید اوراق قرضه دولتی، سپرده گذاری و … در این کشور سرمایه گذاری کرد. به طور کلی پس از 8 سال اقامت از طریق سرمایه گذاری می توان اقامت دائم ترکیه را اخذ کرد.

شرایط کلی مهاجرت به کشور ترکیه

روش های مهاجرت به کشور ترکیه

برای مهاجرت به کشور ترکیه همچون سایر کشور ها، روش های مختلفی وجود دارد، که افراد بسته به شرایط خود، یکی از این روش ها را انتخاب می کنند. شناخت این روش های مهاجرتی می تواند برای افرادی که قصد اخذ اقامت و تابعیت این کشور را دارند مفید باشد. در ادامه به بررسی هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت:

 • مهاجرت تحصیلی به ترکیه
 • مهاجرت کاری به ترکیه
 • سرمایه گذاری در ترکیه
 • خرید ملک در ترکیه
 • مهاجرت از طریق ازدواج در ترکیه
 • مهاجرت از طریق تولد فرزند در ترکیه
 • مهاجرت از طریق پناهندگی به ترکیه

اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی به ترکیه یکی از بهترین روش های اخذ اقامت در این کشور می باشد، که مورد توجه بسیاری از دانشجویان بین المللی قرار گرفته است. هم اکنون حدود 117 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه های ترکیه مشغول به تحصیل می باشند. دانشجویان در این کشور می توانند حین تحصیل، مشغول به کار پاره وقت شوند و بخشی از هزینه های خود را تامین کنند. دریافت ویزای تحصیلی ترکیه، با توجه به سهولت آن، بسیار مورد توجه قرار گرفته است. دانشجویان می توانند در این کشور به دو زبان انگلیسی و ترکی تحصیل کنند.

یکی از شرایط مهاجرت تحصیلی به ترکیه، اخذ نامه پذیرش از دانشگاه های این کشور می باشد. دانشجویان اجازه تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در ترکیه را دارند. مدت زمان تحصیل در این مقاطع با توجه به رشته تحصیلی دانشجو متفاوت است.

دریافت اقامت تحصیلی ترکیه به صورت مستقیم امکان پذیر نمی باشد. دانشجویان پس از اتمام تحصیلات خود در کشور ترکیه، می توانند در مدت زمان کوتاهی که در اختیار دارند، شغل مناسب پیدا کرده و سپس ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. افراد همچنین می توانند ویزای تحصیلی خود را به ویزای سرمایه گذاری، کارآفرینی و … نیز تبدیل نمایند.

ترکیه از دانشگاه های معتبری برخوردار می باشد که همگی طبق استاندارد های بین المللی اروپا تدریس می کنند. دانشگاه های این کشور برای پذیرش دانشجو، شرایط سختی دارند و برای ورود به آن ها دانشجویان ملزم به شرکت در ازمون های مختلفی می باشند. تسلط نسبی بر زبان ترکی نیز برای تحصیل در دانشگاه های این کشور لازم است. این کشور برای دانشجویان شایسته، بورسیه های مختلفی نیز ارائه می کند.

اقامت و مهاجرت به کشور ترکیه از طریق کار

از دیگر روش های مهاجرت به ترکیه و اخذ اقامت، کار در این کشور می باشد. متقاضیان کار در ترکیه باید یک تسلط نسبی بر روی زبان این کشور داشته باشند. در واقع آشنایی با زبان ترکی استانبولی یکی از پیش نیاز های اصلی برای کارفرمایان جهت استخدام می باشد.

توجه داشته باشید که متقاضیان کار در ترکیه قبل از هر اقدامی، نیاز به دریافت مجوز کاری از وزارت کار و رفاه اجتماعی ( MLSS) این کشور خواهند داشت. البته متقاضی باید ابتدا مراحل جستجوی شغل و مصاحبه را گذرانده و با یک کارفرمای ترک به توافق رسیده باشد. سپس هم زمان با دریافت مجوز کاری توسط متقاضی، مدارک از سوی کارفرما نیز به اداره کار ارائه می گردد.

در ويزاي كار تركيه، ابتدا به فرد یک اقامت یک ساله تعلق می گیرد و سپس در صورت تائید کارفرما و ادامه همکاری، می توان مدت اقامت را نیز تمدید کرد. نرخ بیکاری در ترکیه حدود 11 درصد است، در حالی که در کشور های اروپایی همچون آلمان و اتریش این عدد زیر 5 می باشد. از این رو می توان نتیجه گرفت که شرایط کاری در این کشور وضعیت مساعدی ندارد. به همین دلیل به دانشجویان لیسانس حین تحصیل، کار دانشجویی اعطا نمی شود و تنها دانشجویان فوق لیسانس و دکتری می توانند به عنوان پاره وقت مشغول به کار شوند.

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

اقامت و مهاجرت ترکیه از طریق سرمایه گذاری

سرمایه گذاری در ترکیه یکی از روش های مهاجرت به این کشور می باشد که مورد توجه بسیاری از سرمایه گذاران قرار گرفته است. در واقع افراد با سرمایه گذاری در این کشور علاوه بر دریافت اقامت دائم، می توانند به سود خوبی برسند. راه های مختلفی برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد که از جمله آن ها می توان به خرید اوراق بهادار، خرید سهام شرکت های بزرگ، خرید ملک و سرمایه گذاری در بانک های ترکیه ای اشاره کرد.

حداقل سرمایه لازم برای سرمایه گذاری در ترکیه، یک تا دو میلیون لیر خواهد بود. افراد با این مقدار سرمایه می توانند اقدام با ثبت یک شرکت نموده و مشغول به کار شوند. همچنین می توانند ملکی در این کشور خریداری نمایند که البته سرمایه کم تری نیاز خواهد داشت. توجه داشته باشید که قبل از هر گونه سرمایه گذاری در این کشور، خوب جوانب آن را بررسی کرده و تحقیقات لازم را انجام دهید، تا خدای نکرده ورشکست نشوید.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ثبت شرکت

ثبت شرکت در ترکیه یکی از روش های مهاجرت به این کشور از طریق سرمایه گذاری می باشد. در این روش افراد ملزم به استخدام 5 نفر نیروی ترک خواهند بود، همچنین باید بیمه و مالیات شرکت را به طور منظم پرداخت کنند. متقاضیان قبل از اقدام برای ثبت شرکت در این کشور لازم است با انواع ساختار شرکت در ترکیه آشنا شوند و همچنین از شرایط ثبت آن ها به طور کامل آگاهی پیدا کنند. افراد هنگامی که برای ثبت شرکت در ترکیه درخواست می دهند، باید در خاک این کشور حضور داشته باشند و مدارکی همچون گذرنامه، اساسنامه شرکت، ترجمه صفحه اول شناسنامه و … را ارائه دهند. هزینه لازم برای ثبت شرکت در ترکیه حدود 2500 دلار خواهد بود و این فرایند بین 3 تا 5 روز زمان می برد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

خرید ملک یکی از راه های متداول برای مهاجرت به کشور ترکیه به شمار می رود. برای خرید ملک در این کشور فقط کافی است پول کافی داشته باشید، آن گاه بدون هیچ دردسری می توانید اقدام به خرید خانه در ترکیه نمایید. برای خرید ملک، متقاضیان می توانند از طریق آژانس های املاک اقدام نمایند، یا این که به تنهایی به ترکیه سفر کرده و بدون واسطه اقدام خرید خانه نمایند. ا

فراد برای خرید از طریق آژانس های املاک، باید سراغ آژانس های معتبری بروند. در صورتی که متقاضی بخواهد شخصا این کار را انجام دهد نیز باید به زبان ترکی استانبولی تسلط داشته باشد. افراد می توانند پس از خرید ملک در این کشور، به اداره مهاجرت آنکارا درخواست دهند و پاسپورت ترکیه را دریافت کنند. ترکیه از معدود کشور هایی است که از طریق خرید ملک، اقامت ارائه می دهد. بنابراین پیشنهاد می کنیم در صورتی که تمکن مالی لازم را دارید از این روش غافل نشوید.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های مهاجرت به ترکیه ازدواج با یک شهروند ترکیه ای می باشد، که منجر به اخذ اقامت این کشور خواهد شد. برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق ازدواج باید حداقل 3 سال از ازدواج افراد در این کشور گذشته باشد. همچنین این ازدواج باید در کشور ترکیه ثبت شود. متقاضیان باید توجه داشته باشند که نباید ازدواج آن ها صوری بوده و صرفا جهت دریافت تابعیت باشد.

در صورتی که اداره مهاجرت ترکیه متوجه شود که این ازدواج صوری می باشد و جهت اخذ اقامت انجام شده، این کار جرم تلقی شده و جریمه مالی و یا زندان خواهد داشت. از این رو افراد باید مدارک کافی برای اثبات ازدواج خود به اداره مهاجرت استانبول ارائه دهند. اخذ شهروندی ترکیه از طریق ازدواج 3 تا 5 سال طول خواهد کشید.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق تولد

کشور های مختلف برای ارائه تابعیت از دو قانون خاک و خون استفاده می کنند. قانون اعطای تابعیت در کشور ترکیه بر اساس خون می باشد، به این معنی که صرف تولد افراد در خاک این کشور به آن ها تابعیت ترکیه را نخواهد داد. برای اخذ تابعیت ترکیه، باید یکی از والدین کودک متولد شده تبعه این کشور باشند. در این صورت بدون توجه به محل تولد فرزند، کودک تابعیت ترکیه را به دست می آورد. اگر والدین وضعیت مشخصی نداشته باشند، فرزند آن ها می تواند تابعیت ترکیه را دریافت کند.

متقاضیانی که می خواهند پس از مهاجرت به ترکیه صاحب فرزند شوند، می توانند ابتدا از روش های سرمایه گذاری، کار در ترکیه و یا خرید ملک در این کشور، پاسپورت ترکیه را اخذ نمایند تا فرزند آن ها تابعیت این کشور را دریافت کند. در صورتی که والدین اقامت موقت یا دائم ترکیه را داشته باشند، فرزند آن ها نیز بعد از تولد در این کشور، همان اقامت را خواهد داشت.

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق پناهندگی

پناهندگی یکی از روش های مهاجرت به ترکیه می باشد که به هیچ وجه توصیه نمی شود و خطرات زیادی به همراه دارد. این روش سخت ترین و خطرناک ترین روش مهاجرتی است که علی رغم فلاکت هایی که این روش برای پناهنده دارد، عده زیادی از مردم همچنان به این روش برای مهاجرت غیر قانونی به ترکیه یا هر کشوری فکر می کنند. به طور کلی وقتی که افراد به دلیل داشتن عقاید سیاسی و یا مذهبی و …. در کشور مبدا امنیت جانی نداشته باشند، می توانند به کشور های دیگر به عنوان پناهنده درخواست دهند. پناهندگی فرایند پیچیده ای دارد و فرد باید ثابت کند که در صورت بازگشت به کشور خود، جانش در خطر است.

معمولا در این روش قاچاقچیان انسان افراد را به شیوه ای کاملا نا امن جابجا می کنند و در مسیر ممکن است بسیاری از پناهچویان جان خود را از دست بدهند. از سوی دیگر پناهجویان در ترکیه در شرایط سختی زندگی می کنند و به دلیل جایگاه اجتماعی پایینی که دارند، رفتار خوبی با آن ها در این کشور نخواهد شد. موسسه مهاجرتي اصطهباناتی به علت خطرات موجود در اين روش هيچ گونه خدماتي را در زمينه پناهندگي ارائه نمي دهد و اين بخش تنها براي افزايش آگاهي شما عزيزان مي باشد.

بهترین و ارزان ترین روش مهاجرت به کشور ترکیه

تا کنون به روش های مختلف مهاجرت به ترکیه در این مقاله پرداختیم. اگر بخواهیم از تمام روش های موجود، ارزان ترین ان ها را معرفی کنیم، باید به مهاجرت از طریق تحصیل و یا مهاجرت کاری اشاره نماییم. برای اخذ ویزای تحصیلی و یا کار ترکیه، هزینه های پایینی لازم است و متقاضیان می توانند به راحتی با دریافت این ویزا ها به کشور ترکیه مهاجرت کنند.

البته ناگفته نماند در روش تحصیلی مهاجرت در صورتی مقرون به صرفه و ارزان خواهد بود که تحصیل در یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه انجام شود. دانشگاه های خصوصی این کشور شهریه های بالایی داشته و سبب بالا رفتن هزینه های مهاجرت به این کشور خواهد شد. مهاجرت به ترکیه از طریق کار نیز در صورتی که افراد بتوانند شغل مناسبی در این کشور پیدا کنند، از بهترین ارزان ترین روش های مهاجرت به کشور ترکیه محسوب خواهد شد.

مهاجرت کاری به کشور ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه چه مراحلی دارد؟

با توجه به روشی که متقاضیان قصد دارند از آن طریق مهاجرت کنند، مراحل مهاجرت به ترکیه متفاوت خواهد بود. با این حال به طور کلی مراحل مهاجرت به این کشور به صورت زیر خواهد بود:

 1. ابتدا افراد باید مسیر مهاجرتی خود را انتخاب کنند.
 2. دومین مرحله ورود به خاک ترکیه می باشد که با توجه به روش مهاجرتی ممکن است از 3 روز تا 3 ماه به طول انجامد.
 3. در مرحله بعدی افراد باید اقدامات لازم را بسته به روش مهاجرتی خود انجام دهند. متقاضیانی که قصد اقامت در این کشور به مدتی طولانی تر از 3 ماه را دارند، باید برای ادامه اقامت قانونی، مجوز اقامت ترکیه را دریافت کنند. برای درخواست اقامت در ترکیه تنها خود متقاضی و یا نماینده قانونی وی می تواند اقدام نماید، که به صورت آنلاین به افراد یا نماینده آن ها ارائه می گردد.

مراحل مهاجرت به ترکیه و درخواست اجازه اقامت آنلاین در ادامه اورده شده است:

تماس با مرکز برنامه iResidence

افراد پس از ورود به کشور ترکیه باید قبل از انقضای ویزای اقامت خود با مرکز درخواست iResidence تماس بگیرند تا واجد شرایط درخواست شوند. متقاضی همچنین باید بیمه سلامت ترکیه را تهیه کند. از فرد خواسته می شود که بهترین تاریخ را برای مراجعه به دفاتر مهاجرت دولتی رزرو کند. علاوه بر این فرد باید ثبت نام PDF را به همراه شماره درخواست و تاریخ رزرو شده در ترکیه از طریق ایمیل دریافت کند. به این ترتیب متقاضی می تواند در هر زمانی که خواست درخواست مجوز اقامت را در وب سایت اداره مهاجرت پیگیری نماید.

انجام مصاحبه برای مهاجرت و اقامت در ترکیه

در مرحله بعدی افراد باید در مصاحبه شرکت کنند. این مصاحبه در روز های دوشنبه تا جمعه از ساعت 8:30 تا 16:30 در اداره مهاجرت دولتی Göç İdares برگزار می شود. افراد باید با در دست داشتن مدارک و پاسپورت در این مصاحبه شرکت کنند. در این مرحله لازم است متقاضی هزینه دولتی e-ikamet را بپردازد. پس از اتمام مصاحبه افراد می توانند برای پیگیری مراحل و زمان کارت شناسایی مجوز اقامت به وب سایت اداره پست PTT مراجعه کنند.

در صورتی که قصد مهاجرت به ترکیه را دارید، می توانید به مشاوران ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مراجعه کنید و از مشاوره تلفنی رایگان بهر مند شوید. کارشناسان ما در این مجموعه با برخورداری از سال ها تجربه در زمینه مهاجرت به کشور ترکیه، می توانند شما را در این مسیر پر پیچ و خم یاری دهند.

هزینه مهاجرت و اقامت در ترکیه چقدر است؟

افرادی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه و اقامت در این کشور را دارند، همواره این سوال برایشان پیش می آید که برای مهاجرت به ترکیه چقدر پول لازم است؟ در پاسخ باید بگوییم که بسته به روش های مهاجرتی به این کشور، هزینه مهاجرت نیز متفاوت خواهد بود. مجرد و یا متاهل بودن متقاضی در این مسیر نیز بر هزینه های مهاجرت تاثیرگذار می باشد. در ادامه هزینه مهاجرت به ترکیه از طریق روش های مختلف به صورت جدلی آورده شده است:

روش های مهاجرت به ترکیههزینه لازم برای مهاجرت به ترکیه
مهاجرت تحصیلی به ترکیه
 • هزینه گواهی تمکن مالی، شهریه دانشگاه
 • هزینه تحصیل به زبان ترکی: 240 تا 750 دلار
 • هزینه تحصیل به زبان انگلیسی: 600 تا 1500 دلار
مهاجرت کاری به ترکیه
 • هزینه زندگی و تمکن مالی
 • هزینه درخواست: 1000 دلار
ثبت شرکت در ترکیهحداقل سرمایه لازم: 12.000 تا 18.000 دلار
خرید ملک در ترکیه
 • هزینه خرید ملک: حداقل سرمایه گذاری به مبلغ 232.000 دلار
 • حداقل پس انداز بانکی: 500 دلار برای آنتالیا و 1000 دلار برای باقی مناطق ترکیه
مهاجرت از طریق ازدواجتمکن مالی برای زندگی
مهاجرت از طریق تولدهزینه های معمول دولتی
مهاجت از طریق پناهندگیهزینه های مالی، روحی و جانی

در مورد هزینه های اقامت و زندگی در این کشور باید بگوییم این هزینه ها شامل خورد و خوراک، مسکن، پوشاک، حمل و نقل و … می باشد. در ادامه هزینه برخی از این موارد به صورت جدولی آورده شده است:

کالا یا خدماتهزینه به لیر ترکیههزینه به دلار آمریکا
شیر5.690.65
کاپوچینو14.651.67
یک کیلو گرم گوشت مرغ26.833.06
یک کیلوگرم گوشت گاو78.919.01
آب معدنی یک بطری1.900.22
یک دست لباس تابستانی222.2725.38
کرایه یک کیلومتر تاکسی4.390.50
یک پرس غذا در رستوران ارزان قیمت354
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر2110240

مزایای مهاجرت به کشور ترکیه

مهاجرت به کشور ترکیه مزایای بسیاری برای افراد دارد که در ادامه به برخی از این مزایا اشاره می کنیم:

 • برخورداری از آب و هوای مناسب
 • اجاره مقرون به صرفه
 • کیفیت مناسب خدمات درمانی و پیشرفته بودن بهداشت
 • شبکه حمل و نقل ایده آل
 • هزینه های زندگی مقرون به صرفه
 • بهره مندی از سیستم آموزشی مناسب
 • به رسمیت شناختن تابعیت دوگانه در این کشور
 • برخورداری از سلامت غذایی

برای مهاجرت به کشور ترکیه چه مدارکی لازم است؟

مهاجران برای این که بتوانند پس از مهاجرت به ترکیه از بیمه درمانی و محل اقامت بهره مند شده و همچنین بتوانند از دولت مقداری هزینه برای تامین نیاز های خود دریافت کنند بایستی مدارک لازم برای مهاجرت را به مقامات این کشور و اداره مهاجرت ترکیه در تهران تحویل دهند. زیرا افراد خارجی که با ویرای توریستی به ترکیه سفر می کنند، در طول اقامت خود نمی توانند از دولت درخواست کمک های رفاهی و یا بهداشتی نمایند. برخی از مهم ترین مدارک لازم برای مهاجرت به کشور ترکیه در ادامه آورده شده است:

 • پاسپورت معتبر
 • عکس با پس زمینه سفید که در 6 ماه اخیر گرفته شده باشد.
 • مدارک تحصیلی
 • ارائه بیمه سلامت معتبر
 • گواهی میزان درآمد
 • رسید پرداخت هزینه درخواست و اسناد
 • آدرس اقامت در ترکیه
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه مدارک تحت درمان

برای دریافت اطلاعات کامل در مورد مدارک لازم جهت مهاجرت به کشور ترکیه، می توانید با کارشناسان ما در موسسه اصطهباناتی تماس بگیرید. متخصصان ما در این مجموعه تمامی اطلاعات لازم در خصوص مدارک لازم جهت مهاجرت و اخذ ویزا با توجه به روش مهاجرتی را در اختیار شما عیزان قرار خواهند داد. با ما تماس بگیرید.

کاریابی پس از مهاجرت ترکیه

بسته به رشته تحصیلی افراد، شرایط برای یافتن شغل کمی متفاوت خواهد بود. شرایط کاری برای افرادی که مدرک پزشکی، دندانپزشکی، پرستاری و یا مامایی دارند بهتر از مدرک داروسازی می باشد. متقاضیان برای کار در ترکیه به عنوان پزشک و یا دندانپزشک باید ابتدا مدرک خود را معادل سازی نمایند. سپس می توانند در درمانگاه های دولتی و خصوصی این کشور مشغول به کار شوند. در حالی که برای افتتاح داروخانه و کار به عنوان داروساز، افراد باید حتما شهروند ترکیه باشند.

برای پیدا کردن شغل پس از مهاجرت به کشور ترکیه، افراد می توانند از یک وکیل در این کشور کمک بگیرند، تا به صورت کاملا قانونی و بدون نقص اقدام کنند. البته این کار هزینه زیادی برای افراد خواهد داشت. متقاضیان می توانند خودشان به سایت های کاریابی ترکیه مراجعه کرده و اقدام به جستجوی کار نمایند. برای کار در ترکیه افراد باید به زبان انگلیسی و ترکی مسلط باشند. در واقع افراد با هر مدرکی که داشته باشند اگر بر زبان ترکی مسلط نباشند، شانس پایینی برای پیدا کردن کار خواهند داشت. در ادامه به برخی از سایت های کاریابی در ترکیه اشاره می کنیم:

 • kariyer.net
 • indeed.com
 • eleman.net
 • yenibiris.com
 • isilanlarikariyer.com

مشاوره رایگان مهاجرت به ترکیه از مشاوران اصطهباناتی

مهاجرت به کشور ترکیه داراي قوانين و مقرراتي است که وکلا و متخصصان مجرب بيشتر در جريان آن بوده و بر آن اشراف دارند. از اين رو مشورت با اين افراد سبب تسريع امور اقامت شده و شانس دريافت اقامت را افزايش خواهد داد. کارشناسان ما در مجموعه اصطهباناتي آماده ارائه تمامي خدمات حقوقي و مشاوره هستند و به سوالات و ابهامات شما در خصوص مهاجرت به ترکیه پاسخ گو خواهند بود. شما عزیزان می توانید با مراجعه حضوری و یا تماس تلفنی با مشاوران ما در این مجموعه ارتباط گرفته و مشاوره رایگان دریافت کنید.

اخذ تابعیت کشور ترکیه

معمولا متقاضیانی که به کشور های خارجی مهاجرت می کنند، تمایل دارند اقامت و تابعیت کشور مقصد را دریافت کنند. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در قوانین تمامی کشور ها، اقامت تحصیلی هیچ گاه منجر به اخذ اقامت دائم و تابعیت نخواهد شد و افراد بایستی ویزای تحصیلی خود را به یکی از ویزا های سرمایه گذاری، کاری و … تبدیل کنند.

قوانین اخذ تابعیت یک کشور این گونه است که متقاضیان بایستی در یک مدت مشخصی بیمه و مالیات خود را به طور مرتب پرداخت نمایند. همچنین باید با آداب و رسوم و فرهنگ کشور مقصد آشنایی کامل پیدا کنند. برای دریافت تابعیت ترکیه افراد دارای اقامت دائم بایستی به مدت 5 سال در این کشور حضور داشته باشند و حداقل 6 ماه از هر سال را در ترکیه زندگی کنند. این مدت زمان با ازدواج و یا تولد در این کشور کاهش خواهد یافت. به طوری که اگر فرد با یک شخص تبعه ترک ازدواج کند و یا در خاک این کشور متولد شود، این 5 سال به 3 سال کاهش می یابد.

افراد برای دریافت تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می توانند از سه مسیر اقدام کنند. متقاضیان می توانند اقدام به خرید ملک به ارزش حداقل 250 هزار دلار در این کشور نمایند که در این صورت بین 3 تا 6 ماه می توانند پاسپورت ترکیه را اخذ کنند. افراد همچنین می توانند اقدام به ثبت شرکت در ترکیه نموده و 5 نفر نیروی ترک در آن استخدام نمایند. در نهایت افراد می توانند با سپرده گذاری به مبلغ 500 هزار دلار آمریکا یا سایر ارز های موجود در بانک های ترکیه یا صندوق سرمایه گذاری این کشور و یا خزانه داری به مدت 3 سال، تابعیت این کشور را اخذ کنند.

سخن پایانی

کشور ترکیه یکی از بهترین مقاصد مهاجرتی در میان کشور های منطقه می باشد که شرایط ساده تری نسبت به کشور های اروپایی دارد. متقاضیان می توانند بسته به وضعیت خود روش های مختلفی را برای مهاجرت به ترکیه انتحاب کرده و پس از آن اقدام به دریافت اقامت دائم و تابعیت این کشور نمایند. هر کدام از این روش ها شرایط مخصوص به خود را دارند که در طول این مقاله به آن ها اشاره شد.

در صورتی که قصد مهاجرت به کشور ترکیه را دارید، می توانید با کارشناسان ما در مجموعه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید و راهنمایی های لازم در این خصوص را دریافت نمایید. شما می توانید سوالات و ابهامات خود را در زمینه مهاجرت و دریافت ویزای ترکیه در پایان همین مقاله و در بخش نظرات مطرح کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت پاسخ گو باشند.

سوالات متداول درباره مهاجرت به ترکیه

 1. بهترین روش برای مهاجرت ترکیه کدام روش است؟

بهترین روش بستگی به شرایط هر متقاضی متفاوت است، اما به طور کلی ویزای کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری از بهترین روش های مهاجرتی به این کشور هستند.

 1. آیا پس از مهاجرت به کشور ترکیه می توان کسب و کار راه اندازی کرد؟

بله. متقاضیان می توانند با ثبت شرکت در این کشور کسب و کار راه اندازی کنند.

 1. آیا مهاجرت به کشور ترکیه از طریق خرید ملک به هر ارزشی امکان پذیر است؟

خیر. برای مهاجرت به این کشور باید حداقل ارزش ملک در شهر های بزرگ 75 هزار دلار و در شهر های کوچک 50 هزار دلار باشد.

 1. ارزان ترین روش های مهاجرت به ترکیه کدام اند؟

مهاجرت تحصیلی و کاری از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به این کشور می باشند.

 1. ساده ترین روش مهاجرت به این کشور کدام است؟

خرید ملک در ترکیه ساده ترین روش مهاجرت به این کشور می باشد.

4.6/5 - (9 امتیاز)

مطالب مرتبط

23 دیدگاه برای “مهاجرت به ترکیه + راه های مهاجرت و اقامت همراه با هزینه و شرایط 2023

 1. مهدی گفت:

  سلام و متشکرم
  لطفا شرایط بفرمایید و یا اگه ملاقات حضوری در مشهد میسر هست ، بفرمایید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، شما می توانید به آدرس دفتر ما در مشهد که در سایت ذکر شده است، مراجعه نمایید.

 2. مهدی گفت:

  سلام
  آیا برای اقامت موقت یکساله در ترکیه میشود از طریق توریستی و اجاره نمودن ملک اقدام کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   اخیرا شرایط دریافت ویزای توریستی ترکیه بسیار سخت و پیچیده شده است؛ اما هنوز ما می توانیم برای شما اقامت ترکیه را دریافت نماییم.

 3. نیما محمدی زاده گفت:

  سلام من از مشاوره تون استفاده کردم برای مهاجرت به ترکیه عالی بود ممنون از اینکه افراد با تجربه و آگاهی رو برای مشاوره قراردادید

 4. hasti گفت:

  سلام من خیلی دنبال این هستم که بتونیم ویزای تحصیلی ترکیه رو دریافت کنم، اما نمیدونم باید اول پذیرش بگیرم یا ویزا میشه کمک کنید. مرسی

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام وقت شما بخیر، دریافت پذیرش نامه تحصیلی از دانشگاه اولین قدم شما برای مهاجرت به ترکیه هست. شما باید اول این نامه رو در دست داشته باشید تا بعد بتونید برای دریافت ویزا اقدام کنید.

 5. سارا گفت:

  وقت بخیر و خسته نباشید. حداقل هزینه لازم برای خرید ملک توی کشور ترکیه چقدره؟ ایا میشه از این طریق اقامت گرفت؟ برای مهاجرت به ترکیه چی میشه اقدام کرد؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، بله اخذ اقامت از طریق خرید ملک در ترکیه ممکن هست. شما می توانید به راحتی از این طریق برای مهاجرت به ترکیه اقدام کنید. حداقل هزینه به موارد مختلفی بستگی داره. با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید تا مشاوران ما شما رو راهنمایی کنند.

 6. behnam soori گفت:

  سلام، راه های مهاجرت به ترکیه کدومش اسونتره؟ یعنی کمتر وقت میبره برای دریافت ویزا و اینکه اقامت در کشور ترکیه چه شرایطی داره؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، شما باید با توجه به هدف خودتون از مهاجرت یکی از این راه‌ها رو انتخاب کنید. شما میتوانید با شماره های موجود در وبسایت تماس حاصل فرمائید تا شما رو راهنمایی کنند.

 7. hossein گفت:

  وقت شما بخیر. هزینه مهاجرت به ترکیه و زندگی توی این کشور حدودا چقدره؟ من خودم تنها هستم و قصد دارم برای ادامه تحصیل به ترکیه مهاجرت کنم. اگر خوابگاه بگیرم به صرفه تره یا منزل؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، هزینه زندگی در ترکیه ماهیانه حداقل 400 دلار خواهد بود و این مقدار بستگی به محل و سبک زندگی شما خواهد داشت.

 8. soli گفت:

  من تازه دبیرستان رو تموم کردم و میخوام اگر امکانش باشه، برای ادامه تحصیل از کشور ترکیه اقدام کنم. اولین قدمم چیه باید چیکار کنم؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، اولین قدم شما برای مهاجرت به ترکیه از این روش، دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر هست. برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران ما تماس بگیرید.

 9. نسیم گفت:

  سلام، مهاجرت به ترکیه در سال 2022 ممکنه؟ به خاطر کرونا و همه گیری محدودیت یا مانعی بوجود نمیاد؟ من میخوام اقدام کنم برای مهاجرت اما نمیدونم شرایط سفارت چطور میشه. اگر ممکنه راهنمایی کنید با تشکر

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام. محدودیت ها تنها در زمینه سفر و پرواز به کشور ترکیه خواهد بود و مانعی جهت مهاجرت و اخذ ویزا وجود ندارد.

 10. Ahmad گفت:

  وقت بخیر خسته نباشید. مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه چیا هستن؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، مدارک لازم برای مهاجرت به ترکیه بستگی به روشی دارند که از طریق اون اقدام میکنید.

 11. رویا گفت:

  سلام وقت شما بخیر، من قصد مهاجرت به ترکیه رو دارم اما نمیدونم چطور باید اقدام کنم و اولین قدم چیه و بهترین راه واسه من کدومه میشه راهنمایی کنید ممنون.

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   با سلام، برای مهاجرت به ترکیه لازم هست تا هدف خودتون رو مشخص کنید. اگر قصد تحصیل، کار یا سرمایه گذاری داشته باشید، مسیر هر کدوم متفاوت هست. برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های موجود در وبسایت تماس بگیرید تا مشاوران ما شما رو راهنمایی کنند.

 12. وحید گفت:

  سلام مطالبتون مفیده
  البته این عکس عوض میشد بهتر بود
  ممنون

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   ممنون، کدوم عکس رو میفرمایید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *