وکیل مهاجرت به ترکیه

در سال های اخیر شاهد موج مهاجرت به کشور ترکیه بوده ایم. این کشور که در همسایگی ما قرار دارد، همواره یکی از مقاصد مهاجرتی جذاب برای ایرانیان بوده است. بر اساس آخرین آمارهای موجود بیش از ۴۲ هزار مهاجر ایرانی در سال ۲۰۱۹ به ترکیه مهاجرت کرده اند. این عدد نشان می دهد که تب مهاجرت به ترکیه در بین هم وطنانمان حسابی داغ است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

فارغ از این که بخواهید به کجا مهاجرت کنید، دریافت مشاوره قبل از مهاجرت اهمیت زیادی دارد. مشاوره مهاجرت به ترکیه به شما کمک می کند تا بهترین روش را برای مهاجرت به این کشور انتخاب کرده و در سریعترین زمان ممکن برنامه مهاجرتی خود را اجرا کنید.

به همین علت ما در این مقاله از وبلاگ گروه وکلای اصطهباناتی تصمیم گرفته ایم یکی از بخش های مهم برای مهاجرت به این کشور یعنی دریافت مشاوره تخصصی را موشکافی کنیم.

وکیل و مشاوره تخصصی مهاجرت به ترکیه

ترکیه یکی از کشورهای مهم در منطقه خاورمیانه و قاره اروپا محسوب می شود. در واقع این کشور دارای یک بخش آسیایی و یک بخش اروپایی است و از نظر اقتصادی و فرهنگی، کشوری ارزشمند می باشد. پایتخت ترکیه آنکارا و زبان رسمی این کشور ترکی است. جمعیت این کشور ۸۵ میلیون نفر بوده و به دلیل نزدیکی به ایران و تشابهات فرهنگی، ایرانی های زیادی به قصد کار، تحصیل در ترکیه، سرمایه گذاری و زندگی وارد این کشور شده اند. همانطور که در ابتدای مطلب نیز گفتیم تنها در سال ۲۰۱۹، ۴۲ هزار ایرانی به ترکیه مهاجرت کرده اند و نشان می دهد این کشور در بین مهاجران ایرانی از محبوبیت زیادی برخوردار است.

علاوه بر این، تعداد زیادی از مهاجران با هدف مهاجرت به کشورهای اروپایی وارد ترکیه می شوند و مدتی را در این کشور اقامت می کنند. چه هدفتان مهاجرت به ترکیه باشد و چه بخواهید از ترکیه به عنوان پلی برای رسیدن به کشورهای اروپایی استفاده کنید، در هر دو صورت دریافت مشاوره تخصصی بسیار ضروری است. مشاوره مهاجرت به ترکیه، به شما کمک می کند تا بهترین روش را برای ورود به این کشور انتخاب کنید. وکیل مهاجرت به کشور ترکیه تجربه زیادی در این زمینه دارد و از تمامی قوانین و مقررات مهاجرتی ترکیه آگاه است. به همین دلیل شرایطتان را به خوبی بررسی کرده و در این زمینه شما را راهنمایی می کند.

ویژگی های مشاور مهاجرت به ترکیه

احتمالاً این روزها با آگهی های تبلیغاتی زیادی مواجه می شوید که در آن افراد، خود را مشاور مهاجرت به ترکیه معرفی کرده و ادعا می کنند که بهترین مشاوره مهاجرت به ترکیه را ارائه می دهند؛ اما آیا این تبلیغات واقعیت دارد؟ اگر می خواهید به کشوری همچون ترکیه مهاجرت کنید، حتما از موسسات و افراد معتبر و باتجربه در این زمینه مشورت بگیرید، زیرا افرادی که در این زمینه، نه تجربه ای دارند و نه از روش های معتبر و قانونی اقدام می کنند، نه تنها نمی توانند شما را به اهداف مهاجرتی تان برسانند، بلکه ممکن است باعث ریجکت شدن ویزای شما نیز بشوند. لذا ما در این بخش ویژگی های یک وکیل معتبر مهاجرت به ترکیه را بررسی می کنیم:

ویژگی های وکلا مهاجرتی اصطهباناتی
rejected-visa

رفع مشکل ریجکتی ویزا

announcement-to-customers

اطلاع رسانی مراحل به مشتری

following-up-cases

پیگیری مداوم پرونده

awnsering-support

در دسترس و پاسخگو

کسی که قرار است امور مهاجرتی خود را به او محول کنید، باید ویژگی های زیر را داشته باشد:

 • فرد باید وکیل رسمی بوده و تحصیلات حقوقی داشته باشد.
 • وکیل شما باید تابعیت ترکیه را داشته باشد.
 • وکیل رسمی مهاجرت به ترکیه، باید مجوز وکالت داشته باشد.
 • داشتن حسن سابقه در دادگستری برای فردی که وکیل مهاجرتی است، ضروری می باشد.

به طور کلی از جمله نکات بسیار مهم برای موسسات و افرادی که در زمینه مهاجرت به ترکیه و سایر کشور ها فعالیت دارند، داشتن حسن سابقه می باشد. توصیه می کنیم قبل از این که امور مهاجرتی خود را به شخص یا موسسه ای واگذار کنید سوابق آنان را در این زمینه بررسی نمایید.

شاید این سوال در ذهن شما به وجود آمده باشد که آیا سپردن امور مهاجرت به وکیل مهاجرت به ترکیه ضروری است؟ در پاسخ باید بگوییم که هیچ الزامی برای این کار وجود ندارد. اگر شما خودتان در زمینه مهاجرت به ترکیه و سایر کشورها تجربه و اطلاعات کافی را دارید، هیچ ضرورتی برای دریافت مشاوره اقامت ترکیه وجود ندارد. با این حال با توجه به این که مهاجرت یک پروسه زمان بر و تخصصی است و قوانین مهاجرتی نیز مرتباً تغییر می کنند، برای این که در وقت و هزینه های خود صرفه جویی کنید و احتمال رد درخواست ویزای خود را کاهش دهید، بهترین کار دریافت مشاوره مهاجرت به ترکیه است تا به این ترتیب از روند درخواست ویزای خود اطمینان خاطر داشته باشید.

اگر می خواهید به کشور ترکیه مهاجرت کنید و به دنبال یک وکیل معتبر مهاجرت به ترکیه هستید ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی جمعی از وکلای برگزیده و با تجربه در این زمینه را گرد یکدیگر جمع کرده ایم تا بهترین و تخصصی ترین مشاور را به شما ارائه دهند. به این منظور می توانید با شماره تلفن های موسسه ما تماس حاصل فرمایید.

مشاوره مهاجرت به ترکیه

مشاوره برای مهاجرت به ترکیه

کشور ترکیه در سال های اخیر قوانین مهاجرتی خود را به طور گسترده ای تغییر داده است و همین موضوع باعث شده تا دریافت مشاوره در زمینه مهاجرت به این کشور ضرورت بیشتری پیدا کند. همانطور که وقتی بیمار می شویم به پزشک متخصص مراجعه می کنیم، در زمینه مهاجرت نیز بهتر است به افراد متخصص و با تجربه در این زمینه مراجعه کنیم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن پروسه مهاجرت را انجام دهیم. مشاوره مهاجرت ترکیه به متقاضیان کمک می کند تا در ابتدا بهترین روش را از بین روش های موجود برای مهاجرت خود انتخاب کنند و در ادامه بتوانند اقامت این کشور را نیز به دست بیاورند.

چندین روش برای مهاجرت به کشور ترکیه وجود دارد که عبارت اند از:

بسیاری از افرادی که به دنبال مهاجرت به ترکیه هستند، می پرسند کدام روش بهتر، ارزانتر یا سریع تر است؟ بهترین، سریع ترین یا ارزان ترین روش بسته به شرایط شما از جمله سن، تحصیلات، سوابق کاری، شرایط مالی و غیره متفاوت است. به همین دلیل همواره توصیه می شود، قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت شرایط و اهداف خود را برای یک وکیل مهاجرت به کشور ترکیه تشریح کنید تا بتوانید مناسب ترین تصمیم را بگیرید.

 

چرا موسسه اصطهباناتی را برای مهاجرت انتخاب کنیم؟

ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی سال هاست که در زمینه اعزام دانشجو به کشورهای مختلف، پیدا کردن کار، اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری فعالیت می کنیم. بخش عمده شهرت موسسه اصطهباناتی نه به دلیل تبلیغات در فضای مجازی بلکه به دلیل تبلیغات دهان به دهان از طریق افرادی است که توانسته اند در سال های گذشته از طریق موسسه ما فرایند مهاجرتی خود را به نتیجه برسانند.

ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بیش از ۱۰ سال است که در زمینه امور مهاجرتی فعالیت می کنیم و در حال حاضر ۵ شعبه فعال در شهرهای رشت، تهران، اصفهان، شیراز و مشهد داریم که روزانه در حال ارائه مشاوره و پیگیری امور مهاجرتی افراد هستند. هدف ما صرفاً عقد قرارداد برای مهاجرت نیست، ما رسالت خود را ارائه مشاوره و اطلاعات دقیق و به روز، به متقاضیان مهاجرت می دانیم. مشاورین و کارشناسان ما همواره جدیدترین و به روز ترین اطلاعات مهاجرتی را در اختیار شما می گذارند و بر اساس شرایط تان بهترین روش مهاجرتی را به شما معرفی می کنند.

مشاوره خرید ملک در ترکیه

اهمیت وجود وکیل در پروسه مهاجرتی

مشاوره مهاجرت به ترکیه زمانی اهمیت پیدا می کند که افراد تصمیم خود را برای مهاجرت به این کشور قطعی می کنند. در این زمان متقاضی باید با کسی که در این زمینه تجربه و اطلاعات کافی دارد مشورت کند تا بتواند مسیر مهاجرتی خود را به درستی ترسیم کرده و در ادامه مدارک را بر اساس استاندارد ها تهیه و ارسال نماید.

از جمله شرایط وکیل مهاجرت به ترکیه و فردی که قرار است در زمینه مشاوره اقامت ترکیه، به شما خدمات ارائه دهد، این است که فرد در تمامی زمینه های مهاجرت به این کشور تجربه داشته باشد. مهمترین اطلاعات یک وکیل مهاجرت به کشور ترکیه در زمینه های زیر می باشد:

 • انواع ویزا
 • مدت زمان اقامت از طریق هر ویزا
 • روش های اقامت در ترکیه
 • انواع روش های مهاجرت به این کشور
 • هزینه های دریافت هر نوع ویزا
 • ریز مدارک مورد نیاز برای دریافت انواع ویزا
 • قوانین مهاجرتی و غیره

یکی از دلایل ضرورت داشتن وکیل در فرایند مهاجرت، صرفه جویی در هزینه ها است. طبیعتاً اگر شما خودتان بخواهید با آزمون و خطا فرایند مهاجرتی را به پایان برسانید، متحمل هزینه ها زیادی می شوید و از سوی دیگر مدت زمان زیادی طول می کشد تا بتوانید ویزای کشور ترکیه را دریافت کنید. این در حالی است که یک وکیل متخصص در زمینه مهاجرت به کشورهایی همچون ترکیه، بارها و بارها این مسیر مهاجرتی را طی کرده و می تواند در سریع ترین زمان ممکن و بدون هزینه های اضافی پروسه مهاجرت شما را نیز به سرانجام برساند.

به طور کلی با توجه به این که فرایند مهاجرت یک پروسه استرس زا و نگران کننده استسیاری از متقاضیان هنگامی که بدانند امور مهاجرتی آنها توسط یک فرد با تجربه و توانا انجام می شود، تا حدود زیادی از نگرانی های آنها کاسته شده و با اطمینان خاطر منتظر نتیجه خواهند بود.

مشاور مهاجرت به ترکیه

مشاور مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

یکی از روش های آسان و البته رایج برای دریافت اقامت ترکیه و مهاجرت به این کشور خرید ملک () می باشد. مشاور مهاجرت به ترکیه شما را با شرایط مهاجرت به این کشور از طریق خرید ملک آشنا می کند. ما نیز در این قسمت به طور مختصر به این روش های مهاجرتی می پردازیم. خرید ملک در ترکیه در واقع یکی از زیر مجموعه های سرمایه گذاری در این کشور است. به این ترتیب متقاضی باید با خرید ملک در این کشور سرمایه قابل توجهی را وارد اقتصاد آن کند. پس از خرید ملک، متقاضی واجد شرایط دریافت اقامت ترکیه خواهد شد.

با این حال در زمینه خرید ملک شرایط خاصی وجود دارد. به عنوان مثال ارزش ملک خریداری شده نباید از عدد خاصی کمتر شود. اگر ارزش ملک خریداری شده کمتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد، متقاضی می تواند اقامت موقت یا یک ساله ترکیه را دریافت کند. چنانچه ارزش ملک خریداری شده بیشتر از ۲۵۰ هزار دلار باشد، آنگاه متقاضی می تواند پاسپورت ترکیه را اخذ نماید.

خرید ملک در ترکیه یک روش نسبتاً رایج و آسان برای دریافت اقامت این کشور است. در سال های اخیر ترکیه قوانین خود را در زمینه اعطای اقامت از طریق خرید ملک تغییر داده است و در نتیجه متقاضیان برای دریافت اقامت از این طریق باید هزینه های بیشتری را بپردازند و ملک های با ارزش بالاتر را خریداری کنند. دریافت مشاور اقامت ترکیه به شما کمک می کند تا از اخبار جدید و به روز اداره مهاجرت ترکیه در این زمینه مطلع شوید.

وکیل مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

در بسیاری از کشورهای دنیا افراد می توانند از طریق سرمایه گذاری ویزای آنها را دریافت کند. ترکیه نیز شرایطی را فراهم کرده تا متقاضیان بتوانند مبلغ قابل توجهی را وارد اقتصاد این کشور کرده و در ازای آن اقامت این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری راه های مختلفی دارد، که یکی از آنها یعنی خرید ملک را در بخش قبلی توضیح دادیم؛ اما علاوه بر خرید ملک روش های دیگری برای سرمایه گذاری در ترکیه وجود دارد. شما می توانید از طریق کارآفرینی یا راه اندازی یک کسب و کار جدید نیز سرمایه خود را وارد چرخه اقتصاد کشور ترکیه کرده و اقامت آن را به دست بیاورید. خرید سهام نیز راه دیگری برای سرمایه گذاری در ترکیه است.

یکی از نکاتی که در زمینه سرمایه گذاری در ترکیه و مبلغ آن اهمیت دارد، هدف شما از سرمایه گذاری است. چنانچه بخواهید اقامت ترکیه را دریافت کنید می توانید مبلغ کمتری سرمایه گذاری کنید؛ اما اگر بخواهید پاسپورت، شهروندی یا تابعیت ترکیه را به دست بیاورید طبیعتاً باید مبلغ بیشتری را در این کشور سرمایه گذاری نمایید. معمولا قوانین سرمایه گذاری در ترکیه متنوع و متغیر هستند برای این که بتوانید اقامت ترکیه را از طریق سرمایه گذاری به دست بیاورید، حتماً از مشاوره اقامت ترکیه استفاده نمایید.

مشاور مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت کاری به ترکیه طرفداران زیادی دارد. مهاجران از این روش برای ورود به ترکیه و شهرهای بزرگ آن، مثل استانبول استفاده می کنند. این نکته را در نظر داشته باشید، تمام مهاجرانی که وارد ترکیه می شوند، باید مجوز کار این کشور را دریافت کنند. از طرف دیگر کارفرمایان ترک نیز به هیچ عنوان اجازه ندارند فردی را که فاقد مجوز کار است، در مجموعه خود استخدام نمایند. به همین دلیل افراد حتماً باید نسبت به دریافت ویزای کار و مجوز کار ترکیه اقدام کنند تا بتوانند در این کشور مشغول به کار شوند.

مزیت انجام امور مهاجرتی توسط موسسه اصطهباناتی
rejected-visa

وکلا مجرب و متخصص روش‌ های مهاجرتی

announcement-to-customers

اخذ پذیرش و ویزا انواع کشورها

following-up-cases

انجام تمامی امور مهاجرتی از صفرتاصد

awnsering-support

بیش از ۱۳ سال سابقه انجام امور مهاجرتی

به طور کلی دو روش برای افراد وجود دارد تا مجوز کار ترکیه را دریافت کنند:

 • مهاجرانی که اجازه اقامت مجاز در این کشور را دارند و حداقل ۶ ماه از اعتبار آن باقی مانده است، می توانند برای دریافت مجوز کار به اداره کار این کشور مراجعه نمایند. دانشجویانی که ویزای دانشجویی این کشور را دارند نیازی به این کار نخواهند داشت.
 • اگر فرد مهاجر اجازه اقامت در این کشور را نداشته باشد، باید به کنسولگری مربوطه در کشور ترکیه مراجعه کرده و مراتب دریافت اقامت این کشور را انجام دهد.

سوالی که پیش می آید این است که آیا ترکیه کشور مناسبی برای کار می باشد؟ اطلاعات دقیق در رابطه با مشاغل مختلف را می توانید از مشاور مهاجرت به ترکیه بپرسید. با این حال به طور کلی نرخ بیکاری در ترکیه در سال ۲۰۲۱، ۱۳ درصد بوده است. این نرخ نشان می دهد که میزان بیکاری در ترکیه بالاست و پیدا کردن کار برای مهاجران چندان راحت نیست. از طرفی بر اساس قوانین کشور، کارفرمایان باید بتوانند ثابت کنند که نیروی متخصص بومی ترکیه قادر به انجام کار مورد نظر آنها نیست و به همین دلیل تصمیم به استخدام نیروی کار خارجی دارند.

همین موضوع باعث شده است تا بسیاری از مهاجران در ترکیه به کار در بخش هایی مشغول شوند که دستمزد کمتری دارد و کارفرما برای آنها بیمه ثبت نمی کند. با این حال پیدا کردن کار در ترکیه و دریافت ویزای کاری این کشور در صورتی که مراحل مهاجرتی خود را به یک وکیل معتبر محول کنید، کار سختی نیست. وکیل معتبر مهاجرت به ترکیه می تواند در سریع ترین زمان ممکن ویزا و مجوز کار را برای شما دریافت کند.

وکیل مهاجرت به ترکیه اصطهباناتی

وکیل مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت ترکیه، ازدواج با یکی از اتباع این کشور است. البته در این زمینه نیز محدودیت ها و قوانینی وجود دارد که باید از آن ها مطلع باشید. کسی که می خواهد از طریق ازدواج اقامت ترکیه را دریافت کند باید شرایط زیر را داشته باشد:

 • سن بالای ۱۸ سال
 • ازدواج واقعی و پایدار ثبت شده
 • تمکن مالی که نشان بدهد، یکی از طرفین ازدواج توانایی پرداخت هزینه های زندگی در ترکیه را دارند

علاوه بر این شرایط، قوانین و مقررات دیگری برای ثبت ازدواج در ترکیه وجود دارد. یکی از مهمترین قوانین ازدواج در ترکیه در رابطه با سن افراد است. پسر و دختر برای ازدواج در این کشور باید به سن قانونی ۱۸ سال تمام رسیده باشند. چنانچه یکی از طرفین ازدواج ۱۷ ساله باشد باید ازدواج خود را با اجازه والدین ثبت کند و چنانچه طرفین ازدواج ۱۶ ساله باشند، علاوه بر اجازه والدین باید از دادگاه رسمی نیز اجازه دریافت کنند. همچنین بر اساس قوانین ترکیه ازدواج با افرادی که زیر سن مجاز ازدواج هستند، کودک آزاری بوده و مجازات در پی دارد

همچنین در این کشور چند همسری ممنوع است و افراد متاهل باید گواهی طلاق یا فوت همسر سابق خود را ارائه دهند. خانم هایی که ازدواج قبلی داشته اند نیز برای ثبت ازدواج در ترکیه دست کم باید ۳۰۰ روز از طلاق آنها گذشته باشد.

آنچه که تا اینجا گفتیم قوانین عمومی و شرایط ثابت ازدواج در ترکیه است؛ اما برای دریافت اقامت ترکیه از این طریق جزئیات و مدارک دیگری نیز مورد نیاز است که در برخی مواقع متغیر هستند. مشاوره اقامت ترکیه جدیدترین مدارک مورد نیاز برای ثبت ازدواج در ترکیه را به شما می گوید.

بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه

ترکیه یکی از بهترین مقاصد برای مهاجرت بوده و از نظر کاری، تحصیلی و سرمایه گذاری شرایط خوبی را برای مهاجرین فراهم کرده است. ما در این مقاله تلاش کردیم تا شما را با اهمیت مشاور مهاجرت به ترکیه آشنا کنیم.

اگر می خواهید به ترکیه مهاجرت کرده و اقامت این کشور زیبا را به دست بیاورید، یا صرفاً هدفتان اقامت موقت در این کشور و سپس مهاجرت به کشورهای اروپایی است، توصیه می کنیم در این زمینه با وکلای مهاجرت به ترکیه مشورت نمایید. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با تکیه بر سال ها تجربه و موفقیت در زمینه اعزام دانشجو به ترکیه و اخذ ویزای کاری و سرمایه گذاری این کشور آماده ارائه مشاوره های تخصصی به شما عزیزان هستیم. برای پرسیدن سوالات خود و دریافت مشاوره تخصصی با بهترین وکیل مهاجرت به ترکیه همین الان می توانید با شماره تلفن های ما تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

ما در این مقاله تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون مشاوره اقامت ترکیه پاسخ دهیم. این روزها اهمیت دریافت مشاوره و مشورت با افراد متخصص بر کسی پوشیده نیست. در همین راستا ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهترین و جامع ترین مشاوره های مهاجرتی را بر اساس اطلاعات دقیق و به روز کشورها، به شما عزیزان ارائه می دهیم. برای دریافت مشاوره و پرسیدن سوالات خود، می توانید با شماره تلفن های ما در تماس باشید.

 

سوالات متداول

1- چرا دریافت مشاوره برای مهاجرت به ترکیه ضروری است؟

قوانین مهاجرتی از سوی اداره مهاجرت کشور ترکیه سالانه تغییر می کند و در سال های اخیر اداره مهاجرت به این کشور، شرایط را برای مهاجران سخت تر کرده است. لذا کسانی که می خواهند به ترکیه مهاجرت کنند بهتر است در این زمینه با یک وکیل با تجربه مشورت نمایند.

2- سریع ترین روش برای مهاجرت به ترکیه کدام است؟

روش های متنوعی برای مهاجرت به ترکیه وجود دارد، اما سریعترین روش بسته به شرایط شما متفاوت خواهد بود.

3- آیا اخذ وکیل مهاجرت به ترکیه ضروری است؟

اگر خودتان تجربه و اطلاعات کافی برای انجام پروسه مهاجرت به ترکیه را دارید الزامی برای اخذ وکیل مهاجرت به ترکیه نیست.

4- آیا می توان از طریق خرید ملک اقامت ترکیه را به دست آورد؟

بله چنانچه بتوانید ملکی با ارزش بالا خریداری کنید می توانید اقامت این کشور را دریافت کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *