تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه، گزینه‌ای برتر برای مهاجرت دانشجویان به خصوص ایرانیان است. ترکیه علاوه بر اینکه هزینه بسیار مناسبی برای تحصیل دارد، هزینه زندگی در آن نیز نسبت به بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر مقرون به صرفه‌تر است. از مزایای دیگر تحصیل در ترکیه می‌توان به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی معتبر اشاره کرد. شما با تحصیل در ترکیه، مدارکی را در دست خواهید داشت که اعتبار جهانی دارند و در نهایت می‌توانید وارد بازار کار کشور ترکیه شده و اقامت دائم خود را بدست آورید. همچنین شما می‌توانید از این کشور به عنوان پلی برای رسیدن به کشورهای توسعه یافته اروپایی و آمریکایی استفاده کنید. تحصیل در ترکیه، به شرکت در آزمون‌های ورودی سخت و دشوار احتیاجی ندارد و شما حتی می‌توانید در بهترین دانشگاه‌ها در رشته مورد نظر خود، به آسانی پذیرش شوید.

تحصیل در ترکیه

تحصیل در ترکیه

کشور ترکیه، یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی در سطح جهان به شمار می‌رود. این کشور دارای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برتری است که دارای رتبه‌های بالایی نیز می‌باشند. علاقمندان به تحصیل در ترکیه، می‌توانند پادکست زیر را گوش کنند و از شرایط تحصیل و الزامات آن آگاهی کسب کنند.

سیستم آموزشی کشور ترکیه، تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش و شورای آموزش عالی این کشور قرار دارد. کلیه فعالیت‌های موسسات آموزشی عالی و مدارس، توسط این دو سازمان کنترل و بررسی می‌شوند. تحصیل در ترکیه در تمامی مقاطع از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و با این حال، هزینه تحصیل در آن‌ها به هیچ عنوان با کشورهای اروپایی هم‌تراز، قابل قیاس نمی‌باشد. در واقع شما با ورود به دانشگاه‌های ترکیه، می‌توانید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی بسیار کنید. تحصیل در ترکیه از سن 5 سالگی آغاز می‌شود و 12 سال دوران تحصیل ابتدایی و دبیرستان کاملا در این کشور اجباری می‌باشد. مزیت این امر آن است که، تحصیل 12 سال اول کاملا رایگان می‌باشد و افرادی که موفق به دریافت اقامت و شهروندی این کشور شوند، می‌توانند خود یا فرزندان آن‌ها در مدارس بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای تحصیل کنند. تحصیل در ترکیه به صورت خلاصه، در بخش زیر بررسی شده است:

زبان تحصیلترکی استانبولی و انگلیسی
مدت زمان تحصیل در مدارس12
مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی4
مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد2
مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا4
هزینه تحصیل کارشناسی300 الی 1800 دلار در سال
هزینه تحصیل کارشناسی ارشد300 تا 900 دلار در سال

تحصیل در مدارس ترکیه

تحصیل دانش‌آموزان در مدارس دولتی به زبان ترکی و به صورت رایگان می‌باشد؛ اما دانش‌آموزانی که قصد تحصیل در مدارس خصوصی و به زبان انگلیسی را دارند، باید هزینه تحصیل را پرداخت کنند. از برترین مدارس خصوصی ترکیه مدرسه بین‌المللی MIF در شهر ازمیر و مدرسه بین‌المللی استانبول را می‌توان نام برد. هزینه‌های تحصیل در استانبول و شهرهای دیگر در مدارس خصوصی، در حدود 7000 دلار تا 30,000 دلار می‌باشد.

به صورت کلی مدارس در ترکیه، به سه نوع خصوصی، دولتی و بین‌المللی تقسیم می‌شوند. افراد برای تحصیل در ترکیه، باید وضعیت اقامت مشخصی داشته باشند. در صورتی که قصد اقامت دائم در کشور ترکیه را داشته باشید، تحصیل در مدارس خصوصی یا دولتی برای شما مناسب خواهد بود. قابل توجه است که، برای مهاجران ایرانی، مدارس ایرانی در ترکیه وجود دارد که سیستم آموزشی مشابه با مدارس داخلی ایران را دارند و تمامی مقاطع را نیز پوشش می‌دهند. یکی از این مدارس، مدرسه “بهمن” است که در شهر آنکارا قرار دارد. یکی دیگر از این مدارس نیز “فجر” نام دارد که دارای دو شعبه مختلف در استانبول می‌باشد.

شرایط تحصیل در مدارس ترکیه چیست؟

در اولین مرحله، همانطور که پیش‌تر نیز گفته شد برای تحصیل در مدارس دولتی و خصوصی باید دارای اقامت دائم ترکیه باشید. همچنین متقاضیان باید دارای سن زیر 18 سال باشند. در ادامه، فرد متقاضی باید با در دست داشتن نامه‌ای از شهرداری که محل اقامت او در آن نامه ذکر شده است و کارت اقامت، به نزدیک‌ترین مدرسه در محله زندگی خود مراجعه کند. تحصیل در مدارس خصوصی با دولتی تفاوتی دارد. دانش‌آموزان برای تحصیل در مدارس دولتی ملزم به پرداخت هیچ شهریه و هزینه‌ای نخواهند بود؛ اما ثبت‌نام در مدارس خصوصی با پرداخت هزینه لازم تکمیل خواهد شد.

در صورتی که به تازگی مهاجرت نموده‌اید و دارای اقامت ترکیه نمی‌باشید، به هیچ عنوان نگران نشوید. شما می‌توانید به راحتی با در دست داشتن ترجمه مدارک و سوابق تحصیلی و گذرنامه فرد متقاضی، برای ثبت‌نام در مدارس اقدام کنید. برخی از مدارس خصوصی ممکن است که از شما نمرات قبولی در آزمون ورودی را درخواست کنند. بنابراین بهتر است پیش از هر اقدامی، درباره مدرسه و موسسه آموزشی مورد نظر خود تحقیق نمائید.

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی و لیسانس باید دارای مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس 5 تا 6.5 باشند. دارا بودن مدرک دیپلم متوسطه دبیرستان نیز از مدارک مهم اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع لیسانس ترکیه می‌باشد. اساس دانشگاه‌های ترکیه پذیرش تحصیلی برای مقطع کارشناسی بر طبق معدل دیپلم دبیرستان و پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه‌ها می‌باشد. از برترین رشته‌های تحصیلی برای مقطع کارشناسی، رشته‌های تجارت و مدیریت، مهندسی، روابط بین‌الملل، گردشگری، فناوری اطلاعات و تجارت بین‌الملل را می‌توان نام برد. مدت زمان تحصیل در دوره کارشناسی یا لیسانس این کشور چهار سال می‌باشد.

دانشجویان متقاضی برای تحصیل کارشناسی، موظف هستند شرایط و مراحلی را طی نمایند تا بتوانند پذیرش تحصیلی دریافت کنند. اولین قدم از این کار نیز، تکمیل فرم پذیرش دانشجو می‌باشد. فرم درخواست هر دانشگاه با دیگری متفاوت است؛ اما شما می‌توانید با مراجعه به وبسایت اصلی آن‌ها فرم درخواست مربوطه را مشاهده کنید.

در ادامه شما باید مدارک زیر را فراهم نموده و به همراه فرم درخواست برای دانشگاه مقصد ارسال کنید:

 • ترجمه مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ریزنمرات درسی
 • نامه تمکن مالی
 • مهارت در زبان ترکی
 • پرداخت هزینه ثبت‌نام
 • نمره قابل قبول در آزمون یوس و ست

تمامی متقاضیان تحصیل در این مقطع می‌توانند با اتمام دوره دبیرستان، در آزمون‌های ورودی دانشگاه‌ها شرکت کنند. رقابت جهت ورود به دانشگاه‌های دولتی بسیار بالا است؛ اما تمامی دانشگاه‌ها اعم از خصوصی و دولتی موظف هستند تا از یک سیستم یکپارچه برای آموزش دانشجویان استفاده کنند. شایان ذکر است که دانشجویان برای تحصیل علاوه بر پذیرش تحصیلی دانشگاه به موارد دیگری همچون اقامت ترکیه و بیمه سلامت نیاز دارند.

هزینه تحصیل در ترکیه نسبت به دیگر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه‌تر است. به خصوص در دانشگاه‌های دولتی این مقدار بسیار کم است و نزدیک به 300 دلار در هر ترم تحصیلی می‌باشد. این در حالی است که هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی، به صورت میانگین 3000 دلار در هر ترم می‌باشد. در صورتی که دانشجو، در ترم اول تحصیل موفق به دریافت نمرات بسیار بالا شود و به اصطلاح دانشجویی ممتاز باشد،

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد

متقاضیان برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد باید دارای مدرک کارشناسی باشند. مدت زمان تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد، در حدود 2 سال است. دارا بودن مدرک مهارت زبان آیلتس 6 تا 6.5 برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد ترکیه الزامی است. از مهم‌ترین رشته‌های کارشناسی ارشد برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه می‌توان رشته حقوق، فناوری اطلاعات، مدیریت تجاری، حسابداری، مهندسی صنایع، زیست‌شناسی، ژنتیک، اقتصاد بین‌الملل، مطالعات فرهنگی و روابط بین‌الملل را نام برد.

تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی امکان‌پذیر است. رشته‌های دانشگاه دولتی بیشتر به زبان ترکی ارائه می‌شوند. البته این تنها اولویت تدریس رشته‌ها است و برخی دروس نیز به زبان انگلیسی در این دانشگاه ارائه می‌شوند. دانشجویان در طول 2 سال تحصیل مقطع ارشد موظف به گذراندن 120 واحد درسی هستند. سال تحصیلی در ترکیه به دو ترم تقسیم‌بندی می‌شود و از اکتبر تا ژانویه و از فوریه تا جولای ادامه دارد. بین دو ترم یک تعطیلات دو هفته‌ای برای دانشجویان در نظر گرفته شده است. تعطیلات تابستانی دانشجویان در ترکیه بسیار بیشتر بوده و از جولای تا اکتبر ادامه دارد. شما به عنوان یک دانشجوی در حال تحصیل مقطع کارشناسی ارشد، می‌توانید به کار در طول تحصیل خود بپردازید.

معمولا دانشجویان مقطع ارشد، در نیمه دوم سال آخر تحصیلی خود موظف به تهیه “پایان‌نامه” هستند. این پایان‌نامه به عنوان راهی برای ارزیابی دانشجویان قرار داده شده است و همچنین دانشجویان باید شفاهی از پایان‌نامه خود دفاع کنند. این بخش از تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه، کمی مانند مقطع دکترا است. ممکن است این مورد برای دانشجویانی که قصد تحصیل در ترکیه را دارند تا حدودی وحشت‌انگیز به نظر بیاید؛ اما در واقع این مزیتی است که به شما کمک می‌کند تا برای شرکت در مقطع تحصیلی بعدی یعنی دکترا، آمادگی بیشتری را کسب کنید. قابل توجه است که تمامی رشته‌ها در مقطع ارشد از این قابلیت برخوردار نیستند و برای برخی از رشته‌ها تکمیل یک پروژه کافی خواهد بود.

در نهایت، اگر علاقمند به تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه هستید، باید به وبسایت دانشگاه‌های این کشور مراجعه کنید و فرم درخواست را تکمیل نموده و مدارک لازم را به همراه آن ارسال نمائید. در صورتی که به زبان ترکی مسلط نیستید و قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارید، باید به این نکته توجه کنید که ممکن است موفق به دریافت رشته مورد نظر خود در دانشگاه دولتی به زبان انگلیسی نشوید. به این خاطر که رشته‌های محدودی به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند و شما این اطلاعات را تنها می‌توانید از وبسایت همان دانشگاه بدست آورید. بنابراین می‌توانید برای تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی نیز درخواست دهید. البته هزینه دانشگاه‌های خصوصی از دولتی بیشتر است. مدارک لازم برای دریافت پذیرش و ورود به دانشگاه در مقطع کارشناسی ارشد شامل موارد زیر است:

 • ترجمه ریزنمرات درسی دانشگاهی
 • ترجمه آخرین مدارک تحصیلی
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • رزومه تحصیلی
 • حداقل 2 توصیه‌نامه اساتید دانشگاه
 • نمرات و گواهی آزمون‌های بین‌المللی
 • رسید پرداخت فی(هزینه بررسی مدارک)
 • مدارک زبان معتبر(ترکی: تومر، انگلیسی: آیلتس و تافل)
 • اسکن و کپی گذرنامه معتبر

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

دانشگاههزینه تحصیل
دولتی240 تا 750 دلار
دولتی به زبان انگلیسی300 تا 900 دلار
خصوصی5000 تا 20,000 دلار

تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا

تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا

متقاضیان برای اخذ پذیرش تحصیلی دوره دکترا ترکیه باید دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مرتبط با رشته تحصیلی دکترا باشند. دارا بودن نتیجه آزمون ALES، GMAT و یا GRE، دارا بودن مقاله‌های پژوهشی، داشتن معدل بالا در دوره کارشناسی ارشد و  مدرک مهارت زبان انگلیسی از مهم‌ترین مدارک برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه در مقطع دکترا می‌باشند. مدرک مهارت زبان انگلیسی آیلتس با نمره 6.5 به بالا برای اخذ پذیرش دکترا الزامی است. مدت دوره تحصیل در مقطع دکترا، حدود ۴ سال است. تعداد دوره‌های ارائه شده در دانشگاه‌های ترکیه، بالای 400 مورد است و میانگین هزینه تحصیل در این مقطع نیز، 3500 یورو می‌باشد.

تحصیل در ترکیه، نسبت به دیگر کشورها شرایط بسیار ساده‌تری دارد؛ اما بهتر است که اطلاعات خود را در این زمینه قوی کنید و با افراد دارای تجربه در زمینه مهاجرت تحصیلی نیز مشورت نمائید. تحصیل مقطع دکترا مانند دیگر مقاطع، نیازمند ارائه برخی مدارک است که به شرح زیر هستند:

 • ترجمه مدارک معتبر مقاطع گذشته(کارشناسی ارشد، کارشناسی و دیپلم)
 • گذرنامه معتبر
 • خلاصه‌ای از پایان‌نامه کارشناسی
 • پروپوزال تحقیقاتی
 • توصیه‌نامه
 • آزمون‌های ورودی
 • مجوز اقامت در ترکیه

یکی از مزایای تحصیل دکترا در ترکیه این است که مدارک تحصیلی شما در دیگر کشورهای اروپایی نیز مورد تایید خواهد بود. بنابراین شما می‌توانید برای کار در هر کشور دیگری به راحتی اقدام کنید. ترکیه همواره در تلاش بوده است تا بتواند به اتحادیه اروپا وارد شود. از همین رو، از استاندارد آموزشی بولونیا پیروی می‌کند و همین ارم باعث می‌شود تا سطح آموزش و مدارک در ترکیه در سراسر اروپا اعتبار داشته باشد.

تفاوتی که تحصیل دکترا در این کشور با دیگر کشورهای اروپایی دارد این است که در ترکیه مسیر تحصیل ثابت و مشخص است و دارای آزادی عمل به خصوصی نمی‌باشد. دانشجویان باید دروس تعیین شده را بگذرانند و در کورس‌ها و سمینارهای متفاوت شرکت داشته باشند و در نهایت پایان‌نامه دکترای خود را ارائه کنند. محتوای دروس ممکن است از هر دانشگاه تا دانشگاه دیگر متفاوت باشد؛ اما هر دانشجو وظیفه دارد که برای دریافت مدرک دکترا تمامی دروس را قبول شود.

در انتها، عملکرد هر دانشجو توسط استاد ناظر او و هیئت علمی دانشگاه بررسی می‌شود. همچنین دانشجویان از ابتدای تحصیل این مقطع برای خود استادی را انتخاب می‌نمایند و تا انتهای زمان تحصیل او، آن استاد را به عنوان استاد ناظر همراه خود دارند. بعضا دانشجویان می‌توانند از راهنمایی‌های یک استاد راهنمای ثانوی نیز بهره‌مند شوند.

متقاضیان تحصیل دکترا در ترکیه، باید جهت ورود به این مقطع سنجش اولیه شوند. به این معنا که پروپوزال آن‌ها باید در قالب دو دفاع کتبی و یک دفاع شفاهی ارائه شود و همچنین آن‌ها باید آزمون‌های دوره‌ای متفاوتی را پذیرش شوند. پس از عبور از تمامی این مراحل، دانشجو موفق به دریافت پذیرش خود در مرحله دکترا می‌شود. پس از آن باید در آزمون‌های متداولی که هر 6 ماه برگزار می‌شوند شرکت کند تا صلاحیت او مورد تایید واقع شود. پس از اینکه دانشجو کورس‌های درسی را با موفقیت گذراند و رساله دکترای خود را آماده کرد، هیئت داوران به صورت مرسوم در دیگر کشورهای جهان بررسی‌های لازم را انجام می‌دهند.

آزمون‌های YOS و SAT

آزمون‌های YOS و SAT

متقاضیان برای اخذ پذیرش کارشناسی و لیسانس دانشگاه‌های ترکیه باید دارای نمره لازم از  آزمون‌های یوس YOS و یا ست SAT باشند. هر دانشگاه این آزمون‌ها را بر اساس شرایط خاص خود برگزار می‌کند. آزمون یوس شامل سوال‌هایی در درس ریاضیات، هندسه، هوش و زبان ترکی می‌باشد. اگر متقاضی فاقد تسلط و مهارت به زبان ترکی است، می‌تواند در دوره‌های آمادگی زبان ترکی در این کشور شرکت کند و با کسب نمره لازم در آزمون تومر TOMER تحصیل در دانشگاه را شروع کند. آزمون ست SAT یک آزمون استاندارد برای پذیرش در مقطع کارشناسی ترکیه می‌باشد که شامل درس ریاضیات، نگارش و درک مطلب است.

بررسی آزمون SAT

آزمون SAT، مخصوص افرادی است که قصد تحصیل در مقطع کارشناسی یا لیسانس را دارند. این آزمون تقریبا در تمامی کشورهای دنیا به غیر از ایران برگزار می‌شود. تفاوتی ندارد که شما قصد تحصیل در کدام دانشگاه یا کشور را دارید، این آزمون به صورت سراسری دارای اعتبار است و شما می‌توانید با دریافت نمره قبولی لازم، پذیرش هر دانشگاهی را اخذ کنید. آزمون ست به دو نوع SAT1 و SAT2 تقسیم می‌شود. نوع اول این آزمون از نوع جنرال یا عمومی است که شامل دروس ریاضی و زبان می‌شود. نوع دوم آزمون، شامل دروس مختلف زیست، شیمی، فیزیک و غیره است. اگر قد تحصیل در ترکیه را داشته باشید، شرکت در آزمون نوع اول کافی خواهد بود. همچنین شایان ذکر است که، نوع دوم آزمون SAT در کشور ترکیه برگزار نمی‌شود.

آزمون SAT1 در چهار نوبت و در ماه‌های اکتبر، دسامبر، مارس و می برگزار می‌شود. این آزمون به صورت کلی، دارای 1600 امتیاز است که نیمی از آن به درس ریاضی و نیمی دیگر به درس زبان اختصاص یافته است. آزمون زبان 1 شامل بخش “خواندن” یا Reading است که دارای 5 متن به زبان انگلیسی می‌باشد و شما باید این متون را خوانده و با توجه به آن‌‌ها سوالات را پاسخ دهید. در بخش زبان 2، آزمون شامل قسمت “نوشتن” یا Writing است. همچنین کل سوالات این آزمون مجموعا 154 مورد خواهد بود. سوالات به شرح زیر هستند:

درستعداد سوالات
ریاضی 120
ریاضی 238
زبان 152
زبان 244

بررسی آزمون YOS

آزمون یوس نیست درست مانند آزمون ست، مخصوص افرادی است که قصد ورود به دانشگاه‌ها را دارند؛ اما با این تفاوت که آزمون YOS فقط در ترکیه برگزار می‌شود. همچنین این آزمون تنها یک بار در سال برگزار می‌شود و قابل شرکت کردن است. در این آزمون سوالات تنها و تنها از درس ریاضیات مطرح می‌شوند و همچنین سطح سوالات بسیار سخت‌تر و بالاتر از آزمون SAT می‌باشد. در آزمون یوس، سوالات به دو زبان ترکی استانبولی و انگلیسی نوشته می‌شوند و شما می‌توانید به هر زبانی که به آن مسلط هستید، سوالات را پاسخ دهید.

یکی از معایب آزمون یوس این است که آزمونی سراسری نمی‌باشد و هر دانشگاه نمره‌ای متفاوت را برای پذیرش دانشجو در نظر دارد. این روند باعث می‌شود تا شما مجبور شوید در هر دانشگاه مختلف یک آزمون جداگانه دهید و این امر نه به صرفه است و نه از لحاظ زمان و انرژی راهی مناسب محسوب می‌شود؛ اما شما اگر در آزمون SAT شرکت کنید و به طور مثال نمره 1200 را کسب کنید، در تمامی این دانشگاه‌ها نمره شما یکسان خواهد بود. به همین علت است که افراد به شرکت در آزمون SAT تمایل بیشتری دارند.

یکی دیگر از موارد مهم که ممکن است برای شما سوال باشد هزینه شرکت در این آزمون‌ها است. هزینه ثبت‌نام در آزمون ست، 52 دلار است. در صورتی که در تاریخ ثبت‌نام خود تاخیر داشته باشید یا بخواهید تاریخ را به تعویق بیاندازید، حدود 30 دلار جریمه شامل حال شما خواهد شد. از طرف دیگر هزینه ثبت‌نام برای آزمون یوس 68 دلار می‌باشد. البته با توجه به اینکه این آزمون به صورت سراسری برگزار نمی‌شود، ممکن است در هر دانشگاه کمی متفاوت باشد. بنابراین این مقدار بین 300 تا 500 لیر متغیر است.

مدارک لازم ویزای تحصیلی

متقاضی برای تحصیل در استانبول و آنکارا و تحصیل در ترکیه پزشکی و رشته‌های دیگر باید در ابتدا از دانشگاه‌های ترکیه پذیرش تحصیلی اخذ کند. متقاضی پس از اخذ پذیرش تحصیلی باید مدارک لازم را برای اخذ ویزای تحصیلی ارائه دهد. از جمله مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • نامه پذیرش از دانشگاه ترکیه
 • گواهی تمکن مالی کافی به همراه پرینت حساب بانکی
 • فرم تکمیل شده ویزای تحصیلی ترکیه
 • گواهی اجاره محل اقامت و یا رزرو هتل
 • آخرین مدرک و سوابق تحصیلی
 • پاسپورت معتبر
 • بلیط برگشت به ایران رزرو شده
 • بیمه مسافرتی معتبر

تحصیل در ترکیه و بورسیه تحصیلی

تحصیل در ترکیه و بورسیه تحصیلی

متقاضیان در مورد نحوه تحصیل در ترکیه و برخورداری از بورسیه های تحصیلی باید دارای شرایط خاص باشند. از جمله این شرایط می‌توان به دارا بودن معدل درسی عالی، پذیرش در آزمون ورودی دانشگاه، دارا بودن سوابق تحصیلی عالی و همچنین دارا بودن مقاله های علمی تحصیلی اشاره کرد. همچنین دارا بودن نتیجه  آزمون‌های بین‌المللیGMAT، GRE و SAT برای اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه الزامی است.

 • متقاضی با اخذ بورسیه های تحصیلی از پرداخت هزینه خوابگاه، هزینه شهریه، بیمه درمانی و هزینه دوره آمادگی زبان ترکی معاف می شود.
 • متقاضیان برای دریافت بورسیه تحصیلی دارای محدودیت سنی زیر ۳۵ سال می باشند.
 • دارا بودن حداقل معدل ۱۵ برای متقاضیان الزامی است.
 • از مهم‌ترین بورسیه های تحصیلی بورسیه بانک توسعه اسلامی ISDB، بورسیه TUBITAK، بورسیه تحصیلی دانشگاه عبدالله گل و بورسیه TURKIYE BURSLARI می باشند.

تحصیل در برترین دانشگاه‌های ترکیه

تحصیل در برترین دانشگاه‌های ترکیه

متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه می‌توانند دانشگاه‌های خصوصی و یا دولتی این کشور را انتخاب کنند. از مجموع 200 دانشگاه ترکیه ۱۰ دانشگاه دارای رتبه های برتر در رتبه بندی و رنکینگ های جهانی برترین دانشگاه‌های جهان QS می باشند.

نام دانشگاهرتبه جهانی
دانشگاه کوچ448
دانشگاه بیلکنت456
دانشگاه صابانچی501-510
دانشگاه فنی خاورمیانه551-560
دانشگاه بوغازیچی571-580
دانشگاه فنی استانبول651-700
دانشگاه آنکارا801-1000
دانشگاه قاضی801-1000
دانشگاه حاجت تپه801-1000

تحصیل در ترکیه به زبان انگلیسی

متقاضیان می‌توانند در ترکیه به زبان های انگلیسی، فرانسوی، ترکی و آلمانی تحصیل کنند. البته زبان تدریس در بیشتر دانشگاه‌های ترکیه زبان انگلیسی و ترکی است. دانشگاه‌های انگلیسی زبان بیشتر در شهرهای استانبول و آنکارا قرار دارند. تحصیل در دانشگاه استانبول به زبان انگلیسی می‌باشد. دانشگاه بیلکنت و دانشگاه فنی خاورمیانه نیز به زبان انگلیسی تدریس می کنند.

 • رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی شامل مهندسی کامپیوتر، مهندسی نرم افزار، مهندسی برق، مترجمی، مدیریت بازرگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، تدریس زبان انگلیسی و تجارت بین‌الملل برای مقطع کارشناسی می‌باشد.
 • رشته‌های تحصیلی به زبان انگلیسی مدیریت بازرگانی، زبان و ادبیات انگلیسی، علوم سیاسی و روابط بین‌الملل برای مقطع کارشناسی ارشد می‌باشد.
 • متقاضیان می‌توانند رشته‌های مهندسی کامپیوتر و زبان و ادبیات انگلیسی را به زبان انگلیسی در مقطع دکترا ترکیه تحصیل کنند.

کار دانشجویی در ترکیه

از شرایط درس خواندن در ترکیه می‌توان به اخذ مجوز کار پاره وقت دانشجویی و اشتغال ضمن تحصیل را نام برد. متقاضیان با کار و اشتغال دانشجویی نه تنها می‌توانند بخش زیادی از هزینه‌های زندگی و تحصیل خود در ترکیه را تأمین کنند، بلکه می‌توانند برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی نیز تجربه کاری کسب کنند. متقاضیان با اخذ این مجوز می‌توانند تا کمتر از ۳۰ ساعت در هفته به اشتغال بپردازند.

 • کار در قسمت های اداری و کتابخانه دانشگاه، کار در رستوران و کافی شاپ، پرستاری از کودکان و بیماران و فروشندگی از جمله کار و اشتغال با اخذ مجوز کار دانشجویی می‌باشد.
 • دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا می‌توانند با انجام کارهای تحقیقاتی و پژوهشی در دانشگاه‌های ترکیه حقوق دریافت کنند.
 • دانشجویان سال آخر مقطع کارشناسی ارشد و دکترا و یا دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی می‌توانند با تدریس به دانشجویان سال های پایین تر کسب درآمد کنند.

هزینه تحصیل و زندگی در ترکیه

به طور کلی تحصیل و زندگی در ترکیه در مقایسه با دیگر کشورهای اروپایی ارزان تر و مقرون به صرفه تر است. یکی از مهم‌ترین مزیت های تحصیل در ترکیه تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی و به زبان ترکی می‌باشد.

 • هزینه‌های زندگی دانشجویی در ترکیه ماهانه در حدود 400 دلار می‌باشد.
 • هزینه تحصیل در دوره دکترا سالانه در حدود ۶۰۰ دلار تا ۹۰۰ دلار می‌باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان سالانه حدود ۵۰۰۰ تا ۲۰.۰۰۰ دلار می‌باشد.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در دانشگاه دولتی در حدود ۳۰۰ تا ۸۰۰ دلار می‌باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه‌های خصوصی سالانه در حدود 20.000 دلار می‌باشد.
 • هزینه تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی بر اساس دانشگاه از حدود 700 لیر در هر ترم به بالا می‌باشد.
 • هزینه اجاره بهای یک آپارتمان یک خوابه در مرکز شهر در حدود 1400 لیر می‌باشد.
 • هزینه بلیط حمل و نقل عمومی در ترکیه در حدود 3 لیر می‌باشد.

شرایط کار پس از فارغ التحصیلی

فارغ التحصیلان پس از تمام شدن دوره تحصیلی در ترکیه می‌توانند در مدت یک سال جستجوی کار در ترکیه کار مورد نظر خود را پیدا کنند. فارغ التحصیلان بر اساس رشته تحصیلی و رزومه کاری خود می‌توانند کار مناسب را پیدا کنند. یکی از مهم‌ترین شرایط کار و اشتغال در ترکیه مهارت و تسلط به زبان انگلیسی است؛ زیرا بسیاری از شرکت ها و موسسه ها به افرادی با این مهارت نیاز دارند.

 • مجوز کار و اقامت دانشجویان فارغ التحصیل از طرف وزارت کار ترکیه صادر می شود.
 • برای اخذ مجوز کار و اقامت در ترکیه کارفرمای ترکیه ای باید درخواست دهد.
 • فارغ التحصیلان می‌توانند در سفارت خانه ها، سازمان های غیردولتی و کنسولگری های ترکیه کار کنند.
 • فارغ التحصیلان پس از یافتن کار در ترکیه معمولا باید ترکیه را ترک کنند و از کشور خود برای اخذ ویزای کار این کشور درخواست دهند.

اخذ اقامت ترکیه

اخذ اقامت در ترکیه

متقاضیان با تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه و فارغ التحصیلی و کار و اشتغال در این کشور می‌توانند در ابتدا ویزای اقامت یک ساله کاری را اخذ کنند. متقاضیان می‌توانند این ویزای یک ساله را تا 3 سال تمدید کنند. پس از تمام شدن مدت اعتبار این ویزای 3 ساله متقاضیان می‌توانند ویزای 6 ساله کار و اشتغال ترکیه را دریافت کنند. اگر متقاضی به مدت 8 سال در این کشور اقامت داشته باشد و از این 8 سال در حدود 6 سال را به کار و اشتغال بپردازد، می‌تواند برای اخذ اقامت دائم ترکیه درخواست دهد.

مزایای تحصیل در ترکیه

متقاضیان با درس خواندن در ترکیه و اقامت در این کشور می‌توانند از مزیت های فراوانی برخوردار شوند. از مهم‌ترین مزیت های تحصیل در ترکیه می‌توان به نزدیکی جغرافیایی و نزدیکی آداب و رسوم و فرهنگ ایران و ترکیه اشاره کرد.

 

برخی از مهم‌ترین مزیت های تحصیل و اقامت در ترکیه عبارت است از:

 • عدم نیاز به صدور ویزا برای متقاضیان ایرانی
 • پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل
 • اعتبار مدرک تحصیلی دانشگاهی در بین کشورهای جهان
 • برخورداری از بورسیه های تحصیلی
 • مورد تأیید بودن بسیاری از دانشگاه‌های ترکیه از نظر وزارت علوم و بهداشت ایران
 • امکان یافتن کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی
 • اخذ کمک هزینه و وام های دانشجویی
 • امکان تبادل دانشجویان با کشورهای اروپایی و آمریکا
 • مطابقت نظام آموزشی ترکیه با نظام آموزشی آمریکا
 • وجود دانشگاه‌های مجهز و مدرن و جهانی
 • بالا بودن امنیت اجتماعی و کیفیت زندگی
 • امکان صدور مجوز اقامت پس از فارغ التحصیلی

معایب تحصیل در ترکیه

متقاضیان ایرانی برای تحصیل در این کشور با مشکلاتی مواجه می باشند. از شرایط درس خواندن در ترکیه توجه به مزیت ها و معایب با هم می‌باشد. یکی از مهم‌ترین معایب تحصیل در ترکیه عدم تسلط ترک زبان ها به زبان انگلیسی و سختی فراگیری زبان ترکی برای ایرانی ها می‌باشد. بالا بودن هزینه‌های بهداشتی و درمانی و همچنین بالا بودن اجاره بهای آپارتمان ها برای تحصیل در استانبول و آنکارا می‌باشد. برخی از معایب تحصیل در ترکیه عبارت است از:

 • امکان تحصیل رایگان در دانشگاه‌های دولتی فقط با دارا بودن مهارت زبان ترکی
 • بالا بودن هزینه‌های تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های خصوصی
 • کمبود خوابگاه ها در دانشگاه‌های دولتی

موسسه تحصیل در ترکیه در تبریز

نحوه تحصیل و شرایط درس خواندن در ترکیه و همچنین اطلاع از شرایط تحصیل در استانبول و دیگر شهرهای این کشور از جمله موارد در حیطه کاری مشاوران و متخصصان مهاجرت موسسه های مهاجرتی است. کارشناسان ارشد و مشاوران موسسه های مهاجرتی با آگاهی از آخرین قوانین حقوقی و مهاجرتی بهترین گزینه مهاجرتی را به متقاضیان ارائه می دهند.

موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی دارای موسسه تحصیل در ترکیه در تبریز می‌باشد که به عنوان یکی از برجسته ترین موسسه های مهاجرتی در سطح کشور شناخته می شود. مشاوران این موسسه از ابتدای تشکیل پرونده مهاجرتی تا رسیدن به مقصد در کنار متقاضیان می مانند و با ارائه مشاوره های مهاجرتی به آن ها در این مسیر سخت کمک می کنند.

متقاضیان تبریزی برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه می‌توانند با مشاوران موسسه تحصیل در ترکیه در تبریز از شعبه های موسسه اصطهباناتی به آدرس زیر تماس حاصل کنند:

 • تبریز، خیابان ولی عصر، چهارراه سعدی، برج مبین. تلفن: 04191009797

در این مقاله تحصیل در ترکیه، تحصیل در ترکیه پزشکی و دندانپزشکی، تحصیل در دانشگاه‌های ترکیه، تحصیل در استانبول، شرایط درس خواندن در این کشور و موسسه در تبریز مورد بررسی قرار گرفت. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاوران موسسه مهاجرتی وکلای برگزیده اصطهباناتی در شعبه های تهران، اصفهان، تبریز، رشت، تبریز و رشت و شیراز تماس حاصل کنید.

سوال‌های متداول در مورد تحصیل در ترکیه

علاقمندان به تحصیل در این کشور، می‌توانند پاسخ سوالات متداول خود را در بخش زیر بیابند.

آیا امکان تحصیل رایگان در ترکیه وجود دارد؟

خیر، تحصیل به زبان ترکی در دانشگاه‌های دولتی بسیار اندک است اما در دانشگاه‌های خصوصی متقاضی باید شهریه بیشتری پرداخت کند.

آیا امکان درس خواندن در ترکیه بدون مدرک زبان وجود دارد؟

بله، اما متقاضی برای بالا بردن احتمال اخذ ویزای تحصیلی باید دارای مدرک زبان باشد.

آیا امکان اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه وجود دارد؟

بله، احتمال اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دکترا بیشتر از مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

شرایط اخذ بورسیه های تحصیلی ترکیه چیست؟

بالا بودن معدل درسی در مقطع قبل، دارا بودن مدرک مهارت زبان ترکی و انگلیسی، دارا بودن رزومه قوی، دارا بودن مقاله های منتشر شده در ژورنال های علمی.

آیا امکان اخذ تابعیت ترکیه با درس خواندن در ترکیه وجود دارد؟

بله، متقاضیان پس از 8 سال اقامت و کار و اشتغال می‌توانند برای اخذ تابعیت و شهروندی ترکیه درخواست دهند.

آیا شرایط کار پس از فارغ التحصیلی در ترکیه وجود دارد؟

بله، متقاضی می‌تواند پس از فارغ التحصیلی در مدت یک ساله کار و اشتغال در ترکیه کار مورد نظر را پیدا کند و به کار بپردازد.

مزیت های تحصیل در ترکیه چیست؟

نزدیکی جغرافیایی و فرهنگی بین ایران و این کشور، پایین بودن هزینه‌های زندگی و تحصیل و امکان اخذ تابعیت پس از فارغ التحصیلی و کار و اشتغال.

مدارک لازم اخذ ویزای تحصیلی کدامند؟

گواهی تمکن مالی کافی و پرینت حساب بانکی، نامه پذیرش از دانشگاه، آخرین مدرک تحصیلی، مدرک مهارت زبان انگلیسی و ترکی و فرم تکمیل شده درخواست ویزا.

آیا امکان اخذ ویزای همراه با درس خواندن در ترکیه وجود دارد؟

بله، متقاضیان می‌توانند برای همسر و فرزندان زیر 18 سال خود ویزای همراه ترکیه را دریافت کنند.

آیا امکان کار دانشجویی در حین درس خواندن در ترکیه وجود دارد؟

بله، تا حدود 30 ساعت در هفته.

میزان هزینه زندگی دانشجویی در ترکیه چقدر است؟

ماهانه در حدود 400 دلار.

5/5 - (1 امتیاز)

741 دیدگاه برای “تحصیل در ترکیه

 1. samina گفت:

  سلام وقت بخیر من نیاز به مشاوره در مقطع دکتری دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما می توانید برای کسب اطلاعات دقیق تر به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

 2. مهدی گفت:

  سِلام من الان ترکیه اقامت دارم و کلاس دوازدهمم رو دارم اینجا میخونم و دیپلم رو در ترکیا میگیرم و برای ورود به دانشگاه های دولتی ترکیه باید آزمونی هم بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، برای ورود به دانشگاه های دولتی نیاز به شرکت در ازمون ورودی دارید.

 3. مصطفی گفت:

  با سلام.
  من برای مقطع ارشد میخوام اقدام کنم.آیا برای دانشگاه های دولتی همانند مقطع لیسانس باید در آزمون یوس شرکت کرد؟و اینکه کسانی که آشنایی با زبان ترکی یا انگلیسی ندارند ، دانشگاه مورد نظر کلاس های آموزش زبان براشون برگزار میکنه؟
  با سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   آزمون یوس فقط برای مقطع کارشناسی می باشد. در صورت تسلط نداشتن به زبان انگلیسی می توانید در دوره های خود دانشگاه شرکت نمایید.

 4. Nil گفت:

  سلام
  من دیپلم تجربی دارم با معدل ۱۵
  قصد اخذ بورسیه در دانشگاه های ترکیه رو دارم
  میخواستم بدونم اگه زبان ترکی روکامل یاد بگیرم امکان داره بدون آزمون بورسیه شم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   با دریافت نمره آزمون بالا می توانید با هزینه های بسیار پایین وارد دانشگاه های دولتی شوید.

 5. Mika گفت:

  سلام وقتتون بخیر میزان تمکن مالی برای ویزای تحصیلی ترکیه چقدر هست؟ توی مقاله گفتین بدون ویزا
  آیا برای ویزای تحصیلی هم صدق میکنه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور ترکیه نیازی به ارائه تمکن مالی برای ایرانیان ندارد.

 6. کیمیا گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من قصد تحصیل در شهر آنکارا در رشته دندانپزشکی رو دارم و میخوام بورسیه هم بگیرم ولی گفتن برای قبولی در آزمون یوس باید یک دوره کالج شرکت کنیم که هزینه خیلی زیادی دارن حدود ۳یا ۴ دلار که به ریال چیزی حدود یک میلیارد هست و اینکه اگه من آلات به ترکیه برم چه مدت اجازه دارم در ترکیه بمونم تا در آزمون یوس قبول بشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   3-4 هزار دلار حدودا بین 80-100 ملیون می شود. مدت اقامت شما بستگی به مدت ویزای شما دارد.

 7. محمد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  بنده قصد اخذ بورسیه از دانشگاه های ترکیه را داشتم آیا بنده با دارا بودن معدل بالا دیپلم و پیش و همچنین مدرک زبان انگلیسی و ترکی و سن ۲۴ سال شرایط اخذ بورسیه کامل از دانشگاه های ترکیه بدون دادن ازمون ورودی دانشگاه را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و اخذ بورسیه دولتی این کشور ملزم به شرکت و قبولی در آزمون ورودی است.

   1. محمد گفت:

    با سپاس
    آیا بورسیه دیگری در سایر دانشگاه های ترکیه نمی‌توان گرفت که نیاز به ازمون نداشته باشد؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     دانشگاه های خصوصی ترکیه بدون شرکت در آزمون بر اساس رزومه علمی شما بورسیه تحصیلی ارائه می دهد.

 8. Reza گفت:

  سلام خسته نباشید من سال اخر تجربی هستم
  برای بورسیه دانشجویی مدرک زبان ندارم اما معدلم بالای ۱۹هست
  مقام های قهرمانی ورزشی هم دارم و لوحای تقدیر و …
  برای بورسیه شانسم چقدره؟ و حتما باید پاسپورت داشته باشم واسه ثبت نام؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   جهت اخذ بورسیه تحصیلی دولتی نمره آزمون شما نیز حائز اهمیت است.

 9. H.p گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دیپلم تجربی دارم میخواستم در رشته دندان ادامه تحصیل بدم میخواستم یه براورد هزبنه از کل مخارج من در طول تحیل به من بدین با تشکر
  کم ترین هزینه!!

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و زبان تحصیل شما دارد. به شما تویه میکنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

 10. mostafa گفت:

  سلام وقتتون بخیر .. من 26 سالم هست و پایان خدمت هم دارم…لیسانس مهندسی شیمی دارم با معدل 13.10 …آیا میتونم با این معدل پذیرش تحصیلی در دوره ارشد مهندسی شیمی یا مهندسی انرژی در دانشگاه های دولتی رو بگیرم ؟ به بورسیه نیاز ندارم و به زبان ترکی استانبولی هم مسلطم…و اینکه آیا آذری بودنم تاثیری تو پذیرش داره ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   جهت ادامه تحصیل در کارشناسی ارشد ترکیه نیاز به شرکت در ازمون ورودی دارید.

 11. زینب گفت:

  سلام من دیپلم رشته تجربی دارم نمره هام هم خوبه واسه ادامه تحصیل میخوام برم ترکیه آیا امکانش هست که بدون کنکور برم؟
  به زبان ترکی کاملا مسلطم و میخوام بورسیه بگیرم امکانش هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، دانشگاه هایی در ترکیه نیز وجود دارند که بدون آزمون ورودی نیز دانشجو می پذیرند.

 12. ماندانا گفت:

  سلام ایام به کام من کارشناسی فیزیوتراپی هستم و الان در طرح اختیاری هستم میخواستم بدونم میتونم بدون کنکور در ترکیه در مقطع ارشد در دانشگاه های دولتی درس بخونم؟ تسلط کامل به زبان ترکی و انگلیسی دارم / بعد ایا برای شغل من کار راحت پیدا میشه تو بیمارستانها؟ حداقل حقوق برای یک شیفت فیزیوتراپیست در بیمارستان دولتی چنده ؟ و مخارج برای 3 نفر ( من / پدر ومادرم) چقدر هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، تعدادی از دانشگاه های ترکیه بدون آزمون ورودی پذیرش ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این دانشگاه ها می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 13. مهلا گفت:

  سلام وقتتون بخیر من لیسانس روانشناسی دارم با معدل ۱۹/۱۶ میخواستم برای ارشد ترکیه اقدام کنم خواستم ببینم اصا میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان اقدام جهت کارشناسی ارشد در این رشته وجود دارد. برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی نیاز به شرکت در آزمون ورودی و قبولی در آزمون را دارید.

 14. مردانه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تازه کنکور دادم چطوری می تونم برای تحصیل در ترکیه اقدام کنم ؟باید آزمون خاصی بدم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هر دانشگاه در ترکیه الزامات مربوط به خود را دارد. شما در ابتدا نیاز به انتخاب دانشگاه و رشته انتخابی خود را دارید. برای مشاوره بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 15. سارا گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس علوم سیاسی و روابط بین الملل هستم که در طول تحصیلم همیشه رتبه اول یا دوم بودم. خواستم بپرسم برای بورسیه تحصیلی دکترا در ترکیه میتونم اقدام کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورت داشتن مدرک زبان و ریز نمرات و معدل مناسب امکان اخذ بورسیه تحصیلی برای شما وجود دارد.

   1. م گفت:

    سلام وقت بخییر
    برای تحصیل تو رشته زبان و ادبیات ترکی تو دانشگاه های ترکیه برای مقطع ارشد هم نیاز به آزمون یوس و تومر و آزمون های دیگه هست؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه نیازی به شرکت در آزمون یوس را ندارد. تحصیل کارشناس ارشد در دانشگاه های دولتی ترکیه آزمون آلس و غیره را دارد.

 16. امیر گفت:

  سلام امیر هستم
  الان در دوره کاردانی خلبانی دانشگاه علمی کاربردی هواپیمایی ماهان مشغول به تحصیل (ترم آخر)هستم برای ادامه تحصیل میتونم از دانشگاه خلبانی درترکیه پذیرش بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و ا حترام
   تحصیل خلبانی در ترکیه بسته به شرایط سنی و رزومه علمی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 17. Zhra گفت:

  سلام من فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی دارم و میخوام برای ادامه تحصیل در همین رشته به ترکیه برم برای تحصیل در دانشگاهای دولتی ترکیه باید ازمون ورودی بدم؟چه ازمونی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه آزمون ورودی دارد.

 18. Zhra گفت:

  سلام من فوق دیپلم علوم ازمایشگاهی دارم برای ورود به دانشگاه دولتی ترکیه مثل اژه باید ازمون بدم؟چه ازمونی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، جهت ورود به دانشگاه ازه نیاز به شرکت در ازمون ورودی دارید.

 19. سلام، بنده دانشجوی ترم ۴ فرهنگیان هستم . قصد تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی در ترکیه را دارم ، از چ روشی باید استفاده کنم بدون خدمت و برگشت به ایران به تحصیل ادامه دهم ؟؟ایا امکان تحصیل بدون خدمت وجود دارد ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت داشتن نامه معافیت تحصیل با گذاشتن وثیقه می توانید از کشور خارج شده و در دانشگاه های کشور های دیگر شروع به تحصیل نمایید.

 20. سارا عدالت دوست گفت:

  سلام
  برای ورود به دانشگاه هنرهای زیبا معمار سینان در مقطع کارشناسی ازمون یوس نیاز هست؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، دانشگاه معمار سینان یکی از دانشگاه های برتر ترکیه است که نیاز به ارائه رزومه علمی قوی و قبولی در ازمون ورودی دارید.

 21. آرزو گفت:

  سلام من سال دوم رشته ریاضی فیزیک هستم و میخواستم بدونم برای دادن آموز یوس بما گفتند که باید هزینه سنگینی برای ورودی دانشگاه ها بپردازیم .
  و در کلاس های آزمون یوس شرکت کنیم .
  و اینکع امکان قبولی ما یک صدم بیش نیست میشه اطلاعاتی در این باره بدین ؟؟ ممنون میشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   دوره های امادگی یوس در ترکیه هزینه های سنگینی ندارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های تحصیل با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 22. محمد گفت:

  سلام من فارغ التحصیل رشته ریاضی فیزیک هستم، و از طرف دیگر شرایط خوبی بخاطر زندگی کردن تو شهر ارومیه و نزدیکی ۲ ساعت با مرز ترکیه رو دارم، میخواستم شرایط پذیرش در رشته دندن پزشکی و برآورد هزینه هارو بپرسم، پایان خدمت هم دارم و نمره آیلتس من ۶ هست

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی و یا خصوصی ترکیه اقدام نمایید. شرایط هر دانشگاه متفاوت است که بسته به انتخاب شما دارد. به شما توصیه می کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در ارتباط باشید.

 23. Amir yari گفت:

  سلام مبلغ تمکن مالی چقدره برای تحصیل در ترکیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   جهت اخذ اقامت ترکیه نیازی به ارائه تمکن مالی ندارید.

  2. رضا گفت:

   راحت ترین رشته تحصیلی برای قبولی در دانشگاه های ترکیه چیست ؟

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام روزتون بخیر
    هر رشته و دانشگاه تحصیلی در ترکیه شرایط مربوط به خود را دارد. برای تحصیل در ترکیه نیاز به بررسی رزومه علمی و شرایط شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما جهت ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 24. ساناز گفت:

  سلام من دانشجوی کارشناسی ادبیات ترکی هستم میتونم در رشته خودم در کشور ترکیه یا باکو ادامه تحصیل بدم ؟
  و حتما باید ازمون یوس داده بشه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید بدون آزمون نیز در دانشگاه های ترکیه شروع به تحصیل نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است به صورت حضوری به دفاتر ما مراجعه نمایید.

 25. Narges گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من رشته تحصیلیم طراحی مد و لباسه و تا حدودی زبان انگلیسیم خوبه میخواستم بدونم میتونم برای بورسیه تحصیلی اقدام کنم میشه یک راهنمایی بکنید ممنون میشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بورسیه تحصیلی ترکیه بسته به نمره آزمون ورودی شما دارد.

 26. Mr. Ci گفت:

  سلام من دانشجویی مهندسی غیر انتفاعی هستم
  ایا برای ارشد میتونم وارد دانشگاه های دولتی ترکیه بشم؟ شهریه بیشتری ازم میگیرن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه هزینه های بسیار پایینی دارد و در صورت ارائه رزومه علمی قوی می توانید جهت اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید.

 27. Ati گفت:

  سلام من کارشناسی طراحی دوخت طراحی لباس دارم معدلم ۱۷ ۱۸ برای ارشد کدوم کشور بهتره و میخام هزینه هاش زیاد نباشه اگر زبان کدوم کشور یاد بگیرم بورسیه میکنن؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل کارشناسی ارشد در هر کشور متفاوت است و شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بستگی به رزومه علمی و پژوهشی شما دارد.

 28. پریا گفت:

  سلام روز بخیر
  من ۲۹ سالمه و کارشناسی طراحی و تکنولوژی دوخت و ارشد طراحی لباس دارم معدل کارشناسی ۱۷ و ارشد۱۸هست بنظر شما شانس گرفتن بورسیه طراحی مد دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی دانشگاه های ترکیه متفاوت است. با ارائه رزومه علمی قوی می توانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید.

   1. ستایش گفت:

    سلام من ۱۵ سالمه و رشته تجربی میخوام برم میخواستم ببینم برای تحصیل تو دانشگاه های خصوصی ترکیه زبان ترکیم لازمه بلد باشیم یا نه ؟و اینکه برای گرفتن لیسانس توی دانشگاه های ترکیه اگه بخوام ترکی و کامل یاد بگیرم از الان باید اقدام بکنم؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام
     هر دانشگاه و رشته تحصیلی در ترکیه زبان تحصیل مربوط به خود را دارد. دروس به زبان انگلیسی و ترکی در این کشور ارائه می گردد.

 29. یگانه جوادیان گفت:

  سلام من ۱۶سالمه و سال ۱۴۰۲کنکور دارم و رشتمم تجربیه ایا میشه در مدارس ترکیه ادامه تحصیل کنم و بورسیه رایگان بگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   اکثر بورسیه های تحصیلی ترکیه برای مقاطع تحصیلی دانشگاهی ارائه می گردد؛ اما مدارس ایرانی در ترکیه هزینه های مقرون به صرفه ای دارند که می توانید برای تحصیل در این مدارس اقدام نمایید.

 30. زهرا عسگری گفت:

  سلام خسته نباشید.من بیست سال دارم و دیپلم تجربی رو با ۱۹ گرفتم . می خواستم بدونم می شه بدون ازمون در دانشگاه های دولتی ترکیه پزشکی قبول شد؟و اینکه اگر میشه از کجا و چطور باید اقدام کنیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایط موجود بعضی از دانشگاه های ترکیه مانند کاتب چلبی بر اساس رزومه علمی نیز پذیرش ارائه می دهد.

 31. Se گفت:

  سلام
  برای تحصیل در رشته پزشکی در ترکیه،آیا حتما به مدرک زبان ترکی نیار است؟؟
  همچنین هزینه تحصیل در این رشته چقدر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   خیر، تحصیل پزشکی در ترکیه به زبان انگلیسی نیز امکان پذیر است. هزینه های تحصیل نیز بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 32. آریا گفت:

  سلام بنده ۱۷ سالم هست و یازدهم رو تموم کردم میخواستم بدونم اگر برای کالج sat اقدام بکنم میتونم همونجا در ترکیه برای دیپلم هم به صورت غیر حضوری اقدام بکنم و در زمان ورود به دانشگاه دیپلمم رو دریافت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید به صورت غیر حضوری دیپلم خود را دریافت نمایید.

 33. مهلا گفت:

  سلام خسته نباشین من ۱۷ سالمه و معدل دو سال اخیرم بالای ۱۹ هستش و ۷ مدرک icdlو مدرک بین المللی هلال احمر و مدرک کار در داروخانه تکنسین داروخانه دارم و زبان ترکیمم در حد عالی هستش ولی مدرک یا همون تومر ندارم من میتونم برای لیسانسم بعد از گرفتن دیپلمم اقدام کنم برای بورسیه به دانشگاه های رایگانش ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، امکان تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه برای شما وجود دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 34. حسینی گفت:

  سلام
  ایا یک نفر ایرانی که برای قبولی رشته ترکیه شرکت کرده وقبول شده ، پس از فراغت از تحصیل می تواند در ترکیه به عنوان پزشک مطب باز کرده یا در بیمارستانهای ان مشغول بکار شود؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، پزشکان فارغ التحصیل از دانشگاه های ترکیه می توانند در این کشور مشغول به کار شوند.

 35. مهسا گفت:

  با سلام پسر من پایه هفتم و دخترم پایه ۱۱ هنرستان هنر های زیبا هست قصد مهاجرت داریم بچه ها در حال خواندن زبان ترکی هستند ایا پایه های تحصیلی بچه ها خوب هست یا باید همین جا دیپلم بگیرند ؟؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط سنی شما برای مهاجرت تحصیلی به ترکیه مناسب است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 36. علی گفت:

  سلام
  من 33 سالمه و کارشناسی کامپیوتر و ارشد بازرگانی دارم
  آیا برای مقطع دکترا باید مدرک آیلتس باشه؟
  برای دکترای رشته مدیریت بازرگانی شانسی برای تحصیل تو دانشگاه های دولتی ترکیه را دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام نمایید. برای تحصیل در مقطع دکترا بهتر است از طریق یک استاد راهنما اقدام نمایید.

 37. محبوبه گفت:

  سلام , با خرید ملک در استانبول شرایط تحصیل چگونه است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به ارزش ملک خریداری شده می توانید اقامت ترکیه را دریافت نمایید. با توجه به متفاوت بودن شرایط تحصیل در هر دانشگاه ترکیه، بهتر است ابتدا دانشگاه را انتخاب نمایید. .

 38. کاربر گفت:

  سلام. از سایت خوبتون خیلی ممنون …. سن من بالای ۳۰ و گپ ۱۰ ساله بدون کار دارم ، اما معدل لیسانسم ۱۵.۶۰ هست و نمره تافل و جی آراییم خوبه و تمکن مالی سالی ۱۶۰۰۰ یورو دارم و تمام دروس کارشناسی رو خونده و ذهنم آماده ست و خیلی مشتاقم برای ادامه تحصیل تو خارج، … آیا با توجه به امتیاز منفی بزرگ سن و گپ بالام، برای پذیرش و ویزای ترکیه یا هر کشور دیگه ایی شانس بالایی دارم؟ … خیلی ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در اروپا گپ تحصیلی شما می تواند یک امتیاز منفی محسوب شود. تو صیه می کنیم برای کشوری مانند ترکیه اقدام نمایید.

 39. رویا جمالی گفت:

  سلام خسته نباشید .میشه در مورد آزمون یوس هم بگین ؟
  و این که من رشته ام بهداشت حرفه ایه … میتونم رشته ی خودم رو ادامه بدم یا باید عوض کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای ادامه تحصیل در ترکیه، رشته تحصیلی خود را انتخاب نمایید. مفاد آزمون یوس ترکیه ریاضی، هندسه، هوش و زبان ترکی است.

 40. Reza Siyami گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ببخشید من میخواستم بدونم آیا دانشگاه‌های دولتی هم برای سطح فوق‌دیپلم هزینه‌ای دریافت میکنن؟
  ممنون میشم اگر جواب بدید??

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   دانشگاه های دولتی هزینه تحصیل که بسیار نیز مقرون به صرفه تر از دانشگاه های دیگر است، دریافت می کنند.

 41. امیر گفت:

  اگه کسی پایان خدمت نداشته باشه هم میتونه با قبولی از ازمون یوس بره اونجا درس بخونه؟؟ اگه بتونه بره شرایطش چجوریه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   حتی با قبولی در آزمون دانشگاه های دولتی ترکیه، برای خروج از کشور نیاز به پایان خدمت و یا نامه معافیت تحصیلی دارید.

   1. پارسا گفت:

    با سلام
    من ۱۹ سالمه و میخوام رشته عمران یا معماری بخونم
    زبان ترکیم فوله یعنی مثل زبان مادریمه چون ما ترک هستیم
    میخواستم شرایطشو بدونم میتونم با دیپلم برم؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     بله، در صورت ارائه مدرک دیپلم و رزومه علمی قوی می توانید برای تحصیل در ترکیه اقدام نمایید.

 42. میرزایی گفت:

  سلام آيا در حين تحصيل در تركيه امكان كار وجود دارد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در ترکیه بعد از گذشت مدت زمان مشخص شده می توانید برای اخذ مجوز اقدام نمایید.

 43. Sahel گفت:

  بااهدای سلام،من ۲۲سالمه و لیسانس حسابداری با معدل ۱۹/۶دارم از دانشگاه بین الملل.دوتا مقاله همایشی ام دادم تاحالا. واسه ارشد تو رشته خودم ممنون میشم دانشگاه های معتبر و کم هزینه شوو طریقه اقدام رو راهنمایی بفرمایید.ایا اگه جز نفرات برتر تحصیلی باشیم میشه بورسیه شم؟ سپاس.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   در صورت داشتن رزومه پژوهشی قوی می توانید از طریق استاد راهنما برای اخذ بورسیه تحصیلی اقدام نمایید و تحصیل خود را رایگان نمایید.

 44. کیمیا گفت:

  سلام من 18 سالمه و میخواستم برای پزشکی یا دندان پزشکی اقدام کنم به جز ازمون یوس معدل هم تاثیری داره؟معدل پیش چون برای اینجا اهمیتی نداشت معدل پیشم پایینه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در ابتدا نمره آزمون شما حائز اهمیت است و گزینه بعد سن، معدل و … شما مورد بررسی قرار می گیرد.

 45. امیر گفت:

  سلام ایا میشه با رشته های فنی هم ویزای تحصیلی رو گرفت؟شانس من چقدر است؟
  رشته من ساخت و تولید و تسلط کامل به زبان انگلیسی دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید از طریق دیپلم فنی خود نیز اقدام نمایید.

 46. سودا گفت:

  باسلام و خسته نباشید
  من 20 سالمه میخوام پزشکی خارج از کشور درس بخونم میخواستم بدونم کدوم کشور هزینه در سال کمتره؟؟؟ البته مدرک معتبر باشه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در کشور هایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و غیره رایگان و یا بسیار مقرون به صرفه است. شرایط تحصیل در هر کشور متفاوت است.

 47. مهرنوش کاوه گفت:

  سلام
  من برای پذیرش پزشکی سوال داشتم برای پسرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای کسب اطلاعات در رابطه با سوالات خود می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 48. آيدا فاضلي پور گفت:

  سلام من ٢١ ساله هستم و دانشجوي معماري دانشگاه ازاد و سال ديگه درسم تموم ميشه . ميخواستم بدونم كه بايد زبان انگليسي و تركي رو ياد بگيرم و مدرك بگيرم ؟؟؟ و هزينه تحصيل تو اين رشته براي ارشد چقدر هست ؟؟ و ميخواستم بدونم كه ميشه راحت براي تحصيل به تركيه رفت ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی انجام می پذیرد. تحصیل در ترکیه برای ایرانیان مناسب و آسان است.

 49. هادی شاه مرادلو گفت:

  دخترم مدرک دیپلم متوسطه و پیش دانشگاهی را امسال اخذ نموده است . برای تحصیل در یکی از دانشگاههای استانبول در مقطع لیسانس در رشته ی کامپیوتر چه شرایطی باید داشته باشه و از کجا باید شروع کنه ؟ آیا داشتن مدرک زبان انگلیسی یا ترکی استانبولی اجباری است ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به زبان تحصیل خود نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. بسته به دانشگاه دولتی و یا خصوصی شرایط تحصیل متفاوت است.

 50. رضارسولی گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من ۲۳ سال سن دارم و فعلا دانشجو رشته زبان هستم.
  اما خیلییی دوس دارم بتونم برم رشته مهندسی بخونم.
  از اونجایی که بعد از این همه سال و اونم تو ایران که واسه مهندسا کار خوب کمه…تصمیم دارم در ترکیه مهندسی بخونم…
  زبان ترکی رو مدرک تومر ندارم ولی بطور حرفه ای کلاس میرم و پیگیرم
  میخواستم ببینم قبول شدن مهندسی به اندازه قبولی پزشکی سخته در ازمون یوس؟
  و دوم اینکه کدوم دانشگاه ها واسه مهندسیitخوبه؟
  و اینکه میخوام حتما دولتی باشه.
  اگر لطف کنین هزینه هاشم بگین ممنون میشم.!
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه های تحصیل دانشگاه های دولتی ترکیه متفاوت است و بسیار مقرون به صرفه هستند. رقابت تحصیل مهندسی در ترکیه بسیار کمتر از تحصیل پزشکی است.

 51. صادق یزدانی گفت:

  با عرض سلام و ادب
  من یکی از افغان های مقیم ایران هستم که دیپلمم را از ایران گرفتم می خواستم بدونم محل برگزاری آزمون یوس استانبول کجاست و برای ما هم امکان ثبت نام وجود دارد و شما میتوانید با ما همکاری کنید ؟
  قبل از پاسخگویی سپاسگزارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هر دانشگاه آزمون مربوط به خود را برگزار می کند که محل های آزمون متفاوت است. موسسه ما می تواند به شما برای شرکت در ازمون کمک نماید. می توانید با ما در ارتباط باشید.

 52. آریا گفت:

  سلام خسته نباشید هزینه تحصیل پزشکی توی سال چه قدره؟
  و بعدش من که متولد ۷۶ هستم و الان دانشجو پیام نور حساب میشم برای خروج از کشور چه مشکلاتی سر راهمه؟؟
  به ایمیلم هم جواب بدید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد.

 53. حامد گفت:

  سلام من 24 سالمه ترم اخر لیسانس معماری هستم از دانشگاه باهنر شیراز
  میخاستم بدونم اگه بخام ارشد رو تو ترکیه ادامه بدم هزینه اش چقدر هس و اینکه ایا میشه اقامت گرفت یا ن؟؟ممنون میشم راهنماییم کنین…

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی و زبان تحصیل شما دارد.

 54. مریم حسینی گفت:

  سلام من دوتا دختر ۵و۷ساله دارم خیلی دوست دارم به ترکیه مهاجرت کنم برای اینکه دخترام اونجا شروع کنن تحصیل رو
  نظرتون چیه ؟؟
  خودمم دیپلم انسانی دارم چه راهی برای تحصیل خودم دارم ؟؟
  فقط هم ترکیه کشور سوم نمیخوام برم چون به فرهنگ و عقاید خودمون نزدیکترن یه سفر هم به دنیزلی و آنتالیا استانبول داشتم خیلی عاااالی بود
  نظرمون اینه که خونه اجاره کنیم و کار شوهرمم اونجا تو مغازه مبل سازی هست یعنی کارش اوکی میشه چون دوست شوهرم اونجاست و سفری هم که رفتیم خونه اون بودیم
  لطفا نظرتون رو بگید خیلی به کمکون نیاز دارم ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   یکی از روش هایی که برای مهاجرت به ترکیه می توانید اقدام نمایید، تحصیل در ترکیه است.

 55. زهرا شاه محمدی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی حقوق در ایران هستم میخواستم بدونم آیا امکان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور ترکیه وجود دادرد یا نه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، رشته حقوق در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های ترکیه ارائه می شود.

 56. صبا گفت:

  سلام خسته نباشين من دانشجو شيمي دارويي هستم اما ميخوام مدرك ايلتس بگيرم و در ازمون sat شركت كنم
  من يجا ديدم نوشته بود براي پذيرش در دانشگاه هاي تركيه بايد حتما زبان تركي و دوره تومر رو گذروند.ايا صحت داره؟
  و اينكه ميشه بگيد كدوم دانشگاه تركيه براي دندانپزشكي با ازمون sat ورودي ميگيرند؟و اينكه در ايران كجا دوره هاي امادگي ازمون sat رو برگزار ميكنند؟ممنون ميشم جوابمو بديد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه نیازی به ارائه مدرک زبان ترکی ندارید.

 57. صبا گفت:

  سلام تحصیل در فوق لیسانس در دانشگاه های دولتی آیا نیاز به شرکت در آزمونی هست؟
  و این که من لیسانس آمار هستم ولی میخوام ارشد it بخونم آیا امکانش هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه در مقطع کارشناسی ارشد نیاز به شرکت در ازمون ورودی دارد.

 58. رضا قاسمی گفت:

  با سلام من ۱۹ سالمه و دیپلم تاسیسات دارم و ترم ۳ کاردانی رشته تاسیسات هستم میخاستم ببینم دانشگاه فنی خارج کشور هم میشه رفت اگه میشه کجا میشه و شرایطش چجوریه؟ خیلی ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل رشته های فنی حرفه ای در اکثر کشور ها مانند ترکیه، آلمان و غیره امکان پذیر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 59. مائده درویش مسلک گفت:

  سلام.من 20سالمه وفعلا درایران کارشناسی حسابداری میخونم .ترم 3هستم.میخواستم بدونم ادامه ی این رشته دراونجاامکان پذیرهست؟؟؟؟.چجوری باید بیام برای ادامه تحصیل؟؟؟؟کشورش فرقی نداره…

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در ترکیه باید مدرک تحصیلی خود را دریافت کرده باشید و یا از طریق دیپلم خود اقدام نمایید.

 60. سهیل مروتی گفت:

  سلام
  من کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی دارم با معدل 17.97
  دو تا مقاله نمایه شده رو سایت civilica دارم
  یک مقاله هم در کنفرانس بین المللی دارم بعلاوه مدرک Alliance که از کنفرانس بین المللی گرفتم و تندیس افتخار از کنفرانس ملی ….

  میخوام واسه مقطع دکترا در کشور ترکیه اقدام کنم و اگر هم بشه بورسیه بگیرم…

  آیا امکان ادامه تحصیل دارم؟ و اینکه چقدر احتمال داره بورسیه بگیرم؟
  ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، برای بررسی اخذ بورسیه تحصیلی برای شما باید رزومه علمی، پژوهشی و شرایط شما را به طور دقیق بررسی نمایید. برای بررسی شرایط شما برای اخذ بورسیه تحصیلی لطفا با ما در ارتباط باشید.

 61. peyman گفت:

  سلام و خسته نباشید من 20 ساله هستم و میخوام برای سال اینده برم ترکیه و الان هم دارم کلاس های زبان ترکی رو میگذرونم رشتم تجربی هست و معدل دیپلمم زیر 15 هست میخواستم بدونم امکان تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی برای من در ترکیه وجود دارد یا نه ازمون خاصی دارند که انرا ملاک قرار دهند یا خیر ؟ چون علاقه دارم و سال های پیش علت پایین بودن معدلم این بود که نخوندم
  سوال بعدیم اینه که الان با این وضع دلار حدودا هزینه ی تحصیل به طور متوسط چقدر است ؟ با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه ملزم به قبولی در ازمون ورودی است. در صورت قبولی در ازمون ورودی می توانید برای تحصیل رشته پزشکی و دندانپزشکی اقدام نمایید.

 62. كيانا گفت:

  با سلام من١٦سالمه ميخواستم بدونم براي ليسانس بورسيه ميدن يني و خب شرايطش چطوره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ بورسیه ترکیه باید نمره خوبی را در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی ترکیه دریافت کنید.

   1. متین گفت:

    سلام منظور از آزمون ورودی در دانشگاه های ترکیه چیست؟؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و عرض ادب
     هر دانشگاه دولتی ترکیه برای ارائه پذیرش بسته به زبان تحصیل، آزمون ورودی برگزار می کنند.

 63. علی گفت:

  با عرض سلام
  بنده مدرک کارشناسی مهندسی شیمی گرایش صنایع غدایی هستم از دانشگاه آزاد
  برای تحصیل ارشد در ترکیه مشکلی از نظر ارتباط کلامی ندارم
  فقط میخواستم بدونم کدوم دانشگاه های ترکیه میتونم رشته خودمو ادامه بدم؟
  و این که هزینش تقریبا چقدر میشه ترمی؟
  یه مطلب دیگه هم هست مربوط به این که کدوم گرایش (صنایع غذایی،فرایند ،محیط زیست،نانو تکنولوژی و…) برای ادامه تحصیل بهتره؟
  پیشاپیش از توجه شما سپاس گزارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   هزینه های تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد. در ترکیه محدودیت انتخاب گرایش تحصیلی ندارید.

 64. مهران جاویدی گفت:

  سلام من فارق التحصیل کاردانی دانشگاه فنی شهید بهشتی کرج هستم متأسفانه معدلم زیر 15 هستش…
  میخواستم ببینم میتونم تو دانشگاه های دولتی ثبتنام کنم؟اگه که نه کدوم دانشگاه با هزینه کمتر میتونم ثبتنام بکنم ؟
  1200 تا 2000 تا رو دیدم ولی خوب اگه بشه یکم دقیق تر بگید ممنون میشم و اینکه برای اقامت تحصیلی لازمه که مقداری پول تو کارت باشه و پرینت نشون بدیم؟
  با اقامت تحصیلی میشه حساب های بانکی مستر کارت یا ویزا کارت یا پی پال دریافت کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سسلام روزتون بخیر
   بله، تحصیل در دانشگاه های دولتی نیاز به قبولی در ازمون ورودی دارید. هزینه تحصیل نیز بسته به زبان تحصیل و دانشگاه انتخابی دارد.

 65. الهام گفت:

  سلام
  ممنون از مقاله خوبتون
  من ارشد مدیریت بازرگانی دارم
  برای دکتری در یکی از دانشگاه های ترکیه میخواستم اقدام کنم
  آیا امکانش وجود داره
  و هزینه ها به چه صورت برای من میشه
  در شرایط کرونا پذیرش دارند؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، پذیرش انجام داده می شود. هزینه های تحصیل بسته به دانشگاه و زبان تحصیل متفاوت است.

 66. کیان الهی گفت:

  سلام ببخشید برای تحصیل در رشته‌ی داروسازی هزینه‌ی سالیانه در چه حدی هست در ترکیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل در ترکیه بسته به نوع دانشگاه تحصیلی شما دارد.

 67. بهنوش محمدی گفت:

  سلام
  مدرک ایلتس دارم سنن 19 سال معدل دیپلم 18/5 ولی پیش دانشگاهی15 می‌توانم پزشکی ترکیه بخوانم کدوم دانشگاه بهتر است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه بسیار مقرون به صرفه است و دارای رتبه و رنکینگ خوبی در جهان است.

 68. وحيدمحمدنژاد گفت:

  سلام من ديپلمه هستم و23سالمه،آيا امکان تحصيل در رشته ي پرستاري رو دارم؟واينکه اگه ميشه هزينش تقريبا چقدره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام روزتون بخیر
   بله، هزینه تحصیل بسته به نوع دانشگاه انتخابی شما دارد.

 69. احسان اسماعیل زاده گفت:

  با سلام خسته نباشید
  من لیسانس حسابداری دارم 23سالم هستش میخواستم بدونم که من اگه سربازی نرفته باشم میتونم تو این ازمون YOS شرکت کنم؟
  و اینکه کجا میتنم برای این ازمون ثبت نام کنم؟
  باتشکر از زحماتتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای شرکت در آزمون های ورودی در ترکیه و خروج از کشور نیاز به پایان خدمت و یا معافیت تحصیلی دارید.

 70. شقایق گفت:

  سلام خسته نباشید.من دانشجو کاردانی نرم افزار کامپیوتر هستم در دانشگاه آزاد و برای کارشناسی میخوام برای تحصیل در ترکیه اقدام کنم ولی اصلا نمیدونم باید چیکار کنم و واقعا به یه راهنمایی کامل نیاز دارم.و اینکه من چون دانشگاه آزاد هستم میتونم بورس بگیرم یا اینکه آزمونی هست ک انجام بدم تا هزینم کمتر بشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با شرکت در ازمون دانشگاه های دولتی ترکیه هزینه های تحصیل بسیار مقرون به صرفه است.

 71. پری گفت:

  باسلام
  بنده کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی و کارشناسی ارشد(درحال انجام پایاننامه)روانشناسی تربیتی
  و
  همسرم کارشناسی زبان و ادبیات انگلیسی ،کارشناسی ارشد(درحال انجام پایاننامه)روان شناسی عمومی

  قصد ادامه تحصیل در مقطع دکتری در کشور ترکیه را داریم ،کدام دانشگاه کشور ترکیه را پیشنهاد میکنید؟

  آیا آزمون یوس برای مقاطع دکتری و ارشد هم لازم است؟

  یا آزمون آیلتس کفایت میکند؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل مقطع دکترا در ترکیه نیازی به شرکت در آزمون ورودی یوس ندارید و رزومه علمی و پژوهشی قوی و مدرک زبان کفایت می کند.

 72. Alireza گفت:

  سلام من ۱۷ سال دارم مدرک ielts نمره شیش و نیم دارم و میخوام بعد از اینکه دیپلمم رو گرفتم و کنکور دادم تو یکی از دانشگاه های ترکیه تحصیل کنم . آیا همچین چیزی ممکنه ؟
  رتبه کنکور مهمه ؟ آیا زبان خارجم تو ترکیه پائن خاصی داره ؟
  ممنون اگه میشه راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه شرایط نیز متفاوت است. دانشگاه های دولتی ترکیه آزمون ورودی دارند که باید در آن ها نمره مورد قبول دانشگاه را دریافت نمایید.

 73. محمد گفت:

  باسلام میخواهم در رشته فیزیوتراپی در ترکیه اقدام به تحصیل کنم چگونه میتوانم این کار را بکنم ؟ و من مشمول خدمت سربازی هستم و چگونه میتوانم مشکل نظام وظیفه ایران را حل بکنم تا در ترکیه اقدام به تحصیل کرد ؟ایا میتوان اقامت تحصیلی گرفت ؟ باتشکر فراوان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای خروج از کشور باید نامه معافیت تحصیلی و یا کارت پایان خدمت ارائه دهید. شرایط تحصیل نیز بسته به دانشگاه انتخابی دارد. لطفا برای دریافت اطلاعات بیشت از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید.

 74. احسان پورابراهیم گفت:

  با سلام من تو کنکور سراسری مقطع کارشناسی شرکت کردم و الانم پشت کنکورم میخوام بدونم چجوری میتونم تو ترکیه دندان پزشکی بخونم شرایطشو بگید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 75. زینب گفت:

  با عرض سلام،من کارشناسی حقوق از دانشگاه شهید بهشتی با معدل ۱۷/۸۶ و کارشناسی ارشد حقوق اقتصادی از شهید بهشتی با معدل ۱٨/۱۶ دارم،۳۳سال هم سن دارم،میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در رشته خودم یا پزشکی در ترکیه چه امکانی برای من وجود داره؟درمورد امکان حضور همسر و فرزند چهارساله ام نیز از ابتدا تا انتهای تحصیل من در ترکبه لطفا راهنمایی بفرمایید؟البته همسرم تصمیم به زندگی و کار و اقامت در ترکیه دارد.ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در ترکیه محدودیت سنی ندارد. بسته به دانشگاه انتخابی و الزامات هر دانشگاه می توانید شروع به تحصیل رشته مورد نظر کنید.

 76. elaheh گفت:

  باعرض سلام،ببخشیدمن میخوام توترکیه تحصیل کنم ایالازمه علاوه برزبان ترکی زبان انگلیسی هم بلدباشم؟همچنین من میتونم وقتی واردترکیه شدم ازطریق باجه های بلیط ویزابگیرم؟درضمن درترکیه علاوه برپزشکی پیراپزشکی نیزدردانشگاه اتاتورک هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متناسب با زبان تحصیل خود باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید. ویزا را از طریق دانشگاه و در کشور ترکیه دریافت می نمایید.

 77. مژده اصغری گفت:

  سلام
  ایام به کام
  دانشجویی ترم سوم کارشناسی ارشد علوم تربیتی هستم
  برای شرکت و ادامه تحصیل در مقطع دکتری میخواستم راهنمایی کنید و اینکه من در آزمون تومر موفق بودم آیا زبان انگلیسی برای ورود اجباری است یا میتونم در حین تحصیل مدرک زبان اراعه بدم.
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید مدرک زبان ارائه دهید.

 78. عرفان وزیری گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و پیشدانشگاهیم رشته ریاضی و هنوز کنکور ندادم برای رفتن و ادامه تحصیل در ترکیه باید حتما کنکور بدم ؟ و باید چه اقداماتی رو بکنم که بتوانم همان جا اقامت کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بسته به دانشگاه انتخابی شرایط تحصیلی متفاوت است. دانشگاه های دولتی ترکیه آزمون ورودی دارند.

 79. ندا هوشمندي گفت:

  سلام من دانشجوي ترم اخر رشته مهندسي صنايع مقطع فوق ليسانس در دانشگاه پيام نور هستم. امكان الامه تحصيل در اين رشته در مقطع دكترا وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا باید رزومه علمی و پژوهشی شما به طور دقیق بررسی شود.

 80. اناهيتا فرماني گفت:

  سلام وقتتون بخير
  من كارشناسي رشته علوم اقتصاد از دانشگاه تبريزم
  و قصد ادامه تحصيل در مقطع ارشد رو دارم ولي ميخوام تو تركيه ادامه تحصيل بدم ولي هيچ اطلاعي ندارم كه رشته اقتصاد هست يا نه و شرايطش چجوريه
  امكانش هست كمك كنيد ممنون ميشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   رشته های تحصیلی در ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی ارائه می شود. شما می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه که بسیار هزینه مقرون به صرفه ای دارند، اقدام نمایید.

 81. رامين حسيني گفت:

  با سلام ، بنده ١٨ساله هستم با مدرك ديپلم با معدل ١٩/٥٠ ميخواستم بدونم شرايط بورسيه رشته هاي مختلف مثل مديريت يا داروسازي براي مدرك كارشناسي براي من وجود دارد؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت بورسیه تحصیلی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و نمره خوبی را دریافت کنید.

 82. كيانا گفت:

  سلام ، من ديپلم دارم
  ميخواستم بدونم ازمون قبولي دانشگاه هاي تركيه براي همه ي دانشگاه ها هست يا فقط دانشگاه هاي دولتي

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، آزمون ورودی برای دانشگاه های دولتی ترکیه است.

 83. Shaghayegh گفت:

  سلام وقت بخير
  شما ميدونيد هزينه هر ترم رشته بيوتكنولوژى پزشكى براى ارشد در تركيه چقدره؟
  و اينكه چه معدلى قابل قبوله؟
  و به چه زبان هايى تدريس ميشه؟
  يه جايى خوندم حتى دانشگاه آلمانى زبان هم دارن…

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل از جمله هزینه ها، زبان تحصیلی و غیره بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 84. سپهر گفت:

  سلام ، ایا در استانبول واسه فیزیوتراپی دانشگاهی به زبان انگلیسی هست؟؟ که دولتی هم باشه !
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید در رشته فیزیوتراپی به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل نمایید.

 85. فرهاد ممی پور گفت:

  باسلام من لیسانس معماری دارم میخواستم کارشناسی ارشد و تو دانشگاهای ترکیه بخونم میخواستم شرایط و بپرسم آیا میتونم اونجا ادامه تحصیل بدم و هزینه اش چقدره در ضمن من خودمم ترک هستم.باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه و شرایط تحصیل بسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد.

  2. Ab گفت:

   سلام من کلاس ۹ هستم میخوام برای تحصیل در دانشگاه برام ترکیه سوال اینکه آیا در رشته دندان پزشکی و در دانشگاه های دولتی مدرک زبان ترکی لازم یا فقط زبان بلد باشم کافیه و بعد از تمام شدن درسم اگر کار پیدا کنم بعد چند وقت اقامت داعم میدن و من باید تو ایران کنکور بدم یا نه

   1. سحر طاهریان فرد گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    مدرک زبان بسته به زبان تحصیل شما دارد و می بایست ارائه دهید.

 86. علیرضا فقیه نصیری گفت:

  سلام.من هفده سالمه و امسال دیپلمم رو دریافت میکنم.میخوام بدونم برای تحصیل تو دانشگاه های ترکیه اول باید دوره ی کالج رو گذروند؟اگر اره،چه مبحث هایی رو در این دوره اموزش میدن و در نهایت ازمون ورود به دانشگاه شامل چه درس هایی است؟ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   کالج های ترکیه بسته به زبان تحصیل و آزمون ورودی شما دارد.

 87. ایناز گفت:

  سلام وقت بخیر
  میخواستم بپرسم منابع کنکور رشته پزشکی و دندون ترکیه چیه (چه کتابی رو باید بخونم )؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   منابع آزمون بستگی به زبان تحصیل شما دارد.

 88. سحر ارفعی گفت:

  با سلام من مدرک کاردانی رشته حسابداری دارم میخواستم بدونم میتونم در دانشگاه ترکیه در رشته زبان انگلیسی تحصیل کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل کارشناسی زبان انگلیسی در ترکیه ادقام نمایید.

 89. هانیه پورسلیمان گفت:

  با سلام
  من 30سالمه.میخوام برای ویزای تحصیلی در دانشگاه ترکیه اقدام کنم. دارای مدرک لیسانس حسابداری هستم.
  میشه کمکم کنین.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   موسسه ما می تواند در طول مسیر تحصیل در ترکیه به شما کمک کند. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 90. الناز اكبرزاده گفت:

  سلام
  من ليسانس مديريت جهانگردي از دانشگاه پيام نور دارم
  ميخوام برا ادامه تحصيل برم تركيه
  امكانش هس؟
  و اينكه چكار بايد بكنم
  از كجا شروع كنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل در ترکیه اقدام نمایید. در ابتدا نوع دانشگاه خود را انتخاب کرده و سپس الزامات دانشگاه و رشته تحصیلی خود را برآروده نمایید.

 91. ن . م گفت:

  سلام من وکیل دادگستری هستم با 7 سال سابقه کار و فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه شهید بهشتی دو فرزند کوچک دارم و همسرم هم فوق لیسانس کشاورزی هستن قصد مهاجرت به ترکیه را دارم برای کار و تحصیل در مقطع دکترا میخواستم کمی اطلاعات بهم بدین لطفا. آیا میتونم مدارک تحصیلیم رو بادانشگاههای اونجاتطبیق بدم و همزمان با تحصیل اونجاوکالت کنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   در صورت دریافت مجوز می توانید حین تحصیل در ترکیه کار نیز انجام دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 92. مریم گفت:

  سلام من کارشناس ارشد آی تی هستم می خوام برم ترکیه و در مقطع دکترا ادامه تحصیل بدم زبان انگلیسی در حد خوب بلدم اما ترکی نه برای تحصیل و دریافت بورسیه به چه مدارکی نیاز دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه به زبان ترکی و انگلیسی است. برای دریافت بورسیه تحصیلی باید در ازمون ورودی دانشگاه های دولتی شرکت کرده و نمره خوبی را دریافت نمایید.

 93. امیر دهقانی گفت:

  سلام – خسته نباشید
  میخاستم بپرسم که من با مئرک لیسانس عمران با معدل 14 از دانشگاه غیرانتفاعی و بدون هیچ گونه ارائه مقاله و مسلط کامل به زبان ترکی استانبولی چون خودم آذری هستم و آشنا با مکالمه زبان انگلیسی در سطح متوسط میتونم برای دانشگاه اژه برای ادامه تحصیل اقدام کنم؟ شرایط پرداخت شهریه هم دارم – البته گرایش مدرک فوق لیسانسی که در ایران گرفتم مورد علاقم نبود و به همین خاطر میخام از نو در ترکیه بخونم که با ارائه مقالات بورسیه خارج از ترکیه را دریافت کنم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکبه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و بهتر است رزومه علمی قوی تری ارائه دهید.

 94. sahar گفت:

  سلام خسته نباشید ، من کلاس نهم رو میخونم وهنوز انتخاب رشته نکردم ، برای ادامه تحصیل در ترکیه به چه چیزهایی نیاز دارم و از چه سنی میتونم برم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در ترکیه باید مدرک دیپلم خود را دریافت کرده باشید و مدارک مورد نیاز بسته به رشته تحصیلی و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 95. بهاره بداغی گفت:

  سلام ،
  من دیپلم تجربی دارم اما میخوام در رشته مهندسی کامپیوتر ئارد دانشگاه ترکیه بشم آیا امکانش هست و چه شرایطی داره ؟ ممنون از پاسخ هاتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر اقدام نمایید. بسته به دانشگاه انتخابی شما شرایط تحصیل و الزامات نیز متفاوت است.

 96. آرام گفت:

  سلام
  من ليسانس حقوق هستم تصميم دارم ارشد بين الملل رو در تركيه ادامه بدم مي خواستم شرايط و هزينش بدونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی شرایط و پروسه متفاوت است. در صورتیکه دانشگاه های دولتی را انتخاب نمایید باید در آزمون ورودی شرکت نمایید و نمره قبولی را دریافت نمایید.

 97. hádis گفت:

  سلام، من سه سال پیش کارشناسی مهندسی صنایع گرفتم و قصد ادامه تحصیل دارم، میخواستم بدونم بهترین دانشگاه در ترکیه برای من کدومه و اینکه چطور میتونم هزینه ی کمتری داشته باشم؟؟؟؟
  آیا همسرمم همزمان با من میتونه وارد دانشگاه بشه(ایشون هم کارشناسی حقوق دارن)؟؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما و همسرتان می توانید همرمان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام نمایید که هزینه های بسیار پایینی دارند. لطفا با ما در تماس باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 98. سلام
  دختر من در پایه دهم رشته انسانی تحصیل میکنه
  میخواهم بدونم ایا دخترم میتونه ادامه تحصیلاتش و در ترکیه انجام بده؟
  واینکه هیچ تسلطی به زبان ترکی نداره و این موضوع براش مشکلی ایجاد نمیکنه؟
  در صورت مثبت بودن جواب سوالاتم لطفا راهنمایی بفرمایید چه باید کردو ایا موسسه شما کارهای مربوطه و انجام میدهند؟
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید تحصیل در مدارس بین المللی که به زبان انگلیسی است ادامه تحصیل دهند. موسسه ما می تواند در طول مسیر به شما کمک کند. لطفا با ما در تماس باشید.

 99. Atiye گفت:

  سلام
  من دانشجوی کارشناسی روانشناسی از دانشگاه پیام نور هستم و میخوام ارشدم رو ترکیه بخونم
  با توجه به اینکه من با کنکور قبول شدم و فراگیر یا بدون کنکور نبودم، دانشگاه های ترکیه مدرک کارشناسی م رو قبول دارن یا نه؟
  آخه به من گفتن ک مدارک دانشگاه پیام نور اگر فرا گیر باشه، دانشگاه های ترکیه قبول ندارن
  ممنون میشم جواب بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون رودی شرکت کرده و نمره قبولی را دریافت نمایید. همچنین رزومه علمی خوبی را نیز ارائه دهید.

 100. نوید ابراهیمیان گفت:

  سلام
  من مدرک دیپلم کامپیوتر دارم ولی با توجه به شرایطم مدتی بود قصد ادامه تحصیل نداتم ولی الان میخام ادامه تحصیل بدم در گرایش نرم افزار سنم الان ۲۲ هست. میخاستم بدونم نظر شما چیه کجا یهتره و اینکه اگه برم ترکیه ایا اونجا اجازه حین تحصیل کار میدن برای اینکه خرج زندگی و تحصیل دربیاد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید از ترکیه بعد از مدتی اجازه کار حین تحصیل را دریافت نمایید.

 101. شادی امینیان گفت:

  سلام. من کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه هنر اصفهان رو دارم. میخواستم شرایط بورسیه در ترکیه رو بدونم و اینکه برای بورسیه چه رزومه ای رو باید داشته باشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی کشور ترکیه باید در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی شرکت کنید و نمره خوبی را دریافت نمایید.

 102. parinaz گفت:

  باسلام
  من رشتم کامپیوتره و دوازدهم هستم ولی علاقه ای به رشتم ندارم و میخوام در رشته دندان پزشکی تحصیل کنم آیا با توجه به رشتم امکان تحصیل هست؟ و یه سوال دیگه هم اینکه میشه با توجه به شرایط سنی من امکان تحصیل دوباره من در دبیرستان های ترکیه هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل پزشکی در ترکیه محدودیت نوع دیپلم ندارد و شما با دیپلم کامپیوتر می توانید اقدام نمایید.

 103. شهلا گفت:

  سلام وقت به خیر

  من دو تا پسر ابتدایی و راهنمایی دارم،میتونم براشون اقامت تحصیلی بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، می توانید برای تحصیل در مدارس ترکیه برای فرزندان خود اقدام نمایید.

 104. Delafrouz گفت:

  سلام.ببخشید با معدل۱۳فکر میکنید می تونم در آزمون های دانشگاه های ترکیه قبول شم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید در ازمون ورودی شرکت کنید و در ابتدا نمره آزمون شما ملاک است.

 105. تمنا کبیری گفت:

  سلام
  دریافت بورسیه فقط از دانشگاهای دولتی هستش ؟
  یا دانشگاهای ازاد هم امکان دریافت بورسیه هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   دریافت بورسیه فقط از دانشگاهای دولتی است.

 106. محمد رجبی گفت:

  سلام
  من پسر هفده ساله ای دارم که قصد داره در رشته داروسازی ادامه تحصیل بدهد البته در دانشگاه های ترکیه البته لازم به ذکرهست که ما اقامت دوساله در ترکیه داریم لطفا میشه راهنمایی بفرمایید که از کجا باید استارت کار بزنیم
  ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در ترکیه دو نوع دانشگاه خصوصی و دولتی وجود دارد. برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید.

 107. رویا ج گفت:

  سلام و خسته نباشید ببخشید مزاحم شدم من لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور هستم و خودم هم تسلط کامل به زبان ترکی استانبولی دارم و می‌خوام فوق لیسانس ،کارشناسی ارشدم رو استانبول بخونم می‌خواستم بدونم زمان آزمون کی هست و منابع آزمون چیا هستن و اینکه آیا شما هم کمک به قبولی از قبیل مشاوره و معرفی کتاب ها میکنین و هزینش چقدره میشه و واقعا با جدیت می‌خوام تو ترکیه درس بخونم ممنون میشم زود راهنماییم کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام واحترام
   زمان آزمون هر دانشگاه متفاوت است و باید در ابتدا دانشگاه تحصیلی خود را انتخاب نمایید و سپس هزینه، تاریخ آزمون و سایر اطلاعات را در سایت دانشگاه اعلام شده است.

 108. هستی دلیر گفت:

  با عرض سلام و احترام
  خانمی هستم با مدرک کارشناسی زبان انگلیسی.در حال حاضر ساکن ایران. قصد دارم در کشور ترکیه هم ادامه تحصیل بدم و هم آموزشگاه زبان انگلیسی تاسیس کنم. لطفا راهنمایی بفرمائید چه کارهایی لازم است انجام دهم. سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در ترکیه باید در ابتدا نوع دانشگاه انتخابی را مشخص نمایید و سپس میتوانید مجوز اجازه کار حین تحصیل را دریافت نمایید و شروع به کار و تحصیل کنید.

 109. کیان گفت:

  سلام
  من لیسانس اقتصاد هستم و ۳۰ سال سن دارم می خواستم ببینم می تونم در امتحان برای ارشد ورودی دانشگاه ترکیه ثبت نام کنم و اگر قبول شوم هزینه چقدر لازم دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه که بسیار مقرون به صرفه هستند و آزمون ورودی دارند اقدام نمایید.

 110. سایه گفت:

  سلام،خسته نباشید
  من کارشناسی مدیریت جهانگردی از دانشگاه پیام نور با معدل ۱۳/۳۰دارم
  به نظرتون میتونم در یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه ادامه تحصیل بدم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی دانشگاه ها شرکت کرده و نمره قبولی دریافت نمایید.

 111. صباصباحی خواه گفت:

  سلام من مقطع کاردانی حسابداری رو تمام کردم میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل توی ترکیه چیکار باید بکنم دوباره باید از پایه شرپع بکنم یا میتونم از لیسانس ادامه بدم و برای ازمون ورودی حتما باید داخل ایران کلاس زبان ترکیه برم یا میتونم همون ترکیه هم برم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در ترکیه باید از پایه شروع نمایید.

 112. علی ارمان گفت:

  سلام و خسته نباشید من دیپلم علوم تجربی با معدل 17 دارم,میخواستم ببینم بدون ازمون میشه در ترکیه در دانشگاه قبول شد و رشته هایی مثلا داروسازی رفت؟
  اگه ازمونی باید بدیم منابع ازمون چی هست؟
  و اگه قبول شیم دیگ نیازی به هزینه نیست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی ترکیه نیازی به قبولی در آزمون ورودی ندارید و مفاد آزمون دانشگاه های دولتی نیز بسته به نوع آزمون دارد.

 113. sorena_b گفت:

  سلام ! من میخوام برای دوره دبیرستان تو ترکیه ادامه تحصیل بدم امکانش هست ؟ با چه شرایطی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، بسته به نوع مدرسه انتخابی شرایط نیز متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشیذ، تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 114. سیاوش ریاحی گفت:

  ساام من سال پیش دیپلممو گرفتم و 1 سال تو ایران دانشگاه نرفتم و کار کردم و راجب آزمون yos ترکیه شنیدم و مدرک دیپلممو دارم و مشکل سربازیم ندارم معاف دایمم.
  حالا میخاستم بدونم میتونم تو ازمون yos شرکت کنم یا ن؟
  و اینک بهتره تو ازمون شرکت کنم یا لیسانسمو اینجا بگیرم با ایلتس بعد از گرفتن لیسانس اقدام به رفتن کنم؟
  ممنون از وقتتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط شما برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه و شرکت در آزمون ورودی yos مناسب است. تحصیل کارشناسی و یا کارشناسی ارشد بسته به شرایط شما دارد.

 115. حسین خانپور گفت:

  سلام خسته نباشید من لیسانس مکانیک خودرو دارم و میخوام به یکی از کشور های اروپایی یا ترکیه برم میخواستم بپرسم میشه هم کار کرد هم درس خوند ؟ شرایطش چیه ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   بله، در کشور های اروپایی می توانید حین تحصیل کار کنید.

 116. Amirlou گفت:

  سلام خسته نباشید من الان دانشجوی حقوق هستم اگه بخوام بورسیه تحصیلی ترکیه رو بگیرم میتونم از دانشگاهی که الان مشغول به تحصیل هستم انصراف بدم و تو ترکیه ادامه تحصیل بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   امکان تطبیق واحد های درسی پایین است و بستگی به دانشگاه هدف شما دارد.

 117. یعقوبی گفت:

  سلام
  من کارشناسی زبان و ادبیات ترکی استانبولی دارم میخاستم برای ارشد تو رشته ی دیگه ای مثل رشته های مدیدیت تو کشور ترکیه اقدام کنم.میخاستم بدونم برای پذیرش دانشگاه دولتی باید در کدوم آزمون شرکت کنم و چجوری اقدام کنم برای ازمون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در ازمون ورودی آلس شرکت نمایید.

 118. سولماز مقدم گفت:

  سلام
  ارشد زبان شناسی با معدل 17.5 دارم و می خوام برای مقطع دکتری در ترکیه اقدام کنم البته حتما با بورسیه تحصیلی باشه که هزینه ای بابت دانشگاه پرداخت نکنم. می خواستم ببینم برای این رشته امکانش هست؟ آیلتس 6.5 هم دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ارائه مشاوره برای اخذ پذیرش دکترا باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 119. فاطمه حاتمی گفت:

  سلام خسته نباشین..من الان ۲۰سالمه ودیپلم انسانی دارم میخوام تحصیلموترکیه ادامه بدم چه رشته هایی میتونم بخونم؟اگه بخوام رشته های پزشکی بخونم کلا چیکارباید بکنم یاچه ازمونی باید ایران بدم؟اگه میشه کلا شرایطشوبگین ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   الزامات تحصیل در ترکیه بسته به نوع دانشگاه انتخابی شما دارد. در صورتیکه بخواهید برای دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام نمایید، باید در ازمون ورودی دانشگاه در ترکیه شرکت نمایید.

 120. marziyeh گفت:

  سلام من 16 سالمه و تجربی میخونم..میخوام برای دندانپزشکی برم ترکیه..آیا امکانش هست؟زبان ترکی مسلط هستم و باید از کجا اقدام کنم؟خواهش میکنم جواب بدین خیلی درگیرم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام وعرض ادب
   برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه باید دوازده سال تحصیل خود را به اتمام رسانده باشید و بسته به زبان انتخابی تحصیل خود مدرک زبان نیز ارائه دهید.

 121. هستی گفت:

  سلام من رشته تجربی هستم برای شرکت در رشته ی دندانپزشکی حتما باید ازمون های ورودی ترکیه که نام بردین رو داد؟ این ازمون ها پس چه فرقی با کنکور خودمون دارن؟ و شرایط پذیرشش چطوریاست؟ در صورتی که معدل نهایی تقریبا پایین باشه چه اتفاقی میفته و اینکه در کل شرکت در دانشگاه های به زبان ترکی بهتره یا انگلیسی (بدون در نظر گرفتن هزینه)

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل به زبان انگلیسی یا ترکی بسته به سطح تسلط شما دارد. برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه باید در ازمون ورودی دانشگاه شرکت نمایید.

 122. هانی گفت:

  سلام. من سل اول دبیرستان رشته تجربی هستم.
  شرایط بورسیه در این کشور چطوره از اونجایی که سه سال سمپاد تحصیل کردم امکان داره بپرسیه شم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت نمایید که در صورتیکه نمره خوبی دریافت نمایید و رزومه علمی خوبی داشته باشید، می توانید برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه اقدام نمایید.

 123. f.a گفت:

  با سلام امکان تحصیل در رشته دندانپزشکی بدون داشتن مدرک زبان انگلیسی ( تافل یا آیلتس) در ترکیه هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   در صورتیکه مدرک زبان نداشته باشید باید در ابتدا در دوره های زبان شرکت نمایید.

 124. کاوه گفت:

  با عرض سلام. من مدرک کارشناسی رشته آموزش زبان انگلیسی رو دارم. می‌خوام برای کارشناسی ارشد تو ترکیه اقدام کنم، البته دانشگاه های دولتی. به خاطر رشته تحصیلیم می‌خوام تو دانشگاه های به زبان انگلیسی درس بخونم. برای پذیرش کدوم امتحان لازمه؟ آیلتس یا تومر ، آلس یا همش؟ چون تو آیلتس تخصص دارم میشه از طریق آیلتس پذیرش بگیرم؟ در ضمن ده ساله اینجا آموزشگاه ها تدریس میکنم و میخام حین تحصیل در ترکیه دوره یک ماهه مدرک تفل رو هم بگذرونم تا اونجا هم تدریس کنم. آیا حین تحصیل اجازه کار تو رشته مرتبط دارم؟ همون تدریس زبان انگلیسی. خیلی ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی باید در ازمون sat شرکت نمایید. بعد از مدتی به شما اجازه کار نیز به شما ارائه می دهند.

 125. کیمیا عابدینی گفت:

  سلام من دانشجوی مهندسی کامپیوترم میخوام بدونم میشه واسه همین مقطع کارشناسی تو یکی از دانشگاه های دولتی انگلیسی زبان ترکیه تحصیل کنم؟
  و میخوام بدونم هزینه تحصیل چقدر میشه؟
  و اگه بخوا واسه ادامه تحصیل برم باید دوباره مصطع کارشناسی رو از اول بخونم؟
  و این که امکانش هست رایگان به تحصیل بپردازم؟
  و مدرک معتبر زبان هم ندارم ولی زبانم خوبه…
  میشه توضیح بدید اینا رو

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، می توانید برای تحصیل در دانشگاه های ترکیه به زبان انگلیسی اقدام نمایید.

 126. Mohammadrezahakan گفت:

  سلام ببخشید من دیپلم تجربیات هستم و میخوام تو رشته رادیولوژی تو کشور ترکیه ادامه تحصیل بدم می تونید درباره هزینه و کیفیت دانشگاها بگید ممنون میشم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه و کیفیت تحصیل در ترکیه بسته به نوع دانشگاه انتخابی شما دارد. به طورکلی سیستم آموزشی دانشگاه های ترکیه مورد تایید سایر کشور ها است و رتبه و رنکینگ خوبی دارد. همچنین هزینه های تحصیلی نیز به نسبت اکثر کسور ها بسیار مقرون به صرفه است.

 127. آزاده مدنی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ارشد روانشناسی بالینی دارم از دانشگاه ازاد تهران با معدل ۱۸:۳۷ آیا امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکتری در رشته روانشناسی از دانشگاههای ترکیه رو دارم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای اخذ بورسیه تحصیلی ترکیه علاوه بر رزومه علمی قوی، باید نمره خوبی را نیز در آزمون ورودی دانشگاه ها دریافت نمایید.

 128. مینا جلالی گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده کارشناسی مدیریت بازرگانی دارم و برای گرفتن مدرک کارشناسی ارشد قصد دارم در ترکیه … (دانشگاه های شهر استانبول ) ادامه تحصیل بدم.
  چه مراحلی رو باید پشت سر بگذرونم ؟؟؟ از چه طریقی باید اقدام کنم؟ اولین قدم چی هست؟ و چقدر پول لازمه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 129. نازنين پوردلان گفت:

  سلام وقت بخير
  ميخواستم در مورد تحصيل در تركيه بپرسم من ٢٦ساله ام اگه بخوام تركيه داروسازي يا فيزيوتراپي بخونم ايا محدوديت سني داره ؟
  ايا براي اينكه فيزيوتراپي بخوام بخونم بايد مدرك زبان انگليسي داشته باشم
  من زبان انگليسيم خوب نيست به همين خاطر ميخوام ازمونyös رو شركت كنم ايا براي فيزيوتراپي دانشگاه مدرك ايليتس ميخواد؟
  من الان دارم براي مدرك tömer ميخونم با اين مدرك ميتونم فيزيوتراپي بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد. ارائه مدرک زبان و نوع آزمون ورودی بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 130. پویا صابرفرزام گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم مشغول تحصیل در رشته پزشکی تو یکی از دانشگاه های بدون تایید دار ترکیه بشم میخواستم بدونم بعد از برگشتن چطور میتونم مدرک معتبر ایران رو بگیرم وا ینکه میتونم در ایران تخصصمو بخونم یا خیر؟
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تایید مدرک خود در ایران باید تخصص خود را از دانشگاه های مورد تایید دریافت کنید و یا اینکه در کشور های مورد تایید کار کنید.

 131. مجتبی گفت:

  سلام بند لیسانس عمران هستم با 37سال سن قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در دانشگاه معتبر ترکیه رو دارم آیا با توجه به سن برای بنده شدنی هست دانشگاه های دولتی در صورت قبولی آزمون yos
  بنده رو پذیرش میکنه ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در ترکیه محدودیت سنی ندارد.

 132. مجتبی گفت:

  سلام بنده 37 سال دارم و مهندس عمران هستم و خانمم مهندسی هوافضا داره قصد تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور ترکیه رو داریم ایا برای ما شدنی هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شما می توانید برای تحصیل دندانپزشکی در ترکیه اقدام نمایید.

 133. تمنا پناه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دانشجوی سال دوم برق هستم. زبان انگلیسی تسلط دارم وترکی هم دارم یاد میگیرم تا حدی بلدم الان .چن دوره تخصصی برق هم گذروندم .
  چ شرایطی داره بخوام ارشد ترکیه بگذرونم .؟
  هزینه برای دو یا 3 سال چند دلار میشه حدودی؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 134. سارینا عزیزخانی گفت:

  سلام وقت به خیر
  من با داشتن مدرک دیپلم گرافیک و مدرک تافل یا آیلتس میتونم بورسیه بگیرم برای دانشگاه های هنر در ترکیه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی شرکت کرده و بتوانید نمره خوبی را دریافت نمایید که این به شما برای اخذ بورسیه تحصیلی نیز به شما کمک می کند.

 135. Aynaz گفت:

  سلام خسته نباشید؛
  من دانش اموز رشته انسانی هستم
  میخواستم بدونم ایا بعد از تمام کردن دوازدهم باید کنکور را ایران بدم یا ترکیه؟
  اگه ایران بدم باید رتبه چند بیاد و اینکه چه رشته هایی مناسبه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه باید در آزمون ورودی در خود ترکیه شرکت نمایید.

 136. Maryamsharifi گفت:

  سلام من سال دهم رو تموم کردم درشته گرافیک کامپیوتر و چون ۲ بار انتخاب رشته کردم یک سال عقب افتادم با این شرایط میتونم در دبیرستان های ترکیه ادامه بدم یا باید از اول وارد دبیرستان بشم ۴. ۵ سال بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، مشکلی برای ادامه تحصیل در ترکیه برای شما وجود ندارد.

 137. Sahar.sarmadi گفت:

  باسلام .من مدرک لیسانس مهندسی صنایع غذایی دارم میتونم واسه ارشد بورس ترکیه بگیرم؟؟برای دکتری چطور؟؟و اینکه اصلا این رشته در ترکیه جذب دانشجو داره؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت بورسیه تحصیلی باید رزومه علمی خوبی و نمره خوبی در آزمون ورودی داشته باشید.

 138. AmirReza گفت:

  سلام و خسته نباشید من 18 سال تمام دارم و میخام برای ادامه تحصیل و پیدا کردن کار به ترکیه برم سرمایه چندانی هم ندارم پس مجبورم به همراه دانشگاهم کار هم بکنم میخاستم بدونم آیا امکان پیدا کردن یه کار برای یک دانشجوی خارجی و ادامه تحصیل در ترکیه وجود داره (امتحان های نهایی واحد مانده دارم و هنوز پاس نکردم)

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در ترکیه باید دوره تحصیلی خود را به اتمام برسانید. بعد از مدتی در ترکیه به شما اجازه کار حین تحصیل داده می شود.

 139. Wrialin گفت:

  سلام وقتتون بخیر.
  من سال دوازدهم(چهارم دبیرستان) رشته ریاضی ام و دو هفته ای هست مدرسه نمیرم و کلاس ترکی میرم.شرایط و مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در مدرسه دبیرستان در استانبول چگونه و چی هست؟.ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به نوع مدرسه انتخابی شما دارد. مدارکی که مورد نیاز است مدارک تحصیلی و هویتی شما است.

 140. امیر گفت:

  سلام من دیپلم مهندسی الکترونیک دارم میخواستم بدونم چطور میتونم تحصیلاتمو اونجا ادامه بدم؟میشه؟شرایط خاصی داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در ابتدا باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نمایید و سپس بر اساس شرایط دانشگاه انتخابی الزامات را برآورده نمایید. شما می توانید برای مشاوره بیشتر در رابطه با انتخاب دانشگاه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 141. مهدی گفت:

  باسلام خسته نباشید به دوستان
  بنده 18 سالمه و به طوره جدی میخوام در ترکیه ادامه تحصیل بدم
  چقد خرجشه معمولا ؟ به تومان چقدر میشه؟
  میشه کاری کرد؟ لطفا کمک کنید ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   هزینه تحصیل و شرایط بستگی به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 142. jahangard گفت:

  سلام .من فارغ التحصیل رشته توسعه روستایی در مقطع کارشناسی هستم.برای ادامه تحصیل در مقطع دکترا میتونم بورسیه بشم.اگر بخوام برای پزشکی اقدام کنم لطفا من را راهنمایی کنید .ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی شرایط پذیرش نیز متفاوت است.

 143. elıııın گفت:

  سلام وقت بخیر. من کارشناس ارشد مامایی دانشگاه تهران، هستم. قصد ادامه تحصیل توی مقطع دکتری دارم. میخواستم بدونم میتونیم برای اخذ بورس تحصیلی اقدام کنم یا نه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   لطفا برای بررسی دقیق تر رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 144. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشد میخواستم بدونم من لیسانس حسابداری با دو سال سابقه کار نوشته بودید بستگی به رشته نوع زبان فرق داره ممنون میشم راهنمایی کنید که رشته حسابداری چه زبانیه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل در ترکیه به زبان ترکی و یا انگلیسی انجام می شود.

 145. پویا گفت:

  سلام
  من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم و هنوز دیپلم نگرفتمو معدل پایه دهم ام ۱۹/۸۰ است و معدل پایه یازدهم ام ۲۰است ایا امکان دارد قبلا از اینکه دیپلم بگیرم به بورسیه اقدام کنم؟ و با شرط معدل و بدون ازمون yos ؟ احتمال قبول شدنه من چقدر است؟
  ضمنا کاملا به زبان ترکی استانبولی مسلط هستم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای دریافت بورسیه تحصیلی در ترکیه باید نمره خوبی در آزمون دریافت کرده باشید و همچنین رزومه علمی خوبی را داشته باشید.

 146. S گفت:

  سلام خسته نباشین .
  من میخوام برای گرفتن پذیرش دانشگاه دولتی در ترکیه اقدام کنم ایا موسسه شما خدمات میده در این زمینه .
  واین که چجوری با کارشناس هاتون در ارتباط باشم .
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، موسسه ما در این زمینه شما را یاری می نمایند. شما می توانید از طریق شماره های ذکر شده در سایت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 147. مهران گفت:

  سلام وقتتون بخیر….من دانشجوی ترم دوم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستم می خواستم بدونم می تونم برای ادامه تحصیل به ترکیه اپلای کنم؟؟؟و چجوری میشه این کار رو انجام داد و اینکه معادل سازی وجود داره و اینکه برای این هدف ترکیه بهتره یا کشور هایی اروپایی مثلا المان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه امکان معادل سازی به کشور های دیگر با سخت گیری زیادی وجود دارد و در بیشتر کشور ها امکان این اقدام وجود ندارد. شما می توانید مستقیم وارد دانشگاه های پزشکی آلمان شوید.

 148. niawsh گفت:

  سلام ببخشید من میخوام تو دبیرستان های ترکیه درس بخونم شرایطش برای بورسیه چیه؟و این که حتما باید به زبان انگلیسی و استانبولی مسلط باشم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل در مدارس ترکیه به زبان انگلیسی و ترکی انجام می پذیرد. امکان اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع دبیرستان بسیار کم است.

 149. M. H گفت:

  سلام من دانشجوی ترم 5 عمران روزانه یاسوج هستم معدل کل تا الان 19 و آیلتس 6 گرفتم
  معدل پیش دانشگاهیم ضعیفه
  اگه بخوام برای ادامه تحصیل برم ترکیه و پذیرش بگیرم (بدون بورس) چقد احتمال داره قبولم کنن و یا اصلا میشه امتقالی گرفت؟ یا باید آزمون ورودی بدم؟
  ممنون میشم توضیح بدین

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه انتخابی شما دارد.

 150. سمیرا گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من دارای مدرک کارشناسی ارشدرشته آمارزیستی با معدل15وخورده ای هستم ومقاله isi وکتاب ودر حال تلاش برای گرفتن مدرک آیلتس وگذروندن دوره کاربردی زبان ترکی استانبولی، میخوام بدونم برای مقطع دکترا شانسی دارم؟چون ریزنمراتم چندان خوب نیست ولی رزومه ام بد نیست واینکه رشته من دردانشگاه های اژه ویا کوچ وسایر دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران وجود دارد؟در کدوم دانشکده میشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا رزومه علمی خود را اطریق شماره های واتس اپ ذکر شده در سایت برای ما ارسال کنید تا به طور دقیق شما را راهنمایی نماییم.

 151. ناشناس گفت:

  سلام
  من میخواهم که شرکت شما کار های بورسیه گرفتن من را برعهده بگیرد هزینه چقدر میشود؟
  من در حال حاظر دیپلمه هستم
  لطفا جواب بدهید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   هزینه ها رو باید موسسه سوال فرمایید، نرخنامه ها بسته به شرایط ممکنه تغییراتی داشته باشه.

 152. نسرين گفت:

  سلام و احترام
  بنده جهت تحصيل در مقطع دكتري پرستاري ميخواستم اقدام كنم، از چه طريقي اطلاعات كامل ميتونم كسب كنم، سن بالاي 35 سال آيا امكان پذيرش هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله از بابت سن مشکلی نیست، مشاوران موسسه میتونن بهتون کمک کنند.

 153. مهسا گفت:

  سلام من ۲۴ سالمه و مدرک کاردانی دارم میتونم ادامه رشته خودم رو در ترکیه بخونم؟؟ یعنی دیگه از اول شروع نکنم؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   رشته شما در حال حاضر چیست وبرنامه بلند مدت شما نیز در برنامه ربزی ثبت نام دانشگاه قطعا موثر است.

 154. Mahsa گفت:

  باسلام
  من دانشجوی رشته مهندسی پزشکی دانشگاه غیردولتی ام میخواستم ببینم اگه به زبان انگلیسی و ترکی مسلط باشم میتونم واسه مقطع ارشد بورسیه بگیرم؟ آیا آزمون ورودی داره؟ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید بورسیه بگیرید معمولا نیازی به آزمون ورودی نیست ولی سعی کنید معدل تون پایین نشه.

 155. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر در مدرسه بزرگسالان تحصیل کردم
  ۲۵ سال
  یه وقفه تحصیلی ۶ ساله بین سیکل و دیپلمم هست
  معدل کل دیپلمم ۱۹.۵ و معدل کل پیش دانشگاهی ۱۹.۵
  سابقه تدریس زبان انگلیسی دارم در سطح مبتدی و متوسط.
  مدرک گارگاه آموزشی تدریس زبان دارم از کالج پترل کانادا
  با این شرایط میتوانم در آزمون یوس شرکت کنم و در رشته پزشکی در یک دانشگاه دولتی تحصیل کنم ؟ چقدر فرصت دارم تا به موسسه مراجعه کنم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   ظاهراً که مشکلی بابت شرکت در آزمون یوس ندارید.

 156. شیرین گفت:

  سلام
  میشه در مورد تحصیل در رشته کمپوتر ساینس در کشور ترکیه برام معومات دهید؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   چه اطلاعاتی لازم دارید بهتون بگیم؟

 157. مهتا گفت:

  سلام خسته نباشید . لیسانس ناپیوسته معماری هستم و سه ماه دیگه 34 ساله میشم . اگر آیلتس 6.5 بگیرم میتونم پذیرش فوق لیسانس معماری داخلی در یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه که تدریسش به زبان انگلیسی هست بگیرم ؟ رزومه رو درست میکنم . و اینکه آیا این پذیرش میتونه در ازمیر باشه ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   پذیرش در مقطع ارشد به رزومه تحصیلی و تحقیقی شما بستگی دارد، از رزومه خود چیزی عنوان نکردید. پیشنعاد نی کنم جهت بررسی سابقه و شانس پذیرش با یکی از شعب موسسه تماس بگیرید.

 158. نسرین گفت:

  سلام ، همسر بنده دکتری زبان از دانشگاه خوارزمی دارد، و دارای سابقه کار ۱۴ ساله در دولت دارد. خودم هم آموزگار هستم.
  پسری هفت ساله هم داریم، لطفا بفرمایید شانس پذیرش در دانشگاه های مطرح ترکیه برای برای همسرم چقدر است و هزینه ابتدایی کارهای حقوقی را چقدر برآورد می کنید.در ضمن آذری زبان هم هستیم.
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   شانس پذیرش برای کار یا ادامه تحصیل منظورتون هست؟

 159. فاطمه گفت:

  سلام رتبه های برتر گنکور ایران میتونن تو ترکیه بورس بشن؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   رتبه کنکور تاثیر زیادی در بورسیه ندارد، سابقه تحصیلی و داشتن مقام در المپیادها و مسابقات و … ملاک است. البته هر دانشگاه شرایط خاصی برای بورسیه داذد.

 160. نگین گفت:

  سلام
  من لیسانس حقوق با معدل ۱۷/۳۳ دارم.تازه فارغ التحصیل شدم و الان هم دانشجوی ارشد هستم.
  امکان بورسیه شدن در مقطع ارشد هست؟یا بهتره درسم تمام کنم و برای دکتری اقدام کنم.
  و اینکه ادامه تحصیل در شاخه های بین الملل یا حقوق بشر زمینه برای چه شغل هایی در ترکیه ایجاد میکنه؟
  و وکالت در ترکیه الزاما فقط با لیسانس حقوق خود ترکیه امکان پذیره یا امکان تطابق هست برای ورود به کار آموزی؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای هر دو حالت می توانید برای بورسیه اقدام کنید، اگر رزومه شما را کامل بررسی کنیم، شانس بورسیه در مقطع ارشد را به حضورتان عرض می کنیم. البته لازم به ذکر است گرفتن بورسیه در مقطع دکتری راحت تر از مقطع ارشد است.

 161. ariya گفت:

  سلام
  من 12 سال دوره تحصیلی رو نموم کردم و دیپلم تجربی دارم
  میتونم در ترکیه رشته ای در دانشگاه برم که در راستای تجربی باشه ؟ یا نباشه ؟
  میتونم از طریق تحصیل > اقامت دایم بگیریم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، برای تحصیل در ترکیه مشکلی ندارد، بسته به رشته مورد نظر از طریق آزمون ورودی یا سابقه تحصیلی می توانید پذیرش بگیرید. به صرف تحصیل در ترکیه اقامت دائم داده نمی شود.

 162. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

  طبق اطلاعات ما در موسسه حقوقی اصطهباناتی تغییراتی در شرایط تحصیل در ترکیه 2020 ایجاد نشده و طبق روال قبل پذیرش ها انجام می شود.

 163. محمد مهدی گفت:

  سللام
  برای تحصیل در دبیرستان ترکیه (از سال دهم به بعد)
  میتونیم اقدام کنیم؟؟
  اگر بله چه شهری و چه دبیرستانی و شرایطشو بگید لطفا
  سپاسگزارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میتونید ولی شهریه مدارس بین الملل ترکیه زیاده و شاید چندان انتخاب خوبی نباشند.

 164. هانیه گفت:

  سلام،خسته نباشید سوالی داشتم ایا من و دخترم میتونیم به همراه پسرم که برای تحصیل میره ترکیه،بریم ترکیه یانه؟؟ با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   خیر، والدین و خواهر و برادر به عنوان همراه ویزا نمی گیرند، باید از سایر روشها اقدام کنید.

 165. سما گفت:

  سلام
  من دانشجوی صنایع غذایی هستم
  میخواستم بدونم که برای شرکت توی آزمون YOSچیکار کنم؟؟؟؟
  باید بریم ترکیه برای مصاحبه؟
  چون من ی جا خونده بودم که بوذسیه های تحصیلی از طرف دولت ترکیه اراعه میشه و دانشجو باید از طریق وب‌سایت درخواست بده تا مصاحبه به صورت اینترنتی و حضوری انجام بشه
  اگر که ادرس این وبسایت میدونید چیه لطفا میشه بدید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   شما ابتدا در آزمون شرکت می کنید، در صورتی که در آزمون پذیرفته شوید، برای بورسیه اقدام می کنید.

 166. سپیده گفت:

  سلام وقت بخیر. من 27 سالمه . فوق لیسانس پرستاری از دانشگاه آزاد تهران هستم . میخواستم از صفر پزشکی بخونم در ترکیه .
  آیا امکان داره در صورت شرکت در آزمون یوس و قبول نشدن ، در دانشگاهی با پرداخت مبلغی پذیرش بگیرم ؟ و میتونم کار کنم تا هزینه ی دانشگاهمو پرداخت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اگر تایید بودن دانشگاه توسط وزارت بهداشت ایران براتون مهمه، پزشکی در دانشگاه های موردتایید، بدون کنکر پذیرش ندارند.

 167. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر. آیا برای تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه شرط سنی لازمه و اگر بله لطفا بفرمایید به چه صورتی هست. ممنون میشم در اسرع وقت پاسخ بفرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   خیر معمولا محدودیت سنی برای اخذ پذیرش وجود ندارد.

 168. علی گفت:

  باسلام
  من الان استانبول زندگی میکنم ، 36 سالم هست و رشته تحصیلی خودم گرافیک بوده ولی الان علاقه دارم رشته معماری بخونم چه شرایطی داره؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   هر دانشگاهی یه سری ضوابطی برای پذیرش داره، کدوم دانشگاه مدنظرتون هست؟ همه دانشگاه ها شرایط یکسانی ندارند.

 169. الی گفت:

  سلام خسته نباشین من لیسانس برنامه ریزی شهری دارم از دانشگاه گیلان-ولی معدلم خیلی بالا نیستش و این که مدرک زبان هم ندارم!آیا من میتونم واسه ی ارشد اقدام کنم؟این که بخوام طریقه هاش رو بدونم حتی واسه آزمون هاش شما میتونین کمکم کنین؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی کلی شما میتوانید با هرشرایطی در این کشور تحصیل کنید اما بسته این است که چه نوع تحصیلات و تاییداتی را از مراکز مربوطه می خواهید و آیا نیاز دارید که بازگردید به ایران و به دنبال کار بگردید
   این شرایط را بایستی در نظر گرفت و سپس اقدام کرد.

   1. دانیال گفت:

    سلام می خواستم بدونم بعد از مقطع دبیرستان برای ادامه تحصیل در ترکیه چقدر باید هزینه کنم و به کجا باید مراجعه کنم

    1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

     سلام
     بابت هزینه که به دانشگاهی که اقدام می کنید بستگی داره، برای دانشگاه های دولتی شهریه کم در حد ۱۰۰۰ لیر وجود داره، برای اقدام هم میتونید به موسسات اعزام دانشجو یا موسسات مهاجرتی مراجعه کنید. البته خودتون هم میتونید از دانشگاه ها پذیرش بگیرید.

 170. کیمیا احمدی گفت:

  سلام من دانش آموز دوازدهم تجربی هستم میخواستم بپرسم که برای رشته ی فیزیو تراپی دانشگاه دولتی هست یا نه و همینطور هزینه ی این رشته چقدره؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، پیشنهاد می کنم مقاله ما در همین زمینه را مطالعه بفرمایید.
   https://www.estahbanaty.com/%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84-%D9%81%DB%8C%D8%B2%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%BE%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/

 171. Hasti salmanpour گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بپرسم اگه بخوایم در دانشگاه های ترکیه در رشته ی علوم تجربی (پزشکی) تحصیل کنیم باید چه مدارکی داشته باشیم؟(تافل_مدرک زبان ترکی استانبولی_و…)؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام و وقت بخیر
   برای پذیرش در دانشگاه های ترکیه لازم است که در آزمون ورودی پذیرفته شوید.و یا از طریق شرط معدل و بدون آزمون پذیرش بگیرید.

 172. بهار گفت:

  سلام روز خوش
  من ليسانس رشته نقاشي هستم فوق را ميخواهم در خارج ازايران دررشته تصويرسازي ياانيميشن بخوانم ايا امكان تحصيل رايگان وجود دارد ( ايلتس ندارم ) كشور خاصي مدنظرم نيست چه كمكي ميتوانيد به من كنيد
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، امکان تحصیل و بورس شدن در مقطع ارشد وجود دارد، ولی لازم است رزومه شما توسط کارشناسان موسسه توسعه گران مهر بررسی شود.

 173. n.v گفت:

  سلام وقتتون بخیر …من ارشد روانشناسی شخصیت دارم و لیسانس بالینی از دانشگاه آزاد ..آیا مدرک من واسه اونجا.معتبر هست و آیا من میتونم در مقطع دکتری اونجا تحصیل.کنم و شرایط تحصیل.دکتری چجوریه …ممنون میشم جواب بدین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر.
   برای اینکه بررسی کنیم آیا شرایط قبولی در این کشور را دارید یا خیر، بایستی حتما آخرین مدارک تحصیلی شما را ببینیم و با شرایط قبولی و پذیرش در دانشگاه، مطابقت دهیم.

 174. دلارام چراتی گفت:

  سلام
  من دانشجوی پزشکی ترم ۴ دانشگاه علوم پزشکی همدان هستم
  چطور می دونم در ترکیه پزشکی رو ادامه بدم؟
  باید از اول شروع کنم یا شرایطی برای ادامه ی تحصیل هست؟
  و اگر بخوام از اول شروع کنم چه مراخلی رو باید طی کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید ریز نمرات و واحد های گذرانده خود را برای دانشگاه های ترکیه ارسال کنید تا در صورت تاییدیه، انتقالی بگیرید و به ادامه تحصیل بپردازید.
   اما در برخی موارد به دلیل تایید نشدن وضعیت تحصیلی شما، بایستی تحصیلات را از ابتدا شروع کنید.

 175. حجت مهردوست گفت:

  سلام من دیپلم برق دارم چه طور میتونم پزشکی بخونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید دوره های پیش دانشگاهی را در ترکیه سپری کنید تا صلاحیت ورود به دانشگاه های این کشور را هرچه بیشتر کسب کنید.

 176. رهام رسولی گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال داشتم می خواستم بدونم واسه مقطع یازدهم امکانش هست فرد بعد از آزمون های ترم اول و دریافت کارنامه برای انتقال به مدارس ترک اقدام کنه؟ خیلی ممنون میشم راهنمایی فرمایید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش مدرسه های ترک زبان برای شما امکان پذیر است و می توانید با مدارک تحصیلی خود درخواست ثبت نام بدهید.

 177. ملیکا اسماعیلی گفت:

  سلام من ۱۷ سالمه وبرای ادامه تحصیل میخوام برم ترکیه (پایه یازدهم گرافیک رایانه ) هستم میخواستم بپرسم برای ادامه تحصیل در ترکیه باید دوازده سالو کامل بخونم یا نه میشه سال بعد دوازدهم رو تو ترکیه ادامه بدم یه سوال دیگه هم داشتم اینه در زمینه هنر کدوم داشگاه خوبه و اینکه حتما باید ترکی استانبولی بلدباشم مدرکی از کانون هایه زبان ترکی داخل ایران داشته باشم که بتونم اقامت بگیرم و تو ترکیه ادامه تحصیل بدم یا خیر ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شما می توانید دوره پیش دانشگاهی را در کشور ترکیه بگذرانید.
   دانشگاه های زیادی هم رشته هنر را در ترکیه ارائه می دهد که لازم است تا شرایط پذیرش آن ها را بر اساس سوابق و مدارک شما بررسی کنیم.
   شما بدون داشتن مدرک زبان هم می توانید اقدام به تحصیل در ترکیه کنید.

 178. علىرضا گفت:

  سلام من دانش اموزدر رشته تجربى ام ومى خواهم رشته پرستارى در ترکىه تحصىل کنم لطفا شراىط را توضىح دهىد

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام برای تحصیل در رشته پرستاری ترکیه، قبولی در آزمون ورودی دانشگاه های دولتی این کشور الزامی است که هر دانشگاه نمره ای را مورد قبول قرار می دهد.
   اما در کل ، داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی از الزامات است.

 179. سهند گفت:

  سلام من کاردانی رشته حقوق با معدل ۱۸/۸۰ دارم زبان استانبولی فول هستم و متولد ۷۷/۰۸/۱۰ ایا میتونم به بورسیه رشته حقوق ترکیه اقدام کنم بقیه رو برم ترکیه بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخذ بورسیه عموما در مقاطع تحصیلی بالا امکان پذیر است و بجز مقطع دکتری ، خیلی کم ارائه می شود.

 180. شروین علی اکبری گفت:

  با سلام و خسته نباشید. من دانش آموز رشته تجربی هستم و میخوام برای ادامه تحصیلات دانشگاهیم به ترکیه برم. میشه لطفا توضیح بدید که چه کار باید بکنم؟ آیا اصلا معدل دیپلم اینجا در ترکیه معتبر هست؟
  ممنون میشم اگه پاسخ بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ورود با شرط معدل مدتی است از شرایط پذیرش دانشگاه های دولتی ترکیه برداشته شده است و تنها کسانی می توانند پذیرش شوند که در آزمون های ورودی ملی و بین المللی این کشور شرکت کنند.

 181. ساسان یوسفی گفت:

  سلام
  من دانش آموز سال دوازدهم در رشته تجربی با معدل 19/5 هستم و میخواهم در رشته پزشکی تحصیل کنم چندتا سئوال داشتم :
  1- از ابتدا وارد رشته پزشکی میشویم یا باید رشته های دیگر را بگذرانیم خواهشمند است کاملا توضیح دهید
  2- شهریه از ابتدا برای رشته پزشکی پرداخت میشود یا مقطع کارشناسی
  3- آزمون ورودی برای رشته پزشکی چه مطالبی می باشد
  ممنون و سپاس

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به شرایط شما، در صورتی که در آزمون ورودی دانشگاه های پزشکی قبول شوید، بله مستقیما وارد رشته پزشکی خواهید شد.
   شهریه های دانشگاه های ترکیه متفاوت است و مقدار ثابتی ندارد، اما به صورت تقریبی مبلغ 6000-10000 دلار در سال نیاز است.

 182. جلال گفت:

  باسلام وخسته نباشید.من کارشناس بیهوشی هستم و تمایل به تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه هستم ایا واحدهای پاس کرده در دانشگاه اران مورد قبول دانشگاهای ترکیه میباشد.باتوجه به داشتن مدرک پیراپزشکی گذراندن رشته دندانپزشکی در ترکیه تغییر میکند یانه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   تطبیق واحد در دانشگاه های ترکیه، با توجه به شرایط پذیرش هر دانشگاه مشخص می شود.
   باید سوابق تحصیلی و رزومه شما در زمینه تحصیلتان ارزیابی گردد و نتیجه به شما اعلام شود.

 183. فاطمه پاکدل گفت:

  سلام. من مدرک لیسانس حسابداری با 4 سال سابقه کار و شوهرم مدرک دیپلم و 14 سال سابقه کار. و یه فرزند 5 ساله دارم. برای ویزای تحصیلی با 80 میلیون میتونیم اقدام کنیم؟ و میشه کار کنیم اونجا که کمک خرج تحصیل و زندگی ما بشه. تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام در صورتی که تقاضای ویزای تحصیلی را داشته باشید، باید بدانید اجازه بردن همراه در اکثر موارد به شما داده می شود اما پیدا کردن کار و تامین مخارج زندگی نیازمند داشتن پیشنهاد کاری و یا کاریابی و سرمایه گذاری است.
   نگران نباشید، بهترین راه، انتقال اطلاعات و مدارک و سوابق خود به متخصصین مهاجرت ما و مشورت با آن ها برای پیدا کردن بهترین راه است.

 184. ققنوس گفت:

  با سلام من ترم اخر روانشناسي هستم
  براي ارشد قصد دارم در خارج ادامه تحصيل بدم
  شرايط چي هست؟چقد هزينه داره؟
  ايا رايگان امكان پذيره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله تحصیل رایگان در کشور های متعددی ارائه می شود که هم بدون آزمون و هم با آزمون دانشجو می پذیرند.
   داشتن مدارک تحصیلی مرتبط و مربوط به آخرین مقطع تحصیلی تان کمک می کند تا در بهترین حالت بتوانید اجازه تحصیل را دریافت کنید.

 185. حامد هرمزی گفت:

  سلام من امسال کلاس 12 تجربی هستم باید معدلم چند باشه تا بورسیه ترکیه برای پزشکی شم و هزینه هم داره بورسه و باید کی ثبت نام کنم یکم توضیح بدین ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بورسیه تنها در شرایط خیلی خاص ارائه می شود و به مقاطع زیر دکترا، معمولا بورسیه تعلق نمی گیرد.
   اگر می دانید که شرایط بورس شدن را دارید، می توانید مدارک و سوابق خود را با کارشناسان ما بررسی و ارزیابی کنید.

 186. دریا نظری گفت:

  سلام من درحال تحصیل رشته بهداشت عمومی در مقطع کارشناسی هستم ولی میخوام در یکی از رشته های پیراپزشکی در ترکیه تحصیل کنم میخواستم هزینه رشته های پیراپزشکی رو بدونم و اینکه به نظرتون چه چه رشته ای درترکیه بازار کارش نسبت به بقیه بهتره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای این مورد هزینه های تحصیل در دانشگاه های مختلف متفاوت است.
   دانشگاه های خصوصی و دولتی هزینه های متفاوتی رو دریافت می گیرند و بستگی به دانشگاه و شهر و سایر مسائل مربوط دارد.

   در مورد بازار کار هم باید عرض کنیم خدمتتون که در هر رشته متفاوت است اما در ترکیه بازار کار رشته های مهندسی، درآمد خوبی رو دارند.

 187. عرفان گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من یک دانش آموز هستم و برای ادامه تحصیل میخوام به دانشگاه های ترکیه برم
  مدرک دیپلم من کامپیوتر کاردانش است و برای ادامه تحصیل در دانشگاه دولتی اقدام به مدرک پیش دانشگاهی در رشته علوم انسانی کردم
  من به رشته تحصیلی مدیریت بازرگانی علاقه دارم
  میخواستم چند سوال بپرسم
  من اگر در دانشگاه در حال تحصیل باشم و بخوام بعد از یک سال تحصیل در ایران برای ادامه تحصیل به ترکیه برم درس رو باید از اول بخونم یا ادامه درس رو میگذرونم؟
  مدارک برای درخواست چیا هستند و چه ازمون های باید داد؟
  مخارج برای تحصیل در رشته مدیریت بازرگانی چقدر است؟
  ممنون میشم جواب رو هر چه زودتر بهم ایمیل کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   درباره معادلسازی عرض به خدمتتون ما نمی توانیم این کار رو انجام بدیم چرا که قوانین دانشگاه ثابت نیستند و هر دانشگاه به صورت شناور قوانینی را دارد و این موارد باید مستقیما با خود دانشگاه مکاتبه شود.
   مدارک مورد نیاز از دیپلم تا آخرین سال تحصیلی با تمام ریز نمرات است که باید برای بررسی و ارسال به دانشگاه، آماده شود.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به صورت عددی ثابت نیست و دانشگاه ها به صورت دولتی، نیمه دولتی و خصوصی هستند که هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند. هزینه دانشگاه های دولتی از 1000 دلار در سال تا 20000 دلار نیز متغیر است.

 188. hossein.r گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید، من مدرک کارشناسی حسابداری دارم و میخام ارشد رو ترکیه حسابداری یا مدیریت بخونم و همه مطالب و پاسخ هایی ک به دوستان رو دادین رو هم خوندم فقط برام سوال پیش اومده که اگه تو ازمون ورودیه اون دانشگاهی ک باید برم نمره قابل قبولی کسب نکنم میتونم بورسیه بشم یا نه ؟؟

 189. سعیده صفایی گفت:

  سلام و درود
  من مدرک کارشناسی ارشد بازرگانی دارم می خوام دکترا روانشناسی ترکیه بخونم.چه اقداماتی صفر تا صد باید انجام بدم؟
  و مورد دیگه اینکه قوی ترین دانشگاه ها در زمینه روانشناسی کدوم کشور است؟
  تشکر فراوان

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله می توانید در ترکیه تحصیل کنید. روند به این صورت هست که باید دانشگاه مورد نظر را پیدا کنید و پس از برآورد مدارک مورد نیاز، برای پذیرش اپلای کنید.
   دانشگاه ها با رنکینگ های مختلف متفاوت است و هر دانشگاه بر اساس یک رنکینگ قوی است و متفاوت از دیگری.

 190. Mohammad parsa گفت:

  با سلام من فوق دیپلم تربیت بدنی دارم و بخاطر اینکه تو کار موسیقی هستم میخوام تو ترکیه یکی از دانشگاها موسیقی بخونم . میخواستم بدونم هزینه و دانشگاه مورد نظر چیه؟ و آیا خوابگاه میدن یا نه

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   با سلام
   معمولا بیشتر سهیمه بورسیه ها برای مقاطع دکترا می باشد و در سایر مقاطع اخذ بورسیه بسته به رزومه علمی شما دارد.

 191. Farnoosh گفت:

  سلام من بیست و هفت سالمه لیسانس حسابداری ام دوست دارم برم ترکیه دندانپزشکی ادامه بدم بچه ام دارم شرایط رو میشه بگید و چجوری رفتن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای پذیرش در دانشگاه های پزشکی ترکیه، قبولی در آزمون های ملی و بین المللی این کشور الزامی است.
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.

 192. امیررضا راستگو گفت:

  با سلام
  من 19 ساله هستم و دیپلم حسابداری دارم.می خوام ترکیه ادامه تحصیل بدم و در کنارش یه کارپاروتم داشته باشم.اگه میشه راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در کنار تحصیل شما اجازه کار به صورت پاره وقت را دارید و می توانید با یافتن کار مشغول شوید.

 193. حبیبی نیا گفت:

  سلام امسال پسر من دیپلم میگیرد وکنکور میده چطور میتونم با دانشگاهی که قبول شد ببرمش ترکیه اونجا ادامه تحصیل بده.یعنی مهاجرت کنیم.تشکر.
  تبادل نظر بسیار خوبی هست میان شما و عموم مردم جهت آگاهی و گرفتن اطلاعات مفید….

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تجصیلی و ریز نمرات را برای متخصصین مهاجرت تحصیلی ما ایمیل کنید و یا به صورت حضوری تشریف بیاورید تا پیشنهادات مربوط به کالج و دانشگاه های مرتبط را پس از ارزیابی مربوطه در اختیارتان قرار دهیم.

 194. s.m گفت:

  با سلام
  من 18 ساله هستم و دیپلم حسابداری دارم.چطور میتونیم اقامت ترکیه بگیرم برای تحصیل.در کنار تحصیل می خوام یه کار پاره وقت هم داشته باشم.چه اقامتی میتونه به من کمک کنه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما با اخذ ویزای تحصیلی ترکیه می توانید به صورت پاره وقت مشغول به کار شوید.
   بعد از اتمام تحصیلات نیز می توانید با پیدا کردن شغل مرتبط با مدرک خود به کار مشغول شوید.

  2. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ترکیه برای ورود ایرانیان شرط ویزا ندارد، به منظور تحصیل نیز می توانید بدون اخذ ویزا وارد این کشور شوید و به تحصیل مشغول شوید.
   ضمن اینکه حین تحصیل، شما مجاز به انجام کار پاره وقت خواهید بود و پس از اتمام تحصیلات نیز همچنان می توانید مشغول باشید.
   خرید ملک در ترکیه بهترین راه اخذ اقامت این کشور است.

 195. گلناز علیزاده گفت:

  سلام
  من میخواستم تو ازمون سراسری رشته ی دندان پزشکی شرکت کنم . میخواستم بدونم آزمونشون خیلی سخته؟ اگه قبول بشم سالیانه چقدر هزینه میخوان از دانشگاه؟ و این که ازمون سراری شهر استانبول کی برگزار میشه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در ترکیه به صورت تقریبی 6000-10000 دلار در سال می باشد که دقیقا عدد ثابتی نیست و با توجه به معیار ها مختلف متفاوت است.
   آزمون های پذیرش دانشگاه های ترکیه بر اساس مهارت ها، به صورت ملی و بین المللی برگزار می شوند که هرکدام مفادی را دارد:
   متحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.
   طبیعتا امتحانی که به زبان ترکی باشد برای افراد بدون تخصص در این زمینه سخت تر است. از آنجایی که امتحان YOS نیز یک امتحان ملی و داخلی است بنابراین شرایط را برای قبولی سخت تر می کند اما قابل ارزیابی است.

 196. علی موسوی زاده گفت:

  سلام خواهشا جواب بدید
  22 سالمه سال اخر معماری.برا ارشد می خواسم برم ترکیه…هزینه سالانه ی دانشگاه چقدره و هزینه ی زندگی هر ماه در ترکیه چقدره ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما دارد و مقدار ثابتی نیست، اما میتوان از 6000 تا 10000 دلار سالانه را در نظر گرفت.

 197. مدیری گفت:

  سلام و وقت بخیر
  در مقطع دکتری مدیریت دانشگاه های ترکیه سالانه چقدر هزینه دارند؟ مدرک معتبر هستند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه به صورت عددی ثابت نیست و دانشگاه ها به صورت دولتی، نیمه دولتی و خصوصی هستند که هزینه های متفاوتی را دریافت می کنند.
   ضمن اینکه در مقطع دکترا، دانشگاه ها بورسیه ارائه می دهند که افراد هزینه تحصیلشان رایگان می شود.

 198. Hesamshoeibi گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشی بنده می خواستم بدونم که اگر برای تحصیل در ترکیه اقدام کنم چه قدر هزینه میبره و میخوام بدونم که منی که امسال تازه تایین رشته میکنم چه گونه باید در دبیرستان های اونجا درس بخوانم و مکان برای ماندن در آنجا چگونه است و بنده نمرات عالی و بالایی دارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه محل تحصیل و شروط پذیرش آن و همچنین شیوه زندگی شما، متفاوت خواهد بود و عدد ثابتی نیست.
   باید مشخص شود که چه رشته ای را مد نظر دارید برای تحصیل؟

 199. سمیرا خان اباد گفت:

  سلام وقتتون بخیر من فوق دیپلم امور بیمه دارم و دیپلم معماری پیش دانشگاهی نداشتم چون هنرستان درس خوندم میخام رشته دندونپزشکی ادامه تحصیل بدم ترکیه راهنمایی میفرمایید لطفا

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به منظور اریابی شرایط ، شما باید ریزنمرات آخرین مقطع بعلاوه مدرک را ارائه دهید تا شرایط تحصیل برای رشته مورد نظر شما در کالج و یا دانشگاه کشور ترکیه، بررسی شود.

 200. نرگس صادقی گفت:

  سلام من پسرم دانشگاه سملوایز مجارستان در حال تحصیل رسته پزشکی هستن کالج مک دانیل رو هم گذروندن
  تصمیم داریم که به ترکیه منتقل بشن خواستم شرایط اونو بدونم مرسی
  ایا نیاز به گذروندن مجددکالج یا اون واحدهایی که گذرونده هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای انتقالی گرفتن و تطبیق واحد ابتدا بایستی دانشگاه هدف را مشخص کنید و شرایط پذیرش آن را بررسی کنید. و در صورتی که امکان انتقالی وجود داشته باشد، روال قانونی را از سرگیری کنید.

 201. Ali jamali گفت:

  سلام خدمت شما و عرض خسته نباشید.من در حال حاضر،دانشجوی کارشناسی مهندسی اجرایی عمران در دانشگاه دولتی مشهد هستم.میخواستم ببینم برای کارشناسی ارشد در ارتباط با رشته خودم (مهندسی عمران) کدام کشور مناسب تر است؟! و همچنین از نظر هزینه ارزان تر و از لحاظ سحتی آزمون، آسون تر است.
  و اینکه آیا با توجه به گفته خودتون تحصیل بنده در آلمان و فرانسه رایگان میشود؟! لطفا اگر میشه توضیحات کامل رو در این مورد بدید. خیلی ممنون و پیشاپیش سپاس بابت پاسخ شما

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ما به طور کلی کشور های آلمان، فرانسه و ترکیه را به شما پیشنهاد میکنیم اما نیاز است تا شرایط شما به صورت جزئی بررسی شود تا بتوانیم بهترین گزینه را به شما پیشنهاد دهیم.

 202. امیر فرخ نیا گفت:

  سلام
  من مدرک دیپلم ریاضی و فیزیک دارم. زبان ترکی و انگلیسی رو وارد نیستم میخوام برای ادامه تحصیل برم ترکیه. لطفا راهنمایی کنید. هزینه مورد نیاز ؟
  اقامت؟ جای خواب ؟
  و هر چیزی ک نیاز یک فرد هست.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما دارد و مقدار ثابتی نیست، اما میتوان از 6000 تا 10000 دلار سالانه را در نظر گرفت.
   آخرین مدارک تجصیلی و ریز نمرات را برای متخصصین مهاجرت تحصیلی ما ایمیل کنید و یا به صورت حضوری تشریف بیاورید تا پیشنهادات مربوط به کالج و دانشگاه های مرتبط را پس از ارزیابی مربوطه در اختیارتان قرار دهیم.

 203. مرضیه ملایی گفت:

  سلام.خسته نباشین
  من سال 94 مدرک دیپلم کامپیوتر از هنرستان فنی و حرفه ای گرفتم.تا حدود زیادی هم با زبان ترکی استانبولی آشنا هستم.میتونم تو دانشگاه های ترکیه ادامه تحصیل بدم؟اگر میشه چیکار باید انجام بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   بله امکان ادامه تحصیل برای شما وجود دارد و بدون مانع است.
   سوابق تحصیلی و آخرین مدارک خود را به همراه رزومه برای ما ارسال کنید تا ضمن بررسی، نتایج ارزیابی برای شما مشخص کند که از چه طریقی می توانید اقدام کنید.

 204. آریا طلایی گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما
  من ۱۶ سال سن دارم و در رشته تحریر سال دهم رو میخونن
  میخوام از سال بعد در ترکیه ادامه تحصیل بدم
  میخواستم بدونم هزینه تحصیل در اونجا چقدر خواهد شد و مراحل اداری رفتن به ترکیه چجوری هستش.
  در ضمن در سال دهم معدل من بالای ۱۹ هست.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه محل تحصیل و شروط پذیرش آن و همچنین شیوه زندگی شما، متفاوت خواهد بود و عدد ثابتی نیست.
   سوابق تحصیلی و آخرین مدارک خود را به همراه رزومه برای ما ارسال کنید تا ضمن بررسی، نتایج ارزیابی برای شما مشخص کند که از چه طریقی می توانید اقدام کنید.

 205. سلیمانی گفت:

  سلام . وقت بخیر . من میخام واسه ویزای تحصیلی ترکیه اقدام کنم. کارشناسی آمار دارم ولی میخام کارشناسی طراحی مد رو اونجا بخونم . اول میخاستم ببینم واسه گرفتن بورس شرایط سنی داره ؟ همه ی دانشگاهاش؟ دوم اینکه هزینه های تحصیل و زندگی بدون بورس چه طوره ؟ و چه آزمونایی رو باید بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورسیه معمولا در مقاطع بالا و دکتری امکان پذیر است؛ شرط سنی نیز طبق همین مسئله مشخص می گردد.
   هزینه های تحصیل و زندگی در ترکیه نیز بستگی به شیوه زندگی و دانشگاه محل تحصیل شما دارد و عدد ثابتی را نمیتوان در نظر گرفت.
   آزمون های دانشگاهی ترکیه در دو سطح ملی و بین المللی برگزار می شود که هر دانشگاه نمره ی خاصی از هر کدام را قبول دارد.

 206. Farzane گفت:

  سلام من میخواستم در مورد دوره پری مدیکال یا کالج که در ترکیه برای ازمون یوس اماده میکنند دانشجویان را،اطلاع کسب کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های پیش پزشکی و یا آمادگی آزمون ترکیه، بیشتر برای دانشجویانی است که مدرک پیش دانشگاهی ندارند و یا دارند و نیاز به بهبود سطح علمی و زبانی خود در کشور مقصد دارند.

 207. آیدین گفت:

  با عرض سلام
  من کارشناسی برق قدرت دارم و دوست دارم ارشد رو در ترکیه بخوانم .
  لطفا هزینه دقیق را به من بگید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه محل تحصیل و شروط پذیرش آن و همچنین شیوه زندگی شما، متفاوت خواهد بود و عدد ثابتی نیست.
   اما حدودا دانشگاه های ترکیه هزینه ای را بین 6000 تا 10000 یورو اخذ می کنند.

 208. نیایش علیزاده گفت:

  سلام من دخترم ۱۴ سالشه اگه بخوام برای ادامه تحصیل بیارمش ترکیه هزینه ی تحصیلش چقدر میشه با توجه به دلار

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در دانشگاه های ترکیه با توجه به شیوه زندگی، رشته و شهر محل تحصیل و دانشگاه مشخص می شود و عدد ثابتی نیست.

 209. غزاله گفت:

  سلام من لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور هستم اگر بخوام برای رشته طراحی لباس به ترکیه برم باید چکارکنم؟هزینه دانشگاه واقامت تقریبا درماه چند دلار میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.
   هزنه های تحصیل نیز بسته به شرایط شما در آن کشور و شیوه زندگی و دانشگاه، متغیر خواهد بود و عدد ثابت نیست.

 210. علی حبیبی گفت:

  سلام من میخوام پزشکی بخونم در ترکیه شرایط تحصیل و هزینه ها چطوره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل پزشکی در ترکیه با آزمون وردی دانشگاهی همراه است که بر اساس شرایط دانشگاه ، نمره ای مشخص لازم است.
   می توانید مدارک خود را + ریز نمرات آخرین سال تحصیلی برای ما ارسال کنید تا امکان سنجی های لازم بررسی شده و به شما اطلاع دهیم.

 211. آرمان هاشمی گفت:

  ممنون بابت مطالب مفیدی که به اشتراک گذاشتید
  با سلام و ادب
  من فارغ التحصیل ارشد مدیریت بازرگانی از آزاد تبریز با معدل کل 18/28 و 30 ساله
  5، 6 تامقاله هم دارم
  میخواستم بدونم امکان گرفتن بورس برا دکتری رو در ترکیه دارم؟
  مدرک زبان ندارم ‘در آخر امسال آیلتس رو میگیرم
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   با توجه به این که ارائه بورسیه به صورت گسترده در مقطع دکتری انجام می شود، بله شما می توانید درخواست خود را به کمک مشاورین ما + رزومه تان، مهیا کرده و به دانشگاه های هدف ارسال نمایید.

 212. امیرحسین گفت:

  سلام ، من سال دوم دبیرستان هستم ، و می خوام دانشگاه در ترکیه باشم .
  رشته من حسابداری هست و از فنی و حرفه ای وارد رشته حسابداری شدم ، نی خواستم ببینم در ترکیه رشته حسابداری فنی و حرفه ای ، وجود داره یا خیر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه های مختلفی این رشته را ارائه می دهند که لازم است بر اساس شرایط شما پیشنیاز های پذیرش ارائه گردد.

 213. شاهین شمس ریزی گفت:

  سلام.من میخوام پسرم را در یک مدرسه شبانه روزی در ترکیه بزارم.متولد بیست و سوم دی ماه هشتاد و امسال میره کلاس یازدهم .ممنون میشم بگید که جکار بکنم.تلفن من 09217138897

 214. ارمان ملکی گفت:

  سلام خسته نباشید
  ارمان ملکی 17 سال سن دارم و در رشته تحصیلی الکترونیک تحصیل میکنم میخواسم بدونم با این شرایط میتونم در دبیرستان ترکیه تحصیل کنم هزینش چقدره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله ترکیه مدارس بین المللی خوبی را دارد که از سطح علمی مطلوبی برخوردار هستند.
   هزینه های تحصیل ترکیه هم بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل دارد که مشخص کننده هزینه ها می باشد.

 215. سامان فروغی فرد گفت:

  سلام من لیسانس عمران دارم برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد عمران در ترکیه چقد باید هزینه کنم شرایطشم یه توضیح بدید ممنون میشم.تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در کشور ترکیه بستگی به دانشگاه و شهر محل تحصیل دارد که مشخص کننده هزینه ها می باشد.
   بدین منظور بهتر است مدارک خود را برای ارزیابی و اخذ پذیرش به موسسه ارسال کنید تا شرایط شما بررسی شود.

 216. حسین حسن زاده گفت:

  سلام وقت بخیر.من دانش آموز 12 انسانی ام و قصد دارم رشته ی حقوق رو از ابتدا تو یکی از دانشگاه های دولتی ترکیه سپری کنم .باید برای تحصیل در حقوق در ترکیه چه اقدامی کنم.ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است تا مدارک شما را کارشناسان ما ارزیابی کنند تا بتوانیم به شما در روند اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظرتان، کمک کنیم.

 217. علی صالحی گفت:

  سلام خسته نباشید
  صمن تشکر از راهنمایی های خوبتون ،
  من در حال حاضر دانشجوی رشته علوم اجتماعی در دانشگاه یزد هسم میخواستم بدونم امکانش هست برای ادامه تحصیل به ترکیه برم و همین رشته رو ادامش بخونم یا اینکه باید دوباره در ازمون ورودی دانشکاه شرکت کنم ؟
  در ضمن راهنمایی بکنین که کی باید اقدام کنم ممنون میشم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام تشکر
   معمولا پذیرش تحصیلی آسانتر از ادامه تحصیل و تطبیق واحد ها است. چرا که تطبیق دادن واحد همیشه مثمر ثمر نیست و ممکن است مجبور به تحصیل از ابتدا شوید.
   پیشنهاد می کنیم که پس از اتمام مقطع کنونی، ادامه تحصیلات خود را در کشور مورد نظر بگذارنید.

 218. فاطمه کریمی گفت:

  با سلام من فوق لیسانس مهندسی صنایع از دانشگاه آزاد شیراز با معدل ۱۷.۷۳ هستم برای دکترا در ترکیه میخوام اقدام کنم ، ممنون میشم راهنماییم کنید که اول باید آیا مدرک تومر زبان ترکی داشته باشم و کلا مراحل کار به چه صورت هست ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بسته به رزومه شما، امکان تحصیل هم به زبان ترکی و هم به زبان انگلیسی وجود دارد.
   پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 219. nazanin karami گفت:

  سلام خسته نباشید من سال یازدهم تجربی هستم میخواستم بدونم امکان تحصیل در زیر شاخه های تجربی در کشور ترکیه آسانه یا خیر و اینکه اگه میشه شماره تماس لطف کنید در ضمن به زبان ترکی آشنایی ندارم و هزینه هاش هم مهم نیست دانشگاه دولتی باشه یا غیر دولتی
  ممنون میشم کمکم کنید
  پیشاپیش ممنون از پاسخگوییتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید از طریق شماره تماس های موجو در ابتدای همین صفحه، با مشاورین موسسه تماس برقرار کنید و شرایط خود را اعلام کنید.
   ۰۰۹۸-۷۱-۳۶۲۹۲۳۱۰

 220. فاطمه احمدی گفت:

  سلام.برای تحصیل دردانشگاه ترکیه معدل دیپلم بایدحتما بالا باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخیرا شرط معدل به دلیل تخلفات گسترده، از شرایط پذیرش حذف شده است و پذیرش دانشگاه های ترکیه بر اساس آزمون ورودی انجام می شود.

 221. zahra mk گفت:

  با سلام،
  من دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی هستم و ۱۹سالمه
  میخواستم بدونم اگه همین رشتمو بخوام تو دانشگاه دولتی ترکیه بخونم کلا با هزینه ی زندگی چقدر در سال باید هزینه کنم؟
  بعد ممنون میشم اگه مراحلیو که باید برای ثبت نام انجام بدمُ لطف کنید بگید.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   معمولا پذیرش تحصیلی آسانتر از ادامه تحصیل و تطبیق واحد ها است. چرا که تطبیق دادن واحد همیشه مثمر ثمر نیست و ممکن است مجبور به تحصیل از ابتدا شوید.
   ما پیشنهاد می کنیم که مدارک و شرایط خود را به اطلاع ما برسانید تا بتوانیم ارزیابی مورد نیاز را برای شما انجام دهیم.

 222. زینب موسوی گفت:

  سلام من امسال کنکور دادم و نتیجه دلخواهم نگرفتم میخواستم واسه ی یه دانشگاه دولتی ترکیه اقدام کنم واسه ی رشته پزشکی میخواستم بدونم هزینه دانشگاه دولتی به چه صورت اگر بورسیه نداشته باشیم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل بیشتر بستگی به شیوه زندگی و دانشگاه مورد نظر دارد و عدد ثابتی نیست، اما می توان چیزی در حدود 6000-10000 دلار در سال را در نظر گرفت.

 223. sami گفت:

  سلام. من فارق التحصیل رشته حقوق با معدل 12/75هستم میخواستم بدونم آیا امکان گرفتن پذیرش دررشته حقوق بین الملل درترکیه وجود داره؟؟؟؟ازصفرتاصد باید چه مراحلی طی بکنم ؟ممنون از پاسخگویی تون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله دانشگاه های مختلفی در حال حاضر این رشته را ارائه می دهند که که در صورت تمایل می توان برای این رشته در دانشگاه مد نظر درخواست داد.
   ابتدا مدارک تحصیلی و رزومه تان را به ما ارسال کنید تا ارزیابی ها را انجام دهیم و بهترین انتخاب را به شما پیشنهاد کنیم.

 224. میلاد بدری گفت:

  سلام من مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی تجربی دارم سربازیم رفتم و 25 سالمه میتونم برای پزشکی ترکیه اقدام کنم ممنونم از جوابگویتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله برای تحصیل در رشته پزشکی ترکیه بایستی مدارک خود را به ما ارسال کنید تا شرایط شما ارزیابی شود.

 225. بهنام زمانی گفت:

  با سلام
  من دانشجویه ترم 3 مهندسی صنایع هستم و قصدادامه تحصیل در ترکیه یا … دارم
  میخواستم بدونم برا ادامه تحصیل باید از رشته دانشگاهی الانم درخواست بدم یا با مدرک دیپلم ریاضی که دارم در ضمن معدل دیپلم پایینه 12 مورد قبول میشه اصن؟
  با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در صورتی که واحد های گذرانده شما مورد قبول دانشگاه هدف باشد، می توانید ادامه دهید در غیر این صورت باید از ابتدا شروع به تحصیل کنید.
   پیشنهاد ما این است که شما برای تحصیل در مقطع بعدی به ترکیه بروید.

 226. رضا گفت:

  با سلام
  من پسرم 17 سالشه و امسال دیپلم میگیره.چند ساله میخواد بره خارج درس بخونه.خودش میگه میخوام برم ترکیه اگه شرایط رو برام بگین ممنون میشم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در ترکیه در سن خوبی قصد اقدام دارید.
   چرا که حتی می توانید در مدارس بین المللی ترکیه نیز تحصیل کنید، به همین منظور بایستی مدارک مربوط به تحصیل خود را برای ما ارسال کنید تا ما روند پذیرش را برای شما پیگیری کنیم.

 227. هستی همتی گفت:

  سلام من الان کلاس یازدهم‌ هستم و سال۹۹ باید کنکور بدم رشته تجربی میخواستم بدونم اگه بخوام ترکیه ادامه تحصیل بدم شرایطش چطوریه؟؟ ممنون میشم جواب بدین ??

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در ترکیه در سن خوبی قصد اقدام دارید.
   چرا که حتی می توانید در مدارس بین المللی ترکیه نیز تحصیل کنید، به همین منظور بایستی مدارک مربوط به تحصیل خود را برای ما ارسال کنید تا ما روند پذیرش را برای شما پیگیری کنیم.

 228. shin گفت:

  با سلام من دانشجوی رشته ی حقوق هستم ایا میتونم در ترکیه رشته ی حقوق رو ادامه بدم یا نیاز به شرکت در ازمون و شروع مجدد هست

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه رشته مورد نظرتان حتما باید طبق چارچوب کشور مقصد به تحصیل حقوقی بپردازید و نیازمند این امر شرکت در آزمون است.

 229. ساغرشیاسی گفت:

  سلام من ۲۶سالمه ولی فوق دیپلم مهندسی آب ‌خاکم چطور می‌توانم برم ترکیه و ادامه تحصیل بدم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید و اطلاع دهید تا ضمن ارزیابی شرایط شما، امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه را برای شما روشن کنیم.

 230. فاطمه احمدپور گفت:

  سلام دختر من امسال میره کلاس نهم برای دبیرستانش میخوام اقدام کنم توی ترکیه درس بخونه رشته تجربی داروسازی نمره هاشم خوبه معدلش زیر ۱۸ نیست ۱۸ خورده ای ۱۹ و غیره میخواستم بدونم شرایطشو ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   اخیرا شرط معدل از شروط پذیرش دانشگاه های ترکیه برداشته شده و بر اساس همان آزمون ورودی اقدام به پذیرش دانشجو می کنند.

 231. علیرضا گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید
  20 سالمه و دانشجوی رشته مهندسی کامپیوتر مقطع کارشناسی در دانشگاه ازاد تبریز
  میخواستم هزینه پذیرش در دانشگاه های کشور ترکیه اطلاعاتی داشته باشم
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما دارد و مقدار ثابتی نیست، اما میتوان از 6000 تا 10000 دلار سالانه را در نظر گرفت.

 232. مونا ملکی گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و رشته گرافیک هستم امسال کنکور دادم و در کنکور قبول شدم و الان میخوام انتخاب رشته کنم اما میخوام خارج از ایران برم دانشگاه میخواستم بدونم با این شرایط یعنی فقط قبولی در کنکور سراسری و مدرک پیش دانشگاهی و معدل دیپلم ۱۹ . میتونم جهت ادامه تحصیل در ترکیه اقدام‌کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله، می توانید با شرکت در آزمون های ملی و بین المللی ترکیه و اخذ نمره حد نساب، وارد رشته مورد علاقه خود شوید. اما شرط معدل اخیرا از شروط پذیرش دانشگاه های ترکیه حذف شده است.

 233. نیلوفر رنجبر گفت:

  آیا با مدرک کاربردی هنرستان میشه تو ترکیه در زمینه ی فشن تحصیل کرد ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله با مدارک فنی می توانید در دانشگاه های فنی ترکیه تحصیل کنید اما نیاز است که حتما مدارک و سوابق شما بررسی شود.

 234. پارسا گفت:

  درود.من امسال کنکور دادم و چندان رتبم راضی کننده نبود، میخواستم بدونم میتونم در رشته فیزیوتراپی در ترکیه تحصیل کنم یا اینکه تو ایران باید حتما تو کنکور قبول شم و مدرک یه رشته ای رو داشته باشم؟؟ ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاک اصلی پذیرش در دانشگاه های ترکیه آزمون های ورودی ملی و بین المللی است و شرط معدل در مدت اخیر، از شروط پذیرش حذف شده است.
   بنابراین می توانید با شرکت در آزمون های ملی و بین المللی ترکیه و اخذ نمره حد نساب، وارد رشته مورد علاقه خود شوید.

 235. سید مهدی امیری گفت:

  سلام وقت به خیر ببخشید من مدرک زبان ندارم میخواستم ببینم چگونه باید در ترکیه در رشته پزشکی پذیرش شوم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نیاز به مدرک زبان نیست، شما میتوانید مدرک زبان را با تحصیل در دوره های پیش دانشگاه کشور ترکیه اخذ کنید.

 236. سمیرا شیری گفت:

  سلام و خسته نباشید… ببخشید من فوق لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران دارم… برای ادامه تحصیل کشور ترکیه رو میخوام انتخاب کنم… سوالم آینه که شهر ازمیر چطور هست؟ چون شنیدم یه شهر دانشگاهیه… و. اینکه مدرک تافل یا آیلتس میخواد… حد نصاب نمره. چقدر باید باشه؟ اگه بتونم ویزای تحصیلی بگیرم تا چند سال دیگه اقامت میدن… من یه بچه کوچیک هم دارم…. ممنون میشم زودتر راهنماییم کنید

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   شما هم می توانید با مدرک زبان و هم بدون مدرک زبان به تحصیل در ترکیه مشغول شوید و این بستگی به انتخاب شما دارد اما ویزای تحصیلی اختیاری است.
   ویزای تحصیلی هم ارتباطی با اقامت ندارد. و برای اقامت باید از راه های کار و زندگی اقدام کنید.

 237. امیر گفت:

  سلام آیا بدون پایان خدمت(چون الان دانشجوی پرستاری علوم پزشکی هستم)میشه تو ترکیه دندان بخونیم؟؟راستی میشه یدونه هم همراه با خودمون ببریم؟؟؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهتر است راجع به این مسئله به سازمان نظام وظیفه شهرستان نزدیک خود مراجعه کنید. چرا که محدودیت خدمت سربازی مربوط به خروج از ایران است و برای کشور های خارجی محدودیتی ندارد.

 238. پالیزدان گفت:

  سلام من 20سالم هست و دوست دارم در ترکیه پرستاری یا رواشناسی بخونم…میخواستم بدونم هزینه تقریبا چقدر میشه؟
  و آیا از این طریق من میتونم به صورت دائم اقامت ترکیه بگیرم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   هزینه های تحصیل در ترکیه بسته به دانشگاه و نوع زندگی شما متفاوت خواهد بود. اما مبلغی بین 6000 تا 10000 دلار در سال برای این منظور نیاز دارید.
   اخذ اقامت دائم مبنی بر کار و زندگی در این کشور است.

 239. شایان جهرمی گفت:

  سلام و خسته نباشید من امسال باید امسال یازدهم تجربی رو بخونم میخواستم ببینم شرایط تحصیل در ترکیه چیه وباید آزمون بدم؟و هزینه تحصیل چقدره؟ باتشکر از شما

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش در دانشگاه های ترکیه بر اساس ازمون ورودی ملی و بین المللی صورت می پذیرد و هزینه ها بر اساس سبک زندگی شما و همچنین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود.

 240. Shayan jahromi گفت:

  سلام و خسته نباشید من پایه یازدهم تجربی امسال باید بخونم میخواستم ببینم شرایط تحصیل در ترکیه چطوره و باید ازمون برای ورود ازمون بدم؟وهزینه تحصیل چقدره؟ باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ملاک اصلی پذیرش در دانشگاه های ترکیه آزمون های ورودی ملی و بین المللی است و شرط معدل در مدت اخیر، از شروط پذیرش حذف شده است.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما دارد و مقدار ثابتی نیست، اما میتوان از 6000 تا 10000 دلار سالانه را در نظر گرفت.

 241. امیر سلطانعلیپور گفت:

  با سلام
  میخواستم بدونم دانشجو رشته های فنی مثل ساخت و تولید و مکانیک هم میتونه بورسیه رو از ترکیه دریافت کنه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دقت داشته باشید که ارائه بورسیه اکثرا در مقطع دکترا ارائه می شود.

 242. یاس مین گفت:

  سلام
  من 27سالمه و مدرک کارشناسی حقوق با معدل 15.32 از دانشگاه دولتی گیلان دارم. میخواستم ببینم میتونم برای ادامه تحصیل رایگان در ترکیه اقدام کنم و اینکه کلا چه کشورهایی را پیشنهاد می کنید
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش پزشکی رایگان در کشور ترکیه در برخی دانشگاه ها با تحصیل به زبان ترکی امکان پذیر است و شرایط خاصی را می طلبد.
   اگر تنها تحصیل رایگان را مدنظر دارید، ما کشور آلمان را به شما پیشنهاد می دهیم که تحصیل کاملا رایگانی دارد.

 243. ترمه ابکار گفت:

  سلام من دانش اموز سال اخر دبیرستانم رشه ام رییاضیه میخوام یکی از دانشگاه های معتبر ترکیه با مدرک بین الملی هنر بخونم در شاخه سینما خاله ام هم انتالیا زندگی میکنه وشهروند اونجاست میخواستم ببینم میشه باهزینه کم و بورسیه تو رشته هنر هم تحصیل کرد و شرایطش چجوریه ؟ لطفا راهنمایی کنید و زود جواب بدید ممنون از سایت خوبتون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورسیه تنها در مقاطع ارشد و دکتری امکان پذیر است و در صورتی که شرایطش را دارید، می توانید اقدام کنید.

 244. نسترن نقوی گفت:

  سلام من لیسانس مترجمی زبان دارم اما میخوام کارشناسی ارشد رو تو رشته ی دیگه ای بخونم میتونم تغییر رشته بدم؟ میشه تو آزمون ارشد ترکیه توی ایران آزمون داد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله امکان تحصیل برای شما وجود دارد و می توانید با بررسی هایی که مشاورین ما انجام می دهند، مراحل کار را پیگیری کنید.
   بستگی دارد اعتبار دانشگاه مد نظر شما چقدر اهمیت داشته باشد، وگرنه بله می توانید در آزمون های در حال برگزاری در ایران شرکت کنید.

 245. علی د گفت:

  با سلام
  من علی ۱۷ سالمه و رشته تجربی می خونم و میخوام تو یکی از دانشگاه های هنر ترکیه رشته هنر های نمایشی پذیرش بشم ترکی بلدم اما مدرک معتبر ندارم.
  میخوام بدونم چطور می تونم تو یکی از این دانشگاه ها پذیرش بشم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای قبولی در دانشگاه های ترکیه الزامی است، اما ما راهکاری را در نظر گرفته ایم تا شما بتوانید بدون مدرک پ مرتبط نیز اقدام به اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور کنید.

 246. علی گفت:

  با سلام
  من علی ۱۷ سالمه ورشته تجربی می خونم.
  زبان ترکی خیلی خوب بلدم و میخوام تو یکی از دانشگاه های هنر ترکیه رشته هنر های نمایشی بخونم.
  می خواستم بدونم چطور می تونم پذیرش بشم؟
  و دانشگاه های هنر ترکیه هم بورسیه تحصیلی دارند؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   آخرین مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال کنید و اطلاع دهید تا ضمن ارزیابی شرایط شما، امکان تحصیل در دانشگاه های ترکیه را برای شما روشن کنیم.
   دقت داشته باشید که ارائه بورسیه بیشتر در مقطع دکترا ارائه می شود.

 247. سارا سینا گفت:

  سلام خسته نباشین
  من 19 سالمه و دیپلم تجربی دارم و هیچ اطلاعی درمورد ازمون یوس و رشته های دانشگاهی ترکیه ندارم ،زبان ترکی هم فعلا بلد نیستم اما انگلیسی بلدم و تقریبا مسلط هستم ،ممنون میشم بگین که برای ازمون یوس چکار باید بکنم و ایا مثل کنکور ایران هست ؟قبولی هر رشته چطوری هستش ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.

 248. میرزایی گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس عمران سازه هستم
  معدلم نزدیک به ۱۹ است البته وانشگاه ازاد
  ریز نمراتم هم خوبه
  سنم هم ۳۴ هست
  به نظرتون من میتونم تو دانشگاه ترکیه برای مقطع دکترا بورسیه بشم؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام وقت بخیر
   با توجه به اینکه تحصیل در ترکیه شرایط سنی خاصی ندارد، اما برای مقاطع بالا اندکی محدودیت قرار داده شده است و ممکن است با توجه به سنتان، الزاماتی را نیاز باشد رعایت کنید
   این الزامات با بررسی مدارک شما مشخص می گردد.

 249. رضارسولی گفت:

  سلام و خسته نباشید.
  من ۲۳ سال سن دارم و فعلا دانشجو رشته زبان هستم.
  اما خیلییی دوس دارم بتونم برم رشته مهندسی بخونم.
  از اونجایی که بعد از این همه سال و اونم تو ایران که واسه مهندسا کار خوب کمه…تصمیم دارم در ترکیه مهندسی بخونم…
  زبان ترکی رو مدرک تومر ندارم ولی بطور حرفه ای کلاس میرم و پیگیرم
  میخواستم ببینم قبول شدن مهندسی به اندازه قبولی پزشکی سخته در ازمون یوس؟
  و دوم اینکه کدوم دانشگاه ها واسه مهندسیitخوبه؟
  و اینکه میخوام حتما دولتی باشه.
  اگر لطف کنین هزینه هاشم بگین ممنون میشم.!
  باتشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه تحصیل در کشور ترکیه بسیار مناسب و معمولا از 1200 دلار در سال به بالاست.
   قبولی در آزمون یوس به دشواری آزمون های داخلی نیست.
   کشورهای زیادی در حوزه آی تی، فضای آموزشی قدرتمندی دارند.
   کشور هند، آلمان، اتریش، فرانسه و کشورهای دیگری را می تواند از این جمله نام برد؛ که در این میان برخی، در عین داشتن کیفیت بالا، دارای تحصیل رایگان هستند.
   با توجه به تعدد دانشگاه ها و کشورها، نمی توان تمام هزینه ها را در اینجا آورد.

 250. ریحانه ک گفت:

  سلام.من لیسانس شیمی دارم.میخوام برای ارشد یا دکترا ترکیه ادامه تحصیل بدم.در رشته دندانپزشکی..میشه بگید چه شرایطی داره هزینم‌چقدر میشه.چه مدارکی نیاز دارم.کنکور پزشکی داره؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ورود به دانشگاه های پزشکی ترکیه، آزمون ورودی مبنا است.
   اما هزینه های تحصیل از هر دانشگاه به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود و عدد ثابتی نیست.

 251. محمد صائمی گفت:

  سلام
  من تازه پیش دانشگاهی رو تمام کردم و میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل در ترکیه چه چه شرایطی رو باید داشته باشم و هزینه ی یک سال تحصیل چقدر میشه؟!؟
  رشته من ریاضی فیزیک هست و زبان بلد نیستم در مورد زبان باید په کار هایی انجام بدم؟!؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   داشتن مدارک پیش دانشگاهی و دیپلم به همراه اخرین ریزنمرات الزامی است. شما می توانید مدارک خود را به کارشناسان حوزه مهاجرت تحصیلی ما ارائه کنید تا با ارزیابی ، نتیجه را به شما اطلاع دهند.
   در مورد زبان هم می توانید دوره های زبان را در همان کشور ترکیه بگذرانید.

 252. محسن عباسزاده گفت:

  سلام. من فوق لیسانس کشاورزی از دانشگاه سراسری دارم. با توجه به ترک بودنم. به زبان ترکی استانبولی و انگلیسی در حد speaking واردم میتونم بورس کشور ترکیه رو بگیرم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   ارائه بورسیه تنها در مقاطع ارشد و دکتری امکان پذیر است و در صورتی که شرایطش را دارید، می توانید اقدام کنید.

 253. معین گفت:

  با سلام
  من با لیسانس مهندسی مکانیک دانشگاه سراسری، از دانشگاه سابانچی برای کارشناسی ارشد پذیرش گرفتم و بورسیه تحصیلی رو هم به من دادن. اگر برای ادامه مسیر به سوالات من پاسخ بدید ممنون میشم:
  آیا ویزای تحصیلی لازم هست یا با حضور در دانشگاه ترکیه میشه برای ویزا اقدام کرد؟
  از تایید مدارک تحصیلیم توسط YOK صحبت شده. برای این تاییدیه باید چه مدارکی آماده داشته باشم و از کجا اقدام کنم؟
  تست سلامت مورد نیاز رو باید در ترکیه انجام بدم یا در ایران؟
  پیشاپیش از زمانی که صرف میفرمایید سپاس گزارم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای تحصیل در ترکیه نیازی به اخذ ویزا نیست و اما می توانید ویزا را نیز بگیرید.
   تست سلامت نیز امکان اینکه در ترکیه از شما درخواست شود وجود دارد.
   در آخر برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آزمون YOK بهتر است با مشاورین ما تماس بگیرید.

 254. امیرحسین گفت:

  سلام من نفر اول دانشگاه دولتی هستم در رشته مهندسی مکانیک و سازنده ربات هم هستم؛میتونم برای ادامه تحصیل ترکیه برم و چقدر هزینه داره

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله شرایط برای نفرات برتر تحصیلی از سایر کشور ها در ترکیه و کشور های دیگر برتر از نظر آموزش، کاملا فراهم است.
   ما گزینه های دیگری نیز برای شما مد نظر داریم .

 255. علی گفت:

  سلام ببخشد من امسال پیش دانشگاهی رو نموم کردم بخوام رشته پزشکی یا دارو رو تو ترکیه بخونم چه شراطی رو میخواد؟هزینه ی زندگی وتحصیل چقده؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   پذیرش در دانشگاه های ترکیه بر اساس ازمون ورودی ملی و بین المللی صورت می پذیرد و هزینه ها بر اساس سبک زندگی شما و همچنین از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت خواهد بود.

 256. مونا قنبری گفت:

  سلام من در رشته معماری داخلی مقطع ارشد در ایران مشغول تحصیل هستم.آیا امکان ادامه ی همین رشته در ترکیه هست؟ امکان تطبیق دادن واحدها هست؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله ، بایستی با دانشگاه هدف، این موارد بررسی گردد تا نتیجه به شما اعلام شود.

 257. نگین جمالی گفت:

  من فارغ التحصیل رشته کارشناسی اتاق عمل و دو سال سابقه کار هستم.متقاضی تحصیل در مقطع ارشد در دانشگاه ترکیه.فقط یک سوال اینجاست ک بعدش امکان گرفتن اقامت هست ؟!

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما پس از پایان تحصیل می توانید با ارائه قرارداد مطلوب به دولت ترکیه، اقامت این کشور را اخذ نمایید.

 258. Sara sokhanvar گفت:

  با عرض سلام و ادب
  من لیسانس ادبیات انگلیسی و ارشد مشاوره خانواده از دانشگاه فردوسی مشهد دارم.یک ترم دیگه لیسانس روان شناسی رو هم از دانشگاه پیام نور دریافت میکنم.
  برای دکتری روان شناسی(مشاوره)،ایا ترکیه گزینه مناسبی است؟به چه مدارک و مدت رمانی جهت گرفتن پذیرش نیاز دارم.
  پیشاپیش از پاسختون سپاسگزارم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که دارای رزومه قوی و مقالات آی اس آی باشید و مدرک شما مورد تایید اساتید دانشگاه مقصد باشد، این خواسته محقق خواهد شد.

 259. حمیدرضا حمزه گفت:

  سلام خسته نباشید،من دیپلم ریاضی فیزیک دارم فوق دیپلمم رو دانشگاه علمی کاربردی گرفتم در رشته itو کارشناسی هم در رشته تبلیغات تجاری خوندم واصلا رشته های ک درس خوندم رو دوس ندارم میخام از اول تو رشته مامایی یا رواشناسی در ترکیه تحصیل کنم،ممنون میشم راهنماییم کنید از کجا شروع کنم و شرایط تحصیل در ترکیه چطوریه و چقدر هزینه دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم وقت شما بخیر.
   دانشگاه های متعددی این رشته را ارائه می دهند که باید با توجه به مدارک و رزومه تحصیلی تان، درخواست پذیرش را برایتان تکمیل کنیم.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما، از 6000 تا 10000 دلار سالانه متغیر است.

 260. میثم خوری گفت:

  سلام
  در بین جست و جو هایی که کردم رشته مهندسی پزشکی در ترکیه به چشم نخورد,آیا این رشته در مقطع ارشد تدریس میشود؟؟
  سوال دیگر اینکه تحصیل در دانشگاه های دولتی ترکیه به زبان ترکی,هزینه هر سال چه مقدار میشود؟؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های متعددی این رشته را ارائه می دهند که باید با توجه به مدارک و رزومه تحصیلی تان، درخواست پذیرش کنید.
   هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما، از 6000 تا 10000 دلار سالانه متغیر است.

 261. نجمه حسین زاده گفت:

  سلام خسته نباشید من معدل دیپلم خوبی نداشتم و معدل کتبیم ۱۰ هست و معدل کلم ۱۶ مو در حال حاضر در دانشگاه دولتی رشته مهندسی صنایع رو میخونم میخواستم ببینم میتونم بعد از پایان کارشناسی با توجه به اینکه معدلم ۱۵ باشه در یکی از دانشگاه های خوب ترکیه مثله استانبول یا اتاتورگ برای ارشد ادامه تحصیل بدم?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   بله امکان ادامه تحصیل در هر مقطعی برای شما امکان پذیر است و تنها بایستی مدارک وسوابق تحصیلی شما مورد ارزیابی ما قرار گیرد.

 262. اسماعیل ایزدی گفت:

  سلام،من پرستار هستم ۳۰ساله،برای تحصیل دندانپزشکی ترکیه قبولی در یس اسانتر لست یا اس ای تی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امتحان YOS به زبان ملی ترکیه است و نیازمند دانش زبان ترکی است اما امتحان SAT خیر و به زبان انگلیسی است.
   آزمون YOS: ریاضی/هندسه/هوش
   آزمون SAT: به زبان انگلیسی برگزار می شود و تنها شامل ریاضیات می گردد.

 263. سارا عابدی گفت:

  سلام من دانشجوی سال دوم کارشناسی اتاق عمل دانشگاه دولتیم میخواستم واسه پزشکی و دندون ترکیه اقدام کنم.میهخوام بدونم هزینه های دانشگاه و غیره حدودا چقدر میشه؟و باید چ شرایطی داشته باشم برای اقدام؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   می بایست در یکی از آزمون های یوس و یا اس ای تی، بسته به درخواست دانشگاه، شرکت نمایید.
   هزینه تحصیل بسته به محل تحصیل، نیز حدود 1200 تا 200 دلار در سال خواهد بود.
   هزینه زندگی در ترکیه نیز، حدودا 200 تا 300 دلار در ماه خواهد بود.

 264. آزاده گفت:

  سلام وقت بخیر من 36ساله هستم میخوام ترکیه رشته فیزیوتراپی بخونم البته لیسانس مددکاری اجتماعی با سابقه مرتبط 17ساله دارم اگر امکان داره هزینه این رشته و اینکه میتونم دانشگاه دولتی بخونم یا نه و هزینش چقدره.ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   شما می توانید با شرکت در آزمون اس ای تی و یا یوس، بسته به درخواست دانشگاه مد نظرتان، و آوردن نمره مطلوب برای اخذ پذیرش اقدام نمایید.
   محدودیت سنی در ترکیه بابت تحصیل، وجود ندارد، اما در صورتی که شرایط شما مشابه فردی با سن کمتر باشد، اولویت با شخصی می باشد که سن کمتری دارد.
   هزینه تحصیل در ترکیه، حدودا 1200 تا 2000 دلار در سال خواهد بود؛ که با مشخص شدن رشته و دانشگاه از سمت شما، می توانیم هزینه دقیق را خدمت تان اعلام کنیم.

 265. فرهاد گفت:

  سلام من لیسانس برق قدرت دارم برای ارشد میخوام مدیریت توریسم یا mbaیا هنر انتخاب کنم در ترکیه شهر استانبول اونم فقط از طریق تحصیل هدفم اقامت ترکیه میباشد لطف کنین راهنماییم کنین و بگین هزینه تحصیل چهقدر میشه درضمن من تورکم و اشنا به زبان تورکی استانبولی میباشم قبلا از راهنماییه شما تشکر میکنم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   به صورت کلی باید شرایط تحصیل در این رشته از طریق دانشگاه هایی که ارائه دهنده این رشته هستند، بررسی گردد. اما امکان ادامه تحصیل برای شما نیز وجود دارد.
   هزینه های دانشگاه و زندگی نیز به سبک و سیاق زندگی شخصی شما وابسته است و بر همین اساس نیز مشخص می شود.
   اما به صورت کلی هزینه تحصیل در دانشگاه های ترکیه بسته به دانشگاه و سبک زندگی شما، از 6000 تا 10000 دلار سالانه است.