مهاجرت به یونان

یونان یکی از کشورهای مهاجرپذیر است و روش‌های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در میان روش‌های مختلف مهاجرت به یونان، در سال‌های اخیر مهاجرت از طریق تمکن مالی و سرمایه‌گذاری رایج‌تر بوده است. با این حال گزینه‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد که هر فرد با توجه به شرایط خود می‌تواند یکی از این روش‌های مهاجرتی را انتخاب کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

مزایای مهاجرت به یونان

یونان کشوری با آب و هوایی مطلوب، کشوری پویا و زیبا مورد توجه بسیاری از گردشگران و مهاجران قرار گرفته است. مزیت های زندگی در یونان هر فردی را برای مهاجرت به این کشور ترغیب می کند. با هم مروری بر مزایای این کشور داشته باشیم:

 • با توجه به اینکه یونان عضو اتحادیه اروپا می باشد، افراد مقیم این کشور به راحتی می توانند به کشورهای عضو شینگن سفر کنند.
 • وجود فرصت ها و شرایط عالی که دولت این کشور برای اخذ ویزای طلایی در اختیار متقاضیان قرار می دهد، فرصتی بی نظیر برای اخذ اقامت می باشد.
 • نسبت به سایر کشورهایی اروپایی هزینه های زندگی و انرژی در این کشور پایین تر و مقرون به صرفه می باشد.
 • میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار پایین است و شهرهای آن مکانی بسیار امن برای زندگی و کار هستند.
 • وجود مشوق های مالیاتی برای مهاجرانی که به تازگی به جمعیت این کشور پیوسته اند، موقعیت خوبی برای سرمایه گذاری در یونان و دارندگان کسب و کارها یا شاغلین می باشد. البته باید شرایط و قوانین مالیاتی کشور یونان را به دقت بررسی کنید.
 • کشور یونان دارای آب و هوای مدیترانه ای و مطلوب در تمام فصول سال می باشد.
 • سبک زندگی مردم یونان بسیار عالی و ایده آل برای اکثر ایرانی ها می باشد. ایجاد تعادل بین کار و زندگی و گذراندن عمر در یک محیط ارام و جامعه پیشرفته برای افراد زیادی رضایت بخش است.
 • کیفیت و سطح خدمات درمانی در کشور یونان به خصوص در شهرهای بزرگ آن بسیار بالاست و عمدتا هزینه درمان در مراکز دولتی نیز برای اکثر افراد رایگان است.
 • کشور یونان دارای تنوع غذایی زیاد به خصوص در دسته غذاهای دریایی می باشد.

بررسی مهاجرت به یونان

یونان، کشوری در جنوب شرقی اروپا و زادگاه بازی‌های المپیک و مهد تمدن باستانی است. کشور یونان از شرق در همسایگی کشور ترکیه قرار دارد و از شمال با بلغارستان و آلبانی همسایه است. از نظر آب‌و‌هوایی باید گفت که یونان تابستان‌های گرم و زمستان‌های سردی دارد. دهه گذشته به دلیل گسترش زیرساخت‌های تجاری و اقتصادی، یونان برای مهاجرت کشوری ایده‌آل محسوب می‌شود و تقاضا برای دریافت اقامت این کشور به میزان قابل توجهی افزایش یافته است.

کشور یونان

در سال‌های اخیر، یونان رشد اقتصادی بسیار بالاتری نسبت به سایر کشورهای اتحادیه اروپا داشته و رونق در بازارهای داخلی خود را تجربه کرده است. در این میان صنعت گردشگری این کشور را به عنوان یکی از بزرگترین منابع درآمد آن نمی‌توان نادیده گرفت، صنعتی که حدود 20 درصد از درآمد این کشور را تشکیل می‌دهد.

یونان کشوری بسیار مهاجرپذیر است و طبق آمار، حدود 25 درصد از افرادی که در این کشور حقوق دریافت می‌کنند، مهاجران خارجی هستند که موفق به اخذ شهروندی شده‌اند. واحد پول کشور یونان مانند بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا، یورو است.

افراد زیادی در سال‌های اخیر برای مهاجرت به یونان از طریق تحصیل، کار، سرمایه گذاری و … اقدام کرده‌اند. دریافت پاسپورت یونانی به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به اخذ ویزا به بیش از 160 کشور جهان سفر کنید. بیشترین جمعیت مهاجر در این کشور، افرادی هستند که از کشورهای آلبانی، ایران، ترکیه، مصر و عراق وارد یونان شده‌اند. نکته مهم دیگر این است که یونان از نظر هزینه زندگی گزینه مناسبی برای مهاجرت محسوب می‌شود.

معرفی مختصری از یونان

پیش از اینکه در مورد مهاجرت به یونان و شرایط آن صحبت کنیم، اجازه دهید این کشور را به صورت مختصر به شما معرفی کنیم. یونان یکی از جنوبی‌ترین کشورهای شبه جزیره بالکان است که از جنوب، شرق و غرب به دریای اژه و دریای یونان منتهی می‌شود. بخش بزرگی از مساحت این کشور را جزایر تشکیل می‌دهند. این کشور بیش از دو هزار جزیره دارد که 170 جزیره آن مسکونی هستند. در سال 1981، یونان در اتحادیه اروپا عضو شد و از آن زمان تاکنون با قدرت در مسیر توسعه و رشد حرکت کرده است. واحد پول یونان یورو و پایتخت این کشور آتن است.

یونان کشوری غنی از آثار باستانی بوده و مقصد گردشگری بسیاری از گردشگران محسوب می‌شود. رشد اقتصادی اخیر در این کشور، آن را به یکی از مقاصد عالی برای سرمایه گذاران تبدیل کرده است. یونان کشوری پر جنب و جوش و پویا است که آب و هوای مطلوب، تاریخ غنی، معماری و فرهنگ منحصر به فردی دارد.

از نظر امنیت باید گفت که به طور کلی یونان کشوری امن محسوب می‌شود میزان جرم و جنایت در ان زیاد و قابل توجه نیست. مردم یونان در سراسر جهان به خون گرمی و مهمان نوازی شناخته می‌شوند. تقریباً 99 درصد مردم این کشور از دین مسیحیت و فرقه ارتدکس پیروی می‌کنند.

امنیت کشور یونان

یونان کشوری امن می باشد که جرم و جنایت در آن بسیار کم است

روش‌ های مهاجرت به یونان

روش‌ها و راهکار‌های مختلفی برای مهاجرت به یونان وجود دارد. پس از مهاجرت به یونان و درصورتی که شرایط مناسب را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ اقامت و تابعیت این کشور اقدام کنید. برخی از روش‌های مهاجرت به یونان به شرح زیر هستند:

 • مهاجرت به یونان از طریق تحصیل
 • مهاجرت کاری به یونان
 • مهاجرت به یونان از طریق سرمایه‌گذاری
 • مهاجرت به یونان با خرید ملک
 • ارائه تمکن مالی در یونان
 • مهاجرت به یونان از طریق ازدواج با یک فرد یونانی
 • تولد یک کودک در یونان
 • مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری به یونان
 • پناهندگی در یونان

هرکدام از این روش‌های مهاجرتی به یونان، شرایط خاص خود را دارند. بهتر است قبل از هر مهاجرت، به کمک مشاورین متخصص موسسه اصطهباناتی، تمامی روش‌ها را به طور کامل بررسی کرده و بهترین و مناسب‌ترین گزینه را با توجه به شرایط خود انتخاب کنید. روش مهاجرت به یونان، بر مزایای مهاجرتی در آینده تاثیر می‌گذارد، بنابراین مهم است که متقاضیان با توجه به شرایط مورد نظر خود و به کمک مشاورین متخصص ما، روش مهاجرتی درست را انتخاب کنند.

مهاجرت به یونان از طریق تحصیل

یکی از روش‌های مهاجرت به یونان، تحصیل در این کشور است. در این روش باید توجه داشته باشید که تحصیل در کشور یونان هزینه زیادی دارد و شرایط مالی خود را قبل از اقدام به اخذ ویزای تحصیلی یونان باید در نظر بگیرید و بررسی کنید. برای مهاجرت تحصیلی به یونان باید از شرایط زیر برخوردار باشید:

 • در یکی از موسسات آموزش عالی یونان پذیرفته شوید
 • رشته تحصیلی خاصی را انتخاب کنید و وارد دانشگاه شوید.
 • تمکن مالی خود را به دولت یونان ثابت کنید.
 • شهریه را به طور کامل در ترم اول پرداخت کنید.

پس از گذراندن مراحل فوق، اجازه اقامت یک ساله از طریق دریافت ویزای تحصیلی یونان را در این کشور دریافت خواهید کرد و هر سال می‌توانید آن را تمدید کنید. همچنین کشور یونان، شرایط بورسیه تحصیلی را برای دانشجویان بسیار با استعداد با رزومه علمی عالی فراهم کرده است. نکته مهم دیگر این است که قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر در یونان برای ادامه تحصیل، باید بررسی کنید که دانشگاه مورد نظر شما مورد تایید وزارت علوم کشور ایران باشد.

مهاجرت به یونان از طریق کار

یکی از راه‌های مهاجرت به یونان، دریافت ویزای کار است. اگر شهروند اتحادیه اروپا نباشید، برای کار در کشوری که عضو اتحادیه اروپا است، ابتدا باید مجوز کار دریافت کنید. برای دریافت مجوز کار، یا باید موفق به دریافت پیشنهاد شغلی از یک کارفرما شوید یا بعد از تکمیل تحصیلات خود، برای ویزای کار اقدام کنید.

متقاضیان ویزای کار باید پاسپورت معتبر داشته باشند و ثابت کنند که امنیت کشور یونان را به خطر نمی‌اندازند. پس از دریافت پیشنهاد شغلی و پذیرش شما در مصاحبه، باید به سفارت یونان در محل زندگی خود مراجعه برای دریافت ویزای کار اقدام کند. توجه داشته باشید که روند دریافت ویزای کار، چندین ماه طول می‌کشد.

دریافت ویزای کار یونان

پروسه دریافت ویزای کار یونان، طولانی می باشد

مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری

برای مهاجرت به کشور یونان از طریق سرمایه، باید از مهارت مالی بالایی برخوردار باشید. شما باید به دولت یونان ثابت کنید توانایی کسب درآمد به مبلغ 2000 یورو، 400 یورو و 300 یورو برای خود، همسر و فرزندان زیر 18 سال به صورت ماهانه را دارید. منبع درآمد سرمایه‌گذار می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 • سپرده بانکی به مبلغ معین
 • اجاره املاک و مستغلات از طرف سرمایه‌گذار
 • دریافت مستمری
 • برخورداری از سهام شرکت بورس به وکالت از سرمایه گذار و وصول سود

یکی دیگر از فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور یونان، خرید ملک در این کشور است. اگر ارزش ملک انتخاب شده حداقل 250000 یورو باشد، می‌توانید از طریق ملک خود اقامت یونان را دریافت کنید و مدت زمان فرایند دریافت اقامت، کار 2 ماه خواهد بود. با خرید ملک، از پرداخت مالیات نیز معاف هستید. خرید ملک در یونان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و سودآوری آن به بازار املاک آن کشور بستگی دارد.

مزایای سرمایه گذاری در یونان

سرمایه‌گذاری در یونان مزایای زیادی به همراه دارد. این کشور در مرحله رشد و توسعه اقتصادی است و با آغوش باز از سرمایه گذارها استقبال می‌کند. همچنین در این کشور زیرساخت‌های مطلوبی برای رشد سرمایه وجود دارد. سرمایه‌گذاری در یونان به متقاضیان امکان اقامت در این کشور را نیز می‌دهد. از مزایای سرمایه گذاری در یونان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اخذ تابعیت یونان
 • امکان رشد سرمایه
 • فرصت بهره‌مندی از کمک‌های اجتماعی
 • بهره‌مندی از مزیت‌های ویزای شینگن اروپا

مهاجرت به یونان از طریق خرید ملک

همانطور که اشاره کردیم، یکی از راه‌های سرمایه گذاری در کشور یونان و اخذ اقامت این کشور، خرید ملک است. با خرید ملک در یونان، ویزای طلایی دریافت خواهید کرد و اجازه سفر به اتحادیه شنگن اروپا را نیز خواهید داشت. دریافت ویزای طلایی یونان تنها با خرید ملک برای افراد غیر اروپایی امکان پذیر است، در نتیجه متقاضیان می‌توانند با پرداخت کمترین هزینه اقامت 5 ساله را دریافت کنند.

پس از دریافت گلدن ویزای یونان، متقاضیان می‌توانند همسر و فرزندان زیر 21 سال، والدین و خواهر و برادرهای زیر 21 سال، والدین همسر و خواهر و برادرهای همسر زیر 21 سال خود را برای زندگی به یونان دعوت کنند.

مزیت خرید ملک در یونان این است که هزینه‌ای که برای خرید ملک در این کشور پرداخت می‌کنید در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بسیار پایین خواهد بود. متقاضیان مهاجرت به یونان می‌توانند با سرمایه‌گذاری و خرید ملک با قیمت 250000 یورو، اقامت این کشور را دریافت کنند.

مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی

یکی از ارزان‌ترین راهکارهای اخذ اقامت یونان، سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی است. در این روش هزینه‌ها شامل هزینه افتتاح حساب، اجاره ملک، حق بیمه و هزینه ورود به اروپا خواهد بود. دریافت ویزای سرمایه گذاری از طریق تمکن مالی مزایایی به همراه دارد که عبارتند از:

 • امکان دریافت بیمه درمانی معتبر بین المللی
 • سریع‌ترین و ساده ترین راه برای اخذ اقامت شینگن در اتحادیه اروپا
 • نیازی به سرمایه‌گذاری یا ثبت شرکت در اتحادیه اروپا نخواهد بود
 • سهولت تمدید اجازه اقامت
 • عدم اجبار به اجاره ملک در یونان
 • عدم نیاز به مدرک زبان انگلیسی یا یونانی
 • زندگی در کشورهای حوزه شینگن

شرایط مهاجرت به یونان با تمکن مالی

شرایط مهاجرت به یونان با تمکن مالی شامل حال بازنشستگان، صاحبان مشاغل و کارآفرینان برای شهروندان خارج از اتحادیه اروپا که می‌توانند ثبات مالی خود را اثبات کنند می‌شود. با دریافت اقامت از طریق تمکن مالی، مجوز کار دریافت نمی‌کنید اما اجازه سفر به حوزه شنگن را خواهید داشت.

متقاضیان مهاجرت به یونان از طریق تمکن مالی باید از طریق روش‌های زیر، تمکن مالی خود را نشان دهند:

 • درآمد ماهانه خوداشتغالی حداقل 2000 یورو در ماه (اجازه اقامت برای خوداشتغالی اقتصادی)
 • گواهی سپرده به مبلغ حداقل 50000 یورو

پس از صدور ویزا توسط سفارت یونان در محل اقامت متقاضی و در مدت زمان اعتبار آن، متقاضی باید به یونان سفر کرده و برای دریافت مجوز اقامت خود اقدام کند. حداکثر مدت زمان ویزا در ابتدا 2 سال است و هر 3 سال یکبار قابل تمدید خواهد بود.

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج با یک یونانی

مهاجرت به یونان از طریق ازدواج آسان نیست و شرایط خاص خود را دارد. برای اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج باید به مدت ۷ سال در این کشور زندگی کرده و به زبان یونانی مسلط باشید. ازدواج با یک شهروند یونانی می‌تواند یکی از راهکارهای اخذ تابعیت این کشور باشد، اما کافی نیست. اگر بعد از ازدواج در یونان صاحب فرزند شوید، تنها پس از 3 سال زندگی در یونان، تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد.

شرایط اخذ تابعیت یونان پس از ازدواج با یک شهروند یونانی به شرح زیر است:

 • سن فرد خارجی نباید کمتر از 18 سال باشد.
 • در 10 سال گذشته هیچ سابقه کیفری نداشته باشید.
 • باید ثابت کنید که ازدواج شما با یک شهروند یونانی یا اتحادیه اروپا به منظور اخذ اجازه اقامت نیست.

مدارک لازم برای اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج به شرح زیر هستند:

 • مدارک مربوط به تابعیت یونانی همسر
 • ثبت ازدواج رسمی و قانونی در یونان
 • گواهی ازدواج
 • پر کردن فرم درخواست ویزا
 • ارائه مدارک شناسایی
 • اثبات صحت ازدواج
 • گواهی طلاق یا فوت همسر سابق
 • گواهی تجرد طرفین

برای اخذ ویزا از طریق ازدواج، همه مراحل رایگان است و هیچ هزینه‌ای برای صدور ویزا از شما دریافت نمی‌شود. اما با وجود پذیرش تابعیت دوگانه در یونان و امکان اخذ پاسپورت دوم در این کشور، ازدواج فورا منجر به اخذ تابعیت یونان نمی‌شود. همچنین اگر ساکن یونان باشید می‌توانید با ارسال دعوتنامه رسمی، همسر و فرزندان خود را به یونان دعوت کنید. با توجه به شرایط پیچیده اخذ اقامت یونان از طریق ازدواج، توصیه می‌شود در مورد مراحل آن با یک موسسه معتبر مانند موسسه مهاجرتی اصطهباناتی مشورت کنید. متخصصین و مشاوران ما در موسسه اصطهباناتی، بهترین و سریع‌ترین راهکارها را در اختیار شما قرار می‌دهند.

تولد فرزند و اخذ اقامت یونان

یونان نیز مانند سایر کشورهای اروپایی از قانون خون برای شهروندی تبعیت می‌کند. در نتیجه، اگر یکی از والدین یونانی باشد، فرزند متولد شده شهروند یونان محسوب می‌شود. همچنین اگر پدر و مادر هر دو غیر یونانی بوده اما پنج سال در آن کشور زندگی کرده باشند، کودک در بدو تولد، تابعیت یونان را دریافت می‌کند و مانند سایر یونانی‌ها از شرایط زندگی در یونان بهره مند می‌شود.

شاید برخی از والدین فکر کنند که با اقامت کوتاه‌مدت در یونان می‌توانند، تابعیت فرزند خود را برای این کشور دریافت کنند، اما باید بگوییم که این تصور اشتباهی است و با اقامت کوتاه‌مدت نمی‌توان برای فرزند تابعیت دریافت کرد.

بنابراین اگر به عنوان والدین می‌خواهید فرزندتان تابعیت یونان را دریافت کند، ابتدا باید برای شهروندی خود اقدام کرده و 5 سال در این کشور زندگی کنید. به این ترتیب پس از 5 سال تابعیت یونان را دریافت خواهید کرد و اگر فرزندی به دنیا بیاورید می‌توانید برای نوزاد خود نیز پاسپورت و شهروندی یونان را دریافت کنید.

اخذ ویزای توریستی و مهاجرت به یونان

یکی دیگر از راهکارهای مهاجرت به یونان، اخذ ویزای توریستی است. برای جلوگیری از ریجکت شدن در مراحل اخذ ویزای توریستی یونان، چند نکته حائز اهمیت است. مثلا فرد باید فاقد سابقه کیفری بوده و پاسپورت معتبر داشته باشد. فرد متقاضی همچنین باید مدرکی مبنی بر توانایی مالی خود ارائه دهد.

مهاجرت به یونان از طریق ویزای توریستی یک روش موقت و 90 روزه است که در این روش شما به قصد تفریح وارد کشور یونان می‌شوید و در صورت تمایل باید مدارک دقیق ارائه شود.

مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی

رویکرد دولت یونان نسبت به پناهنده‌ها در گذشته بسیار سخت گیرانه بود، اما در سال‌های اخیر شرایط ساده‌تری برای پناهنده‌ها در نظر گرفته است با این حال ما به شما مهاجرت به یونان از طریق پناهندگی را توصیه نمی‌کنیم و بهتر است این روش را به عنوان آخرین گزینه خود در نظر بگیرید.

مراحل درخواست پناهندگی در یونان به شرح زیر است:

 • اعلامیه درخواست پناهندگی پس از ورود به این کشور
 • انتظار برای تعیین زمان و و مصاحبه
 • ثبت‌نام برای شرکت در یک جلسه حضوری

در این روش شرایط شما و پاسخ‌هایی که در روز مصاحبه به سوالات می‌دهید، پذیرش درخواست پناهندگی شما را امکان‌پذیر می‌کند. در صورت تایید اظهارات شما، اجازه اقامت یک ساله دریافت می‌کنید که به طور خودکار تا سه سال قابل تمدید است. پس از 4 سال نیز اجازه اقامت دائم دریافت خواهید کرد.

پس از طی کردن این مراحل، در صورت مساعد بودن شرایط وارد کار شده و شروع به پرداخت مالیات می‌کنید. در این صورت حق تحصیل، استفاده از حقوق شهروندی و بیمه را خواهید داشت. همچنین به یاد داشته باشید که اگر درخواست اصلی شما رد شد، می‌توانید درخواست تجدید نظر کنید.

هزینه زندگی در یونان + جدول

برای مهاجرت به هر کشور، یکی از مهم‌ترین مواردی که باید در نظر بگیرید هزینه زندگی در آن کشور است. بنابراین برای افرادی که قصد سرمایه‌گذاری در یونان را دارند و یا برای تحصیل یا کار به این کشور مهاجرت می‌کنند، در نظر گرفتن هزینه‌های زندگی در یونان اهمیت بسیار زیادی خواهد داشت.

وقتی صحبت از هزینه‌های زندگی می‌شود، یک مسئله بسیار مهم دیگری که باید در نظر گرفت تورم سالانه در آن کشور است. تورم سالانه در کشور یونان در سال‌های اخیر همیشه زیر 2 درصد بوده و با رشد اقتصادی این کشور، تورم به 0.86 درصد رسیده است. این نرخ تورم، عددی منطقی است و بسیاری از کشورها در تلاش هستند تا نرخ تورم خود را به این میزان برسانند. با این تفاسیر، نتیجه می‌گیریم که هزینه زندگی در کشور یونان ثبات بالایی دارد و تورم در این کشور اصلا به چشم نمی‌آید.

هزینه زندگی در یونان همچنان در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی در سطح پایینی قرار دارد. مانند تمام کشورهای جهان، هزینه زندگی در یونان در مناطق مختلف کشور متفاوت است. هزینه‌های زندگی در یونان مرکزی از نظر سوخت و سایر هزینه‌های اولیه ارزانتر از جزایر یونان خواهد بود. همچنین در مناطق روستایی، هزینه‌های زندگی ارزان‌تر از مناطق شهری است، اما در مقایسه با مناطق شهری، مناطق روستایی فاقد خدمات و کالا هستند. مناطق شمالی و جنوبی آتن، گران‌ترین مناطق شهرهای یونان محسوب می‌شوند و هزینه بالایی برای زندگی را شامل می‌شوند. این مناطق گردشگران بیشتری را به خود جذب می‌کنند.

برای زندگی در کشور یونان به مبلغی بین 600 تا 1500 یورو در ماه نیاز دارید. در نتیجه باید این نکته را در نظر بگیرید که هزینه زندگی در یونان بسیار بالاتر از ایران است. با این حال، می‌توان گفت هزینه مسکن و اجاره آپارتمان در این کشور 20 درصد ارزانتر از ایران خواهد بود.

لیست هزینه هاجزئیات هزینه ها (یورو)
اجاره ماهانه آپارتمان یک خوابه450 تا 750 یورو
اجاره ماهانه آپارتمان دو خوابهحدود 1000 یورو
یک وعده غذا در رستوران متوسط30 یورو
شیر یک لیتری1 تا 1.5 یورو
کره 2 تا 4 یورو
نان یک عدد (500 گرمی)حدود 1 تا 1.5 یورو
برنج (یک کیلو)2  تا 3 یورو
سیب زمینی (یک کیلو)0.95 یورو
پیاز (یک کیلو)0.75 یورو
تخم مرغ (12 عددی)3 تا 5 یورو
پنیرحدود 4 یورو
سینه مرغ یک کیلویی6 تا 7 یورو
ماهی (یک کیلو)9 یورو
گوجه فرنگی1.5 تا 2 یورو
کوکاکولا 2 لیتریحدود 2 یورو
دستمال کاغذی (4 رولی)حدود 2 یورو
بلیط مترو (ماهانه)30 یورو
تعرفه معمولی تاکسی3.5 یورو
بلیط سینما (هر نفر)7.5 یورو

 

هزینه مهاجرت به یونان + جدول

علاوه بر هزینه های زندگی که در قسمت های قبل به آن اشاره شد، متقاضیان برای اخذ ویزا و سفر به یونان با توجه به روش مهاجرتی انتخابی، مستلزم پرداخت هزینه هایی می باشند که در ادامه به توضیح آن ها می پردازیم:

لیست مواردهزینه ها
ترجمه رسمی مدارک2 میلیون به بالا
ویزای تحصیلی99 یورو
ویزای کار99 تا 100 یورو
ویزای توریستیبزرگسالان بالای 12 سال: 80 یورو

افراد زیر 12 سال: 40 یورو

ویزای سرمایه گذاریحداقل مبلغ تمکن مالی 250 هزار یورو
تمکن مالیبسته به روش مهاجرتی بین 48 هزار تا 65 هزار یورو
هزینه سفارت30 تا 60 یورو

پاسپورت یونان چقدر معتبر است؟

قبل از بررسی اعتبار پاسپورت یونان باید این نکته را در نظر بگیرید که که اقامت و تابعیت یکسان نیستند. افرادی که مقیم دائم یونان هستند می‌توانند از کلیه حقوق مدنی مانند آموزش، بهداشت و سایر امکانات بهره‌مند شوند. این در حالی است که کسب حقوق شهروندی به آن‌ها امکان رای دادن در انتخابات و انجام فعالیت‌های سیاسی را در کنار امکانات ارائه شده می‌دهد. با دریافت یک پاسپورت یونانی، اجازه استفاده از تمام امکانات شهروندی را خواهید داشت.

یونان یکی از کشورهای مهم و برجسته در اقتصاد جهان است. پاسپورت یونانی اعتبار بالایی دارد و از نظر اعتبار هم‌رده پاسپورت سوئیس، کانادا و اتریش محسوب می‌شود. پاسپورت یونانی چهارمین پاسپورت معتبر جهان است. امتیاز این پاسپورت به 164 می‌رسد، در نتیجه با پاسپورت این کشور می‌توانید بدون ویزا به 164 کشور جهان سفر کنید.

مزایا و معایب مهاجرت به یونان

مهاجرت به یونان مزایای زیادی دارد. یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت در یونان، هزینه‌های پایین زندگی نسبت به کیفیت زندگی است. حتی در آتن که پایتخت این کشور و شلوغ‌ترین شهر آن محسوب می‌شود، متوسط ​​اجاره‌بها حدود 85 درصد ارزان تر از شهرهای دیگر اروپا است. هزینه نیازهای اولیه زندگی شامل مواد غذایی، حمل و نقل و غیره حداقل 20٪ ارزان تر از ایالات متحده است و هزینه‌های اجاره آپارتمان می‌تواند تا 70٪ کمتر از زندگی در آمریکا باشد. اگر درآمد ثابت بازنشستگی داشته باشید، یونان یک مقصد مهاجرتی مناسب و مقرون‌به‌صرفه برای زندگی محسوب می‌شود.

یونان مقصدی مقرون به صرفه برای مهاجرت می باشد

درصورت دریافت حقوق بازنشستگی، یونان مقصد مهاجرتی بسیار مناسبی برای زندگی است

همچنین کشور یونان جاذبه‌های زیادی شامل آثار تاریخی، پیست‌های اسکی، رستوران‌های درجه یک، حیات وحش فراوان، جنگل‌ها، دریاچه‌ها و کوه‌ها برای تفریح و سرگرمی دارد.

شرایط و قوانین دریافت اقامت و تابعیت یونان

دریافت اقامت و تابعیت یونان روش‌های مختلفی دارد و به این صورت است که پس از اقامت در این کشور به مدت ۷ سال، متقاضیان می‌توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت یونان اقدام کنند. در این مرحله آشنایی با زبان یونانی و قبولی در آزمون تابعیت ضروری است.

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت به یونان

با توجه به اینکه برای هر یک از روش های مهاجرتی قوانین و مدارک خاصی لازم می باشد؛ لذا مدارک و شرایط یکسان نیستند. با این حال یک سری از مدارک برای همه روش ها الزامی می باشد و متقاضی قبل از اقدام باید به جمع اوری و تکمیل مدارک خود بپردازد. از مهم ترین این مدارک عبارت اند از:

 • ارائه تمام مدارک هویتی و شخصی (پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار، شناسنامه و …) به همراه ترجمه آن ها
 • ارائه تمام مدارک تحصیلی به همراه ریز نمرات یا رزومه کاری به همراه ترجمه رسمی مدارک (برای ویزای تحصیلی و کاری)
 • تاییدیه نامه پذیرش دانشگاه و بورسیه (برای ویزای تحصیلی)
 • چند قطعه عکس جدید پرسنلی با پس زمینه سفید
 • ارائه نامه تمکن مالی (مبلغ آن بستگی به روش مهاجرتی دارد)
 • ارائه نامه سوء پیشینه کیفری (برای اخذ ویزای کار ضروری می باشد)
 • تاییدیه نامه جاب آفر یا قراداد کاری (برای ویزای کار)
 • فرم درخواست ویزا به همراه رسید پرداخت مبلغ

رسید پرداخت هزینه بیمه سلامت و درمان

شرایط اقامت دائم و شهروندی یونان

اخذ اقامت دائم و شهروندی در یونان علاوه بر مزایا و محدودیت‌ها، الزامات و شرایطی را نیز به همراه دارد. تنها با رعایت الزامات و برخورداری از این شرایط می‌توانید برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنید، بنابراین بررسی آن‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. اقامت دائم یونان یک گزینه عالی و مقرون‌به‌صرفه برای افرادی است که قصد مهاجرت و زندگی در اروپا را دارند. برخی از شرایط لازم برای دریافت اقامت دائم یونان عبارتند از:

 • عدم سابقه کیفری
 • اقامت موقت برای مدت معین
 • توانایی مالی
 • عدم تخطی از مقررات اقامتی در مدت اقامت موقت
 • آشنایی و رعایت اصول و قوانین اخلاقی یونانی

دریافت مشاوره تخصصی مهاجرت به یونان و اخذ اقامت این کشور

برای مهاجرت به یونان از طریق دریافت ویزای تحصیلی، کاری، سرمایه گذاری، ازدواج و هر روش دیگری، باید با مشاوران متخصص در موسسات مهاجرتی مشورت کنید و از شرایط مهاجرت به یونان آگاهی کامل داشته باشید. در این زمینه، توصیه ما به شما یکی از برترین موسسات مهاجرتی کشور، یعنی موسسه مهاجرتی اصطهباناتی خواهد بود. این موسسه با استخدام مشاوران متخصص و آگاه از آخرین قوانین مهاجرت، به متقاضیان برای انتخاب بهترین روش مهاجرتی به یونان کمک کرده و آنها را راهنمایی می‌کند.

خدماتی که موسسه مهاجرتی ما ارائه می‌دهد شامل بررسی تمامی مدارک و سوابق متقاضی برای اخذ ویزای یونان و اقامت در این کشور و مشاوره دقیق و تخصصی خواهد بود.

سخن پایانی

روش‌های مختلفی برای مهاجرت به کشور یونان وجود دارد که در این مقاله آن‌ها را به طور جامع و کامل بررسی کردیم. یونان یکی از کشورهای مهم و برجسته از نظر اقتصاد جهانی است. پاسپورت یونانی اعتبار بالایی دارد و چهارمین پاسپورت معتبر جهان است. امتیاز این پاسپورت به 164 می‌رسد و شما می‌توانید با دریافت پاسپورت این کشور به ۱۶۴ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنید. در نتیجه، مهاجرت به یونان مزایای بسیار زیادی برای شما به همراه خواهد داشت.

در صورت تمایل و برای اطلاعات بیشتر در زمینه مهاجرت به یونان با کارشناسان متخصص موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول

چگونه به یونان مهاجرت کنیم؟

مهاجرت به یونان با روش‌های مختلفی امکان پذیر است. شما می‌توانید از طریق تحصیل، کار، سرمایه‌گذاری، تولد، پناهندگی و ازدواج به این کشور مهاجرت کنید.

هزینه‌های تحصیل در یونان چقدر است؟

در یونان، شهریه سالانه دانشجویان بین‌المللی می‌تواند به طور متوسط ​​از 1500 تا 9000 یورو متغیر باشد.

شرایط استخدام در یونان و اخذ ویزای کار چگونه است؟

شما باید از یک کارفرمای یونانی پیشنهاد شغلی دریافت کنید و در مصاحبه استخدامی پذیرفته شوید.

بهترین راه برای سرمایه گذاری و اخذ اقامت یونان چیست؟

یکی از بهترین راهکارهای سرمایه گذاری در یونان، خرید ملک به ارزش حداقل 250000 یورو است.

شرایط و قوانین دریافت اقامت و تابعیت یونان چیست؟

پس از اقامت در این کشور به مدت ۷ سال، متقاضیان می‌توانند برای دریافت تابعیت و پاسپورت یونان اقدام کنند. در این مرحله آشنایی با زبان یونانی و قبولی در آزمون تابعیت ضروری است.

پاسپورت یونان چقدر معتبر است؟

پاسپورت یونانی چهارمین پاسپورت معتبر جهان است. امتیاز این پاسپورت به 164 می‌رسد، در نتیجه با پاسپورت این کشور می‌توانید بدون ویزا به 164 کشور جهان سفر کنید.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *