اکوادور کشوری کوچک، امن و زیبا برای مهاجرت است. اقامت اکوادور، یک گزینه ایده‌آل برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود زیرا با کمترین هزینه می‌توانند به این کشور مهاجرت کرده و اقامت آن را دریافت کنند. کشور اکوادور در اروپا و آمریکا به بهشت ​​بازنشستگان شناخته می‌شود و برای بازنشستگان یکی از گزینه‌های اصلی است.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

کشور اکوادور

چرا اقامت اکوادور را دریافت کنیم؟

اکوادور یک کشور کوچک با مساحت تقریبی 284 کیلومتر مربع و جمعیتی حدود 16 میلیون نفر است. موقعیت جغرافیایی این کشور در شمال غربی آمریکای جنوبی قرار دارد. اکوادور مرز زمینی با پرو و ​​کلمبیا و همچنین مرز آبی با اقیانوس آرام دارد. پایتخت اکوادور شهر کیتو است. این شهر به همراه شهر گوایاکیل معمولا مقصد مهاجران کشور اکوادر هستند. زبان رایج در این کشور اسپانیایی است و افرادی که قصد مهاجرت به اکوادور را دارند باید به این زبان مسلط باشند.

کشور اکوادور، اقتصادی غنی و مبتنی بر کشاورزی و صادرات ذخایر نفت، موز، ماهی و میگو دارد. همچنین یک کشور توریستی محسوب می‌شود درآمد حاصل از توریسم نیز دارد. واحد پول این کشور دلار آمریکا است و با توجه به نرخ تورم پایین و رشد و توسعه اقتصادی آن، اقامت در اکوادور برای ایرانیان یک گزینه ایده‌آل خواهد بود.

برای آگاهی از شرایط اقامت اکوادور و مهاجرت به این کشور، به شما توصیه می‌کنیم با مشاورین و وکلای تخصصی موسسه مهاجرتی اصطهباناتی تماس بگیرید تا مناسب‌ترین گزینه مهاجرتی به این کشور را در اختیار شما قرار دهند. در این بخش قصد داریم شرایط زندگی در کشور اکوادور را از لحاظ بهداشت و درمان، وضعیت اقتصادی، حمل و نقل و امنیت بررسی کنیم. اگر تمایل به دریافت اقامت اکوادور دارید، این اطلاعات نسبت به زندگی در این کشور به شما می‌دهند.

وضعیت اقتصادی در کشور اکوادور

همانطور که پیشتر اشاره کردیم، کشور اکوادور ذخایر غنی نفت و زمین‌های کشاورزی حاصلخیز دارد. همچنین این کشور در صادرات کالاهایی مانند روغن، موز و میگو فعال است. وضعیت اقتصادی کشور اکوادور در سال‌های اخیر نسبت به گذشته تغییر چشمگیری داشته است. تا چند سال پیش، شرایط اقتصادی در کشور اکوادور به گسترده‌ای وخیم اعلام شده بود و این کشور با بحران مالی دست و پنجه نرم می‌کرد، اما سیاست‌های اقتصادی جدید دولت، اصول اقتصادی در این کشور را تغییر داد و به توسعه آن کمک کرد.

همچنین در سال‌های اخیر، سیستم بانکی در این کشور نیز تقویت شده و کنترل بر بازارهای خصوصی برقرار است، در نتیجه شاهد نرخ تورم پایین در این کشور هستیم. همانطور که مشخص است، شرایط اقتصادی در اکوادور بر اساس اقدامات اخیر دولت به شدت بهبود یافته است.

اقتصاد کشور اکوادور

کشور اکوادور دارای اقتصادی غنی و مبتنی بر کشاورزی، نفت، موز، میگو و ماهی می باشد

وضعیت درمان و بهداشت در اکوادور

شرایط بهداشتی و درمانی نیز در اکوادور بسیار مناسب است و نسبت به هزینه‌های درمان در آمریکا، هزینه مراقبت‌های بهداشتی در اکوادور بسیار ارزان‌تر خواهد بود. یکی از مهم‌ترین مزایای اقامت اکوادور، بهره‌مندی از سیستم پزشکی خوب و با کیفیت در این کشور است و در این زمینه سطح هزینه‌ها به حداقل می‌رسد. مراقبت‌های پزشکی در اکوادور به خوبی رشد کرده است و شرایط پزشکی عالی در این کشور وجود دارد. هر یک از شهرهای بزرگ اکوادور به بیمارستان‌هایی با بهترین تجهیزات و تخصص مجهز شده که افراد آموزش دیده و حرفه‌ای استخدام کرده‌اند. سطح درمان در اکوادور توسط دولت نظارت می‌شود.

در کشور اکوادور، هزینه ویزیت پزشک عمومی حدود 25-30 دلار و هزینه ویزیت تخصصی در این کشور بین 30-40 دلار است. همچنین اگر بخواهید یک جلسه درمانی نیم ساعته با یک روانشناس داشته باشید، بین 30 تا 40 دلار از شما هزینه دریافت می‌شود. بیمه دولت اکوادور برای شهروندان در دسترس است، اما افرادی که اقامت موقت اکوادور را دریافت کرده‌اند باید شرایط مربوط به سازمان‌های خصوصی را در نظر بگیرند.

حمل و نقل در اکوادور

وضعیت حمل و نقل در اکوادور به صورت ماهانه ارزیابی می‌شود، به این معنی که اصول حمل و نقل در این کشور تحت نظارت دولت است و هیچکس حق ندارد خدمات حمل و نقل ارائه دهد. به طور کلی، تاکسی‌ها گران‌ترین وسایل نقلیه در اکوادور و در عین حال سریع‌ترین و در دسترس‌ترین گزینه هستند.

امنیت در کشور اکوادور

در سال 2009، اکوادور اولین کشوری در جهان بود که حقوق طبیعت را به رسمیت شناخت. سفر به این کشور هزینه زیادی دارد و دریافت ویزای این کشور کمی دشوار است، اما کشور امنی برای زندگی محسوب می‌شود و حداقل مسائل امنیتی در این کشور رعایت می‌شود. از نظر بلایای طبیعی باید گفت که خطر زلزله در این کشور در کنار فوران آتشفشان و سونامی وجود دارد.

چگونه می ‌توان برای اخذ اقامت اکوادور اقدام کرد؟

برای دریافت ویزای اکوادور و اخذ اقامت این کشور، به پاسپورت معتبر با حداقل 6 ماه اعتبار نیاز دارید. ارزیابی مراحل دریافت ویزای اکوادور کمی زمان‌بر است، بنابراین توصیه می‌شود تسلیم نشوید. اگر پاسپورت و ویزای شما مفقود شود، باید این موضوع را با سفارت اکوادور در میان بگذارید تا دستورالعمل‌های صدور ویزا در آن کشور ارزیابی شود. همچنین برای دریافت اقامت این کشور، مدارک شما باید به طور کامل و صحیح ترجمه شده باشید.

دریافت اقامت و پاسپورت اکوادور با دریافت ویزای این کشور متفاوت است. با این حال با دریافت ویزای کشور اکوادور به طور کلی می‌توانید راه را برای دستیابی به اقامت دائم برای خود باز کنید.

روش‌ های دریافت اقامت اکوادور

راهکارها و روش‌های مختلفی برای اخذ اقامت اکوادور و مهاجرت به این کشور وجود دارد. شما می‌توانید از طریق ویزای کار، تحصیل، سرمایه‌گذاری، تمکن مالی، ازدواج و تولد برای اخذ اقامت اکوادور اقدام کنید. تفاوت در روش‌های مختلف مهاجرت به اکوادور در هزینه‌های لازم برای اخذ ویزا و همچنین مدت اعتبار ویزا و استفاده از آن خواهد بود. فرایند درخواست ویزا و مهاجرت به اکوادور ممکن است تا 6 ماه به طول بینجامد و در شرایط عادی می‌توانید پس از 5 سال اقامت در اکوادور و پاسپورت این کشور را دریافت کنید.

موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با استفاده از مشاورین متخصص و وکلای با تجربه خود، نیازها و شرایط شما را برای مهاجرت به اکوادور بررسی می‌کند و بهترین روش اخذ اقامت اکوادور را به شما پیشنهاد می‌دهد.

دریافت اقامت اکوادور از طریق ویزای کار

یکی از ساده‌ترین راهکارهای دریافت اقامت در اکوادور، اخذ ویزای کار و مهاجرت کاری به این کشور است. اخذ ویزای کار اکوادور نه تنها مراحل ساده‌ای دارد، بلکه یکی از سریع‌ترین راهکارهای اخذ اقامت این کشور محسوب می‌شود.

ویزای کار در اکوادور، نیازی به طی کردن مراحل سخت و پیچیده مصاحبه ندارد. با دریافت معرفی نامه از شرکت‌ها و موسسات دارای مجوز برای استخدام مهاجران خارجی، به راحتی می‌توانید ویزای کار اکوادور را دریافت کنید. مهاجرت کاری به اکوادور به صورت خانوادگی نیز امکان پذیر خواهد بود.

دریافت اقامت اکوادور با دریافت ویزای تحصیل

یکی دیگر از راهکارهای ساده و سریع اخذ اقامت اکوادور، مهاجرت به این کشور از طریق تحصیل است. طبق قوانین مهاجرتی اکوادور، دانشجویانی که این کشور را برای تحصیل انتخاب می‌کنند، می‌توانند ویزای یک ساله با قیمت 130 دلار دریافت کنند. لازم به ذکر است که این ویزا قابل تمدید است و در طول اقامت دانشجو در اکوادور امکان اخذ اقامت اکوادور برای همسر و فرزندان متقاضی وجود دارد. برای مهاجرت تحصیلی به اکوادور، باید قبل از درخواست ویزای تحصیلی، ابتدا نامه پذیرش از دانشگاه معتبر مورد تایید وزارت علوم اکوادور را دریافت کنید.

سرمایه گذاری و دریافت اقامت اکوادور

اخذ اقامت اکوادور

اگر توانایی مالی خوبی داشته باشید، اخذ اقامت اکوادور از طریق سرمایه گذاری یکی از مطمئن‌ترین راهکارهای مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود.

کشور اکوادور حقوق مالکیت سرمایه گذاران خارجی را به رسمیت می‌شناسد و از ورود سرمایه گذاران خارجی حمایت می‌کند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اکوادور نسبت به کشورهای دیگر کمتر است و با سرمایه گذاری حداقل 100000 دلاری می‌توانید ویزای این کشور را دریافت کنید. لازم به ذکر است در صورت تایید متقاضی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری و دریافت اقامت در اکوادور، همسر و فرزندان سرمایه گذار نیز، اقامت در اکوادور را دریافت خواهند کرد.

دریافت اقامت اکوادور به کمک تمکن مالی

برای مهاجرت به اکوادور و اخذ اقامت این کشور، کافی است ثابت کنید توان مالی خوبی دارید. متقاضیان می‌توانند با نشان دادن توانایی مالی خود و خانواده در کشور اکوادور و ارائه اسناد و مدارک معتبر، تمکن مالی خود را ثابت کنند. از جمله اسناد مالی معتبر می‌توان به سهام بورس، مالکیت خانه و زمین و حساب‌های بانکی با گردش مالی بالا اشاره کرد.

متقاضی اخذ اقامت کشور اکوادور با تمکن مالی باید با ارائه گواهینامه و اسناد مالی معتبر نشان دهد که می‌تواند بدون کار و اشتغال در کشور اکوادور زندگی خود را تامین کند. گواهی تمکن مالی، گواهی ازدواج، ضمانت‌نامه‌های بانکی، گذرنامه با اعتبار کافی و گواهی سوءپیشنیه از اصلی‌ترین مدارک مورد نیاز برای مهاجرت با تمکن مالی به اکوادور هستند. هزینه مهاجرت به اکوادور از طریق اخذ ویزای تمکن مالی، تقریبا 25000 دلار در نظر گرفته شده است.

پس از اثبات تمکن مالی کافی، متقاضی می‌تواند اجازه اقامت موقت اکوادور را برای یک دوره یک ساله دریافت کند. اقامت موقت اکوادور قابل تمدید خواهد بود و پس از 3 تا 5 سال در صورتی که متقاضی شرایط لازم را داشته باشد می‌تواند اقامت دائم آن کشور را دریافت کند.

دریافت اقامت اکوادور از طریق ازدواج

یکی دیگر از راهکارهای دریافت اقامت اکوادور، ازدواج با فردی است که تابعیت اکوادور را دارد. این روش مهاجرت، در عین حال که سریع و کم هزینه‌ترین روش است، قوانین سختگیرانه‌ای دارد و با توجه به این قوانین ابتدا باید ثابت شود که این ازدواج برای اخذ اقامت رسمی نبوده و به صورت کاملا واقعی صورت گرفته است. در این روش، توانایی مالی برای زندگی در اکوادور برای اخذ اقامت این کشور اهمیت زیادی دارد و متقاضی باید شغل ثابتی در اکوادور داشته باشد.

تولد فرزند و دریافت اقامت اکوادور

اکوادور یکی از کشورهایی است که از قانون خون برای تابعیت استفاده می‌کند. برای دریافت اقامت این کشور از طریق تولد فرزند، چند قانون مهم وجود دارد. اول اینکه والدین باید حداقل یک سال به طور مداوم در اکوادور زندگی کرده باشند. اگر بخواهید تنها فرزند خود را در کشور اکوادور به دنیا بیاورید، اما خودتان کشور دیگری را برای زندگی انتخاب کنید، اخذ اقامت دشوار خواهد بود و دولت این اجازه را به شما نمی‌دهد. تابعیت از طریق تولد در کشور اکوادور در صورتی می‌تواند منجر به دریافت پاسپورت شود که والدین یا یکی از آن‌ها شغل مناسبی در این کشور داشته باشند، از بیمه و خدمات درمانی استفاده کنند و همچنین به زبان کشور اکوادور مسلط شوند.

قانون خون در اکوادور

اکوادور برای تابعیت خود از قانون خون استفاده می کند

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای اکوادور

مدارکی که برای اخذ ویزای اکوادور و اقامت این کشور باید تهیه کنید به شرح زیر هستند:

 • پاسپورت معتبر
 • شناسنامه
 • کارت ملی
 • گواهی ازدواج
 • مدرک تحصیلی (در صورت وجود)
 • درخواست تایید مدارک به زبان لاتین (در صورت وجود)
 • سند مالکیت (در صورت وجود)
 • سند تمکن مالی (در صورت وجود)
 • رسید دریافت سود از سپرده بلندمدت (در صورت وجود)
 • سند رسید اجاره ملک (در صورت وجود)
 • رسید یا اطلاعیه بازنشستگی (در صورت وجود)

شرایط اخذ اقامت دائم کشور اکوادور

پس از دریافت ویزای اکوادور و اخذ اقامت موقت این کشور، با در نظر گرفتن شرایط، می‌توانید برای اخذ اقامت اکوادور به صورت دائمی در این کشور اقدام کنید. متقاضی می‌تواند پس از گذشت 3 تا 5 سال پس از اخذ مجوز اقامت موقت، تحت شرایط به خصوصی، اقامت دائم اکوادور را دریافت کند. از جمله شرایط اقامت اکوادور می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم ارتکاب جرم در مدت اقامت در این کشور
 • عدم آسیب رساندن به مردم اکوادور در زمینه‌های مالی، اقتصادی یا اجتماعی
 • گذشت 21 ماه از اقامت در این کشور

خدمات موسسه اصطهباناتی در اخذ اقامت اکوادور

همانطور که متوجه شدید، راهکارهای مختلفی برای دریافت اقامت اکوادور وجود دارد، راهکارهایی از قبیل دریافت ویزای کار، تحصیل، سرمایه گذاری، تمکن مالی، ازدواج و تولد.

یکی از بهترین موسسات مهاجرتی کشور، موسسه مهاجرتی اصطهباناتی است که با به کار گرفتن مشاورین متخصص و وکلای با تجربه، بهترین روش دریافت اقامت اکوادور را به شما پیشنهاد می‌کند. مشاوران ارشد ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی، گزینه‌های مهاجرتی مناسب را بر اساس شرایط زندگی، تحصیلات و سن به شما ارائه می‌دهند.

سخن پایانی

اقامت اکوادور، یک گزینه ایده‌آل برای ایرانی‌ها محسوب می‌شود زیرا با کمترین هزینه می‌توانند به این کشور مهاجرت کنند و اقامت کشوری با شکوفایی اقتصادی را داشته باشند. پس از دریافت ویزای اکوادور برای اخذ اقامت این کشور، باید شرایط خاصی داشته باشید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد شرایط اقامت اکوادور می‌توانید از خدمات مشاوره موسسه مهاجرتی اصطهباناتی بهره مند شوید.

سوالات متداول

پس از دریافت اقامت اکوادور، آیا می ‌توانیم کشور را ترک کنیم؟

بله، امکان اخذ اقامت 90 روز در سال برای 2 سال اول وجود دارد که پس از 2 سال می‌توانید به راحتی از کشور خارج شوید.

چه مدت پس از دریافت اقامت اکوادور می ‌توانیم برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنیم؟

برای درخواست پاسپورت اکوادور لازم است حداقل سه سال از تاریخ صدور اقامت اکوادور گذشته باشد. برای اخذ اقامت دائم، مدت دو سال اقامت موقت شما نیز باید تکمیل شود.

با دانش زبان انگلیسی آیا می ‌توان بدون مشکل در اکوادور تحصیل کرد؟

خیر، برخی از دروس پایه به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، اما تمامی دروس پیشرفته و اصلی به زبان اسپانیایی تدریس خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *