تحصیل در سنگاپور

شاید از نظر شما این منطقه کوچک به نظر برسد، اما در حقیقت سنگاپور از برترین اماکن از نظر ارائه آموزش عالی و انجام تحقیقات خواهد بود چرا که بیش ترین تاثیر را بر افراد خواهد داشت. اگر شما قصد مطالعه و ادامه تحصیل در سنگاپور را در سر دارید، لذا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چیزهایی که در ذهن دارید می توانید با مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) از موسسات اعزام دانشجو تماس حاصل فرمایید و از مشاوره همکاران ما در زمینه شرایط تحصیل در سنگاپور بهره مند شوید. یکی از راه های مهاجرت به سنگاپور اقدام از طریق اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور است، البته روش های دیگری نیز مثل اخذ ویزای کار و سرمایه گذاری نیز وجود دارد. در همه روش های مذکور شخص باید پس از ورود به سنگاپور نسبت به اخذ اقامت در سنگاپور اقدام نماید.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز شما را در اخذ پذیرش تحصیل در سنگاپور از دانشگاه های تایید شده برای متقاضیان کمک می کنند و همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به سنگاپور به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد جهت مهاجرت به سنگاپور می توانند از طریق تحصیل در سنگاپور اقدام می کنند، که آنها می توانند پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور برای اخذ تابعیت یا شهروندی سنگاپور اقدام کنند، شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به سنگاپور در کنار راه های دیگر مثل ویزای کار در سنگاپور و سرمایه گذاری در سنگاپور می باشد. شایان ذکر است تابعیت سنگاپور از طریق تولد فرزند در سنگاپور جزو این موارد نمی باشد.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در سنگاپور

باید بدانید که در تمامی گزارشات جهانی، سنگاپور به عنوان دنیای تحقیقات و خلاقیت ها ( در طول چند دهه ی اخیر ) در نظر گرفته شده است. در سال های اخیر ( 2014 ) این کشور در رتبه هفتم از نظر خلاقیت ها و نوآوری های جهانی قرار گرفت. این در حالی بود که این کشور در سال 2014 از نظر شرکت در رقابت ها در رتبه سوم و در سال 15-2014 از نظر تشکیلات اقتصادی و رقابتی در رتبه دوم جهان قرار گرفت. تحصیل در کشورهایی آسیایی همانند سنگاپور ، چین و ژاپن فرصت بسیار مناسبی است که شخص بتواند علاوه بر تحصیل در دانشگاه های معتبر دنیا از تجربیات بسیار مهمی در زمینه تجارت و کار نیز برخوردار شود.

با توجه به مفاهیم رقابت جهانی و نوآوری، باید بدانید که دانشگاه های سنگاپور از اهمیت بسیار والایی برخوردارند. شما به عنوان یک فرد آسیایی قدرت بیشتری در خصوص کسب موقعیت های آموزشی و دسترسی به بازارهای آموزش جهانی خواهید داشت. باید بدانید که تعداد دو تا از دانشگاه های سنگاپور در رتبه 15 جهانی ( در رتبه برترین دانشگاه های جهان ) قرار دارند، به علاوه این کشور از برترین کشورها به دلیل وجود بهترین دانشجویان  در سال 2015 می باشد. از دیگر دلایلی که موجب شهرت این کشور شده است مواردی نظیر : تجهیزات آموزشی بسیار عالی، کیفیت زندگی مناسب و وجود انجمن های دانشجویی متنوع خواهد بود. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در سنگاپور در دانشگاه ملی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت می باشد و مابقی دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت بهداشت ایران نمی باشد.

دانشگاه های سنگاپور

حدود 34 عدد دانشگاه در سنگاپور وجود دارد، که شش مورد از این دانشگاه ها ملی خواهند بود. باید بدانید که دو دانشگاه بسیار مشهور، دانشگاه ملی سنگاپور ( NUS ) و دانشگاه فناوری Nanyang ( NTU ) خواهند بود. خصوصیات این دو دانشگاه نشان دهنده قرار گرفتن آنان در رتبه QS ( سطح کیفیت ) جهانی در سال 16/2015 خواهد بود. ناگفته نماند که دوره های پیشنهادی در این دانشگاه ها دامنه گسترده ای از موضوعات بسیار مهم را در بر خواهد گرفت. باید بدانید که هر کدام از این دانشگاه ها جمعیتی بیش از 30000 نفر خواهند داشت.

دانشگاه ملی سنگاپور

دانشگاه ملی سنگاپور به عنوان سوپراستار دنیای سنگاپور شناخته می شود. در حال حاضر دانشگاه ملی سنگاپور در رتبه 12 جهان QS قرار دارد و به عنوان بالاترین رتبه در سال 2015 ( در آسیا ) در نظر گرفته شده است. NUS به معنای عملکرد بسیار بالا و رقابت با تعداد دیگری دانشگاه در جهان خواهد بود. این مدرسه در حال حاضر در رتبه سه جهان از جهت مهندسی سازه و مهندسی عمران و رتبه چهار به دلیل دانشکده مهندسی و فناوری قرار گرفته است. باید بدانید که در این مدرسه تعداد 10 علوم طبیعی تدریس می گردد.

دانشگاه فناوری Nanyang

در سنگاپور یک رشته علمی وجود دارد که بسیاری از افراد در مقابل آن تعظیم می نمایند، این رشته با نام دانشگاه فناوری Nanyang در سنگاپور ( NTU ) شناخته خواهد شد، دانشگاهی که در رتبه 13 جهانی قرار گرفت. همانند NUS این دانشگاه بدلیل دوره های مهندسی و کسب رتبه 10 در میان دانشگاه های فنی و مهندسی شناخته شده خواهد بود. از دیگر دلایل رتبه بندی این دانشگاه موضوع مهندسی عمران خواهد بود. در سال های اخیر NTU نسبت ثبت نام دانش آموزان رتبه اول مدرسه پزشکی Lee Kong Chian در سال 2013 مبادرت ورزیده است. این در حالیست که NTU همکاری های نزدیکی با کالج Imperial London در انگلیس داشته است.

دانشگاه مدیریت سنگاپور

مباحث تخصصی بسیاری در دانشگاه مدیریت سنگاپور عنوان خواهد شد، دانشگاهی که به عنوان یک موسسه مشهور شناخته می شود و از نظر مطرح کردن علوم آموزشی نظیر : گرایش حسابداری، امور مالی، علوم رایانه ای، اقتصاد، حقوق و آمار در رتبه بسیار بالایی قرار دارد. مبحث تخصصی بودن از دیگر ویژگی های بسیار مهم این دانشگاه به حساب خواهد آمد، دانشگاهی که در رتبه 50 جهانی به دلیل وجود گرایش های حسابداری و امور مالی و رتبه 100 به دلیل علوم اجتماعی و مدیریتی قرار دارد.

تحصیل در سنگاپور

دیگر دانشگاه های بین المللی در سنگاپور

سنگاپور به عنوان خانه و یا به عبارتی مقصد بسیاری از مساعدت ها در نظر گرفته شده است، چرا که موجب گرد آوری بهترین دانشگاه ها در جهان شده است. یکی از این مثال ها دانشگاه فناوری و طراحی در سنگاپور خواهد بود، دانشگاهی که بدلیل مساعدت با موسسه فناوری Massachusetts در آمریکا ( MIT ) و دانشگاه China`s Zhejiang توسعه یافت. دانشگاه Yale-NUS از دیگر کالج های بین المللی می باشد که در سال 2012 به عنوان اولین کالج هنری روشنفکر در سنگاپور که همکاری هایی با دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه Yale آمریکا داشت شناخته شد. باید بدانید که تمامی این همکاری ها موجب بین المللی شدن دانشگاه های سنگاپور شد، دانشگاه هایی که گزینه های انتخابی بسیاری را در اختیار دانشجویان قرار دادند.

زندگی در سنگاپور

با وجود پر جمعیت بودن، هنوز هم این کشور ایمن و کارآمد به نظر می رسد. سنگاپور به عنوان ببر اقتصادی چهارم آسیا در میان کره جنوبی، هانگ کونگ و تایوان قرار خواهد گرفت. کشورهایی که به عنوان پررشد ترین کشورها از نظر اقتصادی در قرن 20 در نظر گرفته شده اند.

باید بدانید که توسعه های اخیر و دارایی های چشمگیر موجب تراکم جمعیت سنگاپور در میان جهانیان شده است. ناگفته نماند که رشد اقتصادی در این کشور موجب تجارت های بسیار قوی و مقاوت در مقابل بسیاری از مهاجران تازه وارد شده است. باید بدانید که به دلیل پاکیزگی بسیار زیاد این کشور؛ شما اجازه آدامس خوردن در این کشور را نخواهید داشت، چرا که در صورت کثیف کردن پیاده رو شما جریمه خواهید شد. باید بدانید که پاکیزگی چشمگیری در مکان های حمل و نقل عمومی، جاده ها و اتومبیل های براق مشاهده خواهد شد. ناگفته نماند که کشور سنگاپور قانون بسیار جدی خواهد داشت چرا که با مصرف کنندگان مواد مخدر به صورت جد برخورد خواهد شد، به همین دلیل نرخ مصرف کنندگان مواد مخدر در این کشور بسیار پایین خواهد بود.

ناگفته نماند که جمهوری ایسلند قوانین جدی تری نسبت به سنگاپور خواهد داشت. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که این کشور از نظر فرهنگ، زبان، مذهب و ادغام خود با فرهنگ چین، مالزی و هند بسیار غنی خواهد بود. این در حالیست که تمامی موارد ذکر شده موجب منحصر به فرد شدن این کشور شده است.

باید بدانید که فرهنگ بریتانیا تاثیر بسیاری بر سنگاپور داشته است، فرهنگی که در افزایش جمعیت و گذشته استعماری این کشور نمایانگر شده است. به علاوه این امر موجب در هم آمیخته شدن فرهنگ شرق و غرب شده است، فرهنگی که موجب افزایش علایق افراد نسبت به جهان وطنی، ماهیت و به طور کلی این منطقه شده است. تنوع فرهنگی سنگاپور را می توان در غذای این کشور مشاهده کرد، خوراکی که ترکیبی از غذاهای آسیایی، غربی، دیگر مزه ها و سبک ها خواهد بود.

علاوه بر اصول دنیوی بودن در این کشور، باید بدانید که این کشور میزبان تمامی افراد، با تمامی عقاید و مذاهب خواهد بود. باید بدانید که امکان یافتن مسجد در کنار معبد و در میان آسمان خراش های پر زرق و برق و رنگ ها ناممکن خواهد بود. باید بدانید که مناظر دیدنی بسیار زیبا، ایده های بسیار متنوع و مختلف، فرهنگ های چندگانه و جامعه ای یکپارچه و متحد در این کشور مشاهده خواهد شد، مواردی که موجب اهمیت و شهرت این کشور شده است.

در سال های اخیر این کشور با مجموعه ای از هنرها و فرهنگ های متنوع مواجه بوده است، همین امر موجب برگزاری جشن ها، دیدن کردن افراد از موزه ها و باغ های عمومی شده است. باید بدانید که علاوه بر امکانات تفریحی و سرگرمی بسیار، امور مالی و فعالیت های تجاری بسیار پررونق خواهد بود.

شهریه و هزینه های زندگی در سنگاپور

کشور سنگاپور از اقتصاد قوی و سطح کیفیت زندگی بسیار والایی برخوردار خواهد بود. سطح زندگی که با هزینه های زندگی بالا و شهریه دانشگاه زیاد در آسیا در آمیخته است. این بسیار حائز اهمیت است که بدانید که هزینه های زندگی در این کشور نسبت به دیگر مناطق هنوز هم مقرون به صرفه خواهد بود. متوسط هزینه های سالیانه حدود 14000 دلار – دلار سنگاپور ( 10000 دلار – دلار آمریکا ) خواهد بود، که باز هم بستگی به شهرت دانشگاه انتخابی و برنامه انتخابی شما خواهد داشت. خبر بسیار خوب اینکه بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی قادر به دریافت حمایت های مالی خواهند بود.

هزینه فعلی و سالانه شهریه دانشگاه ملی سنگاپور حدود 15900 دلار – دلار سنگاپور ( 11350 دلار – دلار آمریکا ) خواهد بود، این درحالیست که هزینه های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور حدود 50800 دلار – دلار سنگاپور ( 36250 دلار – دلار آمریکا ) خواهد بود.

هزینه های زندگی از دیگر مخارج بسیار مهم در این کشور خواهد بود. بجز هزینه منزل، بلیط و دیگر مخارج ضروری که شما ملزم به پرداخت آنان خواهید بود، باید بدانید که متوسط هزینه زندگی برای یکسال در این کشور حدود 10000 دلار – دلار سنگاپور ( 7150 دلار – دلار آمریکا ) خواهد بود.

درخواست دادن جهت پذیرش در دانشگاه سنگاپور

جهت تحصیل در سنگاپور به عنوان یک دانشجوی بین المللی، شما ملزم به ارائه درخواست خود به صورت مستقیم به دانشگاه انتخابی خواهید بود. در وحله اول شما ملزم به آگاهی یافتن در خصوص پورت تماس، بررسی مهلت، فرایند های درخواست، دیگر جزئیات، بازدید از وب سایت های معتبر و برقراری ارتباط با دفاتر بین المللی به صورت مستقیم جهت دریافت پاسخ های مورد نظر خواهید بود. ناگفته نماند که محدودیت هایی در طول دوره درخواست برای افراد در نظر گرفته خواهد شد، لذا برای کسب اطمینان بیشتر تمام جزئیات را مورد ارزیابی قرار دهید.

اخذ ویزای دانشجویی سنگاپور

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارند ملزم به اخذ ویزای دانشجویی خواهند بود. این ویزا از طریق تایید نامه ( که به عنوان اصل تایید و یا IPA شناخته می شود ) صادر خواهد شد، پس از آن در خواست شما می بایست مورد تایید دانشگاه مورد نظر واقع شود. باید بدانید که درخواست نامه موضوعیست که سطح صلاحیت شما را مورد سنجش قرار می دهد و برای مثال تمامی مهارت های زبانی شما را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد.

صدور این ویزا به معنای عدم نگرانی شما در خصوص در خواست ویزای دانشجویی و درخواست برای مهاجرت & بررسی اقتدار ( ICA ) خواهد بود. صدور این ویزا زودتر از دوماه و همزمان با شروع دوره های تحصیلی خواهد بود. باید بدانید که این امر از طریق درخواست دادن آنلاین & ثبت نام در سیستم که به عنوان SOLAR شناخته می شود امکان پذیر خواهد بود. پس از طی کردن تمامی این مراحل شما قادر به اخذ پذیرش از سمت موسسه انتخابی خواهید بود.

درخواست به صورت آنلاین جهت اخذ ویزای دانشجویی، به معنای بررسی جزئیات ثبت نام موسسه انتخابی، تکمیل و ارسال فرم 16 ویزا SOLAR خواهد بود. این نکته بسیار مهم را به خاطر داشته باشید که این امر به پاسپورتی معتبر، ارائه آدرس دانشگاه، آدرس ایمیل و عکس جدید نیاز خواهد داشت.

پس از طی کردن تمامی این مراحل و به محض رسیدن به کشور مورد نظر، شما ملزم به ملاقات با ICA و ارائه کارت سوار و پیاده شدن برای ورود به سنگاپور، ارائه عکس پاسپورت در اندازه ای تعیین شده، چاپ امضاء، تکمیل فرم 16 ویزا، ارائه یک کپی از تایید نامه و ارائه گزارش پزشکی اخیر در شکلی صحیح خواهید بود. باید بدانید که جهت اخذ ویزای دانشجویی ، کپی امضاء و فرم وضعیت دانشجو میبایست عرضه گردد. جهت ارسال درخواست شما مستلزم پرداخت 30 دلار – دلار سنگاپور ( 22 دلار – دلار آمریکا ) و پس از صدور ویزا ملزم به پرداخت 60 دلار – دلار سنگاپور ( 43 دلار – دلار آمریکا ) خواهید بود.

شرایط کار دانشجویی در سنگاپور ؛  با در دست داشتن ویزای دانشجویی سنگاپور شما قادر به کار کردن در تعطیلات ( به صورت پاره وقت ) و یا 16 ساعت کارکردن در طول یک هفته ( در طول ترم ) خواهید بود.

کشور سنگاپور علی رغم مساحت کمی که دارد می تواند یک مکان خوب برای زندگی و ادامه تحصیل باشد. این کشور سرمایه گذاری های زیادی را در بخش آموزش و تحصیلات انجام داده است و به همین دلیل دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در سطح بالایی قرار دارند. موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) با اطلاع از تمامی روش های مهاجرتی می تواند شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور را برای شما عزیزان فراهم کند. دانشگاه های سنگاپور برای پذیرش، استانداردهای بالایی دارند، افرادی که مهارت زبان انگلیسی خوبی نداشته باشند، پذیرفته نخواهند شد.

شرایط مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

کشور سنگاپور دارای یکی از بهترین سیستم های آموزشی است. با تحصیل در سنگاپور آینده شغلی شما تضمین خواهد شد. در حال حاضر سنگاپور با تمرکز بر آموزش نوآورانه، ستاره ای درخشان در آموزش عالی بین المللی است. تحصیل در این کشور فرصتی برای اخذ مدرک معتبر در سراسر دنیا با هزینه های مقرون به صرفه فراهم می شود. همچنین به دلیل وجود امکانات و محیط آموزشی مناسب، دانشگاه ها و کالج های سنگاپور جز بهترین های دنیا هستند.

سنگاپور مرکز آموزش عالی با دانشگاه ها و کالج های با کیفیت در سطح جهانی است که در سیستم های اصلی رنکینگ دانشگاه ها به خوبی نمایان شده اند. نه تنها رتبه دانشگاه ها بسیار بالاست بلکه خود کشور سنگاپور نیز شهرت جهانی دارد. بهترین دانشگاه کشور، دانشگاه تکنولوژی نانیانگ (Nan yang Technological University) نه تنها دارای بهترین رتبه در کشور و آسیاست بلکه طبق رنکینگ جهانی Q.S 2018 این دانشگاه رتبه 11 ام را به خود اختصاص داده است. دانشگاه ملی سنگاپور (National University of Singapore) نیز رتبه 15 ام را به خود اختصاص داده است.

سیستم آموزش عالی سنگاپور برنامه های متنوع و گسترده ای در مقاطع مختلف ارائه می دهد. انواع مختلف دانشگاه از جمله دانشگاه عمومی، دانشگاه خصوصی، موسسات پلی تکنیک، موسسات آموزش فنی، دانشگاه خارجی و دانشکده هنر در سنگاپور وجود دارد. دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در سنگاپور را دارند، باید بدانند که با وجود 4 زبان رسمی، زبان آموزش در این کشور انگلیسی می باشد.

دانشگاه های سنگاپور برای پذیرش، استانداردهای بالایی به خصوص در زمینه زبان انگلیسی دارند. افرادی که مهارت زبان انگلیسی خوبی نداشته باشند، پذیرفته نخواهند شد. هر دانشگاه برای دانشجویان بین المللی غیر انگلیسی زبان، نمرات آزمون IELTS / TOEFL مشخصی را در نظر گرفته اند.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور

دانشجویان بین المللی برای تحصیل در سنگاپور باید به طور مستقیم به دانشگاه مورد نظر خود درخواست دهند. بنابراین اولین گام ، اطلاع از تاریخ های درخواست، روند درخواست و سایر جزئیات دیگر است. برای آگاهی از این قبیل اطلاعات می توانید به سایت رسمی دانشگاه مورد نظر مراجعه و یا با دفتر بین المللی به طور مستقیم در تماس باشید.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های سنگاپور

ممکن است محدودیت هایی بر تعداد دوره هایی که می توانید درخواست دهید وجود داشته باشد، بنابراین لازم است از تمام این اطلاعات آگاهی پیدا کنید. پیش از درخواست از دوره های مقدماتی، آزمون ورودی دانشگاه، شهریه و سایر هزینه ها، مصاحبه و تاریخ آزمون ها اطلاعات کسب کنید. مدارک مورد نیاز برای درخواست به دانشگاه های سنگاپور :

 • کپی مدرک دبیرستان
 • کپی رونوشت های آزمون ها . به عنوان مثال رونوشت 11 ساله دبیرستان / SPM/ IGCSE
 • کپی نمرات سایر آزمون ها مانند IELTS/ TOEFL/ C1 Advanced/SAT ,SAT Subjects/ AP/ ACT
 • کپی پاسپورت ، گواهی تولد، کارت شناسایی
 • کپی گواهی های استعدادهای خاص و یا دست یافته های منحصر به فرد در فعالیت های درسی و رقابت ها (در صورت وجود) مانند مدال المپیاد علوم بین المللی،جوایز برتر ملی، رتبه عالی در آزمون ورودی دانشگاه های برتر
 • کپی گواهی پزشکی، در صورت وجود بیماری سخت و یا معلولیت (در صورت وجود)
 • کپی سوابق کیفری (در صورت وجود)

شرایط اخذ ویزای دانشجویی سنگاپور جهت مهاجرت تحصیلی

دانشجویان برای تحصیل در سنگاپور به پاس تحصیلی نیاز دارند. برخی از دانشجویان برای ورود به کشور علاوه بر پاس به ویزای تحصیلی نیز احتیاج دارند. زمانی که در دانشگاه درخواستی، پذیرفته شدید، دانشگاه برای ویزای تحصیلی سنگاپور شما درخواست خواهد داد. با این حال شما باید برای پاس تحصیلی به اداره مهاجرت و ایست بازرسی (ICA) از طریق سیستم ثبت نام و درخواست آنلاین پاس تحصیلی (SOLAR) دو ماه پیش از شروع دوره دانشگاه درخواست دهید. پس از پذیرش در دانشگاه می توانید به سیستم SOLAR دسترسی پیدا کنید و مدارک زیر را ارسال نمایید :

 • ای فرم 16
 • اطلاعات پاسپورت
 • آدرس دانشگاه
 • آدرس ایمیل
 • یک قطعه عکس در سایز عکس پاسپورت

پس از ورود به سنگاپور ، باید برای دریافت پاس تحصیلی به ICA مراجعه و مبلغ60 دلار را پرداخت کنید. پروسه درخواست پاس تحصیلی برای دانشجویانی است که به ویزا نیاز دارند با دانشجویانی که به ویزا نیاز ندارند، مشابه است. با این تفاوت که شما به ویزا نیاز دارید و باید فرم درخواست پاس تحصیلی را در کشور خود تکمیل کنید. دانشجویانی که برای ورود به سنگاپور به ویزا نیاز ندارند می توانند پس از ورود به سنگاپور برای پاس تحصیلی درخواست دهند. توجه داشته باشید که دانشجویان از برخی کشور ها برای ورود به سنگاپور به ویزا نیاز دارند.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در سنگاپور

گزینه های کاری زیادی برای افرادی که به تازگی مدرک تحصیلی خود را در سنگاپور اتخاذ کرده اند، وجود دارد. گرچه پیدا کردن شغل در سنگاپور ساده نیست، اما این کشور به دنبال خارجیانی با استعدادهای درخشان در زمینه های مختلف می باشد. دانشجویانی که پس از فارغ التحصیلی به دنبال کار هستند ،باید برای دریافت پاس معتبر( مجوز کار) اقدام کنند تا بتوانند در کار مورد نظر استخدام شوند. دو دسته اصلی شغلی پس از فارغ التحصیلی برای دانشجویان بین المللی وجود دارد :

 • کارکنان حرفه ای
 • کارکنان ماهر و نیمه ماهر

مشاغل/ کارکنان حرفه ای : این دسته به سه زیر گروه تقسیم می شود:

 • پاس استخدام(employment pass)
 • پاس ورود (enter pass)
 • پاس شخصی استخدام (personalized employment pass)

پاس استخدام(employment pass): یکی از محبوب ترین روش های کار پس از تحصیل در سنگاپور می باشد. این پاس برای تمام دانشجویان از ملیت های مختلف موجود می باشد و تنها مخصوص داوطلبان واجد شرایط می باشد. شرایط : افراد برای واجد شرایط بودن پاس استخدام باید :

 • پیشنهاد شغلی از طرف یک موسسه در سنگاپور داشته باشند .
 • در رشته های تخصصی، مدیریت و یا اجرایی کار کرده باشند.
 • حداقل حقوق پیشنهادی 3300 دلار باشد. ( از 1 ژانویه این مبلغ افزایش یافته و به 3600 دلار رسیده است.) در حقیقت افراد با صلاحیت تر ، حقوق بیشتری دریافت خواهند کرد.
 • دست یافته های آموزشی و تحصیلی خوبی داشته باشند.

درخواست برای پاس استخدام بر اساس شایستگی هر فرد و با توجه به رنکینگ های کشوری و جهانی و استانداردهای ثبت نام سنجیده می شود. در نتیجه دانشجویان از دانشگاه های برتر سنگاپور نسبت به دانشجویان از دانشگاه های معمولی در اولویت قرار دارند. همچنین هیچ تضمینی وجود ندارد که افراد با مدرک تحصیلی قابل قبول، واجد شرایط این پاس باشند، بر عکس این قضیه نیز امکان پذیر است. ممکن است داوطلبانی که دارای مدرک تحصیلی قابل قبولی نباشند، درخواست کار پس از تحصیل آنها تایید شود.

شرایط اقامت و کار پس از تحصیل در سنگاپور

نحوه درخواست پاس استخدام، متقاضیان نمی توانند شخصا برای این پاس درخواست دهند، بلکه کارفرما یا آژانس کاریابی می تواند از جانب متقاضیان درخواست دهد. پاس ورود (enter pass):اگر کسی تمایل به کار کردن برای شخص ثالث نداشته باشد و بخواهد بیزنس خود را در سنگاپور راه اندازی کند ، باید برای پاس ورود درخواست دهد. شرایط:

 • متقاضی باید بیزنس خود را در اداره accounting and corporate regulatory ثبت کند.
 • حداقل سرمایه مورد نیاز 50000 دلار است.
 • متقاضی باید صاحب حداقل 30 % از سهام شرکت باشد.

پاس شخصی استخدام (personalized employment pass): این نوع پیشرفته پاس استخدام است. این پاس مشاغل بیشتری را در بر می گیرد. به علاوه معیارهای لازم برای این پاس برای دانشجویان بین المللی این است که ابتدا برای پاس استخدام درخواست دهند ، سپس می توانند با پاس شخصی استخدام کار کنند. برای واجد شرایط بودن کار پس از تحصیل با این پاس، متقاضی باید دارای پاس استخدام با حداقل حقوق ثابت ماهانه 12000 دلار باشد.

علاوه بر مجوزهای کار ذکر شده ، مجوزهای دیگری نیز وجود دارد که دانشجویان بین المللی پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های سنگاپور با آن مجوز ها می توانند کار کنند. برای واجد شرایط بودن این گونه مجوزها، درآمد ماهانه متقاضی باید حداقل 2200 دلار باشد. این مجوز برای کارهای در سطح متوسط مانند تکنیسین مناسب می باشد. این نوع مجوزها برای ملیت های مختلف موجود می باشد.

هزینه های مهاجرت تحصیلی به سنگاپور

یکی از نگرانی های اصلی ای که دانشجویان هنگام تصمیم در مورد ادامه ی تحصیل در خارج از کشور در ذهن دارند مخارج و شهریه هایی است که باید هزینه ی آن را متحمل شوند. در پایین جدولی از شهریه های تخمینی برای هر دوره آورده شده است تا به برنامه ریزی بودجه ی شما پیش از تصمیم به ادامه ی تحصیل در سنگاپور کمک نماید. مقطع تحصیلی شهریه ی سالانه بر مبنای دلار آمریکا:

 • پایه/پیش دانشگاهی 8500 – 12800
 • دیپلم 4000 – 13000
 • لیسانس 22000 – 43000
 • کارشناسی ارشد 3000 – 50000 (دوره های غیر پزشکی)
 • 50000 – 90000 (دوره های پزشکی)
 • 22000 – 35500 (دوره های غیر پزشکی)
 • 35500 – 65000 (دوره های پزشکی)

سنگاپور از دلار سنگاپور (SGD) به عنوان ارز رایج خود استفاده می کند. برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های بسیاری نیز وجود دارد. برخی از این کمک هزینه ها توسط وزارت تحصیلات سنگاپور تامین می شوند و برخی دیگر هم توسط موسسات خصوصی. موسسات دولتی عموما نسبت به موسسات خصوصی شهریه ی کمتری را طلب می کنند. دانشجویان بین المللی همچنین باید هزینه های زندگی شان را هم مد نظر داشته باشند.

یک دانشجوی بین المللی در سنگاپور به طور متوسط ماهانه بین 750 تا 2000 دلار را صرف هزینه های زندگی اش می نماید. البته این ارقام بسته به سبک زندگی و دوره ی تحصیلی افراد متغیر است. شما می توانید در طول ترم تحصیلی حداکثر به میزان 16 ساعت در هفته کار کنید و در تعطیلات هم به صورت تمام وقت می توانید مشغول به کار باشید. اگر قصد داشته باشید که جایی مشغول به کار شوید ابتدا باید تاییدیه ی موسسه ی خود را دریافت کرده باشید. هزینه های ماهانه بر حسب دلار:

 • اسکان: 200 تا 700 دلار، هزینه ها بسته به منطقه ی جغرافیایی، نوع محل اقامت، امکانات ارائه شده و تعداد افراد سهیم در پرداخت اجاره، متغیر است.
 • قبوض (شامل آب و برق) 40 تا 100 دلار، در صورت اقامت در هاستل این موارد حذف می شود.
 • غذا: با احتساب 10 تا 15 دلار در هر روز برای سه وعده ی غذایی، 300 تا 450 دلار در ماه
 • حمل و نقل: 50 دلار در ماه که به مسافت و نوع وسیله ی مورد استفاده وابسته است.

نکته: دانشجویان تمام وقت می توانند از امتیاز سفر رایگان با MRT و اتوبوس های شهری استفاده نمایند. هزینه ی ارتباطات: 50 دلار که با شکل استفاده و بسته های تشویقی موجود برای خدمات تلفن، خدمات موبایل و خدمات دسترسی به اینترنت، متغیر خواهد بود. اطلاعات تکمیلی را می توانید از مشاورین موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) بخواهید.

حمایت های مالی جهت تحصیل در سنگاپور

دانشجویان بین المللی و بومی قادر به دادن درخواست به وزارت آموزش و پرورش جهت دریافت حمایت های مالی برای پرداخت شهریه خواهند بود. گاهی اوقات این امر تقبل کردن تمامی مخارج دانشگاه را در بر خواهد گرفت. جهت دریافت این مزیت، دانشجویان بین المللی ملزم به امضای قرارداد جهت کار کردن در سنگاپور به مدت سه سال پس از اخذ مدرک تحصیلی خود خواهند بود. این درحالی است که دانشگاه منتخب ملزم به تضمین در اختیار دادن تمامی خدمات آموزشی خواهد بود. ناگفته نماند که این مدت زمان برای دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی طولانی تر ( 5 تا 6 سال ) خواهد بود.

سوالات متداول درباره تحصیل در سنگاپور

 

زبان تحصیل در کشور سنگاپور چیست؟

زبان رسمی مدارس و دانشگاه های سنگاپور انگلیسی است؛ اما زبان های تامیل-مالایی و کانتونی نیز در سنگاپور رایج است.

برای اخذ ویزای تحصیلی سنگاپور چه باید کرد؟

برای دریافت ویزای سنگاپور باید برای شرکت در دوره های تحصیلی دانشگاه های این کشور، درخواست ارسال نمایید. در صورت تایید درخواستتان، از طرف دانشگاه برای شما ویزای تحصیلی صادر می گردد.

پروسه دریافت ویزای تحصیلی سنگاپور چه مدت طول می کشد؟

پروسه دریافت پذیرش و ویزای تحصیلی سنگاپور حدود 2-3 ماه به طول می انجامد.

برای دریافت پذیرش دانشگاه های سنگاپور باید چه اقدامی انجام دهیم؟

برای دریافت پذیرش از دانشگاه های سنگاپور باید مدارک خواسته شده را برای دانشگاه ارسال نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با لیست مدارک و تمامی مراحلی که باید انجام دهید می توانید به سایت دانشگاه مورد نظر مراجعه نمایید.

هزینه تحصیل در سنگاپور چقدر است؟

هزینه تحصیل در سنگاپور بستگی به رشته تحصیلی و دانشگاه مورد نظر دارد. به طور معمول هزینه تحصیل در سنگاپور حدود 15 هزار دلار سنگاپور می باشد. 

هزینه زندگی در سنگاپور چقدر است؟

هزینه زندگی در سنگاپور بسته به شهر انتخابی و سبک زندگی متقاضی دارد. هزینه زندگی دانشجویی در سنگاپور سالانه حدود 10 هزار دلار سنگاپور می باشد.

دانشجویان بین المللی در سنگاپور می توانند بورسیه تحصیلی دریافت نمایند؟

بله، امکان دریافت بورسیه تحصیلی در سنگاپور برای دانشجویان بومی و بین المللی وجود دارد. دریافت بورسیه در سنگاپور ملزم به این امر است که متقاضی پس از فارغ التحصیلی به مدت 3 سال برای شرکتی که هزینه های تحصیل را متقبل شده است، کار کند.

آیا پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های سنگاپور می توان در این کشور ماند؟

فارغ التحصیلان می توانند پس از اتمام تحصیلات خود، در صورت یافتن کار در این کشور بمانند.

مزایای تحصیل در سنگاپور چیست؟

مزایای تحصیل در سنگاپور عبارتست از:

 • کیفیت زندگی خوب در سنگاپور
 • سطح بهداشتی بالا در این کشور
 • کشوری ایمن
 • سیستم آموزشی خوب
 • حمل و نقل مناسب در سنگاپور

آیا دانشجویان در سنگاپور اجازه کار دارند؟

دانشجویان بین الملل در سنگاپور حین تحصیل میتوانند 16 ساعت در هفته کار کنند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد چه مدارکی باید ارائه دهیم؟

مدارک مورد نیاز از موسسه به موسسه دیگر متفاوت است. برای تحصیل کارشناسی در سنگاپور به طور کلی باید مدرک تحصیلی سابق خود، ریزنمرات، مدرک هویتی، سوء سابقه و آزمایش پزشکی را ارائه دهید.

جهت کسب اطلاعات راجع به شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو به سنگاپور و اخذ ویزای تحصیلی به صورت تضمینی در این کشور علاقه مندان تحصیل در سنگاپور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریز نمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی- مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در شهر شیراز از موسسات اعزام دانشجو با نام ثبت شده ساختار پژوهش امید به راحتی و در کمترین زمان ویزای تحصیلی کشور سنگاپور را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در سنگاپور بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *