کشور استرالیا واقع در نیمکره جنوبی یکی از مهاجر پذیرترین و زیباترین کشورهای جهان می باشد. کشور استرالیا به دلیل انگلیسی زبان بودن و داشتن معتبرترین و پیشرفته ترین دانشگاه ها ، افراد زیادی در سراسر دنیا متقاضی مهاجرت به این کشور و ادامه تحصیل در استرالیا می باشند. همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز با همکاری وکیل مهاجرت استرالیا در کمترین زمان و به صورت تضمینی قادر به اخذ ویزای تحصیلی کشور استرالیا برای متقاضیان عزیز می باشند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اعزام دانشجو و تحصیل در استرالیا در زمینه مهاجرت به این کشور و اخذ اقامت استرالیا می توانید با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

کشور استرالیا یکی از کشور های مهاجرپذیر می باشد و از جمله بهترین کشور ها برای مهاجرت می باشد، شرایط تحصیل در استرالیا طوری است که بنا به دلایلی برای بسیاری افراد اقدام از طریق تحصیل راه مناسب تری نسبت به ویزا دائم کار ، مهارت یا تخصص استرالیا و یا اسکیل ورکر skilled worker و یا روش های مثل ثبت شرکت در این کشور و یا سرمایه گذاری در استرالیا می باشد. روش کلی این است که شخص در ابتدا باید پذیرش تحصیلی از دانشگاه های این کشور اخذ کند، سپس مراحل مربوط به شرایط اخذ ویزای تحصیلی استرالیا را از طریق سفارت استرالیا طی کند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در استرالیا

تحصیل در استرالیا با توجه به تدریس به زبان انگلیسی و همچنین رتبه بندی خوب دانشگاه های این کشور مورد تقاضای بسیاری می باشد، شرایط اخذ بورسیه در استرالیا جهت تحصیل رایگان در استرالیا وجود دارد ولی معمولاً در مقطع دکترا ارائه می شود. استرلیا شرایط خاصی برای تحصیل افراد زیر 18 سال مهیا کرده است و طبق این برنامه زمانی که خانواده ای فرزند زیر 18 سال خود را در جهت تحصیل به استرالیا اعزام کند، امکان همراهی والدین نیز وجود دارد، یعنی در صورتی که فرزند زیر 18 سال جهت تحصیل در استرالیا اقدام کند، والدین نیز می توانند به عنوان همراه به استرالیا مهاجرت کنند، البته در بعضی موارد فقط یکی از والدین اجازه ی ورود به خاک استرالیا را دارد. در این روش در واقع شخص اخذ اقامت از طریق تحصیل در استرالیا را انتخاب نموده و می تواند پس از پیدا کردن کار می تواند نسبت به اخذ ویزای کار استرالیا و در نتیجه اخذ اقامات از طریق کار اقدام کند. شایان ذکر است اخذ تابعیت از طریق تولد فرزند در استرالیا از نوع خاک می باشد.

تحصیل در استرالیا

تحصیل در مقطع دبستان و دبیرستان های استرالیا

تحصیل در استرالیا تا سن 15 سالگی اجباری می باشد و شامل مقاطع ابتدایی و دبیرستان می شود. مدارس در استرالیا به دو شکل خصوصی و دولتی می باشد. شروع سال تحصیلی استرالیا در ماه ژانویه می باشد. مقطع ابتدایی در کشور استرالیا 6 تا7 سال به طول می انجامد و در این دوره به دانش آموزان دروس تربیت بدنی، ریاضی، هنر، زبان انگلیسی، بهداشت، جامعه و فناوری آموزش داده می شود.

مقطع دبیرستان در مدارس کشور استرالیا حدود 5 تا 6 سال به طول می انجامد. البته این مقطع در برخی قلمروهای خاص یا در ایالت تاسمانیا 4 سال به طول می انجامد. در مقطع دبیرستان شرکت در کلاس های ریاضی، زبان انگلیسی و علوم برای همه ی دانش آموزان به صورت اجباری می باشد. اما دروسی چون تاریخ ، علوم فنی، کامپیوتر ، هنر و … به صورت اختیاری است و در 2 سال آخر دانش آموزان در رشته مورد علاقه خود ادامه تحصیل در استرالیا می دهند.

دانش آموزانی که خواهان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا هستند میبایست دوره پیش دانشگاهی را سپری کنند. دانش آموزان در دوره پیش دانشگاهی شناخت بهتری از دانشگاه های استرالیا پیدا می کنند و می توانند در انتخاب دانشگاه بهترین تصمیم را بگیرند. تمامی کالج های استرالیا دارای امکانات خارجی با امکانات کامل برای دانش آموزان خارجی می باشد. شهریه دوره پیش دانشگاهی حدود 18000 تا 30000 دلار در سال است و هزینه زندگی حدود 18000 دلار در سال می باشد.

دانشگاه های استرالیا از قوی ترین و پیشرفته ترین دانشگاه های دنیا می باشند که 38 دانشگاه آن دولتی و تنها 2 دانشگاه خصوصی دارد. سال تحصیلی در دانشگاه های استرالیا از اواخر فوریه شروع شده و تا آخر نوامبر ادامه دارد و شامل 2 ترم می شود البته دانشجویانی که تمایل دارند دوره تحصیل دانشگاهی آنها کوتاه تر شود می توانند در کلاس های ترم تابستانه شرکت کنند.

زبان تدریس در دانشگاه های استرالیا انگلیسی می باشد، از این رو متقاضیان ادامه تحصیل در دانشگاه های استرالیا می بایست حداقل مدرک زبان آیلتس 6.5 را داشته باشند. البته آن دسته از متقاضیانی که مدرک زبان ندارند می توانند با شرکت در کلاس های آموزشی زبان موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در شهر شیراز در کمترین زمان و به صورت تضمینی مدرک زبان خود را دریافت نمایند.

دانشگاه های عالی و معتبر در استرالیا بسیار زیاد است اما در بین همه آنها 8 دانشگاه برتر وجود دارد که تشکیل یک گروه داده اند و به گروه هشت نامگذاری شده است. اخذ پذیرش در دانشگاه های گروه هشت بسیار مشکل است. یکی از شرایط پذیرش در دانشگاه های گروه هشت گذراندن مقطع پیش دانشگاهی در همان دانشگاه می باشد. دانشگاه های گروه هشت عبارتند از: دانشگاه ملبورن ، دانشگاه آدلاید ، دانشگاه نیو ساوت ویلز ، دانشگاه کوئینزلند ، دانشگاه وسترن و دانشگاه موناش.

همکاران و وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر قادر به اخذ ویزای تحصیلی از دانشگاه های ممتاز استرالیا برای متقاضیان عزیز می باشند.

مهاجرت به استرالیا از طریق تحصیل

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی استرالیا

مقطع لیسانس در دانشگاه های استرالیا 3 سال به طول می انجامد و دانشجویان در این مقطع میبایست 144 واحد درسی را پاس کنند. البته دانشجویان ممتاز میتوانند مقطع لیسانس در دوره honors استرالیا شرکت کنند که مقطع لیسانس 4 سال به طول می انجامد و معادل سال اول مقطع فوق لیسانس است که در این صورت دوره فوق لیسانس آنها 1 ساله میشود. در دوره honors دانشجویان میبایست 24 واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل بدهند.

شهریه دانشگاه ها در مقطع لیسانس با توجه به نوع دانشگاه و رشته متفاوت است. به طور مثال برای رشته هایی نظیر : حقوق ، هنر ، اقتصاد و … شهریه سالانه حدود 15000 تا 30000 دلار است و برای رشته هایی مثل : پزشکی ، مهندسی ، علوم پایه و … که نیاز به کار کارگاهی و آزمایشگاهی دارند ، شهریه سالانه حدود 22000 تا 55000 دلار میباشد. البته این هزینه برای دانشگاه های ممتاز است و دانشگاه های با شهریه حدود 12000 تا 15000 دلار سالانه نیز وجود دارند..

دانشجویان در مقطع لیسانس در استرالیا می توانند 10 ساعت در هفته را کار کنند و حقوقی حدود 130 تا 150 یورو در هفته دریافت کنند که این مبلغ میتواند بخشی از هزینه های مربوط به تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش بدهد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد استرالیا

ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های استرالیا به دو صورت شرکت در کلاس درس همراه با ارائه پایان نامه یا تنها شرکت در کلاس های درس و یا انجام تحقیق امکان پذیر است. دانجویانی که ادامه تحصیل به روش شرکت در کلاس های درس و ارائه پایان نامه را انتخاب می کنند ، می بایست 24 واحد درسی را پاس کنند و یک پایان نامه نیز تحویل بدهند و دانشجویانی که ادامه تحصیل به روش ارائه تحقیق و پژوهش را انتخاب می کنند ، میبایست در طول یک سال روی موضوعی که دانشگاه آن را تایید کرده کار کند و به صورت یک پایان نامه تحویل دهد.

اما دانشجویانی که تنها شرکت در کلاس های درس را انتخاب می کنند باید 48 واحد درسی را در یک سال پاس کنند و در امتحانات پایان دوره نیز شرکت کنند و با کسب نمره قبولی ، مدرک خود را دریافت کنند. البته لازم به ذکر است که این دستع از دانشجویان ، نمیتوانند مستقیما وارد مقطع دکتری شوند. زیرا یکی از شرایط ورود به مقطع دکتری ، ارائه پایان نامه در مقطع فوق لیسانس می باشد.

دانشجویان در مقطع فوق لیسانس دانشگاه های استرالیا میتوانند 20 ساعت در هفته کار کنند و مبلغی حدود 300 دلار حقوق بگیرند.که این مبلغ می تواند بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را پوشش دهد.

تحصیل در مقطع دکترا یا PHD استرالیا

مقطع دکتری در داشنگاه های استرالیا از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است و مدرک آن بسیار عالی می باشد. گذراندن این مقطع در کشور استرالیا حدود 3 تا 4 سال به طول می انجامد و دانشجویان میبایست یک پروژه نیز به دانشگاه تحویل دهند. شهریه سالانه در مقطع دکتری حدود 18000 تا 30000 دلار می باشد. البته این هزینه با توجه به دانشگاه متغیر است. و دانشگاه هایی با هزینه های کمتر نیز وجود دارد. هزینه زندگی دانشجویی در سال 18000 دلار می باشد . دانشجویان در این مقطع می توانند 30 ساعت در هفته کار کنند و حقوقی حدود 450 دلار نیز دریافت کنند ، که این مبلغ میتواند قسمت زیادی از هزینه های تحصیلی و زندگی دانشجو را تامین کند.

تحصیل در استرالیا بدون مدرک زبان

کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که بخاطر دانشگاه های معروفش شهرت خاصی دارد. تحصیل در استرالیا بهترین راه برای تجربه ی جدیدی از زندگی است و با این کار میتوان مهارتهای خود را ارتقا داد. برای اینکه در این کشور بتوانید تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی بگیرید.

بیشترین امار سرمایه گذاری کشور بر روی سیستم آموزشی و تحصیلی بوده است و حتی برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های درسی نیز درنظر گرفته شده است: اگر بخواهید در دانشگاه این کشور درس بخوانید باید در امتحان ورودی شرکت کنید تا نامه ی پذیرش از رئیس دانشگاه دریافت کنید. اما برای پذیرش باید بدانید که چون سیستم آموزشی کشور بسیار پیشرفته و با کیفیت است، زبان و دانش خود را قوی کنید. برای دانشجویان بین المللی که میخواهند در هر دانشگاهی خارج از کشور درس بخوانند معمولا مدرک آیلتس یا تافل در نظر گرفته می شود که شرط لازم برای پذیرش است. اما در کشور استرالیا برای چنین دانشجویانی فرصت تحصیل بدون نیاز به مدرک زبان را گذاشته است تا به راحتی بتوانند به تحصیل ادامه دهند.

9 دانشگاه استرالیا که بدون مدرک زبان پذیرش می دهند

 1. دانشگاه ویکتوریا: تحصیل بدون مدرک زبان به شرطی که دوره ی تحصیلی ماقبل خود را به زبان انگلیسی سپری کرده باشید.
 2. دانشگاه صنعتی سوئین برن: در صورتی که دوره ی آموزش زبان انگلیسی را در کشور خود یا در مرکز آموزش زبان انگلیسی سوئین برن سپری کرده باشید نیازی به مدرک آیلتس یا تافل ندارید.
 3. دانشگاه کوئینزلند: در صورتی که دوره ی زبان انگلیسی را تمام وقت گذرانده باشید مدرک آیلتس یا تافل نیاز نیست.
 4. دانشگاه ادلاید: در صورتی که دوره ی زبان انگلیسی را قبل از ورود به دانشگاه در یک موسسه سپری کنید مدرک آیلتس یا تافل نمیخواهید
 5. دانشگاه نیو سات ولز استرالیا: برای دانشجویانی که مدرک آیلتس ندارند پذیرش صورت می گیرد.
 6. دانشگاه جنوبی کوئینزلند: در صورتی که در راهنمایی یا دبیرستان دوره ی درسی را به زبان انگلیسی سپری کرده باشید مدرک آیلتس یا تافل نمی خواهد.
 7. دانشگاه باند: در صورتی که در راهنمایی یا دبیرستان دوره ی درسی را به زبان انگلیسی سپری کرده باشید نیازی به مدرک زبان ندارید.
 8. دانشگاه استرالیای جنوبی: اگر مدرک های دیگری غیر از آیلتس یا تافل همانند آزمون پیرسون برای زبان انگلیسی یا آزمون ارزیابی زبان انگلیسی کمبریج داشته باشید پذیرش می شوید.
 9. دانشگاه مک کوئری: برای دانشجویانی که مدرک آیلتس ندارند پذیرش صورت می گیرد.

کالج ها و دانشگاه های معتبر استرالیا

 • Bond University
 • Central Queensland University
 • Charles Darwin University
 • Charles Sturt University
 • Curtin University
 • Deakin University
 • Edith Cowan University
 • Federation University Australia
 • Flinders University
 • Griffith University
 • James Cook University
 • La Trobe University
 • Macquarie University
 • Queensland University of Technology
 • RMIT University
 • Southern Cross University
 • Swinburne University of Technology
 • The Australian National University
 • The University of Adelaide
 • The University of Melbourne
 • The University of New South Wales
 • The University of Newcastle
 • The University of Notre Dame Australia
 • The University of Queensland
 • The University of Sydney
 • The University of Western Australia
 • Torrens University Australia
 • University of Canberra
 • University of New England, Australia
 • University of South Australia
 • University of Southern Queensland

هزینه تحصیل در استرالیا

کشور استرالیا از جمله کشورهایی است که توسط اقیانوس هند و اطلس محاصره شده است و بخاطر دانشگاه های معروفش شهرت خاصی دارد. تحصیل در استرالیا بهترین راه برای تجربه ی جدیدی از زندگی است و با این کار میتوان مهارتهای خود را ارتقا داد. کشور استرالیا دانشگاه های جهانی شده، دانشکده های فنی حرفه ای و موسسه های زبان برای تدریس دارد تا از دانشجویانی که از سراسر دنیا می آیند حمایت کند. برای اینکه در این کشور بتوانید تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی بگیرید.

بیشترین امار سرمایه گذاری کشور بر روی سیستم آموزشی و تحصیلی بوده است و حتی برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های درسی نیز درنظر گرفته شده است: اگر بخواهید در دانشگاه این کشور درس بخوانید باید در امتحان ورودی شرکت کنید تا نامه ی پذیرش از رئیس دانشگاه دریافت کنید. اما برای پذیرش باید بدانید که چون سیستم آموزشی کشور بسیار پیشرفته و با کیفیت است، زبان و دانش خود را قوی کنید.

شرط لازم برای پذیرش در دانشگاه ها، نام نویسی است اما قبل از آن باید به فکر هزینه های تحصیلی، زندگی و شهریه ی دانشگاه باشید. کشور استرالیا هزینه های بالایی را برای دانشجویان در نظر گرفته است. هزینه ی تحصیلی در دانشگاه های استرالیا برای مقطع لیسانس در حدود 30840 دلار استرالیا یا معادل 22170 دلار آمریکا می شود. برای مقطع فوق لیسانس در حدود 20000 دلار استرالیا یا 14000 دلار آمریکا تا 37000 دلار استرالیا یا 26600 دلار آمریکا باید هزینه کنید. برای مقطع دکترا در حدود 14000 دلار استرالیا یا 10060 دلار آمریکا تا 37000 دلار استرالیا یا 26600 دلار آمریکا باید هزینه شود.

با این هزینه می توانید شهریه ی دانشگاه را هر ترم بپردازید. با توجه به دروسی که در هر ترم تحصیلی اخذ می کنید هزینه ها متفاوت می شود و حتی با توجه به نوع قرارداد کشور خودتان با کشور استرالیا، ممکن است هزینه ی درسی خیلی افزایش یا کاهش پیدا کند. هزینه ی دیگری که باید در نظر بگیرید هزینه ی سرویس خدمات رسانی به دانشجویان است که در حدود 298 دلار استرالیا یا 214 دلار آمریکا شارژ می شود. در صورتی که بتوانید بورسیه ی تحصیلی بگیرید در حدود 18500 دلار استرالیا برای مقطع لیسانس و فوق لیسانس کمک هزینه ی تحصیلی می گیرید و برای مقطع دکترا در حدود 131000 دلار استرالیا می شود.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

بورسیه تحصیلی استرالیا اغلب برای مقاطع فوق لیسانس و دکتری ارائه می شود. و آن دسته از دانشجویانی که نمرات عالی تحصیلی و مقالات ISI و مدرک زبان ایلتس 7 داشته باشند ، شانس بیشتری جهت اخذ بورسیه دارند.

البته بورسیه به این معنی نیست که تمام هزینه های تحصیلی دانشجو کسر میشود ، بلکه قسمتی از هزینه های زندگی و تحصیلی دانشجو پرداخت میگردد.

خوابگاه های دانشجویی در اغلب دانشگاه ها قرار دارد و دارای تمامی امکانات رفاهی از جمله : سالن ورزش ، غذا ، کامپیوتر ، اینترنت و غیره می باشد . هزینه این خوابگاه ها با توجه به امکانات خوابگاهی متغیر است و حدود 80 تا 250 دلار به ازای هر هفته می باشد.

بورسیه تحصیلی در استرالیا

شرایط تحصیل در استرالیا رایگان

تحصیل در استرالیا بهترین راه برای تجربه ی جدیدی از زندگی است و با این کار میتوان مهارتهای خود را ارتقا داد. برای اینکه در این کشور بتوانید تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی یا بورسیه ی تحصیلی بگیرید. بیشترین امار سرمایه گذاری کشور بر روی سیستم آموزشی و تحصیلی بوده است و حتی برای دانشجویان بین المللی کمک هزینه های درسی نیز درنظر گرفته شده است: اگر بخواهید در دانشگاه این کشور درس بخوانید باید در امتحان ورودی شرکت کنید تا نامه ی پذیرش از رئیس دانشگاه دریافت کنید. اما برای پذیرش باید بدانید که چون هزینه ی تحصیل در این کشور بالاست اگر بتوانید با بورسیه ی تحصیلی اقدام به ادامه ی تحصیل کنید موفق تر خواهید بود زیرا در اینصورت تحصیلتان رایگان می شود.

بورسیه ی تحصیلی متنوع است و توسط دولت استرالیا مشخص می شود. تمامی دانشجویان بین المللی می توانند برای بورسیه ی تحصیلی نام نویسی کنند رزومه ی تحصیلی و کاری خود را برای دانشگاه های استرالیا ارسال کنند و منتظر نتیجه باشند. بورسیه به کسانی تعلق می گیرد که مقالات علمی پژوهشی داشته باشند، ریز نمرات درسی بالا باشد و دانشجوی رتبه اول یا دوم دانشگاه باشند. اگر به زبان انگلیسی مسلط باشید و در مصاحبه ی حضوری به راحتی بتوانید صحبت کنید و مطالب را درک کنید شانس قبولی بالا می رود. در هر مقطعی که میخواهید به تحصیل بپردازید باید آخرین مدرک تحصیلی معتبر را داشته باشید.

اگر محقق خانم باشید به راحتی میتوانید از طریق فرصتهای پژوهشی خود بورسیه ی تحصیلی بگیرید. اگر از طریق برنامه ی آموزشی پژوهشی دولت استرالیا اقدام کنید با توجه به رزومه ی تحصیلی میتوانید بورسیه بگیرید. اگر از طریق برنامه ی تحصیلی وزارت امور خارجه ی کشور استرالیا ( قسمت ساختمان اداری تحصیلات تکمیلی و مرکز تحقیقات بین المللی استرالیا) اقدام به اخذ بورسیه ی تحصیلی کنید شانس برنده شدن بالاست زیرا دولت استرالیا به کسانی که دانش بالایی دارند همیشه جایزه و کمک هزینه ی تحصیلی اعطا میکند.

 تحصیل در کالج های استرالیا

اگر میخواهید در یکی از کالج های استرالیا به ادامه ی تحصیل بپردازید باید بدانید که تحصیل در استرالیا بهترین راه برای تجربه ی جدیدی از زندگی است و با این کار میتوان مهارتهای خود را ارتقا داد. کشور استرالیا کالج های جهانی شده و موسسه های زبان برای تدریس دارد تا از دانشجویانی که از سراسر دنیا می آیند حمایت کند. در حدود 22000 دوره ی درسی در 1100 کالج و موسسه ی این کشور تدریس می شوند. این آمار نشان دهنده ی کیفیت و کمیت بالای تحصیل در استرالیا می باشد. شرط لازم برای پذیرش داشتن سن قانونی 18 سال است. برای اینکه در این کشور بتوانید تحصیل کنید باید ویزای تحصیلی در هر کالجی که میخواهید بگیرید.

شما از طریق یکی از سه گزینه ی زیر میتوانید ویزای تحصیل بگیرید تا در یکی از کالج های معروف کشور درس بخوانید.

 1. دروس انگلیسی ( زبان انگلیسی عمومی، آیلتس، کمبریج)
 2. دروس فنی حرفه ای (تجارت، بازاریابی، گردشگری، ورزش و تناسب اندام و مهمان نوازی)
 3. دروس دانشگاه (مقطع لیسانس، فوق لیسانس و دکترا)

برای اینکه بخواهید در کالج مورد نظر خود به تحصیل بپردازید باید بدانید که نامه ی قبولی از کالج استرالیا مبنی بر اینکه شما را به عنوان محصل میپذیرد الزامیست. شخص متقاضی تحصیل در کشور استرالیا باید به دولت اسناد دقیق و معتبری دهد که هدف وی را از انتخاب کالج این کشور مشخص سازد ( باید ذکر شود که تنها هدف او، ادامه ی تحصیل است و پس از اتمام درسش، کشور را ترک میکند). صورتحساب بانکی خود را گرفته تا به دولت استرالیا ضمانت حمایت مالی از خود طی دوره ی تحصیل دهید. با توجه به مدت زمان تحصیل، نوع کالج و درس های ارائه شده در هر ترم صورتحساب بانکی فرق می کند.

متقاضی باید مدرک آیلتس یا تافل داشته باشد و نمره ی قبولی با نمره ی مد نظر کشور استرالیا مغایرت نداشته باشد. پاسپورت معتبر که تاریخ اعتبار ان حداقل 3 ماه است را به همراه داشته باشید. ممکن است از شما تقاضای گواهی عدم سوپیشینه از 10 سال گذشته تا به حال شود (از زمانی که متقاضی 16 ساله شده باشد تا به حال).

مدارک مورد نیاز جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

 • کپی و اصل شناسنامه
 • کپی و اصل پاسپورت
 • عکس پاسپورتی
 • مدرک زبان ایلتس
 • در صورت تاهل ترجمه سند ازدواج
 • گواهی سوابق کاری (در صورتیکه شامل متقاضی شود)
 • معرفی یک حساب بانکی تایید شده جهت اثبات پشتوانه مالی
 • اصل و کپی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ریز نمرات

اقامت پس از تحصیل در استرالیا

زمانی که هر دانشگاهی خارج از کشور را برای تحصیل انتخاب می کنید مدت زمان مشخصی برای تحصیل و اقامت دارید مثلا برای ادامه ی تحصیل درمقطع لیسانس کشور استرالیا 3 -4 سال زمان دارید برای مقطع فوق لیسانس 2 سال و برای مقطع دکترا حدود 4 سال زمان میخواهید. پس از اتمام دوره ی تحصیلی در دانشگاه استرالیا، انتخابهای زیادی دارید:

 1. مقطع بالاتری را برای تحصیل انتخاب کنید و بمانید.
 2. تقاضای اقامت دائم کنید.
 3. با شهروند استرالیایی ازدواج کنید و بمانید.
 4. به ادامه ی تحصیل بپردازید و همزمان کار کنید.
 5. به کشور خود بازگردید.

اگر مورد اول را انتخاب میکنید باید دوباره به دانشگاه استرالیا تقاضای تحصیل کنید، در امتحان ورودی شرکت کنید تا نام نویسی کنند و بتوانید نام خود را در دانشگاه استرالیا ثبت کنید. پس از نام نویسی باید مدارک آماده کرده و به سفارت استرالیا در کشور خود تحویل دهید تا ویزای تحصیلی مجدد صادر شود و بتوانید دوباره در این کشور اقامت کنید. اگر مورد دوم را انتخاب میکنید باید با توجه به شرایطی که دولت استرالیا برایتان میگذارد عمل کنید.

ابتدا باید به ساختمان مهاجرین بروید و از طریق ویزای مستقل و حرفه ای اقدام به تقاضای اقامت دائم کنید. پس از ارزیابی مهارت و حرفه ی شما، در صورت قبولی برایتان ویزا صادر می کنند و با این ویزا میتوانید 5 سال اقامت دائم داشته باشید و پس از 10 سال تقاضای اخذ تابعیت شهروندی استرالیا را کنید. با این ویزا میتوانید به راحتی کار کنید و درآمد خوبی داشته باشید اما باید به دولت استرالیا وفادار باشید و قانون شکنی نکنید. از طریق ازدواج نیز میتوانید پس از پایان تحصیل به مدت 5 سال در استرالیا بمانید و سپس تقاضای تابعیت کنید اما اگر بتوانید از طریق بورسیه ی تحصیلی مجدد اقامت بگیرید هزینه ی تحصیلی رایگان میشود و حتی مکان اقامت شما نیز از طرف دولت مشخص میشود و ممکن است رایگان باشد.

سوالات متداول درمورد تحصیل در استرالیا

 1. در استرالیا در چه رشته هایی میتوانم تحصیل کنم؟
  استرالیا 39 دانشگاه دارد که 37 مورد از آنها دولتی و دو دانشگاه خصوصی هستند. انتخاب یک برنامه تحصیلی و یک موسسه صرفاً به علایق، سوابق تحصیلی و بودجه شما بستگی دارد. همچنین باید دوره های مورد نظر خود را در نظر بگیرید؛ زیرا همه دانشگاه ها یا دانشکده ها در هر سه مورد برنامه ارائه نمی دهند.
 2. کدام مدرک بین المللی زبان انگلیسی توسط موسسات استرالیا پذیرفته می شود؟
  سیستم بین المللی تست زبان انگلیسی(آیلتس)، مطلوب ترین آزمون تسلط به زبان انگلیسی است که تقریباً در همه موسسات استرالیا پذیرفته شده است. با این وجود، موسسات استرالیا برای پذیرش سایر آزمون های مهارت از قبیل آزمون زبان انگلیسی(تافل)، آزمون پیرسون زبان انگلیسی علمی(PTE)، کمبریج انگلیسی، آزمون زبان انگلیسی پیشرفته و حرفه ای(OET)، آماده پذیرش هستند. وب سایت رسمی موسسه مورد نظر خود را برای اطلاعات دقیق از مدرک زبان مورد نیاز بررسی کنید.
 3. آیا دانشجویان می توانند در حین تحصیل در استرالیا کار کنند؟
  به کلیه دانشجویان دارای ویزای تحصیلی استرالیا، اجازه داده شده است تا در حین تحصیل، کار کنند.
 4. آیا مدارک تحصیلی استرالیا در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است؟
  بله، مدرک های موسسات استرالیا در سراسر جهان پذیرفته شده و به دلیل کیفیت آموزشی آنها به رسمیت شناخته شده است.
 5. گزینه های اقامتی موجود در استرالیا برای دانشجویان بین المللی چیست؟
  به عنوان یک دانشجوی بین المللی، می توانید از خوابگاه های دانشجویی استفاده کنید یا به دنبال یک محل اقامت خارج از دانشگاه باشید. اکثر دانشگاه های استرالیا امکانات اقامت در خوابگاه های دانشگاه را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهند، با این وجود شما باید بطور جداگانه درخواست کنید.
  همچنین می توانید یک محل اقامت خارج از دانشگاه را انتخاب کنید که در آن می توانید آپارتمان ها را با دانشجویان دیگر به اشتراک بگذارید یا در کنار یک خانواده بومی استرالیایی بمانید.
 6. آیا برای تحصیل در استرالیا برای افراد کمتر از 18سال، شرط خاصی دارد؟
  تمام دانشجویان زیر 18 سال باید برای مدت اقامت در استرالیا تا زمانی که به سن 18 سالگی برسند، دارای شرایط رفاهی باشند. همچنین باید دارای یک قیم قانونی نیز باشند.
 7. دانشگاه های برتر استرالیا کدام یک هستند؟
  بین دانشگاه های برتر استرالیا رقابت سختی وجود دارد و همه ساله یک دانشگاه بر دیگری پیشی می گیرد. طبق آخرین رده بندی دانشگاه های جهانی QS، پنج دانشگاه برتر استرالیا عبارتند از: دانشگاه موناش، دانشگاه ملی استرالیا، دانشگاه نیو ساوت ولز، دانشگاه کوئینزلند و دانشگاه سیدنی.
 8. چگونه می توانم برای تحصیل در استرالیا اقدام کنم؟
  همه دانشگاه های پیشرو یک فرایند ساده آنلاین درخواست ارائه می دهند. پس از تایید درخواست شما و پرداخت هزینه ها و دریافت تأیید نامه، می توانید از آن برای دریافت ویزای دانشجویی از سفارت استرالیا استفاده کنید.
 9. برای تحصیل در استرالیا باید چه شرایطی را برآورده کنم؟
  متقاضیان باید شرایط ورود مشخص شده توسط دانشگاه مربوطه را رعایت کنند. این الزامات بسته به برنامه انتخاب شده متفاوت است. برنامه های کارشناسی معمولاً متقاضیان را ملزم به داشتن حداقل نمره آیلتس 6.0 می کنند. برای شرکت در دوره های کارشناسی ارشد و دکترا، متقاضیان نیاز دارد که نمره آیلتس 6.5 تا 7.0 را دریافت کنند. افرادی که مایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند باید در یک برنامه کارشناسی مربوطه نمره دانشگاهی خوبی کسب کرده باشند. برخی دانشگاه ها متقاضیان برنامه های مدیریت بازرگانی را ملزم به داشتن حداقل دو سال سابقه کار می کنند.
 10. آیا واجد شرایط دریافت بورسیه در استرالیا هستم؟
  تعدادی از بورس های تحصیلی از طرف دولت استرالیا، مشترک المنافع و شورای انگلیس ارائه می شود. دانشگاه ها تعدادی از بورس های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی با تمرکز بیشتر روی دوره های تحصیلات تکمیلی ارائه می دهند.
 11. پس از فارغ التحصیلی شانس من برای یافتن شغل در استرالیا چقدر است؟
  استرالیا آینده ای روشن را برای کسانی که از نظر دانشگاهی سرآمد هستند و صبر، پشتکار و جاه طلبی برای موفقیت دارند، ارائه می دهد. در حرفه پزشکی، مهندسی عمران، صنایع گردشگری و مهمان نوازی فرصت های زیادی وجود دارد.

اگر شما هم خواهان اخذ ویزای تحصیلی دانشگاه های استرالیا هستید میتوانید با مراجعه به موسسه حقوقی توسعه گران مهر واقع در تهران و شیراز و مشاوره با وکلای مجرب ما در کمترین زمان نسبت به اخذ پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی استرالیا را دریافت نمایید و در دانشگاه های مدرن و پیشرفته استرالیا ادامه تحصیل بدهید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟

56 دیدگاه برای “تحصیل در استرالیا 2023

 1. Mahmoud گفت:

  سلام،۳۶ساله، لیسانس عمران ،با مدرک زبان، معدل ۱۵ با گپ تحصیلی ۱۰ ساله.میشه برای ارشد در دانشگاه های استرالیا اپلای کرد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   تحصیل کارشناسی در استرالیا محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری اقدام نمایید.

 2. رها گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  می خواستم بدونم بابت مشاوره و بررسی رزومه جهت دریافت بورسیه از دانشگاه سیدنی شما هزینه دریافت میکنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای دریافت مشاوره می توانید با کارشناسان تلفنی ما که به صورت رایگان است، تماس حاصل نمایید.

 3. مرضیه جعفری گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 22 سالمه و لیسانس گرافیک دارم و معدل لیسانسم هم 17.55 بوده و در رشته ام دستم قویه و نمونه کار هم دارم نمراتم هم در دورس تخصصی هم بالا 18 . خواستم بدونم امکان داره در یکی از دانشگاه های خوب کشور استرالیا بورسیه بگیرم و یا بدون بورسیه هم واجد شرایط یکی از دانشگاه های خوب این کشور هستم برای مقطع کارشناسی ارشد؟ و اینکه چه شرایطی برای تحصیل نیازه؟ و اینکه خرج تحصیلات توی استرالیا چقدره؟ و بعد از فارق التحصیلی امکان پیدا کردن کار در کشور فرانسه را خواهم داشت؟ و برای زبان نیاز به مدرک دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای ادامه تحصیل در استرالیا نیاز به ارائه مدرک زبان بین المللی دارید. رزومه و سابقه علمی شما برای تحصیل در استرالیا مناسب است. بازار کار در کشور استرالیا و فرانسه برای رشته های مهندسی خوب است.

 4. علی گفت:

  سلام
  منظورتون از نفر اول یا دوم دانشگاه دقیقا چی هست؟ بالاترین معدل در ورودی؟
  و اگر نفر اول یا دوم نباشیم ولی نمره آیلتس و رزومه بالا داشته باشیم بورسیه full fund نمیشیم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ بورسیه تحصیلی نیاز به بررسی دقیق رزومه شما داریم. لطفا رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید تا بتوانید مشاوره بهتری را به شما ارائه دهیم.

 5. رضا اگهی گفت:

  سلام خسته نباشید
  منظورتون از لیسانس 4 ساله همون کارشناسی پیوسته هست اگر کارشناسی ناپیوسته باشد آیا مورد قبول واقع نمیگیردد.
  با تشکر از کانال بسیار خوب ومفیدتان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، برای اقدام بهتر است مدرک کارشناسی را ارائه دهید و ا مقطع کاردانی و کارشناسی شما مرتبط باشد.

 6. FARZANEH گفت:

  عرض سلام واحترام
  من 30 سال دارم فوق لیسانس ژنتیک پزشکی ار دانشگاه علوم پزشکی مشهد با معدل 19/10 2 سال سابقه کار در مرکز تحقیقات ایمنولوژی والرژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و متاهل هستم منابع مکتوب هم 2 مقاله پاب مد و یکی هم اسکوپوس دارم نطرتون درباره بورسیه در کشورهای انگلیسی زبان مثل استرالیا پیست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   بله، سابقه علمی شما برای اخ بورسیه تحصیلی کشور هایی مانند استرالیا و کانادا مناسب است. شما می توانید برای اخ بورسیه تحصیلی از کارشناسان خبره ما کمک دریافت نمایید.

 7. فرانک گفت:

  سلام، من مدرک لیسانس نوازندگی پیانو از دانشگاه دولتی دارم، جهت ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس با شرایط انگلیسی زبان بودن و تقریبا رایگان بودن یا حداقل هزینه دانشگاه شما کدام کشور پیشنهاد میکنید؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل کارشناسی در اکثر کشور ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود. کشور هایی مانند فرانسه، آلمان و غیره را به شما توصیه می کنیم.

 8. مجتبی پارسایی گفت:

  سلام. من ارشد محیط زیست از تربیت مدرس دارم. مقاله هم دارم . آیلس 6 هم دارم . میتونم واسه دکترا بورس بگیرم جوری که تمام هزینه هارو پوشش بده

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   میزان سطح بورسیه تحصیلی بسته به شرایط شما و استاد راهنمای دانشگاه انتخابی شما دارد.

 9. حسین شاهانی گفت:

  سلام
  من ۱۶ سالم هست رشته ریاضی با معدل ۲۰ و ایلتس ۶.۵
  میخواستم بدونم هزینه های کلی (دبیرستان + زندگی) برای یک سال چه مقدار هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   هزینه تحصیل بسته به نوع مدرسه و امکانات انتخابی مدرسه شما دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با هزینه های تحصیل در انواع مختلف مدارس در استرالیا با ما در ارتباط باشید.

 10. تینا گفت:

  با سلام. آیا با اخذ ویزای تحصیلی در کشور استرالیا برای دوره دکتری و تحصیل در آن کشور، امکان اخذ اقامت دایم برای خودم و همسرم پس از اتمام دوره وجود دارد یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شما می توانید بعد از فارغ التحصیلی می توانید کار پیدا کرده و بعد از 5 سال اقامت دائم استرالیا را دریافت نمایید.

 11. علی گفت:

  درود
  ببخشید یه سوال داشتم
  میخواستم ببینم شرایط دانش اموزان برای تحصیل در استرالیا به چه شکل است و برای والدینشان برای حضور در کنار فرزندانشان در مدت تحصیل به چه صورت است

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   به یکی از والدین ویزای گاردین تعلق می گیرد. دانش آموزان می توانند در مدارس دولتی و یا خصوصی تحصیل کنند که نیازی به ارائه مدرک زبان نیز ندارند.

 12. زهرا هاشمي گفت:

  سلام خسته نباشيد من ١٨ سال سن دارم و ميخوام واسه ادامه تحصيل در استراليا اقدام كنم ايلس هم امتحان دادم و ٦/٥ گرفتم اما ريدينگم رو ٥/٥ گرفتم بايد دوباره امتحان بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط تحصیل در استرالیا بسته به رشته و دانشگاه انتخابی شما دارد.

 13. افشین داورپناه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من حدود 10 تامقاله ISI دارم میخواستم برای بورسیه استرالیا وکانادا اقدام کنم ولی متاسفانه هنوز بجواب نرسیدم
  میشه راهنماییم کنید لطفا

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شرایط دریافت بورسیه تحصیلی استرالیا بسته به مقطع تحصیلی، رشته تحصیلی و سایر شرایط شما دارد. لطفا برای بررسی دقیق تر شرایط شما با ما در ارتباط باشید.

 14. shahla گفت:

  سلام چطوری؟
  من مدرک زبان ندارم و میخوام واسه دکتری اقدام کنم چه مراحلی را باید بگذرونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل دکترا در استرالیا می بایست مدرک زبان ارائه دهید.

 15. امیررضا خسروی گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من دانشجوی روزانه سال دوم پزشکی شهید بهشتی با نمره آیلتس ۷ هستم
  واسه اپلای و بورسیه تحصیلی رایگان واسه کشورای استرالیا و کانادا و آمریکا و اروپای غربی میخوام اقدام کنم
  خواستم ازتون مشاوره بگیرم که دقیقا چه کارهایی انجام بدم که هر طور شده بتونم بورسیه پزشکی این کشورا رو بگیرم ؟؟

  فقط واسه مسیر زبان دقیقا چه کارها و مراحلی رو طی کنم؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در هر یک از کشور انتخابی باید مدرک زبان مورد نیاز را ارائه دهید. لطفا از طریق شماره های ذکر شده در سایت با ما در ارتباط باشید، تا شما را به طور دقیق راهنمایی نماییم.

 16. فاضل کعب عمیر گفت:

  باسلام وآرزوی موفقیت روزافزون برای شما میخوام برم استرالیاوکشاورزی بخونم چون زمین کشاورزی و دامداری دارم و میخوام علمی کار کنم اما دیپلم هنوز نگرفتم تا سوم دبیرستان نظام قدیم خوندم میشه واسم کاری بکنید کل هزینه را پرداخت میکنم باتشکروسپاس.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در استرالیا محدودیت سنی دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 17. احمد میثاقی گفت:

  سلام.برای شرکت تو دوره پیش دانشگاهی یا فاندیشن تو کشور استرالیا،محدودیت سنی قائل میشن یعنی اگه سنت بالا باشه نمیتونی شرکت کنی؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، محدودیت سنی دارد.

 18. شیما طاهرخانی گفت:

  سلام ببخشید من رشته تربیت بدنی گرایش فیزیولوژی ورزشی در ارشد خوندم و قصد دارم برای ادامه تحصیل در پی اچ دی در کشوری که فول فاند میده تجصیل کنم
  … البته مدرک زبان ندارم ولی شنیدم که بیشتر کشورای اسیایی این امکان را میدن … میخواستم راهنمایی کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شما می توانید در ابتدا در دوره های زبان شرکت نمایید و سپس برای اخذ بورسیه تحصیلی و پذیرش اقدام نمایید.

 19. foladi گفت:

  سلام من ترم آخر مقطع دکتری هستم زبانم ضعیفه و در حال گذروندن دوره زبان هستم برای بورسیه استرالیا جهت تحصیل در مقطع دکتری چکار باید بکنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل مقطع دکترا در استرالیا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی و مدرک زبان بین الملی ارائه دهید و همچنین شرایط سنی خوبی برخوردار باشید.

 20. فرناز زمان آذر گفت:

  درود و خسته نباشید
  سوالی داشتم که ببینم تحصیل در استرالیا برای بنده میسر هست یا خیر.
  من کارشناسی ادبیات خوندم 28 ساله هستم. با شرکت MYC درباره تحصیل در استرالیا صحبت کردم. گفتند که فاصله ی زیادی از لیسانسم سپری شده.
  نطر شما چیه؟

  بی نهایت تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن پایان خدمت و یا سابقه کاری و داشتن مدرک زبان امکان اقدام وجود دارد.

 21. مهسا گفت:

  سلام. وقت بخیر.
  آیا ترجمه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای تحصیلی استرلیا، نیاز به مهر دادگستری و وزارت خارجه دارند؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، مدارک شما باید مهر وزارت امور خارجه و دادگشتری را نیز داشته باشد.

 22. الهام خسروی گفت:

  سلام وققتون بخیر
  بنده ارشد ریاضی دارم..میخواستم ببینم شرایط تحصیل در خارج از کشور خصوصا کشور استرالیا برای دکتری ریاضی چگونه است؟؟؟واینکه آیا میتونم تو رشته دیگری ادامه بدم؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل دکترا در استرالیا باید رزومه علمی و پژوهشی قوی داشته باشید. همچنین شما باید رشته های مرتبط و یا شناور را انتخاب نمایید.

 23. محیا گفت:

  سلام . خسته نباشید
  من دانشجوی کارشناسی روانشناسی دانشگاه پیام نور هستم که دو سال دیگه مدرک لیسانسم رو میگیرم . میخاستم بپرسم که ایا امکان گرفتن بورسیه تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد وجود داره ؟ و من طی این دو سال چه کارهایی انجام بدم که اون موقع هیچ مشکلی نباشه و راحت بشه اقدام کرد . به هر کشور اروپایی یا اللخصوص استرالیا

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   بله، امکان اخذ بورسیه وجود دارد، در این مدت مدرک زبان بگیرید و رزومه خودتون را قوی کنید.

 24. ا. م. گفت:

  سلام
  من فوق لیسانس از صنعتی شریف دارم، ولی می خواهم در دوره پزشکی دوباره از صفر شروع به تحصیل کنم. سنم الان 32 سال هست و مدت دو سال کار مرتبط با پزشکی انجام داده ام، و تخصص ایریدولوژی دارم، و چندین مدرک مرتبط ترجمه شده هم دارم.
  فرقی نمی کنه کجا باشه، فقط می خواهم امکان تحصیل پزشکی فراهم باشه ، ترجیحا کشورهای شوروی سابق هم نباشه.
  ممنون می شم راهنمایی کنید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   با توجه به شرایطی که گفتین میتونید برای پزشکی روسیه و اوکراین اقدام کنید.

 25. زهرا صیام پور گفت:

  سلام وقت بخیر.من مهندسی منابع طبیعی گرایش محیط زیست خوندم ومیخام واسه ارشد اگه بتونم ویزای ادامه تحصیل بگیرم البته کشوری که نیاز به مدرک زبان نداشته باشه میشه راهنمایی کنید؟چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟مچکرم

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بله کشور های اروپایی به شما این امکان را می دهند تا بتوانید بدون مدرک زبان و با گذارندن دوره مربوطه در خود کشور، به تحصیل ادامه دهید.

 26. احمد مختاری گفت:

  سلام
  واسه هنرستانی ها هم میشه واسه مقطع لیسانس اقدام کرد و اگه کسی فوق دیپلم فنی داشته باشه چی ?

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که دوره دوازده ساله تحصیل در کشور را داشته باشید، می توانید اقدام نمایید.

 27. مهسا كوچك گفت:

  سلام من ٢٣ سالمه و دارم كارشناسي كارگرداني تئاتر رو در تهران دانشگاه سوره تموم ميكنم ميخوام بدونم چطور ميتونم بورسيه واسه ارشد بگيرم و ترجيحم كشور انگليسي زبان هستش مثل استراليا

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بحث بورسیه در خارج از کشور بسیار متفاوت با داخل کشور است.
   یکی از پیش نیاز های آن، آغاز تحصیل در محل تحصیل است.به این صورت که گاها از ترم دوم مبالغ بورسیه تعلق میگیرد.پس ابتدا باید شرایط گرفتن پذیرش از دانشگاه مقصد را داشته باشید، پس از آغاز تحصیل در صورت داشتن شرایط مورد نیاز بورسیه شوید.
   لازم به ذکر است تحصیل در بسیاری از کشور ها،مثل فرانسه، رایگان است.

 28. بهاری گفت:

  سلام خسته نباشین.من 18سالمه دیپلم تجربی با معدل18/63دارم در حال گذروندن دوره های زبان هستم میخواستم بدونم چجوری میتونم بورسیه بگیرم ؟و شما چه کشوری پیشنهاد میکنین؟ممنونم از سایت خوبتون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   منظورتون از بورسیه را متوجه نشدم، اگر منظور شما بورسیه ای است که هزینه های تحصیل و زندگی شما را ساپورت کند، فقط بورسیه تحصیلی ایتالیا را می توانیم پیشنهاد کنیم، معمولاً امکان اخذ بورسیه در مقطع لیسانس معمولاً وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *