آیا قصد تحصیل در نروژ 2022 را دارید؟ در این مقاله به صورت جامع و تخصصی به بررسی شرایط تحصیل در نروژ، اخذ ویزای تحصیلی نروژ، شرایط تحصیل رایگان در نروژ و درآمد کار دانشجویی در نروژ می‌پردازیم. مهاجرت تحصیلی به نروژ نیازمند مدارکی چون رزومه تحصیلی، مدرک زبان و گواهی سلامت است. مدارک لازم دیگر به صورت کامل در این مقاله بررسی شده‌اند. همچنین ما به تمامی سوالاتی که ممکن است برای افراد متقاضی تحصیل در نروژ، پیش بیاید، پاسخ داده‌ایم. معمولا دانشجویانی که قصد تحصیل در کشور نروژ را دارند، دغدغه‌هایی چون هزینه زندگی در نروژ، کار در نروژ، شرایط اخذ اقامت و تابعیت نروژ و کار پس از تحصیل در نروژ را در ذهن دارند. برای اینکه بتوانید اطلاعات تخصصی و کامل را در حوزه مهاجرت تحصیلی به نروژ کسب کنید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

تحصیل در نروژ 2023

تحصیل در نروژ 2023

ما در این مطلب به شرایط تحصیل در نروژ، تحصیل در این کشور بدون مدرک زبان و غیره می پردازیم، پس از مطالعه این مطلب، جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون تحصیل در نروژ به مشاوران تماس حاصل فرمایید و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ و ویزای تحصیلی این کشور اطلاعات کسب کنید.

چرا تحصیل در نروژ؟ همانگونه که مستحضر هستید، کشور نروژ از حیث آب و هوا، کشوری سردسیر به حساب می آید، با این وجود چنان مناظر زیبای توریستی و گردشگری و همچنین امکانات رفاهی دارد، که اکثر افراد این کشور را ترجیح می دهند. مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل و اخذ اقامت نروژ از مواردی است که در کنار دیگر روش های مهاجرت به این کشور مثل سرمایه گذاری در نروژ یا ویزای کار در نروژ مورد تقاضا می باشد. افراد پس از مهاجرت به این کشور از یکی از طرق موجود، می توانید اقامت نروژ را کسب کنند و در صورت حصول شرایط لازم نسبت به اخذ تابعیت نروژ اقدام کنند.

شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ

با توجه به اینکه امکان تحصیل در نروژ به زبان انگلیسی در اکثر رشته ها و در تمام مقاطع وجود دارد، در نتیجه این شرایط اعزام دانشجو به نروژ یک مزیت برای این کشور به حساب می آید. دومین مزیت تحصیل در نروژ این است که با وجود اینکه هزینه ی تحصیل در نروژ در هر ترم بین 300 تا 600 کرون می باشد، با این وجود هزینه تحصیل برای دانشجویان خارجی رایگان می باشد. یعنی همه افراد خارجی می توانند از تحصیل رایگان در نروژ بهره مند شوند.

اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ

تحصیل در مقطع لیسانس یا کارشناسی

از شرایط اعزام دانشجو و تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس این است که تحصیل به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل در مقطع لیسانس به زبان انگلیسی الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل 500 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 60 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد، که هر دانشگاه با توجه به نوع رشته و مقطع تحصیلی ممکن است هر کدام را مورد قبول داشته باشد. نکته ای که در همین جا باید ذکر شود این است که ارائه مدرک زبان برای دانشگاه های معتبر نروژ الزامی است و تحصیل در نروژ بدون مدرک زبان عملاً زیاد مورد تایید نیست و این موسسه پذیرش از دانشگاه های نروژ بدون مدرک زبان را توصیه نمی کند.

برای اخذ پذیرش در دانشگاه های نروژ در مقطع لیسانس، فرد باید مدرک دیپلم 12 ساله همراه با حداقل یکسال تحصیل در دانشگاه و یا مدرک دیپلم 11 ساله همراه با حداقل دو سال تحصیل در دانشگاه (فوق دیپلم در رشته مربوطه) داشته باشد. مدت دوره تحصیل در نروژ در مقطع لیسانس 3 سال می باشد. در این دوره دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته کار دانشجویی انجام دهد. ممکن است دانشگاه از فرد دانشجو بخواهد که یک دوره زبان نروژی را به مدت یکسال بگذراند که البته هزینه این دوره رایگان می باشد.

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع فوق لیسانس یا کارشناسی ارشد نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع فوق لیسانس نیز به هر دو زبان نروژی و انگلیسی می باشد. برای تحصیل به زبان انگلیسی در مقطع فوق لیسانس، الزامی است که فرد مدرک زبان انگلیسی آیلتس حداقل 5/5 تا 6 آکادمیک یا مدرک زبان انگلیسی تافل حداقل 525 تا 550 داشته باشد؛ البته مدرک زبان انگلیسی تافل 72 تا 80 به صورت اینترنتی نیز مورد قبول می باشد ، و باز هم هر دانشگاه با توجه به نوع رشته تحصیلی، ممکن است هر کدام را بخواهد؛ و اگر نیاز باشد که فرد دوره ی زبان نروژی را بگذراند، به مدت یکسال و به صورت رایگان می باشد.

برای اخذ پذیرش در این مقطع از کشور نروژ، فرد باید حداقل مدرک لیسانس داشته باشد. دوره تحصیل در مقطع فوق لیسانس در کشور نروژ 2 سال می باشد. و از شرایط اعزام دانشجو به نروژ این است که در این دوره فرد دانشجو، اجازه ی 20 ساعت کار در هفته دارد.

تحصیل در مقطع دکترا یا phdتحصیل در مقطع دکترا یا phd نروژ

تحصیل در نروژ در مقطع دکترا به زبان انگلیسی برای هر رشته ای امکان پذیر است. دوره ی تحصیل در مقطع دکترا در این کشور 3 سال است؛ و با توجه به اینکه دوره دکترا در هر کشوری نوعی کار به حساب می آید، به فرد دانشجو fund یا کمک هزینه ی تحصیلی تعلق می گیرد. برای تحصیل در این دوره به زبان انگلیسی شخص باید حداقل مدرک زبان انگلیسی آیلتس 7 را داشته باشد. البته امکان گرفتن پذیرش به صورت مستقیم برای این دوره وجود ندارد و فرد دانشجو باید مجدد برای اخذ پذیرش در دوره ی فوق لیسانس اقدام کند. در مقطع دکترا نیز دانشجو می تواند 20 ساعت در هفته به صورت پاره وقت کار کند.

هزینه های تحصیل در نروژ بیشتر بستگی به شهر محل تحصیل دارد و ماهانه بین 7000 تا 10000 کرون متغیر می باشد. البته معمولاً به اینچنین هزینه هایی در اروپا ، تحصیل رایگان اطلاق می شود. در ضمن تحصیل رایگان علاوه بر نروژ در اتریش ، فرانسه ، فنلاند و آلمان نیز وجود دارد. با توجه به اینکه ویزای تحصیلی نروژ ، از نوع شینگن می باشد، در نتیجه دانشجو می تواند در کشورهای عضو شینگن به راحتی تردد کنند.

تحصیل در نروژ

توجه داشته باشید که تطابق مدارک تحصیلی در کشور نروژ برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ باید مورد تایید آژانس NOKUT قرار بگیرد. از شهرهای مهم کشور نروژ می توان به چند شهر اسلو، تروندهایم، استاوانگر و برگن اشاره کرد.

در انتها به این می پردازیم که یکی از بهترین راه های مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل است، البته با توجه به الزامی بودن مدرک زبان و شرایط آب و هوایی بهتر، معمولاً افرادی که قصد بهره مندی از تحصیل رایگان را دارند، تحصیل در اتریش را انتخاب می کنند که ضمن استفاده از فضای کسب و کار بهتر در اتریش از مزایای اقامت در یکی از بهترین شهرهای دنیا نیز برخوردار شوند.

وکلای حقوقی ما در موسسه توسعه گران مهر، این تضمین را به شما می دهند که مرحله به مرحله ویزای شما را توسط یک وکیل پایه یک به صورت کاملا حقوقی پیش برده و همه مراحل اخذ پذیرش تحصیل در نروژ تا مرحله اخذ ویزای تحصیلی نروژ به راحتی برای شما متقاضی محترم اخذ گردد.

دانشگاه های معتبر نروژ

دانشگاه های معتبر این کشور

در اینجا لیستی از دانشگاه های معتبر و برتر کشور نروژ را ارائه کرده ایم؛

 • دانشگاه اسلو (University of Oslo)
 • موسسه آموزش عالی علم و صنعت نروژ (Norwegian University of Science and Technology)
 • دانشگاه برگن University of Bergen
 • UiT دانشگاه قطب شمال نروژ (UiT The Arctic University of Norway)
 • کالج دانشگاهی اوستفلد (Ostfold University College)
 • BI دانشکده بیزنس نروژ (BI Norwegian Business School)
 • دانشگاه اگدر (University of Agder)
 • کالج دانشگاهی جنوب شرقی نروژ (University College of Southeast Norway)
 • دانشگاه استاونگر (University of Stavanger)
 • کالج علوم زیستی نروژ (Norwegian University of Life Sciences)
 • دانشگاه کلانشهر اسلو (Metropolitan University of Oslo)
 • کالج دانشگاهی غرب نروژ (Western Norway University College)
 • دانشکده معماری و طراحی اسلو (Oslo School of Architecture and Design)
 • دانشکده اقتصاد نروژ (Norwegian School of Economics)
 • دانشگاه نورد (Nord University)
 • دانشگاه هدمارک (Hedmark University College)
 • کالج دانشگاهی کریستیانا (Kristiania University College)
 • دانشگاه مولد (Molde University College)
 • کالج دانشگاهی ولدا (Volda University College)
 • مرکز دانشگاهی اسوالبارد (The University Centre in Svalbard)
 • آکادمی ملی هنر اسلو (Oslo National Academy of the Arts)
 • آکادمی موسیقی نروژ (Norwegian Academy of Music)
 • دانشکده علوم ورزشی نروژ (Norwegian School of Sport Sciences)
 • دانشکده هنر، ارتباطات و فناوری وستردالز (Westerdals Oslo School of Arts, Communication and Technology)
 • MF دانشکده الهیات نروژ (MF Norwegian School of Theology)
 • دانشگاه تخصصی وی آی دی (VID Specialized University)
 • دانشکده مذهب ، مطالعات فرهنگی و آموزشی (NLA – School of Religion, Education and Intercultural Studies)
 • دانشگاه کویین مود (Queen Maud University College)
 • دانشگاه سامی (Sámi University College)
 • کالج لوزینبرگ دیاکنال (Lovisenberg Diaconal College)

هزینه تحصیل در نروژ

هزینه تحصیل در نروژ

تحصیل در دانشگاه های عمومی نروژ حتی برای دانشجویان بین المللی رایگان است. با توجه به دانشگاه انتخابی، ممکن است هر ترم ملزم به پرداخت هزینه کمی باشید که معمولا بین 35 _ 70 دلار می باشد. این هزینه پرداختی در هر ترم برای عضویت در اتحادیه دانشجویی، دسترسی به خدمات بهداشت و درمانی، مشاوره، امکانات ورزشی و صدور کارت دانشجویی می باشد.
با کارت دانشجویی می توان هزینه های حمل و نقل عمومی را کاهش داد و بلیط موزه ها و گالری های هنری را با تخفیف خریداری کرد.

برخی از دوره ها در دانشگاه های عمومی مشمول هزینه می شوند. اما این دوره ها بسیار کم و در مقطع تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد یا دکترا) ارائه می شوند. در صورتی که قصد تحصیل در دانشگاه های خصوصی داشته باشید، باید شهریه آن را پرداخت کنید. شهریه هر دانشگاه خصوصی با یکدیگر متفاوت می باشد. بورسیه های تحصیلی برای دانشجویان اروپایی و بین المللی وجود دارد. می توانید به سایت هر دانشگاه مراجعه و از شرایط آن با خبر شوید.

هزینه زندگی در نروژ به محل زندگی شما بستگی دارد. هزینه زندگی در شهرهای بزرگتر نسبت به شهرهای کوچک و شهرک ها بیشتر است. می توانید برای تامین هزینه های زندگی از وام های دانشجویی ارائه شده توسط دانشگاه استفاده کنید. به طور میانگین، هزینه زندگی در نروژ بین 1110 _ 2337 دلار در ماه می باشد. دانشجویان اروپایی می توانند بدون مجوز کار به صورت نیمه وقت مشغول به کار شوند. سایر دانشجویان باید پیش از شروع یک کار نیمه وقت برای اخذ مجوز کار اقدام کنند. تمام دانشجویان تنها می توانند 20 ساعت در هفته در طول ترم کار کنند ، اما در تعطیلات می توانند به صورت تمام وقت کار کنند.

ویزای تحصیلی نروژ

شرایط اخذ ویزای دانشجویی و تحصیلی نروژ

تمام دانشجویانی که قصد تحصیل در دانشگاه های نروژ را دارند، باید برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنند که به عنوان مجوز اقامت تحصیلی صادر می شود.

دانشجویان اروپایی می توانند طی سه ماه پس از ورود به نروژ برای مجوز اقامت تحصیلی درخواست دهند. سایر دانشجویان پیش از ورود به نروژ باید در سفارت یا کنسولگری نروژ در کشور خود برای اخذ مجوز اقامت درخواست دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مجوز اقامت به سایت اداره مهاجرت نروژ (UDI) مراجعه کنید.

نکته دیگری که دانشجویان باید به آن توجه کنند بیمه درمانی می باشد. تمام افراد غیر نروژی به طور اتوماتیک در طرح بیمه درمانی ملی نروژ در طول دوره اقامت یک ساله و یا بیشتر ثبت نام می شوند. در صورتی که قصد اقامت کمتر از یک سال در نروژ را دارید ، داشتن یک بیمه درمانی معتبر ضروری است. خدمات درمانی در برخی از موسسات و دانشگاه ها ارائه می شود که در صورت پرداخت هزینه ترم ، می توانید به صورت رایگان به این خدمات دسترسی داشته باشید.

برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ ، باید در یک رشته تحصیلی در کالج و یا دانشگاه پذیرش شده باشید. برخی از دانشجویان می توانند به صورت آنلاین برای ویزای تحصیلی درخواست دهند، اما اکثر دانشجویان باید فرم درخواست را به نزدیک ترین سفارت و یا کنسول گری نروژ ارسال کنند. متقاضیان برای دریافت ویزا در برخی از کشورها باید شخصا فرم درخواست را به سفارت سوئدی یا دانمارکی ارائه دهند. با ارائه فرم درخواست باید پاسپورت و سایر مدارک ضروری را نیز ارائه دهید.

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی

مدارک مورد نیاز اخذ ویزای دانشجویی

 • فرم درخواست
 • فیش پرداخت هزینه درخواست
 • پاسپورت معتبر
 • یک قطعه عکس اخیر
 • نامه پذیرش در یک رشته تمام وقت در دانشگاه
 • داشتن تمکن مالی برای تامین هزینه های خود و همراه (در صورت وجود) در طول دوره اقامت
 • اثبات وجود مسکن مناسب
 • وجود مدارکی که نشان دهد پس از اتمام اعتبار مجوز اقامت، کشور نروژ را ترک می کنید. (مانند بلیط برگشت)

پروسه زمانی برای صدور مجوز اقامت تحصیلی متفاوت می باشد، بنابراین پیشنهاد می شود هر چه سریع تر برای دریافت آن اقدام کنید.

بورسیه تحصیلی نروژ

باتوجه به اینکه کشور نروژ، کشوری محبوب برای تحصیل در سراسر جهان است، مقدمات هرچه بیشتر تحصیل دانشجویان بین‌المللی، فراهم می‌شود. یکی از امکانات و امتیازات تحصیل در نروژ نیز، بورسیه تحصیلی است. بورسیه تحصیلی علاوه بر دانشجویان اتحادیه اروپا، برای دانشجویان بین‌المللی و خارجی نیز ارائه می‌شود. یکی از بورسیه‌های مرسوم و مهم که معمولا به دانشجویان خارجی به خصوص کشورهای در حال توسعه تعلق می‌یابد، The Norwegian State Educational Loan Fund یا ” صندوق وام آموزشی دولتی نروژ” نام دارد. این بورسیه برای افرادی صادر می‌شود که دارای یکی از شرایط زیر باشند:

 1. خانواده درجه یک افراد در نروژ
 2. استخدام در کار تمام وقت به مدت 2 سال
 3. تحصیل تمام وقت به مدت 3 سال
 4. خانواده درجه یک شهروند ناحیه اقتصادی اروپا(دارای مجوز اقامت)
 5. همراه یا خانواده شخصی مقیم در نروژ(اقامت ایشان باید در زمینه‌ای جز تحصیل باشد.)
 6. پناهنده کشور نروژ

بورسیه‌های تحصیلی که در هر مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به افراد تعلق می‌گیرد، متفاوت است. شما می‌توانید هر بورسیه را در جدول زیر بررسی کنید:

مقطع تحصیلینام بورسیه
کارشناسیNorway Grants / Nordplus Higher Education
کارشناسی ارشدNorway Grants / Nordplus Higher Education / Erasmus + Scheme / The Norwegian State Educational Loan Fund
دکتراNorway Grants / Erasmus + Scheme /  The Anglo-Norse Society in London

معرفی انواع بورسیه

Norway Grants: این بورسیه در تمامی مقاطع تحصیلی، به دانشجویان ناحیه اقتصادی اروپا تعلق می‌گیرد. در این نوع کمک هزینه تحصیلی، از 600 الی 1200 یورو ماهیانه به دانشجویان پرداخت می‌شود.

Nordplus Higher Education: این کمک هزینه تحصیلی تمامی دانشجویان در حوزه شمال اروپا و بالتیک را برای تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد، مورد حمایت قرار می‌دهد.

Erasmus + Scheme: این کمک هزینه و بورسیه تحصیلی نیز، به خصوص دانشجویان مقیم در ناحیه کشورهای اروپایی است.

The Norwegian State Educational Loan Fund: این نوع بورسیه در حالت کلی، به دانشجویان کشور نروژ اعطا می‌شود؛ اما افراد بین‌المللی نیز می‌توانند تحت شرایط به خصوصی، این بورسیه را دریافت کنند.

The Anglo-Norse Society in London: این بورسیه تنها و تنها مخصوص دانشجویان مقیم بریتانیا است که در کشور نروژ تحصیل می‌کنند.

در صورتی که قصد تحصیل در نروژ را دارید؛ اما نگران این هستید که ممکن است نتوانید از پس هزینه‌های تحصیل در این کشور برآیید، باید به شما بگوئیم این بورسیه‌ها بیشتر در حوزه کمک هزینه‌های زندگی هستند. تحصیل در دانشگاه‌های دولتی عموما برای افراد به صورت رایگان است.

سوالات متداول درباره تحصیل در نروژ

در بخش زیر پاسخ سوالات خود را در رابطه با تحصیل در نروژ بیابید.

آیا دانشجویان در نروژ اجازه کار حین تحصیل دارند؟ 

بله، ممکن است دانشجویان مجاز به کار حداکثر 20 ساعت در هفته باشند. محدودیت های خاصی نیز اعمال می شود.

آیا برای تحصیل در نروژ به ویزا نیاز دارم؟

کلیه دانشجویانی که قصد دارند بیش از سه ماه در نروژ بمانند به اجازه اقامت دانشجویی احتیاج دارند. الزامات و رویه ها به کشور محل اقامت فعلی شما بستگی دارد.

آیا واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی در نروژ هستم؟

بورس های تحصیلی و طرح های مالی متعددی برای دانشجویان خارجی در دسترس است. واجد شرایط بودن به کشور محل اقامت فعلی و سطح تحصیلات شما بستگی دارد.

شهریه در دانشگاه های نروژ چقدر است؟

به طور کلی دانشگاه ها و دانشکده های دولتی نروژ شهریه دریافت نمی کنند. این امر در مورد دانشجویان بین المللی نیز صدق می کند. با این حال، برخی از برنامه ها و دوره های تحصیلی ممکن است هزینه داشته باشند. موسسات خصوصی در نروژ بطور معمول شهریه را دریافت می کنند.

هزینه های زندگی در نروژ چقدر است؟

هزینه های زندگی در نروژ نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر بالاتر است. شما باید انتظار داشته باشید که ماهانه 8900 کرون نروژ(816.83 یورو) در ماه برای هزینه های معیشت کنار بگذارید. 

در کجا می توانم درخواست خود را ارسال کنم؟

فرم های درخواست را باید از موسسه مورد نظر و وب سایت دانشگاه دریافت کنید. کلیه درخواست ها نیز باید مستقیماً به موسسات ارسال شود.

آیا برای تحصیل در نروژ به بیمه درمانی احتیاج دارم؟

مقررات مربوط به بیمه درمانی در نروژ بستگی به کشور محل اقامت فعلی شما دارد.برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین ما در ارتباط باشید تا راهنمایی های لازم را به شما دهند.

هزینه اخذ ویزای تحصیلی نروژ چقدر است؟

هزینه صدور ویزای تحصیلی نروژ 5300 کرون نروژ(486.43 یورو) در نظر گرفته شده است. علاوه بر این فرد باید 28 یورو به عنوان خدمات VFS نیز پرداخت کند.

زمان دریافت ویزای تحصیلی نروژ چه زمانی است؟

زمان شروع دانشگاه های نروژ به طور معمول ماه سپتامبر می باشد. باید قبل از شروع دانشگاه برای دریافت ویزای تحصیلی نروژ اقدام نماید.

آیا زمان تحصیل در نروژ می توان برای اخذ ویزای همراه اقدام کرد؟

بله، زمان تحصیل در نروژ می توان برای ویزای همراه اقدام کرد.

آیا مدارک تحصیلی نروژ به رسمیت شناخته شده است؟

سیستم آموزشی دانشگاه های نروژ با کیفیت خوبی دوره های تحصیلی را به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد. این دانشگاه ها رتبه و رنکینگ خوبی دارند. مدارک اعطا شده توسط این دانشگاه ها در سراسر جهان به رسمیت شناخته شده است.

شبه جزیره اسکاندیناوی در شمال اروپا قرار دارد و شامل چند کشور از جمله : دانمارک، نروژ، سوئد و فنلاند و همچنین جزایر فارو و ایسلند می باشد. همچنین از لحاظ زبانی، می بینیم که زبان سوئدی ها و نروژی ها به هم نزدیک می باشند. این کشورها از لحاظ امکانات رفاهی جزء کشورهای مطرح جهان هستند و در نتیجه جزء اولین گزینه های انتخابی برای مهاجرت می باشند؛ در نتیجه در رابطه با تحصیل در نروژ نیز که در حال حاضر مد نظر ماست، بسیاری از افراد کشورهایی نظیر دانمارک، نروژ و سوئد را ترجیح داده و موسسه حقوقی توسعه گران مهر در دفاتر تهران، شیراز، مشهد و اصفهان نیز در این راستا برای شما متقاضی محترم ویزای تحصیلی نروژ و غیره اخذ می نماید.

5/5 - (3 امتیاز)

172 دیدگاه برای “تحصیل در نروژ 2023

 1. Mohammad گفت:

  بورسیه تحصیلی نروژ شامل چه کسایی میشه؟ من الان معدل کارشناسیم بالای 16 هست، نمراتم هم در حد قابل قبوله.مدرک زبان انگلیسی هم دارم ولی آیلتس و تافل نیست. میتونم بورسیه بگیرم؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   دوست عزیز، بورسیه های کشور نروژ شرایط پیچیده‌ای دارن و شما برای اخذ اون ها، باید وضعیت ممتازی رو داشته باشید. البته میتونین برای دریافت کمک هزینه از سمت دولت درخواست کنین؛ اما با این شرایط دریافت بورسیه برای شما کار آنچنان ساده‌ای نخواهد بود. همچنین باید مدرک زبان معتبر انگلیسی یا نروژی هم اخذ کنین.

 2. نسترن نوروزی صفت گفت:

  سلام خسته نباشین😊من الان 16 سالمه و میخوام برای ادامه تحصیل برم نروژ. بهتره از کارشناسی اقدام کنم یا دبیرستان؟ میشه کمکم کنین ممنون میشم🙏

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام بر شما، تحصیل در دبیرستان های نروژ و یا کارشناسی، شرایط متفاوتی دارن. شما بهتره که وضعیت خودتون رو برای مهاجرت در نظر بگیرید. اگر هنوز آمادگی و شرایطش رو ندارید، بهتره که برای کارشناسی اقدام کنین و تا اون زمان مدارک خودتون رو جمع آوری کنین. همچنین میتونین برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاوران موسسه اصطهباناتی هم تماس بگیرید.

 3. Behnam گفت:

  اگر بخوام توی مدت کرونا برای اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنم مشکلی پیش نمیاد؟

  1. صدف کریم بیگی گفت:

   سلام دوست عزیز، خیر دانشگاه ها همچنان به دانشجوهای بین المللی این کشور پذیرش میدن. شما پروسه اخذ ویزا و پذیرشتون زمان بر هستش. بهتره که بعد از قطعی شدن تصمیمتون اقدام کنین. همچنین اگر نگران کرونا هستید، اخبار بروز این کشور رو میتونین دنبال کنین.

 4. محمد گفت:

  سلام اگر من در دانشگاه رشته ی زبان انگلیسی بخونم میشه در دانشگاه های نروژ یه رشته دیگه مثلا کامپیوتر رو بخونم؟(با معدل ایلتس بالا)

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل در نروژ نیاز به انتخاب رشته تحصیلی مرتبط دارید.

 5. شاهین گفت:

  سلام خسته نباشید. من در دانشگاه تهران درحال خوندن مترجی زبان انگلیسی هستم ایا امکان تحصیل رایگان برای لیسانس یا فوق در نروژ یا کشورای اروپایی دیگه وجود داره؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   دانشگاه های آلمان، اتریش رایگان است.

 6. سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید اگر برای ارشد مجدد کشور نروژ بخوایم اقدام کنیم، آیا بهتره مدرک ارشدی که در ایران گرفتیم رو هم ارائه بدیم و در رزومه ذکر کنیم؟
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای کارشناسی ارشد مجدد می بایست مدرک کارشناسی ارائه دهید و نیازی به ارائه مدرک کارشناسی ارشد خود را ندارید.

 7. جواد یوسفی گفت:

  باسلامو عرض ادب
  من فوق لیسانس کامپیتر از دانشگاه ازاد زنجان با معدل 15 دارم. میخواستم ببینم میتونم دکترا رو در نروژ یا اتریش بخونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   تحصیل دکترا در نروژ بسته به دانشگاه و رشته انتخابی شما دارد. شرایط اخذ پذیرش دکترا در نروژ از طریق استاد راهنما انجام می پذیرد.

 8. محمد موسوی گفت:

  با سلام می خواستم بپرسم آیا باید هزینه سال اول زندگی در نروژ را به حساب دانشگاه مقصد واریز کرد تا ویزا گرفت؟منظورم نامه تمکین مالی هستش؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بله، نامه تمکن مالی را برای اخذ ویزای تحصیلی نروژ باید ارائه دهید.

 9. یوسف گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید خواستم بدونم برای رشته های فنی حرفه ای که از هنرستان وارد دانشگاه فنی حرفه ای شده اند میشه برای ادامه ی تحصیل به خارج از کشور رفت یا نه؟؟؟؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، متقاضیان با دیپلم های فنی حرفه ای نیز می توانند برای تحصیل در رشته های مرتبط در کشور های خارجی اقدام نمایند.

 10. نیوشا نامی گفت:

  درود
  خانمی هستم مجرد 37ساله کارشناسی مدیریت بازرگانی و کارشناسی ارشد مدیریت بیمه. بدون سابقه کار با 7سال بیمه تامین اجتماعی(خویش فرما). خواستم بدونم برای مهاجرت به اروپا کدام کشور و چه روشی رو پیشنهاد میکنید، تحصیلی یا کاری.
  سپاس از راهنمایی شما

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   با توجه به شرایطتان مهاجرت به کشور هایی مانند آلمان، مجارستان و غیره را به شما توصیه می کنیم. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با روش های مهاجرت و کشور های مقصد با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 11. امید گفت:

  سلام و عرض ادب
  من ۳۱ ساله هستم و متاهل. کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶.۴۲ . ضمنا شش سال هم سابقه کار دارم که همچنان مشغول به کار هستم.
  آیا امکان مهاجرت تحصیلی به نروژ برای مقژع کارشناسی ارشد وجود دارد؟ این گپ تحصیلی قابل قبول هست؟ و آیا از لحاظ سنی، شرایطش رو دارا هستم؟
  همچنین باید عرض کنم که تا تابستان آینده، مدرک آیلتس را خواهم گرفت انشالا.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای گپ تحصیلی خود می توانید با سابقه کار و یا غیره پر نمایید. تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ نیاز به ارائه مدارک تحصیلی قوی و مدرک زبان دارید.

 12. پيمان گفت:

  با سلام، خواستم بپرسم بعد از اينكه من فوق ليسانسم رو گرفتم، امكانش هست اقامت نروژ رو بگيرم، ضمنا” ٥ سال سابقه ي كار در رشته ي مهندسي نفت دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   پس از فارغ التحصیلی در نروژ به شما فرصتی ارائه می شود که شغل مورد نظر خود را پیدا کرده و ویزای کاری دریافت نمایید.

 13. سروش اسماعیلی زاده گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  من دانشجوی حسابداری ترم 6 هستم از دانشگاه بوعلی سینا همدان
  اگر من کنکور ارشد رو دانشگاه تهران قبول بشم و همچنین مدرک آیلتس رو داشته باشم میتونم برای ارشد در نروژ ادامه تحصیل بدم
  اگه میشه تا حدودی مراحل کار رو برام توضیح بدین با باید چه کاری انجام بدم
  ممنون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ باید سابقه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. می توانید رزومه خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 14. حسین گفت:

  با سلام.من مهندس مکانیک هستم،29 سال سن،با 5 سال سابقه کار.
  همسرم 25 سال سن دارد و دارای مدرک کارشناسی دانشگاه آزاد مترجمی زبان،مدرس زبان هست و با 2 سال سابقه کار.
  میخواستم بدونم میشه واسه همسرم واسه ارشد پذیرش بگیرم و خودم از طریق ویزای تحصیلی همسرم برم نروژ و ویزای کار بگیرم؟؟
  ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، از طریق ویزای همراه می توانید تشریف ببرید و پس از اخذ کار ویزای خود را تغییر دهید.

 15. سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۳4 سال سن دارم و متاهل.
  بنظرتون با معدل کارشناسی 14.50 ( دانشگاه تبریز) و ارشد 16.20 (دانشگاه تبریز) میتونم برا ارشد مجدد امیدوار باشم؟ البته آیلتس 7.5، 3 مقاله ISI و 10 مقاله کنفرانس خارجی هم دارم. ضمنا 10 سال سابقه شغلی مرتبط هم دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، با داشتن سابقه کار و رزومه پژوهشی خود، امکان اقدام برای شما وجود دارد.

 16. NasYm گفت:

  باسلام
  من فارغ التحصیل کارشناسی رشته مهندسی پلیمر از دانشگاه آزاد با معدل ۱۷/۵ هستم ولی مدرک آیلتس ندارم و حداقل ۱سال زمان میخوام برای گرفتن این مدرک.میخواستم بدانم باتوجه به شرایط بنده شما پیشنهاد میکنید که بنده ارشد را هم در اینجا بخوانم و برای دکتری اقدام کنم یا اینکه ابتدا مدرک زبان بگیرم و بعد برای کارشناسی ارشد اقدام کنم؟
  باتشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل دکترا و یا کارشناسی ارشد بسته به سن، رزومه علمی و سابقه پژوهشی شما دارد. برای هر دو مقطع تحصیلی برای اکثر کشور ها می بایست مدرک زبان ارائه دهید.

 17. شبنم ترابی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ترم دیگه فوق دیپلم معماری میگیرم.معدلم هم 17.5 هست.ایا اگر مدرک زبان ایلتس بگیرم میتونم بورسیه برای مقطع لیسانس رشته ی طراحی داخلی بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اکثر ظرفیت دانشگاه های نروژ برای مقطع کارشناسی برای دانشجویان بومی و اتحادیه اروپا است. به شما توصیه می کنیم کشور دیگری را انتخاب نمایید.

 18. فريد محجوب گفت:

  سلام
  خسته نباشيد
  من مدرك ليسانس مهندسي شيمي با معدل ١٦.٥ از دانشگاه سراسري سمنان دارم و تا تابستان سال ٩٨ هم كارت پايان خدمت رو دريافت ميكنم، ميخواستم بدونم اگر مدرك زبان رو بگيرم ميتونم از تحصيل رايگان استفاده كنم يا اون ٢٠ ساعت كاري كه اونجا ميكنم ميتونه مخارج منو تامين كنه كه ديگه نيازي به ساپورت مالي از ايران نباشه؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   در صورت داشتن رزومه علمی قوی می توانید بورسیه تحصیلی دریافت نمایید. در نظر داشته باشید که درامد دانشجویی شما بسته به شغل دریافتی شما دارد.

 19. حمید یوسفی سیاهرودی گفت:

  سلام
  من 38 سال سن دارم و فوق لیسانس عمران گرایش سازه از دانشگاه آزاد، دارای همسر و یک فرزند 6 ساله هستم، همسر بنده نیز فوق لیسانس معماری هستن آیا امکان و
  پذیرش دکتری برای بنده و همسرم وجود داره؟ آیا هزینه تحصیل در مقطع دکتری رایگان هستش؟ ممنون میشم راهنمائی بفرمائید.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل دکترا در نروژ باید رزومه علمی و پژوهشی قوی ارائه دهید. برای دریافت مشاوره بهتر، نیاز به کسب اطلاعات بیشتری از شما داریم.

 20. محمد ل گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من 23 سالمه و مدرک فوق دیبلم صنایع شیمیایی دارم
  الان قصد دارم ک برم نروژ برا ادامه تحصیل
  باید چکار کنم؟
  با نشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در نروژ باید از مقطع کارشناسی اقدام نمایید. ارائه مدرک زبان الزامی است و بسته به دانشگاه انتخابی شرایط تحصیل نیز متفاوت است.

 21. Hamed گفت:

  با سلام. من مهندسی مکانیک دارم با معدل 12.46. البته بعدش بلافاصله ارشد هوافضا گرفتم با معدل 16.93. هر دو مدرک من از دانشگاه های دولتی خوب در ایرانه.
  سن من 35 سال هست.
  به دلیلی که توضیحش طولانی هست میخوام دوباره واسه ارشد تو نروژ اقدام کنم. آیا به خاطر سن 35 سال و معدل پایین لیسانسم شانس گرفتن پذیرش از دانشگاه و همچنین شانس اخذ ویزا از نروژ برای من پایین هست یا میتونم امیدوار باشم؟؟؟
  با تشکر.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   لطفا در نظر داشته باشید که تحصیل در نروژ محدودیت سنی دارد.

 22. معین مصاحبتی گفت:

  با سلام من ارشد الکترونیک دارم واسه مقطع دکتری بخوام برم نروژ found میده یا نه ؟
  میشه واسه دکتری رفت یا باید ارشد دوباره بخونم اونجا؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 23. علیرضا اسعدی گفت:

  با سلام می خواستم بپرسم آیا می توان بدون داشتن مدرک زبان در دانشگاه نروژ پدیرش گرفت سپس در آنجا دوره زبان انگلیسی رو بگدرونیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در نروژ باید مدرک زبان ارائه دهید.

 24. مهسا دمیرچی گفت:

  با سلام.برای کشور نروژ امکان اخذ ویزای همراه (همسر) در مقطع ارشد هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   بله، اجازه همراه می دهد.

 25. صادق گفت:

  باسلام. میخواستم بدونم با ۲۰ ساعت کار در هفته برای دانشجو که فرمودید به طور متوسط چقدر حقوق پرداخت میشه ؟ و آیا با این حقوق هزینه های ۷۰۰۰ الی ۱۰۰۰۰ یورو تحصبلات در ماه که فرمودید میتوان پرداخت کرد یا خیر . ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   میزان درآمد کار دانشجویی بسته به شغل دریافتی و میزان حقوقی که کارفرما در نظر می گیرد، دارد.

 26. جواد گفت:

  سلام خدمت شما عزیز
  من تو قسمت تحصیل در نروژ بدون داشتن مدرک زبان خوندم ولی متوجه نشدم یکم توضیح میدید؟؟
  چون من همه چیزم جوره ( یعنی شانس بسیار بالا برای پذیرش ) ولی مدرک ایلتس ندارم و مقاله هم درام چه طور میشه پذیرش گرفت بدون زبان ؟ من مشکل سربازی هم ندارم و یک ترم یا اگر واحد ها تداخل داشته باشند دوترم دیگه درسم تمام میشه
  اخه شما اولین کسی هستید که مگید یعنی خیلی از سایتها نوشته ولی میگند حضوری بیایید ولی من نمیتونم تا تهران بیام و سوال دیگه اینکه همه دانشگاه ها رو میشه بی مدرک جور کرد ؟؟ بزرگوار این اخری خیلی مهمه یه توضیحی میشه بدید

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای افزایش شانس ویزا و پذیرش خود بهتر است مدرک زبان ارائه دهید.

 27. مصطفی برزگری گفت:

  با سلام
  من فارغ التحصیل فوق لیسانس مهندسی برق از دانشگاه خواجه نصیر باد۷ سال سابقه کار و‌ایلتس ۷ هستم،، سریعترین راه برای گرفتن اقامت و زندگی در یک‌کشور اروپایی یا کانادا و استرالیا برای من کدام است؟تحصیل دوباره فوق یا ویزای کار ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   شرایط سنی شما برای مهاجرت تحصیلی و یا کاری حائز اهمیت است. با توجه به مدرک تحصیلی، اگر شرایط سنی مناسبی داشته باشید می توانید برای ویزای جست و جوی کار و یا ویزای تحصیلی آلمان اقدام نمایید.

 28. آتوسا گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات خوبتون. من کارشناسی مهندسی شیمی دار.م 32 سال دارم. فک میکنم زبان انگلیسیم در حد 6.5 آیلتس باشه . متاهل هستم. خواستم ببینم اگه بتونم ویزای تحصیل برای کارشناسی ارشد بگیرم، به همسر من هم ویزا میدن یا خیر؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، کشور نروژ ویزای همراه ارائه می دهد.

 29. مهتاب گفت:

  سلام
  من سوالم اینه که اگر بتونم برای نروژ فاند برای دکترا بگیرم، آیا میتونم همسرم رو هم با خودم ببرم؟
  ممنون از راهنمایی های خوبتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   کشور نروژ به دانشجویان ویزای الحاق یا همراه ارائه می دهد.

 30. شيما اسلامي گفت:

  سلام من ارشد مالي آموزش محور هستم از دانشگاه علوم اقتصادي و الزهرا.رشته ي مديريت مالي.آيلتس ٧ دارم و همينطور سابقه كار.٢٧ سالمه.معدل ١٦،٥ براي نروژ راهي داره براي ارشد در زبان انگليسي؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل کارشناسی ارشد در نروژ باید مقالات isi و رزومه پژوهشی قوی ارائه دهید.

 31. nafas گفت:

  با سلام
  من ارشد محیط زیست از دانشگاه شهید بهشتی هستم و 33 ساله . بلافاصله بعد از تحصیل در شرکت مدیریت پسماند مشغول به کار شدم
  میتونم برای مقطع دکترا برای اتریش اقدام کنم؟ البته منظورم تحصیل رایگان است
  در حال حاضر برای ازمون ایلتس دارم دوره میگذرونم آیا برای اتریش نیاز به مدرک زبان دارم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در اتریش نیاز به ارائه مدرک زبان دارید. همچنین باید رزومه پژوهشی قوی ارائه دهید.

 32. فریدی گفت:

  سلام
  من 24سال سن دارم با مدرک کارشناسی میخوام تو کشور نروژ.دانمارک.فنلاند بورسیه بگیرم ایا میشود
  ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی بسته به رزومه علمی و پزوهشی شما دارد.

 33. رسول گفت:

  سلام خسته نباشید شرایط تحصیل در دوره کارشناسی در نوروژ شامل زبان نوروژی هم هست یا حداقل شانس را افزایش میدهد؟ و دوم اینکه نمرات باید چگونه باشد تا حد اکثر شانس را داشته باشیم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   اکثر پذیرش کارشناسی دانشگاه های نروژ برای دانشجویان بومی است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 34. الی گفت:

  سلام خسته نباشید من دررشته فیزیک مهندسی در دانشگاه دولتی کاشان در مقطع کارشناسی مشغول تحصیل هستم به زبان انگلیسی مسلط،هستم ایا امکان ادامه تخصیل توی نروژ رو دارم ؟۱۸سال هم سن دارم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در نروژ باید رزومه علمی شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 35. جواد افشار گفت:

  سلام به شما
  من مدرک دیپلمم در رشته انسانی گرفتم؛ و مشمول خدمت هم نیستم.مدرک آیلتس 6.5 هم دارم.میخواستم ببینم که آیا میتونم با این وضعیت مقطع کارشناسی رو در یکی از شهر های نروژ بخونم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ برای مقطع کارشناسی بسیار سخت است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 36. امیرحسین کیانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من مدرک کارشناسی علوم ازمایشگاهیمو با معدل ۱۸ گرفتم ولی از دانشگاه ازاد و مدرک ایلتس ۶.۵ دارم
  با این شرایط میتونم برای دوره ی ارشد ایمونولوژی ویزا بگیرم؟
  دانشگاه های اروپایی مدرک دانشگاه ازاد رو قبول دارن؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بسته به دانشگاه تحصیلی شما دارد. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 37. حمید مرادی گفت:

  سلام
  من 38 سالمه و مدرک کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی خودم را در سال 2015 گرفتم. دارای 10 سال سابقه کار در زمینه طراحی سخت افزار (الکترونیک) و 5 سال در زمینه پردازش تصاویر پزشکی هستم. یه مقاله کنفرانسی و یه مقاله journal هم دارم. یکی دو بار هم برای مصاحبه دکتری توی دانشگاه های نروژ دعوت شدم و متاسفانه قبول نشدم و تصمصم گرفتم ارشد مجدد بخونم.
  به نظر شما شانس من برای کارشناسی ارشد مجدد در دانشگاه اسلو یا برگن چقدره و چه کارهایی باید بکنم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   تحصیل در نروژ محدودیت سنی دارد و شرایط سنی شما برای تحصیل کارشناسی ارشد مناسب نمی باشد.

 38. مصطفی زارع گفت:

  سلام، من برای فوق لیسانس تو رشته طراحی صنعتی میخواهم اقدام کنم، زبان هم در حد پیشرفته هست اما امتحان آیلتس ندادم شاید در حد ۴.۵ باشم. ایا تو نروژ امکانش فراهم میشه که همونجا زبان بخونم مثل انگلستان که یک دوره ۶ ماه ، آکادمی فورجه میده برای یادگیری زبان

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   برای تحصیل در نروژ باید مدرک زبان بالاتری داشته باشید. بدون مدرک زبان مناسب شانس اخذ ویزای شما بسیار پایین می آید.

 39. شهریار حسین زاده گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من 42ساله هستم و کارشناسی ارشد مهندسی نفت گرایش بهره برداری دارم وسالها سابقه کار رسمی در صنعت نفت دارم.بااین شرایط میتونم در کشور نروژ درمقطع دکتری ادامه ی تحصیل بدم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   تحصیل دکترا در نروژ بسته به رزومه علمی و پژوهشی شما دارد که باید به طور دقیق بررسی شود. لطفا رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 40. باران گفت:

  سلام وقت بخیر. بنده دانشجوی کارشناسی دانشگاه سراسری با معدل بالا و آیلتس 7 میباشم. آیا امکان دریافت فاند در مقطع ارشد در نروژ وجود دارد؟ و آیا برای یادگیری زبان نروژی در کشور نروژ دوره برگزار میشود؟ هزینه آن چقدر است؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ باید شرایط شما به طور دقیق بررسی شود. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 41. روناکاشیخ الاسلامی گفت:

  سلام
  باایلس۶ ولیسانس متالوژی بامعدل۱۴/۵۵ امکان تحصیل درنروژ وجوددارد

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای تحصیل در هلند باید رزومه علمی بسیار قوی تری ارائه دهید.

 42. بنیامین اختری گفت:

  سلام و عرض ادب
  امیدوارم حالتون خوب باشه.
  من 30 ساله هستم و نمره آیلتس 6.5 کسب کردم و فارغ التحصیل مهندسی مکانیک-ساخت و تولید از دانشگاه بین المللی امام خمینی قزوین هستم.خواستم برای مدرک دکتری به صورت رایگان و کار اقدام کنم.
  شرایط من رو چطور می بینید؟کدوم کشور رو پیشنهاد میدین؟(خودم علاقه زیادی به نروژ و کانادا دارم)
  سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط شما برای اخذ ویزای تحصیلی و یا جاب سیکر آلمان مناسب است.

 43. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر.من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی هستم و دو ترم دیگه دارم ولی دو ترم اول مشروط شدم و معدل کل هم فعلا13.51.میخواستم برای ارشد اپلای کنم ولی با توجه به ریزنمراتم نمیدونم امیدی هست یا نه.به نظر شما ارشد رو ایران بگیرم و برای دکترا اقدام کنم یا برای اپلای ارشد امیدی هست؟ یا اصلا با توجه به ریزنمرات کارشناسی برای دکترا میتونم امیدوار باشم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در مقطع ارشد و یا دکترا در نروژ باید رزومه علمی بسیار قوی ارائه دهید.

   1. سارا گفت:

    سلام.بر طبق گفته این گفته ی شما اگر رزومه ی ارشد قوی داشته باشم میتونم برای اخذ دکترا در نروژ امیدوار باشم؟یا ریزنمرات کارشناسی دردسرساز خواهد بود؟

    1. سحر طاهریان فرد گفت:

     با سلام و احترام
     در صورت داشتن رزومه علمی و پژوهشی قوی می توانید به اخذ پذیرش امیدوار باشید.

 44. حمید گفت:

  سلام 28سالمه و دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه آزاد هستم می خواستم بدونم میتونم برای ویزای تحصیلی رایگان اقدام کنم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 45. احمد گفت:

  سلام ، من كارشناسي مهندسي نفت گرايش حفارى از دانشگاه علوم تحقيقات رو دارم با معدل ١٤/٨٠ و ايلتس ٦/٥ ايا ميتونم براي ارشد به نروژ اقدام كنم ؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   لطفا برای بررسی بیشتر مدارک خود را اط زریق واتس اپ برای ما ارسال نمایید.

 46. اکرم محمدنظری گفت:

  با سلام ‌‌احترام
  من ۳۹ سالمه و مترجمی زبان خوندم دانشگاه پیام نور و‌ایلس ۵.۵ دارم
  برای کانادا اقدام کردم متاسفانه نشد…
  من میتونم تو‌ اروپا تحصیل کنم ؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   بسته به مقطع تحصیلی شما دارد. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد.

 47. صبا گفت:

  سلام مدرک فوق دیپلم حقوق از دانشگاه غیر انتفاعی بدون کنکور قابل قبوله ؟ در واقع دارم لیسانس میخونم اما ترجیح میدم فوق دیپلومو ایران بگیرم بعد اقدام کنم نمبدونم حقوقم مورد تایید هست با خیر یا رشته امو تغییر بدم و رشته ای که امکان پذیرش و کار بالا بعد از اتمام تحصیل داره رو بخونم و نمیئونم چه رشته هایی هستند و اینکه برای |ثبات تمکن مالی چقدر پول باید تو حساب باشه که به پول ما چقدر میشه در ضمن من 31 ساله هستم اصلا هیچ امیدی هست ؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای تحصیل در نروژ بهتر است با مدرک کارشناسی خود اقدام نمایید.

 48. مجتبی گفت:

  سلام.من27سالمه دیپلم تجربی دارم.میخوام برای رشته پزشکی اقدام کنم.اما چون شرایط مالی بدی دارم میخام جایی که میرم رایگان باشه و خودم بتونم با کار مخارج زندگیمو تامین کنم.همین نروژ پیشنهاد میکنید یا جای دیگر؟ممنون پاسپورت هم دارم.

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   برای تحصیل در اکثر کشور های اروپایی تحصیل پزشکی محدودیت سنی دارد. به شما توصیه می کنیم کشور ایتالیا را انتخاب نمایید که بورسیه تحصیلی نیز ارائه می دهد.

 49. علی گفت:

  سلام .من فارغ التحصیل کارشناسی تربیت بدنی هستم با معدل 18 دارای مدرک زبان ایلتس و مدرک مربی گری از فدراسیون و در حال حاضر 29 سالمه.
  ایا شرایطی برای پذیرش از دانشگاهای نروژ رو دارم .دانشگاهایی که از نظر هزینه رایگان باشه یا فرصتی برای اپلای کردن تو رشته تربیت بدنی رو داشته باشه

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ پذیرش کارشناسی ارشد از دانشگاه های نروژ باید رزومه علمی دقیقی را ارائه دهید.

 50. دانیال گفت:

  سلام من دانیالم 20 سالمه با مدرک آیلتس 7.5 و معدل دیپلم 19.12رشته IT آیا در کشور نروژ امکان پذیرش دارم ؟ اگر نه چه کشوری رو پیشنهاد میکنید؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام
   شرایط اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی از دانشگاه های نروژ با سخت گیری های بسیاری روبرو شده است. به شما توصیه می کنیم کشور های دیگری را انتخاب نمایید.

 51. فاطمه گفت:

  سلام وقت بخیر
  من 23 سالمه ودانشجوی ارشد فیزیولوژی دام از دانشگاه دولتی هستم.معدلم 17/26 هستش و در مقطع ارشد هم با استعداد درخشان پذیرش شدم.در حال خوندن زبان هستم.دومقاله داخلی هم دارم و درحال نوشتن سومی هستم.دوسال هم مدیرعامل یک شرکت تعاونی دانشجویی بودم و مدارک آن هم در بخش های کارآفرینی دولتی موجود هست.آیا امکان اخذ بورسیه رایگان در نروژ رو برای مقطع دکتری دارم؟؟؟ مسئله مالی اش برام اهمیت دارد..ممنونم

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شرایط اخذ بورسیه تحصیلی از کشور نروژ بسیار سخت است. لطفا رزومه علمی خود را از طریق واتس اپ برای کارشناسان ما ارسال کنید تا ب طور دقیق شرایط شما را بررسی نمایند.

 52. مینا گفت:

  سلام
  من 29 سالمه. کارشناسی کتابداری از پیام نور دارم ولی هیچ سابقه کاری در این زمینه ندارم. 5 ساله که در زمینه تدریس موسیقی فعالیت دارم. در چه کشوری میتونم در زمینه موسیقی ادامه تحصیل بدم که از نظر مالی شرایط آسون تری داشته باشه؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   کشور های اروپایی مانند فرانسه و اتریش و آلمان، گزینه های خوبی برای تحصیل شما هستند. هرچند که کشور ایتالیا نیز شاید در این عرصه حرفی برای گفتن داشته باشد اما از نظر هزینه و شرایط زندگی قابل مقایسه با گزینه های اولیه نیست.

 53. kamran dhn گفت:

  سلام.
  دانشجوی ترم آخر کارشناسی نرم افزر دانشگاه خلیج فارس بوشهر(سراسری) هستم. با معدل کل ۱۵.۵. چند ترم مهندسی عمران دانشگاه آزاد هم خوندم اما انصراف دادم. آیلس ۷.۵ دارم. یک سال هم رزومه‌ی کار برنامه نویسی موبایل(IOS) دارم داخل یک شرکت. هدفم از انتخاب نروژ اینه که کشوریه که از بحثای سیاسی و جنگی دنیا دوره. همینطور تحصیل رایگانش. سوال اولم اینه که آیا شرایطم خوبه واسه اپلیکیشن تحصیلی؟ سوال دومم اینه که آیا اون ۱۲ هزار تای تمکن مالی بعد از اخذ اقامت کاملا در دسترسه یا اینکه مثل آلمان هر ماه یک مقدارش آزاد میشه؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   معدلتون پایینه، اگر مقاله داشته باشید، شانس پذیرش دارید، باید پرونده شما را کامل بررسی کنیم تا نتیجه قطعی را اعلام کنیم.
   مبلغ تمکن بعد از دریافت ویزا در دسترس است و بلوکه نمی شود.

 54. شیرین گفت:

  درود
  من دانشجوی کارشناسی علوم کامپیوتر هستم با معدل ۱۶.۵ برای ارشد در رشته پایگاه داده یا هوش مصنوعی نروژ کشور مناسبی است؟امکان گرفتن فاند هم هست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای پذیرش مدرک زبان و رزومه پژوهشی هم ملاک است، برای نتیجه قطعی باید پرونده شما را کامل بررسی کنیم.

 55. nHl گفت:

  سلام
  من ایسانس مهندسی شهرسازی از دانشگاه آزاد دارم با معدل ۱۶.۸۵ امکان تحصیل رایگان در مقطع ارشد در رشته مدیریت در نروژ دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام
   بله میشه ولی شرایط خاص پذیرش رو باید از دانشگاه ها سوال کنید و یا به مشاوران موسسه تماس بگیرید.

 56. Y.Z گفت:

  با سلام ، وقتتون بخير
  من دانشجوى ارشد نانوشيمى هستم ، ميخواستم بدونم با داشتن مدرك كارشناسى ( معدل ١٥.٣٢) از دانشگاه سراسرى ، ميتونم توى نروژ دوباره ارشد بخونم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   معدل کمی پایین است، ولی برای پاسخ دقیقتر باید رزومه شما شامل ریز نمرات، مقالات و تالیفات و مدرک زبان را داشته باشیم. اگر با یکی از شعب موسسه تماس بگیرید همکارانم راهنماییتون می کنند.

 57. بهنام گفت:

  با سلام.بنده 28 سال سن دارم.مدرک لیسانس مهندسی شیمی(صنایع پتروشیمی) از دانشگاه آزاد مرودشت دارم با معدل 15(سال 93 فارغ التحصیل شدم).مجرد هستم.خدمت معاف شدم.آیلس 6.5 یا 7 میتونم بگیرم.واسه تمکن مالی هم مشکلی نیست.در حال حاظر هم به صورت خصوصی تدریس گیتار میکنم.و داخل آپارات و یوتوب فعالیت دارم.می خواستم برای ویزای تحصیلی نروژ اقدام کنم.آیا امکان صدور ویزا هست؟در مورد ویزای هنرمندان چطور؟

  با تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   معدلتون کمی پایین است، لازم است رزومه تحقیقی شما را هم داشته باشیم. اگر رزومه تحقیقی قوی داشته باشید، شانس پذیرش دارید.

 58. امیر اشراقی گفت:

  سلام روز بخیر خدا قوت.یک سوال داشتم از خدممتون ممنون میشم راهنماییم کنید.من 24 سالمه و کارشناسی رشته زیست شناسی سلولی مولکولی( بیوشیمی )از دانشگاه آزاد نجف آباد دارم.دو مقاله نوشتم یکی داخلی و دیگری بین المللی.آیلتس 7/5 دارم.به نظر شما شرایط تحصیل رایگان در نروژ را دارا هستم؟از تمکن مالی خوبی برخوردار نیستم و نمیدونم چه مقدار پول لازمه برای ابتدای مهاجرت ممنون میشم راهنمایی کنید.با تشکر.

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   سابقه تحصیلی خودتون را ننوشته اید، اگر سابقه تحصیلی یعنی معدل و ریز نمرات خوبی داشته باشید، می توانید برای پذیرش و بورسیه تحصیلی اقدام کنید.
   برای بررسی این مورد باید مدارکتون را به یکی از شعب موسسه ارسال کنید.

 59. Aftab گفت:

  سلام،خسته نباشید
  من بیست سالمه درحال حاضر دانشجوی ترم 6کارشناسی مهندسی شهرسازی،دانشگاه گیلانم..برای ارشد تصمیم به مهاجرت دارم
  ملاکم رایگان بودن دانشگاهه و اینکه هزینه زندگی کم باشه تو اون کشور و گرایش رشته ی خودم
  چه زمانی و چطوری باید اقدام کنم به کدوم کشور
  و اینکه کنکور ارشد ایرانو نباید شرکت کنم؟(که اگه خارج نشد عقب نمونم)

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مقطع ارشد شانس گرفتن فاند یا بورسیه تحصیلی هم دارید، در صورتی که سابقه و رزومه خوب و مدرک زبان داشته باشید، می توانید برای بورسیه اقدام کنید. برلی اقدام معمولا سال آخر کارشناسی باید اقدام کنید.

 60. اسماعیل گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 32 سال سن دارم متاهل هستم و مدرک کارشناسی مهندسی برق دارم و در حال گذراندن دوره تکمیلی زبان هستم. به نظرتون میتونم توی اتریش یا نروژ ویزای تحصیلی بگیرم. یا اینکه شما پیشنهاد بهتری دارید برای من؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   اطلاعاتی که عنوان کردید کامل نیست، در حالت کلی هرچه رزومه تحقیقی و تحصیلی قوی تر داشته باشید شانس شما برای پذیرش بیشتر است و انتخابهای بیشتری دارید.
   برای جواب دقیق لازم است مدارک شما توسط کارشناسان ما بررسی شود، پیشنهاد می کنم با دفاتر ما تماس بگیرید و مدارکتون را برای بررسی ارسال کنید.

 61. حسین گفت:

  سلام بنده 33 سال سن دارم و لیسانس مترجمی زبان انگلیسی دارم آیا شرایط ادامه تحصیل در نروژ را دارم؟ اگر جواب خیر است لطفا بگویید شرایط تحصیل در کدام کشور را دارم؟ با تشکر

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   سلام، وقت بخیر
   برای مشخص کردن دانشگاهی که در مقطع ارشد به شما پذیرش دهند، لارم است که رزومه شما را کامل داشته باشیم، ضمن اینکه با توجه به سن شما که بالای سی سال است، گزینه های زیادی ندارید.

 62. علیرضا وکیلی گفت:

  سلام و عرض ادب
  من 20 سالمه و معدل دیپلم 18/07 دارم در حال فراگیری زبان انگلیسی برای آزمون آیلتس هستم میخاستم ببینم برای تحصیل رایگان نروژ گزینه خوبی هست یا ن؟
  با توجه ب شرایط من کدوم کشور برای تحصیل رایگان مناسب تره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   نروژ گزینه خوبی برای شما خواهد بود اما باید بفرمایید که هدف شما از ادامه تحصیلی و انتخاب کشور نروژ چیست، تحصیل رایگان و یا خدمات آموزشی سطح بالا؟
   در صورت انتخاب هرکدام از موارد بالا، گزینه های متفاوتی برای شما وجود دارد.

 63. رضا رحمتی گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک-ساخت و تولید دارم از دانشگاه صنعتی اراک و نمره آیلتس 6.5 و 29 سال سن. با این شرایط ، ادامه تحصیل در مقطع دکتری در این کشور وجود دارد؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   تحصیل در مقطع دکتری اکثر کشور ها، در صورتی که رزومه تحصیلی خوبی را ارائه بدهید، شامل اخذ بورسیه می شود.

 64. mehran jafarian گفت:

  سلام من 19 سالمه مدرک آیلتس 6.5 دارم با معدل دیپلم 16.47 میتونم واسه کارشناسی وایزا بگیرم برای نروژ ؟ اگه نه با این شرایط کدوم کشور میتونم ویزا تحصیلی رایگان دریافت کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   امکان تحصیل در کشور نروژ برای شما وجود دارد اما اگر شرایط خاصی را در نظر ندارید، ما پیشنهاد های دیگری نیز برای شما داریم.
   با مزایایی همچون تحصیل رایگان، بدون مدرک زبان، اعتبار بین المللی و غیره

 65. maria گفت:

  سلام
  خسته نباشید .آیا امکان تحصیل رایگان در مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی آلی برای فارغ التحصیل رشته شیمی محض دانشگاه سراسری در کشور نروژ وجود داره؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام، تشکر.
   بله امکان تحصیل در رشته های مرتبط وجود دارد اما بایستی مدارک و سوابق تحصیلی شما بر اساس پیش نیاز های دانشگاه های مورد تایید بررسی شود و نتیجه به شما اعلام گردد.
   شما بفرمایید چند سالتان است ؟
   سوابق تحصیلی خود را دقیق بیان کنید.

 66. رامین روح افزا گفت:

  باسلام،دخترم ۱۱سالشه،و۲ساله به عنوان قهرمان محاسبات ذهنی جهان دست پیدا میکنه،ونابغه محاسبات ذهنیه،میخواستم ببینم ،چطور وچگونه وازچه راهی میتونم براش بورسیه بگیرم،وببرمش خارج از ایران
  باسپاس فراوان

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام و عرض ادب
   شما باید با موسساتی که خدمات ارائه بورس تحصیلی در خارج از کشور را انجام می دهند مکاتبه کنید تا بتوانید در این موارد برای فرزندتان و در صورت امکان، بورسیه را دریافت کنید.

 67. مونا احمدی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  من میتونم رشته کارشناسی ارشد رو تغییر بدم؟
  لیسانس ادبیات انگلیسی دارم. میخوام روان شناسی بخونم.
  میتونم رشته خودمو تغییر بدم برای اقامت تصحیلی در نروژ؟
  و اینکه آیا میتونم کارشناسی از ابتدا بخونم برای روان شناسی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   می توانید با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی، در صورت عدم امکان ادامه تحصیل ، در خواست برای تحصیل دوره کارشناسی را بدهید.
   ضمن اینکه ادامه تحصیل از مقطع ارشد هم بسیار گزینه مناسب و کم درد سری برای شرایط شما می باشد.

 68. بیتا فرهادی گفت:

  سلام و سپاس از راهنمایی شما

  من لیسانس حقوق از دانشگاه پیام نور شیراز هستم و علاقمند به تحصیل در کشور اتریش میباشم .آیا با توجه به اینکه مدرک زبان آلمانی ندارم شانس پذیرش دارم ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل در کشور های هدف شما محدودیت پذیرش وجود ندارد
   اما الزاما بایستی مدرک زبان آلمانی را ارائه دهید، هم برای پذیرش و هم برای اخذ ویزا.
   مورد دیگری وجود دارد که برای تحصیل در کالج های آلمان، شما می توانید بدون مدرک زبان اقدام کنید.

 69. مرضیه سبزه کار گفت:

  سلام خسته نباشین
  من دانشجوی دامپزشکی هستم و ترم یکم. میخواستم ببینم اگه بخوام برای سال آینده از دانشگاه نروژ اپلای بگیرم میشه؟ با توجه به اینکه دامپزکشی دکتری پیوسته است؟ یا اینکه لازمه دوره ی دکترای پیوسته امو تموم کنم و برای پی اچ دی اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنون؛
   بله می توانید اپلای کنید اما تحصیل دامپزشکی در نروژ کار راحتی نیست و ما پیشنهاد می کنیم که کشور دیگری را در نظر بگیرید.
   و یا اینکه بعد از اخذ مدرک دکتری، برای Ph.D اقدام کنید

 70. فرزانه_ف گفت:

  سلام .من ترم 3 حسابداری هستم و مسلط به زبان انگلیسی .میتونم اقدام کنم برای ویزای تحصیل تو نروژ؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   برای ادامه تحصیل شما در کشور نروژ مانعی وجود ندارد.
   می توانید شواهد مدارک تحصیلی خود را برای ما ارسال نمایید تا امکان سنجی تحصیل را برای شما انجام دهیم.

 71. آروین گفت:

  با سلام
  دکتری تخصصی PHDدارم می خواهم برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری یا فوق دکتری در نروژ اقدام کنم. در ضمن متاهل و 48 ساله و صاحب دو فرزند پسر 14 و 3 ساله می باشم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که بتوانید ویزای تحصیلی را دریافت کنید احتمال بردن همراه وجود دارد.
   کارشناسان ما اطلاع دقیق تری ازین موضوع دارند، تلاش بفرمائید خلاصه مدارک خود را برای ما ارسال کنید تا مورد بررسی واقع شوند.

 72. علی پورمحمدی گفت:

  با سلام من و همسرم لیسانس تربیت بدنی هستیم با 20سال سابقه تدریس بصورت دبیر رسمی دارای دو فرزند 8و14 ساله لطفا جهت مهاجرت به نروژ مارا راهنمایی کنید.در ضمن همسرم دوستی در نروز دارد ایا او کمکی میتواند به ما بکند؟ چه کمکی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوست شما در کشور نروژ تنها می تواند برای شما دعوتنامه ارسال کند(کاری/توریستی)
   اما به طور کلی برای مهاجرت به نروژ به صورت خانوادگی برای تک تک اعضا نیاز به ویزا دارید و یا می توانید از طریق ویزای سرمایه گذاری، خانواده تان را نیز با خود ببرید.

 73. علی پورمحمدی گفت:

  باسلام من وهمسرم هردو لیسانس تربیت بدنی هستیم با 20سال سابقه تدریس بصورت دبیر رسمی دوفرزند داریم 8و14ساله نظرتون درباره روش مهاجرت ما به نروژ چیه.همسرم دوستی در نروز دارد ایا او میتواند کمکی کند؟چه کمکی؟

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   در صورتی که آن شخص بتواند برای شما دعوتنامه کاری ارسال کند، مراحل انجام این اقدامات تسهیل می گردد.
   اما در غیر این صورت دو روش وجود دارد:
   1- اخذ ویزا برای تک تک افراد خانواده
   2- سرمایه گذاری و اخذ ویزای اقامت خانوادگی

 74. هادی مرادی گفت:

  با سلام
  من دانشجوی سال ۴ رشته ی پزشکی در کشور بلاروس هستم، میخواستم بدونم آیا گرفتن انتقالی به نروژ یا دیگر کشورهای اروپایی ممکن است یا نه؟
  ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   معمولا بین برخی دانشگاه ها، پیمان هایی برای جابجایی دانشجو وجود دارد.
   در صورتی که دانشگاه شما، با دانشگاه مقصد تان در نروژ، هم پیمان در بحث انتقال دانشجو باشند، این امکان برای شما وجود خواهد داشت.

 75. علی زارعی گفت:

  سلام من فوق دیپلم فوریت پزشکی هستم و ۲۳ ساله هستم و خدمتم به زودی تمام میشود ایا می توانم در کشور های دیگر ویزای تحصیلی دندانپزشکی بگیرم و همچنین مرتبط با رشته فوریت پزشکی کار کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   در صورتی که موفق به اخذ پذیرش از دانشگاه های مقصد شوید، این امکان وجود دارد.
   در حین تحصیل، به شما 20 ساعت اجازه کار در هفته داده خواهد شد و برنامه ریزی برای کار در فوریت های اورژانس یا پزشکی، نافرجام خواهد ماند.

 76. وحید انارکی گفت:

  سلام، وقت بخیر، خسته نباشید، من 32 ساله و کارشناس رادیولوژی هستم با 9سال سابقه کار، با توجه به شرایطم امکان اخذ ویزا کاری در نروژ برای بنده مقدور هست؟

  1. مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   معمولا درخواست های ویزای کار نروژ می شوند، مگر اینکه بر اساس پیشنهاد کاری کارفرمایی نروژی، اقدام نمایید.

 77. Vernon girl گفت:

  سلام میخاستم اگ میشه یکم در مورد شرایط دریافت ویزای تحصیلی برای کشور نروژ برا دانش اموز دبیرستانی توضیح بدین
  و اینک ایا همه کالج های نروژ ب زبان نروژی هستن؟
  خلاصه ممنون میشم اگ یکم شرایط و شرح بدین ممنون

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   عموما درخواست های ویزای تحصیلی در مقاطع پایین، ریجکت می شوند.
   به همین دلیل نیاز است از داخل این کشور پشتیبانی مالی و یا دعوت نامه موجود باشد.

 78. Yasin گفت:

  سلام من در اروپا زندگی میکنم ولی به خاطر آب و هوا میخواستم به استرالیا مهاجرت کنم.چه راهی وجود دارد تا اقامت آنجا را دریافت کنم؟

  1. مشاور مهاجرت های عمومی گفت:

   با سلام
   شما میتوانید از طریق تحصیلی و اسکیل ورکر اقدام نمایید.
   در روش اسکیل ورکر، سن، تحصیلات، سابقه کار با بیمه و مدرک زبان آیلتس شما، مورد بررسی قرار می گیرد.

 79. سارا مح گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل مهندسی IT از دانشگاه آزادم با معدل 14.96 و سن 32.میخواستم ببینم برای ارشد در رشته مدیریت پروژه میتونم برای نروژ اقدام کنم؟ در شهر تروندهایم امکان این هست که خوابگاه رو قبل از رسیدن به نروژ رزرو کرد؟ راجع به هزینه زندگی دانشجوییش هم میشه توضیح بدین لطفا؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   برای زندگی دانشجویی، حدودا ماهی 1000 یورو در این کشور هزینه خواهید داشت.
   متاسفانه اخیرا کشور های اسکاندیناوی در صدور ویزا همکاری لازم را انجام نمیدهد.
   پیشنهاد می شود کشور های دیگر را مورد بررسی قرار دهید.

 80. حسین گفت:

  سلام
  من فارغ التحصیل مدیریت صنعتی از دانشگاه آزادم با معدل 17.50 و آیلتس 7 سن 25.میخواستم ببینم برای ارشد در رشته مهندسی صنایع یا مهندسی کامپیوتر میتونم برای نروژ اقدام کنم؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   این امکان برای شما فراهم است، امامتاسفانه اخیرا سفارت های کشور های اسکاندیناوی برای ارائه ی ویزا همکاری لازم را انجام نمی دهند.به نحوی میتوان گفت امکان ویزا را به کمترین حد ممکن رسانده اند. پیشنهاد میشود کشورهای دیگر از جمله فرانسه و کانادا را مورد بررسی قرار دهید.

 81. سامان گفت:

  سلام وقت بخیر
  هیچ مقاله ای درباره ی ادامه تحصیل در مقطع ارشد یا دکترا در رشته مهندسی نفت وجود نداره . میشه اطلاعاتی در این مورد به ما بدین ؟ کشور هایی مثل دانمارک و نروژ و روسیه و کانادا . شرایط بورسیه گرفتن چیه در این رشته و …
  خیلی ممنونم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   توضیحات طولانی برای پاسخ به سوالات شما نیاز است که در این مقال نگنجد.
   لطفا از مشاوره های تلفنی و حضوری بهره مند شوید.

 82. منیژه گفت:

  با سلام و عرض ادب. پسرم در ایران پزشکی می خواند در دانشگاه سراسری برای ادامه تحصیل می خواهد به خارج از ایران برود. برای ما راه حل پیشنهادی تان چیست؟

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   پس از پایان تحصیلات، می توانند جهت ادامه تحصیل در نروژ یا کشورهای دیگر برای مقاطع دکترا یا تخصص اقدام فرمایند.

 83. کسری گفت:

  با عرض سلام
  من لیسانس اقتصاد از دانشگاه شهید بهشتی دارم ولی معدلم 12.5هست
  آیا امکانش هست با این معدل برای فوق لیسانس نروژ اقدام کنم ؟؟ از لحاظ زبان مشکلی ندارم و اگر بشه اقدام کرد امتحان ایلتس رو شرکت میکنم و نمره ی 6 به بالا رو میتونم بگیرم

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بله امکانش هست، باید مدرک زبان را بگیرید.

 84. Minoo گفت:

  سلام خسته نباشيد من ميخوام بدون والدين براي تحصيل در مقطع سوم دبيرستان در رشته ي رياضي به كشور نروژ يا المان برم از شما ميخوام كه به من بگيد ايا المان بهتره يا نروژ؟ چون همونطور كه من شنيدم نروژ هيچ كالجي به زبان انگلیسی نداره ولي المان داره كالجي رو كه به زبون انگلسي باشه و داراي خوابگاه هم باشه من فقط ميخوام از هزينه هاي المان مطلع بشم ايا هزينه ي شهريه ي مدارس و زندگي دانش اموزي ميشه گفت بالاست يا نه؟! چه جوريه؟!

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   هزینه شهریه مدارس شبانه روزی آلمان مقداری زیاد است، توصیه می شود پس از اتمام دوره پیش دانشگاهی اقدام فرمایید، در این صورت نیاز به پرداخت شهریه مدارس شبانه روزی نیست.

 85. مرات گفت:

  با سلام
  من ۳۴ ساله هستم
  کاردانی برق صنعتی دارم از دانشگاه آزاد گناباد سال ۱۳۸۳ فارغ التحصیل شدم
  از اون موقع هم یه شرکت حمل و نقل دارم که چون مجرد بودم مدیر عامل نمیشد باشم ، ریس هیئت مدیرش منم ، و 4-5 سال هم هست كه دفتراملاك هم دارم كه جوازش بناممه
  بیمه تامین اجتماعی اصلا ندارم
  دو نفر از خانواده هم یکی واسه phd پذیرش گرفت و یکی واسه فوق لیسانس از نروژ پذیرش و بورسیه گرفتن و چند ساله اونجان
  منم زبان میخونم اما هنوز در حد آیلتس نیستم
  میخاستم ویزای تحصیلی واسه نروژ بگیرم اما مشکل مدرک زبان دارم
  دوستم واسه اتریش اقدام کرد (چون مدرک زبان نمیخواست)و الان یه ساله اونجاست
  شما چه پیشنهادی برای من دارید

  1. مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   بهتر است مدرک زبان را بگیرید و به دلیل سن برای کشورهایی که چندان مشکل ویزا ندارند مثل ایتالیا اقدام فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *