در سال های اخیر کشور آرژانتین در زمینه مهاجرت کاری بسیار موفق ظاهر شده و گواه آن نیز تعداد بسیار زیاد مهاجرانی هستند که سالانه وارد این کشور می شوند. بر اساس آمارهای اعلام شده نرخ مهاجرت جوانان برای کار و تحصیل به کشور آرژانتین 19 درصد افزایش یافته است که این موضوع نشان می دهد آرژانتین توانسته از نظر اقتصادی و سایر شاخص های مربوط به کیفیت زندگی توجه مهاجران را به خود جلب کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

افرادی که قصد دارند برای کار در آرژانتین به این کشور مهاجرت کنند باید اطلاعات کافی در زمینه بازار کار و مشاغل پر رونق در این کشور داشته باشند. اگر شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت کاری به آرژانتین هستید این مقاله را از دست ندهید ما در این مقاله از وبلاگ گروه وکلای برگزیده اصطهباناتی صفر تا صد مهاجرت به آرژانتین از طریق کار را توضیح می دهیم.

کشور آرژانتین

بررسی جامع مهاجرت کاری به آرژانتین

آرژانتین یکی از کشورهای آمریکای جنوبی بوده و دومین کشور وسیع قاره آمریکا محسوب می شود. این کشور در سال ۲۰۰۱ یک میلیون نفر مهاجر را از آمریکای لاتین پذیرفته است که عددی قابل توجه و چشمگیر محسوب می شود. آرژانتین ۲۳ ایالت دارد و پایتخت آن شهر بوینوس آیرس می باشد.

تمامی کسانی که سواد کافی و وضعیت مالی خوبی داشته باشند، می توانند اقامت دائم آرژانتین را به دست بیاورند. یکی از نکات مهم در زمینه اخذ اقامت دائم آرژانتین این است که امکان دریافت اقامت حتی در کمتر از ۳ سال نیز وجود دارد. در واقع در صورت داشتن تجربه کافی، فرایند دریافت ویزای آرژانتین یک پروسه سریع و کوتاه خواهد بود. مردم کشور آرژانتین به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و واحد پول این کشور پزو می باشد. فرقی نمی کند که قصد مهاجرت کاری به کدام کشور را داشته باشید، به طور کلی همه کسانی که قصد مهاجرت کاری دارند در اولین گام باید کشور مقصد خود را از جنبه های مختلف بررسی و ارزیابی کنند یکی از این فاکتورهای مهم برای ارزیابی کشور مقصد، شاخص ها و نرخ بیکاری است.

طبیعتاً کشوری که نرخ بیکاری بالایی دارد نمی تواند گزینه مناسبی برای مهاجرت کاری باشد زیرا نرخ بیکاری بالا به این معناست که کشور مورد نظر دارای تعداد بسیار زیادی نیروی بیکار است و حتی نتوانسته برای آنان شغل مناسب و کافی ایجاد کند. بنابراین به احتمال بسیار زیاد نیروی کار خارجی هم نمی تواند در این کشور شغل مناسبی پیدا کند. به بیان ساده تر کشور مورد نظر بستر مناسبی برای اشتغال نیروی کار خارجی نیست. تا قبل از سال ۲۰۲۰ نرخ بیکاری در کشور آرژانتین نرخ قابل قبولی بود و این امید را به مهاجران می داد که بتوانند در این کشور شغل مناسبی پیدا کنند. از سال ۲۰۲۰ تا کنون نرخ بیکاری آرژانتین بالا رفته و این موضوع باعث نگرانی مهاجران شده است.

از سوی دیگر برای مهاجرت به آرژانتین از طریق کار باید به زبان اسپانیایی تسلط داشته باشید. همین موضوع یعنی یادگیری و تسلط به زبان اسپانیایی شرایط را برای مهاجران سخت تر می کند. با این حال هنوز هم کشور آرژانتین مقصد خوبی برای مهاجرانی ست که به دنبال کار می گردند.  البته این نکته را در نظر داشته باشید که در آرژانتین همچون بسیاری از کشورهای دنیا اغلب کارها به افراد محلی سپرده می شود و در واقع مهاجران در اولویت دوم دولت برای کاریابی قرار دارند و ترجیح داده می شود که موقعیت های شغلی در وهله اول به مردم بومی آرژانتین سپرده شود.

مدت زمان اخذ اقامت دائم آرژانتین

امکان اخذ اقامت دائم کشور آرژانتین در مدت زمان کمتر از 3 سال نیز وجود دارد

شرایط کلی مهاجرت کاری به آرژانتین

برای کسانی که قصد مهاجرت کاری به آرژانتین را دارند اطلاع از شرایط کلی مهاجرت اهمیت بسیار زیادی دارد. آگاهی از این شرایط باعث می شود تا افراد در مراحل مهاجرت استرس کمتری داشته باشند و بتوانند کارهای خود را با دقت بالاتر و درصد خطای کمتری انجام دهند.

از طرفی انتخاب پوزیشن شغلی مناسب و تکمیل مدارک مورد نیاز پرونده باعث می شود تا احتمال ریجکتی یا رد درخواست کارجو تا حدود زیادی کاهش یابد. ما در این بخش شرایط کلی مهاجرت کاری به آرژانتین را بررسی می کنیم.

بخش اعظمی از اقتصاد کشور آرژانتین بر پایه تولیدات کارخانه ها بنا نهاده شده است این تولیدات ۳۵ درصد از سهم تولید ناخالص ملی این کشور را تشکیل می دهد. وسایل موتوری، قطعات اتومبیل، صنایع غذایی و نساجی، سیمان، حمل و نقل، تجهیزات کشاورزی و صنایع شیمیایی از جمله تولیدات کارخانه ها در آرژانتین می باشند. پس از تولیدات کارخانه ها تولیدات گاز طبیعی و پتروشیمی در جایگاه دوم در تولیدات اقتصاد آرژانتین قرار دارند.

ناگفته نماند که حدود ۳۰ درصد از جمعیت این کشور زیر خط فقر زندگی می کنند و همین موضوع باعث شده تا آرژانتین برنامه های اقتصادی گسترده ای را برای کاهش این عدد و افزایش سطح رفاه خانواده ها طراحی و تدوین کند. یکی از شروط مهم برای دریافت ویزای کار آرژانتین پیدا کردن یک کارفرما و یک پوزیشن شغلی در این کشور است. در واقع در اولین گام شما باید بتوانید کارفرمایی را پیدا کنید که در مجموعه خود یک موقعیت کاری برای شما داشته باشد و از شما دعوت کند تا در این موقعیت کاری مشغول به کار شوید.

شروط مهم برای دریافت ویزای کار آرژانتین

یکی از شروط مهم برای دریافت ویزای کار آرژانتین، یافتن کارفرما و فرصت شغلی مناسب در این کشور است

مهاجرت به آرژانتین از طریق کار

شهروندان آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی و اروپایی ها این امکان را دارند تا با یک پاسپورت معتبر به مدت ۹۰ روز در آرژانتین بمانند و به کاریابی مشغول شوند. اما برای سایر کشورها از جمله ایران شرایط مجوز مشخصی وجود ندارد. همچنین یکی از مواردی که بسیار اهمیت دارد این است که برخلاف سایر کشورها اگر فرد مهاجر آرژانتین را برای یک روز ترک کند، تقویم بازنشانی می شود و در واقع می تواند با گذرنامه خود به مدت ۹۰ روز دیگر هم در آرژانتین اقامت داشته باشید.

به طور کلی افرادی که می خواهند برای کار به آرژانتین مهاجرت کنند ابتدا باید یک پوزیشن شغلی مناسب در این کشور پیدا کنند و در ادامه مدارک خود را برای اداره ملی مهاجرت آرژانتین ارسال نمایند. به این نکته توجه داشته باشید که حتی دوره های کارآموزی در آرژانتین نیز به مجوز کار نیاز دارد به همین دلیل حتی کسانی که با هدف کارآموزی وارد این کشور می شوند باید ویزای کاری آرژانتین را دریافت کنند.

در اینجا مهمترین مدارکی که برای اخذ ویزای کار آرژانتین لازم است را ذکر می کنیم؛

 • مدرکی که نشان دهد شما در کشور آرژانتین یک شغل مناسب پیدا کرده اید. (این مدرک ممکن است نامه کارفرما یا قرارداد کاری شما با محل کار جدید تان باشد.)
 • گواهی ازدواج در صورت تاهل
 • پاسپورت معتبر با حداقل اعتبار باقیمانده ۱۸ ماه
 • عکس گذرنامه
 • چنانچه فرد قصد داشته باشد اعضای خانواده را به عنوان همراه با خود به آرژانتین ببرد، باید عکس، مدارک شناسایی و پاسپورت آنان را نیز ارائه دهد.

پس از تهیه و ارسال این مدارک به اداره ملی مهاجرت آرژانتین درخواست شما بررسی می شود. در صورت تایید، شما مجوز کار در آرژانتین را دریافت می کنید و می توانید در این کشور مشغول به کار شوید. با توجه به این که پیدا کردن کار در کشورهایی همچون آرژانتین که نرخ بیکاری قابل توجهی دارند، بسیار کار تخصصی و زمانبری است و از طرفی سایر مراحل مربوط به اداره مهاجرت نیز نیاز به اطلاعات و تجربه دارد، توصیه می کنیم در این زمینه از افراد متخصص و تیم های حرفه ای کمک بگیرید. ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی ضمن ارائه مشاوره های تخصصی، در تمامی مراحل کاریابی و دریافت ویزای کاری کشور آرژانتین در کنار شما هستیم.

کار پس از تحصیل در آرژانتین

تقریباً تمامی مهاجرانی که از طریق ویزای تحصیلی وارد یک کشور می شوند، می خواهند پس از تحصیل نیز مشغول به کار شده و در کشور مقصد بمانند. به همین دلیل موضوع کار پس از فراغت از تحصیل در کشورهایی از جمله آرژانتین بسیار پرطرفدار است. اما سوالی که پیش می آید این است که آیا شرایط کار پس از تحصیل در آرژانتین وجود دارد؟

دانشجویانی که تحصیلات خود را در دانشگاه های آرژانتین گذرانده اند می توانند بعد از پشت سر گذاشتن دوره تحصیلی و دریافت مدرک با رعایت شرایط کار در این کشور بمانند و مشغول به کار شوند. اما این نکته را به خاطر داشته باشید که افراد نمی توانند بدون تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری در آرژانتین بمانند و شاغل شوند. در واقع این کار از نظر قانونی درست نیست و جرم محسوب می شود. بنابراین فرد متقاضی پس از پایان تحصیلات خود باید به کاریابی پرداخته و بعد از پیدا کردن کار و امضای قرارداد رسمی،  مدارک خود را برای اداره ملی مهاجرت به آرژانتین ارسال نموده تا بتواند ویزای کاری آرژانتین را دریافت کند.

البته این نکته را به خاطر داشته باشید که نرخ بیکاری در سال های اخیر در کشور آرژانتین افزایش یافته و ممکن است در مسیر کاریابی به مشکل بر بخورید. با این حال یافتن کار در این کشور به خصوص برای افراد متخصص غیر ممکن نیست و متقاضیان می توانند پس از از پایان تحصیلات خود مشغول به کار شوند.

اخذ پاسپورت آرژانتین از طریق کار

همانطور که گفتیم، متقاضیان بدون مجوز کار نمی توانند در آرژانتین مشغول به کار شوند و برای دریافت مجوز کار نیز حتماً باید ویزای کاری این کشور را دریافت کرده باشند. بنابراین در دومین گام و پس از دریافت پیشنهاد کاری و عقد قرارداد با کارفرما متقاضیان باید ویزای کاری آرژانتین را دریافت کنند تا بر اساس آن بتوانند برای دریافت مجوز کار اقدام نمایند. در واقع حتی با داشتن ویزای کاری بدون گرفتن مجوز کار، افراد نمی توانند در این کشور شروع به کار کنند.

بسیاری از مهاجران و افرادی که از طریق ویزای کاری وارد آرژانتین می شوند تمایل دارند تا ویزای این کشور را دریافت کرده و بتوانند در این کشور اقامت کنند. اما شرایط دریافت پاسپورت آرژانتین از طریق ویزای کاری چیست؟ آیا افراد می توانند پس از دریافت ویزای کاری، پاسپورت آرژانتین را نیز دریافت کنند؟

بر اساس قوانین موجود در کشور آرژانتین، مهاجرانی که ویزای کاری این کشور را دارند و درآمد آنها حداقل ۳۰ هزار پزو، در ماه است می توانند اقامت موقت آرژانتین را دریافت کنند. اقامت موقت آرژانتین یک ساله است و امکان تمدید آن به مدت سه سال وجود دارد. بعد از گذشت سه سال متقاضی می تواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند. یکی از شروط بسیار مهم برای دریافت پاسپورت آرژانتین نداشتن سوء سابقه در مدت اقامت در آرژانتین و یا در کشور مبدا است. بنابراین فرد مهاجر برای دریافت پاسپورت آرژانتین، حتی نباید در کشور مبدا خود مرتکب جرم شده باشد. از دیگر شرایط دریافت اقامت دائم آرژانتین می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • درآمد بیش از ۳۰۰۰۰ پزو در ماه
 • یادگیری و تسلط کامل زبان اسپانیایی
 • ادغام با فرهنگ ملی آرژانتین

مهاجرت کاری به آرژانتین و هزینه های زندگی

هزینه های زندگی در کشور آرژانتین چگونه است؟ کسانی که قصد مهاجرت به آرژانتین از طریق ویزای کاری را دارند به دنبال این هستند تا بدانند این کشور از نظر هزینه های زندگی چه شرایطی دارد. اگر قصد دارید با خانواده به آرژانتین مهاجرت کنید باید بدانید که هزینه های خانواده چهار نفره، در این کشور تقریباً حدود 4،305.58 دلار می باشد. البته توجه داشته باشید که اجاره خانه در این مبلغ لحاظ نشده است و با احتساب اجاره خانه هزینه های تخمینی یک خانواده ۴ نفره بیشتر از این عدد می شود. هزینه افراد مجرد به مراتب کمتر است و یک شخص مجرد ماهانه ۴۳۲ دلار بدون احتساب اجاره خانه هزینه خواهد داشت. جالب است بدانید بر اساس آمارهای منتشر شده اجاره خانه در پایتخت آرژانتین ۶1 درصد کمتر از پایتخت ایران یعنی تهران است. شاخص هزینه های زندگی نیز در بوینس آیرس ۱۱ درصد کمتر از تهران می باشد.

هزینه زندگی در آرژانتین

هزینه زندگی در آرژانیتن برای یک خانواده چهار نفره، مبلغی حدود 430558 دلار می باشد

ما در جدول زیر لیست کاملی از اقلام و موادی که تقریباً ضروری هستند به همراه قیمت های آنان در کشور آرژانتین آورده ایم. با نگاهی به این جدول می توانید تا حدود زیادی از میزان هزینه های زندگی در کشور آرژانتین مطلع شوید.

اقلام فروشگاهیارزش
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان در مرکز شهر3062 دلار
قیمت هر متر مربع برای خرید آپارتمان خارج از مرکز2217 دلار
شلوار جین54.63 دلار
یک لباس تابستانه48.70 دلار
یک جفت کفش ورزشی نایکی77.41 دلار
یک جفت کفش چرمی مردانه78.41 دلار
هزینه خرید آپارتمان
برنج (1کیلو گرم)0.92 دلار
تخم مرغ (12 عدد)1.58 دلار
پنیر محلی (1کیلوگرم)5.67 دلار
فیله مرغ (یک کیلوگرم)3.59 دلار
گوشت گاو (1 کیلوگرم)5.27 دلار
سیب (1 کیلوگرم )1.27 دلار
موز(1 کیلوگرم)1.25 دلار
پرتقال (1 کیلوگرم)0.84 دلار
گوجه فرنگی (1کیلو گرم)1.32 دلار
سیب زمینی (1کیلوگرم)0.61 دلار
پیاز (1کیلوگرم)0.84 دلار
آب (بطری 1.5 لیتری)0.87 دلار
پوشاک

شهر های مناسب برای مهاجرت کاری به آرژانتین

همانطور که در ابتدای این مطلب نیز گفتیم شهر بوینس آیرس پایتخت آرژانتین می باشد. این شهر شهری زنده و ۲۴ ساعته است و بدون شک زندگی در آن یک تجربه به یادماندنی و منحصر به فرد خواهد بود. بوینس آیرس مکان های دیدنی و توریستی بسیار زیادی دارد و مردم خونگرم بومیان آن باعث می شوند تا شما احساس غربت نکنید. از سوی دیگر آمار حاکی از آن است که سطح تورم بوینس آیرس در مقایسه با سایر شهرهای آرژانتین کنترل شده تر است.

اما شرایط در شهرهای دیگر آرژانتین چگونه است؟ یکی دیگر از شهرهای مهاجرپذیر این کشور کوردوبا نام دارد. این شهر محیط بسیار مناسبی برای زندگی و اقامت محسوب می شود و با توجه به این که قیمت مسکن در آن بسیار پایین است، گزینه خوبی برای مهاجران می باشد. ورود به بازار کار در کوردوبا بسیار آسان تر از سایر شهرهای آرژانتین است. از نظر آب و هوا نیز کوردوبا، شهری خوش آب و هوا و دوست داشتنی محسوب می شود.

شما با داشتن ویزای آرژانتین این امکان را دارید تا در شهرهای خوش آب و هوا و زیبای این کشور به کار و زندگی مشغول شوید. اگر می خواهید از طریق ویزای کاری به کشور زیبای آرژانتین مهاجرت کرده و ساکن آن شوید ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی آماده ارائه مشاوره های تخصصی پاسخ به سوالات و دریافت ویزای کاری آرژانتین برای شما عزیزان هستیم.

معایب و مزایای مهاجرت کاری به آرژانتین

مهاجرت یک تیغ دولبه است و همزمان در کنار مزایا و فوایدی که دارد ممکن است معایبی نیز داشته باشد. اطلاع از معایب و مزایای مهاجرت به هر کشور اهمیت بسیار زیادی دارد و باعث می شود تا متقاضی بتواند به صورت آگاهانه تری، تصمیمات خود را اتخاذ کند و در ادامه مهاجرت موفق تری داشته باشد. اطلاع از معایب و مزایای مهاجرت به کشور آرژانتین نیز به همین دلیل اهمیت زیادی دارد. مهمترین مزایای مهاجرت به آرژانتین عبارت است از:

 • هزینه زندگی کم در این کشور
 • زندگی در یک فرهنگ متمایز و جذاب
 • امکان زندگی در یک کشور پهناور و زیبا با مردمی خونگرم
 • برخورداری از شرایط آب و هوایی و طبیعت بسیار زیبا

مهمترین معایب مهاجرت به کشور آرژانتین عبارت است از:

 • دور بودن این کشور از همه جای دنیا یکی از موارد بسیار مهم است. شما چه بخواهید از اروپا یا ایالات متحده به این کشور سفر کنید چه بخواهید سفرهای درون کشوری داشته باشید، همواره باید مسافت های طولانی را بپیماید.
 • در آرژانتین بی ثباتی اقتصادی و تورم شرایط را تحت تاثیر قرار می دهد و حتی در مناطق ثروتمند این کشور نیز فقر وجود دارد.
 • کاریابی در این کشور دشوار بوده و قانون کار نیز سخت گیری های زیادی دارد.
 • در زمینه اینترنت، ارتباطات و خدمات برقی نیز در این کشور مشکلاتی وجود دارد.

سخن آخر

ما در این نوشتار تلاش کردیم تا به همه سوالات شما پیرامون مهاجرت به آرژانتین از طریق کار و ویزای کار در آرژانتین پاسخ دهیم. همچنین شما را با شرایط واقعی اقتصادی و کاری در این کشور آشنا کردیم اگر قصد دارید برای مهاجرت کاری به آرژانتین مهاجرت کنید، توصیه می کنیم در این زمینه از افراد و تیم های متخصص کمک بگیرید، تا به این ترتیب در وقت و هزینه های خود نیز صرفه جویی کرده و بتوانید در کوتاه ترین زمان ممکن ویزای این کشور را دریافت کنید.

ما در موسسه مهاجرتی اصطهباناتی با سال ها تجربه در زمینه اخذ ویزای کشور های مختلف صفر تا صد کاریابی در آرژانتین و دریافت ویزا و مجوز کار این کشور را برای شما عزیزان انجام خواهیم داد. برای دریافت مشاوره تخصصی می توانید با شماره تلفن های موسسه ما در ارتباط باشید.

سوالات متداول

 1. شرایط دریافت ویزای کار آرژانتین چیست؟

 برای دریافت ویزای کاری این کشور ابتدا باید بتوانید از یک کارفرما پیشنهاد کاری دریافت کنید و در ادامه مدارک آن را برای اداره مهاجرت آرژانتین ارسال نمایید.

 1. نرخ بیکاری در آرژانتین چقدر است؟

در سال های گذشته نرخ بیکاری در آرژانتین افزایش یافته است، اما با این حال پیدا کردن کار در این کشور غیر ممکن نیست.

 1. شرایط کار پس از تحصیل در آرژانتین چگونه است؟

 افرادی که در این کشور مشغول به تحصیل هستند پس از فراغت از تحصیل می توانند به کاریابی پرداخته و در صورت پیدا کردن کار و امضای قرارداد با کارفرما، ویزای کاری این کشور را دریافت کنند.

 1. هزینه های زندگی در آرژانتین چقدر است؟

 هزینه های یک خانواده ۴ نفره برای زندگی در آرژانتین تقریباً حدود 4،305،58 دلار می باشد.

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *