اخذ پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری

روسیه از جمله کشورهای وسیع و پهناور دنیا می باشد، این کشور جز ابرقدرت های نظامی و سیاسی دنیا محسوب می شود. این روزها پس از تحریم های روسیه ایرانی های بسیاری دنبال اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری هستند که از این طریق بتوانند بیزینس خود را گسترش دهند و یا تجارت های بهتری را در این کشور داشته باشند، البته افرادی هم هستند که به دلایل مختلف مثل زندگی فرزندشان در روسیه برای تحصیل، به دنبال مهاجرت و اخذ اقامت روسیه هستند. ما در این مقاله به بررسی شرایط سرمایه گذاری در این کشور و اخذ اقامت و تابعیت پرداخته ایم.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

روسیه بواسطه ی سرمایه گذاری برای سرمایه گذارانی که می توانند مستقیما شهروندی و گذرنامه را از طریق کمک به موسسات خیریه ی دولت روسیه به دست آورند، یک تابعیت اقتصادی جدیدی را پیشنهاد کرده است. دولت روسیه شرایط ویزای سرمایه گذار اقتصادی خود را به نمایش گذاشت. در حالی که شهروندی از طریق ویزای سرمایه گذاری به طور رسمی وجود ندارد، اما در حالتی بسیار مشابه می توان تابعیت روسیه را تنها در سه سال به دست آورد. سرمایه گذاران خارجی می توانند از طریق کمک مالی، خرید ملک و یا سرمایه گذاری سودآور تجاری، از ساکنان و سپس شهروندان روسیه شوند.

ویزای سرمایه گذار روسیه دارای مزایای متعددی است، برخی از آنان مشخص و واضح می باشند و برخی از آنان خیر. در اینجا تعداد کمی از آنها عنوان می گردد. پس از سه سال، با حفظ یکی از گزینه های سرمایه گذاری، می توان شهروندی کامل روسیه را بدون هیچ هزینه ی اضافی به دست آورد. این شرایط برای همسر و خانواده ی سرمایه گذار بدون هزینه ی اضافی نیز معتبر می باشد. با حداقل هزینه ی 128000 دلار، پروسه ی سرمایه گذاری روسیه یکی از ارزان ترین گزینه های در دسترس برای به دست آوردن اقامت / شهروندی می باشد. درخواست و دریافت گذرنامه و تابعیت سرمایه گذار روسیه را می توان در هر دفتر رسمی روسیه در یک کشور خارجی انجام داد.

حتی اگر تابعیت روسیه اخذ نگردد، سرمایه گذاران می توانند در روسیه زندگی کنند، کار کنند و تجارت خود را راه اندازی کنند، و دسترسی کامل به سیستم مراقبت های بهداشتی و درمانی روسیه داشته باشند. مالیات روسیه پایین ترین مالیات در اروپا است؛ مالیات شرکت های سهامی فقط 20 درصد است، در حالی که مالیات شخصی، تنها 13 درصد برای ساکنین می باشد. مسکو یکی از مهم ترین مراکز تجاری و فرهنگی در تمام اروپا و آسیا است و به اتفاق قریب با انگلستان و لندن از اتحادیه ی اروپا خارج خواهد شد.

 • مجوز اقامت موقت (به زبان روسی RVP نامیده می شود)
 • مجوز اقامت دائم (به زبان روسی Veed na czitelstvo نامیده می شود)
 • درخواست پاسپورت قرمز روسی (Red Passport)
ویزای سرمایه گذاری روسیه

ویزای سرمایه گذاری روسیه

شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری روسیه

در سال 2015، دولت روسیه طرح ویزای سرمایه گذار اقتصادی خود را اعلام کرد. با آنکه این طرح به طور رسمی شهروندی نیست، اما شرایط آن به همین منوال است، و تابعیت روسی را می توان تنها در سه سال به دست آورد. سرمایه گذاران خارجی می توانند به سبب کمک مالی، خرید املاک و یا سرمایه گذاری سودآور تجاری، ساکنان روسی و سپس شهروند این کشور شوند.

الزامات سرمایه گذار

یک سرمایه گذار بالقوه می بایست قبل از اقدام به درخواست اسناد مجاز زیر را به طور کامل ارائه دهد:

 • تأییدیه ای مبنی بر وضعیت جسمی سالم و بیمه پزشکی متقاضی
 • مدارک قانونی مبنی بر عدم سوء پیشینه متقاضی
 • تأییدیه ای مبنی بر قانونی بودن وجوه مورد استفاده متقاضی
 • کپی قابل قبول از گذرنامه متقاضی و اعضای خانواده اش
 • تائیدیه ای مبنی بر متاهل بودن همسر و متقاضی (در صورت لزوم)
 • کپی قابل قبول از شناسنامه اصلی متقاضی

برای واجد شرایط بودن ویزای سرمایه گذار روسی و تابعیت نهایی، متقاضی باید یکی از گزینه های سرمایه گذاری زیر را انجام دهد:

 • 7.5 میلیون روبل کمک های خیریه غیرقابل استرداد (حدود 128000 دلار) به صندوق ویژه ملی روسیه (یا)
 • سرمایه گذاری به مبلغ 15 میلیون روبل (تقریبا 256000 دلار) در پروژه املاک و مستغلات روسیه (یا)
 • 35 میلیون روبل (حدود 600 هزار دلار) سرمایه گذاری تجاری (یا)
 • راه اندازی یک کسب و کار در روسیه که سالانه به مدت سه سال 10 میلیون روبل (171000 دلار) کسب درآمد کند.

ویزای سرمایه گذار روسیه مزایای متعددی دارد، برخی از آنها کاملا آشکار و بدیهی و برخی نامشخص است. در اینجا چند مورد از مزایای آن ذکر شده است.

پس از سه سال نگهداری یکی از گزینه های سرمایه گذاری، تابعیت کامل روسیه را می توان بدون هزینه اضافی به دست آورد
این درخواست حتی برای همسر و خانواده سرمایه گذار بدون هزینه اضافی معتبر است.

طرح سرمایه گذار روسیه یکی از ارزان ترین گزینه هایی است و می توان با حداقل هزینه 128000 دلاری، برای اخذ تابعیت اقامت / دوم اقدام کرد.

درخواست و اخذ تابعیت و گذرنامه سرمایه گذار روسیه را می توان در دفاتر رسمی روسی در کشور خارجی انجام داد.

سرمایه گذاران حتی اگر نتوانند تابعیت روسی بگیرند، می توانند در روسیه زندگی کنند، کار و تجارت کنند و دسترسی کامل به مراقبت های بهداشتی و درمانی روسیه داشته باشند.

مالیات روسیه پایین ترین نرخ مالیات در اروپا است؛ مالیات شرکت ها فقط 20٪ است، در حالی که مالیات فردی برای ساکنین 13٪ است.

مسکو یکی از مهم ترین مراکز تجاری و فرهنگی در تمام اروپا و آسیا است و با خروج قریب الوقوع اتحادیه اروپا به یکی از مراکز تجاری مهم در انگلستان و لندن تبدیل خواهد شد.

شرایط اخذ پاسپورت روسیه از طریق سرمایه گذاری

تابعیت از طریق سرمایه گذاری در واقع یک فرصت حقوقی است که زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت کشور دوم را برای بازرگانان و پناهجویان فراهم می کند، در عوض در آن کشور می توانند کسب درآمد کنند و کسب و کار راه بیندازند.

مزایای اخذ تابعیت روسیه

روسیه یکی از بزرگترین و تاثیر گذار ترین و مهم ترین کشورهای جهان است و در نتیجه اخذ تابعیت روسی مزایای بی شماری دارد:با وجود پاسپورت روسیه می توان بدون اخذ ویزا و با ویزا لحظه ورود به 105 کشور در سراسر جهان سفر کرد. این کشورها شامل مناطق اروپای شرقی، آمریکای لاتین، بانکداری فراساحلی و پناهگاه های مالیات کارائیب و آمریکای مرکزی، بیشتر مناطق آسیای جنوب شرقی و آسیا و آفریقا  هستند.

در سال 2010، ولادیمیر پوتین اعلام کرد که “یک روز” روسیه حتما به اتحادیه اروپا و منطقه یورو می پیوندد. با خروج انگلیس از اتحادیه اروپا، قدرتمندان اتحادیه اروپا به دنبال یک کشور بزرگ برای جایگزینی خود خواهند بود که در نتیجه ترکیه یا روسیه انتخاب آخر است.

 پوتین اظهار داشت که ارتباط بسیار خوبی با آنجلا مرکل، صدراعظم آلمان دارد. اگر مرکل پس از انتخابات 2017 موقعیت رهبر کشورش را حفظ کند، موقعیت روسیه را در اروپا تقویت خواهد کرد.

کاندیدای ریاست جمهوری فرانسه، مارین لو پون نیز طرفدار پوتین است و زمانی که روسیه در سال 2014 شبه جزیره کریمه را تصاحب کرد ،جزء معدود حامیان بود.

احترام مشترکی بین رئیس جمهور آمریکا دونالد ترامپ و پوتین، برقرار است و از زمانی که بوریس یلتسین و بیل کلینتون رفقای هم پیاله بودند، این دو ابر قدرت بهترین دوران دوستی خود را می گذراندند.

این مدارک را می بایست هنگام درخواست گذرنامه روسی تهیه و به روز رسانی کرد.

 • گواهی پزشکی (گواهی عدم اچ آی وی)
 • گواهی عدم سوء پیشینه یا گواهی عدم سابقه کیفری
 • کپی یا کپی هایی از پاسپورت/پاسپورت های اصلی
 • سند ازدواج،  همراه با سند ازدواج همسر
 • شناسنامه  اصلی

تمام اسناد باید مهر و موم شده باشد.

یک سرمایه گذار باید کمک مالی خیریه غیرقابل استرداد به مبلغ 7.5 میلیون روبل (حدود 128000 دلار) به صندوق ویژه ملی روسیه پرداخت کند، 15 میلیون روبل (حدود 256000 دلار) سرمایه گذاری در یک پروژه املاک و مستغلات روسی داشته باشد، 35 میلیون روبل (حدود $ 600،000) سرمایه گذاری تجاری در روسیه داشته باشد که سالانه به مدت سه سال 10 میلیون روبل ($ 171،000) کسب درآمد کند.

این درخواست برای همسر و خانواده سرمایه گذار بدون هزینه اضافی نیز معتبر است.

سرمایه گذار می تواند پس از سه سال نگهداری یکی از گزینه های سرمایه گذاری ذکر شده در بالا، تابعیت کامل روسیه را بدون هیچ هزینه اضافی اخذ کند.

بهترین فرصت های سرمایه گذاری ها در روسیه

 • تجارت نفت و گاز

بدیهی است که روسیه یکی از بزرگترین تولید کنندگان نفت و گاز طبیعی در جهان است و در نتیجه این صنعت را به یک کار همیشگی و سود آور تبدیل کرده است. سرمایه گذاری در صنعت نفت و گاز به مقدار زیادی پول نیاز دارد و اگر یک سرمایه گذار معتبر هستید، به فکر سهام در صنعت گاز و نفت در این کشور باشید.با توجه به توان مالی تان، می توانید بصورت بخش فرعی یا بخش اصلی وارد این صنعت شوید. لازم به ذکر است که اگر قصد سرمایه گذاری بزرگ در این صنعت را دارید، باید کاملا موافق با شرایط دولت روسیه باشید، زیرا این صنعت را دولت روسیه تنظیم و مدیریت می کند.

 • تجارت ماهی و مواد غذایی دریایی

موقعیت روسیه به گونه ای است که می تواند به سه اقیانوس جهان یعنی اقیانوس اطلس، اقیانوس منجمد شمالی و اقیانوس آرام دسترسی پیدا کند، در نتیجه بزرگترین تولید کننده ماهی و غذاهای دریایی محسوب می شود. اگر به دنبال سرمایه گذاری تجاری در روسیه هستید، می توانید به تجارت غذاهای دریایی رو بیاورید، چرا که واقعاً سرمایه گذاری سودآور است.

 • کشت غلات کشاورزی

با مداخله  بموقع دولت روسیه در بخش کشاورزی، توانست این کشور را در کوتاه ترین زمان ممکن از موقعیت بزرگترین وارد کننده غلات به یکی از بزرگترین صادرکنندگان غلات تبدیل کند. اگر قصد سرمایه گذاری در بخش کشاورزی دارید، باید  کشت غلات کشاورزی را مد نظر قرار دهید.
کشت غلات در روسیه مزایای بیشماری به همراه خواهد داشت. اگر به کشاورزی غلات در روسیه روی بیاورید، می توانید وام های کم بهره  و بی دردسر از دولت دریافت کنید، همچنین به زمین های بارور و کشت فراوان برای استفاده از مزرعه خود دسترسی داشته باشید.

 • مهندسی مکانیک و شرکت فلزکاری

فلز کاری و تولید ابزارآلات یکی دیگر از تجارت های تاثیر گذار در اقتصاد روسیه است. اگر مهندس مکانیک / مهندس تولید هستید و به دنبال کسب و کار در روسیه هستید، می توانید شرکت ساخت ابزار آلات را راه اندازی و به سود کلان برسید. این واقعیت که روسیه بزرگترین ذخایر فلزات را به خود اختصاص داده باعث شده تا راه اندازی شرکت تولید فلزات و ابزار آلات  در این کشور به سهولت انجام گیرد.

 • تجارت پوشاک و اکسسوری (لوازم)

تجارت پوشاک و اکسسوری یکی دیگر از کسب و کارهای کوچک و پر رونق در روسیه است. آنچه برای این کار لازم خواهید داشت، وجود یک فروشگاه در موقعیتی مناسب و سرمایه مورد نیاز است تا فروشگاه را با انواع لباس، کفش، کمربند، کلاه و سایر لوازم جانبی پر کنید.

شایان ذکر است که روسیه در بیشتر مواقع سال بسیار سرد است، بنابراین باید فروشگاه خود را مملو از لباس های زمستانی، چکمه و غیره کنید.

 • کار مشاوره آموزشی

روسیه از جامعۀ آموزشی عالی برخوردار است و دانشجویان سراسر دنیا دوست دارند در دانشگاه های این کشور تحصیل کنند. می توانید با ایجاد خدمات مشاوره خصوصی برای دانشجویان خارجی برای خود کسب و کار ایجاد کنید. می توانید به دانشجویان خارجی کمک کنید تا بتوانند در هر کدام از دانشگاه های این کشور پذیرش شوند، در زمینه درخواست ویزا و مسکن می توانید به آنها مشاوره بدهید.

شرایط اخذ اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری در املاک و خرید ملک

 طبق قانون روسیه، افراد خارجی معمولا مجاز به خرید یا اجاره ی ملک در روسیه هستند، اما در برخی موارد، استثنائاتی وجود دارد. همچنین، به منظور اجازه برای خرید ملک، شهروند خارجی باید مجوز اقامت معتبر روسی داشته باشد. قانون خاک روسیه قید می کند که افراد خارجی یا اشخاص حقوقی خارجی نمی توانند املاک شخصی ساخته شده در مناطق مرزی داشته باشند. افراد خارجی نیز در مورد خرید زمین های کشاورزی در روسیه محدودیت دارند.

هنگام جستجو برای یک ملک در روسیه، به افراد خارجی توصیه می شود از آژانس های تخصصی املاک کمک بگیرند. این کار خطرات را به حداقل می رساند و خریدار را از کلاهبرداری ها حفظ می کند. قانون روسیه مستلزم می داند که معاملات املاک واقع در روسیه تحت قانون روسیه قرار بگیرد. پس از یک حکم مشخص در دادگاه قانون اساسی روسیه در ماه مه 2011، این حکم به رسمیت شناخته شد که پروسه ی حل اختلافات در معاملات املاک، لزوما محدود به سیستم دادگاه های ایالتی روسیه نیست و ممکن است توسط طرفین به حاکمیت محلی و بین المللی ارجاع داده شود.

لازم به ذکر است که اگرچه پروسه ی قابل اجرای حل اختلافات باید “مورد به مورد” بررسی شود، اما زمان بندی حل اختلافات و معامله، انواع اختلافات و تشریفات ثبت نام که احتمالا در جریان یا نتیجه ی چنین اختلافاتی پیش می آیند را در نظر بگیرید.
شما با خرید املاک و مستغلات نیز می توانید اقامت دایمی روسیه را دریافت کنید. به این صورت که مبلغ 15 میلیون روبل (تقریبا 256000 دلار) در پروژه املاک و مستغلات روسیه سرمایه گذاری کنید و پس از سه سهال سرمایه گذاری میتوانید شهروندی این کشور را دریافت کنید.

کمترین مبلغ سرمایه گذاری در روسیه جهت اخذ اقامت

کشور روسیه دارای منابع بسیار زیاد و نیروی کار بسیار قوی است. این کشور پس از سالها طرد شدن توسط  کشورهای غربی ، بالاخره روابط بین کشورها از سر گرفته است  و فرصت های اقتصادی در حال افزایش اند. صدر اعظم آلمان ، آنگلا مرکل و رئیس جمهور روسیه، ولادیمیر پوتین روابط خوبی دارند.   رهبر فرانسه، امانوئل مکرن، علاقه مند و مشتاق به بهبود روابط فرانسه و روسیه است. اما دونالد ترامپ، رئیس جمهور ایالات متحده می تواند راهی برای دوستی بین غرب و شرق از دوره های بیل کلینتون و بوریس یلتسین در اوایل دهه 1990  ایجاد کند.

بنابراین اکنون زمان بسیار مناسبی برای  اخذ اقامت یا شهروندی روسیه از طریق سرمایه گذاری است.

حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ تابعیت روسیه از طریق سرمایه گذاری عبارتند از :

 • 100000 دلار مبلغ اعطایی به صندوق ملی یا
 • 200000 دلار سرمایه گذاری در املاک یا
 • 470000 دلار سرمایه گذاری در بیزنس .

متقاضیان می توانند طی 2_ 3 ماه اقامت روسیه را به مدت 5 سال با گزینه بیومتریک و 10 سال با گزینه غیر بیومتریک دریافت کنند.

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

مزایا و معایب سرمایه گذاری در روسیه

برای سرمایه گذاران بلند مدت روسیه، عملکرد مشترک کشور غالبا با نماد ملی روسیه همخوانی دارد. کاهش 5.3 درصدی رشد تولید ناخالص داخلی به 1.6٪ و کاهش 20 درصدی در MICEX طی 2 سال گذشته نشان می دهد که بازار نزول سهام (Bear) در میان اتحاد جماهیر شوروی سابق رایج است.

با توجه به رشد بالا در مقایسه با سایر کشورهای اروپایی بین سال های 2000 تا 2012، از همان اول سرمایه گذاران خارجی را به کشور روسیه جلب کرده است، و این امر حاکی از این است که بسیاری از آنها جلوی خسارت را گرفته اند.

با این حال، سهام های روسیه به دیگران منفعت می رساند، در حال حاضر سهام به نظر بسیار ارزان است و زمان خوبی برای انتخاب چند معامله با نرخ خطیر است. البته با وجود تمام سرمایه گذاری ها، باید با نهایت دقت بازار را بررسی کنیم. موارد نگران کننده نیز وجود دارد:

اولا دلیل کاهش رشد تولید ناخالص داخلی یک سوال قابل توجه است که باید به آن پاسخ داده شود. ویلیام جکسون جزو اقتصاد دانان سرمایه ای است و ‘انتخاب زیاد’ را پاسخ این سوال دانسته است. ظاهرا قبلا اقدامات آسان و سهل الوصول انتخاب شده است. “هنگامی که اتحاد جماهیر شوروی سقوط کرد، استفاده بهینه ای از نیروی کار و سرمایه نشد”. هنگامی که تقاضا بهبود یافت، شرکت ها بدون افزایش سرمایه گذاری و تورم توانستند تولید را افزایش دهند. در حال حاضر کم و بیش از این ظرفیت مازاد استفاده شده است.

منطقی است که پیشنهاد کنیم روسیه با افزایش سرمایه گذاری در ظرفیت تولیدی جدید توانسته بر این مسئله فائق آید، اما متاسفانه روس ها به علت گرایشات تاریخی و فرهنگی مبنی بر ذخیره یا سرمایه گذاری در خارج از کشور، شک دارند و مرددند که در بازار محلی دوباره سرمایه گذاری کنند یا خیر؛ البته سیستم های مختلف دولتی این موضوع را تجربه کرده اند.

ثانیاً، نوسان در رونق صادرات کالاها که اقتصاد روسیه را از سال 2000 تقویت کرده است، کمی نگران کننده است. با وجود رقابت با اقتصادهای اروپایی و چین و همچنین گسترش فن آوری های جدید دسترسی به انرژی، تقاضا برای منابع انرژی و کالاهای روسی تاکنون به حد اعلای خود نرسیده است.

با توجه به این موضوع، می توانید متوجه عصبی و مضطرب بودن برخی سرمایه گذاران شوید. خبر خوب این است که این نگرانی اکنون قیمت MICEX را تحت تاثیر قرار می دهد و نسبت قیمت / درآمد بسیار ارزان تر از هم طرازان  BRIC را نشان می دهد. علاوه بر این، با توجه به نسبت P / E (CAPE) با چرخه تنظیم شده، روسیه یکی از ارزانترین بازارهای جهان است.

وضعیت روسیه آنقدرها که فکر میکنیم هم بد نیست. طبق یک برآورد، این کشور بزرگترین منبع نفت شیل را در اختیار دارد و جزو 9 تامین کننده بزرگ گازهای شیل است، موقعیت روسیه به گونه ای است که هر گونه افزایش تقاضا منفعت است. در زمینه اقتصاد، بخش های دیگر از جمله خودرو نیز شرایط خوبی دارد. خبر خوب برای صادرکنندگان به روسیه این است کا “فروش خودرو در روسیه سالانه 3 میلیون است”، که از بریتانیا پیشی جسته است. در واقع، “بازار خرده فروشی روسیه در حال حاضر با فروش سالانه 550 بیلیون یورو بزرگتر از فرانسه یا آلمان است”

علاوه بر این، پوتین امیدوار است و رشد سریع مشتری را پیش بینی میکند. او آماده است تا با مشکلات بزرگ اقتصادی روبرو شود و قصد دارد به صندوق رفاه حکومت روسیه بپردازد، در حال حاضر 187 میلیارد دلار هزینه در پروژه های حمل و نقل سرمایه گذاری شده است. او در حال حاضر سرمایه گذاری عظیمی را در بخش های مراقبت های بهداشتی و کشاورزی انجام داده که بسیار تاثیر گذار بوده است.

اثبات همترازی روسیه با اقتصادهای غربی، پروتکل ها و اصلاحات مالی حاکی از ورود اخیر خود به سازمان تجارت جهانی (WTO) است. گرچه تغییرات زیادی از زمان توافق آن ایجاد نشده است، اما نمی توان انتظار داشت که واکنش های پیشگامانه یک شبه اتفاق بیفتد. گوردون فرازر، مدیر صندوق بازارهای نوظهور BlackRock می گوید: “این یک روند مداوم و آهسته است، اما ما شروع به پیشرفت می کنیم”.

مشاوران موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در دفاتر تهران، شیراز، اصفهان و مشهد آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه اخذ اقامت و مهاجرت به روسیه هستند. امید است این مقاله توانسته باشد به سوالات شما در زمینه سرمایه گذاری در روسیه کمک و راهنمایی کند.

سوالات متداول  در مورد اقامت روسیه از طریق سرمایه گذاری

1- سرمایه گذاران خارجی از چه راه هایی میتوانند به اقامت روسیه برسند؟

آنها میتوانند از طریق کمک مالی-خرید ملک و یا سرمایه گذاری سودآوری تجاری از ساکنان و شهروندان روسیه محسوب شوند.

2- حداقل هزینه برای سرمایه گذاری در روسیه چقدر است؟

در حدود 128000 دلار میباشد.

3- کوتاه ترین پروسه ی رسیدن به شهروندی روسیه چقدر طول میکشد؟

سه سال بعد از سرمایه گذاری میتوان به شهروندی روسیه رسید.

4- مالیات های سالانه در روسیه چگونه است؟

مالیات ها در روسیه پایینترین مالیات ها در اروپا است.مالیات های شرکت های سهامی 30 درصد و مالیات های شخصی 13 درصد میباشد.

5- سرمایه گذاران به چه نکاتی برای سرمایه گذاری در روسیه توجه کنند؟

تاییدیه ای مبنی بر وضعیت جسمی سالم و بیه پزشکی متقاضی-مدارک قانونی مبنی بر عدم سوئ پیشینه متقاضی-تاییدیه ای مبنی بر قانونی بودن وجوه مورد استفاده متقاضی-کپی قابل قبول از گذرنامه متقاضی و اعضای خانواده اش- تائیدیه ای مبنی بر متاهل بودن همسر و متقاضی-کپی قابل قبول از شناسنامه ی اصلی.

6- سرمایه گذاری از طریق کمک مالی درروسیه چگونه است؟

7.5 روبل (حدود 128000دلار) کمک های خیریه غیر قابل استردادبه صندوق ویژه ملی

7- سرمایه گذاری از طریق خرید ملک در روسیه به چه صورت است؟

به مبلغ 15 میلیون روبل (256000دلار)در پروژه املاک و مستقلات روسیه

8- سرمایه گذاری تجاری در روسیه به چه صورت است؟

35 میلیون روبل (حدود 600 هزار دلار) میباشد.

9- سرمایه گذاری از طریق راه اندازی کار در روسیه به چه صورتی است؟

راه اندازی یک کسب و کار در روسیه سالانه باید تا مدت سه سال 10 میلیون روبل (171000دلار)کسب درامد کند.

10- مزایای پاسپورت روسیه چیست؟

با وجود پاسپورت روسیه بدون اخذویزا میتوان به 105 کشضور جهان سفر کرد.

11- بهترین فرصت های سرمایه گذاری در روسیه کدامند؟

تجارت نفت و گاز-تجارت ماهی و مواد غذایی دریایی-کشت غلات کشاورزی-مهندسی مکانیک و شرکت فلزسازی-تجارت پوشاک و اکسسوری-کار مشاور آموزشی.

4.3/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *