تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

دانشکده دندانپزشکی دانشگاه زاگرب تنها مدرسه دانشگاهی در کرواسی است که دانشجویان در مقطع کارشناسی، فارغ التحصیلی، تخصص و دکترا می توانند در این دانشگاه تحصیل کنند. این دانشگاه جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی یکی از مؤسسات برجسته در کشور است که در خصوص آموزشی، علمی و حرفه ای فعالیت می کند.

مشاوره رایگان
مشاوره رایگان

شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

آموزش پزشکان طب دندان نیازمند استفاده از آخرین دانش، فناوری ها و مواد است. بنابراین، ما در تلاش برای نوآوری و جستجو برای راهکارهای عملی و راهبردی عملی و تحقیقاتی جهت پیگیری استانداردهای سیستم آموزش عالی اروپایی هستیم. اولویت ما آموزش جوانان حرفه ای برای تبدیل شدن به کارشناسان و دانشمندان است که قادر خواهند بود با چالش های حرفه ای در سیستم آموزش عالی اروپا مواجه شوند. با ایجاد ایده های جدید و راه حل های تکنولوژیکی و با استفاده از تفکر انتقادی، ما می خواهیم دانش و خلاقیت را ارتقاء دهیم، که به اعتقاد ما پایه و اساس رفاه اجتماعی است.

آموزش پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

در سال 2012، کرواسی مدرسه 50 ساله خود را نشان می دهد و از زمان تاسیس آن یکی از اهداف اصلی ما، ارتقاء سیستماتیک تحقیق در پزشکی و دندانپزشکی بوده است. دانشکده دندانپزشکی با مشارکت در پروژه های پژوهشی مختلف تلاش می کند تا کیفیت تحقیقات و آموزش مبتنی بر تحقیق را بهبود بخشد.

به منظور بهبود بهره وری و کیفیت تحقیق، تعداد اعضای پژوهش، دانشجویان دکترا را به طور مداوم افزایش می دهد. ما در تعداد روزافزونی از پروژه های تحقیقاتی، به خصوص بین المللی، شرکت می کنیم و به موازات سرمایه گذاری را به زیرساخت افزایش می دهیم تا از چارچوب سازمانی و مالی مورد نیاز برای اجرای این اهداف اطمینان حاصل شود.

آموزش پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

پذیرش پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

بسیاری از کارشناسان جوان که در مدرسه ما تحصیل کرده بودند، موفقیت خود را در بسیاری از دانشگاه ها و موسسات در سراسر جهان و به خصوص در نظام آموزش عالی اروپا ادامه دادند. برای پذیرش در دانشگاه زاگرب کرواسی امتحان ورودی را بگذرانید. متقاضیان باید امتحان ورودی را در زمینه زیست شناسی، فیزیک و شیمی در سطح دبیرستان بگذرانید.

آزمون شامل 120 سوال و 40 سوال از هر موضوع است. برای گذراندن آزمون، متقاضی باید به طور صحیح به حداقل 14 سوال از هر موضوع پاسخ دهد و 60 پاسخ صحیح داشته باشد. اگر شما با موفقیت در یک کالج پیش پزشکی مراحل تحصیل خود را با نمره (MCAT را با حداقل نمره 9 برای هر بخش) به پایان برسانید یا با تحصیلات خوب در رشته های علوم زیستی، فیزیک، شیمی فارغ التحصیل شده باشید، از امتحان ورودی معاف می شوید.

دانشگاه های معتبر پزشکی کرواسی

University of Zagreb: در این دانشگاه برای دانشجویان فارغ التحصیل از مقاطع عالی، نتایج آزمون های دبیرستان به عنوان مبنا برای پذیرش قرار می گیرند. موارد مورد توجه در پذیرش و گزینش دانشجویان بشرح زیر می باشد:

 • مدارک تحصیلی ( تحصیلات تکمیلی)
 • دستاوردهای آموزش قبلی (نمرات کسب شده)، و همچنین امتحانات دولتی برای تحصیل در مقطع کارشناسی
 • نتایج آزمون ورودی ، در صورت درخواست توسط موسسه آموزش عالی
 • مهارت ها و توانایی های خاص، در صورت درخواست توسط موسسه آموزش عالی.

The University of Rijeka: این دانشگاه در سال 1973 به عنوان یکی از معتبرترین موسسات آموزش عالی در غرب کرواسی تاسیس شد . از زمان تأسیس آن، یک سری تغییرات رخ داده است که عمدتا نتیجه تغییراتی است که توسط سیاست های آموزش عالی ملی مطرح شده است.

The University of Split:این دانشگاه به طور رسمی در 15 ژوئن 1974 تأسیس شد. در سالهای اخیر، دانشگاه Split به عنوان یک موسسه دولتی علمی مشغول به فعالیت شد و شامل یازده دانشکده، یک آکادمی هنر و چهار بخش دانشگاه است.

هزینه تحصیل پزشکی ‌و دندانپزشکی در کرواسی

هزینه تحصیل در کرواسی برای دانشجویان بین المللی با توجه به رشته ، سطح تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های پزشکی و دندان پزشکی از حدود 3600 یورو شروع می شود. دانشگاه زاگرب بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه کرواسی است و رشته پزشکی به زبان انگلیسی با ظرفیت 50 نفر در این دانشگاه ارائه می شود. هزینه تحصیل پزشکی 9000 یورو در سال به مدت 6 سال و هزینه تحصیل دندانپزشکی در این دانشگاه 10000 یورو در سال است.

ویزای تحصیلی کرواسی

دانشجویان بین المللی که قصد تحصیل در کرواسی را دارند، باید برای اقامت تحصیلی موقت درخواست دهند و می توانند با یکی از دو روش زیر اقدام کنند:

 1. از طریق سفارت یا کنسولگری جمهوری کرواسی در کشور مبدا. ( سه ماه قبل از سفر به کرواسی )
 2. از طریق اداره پلیس در هنگام ورود به کرواسی ، اگر دانشجویان در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و تحصیلات تکمیلی قصد تحصیل به صورت تمام وقت را دارند. ( در اسرع وقت)

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای تحصیلی کرواسی

 • یک قطعه عکس 3.5 *4.5 سانتی متر
 • گذرنامه معتبر و فتوکپی آن(برای شهروندان غیر اتحادیه اروپا) و کارت شناسایی (برای شهروندان اتحادیه اروپا)
 • اثبات مسکن مناسب . (پس از ورود به کرواسی باید ظرف 48 ساعت آدرس خود را در اداره پلیس محلی ثبت کنید. آدرس شما در هتل یا خوابگاه به طور خودکار ثبت خواهد شد.)
 • اثبات بیمه درمانی
 • اثبات منابع مالی کافی برای تامین مخارج تحصیل و زندگی: بورس تحصیلی یا ارائه مدارکی از وجوه کافی مالی به مبلغ حداقل 1000 kuna در هر ماه برای یک سال.
 • هزینه درخواست . (حدود 73 دلار)
 • گواهی پذیرش در دانشگاه کرواسی ترجمه شده به زبان کرواسی
 • این مجوز معمولا برای مدت یک سال یا برای مدت زمان تحصیل صادر می شود.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه ویزای تحصیلی کرواسی با مشاورین ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) همراه باشید.

سوالات متداول در مورد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی

1- دانشگاه های پزشکی کرواسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

تنها دانشگاه زاگرب در کرواسی مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

2- اخذ پذیرش از دانشگاه زاگرب جهت تحصیل پزشکی و ددانپزشکی با آزمون ورودی همراه است؟

بله یک آزمون که در زمینه دروس زیست شناسی، فیزیک، شیمی و ریاضی می باشد.

3- در چه صورت متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی از آزمون ورودی معاف خواهند بود؟

در صورت گذراندن دوره کالج و پیش پزشکی و کسب نمره 9 آزمون MCAT، متقاضیان از آزمون ورودی دانشگاه زاگرب معاف می شوند.

4- شرایط پذیرش دانشگاه زاگرب جهت تحصیل پزشکی و ددانپزشکی چیست؟

قبولی در آزمون ورودی، ارائه مدارک تحصیلی پیشین به همراه ریز نمرات و ترجمه انگلیسی، سنجش توانایی و مهارت متقاضیان

5- بهترین دانشگاه های کرواسی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی کدامند؟

دانشگاه زاگرب، دانشگاه ریکا، دانشگاه اسپلیت

6- هزینه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی درکرواسی چقدر است؟

در کرواسی به طور میانگین به 9,000 یورو در سال جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی نیاز است.

7- مدت زمان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی چند سال است؟

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی تقریبا شش سال به طول می انجامد.

8- در کرواسی حین تحصیل پزشکی و دندانپزشکی، دانشجویان حق کار حین تحصیل خواهند داشت؟

بله، دانشجویان مجاز هستند جهت تامین بخشی از هزینه های خود تا 20 ساعت در هفته مشغول به کار شوند.

9- مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی کرواسی جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چیست؟

عکس، پاسپورت معتبر، مدارک کامل تحصیلی به همراه ترجمه، مدارم شناسایی به همراه ترجمه، گواهی تمکن مالی، بیمه درمانی، قبض پرداخت هزینه سفارت، گواهی پذیرش دانشگاه و غیره

10- با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در کرواسی، مدارک اخذ شده در سایر کشورها اعتبار خواهد داشت؟

بله، به دلیل پیروی سیستم آموزشی کشور کرواسی از سیستم بولونیا و در نتیجه سازگاری آن با سایر سیستم های آموزشی در اروپا، مدارک اخذ شده از دانشگاه های این کشور دارای اعتبار جهانی می باشند.

11- آزمون ورودی دانشگاه زاگرب جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی به چه زبانی برگزار می شود؟

آزمون ورودی دانشگاه زاگرب به زبان انگلیسی است.

5/5 - (2 امتیاز)

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *