مانند هر کشور دیگری کار در نیوزیلند و درخواست انواع ویزای کاری این کشور قوانین خاص خود را دارد. از طرفی دولت نیوزیلند در سال های اخیر با فراهم کردن امکانات رفاهی فراوان در پی جذب نیروهای کار متخصص می باشد. کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در این مقاله شرایط و وضعیت کار در نیوزیلند را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را در اختیار علاقمندان به این امر قرار داده اند.

شرایط کاری در نیوزلند

طبق قانون کار نیوزلند، شما و کارفرمای شما دارای حقوق و وظایف خاصی هستید. به عنوان مثال کارفرما موظف است که حقوق توافقی شما را پرداخت و محل کار ایمنی برای شما فراهم کند. اصلی ترین وظیفه شما به عنوان کارمند این است که فعالیت خود را با دقت و مهارت انجام دهید.در کتابچه راهنمای حقوقی که توسط حقوق اجتماعی (Community Law) گردآوری شده، فهرستی از حقوق و تعهدات شما تهیه شده است. یکی از وظایف شما به عنوان کارمند، پای بندی به شرایط ویزاست. ممکن است ویزای کار، کارفرما را به منطقه یا شهری خاص مرتبط کرده باشد. در این شرایط اگر قصد تغییر شغل داشته باشید، ابتدا باید برای تغییر شرایط درخواست دهید.

قرار داد کار در نیوزلند :

پس از پذیرفتن پیشنهاد شغلی و پیش از شروع کار باید قرار داد کاری را  امضا کنید. در اکثر شرکت های بزرگ قرار دادهای کاری مشترک با یک اتحادیه ارائه می شود. حتی اگر عضو اتحادیه نباشید، می توانید از مزایای قراداد های مشترک بهره مند شوید و برای پایه شرایط کار از آن استفاده کنید.اگر در مورد چیزی از قرارداد مطمئن نیستید، می توانید درباره آن فکر کنید و یا با فردی با تجربه مشورت کنید. همچنین درباره شرایط قرارداد، می توانید پیش از امضای آن مذاکره کنید.یکی از مزایای کار در نیوزلند، تعداد روزهای مرخصی است که با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد. مدت زمان مرخصی مشخص شده برای سفر به خارج از کشور و یا دیدار خانواده نیز بسیار مناسب می باشد.حداقل مرخصی 4 هفته در سال است و در صورتی که قصد استفاده از مرخصی خود را نداشته باشید، معادل آن به حقوق شما اضافه خواهد شد. علاوه بر این 11 روز تعطیل رسمی در سال وجود دارد.

شرایط اخذ ویزای کاری نیوزلند

اگر شما در نیوزیلند کار می کنید و از شهروندان یا ساکنان دائمی نیوزیلند یا استرالیا نیستید، نیاز به ویزایی دارید که به شما اجازه کار می دهد. شما می توانید برای کار موقت در نیوزیلند درخواست دهید، اگر شما:

 • یک پیشنهاد شغلی از طرف کارفرمایی در نیوزلند داشته باشید.
 • برای یک هدف یا رویداد مرتبط با کار خاص آمده باشید.
 • یک شریک در نیوزیلند دارید و می خواهید به آن بپیوندید و کار کنید.
 • از کشورهایی هستید که طرح کار خاصی دارند و یا در نیوزیلند تحصیل کرده اید و می خواهید کار کنید.

بعضی از ویزاهای کاری نیوزلند نیز می توانند به اقامت منجر شوند. یعنی حق زندگی، تحصیل و کار در اینجا به طور نامحدود که برای درخواست آن شما نیاز به مهارت، تجربه و مدارک لازم خواهید داشت.

 • ویزاهای کاری مهارت های اساسی  (Essential Skills work visas): این ویزاها برای اقامت موقت طراحی شده اند. مدت و شرایط ویزا بستگی به شرایط شغل پیشنهادی، حقوق و دستمزد و شرایط بازار کار شما دارد.
 •  ویزاهای کاری برای اقامت  (work to Residence visas): دو نوع اصلی از ویزاهای کاری منجر به اقامت وجود دارد که شما را قادر می سازد تا در نیوزیلند کار کنید و پس از آن با حداقل 24 ماه کار کردن در آن شغل می توانید برای یک ویزای اقامت درخواست کنید.

آیا کار شما در فهرست کمبود مهارت قرار دارد؟

لیست مهارت های اساسی مورد نیاز، همان فهرست های کمبود مهارت های شغلی در نیوزیلند می باشد. اگر شما یک پیشنهاد شغلی در یکی از  مشاغلی که در لیست مهارت های اساسی این کشور است داشته باشید و شرایط تحصیلی و تجربه شما با آن مطابق باشد، می توانید جهت اخذ  ویزای کاری مهارت های اساسی درخواست کنید. کارفرمای شما نیازی به ارائه شواهد از تلاش برای جذب نیوزلندی ها ندارد، چرا که اداره مهاجرت نیوزیلند این فهرست ها را به طور مرتب بررسی می کند و نتیجه گرفته است که کارفرمایان قادر به پیدا کردن کافی افراد با این مهارت ها، مدارک و تجربه در نیوزیلند نیستند.

مدارک مورد نیاز ویزای کار نیوزلند

 • ترجمه همه مدارک به زبان انگلیسی: اگر شما گواهی پزشکی یا گواهی مبنی بر عدم سوءپیشینه ارائه کرده اید که به زبان انگلیسی نیستند، باید ترجمه های قابل تایید را ارائه کنید. ترجمه های انگلیسی باید مراجع زیر انجام شود: سرویس ترجمه دپارتمان امور داخلی نیوزیلند و یا سفارت یا کمیسیون عالی و یا شرکت ترجمه رسمی یا خصوصی.
 • گرفتن گواهی های پزشکی: با توجه به زمان اقامت شما در نیوزیلند و اینکه از کدام کشور می آیید، شما باید گواهی های پزشکی ارائه کنید که از این مدارک می توان به گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه از یک دکتر مورد تایید مهاجرت نیوزیلند اشاره کرد.
 • اثبات هویت و شخصیت خوب اجتماعی: شما باید یک عکس، پاسپورت و دیگر اطلاعات هویتی خود را ارائه نمایید.
  عکس شما زمانی پذیرفته می شود که توسط یک عکاس حرفه ای یا تجارتی که عکس های پاسپورتی می گیرد، گرفته شده باشد.
 • درخواست نامه های کاغذی: عکسی که با درخواست نامه کاغذی ارائه می شود باید 33 میلی متر عرض و 45 میلی متر طول داشته باشد. دیگر دستورالعمل ها بر روی فرم های درخواست نامه کاغذی قرار دارد.
  برای ویزاهای کاری بیشتر، قبل از شروع درخواست نامه باید یک حساب N ew Zealand Governm ent) (RealM  e  تشکیل دهید.

دستمزد و‌ حقوق کار در نیوزلند

متوسط حقوق و دستمزد نیوزیلند که در سایت کاری آنلاین (SEEK) تبلیغ شده است، به میزان کم افزایش یافته است و بر اساس آخرین اطلاعات شرکت، 74،965 دلار می باشد. اطلاعات (SEEK) نشان داده است که میانگین حقوق سالانه تا ماه ژوئن  1.674 دلار و یا 94 دلار در ماه بعد از کسر مالیات، نسبت به دوره 12 ماهه قبلی افزایش یافت. این سایت کاری همچنین بیان کرده است که افزایش 2.3 درصدی به رغم کاهش شرایط اقتصادی و کاهش اعتماد به نفس کسب و کارها صورت گرفته است.مدیر کل (SEEK)نیوزلند، عنوان کرده است که این رقم منعکس کننده کارهای دفتری است که تبلیغ می کند  که معمولا حقوق بالاتری دریافت می کنند. با این حال، شورای اتحادیه های کارگری اشاره کرد که داده های این شرکت نشان دهنده حقوق معمولی نیست که به کل نیروی کار پرداخت می شود. طبق داده ها، افراد در منطقه ولینگتون بزرگترین بسته حقوقی و دستمزد را که تقریبا 6000 دلار است و بالاتر از میانگین ملی است دریافت می کنند. و اما متوسط دستمزد در پایتخت 1.9 درصد افزایش یافت و به 934/80  دلار رسیده است.

دستمزد و حقوق کار در نیوزلند

دستمزد و حقوق کار در نیوزلند

 • اوکلند دومین رتبه در پنج منطقه با بیشترین میزان پرداختی می باشد، که درآمد متوسط آن 2.3 درصد افزایش یافته و به 338/76 دلار رسیده است. کانتربری با 6/2 درصد افزایش به 512/72  دلار رسیده و در رتبه سوم قرار گرفته است.
 • تاراناکی در رتبه چهارم لیست قرار گرفت و اطلاعات نشان داد که متوسط حقوق و دستمزد در واقع 8/5 درصد کاهش دارد و به 376/72 دلار رسید.
 • خلیج پلنتی در فهرست پنج منطقه برتر قرار نگرفته است. (SEEK) عنوان کرده است که این منطقه بیشترین افزایش را که تقریبا 7 درصد ازحقوق سالانه اعلام شده را داشته و در وب سایت 625/68  دلار ذکر شده است. این شرکت اعلام کرده که رشد حقوق و دستمزد توسط تعدادی از صنایع رها شده است.

پیدا کردن کار و موسسات کاریابی در نیوزلند

دقت داشته باشید که قبل از مهاجرت کاری، اولین وظیفه شما پیدا کردن کار است، زیرا اکثر مهاجران نیاز به یک پیشنهاد کاری برای گرفتن ویزای کار دارند. اما اگر شما واجد شرایط نوع دیگری از ویزا هستید، مانند اقامت نیوزلند ، کار در تعطیلات، یا ویزای شریک، شما می توانید در ابتدا ویزای خود را دریافت کنید.

اگر شما در خارج از نیوزیلند هستید، تعدادی از وب سایت ها طراحی شده اند تا کارگران خارجی را با کارفرمایان نیوزلندی مرتبط کنند. کارفرمایانی که مشاغل را بر روی این وب سایت ها لیست می کنند، ممکن است دارای تجربه بیشتری در استخدام مهاجران باشند. دو وب سایت اصلی عبارتند از: WORKHERE  و WORKINGINموسسات بسیاری در نیوزیلند وجود دارند که می توانند به شما در پیدا کردن کار کمک کنند. آنها به طور گسترده ای به مشاوران استخدام و آژانس های استخدام تقسیم می شوند. مشاوران استخدام تمایل به تخصص در حرفه های ماهر، حرفه ای و اجرایی دارند، در حالی که آژانس های استخدامی هر نوع مشاغل را شامل می شوند، از جمله کار های غیر تخصصی و موقت.

بعضی از مشاوره های استخدام دارای دفاتری در خارج از کشور هستند و اگر قصد استفاده از آنها را دارید، قبل از انجام این کار، یک بررسی ساده انجام دهید. به عنوان مثال، قانون کشور مبدا شما ممکن است اجازه دهد آنها هزینه ای را برای پیدا کردن یک شغل یا حتی به سادگی برای ثبت اطلاعات شما دریافت کنند. همچنین دقیقا بررسی کنید که آنها برای شما چه کاری انجام می دهند. یک مشاور استخدام که صرفا CV شما را به کارفرمایان احتمالی ارسال می کند بعید است که کاری برای شما پیدا کند. بزرگترین موسسات کاریابی عبارتند از:

 • Debbie Graham & Associates (w w w.debbiegraham.co.nz)
 • Manpower (w w w.manpower.co.nz)
 • Momentum Consulting Group (w w w.momentum.co.nz)
 • Resource Edge (www.ultimateaims.com)
 • Robert Walters (www.robertwalters.com)
 • Adecco Personnel Limited
 • Manpower Service (NZ) Limited
 • Drake New Zealand Auckland South
 • Alpha Recruitment – Employment Agencies Auckla
 • Hays – Recruitment Agency Penrose NZ

کشور نیوزیلند با داشتن اقتصادی پویا در کنار نرخ پایین مالیات و داشتن فرصت های شغلی بسیار در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته، موفق شده است که بستر بسیار مناسبی را جهت کار و سرمایه گذاری فراهم نماید. اگر شما نیز قصد شروع فعالیت و سرمایه گذاری و یا کار در این کشور زیبا را دارید با مشاورین ما در شعب رسمی موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در شهرهای شیراز، تهران، مشهد و اصفهان تماس حاصل فرمایید.

مانند هر کشور دیگری کار در نیوزیلند و درخواست انواع ویزای کاری نیوزلند قوانین خاص خود را دارد. از طرفی دولت نیوزیلند در سال های اخیر با فراهم کردن امکانات رفاهی فراوان در پی جذب نیروهای کار متخصص می باشد. کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در این مقاله شرایط و وضعیت کار در نیوزیلند را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را در اختیار علاقمندان به این امر قرار داده اند.مانند هر کشور دیگری کار در نیوزیلند و درخواست انواع ویزای کاری این کشور قوانین خاص خود را دارد. از طرفی دولت نیوزیلند در سال های اخیر با فراهم کردن امکانات رفاهی فراوان در پی جذب نیروهای کار متخصص می باشد. کارشناسان با تجربه ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی در این مقاله شرایط و وضعیت کار در نیوزیلند را به طور کامل مورد بررسی قرار داده و اطلاعات لازم را در اختیار علاقمندان به این امر قرار داده اند.

سوالات متداول در مورد ویزای کار نیوزلند

1- آیا برای کار در نیوزلند مدرک زبان لازم است ؟

بله می بایست مدرک زبان آیلتس داشته باشید.

2- تا چه سنی می توان برای کار در نیوزلند اقدام کرد؟

بهتر است سن زیر 40سال باشد.

3- منقاضی کار در نیوزلند اجازه بردن همراه را دارد؟

معمولا بعد از مدتی اجازه مهاجرت به همسر و فرزند داده می شود.

4- وضعیت مرخصی برای شاغلین در نیوزلند چگونه است؟

یکی از مزایای کار در نیوزلند، تعداد روزهای مرخصی است که با استانداردهای بین المللی مطابقت دارد. مدت زمان مرخصی مشخص شده برای سفر به خارج از کشور و یا دیدار خانواده نیز بسیار مناسب می باشد. حداقل مرخصی 4 هفته در سال است و در صورتی که قصد استفاده از مرخصی خود را نداشته باشید، معادل آن به حقوق شما اضافه خواهد شد. علاوه بر این 11 روز تعطیل رسمی در سال وجود دارد.

5- ویزای کاری نیوزلند به چه صورت است؟

ویزاهای کاری مهارت های اساسی (Essential Skills work visas): این ویزاها برای اقامت موقت طراحی شده اند. مدت و شرایط ویزا بستگی به شرایط شغل پیشنهادی، حقوق و دستمزد و شرایط بازار کار شما دارد.

ویزاهای کاری برای اقامت (work to Residence visas): دو نوع اصلی از ویزاهای کاری منجر به اقامت وجود دارد که شما را قادر می سازد تا در نیوزیلند کار کنید و پس از آن با حداقل 24 ماه کار کردن در آن شغل می توانید برای یک ویزای اقامت درخواست کنید.

6- چه مدارکی برای ویزای کار نیوزلند لازم است ؟

ترجمه همه مدارک به زبان انگلیسی: اگر شما گواهی پزشکی یا گواهی مبنی بر عدم سوءپیشینه ارائه کرده اید که به زبان انگلیسی نیستند، باید ترجمه های قابل تایید را ارائه کنید. ترجمه های انگلیسی باید با مراجع زیر انجام شود: سرویس ترجمه دپارتمان امور داخلی نیوزیلند و یا سفارت یا کمیسیون عالی و یا شرکت ترجمه رسمی یا خصوصی.

گرفتن گواهی های پزشکی: با توجه به زمان اقامت شما در نیوزیلند و اینکه از کدام کشور می آیید، شما باید گواهی های پزشکی ارائه کنید که از این مدارک می توان به گرفتن عکس رادیولوژی از قفسه سینه از یک دکتر مورد تایید مهاجرت نیوزیلند اشاره کرد.

اثبات هویت و شخصیت خوب اجتماعی: شما باید یک عکس، پاسپورت و دیگر اطلاعات هویتی خود را ارائه نمایید.عکس شما زمانی پذیرفته می شود که توسط یک عکاس حرفه ای یا تجارتی که عکس های پاسپورتی می گیرد، گرفته شده باشد.

درخواست نامه های کاغذی: عکسی که با درخواست نامه کاغذی ارائه می شود باید 33 میلی متر عرض و 45 میلی متر طول داشته باشد. دیگر دستورالعمل ها بر روی فرم های درخواست نامه کاغذی قرار دارد.

7- آیا مدرک تحصیلی برای ویزای کار نیوزلند تاثیر دارد؟

بله ، بهتر است حداقل مدرک لیسانس را داشته باشید.

8- سابقه کار مرتبط با رشته برای ویزای کار نیوزلند مهم است؟

قطعا سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی تاثیر دارد و چون ویزای کار نیوزلند سیستم امتیاز بندی دارد ، قطعا سابقه کار بیشتر شانس شما را برای ویزای کار نیوزلند بیشتر می کند.

9- میزان حقوق شاغلین در نیوزلند چقدر است؟

بر اساس آخرین اطلاعات شرکت، 74،965 دلار می باشد.

10- آیا در نیوزلند برای مهاجرت فرصت های شغلی کافی وحود دارد؟

کشور نیوزیلند با داشتن اقتصادی پویا در کنار نرخ پایین مالیات و داشتن فرصت های شغلی بسیار در مقایسه با سایر کشورهای پیشرفته، موفق شده است که بستر بسیار مناسبی را جهت کار و سرمایه گذاری فراهم نماید. از طرفی دولت نیوزیلند در سال های اخیر با فراهم کردن امکانات رفاهی فراوان در پی جذب نیروهای کار متخصص می باشد.

11- آیا به شاغلین مالیات تعلق می گیرد؟

بله، با توجه به نوع شعل شما میزان مالیات متفاوت می باشد.

60 دیدگاه برای “ویزای کار نیوزلند

 1. hamid گفت:

  سلام خسته نباشید.من با سن 36 و مدرک لیسانس it از پیام نور میتونم اقدام کنم.

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام ممنونم
   بله می توانید به مراکز ارائه دهنده خدمات مربوط به شغلتان درخواست دهید تا دعوت نامه کاری را در صورت قبولی برایتان ارسال کنند

 2. علی اکبر محمدی گفت:

  سلام
  بنده با مدرک فوق لیسانس 42 ساله و دارای 18 سال سابقه کاری (محقق و مدرس دانشگاه) در زمینه زنبورعسل فعالیت دارم و از چند شرکت نیز درخواست کار دارم ولی متاسفانه ویزا کاری ندارم، خواهشمندم راهنمایی بفرمائید.

 3. نجاتی گفت:

  باسلام بنده مرد و 34سال سن دارم لیسانس دولتی رشته فیزیک اتمی دانشکاه یاسوج و ارشدم آزاد علوم و تحقیقات با معدل 16.53 بدون مدرک زبانم فعلا که دارم میخونم اول از همه میخاسم بدونم بازار کار این رشته با شرایط بنده به چه صورت میباشد چونکه اول کار بعد ادامه تحصیل برام مهمه.
  سپاسگذار از راهنماییتون

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای دریافت ویزای کاری نیوزلند باید در ابتدا در سیستم امتیازبندی قرار بگیرید.

 4. ساسان زارع گفت:

  سلام ساسان هستم از شیراز پیام میزارم.
  کارشناسی مهندسی IT با معدل 16.50 دارم سنم 29 سال سابقه ی بیمه 4 سال به عنوان کارشناس IT در شرکت mvm و cherry ٰ همچنین سابقه ی کار به عنوان کارشناس شبکه در کارخانه ی چوبریزان پارس سومین کارخانه ی بزرگ در زمینه ی اغشته کردن ورق های ام دی اف در خاورمیانه و دارای مستند تایید از سازمان صنعت بین المللی و همچنین مدرک ایلتس با نمره ی 9.5 و تسلط به دو زبان برنامه نویسی روز در دنیا php و C++ و همچنین طراح و ابداع کننده ی اولین اپلیکیشن سفارش انلاین میوه در شیراز و اهواز و همچنین به عنوان طراح و کد نویس پررژوِه ی بزرگ برج انلاین در کشور و برای اولین بار در دنیاٰٰ دارای مدرک بین المللی میکروتیک زیر نظر شرکت میکروتیکٰ تسلط به انواع شبکه های کامپوتری و تقویت سیگنالهای ارتباطی بین سازمانها(local area)
  مختصری از رزومه ی کاری بنده هستش به نظرتون اقامت نیوزلند بهم تعلق میگیره با این شرایط؟ چون به این کشور بسیار علاقه مندم…
  مرسی از پاسخگوییتون…..

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   بله، شرایط شما برای قرارگیری در سیستم امتیاز بندی نیوزلند و اخذ ویزای کاری این کشور مناسب است.

 5. لنا گفت:

  با سلام بنده ۳۶ سال دارم با سابقه تدریس زبان انگلیسیبه مدت بیش از ۱۰ سال و فوق لیسانس زبان و‌ادبیات انگلیسی به نظرتون برای نیوزلند میتونم ویزای کار بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   برای اخذ ویزای کاری نیوزلند باید در سیستم امتیاز بندی قرار بگیرید و امتیازات شما به حد نصاب برسید. متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما از طریق شماره های ذکر شده در سایت در ارتباط باشید.

 6. محبوبه ص گفت:

  سلام من 31 سالم و لیسانس حسابداری دارم و حدود 8سال سابقه بیمه معتبر و همسرم هم مهندس نقشه برداری و تقریبا 14سال سابقه کاری مرنبط و دارای 2فرزند شانس مهاجرت به نیوزلند و یا استرالیا داریم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری نیوزلند و یا استرالیا، نیاز به قرارگیری در سیستم امتیازبندی دارید که برای اینکه امتیازات شما به حد نصاب برسد، میبایست مدرک زبان ارائه دهید.

 7. داود گفت:

  با سلام من کارشناس ارشد پرستاری از دانشگاه تیپ یک دولتی هستم
  دوره کارشناسی نیز دولتی بودم
  متاهل هستم
  جهت ویزای کار نیوزلند لطفا راهنمایی میکنید
  با تشکر

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   متاسفانه اطلاعات شما برای ارائه مشاوره کافی نمی باشد. لطفا با ما در ارتباط باشید.

 8. حسن پرکان گفت:

  سلام من ۲۹ سال سن دارم
  کارشناسی عمران ساختمان، سه سال سابقه کار مهندسی پروژه بعد از گرفتن لیسانس دارم ، در حال گذروندن دوره زبان هستم ، دارای گواهینامه جوشکاری فلزی هستم و مسلط ، دارای گواهینامه جوشکاری لوله های پلی اتیلن هستم و مسلط، مسلط به تاسیسات صنعتی هستم، سابقه کاریم بیشتر گرایش صنعتی داره، دارای گواهینامه موتور و ماشین هستم با قابلیت رانندگی کامیون، ایا میتونم ویزای کاری بگیرم؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای اخذ ویزای کاری نیوزلند باید در سیستم امتیازبندی قرار بگیرید که در این سیستم مدرک زبان، سابقه کار با بیمه، سن و مدرک تحصیلی شما مورد ارزیابی قرار می گیرد.

 9. پویا گفت:

  سلام من دندانپزشک عمومی هستم با ۲۹ سال سن – مدرک زبان ایلتس ندارم ولی در تا اسفند می گیرم می خواستم برای کار و اقامت برم نیوزلند آیا شرایطش برای من هست؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و عرض ادب
   برای ادامه تحصیل و یا کار در نیوزلند باید آزمون تاییدیه مدارک تحصیلی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

 10. رضا** گفت:

  سلام میخواستم بدونم برای گرفتن ویزای کاری از آلمان یا نیوزلند یا کشورهای دیگه اگه معافیت پزشکی سربازی داشته باشم مشکلی پیش میاد؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   با سلام و احترام
   برای اخذ ویزای کاری هر کشور باید گواهی سلامت جسمی ارائه دهید. در صورتیکه گواهی را ارائه دهید، مشکلی پیش نمی آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *