اسپانیا ممکن است به عنوان گزینه اول متقاضیان تحصیل رشته پزشکی نباشد، اما برای دانش آموزان دو زبانه که به دنبال شهریه ارزان و پذیرش سریع در یک برنامه پزشکی هستند ، اسپانیا می تواند یک انتخاب عالی باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در اختیار شما قرار می دهد.

مشاوره رایگان مشاوره رایگان

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز در برخی دانشگاه ها ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

با این حال، اسپانیا کالج پزشکی با کیفیت بالایی دارد که در سطح جهانی مورد احترام است. با مهارت های زبان اسپانیایی مناسب، فقط این کشور برای برنامه های پزشکی برای شما مناسب است.

در کنار روش های متعدد مهاجرتی بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام این روش ها شخص پس از چند سال اقامت می تواند تابعیت یا شهروندی اسپانیا را اخذ نماید.

در این مطلب میخوانید

شرایط کلی تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

تعداد زیادی از افراد بهترین روش مهاجرت به اروپا را تحصیل دندانپزشکی در کشور اسپانیا می‌دانند. در واقع این روش مهاجرتی بسیار پرمتقاضی است. ما نیز در این مقاله قصد داریم تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا در 2020 را شرح دهیم. کشور اسپانیا از نظر وسعت، سطح علمی دانشگاه‌ها، بازار کار و رفاه اجتماعی جزو کشور‌های برتر در قاره اروپا است. همچنین شرایط آب و هوایی متفاوت در نقاط مختلف این کشور نیز از جمله مزایای کشور اسپانیا است. نقاطی از کشور اسپانیا دارای آب و هوایی گرم و معتدل هستند و برخی از نقاط دارای کوهستان‌های بسیار سرد و پوشیده از برف است. شهرت و محبوبیت اسپانیا بیشتر به علت مردم، فرهنگ، هنر، غذا و آداب و رسوم خاص و متفاوت این کشور است.

رنکینگ دانشگاه‌ها در شهر‌های مهم و برتر اسپانیا مانند بارسلونا، پایتخت مادرید و والنسیا زیر 550 است. به همین علت دانشجویان زیادی از سراسر جهان جذب آن می‌شوند. مهاجرت تحصیلی به اسپانیا مزایای زیادی در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد. یکی از بهترین این مزایا و برتری‌ها، شهریه بسیار کم تحصیل در دانشگاه‌های کشور اسپانیا است.

در کشور اسپانیا به 90 درصد مردم خدمات درمانی ویژه‌ای ارائه می‌شود. هزینه خدمات درمانی از مالیات اخذ شده از مردم تامین می‌شود. به این صورت خدمات درمانی در کشور اسپانیا به صورت رایگان و یا با هزینه اندک به مردم ارائه می‌شود. البته خدمات درمانی دندانپزشکی مشمول مق بیمه نمی‌شوند و افراد باید آن‌ها را به صورت آزاد یا با استفاده از بیمه‌های خصوصی پرداخت کنند. کیفیت خدمات دندانپزشکی در کشور اسپانیا بسیار خوب است. خدمات رایگان دندانپزشکی در اسپانیا به کودکان زیر 15 سال و همچنین به صورت اورژانسی به بزرگسالان ارائه می‌شود.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و دامپزشکی) غالبا به اسپانیایی ارائه می گردد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی اسپانیا معمولا بالا می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

دانشگاه‌های کشور اسپانیا برای تحصیل دندانپزشکی

با توجه به موقعیت فوق العاده کشور اسپانیا که ذکر کردیم، درصد زیادی از دانشجویان بین المللی به دنبال تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا هستند. دنشجویان ایرانی زیادی نیز جهت تحصیل در رشته دندانپزشکی در اسپانیا راهی این کشور  می‌شوند. زبان تحصیل در دانشگاه‌های کشور اسپانیا، زبان انگلیسی و اسپانیایی است. در صورتی که به استفاده کامل از امکانات دانشگاه‌های کشور اسپانیا تمایل دارید باید زبان اسپانیایی را برای تحصیل خود انتخاب نمایید.

تعدادی از دانشگاه‌های برتر کشور اسپانیا علاوه بر بررسی سوابق تحصیلی دانشجویان، آزمون ورودی دانشگاه‌های دندانپزشکی اسپانیا را نیز برگزار می‌کنند. همچنین با توجه به اینکه عمده دانشگاه‌های برتر این کشور دروس را به زبان اسپانیولی ارائه می‌دهند ضروری است که شما زبان اسپانیایی را آموزش ببینید. در غیر این صورت می‌توانید در دانشگاه‌های خصوصی و به زبان انگلیسی تحصیل کنید. البته این به معنی برتری دانشگاه‌های اسپانیایی زبان نسبت به دانشگاه‌های انگلیسی زبان نیست.

مدت زمان لازم برای تحصیل در رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا در مقطع لیسانس 4 الی 5 سال است. شما می‌توانید با حضور در دوره‌هایی پیش از دانشگاه به گذراندن دروس پیش نیاز رشته دندانپزشکی به زبان اسپانیایی بپردازید. این دوره‌های در کالج‌هایی پیش از دانشگاه برگزار می‌شوند. مدت زمان دوره‌های این کالج عموما یک ساله است. در صورتی که دانشجویی موفق به کسب نمره قبولی در این دوره‌ها شود و همچنین به درستی زبان اسپانیایی را آموزش ببیند می‌تواند وارد دانشگاه شود. معمولا یک ارتباط و هماهنگی میان این کالج‌ها و دانشگاه‌های دندانپزشکی اسپانیا وجود دارد. به صورتی که دانشجویانی که در کالج دوره گذرانده‌اند به راحتی در دانشگاه پذیرفته می‌شوند.

تحصیل پزشکی در اسپانیا

دانشکده پزشکی کاردنال، دانشگاه هررا در اسپانیا 5 برنامه پزشکی به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه میکند. سال اول به زبان انگلیسی و پس از آن به زبان اسپانیولی دوره ها برگزار می شوند. تمام دوره های بالینی به زبان اسپانیایی انجام می شود.

موسسه مهاجرت به اسپانیا برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در اسپانیا کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اسپانیا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد.

سطح علمی دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

شهریه و هزینه های سالانه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 • پزشکی: طول دوره 6 سال و شهریه دوره 20،600 € در هر سال.
 • دندانپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 20،600 € در هر سال.
 • داروسازی:  طول دوره 5 سال و شهریه دوره 12،600 € در هر سال.
 • پرستاری: طول دوره 4 سال و شهریه دوره 9500 € در هر سال.
 • دامپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 14،600 € در هر سال.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراسپانیا برای شما امکان پذیر میگردد. یکی از بهترین راه‌های پی بردن به هزینه تحصیل در اسپانیا، پیدا کردن بهترین شهر‌های اسپانیا برای تحصیل است.

اخذ اقامت اسپانیا از طریق تحصیل دندانپزشکی

یکی از روش‌های اخذ اقامت کشور اسپانیا، تحصیل دندانپزشکی در این کشور است. شما برای تحصیل در مقطع لیسانس دندانپزشکی باید 4 الی 5 سال زمان صرف کنید. همچنین مدت زمان تحصیل در تخصص رشته دندانپزشکی 2 الی 3 سال است. با توجه به اینکه قوانین کشور اروپا درباره ارائه کار به دانشجویان غیر اروپایی کمی سختگیرانه است، شما باید روش دیگری را برای اخذ اقامت این کشور انتخاب کنید.

کشور اسپانیا بر خلاف انگلیس و کانادا، فرصتی برای جستجوی کار دانشجویان بین المللی در اختیار آن‌ها قرار نمی‌دهد. در صورتی که دانشجویی بتواند بلافاصله پس از تحصیل از یک کارفرمای اسپانیایی و یا فردی با اقامت دائم اسپانیا پیشنهاد کاری دریافت کند می‌تواند ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کند. در صورتی که دانشجویی تحصیل خود در رشته دندانپزشکی را طی 4 سال به اتمام برساند، قوانین جستجوی کار برای وی سخت‌تر است.

شما می‌توانید پس از 5 سال کار و فعالیت در رشته دندانپزشکی برای اخذ اقامت این کشور اقدام نمایید. در صورتی که به مدت 10 سال در اسپانیا کار و زندگی کنید، می‌توانید با اثبات داشتن شرایط لازم از جمله آشنایی با زبان و فرهنگ اسپانیایی اقامت دائمی اسپانیا را اخذ نمایید. سپس می‌توانید از کلیه حقوق مخصوص مردم اسپانیا بهره مند شوید.

شرایط بازار کار دندانپزشکی در اسپانیا

یکی از بزرگ‌ترین اقتصاد‌های قاره اروپا کشور اسپانیا است. درآمد افراد در این کشور از 3500 یورو شروع شده و میانگین درآمد در این کشور 5000 یورو است. اسپانیا کشوری با درآمد بسیار بالا و نرخ بیکاری بسیار پایین است. با توجه به اینکه رشته دندانپزشکی جزو مشاغل خصوصی در این کشور است، درآمد حاصل از آن نیز بسیار زیاد است.

شما برای دریافت اقامت کاری کشور اسپانیا باید از یک کارفرمای اسپانیایی پیشنهاد کار دریافت کنید. ارائه برخی مدارک اعم از سابقه کاری، عدم سو پیشینه، تایید وزارت کار و همچنین گواهی سلامت برای اخذ اقامت کاری الزامی است. شما می‌توانید هنگام اخذ اقامامت کاری همسر و فرزندان خود را نیز به همراه داشته باشید.

درآمد رشته دندانپزشکی در کشور اسپانیا بسیار زیاد است. دانشجویان بین المللی نیز معمولا از طرف دانشگاه به بازار کار معرفی می‌شوند. این افراد می‌توانند در طول دوره لیسانس مدت 10 الی 15 ساعت در هفته به کار دانشجویی بپردازند. همچنین امکان کار دانشحویی در اسپانیا در طول دوره ارشد 30 ساعت در هفته است.

مدارک لازم برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا

مهم‌ترین مدارک لازم برای اخذ پذیرش و بورسیه تحصیلی اسپانیا شامل روزمه، سوابق تحصیلی و قبولی در آزمون ورودی دانشگاه‌های دندانپزشکی اسپانیا است. سایر شرایط و مدارک لازم برای هر دانشگاهی متفاوت و منحصر بفرد است.

ورود و پذیرش دانشگاه های پزشکی  و دندانپزشکی در اسپانیا

فواید شرکت در  دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره به زبان انگلیسی و اسپانیایی در کشور اسپانیا:

 • فرد میتواند ادامه تحصیل تخصصی پزشکی خود را در  دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا بگذراند.
 • شهریه هزینه و زندگی پایین، وام های دانشجویی و کمک های مالی در دسترس هستند.
 • هیچ امتحانات ورودی و یا معادل آن برای ورود به دانشگاه لازم نیست، آماده سازی برای امتحانات ورودی صورت میگیرد.
 •  پذیرش حتی قبل از اتمام کامل مدرسه

شرایط پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

برنامه های پزشکی ارائه شده در اسپانیا

برنامه های پزشکی در اسپانیا به صورت شش سال می باشند، دو سال از این 6 سال به صورت مطالعه پیش بالینی با تمرکز بر مطالعه علوم پایه پزشکی در زیست شناسی، فیزیک و آناتومی پایه است. پس از اتمام این آموزش اولیه، شما به مطالعه بالینی در بیمارستان های آموزشی تحت نظارت پزشکان حرفه ای هدایت می شوید.

پس از اتمام برنامه شش سال شما می توانید به عنوان یک پزشک به کار مشغول گردید.

دانشگاه دندانپزشکی در بارسلونا

در سال 1986 پس از تصویب قانون 10/1986 مربوط به دندانپزشکان و سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان و دندانپزشکی حرفه ای، در اسپانیا مطابق با معیارهای رسمی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا رشته دندانپزشکی تعریف شد. پس از آن، فرمان سلطنتی 970/1986 مجموعه ای از عناصر ضروری رسمی برای اخذ مدرک دندانپزشکی وضع شد، و همچنین دستورالعمل های عمومی برای برنامه درسی مورد نیاز مطالعه برای به دست آوردن مدرک تحصیلی داده شد. این اعمال تجدید مطالعه دندانپزشکی برای آموزش دندانپزشکان در اسپانیا در راستای دستورات اتحادیه اروپا بود، و یک مدرک کارشناسی پنج ساله به فرد اعطا می شد.

به طور طبیعی دانشکده دندانپزشکی UB   برای آموزش حرفه ای دندانپزشکی با توجه به دستورالعمل رسمی، در سال 1987 شروع به کار کرد. و پس از حکم سلطنتی دیگری (1497/1987 و 1418/1990) یک برنامه درسی از  سال 1994 راه اندازی شد و تا امروز معتبر باقی مانده است.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا بر اصول زیر استوار است:

علوم که دندانپزشکی مبتنی بر درک خوب از روش های علمی است، از جمله اصول مربوط به اندازه گیری عملکرد های بیولوژیک، ارزیابی حقایق علمی و تجزیه و تحلیل داده ها؛

 • قانون اساسی، بررسی فیزیولوژی رفتار افراد سالم و بیماران و همچنین تاثیر محیط طبیعی و اجتماعی بر سلامت انسان به خصوص نحوه عملکرد پزشکی در این موراد.
 • ساختار و عملکرد دندان، دهان، فک و بافت های متصل، سلامت و بیماری دندان بهداشت شخصی، سلامت و رفاه جسمانی؛
 • روش های بالینی و تکنیکی، به طوری که فارغ التحصیلان موفق بتوانند هر نوع ناهنجاری، صدمات و بیماری در دندان، دهان، فک و بافت متصل به آن را شناسایی و با تمرینات دندانپزشکی از آن پیشگیری کنند، و در صورت تشخیصی ره های درمانی آن را بلد باشند.
 • تجربه بالینی تحت نظارت مناسب به دست می آید.

تحصیل دندانپزشکی اسپانیا دانشگاه کاردنال هررا

تنها برنامه دندانپزشکی نوع ارائه شده از این دست، با امکانات و استانداردهای قابل مقایسه با دندانپزشکی بریتانیا و ایالات متحده در یک کشور اروپایی غربی را دارد. پذیرش در این دانشگاه محدود و دشوار است، بنابراین به متقاضیان توصیه میگردد در اسرع وقت برای ارسال درخواست پذیرش اقدام کنند.

متقاضیان شرکت در رشته های علوم پزشکی و یا M & D پیش پزشکی ممکن است برای ورود به طور مستقیم بایستی در یک آزمون شرکت کنند. درجه دندان پزشکی در اسپانیا در سال های اخیر دستخوش برخی تغییرات شده اند.

دانشگاه کاردنال هررا CEU – اولین دانشگاه خصوصی در کمون والنسیا است. این دانشگاه متعلق به بنیاد سن پابلو CEU می باشد. این سازمان آموزشی پیشرو در اسپانیا با 3 دانشگاه ها و مدارس مختلف در سراسر اسپانیا دوره کارشناسی دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکند، والنسیا حدود 20 دقیقه از مرکز شهرستان دور است، به راحتی توسط سیستم مدرن ‘مترو’  زیرزمینی در دسترس است. در سه سال اول دوره، دانش آموزان از اصول اساسی فرآیندهای بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی و پاتولوژیکی و همچنین ساختارهای آناتومیک را می آموزند. در دو سال آخر دوره دندانپزشکی، تمرکز بر یادگیری موارد بالینی در مطب دندانپزشکی معتبر به همراه مراقبت های اولیه و در یک بخش دندانپزشکی بیمارستانی است.

هزینه های تحصیل در یک دانشگاه پزشکی در اسپانیا

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه تحصیل در اسپانیا و همچنین زندگی دانشجویی  را به دست آورید.  شهریه در اسپانیا بین دانشگاههای دولتی و خصوصی متفاوت است. هزینه پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا  دردانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند، با های مختلف از € 500-1،500 در سال متغیر است.

موسسات خصوصی در این کشور دارای شهرت بهتری هستند، و در نتیجه شهریه بسیار بالاتری دارند. دانشجویان اتحادیه اروپا بایستی انتظار پرداختی در حدود 5،000-15،000 € در سال داشته باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ممکن است مجبور به پرداخت شهریه ای به طور قابل توجه بیشتر باشند.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا مورد تایید وزارت بهداشت

 1. دانشگاه کامپلاتنس مادرید

  موسسه آموزشی کامپلاتنس مادرید در سال 1293 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که شهر بزرگ مادرید واقع شده است. بیش از 45،000 دانش آموز در این موسسه آموزش عالی به صورت مختلط تحصیل میکنند. این موسسه دوره های آموزشی در درجه های تحصیلات عالی مانند کارشناسی در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

 2. دانشگاه بارسلونادانشگاه بارسلونا در سال 1968 تاسیس شد، این دانشگاه در شهر مادرید واقع شده است. این دانشگاه به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا معتبر و شناخته شده است. این موسسه آموزش عالی 50 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. https://www.4icu.org/reviews/4255.htm
 3. دانشگاه مستقل مادریددانشگاه مستقل مادرید یک دانشگاه دولتی در اسپانیا است که در سال 1968 تاسیس شده است. این دانشگاه در شمال مادرید واقع شده است. در این دانشگاه رشته های مختلفی از جمله پزشکی و دندانپزشکی تدریس می گردد.
 4. دانشگاه مستقل بارسلونادانشگاه مستقل بارسلونا که به نام UAB نیز شناخته می شود یک دانشگاه عمومی است که در نزدیکی شهر بارسلونا در کاتالونیا اسپانیا واقع شده است. در سال 2012، این دانشگاه شامل 57 دانشکده بود.
 5. دانشگاه ناوارادانشگاه ناوارا در سال 1952 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است که در شهر بزرگ پامپلونا واقع شده است (محدوده جمعیت این شهر 50،000-249،999 نفر می باشد). این مؤسسه دارای مدارس شاخه ای در مکان های زیر است: بارسلونا، مادرید، سان سباستین. این موسسه 66 ساله تحصیلات عالی دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و رکوردهای تحصیلی و تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.
 6. دانشگاه والنسیادانشگاه والنسیا در سال 1499 تاسیس شد و در سال 1979 میلادی، به یک سازمان غیرانتفاعی تبدیل شد این دانشگاه در شهر والنسیا واقع شده است. دوره های آموزشی گوناگون را در سطح آموزش عالی و دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
 7. دانشگاه گرانادادانشگاه ایالتی گرانادا که در سال 1531 تاسیس شده است، در شهر بزرگ گرانادا واقع شده است. یش از 45،000 دانش آموز سالانه در این موسسه آموزش عالی ثبت نام میکنند. دانشگاه ایالتی گرانادا (UGR) دوره های آموزشی را در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر در رشته های مختلف ارائه میکند. ورود به این دانشگاه مبتنی بر پذیرش در آزمون است.
 8. دانشگاه سلمانسدانشگاه سلمانانا در سال 1255 تاسیس شده است یک نهاد شهری غیرانتفاعی است که در شهر بزرگ سالامانکا واقع شده است. این موسسه همچنین دارای دانشکده هایی در در مکان های زیر است:زامورا، آویلا، بیجار، ویلامایوراین موسسه آموزش عالی 763 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانش آموزان آنها را پذیرش می نماید.
 9. دانشگاه پومپه فرا دانشگاه پومپه فرا در سال 1990 تاسیس شد و یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر بارسلونا واقع شده است وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا این دانشگاه را به رسمیت میشناسد.(محدوده ثبت نام و تعداد دانش آموزان این دانشگاه: 10،000-14،999) و ورود به این دانشگاه نیازمند شرکت در یک آزمون است.
 10. دانشگاه رویرا و ویرجیلدانشگاه دانشگاه رویرا و ویرجیل یک دانشگاه ایالتی است که در سال 1991 در شهر تارگرونا تاسیس شد، این دانشگاه در رشته های گوناگون به تدریس می پردازد و دوره های مختلف را در مقاطع گوناگون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.
 11. دانشگاه باسکدانشگاه باسک، یک دانشگاه عمومی وابسته به انجمن مستقل باسک است. نام این دانشگاه در ابتدا بیلبائو بود، ابتدا تنها رشته های علوم اقتصادی و تجاری در آن تدریس میشد، اما امروزه یکی از رشته های اصلی این دانشگاه پزشکی می باشد.
 12. دانشگاه زاراگوزادانشگاه زاراگوزا یا (دانشگاه سارافوسا) در سال 1542 تاسیس شد، این دانشگاه یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر زاراگوزا واقع شده است. این مؤسسه همچنین در دارای دانشکده و شعبه های مختلف در مکان های رو به رو می باشد: هوسا، تروئل لا آلمونیا دونا گودینا. در این دانشگاه امکان تحصیل تا مقطع دکتری در رشته های گوناگون وجود دارد.
 13. دانشگاه آلکالادانشگاه آلکالا در سال 1499 به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی در شهر بزرگ آلکالا د هانارس تاسیس شد.. این مؤسسه همچنین دارای دفاتر دانشکده های گوناگونی در در مکان های مختلف است.دانشکده گوادالاخارا به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اسپانیا شناخته می شود وابسته به دانشگاه آلکالا است. این موسسه آموزش عالی 519 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.
 14. دانشگاه کاستیله لامنچادانشگاه کاستیله لامنچا یک دانشگاه اسپانیایی است. شعبه های دیگر این دانشگاه در شهرهای آلباست، سیوداد رئال، کوئنکا، تولدو، آلدمین و تلورا دلارینا می باشد. این دانشگاه در تاریخ 30 ژوئن 1982 به رسمیت شناخته شد و سه سال بعد شروع به کار کرد.
 15. دانشگاه شاه جان کارلوسدانشگاه شاه جان کارلوس یک دانشگاه تحقیقاتی اسپانیایی واقع در منطقه جنوبی مادرید است که دارای چهار شعبه دانشگاهی در Móstoles، Alcorcón، Vicálvaro و Fuenlabrada است. نام این دانشگاه از نام پادشاه سابق خوان کارلوس اول اسپانیا نامگذاری شده است.
 16. دانشگاه لا لاگونادانشگاه لا لاگونا (Universidad de La Laguna) در سال 1927 در شهر بزرگ لا لاگونا تاسیس شده است، این موسسه همچنین دارای شعبه های مختلفی در اسپانیا است. سالانه 20،000 – 24،000 دانش آموزان در این دانشگاه برای تحصیلات در مقاطع مختلف نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه نام نویسی می کنند.
 17. دانشگاه ماریادانشگاه مورسیا (دانشگاه ماریا) در سال 1272 تأسیس شد و یک موسسه غیر دولتی است که در شهر کوچک مورسیا قرار دارد. این مؤسسه دارای مدارس دانشگاهی در مکان های اسپیناردو، سان جویور، المالدر، لورکا است. پذیرش در این دانشگاه بر اساس آزمون های ورودی است.
 18. دانشگاه اوهایودانشگاه اوهایو یا اوویدو یک دانشگاه دولتی در آستوریاس است. این دانشگاه تنها دانشگاه موجود در این در منطقه است. این دانشگاه دارای سه مرکز آموزشی و پژوهشی در اویدو، گجون و میرس استو
 19. دانشگاه سانتیاگو کامپوستلادانشگاه سانتیاگو کامپوستلا در سال 1495 در شهر بزرگ سانتیاگو کامپوستلا تاسیس شده است، این موسسه آموزش عالی 523 ساله دارای بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانشجویان آنها را پذیرش می کند.
 20. دانشگاه سویل

  دانشگاه سویل در سال 1505 تاسیس شده است، این دانشگاه دارای مدرک تحصیلی بسیار با ارزشی استو سالانه بیش از 45،000 دانش آموز را پذیرش می نماید.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

به طور کلی بیشتر کشور های اروپایی معیارهای آکادمیک مشخصی را برای انتخاب دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی خود انتخاب می کنند. اکثر دانشگاه های این محدوده میانگین نمره دانشجویان ( GPA ) در دروس دبیرستان ، ویژگی های فردی و نتایج آزمون های ورودی آنها را برای انتخاب دانشجو در نظر می گیرند.

آزمون های ورودی معمولا از دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی هستند و به آزمون های SAT و MCAT شباهت زیادی ندارند. این آزمون در تاریخ 11 می و در دانشگاه سنت کوگات برگزار می شود و 4 ساعت زمان می برد. برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشجو باید فرم درخواست آنلاین مربوط به آن را پر کند و برای دانشگاه ارسال کند. بعد از آن یک ایمیل در مورد مدارکی که برای شرکت در آزمون ورودی به آن احتیاج خواهید داشت برای شما ارسال می شود.

مدارک خود را به دفتر اطلاعات و پذیرش دانشجو باید ارسال کنید. سوالات امتحان شامل ارزیابی قدرت استدلال، ارزیابی زبان انگلیسی و دروس علوم خواهد بود. برخی از دانشگاه ها جزییات منابع آزمون و مواردی که باید مطالعه کنند در اختیار دانشجویان می گذارند. بعد از شرکت در آزمون نتایج آن ظرف مدت 15 روز کاری برای دانشجو ایمیل می شود. نتایج ازمون از 3 حالت خارج نیست:
پذیرفته شده اید و می توانید برای شرکت در رشته پزشکی اقدام کنید.

در لیست انتظار: به این معناست که شما پذیرفته نشده اید اما اگردر ماه های جولای یا سپتامبر فضایی خالی شود ممکن است با پذیرش شما موافقت شود.

پذیرفته نشده اید: به این معنا که از روند پذیرش به کل خارج شده اید.

اگر در این آزمون قبول شوید نامه ی پذیرش برای شما ارسال می شود و مراحلی که برای ثبت نام باید طی کنید به اطلاع شما می رسانند. بعد از اینکه نتایج آزمون ورودی دانشگاه ها اعلام شد، ثبت نام دانشجویان جدید در ماه ژوئن انجام میشود. « این آزمون ورودی به زبان اسپانیایی خواهد بود.» برخی از دانشگاه ها بعد از آزمون ورودی از متقاضیان آزمون مصاحبه هم میگیرند. میانگین نمرات شما باید 8 از 10 باشد. دانشجویانی که معدلشان 8.5 از ده یا بالاتر باشند ممکن است نیازی به شرکت در آزمون ورودی نداشته باشند و فقط لازم باشد در یک مصاحبه شرکت کنند.

تحصیل پزشکی در کشور اسپانیا و کار پس از تحصیل

یکی از مهم ترین دغدغه های دانشجویانی که برای تحصیل به کشور های خارجی مهاجرت می کنند، مسئله شرایط کار بعد از اتمام دوره تحصیلی در کشور مورد نظر می باشد.  دانشجویان بین المللی پس از اینکه در رشته پزشکی فارغ التحصیل شدند، به مدت یک سال فرصت دارند تا به دنبال شغل بگردند. در صورتی که موفق به یافتن شغل شوند می توانند اقامت خود را در اسپانیا تمدید کرده و در این کشور مشغول به کار شوند. نا گفته نماند به دلیل نرخ بیکاری بالایی که در کشور اسپانیا وجود دارد، شاید پیدا کردن شغل کار ساده ای نباشد.

سایر رشته های علوم پزشکی در اسپانیا

علاوه بر تحصیل پزشکی در اسپانیا، امکان تحصیل در دیگر گرایش های مربوط به پزشکی در این کشور وجود دارد و افراد می توانند در این رشته ها در دانشگاه تحصیل کنند. متاسفانه در اسپانیا امکان دریافت بورسیه برای دانشجویان بین المللی وجود ندارد. برخی از رشته های شاخه علوم پزشکی در ادامه آورده شده است:

بیهوشیفیزیولوژی پزشکیروانشناسیتوانبخشیپزشکی قانونی
بینایی سنجیپرستاریدامپزشکیدارو سازیعلوم آزمایشگاهی
تغذیه و رژیم غذاییبیماری اعصاب و روانجراحی عمومیتکنولوژی در اتاق عملدندانپزشکی

 

پرستاری

مدت زمان لازم برای اتمام تحصیلات در مقطع کارشناسی رشته پرستاری 4 سال می باشد و افراد می توانند به زبان های انگلیسی و اسپانیایی مشغول به تحصیل شوند. در واقع در تمام گرایش های نام برده امکان تحصیل به هر دو زبان وجود دارد. تفاوتی که وجود دارد این است که تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های خصوصی امکان پذیر است که دانشجو ملزم به پرداخت شهریه می باشد و تحصیل به زبان اسپانیایی در دانشگاه های دولتی مقدور خواهد بود که برای تحصیل پولی از طرف دانشجو پرداخت نشده و رایگان می باشد. داشتن آیلتس با نمره حداقل 6.5 برای دانشجویانی که قصد تحصیل به زبان انگلیسی را دارند، الزامی است. در مقطع کارشناسی پرستاری، دانشجویان باید 240 واحد درسی را پاس کنند. در صورت تمایل به تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد، دانشجویان بایستی به مدت 2 سال در این مقطع به تحصیل بپردازند و دوره دکتری 4 تا 5 سال زمان می برد.

دارو سازی

دانشجویان در رشته دارو سازی پنج سال تحصیل می کنند. در دوره های دارو سازی و دندانپزشکی افراد باید قبل از ورود به دانشگاه، دوره های پیش پزشکی را گذرانده و در آزمون مربوطه قبول شوند. برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی در رشته دارو سازی، دانشجویان باید هزینه ای حدود 14 تا 16 هزار یورو در سال پرداخت کنند.

دندانپزشکی

دانشجویان برای تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا باید 5 سال زمان بگذارند. رشته دندانپزشکی از رشته های محبوب در شاخه علوم پزشکی می باشد. هزینه تحصیل دندانپزشکی و  پزشکی در اسپانیا در دانشگاه های خصوصی این کشور ، حدود 20 هزار یورو در سال می باشد.

 

مدت زمان تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا 5 سال است

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا و بررسی ویزای همراه

گرفتن ویزای همراه در کشور اسپانیا کمی سخت تر از کشور های دیگر است. مهاجرت پزشکان به اسپانیا و همراه کردن خانواده خود در این کشور امکان پذیر می باشد، اما دانشجویان بین المللی که قصد مهاجرت تحصیلی به این کشور را دارند، باید بدانند که همراه بردن خانواده خود از ابتدای کار، امکان پذیر نخواهد بود. افراد ابتدا باید به تنهایی و با ویزای توریستی به اسپانیا مهاجرت کنند و بعد از انجام کار های تحصیل در اسپانیا و اخذ ویزای دانشجویی و اقامت تحصیلی در آن جا، اقدام به گرفتن ویزا برای همسر و فرزند زیر 18 سال خود نمایند. در واقع خانواده افراد باید بعد از رفتن دانشجو، به او ملحق شوند. افراد خانواده با در دست داشتن مدارک لازم همچون شناسنامه، سند ازدواج و مدارک اقامت تحصیلی فرد اصلی، به سفارت اسپانیا در کشور خود مراجعه کرده و درخواست ویزای همراه می دهند. لازم به ذکر است که همراهان دانشجو در اسپانیا، تا یک سال حق کار کردن ندارند.

تحصیل پزشکی در اسپانیا و اخذ اقامت دائم و تابعیت

یکی از مطمئن ترین و بهترین راه ها برای مهاجرت و دریافت اقامت یک کشور، اقدام از طریق تحصیل می باشد. مهاجرت تحصیلی به خودی خود راهی برای اقامت اسپانیا نمی باشد، اما می توانید بعد از فارغ التحصیلی شغل پیدا کرده و اقامت تحصیلی را به اقامت کاری تبدیل کرده و سپس آن را دائمی کنید. بعد از 3 سال کار کردن در کشور اسپانیا و پرداخت به موقع بیمه و مالیات، افراد می توانند اقامت دائم این کشور را اخذ کنند. هر چند که ممکن است تحصیل در این کشور با پرداخت هزینه هایی همراه باشد، اما بهترین راه برای دریافت اقامت این کشور مهاجرت تحصیلی می باشد. اسپانیا عضو کشور های اتحادیه اروپا می باشد و در صورتی که بتوانید، ویزای این کشور را دریافت کنید، قادر خواهید بود بدون ویزا به بسیاری از کشور های اروپایی بروید.

تحصیل در اسپانیا برای دانشجویان بین المللی در تمامی مقاطع امکان پذیر خواهد بود و افراد می توانند اقامت تحصیلی را در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دریافت کنند. دانشجویان بین المللی می توانند از طریق تحصیل در یکی از دانشگاه های زیر و درخواست پذیرش از آن ها، اقدام به دریافت اقامت تحصیلی نمایند:

 • دانشگاه ناوارا
 • دانشگاه بارسلونا
 • دانشگاه اتونوما بارسلونا
 • پومپئو فابرا
 • اتونوموس مادرید

مدارک لازم برای اخذ اقامت اسپانیا

از مهم ترین مراحل دریافت اقامت اسپانیا تهیه مدارک می باشد که باید بدون نقص انجام شود، در غیر این صورت ممکن است باعث رد شدن ویزا شود. مدارک لازم دریافت اقامت این کشور به ترتیب زیر می باشد:

 • ارائه مدارک شناسایی
 • کپی از تمام صفحات گذر نامه
 • فیش واریزی هزینه مربوطه
 • فرم تکمیل شده درخواست ویزا
 • داشتن بیمه درمانی
 • گواهی عدم سوء پیشینه
 • اثبات تمکن مالی

وجود  نقص در مدارک ارائه شده برای اخذ اقامت باعث رد شدن ویزا می گردد

بورسیه پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

رشته های پزشکی و دندانپزشکی به عنوان رشته هایی که با سلامت انسان در جامعه سر و کار دارد، بسیار حائز اهمیت است و مورد توجه همه جامعه در هر کشوری می باشد. در اسپانیا بیش از 40 دانشکده پزشکی و دندانپزشکی وجود دارد که دانشجویان بعد از آزمون ورودی پزشکی اسپانیا وارد این دانشگاه ها می شوند و هدف همه آن ها تربیت دانشجویانی نمونه است که به پزشکانی واقعی و متعهد در جامعه تبدیل شوند.

تنها راه تحصیل رایگان پزشکی در اسپانیا، دریافت بورسیه تحصیلی می باشد. برای دانشجویان بین المللی بورسیه های مختلفی از طرف دانشگاه فراهم شده، که به دانشجویانی که شرایط دریافت بورسیه را دارند، تعلق می گیرد. بعضی از این بورسیه ها کل هزینه های تحصیل و خوابگاه را پوشش می دهند و بعضی دیگر، تنها بخشی از هزینه ها را شامل می شوند. یکی از شرایط گرفتن بورسیه دانشگاه های اسپانیا، تحصیل به زبان اسپانیایی می باشد. برخی بورسیه های ارائه شده توسط دانشگاه های اسپانیا به صورت زیر می باشد:

بورسیه آموزش و پرورش

آموزش و پرورش، بورسیه عمومی وزارت آموزش و پرورش را هر سال ارائه می دهد، فقط فرایند این بورسیه بسیار زمان بر است و افراد باید برای بورسیه تحصیلی خیلی زود اقدام نمایند. این بورسیه مبالغ ثابتی را برای دانشجویان دارای شرایط، در نظر گرفته است که شامل این موارد می شود: بورسیه ثبت نام که شامل مبلغی است که دانشجو برای اولین بار ثبت نام می کند که در دانشگاه های خصوصی، مبلغ این بورسیه حداقل مبلغی است که خود دانشگاه تعیین کرده است. مبلغ ثابت برای اقامت دانشجو که 1500 یورو در سال می باشد. مبلغی ثابت مرتبط با درامد دانشجو که 1600 یورو می باشد و در آخر مبلغ ثابتی جهت برتری در عملکرد تحصیلی دانشجو که مبلغی بین 50 تا 125 یورو می باشد.

بورسیه تحصیلی دانشگاه اروپایی مادرید

دانشگاه اروپایی مادرید بیش از 16 هزار دانشجو دارد و به چند روش بورسیه ارائه می دهد. بعضی از این بورسیه ها شامل تخفیف 15 تا 70 درصدی برای هزینه های تحصیل و یا یا پرداخت 3000 یورو به دانشجویان نیازمند و یا دانشجویان معدل بالا می باشد. این دانشگاه چندین کمک هزینه تحصیلی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی در UEM در نظر گرفته است. UEM یک بورسیه تحصیلی برای دانشجویان جدید الورود است که توجه زیادی بر روی وضعیت اقتصادی افراد دارد و به آن دسته از دانشجویانی تعلق می گیرد که نمرات متوسط و بالاتر دارند.

 بورسیه شورای دولتی دانشجویان پزشکی (CEEM)

این بورسیه در مجموع 20 هزار یورو برای کمک مالی به 20 دانشجو در نظر گرفته است که برای دانشجویانی می باشد که از بورسیه وزارت آموزش و پرورش محروم شده اند. این بورسیه به دانشجویان سال چهارم، پنجم و ششم پزشکی تعلق می گیرد و مبلغ آن 1000 یورو می باشد. شورای دولتی دانشجویان پزشکی (CEEM)، بنیاد متقابل پزشکی و بنیاد حمایت اجتماعی از کالج سازمان پزشکی (OMC) این بورسیه را تقبل می کنند. برای اعطای این بورسیه ها به دانشجویان عوامل مختلفی از قبیل تعداد واحد های اخذ شده، درآمد خانواده، تاریخ جذب و … تاثیر گذار هستند.

 

تنها راه تحصیل رایگان در کشور اسپانیا دریافت بورسیه می باشد

بورسیه تحصیلی دانشگاه ناوارا

دانشگاه ناوارا از دیگر دانشگاه های اسپانیا می باشد که به دانشجویان بورسیه ارائه می دهد. دانشجویان بین المللی و داخلی می توانند از این امکان استفاده کنند و هیچ محدودیتی در ملیت افراد وجود ندارد. این بورسیه ها بیشتر به صورت تخفیف هستند و 60 درصد از هزینه های تحصیل را شامل می شوند. شرایط لازم برای دریافت این بورسیه این است که یا افراد دارای نمرات عالی باشند و یا تمکن مالی برای پرداخت شهریه دانشگاه را نداشته باشند.

ما در این بخش سعی کردیم تا تمام اطلاعات تحصیل پزشکی و دنداپزشکی در اسپانیا را با هم مرور و بررسی کنیم ولی بهترین راه همیشه انتخاب یک وکیل مهاجرت به اسپانیا است تا شما را  در این مسیر همراهی کند و بتوانید از اطلاعات و تجربیات او استفاده کنید.

 

سوالات متداول درباره شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

زبان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا چیست؟

در حال حاضر اکثر برنامه های تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا به زبان اسپانیایی ارائه می شود و به متقاضیانی پیشنهاد می شود که به زبان اسپانیایی مسلط هستند.

آیا دانشگاه های اسپانیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هستند؟

بله، تعداد زیادی از دانشگاه های علوم پزشکی اسپانیا مورد تایید وزارت بهداشت ایران می باشد.

شهریه دانشگاه های اسپانیا جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان است؟

به طور میانگین شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا تا حد قابل توجهی به زبان تحصیل و دولتی یا خصوصی بودن دانشگاه ارتباط دارد و به طور میانگین تا 1،200 یورو در سال و در دانشگاه های خصوصی تا 15،000 یورو در سال نیز خواهد رسید.

طول دوره تحصیل پزشکی در اسپانیا چند سال است؟

تحصیل پزشکی در اسپانیا شش سال به طول می انجامد.

طول دوره تحصیل دندانپزشکی در اسپانیا چند سال است؟

در اسپانیا تحصیل دندانپزشکی پنج سال به طول می انجامد.

مدارک لازم جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا چیست؟

مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی همراه با ریز نمرات، اسکن گذرنامه، گواهی عدم سوء پیشینه، گواهی سلامت پزشکی، ارائه گواهی تمکن مالی

دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران در اسپانیا کدامند؟

Complutense University of Madrid، University of the Basque Country، University of Valencia، University of Granada، University of Seville، University of Barcelona

آیا قبل از ورود به کورس اصلی تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا، امکان شرکت در دوره های زبان وجود دارد؟

بله، دانشجویانی که به زبان اسپانیایی تسلط ندارند می توانند با پرداخت 2000 یورو یک دوره یک ساله زبان اسپانیایی را در دانشگاه پشت سر بگذارند.

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا تحصیل پزشکی و دندانپزشکی چه میزان است؟

هزینه زندگی دانشجویی در اسپانیا به طور میانگین 6،500 تا 8،500 یورو جهت یک سال می باشد.

آیا در مدت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا، امکان کار حین تحصیل وجود دارد؟

بله، متقاضیان می توانند به مدت 20 ساعت در هفته به کار دانشجویی مشغول شوند.

جهت تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا، امکان اخذ ویزای همراه وجود دارد؟

بله، امکان اخذ این ویزا جهت همسر و فرزندان زیر 18 سال وجود دارد، اما به طور همزمان قابل دریافت نیست. 

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اسپانیا برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

هموطنان متقاضی پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اسپانیا بپردازند.

2/5 - (1 امتیاز)

10 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در سال 2023

 1. صبا گفت:

  آیاورودبه کالج اسپانیابرای دندانپزشکی وآزمونش برای ورودبه دانشگاه محدودیت سنی داره؟برای گرفتن ویزاچطور؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   شرایط تحصیل برای افرادی که سن بیشتری دارندف متفاوت است. لطفا با ما در ارتباط باشید تا اطلاعات دقیق تری را در اختیار شما قرار دهیم.

 2. enzo گفت:

  با سلام .من 21 ساله هستم و میخواستم برای کالج پدیرش بگیرم برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته دندانپزشکی.با توجه به اینکه ارایه مدرک زبان الزامی نیست اما من ایلتس 5.5دارم. هزینه سالانه دانشگاه بین 2 تا3هزار تا هست با زبان اسپانیایی و دانشگاه دولتی درسته؟و اینکه مدرک زبان اسپانیایی اونجا همزمان با کالج برگزار میکنند که به زبان اسپانیایی درس بخونیم یا یه دوره قبل از کالج میزارن؟سپاس

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام روزتون بخیر
   شما در دوره های کالج می توانید زبان خود را نیز تقویت نمایید.

 3. اکرم گفت:

  سلام
  دانشجویان پزشکی به عنوان کارآموز دربیمارستان مشغول به کار میشن ؟ حقوقی هم دریافت میکنن؟؟؟و میتونه بعد تحصیل اونجا بمونه؟؟؟

  1. سحر طاهریان فرد گفت:

   سلام وقتتون بخیر
   فارغ التحصیلان اسپانیا می توانند پس از تحصیلات خود، در صورت یافتن کار در این کشور بمانند.

 4. سارا گفت:

  سلام
  دوره هاي كالج براي آزمون دندانپزشكي در بارسلونا چه مدت طول ميكشه?يكسال يا دوسال?ترم فشرده هم داره?

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دوره های کالج معمولا نهایت تا دو سال طول می کشند مگر در برخی رشته ها و یا شرایط که تعیین کننده هستند.

 5. کاترین اقازاده گفت:

  سلام
  من یه دخترم امریکا سال سه بیولوژیه و یکی تو کانادا دیپلمه میخواستم ببینم کدوم کشور میتونن برای پزشکی به زبان انگلیسی برن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های کشور کانادا از رتبه علمی خوبی برخوردار هستند و نیاز نیست برای تغییر رشته
   اما اگر تمایل به این کار دارید، اخرین مدارک و واحد های گذرانده را به مشاورین ما اطلاع دهید تا برای شما پیشنهاداتی را ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *