اسپانیا ممکن است به عنوان گزینه اول متقاضیان تحصیل رشته پزشکی نباشد، اما برای دانش آموزان دو زبانه که به دنبال شهریه ارزان و پذیرش سریع در یک برنامه پزشکی هستند ، اسپانیا می تواند یک انتخاب عالی باشد. این مقاله اطلاعات مفیدی در رابطه با تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در اختیار شما قرار می دهد.

در حال حاضر هیچ برنامه پزشکی در اسپانیا به زبان انگلیسی ارائه نمی شود (هر چند یک برنامه دندانپزشکی به زبان انگلیسی وجود دارد)، به این معنی تحصیل در اسپانیا است برای کسانی مفید است که می توانند به زبان اسپانیایی تسلط پیدا کنند.

ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت باشند. مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزانی که سنین آنها کمتر از 18 سال یا سن دانشگاه می باشد موجود است. تحصیل در اسپانیا بدون مدرک زبان نیز در برخی دانشگاه ها ممکن است، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه ها مقدور است.

با این حال، اسپانیا کالج پزشکی با کیفیت بالایی دارد که در سطح جهانی مورد احترام است. با مهارت های زبان اسپانیایی مناسب، فقط این کشور برای برنامه های پزشکی برای شما مناسب است.

در کنار روش های متعدد مهاجرتی بهترین روش های مهاجرت به اسپانیا مهاجرت از طریق مهاجرت تحصیلی و اخذ اقامت از طریق تحصیل می باشد. در تمام این روش ها شخص پس از چند سال اقامت می تواند تابعیت یا شهروندی اسپانیا را اخذ نماید.

اعزام دانشجو و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا (پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و دامپزشکی) غالبا به اسپانیایی ارائه می گردد. شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های اسپانیا بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی اسپانیا معمولا بالا می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

تحصیل پزشکی در اسپانیا

دانشکده پزشکی کاردنال، دانشگاه هررا در اسپانیا 5 برنامه پزشکی به زبان انگلیسی و اسپانیایی ارائه میکند. سال اول به زبان انگلیسی و پس از آن به زبان اسپانیولی دوره ها برگزار می شوند. تمام دوره های بالینی به زبان اسپانیایی انجام می شود.

موسسه مهاجرت به اسپانیا برگزیده اصطهباناتی میتواند به شما در اخذ پذیرش تحصیل از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران  برای افرادی که تمایل به تحصیل در اسپانیا کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه شرایط اعزام دانشجو به اسپانیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

بسیاری افراد جهت مهاجرت به اسپانیا معمولا از طریق تحصیل اقدام می کنند، که پس از اخذ اقامت تحصیلی و اخذ پذیرش تحصیلی نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت می باشد.

سطح علمی دانشگاه های اسپانیا با یکدیگر متفاوت می باشد حتما قبل از انتخاب دانشگاه مورد نظر خود رتبه این دانشگاه در سال جاری را بیابید.

شهریه و هزینه های سالانه دانشکده پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 • پزشکی: طول دوره 6 سال و شهریه دوره 20،600 € در هر سال.
 • دندانپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 20،600 € در هر سال.
 • داروسازی:  طول دوره 5 سال و شهریه دوره 12،600 € در هر سال.
 • پرستاری: طول دوره 4 سال و شهریه دوره 9500 € در هر سال.
 • دامپزشکی: طول دوره 5 سال و شهریه دوره 14،600 € در هر سال.

معمولا بورسیه برای تحصیل در مقاطع بالاتر مانند دکتری PHD و کارشناسی ارشد تعلق می گیرد و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع دکترا یا PhD و شرایط تحصیل در اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد یا فوق لیسانس را آسان تر می کند.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های اسپانیا معمولا به افرادی با رزومه های بالا تعلق می گیرد در صورت پذیرش از دانشگاه های اسپانیا  با بورسیه در هر دانشگاهی شرایط تحصیل رایگان دراسپانیا برای شما امکان پذیر میگردد.

ورود و پذیرش دانشگاه های پزشکی  و دندانپزشکی در اسپانیا

فواید شرکت در  دوره های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره به زبان انگلیسی و اسپانیایی در کشور اسپانیا:

 • فرد میتواند ادامه تحصیل تخصصی پزشکی خود را در  دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا بگذراند.
 • شهریه هزینه و زندگی پایین، وام های دانشجویی و کمک های مالی در دسترس هستند.
 • هیچ امتحانات ورودی و یا معادل آن برای ورود به دانشگاه لازم نیست، آماده سازی برای امتحانات ورودی صورت میگیرد.
 •  پذیرش حتی قبل از اتمام کامل مدرسه

شرایط پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید. زبان تحصیل در این کشور به زبان اسپانیایی و انگلیسی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا نیز ممکن است و دانشگاه های پزشکی این کشور مورد تایید وزارت علوم است.

برنامه های پزشکی ارائه شده در اسپانیا

برنامه های پزشکی در اسپانیا به صورت شش سال می باشند، دو سال از این 6 سال به صورت مطالعه پیش بالینی با تمرکز بر مطالعه علوم پایه پزشکی در زیست شناسی، فیزیک و آناتومی پایه است. پس از اتمام این آموزش اولیه، شما به مطالعه بالینی در بیمارستان های آموزشی تحت نظارت پزشکان حرفه ای هدایت می شوید.

پس از اتمام برنامه شش سال شما می توانید به عنوان یک پزشک به کار مشغول گردید.

دانشگاه دندانپزشکی در بارسلونا

در سال 1986 پس از تصویب قانون 10/1986 مربوط به دندانپزشکان و سایر متخصصان بهداشت دهان و دندان و دندانپزشکی حرفه ای، در اسپانیا مطابق با معیارهای رسمی برای کشورهای عضو اتحادیه اروپا رشته دندانپزشکی تعریف شد. پس از آن، فرمان سلطنتی 970/1986 مجموعه ای از عناصر ضروری رسمی برای اخذ مدرک دندانپزشکی وضع شد، و همچنین دستورالعمل های عمومی برای برنامه درسی مورد نیاز مطالعه برای به دست آوردن مدرک تحصیلی داده شد. این اعمال تجدید مطالعه دندانپزشکی برای آموزش دندانپزشکان در اسپانیا در راستای دستورات اتحادیه اروپا بود، و یک مدرک کارشناسی پنج ساله به فرد اعطا می شد.

به طور طبیعی دانشکده دندانپزشکی UB   برای آموزش حرفه ای دندانپزشکی با توجه به دستورالعمل رسمی، در سال 1987 شروع به کار کرد. و پس از حکم سلطنتی دیگری (1497/1987 و 1418/1990) یک برنامه درسی از  سال 1994 راه اندازی شد و تا امروز معتبر باقی مانده است.

دوره های پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا بر اصول زیر استوار است:

علوم که دندانپزشکی مبتنی بر درک خوب از روش های علمی است، از جمله اصول مربوط به اندازه گیری عملکرد های بیولوژیک، ارزیابی حقایق علمی و تجزیه و تحلیل داده ها؛

 • قانون اساسی، بررسی فیزیولوژی رفتار افراد سالم و بیماران و همچنین تاثیر محیط طبیعی و اجتماعی بر سلامت انسان به خصوص نحوه عملکرد پزشکی در این موراد.
 • ساختار و عملکرد دندان، دهان، فک و بافت های متصل، سلامت و بیماری دندان بهداشت شخصی، سلامت و رفاه جسمانی؛
 • روش های بالینی و تکنیکی، به طوری که فارغ التحصیلان موفق بتوانند هر نوع ناهنجاری، صدمات و بیماری در دندان، دهان، فک و بافت متصل به آن را شناسایی و با تمرینات دندانپزشکی از آن پیشگیری کنند، و در صورت تشخیصی ره های درمانی آن را بلد باشند.
 • تجربه بالینی تحت نظارت مناسب به دست می آید.

تحصیل دندانپزشکی اسپانیا دانشگاه کاردنال هررا

تنها برنامه دندانپزشکی نوع ارائه شده از این دست، با امکانات و استانداردهای قابل مقایسه با دندانپزشکی بریتانیا و ایالات متحده در یک کشور اروپایی غربی را دارد. پذیرش در این دانشگاه محدود و دشوار است، بنابراین به متقاضیان توصیه میگردد در اسرع وقت برای ارسال درخواست پذیرش اقدام کنند.

متقاضیان شرکت در رشته های علوم پزشکی و یا M & D پیش پزشکی ممکن است برای ورود به طور مستقیم بایستی در یک آزمون شرکت کنند. درجه دندان پزشکی در اسپانیا در سال های اخیر دستخوش برخی تغییرات شده اند.

دانشگاه کاردنال هررا CEU – اولین دانشگاه خصوصی در کمون والنسیا است. این دانشگاه متعلق به بنیاد سن پابلو CEU می باشد. این سازمان آموزشی پیشرو در اسپانیا با 3 دانشگاه ها و مدارس مختلف در سراسر اسپانیا دوره کارشناسی دندانپزشکی را به صورت 5 ساله ارائه میکند، والنسیا حدود 20 دقیقه از مرکز شهرستان دور است، به راحتی توسط سیستم مدرن ‘مترو’  زیرزمینی در دسترس است. در سه سال اول دوره، دانش آموزان از اصول اساسی فرآیندهای بیوشیمیایی، فیزیولوژیکی و پاتولوژیکی و همچنین ساختارهای آناتومیک را می آموزند. در دو سال آخر دوره دندانپزشکی، تمرکز بر یادگیری موارد بالینی در مطب دندانپزشکی معتبر به همراه مراقبت های اولیه و در یک بخش دندانپزشکی بیمارستانی است.

هزینه های تحصیل در یک دانشگاه پزشکی در اسپانیا

دقت کنید قبل از مهاجرت بایستی اطلاعات لازم در رابطه با هزینه تحصیل در اسپانیا و همچنین زندگی دانشجویی  را به دست آورید.  شهریه در اسپانیا بین دانشگاههای دولتی و خصوصی متفاوت است. هزینه پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا  دردانشگاه های دولتی بسیار ارزان تر از دانشگاه های خصوصی هستند، با های مختلف از € 500-1،500 در سال متغیر است.

موسسات خصوصی در این کشور دارای شهرت بهتری هستند، و در نتیجه شهریه بسیار بالاتری دارند. دانشجویان اتحادیه اروپا بایستی انتظار پرداختی در حدود 5،000-15،000 € در سال داشته باشند. دانشجویان غیر اتحادیه اروپا ممکن است مجبور به پرداخت شهریه ای به طور قابل توجه بیشتر باشند.

دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا مورد تایید وزارت بهداشت

 1. دانشگاه کامپلاتنس مادرید

  موسسه آموزشی کامپلاتنس مادرید در سال 1293 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی عمومی است که شهر بزرگ مادرید واقع شده است. بیش از 45،000 دانش آموز در این موسسه آموزش عالی به صورت مختلط تحصیل میکنند. این موسسه دوره های آموزشی در درجه های تحصیلات عالی مانند کارشناسی در زمینه های مختلف ارائه می دهد.

 2. دانشگاه بارسلونادانشگاه بارسلونا در سال 1968 تاسیس شد، این دانشگاه در شهر مادرید واقع شده است. این دانشگاه به طور رسمی توسط وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا معتبر و شناخته شده است. این موسسه آموزش عالی 50 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی مبتنی بر آزمون ورودی است. https://www.4icu.org/reviews/4255.htm
 3. دانشگاه مستقل مادریددانشگاه مستقل مادرید یک دانشگاه دولتی در اسپانیا است که در سال 1968 تاسیس شده است. این دانشگاه در شمال مادرید واقع شده است. در این دانشگاه رشته های مختلفی از جمله پزشکی و دندانپزشکی تدریس می گردد.
 4. دانشگاه مستقل بارسلونادانشگاه مستقل بارسلونا که به نام UAB نیز شناخته می شود یک دانشگاه عمومی است که در نزدیکی شهر بارسلونا در کاتالونیا اسپانیا واقع شده است. در سال 2012، این دانشگاه شامل 57 دانشکده بود.
 5. دانشگاه ناوارادانشگاه ناوارا در سال 1952 تاسیس شده است، یک موسسه غیرانتفاعی خصوصی است که در شهر بزرگ پامپلونا واقع شده است (محدوده جمعیت این شهر 50،000-249،999 نفر می باشد). این مؤسسه دارای مدارس شاخه ای در مکان های زیر است: بارسلونا، مادرید، سان سباستین. این موسسه 66 ساله تحصیلات عالی دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و رکوردهای تحصیلی و تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.
 6. دانشگاه والنسیادانشگاه والنسیا در سال 1499 تاسیس شد و در سال 1979 میلادی، به یک سازمان غیرانتفاعی تبدیل شد این دانشگاه در شهر والنسیا واقع شده است. دوره های آموزشی گوناگون را در سطح آموزش عالی و دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری در زمینه های مختلف ارائه می دهد.
 7. دانشگاه گرانادادانشگاه ایالتی گرانادا که در سال 1531 تاسیس شده است، در شهر بزرگ گرانادا واقع شده است. یش از 45،000 دانش آموز سالانه در این موسسه آموزش عالی ثبت نام میکنند. دانشگاه ایالتی گرانادا (UGR) دوره های آموزشی را در سطح کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتر در رشته های مختلف ارائه میکند. ورود به این دانشگاه مبتنی بر پذیرش در آزمون است.
 8. دانشگاه سلمانسدانشگاه سلمانانا در سال 1255 تاسیس شده است یک نهاد شهری غیرانتفاعی است که در شهر بزرگ سالامانکا واقع شده است. این موسسه همچنین دارای دانشکده هایی در در مکان های زیر است:زامورا، آویلا، بیجار، ویلامایوراین موسسه آموزش عالی 763 ساله دارای یک سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانش آموزان آنها را پذیرش می نماید.
 9. دانشگاه پومپه فرا دانشگاه پومپه فرا در سال 1990 تاسیس شد و یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر بارسلونا واقع شده است وزارت آموزش و پرورش، فرهنگ و ورزش، اسپانیا این دانشگاه را به رسمیت میشناسد.(محدوده ثبت نام و تعداد دانش آموزان این دانشگاه: 10،000-14،999) و ورود به این دانشگاه نیازمند شرکت در یک آزمون است.
 10. دانشگاه رویرا و ویرجیلدانشگاه دانشگاه رویرا و ویرجیل یک دانشگاه ایالتی است که در سال 1991 در شهر تارگرونا تاسیس شد، این دانشگاه در رشته های گوناگون به تدریس می پردازد و دوره های مختلف را در مقاطع گوناگون کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد.
 11. دانشگاه باسکدانشگاه باسک، یک دانشگاه عمومی وابسته به انجمن مستقل باسک است. نام این دانشگاه در ابتدا بیلبائو بود، ابتدا تنها رشته های علوم اقتصادی و تجاری در آن تدریس میشد، اما امروزه یکی از رشته های اصلی این دانشگاه پزشکی می باشد.
 12. دانشگاه زاراگوزادانشگاه زاراگوزا یا (دانشگاه سارافوسا) در سال 1542 تاسیس شد، این دانشگاه یک موسسه غیرانتفاعی است که در شهر زاراگوزا واقع شده است. این مؤسسه همچنین در دارای دانشکده و شعبه های مختلف در مکان های رو به رو می باشد: هوسا، تروئل لا آلمونیا دونا گودینا. در این دانشگاه امکان تحصیل تا مقطع دکتری در رشته های گوناگون وجود دارد.
 13. دانشگاه آلکالادانشگاه آلکالا در سال 1499 به عنوان یک موسسه غیرانتفاعی در شهر بزرگ آلکالا د هانارس تاسیس شد.. این مؤسسه همچنین دارای دفاتر دانشکده های گوناگونی در در مکان های مختلف است.دانشکده گوادالاخارا به عنوان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی اسپانیا شناخته می شود وابسته به دانشگاه آلکالا است. این موسسه آموزش عالی 519 ساله دارای سیاست پذیرش انتخابی است که بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی گذشته دانش آموزان آنها را پذیرش می کند.
 14. دانشگاه کاستیله لامنچادانشگاه کاستیله لامنچا یک دانشگاه اسپانیایی است. شعبه های دیگر این دانشگاه در شهرهای آلباست، سیوداد رئال، کوئنکا، تولدو، آلدمین و تلورا دلارینا می باشد. این دانشگاه در تاریخ 30 ژوئن 1982 به رسمیت شناخته شد و سه سال بعد شروع به کار کرد.
 15. دانشگاه شاه جان کارلوسدانشگاه شاه جان کارلوس یک دانشگاه تحقیقاتی اسپانیایی واقع در منطقه جنوبی مادرید است که دارای چهار شعبه دانشگاهی در Móstoles، Alcorcón، Vicálvaro و Fuenlabrada است. نام این دانشگاه از نام پادشاه سابق خوان کارلوس اول اسپانیا نامگذاری شده است.
 16. دانشگاه لا لاگونادانشگاه لا لاگونا (Universidad de La Laguna) در سال 1927 در شهر بزرگ لا لاگونا تاسیس شده است، این موسسه همچنین دارای شعبه های مختلفی در اسپانیا است. سالانه 20،000 – 24،000 دانش آموزان در این دانشگاه برای تحصیلات در مقاطع مختلف نظیر کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه نام نویسی می کنند.
 17. دانشگاه ماریادانشگاه مورسیا (دانشگاه ماریا) در سال 1272 تأسیس شد و یک موسسه غیر دولتی است که در شهر کوچک مورسیا قرار دارد. این مؤسسه دارای مدارس دانشگاهی در مکان های اسپیناردو، سان جویور، المالدر، لورکا است. پذیرش در این دانشگاه بر اساس آزمون های ورودی است.
 18. دانشگاه اوهایودانشگاه اوهایو یا اوویدو یک دانشگاه دولتی در آستوریاس است. این دانشگاه تنها دانشگاه موجود در این در منطقه است. این دانشگاه دارای سه مرکز آموزشی و پژوهشی در اویدو، گجون و میرس استو
 19. دانشگاه سانتیاگو کامپوستلادانشگاه سانتیاگو کامپوستلا در سال 1495 در شهر بزرگ سانتیاگو کامپوستلا تاسیس شده است، این موسسه آموزش عالی 523 ساله دارای بر اساس آزمون های ورودی و سابقه تحصیلی دانشجویان آنها را پذیرش می کند.
 20. دانشگاه سویل

  دانشگاه سویل در سال 1505 تاسیس شده است، این دانشگاه دارای مدرک تحصیلی بسیار با ارزشی استو سالانه بیش از 45،000 دانش آموز را پذیرش می نماید.

آزمون ورودی پزشکی و دندانپزشکی اسپانیا

به طور کلی بیشتر کشور های اروپایی معیارهای آکادمیک مشخصی را برای انتخاب دانشجویان متقاضی تحصیل در رشته های پزشکی خود انتخاب می کنند. اکثر دانشگاه های این محدوده میانگین نمره دانشجویان ( GPA ) در دروس دبیرستان ، ویژگی های فردی و نتایج آزمون های ورودی آنها را برای انتخاب دانشجو در نظر می گیرند.

آزمون های ورودی معمولا از دروس زیست شناسی، شیمی، فیزیک و ریاضی هستند و به آزمون های SAT و MCAT شباهت زیادی ندارند. این آزمون در تاریخ 11 می و در دانشگاه سنت کوگات برگزار می شود و 4 ساعت زمان می برد. برای ثبت نام در آزمون ورودی دانشجو باید فرم درخواست آنلاین مربوط به آن را پر کند و برای دانشگاه ارسال کند. بعد از آن یک ایمیل در مورد مدارکی که برای شرکت در آزمون ورودی به آن احتیاج خواهید داشت برای شما ارسال می شود.

مدارک خود را به دفتر اطلاعات و پذیرش دانشجو باید ارسال کنید. سوالات امتحان شامل ارزیابی قدرت استدلال، ارزیابی زبان انگلیسی و دروس علوم خواهد بود. برخی از دانشگاه ها جزییات منابع آزمون و مواردی که باید مطالعه کنند در اختیار دانشجویان می گذارند. بعد از شرکت در آزمون نتایج آن ظرف مدت 15 روز کاری برای دانشجو ایمیل می شود. نتایج ازمون از 3 حالت خارج نیست:
پذیرفته شده اید و می توانید برای شرکت در رشته پزشکی اقدام کنید.

در لیست انتظار: به این معناست که شما پذیرفته نشده اید اما اگردر ماه های جولای یا سپتامبر فضایی خالی شود ممکن است با پذیرش شما موافقت شود.

پذیرفته نشده اید: به این معنا که از روند پذیرش به کل خارج شده اید.

اگر در این آزمون قبول شوید نامه ی پذیرش برای شما ارسال می شود و مراحلی که برای ثبت نام باید طی کنید به اطلاع شما می رسانند. بعد از اینکه نتایج آزمون ورودی دانشگاه ها اعلام شد، ثبت نام دانشجویان جدید در ماه ژوئن انجام میشود. « این آزمون ورودی به زبان اسپانیایی خواهد بود.» برخی از دانشگاه ها بعد از آزمون ورودی از متقاضیان آزمون مصاحبه هم میگیرند. میانگین نمرات شما باید 8 از 10 باشد. دانشجویانی که معدلشان 8.5 از ده یا بالاتر باشند ممکن است نیازی به شرکت در آزمون ورودی نداشته باشند و فقط لازم باشد در یک مصاحبه شرکت کنند.

در نهایت موسسه حقوقی اعزام دانشجو به اسپانیا برگزیده اصطهباناتی از بهترین موسسات حقوقی کشور آماده پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز و کلیه امور مربوط به پذیرش و اخذ ویزا و اقامت با گارانتی و تضمین کامل می باشد.

هموطنان متقاضی پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط مهاجرت و شرایط اعزام دانشجو و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور به صورت تضمینی با کمک  وکلای مجرب ما، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی می توانند با مراجعه یا تماس با موسسه ما به راحتی ویزای پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا را دریافت کرده و به ادامه تحصیل در اسپانیا بپردازند.

2 دیدگاه برای “تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در اسپانیا

 1. Avatar کاترین اقازاده گفت:

  سلام
  من یه دخترم امریکا سال سه بیولوژیه و یکی تو کانادا دیپلمه میخواستم ببینم کدوم کشور میتونن برای پزشکی به زبان انگلیسی برن

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   دانشگاه های کشور کانادا از رتبه علمی خوبی برخوردار هستند و نیاز نیست برای تغییر رشته
   اما اگر تمایل به این کار دارید، اخرین مدارک و واحد های گذرانده را به مشاورین ما اطلاع دهید تا برای شما پیشنهاداتی را ارائه دهند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *