اخذ ویزای کار و رسیدن به درآمد مکفی یکی از دلایل تمایل افراد به امر مهاجرت است. اگر کشور مورد مهاجرت از نظر رفاهی و کار در سطح بالائی باشد، مسلما ایده آل تر بوده و جهت انتخاب و اقدام در اولویت قرار میگیرد. با دشواریهائی که اروپا در امر مهاجرت کاری برای افراد خارجی ایجاد کرده است، ورود به کشورهائی چون آلمان، اتریش و دانمارک با توجه به نوع دیگری از ویزای کار موسوم به ویزای کاریابی امری به مراتب ساده تر به نظر می آید و بسیاری از مهندسان، پرستاران و پزشکان گزینه کار در کشور آلمان و انریش و اخذ ویزای کار آن را در برنامه خویش، جهت مهاجرت کاری قرار داده اند.

بسیاری از دوستان و هموطنان در مورد کار در ایتالیا سوالات بسیاری را مطرح میکنند که در نوشتار حاضر سعی بر آن است که اطلاعات کامل و جامعی در مورد کار در ایتالیا مطرح گردد. ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و بیست و سومین کشور پرجمعیت جهان محسوب میشود. اشخاص بسیاری تمایل به مهاجرت از طریق اخذ ویزای کار ایتالیا را دارند. حال چرا ایتالیا؟ شرایط اخذ ویزای کار در ایتالیا چیست؟ آیا دریافت ویزای کار ایتالیا برای ایرانیان امری سهل و آسان می باشد؟ قوانین کشور ایتالیا در مورد نیروهای کار غیر اروپائی چیست؟ همکاران ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر شیراز در راستای پاسخگویی و مشاوره، در تمامی روزهای هفته بجز روزهای تعطیل از ساعت 9 صبح تا 20 بصورت تلفنی و حضوری در خدمت شما عزیزان می باشند.

وکلای مجرب ما در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) شیراز میتوانند به شما در اخذ ویزای کار در کمک کنند. همچنین متقاضیان جهت کسب مشاوره در زمینه دیگر راه های مهاجرت به ایتالیا به صورت تضمینی می توانند به مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایند.

مهاجرت کاری و شرایط اخذ ویزای کار در ایتالیا

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا می باشد، که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می باشد روش های دیگر نظیر اخذ ویزای تحصیلی جهت مهاجرت تحصیلی در ایتالیا و سرمایه گذاری در ایتالیا نیز وجود دارند. تابعیت ایتالیا از طریق تولد فرزند در ایتالیا در این کشور وجود ندارد. جهت اطلاع از شرایط مهاجرت به ایتالیا، شرایط اقامت از طریق کار یا تخصص، هزینه زندگی در ایتالیا، حقوق کار در ایتالیا و شرایط ویزای کار میتوانید با موسسات مهاجرت به ایتالیا مراجعه کنید.

ویزای کار در ایتالیا

ایتالیا کشوری در جنوب اروپا و از کشورهای عضو پیمان شینگن است. پایتخت این کشور شهر رم و زبان رسمی مردم آن ایتالیایی می باشد. شرایط تحصیل در این کشور بواسطه بورسیه های تحصیلی، بسیار زیاد مورد استقبال علاقمندان به تحصیل قرار گرفته است. جمعیت این کشور شصت میلیون و ششصد هزار نفر و واحد پول آن یورو می باشد. کشور ایتالیا با کشورهای اتریش، فرانسه، اسلوونی و سوئیس مرز مشترک دارد. از شهرهای مهم آن میتوان به میلان، ناپل، ونیز، فلورانس، تورین و … اشاره کرد. کشور ایتالیا دارای آب و هوای بسیار سردی در قسمت شمال بدلیل رشته کوه های آلپ و هوای گرم و خشکی در جنوب کشورش است.

شرایط لازم جهت کار در ایتالیا

کشورهای اتحادیه ی اروپا و عضو پیمان شینگن از شرایط اقتصادی تقریبا مشابهی برخوردار هستند. به این صورت که اگر شخصی متقاضی کار تمام وقت در کشور ایتالیا باشد، بایستی پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی از این کشور داشته باشد. حداقل مدرک تحصیلی شخص جهت اقدام برای ویزای کار ایتالیا مدرک کارشناسی است، در ضمن تنها داشتن پیشنهاد کاری کفایت نمیکند و شما باید دعوت نامه ای از یک کارفرما که دارای شرکت معتبری در کشور ایتالیاست دریافت کرده باشید. پروسه به این صورت است که خدمات بازار کار ایتالیا بایستی آگهی جهت جذب نیرو یا در اداره کار آن کشور به مدت سه ماه منتشر کند و اگر کسی در خاک ایتالیا متقاضی این شغل نبود، مجددا بار دیگر این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا درج گردد. حال اگر هیچ شخصی در بین 28 کشور اتحادیه اروپا داوطلب دریافت این شغل نبود، در این حالت سازمانها و کمپانی ها می توانند نیروی کار خود را از بین افراد خارجی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند انتخاب کنند.

حال سوال مطرح شده آن است که چه افرادی از اتحادیه اروپا می توانند از این پیشنهاد شغلی استفاده کنند؟

 • افرادی که اقامت کشورهای اروپائی را دارند.
 • پناهندگانی که دارای مجوز کار می باشند.
 • دانشجویانی که فارغ التحصیل کشور ایتالیا و همچنین کشورهای اتحادیه اروپا هستند و مجوز کار کردن دارند.

با توجه به رکود اقتصادی در بعضی از کشورهای اروپایی، تمایل افراد برای کار و زندگی در دیگر کشورهای اتحادیه اروپا با استقبال بیشتری همراه است. بنابر این مطالب ذکر شده نشان از سختی و دشواری اخذ ویزای کار ایتالیا از ایران را دارد. پیشنهاد ما در موسسه حقوقی توسعه گران مهر برای شما متقاضی عزیز که تمایل به کار در کشور ایتالیا را دارید، دریافت ویزای تحصیلی کشور ایتالیا و پس از اتمام دوران تحصیلی، اقدام جهت منعقد کردن قرارداد کاری با کارفرما و در نهایت اخذ ویزای کار این کشور می باشد. شایان ذکر است افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب میشوند، همچنین کشور ایتالیا بواسطه ی بورسیه های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی از جمله ایرانی ها اعطا می کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است. فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت 4 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا میگردد. شایان ذکر است که دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت یا کار دانشجویی حدودا 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت کار می باشند.

متذکر میشوم صنایعی چون فلزکاری، مواد غذایی، ذرت، برنج، انگور، گندم، کشتی سازی، وسائل نقلیه، ماشین آلات، پوشاک، نساجی و هواپیماسازی از مهمترین صنایع کشور ایتالیا محسوب می شوند. اقتصاد ایتالیا بعد از کشورهای آمریکا، آلمان، ژاپن، انگلستان و فرانسه ششمین اقتصاد جهان محسوب می شود، اما باز هم نسبت به همسایگان خود و دیگر کشورهای غرب اروپا اقتصاد رو به پیشرفتی ندارد. به همین دلیل گاها خبر از سختی دریافت کار در این کشور مطالبی مطرح می گردد.

 معرفی دو سایت کاریابی در ایتالیا

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر با بهره مندی از کادری کاردان و با تجربه در جهت مهاجرت به ایتالیا، راه های مهاجرت به این کشور، اخذ ویزای تحصیلی کشور ایتالیا، دریافت ویزای کار کشورهایی چون آلمان و اتریش پاسخگوی شما دوستان عزیز می باشد.

در نهایت موسسه حقوقی توسعه گران مهر که بدون شک از بهترین موسسات مهاجرتی معتبر کشور و از جمله استان فارس میباشد، پاسخگوی تلفنی و حضوری شما دوست و هموطن عزیز متقاضی مهاجرت در کشور ایتالیا و دیگر کشورهای اروپائی و آمریکائی است و کلیه امور مربوط به اخذ ویزا جهت ورود به کشور ایتالیا را در کمتر از 6 ماه با گارانتی و تضمین کامل انجام میدهد. تقاضا داریم با توجه به آنکه بسیاری از موسسات، بدون مجوز رسمی اقدام به اخذ ویزا برای افراد مینمایند و متاسفانه مسائل بسیاری اهم از بی اعتمادی نسبت به صحت خدمات، حقایق گفتار، انجام قول ها صورت میگیرد، قبل از هر گونه اقدامی و منعقد کردن قرارداد با موسسات از دارا بودن مجوز رسمی برای انجام امور اعزام دانشجو به دیگر کشور ها، از سوی وزارت علوم و فناوری اطمینان حاصل فرمایید.

علاقه مندان به کار در ایتالیا برای کسب اطلاعات در رابطه با شرایط اخذ ویزای کار در ایتالیا و به صورت تضمینی در این کشور می توانند با تحویل مدارک خود که شامل: کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به ایتالیا، در موسسه حقوقی برگزیده اصطهباناتی (توسعه گران مهر) واقع در تهران و شیراز از موسسات حقوقی به راحتی و در کمترین زمان ویزای کار در ایتالیا را دریافت کرده و به کار در ایتالیا بپردازند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین آگاهی از قوانین جدید مهاجرت به ایتالیا می توانید با مشاورین موسسه تماس حاصل فرمایید.

 سوالات متداول در مورد شرایط اخذ ویزا کار در ایتالیا

1- آیا میتوان از طریق اخذ ویزا کار کشور ایتالیا اقامت این کشور را دریافت کرد؟

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا از طریق کار در ایتالیا می باشد، که پس از اخذ اقامت ایتالیا از طریق کار نسبت به اخذ تابعیت یا شهروندی ایتالیا میتوانند اقدام کنند، البته شایان ذکر است این روش یکی از روش های مهاجرت به ایتالیا می باشد.

2- تحت چه شرایطی افراد می توانند صاحب یک شغل تمام وقت در ایتالیا باشند؟

بایستی پیشنهاد شغلی از سوی کارفرمایی از این کشور داشته باشد. در ضمن تنها داشتن پیشنهاد کاری کفایت نمیکند و شما باید دعوت نامه ای از یک کارفرما که دارای شرکت معتبری در کشور ایتالیاست دریافت کرده باشید.

3- برای دریافت ویزا کار ایتالیا باید مدرک تحصیلی در چه سطح باشد؟

حداقل مدرک تحصیلی شخص جهت اقدام برای ویزای کار ایتالیا مدرک کارشناسی است.

4- پروسه ای که باید طی شود تا افراد خارجی بتوانند در کشور ایتالیا صاحب شغل شوند چگونه است و چه مدت به طول می انجامد ؟

پروسه به این صورت است که خدمات بازار کار ایتالیا بایستی آگهی جهت جذب نیرو یا در اداره کار آن کشور به مدت سه ماه منتشر کند و اگر کسی در خاک ایتالیا متقاضی این شغل نبود، مجددا بار دیگر این آگهی به مدت 3 ماه دیگر در سایت کاریابی اتحادیه اروپا درج گردد. حال اگر هیچ شخصی در بین 28 کشور اتحادیه اروپا داوطلب دریافت این شغل نبود، در این حالت سازمانها و کمپانی ها می توانند نیروی کار خود را از بین افراد خارجی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند انتخاب کنند.

5- چه افرادی در اتحادیه اروپا می توانند از پیشنهاد شغلی کشور ایتالیا استفاده کنند؟

 • افرادی که اقامت کشورهای اروپائی را دارند.
 • پناهندگانی که دارای مجوز کار می باشند.
 • دانشجویانی که فارغ التحصیل کشور ایتالیا و همچنین کشورهای اتحادیه اروپا هستند و مجوز کار کردن دارند.

6- آیا اخذ ویزا کار کشور ایتالیا برای ایرانیان آسان است؟

اخذ ویزا کار ایتالیا برای ایرانیان سخت و دشوار است ، شما متقاضی عزیز که تمایل به کار در کشور ایتالیا را دارید، بهتر است ابتدا ویزای تحصیلی کشور ایتالیا را دریافت کرده و پس از اتمام دوران تحصیلی، اقدام به منعقد کردن قرارداد کاری با کارفرما و در نهایت اخذ ویزای کار این کشورفرمایید .

7- چه ویژگی می تواند برای اخذ ویزا کار ایتالیا یک امتیاز محسوب شود؟

شایان ذکر است افرادی که فارغ التحصیل دانشگاه های اروپائی هستند در اولویت جهت دریافت کار محسوب میشوند همچنین کشور ایتالیا بواسطه ی بورسیه های تحصیلی که سالیانه در تمامی مقاطع تحصیلی به دانشجویان خارجی از جمله ایرانی ها اعطا می کند دارای شرایط بسیار خوبی جهت ادامه تحصیل است.

8- چگونه می توان ازطریق کار در کشور ایتالیا به اقامت دائم این کشور دست یافت؟

فرد متقاضی پس از گرفتن کار و پرداخت مالیات به مدت 4 تا 5 سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور ایتالیا میگردد.

9- قوانین و شرایط کار برای دانشجویان در کشور ایتالیا چگونه است؟

دانشجویان در حین تحصیل برای مقطع کارشناسی اجازه کار پاره وقت، نیمه وقت یا کار دانشجویی حدودا 10 ساعت و در مقطع کارشناسی ارشد مجاز به 20 ساعت کار می باشند.

10- از طریق چه سایت هایی می توان در کشور ایتالیا به جستجو کار پرداخت ؟

 • Wanted in Rome
 • Porta Portese

11- مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا کار کشور ایتالیا چه هستند؟

کپی از همه صفحات گذرنامه و ترجمه مدارک و ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاهی و مدرک زبان و عکس پاسپورتی به وکیل مهاجرت به ایتالیا است .

17 دیدگاه برای “شرایط اخذ ویزای کار در ایتالیا

 1. Avatar وحید گفت:

  سلام
  دارای لیسانس فیزیک از دانشگاه آزاد / دارای مدرک فنی تعمیرات موبایل از فنی و حرفه ای
  دارای 2 سال سابقه بیمه
  دارای تجربه کاری در زمینه ( تشریفات مجالس / موسیقی / کافی شاپ / عکاسی / بستنی بندی سنتی ) تماما به صورت حرف ای
  نظر شما در زمینه مهاجرت کاری به کشور ایتالیا / آلمان / هلند چیست ؟
  ممنون

  1. Avatar وحید گفت:

   ببخشید یادم رفت 27 ساله و مجرد هستم

  2. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   فعلاً اخذ ویزای کاری کشورهای آلمان و هلند مستلزم داشتن پیشنهاد شغلی است ولی می توانید برای برای اخذ ویزای کار آلمان اقدام فرمایید.

 2. Avatar محمدمسعودیفرد گفت:

  سلام.بنده طلاساز هستم.ومدرک دارم .میشه کاری کرد؟؟که بتونم تو المان یا ایتالیا یا هر کشور دیگه ای که نیاز به نیروی انسانی داشته باشه یا نیاز به کاریدی باشه.برم

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   خیر با توجه به رشته کاری بهتر است برای کشورهای دیگر یا روش های اقدام فرمایید.

 3. Avatar محمد ش گفت:

  سلام من 42 ساله و متاهلم.تخصص من ساخت سازه های فلزی است و حدود 14 سال سابقه کار در این زمینه را دارم.به نرم افزار تکلا استراکچر تسلط دارم و همچنین به سایر نرم افزار های مربوط به سازه فلزی اشراف دارم.سابقه همکاری با شرکتهای پیمانکاری بزرگ را دارم.آیا با این شرایط می توان در اروپا کار پیدا کرد؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله
   (درصورتی که استطاعت مالی تامین خود برای گرفتن اقامت کاری را داشته باشید و یا مکاتبات خود را با کارفرمایان کشور مقصد انجام داده باشید , سپس اقدام به گرفتن ویزا کنید و موفق به گرفتن اقامت کاری شوید.)
   واقعا این سوال خیلی نقاط مبهم دارد.

 4. Avatar ساناز مرادی گفت:

  سلام خسته نباشید.من آرایشگر هستم.8 ساله دارم کار میکنم.آیا میتونم از طریق مهاجرت کاری اقامت یک کشور اروپایی رو به دست بیارم؟

  1. Avatar مشاور مهاجرت کاری گفت:

   با سلام
   بله
   (از همه ی دوستان تقاضا میشود اطلاعات بیشتری از خود مخصوصا وضعیت زبان ها و تمکن مالی و این گونه مسائل مربوط به مهاجرت را اعلام کنند.)

 5. Avatar صالح گفت:

  با عرض سلام و ادب؛
  بنده ميخواستم اطلاعاتي در مورد ادامه تحصيل در مقطع دكتري در رشته مديريت ورزشي توي دانشگاه هاي متوسط به بالاي ايتاليا بصورت بورس بدونم. ممنون

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با عرض سلام
   این بحث طویل در این مقال نگنجد.
   لطفا با شماره تماس های موسسه تماس بگیرید.(مشاوره های عمومی رایگان است.)

 6. Avatar سیروس احمدی گفت:

  مهندسی شیمی دارم ازاد معدل ۱۳ دو مقاله isi و ایلتس ۶.۵۰ محدودیت مالی ندارم ….ایا شرایط ارشد مهندسی شیمی با هر گرایشی در ایتالیا را دارم ؟؟؟ لطفا راهنمایی کنید

  1. Avatar مشاور تحصیلی و اعزام دانشجو گفت:

   با سلام
   با توجه به مقالات آی اس آی شما قابل اقدام است.

 7. Avatar سعید جعفری گفت:

  باسلام
  بنده ۳۲ساله در کشور ایتالیا توریستی اومدام میشود راهی برا ی اجازه اقامت یا…. باشد. لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. مشاور تحصیلی و مهاجرت مشاور تحصیلی و مهاجرت گفت:

   سلام
   بهترین اه برای شما، پیدا کردن کار است، در صورتی که بتوانید از یک کارفرامی ایتالیایی دعوتنامه کاری دریافت نمایید، ویزای کار نیز برای شما صادر خواهد شد و می توانید به راحتی اقامت داشته باشید.

 8. Avatar رضوان طهوری گفت:

  ممنون از مطالبتون .
  بنده دانشجوی دکتری رشته اپتیک کوانتومی هستم.
  شانسی برای دریافت ویزای کاری در ایتالیا دارم ؟!

  1. مشاور مهاجرت کاری مشاور مهاجرت کاری گفت:

   سلام
   چنانچه پیشنهاد شغلی داشته باشید، بله حتما شانس دارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *